All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 11 June 2011

Ne Shtepine Luksoze te Ermal Fejzullahut - Prive Klan Kosova

Shtepia luksoze e Ermal Fejzullahut

Pamje ekskluzive nga brenda shtepise se Ermal Fejzullahut ne Lagjen Amerikane. Poashtu, behet e ditur se Ermali dhe Ariana jane bere prape prinder pasi para nje jave ka lindur edhe femija i tyre i dyte, nje vajze e mrekullueshme...

Transmetuar ne Prive Klan Kosova

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
]]

Gili Ne Top Fest, Me Fustan Pa Shije...

Nje stilist pa shije per Gilin

Kengetarja shume e njohur kosovare, qe bente pershtypje ne skenen e Festivalit te Kenges ne RTSH pas viteve ’90-te ne Shqiperi, nuk eshte me ajo femra e fustaneve te klasit sic shfaqej dikur. Ne kete konkurrim te “Top Fest 8”, ku ajo erdhi per te dyten here me nje duet me Enis Potokun, ka rene ne sy per veshjen e saj aspak me shije, qe nuk dihet se cili stilist ia ka sugjeruar. Me nje fustan gri, te rende dhe aspak elegant, u shfaq Gili ne tapetin e kuq. Nuk dihet nese kjo ka qene nje zgjedhje e nxituar apo nese Gili ka menduar se keshtu mund te mbulonte paksa kilet e teperta qe ka marre se fundi ne trupin e saj. /panorama plus/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: fevzije berani fevzie
- - - - - - - - - - - - - - - -

Anxhelina Hadergjonaj, Ne Tapet Te Kuq Me Fustan Transparent...

Angjelina dhe Alberia surprizojne me sensualitetin

Ato nuk ndalen ne bukurine e tyre, nderkohe qe jane nene e bije. Per here te pare, Angjelina Hadergjonaj, vajza kengetare e Alberies, qe njihet ne skenen shqiptare prej vitesh jane shfaqur ne tapetin e kuq te dyja bashke me veshje shume sharmante. Alberia, e cila ka shoqeruar te bijen ne kete kompeticion muzikor, eshte dukur edhe me e bukur, ndersa ka bere nje nderhyrje estetike ne hunde. Ndersa Anxhelina, e cila ne Top Fest 8 u vleresua me cmimin “Artisti i ri me i mire” per baladen e saj “Kjo jete s’mjaftoi”, i ka mahnitur te gjithe, pasi ka shkelur ne tapet me nje fustan te shkurter krejt transparent. /panorama plus/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angelina and Albert surprise with sensitivities

Gent Myftaraj Per Top Fest 8: E Rendesishme Kenga Te Jetoj Te Nesermen...

Gent Myftaraj: Perfomancat me te mira Endri, Genti dhe Anjeza

Ne “Top Fest 8 ishin 17 kenge ne finale, meqenese konsiderohet festivali i muzikes moderne shqiptare, mendon se u perfaqesuan te gjitha rrymat?
Nga pikepamja sasiore, mendoj se po, por ne keto rrethana duhet te na linde pyetja se sa cilesisht ishin te prezantuara keto rryma.

C’mendim ke per baladat, a i duhen muzikes shqiptare kaq shume balada ne nje vit?
Kur nje kenge eshte e bukur dhe balade, sigurisht qe i duhet muzikes sone.

Nderkohe qe u ndane shume cmime, ne shijet e tua si krijues profesionit, ishe dakord me shijet e publikut dhe te jurise?

Sokol Marsi Per Top Fest 8: E Rendesishme Eshte Cilesia...

Sokol Marsi: Eshte e pamundur qe ne live te mos kete firo te vogla

Ne “Top Fest 8 ishin 17 kenge ne finale, meqenese konsiderohet festivali i muzikes moderne shqiptare, mendon se u perfaqesuan te gjitha rrymat?
Muzikes shqiptare i duhet cdo gje e bukur per te cilen ajo ka gjithmone nevoje. E rendesishme eshte cilesia dhe jo sasia per mendimin tim.

Nderkohe qe u ndane shume cmime, ne shijet e tua si krijues profesionit, ishe dakord me shijet e publikut dhe te jurise?
Per mua, e rendesishme mbetet krijimtaria, pra produkti dhe realizimi i qellimit te kompeticionit. Aprovimi i publikut, me sa arrita te kuptoj, ishte pozitiv dhe mbeshtetes.

Kalojme te i kenduari ‘live”, stonuan kengetaret ne pergjithesi dhe do te vecoje emra te kengetareve qe performuan pa gabuar?
Eshte e pamundur qe ne event live te mos kete firo te vogla. Une dua t’i komplimentoj organizatoret dhe

Genti Lako Per Top Fest 8: Cmimin e Pare Xhensiles...

Genti Lako: Cmimin e pare do ia jepja Xhensiles, e vetmja kenge qe me mbajti mberthyer

Ne “Top Fest 8 ishin 17 kenge ne finale, meqenese konsiderohet festivali i muzikes moderne shqiptare, mendon se u perfaqesuan te gjitha rrymat?
Vura re qe kishte mungese te 2 rrymave shume prezente ne Top Fest-et e kaluara, hip-hop dhe metal underground.

C’mendim ke per baladat, a i duhen muzikes shqiptare kaq shume balada ne nje vit?
Te them te drejten, shume balada krijojne pak monotoni, por ajo qe me shqeteson mua eshte kopjimi deri ne detaj i artisteve te medhenj boterore. Me vjen keq qe artiste te medhenj shqiptare me emer performojne dhe realizojne kenget e tyre, si Rihanna, Beyonce, Timberland etj. Une s’kam degjuar asnje

Edmond Zhulali Per Top Fest 8: Elvana Ishte Dinjitoze...

