All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 31 August 2014

Viola Spiro, me ne fund rrefen ndarjen nga Arjoni...

Viola Spiro by Daniel Dervishi
photo: daniel dervishi
Viola Spiro thyen heshtjen: Jam vetem, lidhja me Arjonin ishte fantastike, por nuk eci

Nje jete e re per bionden simpatike Viola Spiro, si ne ceshtjet e zemres, ashtu dhe profesionalisht. Pas tri vitesh lidhje me Arjon Mucen, ajo tashme deklaron se i eshte perkushtuar punes ne televizion. Kater vite e njohur si velina bionde e “Fiks Fare” ne “Top Channel”, tashme ne ekran si moderatore, pasi ka firmosur kontraten e re me “Digitalb” per dy emisione. Te henave “Eurogol” dhe cdo te shtune e te diel “Fans zone” ne Supersport. Pyetjes se nese ajo tashme del me dike tjeter pas ndarjes nga Arjoni, i pergjigjet: “Jam single dhe po i perkushtohem punes. Kam ndermend te rri gjate keshtu, e nese lidhem me dike, s’do jete me publike”. Ne fakt, pak kohe pas ndarjes se ciftit mjaft simpatik, ende asnjeri prej tyre nuk kishte pranuar te rrefehej publikisht se cfare ndodhi qe ata i dhane fund lidhjes se konsoliduar. Viola thyen heshtjen duke treguar per here te pare per “Panorama Plus” perjetimet e dhenies fund te kesaj historie te bukur dashurie.”Ishte lidhje fantastike, por nuk eci mbase per fajin e te dyve. Ndoshta s’duhet te ishim aq prefekte;” Nese e ka vuajtur ndarjen ose jo, ajo thote: “Une kam vuajtur me shume vendimin e ndarjes, pasi ne momentin qe e vendosa, kishte mbaruar. Thjesht po kuptoja qe s’do e vazhdoja; Me sakte e dinim te dy qe do ndodhte dhe u ndame shume, shume mire. Vetem se une u tregova me e prere kur e kuptova kete”.

Geti me te dashur te re?

Pas ndarjes, nje bukuroshe e panjohur ne krah te Getit

Pas ndarjes nga bukuroshja Florenta Islami, reperi i njohur Getoar Selimi nuk ka deklaruar ndonje lidhje te re dashurie, por ka vazhduar te heshte.

Sapo filloi sezoni i veres, duket se ai nuk ka pasur kohe shume per aventura e dashuri, edhe pse prane vetes ka pasur femra dhe njihet si tip aventurier.

Gjate ketyre diteve neve na ka rene ne sy nje afersi e madhe me kete bukuroshe, me te cilen jane fotografuar se bashku, por qe eshte e panjohur per publikun.

A thua kjo do te jete femra e radhes qe ai do e deklaroje si te dashur?! /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After separation, an unknown beauty on Geti's arms
After separation from the beauty Florenta Islami, known rapper Getoar Selimi has not declared any new love connection, but kept silent. As soon as summer season begun, it seems that he has not had much time for adventure and love, though with him there were women and he is known as the adventurous type. During these days we have noticed a close relationship with this lovely girl, with whom he was photographed together, but that she is unknown to the public. Do you think she will be the next girl that he will declare as his love ?! ]]

Saturday, 30 August 2014

Adelina Tahiri ia merr te dashurin Anjezes...

Adelina Tahiri vs Anjeza BrankaAnjeza le te dashurin, e merr Adelina Tahiri

Kengetarja e njohur Anjeza Branka eshte zyrtarisht singell. Pas nje lidhjeje 5-vjecare me te dashurin, kemi zbuluar se kengetarja eshte serish beqare. Mesohet se ky ka qene nje vendim i vete Anjezes.

Burime prane kengetares bejne me dije se Anjeza nuk deshironte angazhime te metejshme familjare, duke zgjedhur t'i perkushtohej vetem djalit qe ka nga martesa e saj e pare dhe kjo eshte bere shkak per ndarje. Me sa duket, ai nuk ka qene mashkulli i duhur per Anjezen qe ajo te krijonte nje familje te re...

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online