All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 24 December 2011

Beatrix, Argjentina dhe Anxhelina se shpejti me nje kenge se bashku...

Beatrix Ramosaj: “Te treja se shpejti me nje kenge”

Beatrix Ramosaj rrefen per klipin e ri, nje bashkepunim me kusherirat e saj, detaje te tjera rreth produksionit dhe planet e ardhme per nje koncert…perseri tresh. Megjithate bukuroshja e fisit Ramosaj ka ndare me ne edhe shume detaje te tjera ne kete prag festash...

Qarkullon ne forme thashethemi lajmi per nje bashkepunim mes tre kusherirash. Do te publikosh vertet nje kenge me Anxhelinen dhe Argjentinen?
- Po eshte e vertete qe se shpejti ne te treja do te dalim me nje kenge te re. Prej kohesh kishim qejf ta realizonim nje projekt te tille dhe me ne fund erdhi koha. Kenga eshte produksion i Nesti Dukes, i cili ka bere muziken dhe tekstin. Eshte nje kenge RnB por megjithese do te jemi te treja, secila do te kete mundesine te shfaqe karakterin e vet.

Xhemi Shehu: S'e Dija C'ishte Lumturia Derisa erdhi Martini...

Xhemi Shehu: Raporti me vjehrren?! I shkelqyer

Emocionet e prezantueses nga dhembi i pare i te birit tek lojerat ne shtepi me te: S’e dija c’ishte lumturia derisa njoha Martinin

"Ne tavolinen e Vitit te Ri, pershesh dhe gjel deti; me mungon shume Adi Krasta"

Ajo eshte nje prej vajzave me te bukura te ekranit. Eshte e dashur, e qeshur, e sinqerte dhe me shume energji pozitive per te transmetuar. Te dielave vjen si mysafire speciale ne shtepite tona, por kete te shtune kemi vendosur te ndryshojme rolet. Kemi shkuar ne ne shtepine e saj. Jemi perpjekur te mesojme detaje nga jeta e Xhemi Shehut brenda mureve te shtepise. Vertet nuk do te sjellim foto nga hapesira e saj private sepse Xhemi deshiron qe ta ruaje te tille deri ne fund, ama permes ketij rrefimi do perpiqemi t’ju bejme te imagjinoni atmosferen ne shtepine e prezantueses se njohur te ekraneve shqiptare. Si simbol te festave ka vendosur vetem pemen e Krishtlindjeve, pasi per zbukurime te tjera s’ka nevoje. Vendin e tyre e plotesojne me se miri lodrat shumengjyreshe te te birit, Martinit te vogel...

Bleona Qereti Hap Dyert e Shtepise se Saj...

Ekskluzive/BLEONA QERETI hap dyert e shtepise per festat

Qe Bleona Qereti ka qene nje prej femrave me te komentuara ne show biz-in shqiptar (dhe jo vetem) gjate ketij viti, per kete nuk ka tashme asnje pike dyshimi. 2011 e vuri ne qender te vemendjes, ndonjehere edhe pa dashur. Shpesh here, ne gazetaret e medias roze u morem me deklaratat e saj, beme interpretime ashtu sic na vinte ne per mbare, e Bleona megjithate ruajti gjakftohtesine. U kthehu pergjigje te gjitheve nje per nje, andej nga shtepia e saj pertej Atlantikut. Nga shtepia e saj do te sjelle sot nje tjeter pjese. Aty kalon nje pjese te mire te kohes, ndonese keto dite vendin e saj e ka zene studioja regjistrimit, apo avioni, si pasoje e eventeve ne te cilat eshte e ftuar per te marre pjese. Gjithsesi aty Bleona jeton dhe enkas per ne ajo zbulon nje pjese te hapesires se saj intime. Kemi kembengulur shume per te pasur sot ne “Bluetooth” keto foto ekskluzive nga shtepia e saj dhe sic e shihni ne fund ia kemi dale. I shquani besoj ne foto trofete e eventeve shqiptare si “Kenga Magjike” apo “Netet e Klipit shqiptar”. Natyrisht qe i dalloni edhe revistat ku ajo eshte ne kopertine. Kengetarja hap dyert e shtepise ne kete periudhe festash, duke na treguar gjithcka nga dhoma e ndenjes, tek dhoma e gjumit, studioja, kuzhina, garderoba e tualeti. posted at albavipnews.blogspot.com. Po per te mos u zgjatur shume, duke qene se 1 foto flet me shume se 1000 fjale po ju leme t’i shijoni vete ato. Le te zbulojme bashke ne c’kushte jeton sot kengetarja e famshme shqiptare. Gjithe ambientet e shtepise se saj luksoze vijne ne kete faqe speciale te se shtunes. /eraldo rexho/bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Adelina Ismajli: Kam Arritur te Gjitha, Tash Enderroj te Krijoj Familje...

Shshshsh...po rrefehet DIVA

Adelina Ismaili, uragani i skenes shqiptare vjen ne kete interviste te fundit per vitin 2011 duke ndare me ne sukseset e nje viti dhe detaje shume interesante nga jeta e saj…

Eshte padiskutim diva e koheve moderne. Me nje karriere te lavderueshme jo vetem brenda, por edhe jashte kufijve shqiptare, ajo ka gjithmone dicka qe te ben kurioz per te lexuar. Edhe sikur intervistat e saj t’i gjesh ne te njejten dite, ne disa gazeta, ti je instiktivisht i prirur per t’i blere te gjitha. Shpesh e krahasojne me Pagarushen e Zelen, e per Adelina Ismailin ky eshte kulmi i sadisfaksionit. Isha fare i vogel, kur e ndiqja permes ekranit ne cdo dalje te sajen skenike, para disa vitesh pata fatin ta takoj, ndersa sot qe puna ime lidhet drejtperdrejte me te, ndihem me mire se asnjehere tjeter. Brenda nje viti ka arritur shume suksese. Disa prej tyre i ndan ekskluzivisht edhe me ne sot, keshtu qe shshsh…po rrefehet Diva.

Getoar Selimi: Jam Shume i Dhene pas Seksit...

Getoari: Jam shume i dhene pas seksit, s’kam pse ta fsheh [VIDEO]

Nje reper, qe nuk rezervohet te flase. Pa hezituar, tregon se eshte shume i dhene pas seksit dhe se nuk e kujton puthjen e pare. Getoar Selimi pohon se martesa eshte ne planet e tij te aferta dhe se ndihet i gatshem per kete hap. Flet hapur dhe zbulon preferencat e tij ne nje interviste 60-sekondshe dhene per nje televizion te Kosoves (Prive Klan).

Kur ishe i vogel, kujt kishe deshire t’i ngjaje?
- Tarzanit.

Cila rryme muzikore te shkakton alergji?
- Muzika e keqe.

Per cfare ke nevoje ne keto momente?
- Per uje.

Ne emer te dashurise, a mund te vishesh si Adrian Gaxha?
- Asnjehere.

