All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 17 December 2011

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 17 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 17 Dhjetor 2011
 • Arnida Capi: Une miss-i ne zyren e Spartak Ngjeles
 • Zajmina Vasjari, Fansat duan ta shohin gjysme nudo
 • Seldi joshet nga pasuria e Dafines, nuk i duhet me Sinani...
 • Nocja me ne fund stabilizohet, fejohet me nje student te panjohur
 • Noizy privohet te takoje vajzen 4 vjecare, pas akuzes se modeles per shtatzeni
 • Adelina Ismajli feston 32 vjetorin si "femra supersexy"
 • Dafina Zeqiri pas ndarjes bie ne depresion dhe humbet ne forme.
 • Big Mama tani joshet nga travestitet
 • Dafina Zeka eshte arsyeja e ndarjes Sinani-Seldi
 • Eranda, Rezi dhe Rovena  si vajzat e "Sex and the City"
 • Ne krize fejesa dyvjecare e doktorit te "Fix"-it, Gerta largohet nga shtepia
 • Nora Istrefi nderton vile mbi 600 mije euro dhe blen makine 32 mije euro
 • Xhelozia e tepruar e Luanes detyron Adrianin t'i jap fund lidhjes
 • Ermela e BB deshton ne politike dhe perfundon ne veline
 • Nik Xhelilaj ne festival me kostumet "houte couture" te Joni Pecit
 • Hygerta Sako hyn ne diete intensive para festivalit

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 17 Dhjetor 2011
 • Orinda Huta: Ju rrefej bashkejetesen me Turin, kush qeverise ne shtepine tone. Festivalin e RTSH e kam enderruar gjithmone, s'do mungoj ne muzike
 • Olsi: Vuajta kur u ndava nga Olta
 • Noizy: Me modelen vetem nje nate, perdora prezervativ
 • Flori ben Labin te kendoj Dance
 • Alketa Vejsiu: Paskuintat e takimit me Simona Venturen
 • Tifozet VIP ne ndeshjen Real - Barcelona
 • Elvana Gjata: Se shpejti vjen "Gjaku im"
 • Elgit Doda: Me frymezon gjithcka e bukur
 • Ciljeta mbledh 1800 demokrate ne Itali per 21-vjetorin e PD
 • Rozit dhe Mc Kreshes i vjedhin videon
 • Zanfina Ismajli votohet femra me te pasmet me seksi
 • Ledi Vokshi le SHBA per Tiranen?
 • Big Basta dhe Vesa Luma, Rikthehet Flirti?!
 • Big Mama rihap luften me Rovena Stefen
 • Rishfaqet ne skene Gerta Heta
 • Silvana e Kafazit Super Seksi
 • Petri Bozo edhe ne feste punon
 • Rovena Dilo dhe Eranda Libohova bashke...

Nora Istrefi si Yll Hollivudi, Nderton Mega Vile dhe Blen BMW X3 me vlere 32,000 Euro...

Nora Istrefi nderton vile me mbi 600m2 dhe blen makine 32 mije euro

Dalengadale edhe kengetaret tane fillojne te ndiejne shijen e yjeve te njohura boterore ne sferen e jeteses dhe luksit. Pervec politikaneve, tashme edhe kengetare te ndryshem nga estrada jone kane filluar te ndertojne vila te medha neper periferi te qyteteve ku jetojne, duke dashur te largohen nga zhurma e madhe qe po mbizoteron ne qytet.

Pas Sabri dhe Ermal Fejzullahut, nje tjeter kengetare e njohur nga Kosova po nderton vile ne periferi te Prishtines. Siperfaqja e tokes qe ka blere Nora Istrefi eshte shume e madhe, saqe vila te cilen do e ndertoje do te kushtoje mbi 600 mije euro, dyfish me shume sesa kushton vila e kolegut te saj Ermal Fejzullahu. Kjo shtepi do te ndertohet special per ciftin e ri dhe, sic duket, Nora po ben pergatitjet e para per te filluar nje jete te re jashte familjes se saj, me Robertin. Nje vendosje e re e Nores ne kete vile do te jete me shume per relaks pas angazhimeve qe ka cifti ne sferen e muzikes. Por, vila nuk eshte i vetmi investim ne jeten e Nores, pasi ajo para disa muaj nga llogaria e saj bankare ka ndare nje shume prej 32 mije eurosh per makinen e saj luksoze te markes BMW X3, makine e cila drejtohet vetem nga Nora. Kur te ndertohet vila e Nores ne Prishtine, per nga shuma e harxhuar ne ndertim kjo mund te krahasohet me rezidencen e ish-kryetarit Ibrahim Rugova. posted at albavipnews.blogspot.com. Kjo e fundit vleresohet me nje shume prej mbi 1 milion eurosh, vila e Behgjet Pacollit gjithashtu kap shifren 1 milion euro, 4 shtepite e Sabri Fejzullahut ne vlere prej 500 mije eurosh, si dhe disa vila te tjera te politikaneve kosovare. Nje vile te njejte prej kohesh e ka paralajmeruar se do e ndertoje edhe kengetarja tjeter, Genta Ismajli, e cila madje kishte porositur inxhinier shume te njohur nga rajoni, por deri me tani asnje detaj mbi ndertimin e saj. /panorama plus/dhjetor 2011/

p.s. panorama plus transmeton se Nora eshte duke ndertuar nje vile prej 600 mije eurosh. Ne te vertete, lajmi fillestar qe erdhi nga Prive Klan fliste per nje vile prej me shume se 600m2 ndersa nuk u fol se sa do te kushtoje ndertimi i kesaj vile ... /albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Kengetari Boshnjak Amar Osmanovic Vjedh Kenge nga Ermal Fejzullahu...

Amar Osmanovic vjedh kengen e Ermalit “E shkuar e haruar”, hiti ne Bosnje kalon milion klikime

Projektet muzikore te Ermal Fejzullahit perseri kane filluar te pelqehen nga koleget e tij ne shtete fqinje ne Ballkan.

Keshtu, nje nga hitet me te medha te Ermal Fejzullahut “E shkuar e harruar”, nje kenge teper ritmike e realizuar shume mire me klip para kater viteve tashme po shnderohet hit ne disa shtete te rajonit. Nuk eshte hera e pare qe po shkruajme per kenget e huazuara, por ajo qe na beri shume pershtypje ishte se pikerisht keto huazime po benin namin ne youtube me klikime.

Ami dhe Ermali Jane Kampion te Skijimit...

Ami dhe Ermali te zhytur ne debore...

Dy nga personazhet shqiptare, qe nuk humbin asnje vit pa vizituar malet e mbushura me debore te Mavroves, jane Ami me Ermalin. Debora, skite dhe argetimet e ndryshme te cilat te ofron ai vend i bejne Amin dhe Ermalin te kthehen cdo vit. Gjithmone ne shoqerine e miqve te tyre, kemi mesuar se ata tashme ua kane marre doren me se miri skive, duke qene kampione te vertete. posted at albavipnews.blogspot.com. Nuk e dime nese edhe kete dimer do te zgjedhin Mavroven, por jemi te sigurt qe para se te fillojne eksperiencen impenjative te "Dancing with the stars" ata do te largohen per diku ku ka bore, qe me pas te kthehen plot energji, te gatshme per sfiden e radhes. /revista paloma/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: amarda toska ermal mamaqi
- - - - - - - - - - - - - - - -

Rozana Radi Flet per Dashurine Vetem Permes Kopertinave...

