All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 7 May 2012

Agim Merdani: Nuk dime asgje per Francesken...

Babai i Ermalit replikon me babain e Franceskes: Paraja nuk eshte gjithcka, dashuria eshte e para.

Agim Merdani: Nuk fusim ne familje te panjohur, nuk dime asgje per Francesken

Eshte 52 vjec dhe ka nje profesion qe s’e lidh aspak me televizionin, ndersa punon per biznesin e tij, nje dyqan veshjesh. Agim Merdani, babai i Ermalit te BB5, tregon se si iu duk hyrja ne shtepine e “Big Brother 5” e babait te Franceskes, dhe komunikimi me djalin e tij. Nderkohe qe loja po i afrohet zones se nxehte ne keto kater javet e fundit, ai tregon per pershtypjet e tij, dhe sa te forte e sheh Francesken si rivale te Ermalit, e nese ajo eshte vajza e duhur per te qene ne krah te te birit pas daljes se tyre nga shtepia.

Te shtunen e kaluar pame nje perballje qe nuk ndodh shpesh ne ekran. Nje baba takon te dashurin e vajzes se tij vetem ne pak kohe njohje te tyre. Si e perjetove kete takim?
Te them te drejten, nuk e prisja, dhe u bera madje kureshtar dhe une se si do sillej djali im ne ate takim. Po Ermali si gjithmone di t’u beje balle situatave te paparashikueshme, qe te them te drejten jane paksa delikate per djemte e rinj sot. Ai me shume miresjellje dhe me spontanitet e beri te atin e Franceskes te ndihej sikur e njihte prej kohesh. Merite e Ermalit kjo.

Ti do ta kishe bere nje gje te tille, qofte edhe nese ky veprim do shkonte ne mbeshtetje te Ermalit?
Jo, une vete s’do e kisha bere kurre, pasi jam pak skeptik ne keto gjera. Nuk preferoj te shfaqem dhe as te perzihem ne punet e djalit. Preferoj te qendroj ne pritje, deri ne marrjen e vendimeve nga vete ai.

Disa e komentuan ne njefare menyre si nje presion i babait te Franceskes ndaj Ermalit, duke i paraprire nje loje te mundshme nga ana e tij ne lidhjen me vajzen. Ju e shihni si te tille?
Jo, nuk besoj se ishte presion por gjithsesi ne letren qe ai i kishte shkruar Ermalit, i thoshte qe kjo ishte nje loje. Keshtu qe me shume se presion, preferoj ta marr si loje nga ana e tij.

U komentua po ashtu si nje lloj imponimi, ose si per menyre t’ia vene kembet ne nje kepuce Ermalit…
Nuk dua fare te mendoj gjera te tilla. Sidomos sot, kur nuk mund te imponosh dot askend, vecanerisht kur eshte puna per ceshtjet e zemres.

Meqe jemi te ceshtjet e zemres, nje deklarate qe beri pershtypje nga babai i Franceskes ne media, ishte qe paraja i ndan njerezit dhe ndoshta rivaliteti per 100 milionet mund t’i ndaje ata te dy. Si te tingelloi?
Jo, te flas me sinqeritet, mua nuk me pelqeu aspak kjo deklarate e tij. Une mendoj se pervec parave ne ditet qe jetojme, njeriu ka nevoje per njeriun. Une personalisht jam per ndjenjen. Pavaresisht faktit se ata kane hyre ne loje per 100 milione, une mendoj se sido qe te vijne kohet, ne plan te pare eshte dashuria pastaj parate.

Nga ana tjeter, Ermali pohoi me plot gojen se ndihej i dashuruar me Francesken. Ishte i vertete djali juaj ne kete pohim?
Per ate moment, patjeter qe ka qene i vertete. E njoh Ermalin dhe di qe ai nuk ben dot kompromise te tilla me veten. Mendoj qe Ermali, sic e ndjeu ne ate moment, ashtu e tha, por kjo s’do te thote se kur te dale jashte do mendoje te njejten gje. Realiteti mund t’i ndryshoje gjerat.

Franceska ka pohuar se ka marredhenie shume te aferta me babain e saj, me te cilin bisedojne si shoke. Po ju me Ermalin, sa te afert jeni?
Ne fakt une dhe Ermali nuk jemi aq shume shoke, pervecse kemi marredhenie serioze e te prera. Ermali ndan me shume sekrete me te emen, ndersa une me vajzen.

Nese Franceska do te dale para Ermalit nga shtepia, ju do te kerkoni ta takoni si te dashuren e djalit tuaj?
Kete nuk mund ta them me siguri. Varet si do shkojne ngjarjet, megjithate edhe nese takohemi dhe pime nje kafe, kjo serish nuk do te thote asgje. Nuk besoj se nese e takojme ne Francesken, lidhja merr dimension me serioz. Kjo nuk do te jete hera e pare qe une takoj mikesha te Ermalit.

