All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 10 December 2011

Fanella e Lorik Canes Shitet per 13,000 Euro...

Mbremje bamiresie me VIP-a, fanella e Lorik Canes shitet per 13000 euro

Genta Ismajli, Aferdita Pacarada, Diellza Kolgeci, Dren Abazi, ishin disa nga fytyrat me te njohura publike qe ishin bere pjese e aksionit humanitar qe kishte organizuar shoqata humanitare “Nene Tereza”. Kurse interes te vecante perbente pjesemarja e kengetares se njohur Nexhmije Pagarusha, e cila edhe pse ne moshe te thyer, kishte vendosur qe imazhin e saj ta perdore edhe ne bamiresi. Aksioni kishte per qellim grumbullimin e mjeteve financiare per te ndihmuar sherimin e femijeve qe vuajne nga semundjet e zemres. Pikerisht ate nate ishte organizuar dhe nje gala koncert, ku merrnin pjese sopranoja Ermonela Jaho, kengetarja e njohur Eda Zari dhe shume artiste te tjere shqiptare te shoqeruar nga Filharmonia e Kosoves. Ne kete mbremje ata kishin ardhur qe te argetojne te pranishmit dhe fytyrat publike, te cilat ishin radhitur tek tavolinat ku qendronin telefonat permes te cileve behej grumbullimi i mjeteve financiare. Si cdo vit, edhe kete radhe shume personalitete te njohura, perfshire ketu politikane, ministra, aktore, humoriste, kengetare, moderatore e gazetare, ishin bere bashke per te ndihmuar femijet ne nevoje. Syri i kameres gjate gjithe xhirimeve kishte fokusuar disa emra te njohur te skenes, te cilet me shume deshire kishin pranuar ftesen per te qene pjese e ketij organizimi humanitar. posted at albavipnews.blogspot.com. Mes tyre, vihej re prania e Aferdita Pacarades (missi i pare i Kosoves), Diellza Kolgeci, kengetarja e njohur Genta Ismajli, e cila cdo vit eshte pjese e ketyre organizimeve, kengetari sharmant Dren Abazi etj. Telefonatat nuk kishin te ndalur nga te gjitha anet, por me shume donatore ka pasur nga Zvicra e Gjermania, si dhe shtete te tjera ku jetojne shqiptaret. Shuma e grumbulluar kaloi shifren prej 400 mije eurosh permes telefonatave, si dhe pati disa donacione nga bankat e Kosoves.

Beatrix Ramosaj Simpatizon kryetarin Basha...

Beatriks Ramosaj shpreh hapur simpatine per kryetarin Basha

Eshte e re, simpatike dhe e talentuar dhe me se e gatshme jo vetem per te perballuar skenen, por pse jo per te guxuar edhe ne politike. Quhet Beatriks Ramosaj, edhe pse numeron vetem tri kenge ne karrieren e saj te saponisur, eshte bere e njohur mjaftueshem, qe jo vetem te pozoje me kryetarin e Bashkise se Tiranes, Lulzim Basha, por edhe te mund te mendoje qe te hyje ne forumin e te rinjve demokrate. Duket se ambicies se shprehur mes artisteve ne muzike i eshte shtuar dhe ambicia politike, ndersa synojne te perfshihen, duke menduar pak me shume per te ardhmen. Pas Ciljeta Xhilages dhe Greta Kocit, mbase kengetarja qe do te permendet ne forumet demokratike mund te jete edhe Beatriks. Madje vihet re qe angazhimi i te rinjve artiste ne PD eshte kthyer dhe si nje deshire per reklamim, duke e konsideruar veten me fat dhe te zgjedhur mes te tjereve ne PD. Nuk dihet se c’do ndodhe me Beatriksin, e cila daljen e saj te pare ne skene e pati ne “Kenga Magjike 201” me kengen “E dua beatin”, nje krijim plot ritem . Gjithsesi, ajo eshte shume heret per zhgenjime, ndersa i mbetet te shijoje suksesin e saj te menjehershem edhe me klipin “Let Me Love You”, kenge e zhanrit R&B, nje produksion i Elgit Dodes dhe tekst i Big Bastes. /panorama plus/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Elvana Gjata me Look si Beyonce...

Elvana perfeksionon look-un, tashme shfaqet si Beyonce

Floke te gjate dhe kacurrelat me ngjyren e perdorur nga Beyonce. Elvana Gjata duket se eshte ne ditet e saj me te mira, ndersa po ndjek nje strategji karriere dhe stil jete, njesoj si artiste VIP. Tashme nen menaxhimin strikt te Flori Mumajesit, i cili ka lene cdo angazhim tjeter per menaxhimin mediatik dhe koncertet e Elvanes, ajo po ben dalje te miremenduara ne skene te shoqeruara me dhe me nje look te kuruar. Pas nje pauze ne ekranet shqiptare, Elvana Gjata u shfaq fillimisht ne Toronto (Kanada) para dy javesh, ndersa ka qene e ftuar se bashku me Flori Mumajesin dhe Andy Gramm per te mbajtur nje koncert te organizuar nga “MODO Productions”. Elvana u fotografua duke kenduar me nje look ndryshe, ndersa u komentua se kengetarja kishte bere disa nderhyrje plastike, ne gjoks, buze dhe molleza. Ajo performoi me disa kenge vetem, dhe po ashtu ne duet me Florin, i cili ka marre ne menaxhim kengetaren. Elvana dhe Flori ishin te paret kengetare shqiptare te ftuar nga kjo kompani ne Toronto, nderkohe qe kete fundvit kane planifikuar koncerte ne disa vende te botes. Kete vit ata ia kushtuan axhendes me koncerte, ndersa vendosen te mos merrnin pjese ne asnje festival. /panorama plus/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Kengetarja Ermira Babaliu Synon Politiken...

photo: eliano kalemi
Ermira Babaliu: Me prisni ne politike, interesat e mia, kultura e komunikimi

Ardhja e kesaj here duket te jete me qellime te tjera. Jo se kenga eshte lene menjane, jo! Por mesazhet nepermjet saj tregojne qe Ermira Babaliu dic bluan nder mend. Dhe jo vetem, deri diku synimet e saj po marrin edhe ze. Pogradecarja qe nuk heq dore nga dialekti i saj, duke te zbavitur me fjale qe duhet germuar per t’i gjetur, po realizon nje album te ri. Vecse, nga Amerika, prej nga ka fluturuar per te treten here pas nje largimi disavjecar, nuk ka ardhur vetem per kete. Sado qe perpiqet te jete e rezervuar, duke u kujdesur te mos nxjerre detaje, qe tek e fundit jane ende te pakonfirmuara, fjalet kane nisur te qarkullojne. Babaliu mund te jete se shpejti pjese e politikes. E domosdo qe nese realizon kete, do te kthehet njehere e mire ne Shqiperi. Jo vetem ne Tirane. Projektet qe ka per te realizuar nje art-galeri-kafe ne Pogradec, do ta shperndajne pak deri sa t’i vere gjerat neper vende. Do te krijoje nje qoshk te sajin e te miqve, atje ku eshte vertet shtepia e saj. Po deri atehere, ka ende nje mije e nje gjera per te mbyllur. Se pari albumin “Urat e Shpirtit”, qe i duhen ende disa punime e disa para per t’u mbyllur. Pastaj eshte plani i zhvendosjes, i ndryshimit. Te nje jete te krijuar prej 20 vitesh.

Devis Xherahu ne Skena Hot me Missin Ertemiona Mejdani...

Devis Xherahu & Ertemiona ne klipin "Akoma se besoj"
Pas divorcit, Devis Xherahu lidhet me ish-missin nga Korca

Shume pak artiste guxojne te fusin ne loje edhe jeten e tyre, por Devis Xherahu nuk ngurron ta beje. Me ish-bashkeshorten ka kaluar 20 vite nga jeta, gati po aq vite sa mosha e Ertemiona Mejdanit, Miss Shqiperia 2009, e cila vendos te jete protagoniste ne skenat erotiko-romantike me Devis Xherahun ne klipin e kenges “Akoma s’e besoj”. Baladen e ndjere te “Kenga Magjike”, ku deshmohet dhimbja pas ndarjes, Devisi e realizon klip, ku ndersa e gjen vetem ne apartamentin bosh pas ikjes se saj, ne mendje i vijne kujtime te dashurise se shkuar. Ne kete interviste, kengetari rrefen per ndjesite pas divorcit, alkimine me miss-in nga Korca dhe jeten e re ne Shqiperi.

