All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 14 January 2012

Anxhela Peristeri: Jeta Ime si Kengetare ne Greqi...

Anxhela Peristeri: Jeta ime e re si kengetare buzuqesh

Ne fillim vitet 2000 emrin e saj e gjeje kudo neper faqet roze te fundjaves. Ishte prezente ne shume evente muzikore dhe popullariteti i kishte arritur kulmin. Prej pese vitesh i mungon Shqiperise. Arsyeja?! Po nderton nje karriere te re si kengetare ne vendin fqinje me ne, Greqine. Anxhela Peristeri, kengeterja e njohur shqiptare do te vije sot ne “Bluetooth” me nje rrefim interesant mbi jeten qe ben tani. Cdo nate kendon ne buzuqe dhe sic thote vete, sadisfaksioni qe merr eshte i madh. Mbi 1000 njerez qe e ndjekin dhe e duartokasin per cdo mbremje. Ky eshte bilanci i saj ne fund te dites, bashke me parate qe natyrisht s’i mungojne. Po pse u largua nga Shqiperia? A e ndjen diskriminim dhe kur do te kthehet ne Tirane? A ka nje mashkull ne jeten e saj dhe kur do te martohet? Rrefehet Anxhela...Rrugetimi i saj ne Greqi dhe planet per t’u rikthyer ne skenen shqiptare.

Ku ka humbur Anxhela gjithe keto kohe?
- Sic eshte bere e njohur edhe para 5 vjetesh kur u largova jam duke jetuar ne Greqi.

Getoar Selimi Kendon Popullore...

Getoari kendon tallava…

Na ka habitur te gjitheve videoja ku Getoar Selimi kendon nje kenge ‘tallava’, se ciles i eshte perkushtuar jo pak. Dhe vetvetiu shtrohet pyetja: A mundet valle nje ‘reper’ sic e njohim ne Getin, te kendoje edhe muzike ‘tallava’? Sic duket kjo eshte e mundur dhe shume e realizueshme madje per sa kohe Getoari e ka bere. Shumekush mendon se eshte frymezuar nga Flori, madje disa shkojne deri atje sa thote se vete ky i fundit mund te kete qene shkaku qe Getoarit t’i linde ideja se me ‘tallava’ do te arrije te tjera suksese, ndonese ‘tallavaja’ e tij me ate te Florit jane shume larg. /bluetooth/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Getoari singing tallava ...

Has surprised us all the videos where Getoar Selim sings a song 'tallava', which is committed to not less. And the question itself: Can it a 'milestone' as we know Getty, to sing the music 'tallava'? Apparently this is possible and very feasible even for how long did getoari. Many think that is inspired by Flory, and some go so far as say that the latter itself may have been due to give birth to the idea that getoari with 'tallava' will achieve other successes, though 'tallavaja' his with that of gold is too far. / bluetooth / January 2012 / ]]

Adelina Tahiri ne Skijim per pushime dimerore...

Adelina Tahiri, pushime dimerore

I ka kushtuar vetes disa dite pushimi dhe ne fakt i ka realizuar ne menyren me te mire te mundshme. Mes miqve, ne nje prej zonave malore, kengetarja Adelina Tahiri ka shkuar per ski. Ore te bukura dhe te paperseritshme ne nje shoqeri te mire nderkohe qe nuk ka harruar te marre me vete edhe veshjen enkas per ski. Eshte kenaqur dhe kjo duket qarte edhe permes fotove qe po percjellim per suplementin tone, ndersa Adelina eshte shkeputur per disa dite nga e perditshmja me plot angazhime dhe i eshte drejtuar relaksit, ne nje ‘aventure’ dimerore mes bores me te cilen nuk ka nguruar edhe te luaje. /bluetooth/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri, winter holidays

I have given myself a few days off and actually realized in the best manner possible. Among friends, in one of the mountainous areas, the singer Adelina Tahiri has gone to ski. Hours of beautiful and unique in a good society while not forgetting to take with them specially for ski attire. Is satisfied and it seems clear through the pictures that follow are for our supplement, while Adelina is offline for several days by the daily full commitments and relax addressed in an 'adventure' mid winter with snow which has not been reluctant even to play. / bluetooth / January 2012 / ]]

VIP Ballina: Revista "PALOMA" - 14 Janar 2012

Revista "PALOMA", 14 Janar 2012
 • Rezarta Shkurta: Cmendurine e madhe ende nuk e kam bere
 • Neda dhe Ogreni serish ne Big Brother
 • Noizy zhgenjehet nga femrat, u hidhet meshkujve
 • Martohet Ermela Mezuraj
 • Gjergj Kacinari: Nuk jam ketu fale babit, por talentit. Pas kritikave te marra ne spektaklin "The Voice", rrefen Gjergj Kacinari
 • E dashura me shtyu te puthja Inen e Big Brother
 • Dafina dhe Genta puthen dhe perqafohen nga halli
 • Sinan Hoxha - dyfishohen koncertet ne Kosove, shan serbet ne kengen e tij
 • Zanfina Ismajli: Jam origjinale, nuk i kam fryre buzet
 • 3 talente qe do te mbahen mend gjate, Lori Haxhiu, Klajdi Haruni dhe Tristan Halilaj
 • 2012, do permbyset bota? Vip-at pergjigjen!

Fallxhoret: Ciljeta Do Behet me Bebe ne Shkurt 2013...?

Ciljeta Xhilaga do te linde ne shkurt…

Kengetarja Ciljeta Xhilaga nuk e ka fshehur kurre deshiren per t’u bere nene. Kudo qe shkon e shfaq hapur kete enderr te sajen dhe cdo fillim viti kur e pyesin cfare pret, ajo thote dua femije. E ka shprehur kete deshire edhe gjate javes se shkuar ne “Flares” ku ishte e ftuar per te kenduar, e ku vec urimit per veten, ka uruar keshtu te gjitha femrat e pranishme ne karaoke. Aq shume e deshiron Ciljeta nje femije sa se fundmi ka rene pre e fallxhoreve. Sipas te gjitha parashikimeve, Xhilaga do te behet shume shpejt nene. Ajo do te linde ne shkurt te vitit te ardhshem. Si ia bejme te parashikojme kete gje? Ne fakt, parashikimet sic ju treguam ia ka bere nje fallxhore, e cila e ka siguruar kengetaren qe do te linde ne muajin shkurt. Lajmi e ka entuziazmuar kaq shume Xhilagen, sa nuk ka lene vend pa e treguar sekretin. Kengetarja njihet si supersticioze, por nga ana tjeter edhe besimtare e flakte e besimit mysliman.

Publicistja Ulpiana Lama pjese e programit "E Diell"...

Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste

Me ne fund programi “E diell” u be me autor, madje me dy autore njeheresh qe jane emra te njohur te “Top Channel”. Altin Basha, regjisori i programit te humorit “Portokalli” do jete njeri prej autoreve te “E diell”. Autori tjeter eshte Alban Dudushi, i cili do te jete njekohesisht edhe prezantuesi i programit. Me sa duket te dy autoret i jane futur menjehere punes dhe e kane ndryshuar pothuajse teresisht skaleten e spektaklit te se dieles. Ndryshimi i papritur eshte ai ne prezantim. Perkrah Alban Dudushit nuk do te jete vetem bukuroshja Xhemi Shehu, por edhe nje tjeter femer e njohur dhe e suksesshme, Ulpiana Lama. Ulpiana, publiciste e njohur jo vetem ne Kosove por edhe ne Shqiperi, me shume se ne rolin e prezantueses do te vije ne rolin e opinionistes se programit.

