All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 19 November 2011

Anxhela Lancon "Martini Bikini"...

Angela lancon linjen “Martini bikini”

Paralajmerimet se supermodelja Angela Martini, njeherazi vajza qe perfaqesoi Shqiperine ne “Miss Universe”, do te lancoje linjen e saj ne bikini, i keni lexuar edhe ne “Panorama plus” ne nje interviste te sjelle ne shqip, qe Angela e kishte dhene per nje reviste turke. Dhe ja, nuk kaloi shume kohe dhe mesojme se ajo ka perfunduar xhirimet dhe reklamat per linjen e saj. Bukuroshja qe nuk e ka problem te zhvishet, e here pas here ia kemi pare edhe pjeset intime sepse ia kerkon profesioni, gjithmone e ben nxehte edhe kur eshte shume ftohte. Suksesi i linjes pa dyshim do te jete i madh, duke pasur parasysh publicitetin e madh qe beri imazhi i saj neper shume media boterore, pas daljes pa te brendshme ne nje event te madh… pastaj lidhjet dhe shoqerite e njepasnjeshme me personalitete te njohura te botes, kane bere efektin e tyre per me shume popullaritet. /panorama/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: anxhela
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela launches line "Martini Bikini"


Operacionet Qe Transformuan Alberie Hadergjonaj...

Te gjitha operacionet qe transformuan Alberie Hadegjonajn

Ajo eshte nje kengetare shume e mire, por edhe nje personazh shume karizmatik. Ne jeten e saj ka provuar majat, por edhe dramat. Megjithate, duket se Alberie Hadergjonaj nuk ia ka mohuar asnjehere vetes optimizmin dhe humorin e ri. Madje, sipas disa studimeve, keto dy cilesi te ndihmojne qe te mbetesh e re pergjithmone. Ajo mbase jo? Ne fakt, jeta tregon se nuk mjafton vetem fakti i te ndjerit mire me veten dhe boten per t’u ndier e re, por sidomos per t’u dukur e re. Ne kete moment hyn ne loje kirurgu plastik. Dhe mire ben… Madje, shyqyr qe i kemi, sepse jemi te qete qe ai eshte gjithmone aty duke pritur, mjafton qe ne te zgjedhim, te shkojme apo jo. Nderkohe duket se Alberia e ka zgjidhur tashme kete dileme dhe, per t’i dhuruar vetes nje rini te dyte, i ka hyre mbare me ndryshime, dhe sipas miqve e kolegeve te saj, ajo nuk ka komplekse per ta pohuar kete fakt. Tek emisoni “Opinion” kete te merkure, ku ne panel ishte e ftuar edhe Alberia, ne nje moment Blendi Fevziu pohoi se kengetaret per te pasur me shume sukses, nuk i mbajne shpresat vetem tek zeri apo kenga e mire, por edhe tek kirurgu plastik. Dhe te gjthe ata qe e ndoqen, besoj e pane vete me syte e tyre se ajo qe qeshi me shume per kete batute ishte Alberia, duke deshmuar se kete fakt e merr me shume sportivitet. Por ne ndryshim nga kengetaret 20- vjecare, te cilat ia nisin karrieres me nje xhiro tek kirurgu e me pas ne studion muzikore, Alberia ka bere ndryshe. Pas shume vitesh ne skene, e sprovuar ne disa zhanre te muzikes, me shume cmime prestigjioze te fituara, ka menduar se tashme duhen bere disa ndryshime ne pamje. Dhe ia ka dale… Nga ato qe ne kemi mesuar, duket se Alberia nuk eshte mjaftuar me ndonje ndryshim te vogel qe te ngjaje si dicka natyrale, por ka bere revolucion ne pamje. Me sy te lire mund te kuptosh dozat e fillerit te injektuara poshte syve, ne molleza dhe ne buze, rregullimin e qafes, nderkohe qe thuhet se edhe gjoksin e ka ribere.

Erjon Bogdani "Behet" DJ...

Bogdani provon punen e DJ ne “pub”-et e Tiranes

Futbollisti karizmatik nga Tirana, Erjon Bogdani, ka deshmuar nje pasion tjeter te vecante, qe eshte ai per muziken. Per nje moment ai ka vendosur t’i marre kufjet e dj-it te “Matis Feel good” fundjaven e kaluar, dhe te luaje per nje moment muzike per te pranishmit e oreve te vona ne kete club. Lojtari i Kombetares shqiptare te futbollit, Erjon Bogdani, kohet e fundit eshte pare te jete i pranishem me shume ne Tirane, per shkak edhe te angazhimeve te tij sportive. Tashme babai i femijes se tij te pare me emrin Aleksander, po jeton martesen ne Itali me juristen italiane, Rossella. Pas ceremonise madheshtore te dasmes, me 23 qershor erdhi ne jete djali i tyre, nje lajm qe e percollen shume site sportive italiane. Mediat e kane komentuar lindjen e femijes si nje lajm te mire per futbollistin e Kombetares shqiptare dhe ish-modelen nga Salernitana. Djalin e tyre e kane quajtur Aleksander ashtu si Bogu (emri i shkurtuar i futbollistit), kishte pohuar kohe me pare, nderkohe qe cifti ishte ne pritje te skuadres dhe qytetit ku do te transferoheshin pasi Bogdani mbylli aventuren me Cezenen. Ardhja ne jete e djalit duket se ka ndikuar dhe ne karrieren sportive te futbollistit te njohur. Vitin e kaluar, Erjon Bogdani beri te ditur terheqjen nga ekipi kombetar per ndeshjen miqesore ndaj Maqedonise. Shkak per kete ishte bere ngarkesa e madhe qe sulmuesi kuqezi kishte ne Serine A, me Cezenen. /panorama/nentor 2011/

Ardit Gjebrea: Gymysh, Sigurisht Qe Do Vije...

Ardit Gjebrea: Ju rrefej detajet e ardhjes se Gymysh

Te famshmet qe kane shkelur posacerisht ne Tirane per te qene partnere te Ardit Gjebrese per nje nate te vetme ne skene, me se shumti kane qene italiane. Por kesaj here ajo do te jete nje turkeshe me nam. Ka bukuri tipike ballkanase dhe do te pershendese turqisht me “mehraba”! Tashme limuzina eshte gati, nje suite hoteli po ashtu, per te pritur aktoren turke Songul Oden, e njohur si Gymysh, e cila mberrin sot ne Aereoportin e Rinasit. Ajo ende nuk e di sa fansa ka ketu, por pa dyshim qe nuk do cuditet perderisa ka arritur te marre vemendjen po aq sa te nje ylli Holliwood-i. Producenti i “Kenga Magjike”, Ardit Gjebrea, deri ne momentet e fundit preferoi ta ruante enigme, nese ajo do te vinte apo nese ne vend te saj do te ishte thjesht sozia. Per gazeten “Panorama”, Gjebrea zbulon te gjitha detajet e mberritjes se aktores ne Shqiperi, per te qene ne krah te tij sot ne mbremje, ne finalen e “Kenga Magjike 2011”

Sot ne mbremje eshte nata finale e festivalit “Kenga Magjike 2011”. Cfare suprize mund te na zbulonit paraprakisht?
Eshte e cuditshme dhe e pabesueshme se si atmosfera eshte elektrizuar, pas nates se dyte te festivalit “Kenga Magjike”. Ndihet ankth shume i madh tek kengetaret qe kane votuar njeri-tjetrin, dhe presin te performojne sot ne mbremje, qe eshte dhe nata finale. Te gjithe presin surprizat e show-t, qe ne radhe te pare jane kenget e perzgjedhura te kesaj nate. Por teksa e nisa qe ne fillim biseden time qe kur thashe “e pabesueshme”, e kisha fjalen tek interesimi i te gjithe telenovelistave (nese mund t’i cilesojme keshtu) per ardhjen ne Shqiperi te aktores turke Songyl Oden, e njohur si protagonistja e telenoveles “Gymysh”, qe po transmetohet ne “Tv Klan”.

Kjo Eshte Ginger Genta...

