All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 4 April 2009

Big Brother Albania 2: Nata e Nente, Spektakli!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 57, NATA E NENTE (9), SPEKTAKLI

#1
- Perballja me te eliminuarit


#2
- Perballja me te eliminuarit
- Pse Adela nominoi Bjordin
- Bika vs Ani
- Pse Adela dhe Bika nuk u zhveshen ne veshje plazhi
- Ballafaqim me te nominuarit e javes


#3
- Ballafaqim me te nominuarit e javes (vazhdim)
- Klipi i Adit


#4
- Surprize per Adin
- Cka po ndodh mes Arjonit dhe Anjezes?
- Te nominuarit kalojne ne tunel ne pritje te lajmit se kush le shtepine


#5
- Bika eliminohet
- Video prezentimi i tre banoreve te rinje


#6
- Video prezentohen tre banoret e rinje (vazhdim)
- Bika intervista ne studio


#7
- Bika intervista ne studio dhe ballafaqimi me Zhuljeten dhe Erjolen
- Fillojne kandidaturat


#8
- Kandidaturat vazhdojne
- Anjeza flet per Arjonin
- Prova e javes
- Sfilata Big Brother Pranvere-Vere 2009
- Arjoni me i miri ne Proven e javes dhe si i tille caktohet Kryefamiljari i ri


#9
- Vazhdojne kandidaturat
- Surprise per Mozen,
- Arjoni i zhgenjyer nga vleresimi i stilisteve per proven e javes
- Zbulohet pishina ne oborr dhe fillon komunikimi i emrave te te nominuarve te kesaj jave


#10
- Prezantohet sexy Luana Vjollca prane pishines
- Vazhdon komunikimi i emrave qe jane nominuar
- Nominohen Aida, Anjeza, Bjordi, Dritani dhe Mimoza
- Prova e javes "Strategjia" (realizimi i fotografive artistike)
- Hyjne banoret e rinje, Toni, Juna dhe Ari


#11
- Kush ku do te fleje?

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Eltoni Profil!

Elton Tozaj
/photo top channel/

BIG BROTHER ALBANIA 2, ELTONI PROFIL

Mosha: 30 vjec
Vendlindja: Tirane
Vendbanimi: Tirane
Arsimi: I larte
Profesioni: Perkthyes
Hobi: Muzika
Shenja te vecanta: Nuk ka
Ka hyre ne Big Brother Albania: per t’u treguar te afermeve Eltonin e vertete

Karakteristikat: Eltoni ka mbaruar fakultetin e gjuheve te huaja per anglisht, por zoteron edhe italishten dhe greqishten, ka punuar ne Ministrine e Kultures Rinise dhe Sporteve si pergjegjes ne sektorin e Marredhenieve me Jashte dhe me pas si keshilltar i ministrit ne po kete sektor, ka qene inspektor i komisionit te zgjedhjeve ne vitet 2003-2005 dhe me pas ka punuar si keshilltar i jashtem ne Ministrine e Ekonomise. Por jeta e tij nuk ka ecur gjithmone duke ngjitur shkalllet e karrieres. Si shume te rinj e ka provuar edhe ai shijen e hidhur te emigracionit ne shtetin fqinj, Greqi, ku ka punuar per rreth dy vjet nga viti 2006 deri ne 2008.
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: elton tozaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Junida Kule Profil!

Junida Kule Big Brother Albania 2
/photo top channel/

BIG BROTHER ALBANIA 2, JUNIDA KULE PROFIL

Juna eshte banore e re qe hyn ne Big Brother Albania 2 ne Diten 57

Mosha :30 vjec
Vendlindja: Tirane
Vendbanimi: Gjermani
Gjendja civile: Beqare
Profesioni: Perkthyese, mesuese e gjuhes angleze. Pergatitje dhe perkthime materialesh radiofonike etj.
Hobi: Shoqeria, muzika ( ne llojin argetues ), udhetimet, gjuhet e huaja, psikologjia.

Perse hyn ne BB: Eshte nje loje sfiduese dhe nje mundesi qe i jepet cdo personi per te njohur kapacitetet dhe kufijt e tij ne lidhje me veten dhe te tjeret. Kjo eshte loja qe me pelqen te luaj.

Karakteristikat: E forte menderisht, e sinqerte, shume tolerante ndaj mentaliteteve te huaja. Korrekte me veten dhe njerezit, perpiqet te jete e perpikte. Simpatizon njerezit qe qeshin per veten e tyre. Ben jete aktive me te papritura. Do te jetoje sekondin dhe minutin deri ne detaj sikur te ishte i fundit.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Arjan Bakalli Profil!


/photo top channel/

BIG BROTHER ALBANIA 2, ARJAN BAKALLI PROFIL

Ari eshte banori i ri qe hyn ne Big Brother ne Diten 57

Mosha:33 vjec
Vendlindja: Tirane
Vendbanimi:Tirane
Gjendja civile: Beqar
Profesioni: Maredhenie me publikun
Hobi: Tenisi, noti, leximi dhe informacioni mbi cdo gje te re qe ndodh.

Perse hynine BB: Do te ndryshoje rutinen e jetes, te tregoje vlerat, dhe te binde veten per shume pikepyetje duke i dhene pergjigjet qe e mundojne.

Karakteristikat: Inteligjent, ka deshire te dije cdo informacion dhe te diskutoj per to. Nuk mund te pije kafen e mengjesit pa lexuar gazeten. Respekton femrat dhe mendon se ajo eshte shume e rendesishme. Respekton familjen dhe e shikon ate si vatren e formimit te personalitetit te njeriut.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Aida, Anjeza, Bjordi, Dritani dhe Mimoza te Nominuar!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 57, NATA E NENTE, SPEKTAKLI, TE NOMINUARIT

Nominimi 8 Big Brother Albania 2

AIDA TROKA
ANJEZA
BJORDI MEZINI
DRITAN SHEHAJ
MIMOZA KRASNIQI

Nga te gjithe rrjetet e telefonise celulare ne Shqiperi e Kosove

Per te VOTUAR Aiden, dergoni: BB AIDA ne 15191
Per te VOTUAR Anjezen, dergoni: BB ANJEZA ne 15191
Per te VOTUAR Bjordin, dergoni: BB BJORD ne 15191
Per te VOTUAR Dritanin, dergoni: BB DRITAN ne 15191
Per te VOTUAR Mimoza, dergoni: BB MIMOZA ne 15191

KUSH KE NOMINOI (Sipas rradhes se paraqitjes)?

Adela: Aida, Qetsori
Aida: Adela, Bjordi
Adi: Dritani, Mimoza
Ani: Bjordi, Anjeza
Anjeza: Mimoza, Aida
Mimoza: Qetsori, Anjeza
Arjoni: Mimoza, Dritani
Bjordi: Dritani, Aida
Dritani: Mimoza, Anjeza
Qetsori: Dritani, Bjordi

RENDITJA FINALE

DRITANI (4)
MIMOZA (4)
AIDA (3)
ANJEZA (3)
BJORDI (3)
QETSORI (2)
ADELA (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Big Brother Albania 2: REPUBLIKA ELIMINOHET!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E NENTE, SPEKTAKLI

REPUBLIKA KASMAHU ELIMINOHET!

Republika Kasmahu
/photo top channel/

Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me 36% te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Republika Kasmahu!
- - - - - - - - - - - - - - - -
Eleminimi i Republikes
04/04/09 22:36

Big Brother ka vendosur qe eleminimi i banorit te behet ne nje menyre tjeter nga ajo qe jemi mesuar te shikojme. Te kandiduarit pasi kane takuar banoret jane izoluar tek tyneli dhe nuk munden te degjonin ate qe ndodhte ne shtepi. Njeri nga banoret i merrte te kandiduarit e shpetuar. Publiku vendosi qe e eleminuara te jete Republika. Detyra e veshtire per ta njoftuar kete gje iu dha Dritanit. Dy personat te cilat rrezikonin daljen ishin Adelajda dhe Republika. Ai mes loteve mori Adelajden duke i bere te ditur Republikes qe ishte personi qe duhej te largohej. Ajo eshte perballur ne studjo me opinionistet si dhe me disa prej te eleminuarve.
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Si u votua tek AlbaVipNews.blogspot.com

ADELA 494 (24%)
AIDA 386 (18%)
QESTORI 423 (20%)
REPUBLIKA 740 (36%)

TOTAL VOTA 2043

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

The elimination of the Republika
04/04/09 22:36

Big Brother has decided that the elimination of inhabitant be a different way from what we learn to look. Kandiduarit to meet people after they are isolated to tunel and can not hear what happened at home. By residents of each take to save the kandiduarit. The public decided that the Republic be eliminated. Difficult task to announce this Dritanit given. Two persons were out to jeopardize that Adelajda Republic. He took in tears Adelajden between making to know that the Republic was the person who had to leave. She was faced with in studying opinionists and some of the eleminated ones.
]]

Gili dhe Enis Potoku Favorit ne "Top Fest 6"

Gili dhe Enis Potoku ne Top Fest 6
/photo top channel/

Interviste me kengetaren Gili
Kur u ndame”, me e votuara ne “Top Fest 6

“Eshte e vertete qe kenga “Kur u ndame”, te cilen e kemi bashke duet me Enis Potokun, eshte vleresuar si kenga me e votuar. Nga 200 kenge jane zgjedhur gjashte dhe ne ato gjashte kenget me e votuara nga juria eshte kenga jone”, ka thene per “Kosova Sot” Gili.

Gili eshte njera nder kengetaret e estrades qe i buzeqesh fati neper festivale. Ajo se fundi eshte pjesemarrese ne festivalin tashme tradicional “Top Fest 6” dhe deri me tani eshte njera nga kenget me te votuara te festivalit. Gili ndjehet e kenaqur dhe per kete me shume flet per “Kosoven Sot”.

“Kosova Sot”: Jeni pjesemarrese ne “Top Fest 6”, kenga juaj deri me tani eshte me e votuara, si ndjeheni?
Gili: Eshte e vertete qe kenga “Kur u ndame”, te cilen e kemi kenduar ne duet me Enis Potokun, eshte vleresuar si kenga me e votuar. Nga 200 kenge jane zgjedhur gjashte dhe ne ato gjashte kenget me e votuara nga juria eshte kenga jone. Une ndjehem shume e kenaqur qe kenga jone po pelqehet ne publik.

Kenga po me sjell sukses

“Kosova Sot”: Gjate ketyre diteve keni nxjerre ne treg edhe videoklipin, i cili po transmetohet neper televizionet tona, si e vleresoni?
Gili: Besoj qe edhe videoklipi i kenges “Kur u ndame” eshte duke u pelqyer shume ne treg. Televizionet tona po e transmetojne shume, dhe deri me tani kam marre shume urime dhe kritika pozitive. Jam shume e lumtur qe ky duet me Enisin po me sjell shume sukses.

“Kosova Sot”: Ku e pergatitet kete videoklip?
Gili: Videoklipin e kam pergatitur ne Maqedoni, aty i kam pergatitur edhe videoklipet paraprake, si kenga “Prapeseprape” qe e kemi bashke me Sinan Vllasaliun, pastaj kenga “Keq e me keq”. Keto videoklipe jane pelqyer shume ne publik dhe per kohe te tera kane qendruar ne maje te top-listave. Pra, kjo me ka shtyre qe te vazhdoje

Une jam vetvetja

“Kosova Sot”: Kush ua pergatiti kengen “Kur u ndame”?
Gili: Teksti dhe muzika e kenges “Kur u ndame” eshte nga Ilir Berani, ndersa orkestrimin e ka bere Ardian Kastrati. Kenga eshte e realizuar ne studion e Enis Presheves, ekip ky qe realizoi edhe albumin tim te fundit.

“Kosova Sot”: Cfare risish do t’u sjellesh adhuruesve ne te ardhmen?
Gili: Ne muziken kosovare risia me e madhe eshte te mbetesh vetvetja. Une mendoj te vazhdoj te mbetem Gili. /k.bajrami/kosova sot/04.04.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: fevzije fevzie berani
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Interview with Singer Gili
"Kur u ndame", most voted in Top Fest 6

"It is true that song " When was divided ", which we have together duet with Enis Potok, is estimated as the most voted song. From 200 songs are chosen in six and among those six the most voted by jury is ours, "said for" Kosova Sot " Gili.

Gili is one of the singers estrades that fate smile through festivals. She finally is already participating in traditional festival "Top Fest 6" and up to now is one of the kenge vote of the festival. Gili feel satisfied, and this speaks more to "Kosova Sot".

"Kosova Sot": You are participating in "Top Fest 6, kenga your so far is the vote, as you feel?
Gili: It is true that kenga "When was divided," which we sing in duet with Enis Potok, is estimated as kenga the vote. From kenge 200 are chosen in the sixth and six kenge the vote by the jury is kenga jone. I feel very pleased that our kenga is in the public favor.

Song is to prosper

"Kosova Sot": During these days you have off the market videoklipin, which is transmitted through our televisions, as the value?
Gili: I believe that even videoklipi the song "When was divided" is favored by many in the market. Our broadcast television is more, and so far I have received many compliments and positive criticism. I am very happy that this is the duet with Enisin bring more success.

"Kosova Sot": Where prepares this video clip?
Gili: I Videoklipin prepared in Macedonia, where I prepared the preliminary video clips, as kenga "Yet" that we together with Sinan Vllasaliun then kenga "Bad and worse." These video clips are favored in many public and for all time have stayed on top of the top-lists. So this has pushed to continue

I'm self

"Kosova Sot": Who hath prepared song "When was divided"?
Gili: The text and music of the song "When was divided" is by Ilir Berani, while orchestrating made Ardian Kastrati. The song is performed in studying the Presevo Enis, the team realized this was my last album.

