All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 21 March 2009

Big Brother Albania 2: Antonin Profil!

Antonin Big Brother Albania 2

BIG BROTHER ALBANIA 2, ANTONIN PROFIL!

Antonin eshte banori i ri ne shtepine e Big Brother. Hyn ne Diten 43!

Mosha: 23 vjec
Vendlindja: Xibrake (Elbasan)
Vendbanimi: Xibrake
Profesioni: Dj, barist
Horoskopi: Bricjapi
Familja: prinderit, 4 motrat dhe vellai
Hobi: muzika, kercimi.
Shenja te vecanta: 2 tatuazhet; nje kafke ne krah dhe nje tatuazh i paperfunduar.

Karakteristika: Anotnini eshte nje djale i thjeshte, i dashuruar me jeten dhe gjithe gjerat qe e perbejne ate. Vlerat e veta mundohet t`i tregoje nepermjet punes dhe dedikimit ndaj njerezve me te dashur. Eshte mjaft i lidhur me familjen dhe me shoqerine, e cila eshte mjaft e gjere. Per momentin nuk ka nje lidhje, por para pak kohesh eshte ndare nga e dashura e tij e zemres, per te cilen ndjen ende afeksion. Kohen e lire e kalon me shoqerine, ose ne lokalin ku punon.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Big Brother Albania 2: Anjeza Profil!

Anjeza Big Brother Albania 2

BIG BROTHER ALBANIA 2, ANJEZA PROFIL

Anjeza eshte banorja e re e shtepise Big Brother. Hyn ne Diten 43!

Mosha: 20 vjec
Vendlindja: Tirane
Vendbanimi: Tirane
Arsimi: Studente e vitit II per Drejtesi
Profesioni: Parukiere
Horoskopi: Virgjeresha
Familja: mamaja, motra
Hobi: muzika, kercimi, karaoke
Shenja te vecanta: Tatuazhet; nje diell tribal, nje delfin dhe nje pale gershere dhe nje kreher, simbolet e profesionit te saj.

Karakteristika: Eshte vajze e thjeshte dhe e komunikueshme. I pelqen argetimi, kjo eshte dhe arsyeja kryesore per te cilen ka hyre ne Big Brother, gjithashtu dhe per fame. Ka shume shoqeri, me te cilen kalon shpesh fundjavat. I pelqen shume muzika popullore dhe kinemaja.

Po te fitonte cmimin e madh prej 70 mije Eurosh do te shlyente kredine e shtepise, afati i se ciles eshte 15 vjet. Jeta e saj ka qene e mbushur me ngjarje te rendesishme. Ajo qe e ka shenjuar me shume ka qene vdekja e te atit, 18 vjet me pare, te cilin ajo nuk ka arritur ta njohe, duke qene se kur ai u nda nga jeta, Anjeza ka qene vetem 2 vjec. Eshte nje person me karakter te forte, e lirshme dhe gjithnje ne kerkim te eksperiencave ndryshe.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Anjeza Big Brother Albania 2

Big Brother Albania 2: Adela, Aida, Adi, Lirita, Mimoza, Qetsori Te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 43, NATA E SHTATE, SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Big Brother Albania 2 Te Nominuarit Java 6

ADELAJDA XHAMANI
AIDA TROKA
ARDIAN POJANA
LIRITA HALILI
MIMOZA KRASNIQI
QETSOR FERUNAJ

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Adelajden, dergoni: BB ADELAJDA ne 15191
Per te VOTUAR Ardianin, dergoni: BB ARDIAN ne 15191
Per te VOTUAR Liriten, dergoni: BB LIRITA ne 15191
Per te VOTUAR Mimozen, dergoni: BB MIMOZA ne 15191
Per te VOTUAR Qetsorin, dergoni: BB QETSOR ne 15191

KUSH KE NOMINOI (Sipas radhes se paraqitjes):

Republika: ADI dhe AIDA
Qetsori: MIMOZA dhe ADI
Mimoza: AIDA dhe QETSORI
Lirita: BJORDI dhe ADELA
Dritani: AIDA dhe QETSORI
Bjordi: AIDA dhe MIMOZA
Arjoni: LIRITA dhe MIMOZA
Adi: MIMOZA dhe AIDA
Aida: ADELA dhe QETSORI
Adela: AIDA dhe LIRITA

Renditja finale:
AIDA (6)
MIMOZA (4)
QETSORI (3)
ADELA (2)
ADI (2)
LIRITA (2)
BJORDI (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Big Brother Albania 2: MESIDA ELIMINOHET!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA SHTATE, SPEKTAKLI

Mesida Eliminohet!

Mesida Lleshi

Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me 36% votash) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Mesida Lleshi!
- - - - - - - - - - - - - - - -
P.S. Si u votua tek AlbaVipNews.blogspot.com

MESIDA 881 (58%)
QETSORI 309 (20%)
ARJONI 208 (13%)
AIDA 119 (7%)

TOTAL 1517
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Big Brother Albania 2: Nata e Shtate, Spektakli!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E SHTATE, SPEKTAKLI, 21.03.09

Pjesa 1


Pjesa 2


Pjesa 3


Pjesa 4


Pjesa 5


Pjesa 6


Pjesa 7


Pjesa 8


Pjesa 9


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Genc Prelvukaj TV Reklame per AIDS

Genc Prelvukaj ne TV Publicitet, Aids

Verzioni 1


Verzioni 2

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: hiv sida vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

TEXT ]]

Emmy Feston Ditelindjen dhe Tregon te Brendshmet!

Emmy
/photo panorama/

Emmy behet 20 vjec dhe jep spektakel me te brendshme

Sapo ka mbushur 20 vjece, nderkohe qe ka vene ne rruge te mbare karrieren. E kemi fjalen per Emmyn, kengetaren e re e cila i shtohet muzikes shqiptare, rrymave kryesisht komerciale qe pelqehen nga masa si dhe ekzaltojne ne koncerte te ndryshme. Emmy eshte shume e kerkuar dhe e pelqyer sidomos ne diaspore, nderkohe qe ka akoma shume pak kenge ne repertorin e saj. Pak dite me pare ajo mbushi 20 vjec dhe me kete rast ftoi te gjithe koleget dhe miqte e saj ne nje darke shume speciale. Nderkohe, vete Emmy nuk ngurroi qe krahas pritjes te jepte per te ftuarit edhe pak ”spektakel” duke ekspozuar te brendshmet e saj ngjyre lejla. Fustani i saj shume i shkurter nuk e ndihmonte vajzen tashme te rritur qe te mbulonte hiret e saj. Por duket se kjo gje nuk perbente problem per te. Fundja ishte mes miqsh. /panorama/21.03.09/


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: elsa hidersha idersha emi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Emmy becomes 20 years old and gives the interior spectacle

Has just filled 20, while there are several career on track. We are talking about Emmyn, kengetaren new music which added Albanian, mainly commercial currents that move from pelqehen and ekzaltojne in various concerts. Emmy is very searching and enjoy, especially in the diaspora, while still very little in kenge repertorin her. Few days ago she turned 20 years with this case and invited all her friends and colleagues in a very special dinner. Meanwhile, Emmy itself was not ngurroi along waiting for guests to give some "spektakel" by its exposed interior color Leyla. Deserve its too short not help daughter already grown to cover its own sake. But this does not seem to pose a problem. End was among friends.
]]

Adelina Ismajli i Rikthehet Koncerteve Fort dhe Majm

Adelina Ismajli
/photo public domain/

Rikthehet Adelina me koncerte dhe pagesa marramendese

Mesojme se ne muajin maj, kengetarja e njohur Adelina Ismaili, do te jete ne nje nga serite e koncerteve, qe kengetaret shqiptare do te japin per bashkatdhetaret e tyre ne Amerike. Kengetarja ka qene ne vitin 2005 per here te fundit ne koncert atje dhe me pas ka bere nje pauze relativisht te gjate. Burime prane Adelines thone qe nje nga arsyet e kesaj pauze ka te beje edhe me mungesen e organizimit ne nivelet qe pretendon kengetarja. Gjithashtu, thuhet se Adelina shpesh ka refuzuar disa marifete organizatoresh, te cilet kerkojne te fitojne shume para ne kurriz te publikut, duke pohuar se per te muzika eshte pasion e mandej biznes. Kjo beri qe ajo te bojkotohet nga shume menaxhere koncertesh. Edhe pse i kushtoi shume, ajo nuk u terhoq aspak dhe rikthehet perseri akoma me e forte. Paraqitja e saj ne vitin 2005 se bashku me motren Zanfinen ne 6 koncerte neper qytete te ndryshme amerikane, te cilat mund te quhen edhe koncerte te karrieres, ishin teper te sukseshme per te dyja motrat. Kontrata e majme prej 150.000 dollaresh amerikane vetem per Adelinen, ishte nje nga arsyet pse ajo vendosi te kendoje atje ne 2005, ne organizimin e bere nga z. Jeton Berdynaj, nje ishmodel. Kurse tani nuk behen te ditura detajet e kontrates, por sipas te gjitha gjasave duke ditur qe ajo eshte kengetarja me e shtrenjte e Estrades, me siguri cmimet do te jene mjaft te larta. Kesaj radhe Adelina nuk do te jete e shoqeruar nga e motra, por nga nje kengetar shume i njohur dhe i dashur, nga Shpat Kasapi. Madje, fansat deshirojne shume qe ata t’i shohin duke kenduar bashke. E pyetur per kete fakt Adelina eshte pergjigjur: “Do deshiroja te kem nje bashkepunim me Shpatin, por sikur pjese e ketij bashkepunimi te jete edhe vete bukuroshja e tij”. Tani kengetaren e njohur e menaxhon nje produksion zviceran, i cili merret edhe me menaxhimin e koncerteve ne vende ku banojne shqiptaret. Ne kete menyre ajo tashme ka marre edhe statusin e artistit zviceran ku e mbron ligji per te gjithe te drejtat e autorit. Nga burimet tona mesojme se Adelina se shpejti pervec se do lancoje nje klip ne gjuhen shqipe, gjithashtu do te publikoje nje album te perzier ne gjuhen angleze dhe franceze, ku ketij albumi do t’i bashkangjitet edhe nje duet me nje kengetar shume te famshem francez. Se fundi, ajo eshte paraqitur ne nje koncert ne Malmo te Suedise se bashku me kengetarin e muzikes popullore Nysret Muciqin. Per me teper, le te presim javet ne vazhdim, pasi kengetarja eshte duke punuar intensivisht dhe nuk deshiron te flase para kohe duke na premtuar shume surpriza. /blerand rexhepi/panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: ismajli ismaili
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Adelina returns to concerts and giddy payments

