All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 21 January 2012

Gena e nis fuqishem kete vit ne Prishtine

Zipp Club hapet, Gena kendon, po ashtu dhe Gold Ag, Seldi e qindra te pranishem

Edhe 2012 si duket do të jetë i këngëtarit Gena. Në fakt ky konfirmim na vjen kur shohim se ai në mbrëmjen e të enjtës të 19 janarit, ka qenë i ftuar të këndojë në hapjen solemne të diskos më të madhe dhe moderne në Prishtinë “Zipp Club”. Këngëtari sic shihet në foto ka pasur plot e përplot të rinj dhe adhures të këngëve të tij.

Këngëtari i baladave të bukura, i shoqëruar si gjithmonë me orkestrën e tij, duket se do të mbretërojë edhe këtë vit në tregun shqiptar, sidomos në Kosovë ku po pritet shumë mirë. Në këtë klub kanë qenë të pranishëm edhe repëri i famshëm Gold AG, këngëtari Seldi, dhe këngëtarja bukuroshe Drenusha Latifi e shumë artistë të tjerë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gena's strong start this year in Pristina

And 2012 seems to be the singer Gena. In fact, this confirmation comes when we see it in the evening of Thursday 19 January, has been invited to sing at the opening ceremony of the biggest disco and modern in Pristina "Zipp Club". Singer as shown in the picture has been full of new songs and his adhures.

 Beautiful singer of ballads, accompanied as always by his orchestra, will appear this year reign in the Albanian market, especially in Kosovo where I expected much better. In this club were also present Gold AG famous rapper, singer SELDI, and lovely singer Hind Latifi tjerë. many artists/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Dancing With the Stars Albania 3: Ja emrat e disa nga konkurrentet...

Zbulojme konkurentet e edicionit te trete te ‘’Dancing with the stars’’

Organizatoret ftojne: ‘’Nora Istrefin, Big Mamen, Yllka Gashin, Blerim Destanin, Bleona Qeretin, Adrian Gaxhen, Adelina Tahirin”

Oni Pustina dhe Enver Petrovci jane dy fituesit e dy edicioneve te kaluara te spektaklit ‘’Dancing with the stars Albania’’ qe trasmetimin e ka pasur ne ‘’Vision plus’’. Tashme organizatoret e ketij spektakli po pregaditen per rradhen e trete te edicionit qe pritet te filloje se shpejti. Sikurse edhe heret e kaluara, edhe per kete edicion ofertat ndaj fytyrave publike kane arritur, ndersa ne zbulojme disa nga pretendentet per te cilet thuhet se mund te jene ne garen e madhe te kercimit. Edhe kete edicion mes te konkurenteve do te kete kengetare shume te njohur te cilet edhe pse disponojme informacione se do te jene pjese e spektaklit per shkak se nuk kane mare konfirmimin perfundimtare nuk deshirojne te japin detaje.

Sinani dhe Seldi perfundimisht jo me bashke?

Pse ne videon "Kuq e Zi" djemte duken si te ndare?

Kanë qenë shumë kohë bashkë, pavarësisht se edhe u komentuan keq për këtë afërsi në bashkëpunim me njëri-tjetrin. Edhe në programet në Top Kosova Radio ata të dy nuk kanë qenë bashkë, por njëherë njëri e një herë tjetri.

Kur Seldi është pyetur në këtë program se pse dhe video e tyre e fundit “Kuq e Zi”, pjesa e tij duket sikur është bërë vecmas, ai ka thënë se le të bësojmë ashtu sic mendojmë.

Sinan Hoxha në këtë program ka thënë se më Seldin do të vazhdojnë bashkëpunimet edhe më tutje, ndërsa për videon ai ka treguar se Seldi nuk ka qenë nevoja të ishte më të dhe Medën në pjesët e tyre, pasi sipas tij secili ka bërë pjesën e tij. E megjithatë asnjëri e as tjetri nuk ka folur qartë për ndarjen apo jo si bashkëpunëtorë, ata të dy ka kohë që nuk shihet bashkë apo në të njëjtin koncert si dikur./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan and SELDI definitely not together?

Alberia nuk e don burrin amerikan per Anxhelinen

Alberia Hadergjonaj ka gati bashkepunimin me vajzen dhe mbesat

Ka qenë e ftuar në programin e paraditës në Vizion Plus këngëtarja Albërie Hadërgjonaj, e cila megjithëse ishte me vajzan e  saj, Anxhelinën dhe dy mbesat këngëtaret Argjentina dhe Beatrix Ramosaj, ajo nuk i ka lënë të flasë shumë ato.

Kështu ka dashur që shpesh herë përgjigjet që duhet ti jepnin vajzat, mundohej ti përgjigjej Albëria, natyrisht duke u munduar që ti nxirrte apo ti mbronte ato. Mes të tjerash, ajo tregoi dhe një dembelim të Anxhelinës, e cila erdhi me vonesë në këtë program direkt e në studio.

Stafi i programit u kishte bërë nga një kronikë bukurosheve, kur mes të tjerash, kishte harruar se thashethemi më i ri për Anxhelinën, nuk është arsyeja pse ka ikur në Amerikë, por sepse ajo është  e lidhur me një djalë bisnezmeni, por dhe këtu ndërhyn Albëria, madje ajo tha se nuk do të donte kurrë që vajza e saj të martohet me të huaj, por vetëm me shqiptar.

Kështu që i bie se ajo është dakort me djalin që figuron me emrin Fatmir në krahë të Anxhëlinës. Ndoshta!

Në fund Albëria duke iu përgjigjur thashethemeve për ndërhyrjet në dukjen e saj ka treguar se së bashku me vajzën dhe dy mbesat sapo kanë përgaditur një këngë, dhe në verë do të jetë me video, dhe ajo do të mundohet të duket më e re se to./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alberie Hadergjonaj did not want American men to Anxhelinën

Fotografi shqiptar Veton Osmani vazhdon te befasoje

Bukuroshja Kadrie Canolli sensuale para aparatit te Veton Osmanit

Një nga fotografët më të mirë shqiptar, i cili ka vetëm pak javë që është kthyer nga një tjetër eksperincë e të madhit Fadil berisha, nga Amerika, Veton Osmani vazhdon me fotografitë shumë interesante. Këtë herë është një mis dhe një modele shumë e njohur kosovare me emrin Kadrie Canolli, që josh me sensualitetin e saj, ndërsa shihet edhe një model me një fizik shumë të mirë me emrin Bujar Ajvazi, i cili tregon interesim për bukuroshen. Ndersa per make up eshte kujdesur vajza me me stil per kete pune ne Prishtine, Krenare Limani.

 Një ide më shumë se interesante dhe shumë e nxehtë, falë mendjen dhe dorës të fotografit Veton Osmanin, i cili gjithmonë e më tepër vazhdon të befasojë. Ne mund të themi se fotografitë e tij padyshim mund të konkurojnë dhe të jenë edhe në kopertinat, dhe revistat e huaja, ashtu sic ishte dhe ajo e fundit e modeles Afërdita Dreshaj./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Veton Osmani photographer continues to surprise

One of the best photographers Albanian, who has just returned from week to another experience of the great Fadil Berisha, from America, Veton Osman continues with more interesting pictures. This time is a mis and a very famous model named Kosovo Canolli Kadri, who bewitch with its sensitivities, as seen in a physical model with a very good, which shows bukuroshen interest.