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 23 Dhjetor 2011

Revista CELEBRITY, 23 Dhjetor 2011
 • Frederik Ndoci: Refuzoj Eurovizionin, Shpetova nje here nga Gay-t
 • Bleona Qereti e veshur me keq ne American Music Awards 2011
 • Libri i Nedes, Komente fantastike te ish-banoreve te BB4
 • Ciljeta: S'jam rivale me Greta Kocin ne PD
 • Blendi Fevziu bashkon eliten per Enver Hoxhen
 • Valbona Mema, koncert falas per te gjithe shqiptaret
 • Lorik Cana: Genta pajtohet me Adelinen
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 23 December 2011

Frederick Ndoci: I Refuse Eurovision, once escaped from Gays
Bleona Qereti dressing worse at American Music Awards 2011
Neda book, fantastic comments from former inhabitants of BB4
Ciljeta: I'm not a rival with Greta in PD
Blendi Fevziu joins elite over Enver Hoxha
Valbona Mema, free concert for all Albanians
Lorik Cana: Genta agrees with Adelina
]]

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 24 Dhjetor 2011

Revista BLUETOOTH, 24 Dhjetor 2011
 • Rrefehet Diva, Adelina Ismajli: I kam arritur te gjitha , tani enderroj te kem nje familje. Uragani i skenes shqiptare vjen ne kete interviste te fundit per vitin 2011 duke ndare me ne sukseset e nje viti dhe detaje shume interesante nga jeta e saj...
 • Xhemi Shehu rrefen per here te pare: Me vjehrren i kam punet vaj. Me mungon Adi Krasta
 • Ekskluzive Bleona Qereti: Hap dyert e shtepise per festat
 • Speciale, Ne tavoline VIP me Manjolen, Rajmonden, Almen, Sonilen e Irmen
 • Arber Cepani ndahet nga e dashura. Cifti i jep fund lidhjes pa shume buje
 • Rob Kardashian i shpreh shqip dashurine Rita Ores
 • Gerti Bogdani, "Babagjyshi" i njesise 10
 • Dafina Zeqiri pas ndarjes me Krenarin mbetet pa makine dhe shtepi
 • Noizy dhe Eni Koci gati klipi i ri
 • Rozana Radi i ben dhurate vetes per festa nje Makine ML
 • Jonida e BB behet pronare "night club"-i
 • Ronela Hajati "kall" Kosoven
 • Ingrit Gjoni feston ditelindjen ne "Zone e Lire"
 • Beatrix Ramosaj: "Te tri kusherirat se shpejti me nje kenge"
 • Ciljeta nder te parat qe kerkuan librin bashke me autograf ne promovimin zyrtar te "Enver Hoxha" nga Blendi Fevziu

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 24 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 24 Dhjetor 2011
 • Elvana vs Dafina, Kengetaret i shpallin lufte njera-tjetres per milionat e koncerteve. Nxisin fansat ne urrejtje, intrigat per t'i rrezuar ne karriere. Pas operacioneve plastike rrisin cmimin, 2500 euro per koncert. Dafines i bie vlera ne Kosove pas ndarjes, favorizohet Elvana.
 • Anjeza Branka martohet ne fshehtesi, planifikon muaj mjalti ne Dubai
 • Cifti i "BB" Erjoni dhe Bertina i japin fund lidhjes dy vjecare . Bertina deklaron ndarjen, Erjoni i rezervuar
 • Big Basta dhe Vesa Luma rikthehen bashke, mbajne te fshehte duetin e tyre
 • Krasta, Llakaj, Ami dhe djemte e "The SHBLSH" munguan ne 10-vjetorin e TCH
 • Getoar Selimi: Jam shume i dhene pas Seksit, s'kam pse ta fsheh
 • Princ Leka pas humbjes se babait shtyn martesen
 • Alma e BB4 feston 30-vjetorin, prezanton Cimin si te dashurin e saj
 • Zbulohen foto e dasmes perrallore te Jehona Sopit
 • Edita Abazi: Me kercenojne fansat e Noizy-t ne telefon
 • Elvana dhe Flori, Krishtlindje ne New York
 • Alban Skenderaj promovon albumin ne Zvicer
 • Sinani dhe Seldi marrin Meden ne Suedi
 • Rezarta, Ronela dhe Redoni ne Durres
 • Shpati dhe Aferdita feste amerikane
 • Gazi i Portokallise ben publike lidhjen e dashurise me diplomaten
 • Rona Nishliu: Jam e vetmja nga Kosova ne RTSH, synoj kupen
 • Albana, pretendente per te fituar neser sfiden e skuadrave ne "E Diell"

Elita Ziberi dhe Njeriu Qe Don me shume ne bote...

Rrefehet vajza e Arifit te “Elita 5”, Elita

Elita dhe njeriu qe don me shume ne bote

Ajo quhet Elita, dhe mburret qe ka kete emer qe lindi nga grupi i madh “Elita 5”. Eshte vetem 19 vjece dhe ka hobi pianon, dhe fale zerin dhe pasionit per muziken, ajo rrembeu cmime ne dy edicione te “Top Fest”. Nuk do te lodhej kurre te kendonte kengen e babait te saj “Harroje vetmine”, pasi sic thote kengetarja, brenda ka nje histori te bukur qe nuk e harron kurre. Ndiqni kete rrefim interesant te vajzes simpatike dhe me ze te vecante.

Si eshte Elita ne keto dite te fundit te vitit?
-Elita keto dite te fundit te vitit eshte ne fakultet, gati cdo dite, pasi qe studioj muziken eshte etnomuzikologe dhe kjo kerkon pune. Po ashtu edhe vikendin nuk ka pushim per Eliten se shkon ne nje orkester te qytetit udhehequr nga Jeton Pustina.

VIP Ballina: Revista PALOMA - 24 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 24 Dhjetor 2011
 • Besa Kokedhima, "Babagjyshi" simpatik i Vitit te Ri! Dashuria te ngrohe zemrat tona!
 • Ami: Kam ndryshuar mendim per femijet!
 • Ingrit Gjoni: Bebi nuk ishte rastesi, e kerkuam vete!
 • Femra dhe Meshkujt me seksi te 2011-s
Dy personazhe te rendesishem te ekranit dhe muzikes shqiptare Ami dhe Besa Kokedhima vijne ne dy intervista mjaft interesante, per ta mbyllur ashtu sic duhet kete numer te fundit. Ingrit Gjoni per here te pare trego disa detaje nga shtatezenia e saj, ku rrefen se femijen kishte kohe qe po e kerkonte. E dini se kush eshte personi i pare qe i ka bere dhurate per bebin? "Teze Ciljeta" :) Nderkohe nese doni te mesoni se cilet jane sipas gazetes Paloma 10 meshkujt dhe femrat me seksi te vitit qe po leme pas, mjafton te shfletoni faqet tona per ta mesuar. Per te mos u humbur as shtate rrefime mjaft simptike, te mbushura me humor, te shtate personazheve ne lidhje me dhuratat e fundivitit: dhuratat me te bukura, por edhe ato me te shemtuara qe kane marre ndonjehere, u pelqen me shume te bejne apo te marrin dhurata, cila eshte dhurata qe do te deshironin te merrnin kete fundvit? Keto dhe shume te tjera do te gjeni ne numrin e gazetes qe ka dale sot ne treg!
- - - - - - - - - - - - - - - -

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 23 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 23 Dhjetor 2011
 • Ndahen Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, xhelozia shkaku kryesor
 • Edita Abazi perballe Noizy-t ne televizion? Ju zbuloj mesazhet e tij
 • Arjan Konomi apo Blendi Salaj, kush do te jete opinionisti i "Big Brother 5"
 • Krishtlindjet e arta te Albana Osmanit
 • Kledi Kadiu nje emision dedikuar baletit shqiptar
 • Konflikti Anbeta Toromani - Oni Pustina , ceshtja shkon ne Gjykaten e Apelit
 • Facebook, Nga profili i Vesa Lumes
 • Ku, si dhe me ke do ta festojne politikanet Naten e Nderrimit te Viteve
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 23 December 2011

Separate Sinan Hoxha and SELDI Qalliu, the leading cause jealousy
Edita Abazi to confront Noizy-t on television? I reveal his messages
Arjan Konomi or Blendi Salaj, who will be the columnist of "Big Brother 5"
Golden Christmas of Albana Osmani
Kledi Kadiu a dedicated program to Albanian ballet
Conflict Anbeta Toromani - Oni Pustina, the issue goes to the Court of Appeal
Facebook, out of Vesa Luma's profile
Where, how and with whom politicians will celebrate New Year Night
]]

Tuna Fryn Buzet?...