Big Brother 5 Audicionet Fillojne, 1600 Aplikime deri me tani...

Te gjitha sekretet e “The voice” dhe te “Big Brother 5”

Jane dy programe qe kane bere per vete te madh e te vogel dhe ku protagonistet kryesore lindin si personazhe televizioni pikerisht aty, fale ketyre formateve te famshme te testuara prej kohesh ne televizione prestigjioze ne bote. E kemi fjalen per ”The voice” dhe “Big Brother”, te cilat transmetohen ne “Top Channel”. Ndersa jemi kurioze te mesojme se si do te vazhdojne netet e mbetura tek “The voice”, ku pritet te shpallet ylli me i ri i muzikes shqiptare. Nuk mungon kurioziteti i madh edhe per “Big Brother 5”, i cili prej nje jave ka lajmeruar fillimin e aplikimeve dhe kete te hene fillon audicionet. Ne kemi pyetur autorin e ketyre dy programeve Rezart Aga.

Fotomodelja Edita rrefehet: Noizy me la shtatzene dhe me braktisi per Tunen...

Rrefehet modelja: Noizy me la shtatzene dhe me braktisi per Tunen

Shpesh, ne perceptimin tone, nje personazh VIP eshte imazhi i nje njeriu perfekt, i cili ka lindur per te qene i adhuruar nga njerezit. Prandaj dhe jeta e tyre, pertej karrieres, eshte nje kuriozitet me vete. Ne presim te mesojme dimensionin perrallor te jetes se dikujt qe ka fansa pa fund, presim te njohim boten shpirterore te nje artisti, e cila sipas logjikes se njeriut te zakonshem, duhet te jete shume interesante, por mbase kur mesojme disa te verteta te hidhura, zhgenjehemi pak. Ashtu u ndjeme edhe ne teksa modelja nga Kosova, Edita, nje 22-vjecare shume simpatike, kerkoi te ndante me ne dhe lexuesin tone disa deshmi dramatike mbi nje copez jete te saj, e cila lidhet me nje personazh shume te njohur te botes se hip-hopit ne Shqiperi. E kemi fjalen per Noizy-n, kengetarin qe per zhanrin qe ai levron, eshte bere shume i pelqyer. Ne kompeticione muzikore, cmimi i internetit eshte gjithmone i tiji. Por mbase keta ndjekes dhe klikues besnike te tij eshte mire qe te degjojne edhe historine e Edites. Nje histori jo si te tjerat, e cila nuk ngjan aspak me flirtet njejavore qe ne kemi publikuar here pas here per kete kengetar. Ka dicka me shume se kaq…

Adrian Gaxha: Jam ndare nga Luana, S'jemi per Njeri-Tjetrin...

Adrian Gaxha ndahet nga Luana mbas tri vitesh lidhje

Adriani dhe Luana nuk jane me bashke. Dashuria mes tyre eshte zbehur dhe cifti i njohur tashme ka shkeputur cdo marredhenie mes tyre, madje si duket nuk jane as miq. Pasi mesuam qe ata te dy nuk jane bashke, duke u vertetuar edhe nga statusi qe kishte ndryshuar kengetari ne facebook, ne vendosem te hulumtojme me shume ne lidhje me kete rast.

Shikuam se ne shoqerine e Adrianit nuk ekzistonte Luana dhe e kunderta. Me pas kontaktuam te dy protagonistet e njohur dhe ja cfare na treguan ata. “Une jam ndare qekur nga Luana, por tash po tregoj per kete gje, se ndihem jo mire kur me pyesin.” Keshtu fillon rrefimin e tij per “Panorama plus” kengetari i mirenjohur nga Shkupi, Adrian Gaxha. Lidhja e tyre rreth 4-vjecare dukej shume e qelluar dhe ajo u kurorezua me nje fejese te fshehte ne qytetin e Sarandes kete vere, ku Adriani i kishte dhuruar edhe nje unaze Luanes. Por sic duket, kjo fejese nuk e ka ndihmuar ciftin e famshem qe te vazhdoje lidhjen e tyre te dashurise, por qe te dy kane vendosur te ndahen dhe te vazhdojne gjithsecili rruget ne karriere.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 10 Dhjetor 2011
 • Armend Rexhepagiqi: Nuk isha i lumtur, duhet Gjebrea tek "E Diell". Cfare do t'i mungoje nga Tirana dhe eksperienca ne Top Channel
 • Prezantuesit e RTSH-se: Pas Nik Xhelilajt, konfirmohen Enkelejda Zeko dhe Hygerta Sako
 • Shqiptarja Rita Ora kunate me Kim Kardashian
 • Regjisori: Ja pse zgjodha Bjordin dhe Ciljeten!
 • Anxhelina Hadergjonaj: Los Anxhelosi ka djem yje!
 • Neda Karafili, Del ne treg libri me proza
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
BLUETOOTH Magazine, 10 December 2011

Armend Rexhepagiqi: I was not happy, Gjebrea is needed at "The Sunday". What will he be missing from Tirana and experience in Top Channel
ART presenters: After Nick Xhelilaj, confirmed are Hygerta Sako and Enkelejda Zeko
Albanian Rita Ora in-law with Kim Kardashian
Director: Here is why I chose Bjordi and Çiljeta!
Angelina AGI: Los Angeles has the star guys!
Neda Karafili, Its out in the market the fiction book
]]

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 10 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 10 Dhjetor 2011
 • Adrian Gaxha: Ndahem nga Luana mbas tri vitesh lidhje
 • Rrefehet Modelja: Noizy me la shtatzene dhe me braktisi per Tunen
 • Beatriks Ramosaj shpreh hapur simpatine per kryetarin Basha
 • Elvana perfeksionon look-un, tashme shfaqet si Beyonce
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PANORAMA PLUS Journal, 10 December 2011

Adrian Gaxha: I break up with Luana after three years of relationship
Model confesses: Noizy left me pregnant and abandoned me for Tuna
Beatriks Ramosaj express open sympathy for the mayor Basha
Elvana perfects the look, now appears as Beyonce
]]

VIP Ballina: Revista PLUS - 9 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 9 Dhjetor 2011
 • Miriam Cani dhe Alban Skenderaj tashme rivale
 • Sinani dhe Seldi sjellin nje bashkepunim me Meden. Xhirimet e klipit jane realizuar ne Tirane.
 • Ergys Bamci: Privilegj te sjell ne skene Migjenin; Per festa do dal ne ballkon dhe do plas fishekzjarre
 • Mediat zvicerane shkruajne: Adelina Ismajli Diva e Ballkanit!
 • Anxhelina Hadergjonaj Provokon!
 • Kush eshte i dashuri i Dafina Rexhepit?
 • Vesa Luma vjen ndryshe me nje kenge R&B
 • Nik Xhelilaj merr reagime pozitive per Festivalin e 50-te
 • Korab Shaqiri: Nuk eshte e vertete qe jam fejuar, as e kam ndermend ta bej
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 9 December 2011

Miriam Cani and Alban Skenderaj now rivals
Sinan and SELDI bring collaboration with Meden. Filming of the clip are realized in Tirana.
Ergys Bamci: Privilege to bring on stage Migjeni; on holidays will stand on the balcony and burst fireworks
Swiss media write: Adelina Ismaili Balkan Diva!
Angelina Hadergjonaj provokes!
Who is the love of Dafina Rexhepi?
Vesa Luma comes different with a song R & B
Xhelilaj Nick gets positive feedback for the Festival of 50-to
Korab Shaqiri: It is not true that I am engaged, nor do I intend to
]]

Andin Randobrava Ben Nje Hit Kenge per Veti...

photo: fitim gashi
BEFASIA E ANDINIT

Kantautori dhe kompozitori kosovar, Andin Randobrava ka bere nje befasi per publikun kosovar, pasi ka sjelle nje kenge-balade per adhuruesit e muzikes shqiptare. Me te planifikon te konkurroje ne Top- Fest ne Shqiperi.

Kompozitori i disa hiteve ne Kosove, Andin Randobrava ka vendosur qe te lere pak nje ane krijimin e hiteve per te tjeret, duke bere nje hit per veti.

Keshtu ai ka kompozuar kengen balade “E imja nuk je”, tekstin e se ciles e ka shkruar dramaturgu Albatros Rexhaj. Per kete balade ai thote se eshte dashur shume kohe qe ta gjeje nje rrefim per ta bere nje gje te ketille. Randobrava thote se artisti nuk mund t’i nxjerre kenget nga xhepi, andaj atij i eshte dashur kohe qe ta beje baladen sepse eshte dashur ta nxjerre nga “zemra”.