Edita Abazi pas Noizy-t nise histori te re dashurie?!

Edita harron Noizyn dhe historine e dhimbshme, dashurohet perseri!?

Vajza e cila u be objekt i perfolur ne shume media pas intervistes dhene ne gazeten Panorama disa jave me heret, po fillon nje jete te re.

Edita Abazi, modelja e re nga Kosova si duket po fillon te haroje ish te dashurin, reperin Noizy dhe historine e dhimbshme te cilen e ka perjetuar me te. Edita eshte dashuruar perseri dhe tash flitet se ajo eshte nje lidhje me nje djalosh nga Kosova, emri i te cilit eshte Valon.

Fotografite e realizuara nga paparaci ne nje nga klubet e Prishtines tregojne qarte se vajza e cila u be teper e njohur pas historise se shtatzanise me Noizyn dhe abortit, eshte tmeresisht e dashuruar ne te dashurin e ri. Gjithashtu flitet se pas ndarjes dhe problemeve qe kishte pasur me reperin, Edita ka filluar te shoqerohet me nje tjeter reper i cili ne Shqiperi njihet si rivali numer nje i Noizyt pra me Stresin, i cili tashme ka statusin ‘’single’’. /panorama plus/janar 2012/

Emina Cunmulaj, Lidhja me biznesmenin iranian po i sjell popullaritet...

Emina Cunmulaj & Sam Nazarian drekojne ne Los Angeles me David dhe Victoria Beckham

Pas Angela Martinit, nje tjeter bukuroshe shqiptare po pushton mediat amerikane dhe ne mbare boten, eshte fjala per modelen e njohur Emina Cunmulaj.

Nuk behet fjale per zhveshje pasi kete pervoje Emina e ka kaluar qe moti, por lidhja e saj e dashurise me biznesmenin amerikan me prejardhje iraniane po mer nje hov te madh sa qe tashme eshte vene ne shenjester te paparaceve dhe mediave amerikane. Emina ka lene per pak kohe pasarelat per t’i kushtuar me shume vemendje te dashurit te saj Sam Nazarian, duke e shoqeruar ate ne dreka e darka ne mbare qytetet amerikane ku ftohet ai.

Mc Kresha: Per Rozin jam gati te humb 17 kg...

MC Kresha: ‘’Ne emer te dashurise jam ne gjendje te largoj 17 kilogram’’


Ai beri per vete Rozana Radin si ne duet ashtu edhe ne dashuri. Reperi 27 vjecare, nje nga me te njohurit ne Kosove dhe se fundi edhe ne Shqiperi, eshte shume i lire me mediat, ndonese kete gje se fundi ia ka ndaluar paksa lidhja me Rozanen e cila si duket e ka kufizuar ate per nga prononcimi ne media.

Kreshnik Fazliu (MC Kresha) ne nje interviste te shkurte dhene mediave ne Prishtine eshte rrefyer per disa gjera sic jane nderhyrjet kirurgjike, besimin ne Zot, a beson ne UFO, ne cfare zhanri eshte i dobet.

Kujt keni pasur deshire t’i ngjani kur keni qene i vogel?
- Se di…

Alida Duka: Kenga per MTV gati...

Alida Duka: ”Jeta ime ne Gjermani mes kenges, pianos dhe menaxhimit te teatrit”

Kengetarja e re Alida Duka se shpejti pritet qe te befasoje me surprizat te cilat eshte duke i pregaditur per kete vit. Ne kontaktuam kengetaren per te mesuar se cfare eshte duke punuar dhe si po ecen jeta e saj ne Gjermani, dhe ja cfare mesuam nga ajo.

‘’Plani i pare qe dua te realizoj kete fillim viti eshte kenga ‘’Let me be the one’’ per MTV e cila edhe pak dite eshte ne perfundim si edhe balada ‘’S’te fal’’ te cilen dua ta sjell ne fund te muajit ne televizionet shqiptare’’, thekson kengetarja per planet ne muzike duke thene se pas ketyre kengeve ajo do te shfaqet dhe me nje duet per te cilin nuk deshiron te zbuloje detaje. ‘’Me tej do te paraqitem ose me bashkepunim per te cilin nuk kam vendosuar akoma se me ke sepse kam patur shume oferta ndaj nuk mund t’iu them akoma saktesisht’’, tregon Alida. Ne e pyetem gjithashtu edhe per disa gjera te tjera rreth jetes se saj ne Gjermani.

Ermela Mezuraj: Nuk jam martuar, Unazen ka 8 vite qe e mbaj...

Pas lajmit per martese reagon Ermela, ‘’Unaza ne gisht ka qendruar gjate gjithe edicionit te BB’’

Ermela Mezuraj eshte martuar. Ky ishte lajmi qe mori dhene javes qe kaloi duke aluduar ne nje unaze te cilen fituesja e edicionit te fundit te Big brother e kishte pasur ne dore.

Por kete rast nuk e ka lene te ike pa komentuar vet Ermela e cila ka qene si objekt diskutimi. ‘’Mendoj qe nuk eshte mire te aludohet dhe te nxiren lajme te tilla dhe genjeshtrta. Une nuk jam martuar, po te ishte e kunderta nuk do ta mohoja kurresesi dhe nuk eshte e vertete sepse vetem eshte kopjuar nje titull ne nje reviste, i pabaze sepse i gjithe shkrimi nuk e prek fare faktin qe jam martuar.

Kush thote se Tuna dhe Big Mama nuk shkojne mire?!

Tuna dhe Big Mama behen bashke ne koncertin e David Vendetta

Per dy kengetaret te cilat gjithmone eshte perfolur se kane pasur konflikte dhe inate mes veti, Big Mama dhe Tuna Sejdiu tashme kane filluar te shoqerohen.

Vendi ku ato dyja jane takuar kete rradhe ishte koncerti i DJ te njohur David Vendetta ne Tetove. DJ i njohur francez kishte mbajtur nje party ne nje disko te Tetoves me cka dy kengetaret kishin ardhur ne shoqeri te njera tjetres qe te ndjekin nga afer performancen e tij. Kjo dalje publike eshte e dyta me rradhe pas aksionit humanitar te organizuar ne Mc Donalds te po ketij qyteti ku Tuna dhe Big Mama ishin bere pjese e vikendit humanitar per te ndihmuar femijet ne nevoje.

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 21 Janar 2012

Revista INTERVISTA, 21 Janar 2012
 • Eksluzive: Stripman Albania Erioni Show: Si po xhiroj nje film shqiptar porno ne Tirane
 • Gazmend Paja: Bej dashuri dhe jo lufte
 • Sinan Hoxha: E dua dhe e urrej veten!
 • Per here te pare ne shtypin shqiptar, interviste me dy hakersa: Si jua vjedhim cdo pasuord...
 • Alida: Sukses ne MTV!
 • Jeta Faqolli: Eshte koha per te festuar
 • Shkenda Dubova: 2000 euro per nje koncert!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 21 January 2012
Exclusive: Albania Stripman Erion Show: How I shoot a porno film in Tirana Albania
Gazmend Paja: make love, not war
Sinan Hoxha: I love and hate myself!
For the first time in the Albanian press, interview with two hakersa: How we steal any password? ...
Alida: Success on MTV!
Faqolli Life: It's time to celebrate
Shkenda Dubova: 2000 euros for a concert! ]]

Dafina Zeqiri kendon gratis, per te shlyer borxhin...

photo: nehat behrami
Per te shlyer borxhin e koncertit ne Suedi, Dafina Zeqiri kendon falas!