"Kosova Sot": What risish will bring to fans in the future?
Gili: We Kosovar music with great innovation is to stay self. I think to continue to keep Gili.
]]

Sonte "Miss Universe Kosova 2009"!

Zana Krasniqi Miss Universe Kosova 2008
/photo miss universe/

“Art motion” e Fadil Berisha organizojne “Miss Univers Kosova 2009”
Nje spektakel bukurie qe do te kete jehone

“Miss Univers Kosova 2009” gjate nje viti do ta perfaqesoje Republiken e Kosoves ne vende te ndryshme te botes, do jete pjesemarrese ne organizimet zyrtare dhe te bamiresise

Kompania “Art motion”, ne krye me Agron Selimin, Mina Selimi, Lavdim Sylejmani dhe Arben Zhjeqi, ne bashkepunim edhe me fotografin e njohur boteror Fadil Berisha, jane organizatore te spektaklit “Miss Univers 2009” qe do te mbahet sonte ne Sheshin 21. Kontributi i Fadil Berishes ka te beje edhe me marrjen e licences nga organizatoret e “Miss Univers 2009” qe do te mbahet me 23 gusht ne Bahama. Ne nje konference per media ne Prishtine u tha se per here te dyte Kosova do te prezantohet si shtet ne mesin e 84 shteteve te botes. Ne kete konference u prezantua rendesia e ketij organizimi. Sipas Agron Selimit, ne kete konkurrim aplikuan nje pjese e madhe e vajzave dhe 23 prej tyre jane perzgjedhur. Te drejten e konkurrimit e kane pasur vajzat prej moshes 18 deri 27-vjecare. Njera nga konkurrueset eshte nga Malesia e Tuzit, ndersa te gjitha te tjerat jane nga Kosova, por ka edhe prej atyre qe kane ardhur nga diaspora. Mbajtesja e titullit “Miss Univers Kosova 2009” gjate nje viti do ta perfaqesoje Republiken e Kosoves ne vende te ndryshme te botes, si dhe do jete pjesemarrese ne organizimet zyrtare dhe te bamiresise, ka thene Agroni. Sipas organizatoreve te “Miss Univers Kosova 2009” per te realizuar kete spektakel ka qene mjaft veshtire per shkak te kushteve te veshtira financiare. Por, megjithate, asnjeri prej tyre nuk e cek ndonje shifer te te hollave qe u mor ky organizim. Ndihme financiare nuk kane nga asnje institucion shteteror apo privat, madje as nga Ministria e Kultures, per te cilen Agroni thote se kane kerkuar. “Shpenzimet e larta te financimit te ketij spektakli jane te mbuluara nga mjetet vetjake dhe nje numri te konsideruar te sponsoreve, por mbetet e deshiruar edhe perkrahja nga institucionet, meqenese ky spektakel me teper i dedikohet prezantimit te shtetit te Kosoves ne pjesemarrjen e 84 shteteve te botes dhe numrit tejet te madh te shikuesve dhe medieve gjitheboterore. Ne kete kontekst vlen te permendet pjesemarrja e vitit te kaluar te kandidates nga Kosova, Zana Krasniqi, e cila arriti suksesin per t’u radhitur ne pozicionin e 6-te bukurise boterore, ka thene Arben Zhjeqi. Organizatoret shpresojne qe edhe vitin e ardhshem te realizojne “Miss Univers 2009” dhe te kene kushte me te mira financiare. /k.bajrami/kosova sot/04.04.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

"Art Motion" and Fadil Berisha organise the "Miss universe Kosovo 2009"
Spektakel of beauty that will echo

"Miss universe 2009 Kosovo" during a year will represent the Republic of Kosovo in various countries of the world, will be participating in official events and charity

The "Motion Art" at the top with Agron Selimi, Mina Selimi, Lavdim Sylejmani and Arben Zhjeqi, in collaboration with world files known Fadil Berisha, are host to spektaklit "Miss universe 2009" to be held tonight at 21 Square. Contribution Fadil Berisha has to do with getting the license from the organizers of the "Miss universe 2009" to be held by August 23 in Bahama. At a conference for media in Pristina told a second time that Kosovo will be presented as a state among 84 states of the world. Was introduced in this conference the importance of this organization. According Agron Selimi, applied in this competition a great number of girls and 23 of them have been selected. The right of the competition have had girls from age 18 to 27-years. One is competitive from Malesia and Tuzi, while all others are from Kosovo, but also from those who have come from the diaspora. Holder of the title "Miss universe 2009 Kosovo" during a year will represent the Republic of Kosovo in various countries of the world, and will be participating in official events and charity, has said Agroni. According to organizers of the "universe Miss Kosova 2009" to achieve this spektakel has been very difficult due to the difficult financial conditions. But, however, none of them do not touch any money that the figure was this organization. Financial assistance does not have by any state institution or private, even from the Ministry of Culture, which says Agroni have asked. "The high costs of financing this spektakli are covered by private funds and to consider a number of sponsors, but remains well supported by institutions like, since this spektakel more dedicated to the presentation of the state of Kosovo in the participation of 84 states world and the extremely large number of viewers and media gjitheboterore. In this context worth mentioning the participation of last year the candidate from Kosovo, Zana Krasniqi, who arrived to success listed in the position of 6-beauty world, has said Arben Zhjeqi. Organizers hope that the next year to realize "Miss universe 2009" and have the best financial conditions.
]]

Big Brother Albania 2: Dita 57, Permbledhje!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 57, PERMBLEDHJE!“Nuk kam arritur te te njoh”
04/04/09 00:01

Dritani bisedon me Anjezen ne lidhje me sjelljen e saj brenda ne shtepi dhe afrimitetin qe ka krijuar me disa banore. Ai i ve ne dukje se ajo po shoqerohet vetem me disa, 2 apo 3 banore, ndersa me te tjeret rri shume pak. Sipas tij, ajo nuk duhet ta beje kete gje sepse duhet t’u jape mundesi te gjitheve per ta njohur apo per t’i njohur. Anjeza e sheh ne menyre te habitur dhe i thote se ajo mendon se shoqerohet me te gjithe, por ndoshta kete pershtypje ka lene. Ajo mendon se ka folur shume per veten, duke u krijuar mundesine te tjereve per ta njohur, por edhe fjale kot per veten nuk mund te thote. Dritani mundohet t’i spjegoje se ai e sheh ne te tille menyre: te kufizuar e te perqendruar marredhenien e saj ne pak persona. Ai i tregon se nuk e kishte menduar me pare kete bisede, thjesht iu dha mundesia e po ia thote keto gjera sepse, sipas tij, eshte e veshtire qe ai te jape nje percaktim per te. Anjeza mundohet qe ne vija te pergjithshme, te tregoje dicka nga vetja, por duke u ndjere ne siklet nga kjo bisede.

Ani:“Nuk kam frike te nominohem”
04/04/09 00:10

Dritani dhe Ani shetisin neper kopesht. Dritani shprehet se kjo jave iku shpejt dhe e shtuna erdhi. Ani e pohon kete fakt dhe thote se dita e djele ishte per te pak e merzitshme pas konfliktit me Biken. Dritani e keshillon qe te mos e mendoje me ate gje, pasi eshte pjese e lojes. Ai thote se cdo e djele, ne pergjithesi, per ta eshte pak e lodhshme sepse kane kaluar nje te shtune me shume emocione dhe ende nuk e kane marre veten. Ani shprehet se dhe kjo e shtune do te jete e forte per te dhe Tani e pyet nese ai mendon se do te dale ne nominim. Ani i spjegon se nuk ia ka friken nominimit, por te nominuarit te te tjereve. Dritani mendon se ajo eshte dicka personale per te gjithe e askush nuk duhet te nderhyje ne marrjen e vendimeve. Sipas tij, Ani duhet te niset nga vetja, se cilet vlejne me shume e cilet me pak per te. Ani tregon se me te jane sjelle te gjithe mire dhe ndaj e ka pak te veshtire.

“Me kane bere te ndjehem keq”
04/04/09 00:18

Ani tregon se kur ka qene femije, nuk e ka ditur qe kishte kete lloj problemi dhe e ka kuptuar kete gje kur ka shkuar ne gjimnaz. Dritani e pyet nese eshte ndjere ndonjehere keq ne lidhje me kete gje dhe ai i tregon se ka patur raste qe e kane ofenduar, ndonjehere vajzat e ndonjehere femijet. Dritani mendon se femijet nuk i kuptojne mire keto gjera e ndaj nuk duhet te kapet me ta. Ani vazhdon te tregoje se ndonjehere ua ka kthyer fjalen atyre personave, ose ka bere sikur nuk ka degjuar. “Me pare i kam vene re keto gjera, ndersa tani nuk e vras me mendjen”- thote ai. Dritani i jep zemer se nuk duhet ta vrase mendjen sepse ai eshte i zoti i vetes.

Arjoni: “Do nominohem”
04/04/09 00:22

Arjoni i thote Aides se ka degjuar ne shtepi qe do te nominohen Bjordi dhe Dritani dhe nder ta edhe ai. Ai shprehet se nuk e ka aspak problem madje eshte shume dakord qe te nominohet. Aida e pyet e habitur per kete mendim dhe ai i spjegon se eshte me mire qe te ballafaqohet qe tani me publikun sesa me vone. Aida shprehet se nuk mund ta thote me siguri, por nuk e mendon ate ne nominim, ndersa per Bjordin dhe Tanin po.

Bika e shqetesuar per daljen
04/04/09 00:50

Republika gjate gjithe darkes permend faktin se e shtuna erdhi shume shpejt dhe se nuk i dihet fatit te saj. Ajo eshte e shqetesuar dhe shume ne ankth. Bika i thote Adeles, e cila eshte ne gjendjen e saj, se ato nuk kane me asgje ne dore. “Ne kemi ne dore vetem te nominojme njeri-tjetrin, per te tjerat e ka publiku”- shprehet ajo. Ajo shtrihet per te fjetur, por qendron e menduar ne krevat.

Sori: “Nuk eshte kuzhina strategji”
04/04/09 01:30

“Une rri ne kuzhine se me pelqen te gatuaj”- tregon Sori. Ai shprehet se nuk e ben kete gje per strategji loje sic ia ka permendur Agoni, por vetem se i pelqen ta beje. Adela mendon se kjo nuk ka baza, pasi nuk mund ta perdore askush si strategji. Sori vazhdon te tregoje per Agonin i cili ia kishte permendur kete fakt. Ai shton se nuk deshironte qe ai te dilte aq heret, pasi kishte gjetur disa pika te tjera ku deshironte qe ta kapte. Sipas tij, e vetmja pike qe u kap me Agonin ishte ajo per Che Guevaren, por vuri re se vetem Dritani dhe Pavlini u pozicionuan, ndersa te tjeret qendruan shume indiferente.

Adela dhe Sori sqarohen per nominimin
04/04/09 02:00

Adela, e stresuar per te largimin nga shtepia, pyet se cili nga ata do te largohet. Sori mendon se me te rrezikuar jane Aida dhe Bika dhe kjo e fundit eshte me e rrezikuara nga te gjithe. Ai shprehet se dhe per veten ka frike. Bjordi mendon se mendjen e publikut nuk mund ta blejne. Ai tregon se cdo jave ka qelluar qe ta gjeje se cili do te dilte, pervec kesaj jave ku gaboi me Liriten. “Nuk mund ta kuptojme lojen”- thote ai. Edhe Sori dhe Adela shprehen se gjithcka eshte ne dore te publikut, sado qe te vrasesh mendjen per ta gjetur. “Kjo eshte arsyeja qe une stresohem te shtunave”- shton Adela. Sori analizon lojen e Aides dhe mendon se ajo mund te jete e rrezikuar sepse ka ngelur vetem ne loje dhe se shpesh here ajo nuk i shpreh qarte mendimet e saja. “Ajo te lodh dhe dua qe ajo te largohet”- thote ai. Sori tregon se kete jave e ka nominuar si Aiden dhe Adelen me te njejten arsye, se debati i tyre e vinte ne siklet. Adela i thote se ndjehet keq qe ai e ka vene ne nje rend me Aiden. Sori i spjegon arsyen e nominimit, por Adela i thote se arsyeja madhore ishte se ato u vune ne qender te vemendjes, ndersa ai jo. Sori e pranon qe kjo mund te jete nje pjese, por ai vertete ndjehej ne siklet nga zenkat e tyre, ndersa tani ato shkojne me mire.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zgjimi i banoreve
04/04/09 10:00

Banoret jane zgjuar nga gjumi me muziken e vendosur nga Vellai i Madh. Disa prej tyre ngrihen menjehere, ndersa disa te tjere preferojne te kalojne edhe disa minuta ne krevat duke shijuar tingujt e muzikes. Banoret e nominuar jane me ne ankth se ata qe nuk jane ne nominim. Bika ndjehet shume ne ankth dhe ka frike se sot do te dale. Ajo e permend kete gje shume shpesh dhe shprehet se eshte thuajse e bindur per kete fakt. Bika psheretin duke u munduar te nxjerre stresin qe ka brenda. Vajzat e tjera, te cilat e kane jo per here te pare kete gje, duken me te qeta se ajo. Banoret jane bere gati dhe kane dale ne kopesht per te marre rreze dielli. Ata shkembejne batuta midis tyre, duke e bere mengjesin te kendshem.

