All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Thursday, 6 November 2008

Osman, Kush ta Vedhi Pasaporten?

Osman Azemi ne filmin Exit
/photo public domain/

Osmanit te “Stupcave” ia kane vjedhur pasaporten

Osman Azemit, njeri nga komiket me te njohur kosovar, ia kane vjedhur pasaporten muaj me pare. Kjo i ka shkaktuar probleme per te udhetuar. Kete e ka konfirmuar vete artisti per emisionin “Express Live” ne KTV. Personi i cili ia ka vjedhur pasaporten e ka keqperdorur ate dhe eshte zene nga autoritetet greke. Per shkak te kesaj shpeshhere Osmani eshte ngaterruar me kete njeri dhe i eshte pamundesuar te udhetoje ne vende evropiane dhe me gjere. /express live/ktv/06.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - -
/teni/Vlen te permendet se lajmi fillestar per vjedhje eshte bere e ditur qysh ne muajin Mars 2008 nga e perditshmja "Infopress". Ja edhe teksti:

Burime te aferta me artistin e njohur Osman Azemi-Stupcat, kane njoftuar se javen e kaluar ne oret e vona te nates, hajnat kane vjedhur gjesende me vlere ne shtepine e artistit ne fjale. Kjo vjedhje e ka demtuar Osmanin ne vlere materiale prej rreth 6 mije euro.

“Vjedhja ka ndodhur ne oret e vona te mbremjes kur askush nuk ishte ne shtepi. Hajnat kane marre nje pjese te stolive te bashkeshortes se Osmanit ne vlere prej 6 mije eurosh dhe pasaportat e Osmanit, te bashkeshortes dhe djalit te tij me viza valide njevjecare”, - ka thene burimi i Infopress-it. Rasti eshte lajmeruar ne polici, ndersa policia ka dale ne vendin e ngjarjes dhe eshte duke hetuar rastin. Gjithnje sipas ketij burimi, Osmani diten e premte kishte per te udhetuar jashte Kosoves, por meqe ka ndodhur vjedhja e pasaportave ai e ka shtyre udhetimin derisa policia te perfundoje hetimet.... /infopress/mars 2008/

Osmani dhe Vedati diku ne perendim
/osmani dhe vedati diku ne perendim, te lumtur qe kaluan kufirin pa problem, lol/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online