All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 4 February 2012

Rozana Radi rregullon miqesine mes Mc Kreshes dhe Noizyt

Na erdhi mirë kur ne zbuluam këtë foto, e cila tregon tre personazhë të muzikës shqiptare, ciftin Mc Kresha dhe Rozanën dhe Noizyn. Por në fakt afërsia e tyre, mes dy reperëve nuk mund të ishte kjo që po shohin, ndoshta po të mos kishte qenë Rozana Radi që i ka takuar.

E themi këtë pasi kohë më parë thuhet se dy reperat kanë pasur konflikte. Ndërsa këngëtarja Rozana Radi, para se të bashkëpunonte me Kreshën dhe të lidhej me të, ajo kishte bashkëpunuar edhe me Noizyn, madje shumë thashetheme flisnin për një lidhje mes tyre në atë kohë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana Radi regulates friendship between Mc Kreshës and Noizy

We felt good when we found this photo, which shows three characters of Albanian music, and Rozanën couple Mc Kresha: News. But in fact their proximity, between two benchmarks could not be it that I see, maybe if it had not been Rozana Radi that it has met.

We say this because long ago said that the two benchmarks had conflicts. While singer Rozana Radi, before cooperating with Kreshën and plugged it, it had cooperated with Noizy, even more rumors talk about a connection between them at that time./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Rovena Domi, Missi qe nis boten e televizionit

Eshtë e bukur dhe shumë sharmante, ndërsa ka shkelur edhe spektaklet botërore, sic ishte pjesëmarrja në “QUEEN of the World 2010-11” ku përfaqësojë bukurinë shqiptare. Kjo është Rovena Domi, missi që këto ditë i është bërë një ftesë në Tiranë nga Tv Planet për të qënë prezantuese në një program të përditshëm shumë të ndjekur nga të rinjtë.

Vajza si duket mësuam se e ka pranuar këtë ofërtë, pasi falë bukurisë së saj ka edhe të folurit bukur dhe shumë e përshtatshme për këtë program. Kështu që bukuroshen Rovena Domi nuk do ta shohim vetëm nëpër kopertina revistash, apo gazetash, por edhe në programe televizive./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rovena Domi, who went missi world of television

It is beautiful and very charming, and has violated the World shows, as was participation in the "Queen of the World 2010-11" which represent Albanian beauty. This is Rovena Domi, missi these days has become an invitation to Tirana from TV presenter plans to be in a daily program pursued by many young people.

Learned that girls seem to accept this offer, because thanks to her beauty has beautiful speech and very suitable for this program. So Beauties Rovena Domi will not only see through cover magazines, or newspapers, on television programs./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Dhurata Ahmetaj si Jenifer Lopez?

E cuditshme , por sërisht e vërtetë, janë dy artiste, dy këngëtare ku njëra është shqiptare e tjetra e huaj, por që ngjajnë aq shumë. Nëse nuk e besoni shihni këto dy foto, është fjala për Jenifer Lopes dhe Dhurata Ahmetaj, madje kjo e fundit kur ishte në Top Kosova Radio kishte thënë se shpesh herë i thonë kështu se ngjan me Jenifer Lopes.

Madje sic mësojmë edhe shoqëria e këngëtares nga Kosova i dërgojnë fotografi të këngëtares Jenifer Lopes ku duken njëjtë. Sikur ta dinte Jenifer se sozja e saj është në Kosovë, e aq më tepër është këngëtare do të bënte një tentativë kërkimi. Ndërsa Dhurata Ahmetaj besoj se ndjehet e lumtur për këtë krahasim./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dhurata Ahmetaj seem Jennifer Lopez?

Strange, but true again, are two artists, both singers where one Albanian and one is foreign, but that they like so much. If you do not believe you see these two pictures, it comes to Jennifer Lopez and Gifts Ahmetaj, even when the latter was in the Top Radio Kosova has said so often say it looks like Jennifer Lopez.

 Even as we teach the singer from Kosovo society to send pictures of singer Jennifer Lopez which look the same. Jennifer knew that if her sozja is in Kosovo, much more is singer would make a tentative inquiry. While gifts Ahmetaj believe that he feels happy for this comparison./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Kur Linda Halimi behet elegante!

Ka zë të bukur, ishte rrumbullake, por duket më elegante. Kjo është këngëtarja Linda Halimi, e cila pothuajse cdo ecje të saj e tregon duke pasqyruar një foto në rrjetin facebook. E në fakt edhe ju që i shihni këto dy foto, ku tregojnë Lindën e këtyre ditëve, ju duket më elegante, nëse e krahasoni me këngëtaren para dy viteve.

Dashuria me Big D i ka bërë mirë, apo edhe kujdesi për veten dhe zgjedhja e ushqimit? Sido që të jetë, tani ata që e quajnë veten kritikë të muzikës shqiptare, kur të flasin për një artiste që nuk është seksi, nuk duhet ta përmendin më si shembull Linda Halimin, pasi ajo tashmë po shkon rrugës për të qenë elegante dhe joshëse./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
When Linda Halimi is elegant!

There are beautiful voice, was round, but it looks more elegant. This is këngëtraja Linda Halimi, which almost every clip shows her a picture reflecting the facebook network. And in fact you see these two pictures, which show Lindën these days, you look more elegant, if you compare the singer two years ago.

Love the Big D has done well, or even care for themselves and choice of food? However, now they call themselves critics of Albanian music, when talking about an artist that is not sex, not to mention the example Linda Halimi, since it is already heading the way of being elegant and seductive./Albavipnews/Kastro Zizo publikon komente raciste kunder turqve...

Kastro Zizo publikon komente raciste kunder popullit turk

Ne nje kohe kur telenovelat turke jane shnderruar ne nje ushqim te perditshem per teleshikuesit shqiptare, Kastro Zizo ben nje deklarate te forte raciste jo vetem kundra produksioneve televizive turke, por te gjithe popullit turk.

“Ne per televisione shqipetare cdo dite e me shume jane duke u transmetuar telenovela turke.. dhe kjo per ironi te fatit ne kte 100 vjetor te clirimit ndaj tyre! Nuk e kuptojne lojen e tyre qe bejne ne ballkan e me tej,qe nepermjet imazhit dhe historive IDIOTE, ata propagandojne cka i nevojitet. Bejini bllok injorances dhe armikut. Flm” shkruan Kastro ne profilin e tij ne Facebook, duke shtuar me tej nje thirrje qe per fat te keq perfundon me thirrje rraciste kunder popullit turk.

Arbana Osmani: Kur te behem nene do e mirrni vesh te gjithe...

Arbana Osmani: ‘’Kur te behem nene do u’a them, nuk e mbaj sekret’’

Ajo prej viteve shkelqen ne ekranet shqiptare. E embel dhe shume e suksesshme, eshte kjo Arbana Osmani per te cilen shume njerez lene koken pas. Eshte bere idoll per shume mosha, qe te vegjel e deri tek moshat e vjetra, fale talentit dhe zgjuaresise se saj.

Jave me pare doli lajmi nga deklarata e prezentueses se njohur se edhe ajo si gjithe femrat tjera deshiron qe nje dite te behet nene, pas 10 viteve martese. Por edhe kete rradhe ajo ishte vetem nje deshire dhe deklarate e rastit e Arbanes, por akoma nuk ka ndonje gje konkrete ne kete drejtim, ndoshta per shkak se ajo eshte shume e angazhuar me projektet e saj.

