All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 14 July 2009

Kara Dioguardi Martohet!

Kara Dioguardi and Mike McCuddy
/photo in touch weekly/

Nje dasme amerikane me tradita Arbereshe
Kara Dioguardi vajza e Joe DioGuardit, u martua me Mike McCuddy

Burri i saj McCuddy, i vendosi ne gishtin e katert te dores se djathte nje unaze 30-karat me diamante dhe nje byzylyk me platinum dhe nje pale vathe llambadar 20 karat e diamante. Vlera e bizhuterites se saj kushtonte 250,000 mije dollare amerikane.

Anetarja e jurise ne shoun e famshem "American Idol", amerikanja me prejardhje shqiptare (arbereshe), Kara Elizabeth Dioguardi, eshte martuar me mesuesin e shnderruar ne kontraktues Mike McCuddy.

“Ndjehem mire! Ajo qe ishte me e pabesueshme per kete pervoje, ishte kur e pashe veten ne kishe dhe aty ishin te gjithe ata njerez aq te rendesishem per mua dhe Mike, te cilet ishin aty vetem per ne. Ishte shume energjidhenese. Isha shume emocionuese, edhe pse nuk jam dikush qe fillon te qaje”, ka thene Kara.

Kara, e cila eshte e bija e ish-kongresmenit amerikan me prejardhje shqiptare, Joseph Dioguardi, para se te behet vleresuese ne shoun amerikan, kishte ndertuar karriere si autore kengesh dhe producente muzikore dhe ka punuar edhe me yjet si Celine Dion, David Archuleta, Kelly Clarkson, Carrie Underwood, Demi Lovato etj.

Kara DioGuardi, foli per here te pare per martesen, jo "shume te bujshme", per revisten amerikane tabloide "In Touch Weekly", duke quajtur kete martese javen e kaluar si "martesen e saj jo te lajmeve te medha".

Si u lidhen me njeri tjeterin?

Kara: Qelloi rastesisht, ne te dy ishim ne Meksike me pushime ne te njejtin hotel, dhe qelloi qe ne nje nga lokalet e hotelit te jemi vetem ne dhome. Bile ishte mengjes dhe une isha me pixhama. Ne patem disa qirinje te ndezur ne tavoline dhe nje vazo te vogel me lule te fresketa. Kur ai, me tha , Kara!" You know I love you !? - "A e dini se une u dua Ju !?". Kaq ishte e gjitha dhe me pas ai me tha " Kam nje pyetje per ju. Ku jane kepucet e mia ? Une i thashe pse duhet t'a di une se ku jane kepucet e tua. Ai perseri me pyeti mirepo "A e dine se ku jane kepuce tuaj !?. Ne rregull, mu pergjigje ai me plote dashuri, atehere edhe ju do te martoheni me mua? Une i thashe "Po! Okay !

Martesa

Bekimi i marteses ne ceremonine fetare u krye ne nje Kishe e Bashkuar Metodiste ne shtetin Maine, dhe u udhehoq nga prifti katolik Scott Nurse Sr. Prifti qe ai qe e konfirmoj martesen e ciftit Mike McCuddy me vajzen me origjine arbereshe Kara DioGuardi, e cila u martua me dy fustane te bardhe te nuserise. Nusja Kara DioGuardi, shkruan revista tabloide "In Touch Weekly", pati nje veshje nuserie te firmes se fustaneve te bardhe per dasma "Vera Wang". Dhe nje fustan antik te tradites se arberesheve te Italise, trashegim nga gjyshja e saj.

Kara Dioguardi and McCuddy

Fustani i nuserise qe veshi Kara DioGuardi thone banoret e provinces se Kozences "ka mbetur legjende jo vetem per familjen Argondica, por per te gjithe zonen e Vakarixo Albanese ne provincen e Kozences. Ai eshte i vetmi fustan i bardhe nuserie qe kjo familje trashegon, me shekuj. I vetmi informacion qe kane per te eshte se eshte sjelle ne Itali rreth 6 shekuj me pare nga familja e Argondicajve, nga Shqiperia".

Burri i saj McCuddy , i vendosi ne gishtin e katert te dores se djathte nje unaze 30-karat me diamante dhe nje byzylyk me platinum dhe nje pale vathe llambadar 20 karatsh e diamante. Vlera e bizhuterites se saj kushtonte 250,000 mije dollare amerikane.