Tuna i ka fryre buzet?

Altuna Sejdiu mund te kete nderhyre ne buzen e saja per t’i fryre ato, shkruajne mediat shqiptare.

Keto supozime te gazetave nga Shqiperia vijne pas publikimit te disa fotografive te reja te Tunes ne internet, ku buzet e saj duket me te fryra se zakonisht.

Megjithate dukja me ndryshe e Tunes mund te jete bere edhe qellimisht, qofte me nderhyrje kompjuteri ose me ane te aplikimit specifik te grimit. /telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna has filled her lips?

Altuna Sejdiu may have interfered in her lip swollen to them, write the Albanian media. These assumptions come from Albania newspapers following the publication of some new pictures on the internet Tune, where her lips seem more inflated than usual.However, unlike most of Tune appearance may be made ​​deliberately, either by interference or computer specific makeup application.
]]

Ciljeta Xhilaga: Dashuria ne distance me ben mire...

Ciljeta: Dashuria ne distance, shume e mire

Ciljeta Xhilaga thote se lidhja e saj ne distance me te dashurin Aleksandrin eshte nje forme e pershtatshme per te, kjo pasi ajo ka me shume kohe te merret me veten.

“Dashuria ne distance? Shume mire, distanca ka veshtiresite e veta sepse te merr malli, por them se kjo lidhje ne distance me ka bere shume mire sepse kam shume me teper kohe per veten time, qe te merrem me projektet e mia. Mendoj se fakti qe e takoj nje here ne muaj mjafton disi”.

“Une tashme po bej nje vit e gjysme. S’e di si do vazhdoje, sepse Aleksandri i ka ndertuar gjerat e veta atje, une te miat ketu, por kur te vije momenti per te ndertuar dicka se bashku, do jetojme se bashku ne nje njejtin vend, dikush duhet te beje nje sakrifice”, ka thene Ciljeta gjate nje interviste per Standard. /standard/editorial/dhjetor 2011/

Greta Koci Imazh i Ri i Forumit Rinor te PD-se...

Greta Koci imazhi i ri i forumit rinor te PD

Perhere e me shpesh kengetaret tane po perfshihen ne jeten politike te vendit.

Teksa nuk dime c’te themi rreth punes se tyre ne politike,pasi nuk kemi ndonje informacion rreth aftesive te tyre, le te shpresojme qe te pakten te bejne dicka me teper per artin ne vend.

Greta Koci eshte kengetarja e fundit qe i eshte bashkangjitur rradheve te Partise Demokratike, e se fundmi eshte shnderruar dhe ne imazhin e posterit te ri te Forumit Rinor Demokratik. /editorial/dhjetor 2011/

Besart Halimit i Pelqen T'i Perpunoj Kenget e Vjetra...

Besart Halimi, klip i ri por kenge e vjeter!

Besart Halimi se shpejti me nje videoklip te ri.

Kengetari si duket po i pelqejne kenget e vjetra,ku serish ka menduar ta riperpunoje edhe nje kenge tjeter te cilen preferon ta le befasi per vitin e ardhshem.

Kenga do te jete nje hit i viteve 80″. ” Kengen e kam perpunuar dhe modernizuar ne stilin tim, dhe se bashku me videoklipin do te dale ne fund te muajit janar te vitit 2012,shpresoj te kete sukses sikurse kenga, “Ntren per Perzeren”(kliko per video), tha Besart Halimi. /editorial/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besart Halimi, new clips, but the old songs!

Besart Halimi soon with a new video clip.The singer is apparently like the old songs, which again meant to remake also another song to which prefers to leave surprises for next year.

The song will be a hit 80 years. ""I worked song and upgraded my style, and together with the video clip will be released in late January of 2012, hope to succeed like the song," Ntren for Perzeren "said Halimi Besar.
]]

Talenti Kosovar KAS nga Norvegjia, Xhiron Klip ne Paris...

photo by dag alexander roed
Kosovari nga Norvegjia xhiron videoklipin ne Paris

Shkrimi i gazetes norvegjeze “SB” ne faqen e internetit per Kastriot «KAS» Preteni ,dhe pasqyrimi i ti si nje talent i muzikes ne zhanrin”Hip Hop” na beri qe ta kontaktojme dhe te zhvillojme nje bisede per kosovalbaner.

Kastrioti i lindur ne vitin 1992 ne Skandinavi me prejardhje nga Mitrovica me kenaqesi pranoi te flet per Kosovalbaner.

“Me muzike merrem qe nga mosha 9 vjecare. Video klipin e kenges “Imma Get My Piece” (kliko per video) e kam bere ne Paris duke marre parasysh se Parisi me pelqen shume. Jam shume i lumtur me punen dhe realizimin e ketij videoklipi por edhe jehonen qe ka dhene ketu ne Norvegji. Ndoshta edhe vet titulli i kenges tregon se jam optimist qe ‘Do te arrij qellimin’ sepse deshira ime ka qene gjithmone te bej diqka te madhe. Per t'u realizuar kjo sigurisht qe eshte dashte pune dhe perkushtim prandaj i falenderoj prinderit dhe vellezerit qe me kan dalur ne perkrahje!” tha Kastrioti per Kosovalbaner.

Sabri Fejzullahu eshte Kengetari Shqiptar me Stilin me te mire te Veshjes...

Kengetari shqiptar me me stil quhet Sabri Fejzullahu

Artist i dekadave, me nje buzeqeshje qe te inkurajon edhe ty qe e sheh qofte dhe nje foto te tij, ky eshte kengetari Sabri Fejzullahu, i cili pa diskutim qe me dukjen e tij konkurron edhe moshen me te re te estrades. Para pak ditesh kishte realizuar disa foto profesionale kengetari i cili jo vetem nuk plaket kurre, por sic thone dhe koleget e medhenj dhe te vegjel te tij, ai vishet gjithmone me "IN" ne estraden shqiptare. Te na falin te rinjte, qe kurre nuk kane hyre ne rubriken tone, por mesoni nga axha Sabri se si mund te visheni me stil. /maksim gjokaj/kosova sot/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The most stylish Albanian singer is called Sabri Fejzullahu

Artist of the decade, with an encouraging smile to you and if you see a picture of him, this is singer Sabri Fejzullahu, who without question that it competes with the appearance of the new age of entertainment. A few days had made ​​some professional photos of the singer who never grows old not only that, but as they say and colleagues to large and small, he always attributed to "IN" in Albanian Showbiz. Forgive us young people, who have never entered our rubric, but learn from the uncle Sabri how to dress with style.
]]

Elisa Stefa Reagon, Zemra e Rovenes nuk ka vend per urrejtje...

Menaxherja e Rovenes, Elisa u pergjigjet thashethemeve te pabaza

Para pak ditesh doli nje shkrim i cili e quante Rovena Stefen armike me nje kolege te estrades, dhe sipas ketij shkrimi aludohej nga disa mikesha anonime mbi nje mashkull, i cili ka prishur marredheniet mes tyre. Ndersa ka reaguar motra e Rovenes, Elisa qe eshte menaxherja e saj duke i quajtur thashetheme te pabaza mbi armiqesine me Big Mamen "Rovena mund te kete vetem miq, por ne asnje menyre armiq, kjo per arsye qe ne zemren e saj nuk ka vend per urrejtje. posted at albavipnews.blogspot.com. Nuk eshte e para here qe ndonje gazetar behet pre e manipulimeve te individeve anonime, duke formuluar shkrime te pabaza me tendence prishjen e imazhit te Rovenes. Ende nuk e kemi zbuluar burimin, por shume shpejt do te gjendet dhe do te marre pergjigjen e merituar ligjore", thote per "Kosova Sot", Elisa. /maksim gjokaj/kosova sot/dhjetor 2011/

Hekuran Krasniqi thote "Genta eshte Diva"...