Ditelindja e 30-te e Stines bashkon shume kengetare...

foto: petrit metohu
30 vjetori i Stines, ‘’Festa i bashkon shume kengetare, ata qe nuk erdhen e telefonuan per t’ia uruar’’

Fteses se Stines per ditelindjen e tij, i’u kishin pergjigjur gati shume kolege te skenes muzikore, festa ishte organizuar nga vet kengetari, dhurata kishte pasur me bollek dhe me shume shije, te pranishmit i argetojne Alida dhe Dr. Flori me kenget me te reja, kishin ardhur gati te gjithe koleget e skenes me perjashtim te atyre qe kishin pasur angazhime jashte vendit, por qe e kishin mare ne telefon dhe i’a kishin uruar. Adelina Berisha udheton nga Prishtina kurse Alida nga Gjermania. Anjeza Branka prezenton per here te pare bashkeshortin e saj ne publik.

Teuta Kurti: Nuk jam shtatzene...

Pas lajmit per shtatzani reagon Teuta Kurti, ‘’Nuk jam shtatzene’’

Ne shtator te vitit te kaluar, kengetarja e njohur Teuta Kurti i dha fund beqarise duke u martuar me te fejuarin e saj, Dardan Luta.

Pas marteses, kengetarja nuk ka ndaluar me aktivitetet e saj muzikore, por me nje rritem akoma me te madh ka kryer obligimet e saja. U perfol se per shkak te mungeses ne Prishtine, asaj edhe iu vjodh apartamenti se bashku me shume gjesende te vlefshme dhe dhuratat e marteses. Kete kohe po flitet se Teuta eshte shtatzene dhe ne pritje te nje femije, por si duket lajmi nuk eshte i vertete.

Diellza Kolgeci prezanton te dashurin arkitekt...

Diellza Kolgeci prezenton te dashurin e ri, arkitekt!

”Tradhetia” ishte arsye e ndarjes se Diellza Kolgecit nga i dashuri, basketbollisti Edis Kuraja, dhe me pas doli lajmi se bukuroshja kosovare ka filluar nje lidhje te re dashurie me nje djalosh nga Prizreni i cili me profesion eshte arkitekt.

Noli Fetoshi, quhet djaloshi qe i’a ka rrembyer zemren vajzes se ekranit. Noli jeton ne Prizren dhe punon si arkitekt, ku edhe ka mbaruar studimet ne kete drejtim. Diellza nuk e komenton kete lidhje, ndersa ka tentuar qe ta mbaj te fshehur e duke mos dashur te bej publike asgje ne kete drejtim, por ja qe ne siguruam edhe nje foto ku cifti jane se bashku me disa miq te tyre. /editorial/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diellza Kolgeci introduces new boyfriend, an architect!

"Betrayal" was the reason of separation from the love Diellza Kolgeci, basketball Edis Courage, and then came the news that Kosovo has launched a beauty about a new romance with a guy from Prizren who by profession is architect.

Noli Fetoshi, called the boy who has stolen my heart i'a screen daughter. Noli lives in Prizren and works as an architect, where he finished his studies in this direction. Diellza not comment on that link, and has tried to keep hidden, not wanting to make public anything in this direction, but here we obtain a picture where the couple are together with some friends. / editorial / ]]

Boshnjaku Bozznac vjedh "Guximin" e Genta Ismajlit...

"Guximi" i Gentes vidhet nga boshnjaket Bozznac & Dj SNS!

Kenga ne duet me Dj Dalool pati nje sukses te jashtezakonshem, u be hit ne shume diskoteka dhe nuk kishte vend ku nuk degjohej kjo kenge. Genta e realizoi edhe me videoklip duke dashur te sprovoje veten ne xhirime live gjate klipit.

Klikime te shumta, kenga i solli edhe oferta dhe koncerte te shumta, por edhe i’u huazua. Edhe kete rradhe Genta eshte vene ne shenjester te kengetareve sllav, ku Bozznac dhe Dj SNS kane realizuar kengen totalisht ne versionin boshnjak duke e titulluar ‘’Samo ti, (Vetem ti), qe ka vetem 3 jave nga editimi, por eshte pelqyer shume nga publiku atje duke pasur nje numer te madh klikimesh ne youtube.

Blerim Destani takon aktorin hollivudian Morgan Freeman...

Blerimit i plotesohet nje tjeter enderr, takohet me Morgan Freeman

Takimi me yje te botes eshte bere nje trend shume i madh ne skenen shqiptare. Ata takohen, fotografohen, madje dikush ka fatin edhe te filloje miqesi te afert dhe te bashkepunoje me ata, normal nese pranojne.

Por dikush bie aq poshte duke dashur te jete ne media per faktin e vet takimit. Nje rast tjeter po ndodh me aktorin Blerim Destani i cili ne jeten dhe karieren e tij ka pasur mundesine te takoje shume yje te kinematografise dhe kultures boterore. Pas takimit me shume aktore te njohur, Blerimi ka pasur rastin qe gjate udhetimit ne Shtetet e Bashkuara te takoje edhe aktorin e famshem Morgan Freeman.

Publiku e kerkon, RTK e refuzon "Odeon"-in e Naimit dhe Mihrijes...

Bordi i RTK-se ndalon emisionin e Naimit & Mihrijes, favorizon projekte me pak te ndjekura

Me fillimin e ketij viti, drejtuesit e Radio Televizionit te Kosoves kane vendosur qe te mos vazhdojne kontraten disa projekteve ne kete televizion, mes tyre edhe emisioni shume i shikuar ‘’Odeon’’ qe udhehiqej nga Naim Abazi dhe Mihrije Braha. Cifti i famshem akoma nuk ka reaguar ne asnje menyre dhe ne asnje medium!

Besnik Canolli baba per te treten here...

Besniku i “2po2” behet baba per here te trete, vjen ne jete vajza Andra

Kengetari i repit kosovar, Besnik Canolli, i njohur si anetar i grupit “2Po2”, eshte bere baba per here te trete. Femija eshte i gjinise femer, peshon 3.2 kilograme dhe quhet Andra. Kengetari, i cili kishte bere pauze nje kohe te gjate ne muzike, eshte rikthyer viteve te fundit duke thyer rekorde ne shikueshmeri dhe klikime, se bashku me nipin e tij Capital-T, duke bere se bashku edhe nje studio muzikore ku pergatiten hite te shumta. Besniku eshte i martuar me Arbena Grajcevcin dhe se bashku kane dy djem te tjere, Erinonin dhe Leonitin. Vajza Andra ka ardhur ne jete me date 26 janar. Kete gezim rep- kengetari e ka shprehur permes nje statusi ne facebook, duke njoftuar te gjithe miqte e tij se eshte bere baba per here te trete dhe gezimi me i madh per te ka qene se pas dy djemve, cifti eshte bere me nje vajze. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The Besnik "2po2" becomes dad for third time, Andra girl comes to life

Kosovo rap singer, Besnik Canolli, known as a member of "2PO2", has become a father for the third time. Child sex is female, weighing 3.2 kilograms and is called Andra. The singer, who had made a long pause in music, is returning to last years record breaking viewership and clicks, along with his nephew Capital-T, making together a music studio where they prepare multiple hits . Faithful is married with Arbena Grajçevci and together have two other sons, Erinonin and Leonitin. Andra girl came into being on 26 January. This rap-singer's joy expressed through a status on facebook, announcing to all his friends that has become a father for the third time and the greatest joy to have been that after two boys, the couple is doing with a girl. / Panorama plus / ]]

Modelja Misse Beqiri pozon nudo ne Skandinavi...