Edmond Zhulali: Sugjeroj qe praktika e dhenies se cmimeve te behet e hapur

Ne “Top Fest 8 ishin 17 kenge ne finale, meqenese konsiderohet festivali i muzikes moderne shqiptare, mendon se u perfaqesuan te gjitha rrymat?
Mendoj se “Top Fest” ne teresine e tij ka kontribuar ne zhvillimin e kenges se re shqiptare. Per sa i perket perfaqesimit te rrymave moderne, kishte perpjekje ne kete drejtim. Eshte i dyti vit qe “Top Fest” tenton drejt realizimit live. Ne fillimet e tij, ne menyren se si i paraqiti kenget pra, me produksione te plota krijoi mundesine e perfaqesimit te nje game me te gjere te rrymave moderne muzikore. Kjo vjen si rezultat i realizimit te produksioneve muzikore neper studio, ku mundesia e realizimit te muzikes se re moderne eshte shume e madhe. Duke ndryshuar strukturen e shoqerimit te kenges me orkestren live, mundesia e realizimit te disa rrymave muzikore moderne si hip-hop, rap, r&b, techno,

Zbulohet "Rina" e Besnik-ut...?

photo: Panorama Plus
A thua mund te jete kjo Rina e Besnikut te “NRG Band”?

Besnik Qaka, solisti i grupit Nrg Band, duket se i ka shijuar me shume se askush tjeter paskuintat e festivalit “Top Fest 8”. Me nje kenge shume ritmike te titulluar ‘Rina, Rina”, ky grup muzikor i njohur ne Kosove dhe tashme shume ne Shqiperi, arriti te bente shume fansa per vete. Por shume mund te pyesnin se kujt i kushtohej kjo kenge, kush mund te ishte Rina balerina qe Besniku ne vargjet e refrenit I drejtohej me fjalet “I imja je”. Paparaci yne ka arritur ta fotografoje kengetaren me nje vajze simpatike bionde, me te cilen qendronte shume afer dhe shkembente puthje e perqafime vazhdimisht. Mbetet thjesht per t’u vertetuar, nese kjo vajze bionde eshte Rina e famshme e kenges se Nrg Band. /panorama plus/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Big Basta Mesazh Samantes: FUCK YOU, PAY ME!

Big Basta shfaqet me Vesa Lumen ne tapetin e kuq te “Top Fest 8” dhe i jep nje mesazh Samantes

Si nje reper i vertete, ku jeta e artistit bashkohet ne nje pike me artin e muzikes, edhe Big Basta (Gerald Xhari) duket se eshte shume i pelqyer nga publiku, per faktin se di ta beje kete gje me stil. Me klasin e artistit profesionist dhe qe transmeton energji pozitive, ai eshte shfaqur ne tapetin e kuq te shtunen e kaluar ne naten finale te “Top Fest 8”, ndersa eshte fotografuar me kengetaren kosovare Vesa Luma, mes te cileve u komentua ne faqet e shtypit roze, se kishte nisur nje romance dashurie. As njeri, as tjetri nuk e pranuan kete fakt, duke pohuar se mes tyre ekzistonte nje miqesi e mire, por qe nuk dihet se cfare drejtimi do te marre ne te ardhmen. Gjithsesi, dy artistet kane preferuar te zgjedhin per partnere njeri-tjerin per te parakaluar ne tapetin e kuq, ndersa jane shfaqur ne forme shume te mire pas disa javeve tension ne garen e “Dancing with the stars” ne “Vizion Plus”.

Fejohet Rudina e Portokallise...

Fejohet Rudina, “Jozefina” e famshme e “Portokalli”-se

Asaj nuk i zihet bese, ne kuptimin e mire te fjales. Sepse sapo dikush te ktheje krahet, e ka perpire cdo sjellje dhe karakteristike, madje ka hyre ne mendjen e tij menjehere. Eshte mjeshtre e imitimit dhe nuk kursen te perfshije ne galerine e saj as mamin, vjehrrin apo vjehrren. Me keta te fundit eshte prezantuar se fundi, ndersa ka zyrtarizuar fejesen me te dashurin e saj per kater vitesh. Aktorja 23-vjecare e spektaklit “Portokalli”, Rudina Dembacaj, tregon se si ndihet nen lekuren e nje politikaneje si Jozefina Topalli apo te nje gazetareje televizioni.

Si gazetare ne rol, cila mund te ishte nje pyetje qe mund t’ia besh Rudines dhe nje Jozefina Topallit?
Nese i bej pyetje Rudines, si personazhi i gazetares do i thosha: Hej Zot i madh ,po ku do i kalosh pushimet moj moter, ohuuu?

Ermali vs Shpati, Nje Lufte e Ftohte...?

Shpati & Ermali, plas xhelozia mes dy shokeve te dikurshem

Shpesh kemi folur per zenka dhe miqesi te reja qe po krijohen mes artistesh, disa nga interesi e disa nga vete miqesia. Protagoniste kete here jane dy kengetaret e mirenjohur, Ermal Fejzullahu dhe Shpat Kasapi, te cilet nje kohe ishin te pandashem dhe shume miq. Dikur benin shume koncerte bashke dhe gjithmone paraqiteshin neper programe televizive duke komplimentuar njeri-tjetrin, kurse tani, prej disa muajsh nuk duan te degjojne emrin e njeri-tjetrit, duke u konsideruar rivale. Kete fakt nuk do e kishim mesuar sikur te mos kishim biseduar me disa persona qe i njohin te dy kengetaret. Gjate nje bisede te realizuar me disa miq te tyre te cilet deshironin te mbesin anonime, treguan se mes Shpatit dhe Ermalit kane ndodhur gjera jo te mira. Ata te dy nuk duan te shohin njeri-tjetrin e lere me te flasin. Ne fillimet e karrieres se tyre, sherri lindi nga disa

Valton Krasniqi Se Shpejti Me Nje Klip Ekzotik...