Holta Dulaku me Surpriza te Reja...

Surprizat e Holtes

Holta Dulaku vajza artiste (sic na pelqen ne ta therrasim) vazhdon surprizon. Ideatore dhe producente e musical-it te pare ne Shqiperi jo vetem qe ka kenaqur publikun tone artdashes, por pa dyshim ka sjelle edhe nje fryme krejtesisht te re ne boten artistike shqiptare. Pasi ka realizuar me sukses disa musical te famshem boterore si “Nje shekull Brodway”, “Romeo e Zhuljeta”, “Chicago”, “Moulin Rouge”, etj, dhe dy edicione te “Dancing With the Stars Albania” ajo vjen me surpriza te reja. Sigurisht jo me pak te rendesishme jane levizjet e fundit te Holta Dulakut e cila vjen kete here vjen si bashkeproducente e “A Show” varieteja qe do te prezantohet nga Adi Krasta dhe qe do te transmetohet keto dite ne Vizion Plus. Sic thuhet korridoreve te “Vizionit” projekti i Krastes do t’i kaloje kufijte e nje programi argetues, duke trajtuar ne vetvete edhe tema te aktualitetit.

Klajdi Haruni: Kam Vuajtur per Dashurine...

Klajdi Haruni: Kam vuajtur per dashurine

Kengetari 23-vjecar, Klajdi Haruni ne bashkepunimin me Flori Mumajes in himnizon dashurine. Suksesi i kenges duket se fshihet pas sinqeritetit jo vetem te kenges por edhe historise personale te vete autorit, po per me shume le te zbulojme bashke detaje te tjera permes ketij rrefimi.

Ne klipin e kenges “Lutem une sot” ti te krijon pershtypjen sikur je vertet duke vuajtur per nje histori dashurie. Eshte e vertete kjo gje?
- Dashuria per mua eshte ndjenja qe me shume se cdo gje eshte e lidhur me muziken. Eshte frymezim per krijuesit e melodise dhe te fjaleve. Edhe per mua qe i kendoj asaj.

Edhe Genta hyn ne Listen e Lorik Canes?!

Me ne fund nje histori dashurie per Genta Ismajlin?!

Eshte ky nje tjeter thashethem qe prej kohesh zien ne rrethet e gazetareve e miqve artiste te kengetares dhe futbollistit. Gjithcka thuhet se ka nisur ne takimet e Aleances Kuq e Zi, ashtu si historia me miss-in, ku te dy emrat e perfolur, Genta dhe futbollisti me fame boterore Lorik Cana, bejne pjese. Te dy bashke kane qene gjithashtu pjese e himnit te kesaj Aleance. Sipas zerave prane dy te lakuarve, gjate kohes qe Loriku eshte ne Kosove ata frekuentohen shpesh me njeri-tjetrin. Genta Ismajli qe pas ndarjes nga Miloti nuk ka pasur asnje histori dashurie te publikuar ne media, ndersa Loriku pas ndarjes nga Zana Krasniqi, lidhja e pare qe i eshte bere publiku ka pasur nje sere historish dashurie, mes te cilave permendim lidhjen me Adelina Tahirin, me modele, me nje pornostare si dhe me nje grua disa vjet me te madhe se ai... /bluetooth/janar 2012/

Lorik Cana,Lidhja me Missin Zyrtare, Flitet per Fejese...

Lorik Cana, zyrtare lidhja me miss-in

Cfare s’po flitet e c’nuk po shkruhet per kete Lorikun tone. Pas lidhjes tejet te bujshme me kengetaren Adelina Tahiri, te tjera histori jane zbardhur se fundmi nga miq te afert te futbollistit. Lorik Cana do te fejohet me miss-in Arnita Beqiraj. Ky eshte thashethemi qe prej javesh qarkullon mes gjithe anetareve te Aleances Kuq e Zi, ku dy te perfolurit bejne pjese. Sipas informacioneve qe kemi marre cifti i ri eshte njohur pikerisht gjate takimeve te Aleances se drejtuar nga Kreshnik Spahiu, madje sipas burimeve tona, te dy bashke kane kembengulur qe te jene bashke neper aktivitete. Lorik Cana dhe Miss Albania 2010 jane pare gjithashtu shpesh nen shoqerine e njeri-tjetrit tek “Qofte Gjakova”, qe sic duket eshte lokali i preferuar i futbollistit kur vjen ne Tirane, ku dhe kane shkembyer puthje me njeri-tjetrin. Sic thone miq te afert te futbollistit sa here ka grumbullime me Kombetaren Cana i perkushtohet vetem miss-it te tij. Te njejtat burime thone se ai ka takuar edhe prinderit e bukuroshes per t’i dhene nje karakter me serioz lidhjes se dashurise. Sic flitet lidhja e ciftit ka arritur ne ate stad sa shume shpejt mund te ndodhe edhe fejesa mes te dyve, megjithese per ta bere kete mungon vetem shkembimi i nishaneve. /bluetooth/janar 2012/

Ronela Hajati: Jam singell, mashkullin e dua avokat...

photo: iljan stermolli
Rrefimi i vajzes rebele te skenes: E verteta per marredheniet e perfolura me Florin dhe Stinen. Aktualisht jam singell, mashkullin e dua avokat. Po punoj shume qe te fitoj "Top Fest"-in. Dua te shkruaj dhe nje liber...

Ronela Hajati: Kam marre kredi per te bere kenge

Te gjithe, te medhenj e te vegjel sapo degjojne tin gujt e pare te kenges “Neles” fillojne e kercejne ose te pakten “tunden” instiktivisht. Per kete arsye tek “Kenga Magjike” publiku u ndez kur do te kendonte Ronela Hajati me Visarin. Kjo beri qe vajza e talentuar, me humor, qe i thote gjerat cope dhe aspak e ndrojtur te shtangej ate nate.

Ronela tregon se kur degjoi duartrokitjet dhe brohorimat e salles perpara se te dilte ne skene, u emocionua aq fort saqe trupi iu mpi e nuk levizte dot. Aty pastaj edhe pse e mpire arriti te bente performancen qe na la te gjitheve me goje hapur. Ronela Hajati eshte shembulli tipik i nje vajze te re qe punon fort, pa bere videoklipe e zhveshur duke dale si seksi. Ka realizuar kenge te bukura dhe pjesemarrje dinjitoze ne festivale te rendesishme. Te gjitha keto me talentin e vecante te te qenit gjithmone “trendy” pa u bere e merzitshme. Kjo pune iu shperblye Roneles me duartrokitje dhe dashuri nga ana e publikut, dhe me emocionet me te bukura qe ajo kishte perjetuar ndonjehere.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Janar 2012