Mediat britanike kane komentuar lidhjen e tyre

Modelja Misse Beqiri pozon nudo ne Skandinavi dhe lidhet me portierin britanik Lindegard

Portieri i Manchester United, 27-vjecari Anders Lindegard, eshte i lidhur me bukuroshen nga Kosova, Missé Beqiri. Mediat britanike po shkruajne pa fund per kete lidhje, qe ka filluar para disa muajsh, kohe ne cilen i kane pare se bashku. Missé Beqiri eshte modele e nje agjencie prestigjioze ne Suedi dhe jeton prej vitesh ne Malmo. Nderkohe, Lindegard ka arritur te shnderrohet ne nje nga portieret me popullore ne kete ekip te njohur, duke lene prapa te famshmin De Gea. Modelja Missé Beqiri eshte nje personazh shume i njohur ne Skandinavi, duke qene imazhi i disa prej firmave me prestigjioze atje.

Qetsor Ferunaj: Po mendoj te iki fare nga Shqiperia...

Po mendoj te iki fare nga Shqiperia

Qetsor Ferunaj: Te ardhurat e uleta me shtyjne te kerkoj menyra per te mbijetuar

Pas dy aventurave televizive ne “reality show”, ate te “Big Brother” ne Tirane dhe “Vip Shpija” ne Prishtine, tashme Qetsor Ferunaj nga Vlora eshte aq i njohur sa te perbeje lajm cdo ndodhi ne jeten e tij, aq me shume nje ceshtje me policine. Edhe pse publiku e votoi per protagonizmin e tij, ne kete rast nuk e ka pasur aq te lehte qendrimin ne Komisariatin e Vlores per disa ore. Po si shkon jeta e Qetsorit, pas daljes se tij si fitues nga “BB 2”? Marredhenia qe ka me parane, ambiciet per politiken dhe jeta me bashkeshorten dhe dy femijet?

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 4 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 4 Shkurt 2012

 • Vera Grabocka: Punoj me te rinj, vetem ata e ndjekin ritmin tim. Nipat me zbuten, deshiroj qe emrat e tyre te jene ne listen e gjenive te shekullit.
 • Zbulohen fotografite e Jonida Maliqit me te birin, Dan
 • Linda Halimi: Lidhja ime me Big D. Ne muzike jam konservative, s'me pelqen te dukem si pornostare.
 • Leonora Jakupi i pergjigjet Adelines: Te ftoj ne debat publik!
 • Stine feston 30-vjetorin: U deha pa filluar, s'e mbaj mend puthjen me te bukur. Jam ne pritje te vajzes ideale.
 • Shoket e Cimit. Rrefehen Irgeni e Melsi: Sekretet e jetes sone...
 • KKRT ndalon transmetimin e kenges "HIGH". Kenga promovon perdorimin e lendeve narkotike.
 • Blerim Destani lidh miqesi me Morgan Freeman
 • Nora Klosi dhe Blendi ne pritje te femijes se dyte vajze.

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 4 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Shkurt 2012

 • Qetsor Ferunaj: Te ardhurat e uleta me shtyjne te kerkoj menyra per mbijetese. Po mendoj te iki fare nga Shqiperia.
 • Gold AG: Seks per here te pare kur isha shume i vogel
 • "The Voice", surprizat e finales dhe cmime per te 4 finalistet. Flet autori Rezart Aga: "The Voice" ka kontribuar per te sofistikuar shijet muzikore te publikut shqiptar.
 • Modelja Misse Beqiri pozon nudo ne Skandinavi dhe lidhet me portierin britanik Lindegard. Mediat britanike kane komentuar lidhjen e tyre
 • Blerim Destanit i plotesohet nje tjeter enderr, takohet me Morgan Freeman
 • Intervista. Genta Ismajli: "Per intriga nuk duhen akuzuar vetem kengetaret (femra) por edhe kengetaret (meshkuj)". Me Adelinen kemi marredhenie shume te mira!
 • 30 vjetori i Stines, festa bashkon kengetaret
 • Pas lindjes, Soni Malaj rikthehet nen menaxhimin e nje produksioni spanjoll

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 4 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 4 Shkurt 2012
 • Greta Koci: Eshte si oksigjeni...
 • Per shopping me Rovena Stefen. 10,000 euro per nje pallto!
 • Frederik Ndoci: Marredhenia me vajzat, ma ka shkurtuar jeten!
 • Albina: Stresi? Nuk ia vlen...
 • Orgesa Zaimi: S'ka gje te pamundur!
 • Rezarta Shkurta pajtohet me Viten...
 • Iliret: Kengetaret e tallavase, jane mekatare!
 • Fiori Dardha i "Bla bla bla": Televizioni nuk eshte per te gjithe!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 4 February 2012

Greta Koci is like oxygen ...
For shopping with Stephen Rovena. 10.000 euros for a coat!
Frederick Ndoci: relationship with the girls, have shortened my life!
Albina: Stress? Not worth it ...
Orgesa Zaimi: there is nothing impossible!
Rezarta agrees with Vita ...
Iliret: tallavase singers, are sinful!
Fiori's "Bla bla bla": Television is not for everyone! ]]

Ja cilet jane finalistet e "The Voice"

Enrika, Lundrimi, Rina dhe Marsela janë finalistët e 'The Voice of Albania'. E premtja ishte një mbrëmje plot emocione, supriza, performanca të shkëlqyera, ku nuk mungoi spektakli e atmosfera madhështore në sajë edhe të këngëve të sjella plot pasion dhe entuziazëm nga trajnerët dhe pjesëtarët e skuadrave.

Publiku nga shtëpia, si dhe trajnerët dhanë mbështetjen e tyre për këngëtarët që donin t'i shihnin në natën finale të kësaj gare të madhe muzikore organizuar nga Top Channel.Në gjysmëfinale, ndaluan rrugëtimin e tyre Xheraldina, Driloni, Arilda dhe Ylli. Të katërt këta ish-konkurrentë falenderuan trajnerët e tyre për ndihëm dhe punën që bënë për suksesin e arritur, si dhe publikun që i mbështeti, pa harruar gjithashtu edhe familjet respektive./Top Channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here are the finalists who "The Voice"

Enrique, Navigation, Rina and Marcel are finalists of 'The Voice of Albania'.Friday was an evening full of excitement, surprises, excellent performance, where the atmosphere lacked the grand spectacle thanks to songs full of passion and enthusiasm brought by coaches and team members.

Public from home, and coaches gave their support to the singers who wanted to see the final night of this great musical competition organized by Top Channel.In the semifinals, stopped their journey Geraldine, Drilon, Arilda and star. All four of these former competitors thanked their coaches for the help and work that makes for success, and the public that supported, not forgetting also the respective families./Top Channel/

Gold AG thote se ne "Lugine" ka dhe diell


Ashtu sic ishte thënë reperi më i famshëm shqiptar i momentit Gold AG ka qënë të premten që sapo kaloi, i ftuar në studio te “Zonë e Lirë” përballë Arian Canit, ku me qetësinë e tij ka treguar për këngët më të reja.