Genta Ismajli behet si karrote

Si gjithmone edhe kete here kengetarja Genta Ismajli sjell ndryshime ne look-un e saj. Ekspresivja e skenes shqiptare ka vendosur te beje nje ndryshim ne ngjyren e flokeve te saj, duke sjelle nje ngjyre qe mbetet gjithmone e pelqyer.

Keshtu bukuroshja Ismajli i ka lyer floket e saj ngjyre karrote ne ndryshk, duke bere te dukshme edhe disa fije ne to.

Genta Ismajli mesohet se eshte duke punuar per materiale te reja muzikore, nderkohe qe ajo ka nje axhende shume te ngjeshur me koncerte.

Sa i takon jetes private Genta vazhdon te mbetet singell dhe kete fakt nuk e ka per turp ta deklaroje sa here qe i jepet rasti. /bluetooth/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta is like a carrot

"Kenga Magjike 2011" - Finalistet

Kenga Magjike gati per finalen

Kane perfunduar dy netet gjysmefinale te Kenges Magjike 2011. Kenge te ndryshme nga artiste te talentuar nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia e Mali i zi moren pjese ne kete kompeticion te muzikes moderne shqiptare, por ne finale shkuan vetem emrat me te spikatur.

Si kenga me favorite mbetet e Besa Kokedhimes ''Boten do ta ndryshoja”, ku edhe flitet qe ajo do te fitoje, por njekohesisht Rosela Gjylbegu ''Sikur te isha ti” eshte shume favorite me nje kenge po ashtu shume te bukur…

Finalistet e Kenga Magjike 2011:

Ronela Hajati & Visari - Neles
Devis Xherahu -Akoma se besoj
Rezarta Shkurta - Te jesh e mire smjafton
Adelina Tahiri -Mos u kthe
Redon Makashi & Arb - Me ler te fle
Besa Kokdhima - Boten do ndryshoja
Rosela Gjylbegu - Sikur te isha ti
Rozana Radi dhe Mc Kresha - Jabadabadu
Noizy - Shooting Star
Greta Koci -Pyes veten
Leonora Jakupi - Kenge e pa kenduar
Pirro Cako & Vedat - Buje vetem buje
Alberie Hadergjonaj - Vetem ty
Eranda Libohova & Aldo - Pa Problem
Ermal Mamaqi - Vetem Beso
Era Rusi - Nje Lamtumire
Olta Boka - Anna
Kejsi Tola - Me jeto
Jonida Maliqi -Thesar pa emer
Big Basta& Angelo - Si Melodi
Laura Nezha - Jo se di

Adelina Berisha Imazh Kalendari...

photo by veton osmani
Adelina Berisha provokuese dhe ne dimer

Kengetarja bukuroshe e cila dite me pare per “Zhurnal Plus” rrefeu se te gjithe djemte i thone se eshte shume seksi, kete dimer sapo ka realizuar nje set fotografik shume seksi.

Serisht “Zhurnal Plus” ka kontaktuar me Adelina Berishen dhe ka mesuar se fotot jane te realizuar me shume mjeshteri nga fotografi me i mire shqiptar Veton Osmani, ndersa kengetarja duket qe provokon shume fort. Mesuam gjithashtu se Adelina po behet gati te jete edhe imazh kalendari ku do te ofrohen keto foto per nje biznes kosovar.

Megjithese eshte dimer vajza ka pozuar mjaft “hot” perpara fotoaparatit te Vetonit. /zhurnal/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Berisha provocative even in winter

The beautiful singer who few days earlier for "Zhurnal Plus" confessed that all the boys say she is very sexy, this winter has just conducted a very sexy photo set.

Aurela Gace: Femija Mrekullia Me e Bukur qe Mund te Ekzistoje...

Aurela: Femija eshte bekim nga perendia

Aurela Gace per TV Klan "Takimi i Pasdites", nga shtrati gjersa ende ishte ne spital, tejet e lumtur pas lindjes se Grace-it, shprehet si vijon:

"Kisha pritur kaq shume kete moment...t'kisha engjullin tim ne duart e mia... sigurisht qe duhej te gjeja personin e duhur... paska qene mrekullia me e bukur qe mund te ekzistoje... te kesh femijen tend ne krahet e tua eshte gjeja me e bukur qe kam provuar deri me sot.

Gjithe kohes kam deshiruar te jem nene... por sic thashe me pare nuk doja te kem femije vetem per vete, nuk isha aq egoiste... pa pasur nje baba te vertete per femijun tim... dhe cdo gje ndodhi bukur, erdhi bukur.

Femija eshte bekim nga perendia...

Almeda Abazi: Me Ne Fund Mediat Shqiptare u Kujtuan Per Mua...

Almeda Abazi: Karriera ime ne Turqi

Almeda Abazi, bukuroshja e shpallur Miss Shqiperia 2008 dhe Miss Globe, sot eshte shume e njohur ne Turqi.

Filloi te punonte si modele, me pas u be e njohur ne telenovela dhe filma ne Turqi. Sot eshte nje nga konkurrentet me te forta te ‘Dancing with the Stars’. Flavio Qarri ka realizuar nje interviste me te permes ‘Skype’.

Ishte e veshtire te ikje nga Shqiperia menjehere sapo ishe shpallur Miss?
Nuk eshte e lehte te lesh vendin tend per te shkuar ne nje vend tjeter, por largimi me solli me shume mundesi. Ne Turqi jam mesuar dhe te them te drejten nuk dua te largohem me.

Na trego me shume se cfare po ndodh me Almeden: yll telenovelash, pjesemarrje neper spektakle televizive…
Une kam punuar shume per te arritur ketu ku jam sot dhe e meritoj, pork am ende edhe shume per te arritur.

Noizy: Dueti me Cilin dhe Genten eshte i sigurte...

Noizy: Duetet me Cilin dhe Genten do te behen

Eshte nje nga reperet me te njohur shqiptare dhe per fatin e tij te mire gati cdo kenge qe realizon shnderrohet ne hit. Pas duetit me Eni Kocin, “So hot”, Noizy, i cili merr pjese edhe te edicioni i sivjetem i “Kenges Magjike”, eshte duke realizuar nje kenge te re me motren me te vogel te Gretes, e cila po fiton fame shume shpejt. Po dueti i parashikuar qe ne fillim te vitit me Ciljeten, ku shkoi?! U fol gjithashtu per nje bashkepunim me Genta Ismajlin, por nga ana e asnjerit prej kengetareve nuk pati konfirmim. “Per shkak te koncerteve te shumta dhe mungeses se kohes, nuk jam ulur dot te flas dhe te punoj nga afer me Ciljeten dhe Genta Ismajlin, me te cilat eshte biseduar per bashkepunime. Ne vijim do kete bashkepunime, kjo eshte e sigurt”, - ka sqaruar reperi, i cili nuk po gjen “rehat” nga femrat kengetare. Se fundmi, ai ka pasur shume koncerte ne Evrope, gje qe ka bere qe disa te diela te mos jete i pranishem ne spektaklin “E Diell”, ku eshte angazhuar ne rubriken “dyshet fantastike”. /standard/nentor 2011/

Lorik Cana Deshiron te Krijoj Familje...

Lorik Cana: Dua te martohem dhe te kem femije

Mesfushori i kombetares shqiptare, i aktivizuar me skuadren e “Lazios” prej disa kohesh, ka thene se fundmi se e enderron krijimin e familjes. Eshte vetem 28 vjec, por Loriku pret me padurim te martohet dhe te kete femijet e tij, pasi sic eshte shprehur kenaqet shume me femijet, sidomos ata te motres. “Me pelqejne shume femijet, sapo te martohem dua te kem te tille”, - eshte shprehur Cana duke ndezur kuriozitet mbi faktin se a eshte e zene zemra e tij apo jo, si nje parakusht per martesen dhe mandej femijet. I perfolur se fundmi per lidhjen me kengetaren nga Shkupi Adelina Tahiri, futbollisti simpatik, gjate nje daljeje televizive ka pranuar te kete vec marredhenie shoqerore me 19-vjecaren, duke theksuar ama se asaj kerkesat nga meshkujt nuk i mungojne, duke qene se eshte mjaft e bukur dhe e talentuar. Ai nuk ka pranuar te flase nese aktualisht eshte ne nje lidhje dashurore, por ka sqaruar jo pa siklet se ne jeten e tij ka dashuruar vetem nje here. Me siguri e ka pasur fjalen per romancen qe ka pasur me modelen Zana Krasniqi, me te cilen ka qene i lidhur per disa vjet. Sa per familjen, eshte tradite e futbollisteve qe te martohen shume heret dhe mesa duket ne kete aspekt Loriku e ka “shkelur” paksa afatin! /standard/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 18 November 2011

Bleona Qereti Nuk ka Fansa por ka Zemra...

