All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Sunday, 30 December 2012

Top ndarjet dhe lidhjet e 2012-es

Mund të quhet viti 2012 si një prej atyre viteve më të zhurmshëm për sa i përket lidhjeve, por me theks të veçantë ndarjeve në mes çifteve të shou-bizit shqiptar.

Madje flitet që këtë vit femrat kanë qenë ato që ose kanë deklaruar qoftë edhe me një foto, ose kanë ditur të lëvizin më mirë gurët që pavarësisht që nuk jetuan gjatë, ato të paktën mbeten në treg me lajme.

Por të mos harrojmë që disa çifte të reja, apo edhe të para një viti riforcuar lidhjen e tyre duke u kurorëzuar edhe me ndonjë fejesë.

Pas Krenarit, Dafina ik edhe nga Ledri

Mund të quhet çifti jo vetëm më simpatik i vitit, por edhe më i lakuari i vitit, madje ka ende nga ata fansa të tyre që besojnë se ata të dy janë ende bashkë. Lidhja e tyre nuk u shpëtoi dot mediave, e ndërsa ndarja e çiftit të këngëtareve Dafina Zeqiri dhe ish reperit Ledri Vulaj shokoi shumë adhurues, e ndërsa u bë “Top” lajmi rozë.

Por Dafina po në fillim të vitit kishte përjetuar një tjetër ndarje atë me Krenar Çoçaj, ndarje kjo që u hulumtua aq shumë në mediat rozë, saqë iu numëruan edhe valixhet e këngëtares pas braktisjes. Por si duket dashuria për Ledrin nuk zgjati aq sa ishte ajo me Krenarin, ndërsa ende kjo ish lidhje mes reperit dhe këngëtares flitet, ku në këtë rast ishte Dafina ajo që u lakua më shumë.
     Ermali dhe Françeska pas BB5 ndahen

Ata të dy luajtën mirë në lojën e tyre, por si duket kanë pasur edhe ndjenja për njëri-tjetrin. E kemi fjalën për çiftin simpatik nga reality-show BB5 Ermal Merdani dhe Françeska Jaçe, të cilët dashurinë e tyre e shtynë deri në verë dhe për të pushtuar kopertinat e revistave edhe pas daljes nga loja. Por zërat se vajza nga Vlora shihej e shoqëruar edhe me djem të tjerë, apo vardisja e bukurosheve ndaj djalit mister, bënë që të përfundonte lidhja e tyre. Por mund të themi se edhe me këtë ndarje ish çifti e mbajti mirë lidhjen me mediat për të qenë kudo sidomos në suplementet e Tiranës. Në intervista të ndara për gazetën tonë, pas ndarjes Ermali dhe Françeska kanë treguar se do të mbeten thjesht miq.
   

 Lamtumirë edhe për Rozin dhe MC Kreshën

U desh shumë kohë të pranonin se këngëtarja Rozana Radi dhe reperi mitrovicas Mc Kresha janë bashkë, dhe kjo ndodhi në finalizimin e tyre në ‘Kënga Magjike 2011”. Por fjalët se çifti pësoi krizë në lidhje, dhe ata të dy janë larg njëri-tjetrit e mbajtën të fshehtë. Kjo ndodhi një vit më vonë, kur reperi dhe këngëtarja nuk shiheshin më së bashku, ndërsa nuk u rrëfyen kurrë për të treguar një arsye pse u ndanë. Madje lajmet shkuan ende më tutje në momentin që Rozana këndoi këngën në ‘Kënga Magjike 2012’ me titull ‘Ti s’ke zemër’, saqë u tha se i është drejtuar ish të saj, në këtë rast Mc Kreshës.
    
Argjentina braktiset nga Valoni
 Këngëtarja simpatike Argjentina Ramosaj, kaq mirë shihej kur ishte nën kontrollin dhe në krahun e Valonit, saqë si duket kjo ra në sy të keq, dhe fejesa e tyre u prish. Ndërsa Argjentina shpesh herë fliste edhe për martesën, Valoni e la atë. Vajza e ëmëbl e baladave nuk tregoi asnjëherë “Pse’-në, ndërsa disa zëra thoshin se Valoni me punën e tij ishte e pamundur ta ndiqte pas këngëtaren. Por më pas doli se vajza e këngës do të shihej afër shumë me një parukierë të njohur të Prishtinës, gjë që edhe kjo nuk shkoi gjatë as si lajm e as si lidhje dhe të paktën flitet se Argjentina për momentin është e dashuruar vetëm me këngën.
        