Ndërsa ka thënë kur është pyetur nga gazetari se pse quhet “Lugina e Preshevës”, ka male, dhe një luginë, por ka natyrisht dhe diell.Goldi me këtë rast ka promovuar edhe albumin e tij të ri në këtë program, njëkohësisht është trasmetuar edhe videoja e tij “Toka ime”.

Ndërsa kanë folur edhe për këngën e re “Vec për Camërinë”, e cila do të vijë së shpejti dhe me video në bashkëpunim me Afërdita Dreshaj dhe Hekuran Krasniqi, ndërsa reperi ka kënduar në këtë program këngën e tij “Made in Lugina”./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold AG says that the "Valley" and the sun has

As was said the most famous rapper of the moment Albanian Gold AG was Friday just past, the studio guest on "Free Zone" in front Arian Cani, where his composure has been shown to newer songs. As he said when asked by a journalist why called "Presevo Valley", has mountains and a valley, but of course, and the sun.

Goldie on this occasion has also promoted his new album in this program, simultaneously broadcast the video is his "My Land". While they talked about new song "In addition to Chameria", which will come soon and the video in collaboration with Untitled and Hekuran Krasniqi, while rapper sang in his song program "Made in the Valley./Maxim Gjokaj/


Friday, 3 February 2012

Aurela Gaçe -“Nuk me shqeteson fakti i dasmes”

Interviste me këngëtaren Aurela Gaçe

Ka 19 vjet në skenë si profesioniste, është shumë dinamike, madje vetëm dy ditë para se ta sillte në jetë fëmijën, ka xhiruar një klip të ri.

Kjo është këngëtarja Aurela Gaçe, e cila vjen në këtë rrëfim për gazetën tonë duke shprehur lumturinë e saj e të qenit nënë. Ndërsa tregon se ka gjetur qetësinë qoftë te vetja, qoftë dhe te Skerdi i saj, ndërsa është e fortë si grua në karrierë dhe e zonja si nënë.

Po ku ka vendosur ta rrisë vajzën e saj engjëllin e saj, Grace? A ka ndonjë projekt muzikor të gatshëm dhe çfarë mendon për këngën “Suus” të Rona Nishliut? Aurela është e gatshme t’u përgjigjet pyetjeve, të cilat ne ia shtruam.

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 3 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 3 Shkurt 2012
 • Jonida Vokshi, Merr fund lidhja 11 vjecare me nipin e Ardit Gjebreas
 • Stine puthet ne publik me Adelina Berishen. Konfirmohet lidhja!
 • Adriana Kurtishaj, shqiptarja qe po cmend boshnjaket
 • Linda Halimi: Me terheqin meshkujt "cokollate"!
 • Eliza Dushku nudo ne filmin "Mapplethorpe", partnere e James Franko?
 • Modelja shqiptare lidhet me Lindegaard, portierin e Manchester United
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 3 February 2012

Jonida Vokshi ends 11-year relationship with the nephew of Ardit Gjebreas
Stine kiss in public with Adelina Berisha
Adriana Kurtishaj, Albanians that makes Bosnians crazy
Linda Halimi: I'm attracted by men, "chocolate"!
Eliza Dushku nude in the movie "Mapplethorpe," partner with James Franco?
Albanian model relates Lindegaard, goalkeeper of Manchester United ]]

Modelja Martina Ivezaj fillon vitin me foto te reja

Modelja e njohur shqiptare qe prej viteve jeton ne Gjermani, Martina Ivezaj fillon kete vit me nje fotosesion shume sensual te realizuar tek fotografi Denise Zenk.Ajo eshte bere shume e njohur ne Gjermani dhe ne disa vende te Europes per shkak se ka fituar shume cmime bukurie gjate karieres se saj.

Shpesh eshte gjendur ne faqet e para te gazetave gjermane, duke u lavderuar per fizikun dhe talentin e saj.Martina eshte me prejardhje nga Mali i Zi por me prinderit dhe familjen e saj te ngushte jeton ne shtetin gjerman./Blerand Rexhepi/Editorial/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Model Martina Ivezaj starts year with new pictures!

Albanian popular models of years living in Germany, Martina Ivezaj starts this year with a very sensual realized fotosesion to Denise file contention.It has become very popular in Germany and in several European countries because beauty has won many awards during her career.

Often we found the front pages of German newspapers, being praised for her physique and talent.Martin is originally from Montenegro, but with her ​​parents and close family living in the German state./Blerand Rexhepi/Editorial/

Tenton te vetevritet fansi i Adelina Ismajlit

Nje fans i zjarrte i kengetares Adelina Ismajli, eshte bere objekt i nje ceshtje serioze ne FB, pasi ka kercenuar me vetevrasje nese nuk takohet me idhullin e tij, e cila per momentin ndodhet ne Zvicer.

Ka reaguar menjeher pas deklarates se tij “Bombe” zedhenesja zyrtare e saj, Rudina Idrizaj, duke tentuar te neutralizoj te riun, i cili me sa duket eshte ne depresion. Kushdo qe njeh familjen e Granit Behramit, ju lusim te kontaktoni menjeher. Jeta e dikujt eshte ne rrezik dhe cdo kercenim per vetvrasje duhet marre seriozisht.

Graniti eshte fans i Adelines dhe ka disa dite qe kercenon me vetvrasje nese nuk e takon Adelinen, shkruan gazeta Standard. Ne nuk kemi mundesi qe menjeher sot te bejme te mundur takimin, ndaj ju lusim te na ndihmoni lidhur me Granitin. Granit te lutem mos ndermerr asgje, do te mundesojme takimin me Adelinen, vetem prit, thote zedhenesja e Adelines./Standart/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Suicide attempts of Adelina fansi

An ardent fan of the singer Adelina, has become the subject of a serious issue in FB, as it has threatened suicide if they do not meet his idol, which at present is located in Switzerland.

Reacted immediately after his statement that "Bombe" its official spokesperson, Rudina Idrizaj, trying to neutralize the youth, who is apparently depressed. Anyone who knows the family of Granite Behrami, please contact immediately. Someone's life is in danger and any threat of suicide should be taken seriously.

Granite is Adelines fan and there are some days that threatens to suicide if they do not belong ADELINEN, writes Standard. We are not able to immediately make it today to the meeting, so please help us on the granite. Granite takes anything please dont, will enable ADELINEN meeting, just wait, says spokeswoman Adelines./Standart/

Vildane Zeneli e dashuruar ne Johnny Depp?

Bukuroshja kosovare, e cila aktualisht është duke ndërtuar një karrierë të suksesshme në Amerikë në kompani shumë të mëdha të modelimit, përmes Facebook-ut ia ka shprehur dashurinë aktorit Johnny Depp.Sikur shumica e femrave edhe modelja kosovare Vildane Zeneli duket se ka një joshje për aktorin seksi, Johnny Depp.

Pas spekulimeve për ndarjen e këtij të fundit nga gruaja e tij, modelja shqiptare ka shprehur ndjenjat e saj përmes rrjetit social Facebook.“Johnny Depp është beqar? Oh zot i madh unë e dua atë”, ka shkruar Vildanja.Vildanja nuk ka pranuar asnjëherë të flasë haptas për ndjenjat e saj, duke u përgjigjur se janë shumë private. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vildana Zeneli in love with Johhny Depp?

