All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 7 January 2012

Luana e uron per lidhjen e re Adrian Gaxhen

Adrian Gaxha vendos që të mos vuajë nga ndarja me Luanën dhe menjëherë është hedhur në krahët e një tjetër bukurosheje, por ndryshe nga Luana e cila është shumë e njohur për ekranin shqiptar, e dashura e re e Adrianit është një vajzë e thjeshtë dhe e panjohur.

Pas kësaj lidhjeje sigurisht që edhe ajo do të jetë në shënjestër të mediave dhe paparacëve. Si zakonisht, të njohurit tanë fillimisht shfaqen si miq dhe shokë për të mos rënë në sy, por kur daljet në publik shpeshtohen, atëherë ata edhe pse mundohen ta fshehin, përsëri zbulohen.

 Të njëjtën taktikë është duke e praktikuar edhe këngëtari Adrian Gaxha, i cili ka publikuar foton me të dashurën e re, e cila quhet Vjollca Adili. Në foton e publikuar tek profilet e të dyve, shkruhet se Vjollca është fotografuar me mikun e saj më të mirë, të cilin e respekton shumë, ndërsa po ashtu në profilin e saj ka bllokuar opsionin për dërgim të miqësisë dhe dërgim të mesazheve, pasi kur tentuam të kontaktojmë dhe të marrim një opinion të saj, nuk ia arritëm dot.

Por, në anën tjetër mësuam diçka edhe më interesante, pasi poshtë fotos kemi zënë komentin e dërguar nga ish e dashura Luana Vjollca, e cila e komplimenton çiftin e ri. Kjo tregon se Luana ende ndien mall për Adrianin, por me zemër të thyer ajo i uron çiftit më të mirat e kësaj bote, ndërsa e dashura e re e Adrianit ia kthen me shumë sinqeritet komentin Luanës.

Blero keshillon Blerim Destanin

Aktori Blerim Destani ka reaguar në faqen e tij të twitterit duke thënë se lajmet që po qarkullojnë këto ditë nuk duhet ti bësojmë. Pak ditë më parë u fol për një lidhje mes atij dhe Drenusha Latifit, por vajza e muzikës reagoi para tij duke e mohuar, ndersa rasti i fundit thuhet se aktori eshte i dashuruar me vajzen me emrin Adriana Daci.

Ndërsa një këshillë në faqen e tij, aktori ka marrë të shtunën në mbrëmje dhe nga këngëtari Blero, duke i thënë ky i fundit se ai duhet të takohet me shoqe, por nuk duhet që të reklamohet duke dalë në foto.

Kështu i bie që Blero po këshillon Blerim Destanin. Ndoshta Blero ka pak të drejtë, por dhe se aktori tashmë është djali më i lakuar i show-bizit shqiptar dhe po ia merr gjithë fokusin meshkujve të tjerë shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Blero advises Blerim Destani

Kengetaret hipokrite pas festivalit ne RTSH

Nuk kanë guxim të shprehin ambicien për çmimin e parë. Për ta nuk ishte dhe aq e thjeshtë, përderisa u duhej të këndonin “live”. Dhe ndaj kjo e bënte garën më të fortë e më të rrezikshme.

 Por mbyllja e edicionit të 50-të të Festivalit në RTSH në fund dhjetor, duke shpallur fituese këngëtaren kosovare Rona Nishliu, natyrisht që u shoqërua me pakënaqësi dhe qejfmbetje të këngëtarëve që pretendonin pozicionim të mirë në renditjen e pikëve për këtë festival.

Dihet që prej pjesëmarrjes së parë të Shqipërisë në Eurovizion, çmimi i parë i këtij festivali është kthyer gati në një “mollë sherri” mes kompozitorëve e këngëtarëve, të cilët edhe pse tashmë pak shpresojnë se mund të triumfojnë në atë skenë, përsëri e synojnë për ta pasur si një pikë të fortë në CV-të e tyre.

Por të pyetur nga gazeta, këngëtarët pas mbylljes së festivalit dhe ndarjes së çmimeve, pavarësisht pakënaqësive të shprehura mes kolegësh, janë treguar të kujdesshëm për të mos i deklaruar hapur hatërmbetjet e tyre.

Ardit Gjebrese i mungon Adi Krasta ne ekran

“Jemi miq, do kisha dëshirë ta ndiqja nga shtëpia tek  ‘E Diell’”

Në sytë e publikut atë janë parë si rivalët e përbetuar, që për një gazetar mbase do të ishte disi e sikletshme nëse njërit prej tyre mund t’i përmendje emrin e tjetrit.

Por showman-i Ardit Gjebrea, në një intervistë ekskluzive dhënë në ditët e para të vitit për “Ora News”, duke folur për punën e tij të vitit që shkoi dhe projektet e 2012-s, nuk ka hezituar t’i përgjigjet edhe një pyetjeje të Sonila Meços në lidhje me Adi Krastën.

Duke përmbysur idenë e krijuar këto vite si në media ashtu dhe në rrethet e ngushta mes artistëve, se Arditi dhe Adi janë dy “armiq” apo rivalë që nuk e shohin dot me sy njëri-tjetrin, Arditi ka pohuar një fakt krejt të kundërt. Ai ka treguar se me Adi Krastën janë miq, shkëmbejnë mesazhe telefonike dhe komunikojnë vazhdimisht me njëri-tjetri si dy kolegë të mirë dhe miq të vjetër.

Sinani fillon te shoqerohet me femra pas problemeve me Seldin

Ata u shfaqën si një çift i pathyeshëm në karrierë, ndërkohë që përflitej edhe për marrëdhënie të tjera dhe punët e financave shkonin si mos më mirë. Kuptohet që në këtë rast fatlumi mund të konsiderohej Seldi, i cili u katapultua në tregun muzikor falë reputacionit që kishte siguruar prej vitesh Sinani.

Pas fejesës së Seldit me një vajzë me banim në Suedi, u tha se marrëdhënia me Sinanin u prish, ndërkohë që asnjëri nuk pranon të flasë, por Sinani ka gjetur një tjetër mënyrë për të reaguar.

 Gjatë netëve të festivalit në RTSH, ai është shfaqur në krah të njërës prej këngëtareve më të bukura, Beatriks Ramosaj, ku nuk i ka kursyer asaj as gjestet e përkujdesjes dhe të xhentilesës në publik. Në fakt për të qenë të sinqertë, këta djem duken shumë më bukur në shoqërinë e femrave, sesa të njëri-tjetrit./Panorama/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  Sinan begins to be associated with women after problems with SELDI

They appeared as a pair of indestructible career, while the radar for other relationships and financial affairs as not to go better. It is understood that in this case could be considered fatlumi SELDI, which was katapultua music market thanks to the reputation he had provided for years Sinan.

Basha injoron Çiljeten

Dëshira për të qenë sa më afër të rinjve dhe aq më shumë kur ata janë të pëlqyer nga publiku, është kthyer tashmë në modë për politikanët shqiptarë.

Përfshirja e tyre në aktivitetet e të rinjve shihet si një marketing i mirë për të tërhequr pranë vetes atë pjesë disi indiferente ndaj punëve të ngatërruara politike.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka preferuar të jetë i pranishëm në mbrëmjen e Vitit të Ri, ku krahas të rinjve aktivistë në forumet e Partisë Demokratike, kishte dhe shumë personazhe të njohura. E konceptuar si një mbrëmjë tërësisht rinore pa asnjë lloj protokolli, duket se i pari që u argëtua pa fund ishte vetë Basha, i cili e shijoi deri në fund atë natë në karaoke, duke mos i rezistuar dëshirës për të kënduar së bashku me të tjerët.


Gjoksi i Dafines ende me defekt...?