Hekuran Krasniqi thote se Genta eshte Diva

Kengetari i cili sapo ka sjelle ne treg nje balade qe po degjohet shume, me titull "Sa zemra i ke ti", Hekuran Krasniqi, ka qene i ftuar ne programin "Pro Shqip" ne Top Kosova Radio. Kengetari ka rrefyer shume per muziken, por qe gjate kesaj kohe, sic na tha, e pengojne shume padrejtesite, qe fatkeqesisht po e ulin cilesine e kengetareve me vlere. Ndersa, Hekurani ne lidhje me duetet ka treguar se ato behen dhe forcojne me shume suksesin e nje kenge, ndersa per duetin me Genten ka thene vetem nje shprehje, se "Genta eshte Diva". Artisti ka kohe qe krijon kenge dhe per te tjeret, madje per kete eshte i lumtur dhe i hapur per talentet e reja. posted at albavipnews.blogspot.com. Ne fund ai ka treguar se ku do ta gjeje nderrimi i viteve, do te jete ne sheshin e Gjilanit, me pas ne Prizren dhe me 1 janar ne Prishtine, duke kenduar. /maksim gjokaj/dhjetor 2011/

Drenusha Latifi Transformohet ne Sofia Loren...

photo by fadil berisha
Drenusha Latifi behet si Sofia Loren

Sic kemi thene edhe pak dite me pare, kengetarja Drenusha Latifi po e kalon shume mire kohen ne Amerike. Madje, ia kishim qelluar ne takimin dhe miqesine me fotografin e njohur Fadil Berisha, pasi ajo ka realizuar nje set fotografish, ku bukuroshja eshte shnderruar sipas kesaj fotoje si aktorja e madhe Sofia Loren. Ndersa, mikesha e saj, kengetarja tjeter, Valza Bajra, dhe ajo do te kete nje set fotografik nga duart e fotografit te njohur, por nuk dijme se ne cfare personazhi do te shnderrohet. posted at albavipnews.blogspot.com. Edhe kete vit ne prag te Krishtlindjeve fotografi me fame boterore ka organizuar nje mbremje, ne te cilen kane qene te ftuar pothuajse te gjitha bukuroshet e Amerikes, si "Miss USA", "Miss Teen" etj. Ndersa, bukuroshes kosovare i urojme te mos i ndryshoje mendja qe t'i hyj aktrimit, pasi besoj se nga ky transformim artistik ne kete foto, fale duarve te Fadil Berishes, edhe vete ajo eshte cuditur. /maksim gjokaj/dhjetor 2011/

Afrim Alia, Rruga nga Tropoja deri ne Boten e Modes...

Afrim Alia, nga Tropoja ne Boten e Modes

Jeta e tij i ngjan nje filmi. I lindur dhe rritur ne Tropoje nisi rrugen e emigracionit, pa dokumente por me shume shprese dhe endrra, shume prej te cilave i realizoi.

Njohu suksesin ne fushen e modes, nje mireqenie ekonomike, zuri kopertinat e revistave prestigjioze boterore dhe ben nje pune qe te gjithe do ta kishin zili. Organizon ne Sidnej festat e Vip-ve me te famshem te botes ne muzike, nga Beyonce, Lady Gaga te U2. Enderron kinemane dhe nuk na fsheh dashurine e tij me modelen australiane te cilen e solli edhe ne Tropoje

Afrim Alia (Alessio Alia) eshte modeli shqiptar i cili prej vitesh tashme jeton ne Australi.

Edhe pse emri i tij i artit i perdorur prej kohesh eshte Alessio, per fansat dhe miqte e tij shqiptare ai kujtohet me shume simpati si Afrimi, djali i gjate me trupin e bukur nga Tropoja. Ka fizikun dhe parametrat tipike te nje modeli qe vjen nga veriu i Shqiperise.

Muzika e Shqiptarit DJ Prime Terheq Vemendjen e Rihannes...

Nje shqiptar ben per vete Rihanna-n

Ndonese i panjohur per pjesen me te madhe te publikut shqiptar, DJ Prime eshte nje shqiptar qe merret me muzike ne Gjermani, por mjaft i suksesshem atje.

Vec kengeve te njohura te tij “Zemer, zemer”, “Alone with You” etj., kenga qe e beri Dj Primen te famshem ne mbare bote eshte hiti “All The Boys Love Me”, me te cilen DJ Prime ka arritur ndoshta te tejkaloje edhe pritshmerite e tij nga vetja, duke bere per vete nje kengetare mjaft te njohur ne bote, sikurse eshte Rihanna.

Mediat gjermane kane shkruar se Rihanna dora vete, pasi pa videon e kenges “All the boys love me”, i kerkoi djaloshit shqiptar qe te bashkepunonin ne versionin amerikan te kenges i cili do te kendohet shume shpejt nga Rihanna dhe do te titullohet “All The Girls Love Me”

Miriam Cani: Ju Tregoj Per Emocionet ne "The Voice of Albania"...

"Voice", emocionet para mbrëmjes “live”

Miriam Cani, një nga trajneret e spektaklit ‘The Voice of Albania’, foli për fazën ku këngëtarët përballen me njëri-tjetrin dhe ku nesër skuadra e saj do të sfidojë konkurrentët e Elton Dedës.

Trainerja theksoi se gjatë kësaj eksperience ka pasur edhe pishmane për mospërzgjedhje të disa konkurrentëve.

“Kemi dëgjuar 150 këngëtarë dhe kam pasur pishmane për disa zëra që nuk i kam zgjedhur. Edhe pse më ka pëlqyer shumë dikush, nuk e kam shtypur butonin sepse kam pasur një timbër të ngjashëm në skuadër dhe nuk doja konkurrencë brenda skuadrës. Kështu kemi vepruar të gjithë, këto janë rregullat e lojës”, theksoi Cani në studion e ‘Pasdite në Top Channel’.

VIP Ballina: Revista PLUS - 23 Dhjetor 2011

Revista PLUS, 23 Dhjetor 2011
 • Aurela Gace: Me date 1 Janar do te udhetoj per ne Amerike
 • Bertina: Me ne fund m'u plotesua deshira. Ju uroj te gjitheve Vitin e Ri
 • Manjola Nallbani: Festat do t'i kaloj ne Shkoder dhe Prizren
 • Ardit Gjebrea: Festen do e pres ne transmetim "live"
 • Diellza Kolgeci: Gjerat e fundit qe do te beja nese 2012 do ishte "fundi i botes"
 • Luiz Ejlli: Ku do te festoj? Te dale ku te dale!
 • Rezarta Shkurta "Drogohet"
 • Barbana Dini: Qeni im Bobi na shpetoi nga zjarri
 • Labinot Gashi: Vip-at nuk me zhgenjyen. "Une jam top model" se shpejti hapet konkursi.
 • Albana Osmani: Do festoj me familjen time
 • Sabina Dana: Cfare do bej per festat e fundvitit
 • Te rejat dhe marredheniet mes VIP-ave shqiptare. Te pathenat!
- - - - - - - - - - - - - - - -

Anxhela Martini Krijon "Korporaten Martini"...

Anxhela Martini me koleksione te bikineve

Modelja e mrekullueshme shqiptare Angela Martini, fituese e Miss Universe 2010, pas nje karriere te mire ne faqet e revistave te modes, eshte duke u kthyer ne sipermarrese.

Ajo se fundi ka krijuar “Korporaten Martini” duke permbushur endrren e saj per krijimin e linjave te veshjeve bikini.