 • Lorik Cana lidhet me miss-in. Ne Tirane perflitet fejesa me Arniten, ne Kosove lidhja me Genta Ismajlin
 • "E Diell" me dy autore. Vec Alban Dudushit dhe Xhemi Shehut, ne prezantim edhe Ulpiana Lama. Fytyra me e re ne spektakel Ulpiana Lama, do te jete opinioniste
 • Ronela Hajati: Kam marre kredi per te bere kenge!
 • Teuta Kurti pas marteses ne pritje te nje femije
 • Anxhela Peristeri: Jeta ime ne buzuqet e Greqise
 • Klajdi Haruni: Kam vuajtur per dashurine
 • Surprizat e Holta Dulakut
 • Agnesa Vuthaj: Jam nje beqare e lumtur
 • Zbulohet i dashuri i Irsa Demnerit
 • Turi i suksesshem i Valbona Memes
 • Adelina Ismajli zihet me Dj serbe per ceshtje nacionaliteti
 • Rozana Radi dhe Mc Kresha hapin zemren
 • Dafina me Ledrin nje tjeter dashuri VIP?!
 • Gjergj Kacinari: Mami, mbeshtetesja ime e flaket! Konkurrenti i "The Voice of Albania": Per momentin jam singell, fama s'do te me ndihmoje per nje lidhje

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Janar 2012
 • Adelina Ismajli, Emina Cunmulaj dhe Bleona Qereti joshin burrat miliardere
 • Adrian Gaxha pergenjeshtron lajmin per ribashkimin me Luanen: Jemi ndare!
 • Hetem Ramadani: Meditimi na solli vajzen qe deshironim. Mjeket nuk e besonin shtatzenine e Inves, e quajten nje mrekulli
 • Silikoni sllav "infekton" kengetaret shqiptare
 • Atentat me bombe ndaj kengetari Labinot Tahiri. Aksidenti, te merkuren mbrema ne makinen e kengetarit
 • Elisa e BB: Ika ne Londer, se ne Shqiperi nuk me ofruan asgje
 • Mediat boshnjake: Lorik Cana, ne lidhje dashurie me modelen Daniela Mijatovic. Te gjitha femrat e Lorik Canes
 • Rovena Stefes i dhuron "Babagjyshi" nje Jaguar. Kengetarja, se bashku me motren do te menaxhojne nje TV ne Kosove
 • Olsi & Ervini udhetojne drejt Tailandes. Ervini: Nje muaj ne plazhet tropikale, qe t'ia ngreme moralin Olsit
 • Gjate koncertit ne Prizren, Noizyt i vardisen meshkujt!
 • Per Angela Martinin nuk ka dimer! Zhveshje ne te kater stinet e vitit!

Adelina Ismaili zihet me dj serbe per çeshtje nacionaliteti

Adelina  Ismaili është një prej këngëtareve të para shqiptare të Kosovës e cila u doli hapur kundër regjimit serb në Kosovë. Ajo ka kënduar “Ushtrinë time do ta bëj me Ibrahim Rugovën”, kur liria në Kosovë dukej si një ide utopike.

Me sa duket Adelina e vazhdon luftën e saj personale kundër fenomeneve shoviniste serbe.
Këtë e ka treguar edhe gjatë një koncerti të saj në Zvicër ku një rastësi fatale e detyroi të këndonte në të njëjtin night club ku më vonë do të luante një dj serbe.

Dy femrat kanë pasur një përplasje me fjalë.
Ashtu siç ndodhi edhe në luftën e kosovarëve kundër serbëve ku fitoi pala që luftoi për drejtësi edhe këtë miniluftë personale e fitoi këngëtarja shqiptare./Bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Ismaili dj filled with Serbian nationality issues

Silikoni sllav “infekton” kengetaret shqiptare

Ka kohë që edhe skena shqiptare është infektuar nga bukuria artificiale, që si qëllim ka ndryshimin që shpesh çon dhe në deformimin e femrave të ekranit.

Edhe pas shumë shkrimeve de kritikave të ndryshme, ato nuk kanë vullnetin që të ndalojnë, por edhe më shumë realizojnë operacione plastike, me qëllim që të duken më ‘’bukur’’.

Duke mos anashkaluar yjet botërore, të cilat realizojnë operacione por nuk e teprojnë, këngëtaret tona modele të preferuara kanë yjet e shteteve të rajonit, të cilat tashmë në Ballkan janë yje të rangut të lartë, përfshirë këtu shtetet, si Serbia, Kroacia, Bullgaria etj.Ndërhyrja që praktikohet më shumë nga femrat e ekranit është operacioni i gjoksit, që kap shifrën më shumë se 5 mijë euro, ndërsa këngëtaret tona më shumë e realizojnë në disa klinika private në Shkup.

Si mbeti Inva shtatzene

Biznesmeni Et’hem Ramadani, tashmë bashkëshorti i sopranos së njohur, Inva Mula, gjatë një interviste ka thënë se kjo e fundit mbeti shtatzënë në një masë të madhe falë meditimit. Ramadani ka thënë se është një ushtrues i rregullt i meditimit.

“Absolutisht po. Inva ka kohë që mediton dhe ka arritur të zbulojë këtë mrekulli duke qenë pranë meje. Njeriu mediton me një qëllim dhe një nga qëllimet tona ishte të kishim një fëmijë.

Bëmë disa vizita në mjekë të ndryshëm dhe na thanë që është shumë e vështirë për një grua që ka 16 vite që nuk lind, të mbetet përsëri shtatzënë. Unë përsëri besova te forca e universit dhe vendosëm që të mos bëhemi pesimistë dhe akoma më pak t’u dorëzoheshim metodave të reja të shtatzënive, sepse donim që gjithçka të vinte ashtu si Zoti e ka vendosur që të lindë një fëmijë, dhe ia arritëm. Kjo është mrekullia e meditimit, aq sa edhe mjekëve u dukej e pabesueshme”, ka thënë Ramadani./editorial.mk/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
How was pregnant Inva

Nusja e Shpatit, Aferdita Dreshaj, bukuroshja e dites ne SHBA

Misi shqiptar, modelja seksi, Afërdita Dreshaj, është zgjedhur si bukuroshe e ditës se premte  nga revista e njohur amerikane 'Sports Ilustrated'Aferdita është shpallur Lovely Lady of the Day nga revista sportive më e madhe në SHBA, ndërsa revista u bën thirrje lexuesve që të ngushëllohen me bukurinë e shqiptares pas një lajmi të keq për një sportist.

Afërdita Dreshaj është e fejuara e këngëtarit shqiptar nga Maqedonia, Shpat Kasapi. Besoj se dhe Shpati i cili ka kaluar vetem festat e fundivitit eshte me se i gezuar per kete lajm.

Ndersa kjo foto e publikura ne kete reviste eshte realizuar nga Veton Osmani, ku merita i takon per kete lajm dhe fotografit te njohur shqiptar per foton shume te bukur./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bride of the Shpati, Dreshaj Aferdita, beauty of the day in the U.S.

Teuta Kurti eshte shtatzene

Në shtatorin e 2011 ne patëm mundësinë të shohim fotot e bukura të dasmës së këngëtares së suksesshme kosovare Teuta Kurti. Vetë këngëtarja kur u martua u shpreh se dëshironte të kishte një familje të madhe e të bënte shumë fëmijë.

Ne zbuluam se dëshira e Teutës sapo ka filluar të realizohet. Burimet të sigurta na kanë informuar se Teuta Kurti është shtatzënë.
Nuk kemi mësuar ende në cilin muaj të shtatzënisë është apo gjininë e fëmijës, por me siguri mund të themi se Teuta po i përjeton shumë e lumtur këto ndryshime të rëndësishme që po ndodhin në jetën e saj./Bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta Kurti is pregnant

In September 2011 we had the opportunity to see beautiful pictures of a successful wedding singer Teuta Kurti Kosovo. When she married the singer himself said he wanted to have a large family of many children do.

