All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
 • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
 • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
 • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
 • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.
 • Rita Ora eshte rikthyer ne SHBA per te vazhduar koncertet e anuluara me pare per shkak te uraganit Sandy, ne New York me 17 Dhjetor dhe Filadelfi, me 20 Dhjetor 2012.
 • Angela Martini zbulon gjoksin ne nje party ne Gstaad te organizuar nga milioneri Patrick Liotard-Vogt
 • Vedat dhe Dorela Ademi behen prinder. Vjen ne jete Jonarti! Bebi lind ne SHBA.
 • Zanfina lancon videoklipin e shumepritur "Ku je"
 • Rita Ora ne Twitter: Pema e Krishtlindjeve ne Shqiperi gjigante!
 • Klajdi Lupa dhe videoja e tij "Mamacita Bueno" klasifikohet ne poziten e dyte, sipas Youtube, ne videot me te shikuara ne Greqi per vitin 2012, pas videos "Gangnam Style".
 • Lumi B i Kaos-it behet baba. Bashkeshortja e tij Miranda Mehmeti lind nje djale.
 • Arta Bajrami ne xhirime te klipit te ri me titull "Femer tipike" te punuar nga Don Arbasi
 • Plas sherri mes Iva Ticos dhe Alketa Vejsiut rreth intervistes me Vace Zelen
 • Perfaqesuesja e Kosoves, Diana Avdiu, arrin te dal ne finalen e "Miss Universe 2012" dhe renditet mes 16 me te bukurat. Ajo njeherit fitoi the titullin "Miss Fotogjenia", 1000 dollare dhe nje dhurate tjeter speciale nga sponsori Diamond Nexus Labs. Diana poashtu fiton nje kontrate me "Trump Model Management". Adrola perfaqesuesja e Shqiperise nuk arriti te kualifikohet ne finale.
 • Enca publikon nje remake te kenges se njohur "All I want for Christmas is You", me aranzhim te Florent Boshnjakut.
 • Diana Avdiu pozon per shtepine e modes "Sherri Hill"
 • Angazhimet dhe perkushtimi i Tunes ndaj "X Factor" ka bere qe ajo te mos jete pjese e programeve festive kete vit.
 • Elvis Pupa kthehet me nje projekt te ri te quajtur "Shteti me i lumtur ne Shqiperi". Projekti eshte i tipit "Stand up comedy" dhe shfaqja do te jete ne datat 27-28 dhjetor.
 • Gjykata e Apelit mbyll ceshtjen e Rozana Radit dhe Rezarta Shkurtes. Sipas gjykates akuza kunder Rezarta Shkurtes eshte e amnistueshme. Tani Rezarta eshte e lire nga cdo akuze.
 • Aurela Gace hap klub nate ne Tirane, ku se bashku me vellezerit korcare, Endri dhe Stefi, do te ofroje muzike cdo fundjave. Batute me Arjan Canin: Me parate e tua do bej silikonin!
 • Ermal Mamaqi ka bere te ditur ne nje interviste per "Vizion Plus" se ka ne plan ne vitin 2013 te shkeputet nga aktrimi duke aluduar per nje largim nga "Apartamenti 2XL"
 • Lori dhe Adelina Tahiri acarohen gjate nje xhirimi ne Alsat TV per festat e fundvitit. Lori hedh akuza ndaj Adelines per perqeshje derisa ajo performonte ne skene
 • Orinda Huta planifikon t'i kthehet muzikes ne vitin 2013, madje me pjesemarrje neper festivale.
 • Jeta Faqolli fillon xhirimet e klipit te ri. Nje balade punuar nga Igon Shareski me tekst te Lutfi Rufatit. Klipi do punohet me "Max Production"
 • Blero paralajmeron nje kenge te re solo
 • Angela Martini ne mesing e 20 vajzave me te "keqe" (bad girl), sipas portalit Global Grind
 • Alberie Hadergjonaj provon gatimin si mysafire ne emisionin e mengjesit "Vila 24" ne News 24. Ndersa, ben te ditur permes rrjetit social se eshte duke punuar ne nje kenge popullore ne trio, me Yllka Kuqin dhe Yll Demaj
 • Kengetarja labe Maya peson aksident automobilistik nje jave para profecises se Maya-ve me 21.12.
 • Ciljeta ben te ditur per media se martesen me Tomason do ta bej kur bebi te mbush 1 vjec.
 • Alban Skenderaj i cili aktualisht eshte pjese e X Factor-it shqiptar, ka bere per here te pare nje nderrim ne look-un e tij qe po komentohet gjere nga fansat dhe mediat.
