All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 9 May 2009

Big Brother Albania 2: Nata e Katermbedhjete (14),Spektakli!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E KATERMBEDHJETE (14), SPEKTAKLI!

#1
- Bisede me opinionistet Arjan Konomi dhe Virusi
- Ballafaqim i banoreve me te eliminuarit


#2
- Ballafaqimi [vazhdim]
- Klip, permbledhja e javes
- Te nominuarit para pyetjeve te Arjan Konomit


#3
- Surpriza per Bjordin. Bjordi merr nje telefonate nga i Ati i tij


#4
- Vjen zarfi me emrin e te eliminuarit.
- Big Brother komunikon se Mimoza eshte e eliminuara e radhes!
- Opinionistet per eliminimin e Mozes
- Arbana komunikon se do kete Eliminim te Dyfishte
- Big Brother kerkon nga banoret te bejne kandidimet finale ne dhomen e rrefimit.


#5
- Vazhdojne kandidaturat per Eliminimin e Dyfishte, njeherit kandidaturat e fundit
- Klip, Te eliminuarit japin mendim pro dhe kontra se kush shkon ne Finale!
- Pas klipit zhvillohet debat mes banoreve brenda dhe atyre jashte. Debati nxehet ne mes Eltonit dhe Arit.


#6
- Vazhdojne kandidaturat
- Arbana komunikon se ne televotim per Eliminimin e Dyfishte shkojne Anjeza dhe Ari.
- Opinionistet japin mendim per kandidimet dhe ate se kush ka krijuar imazhin model te Big Brother.
- Mimoza vjen ne studio, intervista.


#7
- Mimoza ne studio [vazhdim]. Virusi: "A je puth ndonjehere apo jo"; Moza: "Po, jam puth!". Arjan Konomi: "Edhe sikur te shash nga nena, Ty te leshon goja mjalte!". Debat i Mozes me Tanin!
- Klip, Prova e javes "Pista e Go-Car". Bjordi, Adi dhe Qetsori jane te perzgjedhurit nga Big Brother qe te kryejne proven e javes ne piste.


#8
- Prova eshte fituar. Bjordi si me i shpejti, fiton Kupen!
- Big Brother komunikon se Anjeza eshte e eliminuara e radhes nga televotimi i dyte.
- Opinionistet per eliminimin e Anjezes
- Klip, Nenat e finalisteve, banoret e reja te shtepise!


#9
- Arbana i komunikon banoreve se ne shtepi do hyjne 5 banore te reja duke mos treguar se kush jana ato. Banoret shiqojne nje klip me mesazhet e banoreve te rinje.
- Nenat hyjne ne shtepi duke surprizuar banoret. Adi: "Do i nominojme..."


#10
- Nenat i japin nje xhiro shtepise se famshme.
- Nenat e Bjordit dhe Adeles i zbulojne atyre se dy familjet kane edhe nje lidhje krushqie.
- Anjeza vie ne studio
- Arbana komunikon se Big Brother ka planifikuar nje spektakel special te marten qe vjen ne mbremje ku edhe do te percaktohet se kush shkon ne televotimin final per te fituar Big Brother Albania 2.


#11
- Fundi.


[vijon...]

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Breaking News! Big Brother Albania me NENAT!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E KATERMBEDHJETE (14), SPEKTAKLI,

NENAT HYJNE NE BIG BROTHER


Big Brother sapo ka komunikuar se ne shtepi do hyjne 5 banore te rinj (qe nuk garojne per cmim). Ne te vertete, keta banore te rinje jane nenat e banoreve te mbetur ne shtepi, ne javen e fundit te spektaklit! Ato do te qendrojne ne shtepi per disa dite!

Te shohim se cfare rremuje do te krijohet! Ka kush qe ka ndonje imagjinate se cka do te ndodhe javen e fundit! lol
- - - - - - - - - - - - - - - -
Emrat e Nenave te Big Brother Albania 2:
1. Nena e Bjordit: Znj.Antoneta
2. Nena e Adeles: Znj.Sanije
3. Nena e Arit: Znj.Lavdije
4. Kunata e Adit: Znj.Mira
5. Nena e Qetsorit: Znj.Vezire

p.s. Mamaja e Adit, per shkak te moshes nuk ka mundur te marre pjese!

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: ANJEZA ELIMINOHET!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E KATERMBEDHJETE (14), SPEKTAKLI, ELIMINIM I DYFISHTE

ANJEZA ELIMINOHET!

Anjeza Big Brother Albania 2

Big Brother ka kominikuar se, ne televotimin e dyte, publiku ka vendosur qe (me 58% te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte ANJEZA!

Si erdhi deri te eliminimi i dyfishte?
Big Brother ka kerkuar nga banoret qe te bejne nominimet e fundit ne dhomen e rrefimit, duke dhene dy emra dhe dy arsye. Te nominuarit pastaj shkuan ne televotim te menjehershem.

Kush ke nominoi ne NOMINIMIN FINAL:
ANJEZA: ARI, ADELA
ADI: QETSORI, ANJEZA
QETSORI: ARI, ADI
ADELA: ANJEZA, ARI
BJORDI: ANJEZA, ARI
ARI: QETSORI, ANJEZA

Renditja finale:
ANJEZA (4)
ARI (4)
QETSORI (2)
ADELA (1)
ADI (1)

- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Si u votua tek AlbaVipNews.blogspot.com

ARI 37 (58%)
ANJEZA 26 (41%)

TOTAL VOTA: 63
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: MIMOZA KRASNIQI ELIMINOHET!

BIG BROTHER ALBANIA 2, NATA E KATERMBEDHJETE (14), SPEKTAKLI

MIMOZA KRASNIQI ELIMINOHET!

Mimoza Krasniqi
/photo top channel/

Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe (me 42% te votave) banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Mimoza Krasniqi!
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. Si u votua tek AlbaVipNews.blogspot.com

ADELA 884 (36%)
QETSORI 770 (33%)
MIMOZA 684 (29%)

TOTAL VOTA: 2298
- - - - - - - - - - - - - - - -

INTERVISTA NE STUDIO

- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Surpriza Per Bjordin!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 92, NATA 14, SPEKTAKLI

Telefonate per Bjordin
09/05/09 21:41

Nje histori qe ka lene mbresa tek publiku eshte ajo e Bjordit dhe mungesa e pranise se te atit ne jeten e tij. Ai ne shtepi eshte shprehur per kete fakt, por mbi te gjitha ka nenvizuar aftesine e te emes e cila ka arritur mjaft mire te kompesonte kete mungese. “Big Brother” i ka mundesuar Bjordit nje telefonate nga i ati , i cili nuk jeton ne Shqiperi dhe me te cilin nuk ka patur kurre nje raport. Ai eshte emocionuar shume dhe eshte shprehur i lumtur nga kjo telefonate. Bjordi u ka terguar dhe banoreve te tjerre per kete surprize dhe te gjithe e kane uruar.


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: biord mezini biordi
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Call for Bjordin
09/05/09 21:41

A history that has left the public impression is that Bjordit and the lack of presence of the father in his life. It is expressed at home for this fact, but over all has highlighted the ability of emes, which has reached well kompesonte to this absence. "Big Brother" is available Bjordit a call from his father, who does not live in Albania and which has never had a report. Emocionuar He is very happy and is expressed by this call. Bjordi has terguar and inhabitants of the spin for this surprise and congratulate all have.
]]

Big Brother Albania 2: Dita 92, Permbledhje!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 92, PERMBLEDHJE!

Zgjimi i banoreve
09/05/09 10:30

Sori ngrihet heret kete mengjes dhe qendron i vetem duke pritur qe te zgjohen dhe te tjeret. Ai pergatit kafen dhe del ne kopesht per ta pire. Banoret zgjohen me vone. Kur vendoset muzika, Adi ngrihet dhe shikon Sorin ne kopesht. Ai e pyet se perse eshte ngritur kaq heret dhe Sori i pergjigjet se nuk e ze gjumi ngaqe eshte e shtune. Adi shtrihet ne bar dhe degjon cicerimen e zogut dhe fillon te bisedoje me te, ne gjuhen e tij. Sori shkon ne dhome tek banoret dhe me nje antene ne dore, ngacmon banoret. “Kam ardhur me mine kerkues”- u thote ai banoreve. Disa prej tyre zgjohen, ndersa te tjeret vazhdojne te flene derisa shkon Adi qe i detyron te ngrihen te gjithe. Banoret pergatisin kafet dhe dalin ne kopesht per t’i pire.

Autografe per kujtim
09/05/09 11:09

Anjeza dhe Sori pergatisin rrjeten e ping-pongut. Anjeza duke diskutuar me Sorin, i kerkon atij qe t’i lere nje autograf tek raketa e ping-pongut. Ai i shkruan ”Per Anjen nga Qetsori”. “Tamam autograf VIP-i ke bere”- i thote ajo. Anjeza e pelqen dhe tek raketa tjeter i le edhe ajo nje dedikim Sorit. Sori ia kthen me shaka se ai mund te ike sot, ndersa ajo jo. Edhe Anjeza i le te njejtin dedikim si Sori.

Dita e qetesise
09/05/09 11:33

Anjeza thote se po rrine shume qetesi te gjithe. Adi i thote se e kane ngaqe eshte e shtune, ndersa Moza shton se derisa te filloj programi, keshtu te qete do jene. Anjeza thote se ne fakt te shtunave ka ndodhur ndonje gje ndryshe dhe rralle mund te kene qene te qete. Moza tregon per veten se e merr shume qete te shtunen e nominimit dhe thuajse nuk e mendon fare se cfare dite eshte. Per Anjezen, e shtuna eshte dita me e nxehte se cdo dite tjeter. Ajo shprehet se nese thone nje fjale, tjetri e kap direkt e te kunderpergjigjet, ndryshe nga ditet e tjera. Adi, duke e pare qe te gjithe banoret jane shume te heshtur, e shpall kete dite si diten nderkombetare te qetesise.

Loja e ping-pongut
09/05/09 12:04

Sori dhe Anjeza perfundojne se sajuari rrjeten e tavolines per te luajtur ping-pong. Ata marrin dhe raketat dhe luajne te dy, ndersa banoret e tjere qendrojne ne kopesht ne heshtje. Ata luajne per nje kohe te gjate bashke dhe duket qe Anjeza ia ka marre doren mire lojes. Sori e ngacmon dhe i thote se loja e saj po e streson sepse kishte menduar se ajo do ecte me shume gjate stervitjes. Anjeza ia kthen se deri pak me pare ai po i bente komplimenta, ndersa tani i vjen inat se ajo ka ecur me shume nga sa e mendonte ai. Ata vazhdojne te luajne.

“Po te bej nder qe po rri me ty”
09/05/09 12:15

Adela i kerkon Arit qe t’i beje nje kafe me qumesht, por Ari ia pret shkurt se perton te ngrihet, madje i kerkon asaj qe t’ia beje nje atij dhe mundesisht edhe t’i pergatise mengjesin. Ai i thote se po e ve ne pune pasi qe kur eshte ngritur, ajo nuk ka bere asgje. Adela ia kthen se ajo ka bere aq shume sa ai nuk e imagjinon; po rri me te nderkohe qe asnje tjeter nuk eshte aty duke i bere keshtu nder te madh Arit. Ata e vazhdojne biseden me sens ironik se cili duhet t’i beje nder tjetrit e cili jo, por pa e marr me te keq biseden.

“Me mundon dicka”
09/05/09 13:17

Bjordi ka gjithe paraditen qe rri i menduar dhe shume i heshtur. Adi e pyet se cfare ka, por ai heziton t’i tregoje. Adi e pyet serish se per cfare eshte merzitur apo cfare e shqeteson, por Bjordi i tregon se nuk eshte i merzitur, por i menduar. Te vetmet fjale qe i thote Adit jane se kur te dalin qe ketu, do ta kuptoje se per cfare eshte ai i merzitur. Adi, i shqetesuar e pyet nese ka lidhje me te dhe Bjordi e pohon me koke dhe thote se s’ka asgje.