Eliza Dushku e dhene pas teknologjise...

ELIZA PËR TEKNOLOGJINË

Aktorja me origjinë shqiptare, që u emërua si ambasadore e CES këtë muaj, nuk e merr këtë titull thjesht si nder. Ajo madje thotë se është e dhënë pas teknologjisë.

Eliza Dushku, shqiptarja që ka luajtur në disa filma, në një intervistë dhënë për USA Today ka thënë se është një person shumë i dhënë pas teknologjisë dhe se titullin si ambasadore e nderit e CES nuk e merr thjesht si nder, por më shumë si një person që ndjek trendët e teknologjisë.

“Kam shumë pajisje teknologjike sepse kam udhëtuar fort. Kam një iPhone dhe ende e përdori BlackBerry”, ka thënë Dushku e cila më së shumti famë kishte marrë në serialet televizive “Buffy The Vampire Slayer” dhe “Dollhouse”.

Rona Nishliu do te kendoje shqip ne “Eurosong”

Këngëtarja me zërin brilant Rona Nishliu e cila fitoi cmimin e parë në Festivalin e madh në RTVSH në jubileun e 50-të të tij po përgaditet që të na përfaqësojë denjësisht në “Eurosong”. Por vajza e këngës “Suus” ka vendosur që kjo këngë të këndohet shqip në festivalin e madh evropian.

Këngëtarja e cila është nga Kosova, do të jetë një ogur i mirë kush e di edhe një këmbë e mbarë që në 2013 të jetë dhe shteti i Kosovës në këtë konkurim. Ndërsa Ronën e kanë uruar dhe i kanë premtuar se do ta përkrahin edhe artistët shqiptarë kudo që janë, pasi thuhet se kënga dhe zëri i saj është i papërsëritshëm.

Adelina Berisha gati “bomben” e dimrit

Ze i bukur, por edhe seksi

Këngëtarja seksi Adelina Berisha sapo ka përfunduar xhirimet e klipit më të ri të këngës “Ti je ai” dhe sic e shohim në këto fotografi do të vijë krejt më bukur dhe më ndryshe sec jemi mësuar ta shohim.

Klipi është xhiruar nga Produksioni “Max Production” në Tiranë dhe këngëtarja së bashku më dy autorët e këngës Zzap dhe Chriss kanë menduar që të sjellin një ide shumë interesante dhe në video. Kënga është shumë ritmeke dhë do të jetë një hit i dimrit, ndërsa zëri i artistes dhe linjat sensuale të këngëtares do të bëjnë që të gjithë të kërcejnë fort nën ritmet e kësaj këngë.

Mësuam gjithashtu se për veshjen e këngëtares bukuroshe është kujdesur stilistja e njohur kosovare Lia Stublla./Maksim Gjokaj/
.- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Berisha about "bombing" of winter

Friday, 13 January 2012

Gena planifikon të martohet

Njëri nga këngëtarët që i këndon me shumë ndjejnë baladat, por që këngët e tij i duan të gjithë pa dallim moshe. Ky është këngëtari Gena, i cili vjen në këtë rrëfim të tij të sinqertë për gazetën tonë, pavarësisht se ka edhe pyetje ngacmuese, e tregon të vërtetën.

Po, a është i martuar Gena dhe sepse e duan shumë dhe pritet shumë mirë në Kosovë? Si ishte viti që kaloi dhe cila është risia e parë e tij për këtë vit në muzikë? Të gjitha këto dhe shumëçka tjetër këngëtari i superhitit “Sa lot për ty kam derdhur” i tregon në këtë intervistë.

“Kosova Sot”: Cila ishte lutja që bëre në minutën e parë të vitit të ri 2012, apo urimin e parë kujt ia dhe?
Gena: Lutja e parë që bëra në minutën e parë ishte shëndeti dhe paqja për të gjithë, kurse urimi i parë ishte për çunat e orkestrës sime në atë kohë që sapo kisha arritur në lokalin ku isha i ftuar, normalisht edhe për stafin e lokalit.

“Kosova Sot”: Viti 2011 ishte viti i Genës?
Gena: Do të thosha se viti 2011 ishte një vit tepër i mbarë për mua, nga ana profesionale, kishte shumë punë, tepër lodhje, por për të gjitha këto ia vlen mundimi im, sepse e mora dhe atë çka prisja (dashurinë e njerëzve).

Pas koncerteve te shumta, Gjystja shijon pushimin ne Miami

Këngëtarja e shumë hiteve shqiptare, dhe më e angazhuara nëpër shumë koncerte sidomos kur i referohemi festave të fundvitit Gjyste Vulaj, ia ka dhënë veteës pak pushim. Ajo së bashku me bashkëshortin, Sokolin dhe vajzën e tyre kanë udhëtuar për në Amerikë për disa ditë pushimi.

Madje mësuam se ka qenë cifti që ka dashur të ketë disa ditë pushimi në një vënd pak më të nxehtë, dhe sic po e shohim ata janë vendosur në plazhet e jugut në Mijami, dhe të paktën artistja duket shumë e lumtur në këtë foto që vjen nga ky vend. Por mësuam gjithashtu se këto ditë këngëtarja atraktive do të ketë kohë dhe për të bërë shoping përvec se relaksit që do të marrë.

Lorik Cana: Ju Rrefej Jeten Time Mes Yjeve...

Cana: Jeta mes yjeve me ka ndihmuar te behem me i forte si futbollist, por dhe si njeri

Lorik Cana, lojtari me i shtrenjte shqiptar, tregon per marredheniet dhe miqesine e tij me disa nga lojtaret me te mire ne bote, te tille si braziliani Ronaldinho, francezi Franck Ribery e gjermani Miroslav Klose. Kapiteni i kombetares shqiptare flet dhe per jeten jashte fushave te blerta

Kapiteni i kombetares shqiptare, Lorik Cana, nje nga yjet e futbollit shqiptar ne Evrope, tregon anet e panjohura te tij jashte fushes se futbollit; pasionin per historine dhe arkeologjine, pjesemarrjen ne projekte dhe iniciativat me karakter bamiresie, pranimin per te mbeshtetur “Aleancen Kuqezi”, preferencat per muzike, moden.

Kapiteni 28-vjecar ka luajtur me Paris St Germain dhe Olimpique de Marseille ne France, Sunderland ne Angli, Galatasaray ne Turqi, ndersa momentalisht mesfushori aktivizohet me Lazion ne Itali.