Kara DioGuardi tha se ishte ajo qe pat kerkuar dasmen t'a benin ne shtetin federal Maine. Ajo tha se i pelqente ky vend per te bere nje dasme te thjeshte ne menyre natyrale, ne menyre te bukur, ne menyre te qete, ne menyre qe te pranojne te gjithe shpenzimet e dasmes tha ajo. Ne dasme moren pjese rreth 50 dasmore, kryesishte njerezit me te afert te dy familjeve te nuses dhe dhendrrit.

Kara DioGuardi, eshte vajza e vetme e ish kongresmenit te njohur, republikan te Nju Jorkut, Joseph J. DioGuardi, presidentit vullnetar te Liges Qytetare Shqiptaro Amerikane.

Joseph and Kara Dioguardi

Fati "i provuar" i Kara DioGuradi

E bija e kongresmenit me origjine shqiptare, Kara, ishte 12 vjece kur nje cerek shekulli me pare u ngjit ne skenen e salles luksoze te Grand Ballroom te hotel “Waldorf Astoria” ne Manhattan NY dhe kendoi ne Diten e Festes se Kolombit (Colombus Day). Kete here ajo mori cmimin "Honoree” (Nderi), qe u jepet nga fondacioni qytetareve te Kolombit. Duke shkruar per mbremjen e se shtunes, gazeta italiane "Oggi", kujton ballon festuese te 1983-it, kur Kara e vogel, por guximtare, kendoi gjithe zjarr dhe beri qe aktorja e madhe me fame boterore, Sofia Loren qe ndodhej ne salle, te ngrihej ne kembe dhe te duartrokiste me zjarr duke thirrur: Brava, BRAVA! Kara, e cila ka marre cmimin si kompozitorja me e mire e vitit ne muziken “Pop” eshte nga me te kerkuarat ne skenen e muzikes Pop ne SHBA dhe bote.

Me 100 milione kopje te shitura nga albumet e saj, muzika e kesaj artisteje i ka dhene fame shume kengetareve qe sot ndiqen nga miliona adhurues ne te gjithe boten. ”Taking chances”(Te vesh fatin ne prove) eshte disku i ri me muzike te Kara DioGuardit e te kenduar nga Celine Dion qe del ne shitje me 13 nentor. Suksesi eshte i garantuar pas sukseseve qe DioGuradi ka arritur me Faith Hill dhe Christina Aguilera. Kara, ka bashkepunar suksesshem edhe me emra te tjere, si Enrique Iglesias, Kelly Clarkson, Gwin Stafani, Carlos Santana, Avril Lavigne, etj. Me firmen e saj te njohur "Art House Entertainment", ajo eshte ngjitur ne 10 albumet me te shitur ne SHBA.

Eshte pikerisht Kara Elisabeth DioGuardi, e cila pasi u diplomua ne nje nga universitetet me prestigjioze Amerikane, vendosi t’i jape nje kthese te rendesishme jetes se saj, duke nxjerre ne pah talentin qe kishte te fshehur brenda saj prej disa vitesh.

Gjate tre viteve te fundit, Kara DioGuardi ka krijuar 50 kenge te cilat jane renditur ne vendet e para te klasifikimeve Amerikane dhe Europiane.

"E nominuara per fitimin e cmimit Grammy, kengetarja, kompozitorja dhe autore e teksteve te kengeve Kara DioGuardi e bija e ish kongresmenit me origjine shqiptare Jospeh J. DioGuardi, ishte ne edicionin qe sapo u mbyll perkrah panelit te "gjyqetarve, te tjere me Simon Cowell, Paula Abdul dhe Randy Jackson, ne edicionin e tete te spektaklit me te famshem ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes "American Idol" .

Kush eshte Kara DioGuardi?

Kara Elizabeth DioGuardi ka lindur me 9 dhjetor 1970 . U lind dhe u rrite ne nje krahine te Nju Jorkut, e cila thirret "Wilmot Woods" ne pjesen e lartme, te New Roshell-it . Pasi perfundoi studimet ne Duke University, u punesua ne sektorin e marketingut ne njeren prej revistave me te njohura te Nju Jorkut - Billboard Magazine. Kudo, ne biografine e saj shkruhet se Kara eshte Shqiptare (Albanian) (Arbereshe), duke qene e hijshme sepse eshte e bija e ish kongresmenit republikan te Nju Jorkut, Jospeh J DioGuardi.