Diell dhe not
09/05/09 14:47

Banoret qendrojne ne kopesht duke marre rreze dielli. Qetsori diskuton me Mimozen ne lidhje me gatimin. Ai mendon qe ushqimi qe pergatitet shume shpejt dhe thjesht nuk eshte i shijshem. Adelajda e pyet se cfare do gatuaj ai per banoret. Ai i thote qe do e mendoje. Banoret me pas jane lare ne pishine duke krijuar lojra te ndryshme midis tyre. Anjeza, Adi, Mimoza dhe Qetsori lahen ndeersa Adelajda preferon te marre rreze dielli dhe te qendroje prane Bjordit.

“Po dola do te marr me vete!”
09/05/09 15:57

Bjordi i thote Adelajdes qe do mendoje per te shpikur dicka dhe i thote qe dhe ajo te mendoj per te njejten gje. Ajo e pyet :-“Nuk ke me cfare te merresh?” Ai i thote qe jo dhe shton qe do gjej shpikjen me te bukur ne bote. Ajo i thote qe me mire te merret me te pasi nuk i dihet nese do qendroje ende ne shtepi, por ai nuk duhet te rri i merzitur. Ai nuk e pranon qe eshte i merzitur, por ajo e kundershton duke i vene ne dukje faktin qe ai nuk i ka folur askujt nga banoreve qe ne mengjes. Ajo i thote:-“Po dola do te marr me vete, do te fus tek valixhja!” Ai i thote :-“Ku i dihet se cfare do me besh kur te dalim!” Ajo e pyet se per cfare e ka fjalen dhe ai i thote me shaka qe ajo do e “rrahe”, do e “stresoj”. Ajo i thote qe ai nuk rri dot nje ore pa te dhe nuk e streson. Adelajda vazhdon duke e ngacmuar se pse ai nuk e pranon faktin qe nuk rri dot pa te. Ai i thote qe nuk eshte e vertete dhe ulet duke i rene pianos.

“Tani kuptova ke do me shume!”
09/05/09 16:39

Banoret preferojne qe pjesen me te madhe te kohes te qendrojne ne kopesht duke marre rreze dielli. Ato ngacmohen shpesh me batuta me njeri-tjetrin. Bjordi ka pergatitur leng limoni per tre persona. Ai shkon ne kopesht dhe ia jep Adit dhe Adelajdes. Mimoza i kerkon, por ai i thote qe nuk ka per te. Ajo i thote :-“ Ketu e pashe ke do me shume!” Bjordi i thote qe ishte normale t`ia jepte pijet atyre personave. Mimoza ia kthen me shaka:-“Do te thote qe ti me paske nominuar tere kohes!” Arjani i thote Bjordit qe ai duhej te tregohej me xhentil duke ia dhene pijet vajzave te shtepise. Ato vazhdojne duke diskutuar dhe bere batuta ne lidhje me xhestin e tij.

Adela: “Do eci perpara!”
09/05/09 17:48

Adelajda dhe Bjordi qendrojne ne kopesht dhe shijojne rrezet e diellit pa folur. Adelajda thyen heshtjen duke e pyetur se pse nuk flet . Ai i thote qe mund te flase dhe ajo e para, por Adelajda i thote qe ai me kete gje i tregon se nuk ka deshire te flase me te. Bjordi i thote qe nuk eshte se i mungon deshira, por iniciativa per te folur. Sipas Adelajdes ai do e kerkoje te flase me te, por ndoshta ajo do kete dale do jete teper vone, ndaj ai duhet “ta shfrytezoje”. Sipas Bjordit do jete e njejta gje dhe per Adelajden, por ajo ia kthen qe mund ta shikoje ne televizor nga jashte. Ai ia thote me shaka qe ajo nuk ka televizor tek shtepia e saj. Ajo vazhdon te bej batuta me te duke i thene qe e ka vendosur per ta blere nje pavarsisht se eshte emancipim i madh per te dhe shton:-“Do eci perpara, e kam vendosur!” Ai i uron suksese ne vendimet e saj.

“Nuk kam besim tek Bjordi!”
09/05/09 18:23

Mimoza i tregon Anjezes per situaten me Bjordi i cili kishte pergatitur leng limoni per tre persona dhe jo per te . Ajo i thote qe e kishte ngacmuar me qellim duke i thene:-“Ti paske qene ai qe me ke nominuar?!” Bjordi i ishte kthyer duke i thene qe e kishte nominur tere kohes. Anjeza mendon qe ai ka bere shaka me te. Mimoza i thote qe ajo kete gje e di , por nuk i vjen mire, pasi ajo asnjehere nuk e ka lene pas dore dhe shton:-“I harrojne te mirat, por nuk eshte per te bere!” Ajo mendon qe sa here ka bere mire me banoret nuk e kane vleresuar. Mimoza flet per nominimet dhe thote:-“Nuk kam besim tek ai, se kur ka nominuar Biken qe e ka dashur shume!” Anjeza i thote qe ajo nuk duhet te merzitet nese ai e ka nominuar, por Mimoza e kundershton duke i thene qe ai i ka thene qe nuk do e bente asnjehere dhe do i vinte inat. Ajo thote qe pavarsisht se eshte loje, ajo nuk do i flase me, nese merr vesh se e ka nominuar. Mimoza i tregon qe ai i do shume Bjordin dhe Adelajden , por ka vene re se kohet e fundit ato e ngacmojne shume. Anjeza i thote:-“Po keshtu eshte kur njerezit rehatohen!”

“Sori e meriton te fitoje!”
09/05/09 18:49

Anjeza dhe Mimoza diskutojne per daljet nga shtepia. Anjeza i uron qe mos te jete ajo banorja e cila duhet te largohet. Mimoza supozon sikur Adi dhe Qetsori jane dyshja finaliste dhe e pyet se cilin prej tyre do donte te ishte fituesi. Ato te dyja mendojne se se cmimin ne vlere duhet ta marre Adi, por per te fituar e meriton Qetsori. Anjeza mendon qe cmimin e meriton me shume Adi pasi ka me nevoje se te gjithe banoret, ndersa per ide mendon Bjordi. Mimoza thote:-“Per lojen dhe per gjithcka une do ia jepja Qetsorit!” Ato mendojne qe fituesi duhet t`i shpenzoje leket qe te lere dicka nga pas. Mimoza mendon qe Qetsori ka qene nje nga banoret qe i ka respektuar te gjithe.

Bjordi: “Kam frike !”
09/05/09 19:39

Bjordi eshte i merzitur perpara spetaklit pasi eshte ne nominim Adelajda . Adi e ve re kete gje dhe i thote qe ai nuk duhet ta mendoje pasi si Adelajd dhe Mimoza rrezikojne per te dale. Sipas Bjordit nuk ka kuptim qe te dyja te jene te rrezikuara pasi nuk jane ne te njejtin nivel. Adi i thote qe kete mendim e kishte duke patur parasysh logjiken e televotuesve. Bjordi thote qe do e kuptonte me mire kete gje nese do ishte vetem me Qetsorin ose me Adin , por fakti qe eshte me nje person qe ka tre muaj qe shikohet ne pasqyre nuk do ishte e drejte nese do dilte Adelajda. Ai shton qe Mimoza eshte nje nga banoret qe ai e ka shume perzemer, por mendon qe Adelajda ka dhene me shume se ajo brenda shtepise. Adi mendon si ai duke thene qe Adelajda ka “nje ngjarje” brenda shtepise . Bjordi mendon qe ato nuk duhet te rrezikojne njesoj te dyja pasi Adelajda hyri ne shtepi me nje qellim. Adi mendon qe Mimzoa eshte me e rrezikuar pasi Adelajda eshte perballur shume here me nominimet. Bjordi i thote qe nese nuk do kishte qene Adi do kishte dale qe javen e dyte te “Big Brother” dhe shton:-“Eshte pune vlerash!” Ai thote qe Mimoza nuk ka dale pasi kane qene persona para saj per te dale. Adi mendon qe jo gjithe publiku eshte aq kritik sa ato duke pare se kush flet ose jo. Ai thote qe Adelajda ka krijuar nej personazh brenda shtepise pasi ka me shume ngjarje. Bjordi shprehet qe ai ka frike. Ato vazhdojne duke diskutuar per menyren se si publiku i shikon gjerat nga jashte.

Sori:“Duhet te godasesh!”
09/05/09 20:19

Arjani dhe Qetsori diskutojne per daljen nga shtepia. Arjani mendon qe nese del Adelajda do te jete me mire, pasi e ka lene Bjordin ne hije. Qetsori e kundershton duke i thene qe nuk eshte si e mendon ai dhe shton:-“Ai i ka sjelle Adin dhe Adelajden perpara!” Pavarsisht nga kjo Adi dhe Adelajda kane ditur ta menaxhojne situaten. Arjani i thote :-“Na eshte bere Bjordi si Kryeminister!” Qetsori mendon qe Arjani eshte nje person qe manipulohet nga emocionet dhe ecen pa ndihmen e te tjereve. Arjani thote qe ka hyre brenda me nje synim dhe do qe ta arrij ate. Qetsori e keshillon qe ai duhet te filloje “te godase” dike nga banoret. Ato fillojne flasin me nenkuptime duke thene qe duhet te vendosin te godasin “Kryeministrin” ose “Presidentin”. Arjani mendon qe ai duhet te godase “Kryeministrin” duke u nisur nga instikti i tij.

“Kam fituar shume!”
09/05/09 21:09

“Big Brother” ka dashur t`i ve ne veshtiresi banoret duke u mundesuar te shikonin nje klip me komente te banoreve te eleminuar. Adelajda , Bjordi, Mimoza dhe Anjeza kane qene banoret qe kane degjuar komentet per to. Adelajda ka dashur te replikoje ne lidhje me keto komente. Ajo ka thene qe ka bere miq brenda shtepise dhe se me to ka arritur deri ne finale. Nje koment ishte qe ajo perdori mentalitetin per te arritur ne finale , por ajo e ka kundershtuar kete gje duke thene qe ajo po perpiqet ta ndryshoje kete tek vetja e saj . Teme debati per te ka qene venia ne dyshim e lidhjes se saj me Bjordin. Ajo ka thene qe cdo person qe e mendon dicka te tille mund te perballet me te. Bjordi ne lidhje me komentet e banoreve shprehet i zgenjyer nga fjalet negative te banoreve te eleminuar kundrejt Adelajdes. Ai thote:-“Kam fituar shume ketu brenda!”

Debati
09/05/09 21:21

Gjate spetaklit eshte ndezur nje debat midis Qetsorit dhe Adit ne lidhje me komentet e banoreve. Qetsori ka thene qe ao jane si model per banoret, ndaj do perpiqet qe te vazhdoj ne kete rruge. Adi i kunderpergjigjet duke i thene qe ai nuk i programon gjerat , por thjesht jeton kenaqesite e momentit. Qetsori i thote qe ai nuk po e le Bjordin te zhvillohet , por Adi i kunderpergjigjet duke i thene :-“Une kam vyshkur deget e mia per te nxjerre ne pah Bjordin!” Ai vazhdon duke thene qe Bjordi eshte zhvilluar prane tij. Qetsori i thote:-“Nje mik 40 vjec qe nuk i thote te verteten nuk eshte mik!” Sipas tij influenca e tij nuk eshte e mire per Bjordin , por Adi i kunderpergjigjet duke i thene qe Qetsori flet ne ate menyre nga pamundesia per te patur ai nje mik.

Telefonate per Bjordin
09/05/09 21:41

Nje histori qe ka lene mbresa tek publiku eshte ajo e Bjordit dhe mungesa e pranise se te atit ne jeten e tij. Ai ne shtepi eshte shprehur per kete fakt, por mbi te gjitha ka nenvizuar aftesine e te emes e cila ka arritur mjaft mire te kompesonte kete mungese. “Big Brother” i ka mundesuar Bjordit nje telefonate nga i ati , i cili nuk jeton ne Shqiperi dhe me te cilin nuk ka patur kurre nje raport. Ai eshte emocionuar shume dhe eshte shprehur i lumtur nga kjo telefonate. Bjordi u ka terguar dhe banoreve te tjerre per kete surprize dhe te gjithe e kane uruar.