 Rita la Robin sepse nuk kishte kohë

Një tjetër këngëtare shqiptare me të cilën të gjithë krenohen për super suksesin e saj në Angli dhe më gjerë, është kjo Rita Ora. E duke qenë kaq shumë “in’ gjatë 2012, mediat e huaja e kanë gjurmuar për të mësuar edhe për lidhjen e saj me djalin e familjes që botës së madhe të Tv-së amerikan Rob Kardashian. Madje qarkulluan edhe fotografi dhe video ku Rob rrinte dhe puthej me shqiptaren Rita Ora dhe ku dukej se deri diku ata po ecnin mirë. Por ja ndodhi që angazhimet e shumta të Ritës bënë që të ndahej nga i dashuri i saj, duke u bërë një lajm shumë rozë dhe me lloj-lloj sajimesh edhe për mediat e huaja, ndërsa Rita me sportivitetin e saj tha vetëm kaq që nuk kishte kohë dhe nuk ndjehej e dashuruar ndaj djalit. Ndërsa për postimet shumë të këqija të Robit në rrjetet sociale, në mbrojtje këngëtares së hitit “Hot Ringht Now” i dolën edhe shumë personazhe të famshëm shqiptar.
    


Linda më në fund pranon lidhjen me Big D
Cifti tjetër ka qenë shumë e vështirë për shkak edhe të mentalitetit shqiptar që ata ta pranonin se janë në lidhje. Madje me lajmin e parë që e botoi gazeta ‘Kosova Sot’, këngëtarja Linda Halimi është acaruar se pse doli nga ne kjo e vërtetë. Por si duket ajo është shqetësuar vetëm se cfarë do të thonë të tjerët kur ta kuptonin se ajo e don marrëzisht dhe madje ishte martuar me ligj me të, me reperin më ngjyrë Big D. Kanë qenë shumë tentativa të Lindës që për hir të dashurisë të largohej përdore me të dashurit e saj duke braktisur Kosovën, por ata ende vazhdojnë të jetojën në Prishtinë, ndërsa lidhja e tyre po ecën shumë mirë, sëqë kanë nisur të planifikojnë një dasëm xhamajkane.
      
MST/ Çiljeta pas Aleksandrit gjen të dashur të huaj
Një nga këngëtaret më seksi shqiptare ka lëvizur këtë vit që lamë pas shumë gurë, mAdje thuhet se ende pa lënë djalin me muskuj që donte shumë, Aleksandrin e saj, gjeti tjetrin, por të huaj këtë herë. Ajo është Ciljeta Xhilaga, e  cila e harroi shumë shpejt, Aleksandrit ku thuhej se ai u arrestua për punë të jashtëligjshme, ndërsa këngëtarja seksi nisi bashkëjetësën dhe madje deklaroi se është shtatzënë me një arkitekt të huaj, ku këtë të fundit vetëm duke parë rrumbullakësinë e barkut të saj, fansat e kuptuan se nuk ishte një shaka, por e vërtetë.Ciljeta ka pse ta kujtojë 2012-ën, dashurinë menjëherë me Tomason, një arkitekt amerikano-latin dhe shtatzaninë e saj ku ajo me të dashurin presin një djalë në fillim të muajit 2013.
     
 Adriani rikthehet sërisht në krahët e Luanës
Një tjeëtr cift i cili u lakua sikur përfundoi lidhja  e tyre janë edhe këngëtari Adrian Gaxha dhe vajza e bukur e Top Medias, Luana Vjollca. Por ende ka dyshime, ndërsa ka qenë pikërisht hiti i këngës “Ngjyra e kuqe” dhe festivali “Kënga Magjike 2012” që si duket i ka afruar dhe i ka bashkuar sërisht ciftit simpatik, apo jo. Madje dikush thotë se ka qenë Floriani i vogël, ai që këndoi me Adrianin që bëri të rilidhet sërisht cifti. Ndërsa vajza e spektaklëve nga fundi i vitit e shënoi këtë rilidhje sërisht në Tëitterin e saj.
    