Ne muajt e pare te vitit te kaluar ishte krijuar nje konflikt mes kengetares Dafina Zeqiri dhe nje organizatori te koncerteve ne shtetet skandinave, me cka Dafina ishte nen menaxhim te ish te dashurit Krenar Cocaj dhe kishte aranzhuar disa koncerte ne Danimarke e Suedi.

Njerin nga koncertet e kishte realizuar por per koncertin tjeter edhe pse kishte mare te hollat prej 2.500 euro, ajo nuk ishte paraqitur ne koncert duke dhene arsyetim se kishte pasur disa probleme familjare. Me kete rast, organizatori kishte reaguar duke kerkuar llogari nga kengetarja pasi koncerti ishte paralajmeruar dhe ai ne njeren ane kishte dale si genjeshtare para publikut kur kishte premtuar te sjelle Dafinen atje. Pas disa jave, filluan edhe akuzat mes kengetares dhe organizatorit se kush kujt i ka borxh, pasi kengetarja aludonte ne ate se avansin e kishte mare por nuk duhej t’i ktheje asgje askujt. Por si duket kjo rezulton ndryshe.

Duo Sinan & Seldi ribashkohen, ne mars kendojne se bashku ne Suedi...

Pas mosmarveshjeve, Seldi dhe Sinani ne mars performojne se bashku ne Suedi

Mosmarveshjet te cilat ishin bere shkak qe dy kengetaret e njohur te mos vazhdojne bashkepunimin si duket tashme jane tejkaluar. Seldi dhe Sinani ne muajin mars te ketij viti do te jene perseri bashke ne disa koncerte ne Suedi.

Mos vazhdimin e bashkepunimit nuk e komentoi asnjeri, duke mos dhene arsye se pse ata te dy nuk duan te shfaqen bashke ne koncerte, ndersa thuhej se Sinani ka qene pikerisht ai i cili ia kishte ndaluar Seldit te kendoje kenget te cilat i kane ne duet, derisa me vone Sinani kishte filluar te zbus pak situaten duke thene se nuk do te thote se ata te dy patjeter te paraqiten ne koncerte se bashku sepse nuk kane qene asnjehere si grup, por vetem kane pasur disa bashkepunime dhe jane miq te mire, ndersa Seldi nuk ka preferuar te jap detaje, por ka qendruar nje kohe tek e fejuara e tij Dafina, ne Suedi.

VIP Ballina: Revista PALOMA - 21 Janar 2012

Revista PALOMA, 21 Janar 2012
 • Skandali! Zbulohet video erotike e Ledrit te grupit "Skillz"
 • Ermela mohon zerat per martese, por ben publik te dashurin
 • Floriana Garo, bukuroshja e ABC News: "Per dashurine lash Ameriken"
 • Xhamadani Vija Vija, Paguan Kosova, Kendon Shqiperia! Kush jane kengetaret shqiptar qe marrin miliona ne Kosove?
 • Blerim Destani: Nuk kam vuajtur kurre per femra
 • Mariza Ikonomi: Jeta ime e re ne France!
Erdhem ne edhe kete jave, me shume lajme dhe rubrika te reja! Kopertina i thote te gjitha: qe kete numer nuk duhet ta humbisni per asnje arsye! Mariza Ikonomi vjen ne nje interviste ekskluzive pas nje shkeputje te gjate nga vemendja e medias shqiptare dhe na rrefen per jeten e saj te re ne France! Skandali - Zbulohet video erotike e kengetarit te grupit "Skills" Ledri Vulaj. Ermela Mezuraj ben publik te dashurin e saj te ri. Floriana Garo, bukuroshja e ABC News rrefen: "Per dashurine lashe Ameriken". Blerim Destani: Nuk kam vuajtur kurre per femra. Nje artikull shume interesant vjen nga Fatma H. "Xhamadani vija-vija, pagun Kosova, kendon Shqiperia".

Bleona Qereti reagon: Jam me Ganiun dhe jam e lumtur...

Bleona Qereti mohon lajmin: Jam me Ganiun dhe jam e lumtur

Bleona ndahet nga Ganiu pasi merr nenshtetesine amerikane. Ky ka qene lajmi qe ka zene vend ne faqet e nje reviste roze, por qe ne te vertete nuk eshte me shume se sa nje thashethem i pabaze. Ne shkrim theksohet se kengetarja e ka perdorur te shoqin vetem per interes, sa per te fituar nenshtetesine amerikane dhe me te fituar nenshtetesine, sipas kesaj reviste, Bleona eshte ndare menjehere nga bashkeshorti.

Mirepo, mesa duket behet fjale thjesht per nje tjeter skup mediatik. “Nuk e kuptoj se cili na paska qene ky gazetar apo gazetare, qe ka trilluar nje histori te tille. Mesa duket nevoja per te krijuar nje skup mediatik e ka shtyre te trilloje marrezira, te cilat nuk kane si te mos me prekin.

Une vazhdoj akoma te jem e martuar me Ganin dhe mund te them qe eshte nje martese e shendoshe. Nuk di vertet si t’ua mbush gazetareve mendjen per kete, por te pakten me rendesi eshte qe vete jam e lumtur.”,- thote Qereti per “Bluetooth”. /bluetooth/

p.s. nuk duhet harruar qe vet Bleona i ka kontribuar lajmeve te tilla duke publikuar ne twitter informacione te kesaj natyre. Ja prova:

Ledri Vula duke masturbuar ne Youtube [PHOTO]

VIDEOJA e Ledri Vulajt duke u masturbuar perfundon ne rrjet

Ka perfunduar ne youtube nje video e reperit te njo hur te grupit Skillz, Ledri Vulaj. Video e cila zgjat perreth gjashte minuta tregon reperin duke u masturbuar. Video eshte regjistruar nga nje laptop. Kuptohet qarte qe Vula, ka qene duke komunikuar ne chat me nje person tjeter, qe sic mund te mendohet ka qene vajze. Tema e diskutimit nuk eshte nevoja te shpjegohet sepse kuptohet qarte se ka pasur kontekst seksual. Ne fillim ne video duket qarte fytyra e djaloshit simpatik nga Prishtina, por gjerat kane shkuar vertet larg. Ne minuten e dyte te videos jepet nje pamje e qarte e tij duke masturbuar. Ledri eshte nje prej meshkujve me terheqes te show biz- it shqiptar. Ai ka reputacionin e nje “Heartbreaker” dhe mesa duket videoja qe perfundoi ne rrjet duket se eshte nje hakmarrje e paster e nje prej ish- femrave me te cilat Ledri ka pasur lidhje romantike ose seksuale. Duhet thene se videoja eshte zhdukur nga rrjeti me i madh i videove ne internet, brenda pak minutash dhe sic duket qarte nga fotot ata qe e kane pare kane qene te pakte ne numer.