Edhe pas dy nderhyrjeve, gjoksi i Dafines perseri me defekt

Per Dafinen nuk eshte hera e pare qe ka operuar gjoksin e saj. Pas deshtimit ne nje klinike ne Kosove, kengetarja e njohur ishte drejtuar ne Shkup, ne nje klinike private shume moderne, ku thuhet se realizoi operacione plastike, nga ku pacientet largohen shume te kenaqur me dukjen e tyre. Por edhe pas kesaj nderhyrjeje, Dafina Zeqiri serish nuk eshte e kenaqur me pamjen e saj. Dekolteja e saj gjate programeve te Vitit te Ri per pak sa nuk ka dhene spektakel tek te pranishmit dhe ne ekranet televizive, pasi fustani i shkurter seksi me shume ka zbuluar gjoksin e saj, i cili nese verehet mire nuk eshte realizuar ashtu si duhet, pasi ‘’topat’’ e Dafines jane te larguar shume nga njeri-stjetri. /panorama plus/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Even after two interventions, Dafina's breasts again with defects

For Dafina is not the first time that has operated her breasts. After failing in a clinic in Kosovo, known singer was driven to Skopje, in a very modern private clinic, which reportedly had plastic surgery, where patients leave much pleased with their appearance. But even after this intervention, again Dafina is not satisfied with her ​​appearance. Dekolteja its programs during the New Year, almost made ​​a spectacle to the audience and on television, after a short sexy dress revealed more of her breasts, which if realized there is no good as they should, after Dafina's ''balls''are far removed from each other. /panorama plus / January 2012 /
]]

Oni Pustina dhe Linda Poda, Dashuria Vazhdon...

Oni Pustina & Linda Poda, dashuria vazhdon

E filloi bukur pasi fitoi cmimin e madh ne “Dancing” ne edicionin e kaluar, ndersa kishte probleme gjyqesore me ish te dashuren e tij, Ambeten, me te cilen duhej doemos te ndante nje pjese te fitimit. Me vone u perfol shume lidhja e tij e dashurise me partneren te cilen e kishte pasur ne “Dancing”, balerinen Linda Poda, me te cilen si duket dashuria vazhdon. Kete radhe ciftin e sjellim me disa fotografi, te cilat jane realizuar ne nje lokal te qytetit te Tetoves, gjate festes se 28 Nentorit te vitit qe kaloi. Me sakte, sic duket Oni kete qytet e ka vizituar per shkak te festes dhe per faktin se aty jetojne nje pjese e madhe e familjes Pustina, dhe mbase disa prej tyre mund t’i kete dhe familjare. Ne krah te Onit shihet qarte se qendron Linda, e cila tregon me se miri se lidhja mes tyre funksionin si duhet, ndersa ne krahun tjeter te tij qendrojne disa funksionare te komunes se Tetoves, teksa kane festuar festen e 28 Nentorit nen ngjyrat e flamurit kombetar. Pra, fakti qe Oni dhe Linda vazhdojne te jene bashke, tregon se kjo nuk eshte nga ato historite tipike ku gjithcka fillon dhe mbaron ne ekran dhe per ekranin. /panorama plus/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Zbulohet e Dashura e Blerim Destanit...

Zbulohet Adriana, e dashura e Blerim Destanit. Cifti kalon festat ne Nju Jork

Cila eshte vajza me te cilen eshte lidhur aktori i njohur, Blerim Destani? Deri me tani jeta e tij private ka qene shume ne mister per shkak se mediat e kane perfolur per lidhje me shume femra, te njohura e te panjohura, por qe aktori nuk pranuar publikisht asnjeren prej tyre dhe vazhdon te pretendoje se eshte ende‘’single’’. Por me sa duket, deklaratat e tij per jeten private duhet t’i marrim pak me rezerve. Per festat e fundvitit, aktori i njohur ka qendruar ne Nju Jork dhe nuk ka qene i vetem, pasi ne shoqeri te tij kane qene nje mik i aktorit si dhe vajza e cila kishte udhetuar nga Prishtina per te shoqeruar aktorin e njohur. Quhet Adriana Daci, eshte nga Prishtina, por jeton ne Manhatan te Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Fotoja te cilen e kemi siguruar, flet me shume, dhe kete radhe nuk besojme se aktori do ta mohoje si lidhje, pasi miqte nuk mund te kene kaq intimitet si ne kete foto. Adriana shihet e shoqeruar nga Aferdita Dreshaj si dhe kengetarja Liria Dedvukaj, se bashku me Blerimin dhe Ilirian Avdiun, mikun e aktorit Destani. Kjo foto eshte realizuar gjate festave ne Nju Jork. /blerand rexhepi/panorama plus/janar 2012/

Zana dhe Kaltrina sjellin partneret ne Prishtine...

Zana Krasniqi dhe Kaltrina Selimi sjellin te dashurit ne Prishtine!

Dy femrat e njohura te ekranit, supermodelja Zana Krasniqi dhe kengetarja e njohur Kaltrina Selimi, kane vendosur qe te sjellin dashurine e tyre ne qytetin e Prishtines. Per Zanen kane qene vetem disa dite pushimi ne Kosove ku ka vendosur qe te festoje me te dashurin e saj Fisnikun, ndersa kengetarja Kaltrina Selimi definitivisht do te bashkejetoje me te fejuarin e saj ne Prishtine, pasi Dritoni eshte larguar perfundimisht nga Londra. I dashuri i Zanes do te udhetoje perseri drejt Londres ku edhe punon, ndersa Zana do te udhetoje drejt Shteteve te Bashkuara per te permbushur obligimet e saj si modele ne kompanine Wilhemina. Ne anen tjeter, Kaltrina edhe kete vit do te vazhdoje te bashkejetoje me Dritonin, pasi nuk ka vendosur ende per martese. /panorama plus/janar 2012/

Tuna Shet Vellot e Bardha te Marteses per Bamiresi...

Pas ndarjes, Tuna shet vellot e bardha per bamiresi

Tuna Sejdiu definitivisht ka vendosur te spastrohet nga cdo gje qe ka te beje me martesen e saj, te cilen e realizoi nje vit me pare. Tashme qe eshte deklaruar si ‘’single lady’’, kengetarja e njohur ka vendosur te beje nje hap edhe me te madh, duke larguar nga shtepia e saj tri vellot e bardha, te cilat i kishte porositur enkas per naten e celebrimit me ate qe tashme eshte ish-bashkeshorti i saj, Rilind Reka. Per te mos i shkuar huq mundi, kengetarja keto tri vello te bardha, te cilat i kishte porositur ne Milano, Prishtine dhe Tirane, i ka hedhur ne shitje dhe shuma e cila do te grumbullohet nga shitja e vellove do te shkoje si donacion per qellime humanitare. Per te qene me speciale ate nate, Tuna kishte udhetuar deri ne Milano per te zgjedhur vellon e saj nga nje dizajner shume i famshem italian, por duke mos anashkaluar edhe “Geraldina sposa” nga Tirana dhe stilistin Valdrin Sahiti nga Prishtina. Te tri vellot e kengetares kane kushtuar shume shtrenjte, dhe pritet te shihet nese do te shiten me cmim po aq te larte sa i ka blere kengetarja. /panorama plus/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Ronela dhe Visari behen bashke perseri...

Ronela dhe Visari behen perseri bashke ne Kosove

Jane bere perseri bashke dy kengetaret, per te cilet u perfol shume se mund te kete nje lidhje dashurie mes tyre. Ronela Hajati ka udhetuar drejt Prishtines per te qene pjese e xhirimeve televizive pikerisht me kengen e fundit, ‘’Neles’’, ne duet me Visarin e grupit Skillz. Duke respektuar kodin e veshjes ne nje program ne Kosove, qe te dy u shfaqen te veshur ne kombinim ngjyrash kuq e bardhe, duke bere nje performance te jashtezakonshme e duke lene gojehapur te gjithe koleget e pranishem ne ate emision. Fjalet per lidhjen e tyre dolen pas performances ne “Kenga Magjike”, kur Ronela gjate kercimit reagoi me gjeste intimiteti ndaj Visarit, por me vone kjo lidhje u pergenjeshtrua nga te dy kengetaret, duke thene se ata jane vetem miq dhe asgje me shume. Ndryshe nga Visari, i cili eshte shume i njohur ne Kosove, Ronela tani ka filluar te njihet ne Kosove, pasi eshte e vetmja kengetare nga muzika shqiptare qe deri me tani nuk ka realizuar asnje videoklip, por eshte bere shume e njohur fale fizikut dhe vokalit te saj./panorama plus/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Adelina Tahiri kapet "mat" me Jellmaz Dervishin...