Bleona nuk ka fansa ka ZEMRA

Bleona ka lancuar faqen e saj te re online te cilen mund ta shikoni tek www.BleonaQereti.com Faqja e re eshte me praktike se faqja e vjeter,por fatkeqsisht nuk ka shume informacion te ri.

Fotot jane te vjetra dhe asnje video te re nga kengetarja.Ndoshta nje video nga puna ne studio do ishte me mire. Gjithashtu dhe galeria e fotovo eshte pak e vjeter,pasi nuk ka foto te reja apo ne studio te kengetares e as foto nga parakalimet e saj te shumta ne tapetin e kuq te eventeve te ndryshme. Te pakten seksioni i lajmeve duket me i mirembajtur.Ne mesazhin e saj me te fundit kengetarja tregon se ka perfunduar 6 kenge dhe mezi pret te ju tregoj fansave albumin e saj te ri. Thashe fansave? Me falni! Bleona nuk ka fansa ka ZEMRA! Keshtu ju drejtohet ajo simpatizanteve te saj.Ide jo e keqe! /albaniac/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Samanta Karavella: Jam e Dashuruar...

Samanta Karavello – “Jam e dashuruar por nuk e bej publike”

Edhe pse vetem 20-vjece kengetarja ka njohur e shijuar suksesin e kengeve te saj duke u shnderruar ne nje figure shume te pelqyer per publikun. Por ka njohur edhe zhgenjime sic ishte mosarritja ne finalen e TopFestit. Samanta na tregon se eshte e dashuruar, por nuk deshiron te jap asnje detaj mbi te dashurin dhe lidhjen e saj.

Pas suksesit me kenget ritmike nje vere me pare, kengetarja simpatike Samanta Karavello po pergatitet serish per te terhequr vemendjen e fansave te saj me nje hit. Eshte ne fazen e perzgjedhjes se kenges, ndersa mendon qe publiku e pelqen ritmin, ndaj nuk ka arsye per t’iu ndare… Sidomos kur mendon plazhin, reren, detin me muziken ne sfond! Kengetarja 20 vjecare ne fakt eshte e lumtur per cfare ka arritur ne rrugen e saj muzikore. Edhe pse kenget e saj nuk jane vleresuar gjithmone me cmime, sic ndodhi me kengen e fundit “Provoje edhe njehere”, qe nuk arriti te hynte ne finalen e Top Fest, ato i kane dhene nje vleresim edhe me te madh. Jane bere hite te padiskutueshme! E ky eshte suksesi me i madh per nje artist. Samanta pervec risive muzikore dhe shfaqjes ne rryma te ndryshme, ka rene ne sy nga kenga ne kenge edhe per transformimet ne look! Sipas saj kjo eshte nje pjese shume e rendesishme ne paraqitjen e artistit. Gjithashtu, ne kete interviste per revisten “Shqip” ajo rrefen gjithe spekullimet qe jane bere per prishjen e marredhenies se saj me kantautorin Big Basta, apo edhe lidhjen e saj me nje “manaxher”, dhe shton se ne jeten e saj eshte dikush!

Isida Mollaymeri, Intervista "Revista Shqip"

Isida – “Dashuria me motivon per gjithcka”

Isida Mollaymeri, balerina klasike e Tob-it, ka ushtruar kete profesion dhe art te veshtire per 14 vjet, dhe sot e mbron me shume pasion. E suksesshme dhe e famshme per publikun nga spektakli “Dancing with the Stars” ajo flet per Revisten Shqip per zhgenjimet dhe momentet e bukura qe ka kaluar, per baletin dhe veshtiresite e tij. Por a eshte e dashuruar vajza qe shqiptaret e admironin nga ekrani? Cilat jane pasionet e saj? Si eshte ndertuar jeta e saj?

Ajo eshte bere e njohur dhe e dashur per publikun shqiptar ne menyre te vecante nga eksperienca qe ka pasur ne “Dancing with the stars”. Nje gare qe vuri ne dukje jo vetem personalitetin e saj si nje balerine te vertete, por zbuloi edhe karakterin e saj perkrah vipave konkurrente. Me shume vullnet, kerkuese, dhe me se e talentuar ajo ka qendruar perkrah tyre duke i stervitur e pergatitur ata ne cdo nate qe do te prezantoheshin. Ajo do te spikaste per temperamentin dhe zhdervjelltesine e levizjeve. E kush mund te jete tjeter vecse Isida, vajza simpatike dhe me shume se elegante qe dallon menjehere per buzeqeshjen e embel dhe kacurrelat bionde. Isida eshte nje balerine klasike, e cila e ka ushtruar kete profesion dhe art te veshtire per 14 vjet, dhe sot e mbron me ze te larte e me shume pasion kete profesion te saj. Qe e vogel ka ndjere se do te behej balerine nje dite, dhe me te gjitha menyrat eshte munduar te kujdesej per veten, duke refuzuar edhe lojerat me femijet e lagjes, duke refuzuar ushqimet e renda e te shijshme, edhe pse per te qene ajo qe eshte sot nuk i ka kushtuar shume. Aspak e sforcuar por krejt natyrale ajo eshte nje balerine qe do te dallohej menjehere. Jo vetem pak e perkedhelur, e brishte dhe elegante, Isida ndihet si princeshe nen petkun e balerines. Por ne nje bisede me te lexohet menjehere thjeshtesia qe e karakterizon. E cilter dhe pa komplekse, ajo rrefen deshirat e saj, pasionet, te vertetat e ketij profesioni, si dhe stilin e jetes qe balerina e “Dancit” ben.

Anxhelina Hadergjonaj, Intervista "Revista Shqip"

Anxhelina Hadergjonaj: “Deshiroj suksesin e mamase sime”

Te jesh e bija e nje artisteje te madhe eshte edhe fat, por nuk eshte gjithcka. Te dish “te perfitosh” nga kjo, duhet patjeter ta meritosh suksesin dhe te kesh disa aftesi, te cilat bukuroshes 18 vjecare, Anxhelina Hadergjonajt, pa diskutim qe nuk i mungojne.

E lindur ne Amerike, me origjine gjysem kosovare dhe femijerine te kaluar ne Tirane, ajo i ka te gjitha ngjyrat e mundshme ne karakterin e saj. Pertej bukurise Anxhelina gezon dhe nje vokal te bukur. Me klipin e pare ne tregun muzikor, ajo ka ndertuar profilin e nje artisteje ne rrugen e suksesit. Dhe finalja e Top fest-it ishte deshmia e pare.

Edhe pse ka emrin e nje engjelli, ngjason me nje “djallushke” ne klipin e saj te pare “Kopje pa kuptim”. Ajo performon gjithe sensualitet ne video, teksa ne sfond digjet nje zjarr, si per te justifikuar dhe nje here ate qe thame, se ajo eshte nje “shejtan” i vertete. Keshtu e therret ndonjehere dhe Alberia – me siguri. Vajza e vogel e ikones se muzikes, ia beri shume qejfin se emes artiste kur shprehu interes per muziken. Motra e saj e madhe, Agnesa, ka preferuar te qendroj larg gjithe kesaj “zhurme” te showbizit. Nje vendim qe sigurisht, eshte respektuar, por teksa flet me Alberien per talentin e Anxhelines, zbulon se deshira e saj per ta trasheguar talentin ka qene e madhe. Dhe ia doli. Me pune, Anxhelina e vogel, nga nje talent premtues, mund te shnderrohet ne nje artiste te madhe.

Leonora Jakupi: Akuzat per Vjedhje Me lane Tri Nete Pa Gjume...!