Beauty Kosovo, which is currently building a successful career in America in very large company modeling, through Facebook actor has expressed love Johhny DeppLike most women, including Kosovo Vildana Zeneli model appears to be a solicitation for sex actor, Johnny Depp.

After speculation about the latter's separation from his wife, model Albanian has expressed her feelings through social network Facebook."Johnny Depp is single? Oh great god I love him ", wrote Vildana.Vildana never refused to speak openly about her feelings, responding that are very private./Telegraph/

Shkodran Tolaj dhe Besiana Mehmedi nje cift i suksesshem...

SHKODRANI NUK NDALET

Tenori dhe solo-kengetari Shkodran Tolaj, ne nje interviste per Express, ka thene se ka permbyllur nje vit te suksesshem ne 2011-en, perderisa gjate vitit 2012 premton edhe shume befasi bashke me te fejuaren e tij Besiana Mehmedi.

Tenori i njohur kosovar Shkodran Tolaj, ne nje bisede per Express, ka paralajmeruar risi te shumta gjate ketij viti, perderisa ka renditur edhe disa nga sukseset e perbashketa qe ka pasur me kengetaren Besiana Mehmedi.

Ne nje bisede per Express, Shkodrani ka thene se gjate vitit 2011 me shume ka bashkepunuar me kengetaren Besian Mehmedi, me te cilen eshte edhe i fejuar.

Elida Kryeziu shtatzene, pret te behet nene perseri...

Elida: E ndjej se eshte djale

Elida Kryeziu perseri pret te behet nene. Kengetarja tani eshte ne muajin e peste te shtatzenise dhe thote se e ndien qe foshnja eshte i gjinise mashkullore.

Elida ka edhe djalin Dionin, qe eshte 3 vjec dhe ai eshte personi qe mezi e pret ardhjen e foshnjes ne jete.

“Ndjehem e lumtur fillimisht qe po kaloj nje shtatzeni te lehte, Dioni po e pret me padurim ardhjen e bebes. Edhe pse jam ne muajin e peste te shtatzenise nuk e dime gjinine e foshnjes, mirepo 70% e ndjej se eshte djale”, ka thene Elida per “Zeri”.

Tuna hakere e Facebook-ut...

Tuna vjedh faqen e Facebook-ut te stilistit te saj

Ne pergjithesi jemi mesuar me kengetaret tane, te cilet pervec muzikes e kane edhe nga nje profesion apo talent tjeter. Ne rastin e Tunes kemi zbuluar dicka mjaft interesante, qe pervec muzikes ne kohen e lire ushtron profesionin e hacker-it, qe do te thote u vjedh njerezve fjalekalimet e Facebook-ut dhe flet ne emer te tyre. E ka bere kete gje me stilistin e saj personal Jellmazin, adresen personale te te cilit e ka pervetesuar per disa ore. Ne fakt, behej fjale vetem per nje shaka, jo se Tuna ka pasur qellime negative. Ne kemi arritur te ruajme disa nga statuset qe kengetarja ka vendosur, duke bere te mendojne te gjithe miqte e Jellmazit se ka qene ai vete qe i shkruante.

"E dua Tunen deri ne frymen e fundit! Lavdi!"

"Tuna, ti je drita ne fund te tunelit"

Faton Macula ne pergaditje te albumit shqip...

Interviste me Jazz kitaristin Kosovare,Faton Macula

Eshte njeri prej “Jazz” kitaristet me profesionist ne Kosove,quhet Faton Macula dhe vjen nga Mitrovica mirepo,tani i vendosur ne Jorkun e ri.

1.Per ata qe nuk e njohin,me cka merret Fatoni?
- Une jam “Jazz” kitarist kam studio ne akademi te “Jazz”-it ne Graz te Austrise dhe tani jetoj dhe veproj ne “Jorkun e ri”.

2.Kur keni filluar te merreni me muzike?
- Me muzike ja kam fillu qysh ne moshen 7 vjecare e mandej ja kam fillu shkollen e ulet te muzikes ne Mitrovice ne moshen 8 vjecare deri ne moshen 13 dhe me 16 kam konkuru ne akademi te “Jazz”-it ne Graz te Austrise ku jam pranuar menjehere.

Angela Martini e kuqe ne "People's Choice Awards 2012” (Video)

Top modelja shqiptare serisht shume seksi ne evenimente boterore

Sërisht në fokus bukuroshja shqiptare Angela Martini, por këtë herë si duket ishte siguruar me veshjen e saj, dhe ndoshta kishte veshur dhe të brendshme, të pakten kështu mendojmë.

Ajo ka shkëlqyer me veshjen e saj, me një fustan shumë seksi me ngjyrë të kuqe, sic po e shihni dhe në foto, që si duket e ka kombinuar me tapetin e kuq në "People's Choice Awards 2012".

Por vajza nuk ka mundur dot pa rënë  në sy dhe të gazetarëve dhe është intervistuar nga Jennifer Tapiero e StarCam, ku ka zbuluar sekretin e saj si modele, lidhur me përgaditjet e saja para shkeljes në tapetin e kuq.

Modelja shqiptare seksi ka treguar se ajo ushqehet me "french fries" dhe "chocolate" para evenimentit për të marrë kështu energji. Ndërsa fustani i saj ishte një dizanj nga “Bill Blass” që në intervistë sic e shihni ajo e ka reklamuar ku i rrinte vërtetë në trup shumë bukur.

Gjithashtu Angela ka treguar edhe per koleksionin e saj te bikineve qe e ka lancuar muaj me pare./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martini on the red "People's Choice Awards 2012"

Albanian Beauty Focus Again Angela Martini, but this time it seems was provided with her ​​clothing, and probably wore and underwear, so scarce think. It is excellent with her ​​dress, with a very sexy dress with red, as you can see in the picture, which has apparently combined with the red carpet at the "People's Choice Awards 2012".

But the girl could not dot unnoticed and is interviewed by journalists and the StarCam Jennifer Tapiero, where it has discovered the secret of models, associated with its preparations before impinging on the red carpet. Albanian sex model has shown that it feeds on "french fries" and "chocolate" before the event so as to obtain energy. While her dress was a design by "Bill Blass" to see the interview as she sat advertise where the body actually very beautiful./Maxim Gjokaj/

Thursday, 2 February 2012

Adelajda Xhamani, vajza qe theu mentalitetet...

Adelajda Xhamani: Prapesite e mia ne Medresene e Shkodres

Ajo mund te quhet vajza qe theu mentalitetet. Nga fanatizmi qe e shoqeroi gjithe jeten, vendosi ti marre vete frenat ne dore, e fshehurazi te gjitheve, te bente pjese ne Big Brother e per me shume, te krijonte aty nje histori dashurie te cilen e ka prane edhe sot, historine me Bjordin. Nga nje qytet i vogel e i mbyllur si Kavaja, ne Tiranen e madhe, 24 ore ne 24 ne syte e te gjitheve.

Megjithate duke zbuluar historine e gjimnazit te Adelajdes, kuptojme qarte, se heret a vone, karakteri i saj luftarak do e bente te ishte jo me nje vajze e ndrydhur nga te tjeret, por ajo qe eshte sot, e zonja e vetes ne perballimin e sfidave.

Ne momentin qe ju dolet ne Big Brother si nje nga kater finalistet, u zbulua dhe nje pjese e jetes suaj, qe ishte nje fotografi me shami. Keni bere shkolle fetare apo gjimnaz?

