All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 16 December 2008

Kafazi i Arte 6: Suada (Profil), Banore e Re!

Kafazi i Arte Suada
/suada taullaj, photo news24/

Kafaz i Arte 6: DITA 15
SUADA PROFIL

Emri: Suada
Mbiemri: Taullaj
Mosha: 21 vjec
Data e lindjes : 05.08.1987
Lindur ne: Tirane
Jeton ne : Tirane
Gjendja civile : Beqare
Gjatesia : 1. 65
Pesha : 54
Syte : Jeshil
Floket : Zeza
Shenja te vecanta : nje tatuazh ne qafe
Shanja zoodiakut : Luani
Shkollimi : i larte
Gjuhe te huaja : greqisht
Puna : shkolle
Hobi : kercimi

Cila eshte Suada:
Suada eshte nje vajze simpatike, lozonjare, por e zonja e vetes. Nese dikush arrin ta cenoje, del ne pah karakteri luaneshes. Per 5 vjet ka jetuar ne Greqi me familjen e saj por mesa duket ajo dhe familja nuk mund te perballonin jeten ne kurbet, ndaj e ema vendosi qe Suada te shkollohej ne Tirane. 21 vjecarja ndjek juridikun ne univeristetin privat Justiniani dhe eshte ne vitin e pare. E shoqerueshme me karakter dominant, Suada ka bere shume miq ne shkolle, ose ne mund ta themi ndryshe eshte si komandante cete. Te paret qe mbeshteten inisiativen e saj ishin padyshim familjaret, por doren e fundit ia dha shoqeria e cila do te shohe ne Kafazin e Arte karakterin e saj prej luaneshe. I pelqen jeta e nates, te dale me shoqerine, por asnjehere nuk le pas dore familjen e saj. Kafazi i Arte per Suaden eshte nje prove e vertete, do te shohe si e perballon jeten mbyllur ne nje shtepi me njerez krejtesisht te panjohur, te provoje durimin, komunikimin, marredheniet njerezore. Nuk ka te dashur e mbase per te Kafazi i Arte do jete nje hap drejt nje relacioni dashuror. Kjo eshte Suada, vajza me sy jeshile qe ka premtuar spektakel te vertete ne shtepine e Kafazit te Arte.

Merr pjese ne Kafazin e Arte per:
Suada perfaqeson vajzat tiranase te shkolluara dhe te shkathta
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online