All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 22 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 22 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave:
 • "VIP Shpija 3" nis te henen, me 22 Tetor 2012 me prezantuesit Albana Osmani dhe Shuki
 • Tuna rremben Cmimin e Madh ne "Zhurma Show 2012" dhe dy cmime tjera
 • Aksidentohet Adelina Tahiri
 • Gezim Gashi publikon me sukses videon debutuese "Trigger"
 • Aktori Enver Petrovci terhiqet nga "VIP Shpija 3"?
 • Noizy hap bar kafe ne Durres me emrin "Rigelsi"
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj te perfshire ne nje "loje lesbike" para aparatit te Fadil Berishes
 • Aurela Gace deklaron se ka blere klikime ne Youtube per te testuar sistemin. Ne anen tjeter, zbulohet fotoja e pare e saj me bebin Grace.
 • Ciljeta publikon ekon e bebit "demokrat"
 • Angela Martini femra e muajit e revistes "GQ"
 • Inis Gjoni rikthehet ne skenen e teatrit me komedine "Klani i divorcuarave" te autorit Alil Vardar.
 • Lorik Cana deklarohet: "Dashuria ime quhet Monika". Tregon per "Pasdite ne TCH" historine njevjecare te dashurise me studenten e arkitektures nga Roma.
 • Flori Mumajesi akuzon Adrian Gaxhen per kopjim te kenges "Tallava" dhe reagon ne facebook-un e tij kunder artisteve qe po "perdhosin flamurin"
 • Simone i "Dancing" promovon kengen dhe klipin e pare te tij "Pa kufi" ne gjuhen shqipe.
 • Linda Halimi publikon kengen e re "Promises" ndersa ne nderkohe pikellohet nga humbja e gjyshes.
 • Zanfina deklaron per "Paloma": E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt! Dhe shton se nuk eshte e guximshme te behet nuse!
 • Vali Corleone ben te ditur se posedon nje "sex tape" me Shkendije Mujaj. Poashtu, ka paralajmeruar se nen menaxhimin e Bleros, do behet kengetar
 • Sinan Vllasaliu mban koncertin e madh ne Panairin e Shkupit me 20 Tetor
 • Gresa Behluli, vajza e Shkurte Fejzes, "keshilltare" e Hashim Thacit
 • Elton Deda hap klubin RockStock ne Tirane
 • Franceska e BB ne lidhje me Stinen?
 • Gjira Kajtazi ka paralajmeruar kengen e re "Mami S'po Me Len" te ciles kenge do i bej edhe videoklipin
 • Rovena Stefa ne duet me Sala Jasharin kane publikuar videon e shumepritur "Amaneti"
 • "X Factor Albania 2" fillon me 28 tetor ne Televizionin Klan
 • Zbulohet i dashuri stomatolog i kengetares Greta Koci
 • Olta Gixhari do shoqeroj Ardit Gjebrene ne natet finale te "Kenga Magjike 2012"
 • Argjentina Ramosaj ne nje lidhje te re dashurie me parukierin profesionist Armend Gashi te VogueHair
 • Genta reagon: Nuk kam fryre buzet!
 • Vesa Luma realizon kenge per babain e saj
Lista nuk eshte dhe nuk mund te jete perfundimtare!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
For what is written and what is being discussed this week:
 • "VIP leads 3" launches on Monday, October 22, 2012 with presenters Albana Osmani and Shuki </ li>
 • Tuna catches Grand Prix in "Noise Show 2012" and two other awards </ li>
 • accident Adelina Tahiri </ li>
 • Chris Gashi successfully publish debut video "Trigger" </ li>
 • actor Enver Petrovci withdraw from "VIP leads 3"? </ li>
 • Noizy step in Durres coffee bar named "Rigels" </ li>
 • Dafina Zeqiri and Emina Cunmulaj involved in a "game lesbian" before apparatus Fadil Berisha </ li>
 • Aurela Gace claims to have bought clicks on Youtube to test the system. On the other hand, revealed the first picture of her baby Grace. </ Li>
 • Ciljeta publishes the Econ of the baby "Democrat" </ li>
 • Angela Martini Women of the month of the magazine "GQ" <! - more -> </ li>
 • Inis John returns to the scene of comedy theater "Clan divorced" Vardar Alil author. </ li>
 • Lorik Cana declared: "My love is called Monika." Shows "Afternoon in TCH" love with the student one-year history of architecture from Rome. </ Li>
 • gold Mumajesi accuses Adrian Gaxhen for copying the song "Tallava" and unresponsive in his Facebook against artists who are "profane banner" </ li>
 • Simone "Dancing" promoting the song and the clip of his first "Unlimited" in the Albanian language. </ li>
 • Linda Halimi publishes new song "Promises" while in the meantime mourns the loss of his grandmother. </ li>
 • Zanfina states for "Paloma": I love my body, I have no fault! And adds that it is not brave to become a bride! </ Li>
 • Vali Corleone makes it known that he possesses a "sex tape" with spark Mujaj. Also, has warned that under managing Bleros, would become a musician </ li>
 • Sinan Vllasaliu holds big concert in Skopje Fair on 20 October </ li>
 • Gresa Behluli, daughter Christmas Fejzes, "consultant" Hashim Thaci </ li>
 • Elton Deda step RockStock club in Tirana </ li>
 • Franceska BB about the season? </ li>
 • Kajtazi bays warned new song "Mami prevail With Len" whose songs will make the video clip </ li>
 • Rovena Stefa in duet with Sala Jashari have published awaited video "Amaneti" </ li>
 • "X Factor Albania 2" starts October 28 in Television Klan </ li>
 • discovered dentist boyfriend singer Greta </ ​​li>
 • Diana Gixhari will accompany Ardit Gjebrene the final night of the "Magic 2012" </ li>
 • Argentina Ramosaj in a new connection with professional hairdresser love Armend Gashi to VogueHair </ li>
 • Genta responds: I have swollen lips! </ li>
 • Vesa Luma performs song for her father </ li>
  </ Ul>
  List is not final and can not be! </ Div> ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online