Rozana e rrefen dashurine vetem ne kopertina revistash

Per te ky ka qene nje vit shume i lumtur. Sukses pas suksesi, pa permendur ketu dashurine me reperin me te ri ne moshe, MC Kresha, me te cilen kendoi “Jaba daba du” ne festivalin e “Kenges Magjike”, kenge qe u vleresua me cmim. E shpenguar si gjithmone, flokekuqja Rozane duket shume e lumtur keto kohe, edhe pse per dashurine pranon te flase vetem ne kopertina revistash, jo ne gazeta roze. Sigurisht menyra me e mire te per qartesuar cdo hamendesim ka qene te pranojne jo, por dy oferta radhazi qe edhe i ofrojne kopertinat e dy revistave te njohura. Mesohet se njera prej tyre do te jete nje reviste kosovare dhe tjetra nga Shqiperia, por nuk dihet me saktesi se cilat do te jene ato. Vete Rozi ka bere me dije se po realizon per momentin nje set fotografik me kete qellim, por nuk ka pranuar te tregoje te tjera detaje. Ne intervistat perkatese te ketyre revistave, Rozi do te flase jo vetem per muziken dhe teatrin, por sidomos per lidhjen e saj intime me reperin kosovar. posted at albavipnews.blogspot.com. Ende nuk kemi mesuar ama nese ne kopertina cifti do te shfaqet bashke. Thashethemet se gjasme ajo do te largohet drejt Kosoves per te jetuar me Kreshen (sic e therret ajo reperin), ndoshta nuk jane kaq te pabaza, sepse Kreshniku ia ka bere ftesen… Te pakten keshtu kemi mesuar!/standard/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Elvana Gjata Ndez Prishtinen me Kenget e Nexhmije Pagarushes...

photo: club duplex, 7 dhjetor 2011
Strategjia, Elvana josh fansat kosovare me kenget e Nexhmie Pagarushes

Kengetarja seksi ka “kallur ne flake” nje nga club-et me te medha ne Prishtine, ku ka performuar se bashku me Andy Gramm, i cili tashme ka atributet e menaxherit te koncerteve te saj. Sic kemi shkruar edhe me heret, Elvana Gjata jo vetem qe nuk po njeh krize, por perkundrazi, ajo ka intensifikuar permasat e koncerteve te saj, te cilat jane perhere plot me fansa, sic ka ndodhur pak jave me pare edhe ne Kanada. Nderkaq, ne Prishtine, ku Elvana eshte shume e pelqyer, ka rene ne sy se gjate programit te saj muzikor ne nje club, ajo ka perfshire edhe kenge te njohura te yllit kosovar te muzikes, Nexhmie Pagarusha, duke bere qe fansat te shperthejne ne brohoritje e ovacione. Kenge te Nexhmies, e cila adhurohet ne Kosove, nuk kishim degjuar me pare nga Elvana, e cila ndoshta kerkon te heqe paralele mes vetes dhe kengetares dive. posted at albavipnews.blogspot.com. Ne fakt, vec talentit, punes dhe pamjes se jashtme, Elvana Gjata dhe menaxheri i saj, Flori Mumajesi, kurojne me kujdes cdo dalje publike dhe mendojne me detaje cdo performance, ne menyre qe te mbajne te lidhur fort pas vetes sa me shume fansa, aq me teper ne Kosove, ku konkurrenca me kengetare te njohura, rivale te Elvanes - si Dafina Zeqiri, Nora Istrefi, Dafina Rexhepi etj. - eshte shume e forte ... /standard/dhjetor 2011/

Kronika nga Prive Klan:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 16 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 16 Dhjetor 2011
 • Neda, Kater femije me Ogrenin
 • VIP-at ku do t'i gjejne Krishtlindjet dhe Viti i Ri
 • Greta Koci, Shton ne Forumin Rinor te PD-se 2000 te rinj
 • Festivali RTSH, Zbulohen Surprizat; Rikthehet Vace Zela
 • Mirela Cici: Veshjet, si te shkelqejme per festat
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 16 December 2011

Neda, four children with Ogrenin
VIPs where Christmas and New Year will find them
Greta, increases in the DP Youth Forum 2000 youths
ART Festival, discovered Surprises; Come back of Zela Vace
Mirela Cici: Clothing, ho to shine for holidays
]]

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 17 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 17 Dhjetor 2011
 • Arian Cani: Katjusha ishte si shpirt
 • E Diela Shqiptare; Andresa: Si "mbeta" ne Shqiperi
 • Rozana Radi: Mashkullin nuk e dua perfekt!
 • Roza Lati: Kjo eshte Rita ime!
 • Ismail Keta: Kampion Bote per Shqiperine time!
 • Nertila Vreto: Bem' Derman!
 • Stresi: Skandali i Noizyt? Vetem femrat kane faj!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 17 December 2011

Arian Cani: Katjusha was like soul
The Albanian Sunday: Andres: How I "remained" in Albania
Rozana Radi: Do not want my man perfect!
Roza Lati: This is my Rita!
Ismail Keta: World Champion for my Albania!
Nertila Vreto: Bem 'Derman!
Stress: Noizy scandal? Only women are guilty!
]]

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
 • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
 • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
 • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
 • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
 • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Frederik Ndoci: Nuk me Shihni ne Juri se Mua Nuk me Blen askush...

Frederik Ndoci: Jurite e korruptuara larguan interesin nga festivali i TVSH

Frederik Ndoci eshte edhe kete vit pjese e festivalit te kenges ne Radiotelevizionin shqiptar. Premton se do te beje "nje paraqitje me dinjitet zotnie ne festivalin e 50-te", qe perkon edhe me nje vit jubile. Por teksa rrefen dicka mbi historine e kenges se tij, ai i pergjigjet edhe pyetjes mbi "kompromentimin" e jurise dhe zhurmat per cmimet. Ai pranon se aty ka marifete, e per kete arsye shprehet se nuk ka qene asnjehere pjese e vendimmarrjes. Ne festimin e dekades se peste te jetes se ketij konkursi te kenges shqipe, ku mori jete dhe emer melosi shqiptar, Ndoci do te interpretoje bashke me motrat, Julin dhe Riten. Kengetari shkodran ka nje kontribut te gjate ne kengen shqipe dhe ne kete festival, por zeri i tij nuk eshte ndalur vec brenda kufijve, pasi ne karriere ai numeron koncerte dhe vleresime pa fund edhe jashte vendit. Mbase per kete arsye ai premton se nuk do te luante kurre me dinjitetin e artistit, as per para as per celesa hyrjesh...

I riktheheni serish Festivalit te Kenges ne Radio Televizionin Shqiptar. Cili eshte synimi juaj kete radhe?
Me qene se eshte jubile (50 vjetori) thashe se pjesemarrja ime do ishte thjesht nje dedikim si Frederik, kesaj skene qe na u be si altar qe ne hapat e para te fillimeve te artit tone. Mendova qe edhe teksti te ishte nje histo-dedikim dhe i tille do jete, pasi fabula e tekstit eshte nje dialog i Frederikut dhe jetes time, pra nje autobiografi per cfare labirintesh kaloi jeta ime 50-vjecare...

Bleona nga Tapeti Kuq ne Tapetin e Bardhe...

Bleona Qereti nga tapeti kuq ne tapetin e bardhe

Nga tapetet e kuqe, ne tapetet e bardha te mbushura me debore. Kjo eshte jeta e Bleona Qerretit qe kur eshte kthyer ne nje superyll Amerikan. Me po te njejten buzeqeshje rrezellitese qe shfaqet sa here ka ndonje ceremoni apo feste te rendesishme hollivudiane, Bleona shkelqen edhe e veshur me "uniformen" e skive. Ndryshe nga ne tokesoret e tjere, qe duhet te kenaqemi me boren e ndonje vendi fqinj, Bleona ne keto foto ndodhet ne qytetin e Aspenit ne Kolorado. posted at albavipnews.blogspot.com. Edhe pse nuk e mban veten per nje skiatore profesioniste, serish Bleona nuk heq dore nga pushimet dimerore te pakten nje here ne vit! /gazeta paloma/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona Qereti from red carpet in white carpet

From the red carpets, the carpets of white packed with snow. This is the life of Bleona Qerretit that when turned into an American superstar. With the same smile that appears whenever rrezellitese there any ceremony or important celebration Hollywood, Bleona shines even wearing "uniform" of the ski. Unlike other worldly, you should be satisfied with any neighboring country snow, Bleona in these photos is located in the city of Aspenit in Colorado. posted at albavipnews.blogspot.com. Although no one keeps himself to professional skiers, again Bleona waives no winter vacation at least once a year!
]]

Hermes Nikaj: Nga Femrat Me Vijne Ftesa pa fund por...

photo: sonny nelson
Hermes Nikaj: Qe te jesh trendi duhet te provosh eksperiencen me nje mashkull!