Kara Elizabeth DioGuardi, nuk eshte e para nga disa prej atyre yjeve te artit ose emrave te famshem ne Amerike, qe publikisht jane duke treguar rrenjet e tyre. Keshtu ka ndodhur edhe me James Belushin, Phill Regis, Eliza Dushku, Sandra Bullock, Agim Kaba, Jim Biberaj, Stan Dragoti, Masiela Lusha, Pjeter Malota (Lulgjuraj), Fadil Berisha, Tony Dovolani, Elza Zagreda, Luan Behxheti e shume tjere. Kara Elizabeth DioGuardi, aq sa rritej, aq sa i rritej fama ne Amerike, aq dhe filloje te publikoje rrenjet e saja Shqiptare si vajza e Presidentit te Liges Qytetare Shqiptaro - Amerikane Joeseph J DioGuardit.

Ajo, ka pase nje gjyshe nenen e nenes, e cila vdiq vitin e kaluar e quajtur Mary Pizzutello, e lindur ne nje fshat shqiptar ne Itali, Barile. Ndersa gjyshi i saj, babai Joe DioGuardit e ka te lindur ne nje fshat Shqiptar, Greci afer Napolit.

Kara Elizabeth DioGuardi, njihet tani nga nje pjese e madhe e shqiptareve te Amerikes, por edhe ne Shqiperi, Kosove e viset shqiptare, si nje talente me rrenjet e saja shqiptare, e cila ka lindur ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Me teper emri i saj lidhet me shqiptaret, pasi cdo njeri nga ne e di se ajo eshte vajza e ish kongresistit te njohur Joseph DioGuardi, presidentit te Liges Qytetare Shqiptaro Amerikane, nje nga lobistet me te fuqishem te ceshtjes se shqiptarve ne Amerike.

Kara Elizabeth DioGuardi, e cila eshte duke korrur suksese te konsiderueshme ne Amerike, ka gjetur edhe kjo ne menyren e vet, ashtu si edhe artistet e tjere me rrenje ose gjak shqiptar ne Amerike, me famen e tyre dhe emrin qe kane bere, po kontribuon dhe lobon emrin Shqipetar, duke i treguar gjithe Amerikes, se kush jane dhe te kujt jane. Nderkohe ajo eshte pronare e nje kompanie botimesh (Arthouse Entertainment) dhe punon ne firmen Warner Brothers. /beqir sina/bota sot/14.07.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

An American wedding tradition Arbereshe
Kara DioGuardi daughter of Joe DioGuardi, married Mike McCuddy

Her husband McCuddy, placed in the fourth finger of right hand a ring with 30-carat bracelet with diamonds and a platinum and a chandelier earrings 20 carat of diamonds. Bizhuterites value of its cost 250.000 thousand U.S. dollars.

Members of the jury in hosting the famous "American Idol, American Albanian origin (arbereshe), Kara Elizabeth Dioguardi, is married to teacher Mike McCuddy become contracting.

"I feel good! It was unbelievable that this experience was when I saw myself in church and there were all those people so important for me and Mike, who were only there for us. It was very energjidhenese. I was very exciting, although I am not someone who starts to cry, "said Kara.

Kara, who is the daughter of former U.S. congressman Albanian origin, Joseph Dioguardi, before the evaluation is done in hosting U.S. had built career as a songster and musical producer and has worked with stars like Celine Dion, David Archuleta, Kelly Clarkson, Carrie Underwood, Demi Lovato, etc..

Kara DioGuardi, spoke for the first time for marriage, not "very sensational", for U.S. tabloid magazine "In Touch Weekly, calling this marriage last week as" marriage its not the greatest news ".

As was related to one another?

Kara: random shot, we both were in Mexico on vacation in the same hotel, and shot that one of the facilities of the hotel are room only. Even had breakfast and I was with pixhama. We had some lit candles to the table and a small vase with fresh flowers. When he told me, Kara! "You know I love you!? -" Did you know that I was like you? ". That was all and then he said" I have a question for you. Where are my shoes? I told why I must know where are your shoes. However, he again asked "Do you know where are your shoes?. Well, just loving it right now, then you will marry me?" I said "Yes! Okay!

