All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 31 December 2011

Personazh 2011, fiton Albin KurtiEshte Albin Kurti personazhi i vitit, i perzgjedhur nga populli i internetit ne sondazhin e organizuar nga faqja e Top Channel. Kryetari i levizjes “Vetevendosje” ka marre numrin me te madh te votive ne nje gare qe si rraalle here ka qene shume e ngushte, sidomos gjate votimit javen e fundit.

Albin Kurti behet ne kete menyre i pari personazh nga viset shqiptare, jashte kufijve zyrtar te Shqiperise, qe e fiton kete ankete te Top Channel. Natyrisht qe nje arsye e votimi per Albin Kurtin ka qene personaliteti ne rritje i tij ne vitet e fundit, duke u ktheyer ne nje figure te njohur jo vetem ne Kosove, por edhe ne Shqiperi, Maqedoni dhe diaspore.

Levizja qe ai kryeson ka qene zeri me i fuqishem kete vit kunder negociatave te Kosoves me Serbine, madje duke zbritur edhe me aksione simbolike ne terren kundra qeverise, por Albin Kurti pati edhe meriten qe te ktheje ne kete vit Vetvendosje nga nje aksion dhe mosbindje civile ne nje parti parlamentare, duke mos ia zbehur asaj profilin prej te cilit u krijua, u rrit dhe u materializua ne parti politike, e rendesishme ne jeten politike te Kosoves.

Anxhela Martini: Bukuria që nuk i lë vend imagjinatës


Historia e saj nisi si ajo e qindra emigrantëve shqiptarë: një vajzë e vogël 9-vjeçare, që u detyrua të linte pas qytetin e lindjes, Shkodrën, për t'u larguar së bashku me familjen në Zvicër, në fillim të viteve '90.

Por sot, emri i Anxhela Martinit renditet mes femrave më të bukura të botës, punon si modele me agjencinë e famshme ‘Elite’ në New York dhe është renditur ndër 10 femrat më të bukura të botës, në ‘Miss Universe 2010’, konkurs në kujdesin e Donald Trump.

Por, Anxhela 25-vjeçare, është në qendër të vëmendjes jo vetëm për arritjet e saj profesionale në fushën e modës, por edhe për historitë e përfolura të dashurisë, skandalet e vogla mediatike dhe batutat e guximshme.

Por, shkodrania Anxhela, nuk mjaftohet me kaq e shkon më larg ... e bukur po, por edhe biznesmene! Gjithmonë në industrinë e modës e në një pikë që e njeh shumë mirë, atë të rrobave të banjës seksi. Fundja, kush më mirë se ajo mund t'u bëjë reklamë krijimeve të veta?

Top dieta që pati sukses te Vipat shqiptarë

Bleona, Gjystja dhe Albëria... me trup të përkryer

Këto tri këngëtare i lënë me gojë hapur meshkujt me trupin e tyre të përkryer të cilin e mbajnë në formë falë ushqimit dhe sidomos palestrës të cilën e vizitojnë rregullisht

Nëse na pyesni ne meshkujve sipas shijes sonë ne femrat i duam, të bukura elegante, por dikush edhe me disa kile më shumë nuk prish punë. Por si u transformuan femrat e skenës shqiptare dhe humbën shumë kilogramë duke u dukur sa më seksi dhe joshëse? A mbajtën ndonjë dietë, apo çfarë?

Linda nuk mban dieta

E pyetëm këngëtaren atraktive Genta Ismajli për dietën e saj dhe ajo na tha se “Dieta më e mirë për mua është palestra vrapimi, vallëzimi, por normal ushqimin që përmbajnë jo shumë kalori”. Prandaj këngëtarja duket më në formë këtë vit.

Vipat dhe mesnata e ndërrimit të moteve

Të shpërndarë në të katër anët e botës

Këngëtarët shqiptarë natën më të hareshme të vitit kryesish do ta kalojnë nëpër restorante dhe hotele të ndryshme duke argëtuar mysafirët dhe natyrisht se këtë do ta bëjnë për para të majme

Në anketën për “Kosova Sot”, këngëtarët e estradës kosovare flasin për angazhimin e tyre me rastin e Vitit të Ri. Ja se çfarë na deklaruan ata.

Sabri Fejzullahu:  “Më 31 dhjetor do të jem në Hagen të Gjermanisë, më 1 janar do të jem në Lucern-Zvicër,  ndërsa më  2 janar do të jem në shtëpinë time me gruan fëmijët, nipa e mbesa, pra do ta kompensojë natën e parë dhe të dytën.”

Afërdita Dreshaj dhe Meda do të jenë në Nju- Jork
Bleona Qereti: “Në St Moric Zvicër, ose në St. Barth, nuk kam vendosur akoma a do ta kaloj me borë apo me diell.”


Ëndrrat dhe vipat shqiptarë

Gjyste Vulaj fle mbi varrin e Skënderbeut

Artistët turbullohen nganjëherë edhe nga ëndrrat, madje dikush as nuk do ta kujtojë atë pasi nuk iu beson. Ndërsa kush e ka parë në ëndërr Skënderbeun, po gjarpërinjtë, po idhullin e tij? Dikush nga artistët do edhe ta shpjegojë ëndrrën ashtu siç e ka dëgjuar nga të tjerët. Ja cilat ishin ëndrrat e vërteta që kanë parë artistët shqiptarë.

DRENUSHA LATIFI: “Nuk shoh ëndrra  dhe uroj mos të shoh kurrë, sepse nuk ndjehem mirë asnjëherë kur shoh ndonjë ëndërr, por po bëhet kohë që nuk shoh dhe jam rehat.”


GENA LITO: “Eee nuk do të thosha se më ka turbulluar, sesa më ka kënaqur, sepse u ngrita me një humor të mirë pas kësaj ëndrre.....gjithashtu është dhe pak qesharake........atëherë kam ëndërruar sikur isha pjesë e grupit Rrolling Stones dhe po jepnim një koncert në një stadium gjigant që ishte e mbushur me gazetarët më të njohur nga e gjithë bota (ishe dhe ti atje Maksi,hahahaha), kjo ka qenë një ëndërr që më ka turbulluar disi....shpresoj që një ditë ndoshta të bëhet dhe realitet hahahaha.”

Tuna, Dafina dhe Vesa ndahen nga të dashurit, bashkohen Rozana dhe MC Kresha

Gjatë vitit që po lëmë pas janë martuar Jehona Sopi, Adelina Thaqi, Yllka Kuqi dhe Teuta Kurti, kurse është fejuar Getoar Selimi

Vit i trazuar ka qenë ky që po lëmë pas edhe për sa u përket ndarjeve, por ka pasur lajme të mira dhe të lumtura siç janë ato fejesat dhe martesat e Vipave shqiptarë.