Hermes Nikaj u lind ne Tirane. Qe i vogel ishte i apasionuar pas aparatit dhe endrra e tij me e madhe ishte te behej model. Eshte vetem 21 vjec dhe deri tani ka arritur t’i realizoje te gjitha qellimet qe i ka vene vetes. Pasioni me i madh i jetes se tij eshte pasarela, por nuk ngelen pas edhe baleti dhe udhetimet ne vende te ndryshme te botes. Hermes Nikaj eshte nipi i kengetares se njohur Pavlina Nikaj, e cila ne vitet ’50-’70, se bashku me Anita Taken, u bene mjaft te dashura per publikun shqiptar. Ai eshte pasardhes i nje familjeje artistesh dhe pikerisht nga gjyshja ka trasheguar dashurine per artin dhe te bukuren ne teresi. Hermes ka perfaqesuar Shqiperine ne shume gara, evente dhe kompeticione mode, duke marre vleresime per tiparet dhe fizikun e tij te vecante, te cilin e perkufizuan te tipit latin. Gjithashtu ka pozuar per koleksione veshjesh te firmave te ndryshme, duke u bere pjese e katalogeve perkates. Por eshte pjesemarrja ne emisionin “Good morning Albania” qe e ka bere Hermesin te njohur per gjithe publikun shqiptar. Edhe pse ka vetem tre muaj qe i eshte bashkuar stafit te emisionit, ai eshte kthyer ne nje yll te vertete mediatik. Per te gjithe ata qe duan te dine me shume per “Zogun e Tiranes”, sic tashme e therrasin te gjithe, intervista me poshte do t’ju tregoje shume gjera interesante.

Redon Makashi adoleshent, ne telashe me shkollen per floket e gjata...

Redon Makashi: Per floket e gjate me thyen note ne sjellje

Redon Makashi do te rrefehet sot ne rubriken speciale te se merkures. Adoleshenca e kengetarit te suksesshem ne dyert e “Liceut Artistik”, kenget e liqenit, shoqeria, marredhenia me mesuesit, notat, per te cilat zihej me prinderit pas cdo mbledhjeje, lendet e urryera dhe ajo qe pelqente me shume, floket e gjate qe i thyen noten ne sjellje, marredhenia me vajzat, puthja e pare dhe fama qe kishte ne shkolle...

Do flasim pak per periudhen e gjimnazit, si ka qene kjo kohe per ju?
Ka qene nje kohe shume e bukur, e mbushur me perjetime dhe ngjarje te vecanta. Shoqeria ka qene shume e sinqerte, ndryshe nga te gjitha shoqerite qe pasuan, pasi ne ate kohe s’njihnim berryla apo interesa. Madje po te me pyesesh edhe sot, i mbaj mend permendesh emrat e te gjithe shokeve te klases. Gjate gjimnazit kendova nje kenge me Sejkon dedikuar viteve te shkolles dhe atehere s’ma merrte mendja se do te ishin vertet aq te bukura dhe te paharrueshme.

I ruani kontaktet me shoket e “Liceut”?
Me shume prej tyre kam rene ne kontakte te rastesishme, nderkohe qe ka edhe nga ata, me te pakte ne numer, qe i takoj shpesh per shkak te rrugeve te perbashketa qe zgjodhem.

Ronela Hajati: Isha Nje Vajze Shkatrraqe...

photo: ryan simo
Ronela Hajati: S’dija te lyhesha, mesoja shume dhe s’kisha te dashur

Sot eshte nje nga emrat me te pelqyer te muzikes moderne shqiptare, po si ishte dje? Adoleshenca, ndryshimi qe pesoi ajo ne kete periudhe dhe puthja e pare. Daljet e munguara, shtremberimi i uniformes dhe shoqerite. Si u shnderrua Ronela Hajati nga vajza shkatarraqe, me stilin e nje metalareje, ne ate qe eshte sot. Dhjetat absolute, kopjet ne filozofi, verejtjet e mesuesve per mungese vemendjeje dhe mesimet qe ia thoshte cdo mbremje te emes...Rrefehet sot Ronela!

Do flasim pak per periudhen e gjimnazit, si ka qene kjo kohe per ty?
Ka qene periudha me e bukur mund te them ne jeten time. Kam qene shume e lumtur, shume e pafajshme, nga ana tjeter kam qene tamam si cun kur i thone, gjithe kohes kisha mendjen per prapesira, isha shume trazovace. Ktheja permbys gjithe shkollen, ndonjehere i organizoja te gjithe per te lene oret e mesimit, por mund te them nderkaq qe me ka sherbyer sepse kam qene ne nje shkolle ku uleshim per te studiuar shume edhe me vlejti shume per dijet. Plus qe ne gjimnaz kam pasur nje shoqeri qe e kam edhe sot e kesaj dite dhe mund te them qe eshte nga shoqerite me te mira qe ngel deri kur plakesh.

Armend Rexhepagiqi: E Adhuroj Eksperiencen qe fitova ne "Top Channel", Por nuk isha i lumtur aty...

Armend Rexhepagiq: Nuk isha i lumtur, duhet Gjebrea tek “E Diell

Ai quhet Armend Rexhepagiq. Kjo eshte intervista e tij e pare ne media, ekskluzive per “Bluetooth”. Te gjitha komentet e tjera do te ishin boshe. Cdo fjali e tij e thene artistikisht po aq bukur sa nje shkrimtar qe ka fituar “Nobel”, e bejne kete interviste te paperseritshme.

Z.Rexhepagiq ju jeni mirepritur nga publiku, vecanerisht gjate pjesemarrjes tuaj ne jurine e “Albanians Got Talent”. Beson se pikerisht simpatia qe u krijua nga ky produksion, solli oferten per te qene autor te “E diell”?
Nuk mendoj qe simpatia e fituar e publikut mund t’ju beje autor programesh. Ka shume njerez qe publiku i adhuron, e atyre kurre nuk iu eshte ofruar krijimi i programeve televizive. Ne fillim mendoja se oferta nga kreu i “Top Channel” erdhi si rezultat i punes sime te mehershme televizive - ne Kosove isha autor i dhjetera programeve, disa nga ato ishin cikle televizive disamujore. Me vone kuptova qe njerezit qe me ofruan bashkepunim as qe i kishin pare ndonjehere ato programe. Ndaj me pelqen te besoj se ardhja ime e pare ne “Top Channel” gjate “Albanians Got Talent” ishte dicka qe vetem jeta di ta kurdise: takimi i duhur, ne vend te duhur dhe ne moment te duhur, i dy paleve qe jane te duhur te takohen kurdohere.

Anxhelina Hadergjonaj: Meshkujt ne Los Angeles Krejt te Bukur dhe me Stil...

photo: argjentina ramosaj
Anxhelina: Los Anxhelos ka djem yje, kercejne hatashem

Rruges kur po shkonim per te intervistuar Anxhelinen po mendonim qe do ta kishim te veshtire, se Anxhelina nuk flet, eshte tejet e ndrojtur. Kjo na ishte fiksuar nga nje interviste e nje viti me pare dhe vrisnim mendjen ca pyetjesh t‘i benim. Por per cudi bukuroshja bionde na surprizoi. Anxhelina ishte rritur dhe ishte shnderruar ne nje vajze te shkathet qe vetem fliste. Kete ia shprehem sapo e takuam. Ajo na tha se edhe shoket e shoqet kur e kishin takuar pas kthimit e kishin vene re ndryshimin dhe te gjithe i thoshin “E c‘te ben Amerika…”. Ajo na tregoi gjera interesante jo vetem per jeten e saj por edhe per “Token e premtuar”.