Valtoni realizon klip ekzotik ne plazhet e Ohrit me modele seksi

Pas suksesit te disa kengeve ne gjuhen angleze, Valton Krasniqi vazhdon te shenoje suksese te tjera me kenge edhe me te mira e te realizuara ne gjuhe te huaja. Ai keto dite pritet te paraqitet me nje videoklip te ri dhe shume ekzotik, te cilin e ka realizuar ne qytetin turistik te Ohrit, ne Maqedoni. Behet fjale per kengen “One day”, e cila po ashtu do te kete trasmetimin e saj edhe ne kanalin e njohur “VIVA” ne Zvicer. Valtoni kesaj radhe do te prezantohet me nje ide me te vecante. “Videoklipi eshte xhiruar ne Oher, ne nje muze shume te vjeter dhe per kete gje na eshte dashur te kerkojme leje nga Ministria e Kultures e Maqedonise, pasi Muzeu ndodhet

Adelina Ismajli: Ne Amerike M'i Vodhen Kepucet... Intervista

Adelina Ismaili: “Fiton Ameriken dhe ia vjedhin kepucet”

Eshte kthyer nga turneu ne Amerike, eshte gjalle sigurisht, edhe pse dolen fjalet per vdekjen e saj, nderkohe qe flet ekzkluzivisht per “Panorama plus”. Eshte shume e sinqerte, me nje doze humori ne vete. Ja cfare na tregon Adelina.

Adelina, ishe ne turne ne Amerike per te disaten here me radhe, si kalove?
Pershendetje! Ishte hera e trete qe isha ne Amerike dhe pa teprime, kam pasur nje turne te shkelqyer qe nuk do ta harroj deri ne fund te jetes. Te jem e sinqerte, nga ato pak biseda qe arrita te kem me fansa ne Amerike, publiku atje duket mjaft i permalluar, por edhe i deshperuar nga koncertet shqiptare, te cilat kryesisht jane te organizuara dobet. Ndoshta ky fakt ka ndikuar qe turneu

Stresi Ne Ndjekje te Policise, Por Punen Nuk e Ndal...

Stresi sfidon problemet me Policine, nis xhirimet e nje klipi romantik

Jo rebeli dhe tipi i mashkullit pa ndjenja, por djali qe kur dashuron vertet eshte gati te jape edhe jeten per femren e zemres, historine me te cilen e ka memorizuar ne qindra sms telefonike. Ishte planifikuar qe klipi me i ri i kengetarit me emrin e artit Stresi (Arkimed Lushaj) te ishte nje duet me Ronela Hajatin, por duket se kesaj te fundit i eshte bere dalje, ndersa do te zevendesohet me nje kengetare tjeter. Artisti i njohur i muzikes rap tregon per shfaqjen ndryshe si kengetar dhe fabulen e nje kenge me titull “Lamtumire”, qe u dedikohet dy te dashuruarve te marrosur pas njeri-tjetrit. “Ne klipin tim te ri ju tregoj anen time me te mire”, shprehet Stresi ne kete interviste per “Panorama Plus”.

Ilir Halili: Ja Pse u Ndava Nga Linda...!

Flet per here te pare ish i fejuari i kengetares Linda Halimi: Ja pse u ndame!

Linda dhe Iliri ishin nje cift i ri qe profesioni i kishte bashkuar. Pasi ishin njohur, ata vendosen qe lidhjen e tyre ta bejne publike me fejese. Por kjo lidhje nuk zgjati shume dhe Linda ishte ndare tashme nga Iliri. Arsyet per ndarjen nuk i kishin treguar, por kane bere te ditur se mospershtatja si njerez beri qe ata te mos vazhdojne se bashku. Iliri per here te pare pas ndarjes zbulon shume sekrete. A i mungon Linda? A e kishte pranuar te rikthehet? A e ka zene vendin e saj dikush tjeter? Si ndihet tani single? Lexoni ne vazhdim…

Robert Aliaj Rikthehet, Ben Klip Erotik...

Robert Aliaj rikthehet pas 20 vitesh ne muzike, ne klip ben orgji me dy femra

Gati 25 vite me pare, ai i kendonte dashurise si ndjenje e holle dhe pa frike, sa te gjithe sot e kujtojne si kengetarin snob te kenges “Dashuria”, te debutuar ne koncertin “Kur vjen pranvera” te vitit 1987 ne RTSH, me muzike te Gazmend Mullait dhe tekst te Rudolf Markut. Interpretoi dhe te tjera kenge pas kesaj, derisa beri shkeputjen e madhe nga muzika. Por edhe pse kane kaluar shume vite e, nga nje djale atehere beqar e kapricioz, tashme e gjejme si baba modern i nje djali dhe nje vajze. Ai gjithnje gjen dicka larg asaj qe mund te marrin me mend

Rozana Radi Eksposed...!

photo credit: Panorama Plus


Zbulohen fotot e Rozi Radit e zhveshur

Kengetarja ben plazh pothuajse nudo dhe lojera erotike me miqte e saj

Vera e kaluar ka qene disi e vecante per kengetaren Rozana Radi. Stines se nxehte i parapriu nje eksperience e pazakonte per nje personazh te njohur sic ishte kycja per disa jave tek “VIP shpija”, nje reality show qe organizohet ne Prishtine. Nuk e kemi ende te qarte se sa po u sherben kjo eksperience personazheve te njohur, por Rozana ne intervista te ndryshme eshte shprehur se i ka shijuar ato momente, duke arritur te preke edhe finalen, por jo fitoren ama. Me pas kane vijuar koncertet e veres dhe pergatitja per “Kenga Magjike”, ku sic dihet ajo performoi ne duet me Ramazan Krasniqin, por para ketyre planeve artistike, sic edhe ajo vete beri me dije ne media, Rozi vendosi t’i dhuroje vetes nje gjoks te ri, operacion qe e realizoi ne Maqedoni.

Anxhela Martini Femrave: "Rruajeni Se Nuk i Dihet..."

photo credit: unknown
Fotot skandaloze, Anxhela Martini justifikohet: Ja pse hoqa te brendshmet!

