All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 7 June 2009

Shpati & Aferdita: S'ka Martese, Sa u Fejuam!

Shpat Kasapi & Aferdita Dreshaj
/photo bluetooth/

Shpat Kasapi & Aferdita Dreshaj Shpat Kasapi & Aferdita Dreshaj


SHPATI & AFERDITA:
S’KA MARTESE, SA U FEJUAM
“Pritja gjigande qe me beri mamaja e Aferdites ne Amerike”

Kengetari maqedonas, ne Tirane per xhirimet e kenges se te fejuares se tij

AFERDITA: Mami im e ka njohur Shpatin per here te pare para nje viti. Kete here ishte ndryshe pasi kemi patur rastin te rrinim me gjate dhe me lirshem. Kemi kaluar dite shume te bukura packa se Shpati ka qene shume i zene edhe me koncertet. U ndjeva mire dhe me pelqente shume kur shihja mamane time qe bisedonte me aq kenaqesi me Shpatin dhe anasjelltas

SHPATI: Lidhja, me mire nuk behet. Po shkon vertet shume mire. Na ka mbetur ne mendje ceremonia e fejeses qe kemi bere. Ishte vertete shume e bukur. Para pak ditesh kemi ardhur nga Amerika. Ishim tek njerezit e Aferdites. Njekohesisht kjo kohe ishte edhe per koncerte qe kam zhvilluar. Kemi kaluar mjaft mire. Kemi qene ne Cikago, Detroit, Kanada ku takova edhe nenen e Aferdites

Mesuam qe te dy bashke ndodhen ne Tirane dhe nuk vonuam t’i kontaktonim per te biseduar paksa me ta dhe pse jo, t’iu rrefenim zhvillimet me te fundit rreth tyre. Shpat Kasapi dhe e fejuara e tij modelja dhe se fundmi kengetarja, Aferdita prej 3 ditesh ndodhen ne kryeqytetin Shqiptar per te realizuar xhirimet e klipit ‘Per ty dridhem’. Eshte kenga me e fundit e Aferdites ne te cilen ajo do te shfaqet me nje look krejt tjeter. Shume te lumtur bashke, te perkushtuar ndaj njeri-tjetrit, ata ne nje interviste per ‘Bluetooth’ tregojne per jeten ne cift, marredheniet mes tyre qe pas fejeses si dhe informacionet me te fundit ne karrieren muzikore. Ajo qe i ka mbetur ne mendje Shpatit, eshte nje pritje madheshtore qe nena e te fejuares se tij i ka bere kur ishte ne Amerike para pak ditesh, duke bere keshtu qe te familjarizohet me teper dhe gjerat te rrjedhin me lirshem, i ndodhur si ne nje familje te madhe. Rastesisht ju shohim te dyne ne Tirane.

Ku konsiston kjo vizite ne vendin tone?
Shpati: Gjendemi ne Tirane per te realizuar klipin e Aferdites. I kam ndenjur prane gjate xhirimeve. Kam asistuar ne to. Shesh xhirimi kemi patur se fundmi ambientet ne qender te kryeqytetit. Behet fjale per klipin ‘Per ty dridhem’, nje kenge e kompozuar nga Virusi dhe Nexhat Mujovi. Xhirimet kane dale shume te mira. Jemi shume te kenaqur deri tani me bashkepunimin qe kemi patur.

Ju shohim shume mire bashke. Si po shkon marredhenia juaj ne cift?
Shpati: Me mire nuk behet. Po shkon vertet shume mire. Na ka mbetur ne mendje ceremonia e fejeses qe kemi bere. Ishte vertete shume e bukur. Para pak ditesh kemi ardhur nga Amerika. Ishim tek njerezit e Aferdites. Njekohesisht kjo kohe ishte edhe per koncerte qe kam zhvilluar. Kemi kaluar mjaft mire. Kemi qene ne Cikago, Detroit, Kanada ku takova edhe nenen e Aferdites. Me kane bere nje pritje gjigande. Nje pritje shume e mire dhe e ngrohte qe me te vertete me ka lene pershtypje. Keshtu u njohem me mire dhe me gjeresisht. Po keshtu edhe Aferdita ka ndenjur ne Shkup tek une. Jam shume i lumtur.