Anxhelina dime qe je kthyer nga Amerika per kengen magjike? E le me kaq apo do shkosh prape atje?
Do kaloj ketu edhe Vitin e Ri pastaj ne janar do kthehem prape ne Amerike.

Miranda Hashani se Shpejti me Tri kenge te reja...

Miranda se shpejti me kenge te reja

Miranda Hashani eshte duke u pergatitur per festat e fundvitit dhe ka premtuar se do te sjelle disa kenge te reja, te cilat do te jene te zhanrit popullor.

“Kenget me te cilat prezantohem me teper jane te zhanrit popullor dhe serenatave korcare. Kete vit nuk do te kete balada. Por i kam edhe tre kenge te reja si ‘Itinerar’ me te cilen u prezantuam bashke me Visar Rexhepin, e dyta eshte ‘Qiraxhi’, e cila do te pasoje shume shpejt me klip, dhe kenga ‘Shume malle’ me te cilen u prezantova ne festivalin ‘Nota fest’. Jane keto tri kenge te reja, ndersa tjerat do te jene perpunim i kengeve te vjetra”, ka thene Miranda per “Infopress”.

Kengetarja shkupjane thote se per shkak te angazhimeve te shumta te saj se fundi, ajo nuk ka qene shume prane djalit te saj Donit.

Mihrije Braha Preferon te Relaksohet duke shikuar filma...

Mihrija: Po te kisha vajze, do ta quaja Ikena

Mihrije Braha, e cila ka vetem nje djale adoleshent qe quhet Plator, ka pohuar se sikur te kishte nje vajze ajo do ta quante Ikena.

Kengetarja kosovare ka zbuluar se Ikena ne fakt eshte emri te cilin Platori ia ka zgjedhur motres se tij ‘imagjinare’.

“Aq shpesh e kemi biseduar kete gje, saqe dikur Platori i ka gjetur edhe emrin, Ikena”, ka thene kengetarja.

Vec tjerash, ajo ka thene se shpesh e merr malli per te kryer punet shtepise, ndersa pas angazhimeve te lodhshme preferon te relaksohet vetem duke shikuar filma.

Vig Poppa: Kuptoni o njerz...! S'kemi Vjedhur Kengen "Party & Bullshit"...

Vig Poppa: Nuk e kemi vjedhur “Party & Bullshit”

Reperi i grupit Kaos, Vigan Bardhi, ka hedhur poshte pretendimet se kenga e lansuar ne bashkepunim me Dafina Rexhepin, “Party & Bullshit” eshte projekt i vjedhur.

Edhe reperi i ndjere amerikan, Biggie Smalls ne repertoarin e tij ka nje kenge te titulluar “Party & Bullshit” dhe shume njerez kane vene ne pikepyetje origjinalitetin e kenges se Kaos dhe Dafina Rexhepit “Party & Bullshit”, megjithese Vigg Poppa ka garantuar fansat per autenticitetin e projektit.

“Kjo eshte per te gjithe ata qe mendojne se e kane gjetur ku e kam vjedhur “Party & Bullshit”. Bravo, me keni zene. Info per juve: Keto gjera behen ne muzike. Po te kishim permendur kengen “California Love”, askush nuk do te thoshte asgje. posted at albavipnews.blogspot.com. Kenga e Biggie Smalls ishte hit, por ju nuk e keni degjuar. Po te kishim dashur te vjedhim nje kenge, nuk do ta kishim vjedhur nje hit...e kuptoni?”, u shpreh Vig Poppa ne nje prej statuseve te tij ne Facebook. /telegrafi/dhjetor 2011/

Venera Mustafa Hap Butik ne Prishtine...

Dizajnerja Kosovare Hape Butik

Venera Mustafa,nje Dizajnere e re Kosovare ka hapur nje butik per t’i ekspozuar veshjet e saj moderne dhe unike.

Venera Mustafa ka mbaruar studimet per dizajn mode, me specializim ne veshje te meshkujve ne Paris, ajo po ashtu posedon diplome ne Skulpture nga Fakulteti i Arteve Aplikative te Universitetit te Prishtines.

Ajo kreu praktiken me Anne Valerie Hash dhe me duetin dinamik Luis & Franck, ku ajo e perjetoi pervojen e saj te pare ne nje kompani profesionale te modes.

Udhetimi i saj pastaj e coi ne Kopenhage te Danimarkes tek nje firme e modes, Henrik Vibskov. Firma Venera Mustafa u themelua ne vitin 2010 dhe koleksioni i pare i gatshem per shitje u hap ne Prishtine.

Dani ne Telashe me Korporaten Energjetike te Kosoves...

Dani e Vjedh Rrymen?

Kengetari i mirenjohur pejan, Ramadan Krasniqi, akuzohet per vjedhje te energjise elektrike. Sipas propozim-akuzes se ngritur nga Prokuroria Komunale ne Peje, ai i ka shkaktuar KEK-ut dem ne vlere prej 1,976.50 euro.

Ne Gjykaten Komunale ne Peje, eshte mbajtur seanca e shqyrtimit gjyqesor ndaj kengetarit te mirenjohur kosovar, Ramadan Krasniqi – Dani. Prokuroria e ka akuzuar ate per vjedhje te energjise elektrike.

Gjate nje kontrolli te bere nga ekipi i autorizuar i KEK-ut, ne shtepine e tij ne lagjen Fidanishte ne Peje, eshte verejtur se ne njehsorin e tij elektrik ka nderhyrje. Ekipi ka konstatuar se njera plombe eshte falsifikuar, kurse buloni i plombes tjeter eshte keputur.

Dueti Rozana - Dani Rikthehen Me Nje Bashkepunim te Ri...

Rozana Radi rikthehet ne duet me Ramadan Krasniqin

Suksesi i vjetshem i “Valsit te lumturise” ka bere te rikthehen ne nje bashkepunim tjeter ciftin Rozana Radi-Ramadan Krasniqi. Mesohet se kenga eshte ende duke u punuar ne studion e kompozitorit Adrian Hila. Behet fjale per nje kenge ku vija melodike do te jete nje motiv popullor. Duke marre ne konsiderate se Krasniqi eshte nje nga kengetaret me te dashur te muzikes popullore nga Kosova, besohet se kenga do te kthehet nje nder hitet e sezonit dimeror. posted at albavipnews.blogspot.com. Nderkaq edhe Rozana Radi, eshte nje nder kengetaret e cila ka sjelle te riperpunuara kenge te muzikes popullore duke i rikthyer ne vemendjen e publikut e duke i shnderruar ne hite. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Aferdita Dreshaj, Klipi i Ri "Komplikimi" Gati per Lancim...

Aferdita Dreshaj gati KLIPI i ri

Kur Aferdita Dreshaj, u be zyrtarisht perfaqesuesja e Kosoves ne kompeticionin e bukurise “Miss World”, vemendja e publikut u shkeput nga angazhimet e saj si kengetare. Por, mesa duket Aferdita do te vazhdoje te merret me muzike po aq intensivisht sa merret edhe me modelim apo konkurse bukurie. Jo me vone se kete jave, ajo pret te lancoje hitin e saj me te ri “Komplikimi”. Ndersa hiti nuk eshte publikuar ende, kenga nuk eshte fare e padegjuar per publikun. Ne fakt, para pak kohesh Aferdita Dreshaj e prezantoi kengen per publikun e saj ne RTV21, nje televizion ne Kosove. Klipi eshte realizuar nga “Max production” dhe pritet te publikohet ne BBF televizion. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Florian Agalliu Gjen Dashurine te "E Diell"...