Adelina Tahiri kapet “mat” me menaxherin e Tunes

Kengetarja e re shkupjane, Adelina Tahiri, shpesh gjendet ne qender te vemendjes sa i perket jetes se saj private. Pas thashethemeve te shumta lidhur me kengetaren, perseri ajo shfaqet me lajme te reja. Kete radhe gjate xhirimeve per programin e Vitit te Ri ne televizionin Alsat-M ate mbremje, Adelina eshte shfaqur shume e buzeqeshur dhe eshte pare e shoqeruar me redaktorin e redaksise zbavitese ne kete televizion, Jellmaz Dervishin, i cili njeherazi eshte dhe menaxher i kengetares Tuna Sejdiu. Ne fotot e siguruara nga ky xhirim shihet qarte se shoqeria e te dyve mund te kete kaluar ne dicka me shume, pasi qe te dy tashme jane te deklaruar si “single”. Madje gjate prezantimit te Adelines ne skene per te kenduar, Jellmazi e ka quajtur ate si nje nga femrat me seksi te skenes shqiptare, gje qe le per te dyshuar se shoqeria mes tyre ka kaluar ne dicka me teper. Jellmazi pervec detyres se redaktorit, ka mbaruar studimet per komunikim masiv dhe media, luan rolin e menaxherit dhe PR te Tuna Sejdiut, por eshte dhe nje nga koreografet me te mire shqiptare ne Maqedoni. /panorama plus/janar 2012/

Alma Alikaj Deklaron ne Media Fejesen e saj me Shkelqimin...

Merr fund genjeshtra e Almes, detyrohet te pranoje fejesen me Cimin

Alma Alikaj, konkurrentja shkodrane e BB4, tashme nuk ka cfare te fshehe per lidhjen e saj te dashurise me Cimin nga Vlora, me te cilin sapo kane kurorezuar fejesen. Vetem pak dite pasi “Panorama Plus” botoi ne faqet e saj fotot e pervjetorit te 30-te te Almes, duke e bere publike ne te njejten kohe lidhjen e tyre te dashurise prej disa muajsh, kete lidhje aq shume te perfolur, por qe ata e kishin mohuar gjithmone ne faqet e gazetave. Edhe pse fotot e publikuara e tradhtonin deshiren e tyre per ta fshehur ende kete histori, Alma serish u shfaq e acaruar duke u shprehur madje e cuditur per botimin e ketij lajmi nga “Panorama Plus”. Por genjeshtra dihet qe i ka kembet e shkurtra, dhe e verteta del shpejt ne shesh. Dhe ja vetem pak dite kane kaluar nga botimi i artikullit dhe tashme te cuditurit mbetemi ne, ndersa Alma deklaron ne media per fejesen e saj, qe per me teper e kane perligjur si nje vendim qe ata e detyruan te ndikuar nga thashethemet.

Alban Dudushi Moderator dhe Autor i ri i "E Diell"...

Alban Dudushi vendoset moderator i “E diell” per 2012-n

Do te jete edhe autor i spektaklit per kete sezon
Formati popullor me mbi pese ore transmetim “E diell’, pritet te rinise rrugetimin e tij javen qe vjen ne “Top Channel”, tashme me emrin e nje tjeter autori dhe moderatori, qe eshte Alban Dudushi. Lajmi qe “Panorama Plus” botoi qe ne ditet e para te nentorit se Alban Dudushi, do te ishte “truri’ tani e tutje i programit te oreve te gjata “E diell” ne “Top Channel”, tingelloi disi i parakohshem, ndersa dukej se punet e autoreve kosovare Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku po shkonin mire, te pakten ne dukje. Por vendim, qe ishte marre nga drejtuesit e ketij televizioni per ta nderprere kontraten me autoret kosovare, u perpoq te mbahej sekret fillimisht per te mos krijuar keqkuptime ne publik, nderkohe qe edhe per dy muaj Armendi dhe Aida do te vazhdonin ta benin kete program, deri ne fillimin e sezonit te ri ne janar 2012. Ndersa stafeta i lihet Alban Dudushit, i cili moderon prej shtate vitesh programin e oreve te vona “Top show”.

Rezarta Shkurta konkuron Angela Martinin

Cilësohet gjithmonë për skandale, megjithëse është e martuar. Këngëtarja nga Shquipëria Rezarta Shkurtaj nuk pyet për provokime, zhveshje e gjëra të llojit që sa më shumë të bie në sy.

Në fakt në këtë foto, nuk e dimë nëse ia ka bërë vetës, apo bashkëshorti i saj e ka fotografuar, por që duket sikur provokon dhe konkuron modelën e njohur Angela Martini.

Kjo foto është hedhur në internet, por nuk e besojmë se mund të jetë e klikuar më shumë se fotoja e bukuroshes Martini./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martin Short competes Rezarta

Always considered to scandals, although married. The singer from Shkurtaj Rezarta Shquipëria not ask for provocations, denudation of the kind of things as much in evidence.

In fact in this picture, do not know if he made ​​himself, or her husband has photographed, but that seems to provoke and competes well-known model Angela Martini. This picture is jumping on the internet, but do not believe that can be clicked more than the picture of Beauty Martini./Maxim Gjokaj/


VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Janar 2012
 • Basha injoron Ciljeten, preferon motrat Koci ne festen e Vitit te Ri
 • Elvana dhe Flori bejne publike lidhjen e tyre jashte vendit
 • Alban Dudushi vendoset moderator i "E Diell" per 2012-n
 • Pas ndarjes, Tuna shet vellot e bardha per bamiresi
 • Zana Krasniqi dhe Kaltrina Selimi sjellin te dashurit ne Prishtine
 • Ronela dhe Visari behen perseri bashke ne Kosove
 • Zbulohet Adriana e dashura e Blerim Destanit. Cifti kalon festat ne Nju Jork
 • Ardit Gjebrea: Me mungon Adi Krasta ne ekran. "Jemi miq, do kisha deshire ta ndiqja nga shtepia tek "E Diell"
 • Zbulohen 34 deshirat e Genc Prelvukajt per 2012
 • Oni Pustina e Linda Poda, dashuria vazhdon
 • Dashurohet Adrian Gaxha, Luana e uron per lidhjen e re
 • Sinani fillon te shoqerohet me femra pas problemeve me Seldin
 • Albani, Juliana, Vesa dhe Pandi i shpallin sfide njeri-tjetrit ne "X Factor"
 • Desada Metaj me djalin 2-vjecar ne stadium, e pergatit ta bej futbollist
 • Kengetaret, hipokrite pas festivalit ne RTSH. Nuk kane guxim te shprehin ambicien per cmimin e pare
 • Edhe pas dy nderhyrjeve, gjoksi i Dafina Zeqirit perseri me defekt
 • Pas problemeve me celulit, Vesa shfaqet ne verzionin seksi 
 • Merr fund genjeshtra e Almes, detyrohet te pranoje fejesen me Cimin

Vesa perfundimisht shfaqet ne versionin seksi

Vesa gjithmonë ka tentuar të shfaqet ndryshe qoftë me look ose me këngë e klipe.

Në fillimet e saja kishte shumë probleme me linjat e trupit, por me kalimin e kohës këngëtarja kishte filluar të bjerë nga pesha dhe të formojë një fizik të hatashëm me cka bëri për vete shumë fansa. Jeta e saj deri më tani ka pasur shumë batica e zbatica kurse në karierën muzikore po qëndron shumë mirë falë bashkëpunimeve të cilat është duke i realizuar me disa kompozitorë shumë të njohur si nga vendi ashtu dhe nga Kosova.