Leonora Jakupi: Nuk kam vjedhur kengen nga serbet

Kengetarja e njohur kosovare Leonora Jakupi mohon te kete vjedhur kengen e saj te fundit me te cilen po konkuron ne festivalin “Kenga Magjike” ne Shqiperi. E pranishme ne emisionin televiziv “Opinion” ne Tv Klan, Jakupi tha se kishte qendruar tre nete pa gjume nga lajmi i publikuar ne media dhe akuzat per vjedhje te kenges me titull “Kenge e pa kenduar”.

Jakupi akuzohej se kishte vjedhur melodine e kenges nga kengetarja serbe Jelena Tomasevic. Jelena Tomasevic me kengen “Oro” kishte konkurruar ne Eurovizion ne vitin 2008. Jakupi tha se edhe nese do te kishte patur dicka te tille ajo nuk do te ishte vjedhje e Leonora Jakupit por e kompozitorit. Kengetarja tha se nuk mund te quhet vjedhje ngjashmeria e konstatuar mes dy kengeve dhe se gjithcka e kishte lenduar pasi media e kishte trajtuar ne sens negativ se si ajo kishte kopjuar nga serbet.

Shkelzen Jetishi & Kastriot Tusha, Koncert ne Gjakove me 18 Nentor 2011

Kastriot Tusha dhe Shkelzen Jetishi, koncert ne Gjakove

Njeri eshte artist i madh nga Shqiperia, ndersa tjetri eshte ikone e muzikes gjakovare. Kastriot Tusha dhe Shkelzen Jetishi jane bere bashke per te tretin vit me radhe ne menyre sofres se bukur te artdashesve gjakovare t’i dhurojne ariet e vjetra, te pazevendesuara, me motive nga Shqiperia e Mesme.

Derisa para tri vitesh, koncerti i pare i kesaj duoje iu kushtua kengeve te artistit te madh Isuf Myzyrit, viti i kaluar kishte ne retrospektive kenget e Qamilit te vogel, kete vit, Tusha dhe Jetishi bashke me dy te ftuarat ne koncertin solistik, Irma Zyberi dhe Nezafete Shala, do te sjellin per publikun kenget e bukura e te vjetra nga artisti Mustafa Budini.

“Do te jene disa prej kengeve te tij qe i dine te gjithe. “Kenga e dallendyshes”,”Kenga e kumrise”,”Mori vjollca qe qele ne saksi” dhe disa tjera do ti sjellim per publikun gjakovar” tregon Tusha, plot entuziazem per shkak te kthimit per performimin e radhes ne Gjakove. Sipas tij, qyteti i Gjakoves e meriton nje eveniment te tille “Gjakova eshte nje qytet me nje tradite dhe qyteterim te lashte, dhe qe e pret mire muziken.

Alma Bektashi: Dua te bej nje liber per muziken moderne...

Alma Bektashi: Rikthimi im ne ‘The Voice’

Alma Bektashi ka folur per karrieren e saj si kengetare dhe per rolin e trajneres ne emisionin ‘The Voice of Albania’.

Kengetarja kosovare ka theksuar se kohet e fundit nuk ka qene shume aktive ne boten e muzikes per shkak se ka qene shume e ngarkuar me “plotesimin e vetes”.

“Kam studiuar dhe nuk mund te them qe kam qene pushim. Kam qene me e ngarkuar madje. Une jam munduar te perfeksionoj veten. Gjithashtu jam marre me nje liber timin “Zeri dhe Aktori” ku shpjegohet vokali dhe transformimi i tij. Kam bere edhe nje master per dramaturgji. Kam dashur te plotesohem”, tha Bektashi e ftuar ne studion e emisionit ‘Pasdite ne Top Channel’.

Thursday, 17 November 2011

Aferdita Dreshaj Ndryshon Look...

Aferdita ndryshon look

Modelja dhe kengetarja e njohur Aferdita Dreshaj keto dite eshte duke ndryshuar look-un e saj. Arsyeja per kete ndryshim eshte se ajo ka vendosur per nje dalje me te fresket ne disa revista.

Ndoshta keshtu do te duket Aferdita edhe ne programet televizive qe do te realizohen me rastin e festave te fund vitit, por si duket ajo akoma nuk ka vendosur!

Aferdita koheve te fundit eshte duke qendruar me shume ne relacionin Shkup-Prishtine-Tirane per realizimin e disa projekteve muzikore, emisioneve dhe intervistave te ndryshme, pastaj shkak per qendrimin e saj ketu eshte mbeshtetja qe ajo i jep te fejuarit te saj Shpatit qe mer pjese ne nje kompeticion muzikor ne Tirane. /editorial/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita changes look

Anjeza Shahini, Intervista "Gazeta Shqiptare" - Nentor 2011

Anjeza Shahini: Gjumin e kam pasur merak

Anjeza Shahini rrefehet…Zeri potent i skenes shqiptare, vjen kete here ne nje interviste ndryshe, jashte profesionit. Do te flasim per vitet e gjimnazit, qe per shume njerez, ashtu si dhe per Anjezen, jane vitet me te bukura. Nje interviste e mbushur me pergjigje te ndjera e nostalgjike. Per te mos ju zbuluar me shume detaje nga rrefimi, po ju leme ta shijoni ate vete ne vijim…

Si i kujtoni vitet e gjimnazit?
I kujtoj me shume perzemersi e mall. Ishin vitet e krijimit, e zhvillimit te personalitetit, te shoqerise dhe ne rastin tim edhe te nje zgjedhjeje te rendesishme profesionale, sepse ishte pikerisht koha qe une nisa te kendoj ne skene.

Cfare ju bie me shume ne mend nga ajo kohe?
Me kujtohen mengjeset e vona te miat, qe shoqja ime e femijerise, me vinte alarme qe une te kapja mesimin. Me bie gjithmone ndermend stafi pedagogjik qe i kam dashur shume sikurse ata mua, shoqeria si dhe oraret e pushimit qe rrija ne klase nderkohe qe prisja per te pertypur ndonje patatine. (Buzeqesh)

Kristine Elezaj Kenge te Re me Kompozitorin Ras...

Kristine Elezaj bashkepunon me Ras

Keto muajt e fundit Kristine Elezaj duket sikur ka qendruar pak nen hije,por ne te vertete kengetarja gjendet ne studio per te regjistruar material te ri.

Ne kemi mesuar se ajo eshte duke punuar me kompozitorin e njohur amerikan Ras (Nicholas Ras Furlong) i cili ka kompozuar kenge dhe per kengetare te tille si Leona Lewis,Jordin Sparks,Mario,Wynter Gordon etj. Materialet e reja priten te jene gati nga fillimi i vitit qe vjen. /albaniac/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kristine Elezaj cooperates with Ras

These last months Kristine Elezaj little seems to have stayed in the shadows, but the singer is actually in the studio to record new material.

We have learned that it is working with the famous American composer Ras (Ras Nicholas Furlong) who has composed songs and singers such as Leona Lewis, Jordin Sparks, Mario, etc. Wynter Gordon. New materials are expected to be ready by early next year.
]]

Bleona Qereti Mezi Pret te Behet Nene...

VITIN TJETER, NENE

Bleona Qereti edhe zyrtarisht ka deklaruar se deshiron qe te behet nene vitin e ardhshem. Kjo thashetheme ka qarkulluar disa muaj neper mediat shqiptare, por vetem tani kengetarja e ka konfirmuar per gazeten MAPO te Shqiperise.

“Mezi po e pres diten kur do te behem nene. Shpresoj qe vitin tjeter do te behet realitet mbas kaq vitesh martese. Mirepo, Ganiu me kupton, mbasi ai me ka njohur si kengetare dhe u martua me nje kengetare, keshtu qe pasojat diheshin qe ne fillim”, ka thene Bleona.

Bleona po ashtu ka thene se per momentin me shume eshte e fokusuar ne karrieren e saj ku eshte duke punuar me disa producente te njohur amerikane. Ne fakt, kengetarja eshte duke synuar karriere nderkombetare qe disa vite deri me tani./express/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
NEXT YEAR, BECOMING MOTHER

Bleona Qereti officially stated that it wants to become a mother next year. This rumor has circulated several months in the Albanian media, but now the singer has confirmed to the newspaper Albania MAPO.