Mimoza largohet nga shtepia
09/05/09 21:52

Tre banoret ne kandidim ishin Qetsori, Adelajda dhe Mimoza. Qetsori ishte banori i pare qe shpetoi nga dalja nga shtepia. Adelajda dhe Mimoza jane ndare me banoret dhe kane shkuar ne dhomen e tynelit ku kane pritur vendimin. Publiku vendosi qe banori qe duhej te largohej nga shtepia e “Big Brother” duke hequr dore perfundimisht nga cmimi i madh te ishte Mimoza.

Kush fiton garen?
09/05/09 22:52

Prova e javes ka entuziasmuar shume banoret. Ato jane zbavitur shume dhe kane bere sfida me njeri-tjetrin me proven e GO KART-it dhe bicikletat. Banoret qe kane pershkruar pisten ne kohen me te shkurter kane qene Adi, Qetsori dhe Bjordi. Ato u perballen me nje tjeter prove. Per kete banka Raiffeisen, personit te cilit do arrinte i pari ne finish i ka vene ne dispozicion nje cmim prej 100.000leke te reja. Ato duhej te pershkruanin pisten per tre here , brenda 26 sec. Fituesi i kesaj gare gjithashtu dhe i cmimit ishte Bjordi i cili e pershkroi pisten per 21 sec.

Eliminohet Anjeza
09/05/09 23:09

“Big Brother” vendosi qe te kishte nje eleminin te dyte gjate spetaklit. Per kete banoret duhej te jepnin dy emrat e banoreve qe mendonin qe nuk e meritonin te ishin ne finale. Dy personat me te votuar nga banoret per te dale nga shtepia ishin Arjani dhe Anjeza perkatesisht me nga kater vota secili. Ato shkuan ne nje televotim te menjehershem, ku publiku vendosi qe banori qe duhej te largohej nga shtepia duke humbur mundesine per te fituar 70mije euro te ishte Anjeza.

Banoret e reja
09/05/09 23:37

“Big Brother”vendosi t`ua dedikonte mbremjen nenave duke u bere nje surprize banoreve. Nenat e tyre jane futur ne loje dhe kane vendosur te pranojne te hyjne ne shtepine e “Big Brother”. Banoret nuk e kane pritur mire kur Arbana u ka thene qe brenda shtepise do hynin pese banore te reja. Qetsori tha qe ai nuk pranonte te gatuante per to, ndersa Adelajda u propozon qe t`i hapin debatin “Nje kundra te gjitheve”. Ato bejne batuta me njeri-tjetrin kunder banoreve te rinj. Ato kane mbetur te habitur kur kane pare qe banoret e rinj jane nenat e tyre duke u cmallur me to. Ato jane shprehur qe ishte surpriza me e bukur qe “Big Brother” mund t`u bente.

“Mendjen e kam tek ju!”
10/05/09 00:40

Hyrja e nenave te banoreve ka krijuar dinamike brenda shtepise . Ato bisedojne me to duke bere batuta te ndryshme. Adelajda ka perfituar nga nje moment qe ishte vetem me nenen e saj duke e pyetur nese i kishte zhgenjyer ndopak. Adelajda eshte cmallur me nenen e saj. Nena e saj i thote qe Adelajda eshte e sinqerte dhe ka qene krenare per te. Adelajda i thote qe mendjen e ka patur tek to, pasi nuk do qe ato te ndihen keq per ndonje veprim te saj. Mami i Adelajdes ndihet shume e emocionuar per hyrjen e saj brenda shtepise dhe i tregon per te afermit e saj qe e mbeshtesin vazhdimisht. Banoret jane mbledhur per te ngrene darke bashke me nenat e tyre duke bere dhe shaka me njeri-tjetrin. Arjani ben shaka me Qetsori dhe i thote qe “Big Brother” ka bere mire qe i solli nenen e tij, qe “ta zbuse “ pak. Ai vazhdon duke ngacmuar nenen e tij duke i thene:-“Dhe ti me duheshe ketu!” Ajo vazhdon duke i thene qe dhe ato jane banore te “Big brother”

“Ia tregoj une Junides!”
10/05/09 01:55

Nje moment i spetaklit ishte dhe komenti i banoreve te eleminuar. Adi ka diskutuar me Arjanin ne lidhje me fjalet e Junides. Ai i thote qe kur te dale do ballafaqoj fjalet dhe shton:-“Ia tregoj une Junides!” Arjani i thote qe dhe ai kishte dashur t`i kthente nje pergjigje , por ne momentin e perballjes kishte harruar se cfare i kishte thene. Adi i thote Adelajdes qe Junida ka dashur te percaje grupin e tyre. Adi vazhdon te komentoje fjalet dhe i thote Arjanit qe i vjen shume inat nga fjalet e saj, por ai nuk perfitonte dot nga Junida pasi kishte dike shume perzemer qe kishte lene jashte.

“Fakti qe je ketu tregon shume!”
10/05/09 02:47

Arjani, Adelajda, Bjordi dhe Adi para se te flejne diskutojne per hyrjen e nenave te tyre. Ato mendojne qe prezenca e tyre i trazon, pasi u krijon komplekse ne sjellje. Arjani mendon qe per nje kafe mengjesi ato jane mire , por per me shume nuk durohen. Adi dhe Arjani bejne shaka me Adelajden duke i thene te zgjohet ne mengjes qe te rregulloje shtratin, qe nena e saj mos ta kuptoje ku ka fjetur ajo. Teme diskutimi ka qene komentet e banoreve. Adelajda shprehet e revoltuar nga ato duke i thene qe ato nuk e dine se kush eshte ajo dhe cfare raporti ka krijuar ajo me Bjordin. Arjani i thote:-“Fakti qe ti je ketu dhe ato jashte tregon shume gjera!” Ato shprehen qe mezi presin te shtunen qe te perballen me to. Adi mendon qe eshte pjese e spetaklit. Ai fillon flet per Qetsorin me te cilin kishte nje debat gjate spetaklit dhe thote:-“Kam nje skenar per te, do e masakroj!”
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Awakening of the inhabitants
09/05/09 10:30

Sorin founded early this morning and just stands waiting to wake up and others. He prepares coffee in the garden and del to Piraeus. People waking up later. When placed music, Aad established in the garden and looks Sorin. He asks why it is set up so that early and Sorin replies that do not sleep because the voice is Saturday. Aad lies in the grass and listens cicerimen Zog and begins to talk to, in his language. Soria goes to the people in the room and an antenna in hand, people worry. "I'm with mine search" - was he inhabitants. Some of them wake up, while others continue to sleeping until Aad goes up to that obliges all. Cafes and residents prepare for emerging in the garden to Piraeus.

Autograph for memory
09/05/09 11:09

Sorin Anjeza and prepare net-ping pongut. Anjeza discussing with Sorin, who urges him to leave a rocket to the autograph-ping pongut. He writes "For Anjen from Qetsori. "Right-VIP autograph you do" - she says. Anjeza am the rocket and other leaves it too a dedication Sorin. Sorin turn with the jokes that he can leave today, while it is not. Even Anjeza leaves the same dedication as Sorin.

Day of calm
09/05/09 11:33

Anjeza says the stay is all very calmly. Aad says have because it is Saturday, while Moza adds that while the fall program, so will be quiet. Anjeza says that in fact occurred on Saturdays and RARELY anything otherwise may have been quiet. Themselves for Moza shows that it takes very quiet Saturday of nomination and almost not at all think what day it is. For Anjezen, Saturday is the day with hot that every other day. She says if you say a word, the other the direct snap and retaliate, unlike other days. Aad, seeing that all people are very silent, declares this day as International Day calm.

The game of ping-pongut
09/05/09 12:04

Sorin and Anjeza finish that sajuari net tavolines to play ping-pong. They take and play and the two missiles, while other people stay in the garden in silence. They play for a long time together and it seems that it has received Anjeza hand better game. Sorin's worry and says her game is streson because she had thought that walked more during exercise. Anjeza turn it up a little before he is making compliments, and now it comes crustily walk more by how he felt. They continue to play.

"But the honor that is stays with you"
09/05/09 12:15

Adel requires the gold to make a cup of coffee with milk, but Ari perton February that it expects to rise, even asking what to make him one, and possibly even to prepare breakfast. He says the eggs are at work when it is filed after that, she did nothing. Adel turn that she has done as much as he does not imagjinon; but while the nurse is not there any other making it a great honor gold. They continue the conversation with the ironic sense of what should make the honor which no other, but not take the wrong conversation.

"With something mundon"
09/05/09 13:17

Bjordi has paraditen that underlie all thought and very silent. Aad and ask what is, but he hesitates to show. Aad and ask again what is or what the fed worries, but Bjordi shows that it is not monotonous, but thoughtful. The only words that are Adit says that when you appear here, would understand what he is upset. Aad, concerned the question whether there is connection with the claims and Bjordi with headache and says there is nothing.

Sun and swimming
09/05/09 14:47

People stay in the garden taking sunbeam. Qetsori discusses with Mimozen related to cooking. He thinks that prepares food that very quickly and simply is not tasty. Adelajda and asks what he would cook for people. He says that would think of. Residents are then washed in the pool, creating different games between them. Anjeza, Aad, and Mimoza Qetsori Wash ndeersa Adelajda prefers to receive sunbeam and remain at Bjordit.

"Yes dola will take!"
09/05/09 15:57

Bjordi says Adelajdes will think of something invented and that it and think about the same. She asks: - "I have to deal with what?" He says no and adds that the invention will find most beautiful in the world. She says better to deal with because not known if it will still stay at home, but he should not hang bored. He does not accept that is creepy, but she rejects by noting the fact that he has not spoken to anyone from residents that morning. She says: - "Yes dola will take, will plunge to suitcase!" He says: - "Where will know what to do when you go out!" She asked what the word and he says in jest that she will "thrash", will "stresoj. She says that he does not quite fit an hour without a dot and not streson. Adelajda continues harassed by why he does not accept the fact that not steer without dot. He says that is not true and drop the piano dropped.

"Now you will found out more!
09/05/09 16:39

Residents prefer that most of the time to stay in the garden taking sunbeam. They often ngacmohen mot with each other. Bjordi has prepared lemon juice for three people. He goes and gives the garden Adit and Adelajdes. Mimoza asks, but he says no to. She says: - "Here you will see more! Bjordi of that was normal` t give him drinks those persons. Mimoza turn the joke: - "means that you forever with somewhat nominated! Arjani says Bjordit that he should be courteous tregohej with drinks provided by his daughters home. They continue talking and making mot regarding his xhestin.

Adel: "I will walk before!
09/05/09 17:48

Adelajda and stay in Bjordi garden and enjoys sunlight without talking. Adelajda broke the silence by asking why he does not speak. He says that she can speak and the first, but he says the Adelajda with this shows that there is no desire to speak with. Bjordi says that is not the lack of desire, but the initiative to talk. According Adelajdes he will ask to speak with, but maybe it would have brought would be too late, so he should "use them". According Bjordit will be the same for Adelajden, but she can turn to look at television from abroad. He says in jest that she has no television in her home. She continues to make the mot saying that has decided to buy a regardless it is great for emancipation and adds: - "I'll walk before, I've decided!" He congratulates success in its decisions.

"I have no trust Bjordi!
09/05/09 18:23

Mimoza Anjezes shows the situation with Bjordi who had prepared lemon juice for three persons and not to. She says that had harassed the purpose saying: - "You somewhat with you that he was nominated? Bjordi was returned saying that he had nominur all times. Anjeza thinks that he has done with the jokes. Mimoza says that she knows this, but is not good, since she has never neglected, and adds: - "I forget the best, but not to do!" She thinks that it has done here well with people have not appreciated. Mimoza speaks for nominations and says: - "I have no confidence in him, that when he was nominated Bike wanted more! Anjeza says it should not be bored if he is nominated, but rejects Mimoza saying that he said that did not and never will come ire. She says that regardless of the game, it would not speak with, find out if it gets nominated. Mimoza shows that he will very Bjordin and Adelajden, but has noticed that recently they ngacmojne more. Anjeza says: - "If it is when people rehatohen!

