All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 16 July 2012

Pelqehet klipi i ri i Adelina Berishes

 “Ju falënderoj të gjithëve për përkrahjen tuaj dhe komentet në lidhje me klipin tim më të ri, ‘What’s your name’”. Ky ishte statusi i këngëtares seksi Adelina Berisha në profilin e saj në Facebook.

Ndërsa Adelina sapo e ka sjellë një video dhe këngë interesante, ku ajo përveçse këndon, edhe aktron, dhe duket mjaft në formë, ndërsa fansat e kishin uruar në Facebook.

Kënga është realizuar me muzikë dhe tekst nga Stine, ndërsa video është xhiruar nga produksioni ‘Asha’ dhe veshja nga stilistja Lia Stublla. Kjo video, si duket, ka vetëm pak orë që ka dalë në kanalin YouTube dhe po pëlqehet e po komentohet shumë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Liked the new clip Adelina Berisha


"Thank you all for your support and comments about my new clip, 'What's your name'". This was the status of sex singer Adelina Berisha in her profile in Facebook. While Adelina has just brought an interesting video and song where she sings but also acts like, and looks pretty in shape, while fans had wished on Facebook.

The song is performed with music and text by the seasons, while the video was filmed by the production 'Asha' and coating by Lia stilistja Stublla. This video, as it seems, has only a few hours that has emerged in the channel of YouTube and I liked being interpreted too. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online