A Vodhi edhe Ermal Fejzullahu...?

A U FRYMEZUA ERMALI NGA IRANIANI MORTEZA?

Njera prej kengeve qe tek publiku kosovare eshte bere hit, kenga “Nostalgjia” e Ermal Fejzullahut, eshte nje frymezim apo nje kopje e kenges “Ham Nafas” e kengetarit iranian Morteza Lotfi.

Kenga e Ermalit “Nostalgjia” ka dale ne vitin 2009, perderisa Morteza kete kenge e kishte krijuar ne vitin 2007 dhe po ashtu eshte nje kenge e adhuruar jo vetem ne Iran por edhe ne vendet te ndryshme te botes.

Sa eshte kenga e kopjuar dhe a mund te konstatohet se ajo eshte marre nga Ermali prej kengetarit iranian, lexuesit mund ta shikojne ne dy videot e postuara me poshte.

Ndryshe, koheve te fundit kengetaret kosovare, sidomos ne kete fundvit jane duke u akuzuar se jane duke marre kenge dhe instrumentale nga kengetare te botes se trete dhe vendeve fqinje, duke tentuar keshtu qe nga mungesa e informacioneve te krijojne adhurues me kenge te vjedhura.

Wednesday, 16 November 2011

Alberie Hadergjonaj Mbahet e Re me Botoks...

Alberia rinohet me botoks?

Sipas “Kosova Sot” kengetarja Alberie Hadergjonaj ka filluar ta perdore botoks.

Gjate paraqitjes se saj ne “Kenga Magjike” ajo eshte dukur me e re se kurre, e kjo fale botoksit, shkruan e perditshmja kosovare.

Ende nuk mund te supozohet nese thashethemet jane te verteta, derisa vete Alberia nuk ka komentuar asgje rreth perdorimit te mundshem te botoksit.

Kengetarja konkurron ne festivalin “Kenga Magjike” me kengen “Vetem per ty” ku eshte kualifikuar per ne gjysme finale. /kosova sot/telegrafi/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Merita Halili Therret Fansat ne Facebook...

MERITA HALILI, KERKON NDIHME NE FACEBOOK

“Miqte e mi ne Facebook, nje artiste pa dashamiresit e vet, nuk mund te quhet e tille!

“Ju jeni ata te cilet me mbani gjalle dhe me beni te ec perpara dhe te mundohem t’ju sjell me te miren time!

“Me ndihmoni te rris numrin e fansave ne Facebook dhe si gjithmone me ndihmen tuaj!”.

Me keto fjale, kengetarja e madhe e muzikes popullore u drejtohet fansave te saj, pse jo duke kerkuar edhe ndihme prej tyre per te rritur shikueshmerine dhe numrin e fansave ne profilin e saj te publikuar ne Facebook.

Ne nje tjeter thirrje, ajo shkruan perseri: ‘Ju pershendes te gjithe ju shqiptaret e mi! Ju falenderoj nga zemra per fjalet e mira! Shpirti im do kendoje gjithmone per ju, ashtu sic gjithmone kam bere!”. /bluetooth/express/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Edhe Era Rusi Operon Hunden...

ERA ME HUNDE TE RE

Kengetarja e re, Era Rusi ka hyre ne mesin e kengetareve qe ka bere hunden operacion. Me pare hunden operacion plastik e kishte bere edhe Dafina Zeqiri, Genta Ismajli dhe disa kengetare te tjera.

Biondja eshte paraqitur me hunden e saj te re gjate skenes se nates se fundit te paraqitjes se kengeve ne festivalin “Kenga magjike” qe drejtohet nga Ardit Gjebrea.

Kengetarja me pamje te re eshte dukur edhe te “Kenget e shekullit”. Ndryshe, Era eshte njera prej kengetareve premtuese ne skenen e muzikes shqiptare. /express/nentor 2011/

Aferdita Dreshaj Imiton Modelet e "Victoria's Secret"...

Aferdita Dreshaj imiton engjejt e “Victoria’s Secret”

Kengetarja seksi, njeherazi mbreteresha ne fuqi e konkursit “Mis Kosova 2011, Aferdita Dreshaj, keto dite ka qene e impenjuar me pergatitjet dhe realizimin e nje sherbimi te ri fotografik, te cilin e ka anoncuar qe me heret. E fejuara e kengetarit Shpat Kasapi ka punuar me nje prej fotografeve te mirenjohur kosovare dhe sapo ka mbaruar kete set fotografish, nuk ka vonuar te hedhe disa prej tyre ne rrjetet e popullarizuara sociale, me qellim qe te admirohet nga fansat. Me kete rast, ka shkruar edhe ne Twitter: “Up so early, ...photo shoot for a magazine cover”. E ka fjalen qe eshte ngritur nga gjumi shume heret, sepse duhet te realizoje fotosetin per nje reviste. Se per cilen reviste behet fjale, kete do ta mesojme shume shpejt, edhe pse ne fotot qe na ka servirur, ajo ngjan shume me supermodelet e njohura te “Victoria’s Secret”, qe shquhen per pozat me te brendshme dhe krahe engjejsh. Ndoshta Aferdita si modele qe eshte, perhere ka enderruar te jete pjese e VS-se, gje qe pak a shume e enderrojne te gjitha modelet e botes, ndaj ka dashur t’u ngjaje te paken per pak momente engjejve si Miranda Kerr, Adriana Lima, Alessandra Ambrosio etj. Vetem pak kohe me pare, kusherira e Aferdites, modelja Tika Camaj Ivezaj, gjate nje audicioni per modele ne agjencine VS, arriti deri ne “Top 5”, por nuk ia doli me tej! /standard/nentor 2011/

Adelina Berisha ka Oferta Nga Shume Meshkuj...

Adelina Berisha: Kam shume oferta nga meshkujt

Per kengetaren simpatike nga Kosova, prej kohesh eshte shkruar se eshte perfshire ne nje romance me kengetarin nga Tirana Stine, edhe pse kete gje asnje prej tyre nuk e ka pranuar asnjehere. Bukuroshja e hitit “Sa larg je”, se fundmi eshte shprehur se ka shume oferta nga meshkujt, edhe pse “zemren nuk e jep kollaj”. Normal qe ka oferta, eshte nje femer e bukur, per me teper personazh publik, por zakonisht VIP-at nuk shprehen me te tilla terma, madje preferojne t’i anashkalojne te tilla ceshtje! E pyetur ne lidhje me kete, ajo thjesht ka pohuar: “Te them te verteten apo jo?! Ja, do t’ua them, eshte shume e vertete qe kam oferta nga meshkujt”. Por gjithcka ka mbetur me kaq, sepse 22-vjecarja nuk do te tregoje asgje me teper per jeten e saj personale, te cilen e ruan me fanatizem. “Jeten time personale dua ta ruaj me fanatizem, ajo eshte e imja, me perket mua”, - ka thene Adelina, kur eshte vene perballe pyetjes se a ka apo jo nje te dashur. Kohet e fundit per te eshte shkruar shume ne mediet shqiptare dhe ato kosovare per shkak te nje konflikti qe lindi krejt papritur mes motrave Koci (Greta dhe Eni) dhe saj. Nga ana e saj, Adelina Berisha ka deklaruar ne cdo dalje mediatike se motrat kengetare thjesht e xhelozojne, por as nuk njihen fare me njera-tjetren. Kengetarja kosovare ka thene edhe se fotoja qe qarkulloi ne shtyp, ku ajo ishte gjoja pa te mbathura nen fustanin qe kishte veshur per te performuar ne nje koncert; ishte manipuluar nga Greta dhe Eni Koci, te cilat natyrisht nuk e kane pranuar asnjehere kete gje. /standard/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Elvana Gjata Me Nje Klip te Ri...

Elvana Gjata i ben videoklip “Gjakut Tim”

Kengetarja e talentuar, Elvana Gjata vjen me nje videoklip te ri. Ajo se shpejti do sjell para adhuruesve te saj videoklipin e kenges “Gjaku Im” kenge kjo qe si audio ka dal pak me heret.