"Sorin deserve to win!"
09/05/09 18:49

Mimoza Anjeza and discuss exits from the house. Congratulates the Anjeza that it not be that residents should leave. Mimoza assumes as Aad and Qetsori pair are finalists and ask which of them would want to be the winner. They both think that the price we must take Aad value, but deserves to win Qetsori. Anjeza thinks that price deserves more Aad as with all the residents that need, and for ideas Bjordi thinks. Mimoza says: - "everything to play for and I will then jepja Qetsorit!" They think that the winner must spend leke was to leave something from behind. Mimoza Qetsori think that was one of the residents who has observed all.

Bjordi: "I fear!"
09/05/09 19:39

Bjordi is fed as before spetaklit is Adelajda nomination. Aad of this notice and that he should not think because as Adelajd and Mimoza risk for release. According Bjordit It makes no sense to be both vulnerable because we are not the same level. Aad's opinion that this had given the logic of televotuesve. Bjordi says will better understand if this would only Qetsorin or Adin, but the fact is that a person who has three months was seen in the mirror would not be right if it will appear Adelajda. He adds that Mimoza is one of the people that he has very cordial, but thinks that Adelajda has given more than the house. Aad feels like he is saying Adelajda "an event" within the Station. Bjordi thinks that they should not risk the same as both Adelajda came home with a purpose. Aad Mimzoa thinks that is endangered as Adelajda has faced many times with nominations. Bjordi says if the will had not been Aad would have brought the second week of "Big Brother" and adds: - "It is working values!" He says that after Mimoza not have been brought before her people to come out. Aad public thinks that all is not as critical as the first ones who speaks or not. He says that Ney has established Adelajda character within Station after more events. Bjordi expressed fear that he has. They continue talking about how the public looks at things from outside.

Sorin: "You have to whack!"
09/05/09 20:19

Arjani and Qetsori discuss the emergence of the home. Arjani thinks that if del Adelajda will be better, as has Bjordin left in shadow. Qetsori rejects saying that is not how he thinks and adds: - "He has brought Adin and Adelajden before!" Despite this Adelajda Aad and have given them manage the situation. Arjani says: - "Us has become Bjordi as Prime Minister!" Qetsori thinks Arjani who is a person who manipulated emotions and by doing without the help of others. Arjani that came within a goal and wants to get it. Qetsori and cautions that it should start "to whack" someone by residents. They start talking with edged saying should decide to strike at "Prime" or "President". Arjani thinks that he should smite "Prime" given his instikti.

"I've gained more!
09/05/09 21:09

"Big Brother" has had to be ve difficulties people being available to view a klip with the inhabitants of the revisions eliminated. Adelajda, Bjordi, and Mimoza Anjeza have been people who have heard the comments for them. Adelajda wanted to replikoje regarding these comments. It has said it has made friends within the home and that it has reached up to the final. One comment was that it used the mentality to reach the finals, but she has rejected this saying it is trying to change this to her ego. Topic for debate was the impeachment of its connection with Bjordin. She has said that any person who thinks something could be faces. Bjordi regarding the comments of residents expressed negative words zgenjyer from residents opposed to eliminating Adelajdes. He says: - "I won here in more!"

Debate
09/05/09 21:21

During spetaklit is a heated debate among Qetsorit and Adit comments regarding residents. Qetsori has said that as a model for ao are people, tries to will to continue on this road. Aad's reply saying that he does not programon things, but simply living kenaqesite the moment. Qetsori says that he is not let Bjordin be developed, but the 'Ad reply saying: - "I have my vyshkur branches to highlight Bjordin!" He continues saying Bjordi is developed at him. Qetsori says: - "A friend of 40 years was not telling the truth is no friend!" According to him his influence is not good for Bjordin, but the 'Ad reply saying that Qetsori speaks in such a manner by the inability to he had a friend.

Call for Bjordin
09/05/09 21:41

A history that has left the public impression is that Bjordit and the lack of presence of the father in his life. It is expressed at home for this fact, but over all has highlighted the ability of emes, which has reached well kompesonte to this absence. "Big Brother" is available Bjordit a call from his father, who does not live in Albania and which has never had a report. Emocionuar He is very happy and is expressed by this call. Bjordi has terguar and inhabitants of the spin for this surprise and congratulate all have.

Mimoza leave home
09/05/09 21:52

Three people were Qetsori in kandidim, and Mimoza Adelajda. Qetsori resident was rescued from the first exit from the house. Mimoza Adelajda and are divided with people and have gone to the House of tynelit where they awaited the decision. The public decided that the resident should be removed from the house of "Big Brother" by finally relinquishing the price was great to Mimoza.

Who wins the race?
09/05/09 22:52

Proof of the week has many people entuziasmuar. They are zbavitur many challenges and have made each other with evidence of GO-Card and bicycle. Pisten residents who have described the short time we have been Aad, Qetsori and Bjordi. They were faced with another test. For this Raiffeisen bank, the person who will achieve the first goal we have made available a price of 100.000leke new. They should describe pisten for three times within 26 sec. The winner of this race and also the price was Bjordi who described pisten for 21 sec.

Eliminated Anjeza
09/05/09 23:09

"Big Brother" decided to have a second eleminin during spetaklit. For this people have to give two names of residents who thought that did not deserve to be in the final. Two people with the vote by residents to come out of the house were Arjani and Anjeza respectively with four votes each. They went in a televotim immediate, where the public decided that the resident had to leave home, losing the possibility to win Euro 70mije be Anjeza.

New residents
09/05/09 23:37

"Big Brother" shall be decided dedikonte evening mothers making a surprise residents. Their mothers are introduced in the game and have decided to agree to enter the home of "Big Brother". Residents have not waited the better Arbana has said that the Station will enter five new inhabitants. Qetsori said that he did not accept the gatuante for them, as was proposed that Adelajda be open debate "One against all". They do mot with each other against the inhabitants of the young. They have remained surprised when people who have seen young mothers are taking their cmallur with them. They are expressing was that surprises with the beautiful "Big Brother" may be was made.

"I mind you!"
10/05/09 00:40

Entry mothers residents has created a dynamic within the house. They talk to them making different mot. Adelajda has benefited from a moment that was only with her mother by asking if he was a little disappointed. Adelajda is cmallur with her mother. Her mother says Adelajda is sincere and has been proud to. Adelajda says that the mind has been to them, because they will not feel bad for any of its action. Midwives of Adelajdes feels very emocionuar for its entry inside the house and shows for her friends who support continuously. People are gathered to eat dinner together with their mothers and making jokes with each other. Arjani with Qetsori makes jokes and says "Big Brother" has done better that brought his mother, to "soften" a little. He continues harassed by his mother saying: - "And you with duheshe here!" She goes on saying that and they are residents of "Big Brother"

"I tell Junides It!"
10/05/09 01:55

A moment was spetaklit and residents to eliminate comment. Aad Arjanin discussed in relation to the words of Junides. He says that when the match will be brought words and adds: - "I tell Junides It! Arjani of that and he should be back an answer, but when dealing had forgotten what had thene. Aad says Adelajdes that Junida wanted to split their group. Aad continues to comment and say the words that comes Arjanit ire from many of its words, but he did not benefit from the dot Junida having someone who was very cordial omitted.

"The fact that many art shows here!
10/05/09 02:47

Arjani, Adelajda, and Aad Bjordi before flejne discuss the entry of their mothers. They think their presence disarrange, after we create complex behavior. Arjani think that for a breakfast of coffee they are good, but not for more durohen. Aad Arjani and make jokes with Adelajden saying the riser in the morning to customize bed, that her mother do not understand where she slept. Topic of discussion was the comments of residents. Adelajda indicates the revolted by those saying they do not know who she is and what relationship it has created with Bjordin. Arjani says: - "The fact that you're here and abroad shows a lot!" They say that anxious Saturday to face them. Aad think that is part of spetaklit. He begins to speak with Qetsorin which had a long debate and spetaklit says: - "I have a script for, and would crucify!"
]]

Friday, 8 May 2009

Kledi Kadiu, Hera e Pare ne Publik me Giorgia Surina

Kledi Kadiu rrefen dashurine per Giorgia Surina

Balerini shqiptar Kledi Kadiu del per here te pare ne publik me te dashuren e tij Giorgia Surina, duke u dhene fund zerave te ndryshem per historite e tij private. “Nuk me duket e drejte te cilesohemi si cifti i vitit”, shprehet ish fituesi i “Amici” ne nje interviste per revisten “Vero”. Ne vijim te bisedes ai ka shtuar se para se te lidhen bashke, dy njerez kane nevoje te frekuentohen per t’u njohur me mire.

“Eshte shume bukur te gjesh nje njeri qe te ben te ndihesh vertete mire, sidomos njerezit si une qe jane perhere ne levizje dhe e kane gjithmone valixhen gati per udhetim”, shprehet balerini. Ne vijim, ai shton se te jetosh me nje person te botes se artit, duhet te jesh vertete i forte ne shpirt.

“Shume femra me te cilat kam qene, kane qendruar disa muaj dhe me pas jane bere shume xheloze per koleget e mija. Por kjo eshte nje gje e gabuar”, perfundon artisti shqiptar. /top channel/08.05.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Kledi Kadiu tells about his love for Giorgia Surina

Balerini Albanian Kledi del Kadiu for the first time in public with his girlfriend Giorgia Surina, ending speculation the different histories for his privacy. "There seems to be right as cilesohemi couple of the year," says former winner of the "amici" Magazine in an interview for "Vero". Following the meeting he added that before connected together, two people need to be frequented to be better known.

"It is very nice to find a man that makes it feel really good, especially people like me who are always on the move and have always suitcase ready for travel," says balerini. In addition, he adds that to live with a person of the world that art must be really strong in spirit.

"Many women with which I have been, have stayed several months and then have become very jealous of my colleagues. But this is something wrong ", Albanian artist ends.
]]

Top Fest 6, Finalja Te Dielen Me 10 Maj

Top Fest 6, 16 cmime per 22 finaliste

Bojken LakoFinalja e madhe Top Fest 6 sivjet do te zbrese ne pallatin e sportit “Asllan Rusi”. Nje skene e madhe dhe nje salle gjigande do te jene prone e muzikes dhe atmosferes rinore si asnjehere me pare.

Shume cmime dhe shume personalitete te artit, muzikes, sportit dhe botes akademike qe do t’ua dorezojne trofete fituesve. Bojken Lako, drejtuesi artistik i Top Fest, flet mbi risite e nje spektakli te tille. “Risite jane kenget dhe prurjet muzikore. Jane aristet ata qe e sjellin risine. Shqiptaret ecin ne muzike me kohen”, shprehet ai.

Pershtatja e nje salle te tille dhe ngritja e nje skene per nje spektakel kaq te madh, natyrisht qe nuk ka qene e lehte per skenografin Fatmir Minga. ”Eshte konceptuar si nje skenografi e thjeshte, por ne te eshte futur teknologji e re”, thekson Minga.

Ne kete edicion konkuruan 269 artiste dhe pas nje selektimi te veshtire jane perzgjedhur vetem 22 finaliste. Ne kete mbremje do te ndahen 16 cmime nga te cilet 11 do jepen ne baze te kandidimeve. Ne kete edicion jane shtuar dhe dy cmime si, Best Dance, cmim i cili eshte vendosur nga bordi drejtues i Top Fest ne baze te prurjeve te shumta te kengeve te kesaj rryme muzikore.

Gjithashtu do te vleresohet edhe kenga me e mire hip hop dhe R&B, ndryshe nga edicionet e kaluara ku ka qene nje cmim i vetem per te dyja keto rryma. Albana Osmani dhe Ledjon Lico do te jene prezantuesit e ketij spektakli plot me surpriza. Emocionet e kengetareve nisin qe mesditen e dates 10 maj.

Ne nje transmetim te drejtperdrejte ne Top News do te realizohet ndarja e cmimeve te kandidimit per te gjithe artistet e kandiduar. Ndersa ne oren 20:45 ne ekranin e Top Channel do te transmetohet mbremja gala e ndarjes se cmimeve te edicionit te 6-te te Top fest. /top channel/08.05.09/


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Top Fest 6, 16 prices for the 22 finalists

Final major Top Fest 6 this year get off at the Palace of sports "Asllan Russia." A great scene and a hall owned giant will be the music and atmosphere for youth as never before.