“Nuk duhet ta marrin per ters”
04/04/09 11:55

Ani i thote Sorit se situate e sikletshme do te jete ajo nese Arbana i pyet se cilin do te donin te largonin, perpara se te lexohet vendimi sepse ndonje mund ta marre per ters. Sori e pohon kete gje, por nuk eshte dakord qe te tjeret mund ta marrin per keq. Ai mendon se kjo eshte loje dhe kane ardhur per te luajtur. Sipas tij, kjo loje keshtu e ka, do te vije nje moment kur do te nominosh edhe mikun dhe ai nuk ka pse ta marre per ters.

Kryefamiljari i radhes
04/04/09 13:10

Dritani ngacmon Bjordin duke i thene se eshte kapofamilja me i keq deri tani. Nga kjo lind biseda se cili e ka radhen per t’u bere kryefamiljari i radhes. Bjordi mendon se mund te jete nje vajze sepse ka rastisur qe kane qene te alternuar midis tyre. Nese e ka radhen nje vajze, ata mendojne se do te jete Bika nese qendron ende ne shtepi, ose Mimoza ne vend te saj. Per Aiden, nese merret si baze prova e kesaj jave, mund te jete Arjoni ai qe do te zgjidhet. Edhe Anjeza mendon se Arjoni do te jete. Biseda e tyre vazhdon me provat e javes dhe cilit kryefamiljar i kane rene ato.

Vipat e diskotekes
04/04/09 14:35

Banoret qendrojne ne kopesht per te marre rreze dielli. Adi improvizon skenen e hyrjes ne diskoteke te banoreve duke i pezantuar si vipa. Adi prezanton te parin Dritanin dhe thote:-“Dhe tani gjenerali i ushtrise, 1-shi i gjatesise se Big Brother 2 ne diskoteke duke mahnitur femrat shqiptare, Dritani!” Banoret duartrokasin te gjithe. Mimoza i sugjeron Adit qe te thote per hyrjen e Qetsorit. Ai thote:-“ Dhe tani ne deren e diskotekes shfaqet me Mazden e tij kabriolet kuzhinieri me i famshem i BB 2, Qetsori!” Ai i kthehet:-“Edhe fituesi!” Adi shton:-“Po dhe fituesi, i vendit te tete!” Te gjithe banoret qeshin me batuten e tij. Ai vazhdon:-“E sapo ardhura ne deren e diskotekes shefja e rendit, e ngarkuara me kallash. Po hyn ne dere e famshmja Bika!” Mimoza brohoret per Republiken ndersa te tjeret duartrokasin. Adi thote:-“Dhe tani zbret nga makina e saj me tek rrote, ylli i Kavajes, sherbeti i Kavajes, e veshur me rroba banjo duke thyer te gjitha tabut e saj, ylli i zbuluar keto dy muajt e fundit, Adelajda!” Te gjithe banoret qeshin. Adelajda e pyet:-“Cfare profesioni kisha une?” Ai i pergjigjet:-“Mashtruesja e diskotekes!” Republika i thote qe te vazhdoje dhe me banoret e tjere. Ai thote:-“Nen ritmin e muzikes egjiptiane afrohet me makinen e saj me tek dere, te mbyllur me xham te zi duke dredhur belin,Aida!” Serisht banoret duartrokasin dhe Qetsori shton:-“Aida eshte tek kubi!” Adi vazhdon:-“Dhe tani zbresin dy djem simpatik, e kam te veshtire t`i prezantoj pasi ndihet ardhja e tyre. Shikoj qe vajzat Shqiptare kane bere gati stilolapsat per t`i rrembyer nje autograf dyshes me simpatike , Arjoni dhe Bjordi!” Banoret brohorasin dhe duartrokasin, ndersa ato te dy cohen ne kembe dhe i pershendesin me dore. Adi ben prezantimin e Anjezes:-“Ne deren para diskotekes ndjejme aromen e nje parukerie, aromen e llakut dhe te shkumes se flokeve. Eshte perpara nesh stilistja me e madhe e flokeve, me gershere dhe kreher ne dore Anjeza!” Adi vazhdon duke i prezantuar banoret me batuta. Ai thote:-“Dhe tani i fundit i Moikaneve, Dj qe ka luajtur ne te gjitha diskotekat e botes, kercimtari qe ia ka kaluar dhe Kledi Kadiut, Ani!” Banoret duartrokasin dhe Aida thote:-“E kam shok!” Republika i thote Adit qe te mos harroj te prezantoje dhe veten. Ai shton:-“Dhe tani djemte te pergatiten te shperthejne syte pasi nje bukuri vezulluese po zbret nga makina!” Banoret qe i thone:-“Mos eshte Moza?” Adi e aprovon dhe te gjithe duartrokasin per te. Adi ben prezantimin e tij:-“Dhe tani mjeshtri i humorit dhe i satires, hundederri me qafe te madhe, Adi!”

“S`ja vlen te besh boks me vajzat”
04/04/09 15:40

Arjoni dhe Qetsori flasin me gjuhen e boksit ne lidhje me nominimet. Arjoni e pyet:-”Ke punuar ndopak?” Qetsori i pergjigjet menjehere:-“I pari dhe i dyti majtas!” Ai shton me pas:-“Apo ti fusim edhe dy djathtas?” Arjoni i thote qe nese zgjedhin aty, ka shume presion , dhe shprehet i sigurt qe dy personat qe do nominoje jane aty. Sipas Qetsorit qe ta hedhesh kundershtarin ne toke duhet te goditet dy here djathtas dhe nje here majtas. Ai shton qe tre goditjet duhet t`i bejne me dy veta. Qetsori thote:-“Nuk ja vlen te besh boks me vajzat kesaj here, beje me djemte sa te jete e mundur!” Ne kuzhine vjen Republika e cila flet per naten e spetaklit. Ajo i thote Qetsorit:-“Une mendoj qe ti je me i sigurt!” Ai ia kthen:-“Ty te lumte goja dhe te uroj te kesh te njejtin fat si une!” Qetsori i thote qe ajo nuk duhet ta leshoje veten. Republika e kundershton dhe thote:-“Te behet cfare te behet!”

Anjeza:“Mend per here tjeter!”
04/04/09 16:33

Adelajda degjon Anjezen e cila po pastron tavolinen duke komentuar dhe i thote:-“Nese e ke bezdi te mbledhesh gotat mos e bej! Ajo i pergjigjet duke i thene qe nuk ka se si ti le pa hequr. Adelajda i kthehet serisht:-”Beje dhe mos fol atehere, nuk te detyron njeri!” Anjeza i thote qe ajo u ka thene disa here banoreve qe secili te ngreje gjerat e tyre. Ne debat nderhyn dhe Dritani. Adelajda i thote:-“Kush po flet me ty!” Ai i thote qe eshte e lire te mos e degjoje, dhe shton:-“Kur pini kafene ua sjell njeri?! Atehere pse tua heqin te tjeret!” Sipas Anjezes secili duhet te marre gjerat e tij dhe shton:-“S`ka lidhje ta besh kaq tragjike , por mend per here tjeter!”

Adela:“Nje nga ne te treja do dale!”
04/04/09 17:42

Adelajda perfiton nga fakti qe eshte vetem me Republiken dhe i thote:-“Se te kam ketu tani, kushdo qe te dali mos harro ate qe te kam thene, dhe ato i di vetem ti!” Ajo i kerkon qe te mos ja thote askujt. Republika i kthehet:-“Pse ti dyshon tek mua?” Ato fillojne diskutojne per daljen nga shtepia. Adelajda thote:-“Nje nga ne te treja do dale!” Sipas Republikes personat qe mund te largohen jane ajo dhe Aida. Adelajda i thote me shaka qe ajo e streson duke e mbajtur mendjen tek nominimi. Republika ben batuta ne lidhje me daljen dhe thote:-“Po dola nga nje shpulle e keni!” Adelajda i thote qe ajo nuk del nga shtepia, por do kapet tek flamuri dhe nuk do pranoje. Republika shton me batuta:-“Do vij Arbana dhe te me thote dil!” Adelajda ia kthen:-“Po dola une cfare do beni ju pa mua!” Sipas Republikes me e nevojshme eshte prania e saj ne shtepi . Republika fillon kendon nje kenge per te qendruar ne shtepi. Aida e degjon dhe thote:-“Nuk kam kaluar nominim me te keq se ky!” Sipas Adelajdes Republika e ka stresuar qe ne mengjes me nominimin dhe i ka thene:-“Zgjohu Adela se je ne nominim!”

Adi:“Bjordi eshte ylli i Bigut!”
04/04/09 18:02

Anjeza dhe Adi bejne nje bisede miqesore ne kopesht. Ajo i thote qe jeta duhet shijuar, dhe shton qe brenda ne shtepi banoret i mendojne gjerat me shume sec duhet. Ajo thote:-“Beji gjerat si t`i ndjesh!” Adi i thote qe Bjordi nuk e ka kete gje. Ajo e aprovon duke thene qe ai eshte i vecante nga te gjithe. Anjeza vazhdon:-“Ai njeri di vetem te fale dashuri!” Dhe Adi mendon si ajo dhe thote:-“Ai eshte ylli i Bigut!” Sipas Anjezes Bjordit nuk ia vleresojne veprimet e tij. Adi e kundershton duke i thene qe ato nuk kane hyre per te vleresuar njeri-tjetrin pasi ate gje e ka ne dore publiku. Adi thote:-“Njerezimi do njerez si ty!”

Ani: “Do jete e veshtire!”
04/04/09 19:12

Pas drekes Arjoni dhe Antonini qendrojne ne kopesht per te pire kafe. Arjoni i kerkon mendimin ne lidhje me gatimin. Antonini i thote qe i pelqeu shume. Ai fillon diskuton per nominimet. Ai i thote qe do jete e veshtire. Arjoni e keshillon qe mos ta vrase shume mendjen per banoret, pasi dhe ata nuk mendojne per te. Antonini thote:-“Duhet te kesh durim!” Sipas tyre banoret jane pasiv dhe nuk organizojne asnje loje. Antonini shton:-“Keto rrine gjithe diten ngrohen ne diell!”

“Bika do na hedhe bomba kur te dale”
04/04/09 20:01

Banoret diskutojne per nominimet dhe Aida kapet me Republiken e cila ben batuta. Aida u thote banoreve:-“Ne kemi pritur bomba nga Pavlini, nga Agoni, nga Sori nese del por i vetmi person qe ka per te na hedhur bomba kur te dale eshte Bika! Republika ia kthen:-“Si ishte kjo qe sapo the?!” Aida i thote qe e tha per shaka, dhe nuk ka pse ta marre per sulm. Republika i thote qe ajo nuk e mendon nominimin pasi nuk do bente shaka dhe nuk mund te shtirej. Aida i kthehet:-“Ku ishe mbreme ne darke?” Republika ia kthen:-“E ke per atje(dhoma e rrefimit) shkova bera nje shetitje nga blloku!” Banoret e tjere bejne tifo per Republiken duke i rene tavolines. Aida i thote qe ajo (per Republiken) ndihej keq ne darke dhe nuk e zinte gjumi. Republika ia mohon kete fakt duke i thene:-“Nuk e vras mendjen !” Banoret fillojne ngacmojne Adelajden duke i thene qe Big Brother do t`i bej surprize duke i futur ne shtepi Mirin. Adelajda i thote Republikes me shaka:-“Mos qofsh asnjehere ne nominim se me ke stresuar!”

Sori:“Me dole para dhe luajta!”
04/04/09 21:30

Big Brother ka vendosur qe te eleminuarit te kene nje perballje me banoret. Gjate spetaklit eshte trasmetuar nje klip me me te keqijat e thena per ta nga banoret. Per kete u eshte mundesuar nje komunikim me ta. Zhuljeta eshte e elemininuara e pare qe perballet me Aiden e cila e le pak konfuze kete te fundit. Ne perballjen e Lirites me Qetsorin ai i thote qe e ka pare si lojtare dhe shton:-“Me dole para dhe luajta!” Adelajda eshte banorja e cila eshte perballur me dy te eleminuar. Mesida i thote:-“Adela kur nuk ke ndonje argument ti thua gjithmone qe keto jane mendimet e mia!” Sipas saj Adelajda duhet te respektoje vuajtjet e te tjereve.

Perballja e te kandiduarve
04/04/09 21:40

Banoret ne kandidim kane patur nje tjeter perballje, tani jo me me te eleminuarit, por me dy opinionistet. Per kete ato vendosen ne zona te ndryshme te shtepise. Republika shkoi ne dhomen e rrefimit, Qetsori tek dhoma e akuariumit, Aida shkoi ne oborr, dhe Adelajda ne tynel. Teme diskutimi ka qene mosveshja e rroba banjove nga Republika, dhe per kete Virusi e pyet:-“Do zhvisheshe per 70mije euro?” Ajo eshte pergjigjur negativisht. Qetsori i eshte pergjigjur pyetjes se Virusit qe fitoren e Big Brother e do per lojen . Nje tjeter banore ishte dhe Adelajda te cilen e pyeten:-“Nga 1 deri ne 10 sa nuk ke bere brenda shtepise qe do kishe dashur te beje?” Kesaj pyetjeje ajo i eshte pergjigjur se numri qe i perkon eshte 5 dhe thote qe gjerat vine natyrshem. Aida eshte shprehur qe deshiron te qendroje pasi ka ende per te dhene.

