All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Thursday, 20 November 2008

Shkurte Fejza Me Kenge Te Reja Per Vitin e Ri

Shkurte Fejza
/photo shqipmedia/

Shkurte Fejza: Nje kenge me te bijen dhe me Remzije Osmanin

Kengetarja Shkurte Fejza vazhdon te deshmoje seriozitet ne punen e saj. Me perkushtimin maksimal ajo po pergatit kenge te reja per adhuruesit e saj, te cilat do te promovohen pikerisht per festen e Viti te Ri.

Shkurte Fejza e cila ka ditur mjaft mire t’i ruaje vlerat e muzikes se zhanrit popullor, premton se edhe kete radhe do te sjelle kenge te mirefillta qe mbeten brenda natyres se saj.

Ajo potencon se ne nje potpuri per festat e fundvitit ajo do te shfaqet me vajzen e saj Gresen dhe kengetaren Remzije Osmani.
“Kam realizuar kenge te reja. Bile, nje potpuri jemi duke e xhiruar per festen e Viti te Ri, ne bashkepunim me ‘Vizionin’”, thekson Fejza, duke shtuar se disa nga kenget qe po xhirohen, jane te shkeputura nga albumi i saj i fundit.

Perndryshe, kengetarja eshte duke planifikuar qe te realizoje edhe nje klip te ri, sikurse qe eshte e angazhuar edhe rreth nje projekti te vecante, pikerisht per deshmoret dhe familjet e deshmoreve. Ajo, eshte duke permbledhur kenget e saj te cilat i ka realizuar vecanerisht per deshmoret e kombit, ne menyre qe ato kenge te jene te permbledhura ne nje CD. “Kete ‘CD’ ua dedikoj familjeve te deshmoreve, per respekt te madh qe kam ndaj deshmoreve dhe familjeve te tyre”, thekson kengetarja. /shqipmedia/19.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online