All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 24 February 2009

Supermodelja Dorela Hysa ia Mesyn New York-it

Dorela Hysa
/photo endrit mertiri/

Supermodelja Dorela Hysa le Shqiperine per Nju Jorkun

15-vjecarja nga Tirana, “Super model of the World 2008”, kontrate me nje kompani mode amerikane

Eshte vetem 15 vjec dhe nuk ka frike te marre iniciativa te guximshme ne jete, sidomos kur behet fjale per moden. Keshtu ka nisur rrugen drejt endrres per te shkelur pasarelat e modes ne bote, Dorela Hysa. Dhe ka qene me fat, sepse destinacioni eshte Amerika. Behet fjale per nje oferte qe sapo i ka trokitur ne dere, dhe qe do t’i ndryshoje jeten. Dorela Hysa fituesja e “Ford Super Model of the World Albania 2008”, qe u organizua ne Tirane me 29 tetor 2008, ka vendosur te lere Shqiperine ne qershor per t’u vendosur ne Nju Jork, sic ka pohuar vete per “Panorama Plus”. Vetem tre muaj pasi eshte shpallur fituese e ketij evenimenti, i katerti i organizuar nga “Top Channel” ne kujdesin e fotografit Fadil Berisha, ka marre oferten nga nje agjenci prestigjioze ne Nju Jork, kontraten me te cilen do ta lidhe ne qershor. Ende nuk behet publike emri i agjencise, por Dorela e ka vendosur qe te largohet per te nisur nje jete te re.

Dorela Hysa

Vajza bjonde, me syte e medhenj jeshil, shume capkene, me karakteristikat e tipareve te fytyres ne mode sot per preferencat e stilisteve, shpreson te kete sukses dhe t’i ece mbare. Ajo aktualisht eshte ne vitin e dyte te shkolles se mesme “Petro Nini Luarasi” ne Tirane, por pohon se pas kurores se supermodeles, jeta i ka ndryshuar. Qe kur u shpall modelja me e mire, ka pasur oferta te shumta kryesisht nga agjenci reklamash, keshtu qe i duhet te programoje kohen me mire. Kur fitoi cminin, ajo u shfaq shume e impresionuar se nuk e priste, ndersa kishte sfiluar nen direktivat e koreografes se edicionit te sivjetshem, Zana Krasniqi, fituesja e pare e po ketij titulli per Shqiperine ne vitin 2005. Dorela u perzgjodh me e mira mes 15 vajzave konkurrente, keto te zgjedhura nga 150 vajza, qe aplikuan per te marre pjese ne konkursin e televizionit “Top Channel”. /panorama/21.02.09/

LETERNJOFTIMI

Emri: Dorela Hysa
Ditelindja: 13 maj 1993
Gjatesia: 1.79 cm
Pesha: 51 kg
Ngjyra e syve: Jeshil
Ngjyra e flokeve: Bionde
Stilisti i preferuar: Armani
Ngjyrat qe i shkojne: E kuqja, jeshilja, e bardha
Veshja e perditshme: Xhinset, kemishat,atletet
Studimet: Ka deshire te ndjeke studimet per Shkenca Politike
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online