Ne moshen 20 vjece, Martini ka nenshkruar me Elite Model menaxhimin e saj dhe me pas u zhvendos nga Zvicra per ne Nju Jork ne ndjekje te modes nderkombetare.

Vajza shqiptare tejet seksi ka kapur vende te dukshme ne revista te tilla si ‘Esquire’, ‘Sports Illustrated’, ‘GQ’, dhe ‘Lovecat’.

Karakteristikat e saj ekzotike dhe teper mahnitese kane terhequr vemendjen e shtepive te modes. posted at albavipnews.blogspto.com. Angela Martini eshte cilesuar se fundi si nje nga 100 njerezit me me ndikim ne Zvicer. /zeri/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Qendresa Millaku Promovon Kengen e Saj ne Zvicer...

Qendresa promovon kengen ne Zvicer

Rrugetimi ne boten e muzikes per Qendresa Millakun po vazhdon me hapa te suksesshem. Pas promovimit te kenges dhe videoklipit te saj "First Class Girl" (kliko per video) ne Kosove, ajo tani do ta promovoje kengen e saj edhe ne Zvicer dhe ne disa shtete te tjera te botes.

“Meqe kengen ‘First Class Girl’ e kam realizuar edhe ne gjuhen angleze kam mundesi ta promovoj edhe ne disa shtete te botes, fillimisht do te nise me Zvicren vend ne te cilin edhe jetoj dhe me pas edhe ne disa vende te tjera. Shpresoj qe pervec suksesit ne Kosove, te kem sukses edhe ne diaspore”, ka thene ajo per “Zeri”.

Qendresa ne te ardhmen planifikon t’i realizoj edhe dy kenge te reja, te cilat do t’i punoj me reperin e njohur Mendy dhe Dj Nardy. posted at albavipnews.blogspot.com. Ndersa sa i perket bashkepunimeve, se shpejti pritet nje bashkepunim edhe me Ardian Bujupin. /k.b./zeri/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Arta Dobroshi ne Filmin e ri "Mitrovica"...

Arta Dobroshi ne filmin “Mitrovica”

Aktorja e njohur Arta Dobroshi nga viti i ardhshem do te kaloje me shume kohe ne Kosove. Por jo per qejf. Ajo do te nise realizimin e filmit te metrazhit te gjate qe do te realizohet ne Kosove. “Mitrovica” titullohet filmi me skenar e regji te Daniel Mulloyt.

“Kam vendosur qe te bej nje film te metrazhit te gjate ne Kosove. Do te jete nje film krejt kosovar”, ka thene ajo per “Kohen Ditore”. Ani pse nuk ka dashur te zbuloje shume detaje per filmin - aktorja e cila kishte prekur majat e suksesit e kinematografine boterore, kur me rolin e Lornes u be e para aktore shqiptare e qe u nominua per aktoren me te mire ne Festivalin e Filmit ne Cannes - nje film eshte plotesim i nje deshire.

Vikena Kamenica Linde Vajze me emrin Krista...

Vikena Kamenica behet nene e nje vajze, e quan Krista

Vikena Kamenica, artisja e dashur e publikut shqiptar ka sjelle ne jete gjate mesdites se djeshme vajzen e saj te pare. Krista, eshte emri i vogelushes te ciles i uruan dje mireseardhjen prinderit dhe te afermit. E vogla ka ardhur ne jete permes lindjes cezariane dhe mjeku qe ka ndjekur operacionin eshte Orion Gliozheni. Sic besojme e kuptuat sopranoja ka lindur ne maternitetin "Koco Gliozheni". Krista e vogel peshon 3.300 kg dhe per prinderit e rinj eshte dhurata me e bukur qe mund te merrnin kete fundvit. Sic mesuam nga te aferm te sopranos, emri i vajzes lidhet pikerisht me festen e "Krishtlindjeve" duke qene se ajo ka lindur fare prane saj. Sic tregojne familjaret, vajza e vogel i ngjan me shume te atit, Erik. Atmosfera ne dhomen e sopranos eshte shume e gezueshme dhe sic pritej ne te nuk kane munguar lulet dhe tullumbacet, te cilat i kane dhene edhe me shume ngjyra kesaj dite te vecante. Urimeve te te aferme e miqve per nje jete sa me te gjate per Kristen e vogel, i bashkohet edhe urimi i "Gazeta Shqiptare".

Vesa Luma dhe Big Basta vijne me nje bashkepunim...

Vesa bashkepunim me Big Basten

Vesa Luma ka deklaruar se di te mbaje premtimet dhe ajo tashme ka realizuar bashkepunimin me te ri te saj.

Kengetarja kosovare qe me heret kishte paralajmeruar se se shpejti do te vije me nje bashkepunim, dhe tash ka zbuluar se kenga, e cila eshte duet me Big Basten, eshte realizuar.

“Perfundoi me ne fund kenga ime e re ‘Boom’ dhe keshtu ne po e finalizojme premtimin qe nga ‘Dancing with the Stars’ duke sjelle bashkepunimin Prishtine-Tirane ose Vesa Luma feat.Big Basta”, ka shkruar ajo ne Facebook.

Nuk eshte bere e ditur nese kjo kenge do te behet edhe me videoklip. /telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Zajmina Vasjari: Eshte Kenaqesi te Punosh ne Kosove...

Zajmina e angazhuar me shume ne Kosove

Zajmina Vasjari do te jete me shume e pranishme ne Kosove per shkak te angazhimeve te saj muzikore.

Se fundi ajo ka nisur projektet per kenge te reja te cilat do te percillen me videoklipe qe do t’i pergatit ne Kosove.

“Eshte kenaqesi te punosh ketu ne Kosove. Ne fillim te vitit te ardhshem, adhuruesit e mi do te kene ne duar projektet e mia muzikore qe do t’i pergatis”, ka thene ajo per ‘Zeri’. /telegrafi/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina more committed in Kosovo

Zajmina Vasjari will be more present in Kosovo because of her musical commitments.

Finally it has started projects for new songs which will be accompanied by video clips that will be prepared in Kosovo.

"It is a pleasure to work here in Kosovo. At the beginning of next year, fans will have my hands in my musical projects that will prepare them, "she told 'Voice'.
]]

Albana Azizi Lanson Albumin ne Kosove me 24 Dhjetor...

Nje vit i bujshem per Albana Azizin

Albana Azizi, e cila kete vit kishte konkurruar ne garen per perzgjedhjen e kenges perfaqesuese ne Zvicer per Eurosong, por fatkeqesisht nuk kishe arritur te kualifikohet, ka shijuar ky vit plot suksese ne fushen e muzikes.

Gjate vitit qe po leme prapa Albana publikoi albumin e pare te saj te titulluar "Si heren e pare" dhe gjithashtu publikoi edhe tre videoklipe te kengeve te saj "E vetmja femer", "Real Love" dhe "I Love it", me te cilen kenge ishte pjesemarrese ne Eurovision Song Contest te Zvicres.

Albumi i pare i kengetares kosovare e cila jeton ne Zvicer u realizua pas nje pune shume te lodhshme ne ‘Top Channel’ ne Shqiperi. Albumi permban kenge te zhanreve te ndryshme si pop, rock, r’n’b, dance dhe folk.

Menaxhimin per Shqiperi te albumit qe atje tashme eshte ne treg, e ka marre persiper shtepia diskografike ‘SuperSonic’, ndersa per Kosove produksioni Arboni. posted at albavipnews.blogspot.com. Albumi eshte pritur shume mire ne Shqiperi, ndersa ne Kosove albumi do te lansohet me 24 dhjetor.

Unikkatili Behet Hit ne iTunes...

Unikkatili shperthen, interesim nga nderkombetaret

Nje prej repereve me te adhuruar shqiptar, Rebel a.k.a Unikkatil, ka lansuar para pak ditesh kengen “A Nive” ne bashkepunim me Klepton dhe rezultatet e para jane te jashtezakonshme, ndersa pritjet me se te permbushura.

