All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 21 December 2008

Adelina Thaqi Ne Telashe Me Fustanin!
/photo rtsh/

Adelina Thaqi ne telashe me fustanin e saj

Si duket edhe Adelina kishte nje telashe te vogel gjate Festivalit te Kenges ne RTSH. Ajo u prezentua me kengen "Oret e fundit", nje kenge e komponuar teresisht nga Alfred Kacinari. Prezentimi i saj ishte dinjitoz dhe kenga mjaft e pelqyer nga publiku. Por, u verejte ne naten e pare nje asimetri ne fustanin e saj. Nuk merrem vesh shume ne fustana por syri me thote se ajo nuk e ka futur krahun e djathte aty ku duhet. Dhe kjo verehet kur te krahasohet me krahun e saj te majte. Jo pse eshte ndonje gje e madhe, por ja nje muhabet me shume. Ne nje festival te tille, me emocione shume, duke u ngutur, gjerat si kjo mund te ndodhin lehte. Sidoqe te jete, ajo eshte dukur bukur ne prezantimin e saj dhe shpresoj kenga te pelqehet edhe nga juria. Sonte mbahet nata finale dhe cdo gje do te jete e qarte me vone! Suksese!
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online