Verës që kaloi, Vesa në disa koncerte ishte shfaqur me trupin krejt celulit, ndërsa nëpër portale të ndryshme interneti ishte komentuar shumë keq për dukjen e saj.

Gjithashtu ishte kritikuar shumë për shkak të paraqitjeve nëpër koncerte si dhe për temat të cilat ajo është duke i zgjedhur në këngët e saja. Pas gjithë këtyre kritikave, këngëtarja ka vendosur që të realizojë një fotosesion të ri për fundvit dhe të tregojë në publik se ajo është në moshë shumë të re dhe mund të mbajë mirë format trupore./editorial.mk/

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 7 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Janar 2012
 • Inva Mula 5 muajshe shtatzene, ne pritje te vajzes me Hetemin
 • Erioni dhe Bertina pas ndarjes, ndajne edhe "Pasurine"
 • Olta e BB3 per Erionin dhe Bertinen: "S'i njoh fare kush jane"
 • Elvana Gjata kengetarja me e paguar shqiptare
 • Bojken Lako ngushellohet me puthjet e Semit!
 • Sisi, nusja e re ne shtepine Cako!
 • Lind Anna, Vajza e Soni Malaj
 • Aurela Hoxha: Ja si kam qene! Pas sulmit te Joni Pecit ne "Zone e Lire" flet per here te pare bukuroshja.
 • Shperthen Kastro Zizo: Kam shkaterruar dy familje
 • Alketa dhe Arbana "Rivalet" e dashura !
 • Adi Krasta ne kafe me Holta Dulakun
 • Luana dhe Adriani "ngrohin" marredhenien ne deboren e Mavroves
 • Adelina Ismaili: Njeriu te cilit i trembem...
 • Zbulohet i fejuari biznesmen i Olta Gixharit. Fotot e udhetimit ne Paris. Unaza me diamant propozimi per martese?
 • Sinan Hoxha blog autoriteteve serbe, burgoset per 8 ore. Mbrojti flamurin shqiptar dhe ofendoi serbet me "Fuck Serbia", arrestohet ne Presheve

Shpati ndien mungesen e Aferdites

Eh dashuria! Cfarë nuk të bën e shkreta, edhe kur je në punë nuk të le të ndihesh rehat… kështu po ndodh me këngëtarin Shpat Kasapi i cili si për fat të keq të dashurën e tij e ka zgjedhur prej nga përtej oqeanit dhe ndodh që shumë herë të gjendet larg saj, sic ka qenë dhe rasti me festat e fundvitit kur Afërdita Dreshaj kishte udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për vizitë tek familja si dhe për koncerte pranë shqiptarëve atje, derisa Shpat Kasapi kishte ngelur nëpër xhirime televizive dhe për të kënduar në Europë për festat.

Gjatë gjithë kohës sa kanë zgjatur xhirimet e emisioneve, Shpati është parë duke mbajtur në dorë celularin dhe non stop në kontakt me dikë, dhe sipas dyshimeve tona ai kontaktet i ka mbajtur pikërisht me Afërditën e cila në një lloj mënyre mundohet që të kontrollojë të fejuarin e saj me anë të sms-ve. Se s aka arritur të kontrollojë Afërdita të fejuarin nuk e dimë, por nga ajo që kemi mësuar e dëgjuar nga të pranishmit në xhirime thuhet se Shpati shpesh ua ka hedhur syrin balerinave të cilat kanë qenë të veshura në mënyrë provokative dhe kanë shoqëruar këngëtarët në skenë./editorial.mk/

Genc Prelvukaj kerkon vajze te bukur per 2012

Zbulojmë 35 dëshirat e Genc Prelvukajt për 2012

Rep këngëtari Genc Prelvukaj, vitin 2012 e ka filluar me një listë të gjatë të dëshirave të cilat mendon se duhet të plotësohen gjatë këtij viti. Në këtë listë të gjatë gjenden shumë dëshira të arsyeshme të cilat po t’i lexosh të mbushet mendja se patjetër duhet bërë.

Mes 35 dëshirave të shkruara nga ana e Gencit, gjendet edhe njëra ku thotë se gjatë këtij viti të ketë sa më shumë femra të bukura për shqiptarët (single) me cka e fut edhe veten këngëtari që prej një kohe të gjatë akoma nuk ka filluar ndonjë lidhje të re.

Për vitin 2012 i kam këto 35 dëshira:

1. Të paktën tre shqiptarë të fitojnë ne euromillion
2. Populli të mbjellë më shumë grurë
3. Të renovohet kombëtarja shqiptare e futbollit

Sinan Hoxha Mbron Flamurin Kombetar ne Presheve...

Mbrojti flamurin shqiptar dhe ofendoi serbet, arrestohet ne Presheve kengetari
Sinan Hoxha, blof autoriteteve serbe, burgoset per 8 ore

Kengetari i njohur i muzikes popullore Sinan Hoxha do t'i bashkengjitet sot faqeve te "Bluetooth"-it me nje lajm qe e ben pjese te nje skandali. Pas publikimit te kenges per bashkimin kombetar nen titullin "Kuq e Zi" ne bashkepunim me koleget Meda e Seldi, e cila duhet thene se ka arritur nje rekord klikimesh (mbi 1 milion e gjysme) edhe pse ka vetem pak dite qe eshte publikuar, kengetarit nuk i kane munguar ofertat per koncerte nga te kater anet e globit. Shume te tilla i kane ardhur atij edhe nga Presheva, e cila permendet disa here ne tekstin e kenges.

Elvana dhe Flori bejne publike lidhjen e tyre


Ne Amerike ishin si cifte, Flori me Elvanen dhe Dj Andy me Julken

Është përfolur shumë se dy nga këngëtarët më të dëgjuar në hapësirën shqiptare kanë një lidhje, por ata vetëm kanë mohuar.

Por tani Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi kanë dalë hapur, duke shfaqur dashurinë për njëri- tjetrin. Siç raporton Panorama, çifti tani e ka bërë publike lidhjen gjatë vizitave në Amerikë e Kanada.

Të njohur ndryshe si ‘dyshja më e famshme shqiptare’, ata nuk kanë pushuar gjatë gjithë vitit të shkuar, duke sjellë muzikë që ka kapur majat.

Flori dhe Elvana ishin prej disa kohësh single, pasi ishin ndarë nga të dashurit respektivë. Por tani kalojnë bashkë 24 orë të ditës./Panorama/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flori Elvana and make public their connection

It is rumored that two of the very greatest singers heard in Albanian territory have a connection, but they only have denied.

Kastro Zizo: Jam i destinuar per deshtim...!

SHPERTHEN Kastro Zizo: Kam shkaterruar dy FAMILJE

Kastro Zizo ka bere nje " mea culpa" te dhimbshme ne Facebook. Naten e Vitit te ri, pikerisht ne oret e para te mengjesit te dates 1 janar te vitit 2012, Kastro Zizo ka gjetur nje menyre per t'u kerkuar ndjese dy grave me te rendesishme te jetes se tij; njera ish- bashkeshortja dhe tjetra vajza e cila po e ben baba per here te dyte. Ja se cfare ka shkruar babai i Dankanit ne faqen e tij ne ' Facebook': "Kur je ne gjendje te shkaterrosh familjen tende dhe prape te shkaterrosh familjen e dyte, nuk je asgje. E ky jam une! Kastro Zizo, i destinuar per deshtim!". Sipas ketij mesazhi te dhimbshem, duket se Kastro Zizo nuk i ka mire punet as me Erleta Hotin, ish- prezantuese ne Kosove, me te cilen kantautori prej disa kohesh ka nje histori dashurie.

Soni Malaj behet nene, lind Anna...