Many awards and many dignitaries of art, music, sports and academic world that I will submit trofete winners. Bojken Lako, artistic director of Top Fest, speaks on a new spektakli such. "Are new songs and music feeds. Aristet are those who bring risine. Albanians walk in time with music, "he says.

Adaptation of a hall and the establishment of such a scene for a spektakel so great, of course, that has not been easy for skenografin Fatmir Minga. "It is conceived as a skenografi simple, but in the new technology is introduced," stresses Minga.

In this edition 269 artists competed and after a difficult selection are only selecting 22 finalists. In this evening will be allocated 16 prices from which 11 will be based on kandidimeve. In this edition are added and the two prices, Best Dance, price which is determined by the Steering Board of the Top Fest on the basis of many of the songs flow of this stream of music.

Will also be assessed even song the best hip hop and R & B, unlike previous editions, where there was only one price for both of these electric. Albana Osmani and Ledjon Lico will be prezantuesit this spektakli full of surprises. Emotions and singers noon start date was May 10.

In a direct broadcast Top News division will be realized prices running for all artists run. As at 20:45 on the screen of Top Channel will broadcast the gala evening division edition of the awards of Top 6-fest.
]]

Flash News 8 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 8 Maj 2009

Eliza Dushku, E Treta Me Seksi
Njera prej revistave te njohura ne Amerike, “TV Guide” ka renditur aktoren shqiptaro – amerikane, Eliza Dushku si njeren prej personazheve me seksi ne televizion. Nga kjo liste, Eliza renditet e treta, menjehere pas aktores Eva Longoria. I pari ne liste eshte aktori australian Simon Baker. Nderkaq, seriali ne te cilin Eliza u be e famshme, ai “Dollhouse” do te filloje me nje sezone te re e cila do te transmetohet ne televizionin “Fox TV”. Xhirimet e ketij seriali do te fillojne gjate kesaj jave. /express online/

Te Dielen Finalja e "Top Fest 6"
Te dielen me 10 maj ne Pallatin e Sporteve “Asllan Rusi“ ne Tirane, do te zhvillohet nata finale e edicionit te gjashte te festivalit te muzikes moderne shqiptare "Top Fest". Gjate tete javeve konkurruese, 269 grupe dhe kengetare moren pjese ne kete edicion, ku 63 prej tyre jane kandiduar ne 11 kategori per cmime si: "Artisti i ri me i mire", "Artisti me i mire mashkull/femer", "Kenga me e mire hip-hop", "Kenga me e mire R&B", "Kenga me e mire pop dhe rock", "Interpretuesi me i mire", "Videoja me e mire", "Kenga me e mire alternative", "Grupi me i mire" dhe "Kenga me e mire dance". Cmime te vecanta do te jene edhe ato te dhena nga DigitAlb e Top Albania Radio, ndersa publiku do te vendose per cmimin e internetit, por edhe nepermjet sms-ve per cmimin e madh prej dhjete mije eurosh ku votat e publikut do te bashkohen me vleresimin e nje jurie prestigjioze. /tch/telegrafi/

Kledi Kadiu, Per Here Te Pare Ne Publik Me Giorgia Surina
Balerini shqiptar Kledi Kadiu del per here te pare ne publik me te dashuren e tij Giorgia Surina, duke u dhene fund zerave te ndryshem per historite e tij private. “Nuk me duket e drejte te cilesohemi si cifti i vitit”, shprehet ish fituesi i “Amici” ne nje interviste per revisten “Vero”. Ne vijim te bisedes ai ka shtuar se para se te lidhen bashke, dy njerez kane nevoje te frekuentohen per t’u njohur me mire. /top channel/08.05.09/

Arta Bajrami, Shtyhet Dalja e Albumit Te Ri
“Per shkak te nje aksidenti qe ka pesuar ne kembe duke luajtur futboll vellai im
Don Arbas, albumi im qe pritej te dale ne qershor do te shtyhet per pak kohe”, -
sqaron per Infopress”, vete kengetarja Arta Bajrami. Megjithate, ajo ben me dije se singli dhe klipi i ri se shpejti do te realizohen. “E di qe fansat e mi mezi presin albumin tim, por iu premtoj se nuk do te vonohet shume dhe se ja vlen te presin sepse do t’iu sjell hite”, - perfundon kengetarja. /infopress/

Loreta Berbatovci, Modelja Qe Synon Pistat e Parisit e Milanos
“Bukuria eshte dicka qe e ke dhurate nga Zoti. Nese me cilesojne si te bukur ky fakt me ben te ndihem mire dhe e lumtur”, - shprehet gjate nje bisede per “Infopress”, modelja 16-vjecare nga Prishtina, Loreta Berbatovci duke shtuar se i pelqen gjithcka tek vetja. “Kam marre pjese ne shume sfilita ne Shqiperi te organizuara nga agjensioni i modes “Ashley & Holdings”, gjithashtu vazhdon kontrata ime me agjensionin e modes ne Shkup “Makmodels”. Ne Kosove modeloj per agjencionin “Kiki Models”, nderkohe qe keto dite jam ne negociata per te modeluar edhe per agjensionin “Gecian Group”. Pervec pjesemarrjes ne konkurse bukurie Loreta ka realizuar fotografi profesionale te fotografi me fame boterore Fadil Berisha. Aq i madh eshte pretendimi i saj ne kete drejtim, sa qe modelja enderron qe te sfiloje edhe ne pistat me te medha ne bote si ne Paris, Milano, Londer etj. /infopress/

Blerta Syla Ne Krahet e Veton Surroit
Perflitej prej kohesh se aktorja Blerta Syla eshte ne lidhje dashurie me politikanin Veton Surroi, mirepo deri para te merkures mbrema ky lajm konsiderohej thjesht nje spekulim. Porse, cifti i shumeperfolur kane vendosur te shfaqen publikisht, pikerisht ne premieren e filmit “Heshtja e Lornes” i cili u dha te merkuren mbrema ne “Kino ABC” ne Prishtine. Me kete rast Blerta dhe Vetoni jane shfaqur te kapur dore per dore. Derisa e para eshte nje aktore e re, i dyti eshte politikan i divorcuar nga gruaja me te cilen ka dy vajza. /infopress/

Presidenti Bamir Topi "Sulmohet" Ne Internet
Nje grup hakeresh i kompjutereve, te marten ka sulmuar faqen e Presidentit te Shqiperise z. Bamir Topi, ku me kete rast kane nderhyre dhe kane vendosur foto te ndryshme. Sic ben te ditur agjencia INA, grupi i ashtuquajtur “Macedonian Dark Security” ka sulmuar faqen, duke njoftuar se kjo ishte nje hakmarrje, pasi qe, dite me pare hakeret shqiptare te njohur si grupi “KHG” kishin sulmuar faqen e internetit te presidentit maqedonas Branko Cervenkovski. “Mos luani me ne” dhe disa foto dhe harta maqedonase kane qene pjese te vendosura ne faqen e presidentit Topi. Sherbimet e kabinetit te presidentit pas disa oreve kane intervenuar duke e kthyer faqen ne gjendjen normale. Sipas thashethemeve qe burojne nga interneti, pritet nje “kundersulm” nga ana e hakereve te KHG-se. /infopress/

Arta Dobroshi, Aktorja e Pazevendesueshme
Filmi ‘Heshtja e Lornes’ i regjisoreve belge Jean-Pierre dhe Luc Dardenne, eshte mirepritur ne Prishtine. Pervec qe eshte film qe ka marre cmime nderkombetar, Lorna dhe Sokoli, dy nga personazhet kryesore ne film luhen nga aktoret nga Kosova, Arta Dobroshi dhe Alban Ukaj. Regjisoret kane thene se e kane perzgjedhur Arten pasi qe per kete rol ishte pazevendesueshme. /infopress/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Eliza Dushku, third sexiest
One of the popular magazines in America, "TV Guide" has listed Actress Albanian - American, Eliza Dushku as one of the most sex on television. From this list, Eliza ranked third, immediately after the actress Eva Longoria. First on the list is Australian actor Simon Baker. Meanwhile, Eliza seriali in which it became famous, he "Dollhouse" will begin with a new seasons that will be broadcast on television, "Fox TV". Filming of this seriali will begin this week. / Express online /

Sunday the finals of "Top Fest 6"
Sunday May 10 at the Palace of Sports "Asllan Russia" in Tirana, will be held the final night of the sixth edition of modern Albanian music festival "Top Fest." During eight weeks competing, songstress and 269 groups took part in the edition, where 63 of them are running for awards in 11 categories such as "New Artist of the best", "best male artist / female", "with the song the best hip-hop, "" The song with the best R & B, "" the best pop song and rock "," best performers "," video with the best "," song the best alternative, "" group with better "and" the best dance song. " Special prices will be those provided by DigitAlb of Top Albania Radio, while the public will decide on pricing on the Internet, but also through SMS-ve for the Grand Prix of ten thousand euro where the votes of the public will join the assessment A jury of prestigious. / tch / telegraph /

Kledi Kadiu for the first time in public Giorgia Surina
Balerini Albanian Kledi del Kadiu for the first time in public with his girlfriend Giorgia Surina, ending speculation the different histories for his privacy. "There seems to be right as cilesohemi couple of the year," says former winner of the "amici" Magazine in an interview for "Vero". Following the meeting he added that before connected together, two people need to be frequented to be better known. / top channel/08.05.09 /

Arta Bajrami, delayed emergence of new album
"Due to an accident who has suffered Walking in my brother playing football
Don Arbas, my album that was issued in June will be delayed a short time ", --
clarifies for Infopress, Arta Bajrami own singer. However, it suggests that singli and klipi new will soon be realized. "I know that my fans are anxious for my album, but they promise it will not be delayed and more than worthwhile to wait because they will be bringing hits" - ends singer. / Infopress /

Loreta Berbatovci, models aimed at the Paris track of Milan
"Beauty is something that you have gifts from God. If the name of the beautiful as this fact makes me feel good and happy, "- said during a conversation to" Infopress ", 16-year model from Pristina, adding that Loreta Berbatovci likes everything to ourselves. "I participated in many sfilita in Albania organized by the agency of the modes" Ashley & Holdings, also continuing my contract with the agency in Skopje modes "Makmodels. Model for the Agency in Kosovo "Kiki Models", while these days I'm in negotiations to shape the agency for "Gecian Group. Besides participating in beauty competitions Loreta has conducted professional photographs of world-famous photographs Fadil Berisha. So great is its claim in this direction, as the model of dreaming that we track sfiloje largest in the world as in Paris, Milan, London etc.. / Infopress /

Blerta Syla We wings of Veton Surroi
Perflitej long Blerta Syla actress that is in love with about politician Veton Surroi, but until Wednesday evening the news was considered just a speculation. But, shumeperfolur the couple have decided to appear publicly in the premiere of the movie "Silence of Lornes" which was given Wednesday evening in the ABC film "in Pristina. In this case Blerta Vetoni and are shown to capture hand in hand. While the first is a new starlet, the second politician is divorced from the wife which has two daughters. / Infopress /

President Bamir Topi "attacked" in the Internet
A group of computer hackers on Tuesday attacking site of President of Albania Mr. Bamir Topi, where they interfere with this case and have established different picture. As Unveils agency INA, the group called "Macedonian Security Dark" has attacked the site, announcing that this was a revenge after that, days before hackers Albanian group known as "KHG" had attacked the website of the Macedonian President Branko Crvenkovski. "Do not play with us and some photos and maps have been part of the Macedonian located at the site of President Topi. Services to the President of the cabinet after a few hours have intervened to turn the page in a normal situation. According to rumors stemming from the Internet, is a "counterattack" by hackers to KHG-that. / Infopress /

Arta Dobroshi, actress indispensable
The film 'Silence of Lornes' of the Belgian director Jean-Pierre and Luc Dardenne, is welcomed in Pristina. Besides that is the film that has received international award, and Lorna Sokoli, two main figures in the movie played by actors from Kosovo, and Alban Ukaj Dobroshi Arta. Director said that the Arts are selecting for this role because that was irreplaceable. / Infopress /
]]

Big Brother Albania 2: Adela & Bjordi Sex?