Supermodelja shqiptare e cila eshte shnderruar ne nje personazh kohet e fundit ne te gjithe boten, Anxhela Martini shfajesohet per skandalin e saj te fundit me fustanin qe i zbuloi gjithcka. Media amerikane e cila e ka intervistuar bukuroshen shkodrane shkruan se Angela nuk kishte qene ne dijeni se pjeset intime te saj kishin dale sheshit. “Po vija me makine per ne ceremonine e ndarjes se cmimeve te modes ne SHBA. Kisha veshur nje fustan te stilistes Diane Von Furstenberg ku parashikoheshin edhe nje pale te brendshme ne forme pantallonash te shkurtra. Por te gjithe bashkepunetoret e mi qe ndodheshin me mua ne makine me thane qe pantallonat nuk shkonin aspak me fustanin ndaj vendosa ti heq fare, por nuk e dija se ne disa pjese te fustanit mund te shikohej gjithcka. Kete e kuptova vetem pasi pashe fotografite e publikuara ne revistat nderkombetare.” Megjithate, supermodelja Martini gjen rastin edhe te

Jehona Sopi Udheton Drejt Las Vegasit Per Martese...

Jehona Sopi udheton drejt Las Vegasit dhe Bora Bora per te kurorezuar martesen

Nuk do te realizoje ceremoni sic e imagjinojne te gjitha femrat ne bote, por deshiron te kurorezoje dashurine e saj diku larg, shume larg publikut shqiptar. Behet fjale per kengetaren Jehona Sopi, e cila pas lancimit te klipit “Kete vere”, se shpejti pritet te udhetoje drejt Las Vegasit dhe Bora Bora me te dashurin e saj Lavdim Koshutoven, per te kurorezuar martesen e saj ne nje menyre shume te vecante e jo sic praktikohet ne zakonet shqiptare. Nuk dihet nese do te vere velin e bardhe atje, pasi ishte perfolur se fustani i bardhe do te dizenjohet nga stilisti kosovar Valdrin Sahiti. Meqe Jehona martesen do ta realizoje

Fatmire Bajramaj Refuzon Te Zhvishet per "Playboy"

photo: Bongarts Getty Images
Bajramaj refuzon oferten e revistes "Playboy"

Futbollistja kosovare, Fatmire LIRA Bajramaj, ka pasur nje oferte per te pozuar nudo per revisten "Playboy", mirepo e ka refuzuar ate.

Bajramaj 23-vjecare nuk kritikon bashkelojtaret e saj ne Perfaqesuesen e Gjermanise qe kane pozuar nudo, mirepo thote se vete ajo nuk do te mund te bente kete gje. Ajo thote se pranon te fotografohet me veshje elegante, mirepo jo nudo.

"Une i kam pare fotot dhe kam respekt te madh per vajzat qe kane pasur guximin te bejne kete. Une vete nuk do te beja nje gje te tille. 'Playboy' me ka kontaktuar, por i kam thene jo. Kete e kam thene per te

Mark Marku Eliminohet

Mark Marku eliminohet nga "Croatian's Got Talent"

Historia perseritet ne pak jave dhe kroatet nuk dallojne fort nga gjermanet. Ne kohen kur vleresohej si favorit absolut per ta fituar krejt garen, kosovari Marku Marku eliminohet nga show Kroacia kerkon nje yll (Hrvatska Trazi Zvjezdu- HTZ). Ne finale do te jene Marcela Orosi dhe Goran Kos.

Gjate spektaklit u verejt se Marku nuk ishte ne formen me te mire, dhe kete here juria nuk ishte aspak e bute me te, sic nuk ishin as teleshikuesit qe votuan, duke e denuar. Ai kendoi 3 kenge, dhe pati probleme me njeren, por ne te dy tjerat a ishte i nivelit shume te mire si zakonisht.

Ciljeta Pelqen Meshkujt Me Muskuj...

Ciljeta Xhilaga Pse me pelqejne meshkujt me muskuj

Kush eshte Cili... Bukuroshja seksi qe po perjeton dashurine e dyte te madhe te jetes se saj dhe enderron te martohet brenda dy vjetesh. Jeta e saj ne veshtrimin e zilepsur te meshkujve dhe xhelozise se femrave, shume e terhequr nga meshkujt e bukur dhe me muskuj...

Takimi me te u be ne nje vend emblematik, ish-Blloku, aty ku dikur shumekush ‘ndalohej’ te hidhte nje gjysme hapi. Por sot lokalet dhe baret jane mbushur me te rinj, adrenalina “high” e te cileve, se bashku me tingujt ‘R&B’ qe nxjerrin altoparlantet, e ben edhe me te zhurmshem ambientin. Ne njerin prej tyre, dicka i veshtire per t’u kapercyer per shkak te tavolinave qe kishin gllaberuar dhe trotuarin e kembesoreve, arrij te shquaj lehte fytyren e saj, e mandej dhe qendrimin karakteristik. Ishte krejt e vetme, duke me pritur ne tryezen ovale te barit. Ne biseden paraprake qe kishim bere nepermjet telefonit portativ, ne nje kohe disi te kufizuar, kishim percaktuar nje bisede disi ndryshe, larg shkarkimit te nje “love story” a sentenca

Adelina Tahiri Investon Ne Karrieren e Saj...

Adelina Tahiri ndryshon look

Ju treguam qe Adelina eshte ndare nga Lorik Cana? Edhe per operacionin qe kengetarja realizoi ne Turqi per te rregulluar syte, pasi si semundje e kishte pasur qe e vogel? Tani konstatojme se kur kemi shkruar per udhetimet e shpeshta drejt Stambollit, ato nuk qenkan realizuar vetem per Canen, por edhe per vizita ne kliniken e syve. Kengetarja eshte kthyer, eshte sheruar dhe tani ka filluar punen per realizimin e albumit, i cili i ngeli ne gjysme, pasi me me rendesi kishte shendetin. Eshte e re dhe e bukur, pa diskutim. Sharmante dhe joshese kete radhe e sjellim me nje look te ri, ne te cilin eshte transformuar me siguri per realizimin e nje klipi te ri. Eshte bere me shume bionde dhe ka kthyer floket ne kacurrela qe i rrine shume mire. Se cfare hiti pritet te sjelle Adelina, duhet te shohim