 Vesa i merr zemrën Big Bastës

Cifti që dashuria e tyre kishte lindur që në kohën kur ata thanë ‘Boom’ në bashkëpunimin e tyre, Vesa Luma dhe Big Basta zyrtarisht e dimë tashmë që janë të lidhur dhe të fejuar. Megjithëse në momentin e muajve të parë të dashurisë cifti e mbyllte gojën, më në fund ata e pranuan që janë të lidhur dhe ku shihen kudo e ngado bashkë që nga parakalimet ceremoniale e deri te orën e vona të natës mbyllur në studion e reperit nga Tiranë duke u inkurajuaj me praninë e biondinës nga Prishtina, Vesa Luma, për të shkruar tekste të bukura.
    
 Vajza e Albëries pranon lidhjen me djalin e biznesmenit

Ndërsa personazhi tjetër më në fund kur festoi 20 vjetorin e saj tha se ndihet shumë e lumtur pranë personit më të vecantë për të. Është kjo vajza e Albërie Hadërgjonaj, Anxhelina e cila jo vetëm la Amerikën, por pak edhe muzikën për të qenë pranë djaloshit simpatik cdo moment, sportistit me begrand familjar të pasur , djalit të një biznesmeni të njohur, Fatmir Hysenbelliu. Cifti shihet kudo së bashku, ndërsa janë edhe moshatar me njëri-tjetri, dhe si duket në dashuri kanë gjetur gjuhën e përbashkët, megjithëse njëra ia thotë këngës e tjetri futbollit.

  Goldi me Norën jo vetëm bashkëpunim, por edhe në dashuri

Ata u njohën në një bashkëpunim e ndërsa si zakonisht lindi edhe ndjenja për njëri-tjetrin e ndërsa bashkëpunimin e dytë nuk aktruan por luajtën vërtetë si një cift. E kemi fjalën për reperin Gold Ag dhe këngëtaren dhe aktoren Nora Mucaj, të cilët do ta mbajnë mend gjatë 2012 për një afërsi dhe një bashkëjetsë të mirë në emrin e dashurisë me njëri-tjetrin. Lidhja e tyre forcoi shumë edhe ftesat për të kënduar bashkë në shumë koncerte sidomos në diasporë, megjithëse për fejesë apo martsë nuk kanë ende ndonjë plan./ Përgatiti: MAKSIM GJOKAJ/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Top separations and connections 2012Could be called the year 2012 as one of the most vocal of those years in terms of connections, but with particular emphasis on the divisions between couples show Albanian BIZI. Even talk that this year women were the ones who either have said even with a picture, or knowing how to move better stones despite having lived long, they at least remain in the market with the news. But do not forget that some young couples, or even a year ago reinforce their connection being crowned with a betrothal.
   

After proudly, Dafina away from Ledri

Might be called the couple not only charming, but also lakuari year, and there are still those fans who believe that the two are still together. Their connection could not be saved media, while sharing singing couple Dafina Zeqiri and former rapper Ledri Vulaj shocked many fans, and became the "Top" rosy news. But Dafina is in early had experienced another split it with Proud Çoçaj, this separation was investigated so rosy media, that was counted after abandoning singer suitcases. But it seems Ledri love does not last as long as she was with pride, and yet this former connection between the rapper and singer talk, which in this case was Dafina what snare more.
      

Ermali and Francesca after BB5 divided

They both played well in their game, but also seems to have feelings for each other. We have word from the charming couple reality-show BB5 Ermal Merdani and Francesca Jace, who love their delayed until summer and occupy the covers of magazines after exiting the game. But rumors that the girl from Vlora seen accompanied by other boys, or vardisja lovely mystery son, made to end their relationship. But we can say that this division former couple kept good relationship with the media to be everywhere especially in Tirana supplements. In separate interviews with our newsletter after separation Ermali and Francesca have shown that it will remain just friends.
    

 Goodbye to Rosie and MC Kreshën

It took a long time to accept that Rozana Radi singer and rapper Mitrovica Mc Kresha are together, and it happened in finalizing their 'Magic Song 2011 ". But rumors that the couple suffered a crisis in the relationship, and they both are far apart kept secret. This happened a year later, when the rapper and singer were seen together, and never confessed to indicate a reason why they separated. News even went further still when Rozana sang the song 'Magic Song 2012' titled 'You have the heart', that was said to have been addressed to her former in this case Mc Kreshës.
     