Prezantuesi shqiptar, Bledi Strakosha, padit gazeten “Tema”

Ishte shkruar pak ditë më parë në gazetën “Tema” në Tiranë se prezantuesi shqiptar, Bledi Strakosha, përmes profilit të tij në “Facebook”, u ka dalë në mbrojtje të drejtave të homoseksualëve.

Kjo vinte derisa kishte parë në një emision për të rinjtë homoseksualë në Shqipëri, Strakosha ka reaguar duke shprehur habinë e tij për ata prindër që “ndonëse jetojnë në vitin 2012, thonë se nuk mund ta pranonin kurrë fëmijën e tyre homoseksual”.

Por në fund lajmi përfundonte me këtë fjali:“Kjo nuk është hera e parë që ai i ka dalë në mbrojtje komunitetit homoseksual, ndërsa faqet e thashethemeve në Shqipëri spekulojnë se ai është në lidhje me stilistin Joni Peci’. Dhe, për këtë Bledi ka ngritur një padi ndaj gazetarit dhe kësaj gazetë duke e quajtur “Shpifje” ndaj tij.

Besart Halimi: “Pse te mos kendoj kenge te bukura shqiptare”( Video)

Besart Halimi rrefehet ne Top Kosova Radio per "Kacurrelen" e tij

Sapo e ka sjellë një tjetër këngë të përpunuar që njihet nga të gjithë “Kaçurrelja”, e kënduar më parë nga artisti i madh, Muharrem Qena, ndërsa sot e sjellë nga Besart Halimi.

Këngëtari ka treguar për realizimin e kësaj këngë në studion e Top Kosova Radios në programin “Pro Shqip”, madje duke thënë pse të mos këndohen dhe ripërpunohen këto këngë shumë të bukura shqiptare. Por, Besarti ka treguar se aty nga mesi i këtij viti po planifikon të sjellë albumin e tij të dytë, ku i kanë mbetur dhe dy apo tri këngë pa përfunduar.


Dy biondet e embla te gjykimit

Për njërën e dimë që është bionde origjinale, e për tjetrën duhet pyetur i dashuri i saj, Albani. E kemi fjalën për dy biondinat që i shohim çdo fundjavë në TV, jo duke kënduar, por duke gjykuar dhe vlerësuar talentet e reja.

Vesa Lumaj është e ulur në panelin e jurisë në “X Factor Albania” dhe Miriam Cani te “The Voice”.

Megjithëse deri tani vajzat kanë fituar dhe një simpati më shumë në mënyrën se si i presin dhe i vlerësojnë zërat e rinj që konkurrojnë në këto spektakle. Sa kemi mësuar vajzat janë mike, por gjithashtu, përveç gjykimit, ato po përgatiten të sjellin nga një video të re, duke mos lënë anash dhe muzikën./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Two sweet blonde trial

For one blonde know that is original, and the other should ask her lover, Alban. We're talking about two blondes we see every weekend on TV, not singing, but judging and evaluating talent.

Lumaj Dew is sitting on the jury panel in the "X Factor Albania" and Miriam Cani to "The Voice". Although so far the girls have won sympathy and a more in the way you expect and appreciate the voices of young people who compete in these shows. 

Miranda xhiron “Qeraxhiun” me modelin e bukur kosovar (Video)

Rikthehet Miranda Hashani me nje video te re

Pas disa kohësh që mungonte në treg me klipe, ja ku ka ardhur sërisht këngëtarja Miranda Hashani, e cila këto ditë ka sjellë këngën e re me titull “Qeraxhiu”, ku ka dhe një video shumë interesante realizuar nga “EMF CREATIVE” .

Këngëtarja vjen në këtë video së bashku me një model shumë të njohur kosovar, ai është Elvis Gjini, i cili në vitin 2010 doli i dyti në spektaklin e bukurisë “Mister Albania”.

Muzika dhe teksti i këngës është realizuar nga Avni Qahili, ndërsa kënga po pritet shumë mirë në tregun muzikor shqiptar./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miranda lap "renter" beautiful model Kosovo

After some time in the market absent the clips, here again came Hashani singer Miranda, which these days has brought a new song titled "Qeraxhiu" where there is a very interesting video made ​​by "CREATIVE EMF".

Astrit Mulaj sjell nje mesazh te bukur per jeten (Video)

Nje tjeter hit nga Astrit Mulaj

“Kthehu jetës” kështu titullohet kënga më e re e këngëtarit të njohur kosovar Astrit Mulaj, e cila ka ardhur këto ditë me një video shumë interesante, realizuar në Tiranë nga Max Productions.

Këngëtari sjell me këtë këngë një mesazh të bukur për jetën dhe duke apeluar që ti thonë të rinjtë “stop” fenomeneve negative, sic është droga që e shkatërron njeriun.

Vetë këngëtari në facebookun e tij kishte falenderuar për këtë baladë të bukur, autorin për muzikë dhe tekst që shkonte për Ilir Beranin. Ndërsa videoja sapo është hedhur dhe po komentohet dhe po dëgjohet shumë si këngë./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Astrit Mulaj brings a beautiful message about life

"Back to life" so called on the new song singer known Astrit Mulaj Kosovo, which has come these days with a very interesting video, conducted in Tirana by Max Productions.

Këngëtrai this song brings a beautiful message about life and appeal to young people to say "stop" negative phenomena, such as drugs that destroys man. Singer himself on his Facebook was thanks to this beautiful ballad, author of music and text to go to Ilir Berane.

Sidi Kanani fiton “Onufri”-n

Piktori shkodran Sidi Kanani është vlerësuar nga juria me çmimin e parë në ekspozitën e përvitshme “Onufri”, e cila këtë radhë i kushtohej “Pikturës së Jetës Moderne” bazuar në një ese me të njëjtin emër të poetit francez Charles Baudelaire.

“Ndihem i vlerësuar dhe më jep përgjegjësi më të madhe ky çmim. Me anë të veprave të mia tentoj t’i afrohem zonave të braktisura në periferitë e Shkodrës”, shpprehet piktori Kanani.

Cikli enigmatik i pikturave te Kananit, përmes një palete të zbehtë ngjyrash dhe elementëve arkitekturorë, sjell tek publiku një tension kohor midis të shkuarës dhe të tashmes dhe nxjerr në pah premtimet e rreme të modernes.

Bukuroshja ne “Thirrja e arte” quhet Merita Shala

Kerkon sukses ne spektaklet shqiptare

Tani e tre muaj modelja Merita Shala është bërë pjesë e shout “Thirrja e artë” që shfaqet çdo të diel në RTV 21. Ajo është e kënaqur me këtë pjesëmarrje, në të cilën thotë se koha i kalon shumë shpejt për shkak të llojit të emisionit.

“Është një kënaqësi të punosh në një emision siç është ‘Thirrja e artë’, e cila pas një pauze do të nisë punën javën e ardhshme.

Këtu u bënë disa muaj që jam e angazhuar si modele dhe pjesëmarrëse e lojës dhe po kaloj një periudhë të mirë me kolegët e këtij shou”, ka thënë ajo për “Zërin” . Merita tani do të nisë edhe angazhimet e saj në emisionin “Unë jam top model 2” dhe shpreson që të korrë suksese./zeri/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beauty in the "golden call" called Merit Shala

Now the three months Merit Shala model is part of the show "Gold Calling" that appears every Sunday on RTV 21. She is pleased with the turnout, which means that time passes very quickly because of the type of emission."It is a pleasure to work in a program such as 'Gold Call', which after a break will start work next week.