Sipas informacioneve qe Elvana barti tek adhuruesit e saj permes rrjetit social “Facebook”,ajo beri te ditur qe sapo kane perfunduar xhirimet e videoklipit “Gjaku Im” , Shume e lodhur por e kenaqur, Mirenjohje per ekipin me te madh ndonjehere tha Elvana. /grazzi/nentor 2011/

Degjo kengen:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata makes the video clip "My Blood"

Adelina Emini Fillon Xhirimet e Klipit te Ri...

Adelina Emini: Neser fillojne xhirimet e “Behu Burre”

Hitbersja e kengeve si: “As ti As une”,” Ca ta bon goja”,e se fundmi edhe bashkepunimit te saj tejet te suksesshem me Genc Prelvukaj “Tipsy”,nuk e ka ndermend te ndalet.Ajo se fundmi do nxjerr edhe videoklipin e saj me te ri te titulluar “Behu Burre”,videoklip ky qe do behet me Produksionin e njohur Kosovar,”Pulla”.Emini permes nje mesazhi telefonik derguar “Grazzi”-t konstaton se xhirimet e videoklipit do fillojne neser me date 16 nentor 2011. /grazzi/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Emini: Tomorrow start filming the "Be a man"

Hitmaker of songs like: "As ti as une", "Ça to bon goja", and recently also its highly successful cooperation with Genc Prelvukaj "Tipsy," had no intention of stopping. She last will release her newest video clip titled "Be a man", a videoclip to be made with popular kosovar production "Pulla". Emini through a telephone message sent "Grazzi"-t finds that filming of the video clip will start tomorrow, on November 16 2011.
]]

Xhensila Myrtezaj, Intervista "Shekulli" - Nentor 2011

Xhensila e Besit apo Besi i Xhensiles?

Lidhjen me muziken e ka te forte, aq sa kur flet, e quan “dashuri”. Xhensila Myrtezaj merr pjese per here te pare ne festivalin e fundvitit ne Radio Televizionin Shqiptar. E ka pritur prej kohesh kete moment, pasi donte nje vit jubile. Dhe ai erdhi. Eshte i 50-ti festival i dimrit ne Shqiperi. Ne nje bashkepunim me Genti Lakon, i cili eshte kompozitor i kenges dhe me Jorgo Papingjin, si tekst-shkrues, Xhensila vjen me nje balade.

Deshiron te mbetet surprize, na zbulon vetem se ne kenge ajo eshte ne nje dialog me henen. Ky konkurrim e ka dhe nje qellim, ajo e ka enderr eurovizionin dhe po ashtu pret qe nje dite te jete pjese e tij. Xhensila sapo ka perfunduar Liceun per kanto, por nuk e ka pare te arsyeshme qe edhe studimet e larta t’i vazhdoje ne kete dege, pasi eshte e mendimit se ate cka mundi te merrte, e ka marre ne lice, dhe per kete arsye ka menduar te vazhdoje nje dege tjeter, ate te “marredhenieve me publikun” ne nje universitet privat.

Diellza Kolgeci Nuk i Pelqen Operacionet Plastike...

Diellza kunder operacioneve plastike

E bukur si gjithnje, e dhene pas dukjes, modelja Diellza Kolgeci nuk heziton te tregoje qe eshte kunder operacioneve plastike. Shumekush nuk mund te besoje se ajo deri tani nuk ka pasur asnje nderhyrje kirurgjike ne fytyren e saj, madje shprehet se dobesia me e madhe e nje femre per ta permiresuar fytyren apo trupin e vet eshte nderhyrja e operacioneve plastike.

“Koheve te fundit operacionet plastike estetike jane bere mjaft te shpeshta, tani cdo e dyta femer publike ka te operuar hunden, buzet apo ndonje pjese tjeter te fytyres. Ne realitet mund t’i veresh se thuajse te gjitha buzet dhe hundet kane model te njejte te operimit dhe thuajse te gjithe jane operuar te mjeku i njejte.

Kosova eshte vend i vogel dhe kemi shume pak mjeke te kirurgjise plastike-estetike qe bejne nderhyrje te tilla, andaj e kemi me lehte t’i identifikojme ata qe po bejne operime te tilla”, ka thene ajo per “Zerin”.

Eliza Hoxha Sjell Nje Befasi per Publikun...

Eliza sjell befasi per publikun

Edhe ky vit eshte mjaft i suksesshem per kengetaren e njohur Eliza Hoxha, e cila eshte e dhene pas punes. Ajo mundohet qe ne cdo paraqitje te saj te duket bukur dhe te terheqe vemendjen e publikut.

Kete here ajo vjen me nje bashkepunim te ri me artistin Dj Dalool me kengen “Nuk mundesh”. Eliza e vlereson lart kete bashkepunim nga i cili pret suksese. Sipas Elizes kenga eshte produksion i Dalool, ndersa tekstin e ka pergatitur vet ajo.

“Kemi realizuar nje kenge mjaft te bukur, uroj qe ta pelqejne te gjithe”, ka thene ajo per “Zeri”. Kengen tash sa kohe kemi mundesi ta degjojme neper radiot tona, ndersa Eliza thote se ne proces eshte edhe vizuelizimi i saj, i cili po behet nga produksioni "Emf Creative” dhe pritet qe se shpejti te shfaqet edhe ne ekranet televizive. /k.b./zeri/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Remzije dhe Nexhat Osmani Ndezin Publikun ne Australi...

Remzie dhe Nexhat Osmani ndezin publikun

Me nje atmosfere fanstastike eshte shoqeruar koncerti ‘live’ ne Melburne te Australise i Remzie dhe Nexhat Osmanit.

Nje numer i madh i fansave dhe i publikut qe deshirojne shume t’i ndjekin nga afer ndersa ambienti shperthen jo vetem ne kenge por edhe ne valle.

Kaq mjafton qe edhe dy kengetaret moter e vella te ndihen edhe me mire, duke i stimuluar qe publikun ta mbajne gjalle deri ne oret e para te mengjesit.

Koncertet ne te cilet ata jane te ftuar, jane te shumta aq sa per shkak te perplasjeve te axhendes, ne shume prej tyre detyrohen te mos jene te pranishem. /bluetooth/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Remzie and Nexhat Osmani spark the public

With a concert atmosphere is accompanied fanstastike live in Melbourne Australia by Remzi Osman and Nexhat.


Drenusha Latifi Me Pak Drenushe e Me Shume Luaneshe...

Drenusha Latifi shume me e forte se nje drenushe

“Drenushat jane shume kafshe te buta dhe shume kane frike, kurse une mendoj se jam shume e forte ne krahasim me nje drenushe, as paraqitja ime nuk i ngjan nje drenushe ..hehhehehe-qesh, por brendesia ime i ngjan shume nje drenushe”-Keshtu ka rrefyer mes tjerash ne nje interviste exclusive per “Zhurnal Plus” kengetarja Drenusha Latifi kur ne e kemi pyetur nese ajo eshte nje drenushe sic ka edhe emrin.

Por bukuroshja kosovare nuk ka nguruar te flase edhe nese ajo pelqen nje dasem te madhe apo te vogel dhe me sa njerez.

“Jo s’me pelqejne fare dasmat, nuk kisha shpenzuar ne kete aspekt, pervec ne muajin e mjaltit besoj qe do kisha qene ne ndonje vend shume te bukur dhe luksoz”-eshte shprehur Drenusha. /zhurnal/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Drenusha Latifi much stronger than a hind

Ryva Kajtazi Humb 8 Mije Euro ne Lojra Fati...?

Ryva humb 8 mije euro ne lojra, peng makinen

Kengetarja e cila kete vit ishte vertete ne listen e kengetareve me ne forme, Ryva Kajtazi si duket i ka ecur mire me muzike, por nuk i ecen kur luan ne lorja fati.

“Zhurnal Plus” meson se Ryva ka humbur 8 mije euro dhe si duket nuk ka pasur ti paguaje dhe i eshte marre makina si peng. Nuk dihet se si ka mundur te vije deri ne kete humbje, por ne na vjen keq me shume per makinen e saj sepse tashme i duhet te ece ne kembe, ose me taxi. Dhe sikur nuk i ka hije shume nje kengetareje dhe nje aktoreje te endet keshtu.