Marriage

Blessing of religious marriage ceremony was conducted in a United Methodist Church in Maine state, and was led by Catholic priest Scott Sr Nurse. The priest that he confirm that the couple's marriage with the daughter McCuddy Mike origin arbereshe Kara DioGuardi, who was married with two white dresses to nuserise. Bride Kara DioGuardi, writes tabloid magazine "In Touch Weekly, had a clothing company that bridehood white dresses for weddings" Vera Wang ". And a dress arbereshe ancient tradition of Italy, inheritance from her grandmother.

Nuserise gown overlaid Kara DioGuardi say that residents of the province that Kozences "has remained not only family legend Argondica, but for the entire area of Vakarixo Albanese Kozences province. He is the only white dress bridehood that this family inherits, with centuries. The only information you have for it is that is brought to Italy about 6 centuries ago Argondicajve family from Albania ".

Her husband McCuddy, placed in the fourth finger of right hand a ring with 30-carat bracelet with diamonds and a platinum and a chandelier earrings karatsh of 20 diamonds. Bizhuterites value of its cost 250.000 thousand U.S. dollars.

Kara DioGuardi said he had requested wedding what to do in Maine federal state. She said it like this country to make a simple wedding so natural, so beautiful, so quiet, so as to accept all the wedding expenses she said. The wedding took part about 50 dasmore, mostly people closest to the two families of bride and bridegroom.

Kara DioGuardi is the only daughter of former congressman known, Republican of New York, Joseph J. DioGuardi, volunteer president of the Albanian American Civic League.

Destiny "experimental" of Kara DioGuradi

The daughter of the congressman of Albanian origin, Kara, was 12 years old when a quarter-century ago was the scene of the room up to the Grand Ballroom of the luxury hotel "Waldorf Astoria" in Manhattan NY and sang in the Columbus Day holiday (Colombus Day) . This time she received the award "Honoree" (Honor), which was given by the citizens of Columbus Foundation. Writing for the evening of Saturday, the Italian newspaper "Oggi", recalls the 1983 Ballon merrymaker it, when Kara small, but brave , sang all the fire and caused great actress with world fame, Sophia Loren that was in the room, to stand up to his feet and applauds the fire by calling: Brava, Brava! Kara, which receive the prize as the best composer year in music "Pop" is the most requested in the pop music scene in the U.S. and world.

With 100 million copies sold of her albums, music artisteje this has given many famous singers that followed today by millions of fans worldwide. "Taking Chances" (To know the fate test) is a new disk with music of Kara DioGuardi and Celine Dion singing that comes from sales to 13 November. Success is guaranteed after the successes achieved with DioGuradi Faith Hill and Christina Aguilera. Kara has bashkepunar successful with other names, like Enrique Iglesias, Kelly Clarkson, Gwin Stafani, Carlos Santana, Avril Lavigne, etc.. With its famous signature "Art House Entertainment", it is up to 10 albums to be sold in the U.S..

Elisabeth is exactly Kara DioGuardi, who after graduating from a prestigious American universities, decided to give an important turning her life, noting that had the hidden talent inside her for several years.

During the last three years, Kara DioGuardi has 50 songs that are listed in the first countries to American and European classifications.

"Nominated for the Grammy Award winning, singer, composer and author of texts of songs Kara DioGuardi daughter of former congressman Albanian origin Jospeh J. DioGuardi, was the edition that just ended panel alongside the" gjyqetarve, others with Simon Cowell, Paula Abdul and Randy Jackson, the eighth edition of the famous spectacle in the United States of America "American Idol".

Who is Kara DioGuardi?

Kara Elizabeth DioGuardi was born on December 9 1970. Was born and grew up in a province of New York, which is called "Wilmot Woods lartme part of, the New Roshell it. Having completed studies at Duke University, was hired in the marketing sector in one of the most famous magazines in New York - Billboard Magazine. Everywhere, in its written biography that Kara is Albanian (New) (Arbereshe), being the gentle because it is the daughter of former Republican congressman of New York Jospeh J DioGuardi.