Learn that in May, well known singer Adelina Ismaili, will be a series of concerts, for the singer Albanian compatriot will provide for them in America. The singer was in 2005 for the last time in concert there and then made a relatively long pause. Adelines say sources close to one of the reasons that this break has to do with lack of organization at levels that claims singer. Also, Adelina reportedly often refused some marifete organizers, who want to gain more money at the expense of the public, claiming that music is a passion for the business then. This made it bojkotohet concerts by many managers. Although cost more, it was not far fetched and returned yet again with the strong. Introducing her in 2005 along with sister Zanfinen concerts in 6 different cities throughout the U.S., which could be called career and concerts were very successful for both sisters. 150,000 fatted contracts of U.S. dollars only ADELINEN, was one of the reasons why she decided to sing there in 2005, the organization made by Mr. Berdynaj lives, a ishmodel. And now do not become known details of the contract, but in all probability given that it is more expensive and singer Estrades, prices probably will be quite high. Adelina this time will not be accompanied by the sister, but from a very famous singer and dear, by Shpat Kasapi. Furthermore, many fans want to see them singing together. Asked about this fact Adelina replied: "I would like to obtain a partnership with the slope, but as part of this collaboration is the Beauty of his own." Now kengetaren known and manages a Swiss production, which deals with the management of concerts in places where Albanians live. In this way, it already has the status of the artist in Switzerland where the law protects all rights reserved. From our resources Adelina soon learn that he would except a klip lancoje in Albanian language, also will publish an album mixed English and French, where this album will attach a duet with a very famous French singer . Finally, it is presented in a concert in Malmo of Sweden together with the singer of popular music Nysret Muciqin. For more, let's wait for weeks in going after the singer is working intensively and did not wish to speak before the time promised us more surprises.
]]

Geti Ben Hunden Operacion?

Geti dhe Hana
/geti me hanen, photo public domain/

Getoar Selimi ben operacion hunden

Eshte karizmatik, terheqes, dhe nder artistet me te pelqyer nga fanset femra. Por kete here nuk po merremi me kete ceshtje dhe bashkepunimet e tij pikante me kengetaret me seksi shqiptare dhe kosovare. Por per look-un e tij. Nese Getoari qe shihni ju duket me i bukur dhe me tipare me te rregullta se me pare, e shume ne harmoni me njera-tjetren eshte momenti ta themi pse... sepse ai ka bere operacion hunden. Keshtu Geti, sic e njohin dhe i flasin shkurt miqte dhe fansat, mund te jete nder te vetmit artiste shqiptare meshkuj qe nuk ka pyetur fare per paragjykimet apo fjalet qe mund te thuhen, kur ka marre vendimin te beje nje nderhyrje plastike ne hunde. Kete ndryshim, mund ta kuptoni nese bejme nje krahasim te thjeshte te nje fotoje te kengetarit para se te bente nderhyrjen plastike, dhe te nje fotoje te re te fundit. Dikur ai mbante syze te medha dhe floke te gjata, ndersa tani gjithcka duket perfekte, keshtu pa pasur nevoje te beje truke te tilla per t’u dukur ne rregull ai duket me ne forme se kurre. Vetem disa jave me pare Geti ishte ne Tirane, ne nje party te madhe ne pub Venue ku dha koncert me kengetaren Soni Malaj. Lideri i grupit “Tingulli 3nt” shquhet ne fakt per natyren moskokecarese dhe tipin ekspresiv. Si nje reper i vertete, performancat dhe kenget e tij jane te gjitha te vecanta, ashtu sic ishte dhe bashkepunimi i fundit me Sonin, ku ai u shfaq ne klip duke u puthur me figuranten e klipit. Ne lidhje me jeten private edhe pse nuk kane munguar thashethemet, ai nuk ka pranuar kurre t’u pergjigjet pyetjeve te gazetareve. Gjithsesi, se fundi flitet per nje rikthim te tij me Hana Shehun, prezantuesen simpatike te nje emisioni rinor ne ekranet e Prishtines. /panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: geti getto gheto gold
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Selimi Getoar makes nose operation

Is charismatic, attractive, and to honor artists favored by female fans. But this is not here dealing with this issue and collaboration with his singers pikante sex with Albanian and Kosovo. But look for his un-. If you see Getoari that seem beautiful and with regular features that previously, the more in harmony with each other is the moment to say why ... because he has done surgery hunden. The Getty as recognize and speak of friends and fans in February, may be the only honor artists Albanian male who has not asked for any prejudice or words that can be said when a decision has to do in a plastic nose. This difference can understand if you do a simple comparison of a singer before fotoje to make plastic intervention, and a new fotoje last. Once he was carrying large glasses and long hair, and now everything seems perfect, so without having to do tricks such effect in order for it to appear in form than ever. Only a few weeks ago Getty was in Tirana, in a major party in the Pub venue where the concert gave kengetaren Soni Malaj. The leader of the group "Tingulli 3nt" known fact in light of the nature and type expressive. As a true milestone, kenge and his performances are all special, as was the recent collaboration with Sonia, where he appeared in klip by kiss with figuranten of klipit. With respect to private life, although rumors have not missed, he has refused to ever answer questions of journalists. However, finally speaking for a return to his Hana Shehu, prezantuesen a charming show youth in Pristina screens.
]]

Pavlini Me Virusin Se Bashku Ne Pub

Pavlin Polia dhe Virusi
/photo panorama/

Pavlini dhe Virusi se bashku ne Pub

Mesa duket jane bere miq pasi nje program si “Big Brother” e ka shume te bukur edhe ate pjesen mbas mbylljes se spektaklit. Te shtunen, menjehere mbas mbarimit, Virusi dhe Pavlini kane mbajtur frymen ne nje nga pubet e Tiranes. Virusi tashme eshte bere nje klient i rregullt i pubeve te Tiranes madje ka krijuar njohje me shume vajza dy prej te cilave jane Kozeta Kurti dhe Megi Ajtyresa. Ndersa na dukej gati gati e pabesuehsme teksa pame edhe Pavlini ne Pub. Djali nga Thethi padyshim qe eshte mjaft i moderuar per arsye te qendrimit e tij per disa vite ne emigracion, por gjithsesi dalja ne pube dhe mbi te gjitha shoqeria me Virusin, i cili duket se i ka shigjetuar jo pak banoret brenda, ishte nje befasi. Tani cdo fundjave te sapodalet me siguri qe do te mund t’i gjejme neper pub-e, si nje menyre per t’u argetuar mbas nje “ngujimi” te gjate. /panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: pavlin polia wirusi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Pavlini and Virus together in the Pub

Friends have become apparent after a program as "Big Brother" is very beautiful that even after the closure that spektaklit. On Saturday, immediately after completion, virus and Pavlini are held in a spirit of pubet Tirana. The virus already has become a regular client of Tirana pubeve has created even more recognition with two daughters of which are Kozeta Kurti and Megi Ajtyresa. While we seem almost ready pabesuehsme as we saw even Pavlini Pub. The boy from Thethi obviously that is quite moderate for reasons of his residence for several years in emigration, but in the absence pube and friends all over the virus, which seems to have not less shigjetuar people inside, was a surprise. Now each of the newly emerged weekend that will surely can find through the Pub-as a way to argetuar after a "ngujimi" long.
]]

Jeta Faqolli Provon Suksesin me Artiste Kosovare

Jeta Faqolli
/photo v.g./

Jeta Faqolli provon suksesin me kosovaret

Pasi ka nxjerre ne treg kenget “Aman, derman”, “Provokimet”, “Konkurrenca”, “Vetem me ty”, kengetarja Jeta Faqolli deshiron te beje me shume fansa per vete, nepermjet nje bashkepunimi qe ka menduar me nje grup te njohur kosovar, emrin e te cilit deri tani e ka mbajtur sekret. Detajet e tjera ajo ka preferuar te mos i zbuloje, se cili eshte ky grup dhe si ka lindur ideja per te bere nje kenge se bashku, por thuhet se behet fjale per disa djem te rinj dhe qe kendojne hip-hop. Jeta e ka deshiruar kete bashkepunim, pasi kenga dhe klipi qe do te publikohet me ta dhe qe do te transmetohet ne te gjitha kanalet muzikore te Tiranes dhe Prishtines, do te sjellin nje stil ndryshe te kenduarit te saj. Gjithashtu, bashkepunimi me artiste kosovare eshte nje strategji fitimprurese e shume kengetareve te reja nga Shqiperia, per te fituar treg jashte kufijve, pasi dihet qe kosovaret pelqehen shume nga publiku i diaspores. Vetem pak muaj me pare Jeta Faqolli organizoi nje feste te madhe per ditelindjen e saj ne Tirane, ku u vu re se ishin te pranishem dhe miq te saj artiste nga Prishtina. Edhe pse ka pasur shume komente negative mbi zotesine e saj si kengetare, perseri u vu re se miqte qe kishin shkuar per ta uruar per ditelindje nuk i kishte te pakte. Ne festen e organizuar u pane te ishin aty, qe nga Flori Mumajesi, Gent Demaliaj, Kastro Zizo, Anjeza Branka e deri tek Ingrid Gjoni, te cilet kane qendruar per shume ore ne festen e zhurmshme qe u organizua ne nje lokal prane Rruges se Elbasanit./panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Jeta Faqolli trying success with kosovars

Having issued market songs "Amman, derman," "provocations", "Competition", "Only with you," Jeta Faqolli singer wants fans to do more for themselves, through a collaboration that has meant a group known Kosovar , the name of which so far has kept secret. Details of the other, it has preferred not to ferret out, what is this group and was born the idea to do a song together, but said that a few young boys and who sing hip-hop. Life is like this cooperation, as klipi songs and that will be published with them and that will be broadcast in all channels of music to Tirana and Pristina, will bring a different style to her singing. Also, collaboration with artists Kosovo is a lucrative strategy of many new singers from Albania, to earn the market outside, as it is known by many Kosovars pelqehen public diaspora. Only a few months ago Jeta Faqolli organized a great celebration for her birthday in Tirana, where was that friends were present and its artists from Pristina. Although there have been many negative comments about its capacity as the singers, again was that friends who had gone to the birthday wish did not slim. We organized the holiday were seen they were there, since Flori Mumajesi, Gent Demaliaj, Kastro Zizo, Branka Anjeza to Ingrid Gjoni, who have stayed for many hours a noisy party that was organized in premises by Elbasani Road.
]]

Kastro Zizo Si Nje Klloun Depresiv!