Ke takuar te dashura te tjera te Ermalit, si te jane dukur?
Po, kam takuar shoqe te tjera te Ermalit, dhe mund te them qe ai ka shije per vajzat me te cilat shoqerohet. Te gjitha kane qene te mira dhe nuk ka te thote asgje ne ditet e sotme nese nje baba takon te dashurin e vajzes, apo te dashuren e djalit, lidhja mes tyre behet me serioze.

Deri tani ka ndodhur qe Ermali te sjelle ndonje mikeshe ne shtepi, duke jua prezantuar si te dashur?
Jo, asnjehere. Por ama e di qe te dashurat nuk i kane munguar. Ermali ka pasur 100 te dashura ne jeten e tij. Kjo nuk eshte hera e pare apo, me mire te them, nga te paktat here qe ai frekuentohet me nje vajze. Megjithate fakti qe jane ne loje, dhe mbase kane gjetur mbeshtetje ndaj njeri-tjetrit, i ka lidhur me shume. Por prape, une nuk di cfare mendon Ermali e cfare ndien thelle ne zemer. Mezi pres te na i tregoje kur te dale nga shtepia. Tani jemi ne kureshtare dhe ne pikepyetje.

Deshironi te thoni qe ai takim i Ermalit me babain e saj nuk e ka bere me me kuptim lidhjen e tyre?
Nuk besoj se e ben me serioze sesa ajo eshte mes tyre. Por vete i ati i Franceskes i kishte shkruar Ermalit, qe e gjithe kjo ishte nje loje. Keshtu qe mendoj se hyrja e tij ne shtepi ka qene me shume per show, dhe nuk besoj se ndryshon dicka ne ate cfare ata ndiejne per njeri-tjetrin.

Pas hyrjes se babait te Franceskes ne BB5, ka tentuar ai t’ju takoje apo ju ate?
Jo, absolutisht. As njeri, as tjetri. Ne nuk kemi shkembyer asnje bisede deri tani per lidhjen e femijve tane, pasi te pakten une s’e kam pare te arsyeshme. Kemi shkembyer vetem nga nje pershendetje te thjeshte dhe te larget te shtunave te spektaklit.

E nderkohe Ermali pohoi se e dashuronte Francesken dhe se ishte i impresionuar nga ajo. Ishin ne kuadrin e miresjelljes me nje baba, apo ato fjale ishin te sinqerta?
Une nuk jam me Ermalin, dhe nuk di te them me bindje se cfare ndien ai ne te vertete per ate vajze. Por gjithsesi ai nuk e njeh ne jeten reale Francesken, per te folur me siguri, kam rezervat e mia.

Thoni qe Ermali nuk e njeh ne jeten reale, po ju si prinder jeni interesuar per kete vajze per te mesuar me shume?
Te them te drejten, nuk jemi interesuar dhe nuk dime asgje rreth saj. Ne per momentin na intereson loja e djalit ne BB5, dhe nuk mendojme se gjerat serioze behen kaq kollaj. Ka pune puna… Ermali dhe Franceska mund te kene rene vertet ne dashuri, por edhe mund te jene ne nje loje.

Ty te pelqen Franceska si vajze?
Si pamje shume e mire eshte, dhe po ashtu e shkathet.

E sheh ti Francesken si nusen e djalit nje dite?
Ata jane shume te rinj per te vendosur per gjera te rendesishme ne jete. Por po ashtu une jam nje baba sqimatar. Kam shume vleresim per femijet dhe natyrisht, qe nese do diskutohet per nje gje te tille, do filloj kerkimet per gjithcka. Ne duhet t’i njohim fisin dhe te gjithe. Do ta njoh mire me rrenje e dhemballe. Deri tani konsiderohet krushqi e panjohur ajo e jona me familjen e Franceskes. Do e ftojme per nje kafe, por s’besoj se do afrohemi aq shume. Do e respektojme si te dashuren e tij, por ama edhe takimi yne me Francesken nuk do ndryshoje asgje. Nuk eshte e thene qe pasi t’i takojme, lidhja e tyre te konsiderohet familjare. Ne do kerkojme te dime me shume per ate vajze, nese Ermali do vendose ta sjelle ne shtepi.

I shikoni Francesken dhe Ermalin si rivale ne loje, do te jene ata ne finale?
Patjeter qe jane dhe rivale, por nuk mund te them asgje per finale. Ata jane lojtare te forte, por prape gjithcka varet nga votat e publikut dhe percaktohet ne dy javet e fundit. /klotilda harka/panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sunrise Merdani: not incorporate into unknown families, know nothing about Francesca

Meda father Françeskës replicates the father: Money is not everything, love is money.

It is 52 years old and has a profession which I hook up at the television while working for his business, a clothing store. Merdani dawn, the father of the Bb5 meda, shows how the entry appeared in the house of "Big Brother 5" Françeskës father's, and communicating with his son. While the game is approaching the hot zone in the last four weeks, he tells his impressions, and sees how strong rival Francesca as meda, if it is the right girl to be on the side of his son after their exit from the house.