Megjithate Aurela Fiton "Balkan Music Awards 2010"

Aurela fiton Balkan Music Awards

Shqiperia fiton Balkan Music Award 2010. Aurela Gace me kengen ‘’Origjinale’’ arrin te mposhte keshtu kengetaren rumune Inna, e cila u rendit vetem ne vendin e dyte, te ketij klasifikimi. Megjithese lancimi i fituesve nuk eshte bere live ne eventin e mbajtur ne Sofie, ne kater qershor, i cili u transmetua ekskluzivisht dhe live ne Vizion Plus, fituesit jane zbuluar vetem nepermjet faqes se internetit. Keshtu, Aurela Gace dhe “Origjinalja” e saj, ka marre vetem dy pike me shume se e njohura Inna. Ne Balkan Music Award, kete vit, moren pjese 11 shtete, mes tyre edhe Shqiperia, e cila e kishte per here te dyte kete gare te rajonit. Ndryshe nga c’pritej,

Friday, 10 June 2011

Shpati Nen Rezhimin "Fashist" Te Balerines Isida...

Isida Mollaymeri, “fashistja” numer dy

Ajo qe shihni ne programin e perditshem te provave te “Dancing with the stars” nuk eshte asgje me ate qe ndodh ne te vertete me personazhet VIP ne palester. “Shpat Kasapi e di c’heq gjate provave. Isida eshte nje balerine e shkelqyer por edhe nje koreografe shume kembengulese dhe e rrepte. Enveri nuk duhet te ankohet fare per Lorin, sepse nese ka nje “fashiste” te vertete te DWTS ajo quhet Isida Mollaymeri”-thote per Bluetooth, nje ish konkurrente VIP, e cila ka dale nga gara pak kohe me pare. Ne fakt juria i ka vene ne dukje permiresimet e ndjeshme te

HOT: Anxhela Martini Ekspozon Pjeset Intime ne Publik


Anxhela shokon, pa te brendshme poshte fustanit

Supermodelja shqiptare Anxhela Martini, e cila prej pak vitesh jeton ne SHBA ka lene te gjithe me goje hapur. Ajo shfaqet me nje fustan vjollce qe me shume i linte pjese te trupit jashte sesa i mbulonte, gjate “CFDA Fashion Awards”. Poshte fustanit mund te shikoje cdo gje sepse ajo as te brendshme nuk kishte veshur. Fotot jane publikuar ne revisten prestigjioze italiane “GQ Italia”. Modelja shqiptare, e cila pas ndarjes nga kengetari Kanye West, lidhet serish me nje tjeter kengetar, Craig David, me te cilin ka kryer

VOTO Blerta Mahmuti ne "MISS UNIVERSE CANADA"

photo: Alejandro Antequera
VOTO kosovaren Blerta Mahmuti, garuese ne “MISS UNIVERSE CANADA”

22 vjecarja nga Republika e Kosoves Blerta Mahmuti, kete vit eshte shqiptarja e vetme e cila eshte pjese e gares se madhe te bukurise “Miss Universe Canada”, qe do te mbahet me 17 qershor 2011 ne Kanada.

Shqiptarja me prejardhje nga qyteti i Pejes, Blerta Mahmuti tanime gjendet ne mesin e 60 pjesemarreseve qe presin ta sfidojn njera-tjetren ne garen per titullin prestigjioz “Miss Universe Canada”.

Blerta Mahmuti me teper se kurre ka nevoje per perkrahjen e bashkevendesve si dhe te gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen. Ajo, shprehe besimin e saj se populli shqiptar do e voton ate, duke ja mundesuar qe denjesisht ne mbare boten ta promovon bukurine dhe vlerat e vajzave shqiptare.

Naser Berisha Rikthehet Pas 2 Vite Pauze...

Naser Berisha rikthehet me “Deti i lodhur”

Pas dy vite pauze, rikthehet ne skene kengetari mjaft i kerkuar Naser Berisha, me kengen “Deti i lodhur”. Kete kenge ai e ka pergatitur ne Gjermani ku edhe jeton. Eshte i kenaqur me kete projekt muzikor dhe shpreson te pelqehet ne publik.

Sipas Naserit kjo kenge do te lansohet bashke me videoklip. “Gjate vitit 2010 dhe deri tani nuk kam pasur ndonje projekt te ri muzikor per shkaqe te mia private.

Tani do te lansoj kengen dhe videoklipin “Deti i lodhur” te realizuar ketu ne Gjermani. Kam punuar shume ne kete projekt andaj pres suksese”, ka thene ai per “Zeri”.

Dancing With The Stars Albania: AGNESA VUTHAJ ELIMINOHET!

Agnesa Vuthaj jashte finales

Bukuroshja nga Kosova, Agnesa Vuthaj, e mbylli garen e saj ne Dancing With the Stars, mbremjen e te enjtes (9.6.11). Agnesa Vuthaj, u be keshtu personazhi i fundit VIP, qe largohet nga sfida e famshme televizive, pasi u vu perballe me kengetarin Shpat Kasapi.

Te dy performuan ne Rock and Roll, si pjese e "Dance Off", por ne fund me verdiktin e Ilir Shaqirit, Agnesa iu largua finales. Me heret gjate mbremjes, e cila u konsiderua nje semifinale, para asaj te madhes te enjten qe vjen, kater personazhet e mbetur VIP, garuan ne dy manshe te ndryshme kercimi. Vals, Paso Doble, Ca Ca Ca si dhe Rock and Roll,

Thursday, 9 June 2011

Flori Mumajesi, 'Kameleoni' i Muzikes Shqiptare

Flori “rreshqet” ne muzike vajtuese?