Big Mama: Tani edhe Turqia ka nje Lady Gaga...

Big Mama ne Turqi : Jam si Lady Gaga

Kengetarja shqiptare nga Maqedonia Big Mama ka qene e ftuar ne nje program televiziv ne Turqi, ku ka krijuar shume polaritet. Sic komenton edhe e perditshmja “Hurriyet” Big Mama u shfaq ne studion e televizionit turk me nje look te cuditshem duke pershendetur “Ciao”. “Lady Gaga nuk eshte kundershtarja ime, por eshte ekuivalente me mua. Tani edhe Turqia ka nje Lady Gaga”-ka thene kengetarja duke qeshur, teksa ishte ftuar per te promovuar kengen e saj me te re. posted at albavipnews.blogspot.com. Big Mama per nje kohe te gjate ka kenduar ne skenen e Kosoves dhe Shqiperise, por jeton ne Tetove. Flamuret e Maqedonise dhe Turqise jane ne zemren time ka thene kengetarja, duke pohuar se Turqia eshte atdheu i saj i dyte. /shqiptarja/dhjetor 2011/

Artikulli origjinal ne hurriyet:
http://www.hurriyet.com.tr/cumartesi/16941159.asp
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: besiana besjana kasami
- - - - - - - - - - - - - - - -

Drita Pelinku Feston 85-Vjetorin e Lindjes...

Aktorja Drita Pelinku feston 85-vjetorin

Artistja e qindra roleve, Drita Pelinku festoi 85- vjetorin e lindjes, nje muaj pas interpretimit te saj ne dramen “Shtrigat e Salemit”, roli i fundit ne nje karriere 65-vjecare. Pelinku ka festuar te enjten me miq, kolege e te aferm 85 vjetorin e lindjes. Pelinku kujton se ne jeten artistike ka pasur si qellim te vendos nje figure sa do te vogel ne themelet e artit te skenes shqiptare. “Me keto vleresime qe me behen sot, me lind deshira te besoj se ja kam arritur qellimit”, u shpreh Pelinku. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Actress Drita Pelinku celebrates 85-years

Hundreds of artist roles, Drita Pelinku celebrated 85 - anniversary of the birth, one month after its interpretation in the drama "The Salem Witches' ​​last role in a 65-year career. Pelinku celebrated Thursday with friends, colleagues and relatives 85 years of birth. Pelinku recalls that in artistic life has been intended to put a figure on how much smaller the foundations of Albanian art scene. "With these assessments that are made today, the desire arises to believe that I achieved the goal here," said Pelinku.
]]

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 10 Dhjetor 2011
 • Ciljeta Xhilaga: Filmi im Italian!
 • Blendi Fevziu: Askush s'me ka kundershtuar!
 • Bjordi Mezini: Tani perkrah Ciljetes...
 • Marjana Kondi: Ah sikur te isha aty!
 • Enkelejda Zeko: Si u perzgjedha per festivalin e fundvitit!
 • Ermira Babaliu: Deshira me e madhe qe kam...
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 December 2011

Ciljeta Xhilaga: My Italian film!
Blendi Fevziu: Nobody opposed me!
Bjordi Mezini: Now with Ciljeta ...
Mariana Condi: I wish I were there!
Enkelejda Zeko: How I was selected for year end festival!
Ermira Babaliu: The biggest wish I have ...
]]

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 9 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 9 Dhjetor 2011
 • Milaim Zeka, Shperthen "Vjehrri" i Seldit: Ai kurre nuk do te kujdeset per vajzen time
 • Martohet vajza e Frederik Ndocit?
 • Shqiptarja Rita Ora lidhet me Robin, vellain e Kim Kardashian
 • Almeda Abazi, pjese e nje tjeter spektakli gjigand ne Panama
 • Nik Xhelilaj: Me kane thene te fshihem dhe te mos dal
 • Grande Fratello: Danillo porno-skandal me transeksualin Manila Gorio
 • Te famshme nga burrat, pse jo?!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 9 December 2011

Milaim Zeka, Seldi's "father-in-law" explodes: He will never care for my daughter
Marries the daughter of Frederick Ndoci?
Albanian Rita Ora associated with Rob, brother of Kim Kardashian
Almeda Abazi, part of another giant spectacle in Panama
Xhelilaj Nik: I have been told to hide and not to show up
Grande Fratello: Danilo transsexual porno-scandal with Manila Gorio
Famous by men, why not?
]]

Intervista me Ardian Bujupin permes Skype-it...

Ardian Bujupi, pop star-i i gjermaneve [VIDEO]

Ardian Bujupi eshte nje nga kengetaret e rinj me te pelqyer ne Gjermani dhe vende te tjera europiane. Djaloshi kosovar doli i treti ne talent shown ‘Gjermania kerkon nje superstar’.

Sot ai ka publikuar albumin e tij me te ri dhe ka dhene kete interviste ekskluzive per gazetarin Flavio Qarri, per emisionin ‘Pasdite ne Top Channel’.

Per ku je nisur sepse je ne makine dhe interviste ne makine me Skype nuk kisha bere kurre!
Jam ne Laipcig per momentin dhe po shkoj te jap autografe ne dyqanet qe shesin CD-te e mia.

Kur ke shkuar per here te pare ne Gjermani?
Ne vitin 1993, kur kam qene vetem 2 vjec.

Bjordi Realizon Endrren, Luan si Autist ne nje Film Italian...

Bjordi, autist ne film

Endrra ishin, por ndodhi qe u realizuan. Bjordi Mezini, i cili me balluken legjendare trazoi te madh e te vogel, do te jete pjese e nje filmi italian.

Filmi thriller aktualisht po xhirohet ne Itali dhe pervec Bjordit “kombetarja” shqiptare e VIP-ave ka derguar edhe Ciljeten. Fotot e kesaj te fundit shtatzene kane bere xhiron e shtypit te shkruar, por roli i Bjordit mesa duket eshte me i rendesishmi.

Djaloshi simpatik do te luaje rolin e nje djali autik. Sigurisht qe standarti per kete lloj roli eshte ngritur shume nga Dustin Hoffman, por kesaj radhe duhet thene “rendesi ka pjesemarrja”.

I gjithe filmi fokusohet mbi 7 persona te bllokuar ne ashensor dhe eshte pak por e sigurte se sa ngushte do te jete aty nese bllokohet edhe Ciljeta. /top channel/dhjetor 2011/

Kronika:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Pirro Cako i Kunder-Pergjigjet ish-bashkeshortes Inva Mula...

Lidhja e re e Pirro Cakos

A thua se e beri me qellim Pirro Cako. Dy dite pasi soprano Inva Mula dhe partneri i saj folen mbi lidhjen e tyre ne nje interviste behet publike lidhja e Pirros me nje vajze shume me te re.

Sipas asaj qe publikohet ne shtypin e shkruar, Pirro na paska mbi tre vjet i dashuruar me Sesilien nga Shkodra.

Nese po pyesni veten pse nuk ju dalin llogarite mes divorcit, periudhes beqar dhe dashurise me “Anjushken” nuk ka problem.

Rendesi ka qe Pirro ka vendosur t’i pergjigjet ish-bashkeshortes plumb per plumb. /top channel/dhjetor 2011/

Kronika:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 9 December 2011

Kaltrina Neziri Imazh dhe Prezantuese tek "Kreatori me i mire Shqiptar"...

Te shtunen “Kreatori me i mire shqiptar”

Te shtunen me 10 dhjetor, duke filluar nga ora 19:00 ne sheshin 21, per here te peste do te zhvillohet evenimenti “Kreatori me i mire shqiptar”.

Kater stiliste nga Kosova, dy nga Shqiperia dhe nje nga Maqedonia, jane perzgjedhur si finaliste te ketij spektakli.

Ne kete spektakel do te jene te pranishem edhe te ftuar special nga vendi dhe bota. Juria do te ndaje keto cmime:
 • Kreatori me i mire shqiptar
 • Kreacioni me i mire express si dhe
 • Velloja me e mire shqiptare.
Edhe kete vit prezantues i spektaklit do te jete Labi, prezantuesi i TV 21, i cili kete radhe ne krahe do ta kete nje modele qe do ta sprovoje veten per here te pare edhe si prezantuese - ajo eshte Kaltrina Neziri. posted at albavipnews.blogspot.com. Kaltrina ka qene edhe imazh i gjithe kampanjes per kete eveniment.

Inis Gjoni Behet Nene, Lind Vajze...