Aferdita, si u ndjeve kur Shpati po qendronte ne shtepine tende ne Amerike?
Aferdita: Mami im e ka njohur Shpatin per here te pare para nje viti. Kete here ishte ndryshe pasi kemi patur rastin te rrinim me gjate dhe me lirshem. Kemi kaluar dite shume te bukura packa se Shpati ka qene shume i zene edhe me koncertet. U ndjeva mire dhe me pelqente shume kur shihja mamane time qe bisedonte me aq kenaqesi me Shpatin dhe anasjelltas. Ndersa tani jemi kthyer ne Tirane ku une po xhiroj klipin tim, qe ne fakt sapo e perfundova.

Si shfaqesh ne kete kenge?
Aferdita: Kenga me pelqen shume, eshte shume e bukur dhe e pershtatshme per mua. Ne kete kenge shfaqem me nje look tjeter. Kam bashkepunetore te mrekullueshem. Me kenaq kjo kenge dhe e kam kenduar me gjithe shpirt ndersa interpretoja ne xhirime. Gjej rastin te falenderoj Kacin dhe Arten grimierin dhe parukieren time..

Keni menduar per martese?
Shpati: Kemi tre vite qe jemi bashke dhe po perjetojme nje lidhje shume te bukur. Martesen ia leme kohes. Ende nuk kemi bere plane konkrete. E rendesishme eshte qe ne jemi shume mire bashke. Aferdita: Lidhja jone tashme eshte publike ndaj dhe cdo gje do behet publike dhe e miremenduar. Ne ende nuk kemi bere asnje plan sepse nuk ka shume qe kemi realizuar fejesen tone.- Karriera eshte ajo qe po na ha me teper kohe per momentin dhe qe te dy bashke punojme fort dhe pse jo mbeshtesim e ndihmojme edhe njeritjetrin.

Cfare te pelqen me teper tek Shpati?
Tek Shpati me pelqen shume sinqeriteti qe ka ndaj meje. Eshte shume i perkushtuar. Flet dhe bisedon me mua per cdo gje. E rendesisshme eshte qe e kuptojme njeri-tjetrin. Kjo ka te beje shume. Ndoshta ndikon edhe fakti qe jemi ne te njejten moshe. Shpati eshte vetem nje vit me i madh se une.

Po ty Shpati tek Aferdita?
Me pelqen pozitiviteti qe ka Aferdita. Embelsia qe e karakterizon. Gjendja shpirterore qe e shpreh shume dhe nuk e fsheh dot ndaj meje. Por normalisht edhe pamja dhe sjellja qe ka. Jane te gjitha c’ka me pelqejne tek e fejuara ime.

Cila eshte dita me e bukur qe keni kaluar?
Shpati: Cdo dite per ne eshte shume e bukur. I perjetojme te gjitha njesoj, me te njejten dashuri. Aferdita: Vec dites se fejeses qe eshte me e bukura per mua, kemi plot momente te tjera qe kalojme gjithmone, ne cdo dite, perderisa jemi bashke.

Kur do te largohesh per ne Amerike?
Aferdita: Sapo te nisemi nga Tirana do te shkojme menjehere ne Shkup per tek Shpati. Ndersa ne Amerike do te shkoj ne fund te Korrikut apo fillim te Gushtit. Nuk mund te rrime dot gjate larg njeri-tjetrit. Keto dite po jetojme bashke.

Ndonje kenge e re per ty Shpati?
Shpati: Edhe une sapo kam perfunduar nje klip te ri me nje reper nga Kosova. Eshte nje kenge shume e bukur. Paralelisht jam duke dhene edhe provime ne shkolle. Jam vertet shume i zene por i lumtur.

Jeni xheloze per njeri-tjetrin?
Shpati: Kuptohemi mire me njeri-tjetrin dhe nuk ka vend per xhelozi. Shkojme shume mire. Aferdita: Tani, ku ka dashuri, ka dhe xhelozi gjithsesi keto raste jane shume te rralla dhe s’para na ndodh te bejme debate te tilla.

Ku i keni planifikuar pushimet?
Shpati: Per pushime kemi planifikuar dicka por ende nuk kemi vendosur gje per shkak te planeve te shumta qe kemi. Por eshte e sigurt qe do te shkojme ose ne Dubai ose ne Egjipt. Jane pushimet e para qe do te kalojme bashke qe pas fejeses qekemi bere. /gazeta shqiptare/06.06.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: shpat kasapi aferdita dreshaj dresha
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Shpati & Aferdita
No marriage, we just got engaged

"Home to the giant that made the mother Aferdites in America"

Macedonian singer, Filming in Tirana for the song that his fiancee

Aphrodite: My Midwives has known slope for the first time a year before. This time was different because we had a chance to rrinim with long and flowing. We have passed very beautiful day Shpati pack that has been very busy with concerts. It felt good and like many see when my mother was so pleasure to talk with the slope and vice versa

Shpati: Relevance, not done better. Is really very well. We left the ceremony in mind fejeses we have made. It was really very beautiful. Before few days have come from America. Were the people to Aferdites. Simultaneously it was time for the concerts that I developed. We passed well. We were in Chicago, Detroit, Canada where he met the mother of Aferdites.