Kastro Zizo Top Fest 6
/photo top channel/

KASTRO ZIZO
Pse vendosa te dal ne skene si klloun depresiv

Ai i ben te gjitha, sepse tashme njihet per eksperimentime te cuditshme ne muzike. Ndaj dhe shume pak mund te jene habitur kur e pane te dilte te enjten ne skenen e “Top Fest 6” si klloun depresiv, i bojatisur me ngjyrat bardh e zi, si nje vajtimtar qe e trajton parane si femer. Pas kengeve “Gjinkalla qe dashurohet” ne 2007 dhe “Silazhi”, Kastro kesaj here vjen si nje klloun ne vetvete i deshperuar.

“Vaji i Kllounit” nje bashkepunim me Genti Lakon. Pse u rikthyet tek ky kompozitor? Jam rikthyer pas kater vjet autoproduksion te kengeve te mija. Doja te sillja nje kenge me permasa te tjera dhe mendova se kompozitori i duhur ishte Genti Lako, bashke me te cilin do realizonim jo vetem thjesht nje melodi, por nje kenge te konceptuar si ngjarje me permasa te medha dhe besoj kemi arritur ne nje produksion “alla”-Genti and Kastro. Kujtoj po ashtu qe Genti ka qene kompozitori i kengeve te albumit te pare te grupit “Two farm”, kur une isha pjese e tij. Ishte ai qe na lancoi.

Nje klloun i vertete ne “Top Fest”. Pse kjo ide e cuditshme?
Eshte nje refleksion i kllounit, duke pare boten perreth dhe se fundi duke i dhene nje shikim vetes, jetes ne pergjithesi dhe gjendjes shpirterore e psikologjike te njerezve. Jo me kot eshte zgjedhur kllouni si nje figure e afte qe i ben njerezit te qeshin e te argetohen, por qe ai per vete eshte nje qenie ne depresion te thelle.

Nje klloun depresiv, cfare ndjen?
E para ne dukjen e tij, qe ndryshe nga te gjithe kllounet e tjere qe i kane buzet e kuqe, ky i ka te zeza. Dhe ne kete reflektim te thelle qe i ben vetes vuajtja kryesore i vjen nga paraja.

Paraja ne c’kuptim?
Flet dhe vuan me parane njelloj sikur ajo te ishte nje femer. Ai perjeton me parane te gjitha ulje-ngritjet emocionale. Njehere ai e poshteron parane, derisa ajo e fut ne dhe te gjalle. Ketu fillon kriza.

Ai kishte para ne xhep kllouni qe pame ne skene?
Jo, nuk kishte asnje para ne xhep, pasi skena eshte e shenjte dhe nuk duhet te ngaterrohet me elementin “para”.

Ti Kastro ke pohuar se je i perfshire ne politike. Po klouni qe ti perfaqeson c’mendim ka per politiken tani para zgjedhjeve?
Kllouni per te cilin po flasim eshte shume i lodhur dhe nga bindjet politike dhe e vuan shume kete gje. Ai e urren zhurmen qe krijohet ne nje fushate zgjedhore.

Mendon se do pelqehet kjo kenge me shume nga te tjerat?
Po kam besim se do perceptohet shpejt nga publiku, dhe natyrisht do pelqehet. Eshte nje kenge e forte, qe i ben te gjithe te ndiejne deshiren per ta degjuar serish.

E ke shkruar vete tekstin e kenges “Vaji i Kllounit” duke u identifikuar si nje tekstshkrues ku dominon filozofia. Ke menduar te shkruash ndonje liber?
Ne fakt kam 5 vite qe kam nisur te shkruaj nje liber me tregime. Me duhet vetem pak perqendrim per te gjetur nje mbyllje te goditur dhe do ta bej. / panorama/21.03.09/

Kastro Zizo Top Fest 6 Kastro Zizo Top Fest 6
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

KASTRO ZIZO
Why I decided to show on stage like a depressive clown

He makes all because already known for strange experiment in music. And to very few can be surprised when they saw to appear Thursday at the scene of the "Top Fest 6" clownish depresiv, painted with the colors black and white, as a wailing that treats money as a female. After the songs "that dashurohet cicada" in 2007 and "Silazhi" Kastro this time comes as a clown in itself depressing.

"The Cry of a Clown" a collaboration with Genti Lako. Why was returned to this composer? I returned after four years of my songs to autoproduksion. Behave like a song with the size of the other and I thought it was appropriate composer Genti Lako, together with realizonim which will not only just a melody, but the songs conceived as events with large size and I believe we have achieved in a production " alla "Genti and Kastro. Genti also remember that was the composer of the songs the group's first album, "Two Farm" when I was part of it. He was lancoi us.

A real cutup "Top Fest." Why this strange idea?
It is a refleksion of kllounit, looking around the world and finally giving a look yourself, life in general and spiritual and psychological condition of people. No vain kllouni is chosen as a figure capable of that makes people to have fun and laughed, but it is an existence for themselves in deep depression.

A clown depresiv, what sense?
The first in his appearance, which unlike all kllounet of others who have red lips, it is black. And in this profound reflection that makes himself the main punishment comes from money.

Money in how?
Speaks and suffers with the same money as if it was a woman. He experiences the presence of all-discount promotions emotional. Once he humiliates money, while she introduces us alive. Here begins the crisis.

He had money in pocket kllouni that we saw scenes?
No, there was no money in pocket, as the scene is Holy and should not be confused with the element "before".

Kastro You claimed that you are involved in politics. If you klouni that represents c'mendim policy is now before the election?
Kllouni're talking to is very tired and political convictions and suffers more so. He hates the noise that is created in an election campaign.

Thinks it will favor more kenge by others?
I'm confident that I will soon perceived by the public, and will naturally favor. A song is strong, which makes everyone feel wish to heard again.

And you own the text of the song writing "The cry of Kllounit" being identified as a tekstshkrues where the prevailing philosophy. You meant to write a book?
In fact I have 5 years that I started to write a storybook. With only a few need to find a focus to hit shutout and will do.
]]

Lorik Cana Ben Karriere Ne Boten e Modes!

Lorik Cana
/photo panorama etc./

Lorik Cana tani provon edhe ne fushen e modes

Futbollisti i Kombetares shqiptare dhe kapiteni i Olimpikut te Marsejes, Lorik Cana shpreson qe ne te ardhmen te provoje nje karriere te re ne boten e modes. Mesfushori shqiptar eshte aktualisht imazh i firmes belge “Bikembergs”, por deshiron te punoje me shtepine e modes Marite dhe Fransua Zhirbo, pasi adhuron punet e tyre. Megjithate, Cana nuk ka ndermend t’i perkushtohet rregullisht ketij profesioni, edhe pse eshte ftuar ne Milano per te marre pjese ne nje sfilate. Lorik Cana eshte futbollisti i katert me i paguar ne Olympique Marseille. Kete statistike e ka nxjerre e perditshmja franceze “Le Parisien”, e cila ka publikuar listen e futbollisteve me te paguar ne kampionatin francez, respektivisht te 5 futbollisteve me te paguar te cdo klubi. Sipas kesaj te perditshmeje, mesfushori kosovar merr 189 mije euro ne muaj, ndersa paga vjetore i bie mbi 2 milione euro. Nderkohe qe per Canen jane interesuar edhe drejtuesit e Hamburgut, te cilet kane pergatitur nje oferte prej 15 milione eurosh per ta transferuar mesfushorin kosovar Lorik Cana. Sipas mediave franceze, perkunder ofertes se majme, Marseja nuk do ta leshoje simbolin e ekipit nga Velodrome. Lorik Cana e fsheh ne pellembe bukurine e tij. Cana, 25- vjecari shqiptar perballet me nje bukuri te hatashme, nje trup prej 1m 86 cm dhe peshe prej 86 kg. /bl.re/panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Lorik Cana now experiencing in the field of fashion

Soccer player and captain of the Albanian national Olimpikut to Marsejes, Lorik Cana hopes that in the future to try a new career in the fashion world. Albanian midfielder is currently Belgian firm image "Bikembergs", but wants to work with home Marite modes and Francois Zhirbo after worship their jobs. However, Cana does not intend to regularly dedicated to this profession, even been invited to Milan to participate in a sfilate. Lorik Cana is the fourth Soccer player with Olympique Marseille in paying. This statistical issue of the French daily "Le Parisien", which has published a list of paid footballers in the French championship, respectively, to 5 footballers with pay to each club. According to this daily, midfielder Kosovo receives 189 thousand euros per month, while annual wages of over 2 million euro falls. While for Cane are also interested leaders Hamburg, who have prepared a bid of 15 million euros for Kosovo to transfer midfielder Lorik Cana. According to French media, despite the offer that fatted, Marseja will not issue the symbol of the team from Velodrome. Lorik Cana the palm of his beauty. Cana, 25 - year-old faces an Albanian beauty hatashme, a body of 1m 86 cm and weight of 86 kg.
]]

Vesa Luma Kapet Mat Me Nje Djal Brun!

