All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 4 November 2008

Yllka dhe Albiani Ne New York Per Muajin e Mjaltit

Yllka Gashi dhe Albian Gagica te martuar
/photo infopress/

Ne Njujork do ta ripertrijme ndjenjen e te qenit te martuar

Me Albianin eshte takuar para shtate vjetesh, aktorja Yllka Gashi e njohur me shume si Zana e “Familjes Moderne”, ka rrefyer per dasmen e saj, e cila, sipas aktores ka vajtur ashtu sic eshte planifikuar. “Dasma u be ne sallen e re te hotelit “Princi i Arbrit”, me rreth 300 te ftuar… Per muzike zgjodhem motrat Libohova si dhe bendin "Turntables on the Hudson", ka rrefyer Yllka. Ajo ka treguar se muajin e mjaltit do ta kalojne ne Nju Jork ku edhe do t’i blejne unazat per njeri-tjetrin, “sepse duam qe edhe atje ta riperterijme ndjenjen e te qenit te martuar”. Pyetjes se revistes se cka e bene Albianin nje burre te mire, aktorja i eshte pergjigjur, “Shumecka, Albiani eshte nje njeri i bute me zemer shume te madhe. eshte shume punetor, ambicioz, gjithmone e do me te miren per lidhjen tone, kurre nuk e thote fjalen e fundit te paren, eshte i kujdesshem dhe, cfare eshte me shume rendesi, ka shume mirekuptim per mua dhe ‘teket’ e mia”. /infopress/04.11.08/

Yllka Gashi Revista Teuta
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online