Tunës nuk i eci martesa
E nisim me lajmin që në fillim u duk si thashetheme për ndarjen e këngëtares Altuna Sejdiu nga Rilind Reka, ngjarje kjo që tronditi shumë njerëzit dhe vuri në kërkim të intervistave dhe arsyes pse gazetarët. Por si përgjigje nga Tuna morëm vetëm “Nuk eci martesa”.

Yjet e estradës që ishin in&out


Viti 2011 shënoi ngritjen dhe rënien e shumë këngëtarëve tanë. Disa prej tyre arritën që të depërtojnë dukshëm në skenën muzikore, ku me këngët dhe videoklipet e tyre tërhoqën vëmendjen e shikuesve dhe arritën të rrëmbejnë zemra të shumë artdashësve.

Për fat të mirë më shumë numërojmë ngritje se sa rënie të këngëtarëve tanë të njohur të estradës. Janë disa nga këngëtarët e rinjë që arritën mjaftë shumë sukses me projektet e tyre muzikore dhe njëra ndër to është Dafina Zeqiri e cila gjatë këtij viti solli në treg disa këngë dhe videoklipe të cilat u bënë hite.

E sukseshme në këtë vit ishte edhe këngëtarja nga Maqedonia Adelina Tahiri e cila përveç projekteve të reja që solli tek adhuruesit e saj, për herë të parë performoi në festivalin “Kënga Magjike”, ku arriti të shpërblehet me çmimin “Magjia e parë”. Një ngritje mjaftë të madhe në vitin 2011 pati edhe reperi i njohur Mc Kresha, i cili me shumë bashkëpunime realizoi shumë hite të cilat ende vazhdojnë të pëlqehen në publik.

Bleona këndon në Cape Town për miliarderin Haskell

Miliarderi amerikan Preston Haskell ka vendosur që këtë vit të festojë së bashku me miqtë dhe familjen e tij nga bota e pasur dhe e famshme në vilën e tij Fresnaye në Cape Town të Afrikës.

Pikërisht për këtë festë të madhe të ndërimit të viteve ai ka vendosur që për argëtim të të pranishmëve me muzikë të angazhojë këngëtaren e njohur shqiptare Bleona Qereti e cila tashmë gjendet në Cape Town për festat e fundvitit.

Së bashku me Bleonën në këtë festë do të performojnë edhe DJs Big Ali and D-Bass nga St Tropez dhe DJ Andreas nga Mykonos, derisa për Bleonën mediat amerikane e kanë quajtur si Madonna shqiptare. Blerand Rexhepi/Editorial/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona sings in Cape Town for Haskell billionaire

Çka po ndodh me klipin “High”?

Reperët e ‘labelit’, Baba Stars, kanë lansuar ditë më parë videoklipin e shumëpritur të këngës hit “High”, por jo të gjithë kanë mundësi ta shikojnë atë.

Është rrjeti më i madh social i videove në internet, YouTube, ai që ka përdorur masat e sigurisë ndaj sipas statutit të kompanisë, që nuk lejon fëmijët nën 18 vjeç dhe të gjithë atyre që nuk janë të regjistruar në YouTube të shikojnë klipin “High”.

Kjo ka ndodhur për shkak se videoklipi është xhiruar në fushat e Lazaratit, të cilat janë të mbjellura kryesisht me marijuanë. Por, përkundër kësaj, kënga ka arritur mbi 50 mijë klikime për 24 orë, shumë e konsiderueshme kur merren parasysh masat e ndalimit mbi klipin./editorial.mk/

Friday, 30 December 2011

Bukuria shqiptare po i mahnit të gjithë

Nuk i preferon shumë intervistat, por na ka rrëfyer me shumë mjeshtëri vetëm për gazetën ‘Kosova Sot” për shpirtin e tij që ka për artin, dhe dashurinë për të bukurën dhe për punën e tij.

Është fotografi i njohur botëror Fadil Berisha, i cili tregon se cila është femra më e bukur botërore që e ka fotografuar dhe arsyen se pse nuk kthehet në Kosovë.

“Kosova Sot”: Cila është femra më fotogjenike shqiptare që ju keni fotografuar deri më tani?

Fadil Berisha: Ka shumë femra të bukura shqiptare që kam fotografuar dhe secila e ka veçorinë e vet , p.sh Emine Çunmulaj është modelja më e suksesshme, Marigona Dragusha si misi më i suksesshëm, Zana Krasniqi si një fotogjene shumë e mirë, e cila ka pasur suksese te jashtëzakonshëm, po ashtu edhe Eralda Hitaj, e cila u bë imazh edhe në kampanjat e “ROLEX” .


Gazeta “Zëri” josh lexuesit me Norën seksi

Sot reklama është bërë shumë e fuqishme dhe shumë personazhë të njohur nga bota e muzikës kanë hyrë dhe po joshen në to. Por se kishim menduar se këngëtaren seksi do ta shihnim si imazh duke reklamuar gazetën kosovare “Zëri”.

Nuk e dimë shumë nëse ajo e lexon, ndonjëherë këtë gazetë, por shohim se kjo është një mënyrë më e mirë për të reklamuar sloganin e të përditshmes informative me pamjen e këngëtares seksi. /albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 The newspaper "Voice" lure readers with sexy Nora

Today, advertising has become very powerful and very well-known characters from the world of music have entered and are attracted to them.

But the sexy singer had thought that we would see as an image by advertising Kosovo newspaper "Voice". I do not know if she reads a lot, sometimes the paper, but we see that this is a better way to advertise the slogan of the daily news with the appearance of singer sex. /albavipnews/

Festivali i Kenges i kthehet tradites se te kenduarit 100% live...

Festivali i Kenges, interpretimi live nuk tradhton

Pas nje periudhe te gjate, me ne fund Festivali i Kenges ne Radio Televizionin Publik Shqiptar i kthehet tradites se te kenduarit 100% live. Nje sfide e marre persiper nga drejtori i festivalit Martin Leka, por me se shumti e realizuesve te saj, drejtorit artistik Shpetim Saraci dhe bashkepunetoreve te tij Alfred Kacinari e Edmond Zhulali.