Vesa Luma
/photo panorama/

Vesa Luma kapet mat me nje djale brun

Vesa LumaVesa Luma ka mbi dy vite qe frekuentohet me vellain e aktores se njohur Arta Dobroshi. Qe ne fillim ajo e ka deklaruar hapur kete lidhje ndryshe nga koleget e saj, te cilat bejne c’eshte e mundur, qe te mos ekspozohen ne publik. Vesa ka ardhur edhe ne Tirane shume shpesh e shoqeruar nga miku i saj, i cili i ka ndenjur prane ne te gjitha aktivitetet e saj. Nderkohe, ka disa here qe Vesa kur vjen ne Tirane nuk eshte e shoqeruar nga zoti Dobroshi. Jo vetem kaq, por disa kolege te saj tregojne se ajo po shoqerohet vazhdimisht me nje djale brun. Disa dite me pare Vesa ishte ne nje nga lokalet e nates se Tiranes. Paparaci yne e kap ne keto foto qe po publikojme per ju. Nuk e dime nese ky eshte nje mik i Veses, nje i panjohur apo ai bruni per te cilin flasin te njohurit e saj. Madje, disa te tjere pohojne se Vesa me mikun nga Kosova po perjetojne nje marredhenie krize. Natyrisht, ne cdo cift marredheniet kane ulje ngritjet e tyre, nderkohe qe ne nuk e dime nese kriza mes tyre eshte kalimitare apo dicka serioze. Shpresojme te marrim shpejegime nga vete Vesa ne javet ne vazhdim. /panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Vesa Luma caught with a brunet boy

Vesa Luma has over two years to attend the brother of the famous actress Arta Dobroshi. Since the beginning she has declared open this connection unlike her colleagues, which makes possible what was not displayed in public. Vesa arrived in Tirana and more often accompanied by her friend, who is sitting at in all its activities. Meanwhile, there are some here that when it comes Vesa in Tirana is not accompanied by Mr Dobroshi. Not only so, but some of her colleagues show that it is constantly accompanied by a boy Bruna. Several days ago Vesa was a night from the premises of the Tirana. Our Paparaci the catch in these photos is publikojme for you. Do not know if this is a friend of Veses, an unknown or for which he bruni speak to her acquaintances. Furthermore, some others argue that with Vesa friend from Kosovo are experiencing a relationship crisis. Of course, we have every couple relationships decrease their promotions, while we do not know if the crisis between them kalimitare or is something serious. We hope to receive from them shpejegime Vesa week ongoing.
]]

Nora Istrefi Xheloze Per Te Fejuarin?

Nora Istrefi
/photo perosa/

Nora Istrefi behet xheloze per te fejuarin

E njohim si nje nder kengetaret me seksi ne estrade, ka nje ze te mrekullueshem dhe pelqehet shume nga publiku. Per momentin eshte njera nder kengetaret me te angazhuara neper mbremje muzikore brenda Kosoves dhe ne Europe se bashku me kengetaret Sinan Vllasaliun, Ermal Fejzullahun dhe humoristet me te mire ne Kosove per momentin, Stupcat. Nora ben muzike komerciale qe fansat e pelqejne, gjithashtu ben dridhje te trupit dhe hireve te saja femerore. Duke pasur parasysh qe rrjedh nga nje familje e thjeshte, nga babai Nezir Istrefi nje prezentues televiziv shume i njohur para lufte i cili nderroi jete ne nje aksident trafiku pas lufte, dhe e ema Syzane Tahirsylaj gjithashtu nje kengetare teper e njohur dhe e pelqyer kurse tani punetore ne Radio Televizionin e Kosoves, Nora si duket nuk ka trasheguar ndonje talent te vecante nga prinderit. E fejuar tashme prej nje kohe te gjate me instrumentistin Robert Berisha, me nje ceremoni teper te fshehte nga mediat, gjithsesi nuk vonoi shume qe te behet publike. Roberti gjithashtu eshte duke punuar ne hapjen e nje studioje muzikore e cila do t’i hynte ne pune edhe me shume Nores. Kohet e fundit ajo po i kendon dashurise problematike, duke transmetuar para degjuesve te saj pak edhe nga historia e saj personale. Te njohurit tregojne se ajo eshte shume xheloze, teme per te cilen flet edhe kenga e saj e fundit me titull "Vetem mua". I fejuari i saj Roberti ka qene i lidhur per nje kohe te gjate me kengetaren Adelina Ismajli, me te cilen Nora eshte e lidhur edhe familjarisht. Roberti ne shpinen e tij ka pasur te shkruar gjithe emrin Adelina, por eshte munduar qe ta fshije, kurse ne gjoks ne anen e zemres si tatu mban shkronjen A. Nga burime te mirinformuara tregojne qe Nora Istrefi nuk eshte rehat ne lidhjen e saj, pasi pervec qe eshte e angazhuar shume ne muzike i duhet qe te ndjeke te dashurin, i cili thuhet se e tradhton. Se fundi, ajo eshte paraqitur ne koncertin e grupit TBA, pati nje reklamim teper te madh ne media, koncerti u mbajt ne nje nga sallat me te medha te Shkupit, por askush nuk e permendi suksesin e ketij evenimenti. /blerand rexhepi/panorama/21.03.09/

Nora Istrefi dhe Robert Berisha
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Nora Istrefi becomes jealous of fiancé

Know as one of the singers in burlesque with sex, has a wonderful voice and more favor from the public. Is currently one of the singers involved with music throughout the evening within Kosovo and in Europe together with the singers Sinan Vllasaliun, Ermal Fejzullahu and humoristet the best moment for Kosovo, Stupcat. Nora makes commercial music that fans love and also makes the body twitch and hireve to its female. Given that stems from a simple family, the father Nezir Istrefi prezentues a very famous television before the war that changed life in a traffic accident after the war, and the mother Syzane Tahirsylaj songstress also a very known and favored and now labor in the Radio Television of Kosovo, Nora seems not inherited any special gift from the parents. The betrothed are from a long time with instrumentistin Robert Berisha, with a very secret ceremony in the media, however, not to be delayed more public. Roberti also is working on opening a musical study which will enter into employment even more Nores. Recently it is problematic kendon love, broadcasting its first degjuesve little from her personal history. Known to show that she is very jealous, topic for which the song speaks of her latest, titled "Only me". The Roberti her fiancé has been about for a long time with kengetaren Adelina Ismajli, which Nora's family is well connected. Roberti away we had his name written all Adelina, but tried to delete, and in the chest on the side of the heart as tatu holds letter A. By knowledgeable sources to indicate that Nora Istrefi is not alone in its connection, except when that is more engaged in the music must follow the boyfriend, who reportedly tradhton. Finally, it is presented in concert TBA group had a very large advertisements in the media, the concert was held in a room biggest Skopje, but nobody mentioned the success of this event.
]]

Lori: Veshjet e Mia Krejt Me Firme!

Loreta Kacka LORI
/photo panorama etc./

Lori: Veshjet e mia jane koke e kembe firme

“Kepucet e zeza te Madonnes ne klipin “Give it to me” i kam dhe une. Jane Pierre Hardy”. Kengetarja durrsake Lori, e nis nga kembet, kur rrefen manine qe ka per veshjet firme, per te perfunduar me floket, ku provon te gjitha modelet e mundshme, deri tek eksperimenti se fundi me ngjyren e zeze. Fotot qe shihni jane nje set i ri, qe ajo e ka realizuar per albumin e saj te fundit qe do te publikoje ne prill. Sapo ka konkurruar ne “Top fest 6” me nje kenge te realizuar nga Armend Rexhepagiq dhe Aida Baraku, nderkohe qe po punon per albumin me titullin “Dua”, nje nga kenget e ciftit te njohur kosovar, te cilet jane te vetmit sipas saj kujdesen deri tek ‘look-u” i kengetareve. E nese bie fjala per veshjet, pergjigja e saj do te ishte: “Jam e pangopur me veshjet qe dua te kem, por gjithsesi nuk me pelqen te flas per kete sepse me duket sikur shes mend. Ne garderoben time ka veshje, canta, kepuce e bizhu te firmave; Gucci, Dolce and Gabana, Cristian Dior, Louiss Vuitton, etj. Prej 5 vitesh ajo jeton mes Prishtines dhe Milanos, dhe pothuaj gjithe koha i kalon ne udhetim:

Nje menyre qe i ben artistet te njohur jane skandalet e jetes se tyre. Cili eshte skandali me i madh qe ti mund te kesh bere?
Nuk jam tipi i skandaleve. Nese do te beja te tilla do te dilja nga tipi im.

Pse cfare tipi je?
Jam kembengulese dhe kerkuese, kur i ve vetes nje detyre dua ta realizoj.

Kenga juaj ne “Top fest” kesaj here nuk ishte balade por pop. Pse ndryshuat stil?
U perpoqa, qe dhe me veshjen dhe muziken t’i afrohesha natyres se festivalit, qe eshte modern. U perpoqa qe dhe veshjen ta pershtat mes klasikes dhe modernes.

Meqe jemi te skena, me cfare stil veshjeje mund te dilje nga vetja?
Nese do ekspozoja te gjitha pjeset e trupit.

Je vetem apo me dike per momentin?
Jam vetem. Ndoshta nuk kam gjetur personin qe me kupton, pasi dihet qe jeta ime gjithnje ne levizje per shkak te koncerteve, nuk mund te pranohet nga te gjithe.

Dhe si mund te ishte nje tip ideal per ty?
Te cmendet per mua (qesh)... Domethene te me doje dhe te me respektoje.

Fiton shume nga koncertet dhe si e menaxhon parane?
Koncertet jane fitimprurese dihet. Por per mua personalisht paraja nuk eshte ne plan te pare. /panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: loreta kacka
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google:

Lori: My clothes are head to heels Brand Names

"Black's footwear of the Madonnes in klipin" Give it to me "I and I. Are Pierre Hardy. Lori singer durrsake, the Walking starts from when rrefen manine for clothes that firm, to complete with hair, which tries all possible models, to finally experiment with color black. Photos you see are a new set, which she has conducted for her latest album which will publish in April. Just run the "Top fest 6" with a song performed by the Armend Rexhepagiq and Aida Baraku, while working for the album title "I", one of the couple kenge recognized Kosovo, who are only under her care to 'look was "the singers. And if the question is for clothes, her answer would be: "I am greedy with clothes that I want to obtain, but am not to talk about it because I seem to sell. We have garderoben my clothes, bags, shoes and bizhu of firms; Gucci, Dolce and Gabana, Cristian Dior, Louiss Vuitton, etc.. Of 5 years she lives between Pristina and Milan, and almost all the travel time exceeds:

A way that makes artists are known scandals of their life. What is the big scandal that you can you do?
I'm not the type of scandals. If you want to do such will dilja from my type.

Why, what type are you?
I am persistent and demanding, when a widow myself, I want to realize.

Kenga your "Top fest" this saga, but here it was not pop. Why style changed?
Tried that and the clothes and music to afrohesha nature of the festival, which is modern. The clothes and tried to fit between klasikes and modernes.

Since we are the scene, what with the dressing style can dilje from ourselves?
If you would exposes all parts of the body.