Lind Anna, vajza e Soni Malaj

Soni Malaj dhe Mirko Lucarelli jane bere gjate mengjesit ( ora 5: 00) te djeshem ( e premte) prinder te nje vajze shume te bukur. Kengetarja e suksesshme shqiptare, e cila prej dy vitesh jeton ne Spanje me bashkeshortin, balerinin Mirko, ka lindur dje femijen e saj te pare, vajzen te cilen sic dihet tashme e ka quajtur Anna, emri i nenes se Mirkos e cila s’jeton me. Prane yllit te skenes shqiptare ne kete dite te vecante kane qene 2 prinderit e saj, si dhe babai i Mirkos, nderkohe qe nuk kane munguar urimet e miqve dhe te afermve nga vende te ndryshme. Vajza peshon 3.8 kg dhe gjendja e saj, si edhe e Sonit eshte shume e mire. posted at albavipnews.blogspot.com. Sic tregojne te aferm te kengetares per Sonin kjo ka qene nje dite shume e bukur, e mbushur me emocione te paperseritshme. Redaksia e “Bluetooth” uron perzemersisht dy prinderit e rinj, ndersa Annes se vogel i urojme nje jete te gjate, te mbushur me sa me shume dashuri dhe gezim. /bluetooth/janar 2012/

Inva Mula 5 Muajshe Shtatzene...

Inva Mula 5 muajshe shtatzene, ne pritje te vajzes me Hetemin

Sopranoja me fame boterore Inva Mula esh te ne pritje te vajzes se saj te pare pas marteses me biznesmenin kosovar Hetem Ramadani. Ajo eshte 5 muajshe shtatezene dhe tashme e ka mesuar gjinine e femijes. Nga martesa me Pirro Cakon, ajo ka nje djale te rritur, Anthony. Lajmi tejet konfidencial eshte dekonspiruar gjate vizitave qe familja Mula priti pas humbjes se artistes tjeter te kesaj familjeje, nenes se Inves, Nina Mules. Bluetooth, edhe kete here ka mundur te zbuloje detajet e jetes personale te sopranos, te cilat mos sot, neser, do te zbuloheshin. Sipas fjaleve, soprano dhe Hetemi jane mjaft te lumtur per kurorezimin e dashurise se tyre ne nje femije. Hetemi vete, ka 3 femije me gruan e pare qe te treja vajza dhe firma e hapur ne Slloveni qe e beri te suksesshem mban pikerisht bashkimin e emrave te tyre. Suplementi yne ka qene i pari qe foli per nje marredhenie te sopranos me biznesmenin kosovar.

Vesa Luma, Rrugetimi nga "Ethet" deri tek "X Factor"...

Vesa ne kerkim te X Factor!

Duket porsi dje, kur Vesa Luma me talentin dhe personalitetin e saj arriti dalngadale nga skena e "Etheve..." te depertonte ne zemren e publikut shqiptar ne mbare boten. Dhjete vjete e dhjetra hite me pas,kengetarja nga Prishtina po rrotullon vendet dhe nga e gjykuar ka vendosur te marre persiper rolin e gjykueses ne nje prej programeve me te njohur televiziv ne bote i cili tani debuton dhe ne Shqiperi - X Factor. Nuk kishte zgjidhje me te mire! Vesa eshte shembulli perfekt i talentit qe del prej ketyre programeve, ajo nuk eshte aty vetem per te gjykuar,por dhe per te treguar se endrrat vertete behen realitet.

Elbino:Vesa pershendetje! Ku gjendesh ne keto momente dhe me cfare po merresh?
Vesa Luma: Pershendetje Elbino. Me ne fund pas perfundimit te festave te fundvitit jam ne shtepi dhe po "rikuperohem" nga ngarkesat dhe angazhimet. Ka qene nje periudhe e ngjeshur si kurre me pare.

Blerim Destani: ‘Kam ndjekur ëndrrën time...’

Aktori Blerim Destani, ka një karrierë të pasur artistike, edhe pse është pjesë e brezit të ri të aktorëve, ka sjellë para publikut personazhe dhe karaktere nga më të ndryshmet. Ajo që e bën të ndihet në vetvete shumë të sigurt drejt këtij profesioni, ka qenë fakti i të qenit gjithmonë i përkushtuar në punë.

Ai punon me regjisorë të famshëm, me të cilët ka vite që njihet dhe janë pikërisht ata që i dhanë shtysën për të vijuar ëndrrën e aktrimit. Më tej, gjatë kësaj interviste, Blerimi na tregon më shumë për jetën e tij artistike, sukseset e deritanishme, jetën private dhe na zbulon projektet në vazhdim.

Blerim, si mund të na i përshkruani fillimet e para në artin skenik: ishin dëshirë, pasion, apo sfida për të ecur e bërë diçka në jetë?

Ishte dëshira ime për të jetësuar pasionin që ndjeja për aktrimin. Dhe kuptohet sfidë që në jetë pasionin tim ta kem edhe profesion të jetës. Kuptohet që nuk ishte e lehtë, por gjërat e mira nuk arrihen lehtë në jetë. Sot kur e shikoj karrierën time jam i lumtur që në themelet e saj kam aq shumë emocione të fuqishme dhe përkushtim ndaj profesionit tim.

Visari i “Skillz” me fans meksikan

Artistët normalisht se gjithmonë mbështeten nga fansat e tyre, dhe ata ecin përpara me muzikën që sjellin për publikun. Të dëgjosh muzikë shqiptare, nuk është se është e thjeshtë, natyrisht nëse je i huaj.

Në portalin e grupit “Skillz” e konkretisht të Visarit, vumë re se aty një vajzë meksikane i shkruante kështu” buen cantante”, që në gjuhën shqipe i bie të jetë “Këngëtar i mirë”.

 U cuditëm por një fanse e largët e tyre që sigurisht e ka dëgjuar Visarin në youtube nga Meksika pëlqen atë dhe muzikën e tij. Por megjithëse kënga e fundit ku Visari këndoi në “Kënga Magjike” së bashku me Ronela Hajatin, me titull “Neles” kishte pak ritëm që mund ta pëlqenin jo vetëm meksikanët, por dhe popujt e tjerë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Visar of "Skillz" with Mexican fans

Artists normally always supported by their fans, and they walk ahead with music that bring to the public. To listen to music, is not that simple, of course if you are a foreigner. In the portal of "Skillz" of the Visar in particular, we noticed that there's a Mexican girl wrote so "buen cantante," which in Albanian language gets to be "good singer".

Granit Ahmeti vjen në “Top Fest” me “Secret Love”

Djaloshi i cili në festivalin “Celësi Muzikor 2012” rrëmbeu dy cmime atë të “Best Male” dhe cmimin radiofoniik nga “Top Kosova radio” me këngën “Diva jem”, Granin Ahmeti por vjen me një këngë të re.

Në fakt pasi i ka kënduar divës, tashmë ai thotë “Secret love”, kënga ka fituar të drejtën për të qenë konkuruese në “Top Fest 9”. Kënga është orkestruar ngë Dj Cimi, ndërsa tekstin e ka shkruar Driton Sopa.

Këngëtari 20 vjecar i cili jeton në Zvicër, po përgaditet shumë seriozisht që viti 2012 të jetë vit i tij, ndërsa mësuam se ai ka realizuar dhe një këngë popullore ku do të ketë dhe një video të saj.

Festivali modern i muzikës shqipatre në Tiranë, “Top Fest” do të jetë një hap më i madh për të, pse jo talenti i tij të njihet dhe në Shqipëri. Ndrësa ne urojmë suksese, dhe e dimë se përvec zërit të tij, ka dhe një plus tjetër, kjo tingëllon bukur për vajzat, është një nga këngëtarët më simptikë shqiptarë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ahmeti Granite comes in "Top Fest" with "Secret Love"

The boy who at "The key Music 2012" grabbed two awards it "Best Female" and radiofoniik price of the "Top Kosovo radio" with the song "Diva I" Ahmad Grani but comes with a new song. In fact, after having performed dives, he now says "Secret Love", the song has won the right to be competitive in the "Top Fest 9".