VIP Ballina: Revista PLUS - 13 Janar 2012

Revista PLUS, 13 Janar 2012

 • Kaltrina Selimi: Si e binda Dritonin te braktise Angline dhe te bashkejetoje me mua. Dashuria me mesoj te gatuaj
 • Genta Ismajli: Une e dehur?! Asnjehere
 • Dren Abazi te le "Pa Fryme"
 • Elvis Pupa: Femijet e mi dua t'i rrise ne Amerike
 • Edita Abazi: Me kane kercenuar fansat dhe shoket e Noizyit
 • Shtyhet BIG BROTHER 5 per ne muajin Shkurt
 • Silva Gunbardhi: Pema po nuk u krasit nuk ben kokrra
 • Supermodel: Medjan Gjoni dhe Olta Dedja garuesit e pare per kete sezon
 • Hermes Nikaj: Pse dua te jem pjese e "Big Brother 5". Aty mund te njoh edhe shpirtin binjak

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 13 January 2012

Kaltrina Selimi: How did I convince Driton to abandon England and cohabit with me. Love tought me to cook
Genta Ismajli: Me drunk? Never
Dren Abazi to let the "Free Spirit"
Pupa Elvis: My children I want to raise in America
Edita Abazi: Noizy fans and friends have threatened me
BIG Brother 5 postponed for the February
Silva Gunbardhi: tree if not pruned will do no fruits
Supermodel: Medjan John and Olta Dedja first contestants on this season
Hermes Nikaj: Why I want to be part of "Big Brother 5." It can also recognize soul mate
]]

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Janar 2012

Revista GAME OVER, 13 Janar 2012

 • Alketa Vejsiu: X FACTOR, le te ndryshojme jetet e atyre qe kane talent
 • Pirro Cako i "kunderpergjigjet" shtatzenise se Inva Mules me fejese?
 • Bertina: Erioni nuk eshte me ne mendjen time
 • Elton Deda: Nuk mund te jetoja nje jete qe nuk me perkiste
 • Aurela Hoxha: Gafa ime? Pjesemarrja ne te njejtin program me personin e gabuar perballe
 • Genta Ismajli: Nuk pi alkool, rrezimi ne skene ishte pjese e performances
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 January 2012

Alketa: X Factor, let's change the lives of those who have talent
Pirro Cako "counterstrikes" the pregnancy of Inva Mules with engagement?
Bertina: Erion is not in my mind
Elton Deda: I can not live a life that did not pertain
Aurela Hoxha: My Gafa? Participation in the same program with the wrong person in front
Genta Ismajli: I do not drink alcohol, collapse on stage was part of the performance
]]

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 13 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 13 Janar 2012

 • Greta Koci, Pengu i Zemres Sime
 • Agnesa Vuthaj: Jam beqare e lumtur
 • Genta i vardised Lorikut, e ema e tij merr masa
 • Edhe nje here Adi Krasta
 • Blerim Destani: Nuk me ka munguar vemendja e femrave
 • Olta Gixhari: Me lini ta them vete te verteten

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 13 January 2012

Greta, my heart hostage
Agnesa Vuthaj: I am single and happy
Genta flirtin with Lorik, his mother intervenes
Once again Adi Krasta
Blerim Destani: I did not lack the attention of women
Olta Gixhari: Let me tell you the truth of my own
]]

Top 5 thashethemet e vitit 2011

Viti që sapo kemi lënë pas mbase ka qenë i varfër në para, por sa i takon thashethemeve nuk mund të ankohemi për krizë! Lidhje, ndarje, tradhëti e skandale të panumërta kanë pushtuar faqet e para! Po cilat janë 5 thashethemet më të përfolura të 2011?

Ermela, fituesja e Big Brother 4 ka qenë protagonistja e një telenovele të mirëfilltë! Lidhja e saj brenda shtëpisë me Ervinin ka qenë çdo javë material për konsum mediatik!

Nëse për çdo herë që është ndarë dhe rilidhur me Ervinin ajo do të paguhej me siguri tani do të kishte 200 milionë! Akuza dhe kundërakuza mes Ervinit dhe Ermelës nuk ka pasur paqe. Më pas puthje e sërish luftë! Më në fund duket se janë ndarë e secili po sheh jetën e vet, apo jo?

Një tjetër histori e filluar në Big Brother ndodhet në vendin e katërt! Domenika dhe Seldi ishin çift që u krijua brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, por ngjarjet që pasuan janë shumë më sensacionale! Kur dukej se ata po i drejtoheshin bashkëjetesës, Domenika deklaron që Seldi është gay e madje flet për një histori me Sinan Hoxhën!

VIP-at kunder mediave

Marrëdhënia mes personazheve të famshëm dhe gazetarëve

Le të themi që nuk është mbizotëruar nga dashuria marrëdhënia mes kronikanëve rozë dhe personazheve publikë.

Këta të fundit ushqehen nga reklama që u bëhet në faqet e shtypit të shkruar, por dihet që kur tejkalohet doza rrezikohet mbipesha dhe përshtypjet nuk kanë qenë nga më të mirat.

“Është një detyrim moral për të qenë pjesë e medias dhe për të dhënë informacion, por jeta private na përket vetëm ne”, është shprehur Bertina, ish-pjesëmarrëse në Big Brother, kur ka qenë e ftuar në studion e emisionit ‘Pasdite në Top Channel’.

Ndërsa modelja Enxhi Kamenica ka theksuar: “Nuk më pëlqen të jem protagoniste në faqet e para të gazetave, por duket sikur gazetat e kanë të pamundur të shesin pa mua. Ndodh shpesh që gazetarët i ekzagjerojnë gjërat dhe trillojnë pa marrë parasysh pasojat.”/Top Channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
VIPs at the media

The relationship between the characters, celebrities and journalistsLet's say you is not predominantly pink love relationship between the chroniclers and public personages.The latter fed by advertising that was done in the pages of print, but we know that when doses exceeded obesity risk and impressions were not the best.

Gena gati klipin e xhiruar ne Venecia

Këngëtari i cili në vitin 2011 edhe këto ditë të para të 2012-ës, ishte dhe është shumë i dëgjuar, Gena po përgaditet për të sjellë një këngë me video të re.

E ne mësuam nga këngëtari se kënga mban titullin “"Ti je ëndrra ime", dhe klipi është realizuar në vëndin më romantik të botës, Venezia, duke u përshtatur shumë vendi me tekstin, pasi dhe kënga është një baladë e bukur dhe shumë romantike.

Kënga është shkruar dhe ideuar nga vetë artisti gjatë ditëvë të fundit të vitit që shkoi, dhe pritet që së shpejti kjo video të jetë edhe nëpër media dhe në tregun muzikor shqiptar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gena ready clip filmed in Venice

Singer who, in 2011 the following day before the 2012-es, was and is very docile, Gena is prepared to bring a new song with video. And we learned from the singer that the song is entitled "'You are my dream", and the clip has been realized in the most romantic country in the world, Venice, very land being adapted to the text, as a ballad and the song is beautiful and very romantic.

The song is written and designed by the artist during the last days of last year, and is expected to soon this video is also in the media and music market shqiptar./Maxim Gjokaj/

Tuna: Krejt shoket ma Lypnin

Këngëtarja shqiptare nga Maqedonia Tuna, s’ka shokë. Për këtë ka një shpjegim: të gjithë herët a vonë ia kanë lypur.“S’më pëlqente askush nga gjenerata, kështu që s’ më bënin përshtypje.

Pastaj kam pasur shumë shokë. Gjithmonë kam pasur më shumë shokë sesa shoqe, por që në fund gjithmonë më zhgënjenin, sepse dashuroheshin dhe aty nuk kishte më hapësirë për shoqëri.”, ka thënë Tuna për Gazeta Shqiptare.

Ajo ka thënë se asnjëherë nuk është zënë me shoqe për djem, sepse sipas saj ata nuk e meritojnë këtë./Gazeta shqiptare/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna: All my friends beg

Tuna Albanian singer from Macedonia, no friends. For this there is an explanation of all sooner or later have him begging."I do not like none of the generations, so it's' do more impressed. Then I had many friends. I have always had more friends than friends, but in the end always disappoint me, because love and there was no room for society. "Said Tuna for Albanian newspaper.

