All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 26 October 2008

Dasma e Ermalit - Foto Te Reja

Ermali dhe Ariana
/photo bluetooth/400 te ftuar VIP ne hotel “Grand”
Dasma Madheshtore e Ermal Fejzullahut

Nje dasme si neper filma. Ashtu e kane cilesuar gjithe personazhet VIP te pranishem ne dasmen e kengetarit kosovar, Ermal Fejzullahu. Fundjaven e kaluar djali i nje prej emrave me te njohur te muzikes Kosovare, Sabri Fejzullahu Ermali ka kurorezuar lidhjen e tij me Arianen, vajzen me te cilen ai ishte lidhur nje vit e gjysme me pare. Kane qene dy darka te organizuara ne Prishtine nje per te afermit dhe nje tjeter vetem me miqte.DASMA VIP

Dasma madheshtore e organizuar ne hotelin “Grand” ne Prishtine ka pasur jo pak por 400 te ftuar. Te gjithe artistet e Estrades se Kosoves, miq jo vetem te Ermalit por edhe te babait te tij, Sabriut kane qene prezent, qe nga Mihrihe Braha me bashkeshortin, Gili, Leonora Jakupi, Leonora Poloska, Blero, Sinan Vllasaliu, Nora Istrefi, Miranda Hashani, Lindita Hakaj, Shkurte Fejza, e shume personazhe te tjere. Nga Shqiperia ka qene miku i ngushte i kengetarit, Sinan Hoxha, ndersa Sabri Fejzullahu kishte ftuar kengetaren Bleona Qerreti, e cila ka qene e shoqeruar nga bashkeshorti i saj Gani Bardha. Te gjithe kengetaret kane kenduar per nder te mikut te tyre, nderkohe qe ne fund te festes edhe dhendri ka marre mikrofonin dhe ka pershendetur miqte e tij me kenge.

SINANI MBULON ME LEKE ERMALIN

Sinani mbulon me leke Ermalin

Ne momentin qe eshte ngritur ne valle dhendri Ermali me nusen Arianen, Sinan Hoxha si te ishte ne nje dasme shqiptare ka dorovitur ciftin duke hedhur para. Nje veprim ky qe befasoi gjithe te pranishmit, pasi kjo tradite kaq e kendshme shqiptare nuk realizohet ne Kosove. E jo vetem gjesti ka cuditur te ftuarit por edhe fakti se shuma e parave qe ai ka hedhur ka qene jo pak e vogel. /gazeta shqiptare/26.10.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: ariana cakolli,ermal fejzullahu
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online