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 21 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 21 Janar 2012
 • Amarda Toska: Do jemi perseri tek "Dancing", ende asnje plan per femije
 • Linda Halimi transformohet, riben fytyren nga e para
 • Ermela Mezuraj: Ju tregoj ritakimin pas 8 vitesh me Jotin, planet per martese dhe femije
 • Frederiku dhe Alisa ne pritje te femijes se dyte
 • Ja disa nga emrat VIP qe kane marre oferten per te qene konkurrente te "Dancing"
 • Edita Abazi harron Noizin dhe historine e dhimbshme, dashurohet perseri!
 • Adelina Ismajli tani planifikon me Valin fejesen dhe martesen
 • Adi Krasta rikthehet neser ne show-n e pare te vitit 2012
 • Sinan Hoxha shan serbet nga nena ne koncert, reagime ne forume
 • Neda emerohet zedhenese e Aleances Kuq e Zi, fansat shprehen kunder
 • Ledina Celo publikon fotot e reja me djalin, Erlisin
 • Emina & Nazarian drekojne ne Los Angeles me David dhe Victoria Beckham

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 21 Janar 2012

Revista BLUETOOTH, 21 Janar 2012
 • Skandali: Videoja e Ledri Vulajt duke masturbuar perfundon ne internet
 • Jeta e re e Ledines: Mora ndihmese, te me mesonte si te rrisja djalin. Rrefimi i kengetares, nga Festivali tek i biri. Nga vokalizat, tek punet e shtepise. Nga rikthimi ne muzike, tek kendveshtrimi i saj per skenen... E ndjej qe Erlisi do te behet muzikant, me ndjek mua ne prova.
 • Ervini qesharak, thurr endrra per Ermelen: Historia jone s'ka mbaruar. Fituesja: Thjesht e injoroj
 • Aurela Gace: Gjithe jeten me bilete dhe valixhe ne dore. Mrekullia me emrin Grace, bashkejetesa me Skerdin, angazhimet e shumta muzikore dhe kenga e re "Tranzit". Jam ne medyshje per te ardhmen e femijes tim, te qendroj ne Shqiperi apo...
 • Neda e BB4: Pse braktisa FRPD-ne per Aleancen Kuq e Zi. Kam shume per te dhene ne Kavaje dhe Tirane.
 • Silva Gunbardhin s'e le nena te mbaj qen
 • Devis Xherahu: Do behem baba? Nuk e dija...!

Eda Zari urren videoklipet e njepasnjeshme...

Eda Zari jo e dhene pas klipeve

Eshte njera nga kengetaret e rralla te skenes muzikore qe nuk i preferon videoklipet, ndonese ne reportorin e saj ka shume kenge dhe shume pak videoklipe.

Ajo nuk e sheh te arsyeshme qe te shpenzoj kot ne videoklipe, mbase sic potencon edhe vet ajo me mire eshte te realizohet nje kenge e mirefillte se sa te punohet nje klip me nje cmim mjafte te larte.

“Tash per tash i urrej videoklipet e njepasnjeshme. Nuk mund te prezantohet vetem me nje klip artisti dhe qe per nje kohe te gjate mos te realizoj ndonje kenge. Me duket se njerezit jane ngopur duke shikuar videoklipe te ndryshme dhe te stermbushura nga televizionet tona.

Jane konsumuar te gjitha dhe tani me duket se po e teprojne me lloj – lloj skene videoklipesh. Kam respekt per te gjithe koleget e mi, por e kane tepruar me keto spote”, ka thene ajo per “Zeri’.

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 20 Janar 2012

Revista GAME OVER, 20 Janar 2012
 • Vesa Luma: Askush nuk e di cka ka ndodhur me jeten time
 • Frederik Ndoci serish baba; Alisa ne muajin e dyte te shtatzenise
 • Artiola Toska: Jeta ime mes muzikes dhe familjes
 • Rita Ora; Klasifikimi i "4 Music", shqiptarja le pas Beyonce, Usher dhe Jessie J
 • Neda Karafili pjese e Aleances "Kuq e Zi": ne PD nuk gjeta hapesire
 • Emina Cunmulaj: Sam Nazarian ka gjithcka qe nje vajze deshiron
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 20 January 2012

Vesa Luma: Nobody knows what happened to my life
Frederick Ndoci dad again; Alisa second month of pregnancy
Artiola Tosca: My Life between music and family
Rita Ora; classification of "4 Music", Albanian leaves behind Beyonce, Usher and Jessie J
Neda Karafili part of the alliance "Red and Black": I could not find space in PD
Emina Cunmulaj: Sam Nazarian has everything a girl wants ]]

Friday, 20 January 2012

Gena dhe Gold AG e “kallin” diskon “Zipp Club”

 “Zipp Club” diskoja me e madhe ne Prishtine

Të enjten e kaluar në Prishtinë sic kishim paralajmëruar është hapur diskoja më e madhe dhe më modernja në Kosovë me emrin “Zipp Club”. Pas orës 22 diskoja ka qenë e mbushur plot e përlot, pasi ajo ofronte komoditetin dhe hapësirën e duhur për një vend të përshtatshëm argëtimi.

Por një nga arsyet ka qenë dhe këngëtari shumë i njohur nga Shqipëria, Gena i cili ka kënduar për të pranishmit. Në fund moderatori ka ftuar në skenë edhe reperin e famshëm shqiptar Gold AG ku së bashku me Genën kanë kënduar ‘Live” himnin e të gjithë shqiptarëve “Xhamadani vija- vija”, ky interpretim ka qenë ndezja e mbrëmjes e cila ka zgjatur deri në orët e para të mëngjesit.

Egzon Krasniqi, duet me njeren nga motrat Mustafa

Pasi ka realizuar në vitin e kaluar një duet me këngëtaren nga Shqipëria, Ledi Vokshi, këngëtari kosovar, Egzon Krasniqi do të sjellë shumë shpejt një tjetër duet. Këtë herë mësuam se Egzoni do të vijnë në një bashkëpunim me këngëtaren Lule Mustafa, motra e vogël e motrave të famshme Mustafa.

Kënga është realizuar nga Hekuran Krasniqi, një këngë shumë ritmike, e cila do ta ketë një videoklip, për të cilin do të kujdeset produksioni “Maximus”. A do të jetë kjo këngë më “Perfekte” se kënga që ishte me Ledin, urojmë edhe më shumë, derisa presim ta dëgjojmë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Egzon Krasniqi, one of the sisters duet with Mustafa

Vajza e Alberies publikon fotografi te nxehta

Vetëm pak ditë më parë, në një foto ajo shihet përkrah një djali të një biznesmeni të njohur shqiptar, bëri xhiron e medieve shqiptare, sot ajo provokon duke thënë se ajo vërtet është rritur. E kemi fjalën për këngëtaren Anxhelina Hadërxhonaj, vajzën e Albëries, e cila siç e shihni në këtë foto, ajo vjen shumë “Hot”.