Kenga “A Nive” e cila eshte shnderruar ne hit te vertete ka zene vendet e para ne iTunes. Ne Zvicer eshte vendi i pare per kengen e repereve te TBA, ndersa ne tere Evropen vendi i trete, qe perben sukses te jashtezakonshem per nje kenge shqiptare.

Mirepo, ketu sukseset nuk kane te ndalur per Unikkatilin. Super agjenti dhe promoteri i njohur shqiptar, Nexhat Morina, ka konfirmuar per Telegrafin se shume menaxhere dhe promotere te njohur nderkombetar jane interesuar per reperin me te madh shqiptar.

Dafina e Mire, Por me nje "Ves te keq"...

Vesi i keq i Dafina Zeqirit

Dafina eshte padyshim nje nga kengetaret me te suksesshme te koheve te fundit dhe pjese e suksesit te saj jane jo vetem kenget, por edhe performancat mjaft te arrira ne skene. Por ja qe edhe Daffy ka nje ves te keq, nga i cili nuk heq dot dore: sa here qe eshte ne skene duke kenduar apo duke pozuar para aparatit fotografik, ajo mban gjithmone doren ne nje vend pak delikat.

Se cili eshte ky vend mund ta kuptoni edhe vete sa here e shihni Daffyn te performoje ne skene. posted at albavipnews.blogspot.com. Edhe ne koncertin me te fundit mbajtur fundjaven e kaluar ne nje nga klubet e Tiranes, ajo ka qene mjaft seksi dhe provokuese ne levizjet e saj dhe si gjithmone nuk ka harruar te preke here pas here veten.

I pari qe ka guxuar te beje pjese te performancave te tij nje gjest te tille ka qene mbreti i muzikes, Michael Jackson, i cili ne ate kohe eshte gjykuar nga shume qe nuk e kuptonin dot se pse duhej qe kercimet e tij te shoqeroheshin nga nje vepriim i tille, i konsideruar banal dhe i turpshem. /revista paloma/dhjetor 2011/

Thursday, 22 December 2011

Soprano Nina Mula Nderroi Jete ne moshen 80 vjecare...

Shuhet sopranoja Nina Mula

Ka ndërruar jetë mëngjesin e së enjtes në moshën 80-vjecare sopranoja e njohur e operas shqiptare Nina Mula.

Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë të së ndjerës, të cilët kanë saktësuar se zonja Mula vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Familjarët kanë njoftuar gjithashtu se homazhet në nder të sopranos do të mbahen nga ora 11:00 të ditës së premte në ambjentet e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit.

E lindur në Rusi, por e talentuar dhe e apasionuar pas muzikës, nuk e mendonte kurrë se do të behej e njohur në një vend të vogël e të largët si Shqipëria. Nina Mula lindi më 23 nëntor të vitit 1931 në Rusi. Në konservatorin e Moskës ajo u njoh me studentin shqiptar, Avni Mula, dashuria për të cilin do të bënte ta ndiqte pas, drejt një vendi të vogël, që nga harta iu duk si një pikë në oqean.

Arian Cani: "Dikur mendoja se gocat serbe ishin me te bukurat ne Ballkan"...

Arian Cani “Me pelqen shume te folurit ne Kosove” [VIDEO]

Gazetari i njohur nga Shqiperia dhe autori i emisionit, “Zone e Lire”, Arian Cani ka thene se i pelqen shume dialekti i te folurit ne Kosove por jo vetem kaq ai eshte dashuruar shume me Prishtinen edhe pse nuk e kishte kete ndjesi me heret. “Kur isha femije, mendoja se Beogradi eshte me i bukuri i Ballkanit, por kur e pash Prishtinen mendoj se ketu ka gjithcka. posted at albavipnews.blogspot.com. Dikur mendoja se serbet jane me te bukura, por kur i pash gocat ne Prishtine sa jane te bukura nderrova mendje” ka thene Cani ne emisionin Zona B te Baton Haxhiut ne TV Klan Kosova.

Ai ka folur edhe per shkrimin e tij teper kontradiktor ne kohen kur Kosova e pati shpallur pavaresine me 2008. Edhe pse nuk ka kerkuar falje, ka thene se me ate shkrim ka pasur synim te provokoj dhe se ka qene nje gjysme e vertete. /kosovalbaner/dhjetor 2011/

Ndiq videon:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 21 December 2011

Saranda Hasani, Nje Yll qe Po Lind...

Saranda Hasani, nje yll qe po lind

“Celine Dion e dyte”, keshtu e quajne te gjithe ne vendin e saj ne Kristianstad te Suedise. Talenti per kengen ka bere qe te korr mjafte shume suksese ne Suedi, ndersa tani sapo ka nisur karrieren e saj ne Kosove.

Saranda Hasani qe eshte vetem 15-vjecare eshte marre me kenge qe ne hapat e pare te femijerise, duke qene aktive neper shume organizime shkollore dhe shteterore. Pastaj pas nje pauze per 3 vjet, ajo iu rikthye kenges duke kenduar me shume ne gjuhen angleze.

Ndersa tani sapo ka realizuar kengen e saj te pare ne gjuhen shqipe me titull “Me jep dashuri” me tekst te Mentor Latifit, ndersa kompozim dhe orkestrim te Zeqirja Bajramit. posted at albavipnews.blogspot.com. Edhe pse eshte e lindur dhe e rritur ne Suedi, ajo ne asnje prezantim te saj nuk harron te permende se rrjedh nga Budriku i Vitise.

“Edhe pse jetoj larg Kosoves, dua qe me shpirt te jem gjithnje ketu. Deshiroj qe karrieren time muzikore tani ta ndertoj edhe ne Kosove, te kendoje shqip dhe te kem adhuruesit e mi.

Rozana Radi Adoloshente, Mori Famen ne Gjimnaz si "Miss Plazhi"...

Rozana Radi: Tete ore ne dite mesoja, kur linim oret shkonim tek disko “Refleksioni”

Adoleshenca e Rozana Radit. Rebelimet e artistes qe liceun artistik e ndoqi per flaut. Marredhenia me djemte, te cilet kishin frike ta propozonin dhe makinat qe ndalonin perpara shkolles. Ditelindjet e vecanta ne shtepi dhe lenia e oreve te mesimit per te shkuar tek disko “Refleksioni”. ..Rrefehet Rozi, capkenia e skenes, qe dikur ka pas mesuar tete ore ne dite flaut. S’e besoni dot apo jo?! Zbulojeni vete per me shume, kete eksperience te saj.

Si i kujtoni vitet e gjimnazit?
- Une e para nuk kam bere gjimnaz, por lice.

Per cfare e keni ndjekur “Liceun” dhe si ka qene kjo periudhe per ju?
- Per flaut. “Liceu” dhe “Gjuhet e Huaja” kane pasur nje ndryshim nga gjimnazet. Gjeja me e mire jona ka qene qe ishim shume te dhene pas muzikes. Mblidheshim ne dhomat e pianos dhe kalonim gjithe diten duke kenduar aty. Shkolla e muzikes, ndryshe nga gjimnazi, kishte me shume larmi. Ne kishim p.sh. oren e muzikes se dhomes, oren e orkestres, oren e pianos dhe cdo dite e jona kishte si kryefjale muziken. Aty ku ka muzike dhe shoqeri te mire, kalohet gjithmone bukur.

Motrat Mustafa Me Te Kerkuarat ne Google...

