All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Tuesday, 28 June 2011

Milot Hasangjekaj Martohet Kete Fundjave...

Aurela kendon ne dasmen e kolegut te saj, Milotit

Kete fundjave, Milot Hasangjekaj i grupit kosovar “Etno Engjujt”, martohet ne Prishtine me te fejuaren e tij Marigona Kurshumliu. Reperi do te vere kurore me te fejuaren e tij, Marigonen, ndersa per te ftuarit mesohet se do te performoje hic me pak se Aurela Gace, e cila edhe pse eshte shtatzene dhe hyn ne muajin e peste, nuk i ka lene menjane angazhimet profesionale. Ndoshta kesaj radhe behet fjale vetem per nje nder mes kolegesh, s’i dihet... Ajo qe dihet eshte se dasma e 3 korrikut do te jete me te vertete madheshtore dhe se ne te do te marrin pjese te pakten 500 pjesemarres, mes se cileve shume personazhe publike! Urime ciftit dhe Aureles, e cila nuk ndalet dhe i themi se mezi presin te shohin

Sunday, 26 June 2011

Vesa Luma Per Martese Do Krushqit me 100 Vetura...

Vesa Luma: Dua te martohem me mesit

Kengetares Vesa Luma i pelqejne traditat shqiptare dhe duket se ajo pret mesit per te vene unazen ne gishtin e saj. Vesa e cila keto dite ka publikuar videoklipin e ri “Ti po don” ishte mbreme e ftuar ne emisionin “Fehi’s show” i cili u transmetua ne “TV21”, ndersa tha se deshiron te martohet me mesit dhe te shkoje nuse me shume vetura.

“Pa ardh me me marr krushqit me 100 vetura nuk behem nuse”, pergjigjet ajo duke qeshur ne nje nga pyetjet e drejtuesit te emisionit Fehmi Ferati. Ne kete emision Luma po ashtu tregoi per eksperiencen e bukur qe e ka kaluar ne “DWS” ndersa theksoi se Dhermiun e ka “pike te dobet”, por mohoj te kete ndonje pasuri te patundshme atje.

“Dhermiu eshte vendi ku ndihem me se miri, aty ndihem tamam Vese. Kane pas shkruar se kam blere shtepi, banese, truall, por asgje nuk eshte e vertete. Thjeshte me pelqen si vend dhe kenaqem sa here qe shkoj”, ka thene ajo.

Alida Duka, Intervista Standard Qershor 2011

Alida: Per veren kam gati nje surprize me Stinen

Ka disa kohe qe i mungon tregut muzikor, por Alida Duka - motra e madhe e Stines - i ka bere mire llogarite; jo me kot do te rikthehet me nje bashkepunim me te vellane, aq me teper qe duetet jane shume ne mode gjate veres. Kenga me e fundit ku kemi pare Stinen, ka qene ne bashkepunimin e tij me Ingrid Gjonin, “Relax”, ndersa kesaj here, moter e vella do te vijne me ritmet shperthyese te muzikes RnB. Klipi sakaq eshte realizuar, pritet vetem me dite transmetimi i tij ne ekranet muzikore apo radio. Edhe pse Alida prej vitesh ka ngritur jeten e saj ne Gjermani, ku jep leksione pianoje dhe kercimi, endrrat dhe ambiciet i mban te lidhura se pari me Shqiperine. “Duke qene se une ketu kam vite qe jetoj, normalisht kam krijuar kontaktet e duhura, kam pasur oferta ne Hanover dhe Berlin, por nuk me pelqen te jem e varur nga dikush, ndaj kam vazhduar me tej pa ndihmen e tyre. Normalisht qe e vetme

Zana Krasniqi e Therret Fadil Berishen me "Babush"

Zana Krasniqi: Fadil Berishes i therras babush!

Modelja kosovare Zana Krasniqi, e cila keto kohe ka krijuar nje lidhje te re dashurore,(nderkohe qe pas ndarjes me futbollistin e famshem nuk ishte pare me asnje mashkull), ka thene gjate nje interviste televizive se eshte shume e lidhur me fotografin e famshem shqiptar, Fadil Berisha. E ftuar ne emisionin “Takimi i Pasdites” ne tv Klan, “Miss Kosova 2008”, modelja e pare qe prezantoi shtetin e saj ne nje kompeticion bukurie, eshte shprehur se pavaresisht suksesit dhe fames qe njerezit shohin, ka pasur nje periudhe ne jeten e saj kur ajo ka dashur te terhiqej fare nga moda. “Por pastaj iu riktheva dhe aktualisht jetoj ne Amerike, ne Manhatan, shume prane studios se Fadilit”, ka thene Zana, e bija e kengetarit te mirenjohur Naim Krasniqi. Ajo realizon here pas here sherbime fotografike te papara me Fadil Berishen, me te cilin ka nje marredhenie te vecante. “Nuk rri dot pa Fadilin. Kur ai nuk eshte ne studio, une shkoj e rri atje me Albanen (asistenten e tij) dhe e marr ne telefon dhe e pyes “kur do kthehesh Daddy” (keshtu i therret Fadilit- daddy-babush ne shqip)”, ka shtuar modelja e dashuruar, duke shtuar se