Inis Gjoni lind vajze, e quan Coco-Antonel

E enjtja nderroi stine, solli nje engjell. Inis Gjoni, kacurrelsja e bukur, me tiparet e nje aktoreje hollivudiane, me nje karriere te nisur si balerine e talentuar, me pas si kengetare, prezantuese e prej vitesh edhe si nje regjisore e pergatitur ka shtuar dje nje status te ri ne jeten e saj.

Mengjesi i te enjtes i kthehu buzeqeshjen. Te qarat e nje femije, e engjellit qe erdhi dje nga nje bote tjeter e shnderruan ate ne qenien me fatlume ne rruzull. Fryma e vogelushes e mbushi me energji pozitive. Syte e saj i treguan te gjithe bukurine qe universi mbart, te cilen regjisorja Gjoni s'e kish zbuluar kurre me pare. Lekura e foshnjes e beri te kuptoje se brishtesia ekziston. Dora me te cilen bebushja i shtrengoi gishtin, i demonstroi me se miri se dashuria e fuqishme jeton dhe kjo eshte pikerisht dashuria qe ka nena per femijen.

VIP Ballina: Revista CELEBRITY, 9 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 9 Dhjetor 2011
 • Tuna: Me rrezikohet jeta...
 • Gymysh ne nje film shqiptar
 • Vedat Ademi: single per pak kohe
 • Rrefimi i Aniles: Nje baba si Sabri Godo
 • Rita Ora, Nuse ne familjen Kardashian
 • Vipat Metroseksuale... nga Pirro Cako tek Frederik Ndoci

Ky eshte numri me i ri i Celebrity. Personazhet me te komentuar qe vijne si asnjehere tjeter, me lajme, surpriza, thashetheme etj. Nje rrefim i gjate i Tunes, per jeten private, karrieren dhe ambicjet ne muzike po jo vetem, Speciale, Vipat Metroseksual, ja cilet jane ne Shqiperi, Vedat Ademi, single per pak kohe, rrefimi i Anila Godos per marredhenien e saj me te ndjerin Sabri Godo.......Mode, eros, estetike, test dashurie, histori njerezore etj....E keni gjithe javen ne treg..Lexim te mbare....
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 9 December 2011

Tuna: My life is threatened ...
Gymysh in an Albanian film
Vedat Adam: single for a while
Confession of Aniles: A father like Sabri Godo
Rita Ora, Bride of Kardashian family
Fashion Metroseksuale ... from Pirro Cako to Frederick Ndoci

his is the new number by Celebrity. Characters with the comment coming as ever, with news, surprises, gossip etc.. A long story of Tunes for private life, career and ambitions are not only in music, specials, Metroseksual VIPs, who are here in Albania, Vedat Adam, single for some time, Anila Godo story of her relationship with the deceased Mode ....... Sabri Godo, eros, the aesthetic, love test, human history .... etc. you have all week to the market throughout Reading .... ..
]]

Mariza Ikonomi po Pergaditet per Festivalin e Kenges ne RTSH...

Mariza Ikonimi ndez pemen e Vitit te Ri

Shpirti i Krishtlindjes ka perfshire edhe kengetaren Mariza Ikonomi, e cila eshte shfaqur ne nje foto me kitare ne dore duke kenduar pak metra larg pemes se Vitit te Ri rrefrenin e kesaj kenge. Mariza njihet ne publik per besimin e saj kristian dhe duket se me shume se kushdo tjeter e perjeton ne nje menyre krejt te vecante kete moment festiv. Fotoja ka pasur komente te shumta te cilat e kane pergezuar Marizen, por nga ana tjeter ky eshte edhe nje rikthim i kengetares ne publik, pasi ishte larguar prej kohesh nga skena muzikore. posted at albavipnews.blogspot.com. Nderkaq sa per te shuar kuriozitetin e fansave te saj, po ju themi se kengetarja po pergatitet per Festivalin e Kenges ne RTSH, ku pritet te konkuroje per cmimin e madh, i cili fituesin e con automatikisht ne Eurovizion. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Ciljeta e lumtur qe do behet Teze...

Ciljeta behet teze: Jam teper e lumtur per Ingridin

Kengetarja seksi sapo ka mbyllur xhirimet e nje filmi te realizuar ne Itali dhe per momentin gjendet ne Shqiperi. E kenaqur me rolin e nje baristeje shtatzene, qe i ishte besuar nga regjisori shqiptar i rritur ne Itali, Jetmir Pjeternikaj, Cili duket se po joshet shume nga kinematografia, pasi te tjera mundesi i jane shfaqur ne horizont. Do te braktise muziken?! “Jo, - thote ajo, - sepse me muziken praktikisht jam rritur”. E pyetur se cfare i mungon me shume kur largohet nga Shqiperia; gje qe ndodh shpesh kryesisht per shkak te koncerteve; Ciljeta thote: “Familja, mami dhe babi dhe natyrisht edhe qeni im. Kur vij ketu, takohem me mikeshat, mes se cilave natyrisht me Ingridin. Jam shume e lumtur qe ajo do te behet mami se shpejti, sepse eshte nje gje qe e ka deshiruar prej kohesh se bashku me partnerin e saj, Gentin. posted at albavipnews.blogspot.com. Eshte interesante se jam une personi i pare qe i ka bere nje dhurate per djalin e vogel qe do vije ne jete pas disa muajsh. Kur jemi me njera-tjetren, i themi bebit per mua teze Ciljeta”. Dyshja e kengetareve njihen per miqesine me njera-tjetren, madje kenga e tyre “Puci Puci” ka qene nje nder hitet e vitit 2008. /standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Thursday, 8 December 2011

Irva Stefa: Kosova dhe Shqiperia per mua jane nje...

photo: arber hoxha
Irva Stefa fillon realizimin e albumit te pare

Edhe pse eshte ne fillim te karrieres Irva po korr suksese te njepasnjeshme. Ajo eshte e dhene pas kenges, ndonese ky eshte profesioni ideal i saj per te cilin ka enderruar gjithnje.

“Kengen e kam dashur gjithnje, kam zbuluar se kam talent per te dhe gradualisht kam filluar te merrem. Ky eshte viti i sukseseve te medha qe i kam pasur ne kenge, sepse me lansimin e projekteve te mia kam verejtur se publiku me pelqen, andaj kjo me frymezon per te vazhduar me tutje”, ka thene ajo per “Zerin”.

Irva tani ka nisur punen per albumin e saj te pare qe pritet te lansohet ne vitin 2012, sipas saj albumi do t’i permbaje tete kenge te pergatitura nga krijues te ndryshem nga Kosova, Shqiperia dhe Maqedonia.

Produkt 28 Kthehet me Kenge dhe Video te re...

Njeshi i grupit “Produkt 28”

Pas nje pauze te gjate grupi i tre djemve te “Produkt 28” jane kthyer me nje suprize per fansat e tyre ne kete fundvit. Ata sapo kane realizuar edhe videoklipin e kenges se tyre te re e cila pritet te shfaqet ne televizionet muzikore shume shpejt. Titulli i kenges eshte “My Number One” dhe sic komentojne faqet e ndryshme te internetit ka shume mundesi te rikthehet ne nje hit. Prej kohesh te tre djemte jane kane kenduar te vecuar: Turi drejton nje emision ne Vizion Plus si dhe po perjeton nje lidhje te bukur me Orinda Huten, Albani deri tani ka pasur disa eksperienca solo, po keshtu edhe Fabiani. posted at albavipnews.blogspot.com. Ndoshta per te treguar se ata nuk jane ndare, sic mund te jete menduar kane vendosur te tregojne te kunderten. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Aktori dhe Kengetari Fatos Kryeziu me kenge te re...

Fatos Kryeziu se shpejti me “Dashuria ne mekat”

Aktori dhe kengetari Fatos Kryeziu ka paralajmeruar se me 26 dhjetor do ta lansoj kengen “Dashuria ne mekat”.

Fatosi kesaj radhe vjen me rok balade me tekst te shkruar nga Albatros Rexhaj, te kompozuar nga Bekim Hallaqi dhe orkestruar nga Andin Randobrava.

Pervec kesaj, ai ka paralajmeruar se eshte duke u pergatitur edhe per albumin e tij te pare.