Urojme qe hereve te tjera Ryva te kete me shume fat ne keto loja. /zhurnal/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ryva lost 8 thousand euros in games, car seized

Singer, which this year was really on the list of singers on the form, Ryva Kajtazi has apparently done well with music, but not goes well when playing fortune games.


Tuesday, 15 November 2011

Kaos, Intervista "Prive - Klan Kosova" - Nentor 2011 [VIDEO]

KAOS Intervista ne Prive

Dy djelmoshat e "trashe" dhe simpatike, Lum Berisha dhe Vigan Bardhi ne nje interviste dhene per emisionin Prive te Klan Kosova me 12 Nentor 2011. Bisede ne lidhje me videoklipet e fundit si "Le t'kallen" dhe "I like it" si dhe per videoklipin e fundit me Dafina Rexhepin "Party n Bullshit" i cili eshte ne xhirim dhe pritet te lansohet se shpejti. Djelmoshat qe shquhen per shije te vecante humori ne videoklipet e tyre poashtu paralajmeruan se jane duke punuar ne albumin e tyre te dyte voluminoz me mbi 20 kenge...

Shiko Videon:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Perparim Shala, Muratori Shqiptar qe pozon per Vogue...

Historia e muratorit shqiptar Perparim Shala qe pozon per “Vogue”

Gjate javes punon si murator ne nje firme ndertimi, ndersa ne fundjave model ne sfilita. Kjo eshte historia interesante e Perparim Shales djalit nga Kosova qe jeton ne Koblenz te Zvicres dhe ka pozuar edhe per revisten e famshme te modes “Vogue”. Ai thote ne nje interviste per revisten “Aargauer Zeitung” se ideja per modelimin ka nisur ne moshen 15 vjecare.

“Isha ne Valdshut, rruges, kur mu drejtua nje grua e re, visazhiste, dhe me tha se kisha potencial per model”, kujton Shala. “Ajo ma dha karteviziten e nje fotografi dhe me sugjeroi te paraqitem te ai”. Perparimi kishte marre kontakt me fotografin dhe ka bere nje prove per te bere fotografi.

Rina Kacinari Sonte Per Here Te Pare ne Prishtine...

Violencelistja Rina Kacinari, sonte per here te pare ne Prishtine

Rina Kacinari - e bija e kompozitorit te njohur Mark Kacinari - sonte (e marte) do te interpretoje per here te pare ne kryeqytet.

“Borxhin” ndaj vendit prej ku u largua qysh ne moshe te re, ajo do ta ktheje me ate qe di me se miri. Koncerti i kuartetit “Mala Junta Tango”, anetare e te cilit eshte Kacinari, eshte bere sebepi qe e ka sjelle ne vendlindje. Paraqitja per te ka nje domethenie shtese. Koncerti shenon 26-vjetorin e vdekjes se Mark Kacinarit.

Ne nje bisede per “Kohen Ditore”, Rina Kacinari “udheton” neper kohe ne nje rrefim per eksperiencen e saj ne rrugen drejt suksesit. Cdo gje kishte nisur ketu e tri dekada me pare...

Nora Asani, Intervista "Telegrafi" - Nentor 2011

Nora Asani, bukuroshja e “Miss Earth 2011”

Vajza me fat Nora Asani, ne dhjetor do te udhetoje drejt Filipineve per te perfaqesuar vendin e saj ne konkursin e madh te bukurise. Ata qe e zgjodhen vleresuan bukurine, qendrimin ne skene dhe pershtatjen perballe aparatit fotografik.

Buzeqeshja te jep jete, buzeqeshja ofron miq dhe te ben te ndjehesh mire. E kemi degjuar kete shprehje dhe e degjojme shume here, e keto buzeqeshje gjithnje i ka me vete edhe ate te dala nga zemra e shpirti, protagonistja e intervistes sone, Nora Asani.

Nora Asani, ky engjell i bukurise, me syte e saj te shkruar, rrezaton embelsisht ne boten e modes. Edhe pse ka marre disa here kurorat e me te mires ne disa spektakle, qe jane mbajtur ne diaspore, por edhe me larg, Nores po i plotesohet deshira e madhe, apo tash do ta kete kulmin e karrieres, e cila do ta perfaqesoj Kosoven ne Filipine, ku do te loboje per bukurite e medha natyrore qe i ka Kosova.

Nora, para pak ditesh, keni marre lajmin, se do ta perfaqesoni Kosoven ne spektaklin e bukurise ne Filipine per kuroren e "Miss Earth 2011". Ne ato momente ishit ne SHBA, a mund te na tregoni emocionet e tua me te marre kete lajm?
Ne fakt, une kam qene e pergatitur, megjithate kur e kam marre lajmin, jam gezuar pa mase dhe shfrytezoj nga rasti, qe ta pershendes shume menaxherin e spektaklit z. Shpetim Zejneli dhe Hezer Bajraktari, perfaqesues te shoqates se manekineve "Freedom" nga Prizreni.

Dafina dhe Geti Publikojne "D&G" me 1 Dhjetor...

Dafina Zeqiri dhe Getoari me 1 dhjetor publikojne “D&G”

Kenga e saj e fundit “My Swag” nuk rezultoi dhe aq e suksesshme, pavarsisht nje reklame te gjere,ndaj levizja e ardheshme ne karrieren e Dafines duket mese e justifikuar. Te gjitha e dine, se kur ne nevoje… therrit Getoarin e “Tingullit te trent” dhe hitin e ke mese te garantuar e duket se kete ka menduar dhe Dafina e cila po bashkepunon me Getin per kengen e saj te ardheshme.

Kengetarja ka bere te ditur se kenga titullohet “D&G” (Dafina dhe Geti?) per te cilen po udheton drejt Stokholmit (Suedi) per ta regjistruar ne studio si dhe per te filluar regjistrimet e videos. /albaniac/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Zeqiri and Getoari on December 1 publish "D&G"

Mihrije Braha, Intervista "Express" - Nentor 2011

MIHRIA NUK NDALET

Kengetarja Mihrie Braha eshte ne pergatitje te nje klipi te ri. Ajo thote se nuk do te ndalet me kaq. Pos nje kenge, Mihria eshte ne pergatitje edhe per nje balade qe do ta prezantoje gjate vitit te ri.

Eshte njera prej kengetareve me te njohura ne Kosove. Ka me shume se tri dekada ne skene dhe thote se edhe tani nuk do te ndalet. Pos klipit te ri qe do ta prezantoje se shpejti Mihria thote se eshte ne pergatitje edhe te dy kengeve te tjera.

Express: Keni paraqitur nje demo te klipit "Vec ty te dua". Kur do ta beni premieren e ketij klipi?
Mihrija: Nje lloj promocioni eshte bere si te themi permes lansimit qe i eshte bere klipit neper mediat tona, por pas nje periudhe do te beje nje promocion me nje rreth te ngushte shoqerore, sepse per shkak te impenjimeve te medha nuk kemi arritur te bejme dic me shume ne kete drejtim.

Express: Pas perfundimit te edicionit te pare te spektaklit “Odeon”, tashme edhe ju edhe Naimi keni menduar per te bere nga nje klip - a do te thote kjo se per momentin nuk do te kete edicion te ri tek Odeon?

Jericho Koncert i Madh ne Prishtine me 19 Nentor 2011...

Jericho, koncert te madh me “Ghegh Rock”

Rok grupi “Jericho” me 19 nentor do te mbaje koncert ne Prishtine. Aty, “Jericho”, do te beje promovimin e kompilacionit “Ghegh Rock”. Vokali i bendit, Petrit Carkaxhiu tha se ne kete kompilacion perfshihet puna 10 vjecare e “Jericho”.
“Jericho” do te nxehe zemrat e adhuruesve te tyre me muzike rok. Ata do te akordojne telat e kitarave te tyre me rok, por me nje zhaner te vecante, Ghegh Rock.

Kete ata do ta bejne ne nje koncert qe pritet ta mbajne ne sallen “1 tetori” ne Prishtine, ku anetaret e grupit dhe vete Jericho premtojne nate te nxehte dhe muzike per nje ore e gjysme.