Kengetari me hit ne skenen e muzikes shqiptare Flori Mumajesi duket se ka gjetur ilacin per te qene i tille. Pas kenges se fundit pjesemarrese ne “Top Fest 8”, te titulluar “Tallava” ku ka bere fushate se kjo muzike eshte me e mira, Flori tashme ka realizuar kengen e tij me te re. Ajo titullohet “Dashuria” dhe i ngjane kengeve vajtuese te cilat i kendojne kengetaret e njohur te muzikes tallava. Kjo kenge e tij e fundit dhe vet Flori jane bere teme e diskutimit tek njerezit ne Prishtine. Shume nga ta e kane quajtur kengen e fundit si nje “rreshqitje artistike”. Megjithate duhet te presim koha do te tregon nese kjo qendron. Flori njihet si kengetar i cili ka ndryshuar shume shpesh stilet e kengeve. Megjithate

Wednesday, 8 June 2011

Edona Llalloshi Hap Biznes te Vetin

photo credit: EMF

Edona edhe me biznes te vetin

Kengetarja jone e dashur Edona Llalloshi ka hapur dyqanin e saj te nuserise “Llalloshi Couture”. Inspirimi per pune, zgjerimi i biznesit te saj ka shtyre qe te kete nje dyqan te ketij lloji. Sipas Edones, “Llalloshi Couture” do te jete ne menaxhim te dy motrave te saj Aides dhe Gentes, perderisa motra tjeter Fjolla ushtron profesionin e saj ne sallonin tashme mjaft te njohur “Fjolla & Sebi”.

Marku 'Rremben' Zemren e Marcieles!

Marcela e dashuruar ne Mark Markun

Talenti kosovar Mark Marku, i cili eshte duke konkurruar ne garen “Kroacia kerkon yllin” pervec qe eshte duke mahnitur publikun me zerin e tij, ai duket se tash ka ‘rrembyer’ edhe zemren finalistes tjeter, Marceles.

Mediat kroate kane raportuar se Marcela eshte dashuruar ne kosovarin Mark Marku.

Ne nje bisede ne chat me fansat e tyre, Marcela ka qene ne qender te vemendjes duke e ngacmuar ate me pyetje ne lidhje me Markun.

Sipas mediave kroate (Net.hr), per dallim nga kosovari, talentja kroate nuk e fsheh dashurine per Markun. /telegrafi/qershor 2011/

Nentor Fetiu, Intervista Infopress Qershor 2011

Njomza, Herona dhe Nentori

Interviste me aktorin Nentor Fetiu
Te jesh baba eshte ndjenje e jashtezakonshme

Me gjithe faktin se vajza e tij tashme ka mbushur nje vit, babait shpesh i duket se eshte duke perjetuar nje enderr. Por, s’do mend qe e vogla e familjes u ka sjelle shume gezim, lumturi e momente te bukura prinderve. “Ndoshta pse s’kam pasur moter, kam pas qejf te kemi nje vajze. Por edhe perjetoja nje ndjenje shume te vecante kur e dija qe do te kemi nje vajze. Sot besoj qe edhe sikur te ishte djale, nuk do ta kisha kete lidhje, qe e kam me Heronen”, thote me krenari babai, njeheresh aktori Nentor Fetiu, i cili gjate kesaj interviste per “Infopress” flet me pasion per aktrimin e jeten e tij private

Tuesday, 7 June 2011

Samanta Karavella Te Dashur Ka Nje Biznesman...

I dashuri Samanta Karavellan eshte nje biznesmen

Samanta Karavella ka te dashur dhe lajmin per here te pare po e zyrtarizojme duke e shoqeruar edhe me foto.

Lajmi eshte perhapur ne forme thashethemi kohe me pare, por kengetarja nuk e ka pranuar zyrtarisht lidhjen.

Djaloshi simpatik, me te cilin 21-vjecarja ka filluar te shoqerohet prej me shume se gjashte muajsh, quhet Kreshnik Kasneci dhe duket qe e pret nje e ardhme e shkelqyer ne biznes./zhurnal/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Dafina Rexhepi: Pritni, Ende Nuk Kam Dhene Maksimumin!

Dafina Rexhepi: Pritni, nuk e kam dhene ende maksimumin!

Vera e vitit 2010 ne skenen muzikore shqiptare solli edhe nje Dafine tjeter . E suksesshme sikur edhe tjetra por shume e kundert ne aspektin profesional . Vetem tri gjera i kane te perbashketa: emrin e njejte , skenen e njejte dhe Genc Prelvukaj & Co . Sidoqofte te dyja i dhane freski skenes . Ate cka nuk e kapi Duffey e rrembeu fuqishem Dafinest . Kesaj radhe ne fokus e kemi vajzen e suksesshme te vitit te kaluar qe vazhdon te jete fuqishem ne skene edhe sot .

Arbnora Ademaj, Intervista Zeri Qershor 2011

photo credit: Bashkim Hasani
Dashuria lind papritur

Arbnora Ademaj mund te cilesohet si modelja me me fat, pasi ajo ne cdo performance te saj garuese, eshte shperblyer me ndonje cmim. Tani se fundi Arbnoren e kemi pare edhe ne rolin e prezantueses, ku bashke me Shukin ka udhehequr per gjashte jave me radhe reality show-n ‘Vip shpija’. Per me shume rreth kesaj pervoje dhe cdo gje tjeter flet per “Zeri-n”.

Pervec qe jeni modele, tani po e sprovoni veten edhe ne prezantim, cila eshte pervoja juaj?
Sa i perket prezantimit eshte hera e pare qe e kam sprovuar veten ne kete fushe. Per 6 jave kam udhehequr bashke me Shukin reality show-n ‘Vip shpija’, ku kam fituar nje pervoje mjaft te mire. Oferta me ka ardhur nga organizatoret e ketij reality, kam kaluar shume mire dhe tani mund te them se jam e gatshme per te udhehequr edhe ndonje emision tjeter.

Mirvete Bajrami, Pas Lindjes se Djalit i Kthehet Muzikes...


Rikthehet Mirvetja

Pas nje viti pauze rikthehet perseri ne skenen muzikore kengetarja, Mirvete Bajrami.

Ajo ka sjelle ne jete djaloshin, vellane e tri motrave dhe kjo ishte arsyeja e nderprerjes se aktiviteteve te saj muzikore.