Rona Nishliu me “Suus” ne Los Angeles


Rona Nishliu, e cila do të përfaqësoj Shqipërinë në skenën e festivalit Eurovision Song Contest 2012, është nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës per të realizuar verision final të këngës “Suus”.

22 maji është dita kur Rona Nishliu do të përfaqësojë shtetin shqiptar në spektaklin muzikor Eurovision Song Contest 2012, i cili mbahet këtë vit në Baku të Azerbajxhanit. Rona do të përformojë në gjysmëfinalen e parë krahas 17 shteteve tjera .

Sikur se në vitin e kaluar kur Aurela Gaçe udhëtoi për në Los Angeles për të incizuar versionin përfundimtar të këngës së saj “Kënga ime”, edhe këtë vit këngëtarja nga Kosova se bashku me ekipin udhëtoi drejt Amerikës për përpunimin e këngës “Suus”.

Alida Duka: ”Do te sjell ne Shqiperi një duet me Mr. President”

Vajza qe ka provuar Viva dhe MTV

Alida është motra e Stines, jeton prej disa viteve në Gjermani dhe përvec muzikës meret edhe me menaxhimin e një teatri në Hannover. Bashkëpunon me disa studio të njohura muzikore dhe vjen në Shqipëri sa herë që e mer malli për familjen. ”Vip Albania” realizoi një intervistë me këngëtaren e njohur e cila rrëfen historinë e saj të jetës në Gjermani, zënkat e adoleshencës dhe kujtimet e bukura të fëmijërisë.

Nuk konsumon alkool dhe duhan, dhe për këtë shpreson që mos e provojë asnjëherë, ushqim i preferuar i këngëtares është mishi i patës të cilin e gjenë gjithmonë në frigoriferin e saj pasi sic thekson Alida, ky lloj mishi kombinohet me lloj lloj ushqimesh të shpejta, pasi jeta e saj e stërngarkuar nuk i lejon që t’i dedikohet shumë kuzhinës së preferuar.

Adelina Tahiri arratiset ne Amerike

Këngëtarja simpatike me sy të kaltër Adelina Tahiri i ka hypur avionit dhe ka udhëtuar për në Amerikë. Nuk dihet arsyeja pse, por sic shihet në këtë foto ajo është takuar me kolegën e saj dhe mikeshën që e don shumë, Afërdita Dreshaj. 

Ndërsa këngëtarja kishte shkruar në profilin e saj në facebook se ajo më në fund arriti në Amerikë, ndoshta sepse kjo është ëndrra e të gjithëve për të shkelur këtë tokë. 

Zakonisht artistët që kalojnë nga Amerika, e nëse takohen me fotografin e madh Fadil Berisha nuk mund të mos rrinë pa bërë ndonjë foto, e aq më tepër ku Tahiri kalohet për bukuri, dhe nëse ndodh kjo aparati do të dashurohet shumë shpejt me të./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Adelina Tahiri escaped to America

Charming singer with blue eyes Adelina Tahiri has dun plane and traveled to America. It is not known why, but as seen in this photo, she met with her ​​colleague who loves mikeshën, Venus Dreshaj.  


While the singer had written in her profile on facebook that she finally arrived in America, perhaps because it is everyone's dream to override this earth.  

Rita Ora dhe Rob Kardashian konfirmojne lidhjen e tyre

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, e cila jeton dhe kultivon muzikën në Amerikë nën markën e Jay-Z, dhe Rob Kardashian, kanë konfirmuar lidhjen e tyre.

Në xhirimet e reja të shou-programit të motrave të tyre, “Keeping Up with Kardashians”, Rob ka prezantuar Ritën me familjen e tij, raportojnë mediat shqiptare.

I njohur si një person shumë privat, kjo është e dashura e parë që ai prezanton para familjes në këtë program që prej vitit 2006. Dhe tani gjërat duken më serioze./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Rob Kardashian confirm time and their relationship

Originating singer Rita Ora, which lives and grows in America under the trademark music of Jay-Z, and Rob Kardashian have confirmed their relationship.In filming the new show-program their sisters, "Keeping Up with the Kardashians", Rob has presented Rita with his family, Albanian media report.

17 vjecarja nga Gostivari, nje Ketty Perry shqiptare? (Audio)

Quhet Kaltrina Ajdari, është vetëm 17 vjece dhe jeton në Gostivar, por njihet si Katty dhe i pëlqen ky emër që do ta shoqërojë në artin e saj. Ajo është një këngëtare e re e cila ka shumë talent dhe ka një vokal shumë të bukur.

Katty sapo ka realizuar një këngë në bashkëpunim me reperin Skeezy, i cili është njëri prej drejtuesve të labelit  "Industry Records" , ku vajza ka lidhur një kontratë për dy vite me këta djemtë e talentuar të cilët jetojnë në Belgjikë.

Kënga mban titullin “E di”, ndërsa mësojmë se këngëtarja duke u përgaditur edhe për një videoklip të ri. Ne urojmë që Katty të jetë si Ketty Perry pse jo dhe të këtë suksese sa më shumë në botën e muzikës./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 1 February 2012

Seven Saraqi e dridhi New Yorkun (Video)

Ka kaluar provën madje duke u pritur më së miri shqiptari Seven Saraqi, i cili ishte në Shoë Kase Live, nën referencën e producentit të 50 Cent.

Madje sic e shihni dhe në videon të postuar poshtë, producenti më i suksseshëm Bang Out duket i lumtur dhe tregon pikat e forta të këngëtarin në këtë eveniment.

Në fakt kanë qenë vëtëm 22 këngëtarë që morën pjesë në këtë konkurs, ndërsa kanë fituar të drejtën vetëm 6, ku djaloshi Saraqi, sic janë shprehur dhe juria e ka dridhur New Yorkun me zërin e tij dhe ka qenë më i vlërësuari, duke marrë lëvdatat më maksimale nga të pranishmit profesionistë. Seveni tashmë ka fituar të drejtën për të bashkëpunuar me kompanitë muzikorë më të forta në New York.

Suksese për djaloshin shqiptar, ku ne të gjithë krenohemi me të dhe një ditë do ta shohim përkrah emrave më të mëdhenj në top lista botërore, sic po korr sukses edhe shqiptarja tjetër, Rita Ora kudo në botë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Seven shook Saraqi of New York

Valbona Mema ka frike nga avioni


Këtë herë po flasim për një këngëtare popullore, e cila e këndon bukur sidomos muzikën e Shqipërisë së Mesme. Kjo është Valbona Mema, që pëlqen të jetë mike me të gjithë njerëzit, i pëlqen të jetë shumë sportive në veshje dhe në bisedë.

Pëlqen të jetë shumë mike dhe me fëmijët e saj, natyrisht është një këngëtare që i pëlqen të këndojë gjithmonë “live”. Por, këngëtarja ka një sekret për zërin e saj, uji i ftohtë dimër e verë, ndërsa nuk pëlqen kurrë të abuzojë me alkoolin dhe duhanin. Valbona e ka shumë frikë avionin dhe nuk i pëlqen të udhëtojë në të, megjithëse i duhet.