Florian Agalliu gjen DASHURINE te “E diell”

Florian Agalliu, aktori i njohur i Teatrit te Metropolit, i cili u be akoma edhe me shume i njohur si moderator i rubrikes “5 anet e botes” te “E diell”, ka nje arsye me teper per ta dashur spektaklin qe drejton. Agalliu, prej kohesh tashme eshte i lidhur me nje nga punonjeset e pas kuintave te spektaklit “E diell”. E dashura e Florianit, Renisa edhe me pare ka punuar ne stafin e “E diell”, ndaj nuk eshte rasti per te hamendesuar ndonje ndikim qe mund te kete pasur njeri apo tjetri ne angazhimet perkatese te spektaklit. posted at albavipnews.blogspot.com. Thjesht, te dy sot jane me fat qe mund te kalojne me shume kohe jo vetem pas pune, por edhe gjate punes se realizimit te spektaklit. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Agalliu Florian finds LOVE at "The Sunday"

Florian Agalliu, actor famous Metropolitan Theatre, which became even more famous as the moderator of the poster "5 sides of the world" to "The Sun", has one more reason to love the spectacle that leads. Agalliu, already long been associated with one of the workers behind the scenes of the show "The Sun". Eurovision girlfriend, Renis previously worked on the staff of "The Sun", so no guessing is the case for any impact that may have been one or the other in the respective commitments of the show. Simply, both are fortunate today that can not spend more time alone after work, but also the course of realization of the show.
]]

Jetmir Pjeternikaj: Ja Pse Zgjodha Ciljeten dhe Bjordin per Film...

Regjisori i filmit: Ja pse zgjodha Ciljeten dhe Bjordin

Ai eshte shqiptar dhe sapo ka realizuar nje film Italian. Por ajo qe ngjan me shume me nje film te bukur artistik eshte vete jeta e tij. Jet-i, djali nga Tropoja qe sot njihet ne ambiente te rendesishme te artit dhe kultures italiane e franceze keto dite ndodhet ne Tirane dhe ne nuk mund te rrinim pa mesuar mbi filmin e tij te pare…

Jetmir ne te njohim deri tani vetem si regjisor i nje filmi, por publiku shqiptar nuk di asgje per ty prandaj si fillim do donim te na tregoje dicka per veten. Ku ke lindur, ku je shkolluar…?
Patjeter! Do jua them une te gjitha tani. Quhem Jetmir Pjeternikaj, kam lindur ne Tropoje ne fshatin Shen Gjergj te komunes Lekebibaj dhe shkollen 8-vjecare e kam bere aty. Me pas me familjen u transferuam ne Tirane. Kur isha 14 vjec udhetova drejt Italise dhe qe atehere jetoj jashte Shqiperise dhe gjithmone kam pasur enderr te behem aktor.

Dr Flori: Si me Erdhi Ideja Te Bej Kenge me Romet...

Dr.Flori: Edhe une bera pazare per ‘Kengen Magjike’

Dr.Flori tashme e ka shkeputur disi emrin nga grupi West Side Family e megjithate pati sukses. Kete e pame ne festivalin "Kenga Magjike" ku fitoi cmimin "Kenga Hit", ne klikimet e shumta qe kane marre videot e tij ne youtube por edhe tek makinat qe kalojne ne rruge me volumin e ngritur ne maksimum te kenges "Ca na ke". Nderkohe, duket larg dita kur Flori kendonte kenge romantike e plot ndjenje. Por ai nuk e ka lene krejt pas dore kete pjese te tijen romantike sepse me sa kuptuam kenga e festivalit te fundvitit kenduar live nga Dr.Flori do te jete tejet personale dhe e ndjeshme. Po ashtu edhe dashuria e tij, kenget me mesazhe sociale vazhdojne fuqishem sepse per Florin "Bota nuk eshte bardhe e zi…" E teksa shikojme larmine e muzikes qe ai sjell, Flori na duket si nje njeri shumengjyresh po t'i shtojme edhe ndryshimin qe merr fytyra e tij kur i permend Kaltrinen, vajzen e tij te vogel.

Thursday, 15 December 2011

Inis Gjoni Nena e Pare Shqiptare qe Ruan Qelizat Staminale te Femijut...

Inis Gjoni ruan qelizat staminale te se bijes

Dy dite me pare, te enjten paradite (8.12.11), solli ne jete vajzen e saj te cilen e quajti Coco-Antonel, emer ky te cilin vogelushes ia kish zgjedhur i ati. Ndersa ne ishim te paret qe percollem kete lajm te gezueshem per lexuesit, sot do te sjellim nje tjeter te tille, qe lidhet serish me mami Inisin. Bukuroshja Gjoni ka kerkuar ruajtjen e qelizave staminale te se bijes, duke u shnderruar keshtu ne te parat nena qe bejne kete veprim ne Shqiperi. Kjo teknike eshte e njohur ne mbare boten dhe ka vetem pak kohe qe ka ardhur ne Shqiperi. Ndonese mjaft e kushtueshme, ruajta e ketyre qelizave eshte nje veprim shume i zgjuar nga ana e regjisores, pasi per cdo rast semundjeje, sherimi qendron pikerisht ne keto qeliza, te cilat qendrojne te arkivuara ne nje banke derisa vajza te mbushe 18 vjec. posted at albavipnews.blogspot.com. Duke uruar qe keto qeliza te mos i nevojiten kurre Coco-se, pergezojme Inisin per kete veprim. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

VIP Ballina: Revista PLUS - 16 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 16 Dhjetor 2011
 • Marina Vjollca: 7 Mrekullite e botes per mua. Krishtlindjet, festa qe na mbledh te gjitheve ne familje...
 • Tuna & Noizy vijne me kengen "Bebi i Vitit te Ri"
 • Anila Kalleshi tregon gjithcka mbi librin e saj "Si te dobesohemi"
 • Ermal Fejzullahu: Ky vit ka qene shume pozitiv. Per fat te keq festat nuk do t'i kaloj prane familje.
 • Era Caushllari: Prinderit me dhane leke per ditelindje dhe une bleva nje qenushe
 • VIP Kuzhina, Elida Duka: Kush ka thene qe VIP-at nuk dine te gatuajne. Receta e preferuar e Stines.
 • Pas Tunes, Dafina Zeqiri bie ne "grepin" e Blerim Destanit...
 • Top Media Kendon "Xhamadani Vija Vija"
 • Big Brother 5 fillon me 21 Janar
 • VIP-at ne verzionin e Babagjyshit te Vitit te Ri
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 16 December 2011

Marina Vjollca: 7 Wonders of the world for me. Christmas celebration that brings us all in the family ...
Tuna & Noizy come with the song "New Year's Infant"
Anila Kalleshi tells everything about her book "How to lose weight"
Ermal Fejzullahu: This year has been very positive. Unfortunately, the holidays will not spent near the family.
Era Caushllari: Parents gave me money for birthday and I bought a puppy
VIP Kitchen, Elida Duke: Who said that VIPs do not know how to cook. Favorite recipes of Stine.
After Tunes, Dafina falls in the "hook" of Blerim Destani ...
Top Media Sings "Xhamadani Vija Vija"
Big Brother 5 begins on January 21
VIPs in Santa version of the New Year
]]

Noizy Rrefen Verzionin e Tij ne lidhje me Edita Abazin...

Noizy rrefen historine me vajzen kosovare

Qe Noizy eshte i famshem kjo nuk diskutohet! Qe ka sukses me shume femra te cilat jane ne radhet e fansave edhe kjo eshte e sigurt!

Qe mund te kete lene shtatzene nje vajze dhe me pas ta kete detyruar te abortoje eshte e diskutueshme! Keto dite nje interviste e nje vajze te panjohur ka lekundur disi imazhin e reperit shqiptar! Edita Abazi quhet vajza qe pretendon se ka pasur marredhenie intime me Noisy-n, marredhenie si pasoje e te ciles ajo ka mbetur shtatzene!

Sidoqofte, intervista e vajzes ka disa pika te dobeta! Ajo ngulmon qe kane pasur nje lidhje, por po vete pranon qe Noizy as nuk ia premtoi nje gje te tille dhe as nuk e la te kuptohet! Gjate deklarates se saj vajza thote qe kjo lidhje ka ndodhur gjate veres por fetusi qe ajo abortoi ishte ngjizur para 8 javesh! Perjashto rastin kur vajza konsideron vere tetorin!