We learned that the two together are in Tirana and vonuam not contact them to talk a little with them and why not, to rrefenim the latest developments around them. Shpat Kasapi and betrothed his model and the singer recently, Aferdita of 3 days are in the Albanian capital to achieve the Shooting klipit 'For you blink. Kenga is with the last Aferdites in which she will appear with a completely different look. Very happy together, committed to each other, they in an interview for 'Bluetooth' shows life in pairs, the relationships between them that after fejeses information and the latest in music career. She was left in Shpati mind, is a great expectation that the mother of his fejuares that has made when he was in America a few days before, doing so to familjarizohet broader and more loosely with the flow, as occurred in the a large family. Dyne chance to see you in Tirana.

Where it consists visit in our country?
Shpati: Gjendemi in Tirana to achieve klipin of Aferdites. I sitting in the shooting. I assisted in them. Square Shooting that recently we have had facilities in the center of the capital. It is about klipin 'For you blink', a song composed by the virus and Nexhat Mujovi. Shooting turned out very good. We are very satisfied so far with the cooperation we have had.

You look very well together. How is your relationship in pairs?
Shpati: better not done. Is really very well. We left the ceremony in mind fejeses we have made. It was really very beautiful. Before few days have come from America. Were the people to Aferdites. Simultaneously it was time for the concerts that I developed. We passed well. We were in Chicago, Detroit, Canada where he met the mother of Aferdites. With have made a giant reception. A reception very good and warm that it really has left the impression. So, you were better and more widely. So are there sitting in Skopje Aferdita to me. I am very happy.

Aferdita, as was felt when Shpati are stay at home and effort in America?
Aferdita: Midwives recognized my Shpati for the first time a year before. This time was different because we had a chance to rrinim with long and flowing. We have passed very beautiful day Shpati pack that has been very busy with concerts. It felt good and like many see when my mother was so pleasure to talk with the slope and vice versa. While we are now back in Tirana where I shoot my klipin, which in fact just perfundova.

How do you show in this song?
Aferdita: loves the song, is very beautiful and suitable for me. In this song emerge with a different look. I have wonderful collaborators. With this feast of songs and I sing with all the ghost while interprets the remake. Find the opportunity to thank the Arts and Kacin grimierin and parukieren time ..

You thinking about marriage?
Shpati: our three years together and that we are experiencing a very beautiful connection. Leme time his marriage. Still have not made concrete plans. It is important that we are very well together. Aferdita: Our Connection to the public and is now everything will become public and miremenduar. We still have not made any plans because there is more we realized our fejesen .- career is what we eat is more time for the moment and the two together work hard and why not support and even help each other.

What more displeasing to Shpati?
Loves to Shpati with sincerity that against me. Is very dedicated. Speak and talk with me for everything. And that is rendesisshme understand each other. This has to do more. Maybe it affects the fact that we are the same age. Shpati is only a year of that I.

If you Shpati to Aferdita?
With pozitiviteti am having Aferdita. Dessert was characterized. Spiritual situation that many voices and not hide dot against me. But normally the appearance and behavior that. Are all what to like and my betrothed.

What is a nice day with you last?
Shpati: Every day for us is very nice. Experiencing all the same, with the same love. Aferdita: In addition to the day that engagement that is beautiful to me, we have plenty of other moments always pass, in every day, while we are together.

When will we leave for America?
Aferdita: Once the left from Tirana will go immediately in Skopje for the Shpati. While in America will go in late July or early August. Can not stay away from the dot at each other. These days are live together.

Any new song from you Shpati?
Shpati: I've just completed a klip with a new milestone from Kosovo. It is a song very beautiful. In parallel I am giving the exams at school. I am really very busy but happy.

Are you jealous of each other?
Shpati: We understand well each other and there is no room for jealousy. Going very well. Aferdita: Now, where there is love, there is jealousy, certainly is all these cases are very rare and occurs before us to do such debates.

Where you have planned holidays?
Shpati: The holidays have something planned but have not yet decided which because of the many plans we have. But it sure will go or in Dubai or Egypt. Holidays are the first that will spend together after that engagement we've done.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online