Nen bekimin e Anjes 6-vjecare, e cila “beri kembe” ne skenen e Pallatit te Kongreseve, festivali i 50-te ngriti siparin mbremjen e se henes, me naten e pare gjysmefinale, per te vijuar dje mbrema me pjesen e dyte te kengeve. Plot 28 krijime u ngjiten ne skene, nga te cilat nen perzgjedhjen e jurise, te perbere nga mjeshtri Zhani Ciko, muzikologia Zana Shuteriqi, kitaristi Edmond Xhani, kompozitori Aldo Shllaku, aktori Ndricim Xhepa, kryeredaktori i gazetes “Panorama”, Robert Rakipllari dhe kantautori Redon Makashi, paten fatin te kalojne ne finale vetem 20 syresh. Kenget, te cilat “rrahen” me shume tek baladat, sperkatur edhe me ndonje kenge rrok (Bojken Lako, Saimir Braho) hip-hop (Dr. Flori), apo me nuanca xhazi (Entela Zhula) u “serviren” ne skene nga treshja e prezantuesve Nik Xhelilaj, Hygerta Sako dhe Enkelejda Zeko.


Dafina Zeqiri pas ndarjes mbetet pa shtepi dhe pa makine...

photo: avni selmani
Duffy pas ndarjes me Krenarin mbetet pa makine dhe shtepi

Duffy mund te jete nje nga kengetaret me te paguara te momentit, por ndarja nga Krenari momentalisht e ka lene pa makine dhe pa shtepi. Ne fakt gjate kohes qe Duffy ishte e lidhur me te dashurin, ajo jetonte ne shtepine e tij luksoze dhe gjithashtu shijonte edhe te tjera te mira materiale qe i solli kjo bashkejetese si per shembull transportin falas me makinen e tij. Pas ndarjes nga Krenari, Duffy ka filluar te behet nje perdoruese e rregullt e transportit publik ashtu sic do te bente cdo njeri i zakonshem. Gjithashtu, ajo ka vendosur te jetoje ne nje apartament te marre me qera. posted at albavipnews.blogspot.com. Per t’i qendruar se bijes prane, mamaja e Duffyt ka braktisur jeten ne Suedi dhe ka vendosur te bashkejetoje perkohesisht me te ne Kosove. /bluetooth/dhjetor 2011/
+tag: dafina zeqiri
- - - - - - - - - - - - - - - -

Blerim Destani don të krijojë familje?

Djaloshi i cili të themi ka qenë më “in” në show-bizin shqiptar falë simpatisë së tij dhe flirteve me vajza të estradës Blerim Destani, ka qenë në kopertinën e revistës së njohur shqiptare “Select’.

Në fakt na cuditi fakti se ai na paska folur për familjen e tij, ndërsa sa dimë ne, aktori është beqar,  ai se ka pasur për familjen e ngushtë, por si duket ka folur për familjen e tij , nënën, babain dhe të afërmit.

Aktori si duket ka zgjedhur këtë fund vit që të flasë për familjen, ndoshta për ta përshtatur shumë me festën ku të gjithë do të donin që Vitin e Ri 2012 ta prisnin ngrohtë pranë familjes./Maksim Gjokaj/

Ciljeta per Vitin e Ri te Aleksi ne Londer...

Ciljeta per Vitin e Ri, me Aleksin ne Londer

Per here te pare pas shume vitesh ajo nuk do ta kaloje naten e Vitit te Ri duke kenduar. I ka thene jo te gjitha ofertave per te kaluar disa dite me te dashurin. Keshtu ka vendosur Ciljeta Xhilaga, kengetarja seksi e skenes shqipe, e cila do ta kaloje mbremjen e nderrimit te viteve prane te dashurit te saj ne Londer. "Do shkoj tek Aleksi, do ta kaloj me papiton tim Vitin e ri",- thote per Gazeten bukuroshja e skenes, e cila eshte duke u pergatitur per te tjera projekte muzikore... /gazeta shqiptare/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljeta New Year, with Alex in London

For the first time after many years it will spend New Year's night of singing. I said, not all bids for the past few days with her boyfriend. Thus ruled Beyonce, singer Albanian sex scene, which will pass the evening of New Year at her lover in London. "I'll go to Alex, I will go with my papiton new year", - says the beauty of the scene Gazette, which is being prepared for other musical projects ... / Albanian newspaper / December 2011 /
]]

Julian Deda Enderron Nje Rol Dramatik...

Julian Deda “Enderroj nje rol dramatik”

Programi i ri ne Vizion Plus, rolet dramatike, marredheniet me te atin dhe femijet, apo edhe tifozeria e tij per Kombetaren. Te gjitha keto te rrefyera nga vete aktori simpatik i humorit Juli Deda

Aktori i mirenjohur i humorit, Jul Deda, pjesetar i formatit te suksesshem “Apartamenti 2XL” vjen ne kete interviste per te zbuluar rreth programit te ri te humorit. Nje program qe do t’i vendose djemte ne skene dhe ne rruge (xhirimet jashte skenes), dhe qe do te alternohet sipas sezonit me “Apartamentin”. I rezervuar ne dhenien e detajeve, Juli tregon se ky program do te vije ne fund te muajit shtator.

Ndersa rrefen me tej raportin si artist me babain e tij, aktorin e madh Zef Deda, ato me femijet e tij, vajzen 5 vjecare e djalin 2 vjecar, veren qe sapo ka kaluar ne Velipoje dhe deshiren per te qene edhe ne role dramatike…!

Ardiani pëlqen të arrijë suksesin që do

Është simpatik, ka fituar për pak kohë zemrën jo vetëm të shqiptarëve, por edhe të gjermanëve, pasi aty shkëlqeu në “Super Star”.

Ardian Bujupi vjen në këtë intervistë ekskluzive për gazetën tonë dhe tregon me shumë kënaqësi gjithçka që ne e pyesim, përveçse kur e pyesim për lidhje me një vajzë, ai nuk do të flasë dhe e largon pyetjen.

Por superstari na tregon se kur është në makinë ka një cd që dëgjon muzikë shqip, konkretisht, siç thotë ai, me muzikë moderne ku dominon zëri femëror.

“Kosova Sot”: Ardiani po ju pëlqen vetja me kaq shumë sukses?
Ardian Bujupi: Suksesi më pëlqen, mirëpo unë nuk mund ta gëzojë atë, para se të arrijë atë që unë dua! Fansat e mi më kanë sjellë deri këtu, unë do t’ua kthej këtë me punë!

“Kosova Sot”: Thuhet se 2011 është viti juaj?
Ardian Bujupi: Për mua viti 2011 është fillimi i karrierës sime si këngëtar. Ky është momentalisht profesioni im. Konkurrenca është e madhe. Duhet të punoj shumë, për të arritur diçka!


Rovena Stefa uron Rona Nishliun për fitoren

Këngëtarja nga Kosova që mahniti të gjithë me zërin dhe interptertimin  e saj Rona Nishliu ka marrë mesazhe dhe lëvdata nga shumë fansa, dhe jo vetëm.