“Albumi i pare me 8 kenge do te lansohet me 5 Maj 2012. Pervec kenges 'Pse gjithcka qe eshte e mire ka fund' dhe 'Dashuri ne mekat' i kam kontraktuar edhe 6 kenge te tjera te cilat do te kompozohen dhe do te orkestrohen nga Andin Randobrava, ndersa teksti do te shkruhet nga Albatros Rexhaj”, ka pohuar Fatosi. /telegrafi/dhjetor 2011/

Degjo "Dashuri ne mekat" LIVE (Verzioni Unplugged - vetem instrument akustik)


"Dashuri ne mekat" verzioni i plote dhe final

- - - - - - - - - - - - - - - -

Edona Llalloshi Lanson Dy Kenge te Reja per Vitin e Ri...

Edona se shpejti me dy kenge te reja

Edhe pse e angazhuar me vajzen e saj, Edona Llalloshi arrin te gjeje kohe edhe per muzike.

Kengetarja kosovare tashme ka nisur punen ne dy kenge te reja te cilat do t’i lansoje gjate programeve te Vitit te Ri.

“Kam planifikuar qe adhuruesve te mi t’iu sjell edhe disa projekte te reja per festat e fundvitit. Njera kenge do te shoqerohet edhe me videoklip, te cilin do ta pergatis me produksionin ‘EMF Creativ’”, ka thene ajo. /telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edona soon with two new songs
Although committed to her daughter, Edona Llalloshi also finds time for music.
Kosovar singer has already started work on two new songs which will launch in New Year programs.
"I plan to bring my fans some new projects for the holidays. One song will be accompanied by video clip, which will prepare with production 'Creative EMF,' "she said.
]]

Besa Kokedhima Imazh i Kompanise "Abissnet"...

Besa Kokedhima,fytyra zyrtare e reklames se “AbissNet” per festat e fundvitit

Kengetarja e talentuar dhe krijuesja e hitit “Always on my mind”, Besa Kokedhima eshte bere se fundmi fytyre zyrtare e reklames se kompanise “AbissNet” per festat e fundvitit. Xhirimet kane filluar sot njofton Besa ne rrjetin social “Facebook”. /grazzi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa Kokëdhima, the official face of advertising "Abissnet" for the holidays

The talented singer and creator of the hit "Always on My Mind", Besa was recently Kokëdhima official face of the advertising company "Abissnet" for the holidays. Filming began today announces Besa social network "Facebook".
]]

Dafina Zeqiri: Jeni te Durueshem, Te Rejat Do Vijne Shume Shpejt...

Pamje nga xhirimet e klipit "Supernova"
Dafina Zeqiri: “Supernova” nje super klip

Kengetarja tashme e njohur ne trevat Shqiptare e me gjere,Dafina Zeqiri eshte duke u bere gati te sjell dicka te re nga ana profesionale.Ajo se fundmi po pergatit albumin e saj “Just Me”, album ky i paralajmruar kohe me pare,por edhe kengen e saj te re me videoklip “Supernova”, kenge kjo qe ben pjese ne album. posted at albavipnews.blogspot.com. Dafina,permes faqes se saj zyrtare ne “Facebook” njofton se “Supernova” eshte punuar nga produksioni Suedez “Team Veesualz” dhe se ka dal nje super klip. Ajo gjithashtu i fton fansat e saj qe te jene te durueshem pasi qe sipas saj te rejat e parlajmruara nga Dafina, do vijne shume shpejt. /grazzi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina: "Supernova" a super clip

The singer already known in Albanian lands beyond, Dafina is getting ready to bring something new from her professional side. She is preparing her album "Just Me", this album is warned long ago, but also her new song with the video clip "Supernova", this song is part album.Dafina that, through its official website "Facebook" reports that "Supernova" is the work of Swedish production "Veesualz Team" and that there is a super pack klip.Ajo also invites her fans to be patient because as she says the announced new stuff by Dafina, will come very soon.
]]

Adelina Ismajli, Diva e Ballkanit pushton Token Helvetike...

photo: 2omin.ch
Adelina Ismajli, Diva e Ballkanit qe Josh Zvicren

Portali zviceran 20min.ch ka shfaqur ne balline nje interviste te bere me kengetaren Adelina Ismajli ku ajo cilesohet si Diva e Ballkanit qe po josh zviceranet apo Zvicren... Ajo portretizohet si nje kengetare femer e cila ka thyer tabute ne Ballkan dhe qe synon te pushtoj token helvetike.

Ne nje video interviste, Adelina tregon per videoklipin e saj te fundit "I love you more" ne duet me Faudel si dhe per planet qe te vazhdoj karrieren ne Zvicer ku premton se do ta zoteroj edhe gjuhen frengjishte pasi veq ka zoteruar ate gjermane.

Shiko videon:
http://www.20min.ch/ro/videotv/?vid=228683&cid=133

Ju sjellim intervisten te perkthyer nga Frengjishtja ne Anglisht permes Google Translator:
- - - - - - - - - - - - - - -

Balkan diva seduced the Swiss

by James Jaccard - Considered a sulphurous star in his country, Adelina Ismaili starts the conquest of Helvetia with a single duet with Faudel. Confidences ...

Rita Ora Lidhet me Rob Kardashian...?

Rita Ora lidhet me Rob Kardashian

Ja si funksionon showbizi, Rita Ora e cila ishte regjistruar nen nje label te Jay-Z eshte lidhur me Rob Kardashian. Mund te jete dashuri me shikim te pare rastesisht ne nje klub, teksa Rob feston suksesin e tij ne Dancing with the Stars OSE…mund te jete e menduar shume mire. Rita do te hyje ne tregun amerikan. Ajo nuk eshte latine e promovuar tek komuniteti latin, nuk eshte as zezake, nuk njihet ne Amerike, njihet shume pak ne Angli. Nuk ka island reggae voice si Rihanna, as zerin qiellor te Celine Dion. Atehere si do ta bejme? Fillimisht duhet ta bejme personazh, duhet ta bejme te njohur. Ku me mire se te jesh e dukshme ne nje reality show, por jo ne nje te rendomte ku je konkurrente, por ne nje ku ti dukesh e zhdukesh “rastesisht”. Keeping Up with Kardashians eshte ideale. posted at albavipnews.blogspot.com. Rob Kardashian preja me e mire, aq me teper qe tani eshte ne kulmin e suksesit te vete nga Dancing with teh Stars. Rita del ne reality show, disa gazeta, krijon nje lidhje serioze dhe pastaj nje ndarje sentimentale me me shume gazeta e nderkohe rastesisht ka bere edhe nje kenge:)) Dhe keshtu Rita fut kembet ne tregun amerikan. Me pas kujdeset Jay-Z per te. /revista anabel/dhjetor 2011
- - - - - - - - - - - - - - - -

Dafina Zeqiri Mohon te kete Fituar Demshperblim...

Dafina Zeqiri mohon te kete fituar 45,000 euro demshperblim nga Dailymotion

Koheve te fundit eshte perhapur ne internet lajmi se Dafina Zeqiri ka perfituar 45,000 euro demshperblim nga "Dailymotion" pasi kjo kompani ka publikuar videoklipin e saj "My Swag" ne kanalin Chibis, pa pelqimin e saj.

Ne te vertete ky lajm fillimisht erdhi nga ish menaxheri i Dafines, Drin Zatriqi i cili per gazeta ka deklaruar se ka iniciuar kete padi kunder kesaj kompanie duke fituar gjyqin ne Gjermani ne favor te Dafines. posted at albavipnews.blogspot.com. Ish menaxheri ka thene se parat e fituara do te ndahen mes tij dhe kengetares.

Por ne rrjetin social Twitter, Dafina ka mohuar te kete fituar para dhe thote se asgje nga kjo nuk eshte e vertete:

"Sa i perket aktgjykimit kinse une kam fituar 45.000 euro nga Dailymotion (gjyqi nga Gjermania), asgje nuk ka te vertete!" - ka thene ajo.

Si duket me te vertete puna e Dafines tani me eshte shnderruar ne nje telenovele te vertete...
- - - - - - - - - - - - - - - -

Festivali RTSH, 26 Fitues te Kenges ne nje Nate Gala...