Argentina abandoned by Valon
 Charming singer Argentina Ramosaj, so well seen when it was under the control and arm waving, that looks like it fell out of favor, and their engagement broke. While Argentina is often talked about marriage, Valon left it. Ëmëbl daughter showed no ballads never "Pse'-in, while some voices saying that Valoni his work was impossible to follow after the singer. But then it turned out that the girl of the song would be seen near a known hairdressers in Pristina, which it did not go over as news or as links and at least talk that Argentina is currently just love the song.
         

 Rita la Robin because there was no time

Another Albanian singer in which all super proud of its success in the UK and beyond, is that Rita Ora. Being so much "in 'during 2012, foreign media have tracked learning for its association with the son of the world's largest family American tv Rob Kardashian. Even circulated pictures and video where Rob was standing and kissed with shqiptaren Rita Ora and that seemed somehow they are being well. But it has happened numerous commitments Rites became separated from her boyfriend, becoming a multi-colored news and all sorts of inventions for foreign media, and Rita with her sportivitetin said only that there was time and did not feel love towards the boy. While Robit bad posts on social networks, in defense of the hit singer "Hot Ringht Now" came many famous personages Albanian.
     


Linda finally admits relationship with Big D
Another couple has been very difficult because the Albanian mentality that they acknowledge that they are related. Even with the news of the first published 'Kosova Sot, singer Linda Halimi Fueled why it came out in this truth. But it seems that it is only concerned what others say when they realize that she loves him madly and even legally married, with rapper Big color D. Have been many attempts Linda sake leave use with her loved ones left Kosovo, but they still live in the Pristina, while their relationship is progressing very well, sëqë have begun to plan a Jamaican wedding.
       
MST / Çiljeta after Alexander had foreign gene
One of the sexiest singers Albania has moved this year we left behind many rocks, and even said that even before leaving the boy with muscles like Alexander, her, found another, but alien this time. It is Ciljeta Xhilaga, who soon forgot, Alexander saying he was arrested for illegal work, and sexy singer began coexistence and even stated that she is pregnant with a foreign architect, where the latter only seeing rrumbullakësinë her abdomen, fans realized that there was a joke, but vërtetë.Ciljeta no reason to remember 2012, immediately love Tomaso, a Latin-American architect and her pregnancy where she boyfriend expecting a boy in early 2013 month.
      
 Adrian back into the arms of Luanës
A tjeëtr couple who like their relationship ended loop are singer Adrian Gaxha and beautiful daughter of Top Media, Luana Vjollca. But still there are doubts, while there were exactly hit song "red color" and the festival "Magic Song 2012" which has apparently approached and joined again charming couple, or not. Even someone says that there has been little Floriani, who sang with Adrian did he refers again couple. As the daughter of shows by the end of the year marked the reconnection again in its Tëitterin.
     

 Vesa takes Big heart Bastes

The couple that their love had been born at the time when they said 'Boom' in their collaboration, Vesa Luma and Big Basta officially know that already are connected and engaged. Although at the time of the first months of love couple shut, they finally accepted that are connected and where seen everywhere everywhere together since ceremonial parade to the late hour of the night locked in the studio rapper from Tirana being inkurajuaj with biondinës presence of Prishtina, Vesa Luma, to write beautiful texts.
     
 Girl accepts connection Alberies son of businessman

As another character in the end when it celebrated its 20th anniversary said that he feels very happy with particular person. Is that Oda Hadergjonaj daughter, Angelina, which not only left America, but little music to be at every moment charming boy, sportsman with begrand wealthy family, the son of a renowned businessman, Fatmir Hysenbelliu. The couple can be seen everywhere together, and are also peer with each other, and it seems to love have found common ground, though one he says the other football song.

  Goldi with Nora not only cooperation, but also in love

They were introduced into a collaboration and as usual there was also the feeling for each other while the second co not aktruan but really played as a couple. We're talking about the benchmark Gold Ag and singer and actress Nora Mucaj, who will remember during 2012 to a close and a good bashkëjetsë name of love with each other. Their bond strengthened many invitations to sing together in many concerts, especially in the diaspora, although for engagement or marts have not yet any plan. / Prepared by: Maxim Gjokaj /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online