She said that was never busy with friends for boys, because according to her they do not deserve këtë. / Albanian newspaper /


Agnesa Vuthaj beqare dhe e lumtur

E zënë dhe e përfolur shumë nga mediat shqiptare, pasi që vitin e kaluar mori pjesë në “Dancing With the Stars”, Agnesa Vuthaj tani pritet të kthehet me projekte të shumta që pret t’i realizojë.

Ndoshta e lodhur nga ato që ishin shkruar e thënë për të, bukuroshja kosovare kishte qëndruar afër një muaj jashtë Kosovës, përderisa në një bisedë për Express thotë se do të kthehet në Kosovë brenda shtatë ditëve.

“Këtë fundvit vendosa të pushoj pak më gjatë se zakonisht. Kam qenë në Florida, Miami ku kam qëndruar për tri javë, ku edhe kam kaluar festat e fundvitit. Për momentin jam në Zvicër dhe pasi të rri disa ditë këtu, do të kthehem në Kosovë”, thotë Vuthaj për Express.

Ajo e ka shfrytëzuar këtë mundësi të udhëtimit edhe për të vizituar vende të reja, të cilat thotë se i kanë lënë shumë përshtypje të mëdha, sidomos Miami.“Në Miami më ka pëlqyer gjithçka, duke u nisur nga moti me diell, deti, plazhi, pastaj edhe vendet turistike si South Beach, Down Town. Vizitat tek Stars Island dhe Fisher Island, Everglades, gjithashtu edhe Palm Beach e shume vende të tjera. Ishte thjesht një qytet fantastik”, thotë ai.

Gold AG nga Gangster i Vogel, nje Reper i Madh

Emri i tij i vërtetë është Arian Agushi, por që njihet nga të gjithë sot si reperi i famshëm Gold AG. Por ne mësojmë se edhe kur këngëtari ka qenë shumë i vogël dhe që jetonte në Preshevë ka pasur në shpirt rebelimin pozitiv të muzikës rep.

Nëse nuk e besoni fotot kronologjike të zhvillimit të tij fizik dhe jo vetëm, flasin vetë. Goldi ka jetuar deri në moshën 10 vjecare në Preshevë, më pas duke u vendosur aty ku jeton dhe sot, në Prishtinë me familjen e tij, por sic e thotë dhe në këngë dhe kudo asnjeherë nuk e harron vendlindjen e tij dhe rikthehet shpesh atje edhe për qef.

Por tashmë këngëtari është rritur e bërë burrë, ndërsa sot ai i ka 25 vite, ndërsa nuk i pengon jo vetëm që fotot e fëmijërisë ti mbajë në portalin e tij në facebook, por dhe ti komentojë, apo ti kujtojë me nostalgji vitet e fëmijërisë së tij.
Ndërsa sot përvec se numëron vitet e jëtës së tij dhe ne themi “sa shumë qenka rritur gangsteri i vogël”, numeron falë talentit dhe stilit të të kënduarit të tij, dhe këngët e shumta të cilat vijnë nga cdo frymëzim e copëz jetë të cdo shqiptari./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold AG from a small gangster to a big rapper

His real name is Arian Agushi, but that is recognized by all today as the famous rapper AG Gold. But we learn that even when the singer was very small and living in the Presevo insurgency has had in a positive spirit of rap music. If you do not believe the photos chronologically his physical development and not only speak for themselves.

Thursday, 12 January 2012

Evis Xheneti Martohet ne Paris me Kitaristin e Grupit "Korn"...

photo: radar online
Evis Xheneti, nusja shqiptare e kitaristit te “Korn”

Aktorja shqiptare Evis Xheneti ka finalizuar ne martese lidhjen e saj dashurore me kitaristin e grupit “Korn”, James “Munky” Shaffer. Pas disa muajsh fejese, cifti eshte martuar ne qytetin e dritave- ne Paris te Frances. Pak kohe me pare, James i kishte propozuar per martese te dashures se tij, duke iu gjunjezuar me nje unaze diamanti ne dore. Ky akt ka ndodhur pikerisht ne maje te kulles se famshme Eiffel. Dasma, tipike e viteve 1920, sikurse raporton Radar Online, u zhvilluar ne nje ambient intim, me pak te pranishem, kryesisht te aferm te ciftit dhe pjesetare te grupit muzikor “Korn”. Me heret, dyshja thane “pranoj” ne nje kishe 200-vjecare prane lumit te Senes, me 2 janar 2012. Ne ceremonine festive merrte pjese edhe e motra e Evisit, kengetarja dhe modelja Xhoana Xheneti. “Donim te martoheshim ne Paris, sepse ky eshte qyteti yne.

Sinan Hoxha deshiron te martohet kete vit

Në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio e kanë nisur me të ftuar dy artistët që kanë punuar dhe kanë pasur më shumë suksese gjatë vitit që lamë pas, Sinan Hoxha dhe Ermal Fejzullahu.

Në rrëfimin e tij, Sinani ka treguar se viti që lamë pas ka qenë pak i ekzagjeruar me lajmet rozë për të, ndërsa ai nuk ka dashur të flasë për ngjarjen që i ka ndodhur në Preshevë, që u fol që ai u arrestua nga policia serbe, pasi këngëtari ia ka lënë këtë proces vetëm gjykatës e nuk ka të drejtë të flasë.

Por, edhe thashethemet se ai tashmë nuk bashkëpunon me Seldin i ka hedhur poshtë, duke thënë se nuk është gjithmonë që ata duhet të jenë bashkë nëpër koncerte. Por, në rrëfimin e tij këngëtari i njohur, Sinan Hoxha, ka treguar një sekret dhe një qëllim që i ka vënë vetës për 2012, ai do të martohet.

Së shpejti do të kemi në “Kosova Sot” intervistën e plotë të pyetjeve “Mix-Maxi”, ku Sinani është i veshur në rolin e Ermal Fejzullahut./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan Hoxha wants to marry this year

In the "Pro Albanian" Kosovo in the Top Radio have started with two guest artists who have worked and have had more success during the past year, and Ermal Hoxha Sinan Fejzullahu. In his confession, Sinan has shown that since we left behind was a little overly rosy news for him, and he did not want to talk about events that happened in Presevo, which was discussed that he was arrested by Serbian police , after the singer has left the court process only has no right to speak.

Rita dhe Dafina levdohen ‘HOT’ ne ‘Twitter’

Vetëm para dy ditësh këngëtarja e njohur kosovare, Dafina Zeqiri, ka qenë në ‘Twitterin’ e saj, duke biseduar me këngëtaren me origjinë shqiptare, Rita Ora, ku mes tjerash komentonin njëra-tjetrën.

Rita i thotë Dafinës se ajo qenka “hot me të pasmet’, ndërsa Dafina e ka lavdëruar Ritën për këngën dhe videon e saj, që sipas saj është e jashtëzakonshme dhe ka një energji pozitive.

Ndërsa, Dafina në këtë bisedë ia kthen “Flm shumë dhe i dërgon love”. Na u duk e çuditshme kjo bisedë dhe ja ku i kemi të dyja vajzat për stilin e veçantë në këtë rubrikë. Megjithëse të dyja këngëtaret duhet të themi se janë vërtet me plot energji dhe seksi./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita and Dafina lëvdohen 'HOT' on 'Twitter'

Just two days before the famous singer of Kosovo, Dafina has been 'Twitterin' her, talking to the singer of Albanian origin, Rita Ora, where among others comment on each other. Rita tells Laurel that she qenka "hot with the back ', while Dafina commended Rita for the song and its video, which according to her is outstanding and has a positive energy.