Big Brother Albania 2, Dita 90/91, Adela & Bjordi Caste Intime

Caste intime mes Adeles dhe Bjordit ne oret e mengjesit me 8 Maj 2009, 04:20h!


- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: biord adela adelaida zysha xhamani mezini
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Big Brother Albania 2: Dita 91, Permbledhje!

BIG BROTHER ALBANIA 2, DITA 91, PERMBLEDHJE!

Pjesa 1


Pjesa 2


Mengjesi
08/05/09 11:13

Djemte zgjohen para vajzave kete mengjes, pervec Bjordit i cili fle deri vone. Te tre djemte shkembejne batuta me njeri-tjetrin, ku ato te zakonshmet jane per zgjimin. Ari, per te zgjuar Bjordin, e qellon me jastek, por ai vazhdon te fleje. Qetsori dhe Arjani kur jane zgjuar i kane treguar njeri-tjetrit per endrrat e tyre. Qetsori i thote qe ka pare endrra erotike, por per koicidence Arjani i thote te njejten gje. Adi kur eshte zgjuar ka shkuar tek pema e ullirit dhe ka varur speca, salcice dhe kastraveca duke thene:-“Sot eshte dita nderkombetare e habise!” Banoret e tjere kur jane zgjuar nuk e kane vene re kete dhe i eshte dashur Adit t`ua tregoje. Ato kane ngelur te habitur kur e kane pare.

Ulliri qe te ploteson deshirat
08/05/09 12:03

Banoret kane pare pemen e ullirit ku Adi ka vendosur speca, kastraveca dhe salcice dhe komentojne per te. Qetsori u thote vajzave me shaka qe mund t`i kerkojne ullirit cfare te duan pasi u ploteson deshirat. Ai thote qe ulliri i kishte plotesuar deshiren per te patur specat dhe salcicet te skuqura. Anjeza dhe Mimoza bejne batuta per idene e tij , por ii u tregon qe ishte nje ide e Adit. Ato e pyesin per te qe ta ngacmonin dhe Qetsori i thote:-“Shkoi te vjele nje tjeter ulli, pasi na kane prodhuar shume pemet sot!!”

“S`rrine bashke vetem ne gjume”
08/05/09 12:43

Anjeza dhe Mimoza diskutojne per Bjordin dhe Adelajden te cilet zgjohen gjithmone shume vone. Mimoza i tregon qe ata qendrojne zgjuar gjithe naten duke biseduar. Anjeza i thote qe e ka vene re dicka te tille pasi nje nate kane qene shume prane saj duke biseduar. Ajo shton:-“Nuk rrine bashke vetem ne gjume!”

“Nuk thote me s`dua”
08/05/09 13:13

Qetsorit i ka bere pershtypje menyra e lojes se Bjordit dhe e diskuton kete me Arjanin. Sipas tij ai eshte kontradiktor per faktin qe ne fillim kishte deklaruar qe nuk luan dhe nuk ben pune , ndersa kohet e fundit e ka pare kudo, madje dhe ne kuzhine. Ai thote:-“Nuk thote me s`dua te bej dicka!” Arjani thote qe tek prova e javes tregoi me reagimin e tij qe luan me shume sec shprehet. Qetsori i thote qe Bjordi ka deklaruar qe eshte nje person altruist pasi luan per te fituar shoku i tij Adi. Arjani thote me ironi:-“Nje person qe eshte kaq i hapur ndaj humbjes, kafshonte veten tek prova!” Qetsori mendon qe ndoshta nuk kane arritur ata ta kuptojne Bjordin, ose bejne sikur nuk e kuptojne.

“Mos u jep kenaqesi te tjereve”
08/05/09 14:58

Banoret qendrojne ne kopesht duke marre rreze dielli dhe duke u lare ne pishine. Arjani dhe Adi bejne batuata per naten e spetaklit. Arjani ben shaka duke i thene:-“Neser tek ai televotimi ma qave Brukselin!” Adi vazhdon shakane duke i thene qe e redesishme per te eshte qe t`i blej rroba Mimozes kur te dale. Mimoza merzitet nga batuata e tij dhe i thote qe nuk e ka te nevojshme qe ai t`i blej rroba jashte, por i duhen me shume brenda shtepise. Ai i thote duke qeshur:-“Ja po i porosis!” Ajo vazhdon duke e kundershtuar. Adi i thote:-“Pse i jep kenaqesi te tjereve qe duan te shikojne zenke mes nesh?!”

“Shaka pa kripe”
08/05/09 15:18

Adi mendon qe t`i bej nje shaka Mimozes ndaj ai ka marre rrobat qe ka lare ajo dhe ia hedh te gjitha ne pishine. Ajo eshte nxehur shume nga shakaja e tij dhe i thote qe eshte merzitur me te. Ajo i thote qe mund ta kishte bere shakane me rrobat e palara, por jo me ato qe kishte lare. Anjeza i thote Adit qe Mimoza ato rroba i kishte lare dy here. Ai i thote qe do i laj ai rrobat por ajo nuk duhet te vazhdoj te bertase. Me pas Adi shkon per t`i kerkuar falje dhe i thote qe nuk e beri per qellim.

“Ka ardhur ne BB, te pershtatet!”
08/05/09 16:41

Mimoza dhe Adelajda qendrojne ne kopesht duke marre rreze dielli. Adelajda degjon Arjanin i cili bertet per larjen e eneve dhe fillon komenton per te. Ajo i thote qe nese ben keshtu per nje here qe ai lan enet, cfare do bente nese e bente perdite. Mimoza i thote:-“Do ishte cmedur!” Sipas Adelajdes ai nuk tregon seriozitetin e moshes se tij duke bere “si grua e keqe”. Mimoza i thote qe djemte e kane te veshtire te bejne pune, pasi varet si jane mesuar jashte. Adelajda thote:-“Ka ardhur ne “Big brother”, te pershatet, ose mos te vinte!” Ajo vazhdon duke thene qe secili duhet t`i merrte parasysh cdo gje para se te hynte. Mimoza mendon qe banoret ndryshojne nga njeri-tjetri. Adelajda i thote qe Arjani duhet te socializohet me shume me banoret pasi nuk po e ben kete gje.

“Pastertia s`duhet te vihet ne dyshim!”
08/05/09 17:11

Arjani eshte banori i cili u mor me larjen e eneve. Ai eshte i nxehur me banoret pasi nuk i kane lene pjatat ne lavaman dhe e diskuton kete gje me Qetsorin. Arjani i thote qe ai nuk do i lante me enet. Qetsori i thote qe ne fillim si Arjani sillej Bjordi i cili nuk pranonte te bente pune. Ai vazhdon duke i thene qe Bjordi ka ndryshuar kohet e fundit dhe nuk e kupton arsyen. Bjordi eshte prezent ne kuzhine por nuk reagon. Arjani i thote qe te pakten te heqin ushqimin nga pjatat. Qetsori i thote qe nese nuk lahen enet ai nuk do pranoje me te gatuaj per te gjithe banoret. Arjani thote qe jane tre femra ne shtepi dhe pastertia e shtepise nuk duhet te vihet ne dyshim.

Moza:“Mendoj qe do dal une!”
08/05/09 17:49

Adelajda dhe Mimoza diskutojne per veshjet e tyre per spetaklin e te shtunes. Adelajda i thote qe ka ndermend te veshe nje fustan lejla. Mimoza i ve ne dukje faktin qe ajo asnjehere nuk ka veshur fustan gjate spetaklit, perjashtuar rastin kur veshi fustanin qe i kishte sjelle mami i Bjordit. Ato vazhdojne diskutojne se si do vishen dhe rregullohen per spetakel. Mimoza i thote Adelajdes:-“Mendoj qe do dal une!” Adelajda i thote qe nuk duhet ta mendoje, pasi eshte ceshtje fati.

Enderrat e keqija
08/05/09 18:30

Adi, Mimoza dhe Anjeza kane dale ne kopesht dhe tema e bisedes eshte rreth enderrave te keqija. Adi thote se gjithekujt i ka ndodhur te shohe nje enderr te keqe dhe te ngelesh i bllokuar, te mos mund te levizesh dot. Ketij mendimi i bashkohet edhe Mimoza e cila tregon eksperiencen e saj me enderrat e keqija. Ajo thote se i ka ndodhur tre here nje gje e tille dhe nuk ka mundur te levize dot as gishtin, e ka pushtuar nje ankth dhe frike qe sado qe mundohej te bertiste me ze te larte, as zeri nuk i dilte. Por ajo e shpjegon se i ndodh kjo gje kur eshte shume e lodhur, nga ngarkesa e madhe ose stresi. Me pas biseda vijon mbi fene dhe besimin myslyman dhe katolik.

Dreka
08/05/09 19:15

Banoret pergatiten per te ngrene dreke. Qetsori per sot ka gatuar rizotto me mish vici dhe pule furre. Anjeza me Adin jane impenjuar ne shtrimin e tryezes. Pas pak castesh te gjithe jane ulur per te shijuar kuzhinen e Qetsorit, te cilit pa dyshim i shkojne gjithe komplimentat e merituara. E vetmja qe nuk e pelqeu eshte Mimoza e cila e kishte problem mishin e grire.

Ngacmojne Mimozen
08/05/09 19:40

Pas nje dreke te mire banoret kane dale ne kopesht. Mimoza eshte duke pastruar oborrin, nderkohe qe Ari me Sorin e ngacmojne duke i thene qe eshte vajze per shtepi. Edhe Adela hyn ne bisede duke thene: - “Lum ai qe e ka”. Por Adi i kthehet duke i thene se ajo i perket vetvetes dhe askujt tjeter, nderkohe qe Adela i kujton faktin se Mimoza ka te dashur Polin dhe prandaj ajo u shpreh ne ate menyre. Ngacmimet nuk mungoje edhe nga ana e Qetsorit i cili e pyet: - “Mimoza ti thjesht je puthur me Polin apo edhe je ndukur nga pak”? Per Qetsorin, i dashur quhet atehere kur jo vetem je puthur, ne rast te kundert mund te quhet nje shok i mire. Por kjo teori e Sorit kundershtohet nga Mimoza e cila i thote qe nje njeri me te cilin mund te jesh puthur nuk mund te konsiderohet thjesht shok.

Qetsori per te dashurat
08/05/09 20:00

Duke qene se Sori po e ngacmon si shume Mimozen rreth marrdhenieve te saj, Bjordi vendos te pyesi Sorin tu tregoje rreth marredhenieve qe ka pasur ai me femrat. Qetsori tregon se kur ka qene sa mosha e Bjordit, kane qene kohe te veshtira per femra dhe se haje dru te papare dhe Sori e ka kaluar nje eksperince te tille. Per sa i perket te dashures se pare, ai tregon se ka qene rreth 8 vjet me e madhe se Sori. Ne kete pike te bisedes nderhyn Adela. Ajo thote qe ky fenomen i femres me te madhe eshte shume i perhapur tek meshkujt, nderkohe qe edhe Bjordi e perkrah ndersa Ari e kundershton duke thene qe ai te dashuren e pare nuk e ka patur me te madhe se vetja. Sori vazhdon biseden duke thene se me pas ka pasur harmoni te mire me vajzat duke qene tip pa komplekse, i dedikuar shume ne marredhenie dhe i ka lene me pas personat qe ka dashur per te provuar force e vullnetit dhe te dashuruarit. Ai nuk le pa permendur se ky fakt mund te kete qene edhe gabim, por ka kuptuar qe ai mund ti vrase emocionet e dashurise dhe nuk eshte ndonje gje e jashtezakonshme. Ai shton se nuk eshte tip qe humb shume kohe pas femrave.