 • Kosovare Hasi, se shpejti vjen me dy projekte te reja, nje duet me Malesorin dhe nje tjeter ne bashkepunim me Genc Prelvukaj
 • Arian Arslani i njohur si Action Bronson, eshte shqiptari i pare qe del ne revisten muzikore "XXL". Action eshte nominuar per "mixtap"-in me te mire te vitit ne kete reviste prestigjioze te muzikes ne SHBA.
 • Ani Cuedari akuzohet per vjedhje te kenges se saj "Me ler nje enderr" me te cilen eshte prezantuar ne Festivalin RTSH, nga kengetarja koreane J Min  dhe kenga "Stand up". Juria me pastaj vendos te perjashtoj kengetaren nga festivali.
 • Genta e BB5 shkruan librin me titull "Ndiqe zemren time" qe mendon ta nxjerr ne shitje ne muajin janar.
 • Kengetari kontrovers Lek Plepi ben nje kenge kushtuar Rita Ores
 • Aferdita Dreshaj mohon te kete shkruar keq per Diana Avdiun ne facebook. Ajo thote permes twitterit se nuk posedon faqe ne Facebook qe kontrollohet nga ajo.
 • Futbollisti Granit Xhaka: "Te gjitha parate qe fitoj ua dorezoj prinderve"
 • Mc Kresha per "Koha Jone": Nuk e kam zgjedhur une hip-hopin, jam rritur si i tille! Paralajmeron tre videoklipe te reja!
 • Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko jane fitues te Festivalit 51-te ne RTSH me kengen "Identitet" dhe do te perfaqesojne Shqiperine ne Eurosong qe mbahet ne Malmo te Suedise. Megjithese, jane leshuar menjehere akuza per vjedhje, qe vijne nga serbet, te cilet thone se kenga eshte kopjuar nga kengetari serb Bajaga dhe kenga me titull "Plavi Safir" (1988). Ndersa Bledar Sejko eshte pergjigjur duke thene se kenga e tij bazohet ne folklorin shqiptar dhe me shume ngjane me tri notat e kenges "Kur bie fyelli e ciftelia" te Vace Zeles dhe ne kete respekt, eshte kengetari serb ai qe ka huazuar nga folklori burimor shqiptar.
 • Floriani i Vogel i dashuruar pas kengetares Enca Haxhia, per cilen thote se ia ka dedikuar kengen "Ngjyra e Kuqe"
 • Sipas "Prive"-s, keta jane kengetaret me te paguar per nje nate gjate Vitit te Ri: Adelina Ismajli (5000+ euro), Labinot Tahiri (5000 euro), Xeni (5000 euro), Flori (4000 euro), Adriani & Floriani (4000 euro), Genta Ismajli (3000 euro), Eli Fara (3000 euro), Dafina Zeqiri (3000 euro), Elvana Gjata (3000 euro), Capital T (2000 euro).
 • Gili per "Prive": Kurre nuk kam qene bjonde! Nuk jam kunder operacioneve plastike! Jam puthur per here te pare ne moshen 17 vjecare...
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Things being written and spoken this week:
 • Alban Skenderaj and Alketa ng fester in the "X Factor" in the first night live.
 • Adelina Emini Lanco awaited klipin "We Anniversaries" work of production "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada launches the line "Aphrodite Couture" with attractive sfilaten to miss-ing bald
 • Nora Istrefi launches baladen "In 2" which will be presented during the festive season programs.
 • Mihrije Braha for "Prive": "There have been no lip interference in my body," but said he did not rule out such a thing in the future
 • renewed rumors about an affair between Dafina Zeqiri and Albin Gashi in America.
 • Rita Ora is back in the United States to continue previously canceled concerts due to Hurricane Sandy, in New York on 17 December and Philadelphia, on 20 December 2012.
 • Angela Martini reveals chest at a party in Gstaad organized by millionaire Patrick LIOTARD-Vogt
 • Vedas and Dorel Adam become parents. Comes to life Jonarti! Baby born in the United States.
 • Zanfina launches awaited video clip "Where Are You"
 • Rita Ora on Twitter: Tree Christmas in Albania giant!
 • Klajdi Lupa and video his "Mamacita Bueno" classified in second position, according to Youtube videos viewed in Greece for the year 2012, after the videos "Gangnam Style".
 • River B Kaos-it becomes a father. His wife Miranda Mehmeti born a boy.