Last Saturday saw a face that does not happen often on the screen. The father belongs to his daughter's boyfriend after some time of their recognition. As experienced that meeting?
To be honest, I did not expect, and I became curious and I even how my son behaved in that meeting. But as always Ermali know to withstand unpredictable situation, to say the right are somewhat delicate young guys today. He very politely and with spontaneity made Françeskës father feel like he knew a long time. Meda merit it.

You would have done such a thing, even if this action will go to support the meda?
No, I would not themselves had never done, because I am a bit skeptical on these things. I prefer not to appear or to meddle in the affairs of the young. Prefer to stay on hold until decisions by himself.

Some commented in some way as a father Françeskës pressure to meda, preceding a possible play on his part in connection with the girl. You see it as such?
No, do not believe that was pressed but the letter he had written meda, saying that it was a game. So more than pressure, as I prefer to play his part.

He also commented on as a sort of imposition, or as a way to put pins in a shoe meda ...
I do not think all things. Especially today, when it can not impose on anyone, especially when it comes to matters of the heart.

Speaking of heart issues, a statement made by the father of Françeskës impression in the media, was that money divides people and perhaps competition for 100 million can split them both. How it sounded?
No, honestly speaking, I did not like him at all this statement. I think that save money in the days to live, man needs to man. I personally am feeling. Despite the fact that they have entered the game for 100 million, I think that whatever comes times in the foreground is love then money.

On the other hand, full mouth Ermali claimed that he was in love with Francesca. Your son was really into this assertion?
For the moment, that was definitely true. Meda, and I know I know he can not do such compromises with yourself. I think that Ermali, as he felt at that moment, just did, but that does not mean that when you run out will think the same thing. Reality can change things.

Francis has confirmed that very close relationship with her father, with whom talk as friends. If you meda, how close are you?
In fact I and Ermali there are so many friends, but have cut serious relationship. Meda more secret shares with his mother and I with her daughter.

If Francis would come pre meda from home, you will ask to meet you as your son's girlfriend?
You can not say for sure. Depends how events go, but even if we meet and drink a coffee, this again does not mean anything. I do not believe that if we meet Francesca, the connection gets more serious dimension. It will not be the first time that I meet the meda girlfriend.

You meet other loving meda, as have appeared?
Yes, I met other friends meda, and I can say that he has taste for girls that followed. All were good and does not mean anything nowadays if a father meets girl boyfriend or girlfriend and son, bond between them becomes more serious.

Until now it has happened that Ermali to bring a friend home, by whom it was presented as a boyfriend?
No, never. But I know that loved ones have not been lacking. Meda has had 100 girlfriends in his life. This is not the first time or, better said, of the few times that he visited with a girl. However the fact that in the game, and perhaps have found support for each other, has connected more. But again, I do not know what you think Ermali what feels deep in his heart. I can not wait to tell us when to leave the house. Now we are curious and questioning.

Want to say that he's meeting with her father meda has not made more meaningful their relationship?
I do not think it makes more serious than it is among them. But the father had written Françeskës meda, that all this was a game. So I think its coming home was more to show, and do not believe that changing something in what they feel for each other.

After entry into Bb5 Françeskës father, he tried to meet him or you?
No, absolutely. Neither one nor the other. We have not exchanged any conversation so far to link our children, because at least I did not I see fit. We exchanged only a simple greeting and remote of the show on Saturdays.

And meanwhile, claimed Ermali Francesca loved and he was impressed by it. Were under the conduct of a father, or those words were sincere?
Meda I'm not, and can not say with certainty that what he really feels for this girl. But anyway he does not know in real life, Francesca, to speak with certainty, I have my reservations.

Ermali say that does not know in real life, if you as parents are concerned for this girl to learn more?
To be honest, we are not interested and do not know anything about it. We currently interests us in Bb5 son's game, and do not think that serious things become so easy. There is work work ... Ermali and Francis could have really fallen in love, but also could be a game.

You like Francis as a girl?
How is looking very good, and also versatile.

Francesca sees you as the bride's son one day?
They are too young to decide important things in life. But also I am a finicky father. I have high regard for children and of course, that if we discuss such a thing, everything will start prospecting. We must recognize the tribe and all. Will recognize the root of the molar good. So far it is considered unknown affinity of ours Françeskës family. Would invite for a coffee, but will approach s'besoj so much. Will of honor as his girlfriend, but our meeting with the ama Francesca will not change anything. Not necessarily because we belong to, their connection to family is considered. We will seek to know more about that girl, if Ermali will decide to bring home.

I see Francesca and meda as rivals in the game, will they be in the finals?
Definitely are and rivals, but I can not say anything about the final. They are strong players, but again it all depends on the votes of the public and provided in the last two weeks. / Klotilda arc / Panorama plus / ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online