You or someone just for the moment?
I am only. Maybe I do not find the person understands that, after knowing that my life ever in motion because of the concert, can not be accepted by all.

And as could be an ideal model for you?
To distract me (laughing) ... Ie to take in and with respect.

Earn more from the concerts and as managing money?
Concerts are known to profit. But for me personally, money is not in the first plan.
]

Prinderit e Adeles Skandalizohen nga Puthja me Bjordin!

Bjordi puth Adelen
/photo top channel/

Adela & Bjordi
Na e nxirrni urgjentisht vajzen nga “Big Brother”
Prinderit e Adeles skandalizohen nga puthja me Bjordin

Javen e kaluar, gjate transmetimit te spektaklit “Big Brother” pame skenen e puthjes mes Bjordit dhe Adelajdes kur te dy ishin te bindur se ai ishte nje ambient pa kamera. Natyrisht secili nga ne mund ta merrte me mend se Adela thjesht permbahej per arsye te prezences se kamerave, pasi dukej ne menyre shume evidente se ajo e pelqen Bjordin. Ka pasur komente te ndryshme rreth kesaj skene. Shume e kane pelqyer dhe komplimentuar Adelen e cila edhe pse ne nominim, nuk pranoi te beje show per te ndenjur edhe ndonje jave me shume brenda shtepise, nderkohe qe per shume te tjere kjo eshte thjeshte nje hipokrizi, nje sjellje e Adeles me te cilen ajo genjen vec veten dhe aspak te tjeret.Po prinderit e Adeles si e priten kete skene. Ne radhe te pare duhet te theksojme se javen e kaluar ata nuk ishin prezent ne spektakel edhe pse e bija ishte ne nominim dhe mund te dilte. Pra, sjellja e Adeles sipas prinderve nuk kishte qene ne rregull, edhe para se te transmetohej skena e nxehte por gjithsesi mese normale per dy te rinj qe pelqehen. Por puthja duket se i ka vene kapakun durimit te tyre. Te kompleksuar nga ambienti ku jetojne dhe nga fjalet e njerezve, ata kesaj here nuk jane mjaftuar vetem duke u kycur ne shtepi, por kane vendosur te reagojne. Keshtu, jo vetem punonjesit e “Topit”, por edhe kalimtaret kane mundur te shohin prinderit e Adeles qe ulerinin ne dyert e televizionit, duke kerkuar qe t’i nxirrnin urgjentisht te bijen nga loja e degjeneruar sipas tyre. Shume deshmitare degjonin prinderit e Adeles qe therrisinin: “Na e nxirrni urgjent vajzen, sepse na e keni droguar”. Mesa duket ata kane vendosur te reagojne ne kete menyre, pasi sipas tyre e bija me te vertete ka bere gjera te turpshme, por jo me mendjen e saj, por sipas porosive te drejtuesve.

Natyrisht kjo eshte nje skene sa qesharake, aq edhe e dhimbshme. Qesharake per arsyen se “Big Brother” eshte nje format tejet i suksesshem ne gjithe boten dhe shume i pelqyer edhe tek ne dhe te marresh pjese aty eshte nje privilegj i madh per cdo te ri. Por eshte nje realitet i dhimbshem, pasi prinderit e Adeles nuk jane aspak specie te vecanta ne menyren sesi sillen. Ata ne nje fare menyre na kane kujtuar, se ne qytete kryesisht te vogla mentaliteti vijon te jete tejet i prapambetur dhe te jetuarit per sy e faqe te botes, mbetet gjeja me me vlere per ta. Nuk e dime se si do te ndjehet Adela kur te mesoje kete histori te prinderve, nderkohe qe pak jave me pare i pyeste nese po sillej mire apo jo. Nje problem tjeter qe diskutohet ne forume eshte se fansat mendojne, qe organizatoret duhet t’i tregojne Adeles se puthja mes saj dhe Bjordit tashme eshte pare nga te gjithe. Keshtu ajo nuk do te vazhdoje te thote qe Bjordin e ka shok dhe do te lirohej mbase nga komplekset e teperta. /redona sadiku/panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: adelaida adela xhamani biord biordi bjordi mezini
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google]

Adela & Bjordi
Send out urgently our daughter from "Big Brother"
Parents of Adeles scandalised by kiss with Bjordin

Last week, during transmission of spektaklit "Big Brother" puthjes saw the scene between Bjordit and Adelajdes when both were convinced that he was an environment without cameras. Naturally each of us can take to mind that Adel refrain for reasons of mere presence of cameras, as seemed so very obvious that she Bjordin am. There have been various comments about this scene. Many have and enjoy komplimentuar Adelen that even though we nomination, refused to make the show for a week sitting with many within the house, while for many others this is simply a hypocrisy, a behavior with which it Adeles vec lying to themselves and not others.

If the parents Adeles as expected this scene. First need to note that last week they were not present in spektakel even though the daughter was in the nomination and could emerge. Thus, the behavior of Adeles parents had not been under the rule, even before aired scenes hot but normal mese two new pelqehen. The kiss seems to put the cover of their patience. Kompleksuar from the environment where they live and the words of the people, this time they are not sufficient alone being logged at home, but have decided to react. Thus, not only employees of "Topi", but also transition could see the parents Adeles that ulerinin doors in television, demanding that the issue urgently by the daughter of the game according to their degraded. Many parents hear the witness Adeles that therrisinin: "We issue the emergency daughter, because you have us hooked." It looks like they have decided to react in this way, because according to their daughter has made with real things to miss, but not with its mind, but under the orders of leaders.

Clearly this is a scene as ludicrous, as well as painful. Ridiculous for the reason that "Big Brother" format is a highly successful worldwide, and very well to enjoy and participate in there is a great privilege for every new. But reality is a painful, because the parents are not Adeles no particular species behave in the way. They in a way they remind us that in small towns mainly follows the mentality to be extremely backward and living for the front of the world, remains the most value for them. Do not know how to feel when Adel learn the history of parents, while a few weeks ago i ask if sillej is good or not. Another problem was discussed in the forums is that fans think, organizers must demonstrate that Adeles kiss between her and Bjordit already been seen by all. So it will not continue to say that Bjordin has friends and will be released probably by the complexes excessive.

Eurovision 2009: Flet Koreografi Julian Bulku

Julian Bulku
/photo panorama etc./

Flet koreografi Julian Bulku
“Ne Eurovizion do te shihni nje Kejsi tjeter”

Ka hapur nje studio ne Athine dhe punon si pedagog joge, hip- hop-i, apo danci modern. Eshte 33 vjec, jeton ne Greqi dhe kjo do te jete hera e tij e dyte ne Eurovizion. Pas koreografise se nje viti me pare me Kalomiren, kete here do te jete koreografi i Kejsi Toles, ne konkurrimin e Shqiperise ne Eurovizion. Julian Bulku tregon per “Panorama Plus”, se si do te jete performanca e kengetares 16 vjecare ne skenen e Moskes:

Do jeni koreografi i Kejsi Toles ne Festivalin Evropain, qe do organizohet ne Rusi. Si u vendos te ishit ju?
Duke pyetur veten sa deshire kisha qe te perfaqesoja Shqiperine ne Eurosong, telefonova Zamira Kolecin, e cila u tregua shume e gatshme per bashkepunimin tim ne kete projekt. U takuam menjehere me drejtorin e RTSH-se, Petrit Becin, kompozitorin dhe poetin e kenges dhe rame dakord, qe ne kete perfaqesim te Shqiperise te isha dhe une.

Sa eshte pagesa, qe ju ka bere TVSH-ja per kete projekt?
Me duket se po flasim per perfaqesimin e vendit tim ne Eurosong.

Po kush eshte Julian Bulku?
Jam 33 vjec dhe jam shume i kenaqur me cfare me ka sjelle jeta deri tani. Karriera ime si artist ka filluar, qe atehere kur nisa te studioj per balet, dhe vazhdon ende si krijues baleti.

Vitin e kaluar ju punuat per kengetaren greke Kalomira ne Eurovizion. Cfare ndryshon ne kendveshtrimin tuaj per koreografine e Kejsit?
Duke marre parasysh qe une jam krijues, nuk besoj se koreografia e Kalomires mund te ngjaje me te Kejsit. Jane dy artiste te ndryshme, nga mosha dhe personaliteti.

Kemi pare deri tani nje Kejsi te permbajtur ne skene. Ju cilen Kejsi do na ofroni nepermjet Eurovizionit?
Kejsi eshte nje vajze me energji pozitive, dhe artiste qe e ka treguar veten. Duke marre parasysh nje vajze 16 vjecare me deshire dhe pasion per rrugen artistike qe ka nisur them se do jape maksimumin. Kam shume besim te Kejsi se do te jete vetvetja.

Nga eksperienca juaj e nje viti me pare ne Eurovizion, mund te na rrefeni se si i keni pare gjerat nga afer, si ju jane dukur?
Duke pasur parasysh qe “Eurosong”, pervecse nje konkurs artistik eshte kthyer dhe nje konkurs politik mes shteteve, mendoj se duke punuar per nje qellim te perbashket, Shqiperia do kete nje paraqitje te shkelqyer.

Nje koreograf sa pike mund t’i jape nje konkurrimi te tille?
Nje koreograf mund t’i jape shume shpjegime nje kenge dhe ta ndjeje, me qellimin qe publiku ta pelqeje. Por nje koreograf nuk mund te ndryshoje gje pa kercimtaret, qe do zbukurojne punen. Keshtu qe duke punuar me artistet e duhur mund te realizojme nje pjesemarrje te shkelqyer. Jemi duke menduar per tre balerine djem nder me te miret.

Dhe nje pyetje thjesht per kuriozitet nisur nga mbiemri juaj. Cfare ju lidh me aktoren Rajmonda Bulku?
Po jemi kusherinj dhe dy shoke shume te dashur. “I love Monda fan club”. /panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google:

Choreographer Julian Bulku speaks
"We will see a different Kejsi in Eurovision"

Has opened a studio in Athens and works as a professor joge, hip-hop is, or danci modern. It is 33 years old, lives in Greece and this will be his second time at Eurovision. After koreografise than a year ago with Kalomiren, this here will be the choreographer Casey Toles, in Albania in the Eurovision competition. Julian Bulku shows for "Panorama Plus, how will be the performance of the singer 16 years at the scene of Moscow:

Do you choreography of Casey Toles in Evropain Festival, which will be organized in Russia. As was put to were you?
Asking themselves how I like to represent Albania in Eurosong, telefonova Zamira Koleci, which demonstrated very ready for my cooperation in this project. Immediately met with the Director-RTSH, Petrit Becin, composer and poet of the Song and agreed that in this representation of I and I Albania.