Adi:“Te kam gjithmone ne mendje!”
04/04/09 21:50

Adi eshte nje nga banoret i cili ka hyre ne shtepine e Big Brother me nje qellim personal, ate te persosjes se imazhit te tij si dhe te tregoje se kush eshte ai realisht. Big Brother organizoi nje surprize per te ne formen e shakase. Adi takoi miqte e tij te cilet recituan nje nga poezite e tij qe eshte mjaft kuptimplote. Adi eshte perlotur ndersa miqte e tij recitonin poezine, ndersa banoret i kane ndjekur keto momente nga monitori. Ai u thote:-“E mendova te lehte!” Mes miqve te Adit ishte dhe e dashura e tij . Ai i tha:-“Te kam gjithmone ne mendje!”

“Kam me teper se nje miqesi”
04/04/09 22:05

Gjate spetaklit Arbana e ka pyetur Arjonin per afrimin e tij me Anjezen . Ai eshte shprehur:-“Kam me teper se nje miqesi!” Ai thote qe ka nje terheqje te forte ndaj saj. Arbana e ka pyetur Anjezen nese ndjenja eshte reciproke dhe per te, por ajo eshte shprehur qe ndihet mire me te dhe shton:-“ Tani e shikoj si shok, por me vone nuk i dihet! Nuk e di cfare ndodh gjate rruges!”

Eleminimi i Republikes
04/04/09 22:36

Big Brother ka vendosur qe eleminimi i banorit te behet ne nje menyre tjeter nga ajo qe jemi mesuar te shikojme. Te kandiduarit pasi kane takuar banoret jane izoluar tek tyneli dhe nuk munden te degjonin ate qe ndodhte ne shtepi. Njeri nga banoret i merrte te kandiduarit e shpetuar. Publiku vendosi qe e eleminuara te jete Republika. Detyra e veshtire per ta njoftuar kete gje iu dha Dritanit. Dy personat te cilat rrezikonin daljen ishin Adelajda dhe Republika. Ai mes loteve mori Adelajden duke i bere te ditur Republikes qe ishte personi qe duhej te largohej. Ajo eshte perballur ne studjo me opinionistet si dhe me disa prej te eleminuarve.

Bjordi:“Ky eshte model futja kot!”
04/04/09 22:45

Prova e javes konsistonte ne krijimin e koleksionit pranvere-vere te Big Brother. Gjate spetaklit jane paraqitur veshjet e perfunduara dhe juria e perbere nga dy stiliste kane vleresuar punen e tyre. Banoret kane komentuar veshjet e tyre jane veshur nga disa modele te cilat i kane paraqitur ato. Bjordi komentoi veshjen e tij dhe tha:-“Ky eshte nje model futja kot te cilen e kam qepur me dore!” Big Brother e ka vleresuar proven te humbur pasi ato nuk jane impenjuar ne punen e tyre. Me i miri i proves u zgjodh Arjoni i cili do jete dhe kryefamiljari per javen ne vijim.

Surprize per Mimozen
04/04/09 23:18

Nje banore tjeter e cila pati nje surprize gjate spetaklit ishte Mimoza. Ajo gjate momentit te kandidaturave ka takuar motren e saj e cila ishte e fshehur prapa poltronit te dhomes se rrefimit. E motra i dha keshilla dhe i shprehu mbeshtetjen e familjes. Ajo eshte prekur shume nga ky takim. Ajo pasi doli nga dhoma e rrefimit i ka treguar Adelajdes per takimin e saj.

Te nominuarit e javes
04/04/09 23:45

Te nominuarit e kesaj jave kane qene Aida, Anjeza, Bjordi, Dritani dhe Mimoza. Persa i veshtire, ky moment u kthye edhe ne nje situate plot te qeshura. Banoreve u eshte kerkuar te dalin jashte ne oborr, ku i priste Luana, nje nga velinat e programit Fiks Fare, buze pishines te sapohapur per banoret. Kjo ishte nje surprize per ta nga vellai i Madh. Disa prej tyre nuk kane pritur, por jane zhveshur menjehere. Sipas rregullit, banori i nominuar, duhet te hidhej brenda ne uje, por ata u hodhen vet, pothuajse te gjithe, me perjashtim te Adelajdes. Por edhe ajo nuk arriti te shpetoje, pasi Vellai i Madh i kerkoi te bashkohej me te tjeret. Ne fund, me shoqerimin e Arjonit dhe Bjordit, ne pishine u hodh edhe Luana.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Big Brother Albania 2, DAY 57, SUMMARY!

"I have not managed to be recognized"
04/04/09 00:01

Dritani talk with Anjezen in connection with its behavior at home and within afrimitetin who has created some inhabitants. He notes that it is associated with only a few, 2 or 3 resident, while others hang out with very little. According to him, she should not do this because they must give all for them to be known or recognized. Anjeza views are surprised and says she thinks that all associated with, but perhaps this impression is left. She thinks that he spoke more about themselves, by creating opportunity for others to recognize, but vain words for himself can not say. Dritani tries to explain that he sees in such a way: limited and concentrated in its relationship little people. He shows that had not previously thought this conversation, simply given the opportunity is because it says these things, according to him, it is difficult to give a definition for. Anjeza tries to put in general, show something of ourselves, but felt we were confused by this conversation.

Ani: "I have no fear of nominohem"
04/04/09 00:10

Dritani and Ani shetisin through garden. Dritani says this week and escaped quickly Saturday came. Ani claims of this fact and says the day Sunday was for the little desert conflict with Bike. Dritani the cautions that does not think with that thing, because it is part of the game. He says that every Sunday, in general, for it is a little hard because they have spent a Saturday with many emotions and still not have themselves. Ani says that Saturday will be strong for now and ask if he thinks that will appear in nomination. Ani explains the fear that has not nomination, but the nominees of others. Dritani thinks it is something personal for all of one should not interfere in decisions. According to him, Ani must depart from ourselves, that which applies to very few to whom. Ani shows are to bring all to the good and there is little difficult.

"With have feel bad"
04/04/09 00:18

Ani shows that when there were children, did not know who had this problem and has understood this when we went gym. Dritani and asks if it is ever felt bad in connection with this and it shows that there have been cases that have offended, sometimes girls sometimes children. Dritani thinks that children do not understand these things better and to not be caught with them. Ani continues to show them that sometimes the word has turned those persons or made if there is heard. "The first I noticed these things, and now not injure the mind" - he says. Dritani gives heart that should not puzzle over because he is a fool himself.

Arjoni: "Do nominohem"
04/04/09 00:22

Aides say that the Arjoni has heard at home that will be nominated Bjordi and Dritani them and honor it. He says no problem at all even agree that it is very nominohet. Aida surprised and asks for this position and he explains that it is better to face the public now rather than later. Aida says you can not say with certainty, but do not think that we nomination, while Bjordin and now.

Bika concerned about appearance
04/04/09 00:50

Republic darkes mention at all that Saturday came very quickly and he did not know its fate. She is concerned and very anxious. Bika says Adeles, which is in its situation, they do not have to anything in hand. "We have in hand only nominojme each other, for the rest of the public" - she says. It extends to sleep, but lies in bed thinking of.

Sorin: "There is a kitchen strategy"
04/04/09 01:30

"I hang out in the kitchen that I like cook" - shows Sorin. He says this is not the strategy game as it has mentioned agony, but only that likes to do. Adel thinks it has no basis, because you can not use one as a strategy. Soria continues to show the agony that we had mentioned this fact. He added he did not want it to appear so early, having found some other point where you WANT to catch. According to him, the only point that was seized with it was agony for Che Guevaren, but that it only Dritani and Pavlini was pozicionuan, while others stayed very indifferent.

Adel explained the nomination and Sorin
04/04/09 02:00

Adel, the stresuar for removal from home, he asks which of them will leave. Sorin believes the risk are Aida and Bika and the latter is more endangered by all. He says there is fear for themselves. Bjordi thinks that the public mind can not buy. He shows that every week has shot to find that which will appear, except this week where gaboi with Liriten. "We can not understand the game" - he says. Even Adel Sorin and say everything is up to the public, however to mull to find. "This is the reason that I stresohem Saturdays" - Adel adds. Sorin analyzes game Aides and thinks she may be at risk because it has remained only in the game and that often times she does not clearly express its opinions. "It wears you out and want it to leave" - he says. Sorin shows this week was nominated as Eide and Adelen with the same reason, the debate in their place of torment. Adel says he feels bad that has been placed in a sequence with Eide. Sorin explains why the nomination, but Adel says a major reason was that they were the spotlight while he can not. Soria admits that this may be a part, but he really felt the discomfort of their contention, and now they get better.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - --

Awakening of the inhabitants
04/04/09 10:00

Residents are waking from sleep with music by Big Brother. Some of them up immediately, while others prefer to spend a few minutes in bed enjoying the sound of music. The nominated people are anxious that those who are not in nomination. Bika felt very anxious and fear that today will be brought. It mentions this very often and says that is almost convinced of this fact. Bika psheretin trying to stress that the issue is within. The other girls, which have not for the first time this seems to calm it. Residents have been made ready in the garden and have to get sunbeam. They mot exchange between them, making a delectable breakfast.

"Do not take for wayward"
04/04/09 11:55

Ani says Sorin sikletshme that the situation will be if it Arbana ask what you would like to remove, before we read a decision because you can take the wayward. Sorin's claims this, but it is agreed that others could take for bad. He thinks this is the game and have come to play. According to him, so this game is, will come a moment when nominosh will also friend and why he did not get to grumpy.

The rotating head
04/04/09 13:10

Dritani worry Bjordin saying that it is kapofamilja with bad so far. From this arises the conversation which has turn to become the next head. Bjordi thinks may be a girl because there haphazardly that were alternated between them. If the girl has a turn, they think that will be if Bika still lies at home, or Mimoza instead of her. Per Eide, if taken as the basis of evidence this week, he may be Arjoni to be resolved. Even Anjeza thinks Arjoni will be. Conversation continues with their week and evidence of whose heads have dropped them.

Vipat of diskotekes
04/04/09 14:35

People stay in the garden to get sunbeam. Aad improvizon entry in the disco scene of the inhabitants by pezantuar as vipa. Presents the Aad Dritanin first and says: - "And now Army General, 1-rain the length of Big Brother 2 in disco captivated by Albanian women, Dritani! Inhabitants duartrokasin all. Mimoza Adit suggested that mean for entry Qetsorit. He says: - "And now at the door of diskotekes displayed with Mazden his kabriolet Cook's most famous BB 2, Qetsori!" He returned: - "And the winner!" Aad adds: - "Yes and the winner, the country eight! "all residents batuten laughed with him. He continues: - "And just coming in the door of the chief diskotekes order, tasked with insert. Is entering the door of the famous Bika! "Mimoza brohoret for the Republic while others duartrokasin. Aad says: - "And now the car down to its wheels, star of Kavaja, sherbeti of Kavaja, dressed in clothes of the bathroom by breaking all her coffin, discovered the star of the last two months, Adelajda!" The All residents laughed. Adelajda and asks: - "What profession I have?" He replies: - "The fraudulent diskotekes!" Says the Republic to continue with other people. He says: - "Under the pace of Egyptian music approaching car with its door to, to close the window by the black curved Beli, Aida!" Again people duartrokasin and Qetsori adds: - "Aida is to kubi! Aad continues: - "And now go down two charming boys, have to be difficult to introduce feels after their arrival. Check that Albanian girls have made the pen almost be kidnapped by an autograph dyshes charming, Arjoni and Bjordi! Inhabitants brohorasin and duartrokasin, while they both brought to the feet and hands with the welcome. Aad is Anjezes presentation: - "at the door before diskotekes feel aromen a parukerie, aromen of llakut and chalk that Hair. Is ahead of us with great stilistja Hair, with scissors and comb in hand Anjeza! "Aad continues by presenting people with mot. He says: - "And now the last of Moikaneve, Dj who has played in all of the disco world, kercimtari that has passed and Kledi Kadiut, Ani!" Inhabitants duartrokasin and Aida says: - "I have friends!" Republic of Adit says not to forget themselves and present. He adds: - "And now the boys prepared to explode the eyes as a radiant beauty is down from the car!" Residents who say: - "is not Moza? Aad and approves all duartrokasin to. Aad makes his presentation: - "And now the masterly humor and satires, hundederri neck with large, Aad!

"S` worthwhile to do with boxing girls "
04/04/09 15:40

Arjoni and Qetsori talk boxing with language regarding nominations. Arjoni and asks: - "You work a little?" Qetsori replies immediately: - "The first and second left!" He adds the following: - "Or to introduce two right? Arjoni's says if they choose, there More pressure, and it sure would nominoje two persons who are there. According Qetsorit to take the opponent to hit the earth twice a right and left here. He adds that three strikes must make two people. Qetsori says: - "Do not worthwhile to do with boxing girls this time, deals with men as possible!" We kitchen comes Republic which speaks for the night spetaklit. She says Qetsorit: - "I think that you're safe!" He turn: - "you lumte mouth and wish to have the same luck as I!" Qetsori says it should not issue itself. Republic rejects and says: - "To be what made!

Anjeza: "thinking about next time!"
04/04/09 16:33

Adelajda hears Anjezen cleans the table who is commenting and says: - "If you bother to collect the glasses do not! She replies saying that there is no how to remove leaves. Adelajda back again: - "do not spit, and then, not forcing the man!" Anjeza says that she has said several times that each residents to establish their own things. We debate and intervenes Dritani. Adelajda says: - "Who is talking with you!" He says that is not free to hear, and adds: - "When man brings them drink cafe? Then why give your others! "According Anjezes each should take his things and adds: -" S `is about to do so tragic, but the guess here for another!"

