All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 10 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 10 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Bleona Qereti reagon ne facebook per lajmin se ka refuzuar dreken me Rita Oren dhe e klasifikon si lajm te rreme!
 • Rita Ora paralajmeron turin e saj britanik "Radioactive" qe fillon me 28 janar
 • Rob Kardashian akuzon Riten per tradhti. Rita nuk i eshte pergjigjur akuzave. Por, me vone ai poston se asnjehere nuk ka permendur emrin e Rita Ores dhe se ai respekton femrat!
 • Festivali i RTSH nise me 20 dhjetor!
 • Gjyste Vulaj zgjedhe Ameriken per te lindur djalin
 • Zanfina Ismajli xhiron klipin "Te kerkoj"
 • Kuzhinieri shqiptar Rene Rexhepi, tri vjet rresht i shpallur me i miri ne bote, ka vizituar Shqiperine me rastin e 100 vjetorit te Pavaresise. Ka treguar per media se dashurine per te gatuar e ka mesuar tek gjysherit shqiptar ne Maqedoni.
 • Dafina Zeqiri ne pergaditje te albumit te saj te trete. "Albumi im i trete do t'ju cmend", ka thene ajo ne rrjetin e saj social.
 • Rita Ora ne revisten angleze "Glamour" ne edicionin Janar 2013, shpjegon ne mes tjerash edhe arsyet e ndarjes me Rob Kardashian. Kjo interviste ndodhi me heret se akuzat e Robit ne twitter, qe tregon se ndarja ishte konceptuar shume me heret.
 • Rona Nishliu pjese e fushates kunder dhunes ndaj gruas. Ne kete fushate jane te perfshire edhe emrat si presidentja Atifete Jahjaga, Luan Jaha, Besim Dina, Shpat Deda, Ilir Prapashtica, Leze Qena, Big Basta etj.
 • Rita Ora performon ne finalen e "X Factor"-it anglez, se bashku me Rihannen.
 • Presidenti amerikan Barack Obama behet fans i Rita Ores ne Twitter.
 • Dy bukuroshet, Diana Avdiu dhe Adrola Dushi nisen per ne Amerike ku do te perfaqesojne bukurine shqiptare me 18 dhjetor ne spektaklin "Miss Universe 2012"
 • Anxhelina Hadergjonaj feston ditelindjen e 20-te. Bukuroshja eshte ne lidhje me futbollistin Fatmir Hysenbelliu.
 • Capital T ka paralajmeruar nje rikthim me projekte te reja
 • Adelina Emini perfundon xhirimet e klipit "Ne pervjetor"
 • Linda Halimi ben te ditur se dasmen do ta bej ne Xhamajka, ne nje jahte luksoze.
 • Edona Llalloshi per "Mapo": "Jam fanse e Adi Krastes"
 • Kengetari i hitit "Trigger", Gezim Gashi eshte ne pergaditje te kenges se dyte ne bashkepunim me reperin suedez Lazee
 • Shpat Kasapi lancon klipin "Adelina" te realizuar nga produksioni Pro Video
 • Baba Stars per Vitin e Ri kenge te re dhe klip
 • Klepto, reperi i grupit TBA, paralajmeron kengen e re "Klepto in this Bitch" qe shihet si kunderpergjigje per Baba Stars. Kenga do te shoqerohet me videoklip
 • Besa Kokedhima se shpejti publikon kengen "Burnin Like Hell". Nje kenge pop-dance qe eshte e punuar ne dy gjuhe. 
 • Frederik Ndoci per "Bluetooth": Une i dhashe idene, Lek Plepi me beri producent
 • Franceska e BB per "Bluetooth": Vazhdoj te jem singell
 • Elda Koci, ish-e dashura e Redon Makashit, shkruan liber per tradhtite e tij
 • Soni Malaj per "Bluetooth": "Isha skeptike per te marre pjese ne X Factor por Mirko me detyroi te vije." Soni rrefen se si mori telefonate urimi nga kryeministri Berisha per rikthimin e "Spirit Voice"
 • Eneda Tarifa konfirmon se eshte shtatzene
 • Rosela Gjylbegu per te pesten here ne Festivalin e Kenges ne RTSH
 • Nora Istrefi per "Panorama Plus": "Nuk ngutem te zyrtarizoj lidhjen me Robertin"
 • Xhani Shqerra korr sukses me kengen "Morena mia" ne gjuhen spanjolle
 • Ermela Mezura, pas ndarjes nga Joti, kapet mat me Ervinin
 • Eglantina Cenomeri per "Panorama Plus": Tek "Agon", skenat me te veshtira ishin ato erotike
 • Agnesa Vuthaj per "Panorama Plus": Pamja e jashtme, veshjet dhe fotot nuk mjaftojne per te fituar konkurset nderkombetare te bukurise.
 • Imelda e BB rrite gjoksin
 • Seldi Qalliu eshte duke punuar ne studion e tij muzikore ne Tirane. Ben plane te behet producent.
 • Gerta Heta per "Paloma": "Ne SHBA ndihem shume rehat. Eshte shtepia ime e dyte!"
 • Enca Haxhia per "Paloma": Mashkulli im duhet te kete ne veshje klas, rregull dhe pasterti!