Kënga e saj “Suus” është pëlqyer shumë dhe nga këngëtarja e njohur Rovena Stefa, madje ajo për "Alba Vip News" ka treguar se e ka emocionuar shumë, ndërsa shpreson se kjo këngë dhe këngëtares Rona ti jepet nje ndihmë shumë e madhe nga të gjitha istitucionet.

Sipas Rovenës e cila ka qenë e para qe e ka uruar kolegën e saj për trofeun, vajza duhet vlerësuar për talentin dhe zërin e saj ashtu sic e meriton në këtë konkurencë të padrejtë./MAKSIM GJOKAJ/

“The Voice”, një luftë e ashpër emocioni


Çdo të premte diçka është e sigurt, audicioni muzikor i “The Voice” ngul përpara ekranit mijëra shikues. Zëra të talentuar performojnë para një jurie e cila ka zgjedhur të mos i shohë, për t’u mos imponuar nga pamja vizive.

Audicioni i marrë nga NBC, “The Voice of Albania”, ka realizuar çdo detaj në mënyrë perfekte. Është vetëm fillimi, javët në vijim do të sjellin gjithçka ndryshe, duke premtuar vetëm emocion dhe surpriza.

“The Voice” sjell Shqipërinë e Madhe me një larmi zërash që do jetë vështirë të përzgjidhen deri në fund të tij, ku të tjerë konkurrentë pjesëmarrës do të shohim.

Deri në fazën e verbër ata janë regjisorë të vetes, i zgjedhin vetë këngët me të cilat do të përformojnë duke na sjellë kështu një larmi zhanresh dhe rrymash muzikore.

Dëshirat e Albëries dhe Beatrix, nën pemën e Vitit të Ri

Këngëtarja Albëria Hadërgjonaj dhe mbesa e saj Beatrix Ramosaj, duket se kanë gjetur një mënyrë krejt origjinale për të shprehur dëshirat e tyre për vitin që vjen, pikërisht nën pemën e vitit të ri.

Nga pas shfaqet një sfod familjar, pikërisht vendi ku ato edhe kanë vendosur të japin një mesazh për fansat e tyre. Edhe pse kanë diferencë moshë dhe ndjekin rryma të ndryshme muzikore, ato gjithsesi reflektojnë një pamje rrezëllitëse, duke tentuar të bashkojnë fansat familjarisht.

Mos harrojmë që ky vit, ka qenë mjaft i mbarë për gjithë familjen: Albëria korri suskes në Kënga Magjike, po kaq u vlerësua edhe Beatrix Ramosaj, ndërsa vajza e këngëtares, Anxhelina po tenton karrierën drejt Amerikës./editorial.mk/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Nudot e Rezarta Shkurtës


Të gjitha personazhet VIP kanë manitë e tyre, disa preferojnë të dalin nudo kundrejt shumave marramendëse prej 1 milion dollarësh në revista si “Playboy”.

Rasti më i fundit ishte ai i aktores kontroverse Lindsay Lohan, fotot e së cilës bënë xhiron e botës para se të publikoheshin zyrtarisht në kopertinë.

Me personazhet VIP në Shqipëri, si në çdo fushë tjetër që kap spektri i jetës së përditshme, situata ndryshon.Ka nga ata që bëjnë art për të mbijetuar, të tjerët për pasion dhe pikë dhe të tjerë që zgjedhin një rrugë të mesme.

Rezarta Shkurta është një artiste që prek disa dimensione të artit, duke qenë se është marrë me modelim, pikturë, këndon dhe vitet e fundit ushtron me shumë dëshirë e zell fotografinë. I pëlqen të jetë provokuese, por edhe mjaft profesioniste në këtë punë, ndaj kuron me kujdes çdo detaj.

Tingulli 3-nt dhe Skillz publikuan videoklipin e shumëpritur “High”


Tingulli 3-nt dhe Skillz kanë publikuar videoklipin e shumëpritur të bashkëpunimit të tyre “High” (kliko per video).

Kënga tashmë është bërë e famshme edhe pa videoklip, pasi që audioja ka kohë që është e publikuar në YouTube. Klipi është xhiruar në Shqipëri, në Lazarat, dhe është realizuar nga produksioni “Max Production”./Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -


[[ translation by google:
Skillz 3-nt Tingulli and video clip published long-awaited "High"

Skillz 3nt sound and have published the long awaited video clip of their collaboration "High". The song has now become famous without video, since the audio has long been published on YouTube.

The clip was filmed in Albania, Lazarat, and production was carried out by "Max Production."/ Telegrafi/Gold AG me video klipin e ri "Toka ime"


Edhe pse kjo këngë është publikuar shumë më herët në albumin e fundit të tij "The GoldFather" Gold Ag sot ka publikuar klipin e ri të njeres prej këngëve të tij "Toka Ime" (kliko per video).

Xhirimet e këtij klipi Gold Ag i ka bërë në Luginë të Preshevës ku është edhe klipi i 2-të pas atij "Ku mbet Presheva" që e xhiron në vendlindjen e tij.

Ai i ka kërkuar falje gjith adhuruesve të tij për vonesën e këtij klipi që nuk ka dalur me kohë, por tani shpreson që do ju pëlqej gjith atyre që e shikojnë ate.


Aty ku është Lorik Cana, janë edhe vajzat


Futbollisti i kombëtares shqiptare, Lorik Cana sa herë që të vjen në Kosovë, përcillet me vëmendje të madhe nga mediat.

Ai aktualisht gjendet në Kosovë ku është duke i kaluar pushimet e stinorit dimërorë. Futbollisti i ”Lacios”, gjatë qëndrimit në Kosovë, Komiteti Olimpik i Kosovës e ka emëruar ambasador special të sportit kosovar për arenën ndërkombëtare.

 Përveç kësaj, Cana ka gjetur kohë që edhe të argëtohet me jetën e natës dhe shoqërinë e madhe që ka në Kosovë.Mirëpo, sa herë që ai del në ndonjë pub apo restorant, gjithnjë shfaqet i shoqëruar edhe me femra të ndryshme.

Stilistja që vesh vipat; Jona Muça “Eshtë vështirë të bësh modë në Shqipëri”Jona Muça, stilistja e njohur e modës shqiptare vjen në një intervistë për revistën Shqip. Momente nga puna e saj e përditshme, si e ka ngritur këtë biznes mode, influenca e përvojës perëndimore, veshja e vipave, si dhe mbështetja e veçantë që i jep bashkëshorti, Agroni.