Motrat Mustafa me te kerkuarat nga kosovaret nepermjet “Google”

Se Motrat Mustafa jane te njohura ne Kosove e diaspore, s’ka dyshim. Por qe ia dalin te “rrezojne” edhe Rihannen dhe Shakiren, pakkush mund ta kete pritur. Sipas raportit vjetor te “Google”, i bie qe “Motrat Mustafa” jane me kerkuarat ne internet gjate ketij viti nga kosovaret.

Ato jane perfshire ne listen e emrave me te kerkuar ne “Google.rs” ne vitin 2011, derisa ne kategorine e argetimit jane renditur Adem Ramadani dhe “Fustane Nuserie”. Raporti vjetor “Google Zeitgeist” realizohet tash disa vjet. Pas miliardave termeve te kerkuara gjate nje viti, “Google Zeitgeist” cdo dhjetor zbulon emrat, te cilet jane kerkuar me se shumti.

Vesa Luma: Djemte e Kosoves ma me Stil se ata te Shqiperise...

Vesa Luma: Kosova i ka cunat me stil, Shqiperia ka vajzat e bukura

Kengetarja Vesa Luma deklaron se preferencat e saj jane djemte e Kosoves ndersa per vajzat preferon ato te Shqiperise.

E ftuar ne nje emision televiziv ajo tha se “cunat e Kosoves kane me teper stil ndersa femrat e Shqiperise jane me te bukura”.

Duke komentuar njeriun e saj ideal, Vesa Luma tha se “personi me te cilin do ta ndaj jeten shpresoj te me respektoje shume, te kuptoje punen time, qe eshte mbeshtetes ne te gjitha aspetet e jetes dhe te me doje”.

Sakaq, Vesa Luma tha se e ka deshire dhe enderr qe te kendoje per ndonje kolone zanore te ndonje filmi dhe ende nuk e ka bere realitet. /editorial/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Mentor Haziri Do Te Jete Pjese e nje Projekti Filmik ne Hollywood...

Mentor Haziri: “Ka kengetare te nxehta por kur kendojne live behen te ftohta”

“Do jem pjese e nje projekti filmik qe do te realizohet nga miku im, aktori me fame Nikolla Shkreli i cili shkelqeu ne filmin “Abduction” ku luajti perkrah Tajlor Lautnerit, Sigornej Veaverit. Nikolla eshte duke punuar fuqishem qe xhirimet e filmit te nisin se shpejti”, keshtu thekson kengetari Mentor Haziri per planet e tij te cilat eshte duke i punuar me shume vullnet duke mos e lene anesh edhe angazhimet muzikore te cilat i ka ne Shqiperi e Kosove.

Paraqitja juaj ne MTV, sikur eshte konsumuar shume ne media, por pse disa shfaqin nje lloj dyshimi mbi kete sukses tuajin?
- Nuk mendoj qe kane shfaqur dyshim, edhe nese po atehere fajet duhet tia le asaj qe ne Kosove e Shqiperi nuk kemi sinjal te asnje rrjeti te MTV, perndryshe une kam qene ne pushime kur e kam pare veten ne listen e ngushte te MTV Ema, personalisht i kam te ruajtura te gjitha linjat e internetit ku kam qene ne faqet e para te MTV me premieren “Tonight is your night” dhe ne MTV Exit bashke me Angelina Jolien, “Radiohead” dhe “The killers”.

Albatrit Muciqi: Studimet dhe Muzika jane Primare, Dashuria me vone...

Albatrit Muciqi: “Ne dasma kendoj ndonjehere bashke me prinderit, por jo edhe vet”

Albatrit Muciqi eshte kengetari i ri qe me kengen “Tequila Vava” (kliko per video) gjate veres ishte ne qender te vemendjes. Kenga e tij ne bashkepunim me Flori Mumajesin ne shume televizione eshte shpallur hit. Ne klipin e kesaj kenge ata shihen te rrethuar me nje numer te madh femrash me pamje seksi. Albatriti eshte i biri i dy kengetareve te njohur ne Kosove. Nysret Muciqi dhe Merita Spahiu-Muciqi, qe te tre perbejne nje familje kengetaresh.

Cili nga prinderit ka hetuar talentin tend per muzike?
- Se edhe une mund t’u bashkohem prinderve te mi kengetare e hetuan qe te dy, sepse si femije tere diten kur nuk kasha obligime kendoja.

Lirie Dedvukaj ne pike te dimrit nxehet ne Plazhet e Republikes Domenikane...

Liria e ben nxehte nga Republika Domenikane

Kengetarja e njohur nga Mali i Zi, Liria Dedvukaj per momentin po ben pushimet me bashkeshortin e saj ne Republiken Domenikane.

Kur tek ne temperaturat kalojne nen zero, kengetarja e njohur po realizon pushimet e saja me bashkeshortin ne Republiken Domenikane, per te mbushur baterite per festat e fundvitit te cilat ajo do t’i festoje se bashku me kusherinen e saj Aferdita Dreshajn ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, vend ku jeton prej me shume se 10 vite.

Liria sapo ka lancuar edhe klipin e kenges se re te cilen e ka titulluar “S’me meriton” (kliko per video) me tekst te Shpat Kasapit. /blerand rexhepi/editorial/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liria makes hot from the Dominican Republic

Known singer from Montenegro, Dedvukaj Liria is doing vacation at the moment with her ​​husband in the Dominican Republic.

When the temperatures here cross zero section, known singer performs vacation with her ​​husband in the Dominican Republic, to fill the batteries for the year end holidays, which she will celebrate together with her ​​cousin Aferdita Dreshaj in United States of America, the country where she lives of more than 10 years.

 Liria also has just launched a new clip of the song which was titled "You don't deserve me"  with lyrics by Shpat the Butcher.
]]

Besa Gashi Shfaqet ne Publik, 4 Muaj pas lindjes se vajzes...

Pas lindjes se vajzes, Miss Kosova Besa Gashi shfaqet ne publik

Kane kaluar gati kater muaj qe nga lindja e vajzes Kjara, dhe Miss Kosova Besa Gashi nuk kishte bere asnje dalje publike.

Si cdo femer, dhe ajo kishte shtuar peshe gjate shtatzanise dhe derisa ka larguar peshen e tepert, Besa gjithmone ka dashur t’u ike daljeve publike. posted at albavipnews.blogspot.com. Por tash, kur gjithcka po funksionin si duhet dhe linjat e missit jane kthyer ne ato para shtatzanise, Besa nuk e ka problem te tregoje se edhe pas lindjes mund te kesh linja perfekte.

Daljen publike ajo e ka bere se bashku me bashkeshortin Albertin, ne nje manifestim privat te organizuar nga futbollisti i njohur kosovar Enis Fetahu, qe kishte mbledhur shume fytyra te njohura publike. /blerand rexhepi/editorial/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After the birth of daughter, Miss Gashi Besa appears in public

Hana Cakuli: Dua te Fokusohem te Videoklipet...

photo: labinot iberdemaj
Hana Cakuli nuk ka kohe per dashuri?

Nese dikur e keni pare Hana Cakulin ne skenat e festivaleve me nuk do ta shihni se nuk do te ndodh kjo. Hana Cakuli u ka thene “jo” festivaleve.

Pse? Kengetarja thote se nje here pernjehere nuk deshiron te jete pjese e asnje festivali edhe pse i cmon dhe respekton ato shume. Arsyeja pse ajo nuk do te punoje per skenat ne te cilat garohet dhe tregohet vlera, eshte se ajo tashme me teper eshte e interesuar te punoje videoklipe dhe keshtu te bej per vete masen. “Dua te fokusohem te videoklipet”, ka thene shkurt kengetarja, e cila aktualisht po perjeton eksperiencen e re duke u marre me presentimin e nje emisioni te ri ne nje televizion kosovar.

