All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 2 February 2009

Yllka Gashi, Kafja e Mengjesit RTK

Yllka Gashi dhe Albian Gagica RTK
/yllka gashi dhe albian gagica ne kafen e mengjesit, photo rtk/

Yllka Gashi, Kafja e Mengjesit RTK

Kesaj radhe, Fitore Rexhepi, reporterja e RTK-s kishte kenaqesine /besoj/ te ishte mysafire ne shtepine e ciftit te posa martuar Yllka Gashi dhe Albian Gagica. Aty Yllka si nuse e re, sherbeu kafe stafit te RTK-s dhe rrefeu gjera interesante ne lidhje me jeten e saj me Albianin ne banesen "finqe" te re. Mesuam se Yllka na qenka mjaft "konzervative" nga natyra /nuk do te thote edhe gje negative/ pasi nuk lejoi te shohim garderoben e saj apo dhomen e fjetjes, qe deri me tani ishte nje gje rutinore ne kete emision. Si duket gjerat private i ruan me xhelozi. Ohh... poashtu, mesuam se vjehrria e Yllkes megjithate jetojne ne te njejten shtepi, por ne katin perdhese ne nje banese te vecante. Nje zgjidhje ideale mendoj per te dy palet, edhe afer edhe larg!

Ndersa per te gjitha vajzat e pamartuara, Yllka la nje mesazh shume domethenes:

Fitore Rexhepi: "Si po ndihesh si e martuar?"
Yllka Gashi: "Shume mire! Me pas dite qe asht kaq mire, ma heret isha martuar, ha ha ha!... Pasha zotin po! U knaqa!"


Pra, ju te pamartuarat, e degjuat! C'ka po pritni! Martohuni dhe knaqnu!

Ndiqni me poshte intervisten ne teresi dhe natyrisht kenaquni edhe ju!

Pjesa 1


Pjesa 2


Prinderit dhe Vjehrria e Yllka Gashit
Yllka Gashi

Yllka Gashi
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: kafja kafeja kafeneja e mengjesit mengjezit me yllka gashin
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online