Kara Elizabeth DioGuardi, is not the first by some of those stars of art or famous names in America, that are publicly showing their roots. So happened with James Belushi, Phill Regis, Eliza Dushku, Sandra Bullock, Agim Kaba, Jim Biberaj, Stan Dragoti, Masiela Lusha, Pjeter Malota (Lulgjuraj), Fadil Berisha, Tony Dovolani, Elza Zagreda Luan Behxheti of many others. Kara Elizabeth DioGuardi, as increased, as long as fame grew in America, and so begin to publish its roots as the daughter of Albanian President Albanian Civic League - DioGuardi American Joeseph J.

It has been a mother and maternal grandmother, who died last year Pizzutello named Mary, born in an Albanian village in Italy, Barile. While her grandfather, father Joe DioGuardi was born in an Albanian village, Greci near Naples.

Kara Elizabeth DioGuardi, known now by a major part of the Albanians to America, but also in Albania, Kosovo and Albanian areas, as a talent with its roots Albanian, who was born in the United States of America. More its name associated with the Albanians, because every one of us know that she is the daughter of former Congressman Joseph DioGuardi known, the president of the Albanian American Civic League, one of the most powerful lobbyists issue that funny in America.

Kara Elizabeth DioGuardi, which is being harvested considerable success in America, has found it in his own way, as well as other artists with roots or Albanian blood in America, with their fame and name they have done, is contributing and name the Albanian lobbies, showing all of America, who are and who are. Meanwhile it is the owner of a company publications (Arthouse Entertainment) and works in the firm Warner Brothers.
]]

Sunday, 12 July 2009

Meda, Intervista "Flladi" KTV

Meda interviste ne emisionin veror "Flladi" te KTV-s me 11.7.09

Kur do ta nderroj Meda frizuren?
Sa fiton Meda ne koncerte?
Cka mendon per thashethemet?
etj...


+tag: mehdin mehedin pergjegjaj pergjecaj
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Dafina Zeqiri, Intervista "Flladi" KTV

Dafina Zeqiri, Interviste ne emisionin veror "Flladi" te KTV-s

Dafina flet rreth prapaskenave te xhirimit te videoklipit "Shume larg" si dhe per planet ne te ardhmen.


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

]]

Anjeza Branka, Pas Ndarjes, Shijon Jeten si Beqare!

Anjeza Branka
/photo unknown/

Anjeza Branka: “Si po e shijoj jeten si beqare”

Gjashte muaj e mbajti te fshehte ndarjen nga babai i djalit te saj. Tani erdhi momenti per t’u rrefyer. Kengetarja Anjeza Branka tregon arsyen pse i dha fund bashkejeteses trevjecare. Nuk e fsheh qe edhe eshte merzitur por e ka gjetur terapine. Pushime ekzaltuese vetem me mikeshat e saj. I ka filluar ne Vlore per t’i vazhduar ne Greqi, Turqi e Spanje gjate gjithe veres. Vjen ne kete interviste per “Panorama Plus” se bashku me nje set te nxehte fotografish ne plazhin e Vlores. Nuk ka pasur fotograf me vete, por keto poza shume te bukura jane realizuar nga tre vajzat qe e shoqeronin; motra me e madhe Alda, Paloma dhe Eda, ish-velina e Fiks-it:

Deri tani ndarja jote nga Nardin, ishte perfolur thjesht si thashethem. Si eshte e verteta?
Po, jemi ndare dhe eshte nje ndarje qe ka ndodhur me mirekuptim. S’behet fjale per asnje ceshtje tradhtie apo xhelozie ne mes. Thjesht s’kisha me ndjenje per te, dhe mendoj se eshte shume e kote te vazhdoj te rri me nje njeri kur s’ndiej me.

Keni gjashte muaj qe jeni ndare, pse vendose ta besh publike tani?
Sepse gjashte muaj i kalova duke reflektuar per vete dhe per te. Tani e vendosa, pasi nuk pashe asnje ndryshim tek ai. Gjithsesi tani i uroj atij nje fat dhe jete te mire!

Me babain e djalit thjesht bashkejetonit, nuk kishe bere celebrim. Do martohesh ndonjehere?
Kurre nuk them kurre. S’i dihet. Persa i perket kesaj lidhjeje e kam ditur qe nje dite do te ndahesha. E kam shqisen e gjashte, ndaj i parandiej gjerat.