 • Stresi per "Paloma": Jam singell per momentin por kam gjashte personazhe publike vetem per "one night stand! Mbaj arme pasi nuk kam qejf te poshterohem nga askush ne kete bote!"
 • Rita Ora performon me sukses ne "X Factor"-in britanik para me se 10,000 spektatoreve, te shtunen mbrema ne Manchester
 • Kaltrina Selimi merre dhurate nje veture te markes "Land Rover" nga bashkeshorti i cili jeton ne Londer
 • Ardian Bujupi ne pergaditje te albumit te tij te dyte. Edhe ne kete album do t'i mbetet besnik zhanrit pop/rnb/dance. Merre pjese ne Festivalin e RTSH kete vit me nje kenge shqip. Kjo eshte kenga e pare e tij ne gjuhen shqipe.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Things being written and spoken this week
 • Bleona Qereti reacts on facebook for news that he had refused lunch with Rita Oren and classifies as false news!
 • Rita Ora warns her British tour "Radioactive" which begins on January 28
 • Rob Kardashian accuses rites for treason. Rita did not respond charges. But later he posts that never mentioned the name of Rita Ores (a real thing) and that he respects women!
 • ART Festival start on December 20!
 • Gjyste Vulaj choose to America born son
 • Perpisahan lap clip "search"
 • Albanian chef Rene Redzepi, three consecutive years declared the best in the world, visited Albania on the occasion of the 100th anniversary of Independence. Has shown to media that love to cook has learned to grandparents Albanians in Macedonia.
 • Dafina Zeqiri in preparation of its third album. "My third album will distract you," she said in her social network.
 • Rita Ora English magazine "Glamour" in the January 2013 edition, among other things, explains the reasons for separation with Rob Kardashian. This interview took place earlier than the charges of Man in twitter, which shows that the division was conceived much earlier.
 • Rona Nishliu part of the campaign against violence against women. In this campaign are also included names like President Atifete Jahjaga, Luan Jaha, Dina Faith, Ruff Deda Ilir Prapashtica, Leze Qena, Big Basta etc..
 • Rita Ora performs in the finale of "The X Factor"-it British, together with Rihannen.
 • U.S. President Barack Obama made fans of Rita Ores Twitter.
 • Two beauties, Diana Avdiu and Shower Adrola leave to America where he will represent the Albanian beauty with December 18 in the spectacle "Miss Universe 2012"
 • Angelina Hadergjonaj celebrates its 20th birthday. Beauty is about the footballer Fatmir Hysenbelliu.
 • Capital T has announced a comeback with new projects
 • Adelina Emini finishes filming of the clip "We anniversary"
 • Linda Halimi writes that the wedding will do in Jamaica, in a luxurious yachts.
 • Edona Llalloshi "Mapo": "I am a fan of Adi Krastes"
 • singer of the hit "Trigger", Chris Gashi is being prepared second song in collaboration with Swedish rapper Laz
 • Dragonforce launches the clip "Adelina" performed by production Pro Video
 • Baba Stars for New Year new song and clip
 • Clapton, rapper TBA group, warns new song "Clapton in this Bitch" was seen as a backlash to Baba Stars. The song will be accompanied with video
 • Besa Kokedhima soon publish the song "Burnin Like Hell". A pop-dance song that is working in two languages.
 • Frederik Ndoci for "Bluetooth": I gave the idea, Lek Plepi made the producer
 • Franceska BB for "Bluetooth": Remain singell
 • Elda Koci, former girlfriend of Redon Makashi, writes book about his betrayals
 • Soni Malaj for "Bluetooth": "I was skeptical to take part in the X Factor but Mirko forced to come." Soni tells how it took congratulatory phone call from Prime Minister Berisha for the return of "Spirit Voice"
 • Eneda confirms fee is pregnant
 • Rosela Gjylbegu for the fifth time in the Song Festival in ART
 • Nora Istrefi for "Panorama Plus": "Do not rush to formalize the relationship with Robert"
 • Gianni lambs succeed with the song "My Morena" in Spanish
 • in her Mezura after separation from Joti, caught mat with Ervin
 • Eglantina Cenomeri for "Panorama Plus": In "Agon," the most difficult scenes were those erotic
 • Agnesa Vuthaj for "Panorama Plus": external appearance, clothing and pictures are not enough to win international beauty contests.
 • Imelda BB increase breast
 • Documentary Qalliu is working on his music studio in Tirana. Ben plans to become a producer.
 • Gerta Heta for "Paloma": "In the United States feel very comfortable. It is my second home!"
 • Haxhia ENCA for "Paloma": My man should have in class clothing, order and cleanliness!
 • Stress for "Paloma": am singell for the moment but I have six public characters only for "one night stand! Carry weapon because it have fun poshterohem from anyone in this world!"
 • Rita Ora performs successfully in the "X Factor" in Britain before 10,000 spectators, on Saturday night in Manchester
 • Kaltrina Selimi take a received gift "Land Rover" by partner who lives in London
 • Ardian Bujupi in preparation of his second album. Even in this album will remain loyal genre pop / rnb / dance. Take part in ART Festival this year with a song slip. This is his first song in Albanian.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online