All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 25 July 2011

Dafina Me Projekt Te Ri

Dafina, se shpejti me projekt te ri

“My Swag”. Po, eshte ky titulli i videoklipit te ardhshem te Dafina Zeqirit, ndersa lajmin e konfirmoi vet Duffye.

Pas lansimit te projektit “Dangerously In Love”, Dafina Zeqiri ka zbuluar ne Twitter kengen e saj te radhes qe do te shoqerohet me klip dhe qe do te jete ne albumin e ri “Just Me”.

“My Swag – se shpejti. Qendroni prane meje kete vere. Kjo eshte fusha ime, ju po luani po ashtu ne te. Grrawww”, shkroi Dafina ne Twitter.

Sunday, 24 July 2011

Elvana: Jam Lodhur Duke Shpjeguar Jeten Time Private...

ELVANA GJATA: “Kam ikur deri ne ishujt e Greqise per dashurine e humbur”

Kjo vere eshte nje bum i vertete per Elvanen. Koncerte, klipe dhe natyrisht para pa fund. Ne mbarim te veres pushimet me familjen.

Dime qe klipin e fundit e ke realizuar ne Santorini, pse kjo zgjedhje?
Duke qene se klipi “Vetes” la nje shije shume te mire, gjithashtu u be nje trend edhe per shume artiste te tjere shqiptare, menduam te sillnim serish nje risi te radhes, por me permasa dhe dimensione me te medha kete here. Klipinia besuam nje produksioni shqiptar, i cili eshte “Pro Video”te cilet bene nje pune shume te mire.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online