What is the payment that you made VAT for this project?
It seems to me that we are talking about representing my country in Eurosong.

Who is Julian Bulku?
I am 33 years old and am very pleased with what has brought to life so far. My career started as an artist, if you read the NISAT for ballet, and still continues as creative ballet.

Last year you punuat for kengetaren Greek Kalomira Eurovision. What changes in your view koreografine of Casey?
Given that I am creative, I do not believe that koreografia of Kalomires can favor of Casey. Are two different artists, from the age and personality.

We have seen so far Casey contained in a scene. Casey which you will provide us through Eurovision?
Casey is a girl with positive energy, and artists who have shown themselves. Considering a 16 year girl with desire and passion for street art has begun to say that would give the maximum. I have more faith in Casey that would be self.

From your experience of a year ago in Eurovision, we can rrefeni how you see things closely, as you have appeared?
Given the "Eurosong", but an artistic contest is back, and a political competition between states, I think that working for a common goal, Albania will have a great presentation.

Koreograf as a point can provide such a competition?
A koreograf can provide more explanation and I feel a song, with the aim to please the public. But a koreograf which can not be altered without the dancers, who will work zbukurojne. Thus working with the right artists can realize an excellent. We're thinking about three boys dancer honor better.

And a question just for curiosity started by your surname. What connects you with actress Rajmonda Bulku?
Yes we are cousins and two very dear friends. "I love Monde fan club."
]

Rezarta dhe Orinda Si Dy Binjake Seksi

Rezarta Shkurta dhe Orinda Huta
/photo panorama etc./

Orinda dhe Rezi joshin me foto seksi

Eshte nje foto seksi, me rroba banjo dhe qe eshte publikuar keto dite ne faqet e internetit ne facebook. Nuk behet fjale thjesht per dy vajza te bukura, por edhe shume te njohura, Orinda Huten dhe Rezarta Shkurten. Dy vajzat jane ne rroba banjo, nje foto qe ne fakt nuk i pershtatet stines, pasi jemi ne te dale te dimrit, por gjithsesi jashtezakonisht shume e pelqyer sidomos per fansat e tyre meshkuj. Duket qarte se aty Rezi dhe Orinda kane preferuar qe te fotografohen teksa looku i tyre eshte shume i ngjashem me njera-tjetren. Qe te dyja me floke me onde ngjyre mjalti, stil tipik plazhi, me nje truk pothuajse te njejte dhe me rroba banjo me ngjyra te celta. Rezultati? Te dyja duken si binjake. Rezi dhe Orinda pervecse jane kengetare dhe kolege, thuhet se jane edhe shume mikesha te mira. Kjo vertetohet edhe me faktin se ne cdo feste ato i gjen gjithnje prane njera-tjetres. Nje gje tjeter qe i bashkon eshte edhe fakti se te dyja jane ne momente te mira te karrieres se tyre dhe ne kete rast nuk mund te behet fjale per konkurrence mes dy vajzave, pasi publiku i do dhe i kerkon ne cdo koncert. /panorama/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: huta shkurta
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google]

Orinda and Rezi Poach sex with picture

It is a picture of sex, with clothes and bathroom that is published these days in the websites in facebook. There are just two beautiful girls, but also very popular, Orinda owl and Rezarta Shkurten. Two girls are in the bathroom clothes, a picture does not fit in season, as are we release the winter, but very exceptionally favored especially for fans of their men. It seems clear that there Rezi and Orinda have preferred to fotografohen as looku them is very similar to each other. To both the hair wavy honey color, classic style beach with a fetch almost the same with the clothes and color to the bathroom celta. The result? Both look like twin. Rezi and Orinda but are singers and colleagues, reportedly are also very good girlfriend. This also proves the fact that at every holiday they ever found near each other. It's another thing that unites is the fact that both are good moments in their career and in this case can not be set for competition between two girls, as the public and would require in every concert.

Antigona Qena Promovon Albumin "Kenga Ime"

U promovua albumi i Antigona Qenes


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: express live 19.03.09 kacaniku
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Mirsa Kerceli Prap Me Nje Duet Te Ri!

Mirsa Kerceli
/photo kosova sot etc./

Flet kengetarja Mirsa Kereli
Kenget e mia te dashurise

Kengetarja Mirsa Kerceli sapo ka perfunduar duetin me Armend Shabanin. Ideja per kete bashkepunim u ka lindur spontanisht. “Armendi shume here ka kerkuar qe te bejme duet bashke, keshtu qe une e pranova ftesen dhe tani se shpejti do te lansohet kenga”, ka thene Mirsa. Ajo nuk terhiqet nga tematika e dashurise

Kengetarja Mirsa Kerceli vecohet per duetet me shume kengetare te estrades sone. Thuajse te gjitha duetet jane cilesuar si mjaft te suksesshme. Vlen te ceket dueti i fundit me Genc Prelvukajn, me kengen “Ata kane nevoje”, qe po mirepritet mjaft ne publik. Mirsa shume shpejt do te paraqitet edhe me nje duet te ri, kesaj radhe me nje kengetar te ri, Armend Shabanin, me te cilin ka qene bashke ne “Ethet e se premtes”. Per me shume rreth ketij bashkepunimi flet Mirsa per “Kosova Sot”.

“Kosova Sot”: Se fundi keni lansuar nje kenge ne duet me Genc Prelvukajn, sa jeni e kenaqur?
Mirsa Kerceli: Jam jashtezakonisht e kenaqur, sepse kemi arritur te lansojme nje kenge mjaft te mire, e cila i dedikohet te rinjve. Kenga “Ata kane nevoje” eshte nje mesazh per te rinjte dhe cdo i ri duhet ta degjoje, ne menyre qe se paku dicka te nxjerre prej kesaj kenge, sepse cdo fjali eshte me mesazh ne kete kenge.

KUPTOHEM MIRE ME GENCIN

“Kosova Sot”: Me Gencin keni realizuar disa duete, si duket ju shkon mire bashkepunimi?
Mirsa Kerceli: Po, shume mire. Me Gencin kuptohemi shume mire dhe jemi shume miq te mire. Per cdo kenge qe e bejme, njehere diskutojme bashke dhe bashke vendosim, prandaj te gjitha bashkepunimet me Gencin kane rezultuar me mjaft sukses.

“Kosova Sot”: Se fundi jeni duke e realizuar nje duet te ri, per ke behet fjale dhe si ju lindi ky bashkepunim?
Mirsa Kerceli: Tani sapo e kemi perfunduar duetin me Armend Shabanin, i cili ka qene ne “Ethet e se premtes” bashke me mua. Ideja per kete bashkepunim na lindi spontanisht. Armendi shume here ka kerkuar qe te bejme duet bashke, keshtu qe une e pranova ftesen dhe tani se shpejti do te lansohet kenga.

“Kosova Sot”: Kush e beri komponimin, orkestrimin dhe tekstin e kenges?
Mirsa Kerceli: Kengen sapo e kemi perfunduar, mirepo nuk e kemi titulluar akoma. Komponimin dhe orkestrimin e ka bere Virusi, ndersa tekstin e ka bere Armend Shabani.

“Kosova Sot”: Kjo kenge do te kete edhe videoklipin?
Mirsa Kerceli: Tash, shume shpejt edhe videoklipi do te filloje te pergatitet. Si zakonisht, edhe kete klip do ta punojme bashke me produksionin “Videoart”. Do te gjirojme ne disa pjese te Gjilanit, pra do te jete videoklip vendor.

MIRE ME STUDIME

“Kosova Sot”: Deri me tani keni realizuar shume duete, cilin prej tyre e kishit cilesuar si me te suksesshem?
Mirsa Kercli: Nuk e di, mendoj qe edhe me Gencin, por edhe me Festimin kam pasur mjaft sukses.

”Kosova Sot”: Mendoni se kenga do te pelqehet ne publik?
Mirsa Kerceli: Besoj se do te pelqehet, sepse eshte nje kenge shume e mire, por te shohim se si do te mirepritet

“Kosova Sot”: Me cfare zhanri eshte kenga?
Mirsa Kerceli: Eshte nje kenge e lehte, me tematike dashurie

”Kosova Sot”: Pas ketij dueti, a do te kete ndonje kenge te re nga ju kete sezon?
Mirsa Kerceli: Menjehere pasi te perfundoje dhe te lansohet kenga se bashku me videoklipin, do te filloj pergatitjen e nje kenge tjeter, te cilen do ta punoj te Virusi. Pastaj, pas kesaj kenge, do te pergatis edhe nje kenge tjeter te Genc Prelvukaj.

”Kosova Sot”: Do te realizoni ndonje album?
Mirsa Kerceli: Jo, album nuk do te bej kete vit, vetem singel.

”Kosova Sot”: Si po ju ecin studimet?
Mirsa Kerceli: Studimet po me ecin mire, tani jam ne vitin e dyte ne drejtesi, ne Fakultetin “Fama”. Mirepo, po kam angazhime te shumta ne muzike dhe keshtu qe shume here po ndiej edhe lodhje.

“Kosova Sot”: Ndonje plan per te ardhmen?
Mirsa Kercli: Kam shume plane per te ardhmen, por shpresoj qe me kohe do t’i realizoj. E rendesishme eshte qe tani bashkepunimi me i ri me Armend Shabanin te mirepritet ne publik. /k.bajrami/kosova sot/21.03.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: kerqeli
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[translation by google]

Singer speaks Mirsa Kerceli
My Songs of Love

Mirsa Kerceli singer has just completed the duo Armend Shabani. The idea for this collaboration was born spontaneously. "Armend many times has sought to do duet together, so I accepted the invitation and now will soon lansohet kenga," said Mirsa. She did not withdraw from the thematic love

Mirsa Kerceli to separate singer duet with singer to estrades our more. Almost all the duet are described as very successful. It is worthy to note the last duo with Genc Prelvukajn, with the song "they need", which is very welcomed in public. Mirsa more will soon be presented with a new duet, this time with a new vocalist, Armend Shabani, which has been together in the fever of that Friday. " For more about this collaboration speaks for Mirsa "Kosova Sot".