Edita Abazi eshte ose nje viktime ose eshte rasti me flagrant i nje fanseje te obsesionuar dhe partnere e lene pas dore. Intervista eshte publikuar e ripublikuar disa here ne gazeta te Shqiperise e Kosoves! Ne shume faqe interneti!

Seldi dhe Dafina Shkembejne Unazat te Dielen...

Te dielen shkembehen unazat e fejeses mes Seldit dhe Dafines

Keto dite eshte folur shume ne media per lidhjen e Seldit me nje bukuroshe bionde nga Kosova. Ne “Bluetooth”, gjate javes se shkuar doli lajmi per nje fejese te mundshme mes djaloshit simpatik dhe kosovares Dafina Zeka, qe prej vitesh jeton ne Suedi. Edhe gjate kesaj jave nuk do te mungojne informacionet lidhur me kete histori dhe ajo qe kemi zbuluar lidhet pikerisht me zyrtarizimin e kesaj marredhenieje. Kjo fundjave do ta gjeje Seldin te fejuar dhe sic kemi mesuar, familja e kengetarit do te udhetoje drejt Suedise per te shkembyer nishanet me familjen e vajzes. Keshtu, endrrat e shume fanseve te Seldit jane prere ne mes, pasi tashme ai eshte definitivisht i zene. posted at albavipnews.blogspot.com. Kete te diel, Dafina do te kete nje unaze ne dore dhe ate do t’ia vere Seldi. “Bluetooth” uron qe kjo histori te zgjase per gjithe jeten dhe cifti te jete pergjithmone i lumtur! /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Anjeza Shahinit i refuzohet visa per Amerike...

photo: donald rama
Anjeza Shahini e zhgenjyer, i REFUZOHET viza

Ka qene nje zhgenjim i vertete per te. Jo vetem qe nuk e mendonte se mund t’i ndodhte nje gje e tille, por i ka prishur edhe shume pune. Vetem tre dite me pare kengetares Anjeza Shahini i eshte refuzuar viza ne Ambasaden e Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Motivacioni i dhene eshte thjesht dyshimi se ndoshta nuk kthehet me ne atdhe. Duke shprehur merzine dhe trishtimin Anjeza shprehet permes profilit te saj ne internet me miqte, se mesa duket autoritetet perkatese nuk e kane te qarte lidhjen e forte te saj me vendin e lindjes. posted at albavipnews.blogspot.com. Dhe c’eshte e verteta, Anjeza Shahini eshte nje prej kengetareve me te talentuara dhe kontributi i saj ne muziken shqiptare nuk eshte i vogel. Gjithsesi refuzimi i vizes nga Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane ka bere qe Anjeza te kete devijim te axhendes se koncerteve. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Tuna & Noizy Video Premiere me 17 Dhjetor...

Tuna dhe Noizy se shpejti me kenge te re

Altuna Sejdiu -Tuna eshte duke u pergatitur per kengen e saj me te re, qe do te jete nje bashkepunim me reperin nga Shqiperia, Noizy.

Pas bashkepunimit te tyre ne emisionin “E diel”, Tuna dhe Noizy serish vijne bashke me nje kenge te vecante per festat e fundvitit. “Bebi i vitit te ri” titullohet kenga qe dyshja me 17 dhjetor pritet ta publikojne edhe me videoklip.

Videoklipi i kenges eshte realizuar nga produksioni EMF creative.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna and Noizy soon with a new song

Altuna Sejdiu -Tuna is getting ready for her new song, that will be a collaboration with rapper from Albania, Noizy

STRESI: Seks Per Here te Pare ne Klasen e Gjashte...

Rrefimi i Arkimed Lushajt: Me perjashtuan se tmerrova shkollen me thike ne dore, isha pjese e bandave

STRESI: Seks per here te pare ne klasen e gjashte

Nuk more masa mbrojtese. Kur isha ne gjimnaz fillova drogen dhe alkoolin

Vitet e gjimnazit i ka kaluar ne Belgjike dhe sic thote vete, ka shume kujtime te bukura nga ajo kohe. Arkimed Lushaj, ose Stresi sic tashme te gjithe e njohim, rrefen per faqet e suplementit, jeten e tij prej gjimnazisti arrakat. Nga zenkat me prinderit tek "sherret" ne shkolle, per te cilat tregon se ka qene pjese edhe e nje bande. Nga verejtjet e mesuesve, tek puthjet e te dashurave, marredhenia e pare seksuale ne klasen e gjashte dhe shume detaje te pazbuluara me pare nga jeta e njerit prej repereve me te perfolur ne Shqiperi... Flet Stresi, djali qe me pergjigjet e tij ngre gjithmone polemika.

Do flasim pak per periudhen e gjimnazit, si ka qene kjo kohe per ju?
- Kur kujtoj gjimnazin, mundohem ta gjej veten akoma aty. Ka qene nje kohe qe s'do te harroj lehte, ka qene periudha me e mire e rinise time.

Ku e keni ndjekur gjimnazin?
- Gjimnazin e kam ndjekur ne Belgjike.

Wednesday, 14 December 2011

Rita Ora dhe DJ Fresh Lansojne Nje Klip Hot...

Rita Ora “Hot Right Now”

Kengetarja shqiptare e cila po kerkon shperthimin e madh ne muzike ne Amerike, Rita Ora, ka lansuar kengen e re me videoklip “Hot Right Now” (kliko per video).

Behet fjale per nje kenge jashtezakonisht cilesore, e cila po ashtu percillet nga nje videoklip ashtu si vet kenga, tejet ‘hot’.

Kenga eshte realizuar ne bashkepunim me Dj Fresh dhe vlen te permendet performanca e Rites ne kete klip, qe sigurisht pritet te verehet nga mogulet e medhenj te muzikes si Jay-Z dhe gjigantet nder produksione sic eshte Interscope Records. /telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Greta Koci: E Ardhmja Ime i Takon Politikes dhe Muzikes...

Greta Koci: Takimet me Berishen dhe deputetet e PD-se

I ka hyre seriozisht politikes dhe kohet e fundit emrin e saj kemi filluar ta ndeshim dendur ne kronika lajmesh apo shkrime gazetash. Jo se me pare kjo nuk ka ndodhur, por kete here ka ndryshuar profili, nga faqet roze ne faqet politike. Greta Koci, 20-vjecarja e suksesshme e skenes shqiptare do te vije sot ne nje interviste ndryshe. Do te flase per politiken, planet dhe ambiciet e saj, takimet me kryeministrin dhe deputetet e PD-se,- forces ne te cilen ajo aderon. Aktualisht eshte nenkryetare e pergjithshme e te rinjve demokrate, por e nesermja duket se do ta gjeje ne sallen e Kuvendit. Per te gjithe ata qe dashurojne muziken e saj, kemi edhe pyetje per te ardhmen ne skene, ndaj per me shume lexojme bashke rreshtat ne vijim...

Greta, si po kalon keto kohe?
Ne fakt kjo eshte nje periudhe e ngarkuar per mua, pasi angazhimet e mia tashme jane shtuar. Megjithate, perballohet me sukses.

Ja Cka Kerkon Jay-Z (Zuza lol) per nje Koncert ne Prishtine...

Teket e Jay-Z-s

Edhe pse numri i repereve te njohur boterore te cilet kane mbajtur koncert ne Prishtine, vitet e fundit nuk ishte i vogel, kerkesat e tyre per te performuar nuk ishin te medha. Pra, konsideroheshin te perballueshme per nje shtet sic eshte Kosova, kur dihet se shume nga ta kane teke nga me te ndryshmet. Ndonese mund te kete adhurues te shumte ne Kosove, ai i cili konsiderohet si reperi me i pasur ne bote, Jay-Z duket i paarritshem per te performuar para publikut kosovar.