Gentian Gojani Nuk Eshte Larguar nga TNT

TNT nuk e ka ne plan te ndahet

Grupi i njohur “TNT” nuk do te ndahet, kete lajm e beri te njohur per gazeten “Zeri”, Llapa anetar i ketij bendi. Sipas Llapes, Gentian Gojani nuk eshte larguar nga “TNT” dhe as qe e ka ndermend te largohet.

“Puna jone, ecuria dhe suksesi i grupit eshte duke shkuar mjaft mire dhe keshtu qe as qe behet fjale per ndarje. Disa media ne vend po mundohen qe nepermjet shpifjeve te shesin gazeten dhe keshtu qe fatkeqesisht viktime kemi qene ne duke thene ‘TNT’ po ndahet. Tani e dy dite jemi duke demantuar lajmin ne ato media qe kane shpifur. ‘TNT’ vazhdon punen dhe as qe mendon per ndarje”, ka thene Llapa.

“TNT” tani eshte ne pergatitje te projekteve te reja te cilat do t’i lansoje ne shtator. “Pritet qe gjate vjeshtes te nxjerrim ne treg kenge te reja. Pervec pergatitjeve te kengeve tani jemi mjaft te angazhuar edhe me mbremje muzikore brenda dhe jashte vendit”, thote ai.

Elvana Gjata Xhiron Klip ne Greqi...

Elvana Gjata ne San Torini per videon e re

Do jete Santorini ne Greqi, vendi ku Elvana Gjata ka vendosur te xhiroje videoklipin e saj te ri per nje prej dy singlave qe kengetarja planifikon te publikoje kete vere te cilat do jene te perfshira ne albumin e ri. Yep! E degjuat shume mire! Elvana ka perfunduar punen ne albumin e saj te ri dhe fjala eshte qe ai do te hidhet ne treg ne fund te muajit korrik. Yeaaaa! Videokenga e re do te publikohet dhe ne versionin anglisht nen titullin "Out of My Life". Gjithashtu ma thane dhe titullin ne shqip, po une nuk po e gjej dot emailin tani ndaj...sorry! Heren tjeter :) /albaniac/qershor 2011/

Genta Ismajli, Intervista Standard Qershor 2011

photo credit: Bashkim Hasani
Genta Ismajli: Kam nje vit e gjysme pa dale me nje mashkull

“Le te jete dashuri me shikim te pare. Dua te jem me dike, sepse te gjithe duan te jene me nje person special ne jete. Ende nuk e kam gjetur, nuk do dal ne rruge dhe te them “Hej, hajde ti ketu”. Pra, nuk kam gjetur dike qe te me pershtatet”

Keto kohe i eshte perkushtuar me mish e me shpirt muzikes, ndaj e ka realizuar ne kohe rekord premtimin qe u kishte dhene fansave, albumin e ri “Guximi”. Kenget e reja te saj, ylli i muzikes, Genta Ismajli, do t’i performoje sonte ne mbremje per publikun shqiptar, prane Ura Bistrotheque ne kryeqytet. Shume e lirshme, e qeshur, e mbushur me pozitivitet dhe me “Just the way you are” nga Bruno Mars ne sfond, ne realizuam kete interviste ekskluzive per “Standard”, ne te cilen Genta zbulon ambiciet per muziken, dashamiresine per koleget, por mbi te gjitha deshiren per te krijuar familje! Po, po, e lexuar mire dhe kur kjo te ndodhe, Genta thote se muzika nuk do te jete me ne rend te pare!

Arber Cepani Seriozisht i Dashuruar...

