All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Friday, 17 June 2011

Enver Petrovci Fitues i Dancing With The Stars Albania 2

Enver Petrovci - Fituesi i Edicionit te 2-te te Dancing with the Stars

Enver Petrovci, eshte emri i fituesit te edicionit te 2-te te Dancing with the Stars Albania.Teatri i yjeve dhuroi nje mbremje magjike, plot surpriza dhe emocion, gare dhe spektakel, ku pas kater kercimeve aktori i madh nga Kosova arriti te grumbulloje piket maksimale si nga juria ashtu edhe nga publiku duke u kurorezuar si fituesi i rradhes ne teatrin e yjeve dhe njekohesisht i çmimit te madh Jaguar X-Type, te mundesuar nga Ford, Albanian Motor Company. Mbyllet keshtu permes nje suksesi te jashtezakonshem, edicioni i 2-te i Dancing With the Stars Albania, nje prodhim i Tring Digital dhe Vizion Plus. /vizion plus/qershor 2011/

Thursday, 16 June 2011

Ardit Gjebrea Largohet Nga "E Diela Shqiptare"?

"E diela shqiptare" pa Ardit Gjebrean

Prezantuesi i njohur Ardit Gjebrea mund te mos jete me ne drejtim te emisionit “E diela shqiptare” ne TV Klan. Kete fakt e ka pohuar vete Gjebrea ne nje interviste per “Gazeten Shqiptare”.

Pa dhene detaje te shumta, ai thote se kontrata 3 vjecare tashme ka perfunduar ndersa shton se ndjehet i lodhur.

“Nuk mund te them asgje per momentin. Ne kishim nje kontrate trevjecare te cilen e perfunduam kete sezon. Per hir te se vertetes jam pak i lodhur, kam nevoje per pushim dhe nuk mund te them asgje per sezonin e ardhshem”.

“Me duhet te jem ne ekran deri ne 31 korrik te dielave dhe e vetmja fjale qe bucet nga te gjitha anet e trupit eshte pak pushim”, ka thene Gjebrea ne intervisten e dhene./telegrafi/qershor 2011/

Agnesa Vuthaj, Intervista Telegrafi Qershor 2011

Ne “vallezim” me gjuhen, mendjen dhe pasionin

Prej vitesh mbahet mend si e tille. Ka pak gjera qe mbeten te paprekshme per te. Vazhdon te cudise edhe me nje imazh tjeter. Kete here, Agnesa Vuthaj, me teper se e bukur ne pamje te jashtme, ndjen se bukuria dhe talenti i burojne nga shpirti.

Ne nje gare plot tension, ajo shuan kuriozitetin qe diten e pare te paraqitjes ne ‘Dancing with the Stars”. Nje shans i ri per te treguar sa vlen edhe si valltare. .E kemi pare te interpretoje jo pa perkushtim disiplina te veshtira ne kercim si quick step, charleston, jive, tango etj.

Agnesa behet imazh i ri i programit: portreti i adhuruar nga mijera teleshikues dhe shenjestra e re per spekulimet mediatike. Here pas here jane perhapur fjale per “princin” e Agneses, por asnjehere nuk kane

Tuna Pas Ndarjes: "U knaqa..."

Tuna po kenaqet

Rilind Reka, ish burri i Tunes, nuk ka pranuar te beje asnje koment edhe disa jave pas ndarjes nga kengetarja Altuna Sejdiu – Tuna.

Ndersa kengetarja Tuna ka shkruar ne statusin e saj ne Facebook: “ Zdi ju qka po thoni veq mu ma thej t’u pi koktella pa qadrra t’u u rrezit edhe t’u marr mijera oferta nga lesbejkat anembane botes”, transmeton portali Qendra.

Ky koment i kengetares erdhi pas shkrimeve ne media se jane ndare per shkak te biseksualitetit te Tunes. /qendra/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Monday, 13 June 2011

Blerta Syla dhe Veton Surroi Presin Femije...

Blerta dhe Vetoni presin femije

Publicisti Veton Surroi se shpejti pritet te behet baba per te treten here. E dashura e Vetonit, aktorja Blerta Syla, eshte shtatzene ne pritje te femijes se pare.

Mesohet se Blerta ka mbetur shtatzene vetem para pake kohe. Lajmi eshte zbuluar ne emisionin “Prive” te televizionit Klan Kosova.

Lidhja e publicistit dhe ish-liderit te ORA-s, Veton Surroi me aktoren e famshme Blerta Syla daton qe nga viti 2009. Veton Surroi ka edhe dy vajza nga martesa e tij e pare. /telegrafi/qershor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Jonida Maliqi Eshte Shtatzene...

Jonida Maliqi shtatzene

Jonida Maliqi, kengetarja simpatike eshte rreth muajit te trete te shtatzenise. Edhe pse barku nuk i duket ende, “Bluetooth” ka arritur te zbuloje sekretin.

Thashethemet e para dolen ne mbremjen e “Geraldina Sposa” te premten qe shkoi, e kjo u verifikua me mire, finalen e “Top Festit”. Cfare e ben me te sigurt kete lajm eshte fakti kohet e fundit, 28-vjecarja eshte pare te veshe vetem veshje te gjera. Pas nje marredhenie shumevjecare me Gent Prizrenin, me te cilin prej 3 vitesh ka lidhur edhe kurore, vjen lajmi i mire i nje bebe.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online