Kerkesat deri ne detaje te parendesishme te reperit Jay-Z sic shkruan ne nje kontrate te pergjithshme te tij, jane marramendese. Kontraktuesi per koncertin e Jay-Z duhet t'i siguroje artistit kete lloj transporti tokesor me arritjen e tij e deri ne largimin nga qyteti, ku mbahet koncerti: nje veture te zeze, modeli Maybach 57 ose 62 me dritare te zeza, nje veture tjeter te zeze, modeli SUV me dritare te zeza, nje furgon per 15 pasagjere dhe nje furgon pa ulese per valixhet.

Violeta Kukaj Rikthehet me Projekte te Reja...

Violete Kukaj i kthehet muzikes

Ka me se dy vjet qe kengetarja e njohur Violete Kukaj nuk eshte pare me ndonje projekt te ri muzikor. Arsyet e mungeses se saj ne skene, kane qene obligimet familjare qe kane te bejne me jeten private te saj te cilat Violeta eshte dashur te merret vetem me to.

Ndonese ajo nuk i eshte shmangur punes ne Ansamblin e Kengeve dhe Valleve “Shota” ku vazhdon te punoje tani e disa vjet. Ajo ka vendosur qe ne fund te ketij viti te rikthehet ne skene me realizimin e disa projekteve te reja muzikore. “Natyrisht qe pervec adhuruesve edhe une e kam ndier mungesen time ne skene.

Kam qene e angazhuar me disa pune te mia jashte kenges te cilat me kane marre shume kohe dhe keshtu qe kam pauzuar rreth dy vjet nga kenga. posted at albavipnews.blogspot.com. Tani kam vendosur t’i rikthehem skenes me lansimin e disa projekteve te reja, te cilat shpresoj qe t’i lansoj ne fund te ketij viti apo ne fillim te vitit te ardhshem”, ka thene ajo per “Zerin”. /k.bajrami/zeri/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Ja Piktura e Kodres qe Hetem Ramadani bleu per 140,000 Euro...

Ja piktura e Kodres qe bleu Hetem Ramadani

Javen e shkuar shqiptarja.com publikoi lajmin mbi ankandin e zhvilluar nga fondacioni Femijet Shqiptare me presidente zonjen Liri Berisha, ku nje pikture e Ibrahim Kodres u ble nga biznesmeni i njohur Hetem Ramadani kundrejt nje shume prej 140 mije eurosh.

Pas nje investigimi te kujdeshem, me ne fund shqiptarja.com po publikon edhe pikturen e Ibrahim Kodres, e cila duket se ja vlen aq sa u shit.

Hetem Ramadani eshte nje koleksionist i mirefillte i veprave te artit dhe shpesh ai nuk kursehet per te marre ne pronesi vepra te ndryshme, pavaresisht kostos se tyre financiare. posted at albavipnews.blogspot.com. Ndoshta kjo pikture e Kodres do te jete xhevahiri i koleksionit te tij personal. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Ciara Vjen ne Prishtine, 28 Dhjetor...

CIARA, KONCERT NE PRISHTINE

Nje potpuri femrash do te paraqiten ne nje koncert ne Prishtine, e te cilave do t’ju prine kengetarja amerikane Ciara, me daten 28 dhjetor.

Promoteri Drin Zatriqi e ka konfirmuar lajmin, duke thene se kjo eshte hera e pare qe ne Prishtine do te kendoj nje kengetare, pas shume koncerteve te repereve qe kane kenduar ne Prishtine, sidomos gjate vitit 2011.

“Koncerti do te mbahet me daten 28 dhjetor dhe eshte koncerti i pare qe nje kengetare e njohur e huaja kendon ne Prishtine”, tha Zatriqi per Express.

Oni Pustina Imazh i Agjencionit Postar TNT...

Oni Pustina, vazhdon karrieren si "postier"

Para suksesit ne Dancing With The Stars, shume njerez e mbajne mend se Oni Pustina, pasi mbylli karrieren si model, punoi per disa sezone si postier ne emisionin e Maria De Filippi “C’e posta per te” ne Itali. Por duket se ai nuk ka hequr dore nga endrrat e tij e vjeter, prandaj se fundmi ka vendosur te rikthehet aty ku ndihet edhe me mire. Sapo kemi mesuar se Pustina do te jete imazhi i nje prej agjensive me te medha te dergesave postare ne bote per vitin 2012, madje fytyra e tij ka qene e pranishme ne postera dhe kalendare te ndryshem. posted at albavipnews.blogspot.com. Ne fillim Oni eshte zgjedhur si imazh nga agjensia shqiptare e dergesave postare, por duket se me vone eshte shfaqur ne te gjitha materialet publicitare. Duket se fytyra e tij ka ende dicka per te thene, ose ata qe e kane perzgjedhur kane menduar se me Onin mund te terhiqen me shume klientet per te bere dergesat e tyre. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Elvana dhe Flori per Krishtlindje ne New York City...

Elvana dhe Flori, Krishtlindje ne New York

Pas suksesit dhe komenteve te shumta gjate koncertit ne Kanada, Flori Mumajesi dhe Elvana Gjata do te udhetojne drejt New Yorku-ut per koncertin e tyre te rradhes me rastin e Krishtlindjes. Bashke me ta do te jete edhe Andy Dj, nje treshe qe duket se se fundmi po shfaqet ne te gjitha lokalet me te mira shqiptare. Tashme eshte konfirmuar se koncerti organizohet nga “Dukagjini Production” dhe do te mbahet ne “Highline Ballroom”. Nga ana tjeter Elvana Gjata dhe Flori jane ne pritje te publikimit te nje videoklipi te ri me titull “S'te mbaj inat”. posted at albavipnews.blogspot.com. Me te drejte Flori dhe Elvana mund te cilesohen si artistet me te mire te vitit 2011, jo vetem per cmimet qe kane fituar neper festival, por edhe per shkak se kane qene artistet me te shitur brenda nej viti. /shqiptarja/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana and Flory, Christmas in New York

Following the success and numerous comments during the concert in Canada, Flori Mumajesi and Elvana Gjata will travel to New York-ut for their next concert on the occasion of Christmas. Along with them will be DJ Andy, a trio that recently seems to be emerging all the best facilities Albanian. It is now confirmed that the concert is organized by "Dukagjini Production" and will be held in the "Highline Ballroom". On the other hand, Elvana Gjata and Flory are pending publication of a new video clip entitled "S'te mbaj inat". posted at albavipnews.blogspot.com. With the right Flori and Elvana may qualify as the best artists of 2011, not only for prices that have won in the festival, but also because the artists were best sold within Ney year.
]]

Alketa dhe Vera ne Londer per "X Factor" Finale...

Alketa dhe Vera, ne Londer per finalen e “X Factor”

Jane nje dyshe qe bashkepunojne prej vitesh dhe kane prodhuar sukses te sigurt me cdo produksion qe kane marre persiper. Misioni me i fundit i tyre ka emrin “X Factor” dhe pritet te nise transmetimin ne TV Klan ne muajin janar, duke konkurruar me nje tjeter format te ngjashem per gjetjen e talenteve, qe po zhvillohet per momentin ne Top Channel, “The voice”. Regjisorja Vera Grabocka dhe moderatorja Alketa Vejsiu kane muaj qe pergatiten dhe tani, ne ditet e fundit para spektaklit, kane udhetuar drejt Londres per te ndjekur nga afer finalen e “X Factor” qe zhvillohet ne Angli, nen drejtimin e Simon Cowell-it, nderkohe qe pak dite me pare kane qene ne Itali, ku kane realizuar edhe nje interviste me Simona Venturen, drejtuesen e “X Factor Italia”. posted at albavipnews.blogspot.com. “Jemi ne “Wembley Arena” ku 10 mije angleze ne publik po kendojne kenget e Krishtlindjes. Se shpejti do te perfomojne ne skene Coldplay, Ronan Keating, Westlife dhe One Direction”, - ka shkruar ne rrjetin social te FB Alketa, ndersa pak minuta me pas ka shtuar: “Takuam Kelly Rowland, Gery Barlown e Take That dhe Lui Walsh. Te medhenj aq sa te thjeshte”. Me siguri Vera dhe Alketa po “vjedhin” disa hile lart e poshte, para se te nisin me programin e tyre ne Shqiperi, per te cilin kane blere patenten. /standard/dhjetor 2011/

Linda Halimi ne Pergaditje te Klipit te Ri "Ndihme"...