Labinot Tahiri i Shpeton Atentatit...[VIDEO]

Labi i shpeton atentatit

Kengetari i mirenjohur, Labinot Tahiri, i ka shpetuar nje atentati ndaj tij, pasi vetura e tij ka shperthyer nga nje bombe e montuar ne te, vetem pese minuta pasi kengetari e parkoi para dyerve te shtepise se tij qe gjendet ne Ferizaj.

Labi me nje sens te pa pare qetesie ka rrefyer per Dukagjini.com se ai eshte shume mire me shendet.

“Vetura m’u shkaterrua plotesisht, ishte nje bombe e kurdisur ne te, per fat nuk qellova afer une apo ndonje kalimtar tjeter. Vetem fansat e mi te mos shqetesohen e te tjerat t’ia leme policise ne dore. Une askujt nuk i kam borxh, e as qe i kam bere dikujt keq”, theksoi Labi.

Nuk eshte hera e pare qe Labi behet pre e atentateve, pasi kohe me pare edhe ne lokalin e tij ishte montuar nje bombe, ku per fat nuk kishte te lenduar. /Dukagjini.com/Telegrafi/

Ndiqni kroniken:

Agnesa Vuthaj kthehet nga Florida me kalori

Ka kaluar pushime me të vërtetë të jashtëzakonshme këtë fundit ish Miss Albania, Agnesa Vuthaj. Ndërsa në vendlindjen e saj në Istog këto kanë qenë ditët më të ftohta të vitit, Agnesa ka zgjedhur diellin dhe plazhet e Floridës, në shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Agnesa është nisur drejt Floridës vetëm një ditë para Krishtlindjeve, pasi ka marrë pjesë në disa aktivitete bamirësie të zhvilluara gjatë fundvitit e në të cilat ajo është përfshirë me shoqatën që drejton. Në fakt viti që sapo lamë pas, ka qenë mëse e mbarë për Agnesa Vuthajn, edhe pse nisi i zymtë me humbjen e babait të saj.

Por pjesëmarrja në edicionin e dytë të “Dancing with the Stars” në Vizion Plus, e solli Agnesën edhe njëherë në qendër të vëmendjes së publikut. Për njëmbëdhjetë javë rresht, deri në gjysmëfinale, ajo qe një nga figurat më të dashura të spektaklit që kapi rekorde shikueshmërie, kjo edhe për faktin se kishte fatin që për partner të kishte Simone Pigliacelin, balerinin italian me të cilin gjithë shtypi rozë dëshironte që ajo të kishte një lidhje dashurie.

Big Mama duet me Genten, klipi xhirohet ne Bullgari

Pas lajmit se këngëtarja e njohur Big Mama është duke realizuar një videoklip ku do të shfaqet së bashku me disa transvesit, këngë të cilën tashmë e ka përfunduar, vitit 2012 për Big Mamën do të jetë me shumë surpriza.

Gjatë një prononcimi për një media në Kosovë lidhur me këtë këngë ajo është shprehur: ‘’Kënga është gati, ndërsa tani pritet vetëm xhirimi i videoklipit. Nuk dua të zbuloj më shumë për këtë projekt, sepse jam duke u munduar të sjellë befasi për publikun”, ka thënë këngëtarja teksa tashmë janë zbuluar detaje të shumta lidhur me videoklipin ku Bigu do të shfaqet me veshje të Joni Pecit.

Gjatë gjithë vitit ajo ka qenë shumë e angazhuar me koncerte, ndërsa natën e Vitit të Ri këngëtarja ka performuar për tri orë live koncert në sheshin e Tetovës, derisa gjatë ditës ajo kishte vizituar edhe shtëpinë e fëmijëve jetim po në këtë qytet me cka kishte ndarë dhe dhurata. “Edhe pse kam qenë e angazhuar me këngë, përsëri kam gjetur kohën të jem me fëmijët më të mirë të botës, ku gjatë tërë ditës u kam shpërndarë dhurata”, është shprehur këngëtarja e njohur.

VIP-at dhe veturat e tyre

Përderisa  autosallonët e ndryshme në     Kosovë ofrojnë zgjedhje të shumta të llojeve të veturave, fytyrat publike vozisin vetura të ndryshme. Disa janë adhurues të shpejtësisë  dhe kanë të shqiptuar disa dënime, disa nuk preferojnë të vozisin shumë, kurse disa  vetëm dëshirojnë që vetura  mos t’i lërë në rrugë

Nystret Muçiqi vozit një makinë “Audi A 6”. Nuk është shumë adhurues i makinave. Vetëm se dëshiron që makina e tij të jetë makinë normale dhe  të mos e lërë rrugëve. Nuk vozit shumë, madje edhe atëherë kur vozit makina vozit vetëm në Kosovë.

Ibrahim Makolli, ministër i Diasporës, thotë se vozit një veturë “Volwo 70”, ngjyrë  teget. Nuk ka preferenca  për vetura se çfarë veture të vozisë, por dëshiron që vetura e tij të jetë komode.  Ai thotë se nuk është adhurues i madh i shpejtësisë, ndërsa  kujton se vetëm një herë ka  marrë një  dënim nga Policia e Kosovës, për tejkalim  të shpejtësisë.

Almeda Abazi, e treta ne Turqi

Ka përfunduar aventura e bukuroshes shqiptare në "Dancing with the stars" në Turqi.
                               
Ish-Miss Globe Albania 2008 në përfundim të show-t spektakolar ka zënë vendin e tretë, ndonëse pritshmëria e saj, por edhe e publikut ka qenë edhe më e madhe, shkruajnë mediat shqiptare.

Në natën finale, bukuroshja shqiptare, e cila po bën një karrierë edhe në skenën turke të filmit, është mbështetur edhe nga shumë bashkëkombës shqiptarë, të cilët me siguri që janë ndjerë krenarë me performancën e bukuroshes shqiptare, e cila në fund i ka falënderuar të gjithë për vlerësimin që i dhanë./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Almeda Abazi, third in Turkey

Beauty has completed Albanian adventure in "Dancing with the Stars" in Turkey.Former Miss Globe in Albania 2008-t the end of the show spectacular has taken third place, although its expectation, but the public has been greater, writes the Albanian media.

Presidenti Bamir Topi i ftuar ne programet me popullore(Video)

Presidenti Republikës Bamir Topi i ftuari i vecantë,  në studion e emisionit “Fiks Fare” në Top Channel, është ndjerë po aq mirë sikurse e kemi parë në studiot e emisioneve politike, duke i dhënë përgjigje pyetjeve ngacmuese të Saimirit dhe  Doktorit.

Pasi ka vlerësuar emisionin Fiks Fare duke e cilësuar si një mekanizëm trasparence të admirueshëm i është përgjigjur pyetjes për ngjarjet e 21 janarit të cilën e ka cilësuar si të hidhur për të cilën fjalën e fundit e kanë organet e drejtësisë.