Mbi të gjitha sekreti që e ka bërë të lumtur në modën që ajo krijon
 Ka vite të tëra që realizon veshje dhe stilime për klientët e saj, mes të cilëve do të dalloheshin njerëzit e ekranit, të festivaleve apo këngëtarët më në zë të skenës shqiptare, por nuk do të veçoheshin absolutisht edhe njerëzit e thjeshtë të cilët nuk kanë lidhje me jetën në skenë.

Ajo është Jona Muça. Stilistja e famshme tashmë, ku emri i së cilës dëgjohet vazhdimisht në eventet e ndryshme spektakolare. Kanë qenë krijimet e saj të bukura e të veçanta, të cilat të stiluara me shumë klas dhe rafinim janë dalluar gjithmonë për prerjen, stilin dhe elegancën e tyre.

Angela Martini nuk është ende e gatshme të dashurojë


Pas fitores në “Miss Universe Albania” Angela Martini është një nga modelet më të kërkuara të momentit. Rruga e saj e modelimit, dhe fotomodelimit ka nisur bukur, me shumë vrull dhe ambicie.

Ka realizuar linjën e saj personale të lingerive dhe është pjesëmarrëse në disa kalendare të suksesshëm. Megjithëse ky është vetëm fillimi pasi ajo ëndërron të bëjë më shumë, sidomos në lidhje me botën femërore, veshjet, kozmetikën apo produktet.

Ndërkohë nuk është ende e gatshme të dashurojë, deklaron e bindur Angela.Angela Martini ka qenë padyshim personazhi më i përfolur dhe i komentuar i këtij viti në Shqipëri dhe jo vetëm.

Fotoja e saj pa të mbathura gjatë ceremonisë “CFDA Fashion Awards”, u pasqyrua në “The Daily News” e më tej në shumë prej mediave amerikane. Sot, katër muaj pas asaj ngjarjeje “skoop”, Angela e komenton si një aksident që mund t’i ndodhte kujtdo.

Besart Kallaku: “Jeta ime quhet Xhensila”


Besart Kallaku, aktori i njohur i humorit, një nga personazhet më të dashur për publikun, tregon ekskluzivisht për revistën “Shqip” lidhjen e tij me këngëtaren e re, Xhensila Myrtezaj.

Si u njohën dhe u dashuruan me shikim të parë. Një lidhje që për disa vjet mbeti e fshehtë dhe që së shpejti do të kurorëzohet me fejesë

Sa mendon se do të ndryshojë jeta pas fejesës,  duke ditur që je një person që nuk të “zë vendi”?
Të them të drejtën gjithë përkushtimi i mëparshëm, tani ka marrë tjetër kuptim. Dhe gjithë ky përkushtim ka marrë vlerat e tij me emrin, Xhensila.

Si e njohe Xhensilën?
Ka qenë duke kaluar me të ëmën e saj në rrugë dhe unë po kaloja me makinë. Qysh aty e mbrapa si jam ndarë më…

Erion Bogdani: Jeta ime mes futbollit dhe familjes


Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Erion Bogdani (34 vjeç) deklaroi për gazetën “Telegraf” se do ta mbajë gjatë vitin 2011.

“Janë dy ngjarje të mëdha në karrierën dhe jetën time: shënova golin e 15-të me fanellën e Kombëtares, duke u bërë rekordmeni i saj, por dhe u bëra baba për herë të parë. Kur kthehem pas ndeshjeve, Alesandro më çlodh, më jep shumë kënaqësi”.

Veterani i Çezenës flet edhe për ardhjen e trajnerit italian Xhani De Biazi në krye të Kombëtares shqiptare: “Është një takticien i njohur në Itali, jam plotësisht i bindur se do të bëjë shumë punë në Shqipëri”.

“Er-Bomber” veçon faktin se, Shqipëria ka shumë sulmues të rinj të talentuar, por çelësi i suksesit të tyre do të varet nga serioziteti i punës dhe impenjimit të vetë lojtarëve. Në lidhje me kundërshtarët e Botërorit “Brazil 2014”, Norvegjinë, Slloveninë, Zvicrën, Qipron dhe Islandën, Bogdani tha se të gjitha ekipet kanë shanse reale.

Gjira, oferta nga produksionet gjermane


Këngëtarja Gjira Kajtazi arriti të thyejë rekorde me këngën “Çka po don me t`knu zemër” në Youtube me 100.000 klikime brenda tre ditësh, që tregon qartë se adhuruesit e saj janë duke e çmuar me këtë rast prirjen e saj si kantautore dhe pjesëmarrëse në krijimin e rrëfimit regjisorial të videoklipeve.

Në intervistat që Gjira pati në media të ndryshme në Kosovë me rastin e promovimit të videoklipit të këngës “Çka po don me t´knu zemër”, ndër të tjera shpalosi se në projektet e ardhshme krijuese që ka përpara është në kooperim me disa producentë evropianë, që kanë ofertuar pas këtij ‘boomi’ të Gjirës.

Njëra prej tyre është “First Love Music”, e cila aktualisht është duke bërë punë edhe për disa projekte muzikore të Ardian Bujupit, njërit nga pjesëmarrësit e suksesshëm të emisionit “Deutschland Sucht Den Superstar”.

Thursday, 29 December 2011

Fiton Festivalin e 50-të në RTVSH këngëtarja Rona Nishliu

Ka përfunduar edhe festivali jubilar i 50-të në RTVSH-së. Ku anëtarët e jurisë kanë ndarë cmimet sipas pikëve, ndërsa për maksimalen kishin menduar të jepnin 12 pikë.

Ndërsa këngëtarja e vetme nga Kosova, Nora Nishliu me një baladë të saj të bukur me titull “Suus” ka bërë që të rrëmbejë jo vetëm duartrokitje por edhe zemrën e jurisë duke fituar vendin e parë .

Vendin e tretë e fitoi Saimir Braho me këngën “Ajër”, vendi i dytë shkoi për Elton Deda me këngën “Kristal”. Ndërsa do të jetë kënga e Ronës, ajo që do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin e madh Eurosong 2012./MAKSIM GJOKAJ/

- - - - - - - - - - - - - - - -

Valentina shumë provokuese në urim

Eshtë bërë zakon që edhe artistët të urojnë në forma të cuditshme festat. Ndërsa këtu kemi fjalën sidomos për femrat, të cilat në profilet e tyre ne facebook urojnë dhë me foto.

Nëse pak ditë më parë gazeta “Kosova Sot” solli katër babadimreshat më seksi të estradës, si duket Valentina nuk e kishte bërë ende këtë foto që po shihni. Po pikërisht është këngëtarja Valentina Spaho, apo sic ende njihet si motra e artistes Gjyste Vulaj që ka sjellë këtë ditë këtë foto shumë seksi që e ka realizuar për Krishtlindje në New York.