Nuk jemi të sigurt nëse nëna e saj ka qenë dakord për këtë foto, por sigurohemi se zgjedhja e futbollistit të Barit, Fatmir Hysenbelliut. Ndërsa, sa shihet kjo foto që është publikuar është realizuar nga një fotograf shqiptar me emrin Flor Abazi. /Maksim GJokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alberie's daughter publishes hot pictures

Just a few days ago, in a photo it is seen beside a son of a notorious Albanian businessman, made ​​the rounds of Albanian media today saying it provokes it really has grown. We're talking about Angelina Hadërxhonaj singer, daughter of Albëries, which as you see in this picture, she comes very "Hot".

Rezarta Shkurta vdes per “pershesh gjeli”

 Cfare pelqen dhe cfare jo Rezarta Shkurta

Këngëtarja 25-vjeçare, Rezarta Shkurta vjen sot në rubrikën tonë me gjërat që i pëlqen dhe që nuk i pëlqen t’i bëjë në jetë. Ajo ka shumë gjëra që thotë se i pëlqejnë, e do shumë familjen, artin, si: pikturën  muzikën, udhëtimet.

Por, Rezi pëlqen edhe të jetë kështu elegante siç është dhe kjo falë metabolizmit që ka, por ajo vdes shumë të ushqehet me “përsheshin e gjelit”. Këngëtarja ka treguar se i pëlqen shumë që të mësojë nga gabimet dhe gjërat negative që i ndodhin.

Ndërsa durrsakja nuk pëlqen të tundohet lehtë, nuk i pëlqen të bëhet tani për tani nënë, pasi thotë se nuk është gati. Nuk e pëlqen diçka nga fiziku i saj, por nuk do ta tregojë se çfarë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rezarta Shkurta die for "mush crows"

Genta Ismajli, e guximshme edhe kur te martohet [AUDIO]

Intervistë atraktive me këngëtaren Genta Ismajli

Kudo që ajo është, përbën një lajm, por këtë herë në fillimin e vitit ka dashur t’i tregojë lajmet e saj të vërteta vetëm në “Top Kosova Radio” e ftuar në programin e natës “Top Vip”. Kjo është Genta Ismajli, e cila pasi ka treguar shumë momentet e saj më të bukura të vitit që i lamë pas, dhe nisjen e këtij viti, ajo urren një gjë “Kur gazetarët e pyesin se a ka ndonjë skandal nga Genta”.

Ne nuk e pyetëm këtë, por në intervistën me pyetjet atraktive ‘Mix-max’, provokuam tipin e saj, deri në rrezikun e të përdorurit shprehjen “Qoftë larg!”, për të treguar guximet e saj në skenën muzikore shqiptare, edhe në të ardhmen.

Pyetjes, që siç na tha këngëtarja e suksesshme në radio, do të donte të kishte dhe të tjera, megjithëse ne kishim zgjedhur vetëm 10, ku të gjithë nisnin me krye-pyetjen se Genta do të jetë gjithmonë e guximshme në tregun muzikor shqiptar, edhe nëse.....

“Kosova Sot”: Të tjerët duan të të skandalizojnë me lajme të pavërteta?
Genta:  Po, patjetër që po, këtë e kam prej lindjes.

Nereida Isufi: Jam krenare qe jam shqiptare...

Flet posacerisht per gazeten Tema, Nereida Isufi, finaliste e Miss New York 2012

Finalistja e Miss New York: Krenare qe jam shqiptare

Mesuam se jeni kualifikuar ne finalet e konkurrsit Miss New York 2012 te organizuar nga Trump Organization ne date 14 dhe 15 janar dhe keni marre cmimin “People Choice Award”. Sa e vleresuar jeni ndjere nga ky cmim?
- Te qenurit finaliste ne Miss New York dhe marrja e cmimit ” People Choice Award”, eshte nje vleresim shume i vecante per mua. Kishte shume konkurente te tjera qe ishin shume te kualifikuara dhe ndjehem shume krenare qe arrita ta merrja kete cmim, pasi ishte hera e pare qe merrja pjese ne nje konkurs bukurie kaq prestigjioz. Natyrishit qe kurora e Miss-it ishte synimi im, mirepo duke mare parasysh kokurrencen me te cilen perballesha, jam shume e kenaqur me arritjen time.

Nje shqiptaro-amerikan qe na ben krenar

The Sopranos”, “Law & Order”, “Sex and the City” dhjetëra seriale e filma artistikë që i keni ndjekur me endje, me fansa në gjithë botën, me çmime dhe trofe. E mes tyre një emër James Biber.

Asgjë e jashtëzakonshme deri këtu. Por nëse do t’i shtonim këtu vendin e tij të lindjes, atëherë del se çdo shqiptar duhet të krenohet me të.James Biber ka prejardhje nga Kosova, prej së cilës është larguar që në moshë 2 vjeç kur familja e tij kishte emigruar në Amerikë. Aktualisht është 46 vjeç dhe gjithë jetën ka jetuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Si emigrant me origjinën prej një vendi të panjohur për botën, fillimisht e kishte pasur të vështirë të depërtonte në botën e kinematografisë amerikane. E cilësojnë aktor të rrallë, të veçantë, pasionant.
Në njërën nga intervistat i tij ai kishte shprehur dëshirën që ka për të interpretuar një film për Shqipërinë nën drejtimin e Enver Hoxhës, po ashtu edhe një film me personazh heroin legjendar Adem Jashari.
“Nuk ka ende një shkrimtar që e ka përshkruar si duhet luftën dhe biografinë e Adem Jasharit. 

Eliza Hoxha: Mbylleni ju qe nuk kuptoni "Suus"...

Shshshshshshtt...!

Me dritheroj, me mori me vete dhe me beri te reflektoj. Ky ishte emocioni kur degjova per te paren here kengen “SUUS”. Emocioni u be edhe me i fuqishem kur ky reflektim i nje kenge kaq personale beri qe ne 50-vjetorin e festivalit ne RTVSH te thyhet edhe tabuja kolektive, qe nje shqiptar i Kosoves nuk mund ta fitoje ate dhe ta perfaqesoje Shqiperine ne Eurosong.

Lumturia rritet kur e mendon se nje kenge kaq intime dhe pa tendence imponimi audio-vizuel mori miratimin e jurise profesionale, por edhe te publikut njekohesisht. Nje moment ky i rendesishem per te gjithe ne, qe shenon nje drite per nje kthese dhe nje etje per vleren e vertete dhe per krijimin e sinqerte ne dimensionet e ndryshme te krijimtarise shqiptare.

The most famous Albanian divorces

Divorcet më të famshme shqiptare

Dashuri të nisura në bankat e shkollave, në zyrat e punës, apo dhe në udhëtime të këndshme. Të kurorëzuara më pas me martesë dhe shumë shpejt, trashëgimtarët u kanë mbushur jetën me gëzim.

Por me kalimin e viteve, duket se dashuria e tyre është venitur, pasioni është shuar dhe fëmijët nuk kanë mundur t\’i mbajnë të lidhur.
Martesa ka shkuar drejt fundit, derisa një ditë kanë trokitur në dyert e gjykatës për t\’i dhënë fund.