Adel: "One of the three will be brought!
04/04/09 17:42

Adelajda benefits from the fact that it is only with the Republic and says: - "that I have here now, anyone that arise do not forget that which I have said, and they only know you!" It requires that anyone says is not . Republic of return: - "Why do you suspect to me?" They begin to discuss the emergence of home. Adelajda says: - "One of the three will be brought!" According to the Republic the people who can are leaving it and Aida. Adelajda says in jest that she streson keeping in mind nomination. Ben mot Republic in relation to appearance and says: - "Yes dola a slap you!" Adelajda of it does not mean that emerges from the house, but caught the flag and would not accept. Republic adds the mot: - "I'll come by and say Arbana Exit!" Adelajda turn: - "If I dola what will you do without me" According to the Republic with its presence is needed at home. Republic begins kendon a song to stay at home. Aida's listens and says: - "I have not spent the nomination that bad!" According Adelajdes Republic has stresuar that morning with the nomination and said: - "Zgjohu Adel nomination that we are!"

Aad: "Bjordi is Bigut star!"
04/04/09 18:02

Aad Anjeza and make a friendly conversation in the garden. She says that life should be enjoyed, and adds that the people at home think of more things should sec. She says: - "things like Beji be ndjesh!" Aad says that has not Bjordi this. It approves, saying that he is unique by all. Anjeza continues: - "He knows only one love, thanks!" Aad And as she thinks and says: - "He is the star Bigut! According Anjezes Bjordit not assess his actions. Aad rejects saying that they do not have access to evaluate each other after which it has in hand the public. Aad says: - "mankind will people like you!"

Ani: "It will be difficult!"
04/04/09 19:12

Postprandial Arjoni and Antonini garden stay in to drink coffee. Arjoni of opinion requires in relation to cooking. Antonini says that like many. He begins discussing the nominations. He says that would be difficult. Arjoni and cautions that many do not mind to kill people, and because they did not think to. Antonini says: - "You have to bear!" According to them people are passive and do not organize any game. Antonini adds: - "These ngrohen stay in the sun all day!"

"Bika throw bombs when we will be brought"
04/04/09 20:01

Residents discuss nominations and Aida caught in the Republic which makes mot. Aida tells residents: - "We have waited bombs from Pavlini from torture, from Soria del but if the only person who has to throw bombs when we brought the Bika! Republic turn: - "How was it that the once?" Aida says that told jokes, and does not have to take the attack. The Republic says that she does not think the nomination will not make jokes after and can not be shtirej. Aida is returned: - "Where wast late evening?" Republic turn: - "And for you there (room confessions) went for a walk made by the bloc!" Inhabitants of other makes for typhus Republic dropped by tavolines. Aida says that she (the Republic) feel bad evening and not zinte sleeping. Republic denies this fact it saying: - "Do not mull! Inhabitants begin ngacmojne Adelajden saying that Big Brother will be introduced by a surprise do at home better. Republic of Adelajda says playfully: - "Do not qofsh nomination that we never have stresuar!

Sorin: "In Dole, and playing!
04/04/09 21:30

Big Brother has decided to eleminuarit have a perballje with residents. During spetaklit is transmitted with a klip among the worst of it by telling people. For this was a communication is available to them. Zhuljeta is the first elemininuara faces Eide which leaves little confused the latter. In confronting the Lirites with Qetsorin says he has seen as players and adds: - "In Dole, and playing! Adelajda is residents who was faced with two eliminated. Mesida says: - "Adel when you do not have any proof it was always these are my thoughts!" According to her Adelajda must respect the suffering of others.

Facing the kandiduarve
04/04/09 21:40

Kandidim people we have had another perballje, now no more eleminuarit, but with two opinionistet. For this they are placed in different areas of the house. Republic went to the House of confessions, Qetsori to room aquarium, Aida went into the yard, and Adelajda in tynel. Topic of discussion was mosveshja of clothes from banjove Republic, and for this virus and asks: - "Do zhvisheshe for 70mije euros?" She replied negatively. Qetsori answered the question that the virus was the victory of Big Brother wants to play. Another resident was Adelajda which asked: - "From 1 to 10 as you do not do that within the Station would have loved to do?" To this question she replied that the number corresponds to the mean is 5 and things come natural. Aida is the express wish to remain as still to make.

Aad: "To be always in mind!"
04/04/09 21:50

Aad is one of the residents who entered the Big Brother house with a personal aim, that of persosjes that his image and show who he really is. Big Brother organized for a surprise in the form of shakase. Aad met his friends who recituan one of his poetry which is very meaningful. Aad is moist as friends recitonin his poetry, while residents have attended these moments from the monitor. He says: - "And I thought the light!" Among Friends and the Adit was the girlfriend of his. He said: - "To be always in mind!"

"I have more than a friendship"
04/04/09 22:05

During spetaklit Arbana Arjonin has asked for the approach of his Anjezen. It is expressed: - "I have more than one Friendship!" He says that has a strong appeal to her. Arbana Anjezen asked if the feeling is mutual, and for, but it is expressed that feels good with and adds: - "I now look like friends, but later did not know! I do not know what happens along the way! "

The elimination of the Republic
04/04/09 22:36

Big Brother has decided that the elimination of inhabitant be a different way from what we learn to look. Kandiduarit to meet people after they are isolated to tyneli and can not hear what happened at home. By residents of each take to save the kandiduarit. The public decided that the Republic be eliminated. Difficult task to announce this Dritanit given. Two persons were out to jeopardize that Adelajda Republic. He took lachrymal Adelajden between making to know that the Republic was the person who had to leave. She was faced with in studying opinionistet and some of the eleminuarve.

Bjordi: "This is a model introduction vain!"
04/04/09 22:45

Proof of the week consisted in the establishment of spring-summer collection of Big Brother. During spetaklit clothes are completed and the jury consisting of two stiliste have appreciated their work. Residents have commented on their clothes are worn by some models which have presented them. Bjordi commented on his clothes and said: - "This is a model introduction misspend which I tailor-hand!" Big Brother has evaluated the evidence as they are not lost impenjuar in their work. The best test was selected Arjoni who will be head and for the following week.

Surprise to Mimozen
04/04/09 23:18

Other a resident who had a surprise during spetaklit was Mimoza. She has nominations in the moment of meeting her sister who was hidden behind poltronit the House of confessions. The sisters gave advice and expressed support of the family. It is more affected by this meeting. It came after the House of confessions has shown Adelajdes for its meeting.

Nominees of the week
04/04/09 23:45

The nominees of this week have been Aida, Anjeza, Bjordi, and Mimoza Dritani. As difficult, even now turned into a situation full of laughter. Residents were asked to go out in the yard, where he expects the Lions, a program velinat Fiks Fare, the newly pishines lips for residents. This was a surprise to the Big brother. Some of them have not expected, but are dry instantly. As a rule, resident nominee, should be put in the water, but they threw her almost all, except Adelajdes. But she failed to escape after Big Brother asked to join the others. In the end, with the accompaniment of Arjonit and Bjordit, was thrown in the pool and the Lions.
]]

Friday, 3 April 2009

Top Fest 6 Nominimet!

TOP FEST 6 NOMINIMETThe 1st phase of Top Fest 6 ended on 26th March 2009. On 1st April 2009, the professional jury announced their nominations. In total, out of 269 songs, only 63 will stay in the contest. Now, the audience can cast their votes by sending SMS message to 15192 e.g. TF NAMEOFTHEARTIST. See below for full list of nominations:

TOP FEST 6 NOMINATIONS

BEST FEMALE
Ingrid Gjoni
Jehona Sopi
Duffy
Eliza Hoxha
Big Mama
Nora Istrefi

BEST MALE
Erti Hizmo
Adrian Gaxha
Eugent Bushpepaj
Blero
Sabiani
Xuxi ft.Andos

BEST HIP HOP
Gold AG
Snow Black
G Bani
Miss Fati
Lollo
F Key

BEST RnB
Sejlan
Juna
Duffy
Alida
Shkenda
Ronela

BEST DANCE
Zodiak
Ajkuna
Egla
Era Rusi
Eliza Hoxha
Blerina Kastrati

BEST POP ROCK
Shpat Deda
Harbin Hoxha
Kelly
Koha
Rezarta Smaja
Fiver

BEST GROUP
Gillespe
Garazhat e Bardha
NRG Band
Kthjellu
Narth
Upstream

BEST ALTERNATIVE
Linda
Ardit Koleci
Permit of Stay
Vesa Smolica
Full Stop
The Forest

BEST NEW ARTIST
Chaos in Order
Gremzat
Dajana Simoni
Bora
Wendi
Fortesa Hoti

BEST INTERPRET
Kastro Zizo
Malda Susuri
Orgesa Zaimi
Flaka Krelani
Megi
Bertan Asllani

BEST SONG
Linda Ngroba
Blertina Shabani
Xuxi ft.Andos
Jehona Sopi
Gili & Enis
Big Mama

BEST VIDEO
Edison Bregu
Jehona Sopi
Troja
Shpat Deda
Altin Goci
Eliza Hoxha

Plus the following prizes will be awarded in the Final, to be held in May 2009:

TOP ALBANIA RADIO
DIGITALB
BEST INTERNET and
BIG PRIZE 10,000 Euro
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

Big Brother Albania 2: Dita 56, Permbledhje!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 56, PERMBLEDHJE!

Pjesa 1


Pjesa 2


Prejardhja e fjales aktor
03/04/09 00:00

Diskutimi i banoreve per personazhet dhe figurat e ndryshme te artit dhe jo vetem, ka vene perballe Aiden dhe Republiken. Sipas Republikes aktori italian Raul Bova, pelqehet prej saj sepse eshte i bukur, interpreton mire dhe eshte njeri serioz. Aida e pyeti ate se ku e dinte ajo sesa serioz ishte si njeri, pra ne jeten e tij te perditshme, Raul Bova. Republika tha se e kuptonte nga rolet dhe menyra sesi luante.”Une kam menyren time te te parit, ti ke tenden!” – i ka thene ajo Aides. Sipas Aides, ne nje film, aktori nuk tregon veten, por personazhin qe interpreton dhe nga roli qe luan, nuk ka sesi te kuptohet se cfare njeriu eshte, aq me teper qe here pas here nje aktor interpreton role te ndryshme. Ajo u ka shpjeguar Republikes dhe te tjereve, se edhe vet fjala aktor vjen nga fjala greke hipokritis. Kjo gje ka shkaktuar habine e tyre. Faktikisht, fjala e greqishtes se vjeter per fjalen e sotme aktor eshte pikerisht “?p????t??”, hipokritis, qe do te thote “ai qe interpreton”. Me pas kjo fjale ka marre kuptimin tjeter, ate te atij qe shtiret, qe nuk eshte ai qe shfaqet.

“Ti nderhyn ne cdo debat!”
03/04/09 01:15

“Ti e ke fiksim te nderhysh ne cdo debat!”- i ka thene Dritani Aides, i revoltuar. Ai ka shtuar se nderhyrjet e saj jane vend e pa vend dhe fare pa lidhje. Aida i ka thene se ai s’kishte pse acarohej kaq shume. Ajo i ka thene se nese do te ishin jashte, “me nje me fal se nuk e degjova”, diskutimi do te lihej aty. “Por ketu te pelqen ta interpretosh si nderhyrje!” – i ka thene ajo. “Ketu nuk jemi ne boten jashte!” – ia ka kthyer ai –dhe ty te pelqen te nderhysh keshtu sic nderhyn!”. Aida i ka thene te qetesohej, ndersa Dritani i eshte pergjigjur se ishte ajo qe duhet te qetesohej. “Thote hajduti kapeni hajdutin!”- i ka thene ai.

“Pse rri ti me mua?”
03/04/09 02:15

Bjordi ka diskutuar me Adelen ne lidhje me proven e javes. Sipas tij, kjo prove eshte e humbur, por Adela i ka thene se gjithsesi ata duhet te perpiqen deri ne fund. Sipas Bjordit, ishte absurd kundershtimi i saj per rrobat e banjos, kur ajo ne plazh e ben nje gje te tille. “Ketu nuk jemi ne plazh!”- i ka thene ajo. Per mendimin e Bjordit, edhe ajo ka pjesen e vet te fajit, per humbjen e gjysmes se proves, qe nuk pranoi te dilte me rroba banje. Adela i ka thene se ai nuk kishte pse ta perforconte, kur ajo e dinte qe kishte gabuar. “Qe ta kuptosh se je budallaqe!” – I eshte pergjigjur ai. Ajo i ka thene se, ne fund te fundit, ajo ishte veshur me rroba banje, pavaresisht se me rrobdishamber siper dhe masat i kishte marre. Bjordi e ka pyetur se kush ia kishte marre masat dhe Adela i ka treguar se kishte qene Adi. Ajo ka shtuar se nuk ishte aspak budallaqe, sepse budallalleku, nuk tregohej ketu. “Edhe ketu tregohet!” – i ka thene ai. “Atehere pse dreqin rri ti me mua?”- e ka pyetur ajo. “Sepse jam njeri i mire dhe dua te te jap edhe ty pak nga e mira ime!” – i eshte pergjigjur Bjordi.