Festivali i RTSH, 26 fitues ne nje nate gala

Zyrtarizohen prezantuesit: Kreshnik Xhelilaj, Hygerta Sako dhe Enkelejda Zeko

Nje jubile nuk mund te kaloje pa nje mbremje gala. Kthime e bashkime. Kjo do te jete mbremja festive e 50-vjetorit te Festivalit te Kenges ne Radio-Televizionin Publik Shqiptar. Pergjate kater neteve, ne datat 26, 27, 28 dhe 29 dhjetor do te zhvillohet edicioni i radhes i festivalit te kenges, i cili kete vit ben gjysme shekulli jete. Krahas gares, e cila do te zhvillohet pergjate tri neteve (dy netet e para dhe nata e katert), eshte parashikuar edhe nje nate e trete, e cila do t’i kushtohet teresisht nostalgjise. Plot 26 kenge, te krijuara mes viteve 1962-2000 do te ngjiten ne skenen e Pallatit te Kongreseve. Jane te gjitha fituese, por ne historine e kenges shqiptare, kur fituesja jo detyrimisht duhet te ishte me e bukura, por ajo qe i kushtohej partise dhe udheheqjes, keto jane ato qe me te vertete e meritonin cmimin e pare. Pavaresisht se kane kaluar shume vite, ato vazhdojne te mbeten te dashura per publikun. Organizatoret e festivalit, udheheqesi artistik, Shpetim Saraci e regjisori Osman Mula kane menduar qe keto kenge, ne shumicen e tyre te vijne te kenduara nga interpretuesit e dikurshem, por disa do te vijne edhe prej zerave te rinj. Publiku do te mund te shijoje edhe nje here kengen “Keputa nje gjethe dafine” nga kengetari Gaqo Cako.

Samanta Karavella Konfirmon se ka te Dashur...

photo: henris kuka
Samanta “rritet”, deklaron te dashurin

Samanta Karavella, ne menyre qe ta marrim vesh njehere e mire se eshte e dashuruar, ka vendosur ta thote kete gje ne menyre te terthorte; thjesht duke ndryshuar te dhenat ne profilin e saj ne Facebook. Keshtu nga ‘single’ (beqare) tanime ne Facebook-un e saj shkruhet “in a relationship”, pra e thene ne shqip, ne nje marredhenie dashurore. Prej kohesh kengetarja simpatike eshte perfolur per nje histori dashurie, por ajo me gojen e saj nuk ka dashur kurre qe kjo gje te jete objekt i mediave roze. Nga ana e saj, kengetarja thjesht ka mohuar thashethemet se i dashuri i saj ben edhe menaxherin e karrieres se saj, gje qe sipas Samantes nuk eshte e vertete. posted at albavipnews.blogspot.com. Se per cfare arsye ajo ka pasur kaq shume kompleksitet ne lidhje me historine e dashurise, kete edhe sot e kesaj dite nuk mund ta themi. Ndonese te gjithe e mbajme mend si “Samanta e vogel dhe e embel”, vajza 22-vjecare eshte sot nje nga kengetaret me te talentuara te tregut shqiptar muzikor dhe mbi te gjitha nje femer shume seksi! Keshtu qe kesaj historise se te dashurit te pakten iu vu kapak! /standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 7 December 2011

Noizy: Po e merzite Rozin, ke pune me mua...

Noizy “kercenon” MC Kreshen: Po e merzite Rozin, ke pune me mua

Qe lidhja sentimentale e kengetares Rozana Radi me reperin kosovar MC Kresha eshte bere serioze, kjo eshte nje gje e njohur tanime. Dyshja jeton shumicen e kohes bashke, ndersa pak kohe me pare ishte vete Rozi ajo qe pohoi se i dashuri i saj eshte duke mobiluar apartamentin e ri ne Prishtine, ku me shume mundesi do te jetojne se bashku. Per me teper, si nje femer me shije qe eshte, Rozana po kontribuon ne mobilimin e kesaj shtepie te re. Historia e tyre e dashurise, qe duket se lindi me shume per shkak te mediave, e deklaruar ende pa u konsumuar si e tille; eshte nje ceshtje per te cilen tanime jane ne dijeni te gjithe. posted at albavipnews.blogspot.com. Reperi shqiptar Noizy, i cili eshte mik me Rozin dhe ka bashkepunuar me te ne dy kenge, eshte shprehur se fundmi me shaka se nese MC Kresha nuk sillet mire me Rozana Radin, ai do te kete pune me te, pra me Noizy-n. Nuk e dinim qe Noziy bente kaq shume per shoqerine, edhe pse me siguri nuk do te kete nevoje te shkoje gjendja deri aty, pasi sot edhe kur ne cift ka pakenaqesi, gjerat rregullohen ose ndahen me konsensus. Aq me teper mes artisteve. Sidoqofte, nese kjo fjale e reperit i ka mberritur kengetares ne vesh, do ta kete bere me siguri te ndihet mire! /standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Dafina Zeqiri: Big Basta me i merituari ne albumin tim te ri...

Big Basta i del krah Dafines ne albumin e ri

Albumi i shumepritur i Dafina Zeqirit do te titullohet “Just me” dhe se shpejti do te kete premieren, por Dafina nuk ka dhene ndonje date te caktuar se kur do te del ai, por vetem ka thene se gjithcka eshte gati dhe se shpejti ky album do te jete ne treg pas nje pause tri vjecare qe kengetarja nuk ka realizuar album. Ky do te jete albumi i dyti me rradhe i Dafines. Ngjarjet e shumta te cilat kane ndodhur ne jeten e kengetares, kane detyruar qe per nje kohe te anashkaloje punen e albumit. Kenga ne duet me Getoar Selimin “D&G” gjithashtu do te jete pjese e albumit, por kjo kenge nuk do te realizohet me videoklip, pasi Dafina ka vendosur qe nje tjeter kenge me titull “Supernova” te realizoje “solo” dhe te shoqeroje edhe me videoklip. posted albavipnews.blogspot.com. Per gjithe albumin te cilin do te editoje se shpejti, ajo ka punuar me Big Basten, per te cilin thote se i ka dalur shume ne ndihme per perfundimin e ketij projekti sic e quan ajo te madh. “Falenderim i madh shkon tek Big Basta me te cilin kam punuar gati ne gjithe albumin, ai eshte me meritori ne kete projekt”, ka thene kengetarja. /editorial/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Blero Bashkon "Rivalet" Genta dhe Dafina ne Duet...

Blero bashkon Genten dhe Dafinen ne duet

Gjithcka ne fillim kthehet perseri ne vend te vet! Keshtu thone te tjeret, pasi Dafina eshte rikthyer perseri ne nje shoqeri te vjeter te cilen e kishte ne fillim te karieres, atehere kur askush nuk e njihte. Ishte Blero dhe miku i tij Cekic, ata te cilet kishin filluar t’i ndihmonin Dafina Zeqirit per te filluar nje kariere te bujshme, por kete ndihme si duket kengetarja u’a ktheu me te keq sepse shume shpejt nderpreu bashkepunimin me ta, duke vazhduar me disa kompozitor dhe miq te tjere. Pas ndarjes nga i dashuri dhe menaxheri, Dafina perseri hidhet ne krahet e shoqerise se vjeter. Kengetarja tashme eshte bere pjese e produksionit “Str8Dope”, pronar te te cilit jane Blero dhe Cekic. posted at albavipnews.blogspot.com. Shume fansa kane kritikuar kete vendim te Bleros per te pranuar Dafinen perseri pas tradhetise qe ajo i beri disa vite me heret, por si duket keto fjale Blero nuk i ka degjuar dhe tashme ka filluar edhe me menaxhimin e kengetares se bashku me Cekic, sic thuhet ne mediat kosovare.

Lorik Cana: Adelina eshte nje Femer shume e Bukur...

Lorik Cana: Adelina Tahiri nje femer shume e bukur!

Eshte jo vetem futbollisti shqiptar me karrieren me te suksesshme nderkombetare, por edhe mashkulli me seksi dhe i preferuari i femrave. Kete e deshmojne deklaratat e ndryshme ne internet apo sondazhet e revistave te ndryshme, te cilat i kane dhene ne njefare menyre Lorik Canes titullin "seks simbol". Para disa kohesh ne shtypin roze u fol per nje lidhje te mundshme te tij me nje tjeter seks simbol, kengetaren simpatike nga Maqedonia, Adelina Tahiri. Kjo e fundit i pergenjeshtroi keto lajme, duke theksuar se me Lorikun ka vetem nje lidhje miqesie. Version qe edhe futbollisti i njohur e konfirmon...

Dy ndeshje te Kombetares dhe asnje rezultat pozitiv. Si ju ben te ndiheni ky fakt?
Nuk eshte nje ndjesi e bukur edhe kur humbet nje ndeshje ne klub, imagjino pastaj te humbase Kombetarja. Ne rastin e Azerbajxhanit, perballe kishim nje kundershtar me te dobet sesa ne dhe ky fakt na bente te pretendonim patjeter fitoren. Por ne Kombetare aktualisht jemi ne nje faze qe po riformatohet e ardhmja e ekipit dhe ne kete aspekt, nje humbje apo barazim ne ndeshje miqesore nuk eshte gjeja me kryesore. Pavaresisht nga humbja me Azerbajxhanin dhe barazimi me Maqedonine, mund te them se treguam plot kualitet ne fushe. Krijuam plot raste, keshtu qe ndeshjet paten edhe anet e tyre pozitive.