Bëhet fjalë për personazhe VIP të politikës, artit, kulturës apo muzikës. Personazhe që kanë hyrë në histori, që kanë vëmendjen e të gjithëve, por që kanë dhe anën e tyre të dobët. Ja kush janë VIP-at e divorcuar në vite, arsyet që i shtynë drejt një vendimi të tillë dhe jeta më pas…

Grupi Youccaps Synon Suksesin...

SYNOJNE SUKSESIN

Youcapps eshte nje tjeter emer i nje grupi te ri reperesh nga Prishtina. Kane bere disa kenge. Tani kane realizuar edhe klipin e njeres prej tyre. Jane vetem ne fillim dhe i pret shume pune deri te suksesi, por premtojne qe nuk do ndalen. Ne intervisten per Express, Dardan Kastrati, lider grupi, flet me shume per sfidat dhe planet per te ardhmen.

Na e jepni 1 CV te shkurter, kush eshte Dardan Kastrati?
- Grupi Youccaps perbehet prej dy anetareve; Dardan Kastrati dhe Allen Meta. Grupi eshte formuar qe ni kohe te gjate, por me kenge profesionale kemi startuar qe 3 vite. Ne kete grup kane qene edhe disa anetare tjere. Kenge profesionale te realizuara jane 15, prej tyre 3 jane me bashkepunime.

Noga nje kenge me Unikkatilin...

Noga: Do te lansoj kenge me Unikkatilin

Eshte ky pohimi sensacional i radhes i cili vjen nga tinejxheri kosovar, qe duket se do te befasoje te gjithe – Noga ka ne plan nje kenge te cilen do ta lansoje ne bashkepunim me reperin e ‘labelit’ TBA, Unikkatil.

Gjithnje sipas Noges, kenga eshte prane marreveshjes per lansimin e saj, megjithese nuk ka pasur ndonje konfirmim zyrtar nga ndonje anetar i grupit TBA per kete.

“A do te jete me klip apo jo? Do te shohim, te gjitha bashkepunimet i kam me videoklip. Sa i perket klipit nuk mund te them asgje”, theksoi Noga. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
NOGA: I will launch a song with Unikkatil

Dafina Zeqiri dhe Supernova e saj e pelqyer [VIDEO]

Këngëtarja më e suksesshme e kohëve të fundit, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë shumë e pëlqyer nga publiku shqiptar. Këtë e dëshmojnë klikimet e shumta në YouTube që ka marrë videoklipi i saj më i ri, “Supernova”.

Klipi në fjalë është plasuar më 17 dhjetor 2011 në faqen e internetit të shpërndarjes së videove, ndërsa pas diçka më shumë se një muaj ka arritur shifrën prej më shumë se 571 mijë klikime. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina and her liked Supernova

The singer's most successful recent Dafina, continues to be very pleasing to the Albanian public.This is proved by the numerous clicks to YouTube video clip that has taken her youngest, "Supernova".

The clip in question was introduced on December 17, 2011 on the website of video distribution, and after little more than a month has reached the figure of more than 571 thousand clicks. / Telegraph /


Angela Martini nuk e ka arritur ate qe don


Anxhela Martini është një nga modelet më të kërkuara të momentit. Rruga e saj e modelimit dhe fotomodelimit ka nisur mirë, me shumë vrull dhe ambicie. Ajo ka realizuar linjën e saj personale të veshjeve të brendshme dhe është pjesëmarrëse në disa kalendarë të suksesshëm.

Për të ky është vetëm fillimi pasi ajo ëndërron të bëjë më shumë, sidomos në lidhje me botën femërore, veshjet, kozmetikën apo produktet. Ndërsa edhe pse konsideron si të suksesshëm vitin 2011, bukuroshja thotë se ende nuk e ka arritur atë që dëshiron.

“Ende nuk e kam arritur atë që dua. Unë jam shumë ambicioze dhe për mua çdo ditë vijnë gjëra të reja. Unë e pëlqej punën dhe, edhe sikur të më falin para e pasuri unë nuk do të hiqja dorë nga puna, pasi e dashuroj atë. Unë sërish do të punoja. Unë kam qejf të punoj dhe pastaj të shoh rezultatin e asaj që kam bërë.

VIP Ballina: Revista CELEBRITY - 20 Janar 2012

Revista CELEBRITY, 20 Janar 2012
 • Miriam Cani: Suksesi nis nga Shqiperia
 • Adelina Ismajli fejohet me menaxherin
 • Menaxheri i Dafina Zeqirit: Muzika, luks qe duhet paguar
 • Neda Karafili i hyn politikes, zedhenese e Aleances Kuq e Zi
 • Genc Prelvukaj, ish-gruaja lidhet me mashkull 4 vjet me te ri
 • Big Brother 5: Hermes Nikaj pjese e show-it
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Celebrity Magazine, 20 January 2012

Miriam Cani: Success starts from Albania
Adelina Ismaili betrothal manager
Dafina Manager: Music, luxury you must pay
Neda Karafili of entering politics, spokeswoman Black Red Alliance
Prelvukaj Genc, ex-wife is related to male 4 years younger
Big Brother 5: Hermes Nikaj's part of show ]]

Thursday, 19 January 2012

Eneda nuk ka kohë për martese

Portokallia e len vajzen pa martese

Këngëtarja nga Shqipëria, e cila së fundmi po e bën edhe rolin e prezantueses në spektaklin humoristik “Portokalli”, Eneda Tarifa, ka deklaruar se ajo dhe partneri i saj Erjoni, me të cilin është në lidhje qe 15 vite, nuk po gjejnë kohë për t’u martuar.

“‘De fakto’ jemi të martuar. Për mua bashkëjetesë apo martesë nuk ka ndryshe. Është vetëm një ceremoni ose një dokument që në jetën tonë të përditshme nuk është se do të na e ndryshonte”, ka thënë këngëtarja për revistën Shqip.

Ajo është pyetur nëse do të lindë fëmijë gjatë bashkëjetesës, gjë që është bërë ‘modë’ te këngëtaret shqiptare, ndërsa përgjigja ka qenë: “Pse jo. Nuk ka asgjë të keqe. Rëndësi ka sesa e shëndetshme është lidhja dhe si përballohet rritja e këtij fëmije”. Ndërsa ka shtuar se nuk do të ndodhë edhe për një kohë./Shqip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eneda no time for marriage

Adelina Berisha dhe Besnik Cakaj jane shoke

Keqkuptime per afrimin mes Besnikut dhe bukuroshes Adelina Berisha

Edhe pse të dytë janë shfaqur bashkë në programet e Vitit të Ri, mbase kanë krijuar edhe një atmosferë të madhe në show-n e “Op Labi Party” në mes tyre nuk ka diçka më shumë. Bëhet fjalë për Adelina Berishën dhe Besnik Çakaj.

Dyshimet janë ngjallur në rrethin shoqëror, ndonëse thuhet se ata janë në prag të lidhjes së tyre, mirëpo që të dy e mohojnë këtë, duke e quajtur vetëm një spekulim dhe thashetheme në opinion.