Fotoja po qarkullon shumë nëpër internet dhe këngëtarja ka ardhur shumë hot në këtë fund-viti./MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tirana dhe Prishtina së bashku në “Ne kemi një vënd”

Ne kemi një vend” (kliko per video) kështu mban titullin kënga e cila është një kartolinë e bukur që vjen nga artistë të njohur për festat e fund vitit.

Kjo kënga është një urim që Klan Kosova dhe Tv Klan japin shikuesve të tyre për Vit të Ri. Rikthehet edhe zëri që kishte munguar, i këngëtares Julka, ku këndon së bashku me Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Vedat Ademi, Lyrical Son, Teuta Kurti, Vesa Luma.

Ndërsa mësuam se videoklipi është realizuar nga “Entermedia”. Kënga mban në vete dhe mesazhin e bashkimin të dy kryeqyteteve shqiptare Tirana dhe Prishtina./MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sefë Duraj pas shumë viteve e pret Vitin e Ri me familjeKëngëtari i njohur i baladave dhe muzikës folk që ka një jetë të tërë që merret me muzikë, Sefë Duraj ka treguar për “Alba Vip News” se pas shumë viteve Vitin e Ri 2012 do ta presë me familjen e tij, me nënën e tij si dhe me bashkëshorten dhe dy djemtë e tij.

Ai na rrëfeu se për këtë është shumë i lumtur, por menjëherë të nesërmen ose ditën e parë të 2012 do të jetë duke kënduar për Adhuruesit e tij në Malishevë, ndërsa me 2 Janar do të jetë në Skënderaj.

Padyshim që ai është një nga këngëtarët që edhe këtë vit ka qenë shumë i kërkuar nëpër koncerte, apo dasma ku ka gëzime familjare, apo ku ndodhen shqiptarët anekënd botës.

Ndërsa Sefë Duraj nuk i pëlqen të flasë shumë për suksesin e vet, ai është një nga artistët më modestë dhe cdo sukses të tij e lë gjithmonë në dorë të publikut, që është i shumtë në numër kur ai këndon. Ndërsa mësuam se këngëtari përvec se ka qenë pjesë e disa xhirimeve të Vitit të Ri, në 2012 do të sjellë disa këngë të cilat sic thotë ai do ti dojë populli./MAKSIM GJOKAJ/

- - - - - - - - - - - - - - - -

Arta Dobroshi aktorja që synon Hollywood-in


Suksesi i aktores kosovare, Arta Dobroshi pritet që vitin e ardhshëm t’i thyej kufijtë evropian të famës së saj në ekranin e madh.

Një listë e publikuar së fundmi në sajtin më të njohur që njihet si “çerdhja” e kinematografisë botërore, IMDB (The Internet Movie Database) e nxjerr aktoren kosovare si një nga 21 aktorët e rinj, të cilët gjithsesi duhet t’i prezantohen audiencës amerikane.

Arta e cila viteve të fundit njihet për rolet e saj në filmin “Heshtja e Lornës” dhe “Baby” në listën e titulluar “Most Beatiful and Talented Actors That Need To Be Introduced to American Audicences” (Aktorët më të bukur dhe të talentuara që duhet të prezantohen tek audienca amerikane) zë vendin e katërt.

Ka qenë pikërisht roli i saj në filmin “Heshtja e Lornës” që e ka bërë Artën të njohur në gjithë Evropën. Modeli dhe aktori Jon Kortajarena, aktori Elodie Young, pastaj aktori Sam Mounier e Aure Atika përbëjnë top 5-shen e aktorëve më të mirë.

Irma Libohova per Vitin e Ri ne skene duke kenduar...

Irma Libohova si gjithmone ne naten e Vitit e Ri do jem duke kenduar

Nje nga ikonat e muzikes se lehte e popullore shqiptare Irma Libohova na tregon me shume simpati qe si gjithmone naten e Vitit te Ri do jete duke kenduar. Por kjo nuk e ka lodhur aspak sepse ajo thote se feston me shume kur me muziken e saj gezon te tjeret. Kur e pyesim a e shoqeron familja, ajo duke qeshur na rrefen se familja e saj eshte e vogel, jane vetem i shoqi dhe djali. “Im shoq me shoqeron gjithmone kurse djali tanime eshte i rritur dhe nuk del me te festoje me ne “pleqte”. (qesh) As per te gatuar nuk me merr malli, se une gatuaj cdo dite nga data 1 janar e deri me 31 dhjetor…”. posted at albavipnews.blogspot.com. Pastaj Irma gjithmone duke u kujdesur per te qene perhere ne forme te mire fizike, nuk gezohet shume nga ushqimet me bollek te festimeve, vetem se gjelin do ta shijoje patjeter, jo me kursim, por me kujdes. /adelajda xhamani/bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Alma Bektashi kete Vit te Ri me familjen...

Alma Bektashi: Vitin e Ri do e festoj me familjen

Kengetarja e njohur e skenes shqiptare Alma Bektashi ka vendosur qe kete vit te kenaqet duke festuar ne gjirin familjar. Themi kete vit sepse jo gjithmone ka qene kjo mundesi. Asaj shpesh i eshte dashur ta prese Vitin e Ri jashte shtepise per shkak te angazhimeve me kengen. Por sivjet Alma e ka ndare mendjen dhe madje ka bere dhe nje plan. Ajo do mblidhet me familjen e vet ne Tirane, perpara tavolines se mbushur plot me gatimet e veta. Alma na tregon se e ka zgjedhur Tiranen posacerisht per te festuar sepse e dashuron kete qytet. E ka marre malli te ulet me familjen ne tavoline e te njeke programet televizive festive. Thote se i pelqen shume te gatuaje, dhe tavolinen e festes ia ka lene gati familjes edhe kur i eshte dashur te levize per te kenduar. posted at albavipnews.blogspot.com. Edhe ne tryezen e Almes nuk do mungojne gatimet tradicionale, gjeli i detit, bakllavaja qe e pergatit vete etj. Ketyre i shtohet dhe nje tjeter pjate tradicionale kosovare qe quhet “pace” por nuk eshte gjelle. Eshte nje lloj embelsire qe pergatitet me pete, e qe ngjan me bakllavane. Alma do i beje te gjitha, deri te sallata ruse. /adeljada xhamani/bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Arber Cepani ndahet nga Eda Cani...