Si po e kalon kete periudhe post-ndarjeje, po e shijon apo po e vuan?
Nuk mund te them qe nuk jam merzitur. Por une jam shpirt i lire, pa komplekse. Keshtu qe pas ndarjes nuk u mbylla ne vetvete, nuk qaja, dhe po me shijon shume dashuria e njerezve qe me rrethojne, djalit tim, familjareve, shoqerise dhe fansave.

Pra ke filluar pushime ekzaltuese, a eshte kjo menyra e duhur?
Sapo jam kthyer nga nje jave e cmendur argetimi me motren Alda, Palomen, dhe Eden, ish-velinen bionde te “Fiks Fare”, te cilat jane te treja dhe mikeshat e mia me te mira. Jam argetuar pa fund, pasi dihet pasioni im per te notuar ne det, per te bere xhiro pa fund me motora uji, dhe jaht. Kam kaluar dite te mrekullueshme ne Radhime, Sumerdepo, Blic, etj, dhe po ashtu kam kercyer shume dhe kam pire koktejlin tim te preferuar brazilian “Kaipinuja”. Nderkohe qe ky eshte vetem fillimi pasi kam planifikuar pushime te tjera ne Greqi, Spanje, Turqi.

Anjeza Branka

Mos ndoshta je pak aventuriere?
Normalisht besoj se kjo eksperience me ka bere me te pjekur. Po jam aventuriere e qejfit, ne kuptimin qe me pelqen ta shijoj jeten duke u argetuar.

Te tremb fakti qe ke nje djale, dhe qe duhet ta rrisesh ti e vetme?
Jo aspak, pasi e kam lindur per qejfin tim, dhe jam shume e lumtur qe e kam.

Me muziken si po ecin punet?
Jam duke punuar per nje klip te ritmit R and B me titull “Metropol”. Kenga eshte kompozuar nga Stine, dhe eshte me se e sigurt qe do te jete nje hit i kesaj vere, pasi do te jem shume speciale aty. Per me shume prisni klipin!

Tani je per bashkepunime ne muzike, apo do dalesh vetem?
Jo, tani sic jam vete “singel” ashtu dhe kenget do i nxjerr “singel”. Kam vendosur qe tani e tutje te dal vetem. Mjaft me me bashkepunime.

Nderkohe je nje nga kengetaret qe merr pjese ne shume koncerte, me cilat kengetare takohesh?
Po shpesh ne koncerte takohem me Zajminen, Ingridin dhe Ciljeten. Shkojme mire bashke.

Tani qe nuk je me ne familje, c’mendim ke per kohen qe ke kaluar?
Mendoj qe kane qene tre vite ku une kam humbur shume. Tani e kuptoj se sa kam humbur nga karriera, pasi mund te kisha mundesine te beja shume me shume. Ndaj tani e tutje thjesht do kenaqem per qejfin tim, me familjen dhe do i kushtohem karrieres.

A ke nje sekret qe te ben te ndiesh ne humor?
Besoj ne Zot, mendoj se ai e di jeten time. Gjithashtu sa here zgjohem ne mengjes them “Jam mire”, po ashtu dhe kur bie per te fjetur. /klotilda harka/panorama/11.07.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Branka Anjeza: "My taste of life as a single"

Six months kept secret division of the father of her son. Now came the moment to confess. The singer shows why Anjeza Branka ended the three-year cohabitation. No secret that is well fed, but have found therapy. Vacation ekzaltuese only her girlfriend. I started in Vlore to be continued in Greece, Turkey and Spain during the summer. Comes in this interview for "Panorama Plus" with a hot set of pictures in the beach of Vlora. There were no photographer with them, but these very beautiful exposure are carried out by three daughters was accompanying; with big sister Alda, Paloma and eda, the former velina Fiks it:

So far from sharing your Nardin, perfolur was just as hearsay. How is the truth?
Yes, we are divided and is a division that has occurred with kindness. S'behet word for treason or any jealousy issues between us. Just the feeling s'kisha to, and I think that is too vain to continue to nurse when a man with s'ndiej.

You have six months that you are separated, though the public decides to do now?
For the six months spent reflecting on themselves and to. Now I decided, as have not seen any difference to him. However now wish him luck and a good life!