“Babane e kam autoritar!”
03/04/09 02:50

Duke diskutuar per familjet, Dritani ka treguar se familja e tij ishte nje familje tradicionale. I ati i tij ishte shume autoritar, kjo ndoshta edhe rrjedhoje e profesionit ushtarak te tij. Dritani ka treguar gjithashtu se i ati i tij ishte 65 vjec, por punonte akoma edhe pse jo ne profesionin e tij. Ai ka thene se ata ishin 4 femije ne familjen e tij, nga te cilet Dritani ishte djali me i madh, por i treti ne renditje, per nga mosha. “Na kane rritur me veshtiresi!” – ka thene ai.

Familja nuk me eshte imponuar!
03/04/09 02:55

Arjoni ka thene, se ngaqe prinderit i kishte te rinj, kishte patur gjithmone me ta, raporte shume shoqerore. Ai ka shpjeguar se familja e tij funksionon si nje shoqeri ne miniature, ku gjithkush ka rolin e vet te vecante. “Babai eshte babai dhe ka autoritetin e vet!” – ka thene Arjoni, por ka shtuar se i ati i tij dinte te ishte edhe nje shok i mire per te. Arjoni ka shpjeguar se prinderit nuk i jane imponuar kurre dhe nuk e kane vene perpara zgjedhjeve te detyruara, por e kane mesuar si te zgjedhe ate qe duhet, duke i treguar te mirat e te keqijat e cdo gjeje. Ai tregoi se nje nga skenat me te bukura te jetes se tij, ishte kur i ati i kishte dhene per here te pare celesat e shtepise. Kjo kishte ndodhur ne moshen 14 vjecare. “Babai me tha:Arjon, ti tani je i madh, kthehu ne shtepi kur te duash, por para se te dalesh, dua te me thuash ne c’ore do te kthehesh! Vonove nje minute, marreveshja prishet!”.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Mengjesi i banoreve!
03/04/09 10:31

Banoret jane zgjuar si gjithmone me muziken e vene per ta nga Vellai i Madh. Te paret kane qene Dritani, Republika, Adi, Ani e Qetsori. Me pas, ata jane marre me rregullimin e krevateve dhe higjenen personale. Adi dhe Qetsori kane bere shaka, sepse per te mbajtur rradhen e dushit, jane ulur ne shesh e nuk leviznin nga vendi. Adi ka bere pastaj, stervitjen e perditshme te mengjesit, ne oborrin e shtepise, kurse Republika ka gatuar petulla per te gjithe banoret.

Petullat nuk behen me djath!
03/04/09 11:35

Aida e ka pyetur Republiken se me cfare i ka bere petullat. Ajo i ka thene me veze, me kos dhe me djath. Por keto, sipas Aides, nuk ishin petulla, por pite. Ajo ia ka thene kete edhe Republikes, qe i ka mbetur paksa qejfi. Aida e ka komentuar me pas kete gje, ne dhomen e gjumit te vajzave, me Adelajden. Sipas saj djathi, jo vetem qe nuk hidhej ne petulla, por keshtu edhe harxhohej. “Po s’te pelqyen mos i ha!- i ka thene Adelajda, - Pse kapesh kot?! E kupton qe keshtu dukesh keq?!”

“Dua te vazhdoj te studioj”
03/04/09 11:50

Qetsori u ka treguar banoreve se ka kryer studimet ne Itali per filozofi, por ka ndermend qe te vazhdoje serish studimet, kesaj radhe per biomekanike. Sipas tij, shkencat ekzakte jane ato qe te ofrojne mundesi punesimi me shume se ato shoqerore. Kjo shprehje hap midis tyre nje debat ne lidhje me studimet dhe punesimin. Sipas banoreve, tregu i punes nuk te ofron shume mundesi sepse ka shume studente qe mbarojne shkollen, shume per cdo dege studimi. Arjoni tregon se normalisht jo te gjithe kane kapacitetin per te kryer studimet e larta dhe sjell shembullin e Italise. Sori mendon se kryerja e studimeve, te cdo niveli eshte pozitive per shoqerine, pasi rritet niveli kulturor i tyre. “Ne perpjestim me numrin e popullsise, ne Shqiperi ka shume qe kane kryer universitetin ne krahasim me vendet e tjera”- ka pohuar Arjoni. Bisedat e tyre vazhdojne me sjelljen e shembujve nga te njohurit e tyre, te cilet pasi kane perfunduar studimet, kane mbetur pa pune.

Debat per punet
03/04/09 12:10

Dritani i kerkon Bjordit qe si kryefamiljari i shtepise, te ndaje detyrat qe punet e shtepise t’i bejne sot, pasi te shtunen, ata vonohen shume me to dhe ndjehen jo ne forme per spektaklin. Bjordi bie dakord dhe mbledh banoret ne kuzhine per t’ia u komunikuar kete vendim. “Miqte e mi! Kete jave, si kryefamiljar, deshira ime ka qene qe te benim te gjithe qejf, pushime, festa, banjo dielli, shaka, por nuk kemi bere punet e shtepise dhe ato do t’i bejme sot”- ka qene fjalimi i Bjordit para banoreve. Disa prej tyre ishin dakord, ndersa disa te tjere kerkuan qe punet te behen si zakonisht, te shtunen. Adi thote me shaka se do ta laje ai gjithe shtepine, mjaft qe te mos e nominoje asnje te shtunen. Bjordi ndan radhen e puneve dhe personat qe do te merren me to dhe thote se te gjithe do te merren me punet, pervec atyre qe merren me gatimin se gjoja lodhen shume. Sorit i rendon kjo shprehje dhe thote se do t’i beje ai te gjitha punet, kurse Bjordi le te merret me gatimin ne menyre qe ta vleresoje se sa e lodhshme eshte. Edhe Arjoni merzitet me te, pasi Bjordi shpesh here i ka thene se ai dhe Sori nuk bejen pune shtepie. Bjordi merr kritika nga te gjithe qe nuk arrin te jape urdhera e qe ato te zbatohen, pasi ai eshte kryefamiljari e i takon te merret me keto gjera. Banoret largohen duke mos rene dakord per asgje, por debatet mes tyre vazhdojne.

Arjoni dhe Sori kunder Bjordit
03/04/09 12:20

Qetsori del ne kopesht dhe thote se nuk ka ndermend t’i beje me as punet, as gatimin pasi edhe dy dite mund te qendroje ne shtepi, ndaj do mundohet te beje qejf. Ai u thote banoreve se ka konkuruar ne Big Brother jo se eshte kuzhinier, por per t’u argetuar. “Meqe qenkan keqkuptuar njerezit, nuk dua te bej me rolin e kuzhinierit. Nese duan, le te me nxjerrin.”- shprehet ai i merzitur. Arjoni qendron i shtrire ne divan dhe i merzitur me Bjordin per fjalet qe tha. Sori i thote Bjordit se po keqmenaxhon situaten apo familjen dhe se ka krijuar percarje mes te gjitheve duke treguar paaftesi ne organizim. “Cfare te beje une?”- ia kthen Bjordi dhe largohet. Si Sori, edhe Arjoni jane te merzitur sepse ata e bejne punen e caktuar ne menyre perfekte dhe pretendojne qe edhe te tjeret te bejne ato qe iu takojne ne te njejten menyre, por ne fakt ata paragjykohen dhe u thone patetike apo servila ndonjehere.

“Mos me fol kur nuk te flas”
03/04/09 12:56

Aida, duke diskutuar me Sorin dhe te tjeret, i thote atij “shpirt i vogel”. Sori i kthehet menjehere duke i vene ne dukje se nuk eshte hera e pare qe ajo ia thote kete gje dhe ai i ka kerkuar qe te mos e perdore kete shprehje. “Une nuk flas ashtu dhe nuk dua qe dhe ti te mi thuash” i kerkon serish Sori Aides. Biseda e tyre kthehet nga nje bisede me tone te qeta, ne nje bisede me tone te larta. Aida ia kthen se ai po flet ne menyre te gabuar dhe se nuk eshte nevoja qe ai te kapet me keto gjera. “Mjaft bere filma me shpirt e zemer”- vazhdon Sori. “Nuk jemi budallenj ne qe te mos kuptojme se kur do te kapesh ti”- ia ka kthyer Aida.

Bika:“Ani, une i mbroj djemte”
03/04/09 13:25

Adi dhe Ani pastrojne dhomen e vajzave. Bika i sheh dhe reagon se kjo nuk eshte e drejte. Ajo i tregon Anit se ai nuk e di qe ajo eshte zene me gjithe vajzat vetem per hater te djemve, ndersa ai e nominon. “Po t’i them qe te mos me nominosh prape”- i thote ajo. Ani ia kthen se nuk ia merr me te keq fjalet asaj, ndersa ajo shton se po te ishin te gjithe si ai, do te ishte mire. “Ti je njesh”- i thote ajo. Bika largohet nga dhoma, ndersa ai e vazhdon biseden me Adin. “Keto jane te gjitha te mira. Kujt t’ia ve gishtin per te nominuar une?”- e ka pyetur ai Adin dhe Adi i thote me shaka se i ngelet vetem vetja. Ani i therret Bikes dhe e pyet edhe ate per kete gje dhe ajo ia kthen me te qeshur se mire do bente ta nominonte veten, ndersa Adi i thote se ta beje nje jave me gocat, nje jave me cunat.

Arjoni: “Me acarojne te dy”
03/04/09 14:27

Arjoni degjon Adelen edhe Bjordin qe zihen si zakonisht per gjera pa rendesi dhe fillon t’i komentoje. Ai shprehet se kur ata te dy fillojne te sillen ne kete menyre, e stresojne shume. Ai thote per Adelen se eshte zyshe, vajze pa emancipime, embelsire per te gjithe e nderkohe zihet me Bjordin per nominimin dhe fillon ta imitoje ate. Aida thote se e stresojne kur fillojne te zihen kur hane dreken. Arjoni vazhdon me imitime dhe komentime dhe thote per Bjordin se nuk ka lezet qe sillet ashtu, pasi duhet te sillet si i rritur e jo gjithe kohen me lojra si femije. Ai shton se Bjordi e mban veten per njeri te zgjuar e me shume mend po kur vjen puna, ben si femije gjithe diten. “Edhe pret qe ajo t’i jepet”- thote Arjoni. Sori e keshillon qe ai te mos flase per ta. Ai i thote se Bjordi vertete ka shume mend, ndaj nuk duhet qe asnje te haet me te. Arjoni ia kthen se Bjordi ka vertete shume fuqi, por nuk po di ta perdore ne menyren e duhur.

“Kap Bjordin ne pike te dobet”
03/04/09 14:40

Anjeza hidhet ne mbrojtje te Bjordit sepse Sori thote se ai nuk di te debatoje me asnje dhe e vetmja gje qe ben eshte te ngreje vetullat. Ajo i thote se Bjordi ka veshtiresi ne te folurin ne shqip, ndersa kur flet italisht me Arjonin, ai flet normalisht. Anjeza i kujton Sorit se te gjithe kane nje mimike kur flasin me te tjeret dhe nder ta ben pjese edhe ai dhe keshtu nuk ka pse te kapet me Bjordin per kete gje. “Nuk eshte nevoja qe t’ia vesh ne dukje ne cdo moment”- i thote Anjeza Sorit. Ai i tregon se e perdore kete si loje derisa te arrije aty sa t’i nxjere jashte kontrollit persona si Bjordi apo te tjere qe e kane problem faktin se kane mimike. “Bjordi ate ka pike te dobet dhe po ta kapesh aty, e ve ne veshtiresi dhe e corienton”- shprehet Sori.

“Ndihmojme njeri-tjetrin”
03/04/09 14:42

“Nese mendon se nuk e fiton lojen, atehere mundohu te ndihmosh ta fitoje ai qe ti do” Kjo eshte motoja me te cilen ecen Arjoni dhe Sori ne kete loje. Ata shprehen se kete e kane thene edhe banoret e tjere ne fillim te bashkejeteses ne shtepi. Anjeza shprehet se nuk i kishte shkuar ndermend ndonjehere kjo gje, por i duket e drejte. Arjoni i spjegon se ecen me kete moto duke shpresuar se ne rast se ai ndihmon ate, ajo t’ia ktheje ne te njejten menyre. “Kjo eshte loja dhe ketu jemi per te luajtur” thote Sori.

“Dua te di mbi fene tende”
03/04/09 14:45

Bjordi i kerkon Adeles qe te flasin per nje teme paksa delika te per te. Ai i tregon se nuk ka shume njohuri ne lidhje me fene myslimane dhe kerkon prej saj qe t’i tregoje disa gjera apo qe edhe ai t’i beje pyetje rreth asaj teme. Adela bie dakord dhe fillon t’i tregoje. Bjordi eshte me shume i interesuar te dije per femrat myslimane qe mbulohen me shami. Adela ia spjegon kete gje perse ndodh. Bjordit i lindin shume pyetje dhe Adela mundohet qe t’u pergjigjet te gjithave. Ata shpesh here nuk e kuptojne njeri-tjetrin pasi kane mendime te kunderta.

