All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 1 October 2011

Bleona pozon krah Charlie Sheen

Pas fotove seksi te kengetares Bleona Qerreti ne tapetin e kuq te Festivalit te Muzikes, realizuar nga Radio iHeart ne Las Vegas, ajo na ka sjelle edhe nje tjeter foto/lajm. Sic eshte ajo ne kete rast me komedianin e njohur Charlie Sheen. Pikerisht kete moment kur kengetarja shqiptare perqafon aktorin e madh, Bleona e ka postuar permes nje fotoje ne facebook. Foto kjo e realizuar ne tapetin e kuq para fillimit te serise ‘Roast of Charlie Sheen’ ne Comedy Central. Keto foto jane te rejat e kengetares Qerreti, ndersa publiku shqiptar pret lancimin e kengeve te saj anglisht te realizuara nga producenti Timbaland, sic edhe ka treguar vete Bleona./mapo/tetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Edita Abdiu (Abdieski), Intervista Zhurnal - Tetor 2011

“X Factor” ndryshoi jeten e Edites

Fituesja e sezonit te pare te emisionit te njohur muzikor ne Gjermani “X Factor”, Edita Abdiu (Abdieski) po vazhdon me sukses karrieren e saj muzikore.

Edita eshte e lindur ne Berne te Zvicres nga babai shqiptar i Maqedonise dhe nena shqiptare nga Mali i Zi. Ajo eshte femija me i madh i familjes, nderkohe babai i saj ka vdekur nga nje semundje te pasherueshme kur ajo ishte vetem 11 vjece.

Shkollen fillore dhe te mesme e ka perfunduar ne Berne te Zvicres, ndersa tash e disa vite jeton ne Keln te Gjermanise.

Ne nje kohe rekord, pasi fitoi vendin e pare tek “X Factor”, ajo realizoi duet me Ricky Martin kengen “The Best Thing About Me Is You’’, finalizoi videoklipin e kenges “The key”, fitoi cmimin “Diva award 2011” ne kategorine "Talenti i vitit’’ si dhe u nominua per cmimin “Prix Walo” si zbulim i vitit ne Gjermani.

Jonida Maliqi, Intervista Revista Mapo - Tetor 2011

Jonida Maliqi: Shtatzenia? Ndjesite e mia dua t’i ndaj me publikun

Ka surprizuar kedo me daljen e saj ne muajin e gjashte te shtatzenise, si konkurrente ne festivalin “Kenga Magjike”. Dhe menjehere ka marre miratimin e publikut permes duartrokitjeve nje jave me pare ne skenen e spektaklit “E diela shqiptare”. Jonida Maliqi, kengetarja e njohur, eshte larguar nga ky festival si fituese e vendit te pare me kengen “Njeri nga ata”. Pas tre edicionesh ajo kthehet me bebin e saj, dhe me nje kenge per te e titulluar “Thesar pa emer”, realizuar nga Pirro Cako. Ne kete interviste per faqet VIP te gazetes “Mapo”, Jonida tregon pikerisht emocionet e kesaj periudhe te lumtur te jetes. Shoqeruar kjo edhe me nje foto te mrekullueshme, e realizuar nga fotografi Armand Sallabanda, ku Jonida perkedhel bebin ne bark. “Ndjesite e mia pozitive dua t’i ndaj me publikun”, tregon ajo, ndersa per me teper le te ecim ne kete rrefim te embel…

Jonida, se pari urime per shtatzenine! Si po e perjetoni kete periudhe?

Juliana dhe Yllka ne "2 Fantastiket"

Juliana Pasha dhe Yllka Kuqi duet ne “E diell”

Emisioni “E diell” ne Top-Channel do te vjen me nje format te ri i cili titullohet “2 Fantastiket”.

Ky do te jete nje program muzikor ku marrin pjese 12 kengetare te rrymave te ndryshme nga te gjitha trojet shqiptare. Vet emri i programit “2 Fantastiket” na tregon se ky show funksionon ne duete.

Sipas burimeve te Telegrafit, dueti i pare fantastik do te perbehet nga dy kengetaret e mrekullueshme, Juliana Pasha dhe Yllka Kuqi.

Emisioni i pare fillon kete te diel, 2 tetor, dhe per 12 jave gjate duetet do te konkurrojne ne garen e forte per te qene “2-shja fantastike”. /g.sahiti/telegrafi/tetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Juliana Pasha and Kuqi Yllka duet in "The Sundays"

Friday, 30 September 2011

Fejohet Getoari

Fejohet Geti

Reperi i grupit Tingulli 3nt, Getoar Selimi i njohur si Geti, ka vendosur t’i jape fund beqarise dhe te fejohet me bukuroshen Florenta Islamin.

Bosi i ‘labelit’ “Baba Stars” organizoi nje ceremoni te vecante me rastin e fejeses se tij ku kishte te ftuar miq, kolege dhe familjare. Ceremonia ishte ideuar nga GhetoGeassy si teper private, edhe pse Telegrafi ka pasur qasje dhe ka siguruar foto nga fejesa.

Geti eshte nje prej veteraneve te skenes se hip hopit shqiptar, ndersa pergjate ketyre viteve jeta e tij private ishte e bujshme, me lidhje nga me te ndryshmet, me femrat nga me seksi shqiptare, duke perfshire ketu edhe Ciljeten dhe Elvana Gjaten. /telegrafi/shtator 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online