Son with the father of bashkejetonit simply not had celebrim. Will ever marry?
Never say ever. S'i known. With regard to this relationship and I know that one day will ndahesha. I shqisen of six, to feel the things.

As if this period exceeds the post-partition, but relishes or are suffering?
I can not say that I am not upset. But I am a free spirit, not complexes. So after that division was not closed in itself, not qaja, and relish the love of many people with the surrounding, my son, family, society and the fans.

So you started holiday ekzaltuese, Is this the right way?
I just returned from a week of mad entertainment with sister Alda, Palomen, and Eden, the former velinen bionde "Fiks Fare", which are three and my girlfriend the best. I argetuar without end, known as my passion for swimming in the sea, to make heat without end engines with water, and yacht. I spent a day in the wonderful setting, Sumerdepo, Blic, etc., and also my dancing and I am very Piraeus koktejlin of my favorite Brazilian "Kaipinuja. While this is only the beginning as I have other scheduled holidays in Greece, Spain, Turkey.

Do you perhaps a little gold digger?
Normally I believe that this experience has made the most mature. If I indulge the venturer in the sense that I am being argetuar enjoy life.

The fact that you start a boy, and that should increase to the single?
No, as I please for my birth, and am very happy that I have.

With music as if walking job?
I am working for a klip pace of R and B, titled "Metropol". The song is composed by the seasons, and he is sure will be a hit this summer, as I will be very special there. For more klipin wait!

Now you for collaboration in music, or dalesh only?
No, as I now own "singel" and kenge would elicit "singel". I decided that henceforth only to emerge. Enough with the cooperation.

Whereas you are one of the singers who take part in many concerts, with the songstress meet?
But we often encounter Zajminen concerts, Ingridin and Ciljeten. Go well together.

Now that we're not family, you c'mendim for you last time?
I think that were three years where I missed a lot. Now I realize how I lost careers, as may have the opportunity to beja much more. So now will just enjoy to please my family and will devote a career.

Are you a secret that makes ndiesh in humor?
I believe in God, I think he knows my life. Also each time I wake in the morning "I'm good", as well as when to fall asleep.
]]

Elvana Gjata, Pak Kohe Per Pushime Verore!

Elvana Gjata
/elvana me mamane ne dhermi, photo panorama/

Elvana Gjata, kete vere pushime pa te dashurin

Pas angazhimeve me fushaten, Elvana arriti te beje vetem dy dite plazh ne Dhermi me familjen e saj, ku paparaci yne arritti t’i shkrepe disa foto, nderkohe qe ajo ishte ne det me te emen. Nuk vihej re prezenca e Rogertit, te dashurit te saj prej disa vitesh tashme.

Ne fakt po ta pyesesh Elvanen se ku do shkosh me pushime, per te ngjan si nje pyetje absurde pasi vajza simpatike e muzikes se lehte shqiptare eshte sot ne kulmin e suksesit te saj dhe jashtezakonisht shume e kerkuar, si ne Shqiperi ashtu edhe jashte. Kishte shume pak kenge ne repertorin e saj kur filluan kerkesat per ta patur Elvanen ne koncerte ne diaspore. Nderkohe qe ajo ndjehej keq, pasi kudo kendonte ato pak kenge qe kishte, spektatoret ndjeheshin me mire se kurre me prezencen e Elvanes, nje vajze e bukur dhe shume e talentuar. Dhe kete boshllek duket se e ka rikuperuar shume shpejt, pasi eshte nje nga kengetaret qe po ben me shume kenge te reja, te cilat nxiton t’i beje edhe klipe. Nderkohe puna per albumin e ri ka kohe qe ka nisur dhe thuhet qe do te dale ne treg nga shtatori i ketij viti. Nese koleget e saj pohojne se sot nuk ia vlen te harxhosh para neper klipe si dhe me albume pasi nuk ka aq shume shitje, dhe kane zgjedhur koncertet si nje biznes me i mire, Elvana po i ben te gjitha. Prandaj dhe pushimet mbeten gjithmone nje plan, qe edhe nese realizohet do te jete gjithmone shume i reduktuar. Pas angazhimeve me fushaten, Elvana arriti te beje vetem dy dite plazh ne Dhermi me familjen e saj, ku paparaci yne arriti t’i shkrepe disa foto, nderkohe qe ajo ishte ne det me te emen. Nuk vihej re prezenca e Rogertit, te dashurit te saj prej disa vitesh tashme. Gjate muajit korrik Elvana do te jete e angazhuar me koncerte jashte Shqiperise, nderkohe qe ne gusht ka nje axhende te ngjeshur me koncerte ne bregdetin shqiptar nga Velipoja ne Sarande, ku fansat e saj do te kene mundesi ta shohin dhe ta degjojne kengetaren e tyre te preferuar.