Petrit Carkaxhiut – Rrusta, frontmen i grupit, ne nje bisede per Express, ka thene se koncerti i grupit pritet qe te mbahet me date 19 nentor, prej ores 20:00, ne sallen “1 tetori” ne Prishtine – kurse koncerti mbahet me rastin pergatitjes se kompilacionit “Ghegh Rock”.

Soni Malaj: Vajza Ime Do Te Quhet Ana...

Soni do ta quaje vajzen Ana

Ne nje interviste per Radio Dukagjinin, Soni Malaj ka bere te ditur se ajo pret te linde vajzen e saj pas e kater javesh.

Kengetarja nga Shqiperia po ashtu ka treguar se vajza do te quhet Ana, ne perkujtim te nenes se ndjere te bashkeshortit te saj.

Soni eshte e angazhuar ne disa programe per gra shtatzena, pasi qe, sipas saj, ne Spanje shtatezania eshte e vecante dhe te gjitha shtatzenat duhet ta percjellin cdo hap gjate kesaj periudhe.

Soni Malaj se fundmi ka realizuar videoklipin e kenges “Nen lekuren tende”. /telegrafi/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni will name her daughter Ana

Hithat Kthehen Ne Skene Pas 6 Vjete Pauze...

“Ne zemer perjete” kthen “Hithat” ne skene

Formacioni i grupit eshte i vetmi qe ka ndryshuar. “Hithat” edhe pas gjashte vjetesh pauze vazhdon t’i kendoje dashurise.

“Eshte gjeja me e mire ne bote”, thote vokalisti dhe basisti, Luan Tashi, i cili ka marre iniciativen qe te ringjalle rock grupin, te cilin vete e kishte themeluar me 1995. Tashi, veteran i rockut, vazhdon te mbetet zeri i “Hithave”, derisa pjesen tjeter te punes ia ka besuar dy djemve te tij. Kitaristi Lum Tashi (19) dhe Drin Tashi (15) ne bateri, jane pjese e formacionit te ri te “Hithave”.

Videoklipi dhe kenga e titulluar “Ne zemer perjete”, me te cilen grupi i bashkohet edhe nje here skenes muzikore kosovare, eshte promovuar te shtunen mbrema ne kafenene “Filikaqa”.

Alban Skenderaj i rrethuar nga femrat, ne mungese te Miriamit...

Albani perfiton nga mungesa e Miriamit ne Prishtine

Ka qene pak dite me pare i ftuar ne nje nga klubet me te frekuentura ne Prishtine per te kenduar, eshte fjala per kengetarin Alban Skederaj, i cili si zakonisht kishte shume fansa. Por “Zhurnal Plus” meson se sic shihet edhe ne kete foto ai ka perfituar nga mosprania e te fejuares pak si shume dhe ka bere shume foto me vajza te cilat ishin ne kete vend.

Mesuam gjithashtu se aty ku kendonte Alban Skenderaj kane qene edhe kengetaret Edita Sopiani dhe Monika Salihu, si duket vajzat jane fanse te vlonjatit. Nuk e dime se cfare do te thote Miriami, e cila me siguri ka qene e zene me spektaklin “The Voice” ne Tirane, kur te shikoje Albanin me shume vajza te tjera ne foto. /zhurnal/nentor 2011/

Eliza Hoxha dhe Dj Dalool Mohojne te kene mosmarreveshje...

S’kemi mosmarreveshje

Dj Dallol dhe Eliza Hoxha kane pergenjeshtruar informacionin se kinse jane prishur per pare ne prag te realizimit te video-klipit ”Nuk mundesh”.

“Thashethemet qe jane bere neper kafiteri jane te pabaza. Me plot pergjegjesi pohoj se mes meje dhe Eliza Hoxhes nuk ka asnje mosmarreveshje.

E verteta eshte se klipi realizohet dhe kjo deshmon se nuk ka asnje zenke me Elizen. Ia leme kohes qe te deshmoje per kete”, ka thene per portalin “Zhurnal”, DJ Dalool ku kete opinion te tij e ndan edhe Eliza.

Pra, dy kengetaret tanime realizojne nje duet qe mban titullin “Nuk mundesh” dhe kjo synohet te pritet mire nga artdashesit. /zhurnal/nentor 2011/

Genta Ismajli Gatuese e Mire...

Genta di edhe te gatuaje

Pervecse e suksesshme ne muzike dhe ne koncertet qe i ka parreshtur, Genta Ismajli di te beje edhe gjera te tjera ne te perditshmen. Dhe nje prej hobeve te saj eshte edhe te gatuaje.

Sic duket edhe nga foto, Genta eshte perpara sobes, e veshur shume sport, me tuta dhe kapele ne koke, nderkohe qe perzien perimet qe me pas do te perkthehen edhe ne pjaten e preferuar per dreke. Shume e qeshur perpara aparatit Genta, foto qe na ka mberritur edhe ne te ‘Bluetooth’ dhe qe po ua percjellim edhe ju.

Gjithsesi mbremjet e Gentes jane te gjitha te superokupuara me shume zhvillime dhe koncerte, aq sa kengetarja nuk ka kohe sic thote ajo, as per te ngrene ndonjehere. /bluetooth/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta also knows how to cook

Not only Successful in music and the concerts that she has heavily, Genta Ismajli also knows how to do other things in daily life. And one of her hobbies is also cooking.

Rozana Radi Refuzon Te Kendoj per 1500 Euro...

Rozana Radi refuzon oferten per 1500 euro

Kur jeton ne cift duhet t’u nenshtrohesh rregullave te ciftit. Kete gje ka bere edhe Rozana Radi qe ne momentin qe vendosi te bashkejetoje me te dashurin e saj, Mc Kresha. Mesohet se Rozana Radi i ka thene “jo” nje oferte vertet te majme prej 1500 eurosh per te marre pjese ne nje koncert ne Zvicer.Arsyeja e refuzimit te kesaj oferte te majme ka qene e lidhur me vendimet profesionale te MC Kreshes, i cili se fundmi nuk pranon asnje lloj oferte per koncerte nen 2000 euro.

Per kete arsye edhe Rozana Radi, e cila eshte nje nder kengetaret e kategorise “1 milioneshe”, qe ne gjuhen e koncerteve perkthehet te kengetareve qe paguhen rreth 100 mije leke per koncert, u ka thene lamtumire 1500 eurove per te respektuar vendimet e partnerit te saj. /zhurnal/nentor 2011

Elvira Diamanti, Intervista "Sot" - Nentor 2011

Elvira Diamanti: Marigoja, kryeroli qe me solli fat ne karrieren time

Elvira Diamanti eshte nje aktore shume e njohur ne Shqiperi prej vitesh. Nje aktore qe ka rrembyer zemrat e shume njerezve me embelsine dhe talentin qe e ka shoqeruar gjate gjithe karrieres se saj artistike, dhe ishin pikerisht keto qe i sollen suksesin Elvira Diamantit. Keto dite aktorja e njohur ka nisur xhirimet per filmin “Ada” me regji nga Spartak Pecani. Ne intervisten dhene per gazeten “SOT”, aktorja e njohur e kinematografise shqiptare tregon se roli ishte nje surprize. Kete here aktorja interpreton psikologen, nje personazh per te cilin ajo pohon se i rri shume mire asaj. Duke folur per jeten e saj artistike, aktorja tregon momentet me te bukura dhe me emocionuese ne filmin dhe teatrin shqiptar, ndersa tregon se eshte nder per ate qe i takon komunitetit te artisteve. Ne jeten e saj artistike, aktorja pohon se roli i Marigose ishte nje fat per karrieren e saj. Ajo tregon se per nje aktore eshte edhe ceshtje fati te kete ne duar nje skenar te bukur, nje rol qe te pershtatet dhe nje regjisor te shkelqyer. Jo vetem ne film, por dhe ne teater ajo eshte mirepritur nga publiku, ndersa tregon se me komode eshte ndjere ne komedi dhe kjo sepse komedia per vete atmosferen ka impenjim, por ka dhe lehtesimin e interpretimit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online