Arber Cepani ndahet nga e dashura

Arber Cepani eshte ndare nga e dashura e tij Eda Cani. Ne fakt lajmi nuk mund te quhet fringo i ri, sepse cifti kane te pakten dy muaj qe i kane thene lamtumire njeri-tjetrit. Por kete gje e kane bere ne menyre sekrete dhe heshtje te plote, krejt ndryshe nga fillimi i historise se tyre te cilen nxituan ta rrefenin dhe ta benin publike ne spektaklin “Histori dashurie”, ku personazhe te ndryshem rrefejne historite e dashurise me njeri-tjetrin. Ne fillim te lidhjes cifti dukej se nuk do te ndahej kurre. Ata shiheshin gjithnje bashke ne ambiente publike, shkonin bashke per pushime dhe facebook-u i tyre ishte “duke nxjerre tym” nga puthjet e nxehta te ciftit ne fotot e postuara. Por pas disa muaj pasioni, duket se Arberi dhe Eda nuk arriten t’i shpetojne grackes se post pasionit...posted at albavipnews.blogspot.com. Sipas disa burimeve, thuhet se nuk ka pasur ndonje arsye konkrete qe ka sjelle ndarjen e tyre. Thjesht, nuk kane qene me te dashuruar me njeri-tjetrin me te njejtin pasion si te koheve te para e per kete arsye kane menduar t’i japin fund. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Ciljeta e Para Merr Autograf ne librin "Enver Hoxha"...

Fevziu thith lexues te rinj

Tani qe Cili eshte ne strukturat e Partise Demokratike, sigurisht qe i duhet shume te lexoj per te qene ne nivele te pranueshme ne rrethe te ndryshme, e me mire se libri i Fevziut qe do e orientonte ne 40 vite histori, kengetarja s'mund te gjente. Ndaj nder te parat qe kerkuan librin bashke me autograf ne promovimin zyrtar te "Enver Hoxha", ishte pikerisht ajo. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fevziu suck young readers

Now that Cili is in the structures of the Democratic Party, of course it takes more to read to be at acceptable levels in different districts, the book better than her direction Fevziu to be in 40 years history, the singer can not be find. So among the first who sought autograph book along with the official promotion "Enver Hoxha" was exactly that. / bluetooth / December 2011 /
]]

Fejzullahovit Permes Kopertines "Kosovarja" Urojne Gezuar 2012...

Familja Fejzullahu uron vitin e ri 2012

Kete fundvit behen pjese ne kopertinen e revistes “Kosovarja” per te treguar se jane te bashkuar e te lumtur. Behet fjale per familjen Fejzullahu, e cila ka qene protagoniste gjithmone si nje prej familjeve me te njohura te artisteve dhe kane zgjedhur te urojne shqiptaret familjarisht vitin 2012.

Per here te pare shfaqet edhe bashkeshortja e Sabri Fejzullahut, e cila duket e mbajtur mire, me nje pamje te fresket, ndersa bashkeshorti i saj gjithmone i qeshur. posted at albavipnews.blogspot.com. Bashke me ta eshte Ermali me bashkeshorten Arianen, e nese vini re detajet ata kane tokur gotat se bashku per te uruar.

Familja Fejzullahu konsiderohet nje nga me te pasurat, pasi ka ne pronesi disa vila luksoze, pa folur per te ardhurat e tyre vjetore te cilat fale koncerteve arrijne ne disa mijera euro. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Arta Bajrami pret Vitin e Ri me familjen

Pavarësisht ftesave që ka pasur për mbrëmje muzikore për Vitin e Ri, Arta Bajrami ka vendosur që 2012-tën ta presë në krah të vajzës së saj.

“Edhe pse kam pasur oferta që natën e Vitit të Ri të këndoj në disa vende, kam refuzuar sepse kam dashur që mbrëmjen deri në orën 12:00 ta shënoj me vajzën dhe familjen time”.

“Andaj deri në ndërrimin e moteve do të jem në shtëpi bashkë me familje, ndërsa pas orës 12:00 do të jem me adhuruesit e mi në Kosovë. Natën e dytë do të jem në Zvicër”, ka thënë ajo për “Zëri”.

Arta planifikon që edhe vitin 2012 ta fillojë mbarë dhe me projekte të reja dhe premton që shumë shpejt adhuruesit e saj do të kenë në duar projektin e radhës./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Mc Kresha dhe Rozi të ndarë për Vitin e Ri

Dyshja e skenës muzikore, Rozana Radi dhe MC Kresha, që tashmë disa muaj janë në lidhje dashurie, Vitin e Ri nuk do ta kalojnë së bashku.

Arsyeja e ndarjes së tyre për mbrëmjen më të veçantë të vitit është pikërisht angazhimi i tyre në vende të ndryshme në këtë natë.

“Unë dhe Rozi jetojmë bashkë, si në Shqipëri, ashtu edhe në Kosovë, por Vitin e Ri do ta presim të ndarë pasi jemi në punë. Shoubizi kështu e ka”, ka pohuar MC Kresha, përcjellin mediat shqiptare.

Pas festës ata do të publikojnë edhe klipin e këngës së tyre, pjesëmarrëse në festivalin “Kënga Magjike 2011”, “Jaba daba du”. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Rudina Xhunga dhe Aurela Gaçe: Jemi krenare që jemi nga Labëria(intervistë)

Këto ditë Shoqata Atdhetare, Kulturore “Labëria” festoi 20 -vjetorin e krijimit. Duhet thënë se kjo shoqatë është shoqata më aktive në vend për aktivitetet me karakter kombëtar, por edhe artistik.

Grupet labe janë të ftuar në të gjitha koncertet brenda dhe jashtë atdheut duke përçuar këto këngë anë e mbanë globit, duke justifikuar tërësisht vlerësimin e dhënë nga UNESCO.

Shoqata “Labëria” në një takim të fundit vlerësoi për shumë intelektualë, këngëtarë, për punën që kanë bërë dhe bëjnë për diskutimet, botimet, me karakter kombëtar, por edhe për ruajtjen e traditës së këngëve labe dhe përhapjen e tyre kudo në botë.

Argjentina koncert në Londër për Vitin e Ri

Argjentina Ramosaj do të udhëtojë drejt Londrës që në ditën e parë të vitin 2012, për të zhvilluar një koncert për fansat e saj atje.

Këngëtarja kosovare këto ditë është duke qëndruar në Holandë me familjen e saj, ku edhe do ta kalojë natën e ndërrimit të viteve.

Megjithatë ajo mbase mund të mos e shijojë festën duke bërë qejf gjithë natën, pasi duhet të jetë e pushuar për të nesërmen, 1 janar, kur do të fluturojë drejt kryeqytetit britanik për të performuar në një koncert atje.