“Ne nuk te nominojme”
03/04/09 14:55

Sori e pyet Anjezen nese eshte pro mendimeve te tij apo kundra dhe ajo i pergjigjet se eshte pergjithesisht kundra. Ai e pyet nese ajo do e kerkoje mendimin e tij, por Anjeza thote se per momentin nuk i intereson ta dije. Sori mendon se ajo mund te futet ne ndonje debat dhe ajo do ta kerkoje mendimin e tij se cilen ane do mbaje. Per Anjezen, eshte gje e mire te futet ne debate. Sori i thote se “turma” mund ta godase ate me stil, por Anjeza ia kthen se dhe ajo do mbrohet me stil. Sori mundohet t’i spjegoje se ajo nuk i njeh ata, ndersa ata kane dy muaj qe po njihen me njeri-tjetrin dhe ndaj ajo mund te jete e sulmuar javen qe vjen. Si Sori, dhe Arjoni i tregojne se nuk kane ndermend qe ta nominojne sepse ne kete menyre ata e bejne person te njohur shume shpejt, pa e njohur realisht. Ata thone se nuk mund ta nxjerrin ate ne nominim pa e treguar ajo se cila eshte. Sipas Arjonit, ata qe vertete dine te luajne, nuk do ta nominojne ate pasi do te gjykoheshin keq nga publiku sepse ne kete menyre, ata godasin dike pa e njohur me nje arsye jo te forte. Sori i thote se ata qe kane per ta nominuar, do kene si arsye vetem se nuk do duan te nominojne banoret e vjeter.

Loja e Bjordit dhe Arjonit
03/04/09 15:25

Arjoni i trgon Aides ne kofidence se ai dhe Bjordi po bejne nje loje me njeri-tjetrin. Ai i spjegon se ata po bejne te njejten loje qe nisi Adi me Sorin. Arjoni ia spjegon se ajo nuk duhet te ngaterrohet si pak me pare, se eshte vecse nje loje dhe do e cojne kete loje deri ne “piken e fundit”. Aida e komenton kete lloj loje si nje forme per te pare se si do te pozicionohen banoret, cilet do perkrahin njerin apo tjetrin dhe cilet do t’u dalin kunder.

“Logjikojme ndryshe nga ata”
03/04/09 15:40

Bjordi, pasi ka diskutuar forte me Adelen dhe Dritanin per fene, shkon ne kopesht ku ndodhet Sori, Arjoni dhe Aida. Arjoni e keshillon qe te mos merret me me te tilla biseda, pasi mendimet e Adeles jane te rrenjosura dhe ajo ashtu e beson vertete. Sori i thote me shaka se ne tavolinen ku erdhi, ka njerez me bote. Bjordi thote se edhe pse e di se eshte i vogel e i papjekur, serish jeton me idealet se mund te ndikoje e te ndryshoje dicka. Arjoni mendon se gjithesekush e shikon te drejte ate qe thote. Sipas Bjoridt, e drejte eshte logjika dhe kjo eshte shume e rendesishme per te gjithe. “Disa gjera jane logjike dhe ne ecim sipas inteligjences sone”- thote ai. Sori i thote se disa njerez kane nje logjike qe duhet respektuar edhe pse mund te jete e ndryshme nga e jotja. Ata vazhdojne te filozofojne lidhur me kete teme.

Sori: “Bika nuk e kupton Anin”
03/04/09 16:20

Arjoni dhe Sori diskutojne reagimin e Bikes, pasi doli nga dhoma e akuariumit kur u bene nominimet te shtunen e kaluar. Sori tregon se ajo doli shume e nervozuar nga arsyeja e Anit. Arjoni fillon te imitoje Biken kur i beri pyetjet Anit ne lidhje me arsyen qe tha, sipas te ciles ai nuk pershtatej me te. Sori mendon se Bika nuk e ka kuptuar Anin, i cili nuk eshte nje lojtar i forte dhe se nuk di te luaje. Sipas tij, ate arsye qe tha, ai nuk e tha me te keq, pasi ai eshte nje tip shume i sinqerte. Arjoni e pohon kete fakt dhe shton se Ani eshte vertete nje njeri i mire.

Bjordi:“Ajo ofendohet nga e verteta!”
03/04/09 17:33

Adi diskuton me Bjordin ne lidhje me debatin e tij me Adelajden. Ai i thote qe ai duhet te shkoje t`i kerkoje falje asaj. Bjordi e kundershton duke i thene:-“Nuk kam folur teper, ajo ofendohet nga e verteta ! Une do respektoj dhe inteligjencen time!” Adi i thote qe ai deshiron qe te mos ofendohet askush nga debatet. Bjordi i thote qe ai nuk e ka bere aspak ate gje, dhe i thote Adit qe ai nuk ka pse ta ve ne dyshim, pasi eshte nje nga personat qe e njeh me mire. Adi e aprovon duke thene qe te njejten gje i kishte thene dhe Adelajdes.

“S`jam i zoti te jap urdher”
03/04/09 18:11

Banoret mbarojne dreken dhe duhet te pastrojne. Aida i kerkon Bjordit qe te ngreje tavolinen, por ai nuk pranon duke i thene qe ai ka bere pune. Sipas Aides ai nuk ka pastruar asgje. Republika i thote Bjordit qe duhet te laje enet, ose te pakten te caktoje dy persona qe ta bejne. Bjordi i thote qe nuk i detyron njerezit qe te bejne pune kur nuk duan, dhe shton:-“T`i bej kush ka qejf!” Republika i thote qe ai duhet te urdheroje dike per ta bere punen si kryefamiljar qe eshte. Ai ia kthen:-“Une nuk jam i zoti te jap urdher!” Ajo i thote qe ne te kundert duhet t`i bej ai . Dritani i thote Republikes qe ajo nuk duhet te bej asgje.

Ani: “Ndihem i respektuar!”
03/04/09 18:59

Antonini dhe Qetsori jane shtrire ne kopesht dhe bisedojne per nominimet. Antonini i thote qe dita e nominimit eshte e veshtire per te, dhe shton:-“Mos ma merrni per ters se eshte detyrim!” Qetsori i thote qe ai nuk ka pse t`i kerkoje falje askujt se kjo eshte loje. Ai shton qe edhe Republika qe e mori keq, u qetesua. Antonini i thote qe ajo gjate javes eshte sjelle mire me te, dhe shton:-“Ndjehem i respektuar nga te gjithe banoret!” Ne kopesht vjen Republika e cila i sjell kafen Qetsorit. Ajo fillon ben shaka me Antoninin duke bere sikur i derdh filxhanin e kafese. Ajo i thote:-“Do me nominosh me se ta derdha? Me kerko falje!” Antonini i pergjigjet me shaka:-“Sa te vije e shtuna do te nominoj!”

Bika:“Eshte bere si shtepia jone!”
03/04/09 19:22

Mimoza dhe Republika diskutojne per shtepite e tyre. Republika i thote:-“ Jo vetem shtepia jone, por edhe ketu qe kemi 2muaj na eshte bere si shtepia e jone!” Mimoza i thote qe i pelqen jetesa aty brenda, dhe i vjen keq nese largohet. Ajo shton:-“Dua t`i ve rrota shtepise dhe ta marr me vete!” Ato shprehen qe jane mesuar me jetesen brenda shtepise.

Anjeza:“Adi me pelqen si tip!”
03/04/09 20:41

Arjoni dhe Anjeza qendrojne ne kopesht, dhe nje bisede e Adit terheq vemendjen e tyre. Ajo thote:-“Adi me kenaq fare!” Sipas Arjonit arsyeja se pse ajo pelqen Adin eshte se ai nuk e ka lodhur ende. Ajo i thote qe sipas mendimit te saj ai nuk ka per ta lodhur asnjehere. Ai thote:-“Mua me ka ngopur pavarsisht se qesh me batutat e tij!” Ajo i thote qe me Adin ka bere si biseda per te qeshur , si ato seriozet. Arjoni mendon qe ai (Adi) eshte shume serioz jashte, pavarsisht se sillet shume gazmor brenda shtepise. Anjeza thote:-“Mua me pelqen shume si tip!”

“Leku eshte dicka, apo gjithcka?”
03/04/09 21:45

Republika ka menduar si teme diskutimi “Leku eshte dicka apo gjithcka?” Adi mendon qe leku eshte dicka qe te ndihmon te kesh gjithcka. Republika kerkon mendimin e secilit banor . Arjoni i thote:-“Leku nuk te ben te lumtur, por ndihmon lumturine!” Aida mbeshtet mendimin e Arjonit. Sipas Adelajdes leku eshte i rendesishem , por ndjenjen e vertete te lmturise nuk ta jep. Per Bjordin leku eshte gjithcka, dicka dhe asgje, kjo varet nga personi qe i ka dhe menyra se si ai i perdor. Sipas Dritanit leku eshte shume i rendesishem. Mimozen leku e ben te lumtur. Adi thote:-“A e mendoni ju boten po te mos ishte leku?!”

Adela:“Pres pyetje te sikletshme!”
03/04/09 22:35

Gjate proves Adelajda i kerkon Dritanit t`i bej nje caj. Ajo i thote:-“Ta pime nje caj se neser nuk i dihet cfare ndodh, dhe nuk do kem me mundesine te pije caj me asnjerin nga banoret!” Dritani i thote qe eshte e veshtire dhe ben shaka duke i thene:-“Nuk ka problem, kete jave del ti, javen tjeter une, dhe takohemi jashte e pime!” Dritani i kerkon Adelajdes qe ta nominoje. Ajo i thote qe nese qendron ne shtepi ajo e nxjerr ne nominim, por nuk di se cfare arsyeje te japi. Ai i thote:-“Thuaji qe jam shume i gjate ose qe eshte cun i mire por nuk ka dale asnjehere ne nominim!” Ajo i thote qe nuk e di se cfare mund te ndodhe, dhe shton:-“Ne spetakel pres ndonje pyetje te sikletshme!” Ai e pyet nese ka ndodhur ndonje gje ne lidhje me Bjordin. Ajo i pergjigjet qe jo , por banoret e kane komentuar. Dritani thote:-“Ky lloj raporti nuk zgjat shume, duhet te ndryshoje!” Ajo i thote qe ka ardhur me ide te qarta dhe shton:-“Nuk kam ndermend!” Ajo nuk i ka folur gjithe diten Bjordit. Ai e ngacmon per disa shikime qe kishte pare tek ajo ndersa shikonte Bjordin. Sipas saj gjerat brenda shtepise nuk jane te qarta dhe niveli i perjetimeve eshte i larte. Ajo thote qe e ka bezdisur fakti qe banoret e tjere e kane komentuar kete gje. Ajo nuk e kupton se pse banoret keqkuptojne ate, dhe jo raportin e Anjezes me Arjonin. Adelajda thote :-“Une nuk e di vete kam gje apo jo , dhe dine te tjeret para meje?!”
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Big Brother Albania 2, DAY 56, SUMMARY!

Origin of the word player
03/04/09 00:00

Discussion of the residents of various characters and figures of art and not only has put front and Eide Republic. According to the Republic italian actor Raul Bova, favor it because it is beautiful, good and interprets the serious man. Aida asked him where he knew how serious it was as a man, then in his daily life, Raul Bova. Republic said it understands the roles and play the way. "I have my way to the first, you tent!" - Has told it Aides. According Aides in a movie, actor did not show itself, but the character and interprets the role that plays, not how to understand what man is, the more that occasionally an actor interprets different roles. She has explained the Republic and others, that his word actor hipokritis comes from the Greek word. This has caused their amazement. Eventually, word of the old Greek word for today's player is exactly? "P?? T?" Hipokritis, which means "he who interprets. Then this word has another meaning, that of him was hypocritical, that is not who he appears.

"You interferes in every debate!"
03/04/09 01:15

"You have to hitch nderhysh in every debate!" - Has told Dritani Aides, the revolted. He added that its interventions are country without the country and without any connection. Aida has said he s'kishte why acarohej so much. She has said that if he would be out, "with a forgiving that I did not catch," the discussion will be left there. "But I am here to interpret the intervention!" - Has told it. "Here we are not the world outside!" - Has returned to it and you like nderhysh so as interferes. " Aida has told qetesohej, while Dritani has responded that it was to be qetesohej. "Says hajduti kapeni hajdutin!" - He has told.

"Why do you hang out with me?"
03/04/09 02:15

Bjordi with Adelen discussed in relation to evidence of the week. According to him, this evidence is missing, but Adel said that all of them should try until the end. According Bjordit was absurd rejection of her clothes for banjos, the beach when she makes such a thing. "Here we are not the beach!" - Has told it. For Bjordit opinion, it too has its share of guilt for the loss of half the test, which refused to come up with swimsuit. Adel has said that he had not though to reinforce, when she knew that was wrong. "To realize that you budallaqe!" - He has responded. She has said that, ultimately, she was wearing the swimsuit, despite that and rrobdishamber above measures were taken. Bjordi and asked him who had taken measures and Adel has shown that it had been Aad. She added that was not at all budallaqe because budallalleku not tregohej here. "Even here show!" - He has told. "Then why you dang hang with me?" - Has asked it. "Because I'm good man and I want to give you even a little of my good!" - Has responded Bjordi.

"I have overbearing father!"
03/04/09 02:50

Discussing for families, Dritani has indicated that his family was a traditional family. His father was very authoritarian, perhaps even the result of his military profession. Dritani has indicated that his father was 65 years old, but even if not working in his occupation. He has said that they had 4 children in his family, from which Dritani guy was great, but the third in the rankings for the age. "We have increased the difficulties!" - He said.

The family is not to impose!
03/04/09 02:55

Arjoni has said that because the parents had young, always had them, many social reports. He has explained that his family operates as a society in miniature, where everyone has their own specific role. "The father is father, and its authority" - Arjoni has said, but added that his father knew of was a good friend to. Arjoni has explained that parents are not imposed, and have not ever put before election forced to, but have learned how to choose what they need, while showing good and evil and everything. He indicated that one of the most beautiful scenes of his life, was when the father had provided for the first time the keys of the house. This had occurred at the age of 14 years. "The father said: Arjon, now thou art great, back at home when you want, but before dalesh, I want to say to us c'ore will return! Vonove a minute, the agreement breaks down. "

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - --

Breakfast of residents!
03/04/09 10:31

People are smart like always to put to music by Big Brother. The money has been Dritani Republic, Aad, the Qetsori Ani. Later, they are taken to regulate the beds and personal hygiene. Aad and Qetsori have made jokes, because to keep row shower, sitting in the square are not remove from the country. Aad made then, the daily morning exercise in the courtyard of the house, while the Republic has cooked cake for all residents.