Nderkohe qe jeta e kengetares se njohur edhe me tej eshte e ndare mes Ulqinit dhe Prishtines. posted at albavipnews.blogspot.com. “Jam tip qe adaptohem shpejt dhe me pelqejne ndryshimet, pavaresisht mallit per prinderit dhe familjen time ne Ulqin gjysma e familjes qe kam ketu pak a shume ma permbushin ate pjese edhe pse them se jetoj ne mes te Malit te Zi dhe Kosoves. Hana akoma eshte single pasi angazhimet e shumta ne muzike dhe angazhimet shtese nuk i japing asaj kohe per dashuri! /blerand rexhepi/editorial/dhjetor 2011/

Denada Bare, Shkruan Romanin e Pare dhe ben Master ne Biznes...

Denada Bare, shkruan romanin e pare dhe ben master per biznes

Ka kohe qe po ben nje pauze ne muzike, edhe pse ne fillim ishte shume e pelqyer me kenget e saja.

Kengetarja e cila per momentin nuk ka realizuar asnje kenge te re Denada Bare tregon se se shpejti do te nxjer edhe projektet muzikore se bashku me nje fotosesion te ri. “Kam pauzuar sepse une merrem dhe jam e angazhuar dhe me gjera te tjera, merrem me projekte biznesi”, thekson kengetarja e cila gjithashtu tregon se eshte duke shkruar edhe romanin e saj te pare si dhe po pregaditet per te perfunduar masterin ne biznes.

“Po shkruaj romanin tim te pare dhe po bej nje master per administrimbiznesi”, thote kengetarja e cila eshte duke jetuar me te emen e saj, por mban te fshehur lidhjen e dashurise. posted at albavipnews.blogspot.com. Denada se shpejti pritet te lancoje dhe disa kenge te reja pasi i ka munguar publikut nje kohe te gjate si dhe do te hedh ne qarkullim edhe nje fotosesion te ri. /blerand rexhepi/editorial/dhjetor 2011/

Valton Krasniqi me nje look te ri...

Valton Krasniqi rikthehet me nje look te ri

Eshte nje nga personazhet publik qe me stilin e tij unik ka bere gjithmone nje figure sexy. por Valtoni mbetet seksi dhe cdo here na surprizon me look-un dhe me vecantite e tij.

Jo vetem kenget super te kenduara dhe bashkepunimet me kengtare tee muzikes evropiane por edhe pamja e tij e jashtme ka bere qe Valtoni te jete nje nga emrat me te lakuar te shou biznesit shqiptare.

Jo vetem si kengetar, por Valtoni ka pasur suksese pasi ka sfiluar edhe per kompanine e madhe prestigjioze Jack & Jones. Ai tashme shfaqet ne cover-in e revistes prestigjioze “Trendy” ne Zvicer me nje pamje super seksi te cilet do ta shfaqe revista ne fund te muaji dhjetore.

Valtoni tani eshte duke punar reth projektit te ri dhe planifikon per sezonen verore te lancoje album e ri. posted at albavipnews.blogspot.com. Nga facebook-u i tij personal mesuam per disa foto ku Valtoni shfaqet me nje look krejt te ri e jo sikur qe jemi mesuar ta shohim ate.

Gjithesesi, te gjithe jane te bindur se fotografite e tij do te flasin shume me teper ne fund te muajit dhjetore. /blerand rexhepi/editorial/dhjetor 2011/

Jehona Sopi, Fotot nga Celebrimi Privat ne Prishtine...

Zbulohen fotot nga celebrimi privat i Jehona Sopit ne Prishtine

Kishin premtuar nje martese te fshehte larg syrit te mediave dhe ashtu vepruan. “Panorama plus” ka ndjekur gjithmone kete ceremoni qe kur cifti Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova udhetuan drejt Las Vegasit dhe Bora Bora per te zyrtarizuar dashurine e tyre me martese.

Nga atje cifti dergoi disa foto shume te thjeshta ne bregdete ku Jehona shihej e veshur ne nje fustan te bardhe te shkurte dhe shume seksi, kurse Lavdimi ishte veshur ne nje kostum dhendri.

U kthyen nga pushimi dhe kishin premtuar nje ceremoni brenda rrethit te ngushte mes miqeve dhe familjareve, dhe kete e realizuan.

Dafina dhe Diellza Hedhin Valle per te harruar ish te dashurit...

Ndarjen nga te dashurit, Dafina & Diellza largojne mllefin duke u argetuar ne nje privat party

Jane ndare nga te dashurit, por nuk do te thote se duhet patjeter te vuajne!

Dy bukuroshet e skenes kosovare, Diellza Kolgeci dhe Dafina Zeqiri jane bere bashke ne nje party privat te organizuar ne nje restorant te Prishtines ku ishin mbledhur dhe shume fytyra publike te njohura, por prania e Dafines dhe Diellzes kishte zgjuar kureshtjen me te madhe, pikerisht se keto dy bukuroshe tashme jane “single ladies” dhe mund t’i peshkoje kush te doje.

Nga fotot te cilat i kemi siguruar, shihet qarte se Dafina dhe Diellza kercejne ne valle duke mos u hamenduar aspak.

Te veshura me shume shije, dhe me nje krehje elegante, posted at albavipnews.blogspot.com. Diellza dhe Dafina kane festuar deri ne oret e hershme te mengjesit, ndersa shoqeri u ka bere edhe menaxheri i ri i Dafines, Damir Jahic (Cekic) si dhe moderator Labinot Gashi. /blerand rexhepi/editorial/dhjetor 2011/

Korab Jetishi Fejohet, Babai i kendon ne ceremoni...

Fejohet Korabi, Xeni kendon n’dasem

Korab Jetishi i ka zyrtarizuar lidhjen. Djali i kengetarit te njohur gjakovar, Shkelzen Jetishi eshte fejuar javen qe shkoi.

Prive raporton se Jetishi ka qene ne lidhje me vajzen qe nje kohe te gjate ndersa mosha e tij nuk eshte aq e vjeter.

Mesohet se po shume VIP-ave te ftuar, ndonjehere kenges ia ka ‘thur’ edhe babai, Xeni. /indeksonline/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Betrothal Korab, Xeni sings n'dasëm

Korab Jetishi has formalized the relationship. The son of renowned singer from Gjakova, Shkelzen Jetishi was engaged last week.

Prive reports that Jetishi has been in relationshipo with the girl for a long time while his age is not so old.

It has been learned that many VIP guests, the song has sometime been 'stitched' by father, Xeni.
]]

Edita Abazi: "Noizy Genjeu ne TCH"; Kerkon Duel tek Arian Cani ne "Zone e lire"...

Edita Abazi: ‘Noizy genjeu ne TCH, ja mesazhet e tij’

Modelja kosovare, e cila pak dite me pare kishte rrefyer per ne se si e la Noyzi ne momentin qe ajo ishte shtatzene, rikthehet serish me disa fakte me reale. Pasi ka degjuar versionin e ish-te dashurit, reperit Noizy, ne Top Channel, Edita na tregon se eshte ndjere shume keq dhe nuk ka mundur te beje asnje hap me tej per te ecur, ndersa ka kerkuar qe te deshmoje, ndoshta per here te fundit, ne nje interviste ku tregon edhe shume mesazhe nga ana e Noyzit ne momentin qe ajo i ka treguar se eshte shtatzene me te, para se ta abortoje femijen.

Edita Abazi ka dashur qe disa prej tyre t’i tregoje dhe ne kete interviste per ‘Kosova Sot” dhe per Top Kosova Radio, ku per here te pare ka rrefyer ne kete radio “live” mbi ngjarjen, duke hedhur poshte gjithe deklaraten e Noyzit. Ndiqni rrefimin e saj te dyte.

“Kosova Sot”: E ndoqe reagimin e Noyzit?
Edita Abazi: I tmerrshem, dukej se genjen.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online