“Besnikun e kam vetëm shok dhe asgjë më shumë, edhe pse kam vallëzuar me të në programet e Vitit të Ri, ne thjeshtë jemi vetëm kolegë dhe mund të lozim me të gjithë. Mirëpo këtë spekulim unë e mohoj kategorikisht sepse në mes nesh nuk ka asgjë më shumë”, ka thënë Adelina për “Zëri”.

Geti bashkepunim me Faton Maculen


Njëri nga reperët më të suksesshëm kosovarë, njëherësh njeriu kryesor i “BabaStars”, Getoar Selimi, do të realizojë një tjetër bashkëpunim interesant- ai do të bëjë një këngë me xhaz-kitaristin, Faton Macula, i cili jeton dhe vepron në SHBA.

Konfirmimin e projektit e ka bërë Faton Macula në profilin e tij në Facebook, duke premtuar se ky bashkëpunim do të jetë “i çmendur”.

Kënga do të jetë një përzierje e hip-hopit me xhaz, ndërsa pritet që t’i realizohet edhe videoklipi. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Getty cooperation with Faton Macula

One of the most successful rappers Kosovo, once the leading man of "BabaStars" Getoar Aegis, will conduct another interesting collaboration-he will do a song with jazz guitarist, Faton Macula, who lives and works in the U.S..

Valentina Spaho injoruese ndaj thashethemeve

 Valentina qe tha "Ti nuk me besove"

Si duket Valentina ka zbuluar magjinë e të qenurit mirë, në intervistën eksluzive për Editorial  ajo na tregon shumë gjëra rreth jetës së saj, ajo din se si të mbajë veten larg stresit, kujdeset për vetën me ushqime që nuk janë shumë të rënda për organizmin, shkon në palestër së paku 4 herë në javë, thotë që është aktive në jetë, konsumon shumë ujë që është shumë me rëndësi për organizmin, megjithatë ajo akoma përdor cigare gjë që njëkohësisht është e dëmshmë për shëndetin saj.

Editorial: Momentalisht me çfarë jeni duke u marrë?

Valentina: Jam kthyer në New York dhe po kaloj pak kohë me familjen poashtu po përgaditem për një “single” të ri.

Editorial: Pas Hitit “S’ka më ne” hiti radhës cili do jetë?

Valentina: Kënga më e re që titullohet “Ti nuk më besove” me tekst nga Gjyste Vulaj ndërsa muzika dhe aranzhmani nga Sokol Vulaj, është një këngë shumë e mirë dhe po më gëzon fakti që pëlqehet shumë nga publiku.

Zija Saraci: Festivali i RTSH nje deshtim i paralajmeruar...

Zija Saraci: Festivali i RTSH, nje deshtim i paralajmeruar

Zija Saraci eshte emer i njohur ne krijimtarine muzikore shqiptare, kenget e te cilit kane mbetur ne kujtesen e publikut. Emocionet dhe vlerat qe ai dhuroi me krijimtarine muzikore e kane bere nje emer te dashur dhe te vleresuar nga publiku, i cili kurre nuk i ka kursyer duartrokitjet. I larguar prej vitesh ne Itali, ku dhe jeton, kantautori Zija Saraci tregon se i vjen keq qe aktiviteti me i rendesishem i kenges shqiptare, Festivali ne RTSH, eshte katandisur ne nje gjendje te mjerueshme. Me nostalgjine qe ka nder vite per kete aktivitet, ne intervisten dhene per gazeten, kantautori Zija Saraci pohon se ne festival duhet te afrohen njerez me aspirata, ku te nderthuren tradicionalja, pervoja me zhvillimin e kujdesshem modern te talenteve te reja, dhe perzgjedhja e artisteve debutues dhe materialeve te tyre duhet te behet vetem ne baze te moralit dhe aftesise profesionale. Kengetari Zija Saraci ne jeten e tij artistike u be shpejt i perkedheluri i kompozitoreve te njohur si, Nikolla Zoraqi, Gjon Simoni, Ferdinand Deda etj, per te cilet kengetari durrsak vazhdon te ruaje nje respekt te vecante. Sot ai pohon se ne lulezimin e aftesive te tij profesionale ndjehet i perjashtuar, i skajuar nga organizatoret e sotem te evenimenteve te ndryshem lokale dhe kombetare.

P.I.N.T hap zyret dhe kafenene

Rap ‘labeli’, “Për Inati T’Njoni Tjetrit Recordz” ka hapur zyret e veta, ndërsa nuk do të mungojë as kafeneja, që është dhe risi për industrinë muzikore shqiptare.

Bëhet fjalë për një objekt, ku në katin e parë është hapur kafeneja dhe në katin e dytë gjenden gjashtë zyre me studiot dhe me njerëz të cilët merren me punët administrative të “P.I.N.T”. Kështu ka deklaruar për Telegrafin njëri prej pronarëve, njëkohësisht reperi Lyrical Son.

“P.I.N.T nuk është ‘label’, është një komunitet, më shumë se një komunitet, është familje, madje më shumë se një familje. Është përzierje e të tri termave, ne jemi në shërbim të komunitetit. Kafeneja është e hapur për të gjithë, më shumë për njerëz të artit, të muzikës, të gazetarisë, por edhe për fansat”.

Lil Vlora lanson klipin e ri

Lil Vlora don te hyje ne MTV

Reperja shqiptare, Lil Vlora, ka lansuar këngën e re me klip “Me Money” që vjen në bashkëpunim me reperin amerikan Jboi.

Lil Vlora, emri i vërtetë i të cilës është Vlora Islami, karakterizohet për stilin e saj të veçantë të këndimit, me të cilin ka krijuar fansa të shumtë anë e mbanë trojeve shqiptare.

Dhe, së fundmi projekti të cilin ajo shpreson ta shohë edhe në MTV, “Me Money” e ka punuar me një reper amerikan, pjesa e të cilit është xhiruar në Los Angeles dhe ku më pas është bërë dhe montazha e klipit, të cilin mund ta shikoni më poshtë:/Telegrafi/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lil clip launches new Vlora

Jellmaz Dervishi: Nuk jam ne lidhje me Adelina Tahirin...

Jellmaz Dervishi mohon te kete lidhje me Adelinen

Edhe pse jane pare bashke ne xhirimet e Vitit te Ri ne televizionin Alsat te Maqedonise, ku Jellmazi eshte edhe redaktor i programit artistik, dyshimet ne opinion kane lindur menjehere qe ata mund te jene me shume se miq.

Mirepo Jellmazi i cili njeheresh eshte edhe koreograf dhe menaxher i Tunes, kategorikisht kete e mohon duke thene se ne mes tyre nuk ka asgje me shume se shoqeri.

The Freelancers promovojne albumin e pare "N'kuti"...

“The Freelancers” me album te ri

Djemte e grupit muzikor “The Freelancers”, te cilet njihen per rrymen e vecante te te berit muzike te rokut alternativ-elektoronik, tashme jane me albumin e tyre te pare. “N’kuti” titullohet albumi i tyre, i cili u promovua se fundi e qe grupi para te pranishmeve performoi te gjitha kenget e albumit “Live”.