Shqiperia dhe historia e kerkimit te talentit muzikor...

Ekranet e medha, ne gare talentesh dhe audiencash

Sot ata jane kengetaret qe mbushin skenat. Ndonjehere harrojme si jane krijuar, se sa te vegjel kane qene dhe si hodhen shtat ne vite. Kane dale nga formate popullore, me vote popullore e, si per hir te atyre koherave, vazhdojne te jene po aq te dashur. Te paret qe hapen rrugen e talent-show-ve ne Shqiperi ishin Pali Kuke e Adi Krasta. E quajten “Ethet e se premtes mbrema” dhe ua dhane skenen ca te rinjve teresisht te panjohur. Anjeza Shahini, Luis Ejlli, Marsida Saraci, Arber Arapi, Rosela Gjylbegu, Samanta Karavello e shume te tjere jane produkt i “Etheve”. Pastaj e vijoi Zana Cela me “Akademine e yjeve”. Nder zerat me te mire qe ka nxjerre jane Elhaida Dani, Iris Hoxha etj. Po lindi edhe “Gjeniu i vogel” i “Promotor”, qe ka nxjerre Olta Boken, Gerta Mahmutajn etj. Kush me i suksesshem, kush me pak, kush u shua prej vitesh, kush e vazhdoi me tej… I qarte eshte fakti qe keto lloj formatesh kane audience te larte dhe ata qe kane mundur e kane kapur kete celes. Talent show-t e permendur me siper kane qene adaptime te formateve te ngjashme qe zhvillohen kudo ne bote.

Besiana, motra e Gresa Behlulit modele?

photo: veton osmani
Jemi mësuar tashmë që motrat e këngëtareve tona ti shohin në pasarela, apo në klipe kudo. Në fillim doli në skenë motra e Nora Istrefit dhe u tha se ajo është një modele, më pas motra e Dafina Zeqirit dhe ajo si modele dhe personazh në klip.

Tani na kapi syri një vajzë të re dhe shumë simpatike dhe nëse e shikoni mirë mund të thoni se është këngëtarja Gresa Behluli, por jo, ajo ka atë mbiemër, por është motra e saj, Besiana. Kjo foto është realizuar në studion e fotografit Veton Osmani.

Mos vallë dhe Besiana do të bëhet modele? Ndërsa aty vajza ka qenë duke shoqëruar Gresën në një set fotografik që po realizonte me po të njëjtin fotograf./Maksim Gjokaj/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besiana sister Gresa Behluli models?

We already learned that our singing sisters to see the footbridges, or clips anywhere. At first came on stage and sister Nora Jones said that she is a model, then Dafina sister and she and the character models in the clip.

Për kokë të Lek Plepit ne Big Brother Albania 5

Ishte një personazh i cili vitin e kaluar falë postimeve të cuditshme dhe qesharake që bënte në youtube, apo në facebook, ai u bë shumë i lakuar si emër. Ky është Lek Plepi, i cili ka pozuar edhe ai para një fotografi nga Tirana i veshur si Babagjyshi i Vitit të Ri.

 Por nuk e dimë nëse vajzat të cilat sipas personazhit qesharak do të vazhdojnë të bëjnë be tashmë më “Për kokë të Lek Plepit”. Madje në disa lajme sërisht të cuditshme, që mund të ketë brenda dhe të vërtëtë mendohet se Leka do të jetë pjesë në reality-show “Big Brother 5”./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
For the head of Lek Plepi

It was a guy who last year thanks to the strange and funny messages that do on youtube, or facebook, it became more curved as the name. This is ALL Poplar, which he posed before a picture of Tirana dressed as Santa Claus.

But I do not know if girls are under ridiculous character will continue to do already made ​​"For ALL Poplar head." In some strange news again, that may be inside and really thought that Leka will be part of reality-shoe "Big Brother 5". / Maxim Gjokaj /

Arsim Bunjaku: Kengetari Duhet te Kendoj dhe Jo te Shkruaj Vargje Banale...

Kengetaret “narcizoide”

Diskutimi gjithmone permbyllet duke thene se cka t’i servosh publikut, ashtu edhe do ta mesosh dhe edukosh ate. Muzika gjithmone ka mbushur shpirtin, por kjo ndodh edhe sot derisa ajo permban elemente sic i ka hije. E ne keto elemente qe nuk jane qindra, rol te madh luan edhe teksti i kenges, duke qene hallka pa te cilen as kenga s’mund te quhet e tille, si impakt kryesor ne mbajtjen mend gjate te saj ose dominimin sezonal.

U diskutua e diskutohet me qindra here se sot tekstet jane ndryshe, nuk i kendojne me bilbilat e gezimit, por kane target nje shtrese tjeter. Per dike, me keq se tekstet e rendomta jane ato te cilat shkruhen nga vete kengetaret, shumica prej tyre pa haber per muzike. Kompozitori dhe tekstshkruesi Arsim Bunjaku thote se kengetari prape duhet te mbetet kengetar, perjashtuar disa qe kane treguar lidhje te mira vargjesh per tekstet e kengeve te tyre.

Friday, 6 January 2012

Luan Krasniqi dhe Meraku i tij te Behet Kampion Bote....

Luan Krasniqi, sfidat qe i mohuan titullin boteror

Boksieri kosovar, Luan Krasniqi, para disa diteve vendosi te terhiqej nga boksi profesionist, por nje merak do ta ndjeke ate tere jeten: nuk arriti te shpallej kampion, ndonese ishte aq afer. Deshtoi ne fund fare. "Brenda mundesive te mia une i kam arritur te gjitha gjate karrieres sime si boksier. Deshira ka qene te behesha kampion bote, por mendoj se kam arritur mjaft sipas mundesive. Falenderoj te gjithe ata qe me kane perkrahur dhe me kane ndihmuar gjate karrieres", ka deklaruar Krasniqi per gazeten "Koha Ditore" ne Prishtine. Krasniqi, me 2005 luftoi kunder amerikanit Lemon Brujster per titullin kampion bote. Deri ne raundin e tete udhehiqte me pike, por ne te nentin humbi kontrollin, mecin, por edhe shansin e jetes, qe nuk iu dha me. "Ai eshte ndeshur si nje luftetar i vertete", ka deklaruar promotori i famshem i boksit, Don King, pasi mesoi se Krasniqi i dha fund karrieres aktive me 29 dhjetor 2011, me bilanc prej 30 fitoreve (14 KO), kater humbjeve dhe nje barazimi. Ndeshja me Brujsterin ishte vetem nje nga mecet me te rendesishme ne karrieren e tij. Ai i zhvilloi edhe disa te tilla, qe ne disa raste e ndihmuan te shpetoje karrieren, por per fatin e tij te keq, ne disa te tjera, e larguan shume nga synimi qe kishte - titulli i botes. Ja 5 ndeshjet kryesore te karrieres se kosovarit:

Frederik Ndoci: Rona Nishliu nje gjest politik, por i drejte...

Frederik Ndoci: Ja pazaret e festivaleve ku kam konkurruar

Frederik Ndoci i hap te gjitha letrat dhe rrefen mekatet ndaj tij ne festivalet e RTSH-se por edhe pazaret e bera nder vite, qe nga nderhyrjet e dikurshme te partise e deri tek blerja e cmimit me marka... Festivali i sivjetshem? Shume ka per te thene.... E fillon qe nga cmimi i pare por edhe pakenaqesite e te tjerave, duke mos lene pa permendur detaje e emra te sotshem e nder vite.

Me perfundimin e Festivalit te 50-te te Kenges ne RTSH, nuk kane munguar as mendimet kritike per te e sidomos per vendimet e jurise. Si qe ky festival sipas jush?
Festivali i sivjetshem ka qene shume me pozitiv se cdo vit tjeter. Kritikat i duhen cdo festivali sepse vihen disa gjera ne vend, por ato qe lihen pa u permendur, ndodhin vitin tjeter.

