All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 9 December 2008

Diellza Kolgeci dhe i Dashuri i Saj Basketbollist!

Diellza Kolgeci dhe Edis Kuraja
/photo public domain/

Diellza Kolgeci gjate fundjaves ne Zvicer

Modelja, disenjatorja, aktorja dhe kengetarja, Diellza Kolgeci, eshte pare me te dashurin e saj, basketbollistin e njohur kosovar Edis Kuraja te premten ( 5 dhjetor) ne Aeroportin Nderkombetar te Prishtines. Burime brenda KTV-se qe e kane pare kete dyshe ne aeroport, kane thene se Edisi po e shoqeronte Diellzen, duke i ndihmuar ne mbajtjen e valixheve, perderisa Diellza po nisej per ne Zvicer. Po ashtu eshte mesuar se arsyeja e shkuarjes se Diellzes ne Zvicer ka qene pjesemarrja e saj ne nje organizim te diskotekes “Ulpiana”. Kolgeci lidhjen e saj me Kurajen e pati konfirmuar kohe me pare pikerisht ne Kohavision, ne nje interviste dhene emisionit veror “Flladi Veror”. Perderisa ajo fliste per lidhjen e saj me Edisin, ka treguar se basketbolli eshte njeri nga sportet e preferuara te saj, por qe fatkeqesisht per shkak te obligimeve te shumta, nuk eshte shpesh e pranishme ne ndeshjet ne te cilat paraqitet i dashuri i saj, Edis Kuraja. /express live/08.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online