"Kosova Sot": Finally we have launched a song duet with Genc Prelvukajn, how satisfied are you?
Mirsa Kerceli: I am extremely satisfied, because we have managed to lansojme a song very well, which is dedicated to youth. Kenga "they need" is a message for young people and any new must hear, so that at least something from this issue, kenge, because every sentence is a message in the songs.

Understood with Genci

"Kosova Sot": With Genci have performed several duet, apparently you go better collaboration?
Mirsa Kerceli: Yes, very well. With Genci kuptohemi very well and are very good friends. For every kenge do that, once put together and discuss together, so all the collaboration with Genci have resulted with considerable success.

"Kosova Sot": Finally you realized a new duet, for you are you and how this collaboration was born?
Mirsa Kerceli: Now we have just completed the duo Armend Shabani, who has been in "Friday the fever of" together with me. The idea for this collaboration was born spontaneously us. Armend many here have asked to do duet together, so I accepted the invitation and now will soon lansohet kenga.

"Kosova Sot": Who made komponimin, orchestrating and text of song?
Mirsa Kerceli: song once we finished, but we have not yet titled. Komponimin and orchestrating the virus has made, while the text has made Armend Shabani.

"Kosova Sot": This will also kenge videoklipin?
Mirsa Kerceli: Now, even more quickly videoklipi will start to prepare. As usual, this klip will also work together with production "Videoart. Will gjirojme in some parts of Gnjilane, so will be a local video clip.

BETTER WITH STUDIES

"Kosova Sot": Until now you have realized many duet, which of them was described as the most successful?
Mirsa Kercli: I do not know, I think that even Genci, but also with celebration I had enough success.

"Kosova Sot": Do you think it will favor kenga in public?
Mirsa Kerceli: I believe that would favor, because a song is very good, but to see how it will be welcomed

"Kosova Sot": What is zhanri kenga?
Mirsa Kerceli: It is a song of light, love the thematic

"Kosova Sot": After this duo, will be any new songs from you this season?
Mirsa Kerceli: immediately after the completed and lansohet kenga with videoklipin will begin preparation of a song the other, which will drive the virus. Then, after this kenge, prepare a song and other Genc Prelvukaj.

"Kosova Sot": You will carry out an album?
Mirsa Kerceli: No, the album will not do this year, only singel.

"Kosova Sot": How are you walking studies?
Mirsa Kerceli: Studies with walking is good, now I am in the second year in justice, in the Faculty "fame." However, if I have many commitments in music and so many here are even feel fatigue.

"Kosova Sot": Any plans for the future?
Mirsa Kercli: I have many plans for the future, but hope that time will come. Important now is that collaboration with New Armend Shabani welcomed the public.

Big Brother Albania 2: Dita 43, Permbledhje!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 43, PERMBLEDHJE!

[VIDEOJA ME VONE!]

“Nuk mund ta kuptosh nese nuk e perjeton”
21/03/09 00:23

Arjoni dhe Mesida diskutojne per letren qe babai i kishte derguar Bjordit. Arjoni fillon te diskutoje per shprehjen qe tha Bjordi se nuk e ndjen te nevojshme prezencen e te atit. Ai mendon se kjo nuk mund te jete e vertete, pasi ne ato momente imagjinoi sikur te mos kishte nje nga prinderit e tij dhe ne asnje moment nuk e ndjeu te panevojshme prezencen e ndonjerit prej tyre. Arjoni thote se sado qe te mund te vihet ne poziten e tij ose dhe te Mesides, nuk mund ta konceptoje e pranoje kete. Mesida mundohet ta spjegoje menyren se si e ka ndjere Bjordi ose ajo jeten pa ta. Ajo i thote se sado qe te tjeret te mundohen ta imagjinojne, kurre nuk mund ta kuptojne pasi nuk e kane provuar ndjesine e mos patjes se njerit prind. Mesida mendon se nese nuk jane rritur me te, atehere nuk ia ndjejne nevojen. Ajo, duke iu dridhur zeri, tregon se kur kane qene te vegjel, atehere kur kane patur nevojen e te dy prinderve, ata nuk kane qene dhe vetem njeri prind u ka qendruar afer. Tani qe jane te rritur mund te bejne edhe pa ta. Per Mesiden, ata mund te behen prinderit me te mire ne te ardhmen ose edhe vetem miq shume te mire, por tani per tani, ngelen te larget. Arjoni thote se me prinderit e tij ka nje marredhenie simbiotike dhe mendon se edhe kur te jete 40-vjec ka per te patur nevojen e tyre.

Adela”Me pelqen tipi i Tanit”
21/03/09 02:21

Moza dhe Adela diskutojne per djemte e shtepise. Adela mendon se vajzat e pelqejne Bjordin sepse ka sjelljen si femije ndersa Arjonin se ka tipare te bukura. Per Dritanin mendon se pelqehet ngaqe eshte serioz. Mimoza thote se Bjordi nuk i pelqen dhe nese do t’i pelqente, nuk do ta linte qe t’i ikte nga duart. Ajo tregon se mashkulli i saj ideal eshte Ben Affleck. Adela mendon se si tip do t’i pelqente dikush qe i ngjan Dritanit. Vajzat bisedojne edhe per ndonje banor te ri i cili mund te vije ne shtepi. Moza shpreh deshiren qe te jete djale i bukur, ndersa Adela mendon se nuk ka shume rendesi, madje mire do ishte qe te mos vinte asnje.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Stervitja ushtarake
21/03/09 08:00

Bie alarmi dhe banoret ngrihen te gjithe te rregullojne krevatat. Veshin uniformat dhe qendrojne avash krevatit, ku komandati vjen te beje kontrollin. Arjoni ve ne krevatin tjeter nje batanije sikur ne te te ishte nje ushtar i pabindur qe nuk do te zgjohet. Me pas te gjithe dalin ne kopesht, ne rresht per nje per te bere stervitjen per proven e javes. Ata vendosen ne pozicionet e duhura dhe fillojne stervitjen e cila per sot do te jete vetem ushtrime gjimnastikore. Bjordi, Mesida dhe Lirita, “te plagosurit e luftes”, qendrojne ulur ne karrike dhe shohin banoret e tjere. Dritani u instrukton levizjet qe do te bejne dhe u thote ushtareve te vete se sot do te marrin vesh nese e kane fituar luften apo jo. Te gjithe bejne batuta dhe mes tyre ka te qeshura te shumta.

“Kam shume emocione”
21/03/09 10:17

Mesida i tregon Arjonit se i vjen keq nese del se ne shtepi do lere disa persona te cilet i pelqejne. Ajo thote se do ua ndjeje mungesen sa do qe vetem tre jave ka brenda dhe e tremb fakti se ambienti jashte shtepise i duket i panjohur. Mesida shpreh se ndjen shume emocione por per Arjonin i ndodh keshtu se eshte hera e pare ne kete pozite sepse ai qe e ka per here te trete nuk ndjen fare emocione. Arjoni i thote se ne momentin kur Arbana te jape vendimin se cili do te dale, ne kraharor do te ndjeje nje shtrengim. Ai imagjinon skenen dhe tregon se i pari do te jete Sori qe do te vazhdoje lojen, pastaj Aida dhe ne fund do te ngelen ata te dy ku ai do te lere shtepine. Mesida i thote se ai nuk ka per te dale, pasi ka ende per te dhene. Ata fillojne te flasin per momentet me te bukura qe kane kaluar dhe qe do t’u tregojne ne klip.

“Nuk duhet te dalim te dy bashke”
21/03/09 11:37

Bjordi dhe Adi flasin per nominimet. Bjordi i shpreh deshiren se nuk deshiron qe Adin ta shohe ne nominim por mendon se vete kete here ehde mund te rrezikoje. Adi i thote qe te mos i mendoje keto dhe do te behet ashtu sic eshte e shkruar. Ai i thote se duhet qe gjysmen e lojes ta kapesh me fuqite e tua ndersa gjysmen tjeter me fuqine e publikut pasi ne fund te fundit eshte ai qe e ka ne dore. Adi jep mendimin se ata te dy duhet te dalin ne nominim me njerez qe duan te kualifikohen, pasi jane personazhe te forte por do te ishte e mira qe te mos dilnin te dy pernjehere. Bjordi e pyet se cili mendon se rrezikon sot te dale. Adi i pergjigjet se loja do te behet midis dy vajzave, Aides dhe Mesides ndersa Bjordi thote se me parashikimin e tij qe nuk i ka gabuar asnjehere, mendon se do te dale Mesida.

“100 % i sigurt qe fitoj”
21/03/09 12:49

Arjoni dhe Qetsori diskutojne per finalen dhe se cili mund ta fitoje ate. Qetsori thote se ndihet 100 % i sgurt se do ta fitoje. Te njejten gje mendon edhe Arjoni per veten. Arjoni e pyet se si i duket jetesa ne shtepi me ate qe e kishte imagjinuar para se te hynte. Qetsori thote se kjo eshte nje loje shume e bukur, por edhe e forte. Arjoni e kishte imagjinuar si nje loje te thjeshte por, ai thote se kjo eshte nje loje me shume presion psikologjik dhe e mendonte veten me te kontrollueshem ne situata te tilla. Sori mendon se duhet ta lene veten te lire, mos ta kontrollojne se keshtu kane per t’u vleresuar realisht dhe mund ta pretendosh fitoren por, Arjoni mendon se 100 % nuk duhet leshuar vetja asnjehere sepse mund te te dalin situatat nga kontrolli.