Tuesday, 6 December 2011

Evi Reci Modele, Gazetare dhe Kengetare e Suksesshme...

Evi Reci: Cdo gje ndodh per nje qellim!

Evi Reci eshte bere shume e njohur si kengetare, por ajo nuk eshte mjaftuar me suksesin ne vetem nje fushe; ka tentuar edhe te beje gazetaren dhe ia ka arritur. Shkruan per blogje te famshme italiane, nderkohe qe paralelisht, ndjek studimet per Komunikim masiv. Prisni qe ne te ardhmen ta shihni ate te behet nje gazetare e njohur dhe, nderkohe, suksesi ne boten e modes vazhdon.

Kengetarja Evi Reci eshte nje nga talentet e reja shqiptare, e cila po i ngjit me sukses shkallet e karrieres se saj, duke u bere nje nga emrat e dashur per publikun. Me kengen dhe modelimin ajo ka arritur qe te jete sot nje prej atyre njerezve, qe jeta deri me tani i ka falur shume momente te bukura dhe plot emocione.

Evi, kemi pare disa spote shume te bukura, ku protagoniste je ti. Si u bere imazh i ketij produkti?
Ideja ishte e grupit nga Prishtina ‘Entermedia’, ato qe kane bere dhe videoklipin tim te fundit. Kishin vendosur te benin xhirimet ne Itali te ketij produkti dhe me propozuan mua. Se bashku me Joni Baci Alizotin, kemi interpretuar rolet e nje cifti qe ndodhet ne Venecia dhe ne Piza dhe shijojme biskotat ‘Sempre’.

Argjentina Ramosaj per Vitin e Ri ne Londer...

Argjentina ne Londer per Vitin e Ri

Argjentina Ramosaj duket se do ta prese Vitin e Ri ne Londer, ku ne diten e pare te 2012-tes do te performoje per fansat ne kryeqytetin britanik.

Kengetarja, e cila me familjen e saj jeton ne Holande, ka zbuluar kete permes profilit te saj ne rrjetin Facebook.

“Me 1 janar do te jem ne koncert ne Londer, do te festoj 2012-ten me fansat e mi, mezi pres t’ju shoh gjitheve, me shume informata me vone gjate ketij muaji, ju don Argjentina”, ka shkruar ajo.

Argjentina ka premtuar se, duke mos lene anash studimet, gjate vitit te ardhshem do te sjelle shume shpejt projekte te reja e qe do te jene shume te vecanta. /telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Anxhela Martini 'Hot' Video Diary #3

Angela Martini edhe me nje video ‘hot’

Modelja shqiptare Angela Martini, ka publikuar nje video te re ku ekspozon trupin e saj seksi, qe vjen si vazhdimesi e videove te tjera te modeles.

Videoja fillon me disa momente private te vizitave te ndryshme ne Londer e ne Zvicer, ndersa perfundon me bukuroshen shqiptare e cila pozon ne disa skena shume ‘te nxehta’.

Me poshte mund ta shihni videon e modeles Angela Martini. /telegrafi/dhjetor 2011/

Anxhela Martini Video Diary #3

- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: anxhela
- - - - - - - - - - - - - - - -

Aurela Gace Kendon per Vitin e Ri ne New York (Konfirmuar)

Nje muaj pas lindjes, Aurela i kthehet skenes

Pas lindjes, Aurela i rikthehet serish skenes dhe per festat e fundvitit do te performoje per shqiptaret qe jetojne ne Nju Jork. Mesohet se mamaja e re, e cila rreth nje muaj me pare solli ne jete femijen e saj te pare, nje vogelushe te bukur qe e pagezoi me emrin Grace, do te kendoje ne nje ‘party’ te komunitetit shqiptar ketu, e cila organizohet nga “Dukagjini Production” dhe se bashku me te ne kete feste do te kendoje dhe Artiola Toska. Aurela, ne nje interviste per “standardin” te pak javeve me pare u shpreh se per momentin preokupimi i saj i vetem ishte femija dhe se po e shijonte ne maksimum kohen me te. Por, duket se 36-vjecares labe do t’i jete bere ndonje oferte e pa rezistueshme, perderisa do te udhetoje drejt Amerikes, ku nuk dihet nese do ta marre me vete te bijen apo jo. posted at albavipnews.blogspot.com. Nderkaq, e motra e Aureles, Blerta Gace, e cila eshte nje artiste qe jeton ne Nju Jork, duket t’i jete futur seriozisht muzikes. Ajo ka kenduar dhe me pare ne aktivitetet e komunitetit shqiptar ne Amerike, por kenga e saj e pare solo, e sapolancuar, "Je ti" eshte pritur me shume vonese. Eshte interesant fakti se vokali i saj, gjithashtu shume i bukur, nuk ngjan fare me te Aureles, e per me teper, Blerta ka zgjedhur muziken ‘dance’ me ritme te nderthurura orientale per t’u promovuar. /fjoralba shahaj/standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Elvana Gjata Behet Bionde per Reklamen e Re...

elvana & kaci
Elvana mohon operacionet dhe behet bionde per reklamen e re

Ka udhetuar serish drejt Kosoves per te realizuar reklamen e re te nje banke, imazh i se ciles eshte perzgjedhur pak kohe me pare, natyrisht kundrejt nje pagese te majme. Elvana Gjata ka bere vete me dije se aktualisht ndodhet ne Prishtine per nje sherbim te ri fotografik dhe mesa duket, me kete rast ka shfrytezuar momentin per te ndryshuar edhe llok-un, pasi sic e shihni edhe ne foto, eshte bere bionde. Prej kohesh, kengetarja e hitit “Afer dhe larg” ka tentuar te jete me pak brune se zakonisht dhe e ndikuar edhe nga tendencat e modes se VIP-ave boterore, si Beyonce, Jennifer Lopez etj., ka dashur t’u ngjaje disi atyre. posted at albavipnews.blogspot.com. E sigurt eshte qe sido qe te provoje me look-un, Elvana duket bukur, keshtu qe edhe bionde na pelqen, si gjithmone. Kengetarja seksi qe keto kohe pritet te nxjerre videoklipin “bombe” te kenges se saj me te re, “Gjaku im”, se fundmi eshte “akuzuar” nga disa media per nderhyrje kirurgjikale ne fytyre, gje qe Elvana e ka mohuar me gojen e saj, duke thene ne menyre telegrafike: “Jam e kenaqur me menyren sesi dukem!” /fjoralba shahaj/standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Emina Cunmulaj Modelja me e Famshme Shqiptare ne Bote...

Te gjithe vdesin per Emina Cunmulajn!

Me ate elegance e sharm qe shfaq ne setin e sherbimeve fotografike apo ne sfilate, rralle kush mund te thote ndonje gje negative per Eminen, modelen me te njohur shqiptare ne bote. E shfaqur ne kopertinen e disa revistave me prestigjioze ne bote, si “Vogue”, “Elle” etj., ajo me te drejte, kudo qe merr pjese terheq vemendjen e cdo modeleje tjeter, sikurse eshte rasti i bukurosheve qe jane mbledhur prane saj ne kete foto, qe nga Valentina Dedvukaj (e motra e Gjyste Vulajt), Zana Krasniqi, Tika Camaj Ivezaj, Angela Martini, Keshtjella Pepshi, Aferdita Dreshaj etj., te gjitha te njohura, por qe aspirojne karrieren e Cunmulajt! posted at albavipnews.blogspot.com. Emina Cunmulaj, e divorcuar pak vite me pare, ka vendosur te beje edhe karriere kinematografike, sepse se fundmi ka marre persiper nje rol te vogel ne nje produksion amerikan. Prej vitesh bukuroshja me origjine shqiptare jeton ne SHBA dhe eshte nje nga figurat e njohura te botes se modes, duke qene se sfilon ne pasarelat e New York-ut, Parisit, Londres, Milanos etj. /standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Vildane Zeneli, Modelja Shqiptare me e Popullarizuar ne Amerike

photo: stephen eastwood
Modelja shqiptare me e njohur ne Amerike, Vildane Zeneli, muza e fotografeve te famshem