Per finalen
08/05/09 20:45

Banoret te mbledhur ne kopesht bisedojne rreth votimeve, fansave dhe finales se madhe. Adi thote qe menyra me e mire eshte te shtosh numurin e fansave, dmth nga 100 qe mund te kesh te mundohesh ti besh 110. Ari eshte i mendimit se personat qe jane te pavendosur deri ne momentin e fundit jane ato qe mund te prishin pune. Banoret bisedojne se si do te jete forma e eliminimit nten finale, nese do te votohet per fituesin apo do te votohet per ate qe do te dale nga shtepia. Banoret bejne humor me njeri tjetrin mbi cmimin e madh, nderkohe qe Adi shton se eshte normale duke qene se nje here ne jete vjen ky shanc. Mimoza jep mendimin e saj se kush mendon ajo se do te jete deri ne finale, gjithashtu edhe Qetsori jep mendimin e tij me perqindje probabiliteti. Me pas, banoret kujtojne me nostalgji dhe humor momentet e bukura te kaluara me ish banoret e tjere te shtepise.

Fillon prova e javes
08/05/09 21:57

Banoret jane duke pritur me padurim, proven e javes. Me renien e gongut te gjithe vrapojne per te dale ne piste. Pasi takohen me instruktoret ata pergatiten per te filluar garen. Qetsori ben shaka dhe thote qe do ta zgjerojne pisten me buxhetin e tyre nga fitorja e proves. Instruktoret i shpjegojne banoreve se kesaj rradhe nisja dhe mberritja do te sinjalizohen me flamuret perkates. Fillimisht banoret do te bejne nga tre xhiro secili per qejf dhe pastaj do te bejne serish nga tre xhiro secili por kesaj rradhe seriozisht. I pari qe niset eshte Ari dhe me pas gjithe te tjeret.

Perfundon prova per sot
08/05/09 22:55

Pasi kane perfunduar xhirot e nxehjes banoret jane duke matur kohen me te mire ne piste. Nuk kane munguar ngacmimet, akuzat dhe shakate gjate gares. Bjordin e kane akuzuar se ndikon tek instruktori, madje Ari i thote se Bjordi edhe mund te ngaterroje ndonje gje, zyshe per zyshe. Prova e javes ka perfunduar dhe kohen me te mire e kishte Adi, ne vend te pare dhe Bjordi ne vendin e dyte. Pasi ndahen me instruktoret banoret hyjne ne shtepi per te komentuar eksperiencen e gares, si dhe flasin per Formula 1.

Dy gezime ne nje dite
09/05/09 00:12

Sori fton banoret, si ata qe ndodhen ne shtepi edhe ata qe kane dale, per ditelindjen e djalit te tij, ne qershor. Ai thote se do te beje nje feste te madhe per te dhe nder te ftuarit e tjere, do jene dhe miqte e tij te rinj, banoret me te cilet ka kaluar tre muaj. Ari shprehet se ate dite ka edhe ai ditelindjen dhe tregon se dhe ai ka ndermend ta festoje me banoret. Ata diskutojne se ne cilen feste do shkojne e ne cilen jo dhe bien ne konsensus qe per dreke do te jene tek Sori, ndersa per darke tek Ari. “Lum si ne, dy gezime ne nje dite”- thote Adela me te qeshur. Anjeza uron qe te mblidhen te gjithe per te festuar, pasi ashtu do te kenaqen me shume.

Te ftuar ne festa
09/05/09 00:35

Diskutimi mbi festen e ditelindjes, i jep shkas nje tjeter diskutimi mbi festa e tjera ku ata do te jene te ftuar, pasi te dalin nga shtepia e Big Brother. Disa jane entuziaste per kete gje, ndersa disa te tjere jo. Adela shprehet se neper festat e ndryshme ku do te jene edhe ata, mund te kete persona te padeshiruar prej saj qe mund t’i prishin qejfin, por qe do ta kaloje. Ari kujton se banoret e vjetshem ishin te ftuar ne shume festa, madje kishin fituar edhe disa udhetime ne vende te ndryshme. “Ndoshta na ben ndonje surprize dhe neve Big Brother”- thote ai.

Tipat e vecante
09/05/09 01:10

Banoret jane mbledhur ne kopesht dhe bisedojne mbi tema te ndryshme dhe pine vere. Ata diskutojne edhe per tipat e vecante te njerezve te cilet bejne sjellje ndryshe nga te tjeret. Ata tregojne me shembuj konkrete per njerez te cilet jane te prirur vetem te mesojne. Ari spjegon se kete tipa quhen introverte qe do te thote se ata cdo informacion e mesojne vetem per veten dhe nuk e ndajne me te tjeret. Ata tregojne se keta tipa jane gjithe kohes mbi libra dhe studiojne shume, por kane nje jete sociale shume te varfer dhe thuajse nuk shoqerohen me te tjeret. Per ta, jane tipa te vecante ata qe jane edhe inteligjente e mesojne, por edhe jane te shoqerueshem e bejne nje jete normale, ndryshe nga shembujt e mesiperm. Bisedat e tyre vazhdojne edhe per shoqerine, te njohurit, filmat, muziken etj.

“Zhuljeta kendonte bukur”
09/05/09 01:20

Banoret jane futur brenda ne sallon dhe degjojne muzike. Moza kercen nje kenge te lehte. Ajo kujton Zhuljeten dhe thote se ajo i kercente bukur keto kenge. Sori shprehet se i pelqente kur Zhuljeta kendonte. Ai kujton disa kenge dhe tregon se nje kenge popullore dibrane, i ka pelqyer shume se si e ka kenduar ajom me ndjenje, madje e ka prekur.

“Nuk jam xheloze per to”
09/05/09 01:30

Sori ngacmon per te disaten here Anjezen ne lidhje me Zhuljeten dhe Arjonin. Ai i thote asaj se Arjoni nuk ka patur asnje lidhje me te, edhe pse mund te ishte krijuar tjeter pershtypje. Anjeza ia kthen se e di fort mire kete gje, ndoshta me mire se ata. Ajo shton se Arjoni i kishte mundesite qe te lidhej me te dyja vajzat, si Zhuljeten dhe Mesiden, por fakti qe nuk kishte ndjenje per to beri qe ai mos ta ndermerrte ate veprim. Adi pyet se cili i kishte “frenat” per te mos bere ate hap dhe Anjeza bashke me Sorin i thone se ishte vete Arjoni ai qe nuk veproi. Anjeza shprehet se e rendesishme per te eshte qe Arjoni ato qe nuk gjeti tek te dyja vajzat, e gjeti tek ajo dhe kjo gje e ben qe te mos ndjehet aspak xheloze per to.

“Te shijojme cdo moment”
09/05/09 02:00

“Duhet te rrime bashke e te bisedojme”- mendon Ari. Ai thote se nese rrine te vecuar, nuk do kene mundesi te rrine me njeri-tjetrin e te bisedojne. “Mjafton te rrime se biseda lind vete”- shprehet ai. Adi mendon se ata duhet te shijojne cdo moment qe u ka mbetur, madje thote se po te ishte njezet vjec, ai do kishte bere edhe me shume ne kete shtepi. Nje nder ato gjera qe Adi mendon se eshte realizuar mire ne kete shtepi, eshte krijimi i cifteve. Ai e mendon si dicka pozitive dhe se mosha te justifikon te besh te tilla veprime. Ai shton se Arjoni kishte patur shume mundesi qe ne fillim te krijonte marredhenie e t’i shijonte ato. “Bota e nje mashkulli zbutet nga prania e nje femre”- thote Adi. Ai shton se nuk ka rendesi t’i vesh nje ener lidhjes apo marredhenies qe krijon; e rendesishme eshte qe te shijosh cdo moment te sajin.

“Rrezikojme une dhe Moza”
09/05/09 02:15

Vajzat bisedojne se kushdo qe te dali prej tyre, naten e te shtunes, ato do te takohen jashte pas nje jave. Anjeza thote se ka nje parandjenje qe ajo do dale bashke me nje nga vajzat. “Nuk e di pse e kam kete parandjenje, por e di qe do dal neser”- thote ajo. Moza, duke bere disa llogaritje si Sori dhe Adela nuk dalin pasi jane lojtare te forte, shprehet se ka nje siguri qe ajo do dale. Adela mendon se Moza e sheh veten me te rrezikuar ngaqe ajo me Sorin jane perballur me shume se kushdo tjeter me nominimin dhe ia kane dale mbane, por shton se asnjehere nuk i dihet. Moza mendon se nuk ka lidhje se sa jave kane qene ne nominim sepse ka patur nga ata qe kane dale qe me te parin. Vajzat jane kurioze se si do te priten kur te dalin jashte. Adela thote se Anjeza deri diku e di se si jane gjerat jashte sepse e di mire se cfare sheh publiku, ke pelqen me shume, cfare transmetohet ne televizion, ne cfare ore, si shkruajne gazetat etj, ndersa per te dhe per Mozen cdo gje eshte enigme. Ajo shton se kur te dalin qe ketu, do te perplasen me nje realitet 100 % ndryshe nga ai qe jane mesuar deri tani. Moza thote se shpesh here harron qe ka kamera dhe i krijohet ideja se jane ne nje shtepi ku nuk i sheh askush pervec banoreve te tjere. “Jam kurioze te shoh klipet, fotot, cdo gje”- shprehet ajo. Anjeza thote se perderisa kane ngelur ne fund keta banore, do te thote se jane pelqyer me shume nga publiku. Adela mendon se logjikisht ashtu duhet te jete, por asgje nuk mund te thone me siguri. Anjeza mendon se fakti qe ata te katert qe kane qene qe ne fillim e jane ende ne loje, eshte nje gje shume e bukur, madje fitore per ta. “Per mua ia dolet mbane”- thote ajo. Adela e pohon se qe ne fillim ata u bene bashke e jane deri tani. “I kemi dale krah njeri-tjetri”- thote ajo. Adela shton se pervec Bjordit, nuk ka nominuar asnje tjeter nga grupi i saj. “Gjeja me e bukur dhe fantastike do te ishte te shkonim te katert ne finale, por e di qe kjo nuk ndodh sepse ose une ose Moza do dale”- shprehet Adela.

Adela: “Une nuk dal”
09/05/09 02:35

Adela llogarit me Bjordin se cili mund te dale kete te shtune. Ajo shprehet se i ka marredheniet e mira me te dy konkurentet e tjere dhe kjo i leverdis per te qendruar ne shtepi. “Miqte e Sorit do votojne Mozen sepse une me Sorin kemi marredhenie te mira; miqte e Mozes do votojne Sorin sepse e dine qe ai nuk ka shume miqesi me te dhe kjo me ben te shpresoj”- thote ajo. Bjordi i kujton se dhe miqte e tij do ndikojne qe ajo te mos dale. “Ata nuk do duan qe ti te merzitesh”- reflekton Adela nga fjalet e Bjordit. Sipas saj, gjysma e Shqiperise do votoje qe ajo te mos dale.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Morning
08/05/09 11:13

Boys before the girls wake up this morning, except Bjordit who sleeps until later. The three boys share mot with each other, where they are common for Awakening. Ari, to awake Bjordin, the chance to pad, but he continues to fleje. Qetsori and are awake when Arjani have shown each other for their dreams. Qetsori says that the first erotic dream, but for koicidence Arjani says the same thing. Aad is smart when there is going to the olive tree and dependent species, and cucumber salcice saying: - "Today is International Day of wow!" Residents are awake when others have not noticed this and should be Adit Show them. They have remained surprised when they see.

Olive that satisfies desires
08/05/09 12:03

Residents have seen the olive tree where Aad has pepper, cucumber and salcice and comment to. Qetsori was facetiously says girls can be whatever they want olive after satisfies desires. He says that the olive had been completed wish to salcicet pepper and fry. Mimoza Anjeza and do mot for his idea, but ii was showing it was an idea Adit. They ask for you to ngacmonin and Qetsori says: - "went to another olive harvest, as we have produced many fruits today!"

"S` cohere only asleep "
08/05/09 12:43

Mimoza Anjeza and discuss Bjordin and Adelajden who always wake up too late. Mimoza shows that they stay awake all night talking. Anjeza says that has noticed something after such a night have been very close to her talking. She adds: - "Not only cohere in their sleep!