Ajo se shpejti do te lansoje ne treg kengen me te re qe pritet ta emeroje shume shpejt. Sipas Mirvetes, kenga eshte balade e realizuar mjaft mire dhe shpreson t’i sjelle sukses.

Edita Sopjani, Cka Ka Te Re... Qershor 2011

Edita Sopjani me videoklip te ri

Kengetarja jone Edita Sopjani nuk ka te ndalur me projektet e saj muzikore. Ajo sapo ka perfunduar kengen “Reagon”, te ciles eshte duke ia pergatitur edhe videoklipin me produksionin vendor “Frames”. Kete kenge ajo thote qe e ka pergatitur Amir Sopi dhe eshte mjaft e kenaqur me kete projekt.

“Kam punuar mjaft shume ne kete kenge dhe padyshim se pres suksese”, ka thene ajo per “Zeri”. Pervec kesaj kenge Edita ka planifikuar te lansoje edhe nje kenge tjeter te quajtur “E jotja jam”, e realizuar nga Dj. Cimi dhe Driton Sopa. Edhe kjo kenge do te kete videospot dhe sapo te perfundohet puna ne te do te lansohet ne treg. Edita eshte duke punuar edhe ne realizimin e albumit, ku disa kenge tashme i ka te perfunduara.

Aurela Reagon Ndaj Shkrimeve te Panorames...

Aurela: Jeta ime s’eshte e ndertuar mbi genjeshtra

Te dielen mbrema Aurela Gace ka performuar ne “Ballkan Music Awards” dhe bashke me Marselin ka marre cmimin “Best Albanian Song in the Balkan” per kengen “Origjinal”. Pavaresisht ketij suksesi, Aurela Gace ne profilin e saj ne Facebook eshte marre me dicka tjeter.

Ajo pas disa javesh ka reaguar ndaj shkrimit te gazetes “Panorama”, e cila hodhi dyshime mbi shtatzenine e Aureles, gjoja se kengetarja e kishte inskenuar nje lajm te tille per te terhequr vemendjen nga deshtimi qe pati ne “Eurovizion”.

Duke u cilesuar si shkrim denigrues dhe shume te turpshem ne drejtim te figures se saj, kengetarja shprehet ne Facebook se nuk i kupton arsyet, por e pranon se kjo i ka sjelle shqetesim.

Monday, 6 June 2011

Top Fest 8 Cmimet!

Elvana Gjata ka triumfuar ne “Top Fest 8”. Me votat e publikut, por edhe gjykimit te jurise profesioniste te perbere nga Genti Rushi, Juliana Pasha, Ezdalin Gorani, Arbana Osmani dhe Elton Deda. Pervec Cmimit te Madh te “Top Fest 8”, ka rrembyer edhe trofeun e artistes me te mire me kengen “Me ty”.

“Keto cmime do te thone shume per mua, sepse eshte hera e pare qe marr pjese ne ‘Top Fest’. Falenderoj ‘Top Channel’ per kete spektakel madheshtor”, u shpreh Elvana gjate ceremonise se cmimeve.

Ritem, muzike, duartrokitje dhe emocione te pafundme. “Top Fest 8” ka triumfuar. E gjitha nje nate per t’u shijuar.

Sunday, 5 June 2011

Elvana Gjata Fiton "TOP FEST 8"!

photo credit: Top Channel

Elvana triumfon ne “Top Fest 8”

Elvana Gjata ka fituar cmimin kryesor ne edicionin e tete te festivalit alternativ “Top Fest”, ne naten finale qe u mbajt te dielen mbrema ne Pallatin e Kongreseve ne Tirane.

Kenga “Me ty”, prodhim i Flori Mumajesit, ishte kenga me e votuar ne edicionin e sivjetme te ketij festivali.

Fehmi Ferati Sjell Spektakel Me Humor dhe Satire

“Fehi’s show” sjell gjithnje spektakel

Shikuesit e Televizionit 21 paten rastin qe te premten mbrema (3.6.11) ne emisionin e dyte “Fehi’s show”, te argetohen dhe te qeshin pa fund me satiren, humorin e pastert dhe shoun qe beri prezantuesi i njohur kosovar, Fehmi Ferati.

Edhe ne kete emision Fehmiu satirizoi me gjerat me intersante qe ndodhen gjate javes qe lame pas. Ai ne pjesen e pare te ‘stand up’ komedise, theksoi se kosovaret nuk kane nevoje te shqetesohen nga bakteri E. coli, i cili sipas te dhenave mendohet se ka prejardhjen nga trangujt e Spanjes.

“Shyqyr qe nuk na ka njohur Spanja dhe kemi shpetuar nga semundja e E. coli”, ka thene ai duke i bere te pranishmit te qeshin.

Argjentina e Mire, E Ema Edhe Me E Mire!

Me e mire e ema se e bija!

Shprehja popullore “Me mire e ema se e bija” ze plotesisht vend ne rastin e kengetares Argjentina Ramosaj dhe mamase se saj Suzana Mushkolaj. Kjo e fundit pervecese eshte krau i djathte i Argjentines ne karrieren e saj muzikore, te befason me bukuri. Vitet per te duket se nuk ikin, pasi ne kete foto te perbashket arrijme te dallojme me veshtiresi se kush eshte nena dhe kush vajza. Suzana eshte fotografe dhe kujdeset per fotografite dhe paraqitjen publike te Argjentines, Edhe pse ka studiuar ne Holande, ajo tashme eshte duke punuar e vepruar edhe ne Kosove ku, pervec angazhimeve te veta, mund te shijoje me shume edhe sukseset e vajzes./balkanweb/qershor 2011/

Flori dhe Elvana, Dy Albume Nje Titull!