 • Loco remake a new clip titled "Typical Male" work by Don Arbasi
 • Plas contention between Iva Ticos and Alketa ng about the interview with Vace Zelen
 • representative of Kosovo, Diana Avdiu, manages to pack in the final of "Miss Universe 2012" and ranked among the 16 most beautiful. It at the same time won the title "Miss Fotogjenia" $ 1000 and a sponsor another special gift from Diamond Nexus Labs. Diana also wins a contract with "Trump Model Management". Adrola representative of Albania failed to qualify for the finals.
 • ENCA publishes a remake of the famous song "All I want for Christmas is You", with Florent Bosniak arrangement.
 • Diana Avdiu poses for fashion house "Sherri Hill"
 • commitments and Tunes to "X Factor" has made it so that it will not be part of the festive program this year.
 • Elvis Pupa back with a new project called "the happiest state in Albania". The project is of the type "Stand up comedy" and the show will be on 27-28 December.
 • Appeals Court closes case of Rozana Radi and Rezarta Acronym. According to court charges against Rezarta Acronym is amnistueshme. Now Rezarta is free of any charge.
 • Aurela Gace nightclub opened in Tirana, where together with locals brothers, Endri and Stefi, will provide music every weekend. Mot Arjan Cani: With your money will do silicone!
 • Ermal Mamaqi has announced in an interview for "Vision Plus" plans in 2013 to secede from acting alluding to a departure from the "2XL apartment"
 • Lori and Adelina Tahiri exacerbated during a shooting in Alsat TV for the holidays. Lori toss charges against Adelina for mockery while she was performing on stage
 • Orinda Huta plans to return to music in 2013, even with participation through festivals.
 • Life Faqolli starts filming new clip. A working saga Igon Shareski Lutfi Rufati text. Clips will work with "Max Production"
 • Blero heralds a new song solo
 • Angela Martini in mesing of 20 girls with "bad" (bad girl), by Global Grind portal
 • Alberie Hadergjonaj proves cooking as a guest in the morning show "Villa 24" on News 24. While, makes it known through social network that is working on a song popular in the trio, with Yllka Kuqi and Star Demaj
 • labe singer Maya undergoes car accident a week before profecises Maya States with 21.12.
 • Ciljeta makes known to the media that the marriage with Tomaso will do when the baby turns 1 year old.
 • Alban Skenderaj which is currently part of the X Factor's Albanian, has for the first time a change in the look-un and his broad commented by fans and media.
 • Kosovo
 • Hasi coming soon with two new projects, a duet with Highlander and another in collaboration with Genc Prelvukaj
 • Arian Arslani known as Action Bronson, is the first Albanian to stand musical magazine "XXL". Action has been nominated for the "mixtape" in the best of the year in this prestigious music magazine in the United States.
 • Ani Cuedari accused of stealing her song "Let a dream" which is presented in ART Festival, J Korean singer Min and the song "Stand up." The jury then decides to exclude the singer from the festival.
 • Genta BB5 wrote a book titled "Follow my heart" that plans to put on sale in January.
 • controversial singer Lek Plepi make a song dedicated to Rita Ores
 • Aferdita Dreshaj denies write sorry for Diana Avdiu facebook. She says via Twitter that does not have a page on Facebook that is controlled by it.
 • Granite Footballer Jaca: "All the money that win submit parents AI"
 • Mc Kresha for "Koha Jone": I did not choose me hip-hop, I grew up as such! Warns three new clips!
 • Adrian Lulgjuraj and Bledar Sejko are winning 51-ART Festival with the song "Identity" and will represent Albania in the Eurovision was held in Malmo, Sweden. Although, are issued immediately on charges of theft, from Serbia, who say that the song is copied from Bajaga Serbian singer and song title "Plavi Sapphire" (1988). While Bledar Sejko has responded by saying that his song is based on Albanian folklore and more resembles the three notes of the song "When pipe ciftelia" Vace Zeles and in this respect, it is Serbian singer who has borrowed from Albanian folklore source .
 • Floriani Vogel in love with the singer Haxhia ENCA, which says it has dedicated the song "Color Red"
 • Under "Prive" s, these are the singers paid for one night during the New Year: Adelina Ismaili (5000 + euro), Labinot Tahiri (5000 euro), Xeni (5000 euro), gold (4000 euro), Adrian & Florian (4000 euro), Genta Ismaili (3000 euro), Eli Fara (3000 euro), Dafina Zeqiri (3000 euros), Linkin Park (3000 euro), Capital T (2000 euro). </ li >
 • Gili "Prive": I've never been blonde! I'm not against plastic surgeries! I kissed for the first time at the age of 17 years ...

]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online