James Biber, Shqiptaro-Amerikani i Famshem...

Profili i nje shqiptaro-amerikani te famshem

“The Sopranos”, “Law & Order”, “Sex and the City” dhjetera seriale e filma artistike qe i keni ndjekur me endje, me fansa ne gjithe boten, me cmime dhe trofe. E mes tyre nje emer amerikan James Biber.

Asgje e jashtezakonshme deri ketu. Por nese do t’i shtonim ketu vendin e tij te lindjes, atehere del se cdo shqiptar duhet te krenohet me te.

James Biber ka prejardhje nga Kosova, prej se ciles eshte larguar qe ne moshe 2 vjec kur familja e tij kishte emigruar ne Amerike. Aktualisht eshte 46 vjec dhe gjithe jeten ka jetuar ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

Këngëtari me dy zemra

Këngëtari i cili jo vetëm këndon hite, por dhe krijon këngë të bukura për artistë të tjerë, Hekuran Krasniqi para se viti 2011 të largohet ka qenë i ftuar në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio. Djaloshi i cili kurrë nuk e harron vendlindjen  e tij, Prizrenin, ka rrëfyer për ne disa gjëra që kurrë më parë nuk i ka thënë.

Në pyetjet tona “Mix-Max” ku i jemi referuar titujve shumë simpatikë të këngëve që djaloshi ka kënduar, ai na është përgjigjur sinqerisht kështu.

“Kosova Sot”: Sa zemra i ka Hekuran Krasniqi?
Hekuran Krasniqi: Unë e kam një që ma ka falur Zoti, dhe kam dy për të qenë i durueshëm me disa, kur duhet e kam në anën e djathtë.

  Adelina Hasani, si “mandarinë”
“Kosova Sot”: Kë quan ndarje pa kuptim Hekurani, ndarje nga një fëmër, apo nga një grup muzikor?
Hekuran Krasniqi: Këto janë tekste që janë krijuar që të ketë kuptim, janë dicka imagjinare, janë tituj me metaforë brenda.

Blendi Fevziu: Nuk Kam Kopjuar, Eshte Bere me Qellim...

Fevziu: Nuk kam bere plagjiat

Pervec televizionit “Klan”, qe eshte pjese e tij, gazetari Blendi Fevziu i kishte “pushtuar” edhe televizionet e tjera duke promovuar librin e tij te fundit per biografine e diktatorit Enver Hoxha.

Ajo qe kishte rene me se shumti ne sy ishte panairi i librit ne Tirane, ku Fevziu shihej qe panderprere shperndante nenshkrime ne librin e tij, duke bere keshtu qe te thyente rekord shitjeje per nje kohe shume te shkurter.

E promovoi edhe ne Prishtine, ku edhe kosovaret shiheshin qe jane te etur per te mesuar me shume per diktatorin e shumeperfolur. Ai qe per afer 15 vjet beri buje me emisionin e tij televiziv “Opinion” duke rrahur tema nga me te ndryshmet, tashme eshte bere vete pjese e nje debati.

Rona Nishliu Ngjall Debatin Europian...

photo: pepi nishliu
“Suus” ngjall debatin evropian

Pese nga shtate anetaret e jurise i dhane piket maksimale, derisa 77 sosh e renditen fituesen absolute te Festivalit te 50-te te RTSH-se, duke ia dhene vizen per ne Festivalin Evropian te Kenges, i cili kete vit mbahet ne Baku te Azerbajxhanit. Rona Nishliu, kosovarja e vetme pjesemarrese, la pas 20 kenge te tjera, duke rrembyer trofeun me kengen “Suus”, me tekst nga vete ajo dhe kompozim te Florent Boshnjakut.

“Suus”, me me shume se 100 mije klikime ne internet, pas marrjes se cmimit ka trazuar diskutime te ndryshme ne gjithe Evropen. Disa nga eurovizionistet e quajne si “kenge funerali me bertima qe vrasin veshin”, ndersa te tjeret kane shkruar edhe editoriale per kengen, qe sipas tyre, eshte nder me te realizuarat artistikisht qe Festivali evropian mund te sjelle brenda tij.

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 6 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 6 Janar 2012
 • Xhensila Myrtezaj tregon te gjitha
 • Ermonela Jaho diamanti shqiptar i Royal Opera
 • Fatrin Krajka: Une kompozitori i Ralph Lauren
 • Seldi anulon koncertin, feston me Dafinen
 • Bleona feste private per miliarderin Haskell
 • Polici shqiptar puth gazetaren
 • Blerim Destani flirt me Drenushen
 • Kritika: Rona me e mira per Eurovizion
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 6 January 2012

Xhensila Myrtezaj shows all
Ermonela Jaho Albanian diamond of Royal Opera
Fatrin Krajka: I the composer of Ralph Lauren
SELDI cancels concert, celebrates with Dafina
Bleona Private party for billionaire Haskell
Albanian policeman kisses reporter
Blerim Destani flirt with Drenusha
Critics: Rona best for Eurovision
]]

VIP Ballina: Revista "PALOMA" - 7 Janar 2012

Revista PALOMA, 7 janar 2012
 • Anxhela Martini: Ndihem gjithmone seksi!
 • Kthehet Adi Krasta!
 • Luana i kalon festat ne Maqedoni. Vazhdon historia me Adrianin!
 • Ronela Hajati: Kam bere dasme! Nuk e keni marre vesh?
 • Bertina e kalon Vitin e Ri pa Erjonin; nuk flasin me njeri-tjetrin
 • Rona Nishliu: Eshte kenge optimiste, jo kenge vaji. Koleget perkrahin Ronen: Do te na perfaqesoje ne menyre dinjitoze
 • Semi Jaupaj: Edhe pse me paragjykojne, e dua Bojkenin
E ku ka me mire se te kesh ne kopertine nje nga femrat shqiptare me seksi dhe me te kerkuara te momentit kudo neper bote. Jemi te sigurte qe me Anxhelen ne kopertine kemi bere te lumtur te gjithe fansat meshkuj te Palomes ;) Nje tjeter interviste mjaft interesante eshte ajo e Rona Nishliut, kengetares me te perfolur te momentit, fituese e Festivalit te fundit ne Rtsh, Rona do te jete ajo qe do te na perfaqesoje kete vit ne Eurosong. Por publiku nuk duket shume optimist, pasi nuk ka arritur ta perthith sic duhet kengen, mjaft e vecante ne stilin e saj, nderkohe qe si rralle ndonjehere vete koleget e Rones artist te ndryshem jane shprehur me superlativa per kete kenge. Ronela Hajati, vjen ne nje interviste shume te cilter, ashtu sic e ka vete natyren e saj dhe kete here ka vendosur te na i thote te gjitha...po te gjitha, te gjitha ama! Ky fillim viti ka nisur me plot lajme.

Motrat më seksi të ekranit shqiptar

Duken si binjake, por në fakt nuk janë të tilla. Dy motrat Marina dhe Luana Vjollca vazhdojnë të jenë gjithmonë së bashku nga kafeja e mëngjesit e deri te puna e cila është në të njëtën media, në Top Channel.

Por vajzat të cilat dikur ishin vetëm velina dhe nuk e hapnin gojën, sot ato mund të quhen ikona të prezantimit. Por mbi të gjitha mund të jenë motrat më seksi të show-bizit shqiptar.

Televizionet edhe më parë dhe sot sjellin vajza motra nëpër programe të ndryshme, por si ato të dyja të paktën për ekran nuk mund të lindë më nëna.

Por a ka lindur nëna dy binjakë meshkuj që të mos i lërë beqare bukuroshet? Ndoshta!/Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The sexiest sisters on Albanian screen

They look like twins, but in fact there are not such. Two sisters, Marina and Luana Vjollca always remain together from morning coffee to the work of which is in the same media, the Top Channel.