Ndërsa kur ka kohë pëlqen të gatuajë pulë me pilaf, sidomos të dielave në shtëpi./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mother fears Valbona plane

This time we are talking about a popular singer, who sings beautifully, especially the music of the Middle Albania. This is Valbona Mema, who likes to be friendly with all people, likes to be more sport in dress and conversation.

I like to be very friendly and her children, of course, is a singer who likes to sing always "live". But the singer has a secret to her voice, cold water winter and summer, while not ever like alcohol and tobacco abuse. Valbona has many fears and dislikes airplane travel in, although the need. While there are times when I like to cook chicken with rice, especially on Sundays in shtëpi./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Dimri zhduket me seksi Çiljeta


Keni ftohtë djema, ja ku është kjo foto e nxehtë nga Çiljeta Xhilaga. Këngëtarja që quhet një nga seks simbolet shqiptare Çiljeta Xhilaga mësohet se ka realizuar disa foto super të nxehta në Itali.

Ndërsa e gjitha Evropa është mbështjellë nga acari, vajza duket shumë ‘hot’ në këto foto që flitet se janë realizuar në Leçe të Italisë, për të qenë në një kopertinë reviste. E në fakt ku është Çiljeta Xhilaga, e aq më tepër ku ajo bën foto, është lajm, dhe të gjithë duan ta kenë vajzën nëpër kopertina, pasi fotoja e saj “shet”.

Ndërsa Çiljeta sapo ka realizuar videon me mikeshën e saj Ingrid Gjoni dhe pritet të dalë së shpejti në tregun shqiptar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Winter sex disappears Çiljeta

Cool you guys, here's this hot picture of Beyonce. The singer is called a sex symbol of Albanian has learned that Beyonce made ​​some super hot photos in Italy. While all Europe is cold rolled out, the girl looks very 'hot' in these pictures that are spoken are conducted in Lecce, Italy, to be on a magazine cover.

And the fact that Beyonce is, the more so where it makes the picture, it is news, and all want to have a daughter in cover, picture her as "sells". While Çiljeta just realized its mikeshën video with John and Ingrid is expected to appear soon in the Albanian market./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Nje tjeter vajze shqiptare, zhvishet si Angela Martini

Një tjetër bukuroshe shqiptare zhvishet duke pozuar me bikini në këtë dimër të ftohtë. Kjo është “Miss Earth Kosovo 2011”, Nora Asani, e cila po ndjek rrugën e modeles shkodrane Angela Martini.

Nora ka lindur në Prishtinë, ndërsa është rritur në Zvicër, e tani jeton në Amerikë, ndoshta më afër botës së Hollivudit. Por, a do t’i ecë vajzës kjo zhveshje, apo jo, siç i ka ecur modeles Martini. A po mendon edhe bukuroshja Nora të sjellë një biznes të quajtur “Asani Bikini”? Këtë pritet ta shohim./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Another Albanian girl, come off as Angela Martin

Another Albanian lovely to pose with bikini undress in the cold this winter. This is "Miss Earth Kosovo 2011", Nora Asani, which is following the path of Shkodra model Angela Martini. Nora was born in Pristina, and has grown in Switzerland, now living in America, probably closer to the world of Hollywood.

But will this girl go to denudation, or not, as the model walked Martini. Do you think the beauty Nora bring a business called "Asani Bikini"? This is expected to shohim./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Hysni Zeqiri sjell “Prane saj”(Video)

Kenga e re eshte nje balade e bukur

Ta dëgjosh është një baladë e bukur, të shohësh klipin është një video e bukur. Kështu vjen këto ditë me klipin më të ri, këngëtari kosovar Hysni Zeqiri, i cili ka realizuar këngën më të re me titull “Pranë saj”.

Një baladë ku muzika e saj është punuar nga Ilir Tolaj, ndërsa për tekstin ëshntë kujdesur Ilir Macastena, ndërsa videoja është punuar në Tiranë me “Max Production”.

Hysniu megjithëse është aktor, ai ka vite që merrët me muzikë, dhe më saktë videoja e tij e parë është realizuar në vitin 2003, ndërsa kënga e re është e shtata me rradhë në karrierën e tij muzikore.

Por djaloshi nga Krusha e Madhe ndoshta sic thotë dhe kënga ka gjetur një siguri pranë një vajze në këto ditë të ftohta dimri./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Hysni Zeqiri brings "Nearby"

Hear is a beautiful ballad, to see a video clip is nice. So these days comes with the new clip, feat Hysni Kosovar singer who has performed the new song titled "Nearby." A ballad where her music is worked by Ilir Tolaj, while Ilir Macastena care ëshntë text and video is working in Tirana with the "Max Production."

Edita Abazi thote se djali ne krah eshte vetem shok

Modelja reagon per foton, pro nuk tregon emrin e te dashurit te saj te ri

Pas lajmit që u botua ditë më parë në mediat e Tiranës, se vajza e cila në media tregoi për historinë e shtatzanisë së saj me Noyzin, modelja Edita Abazi, dhe ku thoshte se ajo tashmë ka gjetur një rehati tëk i dashuri i ri, dhe sipas lajmit është djali në foto, ajo reagon.

Për ne Edita ka treguar se djali quhet Valon Bytyci dhe është një mik i saj këngëtar, pro që nuk ka lidhje me të. Modelja nuk ka dashur të na tregojë se cili është i dashuri i saj i vërtetë, por që Valonit tashmë ky lajm i kishte krijuar pak problem dhe tek e dashura e tij e vërtetë, dhe po ashtu edhe Editës.

Megjithatë nganjëhere ndodhin keqkuptimet, por modelja ka dashur të sqarojë të vërtetën. Ne i urojmë vajzës pas historisë jo të mirë më Noyzin, të ketë gjetur vërtetë rehatinë tek një djalosh sic ajo do ta donte./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edita Abazi says that the boy is just next friend

Following the news that was published the day before in the media of Tirana, the girl that the media told the story of her pregnancy with Noyzin, model Edita Abazi, and saying that she has already found a comfort to his new love, and according to the news is the boy in the picture, it reacts.

Adelina dhe Zanfina vijne me bashkepunimin e dyte


Motrat Adelina e Zanfina Ismaili pas bashkëpunimit mjaft të suksesshëm të tyre të titulluar “Dy motra e një frajer”, bashkëpunim ky i realizuar vite më parë, më në fund kanë vendosur që tek simpatizuesite tyre të sjellin edhe bashkëpunimin e dytë.

Këtë gjë e konfirmoi vet këngëtarja Adelina Ismaili në emisionin “Express” të KTV-së. Diva Shqiptare,Adelina Ismaili nuk deshi të zbuloj rreth bashkëpunimit veçse ende janë tek baza e tij.
Adelina shtoi gjithashtu se po “ja ngreh grrepin” edhe Zanfinës që ta fusë edhe atë në tregun Europian,jo se dëshiron Adelina ose Zanfina,por ja kërkuan këtë gjë./Grazzi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Adelina and come with a second co

Adelina Adelina Ismaili sisters of cooperation after their very successful, titled "Two Sisters and a frajer" cooperation realized this years ago have finally decided to bring fans their second collaboration.

Its confirmed this singer Adelina Ismaili's edition of "Express" of VCT. Albanian diva, Adelina Ismaili did not want to reveal about cooperation but are still at its base.Adelina also added that if "shall prick grrepin" even Zanfinës it to enter the European market, not the wishes or Adelina Adelina, but has asked for this thing./Grazzi/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online