Po shtohet grupi “Sinqeriteti”
21/03/09 13:59

Ne Bisede te dites eshte kthyer nominimi, pasi eshte dhe nata e spetaklit. Aida pyet Liriten nese mendon qe Qetsori do jete serisht ne nominim per javen qe vjen. Ajo ja kthen qe nuk e beson qe te ndodhe nje gje e tille. Aida i thote:-“Une shpresoj qe po, per faktin qe i ka kapur banoret te gjithe koke me koke.” Sipas saj nese Qetsori do te jete serisht ne nominim ai do ndryshoj serisht strategjine e tij. Ne kopesht vjen Mesida dhe largohet Lirita e cila qendroi me shume pasive ne bisede. Ajo vazhdoi te flas me Mesiden per Qetsorin, duke shtuar qe ai ka ndermend te nxjerre ne nominim Mimozen dhe po mundohet t`i mbushe mendjen dhe te tjereve. Mesida thote:-“Si shume po rritet grupi ‘Sinqeriteti’ keto kohet e fundit” Ato thone qe Qetsori po ben nje aleance me Adelajden ,por mendojne qe ai do gjej nje moment dhe do ta lere vetem ate. Aida thote:-“Sori do i heqi muret mbajtese Adelajdes,dhe pastaj do ta nominoj!” Ato diskutojne dhe per lojen qe bejne brenda ne shtepi banoret e tjere. Per Dritanin thone qe ben nje loje te bukur dhe te paster

Moza:“Duhet vetem te degjojme!”
21/03/09 14:50

Lirita shkon ne dhome dhe gjen momentin e pershtatshem per te folur me Mimozen, ne lidhje me strategjine e Qetsorit. Ajo i thote qe ai po i kap banoret nje e nga nje per t`u mbushur mendjen qe te nominojne Mimozen. Ajo shton qe vetem tek ajo nuk kishte shkuar, pasi ai e di qe ajo njeriun e saj e mbron. Mimoza i thote:-“Ky eshte nje idiot. E kam njohur qe prej dites se pare.!” Ajo mendon qe edhe Aida po sillet keq pasi ajo shan Adelajden. Ajo thote:-“Duhet vetem te degjojme!” Lirita nuk eshte dakort pasi thote qe ato duhet te flasin por ne momenti i duhur.

Adela: “Aida po genjen!”
21/03/09 15:57

Mimoza shkon te sqarohet me Adelajden pasi Aida i kishte thene:-“Qetsori dhe Adelajda duan te te nxjerin ne nominim.” Adelajda nxehet dhe i thote qe kete gje do ja thote dhe Qetsorit. Mimoza i kthehet:-“Po ja the, une nuk te flas me goje kurre! Ajo shton qe do qe gjerat t`i sqaroje vete, dhe nuk do qe t`i nderhyje njeri. Adela mendon qe Mimoza e ka gabim ne lidhje me kete gje. Prezente ne bisede eshte dhe Republika. Adelajda i thote Mozes qe dhe Republika ishte prezent kur Qetsori i tha:-“Ne nominim duhet te dalin dhe ato persona qe nuk kane dale asnjehere, pasi u ben mire!” Ajo shton:-“Aida po genjen!” Ato vazhdojne diskutojne per Aiden ne lidhje me kete bisede. Ne dhome hyn mesida dhe Republika nderron direkt teme duke folur per veshjet per spetakel.

“Me te tjeret do dukej si pabesi”
21/03/09 16:49

Arjoni dhe Adi qendrojne ne kuzhine dhe diskutojne per spetaklin. Adi i kerkon Arjonit nje nder. Ai i thote qe nese Arbana e pyet se kush eshte personi qe ai deshiron te dale nga shtepia, te thote emrin e Arjonit. Arjoni i thote qe nuk e ka aspak problem dhe shton:-“Fakti qe e ndave me mua kete problem, e vleresoj!” Adi e sqaron duke i thene:-“Ta kerkova ty pasi kemi nje mardhenie bashke,ndersa me te tjeret do dukej si pabesi!” Ai i thote qe Arbanes do i thote dhe dicka pozitive ne lidhje me Arjonin, por kete preferoi t`ia linte surprize.

Cfare do beje me 70 mije euro?
21/03/09 17:55

Vajzat qendrojne ne dhome dhe diskutojne per daljen nga shtepia. Aida e pyet Republiken se cfare do bente me 70mije euro nese fitonte. Ajo thote qe pervec realizimit te shkolles, do merrte nje shtepi sic e kishte deshire. Ajo shton se realisht nuk preferon te tregoj se per cfare do i shpenzonte. Aida i thote:-“Nuk e ke menduar Bika? Une shpresoj qe nese i fiton 70 mije eurot, te dish t`i shpenzosh!” Republika thote:-“Do beja dicka per te tjeret!” Aida e keshillon qe leket t`i investoj qe te marre fitim, dhe atehere mund te bej dhe per te tjeret. Mimoza thote qe ajo do i investonte me te vellain, pasi sipas saj ai ka shume ide. Mesida shpreh mendimin e saj se si do i shpenzonte ajo nese fitonte 70mije eurot. Ajo thote qe nje pjese do ja i fuste ne llogari nipit te saj, nje pjese do paguante borxhet e shkolles ne Suedi, dhe pjesen tjeter do e investonte. Lirita thote qe deshironte qe nje pjese te paguante fakultetin motren, nje pjese do i investonte ne shoqaten e parukerise ,dhe pjesen tjeter dua t`ia jap mamit se ka vuajtur shume. Republika e pyet Aiden se pse e beri kete pyetje. Ajo thote:-“Thjesht doja te dija se ne sa vend te duhur do i perdorni!” Republika per te njejten pyetje i thote Aides te pergjigjet. Ajo thote:-“Kam nje vella per te rrit. Te ndihmoj ne te ardhmen e tij.”

Mesida: “Nuk jam aq e keqe!”
21/03/09 19:59

Banoret behen gati per spetakel. Aida dhe Mesida diskutojne per daljen nga shtepia. Mesida i thote qe nese del ajo nga shtepia, nuk do qe t`i pershendese te gjithe banoret. Ajo shton:-“Do me dukej vetja fallco!” Aida i thote qe nje pershendetje duhet t`ja jape banoreve. Lirita i thote Mesides qe te veproje si ta ndjeje. Sipas Aides gjerat do duken me tjeter sy kur te dalin jashte, dhe se miresjellja nuk duhet te mungoje asnjehere. Ajo shton se dhe nje shtrengim dore mund t`ja jape atyre personave qe nuk simpatizon. Mesida eshte dakort me mendimin e Aides dhe thote:-“Nje shtrengim do ja jap,nuk jam aq e keqe!”

Bika:“Kjo eshte mamaja e vertete!”
21/03/09 21:18

Republika eshte nje nga banoret qe mbart nje histori te veshtire. Gjate spetaklit Arbana tregon:”Nje gjyshe qe kthehet ne nene, nje xhaxha qe kthehet ne baba.” Per kete “Big Brother “ ka vendosur t`i bej asaj nje surprize . Ajo takon gjyshen e saj. Republika ndjehet shume e emocionuar dhe ne lot ajo thote:-“Ndjehem pa fryme!” Banoret e tjere kane ndjekur nga nje monitor takimin e Republikes me gjyshen e saj. Republika prezanton gjyshen e saj me publikun qe e ndiqte dhe thote:-“Kjo eshte mamaja ime e vertete!” Republika eshte pritur nga banoret e tjere me duartrokitje

Mesida: “Me pelqen si mik!”
21/03/09 21:45

Kater te nominuarit e javes ishin, Arjoni, Qetsori, Aida dhe Mesida. Dy personat e pare qe shpetuan daljes nga shtepia ishin Aida dhe Qetsori.Arjoni dhe Mesida ishin dy banoret e rrezikuar, por ato e moren me sportivitet .Ne momentin qe Arbana e anoncon kete moment ata kercejne me njeri-tjetrin. Publiku nga shtepia ka vendosur me 36% te votave qe personi qe duhet te largohet te jete Mesida. Ajo takohet me banoret duke humbur keshtu dhe mundesine per te fituar dhe cmimin e madh prej 70mije eurosh. Arbana e pyet ne lidhje me Arjonin.Ajo tha:”Me pelqen shume si mik por jo si i dashur!”

Shakaja e “Big Brother”
21/03/09 22:11

Big Brother ka vendosur qe t`u bej nje shaka banoreve. Shakaja konsiston ne nje eleminim te jashtezakonshem.Te gjithe banoret jane ne kandidim per te dale, por ato mund te bejne nje apel pse duhet te qendroje .Arbana pyet secilin prej banoreve.

Arjoni thote:-“Une nuk ofroj asgje me teper nga ky qe jam!”
Adi :-“Dua te them shpejt ate qe kam ne mendje. Kam ardhur ketu me nje mesazh. Dua te tregoje qe njeriu dhe pse mund te bjere, mund te ngrihet prape.”
Lirita: -“Kam per te dhene me shume.”
Aida:-“Kam dhuruar shume momente, dhe do vazhdoj ta bej.”
Qetsori e kalon me humr dhe thote:-“ Kam disa rroba pa veshur, dhe disa gjellera pa gatuar.”
Adela:-“Une premtoj qe do jem e njejta ,dhe qe nuk do i zhgenjej. Nese i pelqej keshtu sic jane te me votojne.”
Moza:-“Do bej spetakel me shume.”
Bika :-“Eshte gjeja me e bukur qe me ka ndodhur, dhe do prezantoj thjeshtesine time.”
Banoret u gezuan kur moren vesh qe kjo ishte thjesht nje shaka e organizuar nga “Big Brother”.

Kryefamiljari
21/03/09 22:23

Menyra e perzgjedhjes se kryefamiljarit ka ndryshuar. Big Brother ka vendosur qe ajo te perzgjidhet me ane te nje loje qe banoret kane bere gjate javesqe eshte Loja e Reflekseve. Adi si kryefamilari i shtepise lexon emrin e fituesit te lojes qe njekohesisht do te jete dhe kryefamiljari per javen ne vijim. Ajo eshte Adelajda. Por “Big Brother” ka vendosur qe ky status nuk do gezoj imunitet.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 20 March 2009

Eralda Hitaj TV Reklame per Lori Caffe

Eralda Hitaj ne TV Publicitet per Lori Caffe


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: itaj vipat ne reklama
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Blero - Videoteka KTV

Blero (Blerim Muharremi) Videoteka KTV 20.03.09

Videoteka e Bleros:
1. "Eja ti"
3. "Kthehu Ti" (ft.Memli) *Nuk u shfaq!
3. "Dua t'jem me ty"
4. "Fotografia"
5. "Mos me refuzo" (ft.DeCamada)
6. "Se Di"
7. "Crazy" (ft.Leonora Poloska)
8. "Zemer Bosh" *Nuk u shfaq!
9. "T'Kam Mall" (ft.KAOS)
10. "La Vida Loca" (ft.Dafina & F-Kay)

Si dhe bashkepunime:
1. "Shake That Ass" (Cekic ft.Blero)
2. "Krejt Anash" (Da Ghost ft.Blero)
etj.


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online