Ledi Vokshi lancon “Indipendente” dhe ia shkel për Amerikë

Këngëtarja atraktive Ledi Vokshi ka vetëm pak javë që ka sjellë në fillim në tregun në Shqipëri, albuminn e saj të parë që mban titullin “Indipendente”, ndërsa këto ditë ky album do të vijë dhe në tregun kosovar.

Në Tiranë ajo organizoi dhe një promovim madhështor ku morën pjesë artistë dhe miq të saj në një nga ambientet më të bukura të kryeqytetit. Vajza e pavaruar e ka ndërmend që të nisem për Amerikë, madje sic mësuam ajo mezi po pret, por nuk do jetë qëndrim i gjatë atje.

Ledit si duket i mungon pak ajo fryma amerikane, dhe jeta atje pasi ka jetuar për shumë kohë dhe për këtë don të bërë këtë “arratisje” për në Neë York. Mos harro kthehu sërisht Ledi!/Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vokshi Ledi launches "Indipedente" and escapes to the U.S.

Attractive singer Lady Vokshi few weeks has brought to market early in Albania, its first albumen entitled "Indipendente", while the day this album will come in our marketplace. In Tirana, it organized a promotion superb artists and attended by her friends in one of the most beautiful venues in the capital.

Ku mbeti bukuroshja Adelajdë?

Keni pyetur këto kohë se ku mbeti bukuroshja e “Big Brother Albania 2”, Adelajda Xhamani? Ja përgjigja ka pak kohë që ajo ia ka nisur të punojë si gazetarë në pjesën VIP për “Blutooth” në Tiranë.

Ajo po e ushtron këtë profesion, duke bërë intervista me artistë dhe persona që janë më “in” në shoë-bizin shqiptar. Por vajza e cila ra në sy për simpatinë e saj dhe sikur mediat televizve në kohën kur ajo ishte pjesë e reality-show u shtynin se kush do ta merrte, si duket ka mbetur jo shumë e kënaqur me ftesat nga televizionet e mëdha në Tiranë.

Ajo tashmë bëj rolin e një gazetareje e cila do të shkruaj vetëm për të tjerët, e askush më për të sic ishte dikur koha e artë e saj, ku mediat donin të dinin cdo hap të saj dhe të Bjordit./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Where is beauty Adelajda?

Have you asked these days where beauty was "Big Brother 2", Adelajda Xhamani? Here the answer has little time she has been working as journalists in the VIP section for "blutooth" in Tirana. She carries this profession, doing interviews with artists and people who are "in" the shoe-Albanian bizin.

Angela Martini dëshiron të ketë një fëmijë

Bukuroshja din vetëm të provokojë, këtë herë ajo përdor dhe fjalët në twiterin e saj. Kjo është kush tjetër përvec se Angela Martini,e cila thotë se mund të ishte e mirë dhe si filozofe, dhe është shumë e opsesionuar dhe pas psikologjisë.

Por bukuroshja shqiptare dëshiron të ketë dhe fëmijë, të krijojë një familje si cdo femër tjetër, kështu shkruan ajo mes tjerash në profilin e saj.

Nuk dihet se pse ajo ka sjellë këto fjalë provokuese, ndoshta në zemër mund të ketë dikë që po përgaditet të martohet me të./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martin wants to have a baby

Beauty knows just to provoke, and this time she uses her words tëiterin. This is who else besides that Angela Martini, which means it can be good and as philosophers, and is very opsesionuar and then psychology.

But Albanian beauty and wants to have children, create a family like any other woman, so she writes, among other things on her. It is unknown why she has brought these provocative words, perhaps the heart may have someone who is prepared to marry with her. / Maxim Gjokaj /

Eliza Hoxha së shpejti me bashkëpunime tjera

Eliza Hoxha, e cila së fundmi realizoi këngën “Nuk mundesh” në bashkëpunim me Dj Dalool, ka pohuar se së shpejti do të vijë bashkëpunime të reja.

“Pas një pune të mirë dhe me shije të mirë, gjithmonë ka hapësirë për bashkëpunime të reja”, ka thënë Eliza për “Express”.

Ndryshe Eliza po përgatitet të kompletoi edhe një album, të tretin në karrierën e saj muzikore, të cilin pritet ta lansojë gjatë këtij viti.

“Ka tash sa vite që ngadalë jam duke plotësuar numrin e këngëve për albumin, i cili pritet të dalë së shpejti. A ia vlen apo jo,është një çështje që e kanë folur të gjithë. Ekonomikisht nuk ia vlen për faktin që nuk rikthehet si investim, por si punë dhe projekt personal nuk ka se si të jetë më mirë”.

“Unë nuk kam preferuar që këngët e mia të jenë gjithandej nëpër përmbledhje mikse dhe shpesh edhe të pashije të albumeve pa ndonjë koncept të caktuar. Prandaj albumi i tretë do të jetë reprezentim i punës sime tash sa vite me këngët dhe klipet që janë parë e dëgjuar dhe më plus po aq këngë të tjera të padëgjuara ende”, ka shtuar Eliza./“Express”/

Bubulina ngrohet në kolltuk, harron muzikën

Vajza e cila nisi mirë dhe interesante me këngë, por që dikur e quanin edhe Britny Spears, Bubulina Krasniqi ku mbeti? Në fakt ku mbeti në këngë dhe angazhim e saj muzikor, pasi ajo tashmë është siguruar në punën e saj në ministri.

Si duket Bubulinës i ka rënë më mirë dhe sigurt kolltuku i ngrohtë në këtë ministri se sa në muzikë duke e harruar atë. Vajza e hitit “Elementi i 5-të”, si duket nuk do të ketë më elemente në muzikë, por vetëm në qeveri, duke ditur se dhe në gjak i shkon pasi dhe vëllau i saj është në drejtimin e Ministrisë së Kulturës në Kosovë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bubulina heated in an armchair, forgets the music

The girl who started out good and interesting songs, but also once called Britny Spears, where is Bubulina Krasniqi? In fact where was the commitment of her songs and music, as it has already secured its work in the ministry.

Adelina Ismajli viziton Prishtinën

Ditën e gjashtë të Vitit të Ri 2012 këngëtarja kosovare Adelina Ismajli e cilësuar si diva shqiptare është parë në Prishtinë. Në një makinë së bashkë me një shoqe, apo motrën e saj, ajo ka qenë duke shëtitur në rrugët e Prishtinës, ndoshta nga malli, pasi kishte një kohë që nuk ishte fizikisht në vendlindjen e saj në Prishtinë.

Ndërsa këngëtarja që në një intervistë për “Klan Kosova” kishte treguar se një herë mendoi ta linte krejt muzikën dhe të bënte një jetë normale, ajo tashmë po mundohet që të hyjë në tregun evropian dhe sipas disa mediave ajo po depërton mirë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Adelina Ismaili visits Pristina

On the sixth day of New Year 2012 singer Adelina Ismaili Kosovo's Albanian diva has been seen in Pristina. In a car with a friend, or her sister, she has been walking the streets of Pristina, perhaps because of nostalgy, after a while she was not physically in her native Pristina.

Meanwhile the singer in an interview for "Klan Kosovo" had shown that once thought to dump all the music and make a normal life, she now is trying to enter the European market and by some media she is penetrating good./Maxim Gjokaj/

Reperi K-Style Lanson Kengen "Thuje"...

K-style sjell kengen “Thuje”

Reperi Kosovar Kenan Nuredini, i njohur me nofken artistike K-style, ka lansuar kengen e tij te re te titulluar “Thuje”.

Kenga eshte hedhur ne Youtube ndersa pritet qe ne fillim te muajit mars te realizohet edhe videoklipi.

Keni ka pohuar se pervec kesaj kenge, kete vit do te kete shume kenge te reja. K- Style ka perfunduar edhe nje kenge tjeter te re, e cila kjo kenge do te prezantohet se bashku me videoklipin.

Me poshte mund ta degjoni kengen “Thuje” nga K-style. /telegrafi/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online