"There` s want to say "
08/05/09 13:13

Qetsorit is impressed the way the game Bjordit and discusses this with Arjanin. According to him it is contradictory to the fact that we had stated earlier that did not play and does not work, and recently has been seen everywhere, even in the kitchen. He says: - "There` s to say I want to make something! "Arjani says the evidence showed the week with his response that plays more SEC says. Qetsori of Bjordi has stated that it is a selfless person plays to win after fellow Aad. Arjani says ironically: - "A person who is so open to defeat, to test themselves kafshonte! Qetsori think that they probably do not have to understand Bjordin, or do not understand though.

"Do not give pleasure to others"
08/05/09 14:58

People stay in the garden taking sunbeam and was discharged in a swimming pool. Arjani and Aad batuata do for the night spetaklit. Arjani joke is saying: - "Tomorrow televotimi it to me qave Brussels!" Aad shakane continues saying that is that redesishme to be when they buy clothes Mimozes be brought. Mimoza batuata bored by his and that has not required that he be buy clothes outside, but needed more inside the house. He says laughing: - "Here is the place!" She goes by the counter. Aad says: - "Why give pleasure to others who want to see tiff between us?

"Shake without salt"
08/05/09 15:18

Aad think that be to make a joke Mimozes he has clothes that she washed and outmaneuver all the swimming pool. She is very resentful of his shakaja and that is bored with. She says that could have made shakane up with clothes, but not with those who were discharged. Anjeza Mimoza says Adit that they had washed clothes twice. He says that he will wash the clothes but it must continue to shout. Aad then goes to be required for forgiveness and says that is not made for the purpose.

"It is in BB, adapt!"
08/05/09 16:41

Mimoza Adelajda stay in garden and taking sunbeam. Adelajda hears Arjanin which bertet for washing the eneve and begins to comments. She says if it makes it here for a lan dishes, what will do if he did daily. Mimoza says: - "It was cmedur! According Adelajdes it does not show the seriousness of his age that made" as a bad woman. " Mimoza says that the boys have difficult work to do, because they are used up as abroad. Adelajda says: - "It is the" Big Brother ", the pershatet or not to come!" She continues saying that each must take into account everything before entering. Mimoza think that people differ from each other. Adelajda of that Arjani must socializohet with more people is not because of this reason.

"Purity` s should be put in doubt! "
08/05/09 17:11

Arjani resident who has dealt with the washing eneve. He is angry with people because they do not leave dishes in the sink and discusses this with Qetsorin. Arjani says it will not lante with the dishes. Qetsori says that as early Arjani sillej Bjordi who do not accept the job. He continues saying that Bjordi has changed recently and does not understand why. Bjordi is present in the kitchen but unresponsive. Arjani to say the least to remove food from dishes. The Qetsori says if not washed dishes, he would not accept the cook for all residents. Arjani says three women who are at home and clean Station should not be put in doubt.

Moza: "I think that I will emerge!"
08/05/09 17:49

Mimoza Adelajda and discuss their clothes for the spetaklin Saturday. Adelajda says that he intends to find a girl Leyla. Mimoza notes the fact that she has never worn the dress spetaklit, when excluding ears deserve midwife who had brought the Bjordit. They will continue discussing how to dress and adjusted spetakel. Mimoza says Adelajdes: - "I think that I will emerge!" Says the Adelajda should not think, as is the fate.

Bad dream
08/05/09 18:30

Aad, and Mimoza Anjeza have emerged in the garden and the topic of conversation is about bad dreams. Aad says gjithekujt has happened to see a bad dream and remain blocked, can not move dot. Join this opinion Mimoza which also shows its experience with bad dream. It says it has happened three times this and could not do a thing to move dot, has occupied an uneasiness and fear that however the mundohej to bertiste loudly, not even voice emerge. But she explains that when this happens is very tired, from large loads or stress. Then follows a conversation about religion and the Muslim and Catholic faith.

Lunch
08/05/09 19:15

People prepared to eat luncheon. Qetsori for today rizotto has cooked with veal and chicken oven. Anjeza with Adin are impenjuar in laying the table. After a few moments are all sitting to enjoy the cuisine Qetsorit, which no doubt go all the compliments and deserved. Only not like Mimoza is a problem which had minced meat.

Ngacmojne Mimozen
08/05/09 19:40

After a luncheon good people turned out in the garden. Mimoza is clean the yard, while Ari with Sorin's ngacmojne saying that is the girl home. Adel also enters the conversation by saying: - "Lum he has." But Aad back saying that she belongs to himself and anyone else, while suggestive of the fact that Adel Mimoza has had Poli and she said so in a way. Harassment is not missing from the Qetsorit who asks: - "Mimoza you just kiss you, or you are with Poli ndukur by little"? For Qetsorin, beloved not only called if you kiss, in case the opposite may be called a good friend. But this theory is rejected by the Sorin Mimoza which says that a man with whom you can kiss can not be considered simply friends.

Qetsori for loved
08/05/09 20:00

Being that Sorin is Mimozen worry as much about relations of its Bjordi ask Sorin decided to show some relationship he had with women. Qetsori shows that when it was Bjordit age, have been difficult time for women and food and wood unprecedented Sorin has already passed such a eksperince. As for the girlfriend of the first, he shows that there were about 8 years higher than Sorin. At this point talk intervenes Adel. She says that this phenomenon is great with female widespread among men, while also Bjordi supports Ari rejects as saying the first girlfriend he has not been greater than ourselves. Sorin conversation continues after saying there were better harmony with the girls was without complex type, more dedicated in relationships and has left the following persons who wanted to try and force of will dashuruarit. He did not let no mention that this fact may have been wrong as well, but understand that it can kill the love and emotions is not anything extraordinary. He adds that it is not that type of women after losing more time.

For final
08/05/09 20:45

People gathered at the garden talking about voting, fans and the big final. Aad says that the best way is to add numurin the fans, ie the 100 that may have to try to make 110. Ari is of the opinion that persons who are undecided until the last are those that can spoil the work. People talk about how will be the elimination nten final form, if the winner will be voted for or will vote for what will be brought from home. People do cheer each other on the Grand Prix, while adding that Aad is normal given that once in life comes this chance. Mimoza gives its opinion on who she thinks it will be up to the final, Qetsori also gives his opinion with the percentage probability. Later, people recall with nostalgia and humor of the beautiful moments spent with the other former residents of the house.

Start testing week
08/05/09 21:57

Residents are waiting with impatience, evidence of the week. With the fall of gongut all run to go out and dirty. After meeting with instructors, they prepared to start the race. Qetsori makes jokes and says that will extend the budget pisten their test victory. The instructors describe the inhabitants of this departure and arrival time will be flagged sinjalizohen relevant. Initially people will do for each of the three turnover binge and then do three again but this time each lap seriously. The first is that Ari leaves and then all others.

Evidence ends for today
08/05/09 22:55

After they completed the lap heating by measuring the time people are better dirty. Have not missed harassment, charges and shakate during the race. Bjordin have charged that the impacts to the instructor, even Ari says Bjordi also can entangle anything, zyshe for zyshe. Proof of the week has finished and the best time had Aad, the country's first and Bjordi in second place. Once shared with instructors residents to come home for commenting experience of race, and speak for Formula 1.

Two in one day joy
09/05/09 00:12

Sorin invites residents, like those that occurred in the home and those that have emerged, the birthday of his son, in June. He says he will make a great celebration to honor and the other invitees, and will be his new friends, with people who have spent three months. Ari says that day is your birthday, and he shows that he and intends to celebrate with the residents. They discuss what the celebration will go on and fall in which no consensus was for the luncheon will be to Soria, and for dinner at Ari. "Lum as we both joy in a day" - Adel says to laughter. Anjeza congratulates all to gather to celebrate, because so many will enjoy.

To invite the parties
09/05/09 00:35

Discussion on holiday birthday, gives another reason the discussion on other festivals where they will be invited, as the emerge from the Big Brother house. Some are enthusiastic for this, while some others not. Adel says that through the various festivals where they will be, there may be unwanted by the people who can spoil her please, but that would exceed. Ari reminds residents that year were invited to many festivals, had even won a few trips to different countries. "Maybe us and makes us a surprise Big Brother" - he says.

Types of special
09/05/09 01:10

Residents have been collected in the garden and talk about different topics and drink wine. They also discuss the particular types of people who do different behavior from others. They show with concrete examples for people who are only keen to learn. Ari explains that the types called introverte which means that any information they learn of only themselves and not share with others. They show that these types are all the time on books and study more, but have a social life very poor and almost non-accompanied by others. For them, they are special types that are also intelligent and learn, but are gregarious make a normal life, unlike the examples above. Talks continue for their society, to knowledge, movies, music etc..

"Zhuljeta kendonte beautiful"
09/05/09 01:20

Residents have been introduced within the hall and hear music. Moza leaping a song easy. She recalls Zhuljeten and says she kercente these beautiful songs. Sorin says liked when Zhuljeta kendonte. He recalls some songs and shows that a song popular dibrane, liked most of what has ajom singing with feeling, even affecting.

"I'm not jealous of them"
09/05/09 01:30

Sorin disaten to worry here Anjezen regarding Zhuljeten and Arjonin. He says that Arjoni has not had any connection with, although you can create another was impressed. Anjeza turn strongly that knows this well, maybe better than they. She adds that Arjoni had opportunities to be linked to both girls, as Zhuljeten and Mesiden, but the fact that there was no feeling for them, he made no move to take it. Aad who had asked that "brakes" for not making it opened and Anjeza together with Sorin's own Arjoni say he was not moved. Anjeza says it is important for those who Arjoni not found on both girls, and found it to this that does not feel jealous at all for them.

"The shijojme every moment"
09/05/09 02:00

"We must stay together and talk" - Ari thinks. He says if stay separate, will not have the opportunity to sit with each other and chat. "Just stay arises that calls itself" - he says. Aad thinks they should taste every moment that has remained, even says that if it was twenty years old, he would have done even more in this house. One of those things that Aad thinks is best realized in this house, is the creation of couples. He thinks that as something positive and age to do to justify such actions. He adds that Arjoni had many opportunities to create relationships at the beginning of et'i shijonte them. "The world of a man mitigated by the presence of a female" - says Aad. He adds that there is important to find a connection or relationship that ener creates; important is to enjoy every moment of sajin.

"I risk, and Moza"
09/05/09 02:15

Girls talk that anyone who emerge from their night of Saturday, they will meet after a week abroad. Anjeza says there is a feeling that it will brought together with one of the girls. "I do not know why I have this feeling, but knows that will emerge tomorrow" - she says. Moza, doing some calculations as Sorin and Adel are not emerging as strong players, says there is a certainty that she brought. Adel thinks Moza views itself as it threatened with the Sorin have faced more than anyone else with the nomination and have succeeded, but adds that's never known. Moza thinks there is about how week nomination because we have been there from those that have come up with that first. Girls are curious how it will be expected when you go out. Adel says Anjeza somewhat know how things out because I know better what the public sees, am with you more, what is broadcast on television, what time, as writing papers, etc., while for Moze and everything is enigma. She adds that when you appear here, would collide with a 100% different from reality that he have learned so far. Moza says that often forgets that the cameras and create ideas that are in a house where no one sees besides other residents. "I'm curious to see the Clips, photos, everything - she says. Anjeza says that while they remained in the end these people, means that are more favored by the public. Adel thinks logically must be so, but nothing can say with certainty. Anjeza thinks the fact that the four who were at the beginning are still in the game, is a very beautiful, even to win. "For me it went keeps" - she says. Adel's claims at the beginning they were together and are so far. "We brought each other side" - she says. Adel added that besides Bjordit, has not nominated any other group from her. "Most beautiful and would be fantastic to go fourth in the finals, but knows that does not happen because either I will or Moza brought" - says Adel.

Adel: "I do not overlook"
09/05/09 02:35

Adel Bjordin estimates with what may be this Saturday. She says it has good relations with both competitive and this is another convenient to stay at home. "Friends of Moze Sorin will vote because I have good relations Sorin; Mozes and friends will vote because Sorin know that he has not many friends to it and makes me dream" - she says. Bjordi recalls that of his friends and will not affect it brought. "They will not want to be bored" - reflects the words of Adel Bjordit. According to her, half of Albania will not vote it brought.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online