Viti që po e lëmë pas ishte i suksesshëm për Argjentinën, me disa këngë dhe videoklipe të reja. Ajo është zotuar se do të sjellë shumë projekte të reja edhe gjatë vitit 2012, por duke mos i lënë anash studimet. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Adrian Gaxha Imazh Publicitar i Banjove Baudom...

Adrian Gaxha nderron profesion [VIDEO]

Njeriu nuk mund të jetë gjithmonë këngëtar, ka nevoje dhe për të eksperimentuar me profesione të tjera. Tani Adriani është dhe imazhi i ri i kompanisë Baudom e cila shet banjo dhe mobilje shumë të bukura. Do ta kemi në mend kur t'i përdorim... /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Gaxha changes his profession

One can not always be the singer, needs, and to experiment with other professions. Now Adrian is the new image of the company which sells bathroom Baudom and very fine furniture. We'll have him in mind when we use them ... / albaniac /
]]"Adrenalina" e Sinanit dhe Seldit ben 7 Milion Klikime...

"Adrenalina" e 2S (Sinani dhe Seldi) behet videoja me e shikuar ne Shqipe

Fiks nje vit nga publikimi i saj ne YouTube, kenga "Adrenalina" e 2S (kliko per video), ka arritur te zere vendin e pare si videoja me e shikuar muzikore shqiptare ne YouTube duke ja kaluar dhe "Origjinales" se Aurela Gaces e cila tashme mban vendin e dyte. 2S me hitin e tyre kane arritur te marrin mbi 7 milion klikime! /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Adrenaline" of 2S (Sinan and SELDI) is the most watched video in Albanian
 

Exactly a year from its publication in YouTube, the song "Adrenaline" of 2S (click for video), has managed to take first place as the most watched music video on YouTube Albanian passing and "Origjinales" of which Gaçes Aurela currently holds second place. 2S with their hit managed to get over 7 million clicks! / albaniac / ]]

Fansja e Gentës, martohet me fustanin e klipit


Eh, fansat! Ata janë gjithmonë të paparashikueshëm në çdo moment. Mësohet se një fanse e “çmendur” e këngëtarës Kosovare Genta Ismajlit ka bërë diçka që rrallë.

Ajo ditën e dasmës së saj në vend të fustanit të nusërisë ka veshur një fustan me të cilin Genta Ismailit me mbishkrimin “Shkune-Tune”. Kjo ka emocionuar shumë këngëtaren e cila ka vlerësuar këtë çast të veçantë në karrierën e saj.

Lajmi u konfirmuar nga këngëtarja në njërin prej emisioneve televizione, ku edhe ka pranuar se raporti i saj me fansat vijon të jetë i fortë./editorial.mk/

- - - - - - - - - - - - - - - -

Klipi “High” lansohet më 31 dhjetor

Tashmë kur flitet për hitet më të mëdhenj të vitit në muzikën shqiptare, një vend të konsiderueshëm ndër fansa zë kënga “High”.


Mirëpo, tek në ditën e fundit të vitit pritet që të vizualizohet kënga hit “High” e Tingullit 3nt në bashkëpunim me grupin Skillz.

Klipi është xhiruar në Shqipëri, ndërsa pritjet janë të mëdha që t’i prekë rekordet e shikueshmërisë në YouTube. /Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google: Clip "High" launched on December 31


Now when it comes to the biggest hits of the year in Albanian music, a considerable place among the fans voice singing "High".However, on the last day of the year is expected to be visualized hit song "High" sound in cooperation with the group 3nt Skillz.

The clip was filmed in Albania, while the expectations are great to touch them in YouTube viewership records. / Telegraph /
Wednesday, 28 December 2011

“Supernova” e Dafina Zeqirit bëhet hit në Evropë


Ajo ka vetëm pak ditë që ka dalë në treg, i referohemi këngës dhe videos “Supernova” e këngëtares atraktive Dafina Zeqirit.

Një lajm i mirë jo vetëm për të, por për të gjithë shqiptarët, kjo këngë është një hit i madh dhe në evropë, madje sipas një klasifikimi ajo është ndër 13 videot më të shikuara dhe të dëgjuara në evropë.

Në komentet që në gjuhën anglezë bëhet skaj klipit thuhet se Dafina është një nga këngëtaret shqiptare e cila mburret nga rrënjet ajo e Kosovës dhe jetës që ka bërë në Suedi.

Ndërsa ashtu sic ka treguar vetë Dafina, kjo këngë do të vijë dhe në një version vetëm në gjuhën angleze. Kujtojmë që klipi është promovuar së bashkë me albumin e saj të dytë me titull “Just me”./MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - 

Rezarta Shkurta bëhet astrologe


Se ne e dinim se ajo, këngëtarja problematike Rezarta Shkurtaj ka pasion përvec muzikës dhe fotografinë dhe pikturën nga shkolla ku ajo vjen, por këtë që e morëm vesh tani se kishim ditur kurrë.

Këngëtarja ka treguar në programin e “Pasditës” në Top Channel se na e njeh mirë edhe astrologjinë. Madje Rezarta ka treguar duke marrë pozicionin e astrologës se njëriu na paska 3 shenja, atë të datës se lindjes, të ores se lindjes dhe dites të javës kur ka lindur.Ndërsa për vetën ka treguar se ajo është kudo e shenjës së akrepit që i bie se është shumë e vështirë si person si natyra e akrepit.

Po Rozana Radi cfarë shenjash e rrethojnë, se besojmë që edhe ajo është akrepe? A do të ketë qenë vallë para Top Channel armikja e saj, këngëtarja Rozana Radi duke e dëgjuar atrologen e re?/MAKSIM GJOKAJ/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:Shkurta Rezarta become astrologer

That we knew it, the singer has Shkurtaj Rezarta problematic passion besides music and photography and painting from the school where she comes, but that which we have heard now that we never knew.


Sabriu, Aurela dhe shumë të tjerë në natën gala të Festivalit të madh

 Aurela Gace është e ftuar sonte në Festivalin e 50-të jubilarë në RTVSH.

Por nuk do të jetë vetëm ajo, do të jenë dhe shumë të tjerë, mes tyre edhe këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu, i cili ka treguar se është nder që të jetë në jubilarin e 50-të të këtij festivali, i cili i dha atij dhe shumë artistëve nga mbarë shqiptaria mundësinë që të debutojnë në një festival të madh.

Festivali i 50-të në RTVSH, është menduar sonte si një natë gala me shumë artistë Big të muzikës shqiptare, ndërsa prezantuesi i këtij festivali, aktori Nik Xhelilaj ka luajtur shumë me fjalët e tij, madje duke dalë dhe jashtë skenarit gjë që po komentohet shumë nga të gjithë./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online