Te gjithe te pranishmit paten rastin qe aty per aty ta blejne albumin “N’kuti”, i cili pritet te jete mjaft i suksesshem per shkak te vecantise se rrymes muzikore qe permban. Viti 2011 ka qene nje vit shume i suksesshem per “The Freelancers” si arsye e pjesemarrjes ne “Exit Festival” ne Novi Sad, perfundimit te incizimeve te albumit tyre te pare, realizimit te dy spoteve per kenget “Father” dhe “Pse?” nga Pinkmoon Creative, anetarit te ri ne bend, Adem Hasanit (klaviature), pjesemarrjes neper koncerte festivale ne Tirane, Prishtine e Mitrovice etj.

Alfons Ballici: Ne Festivalin e Kenges mungoi melodia...

Alfons Ballici: RTSH s’kishte njerez te kualifikuar per perzgjedhjen e kengeve te festivalit te fundvitit

Festivali i Kenges ne RTSH nuk prezantoi ne 50 vjetor krijimtarine artistike qe priste publiku, aq me shume qe dhe per emrat e njohur te krijimtarise muzikore ai nuk erdhi ne nivelin artistik qe pritej. Kompozitori i njohur Alfons Ballici, i cili ne vitin 1968 u ngjit per here te pare ne skenen e festivalit tregon se ne 50 vjetor ky aktivitet linte per te deshiruar, ndersa skenes i munguan dhe shume emra te njohur te krijimtarise muzikore. Dekada te tera me krijimtarine muzikore nderuar dhe me titullin “Mjeshter i Madh”, kompozitori Alfons Ballici pohon se problemet me festivalin nisin qe nga perzgjedhja e kengeve qe behet per festivalin.

Sipas mjeshtrit te kenges shqiptare, nese do te ishte nje komision i afte dhe me pervoje, atehere do te behej nje perzgjedhje artistike me vlera dhe nuk do te kishim keto probleme ne krijimtari.

Klinton Zeqiraj: Me pelqejne femrat e bukura dhe te sinqerta...

“Me pelqejne femrat e bukura dhe te sinqerta”

INTERVISTA/ Flet modelisti, balerini, moderatori i emisionit “COCTAIL”, Klinton Zeqiraj

Nje i ri qe guxon dhe punon. Kudo qe shkel do te lere gjurme. E fillon karrieren si balerin, pastaj modelist, moderator dhe tashme do te konkurroj per aktrim. Nuk mund ta kuptoj jeten pa art, pa skene. Cdo gje e ka fituar me vullnet dhe me pune kembengulese. Simpatik, i qeshur, energjik, keto jane cilesite e tij qe e kane bere te dashur ne shoqeri, por dhe kerkues ne jete.

Kur dhe ku ka filluar te kercej Klintoni dhe kush e ka zbuluar si talent?
- Une kam filluar te kercej qe ne moshe te vogel. S’e di, por me pelqente shume te kerceja dhe shpesh here kur degjoja muzike ritmike cohesha direkt dhe e kerceja. Si talent me ka zbuluar nje profesor baleti ne Sarande pasi me pa ne nje audicion, me tha se kisha te dhena dhe talent per t’u bere nje balerin, keshtu qe, kete gje ia vura ne dukje dhe familjes dhe menjehere m’u krijua ideja per t’iu futur ketij profesioni.

Aurel Amzai: Une jam Shqiptar dhe ndjehem Shqiptar...

“Tirana eshte qyteti me interesant, ku gjallojne kultura te ndryshme”

INTERVISTA/ Flet kengetari shqiptaro-maqedonas Aurel Amzai: “Une jam shqiptar dhe ndjehem shqiptar”

Dy here pjesemarres te Kenga Magjike, por edhe ne shume festivale te femijeve ne Maqedoni, Aurel Amzai tashme eshte nje nga kengetaret me te degjuar nga te rinjte. Dhe pse studion per Arkitekture ai asnjehere si ndahet kenges. Per te, Tirana eshte kryeqyteti, ku mund te gjesh veten dhe ku mund te kalosh caste te kendshme. Sipas tij, femrat shqiptare jane me te emancipuara ndersa ato te maqedonise (shqiptaret) me tradicionale.

Labi i “TV21” gjobitet nga policia

Prezantuesi i shumë emisioneve në televizionin 21, Labinot Gashi – Labi ia sheh sherrin koleges së tij, Merita Sekiraqes, njëherësh prezantuese e emisionit “Bon bon”  në po të njëjtin televizion.

Derisa Labi ishte ftuar për të dhënë detaje rreth edicionit të dytë të emisionit “Unë jam top model 2” që pritet të filloj shumë shpejt, ai duke u ngutur për të arritur në kohë në emision dhe duke biseduar në telefon me Redaksinë, ndalohet nga policia ku dhe si pasojë gjobitet.

Labi më të hyrë në emision, kërkoj falje teleshikuesve duke treguar edhe fletën e verdhë të cilën e kishte marrë “bakshish” nga policia jonë.Siç duket policia janë shumë strikte në Kosovë, sa që nuk bëjnë tolerime as për fytyra publike./tung.ch/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Labi of "TV21" is fined by police

Wednesday, 18 January 2012

Njomza Hyseni gati nje kenge nga Virusi


Këngëtarja që pavarësisht njihet si e re në skenën shqiptare, Njomza Hyseni, ajo na tregoi se ka vite që këndon. Njoza ka qenë e ftuar në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio ku ka treguar se megjithëse sot këndon edhe muzikë popullore, apo nëpër dasma, kurrë se kishte menduar se mund të këndojë edhe një zhanër të tillë.

Këngëtarja simpatike dhe me një zë shumë të veçantë më parë ka qenë tepër e dashuruar pas muzikës Rock, dhe Havy Metal. Ajo ka menduar se këtë vit të vijë më fuqishëm dhe tregoi që sapo ka realizuar një këngë me muzikë nga Virusi, e me tekst të Arsim Bunjaku, një baladë që do të vijë dhe më një video.

Por artistja që i ngjan me zë këngëtareve të huaja, ka dhe një këngë e cila po dëgjohet shumë në radio, e realizuar nga Chipsi, ndërsa tregoi se adhuron shumë këngëtaren Aretha Fraklin dhe do të donte shumë ta takonte./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Njomza Hyseni about a song by virus

Jonida Maliqi “in”, edhe pas lindjes

Ka qenë nata e Krishtlindjeve kur këngëtarja Jonida Maliqi është bërë nënë, duke sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, të cilin e ka pagëzuar me emrin Dan.

E që në atë kohë, e cila duket sikur ka kaluar një vit, por jo, vetëm 3 javë, ajo nuk është shfaqur më në publik, por ja, ne kemi siguruar këto dy foto ku këngëtarja vjen dhe duket shumë ‘in’ në stilin e një artiste rock moderne.

Kjo foto është e re, por nuk është shumë e sigurt nëse është realizuar para se të lindë, apo ndoshta këto ditë si nënë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
.- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Jonida Maliqi "in", even after birth

It was Christmas night when the singer Jonida Maliqi has become a mother, bringing to life her first child, whom he baptized with the name Dan. And at that time, which seems like a year has passed, but no, just 3 weeks, she appeared in public, but here, we have provided these two photos where the singer comes and looks very 'in' in style of a modern rock artist. This picture is new, but is not very safe if performed before birth, or perhaps these days as a mother./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online