"HI TECH", KENGA SURPRIZE E VERES

Nuk ka vonuar edhe kenga me e re e Elvana Gjates e cila ishte nje surprize per te gjithe ne. Mbas klipit te suksesshem “Nuk jane me” ku Elvana me siguri ka rritur spektrin e fansave te saj te cilet tashme jane edhe nje moshe me e madhe, rikthehet ne kenget rinore, ritmike me nje gjetje sic eshte teknologjia me moderne e cila arrin te programoje gjithcka. Ne klip paraqitet nje laborator, i cili programon ndertimin e nje njeriu e cila do te kete disa cilesi te pazakonta dhe rezultati eshte Elvana Gjata. Klipi eshte shume i kendshem po ashtu edhe kenga, e cila si gjithmone eshte krijim i Flor Mumajesit, i cili ne kete kenge ka bere edhe back vokalin. Edhe pse e gjitha eshte nje fincion, ne fakt Elvana eshte aq e talentuar sa duket me te vertete sikur eshte produkt i nje Hi Tech-u.

SHTATORI

Pas kesaj pune non stop dhe te ardhurave shume te mira nuk diskutohet, kengetarja do te shkoje me pushime jashte Shqiperise, por edhe kesaj here pa te dashurin e saj. Sipas informacioneve tona, ajo ka zgjedhur miqte e saj per te bere pushime dhe per t’u relaksuar nga vera e impenjuar me pune. /redona sadiku/panorama/11.07.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Elvana long vacation this summer without the boyfriend

After engagements with the campaign, Elvana managed to make just two days in Dhermi beach with her family, where paparaci Our arritti to flash some pictures, while she was at sea with the mother. Do not put new Rogertit presence, to love her for years now.

In fact if you ask Elvanen where they will go on vacation for like an absurd question because of the charming girl Albanian light music that today is at the peak of its success and looked very unusually, as in Albania and abroad. There was very little kenge repertorin her when we started to get requests Elvanen at concerts in the diaspora. While she felt bad after all kendonte those few who had kenge, spectators felt better than ever with the presence of Elvanes, a beautiful girl and very talented. And this gap seems to have rikuperuar very quickly, as is one of the singers is making more new songs, which hurry to make the clips. Meanwhile work on the new album has long begun and said to be released in the market by September this year. If her colleagues argue that today not worth the money harxhosh through clips as well as albums because there is so many sales, and concerts have chosen as a business with good, Elvana is all. Therefore, holidays and remain always a plan, which even if achieved will always be much reduced. After engagements with the campaign, Elvana managed to make just two days in Dhermi beach with her family, where paparaci Our managed to hit some pictures, while she was at sea with the mother. Do not put new Rogertit presence, to love her for years now. During July Elvana will be engaged with concerts outside Albania, while in August is a busy agenda of the concerts in the Albanian coast from Velipoja in Sarande, where her fans will be able to see and hear their kengetaren preferred.

HI Tech, songs surprise summer

There is also delayed with the new kenga Elvana length of which was a surprise for us all. After successful klipit "There are" where Elvana certainly has raised the specter of her fans who have already a seniority, in return kenge youth, finding a rhythmic as modern technology with which the program reaches everything. Klip We presented a laboratory, which programon construction of a man who will have some unusual quality, and the result is Elvana long. Klipi is enchanting as well as songs, which as always is the creation of Mumajesit Flora, who has done this kenge vokalin the back. Although all fincion is, in fact Elvana is so talented it seems to really like is a product of Hi-Tech was.

September

After working non stop and this income is not very good discussion, singers will go on vacation outside Albania, but this time without her boyfriend. According to our information, it has chosen its friends to make holidays and relaxed to the summer of impenjuar work with.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online