Flori dhe Elvana, dy albume dhe nje titull

Dyshja me e famshme dhe me e suksesshme ne tregun muzikor, Flori Mumajesi dhe Elvana Gjata, do te publikojne se shpejti albumet e tyre te fundit. Dy miqte kane menduar t’i promovojne, si dhe t’i hedhin ne treg te dyja albumet ne te njejten dite. Nuk dihet ende data e publikimit, por mendohet qe do te jete diku nga fundi i muajit qershor. Surpriza me e madhe e dy albumeve do te jene titujt e tyre. Me sakte, albumet do te kene nje titull te ndare ne mes. Bluetooth shkruan sot se titulli do te filloje ne njerin album dhe do te mbetet pergjysme per te perfunduar ne albumin e artistit tjeter. Nga burime prane tyre mesohet se albumet permbajne kenge qe u perkasin rrymave te ndryshme muzikore si R&B, Rock, balade, madje nje kenge e albumit te Elvana

Lili Sylmetaj Vendose Te Jetoj Ne Kosove

Lili Sylmetaj, kengetarja qe e do Kosoven

Lili Sylmetaj eshte nje kengetare e re, qe synon te beje buje ne skenen muzikore. Ajo eshte nga Shqiperia, por tani ka vendosur qe karrieren e saj muzikore ta ushtroje ne Kosove, ku ka filluar bashkepunimet me krijuesit e ketushem.

“Edhe pse ka disa vjet qe merrem me kenge, kam performuar ne shume vende si brenda ashtu edhe jashte vendit, tani kam vendosur te jetoj ne Kosove dhe te ushtroj profesionin tim te kenges. Sapo kam realizuar kengen me te re te titulluar ‘Dy gjuhet magjike’, te realizuar nga Arsim Bunjaku dhe Valon Bytyqi. Pres suksese ne projektin tim te pare ne Kosove”, ka thene ajo per “Zeri”.

Aurora Se Shpejti Me Kenge Te Reja

Grupi ‘Aurora’ ne pergatitje te surprizave

Ka me se nje vit qe grupi ‘Aurora’ nuk eshte dukur me ndonje projekt te ri muzikor, kjo per shkak se te dy anetaret Ylli dhe Nazi kane qene te angazhuar me pune tjera qe kane te bejne me profesionet e tyre jashte kenges. Sipas Yllit, kjo eshte arsyeja e vetme qe ata nuk i kemi pare ne skene prej nje kohe te gjate.

“Ka nje vit qe nuk jemi prezantuar me ndonje projekt te ri muzikor, kemi dashur qe nje kohe t’ua kushtojme profesioneve dytesore qe i kemi. Une jam duke punuar ende ne Ministrine e Administrimit te Pushtetit Lokal, ndersa Nazi eshte duke vijuar studimet pauniversitare”, ka thene ai per gazeten‘Zeri’.

Ermela dhe Ervini, Puthje Hot ne Plazh...

Ervini i propozon serish Ermeles

E kane kuptuar me sa duket, se as njeri dhe as tjetri nuk e kane aq te thjeshte qe te gjejne nga nje person tjeter ne krah qe t’u dedikohet 24 ore ne 24, ndaj kane vendosur te bejne paqe. Pas sherrit ne Vlore, Ervin Sinjari ka vendosur t’i propozoje per here te dyte Ermela Mezurajt, fitueses se “Big Brother 4”, duke i bere kesaj here me shume premtime per aventura dhe jete qejfi, ne kete rikthim te dyte te lidhjes. Me sa duket, pas intervistes se Torosit kunder Ervinit, ai ka menduar te perdore nje strategji te re me Ermelen, duke e argetuar ne te gjitha menyrat. Direkt pas rikthimit te tij nga Londra dhe ribashkimit ne Tirane ne ditelindjen e mikeshes se tyre, Joneles, nje tjeter ish-banore e BB4

Zanfina dhe Fatoni Plot 7 Vjet Se Bashku...

Zanfina Ismaili eshte nje nga te vetmet kengetare te Kosoves, e cila eshte ne lidhje serioze te dashurise me Faton Shoshin (djalin e nje biznesmeni kosovar), lidhje kjo qe ka filluar nga bankat e shkolles se mesme dhe qe zgjat sot e kesaj dite, duke u bere keshtu 7 vite se bashku.

Jeten e saj private deshiron ta mbaje te fshehur nga publiku, ndersa atij i servir vetem kenge e videoklipe. Perkunder faktit se fansat e saj kerkojne dicka me shume nga ajo, perfshire ketu edhe gjera te reja nga jeta private, kengetarja ngurron te flase per kete gje neper media. Eshte prononcuar per median nje here para disa viteve dhe ai prononcim i keqinterpretuar, e beri Zanfinen te distancohet tej mase ne kete drejtim. Shume pak shijon jeten e nates dhe ato pak caste qe del, shoqerohet nga e motra (Ema), derisa Fatoni, djali me te cilin eshte e lidhur, i ka dhene liri maksimale Zanfines, saqe nuk e shoqeron as neper evente e koncerte, sic bejne te dashurit e disa kengetareve te tjera, pasi kete detyre e ka e ema (Mona). Fatoni

Ciljeta Anulon Koncertin ne Tetove, Shpati ne Panik

Ciljeta anulon pa paralajmerim koncertin ne Tetove, Shpati ne panik

Javes qe kaloi, treguam se Zajmina, Elvana dhe Rozana ndezen skenen ne sheshin e Tetoves, nderkohe qe kete jave i pranishem ne kete qytet ishte kengetari Shpat Kasapi, i cili kishte lene menjane provat ne “Dancing” per te bere koncert fushate. Prania tek “Dancing” e ka ndihmuar shume kengetarin per te pasur nje performance edhe me te mire ne kercim. Ai kete radhe nuk e kishte afer te fejuaren, Aferditen, e cila kishte udhetuar drejt Shteteve te Bashkuara te Amerikes, per nje vizite tek familjaret e saj, derisa ishte paralajmeruar se ne Tetove do te performoje me Ciljeta Xhilagen per fushaten parazgjedhore te Partise Demokracia e Re, ne listat e se ciles, kandidate per deputete eshte dhe e ema e Shpatit, Gjylimsere Kasapi. Shpati eshte pare duke marre ne

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online