Klipi i ri i Lindes, javen qe vjen?

Ashtu sic kishte premtuar, Linda Halimi eshte duke e pergatitur videoklipin e kenges “Ndihme”.

Krijuesja e hitit “Te dua vertet” ka shkruar ne profilin e saj ne Facebook se xhirimet jane duke u bere ne Shkup dhe se videoja ne fjale do te ofroje dicka ndryshe.

Kenga e re eshte nje balade, ndersa me nje videoklip te punuar mire, ajo shume lehte mund te shnderrohet ne hit. /telegrafi/dhjetor 2011/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Hana Cakuli Kenge Te Re me Kushtrim Hoxhen...

Hana Cakuli bashkepunim me Kushtrim Hoxhen

Hana Cakuli ne mesin e shume oferta per krijime te reja muzikore ka zgjedhur te realizoje nje duet me aktorin/kengetarin Kushtrim Hoxha.

“Do incizoj nje kenge te re keto dite. Eshte bashkepunimi im i pare. Dhe ky do te jete me artisin Kushtrim Hoxha. I them artist, sepse eshte i tille me plote kuptimin e fjales. Dhe me kenaqesi do ta bej kete bashkepunim”, ka thene Hana per “Infopress”.

Kengetarja jo gjithcka ka fokusuar tek muzika, pasi tash e sa jave ajo ka filluar nis te drejtoje edhe nje emision ne KTV, duke e sprovuar veten si moderatore.

“Moderimin e dua shume. Dhe per cka do te jete emisioni/programi, une ndihem shume e lumtur teksa komunikoj me njerezit dhe zhvilloj tema te ndryshme para publikut”, ka shtuar Hana. /infopress/telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Yllka Gashi: Nuk Di Te Bej As Grim...

photo: arton humolli
Yllka Gashi: Deshiroj t’i vazhdoj endrrat e mia!

Yllka Gashi e filloi karrieren e saj qe ne moshen 17-vjecare dhe sot konsiderohet nder aktoret tona me te dashura te skenes sone.

Yllka, e cila ka luajtur me sukses ne shume shfaqje, filma dhe se fundi me rolin e Zanes, ne “Familjen moderne”, rrefen jeten prej personazhi publik.

E cilter dhe e zgjuar, Yllka pohon kenaqesine e te qenit femer, por nder te tjera rendesine e ndjekjes se endrrave kurdohere, qofshin keto te nje aktoreje apo te kujtdo profesioni tjeter...

Yllka, a eshte kjo e jotja nje histori suksesi?
Them se po. Histori suksesi dhe pune, mbi te gjitha.

Tregona pak per fillimet e karrieres tende, edhe pse e dime qe keni nisur qe 17 vjece. Pse pikerisht aktore?
Aktrimi ishte zgjedhja ime, pasi eshte nje nga artet me te veshtira, ku perfshihen shume emocione: kenga, loja, vallezimi.

Tuesday, 13 December 2011

Holta Dushi, Kreatorja Me e Mire Shqiptare 2011

Holta Dushi, “kreatorja me e mire shqiptare”

Cmimi kryesor i spektaklit “Kreatori me i mire Shqiptar 2011” per here te pare pas kater vitesh organizime perfundon ne Shqiperi.

Holta Dushi ishte kreatorja qe triumfoi ne garen per me te mirin e vitit ne fushen e modes,te organizuar nga Gecjan Fashion Group dhe Radiotelevizioni 21.

Mbremjen e modes e hapi garuesja e pare e cila vinte nga Tetova, Luziana Beqiri, per te vazhduar me pas me garuesen e dyte nga Shqiperia, Holta Dushi. Me pas ne kete ngjarje u prezantuan nje grup kreatoresh me emrin “Jetoni” nga Prizreni, dhe i katerti me radhe ishte Pajtim Raci nga Klina. Ne vazhdim te mbremjes me kreacionet e tyre u shfaqen edhe Samuela Cufaj nga Shqiperia, instituti i modes “Sipam ab” nga Gjakova dhe garuesi i fundit, qe ishte Etnik Shala nga Peja.

Laura Nezha Nje Bukuri Natyrale...

Fiksojeni mire kete emer: Laura Nezha

Ndodh shume rralle qe nje kengetare e re, e cila nuk ka te publikuar asnje klip, qe merr pjese per here te pare ne nje festival dhe nuk arrin te futet as ne finale e te fitoje ndonje cmim, te shnderrohet krejt papritur ne emrin me te lakuar ne publik. Ky eshte rasti i Laura Nezhes, se ciles i mjaftoi nje pjesemarrje e vetme ne festivalin "Kenga magjike" per te vulosur rrugen e suksesit te saj te padiskutueshem ne boten e muzikes. Ashtu sic i thame edhe vete Laures ne prezantimin tone te pare, kur i beme kerkesen per te qene pjese e gazetes, eshte hera e pare qe po thyejme rregullat e vendosura nga vete ne, te intervistojme nje kengetar qe nuk ka ende asnje klip dhe asnje trofe ne sirtar. Ky pa diskutim tregon nje vleresim te madh per kete kengetare ende ne hapat e pare te karrieres, por edhe nje nuhatje nga ana jone per te spikatur nje artiste te re, e cila jemi te bindur qe do te shnderrohet shume shpejt ne nje artiste!

Monday, 12 December 2011

Behar Merlaku Behet Milioner Brenda Nates? Gjyqi vendos...

Me 10 janar nis gjyqi per shqiptarin qe fitoi 43 mln euro [VIDEO]

Ai fitoi rreth 43 milion euro ne Austri por ne fund mori vetem 70 euro dhe nje fakt ushqimi falas pasi drejtuesit e kazinose i thane se kishte fituar xhekpotin per shkak te nje gabimi ne programimin e kompjuterit.

Behar Merlaku, 26-vejcari nga Kosova me pasaporte Zvicerane nuk e ka lane me kaq pasi ceshtjen e ka cuar ne gjyq. Avokatet e tij thone se 26-vjecarit i takon te marre shumen e parave qe kompjuteri ka thene se ai ka fituar.

Por drejtuesit e kazinose pretendoje se kjo ishte nje gabim pasi edhe ligji ne Austri nuk lejon qe fitimit te jete me shume se 2 milion euro.

Orgesa Zaimi Lanson Klipin Anglisht "Every Minute"...

“Every minute” me Orgesa Zaimin

” Akoma nuk jam gati per te nxjere ne treg albumin tim te pare …” ose Konkuron ne festivalin e madhe te Zvicres per ta perafqesuar ate ne Euro Song …

Orgesa Zaimi rrefehet per Nacional per udhetimin e saj drejt Zvicres si dhe per albumin e saj me te ri ne anglisht i cili eshte projektuar per tu hedhur ne tregun muzikor Europian …

Nacional Albania : Sapo keni nxjerre klipin tuaj me te ri, “Every minute” (kliko per video), me tekstin e kenges te gjithe ne anglisht. Pse jo ne shqip?
Orgesa Zaimi : Kenga “Every minute” eshte nje produksion zviceran, nje nga kenget e albumit tim ne anglisht te cilin e kam regjistruar ne Zvicer, nderkohe qe tani pres te perfundoj produksioni muzikor (miksimi, arranxhimi, masterizimi). Po ashtu ishte nje nga kenget konkuruese per ne spektaklin e madh te zvicres qe zgjedh cdo fundvit kengen qe do perfaqesoj zvicren ne eurosong, por fatkeqesisht dhe jo dramatikisht une nuk pata mundesine te jem ne katermbedhjeteshen e te perzgjedhurit finalist.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online