Presidenti Topi nuk i ka shpëtuar ngacmimit të moderatërorëve të emisionit për momentin kur ai votoi më 8 maj.“Eksperienca ka treguar që vota e presidentit nuk është e fshehtë. Pavarësisht

Për partinë time flasin të gjithë përvec meje. Duhet të vendoset njëherë nëse do të shkohet në atë linjë dhe pastaj të shihet demokracia

Dafina dhe Ledri, sms intime ne Twitter

Edhe pse ka premtuar se këtë vit nuk do të ketë asnjë lidhje dashurore, duket se Dafina Zeqiri e ka thyer premtimin që bërë këtë fillimvit. Disa mesazhe që ka shkëmbyer në faqen personale në Twitter, konfirmojnë krejt të kundërtën.

Ndjekësit e rregullt të faqes së saj kanë vënë re se ems saj dhe Ledrit, ish të dashurit të Altuna Sjediut (para se të martohej dhe ndahej), ka nisur një komunikim jo fort i zakonshëm.

Kjo ka qenë arsyeja që të gjitha këto mesazhe kanë rrëmbyer gjithë vëmendjen e fansave të dy artistëve, me shpresën se mes tyre mund të ketë ndonjë lidhje intime.Sigurisht, që asnjë prej dy artistëve nuk ka pranuar se kanë një lidhje dashurore, apo mos vallë ky komunikim është një mënyrë të tërhequr vëmendjen drejt mediave rozë./vipat.info/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina and Ledri, intimate message on Twitter

Ingrid Gjoni Shtatzene Udheton Drejt Italise...

Shtatzenia, Ingrid Gjoni zhvendoset ne Itali…!

Kengetarja Ingrid Gjoni e cila tashme eshte ne muajin e gjashte te shtazenise se saj, duket se ka vendosur te udhetoje drejt Italise per te vijuar jeten normale ne pritje te bebit, ndoshta me qellim qe aty te kete perkujdesi me shume ndaj femijes qe pritet te vije ne jete ne muajin prill. Artistja eshte pare duke dale fillimisht nga lagjia e saj ne shoqerine e nje mikeshe te saj dhe me pas ka udhetuar drejt Italise, por nuk dihet saktesisht nese ka vendosur qe edhe momentin e ardhjes ne jete te femijes ta kaloje aty. Flitet se kjo arsye udhetimi ka qene thjesht per nje vizite rutine, por nuk dihen ende detaje te sakta. Nderkaq ajo eshte ndier kete periudhe mjaft e lumtur, pasi ka pasur ne krah motren e saj Inisin, e cila pak me pare solli ne jeten vajzen e saj te cilen e quajti Coco. /shqiptarja/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Blerim Destani Na u Be Sheik?

Blerim Destani behet sheik?

Nese i referohemi pasurise se tij, padyshim qe Blerim Destani eshte nje sheik i madh, por ne rastin e kesaj fotoje, ai eshte detyruar nga situata qe te mbulohet. I ndodhur ne nje vend ku edhe meshkujt detyrohen qe te mbulojne koken, Blerim Destani, aktori i njohur shqiptar nga Maqedonia ka zgjedhur te vendose shamine e famshme te sheikeve te Lindjes se Mesme, madje nuk ka nguruar te beje edhe nje foto me mikun e tij per ta pasur si kujtim. Duket sikur kjo situate mund te kete ndodhur gjate koheve te fundit, periudhen e pushimeve kur edhe Destanit i eshte dashur te udhetoje shume. Nga informacionet qe kemi dime me saktesi qe ai ka qene ne Amerike, ku edhe ka kaluar naten e nderrimit te viteve, ndoshta pas kesaj ka marre avionin drejt Emirateve te Bashkuara Arabe. /shqiptarja/janar 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Migjen Krasniqi dhe "Marry Me" behen senzacion brenda nates [VIDEO]

Martesa romantike ne Prishtine

Nje djale i quajtur Migjen nga Prishtina, me 10 janar te ketij viti i ka propozuar martese te dashures ne nje menyre te papare.

Vajza fatlume nuk i ka rezistuar kesaj oferte romantike dhe ka pranuar pa menduar gjate propozimin e djaloshit.

Migjen Krasniqi, kishte mbledhur qindra qirinj per te formuar fjalen Marry Me (Martohu me mua), duke i vene per t’i pare e dashura e tij, Mergita Shabani, dhe ajo pa asnje hezitim ka pranuar.

Me poshte mund ta shikoni videon duke i propozuar martese Migjeni Mergites. /Telegrafi/

Ndiqni videon:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Shaqir Cervadiku edhe pse me shpirt te thyer, i kthehet prape muzikes...

E humbi personin me te dashur te jetes

Kengetari Shaqir Cervadiku edhe pse me shpirt te thyer per shkak te vdekjes se bashkeshortes, deshira per kengen nuk i ndalet kurre.

Ai sapo ka nisur punen per albumin e tij te radhes, i cili thote se do te kete kenge te mirefillta shqipe. Gjate muajve te fundit Shaqiri thote se ka kaluar nje periudhe mjafte te veshtire me humbjen e bashkeshortes, ndonese malli per te e ka shtyre qe te realizoj edhe baladen kushtuar saj, te cilen e promovoi ne emisionin “Odeon”.

“Arsyeja e shkuarjes sime ne Belgjike, ka qene sherimi i bashkeshortes sime, e cila per 11 vjet kishte perkujdesje mjekesore. Por, para 16 muajve e gjysme kam humbe njeriun me te shtrenjte te jetes, bashkeshorten time.

Alban Muja Artisti qe Perfaqeson Artin Vizuel Kosovar jashte Kosoves...

Me shume na cmojne jasht se ne Kosove

Alban Muja eshte njeri nder artistet qe me sukses po e perfaqeson artin kosovar neper vende te ndryshme. Ai thote se arti vizuel eshte nje “storje suksesi” sidomos jashte Kosoves. Muja eshte pjesemarres ne ekspoziten kolektive qe u hap dite me pare ne kryeqytetin e Turqise, ne te cilen merr pjese me projektin “New York, New York”, ndersa disa muaj me pare ka qene i vetmi perfaqesues qe e perfaqesoi artin kosovar ne “European Culture Congress”.

Me 12 janar, Muja do te hape edhe ekspoziten personale ne Ljublane te Sllovenise, ne te cilin vend po qendron si artist resident tashme dy muaj. Ekspozita eshte emertuar “It’s all about names”, dhe perfshine disa projekte personale te tij.

Zeri: Alban, ekspozita ne te cilen edhe ju jeni pjesemarres, dhe e cila po qendron e hapur ne Stamboll, eshte vleresuar e suksesshme. Jeni edhe vete i kenaqur me te?

Nexhmije Pagarusha: Kam Pritur Kaq Gjate Videoklipin e "Bareshes"...

Ajo eshte ikona e muzikes shqiptare, ndersa hiti i saj “Baresha” ende mbetet simbol i kenges qe i ka rezistuar dhe e ka tejkaluar kohen. Kjo e fundit, pas me shume se 40 vitesh pritje, u vizuelizua se fundmi edhe me nje videoklip, te cilin e ndihmoi Ministria e Kultures, Rinise dhe Sporteve dhe Muzeu i Kosoves.

Kenga ne interpretim te ikones se muzikes kosovare Nexhmije Pagarushes, se fundmi u plotesua edhe me nje videoklip, deshire kjo qe Bilbili i Kosoves e kishte prej disa dekadash. Kenga eshte e realizuar me muzike te Rexho Mulliqit dhe tekst te Rifat Kukajt, dhe me orkestren popullore te Radio Prishtines nen drejtimin e Isak Mucollit ne vitin 1966.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online