Cake made with no cheese!
03/04/09 11:35

Aida and asked what the Republic has made cake. She said with an egg with yogurt and cheese. But these, according Aides, not cake, but the waffle. She has also saying that the Republic, which has remained somewhat convivial. Aida has commented on this later, in the girls' sleeping room, with Adelajden. According to the cheese, not only do not put in the cake, but even so harxhohej. "But not ha s'te pelqyen! - Has told Adelajda - Why kapesh vain? The duchess understands so bad?

"I continue to read"
03/04/09 11:50

Qetsori has shown that residents in Italy has conducted studies for philosophy, but intends to continue studies again, this time for biomekanike. According to him, the exact sciences are those that offer more employment opportunities than social. This expression opens a debate between them in relation to studies and employment. According to residents, not the labor market offers many opportunities because there are many students finish school, many for each branch of study. Arjoni shows that normally not all have the capacity to conduct studies of high and brings the example of Italy. Sorin believes that the conduct of studies, each level is positive for society, as increasing their cultural level. "In proportion to the number of people, Albania has many who have done university compared with the other" - has claimed Arjoni. Discussions continue with their behavior and examples of their acquaintances, who have completed their studies since, have remained without work.

Debate for work
03/04/09 12:10

Dritani of Bjordit requires that as head of the house, to share the duties of the Station to do work today, after Saturday, they delayed many of them and not feel in the form spektaklin. Bjordi agrees and brings people in the kitchen was to communicate this decision. "My friends! This week, as heads, my desire was to do all the humor, holiday, holidays, bathroom sun, jokes, but we have not done their job and home and they would do today "- has been a speech before residents Bjordit . Some agreed, while others demanded that work be as usual on Saturday. Aad says playfully that he would laje entire home, not enough to nominoje any Saturday. Bjordi shares and turn the works that will deal with them and says all will be taken to work, except those that deal with ostensibly lodhen more than cooking. Sorites rendon of expression and says it will make it all work, and let them deal with Bjordi cooking in order to assess how hard it is. Even Arjoni bored with after Bjordi often has said he does not do work and Sorin home. Bjordi takes criticism from all that fails to give orders that they apply, as he is head Ei belongs to deal with these things. Residents agreed not leave for anything, but disputes continue between them.

Arjoni and Sorin against Bjordit
03/04/09 12:20

Del Qetsori in garden and says does not intend to do with either work, or even two days after cooking can stay at home, will try to make merry. He says that residents in Big Brother has run it is not cook, but to argetuar. "As people qenkan misunderstood, I do not want to do with the role of Cook. If you want, to let the issue. "- He's bored. Arjoni lies prone on the couch and fed up with words for Bjordin said. Sorin says Bjordit that is keqmenaxhon or family situation, and that has created dissension among all pointing in the disability organization. "What I make?" - Bjordi turn and leave. As Sorin, Arjoni are also upset because they do set in perfectly and the others who claim to do to meet those in the same manner, but in fact they say paragjykohen and patetike or creeping ever.

"Do not spit when not to speak of"
03/04/09 12:56

Aida, Sorin and discussing with others, says that the "soul small." Sorin back immediately by noting that it is not the first time she tells him this and he has asked to not use this expression. "I do not speak and do not want that and you say my" urges again Sorin Aides. Their conversation turns to a conversation with our quiet, in a conversation with our high. Aida turn that he is speaking falsely, and that is not necessary that he be caught in these things. "Many films made with heart and soul" - continues Sorin. "There are budallenj that we do not understand that when you will kapesh" - has returned Aida.

Bika, "Ani, I defend the boys"
03/04/09 13:25

Aad and Ani clean room of girls. Bika views and responds that it is not right. She tells Anita that he does not know that she is busy with all the girls just for the sake of boys, while he nominate. "But to say that not nominosh back" - she says. Ani turn that not taking the bad words that, while she adds that if everyone were like him, would be good. "You are the one" - she says. Bika leave the room, while he continues the conversation with Adin. "These are all good. Whom to prod nominated for I? "- And he asked Adin and Aad says playfully that the only remaining ego. Ani call Bikes and ask him for this and turn the laugh that will make them better nominonte itself, while Aad says to do a week with gocat, a week with cunat.

Arjoni: "With both acarojne"
03/04/09 14:27

Arjoni hears Adelen also Bjordin that zihen as usual for trivia and begins to comment on. He says when they both begin to behave in this way, the stresojne more. He says that for Adelen is zyshe, girl without emancipation, dessert for all the while zihet with Bjordin for nomination and begins to imitate it. Aida says that when the stresojne begin zihen when dreken eat. Arjoni continues with the simulation and interpretation for Bjordin and says he has no tact that behaves so, as should behave like adults and not all the time with games as children. He adds that Bjordi maintains itself for man to awake the mind is more when it comes, makes the whole day as children. "And it expects to be given" - says Arjoni. Sorin and cautions that he does not speak for them. He says Bjordi really has more in mind, so should not that any of the haet. Arjoni turn Bjordi that really has more power, but do not know if I use adequately.

"Chapter Bjordin the weak point"
03/04/09 14:40

Anjeza thrown in protection because Bjordit Sorin says he does not know with no debate and the only thing that does is to establish eyebrows. She says Bjordi has difficulties in speaking English, and speaks Italian with Arjonin when he speaks normally. The Sorin Anjeza recalls that all have a mimike when talking with others and honoring them is part and so he does not have to be caught Bjordin for this. "There is a need to agree that we highlight in every moment" - the Anjeza says Sorin. He shows that uses this as a game until they reach nxjere out how to control people as Bjordi or others who have problems that have mimike. "Bjordi it has weak points and to kapesh there, expose difficulties and corienton" - says Sorin.

"Help each other"
03/04/09 14:42

"If you think that does not win the game, then mundohu to help them win that he would be" This is the motto with which Arjoni doing and Sorin in this game. They say this and have said the other residents at the beginning of cohabitation at home. Anjeza says it did not intend ever this week, but seems right. Arjoni explains that the move with this device hoping that if he helps him, to turn it in the same manner. "This is the game and we are here to play" says Soria.

"I want to know about religion and effort"
03/04/09 14:45

Bjordi requires Adeles to speak for a topic to be somewhat delicate. He shows that there is more knowledge regarding the Muslim religion and asks her to show some broad or even that he could make questions about what topic. Adel agrees and begins to show. Bjordi is more interested to know that Muslim women are covered with snot. Adel then explains why this happens. Bjordit give birth to more questions and Adel who tries to respond to all. They often do not understand each other because they have opposing opinions.

"We are not the nominojme"
03/04/09 14:55

Sorin's Anjezen asks if his opinions pro or against, and she replies that it is generally against. He asks if she would ask his opinion, but Anjeza says that for the moment not interested to know. Sorin thinks she can join in any debate and would ask his opinion that the side which will keep. For Anjezen is a good thing to join the debate. Sorin says that the "crowd" can stab it with panache, but Anjeza turn and that it would protect the style. Sorin tries to explain that she did not recognize them, and they have two months that are known to each other and against it can be attacked next week. As Sorin, and Arjoni the show that do not intend to nominojne in this way because they make known the person very quickly, without really known. They say they can not get him to the nomination without showing what it is. According Arjonit, those who really know the play, would not nominojne it will be tried as badly by the public because in this way, they hit someone without a reason not known to be strong. Sorin says they have to nominee, will have as the reason only that he would not want to nominojne old people.

Bjordit game and Arjonit
03/04/09 15:25

Arjoni of trgon Aides in kofidence and Bjordi he is doing a game with each other. He explains that they are doing the same game that began with Aad Sorin. Arjoni it explains that it should not be confused as a little first, it is but a game and this game will lead to "the last point." Aida's comments this game as a form to see how to position people, who will support one or another and who will be brought against.

"Logjikojme unlike those"
03/04/09 15:40

Bjordi, as discussed with Adelen strong Dritanin and religion, where the garden goes in Soria, Arjoni and Aida. Arjoni and cautions that not dealing with such conversations, as opinions are rooted Adeles and so she really believes. Sorin says playfully at the table where it came, has people with the world. Bjordi says that even though I know that is small Ei childish, again lives with the ideals that may affect the change something. Arjoni thinks gjithesekush sees what the right says. According Bjoridt, the logic is right and this is very important for all. "Some things are logical and move according to our intelligence" - he says. Sorin says some people have a logic that must be respected even though it may be different from the jotja. They continue to filozofojne regarding this topic.

Sorin: "Bika not understand Anin"
03/04/09 16:20

Sorin Arjoni and discuss the response of Bikes, as emerged from the House of aquarium when nominations were made last Saturday. Sorin indicates that she appeared very nervous by reason of Anita. Bike Arjoni begins to imitate when prompted questions about Anita said the reason was, according to which he does not fit with. Sorin thinks Bika has not understood Anin, who is not a strong player and he knows not to play. According to him, because it was said, he said not to bad, because he is a very honest type. Arjoni claims of this fact and adds that Ani is really a good man.

Bjordi: "It ofendohet from the truth!"
03/04/09 17:33

Aad Bjordin discusses the debate regarding his Adelajden. He says that he should go be what apologize. Bjordi rejects saying: - "I have no more talk, it ofendohet from the truth! I will respect and my intelligence! "Aad says that he wants to not ofendohet none of debates. Bjordi says that he has not done it at all which, and Adit says that he does not have to question, as is a person who knows better. Aad approves saying the same thing and had told Adelajdes.

"S` I am God decree "
03/04/09 18:11

Residents and must finish dreken to clear. Aida asks Bjordit to establish the table, but he refuses saying that he has done work. According Aides nothing he has not cleared. Republic of Bjordit says that should laje dishes, or at least appoint two persons to do. Bjordi's not that obliging people to do work when they do not want, and adds: - "be who do binge!" The Republic says that it should order someone to do work like that is headed. He returned: - "I am not fool to give the order!" She says that the opposite must do it. Dritani The Republic says that it should do nothing.

Ani: "I feel honored!
03/04/09 18:59

Antonini and Qetsori are lying in the garden and discuss nominations. Antonini says that the day of nomination is difficult for, and adds: - "Do not get me cranky is the obligation" of Qetsori says he does not have be apologize to anyone that this game is. He adds that the Republic was received poorly, was qetesua. Antonini says it during the week is to bring better, and adds: - "I feel respected by all people!" We garden comes Republic which brings coffee Qetsorit. It starts with Antoninin makes jokes making the shed as a cup of coffee. She says: - "I'll do it with nominosh shed? In search for forgiveness! "Antonini replies waggishly: -" How come Saturday will nominoj!

Bika: "has become our home!"
03/04/09 19:22

Mimoza Republic and discuss their homes. Republic says: - "Not only our home, but here we 2muaj us has become our home!" Mimoza says that am living there within, and if he regretted leaving. She adds: - "I be the wheel house and take them!" They say that they are used to living inside the house.

Anjeza: "Aad am with the tip!
03/04/09 20:41

Arjoni and stay in Anjeza garden, and a conversation and draw the attention of their Adit. She says: - " 'Ad with humor at all!" According Arjonit why the Adin am it is that he has not tired yet. She says that its opinion he has not never to weary. He says: - "I have to laugh at that sick despite his mot!" It means that the Adin has made the conversation as to laugh, as serious. Arjoni thinks that he (Aad) is more serious abroad, regardless of behaving very cheery inside the house. Anjeza says: - "I like how much tip!

"Lek is something, or everything?"
03/04/09 21:45

Republic is intended as a discussion topic "lek is something or everything?" Aad lek think that is something that helps all of you. Republic requires the opinion of each resident. Arjoni says: - "lek is not to be happy, but helps Happiness!" Aida supporting opinion Arjonit. According Adelajdes lek is important, but feeling really lmturise not to give. For Bjordin lek is everything, something and nothing, it depends on the person who has and how he uses. According Dritanit lek is very important. Lek Mimozen makes happy. Aad says: - "Do you think the world is not for the lek?

Adel: "I expect sikletshme question!"
03/04/09 22:35

During the test Adelajda requires Dritanit be make a tea. She says: - "Let tomorrow pime a tea that does not know what happened, and would not I have the opportunity to drink tea with any of the people!" Dritani says it is difficult and makes jokes saying: - "No has a problem, you del this week, next week I, and meet outside of pime! Dritani requires Adelajdes to nominoje. She says if she lies at home out in the nomination, but I do not know what reason to give. He says: - "I was Thuaji too long or who is good lad but there is never brought in the nomination!" She says I do not know what might happen, and adds: - "We expect any questions spetakel to sikletshme! "He asks if anything has happened in relation to Bjordin. She replies that no, but people have commented. Dritani says: - "This report takes no more must change!" She says that has come with clear ideas and adds: - "I did not intend!" She has not spoken all day Bjordit. He will worry for some views that previously had to watch it while Bjordin. According to her things inside Station are not clear and the level of experiences is high. She says the nagging fact that other people have commented on this. She does not understand why people keqkuptojne it, and not report Anjezes with Arjonin. Adelajda says: - "I do not know which I own or not, and know others before me?"
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online