Thote pa hezitim se eshte modelja shqiptare me e njohur ne Amerike, e preferuar jo vetem nga personazhet e njohur (si ne rastin e perzgjedhjes nga treshja e njohur Timbaland, Pitbull dhe David Guetta ne klipin e tyre), por edhe nga fotografet me ne ze per momentin, sic eshte Raphael Mazzucco, Russel James - fotografi i “Victoria’s Secret” etj. “Une njihem si fytyre publike nga personazhet e njohur amerikane dhe nga populli amerikan, dicka qe eshte shume e veshtire per t’u arritur, sepse Amerika eshte e madhe dhe ka shume konkurrence ketu. Ndoshta ne nje vend te vogel gjithkush mund te beje dicka, por ne nje vend te madh kerkohet shume sakrifice e shume pune. Jam nder te vetmet shqiptare qe jam shfaqur ne me shume se 12 reklama televizive amerikane, dicka qe te jep shume publicitet”, - pohon Vicky ne intervisten qe i kemi marre. Mjafton te themi se reperi i njohur DR. Dree e ka zgjedhur serish per te qene imazhi i kufjeve te tij me diamante “Million Baby”, qe kane nje cmim te llahtarshem prej 1 milion dollaresh. Kaq do te mjaftonte per te evidentuar vlerat e saj, por ja qe ka edhe me teper! Brunia shqiptare me tipare te theksuara, Vildane Zeneli, e cila shkurt therritet Vicky, tregon per “Standard” se eshte muza e Raphael Mazzucco, i cili se fundmi ka realizuar nje album fotografik mjaft seksi te quajtur thjesht “Culo”, ku krahas Vicky-t pozojne me vithet e tyre, femrat me te njohura ne bote si Nicole Scherzinger, Irina Shayk- e dashura e futbollistit Christiano Ronaldo, Lady Gaga, Fergie, Pamela Anderson etj. Miqesia me personazhe si Jay- Z, Kanye West etj., qe do impresiononte shume prej nesh, ne punen e saj eshte nje aspekt dytesor, duke qene se modelimi te lidh vazhdimisht me evente dhe persona VIP.

Big Basta ne Foto Erotike realizuar nga Rezarta Shkurta...

photo: rezarta shkurta
Rezarta Shkurta i ben foto erotike Big Bastes

Artistja Rezarta Shkurta, i ka realizuar disa foto mjaft interesante kolegut dhe bashkepunetorit te kenges se saj me te fundit “Te jesh e mire s’mjafton”, Big Basta. Si nje piktore, fotografe, modele dhe kengetare, Rezi gjen shpeshhere mundesi pershfaqjeje per talentet e saj, por vec muzikes, do te thoshim qe fotografine e ka pike te dobet. I pelqen te jete provokuese, por edhe mjaft profesioniste ne kete pune, ndaj kuron me kujdes cdo detaj. Ndoshta si nje “shperblim” per tekstin e bukur te kenges “Te jesh e mire s’mjafton”, per te cilen ajo u shperblye me cmimin “Best Performance”, Rezi i ka realizuar disa foto (mbase for free - falas), mikut te saj Big Basta. Big-u ka pozuar mjaft natyrshem, i veshur serioz si rralle here, me syze te zeza dielli dhe me nje puro ne dore, por c’eshte me e vecanta, me nje femer shume seksi prane, ne nje pozicion intim dhe e veshur me lingerie. posted at albavipnews.blogspot.com. Modelja me zhartiere prane tij nuk shihet se kush eshte, por ndoshta Rezarta e ka zgjedhur sa per te “goditur” syrin e publikut. Kengetarja kete efekt e njeh shume mire, pasi publiku gjithmone impresionohet nga fotot e saj dhe sidomos nga fotot ku ajo shfaqet si nje modele. Kengetarja ka premtuar edhe nje ekspozite ku do te kete vec te tjerash edhe foto nudo, por deri me tani kjo gje nuk eshte realizuar! /standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Marina Vjollca Bukuroshja e Ardhshme e Gjyqeve...

photo: henris kuka
Marina Vjollca e fiksuar pas GJYQEVE

Marina Vjollca e njohur si moderatore ne “Top Channel”, jashte ekranit eshte nje student e shkelqyer. Marina e cila studion per juridik ne nje Universitet privat ne Tirane eshte ne vit te fundit te studimeve universitare, per te kaluar me pas ne nivelin master. Sipas mikeshave te saj te klases, Marina eshte padiskutim studentja me e mire pothuajse e te gjithe viteve te treta. Pervec faktit qe vleresohet maksimalisht nga pedagoget e saj, Marina i con studimet e saj edhe me tej. Ka filluar qe tani ben edhe praktiken duke shkuar ne gjykate per te ndjekur ceshtje te ndryshme gjyqesore. E ka bere kete gje me shume se njehere ndaj nuk eshte rastesi e cuditshme nese dikush do ta shohe bukuroshen ne nje salle gjyqi duke mbajtur shenime. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Marina Vjollca obsessed with COURTS

Marina Vjollca known as moderator known in "Top Channel", off the screen is an excellent student. Marina who studies law at a private university in Tirana last year of undergraduate studies, then passed to the master level. According to her friends of the class, Marina is unquestionably the best student almost all third-year. Besides the fact that the estimated maximum of its professors, Marina takes her studies further. Has already begun the practice makes going to court to pursue various types of litigation. It has done this more than once so there is a strange coincidence if someone will see beauty in a courtroom taking notes.
]]

Luana Vjollca i Rikthehet Look-ut Natural Brune...

Luana Vjollca kthehet BRUNE

Pas 7 muajsh me floke te kuqe Luana do t’i rikthehet look-ut te saj natyral. Moderatorja “E diell” i ka lyer floket ne ngjyre cokollate natyrale. Ne te vertete, Luana edhe me pare ka eksperiementuar me ngjyren e flokeve, por ishte ngjyra e kuqe qe e shnderroi ne nje nga kokekuqet me jetegjata te showbiz-it. Megjithese, Luana ka qene nder personazhet e para qe eksperiementuar me kete ngjyre, ajo ndoshta ka qene edhe nder me te kritukuarat nga rrjetet sociale. Ndoshta eshte kjo arsyeja perse moderatorja 20 vjecare vendosi t’i jape fund periudhes kuqe per t’u rikthyer ne brune. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Luana Vjollca back Brun

After 7 months with Luana red hair will look back to its natural look. Moderator, "The Sun" has dyed hair color natural chocolate. Indeed, the previously Luana eksperiemented hair color, but red was the color turned into one of the most enduring gingerhair showbiz. Although Luana has been among the first characters eksperiementing with this color, it has probably also been among the most criticised on social networks. Perhaps that is why 20-year moderator decided to end the red period to return to brunette.
]]

"E Diell" Pa Autore, Por Ndryshimet nuk Ndalen...

“E Diell” pa autore, por prape me ndryshime

Tani qe Armendi dhe Aida, cifti autor i programit “E diell” qe transmetohet ne “Top Channel” jane larguar perfundimisht, shikuesit jane ne merak se kush do te merret me programin. Aludimet jane te shumta, por emra konkrete akoma nuk kane dale. Nje thashethem qe qarkullon lart e poshte eshte ai i rikthimit te autores italiane Alessia Vessicchio, por deri tani asgje nuk eshte e sigurte. Zera te tjere thone se deri ne fund te ketij sezoni spektakli i te dieles ne “Top” do te jete pa autor dhe me fillimin e vitit, drejtimi dhe skenari do t’i besohen prezantuesit te njohur Alban Dudushi. Edhe pse pa nje autor organizatoret dhe regjia e “E diell” nuk dorezohen, perkundrazi ata po bejne edhe ndryshime ne skalete. Duke filluar nga kjo jave deri te mbyllje te sezonit dimeror ne pjesen e fundit te programit, me saktesisht dy oreshin e fundit ne do te shohim nje gare te vertete kercimi dhe kenge. Gara do te zhvillohet midis pese grupeve ku ne krye te secilit grup qendron njeri prej moderatoreve. posted at albavipnews.blogspot.com. Albana, Marina, Luana, Adi dhe Flori do te kercejne dhe kendojne me pjesetaret e tjere te grupit te tyre qe do te jene nje kengetar, nje tjeter personazh i njohur i botes se spektaklit shoqeruar dhe nga trupa e baletit. Disa prej te ftuarve do te jene vellezerit Endri dhe Stefi, Teuta Kurti, Flaka Krelani, Ermela Mezuraj, etj. Jo gjithmone keto levizje dhe shpikje ne “E diell” kane rezultuar te sukseshme keshtu qe jemi pak dyshues, megjithate do te presim te shohim performancat perpara se te japim nje gjykim...

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online