Arbri i BB, nje vit lidhje serioze me Eden

Duket nje lidhje ne momentet me te mira te saj, ajo qe po perjetojne fituesi i “Big Brother 1”, Arber Cepani, me vajzen brune nga Durresi, Eda Cani. Paparaci yne i ka fotografuar ndersa shijojne plazhin e Dhermiut, ne keto dite te nxehta qershori vetem ne shoqerine e njeri-tjetrit. Ka kaluar pothuaj nje vit kur ata u fotografuan bashke ne plazh. Hera e pare kjo qe e shihnim Arbrin ne shoqerine e nje femre te vetme, pasi ishim mesuar ta shihnim ne grup te madh shoqeror, me te cilet organizonte fundjavat dhe pushimet. Me sa duket, dashuria speciale me vajzen nga Durresi ishte aq e forte sa ta bente per vete dhe t’i linte menjane shoqerite e vjetra, duke qene gjithmone ne shoqerine e saj. Madje, aq seriozisht e ka marre Arbri kete lidhje, saqe ua ka prezantuar edhe familjareve te tij qe ne fillimet e njohjes se tyre. Eda ishte mikesha speciale ne krah te Arbrit ne ceremonine e marteses se motres se tij,

Agnesa Vuthaj dhe Simone, Imazh Publicitar i Albtelecom-it

Simone dhe Agnesa behen imazh i nje kompanie telefonike

Ata nuk e fituan spektaklin “Dancing”, por fituan zemren e publikut dhe pas vetes tashme kane nje numer te madh perkrahesish. Krahas popullaritetit qe po shijojne, ne adrese te tyre tashme vijne shume oferta per pune. Sa e sa angazhime e reklama duhet qe Simone dhe Agnesa te realizojne kete periudhe, saqe nuk do u dale shume kohe per pushime. Pak dite me pare, ata kane udhetuar drejt Shkupit per te xhiruar nje reklame te re per kompanine “Albtelecom”. Kete gje na e konfirmon Simone, i cili tregon se se bashku me Agnesen kane udhetuar drejt Shkupit per te xhiruar nje videospot qe do te sherbeje per reklamen e kompanise “Albtelecom” dhe njeherazi, te dy do te jene imazh mbrojtes i kesaj kompanie per nje kohe te gjate. /panorama plus/qershor 2011/

Eneida dhe Albana Foto Me Bikini...

Eneda Tarifa dhe Albana Osmani kalojne fundjaven se bashku

Kjo eshte hera e pare qe i shohim me veshje plazhi edhe per faktin se jane mjaft diskrete me mediat. Por, pas mbylljes se sezonit televiziv ne “Top Channel”, Eneda Tarifa dhe Albana Osmani kane menduar me sa duket t’i largohen zhurmes dhe temperaturave te larta te Tiranes, duke menduar edhe per pak plazh. Paparaci yne ka mundur te fotografoje prezantuesen e spektaklit te humorit “Portokalli” dhe prezantuesen e programit te te dielave, “E diell”, ndersa merrnin rreze dhe po argetoheshin ne “Llolipop at the beach”, ne Drimadhes te Vlores. Te dyja elegante dhe shtatlarta, ndersa shijonin kafen ne ambientet e lokalit veror ne bregdet, kane bere pershtypje pervecse me linjat, me shume per trupat e tonifikuar, edhe pse kane nje moshe afersisht tek te 30-at. Gjate gjithe kohes, ato jane pare vetem ne shoqerine e njera-tjetres, ndersa preferonin qe shumicen e kohes ta kalonin duke bere not ne det dhe poshte cadres, pa preferuar shume rrezet e diellit. Albana dhe Eneda jane nder te parat vajza VIP qe jane fotografuar deri tani ne bregdetin e Vlores, plazhi me i preferuar per personazhet e njohura te ekranit. Shume kengetare, nisur nga angazhimet e shumta me

Genta, Nora, Tuna dhe Ryva Pushime "Belesh" ne Turqi...Genta, Tuna dhe Nora, tri ‘agjentet’ seksi me mision ne Turqi

Kur vendosin t’i kalojne pushimet verore nuk i tregojne askujt, per shkak se kane frike nga fotografet tane se mos i kapim mat ne ndonje vend te papershtatshem. Kane vendosur te udhetojne si grup per ne Antalya te Turqise dhe jo vetem per pushime, por edhe per pune. Behet fjale per disa kengetare te njohura e te dashura per publikun shqiptar. Genta Ismajli, Tuna Sejdiu dhe Nora Istrefi jane tri nga kengetaret te cilat tashme po qendrojne ne shtetin turk per realizimin e disa reklamave per nje kompani kosovare, si dhe disa emisione per Televizionin 21. Televizioni ne fjale, se bashku me nje ekip te madh, perfshire kameramane, grafiste e montazhere, kane udhetuar drejt Turqise ku shkojne gati cdo vit per realizimin e disa reklamave. Reklamat jane per kompanite ajrore, emisionet televizive, intervista ekskluzive per ata, si dhe per realizimin e disa xhirimeve muzikore, sic ndodhi disa vite me heret, kur ne te njejtin ekip kishte udhetuar grupi humoristik Stupcat, kengetaret Leonora Jakupi, Big Mama etj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online