All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 11 February 2012

Shen Valentini i djemve me te pashem shqiptare


Nuk e tregojnë dhuratën, ndërsa për ta dhurata më e madhe është vajza që e kanë përkrah, por sigurisht që mundohen të jenë sa më romantikë djemtë e pashëm të shou-bizit shqiptar, të cilët rrëfehen për 'Kosova Sot" se si do ta kalojnë dhe me kë 14 Shkurtin, Ditën e të Dashuruarve, megjithëse kishte ndonjë prej tyre që ende ishte i vetmuar.

Ermal Merdani-Mister Albania 2010:
-14 shkurti simbolizon ditën e të dashuruarve, dhe unë normalisht që si mashkull që jam e kam dhe unë të dashurën time, dhe për këtë ditë është normale që do t'i bëj dhuratë, por akoma se kam menduar se çfarë do t'i blej. Dhe është normale që do ia merrja dhuratën, nëse do më jepte, dhe nëse dhurata do të ishte vetëm një takim prapë, do të shkoja.

Me e kerkuara ne Londer quhet Rita Ora

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, momentalisht është një prej artisteve më të vlerësuara në industrinë e muzikës moderne dhe është vetëm çështje kohe kur ajo do ta bëjë shpërthimin e madh.

Kështu raporton The Sun, që me nota të larta vlerëson progresin e bukuroshes, e cila ka nënshkruar me ‘labelin’ e Jay-Z, “Roc Nation” dhe ka punuar në albumin e saj debutues me Drake dhe Kanye West.

Mysafirë të një ‘party’ në Notting Hill të Londrës të enjtën, ku ishte i pranishëm dhe i dashuri i saj Rob Kardashian, kanë mbetur tepër të impresionuar nga performanca e këngëtares së re.“Ajo e bën vendin ku këndon të jetë sikur shtëpia e saj – ajo u kritikua se ishte shumë e re kur ishte 17 vjeçare”, theksoi një burim i tabloidit britanik. Së fundmi Rita Ora lansoi super hitin në bashkëpunim me DJ Fresh, “Hot Right Now” dhe është në lidhje dashurie me vëllain e yllit televiziv Kim Kardashian./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Required more in London called Rita Ora

Albanian singer, Rita Ora, currently is one of the most appreciated artists in modern music industry and is only a matter of time when it will make big explosion.So reports The Sun, that the high notes the progress of the beautiful, which has signed the 'labeli' Jay-Z, "Roc Nation" and worked on her debut album with Drake and Kanye West.

Guests of a 'party' in Notting Hill in London on Thursday, where he was present and her boyfriend Rob Kardashian, remained extremely impressed by the performance of the new singer."It makes the place where singing is like her home - she was criticized that he was very young when he was 17 years," said a British tabloid source.Rita recently launched super hit time in collaboration with DJ Fresh, "Hot Right Now" and is in love with the brother of TV star Kim Kardashian./Telegraph/

Diellza Kolgeci imazhi i “Gecjan Fashion Group”

Vajza që shihni në këtë foto e shkrepur mjeshtërisht nga fotografi i njohur shqiptar Avni Selmani, besoj se e njihi të gjithë. Ajo në fushën e modelizmit nuk ndalet kurrë. Eshtë kjo Diellza Kolgeci që tashmë në botën e bukurisë ka marrë një tjetër detyrë, do të jetë zyrtarisht imazhi i “Gecjan Fashion Group” dhe njëkohësisht edhe do të jetë modele në javën e modës në “Kosova Fashion Week 2012”.

Diellza sapo ka marrë këtë ofertë nga presidenti i kësaj agjensie dhe e ka pranuar, ndërsa do ta shohim modelen më të njohur shqiptare në javën e modes që do të mbahet në fillim të muajit mars në Prishtinë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diellza Kolgeci image "Gecjan Fashion Group"

The girl you see in this picture neatly worked from photographs of famous Albanian Selmani Avni, I believe that all Know. It modelizmit not in never stops. Is this Diellza Kolgeci already in the world of beauty has got another job, will be officially image "Gecjan Fashion Group" and will also be models in the fashion week in "Kosovo Ëeek Fashion 2012".

Diellza just received this offer from the president of this agency and has accepted, as we will see the most famous Albanian model in fashion week to be held in early March in Pristina./Albavipnews/


Big Basta: S'ka rendesi a je djale i keq apo i mire, me rendesi eshte te jesh unik...

Big Basta: Kenga e re me Vesa Lumen, kurorezim i miqesise sone te vjeter

Ai shkruan vargje per veten dhe per te tjeret. Ne te gjitha rastet ka ndjenje, sepse eshte nje reper me klas. Kesaj here ka vendosur te shfaqet me nje duet te zhurmshem me kengetaren kosovare Vesa Luma, ndersa kendojne bashke ne klipin me titull “Boom”. Per here te pare reperi i njohur, Big Basta, tregon se cfare fshihet pas ketij bashkepunimi, dhe mbyllja prej disa muajsh ne studion muzikore ku po punon per albumin e tij te dyte

Sapo ke publikuar nje klip me Vesa Lumen, qe titullohet “Boom”. Si lindi frymezimi per kete kenge te re, dhe pse nje titull i tille?
- Bashkepunimi me kengetaren e talentuar Vesa Luma lindi krejt natyrshem. Ne jemi miq te vjeter qe nga “Dancing With The Stars”, dhe duke punuar per kete kenge bashke, menduam qe ishte shume me mire qe te beja dhe une pjesen time rep. Dhe rezultoi shume mire.

Seldi konfirmon ndarjen me Sinanin...

Seldi: Konfirmoj ndarjen me Sinanin, me vuri disa kushte qe s’mund t’i plotesoja

Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, dyshja e kengetareve qe u mediatizua dhe qe vazhduan me duete qe i sherbyen karrieres se tyre muzikore, eshte ndare perfundimisht. Seldi dhe Sinani, jo vetem qe nuk kendojne bashke ne koncerte, por duket se tashme Sinani, me nje karriere shumevjecare ne muzike, po ia mbyll rruget Seldit per te vazhduar dhe ai axhenden e koncerteve ne diaspore. Pronaret e club-eve te njohura jane befasuar kur kane marre telefonata te njepasnjeshme nga Sinani, i cili u kerkon me ngulm te mos e ftojne tani e tutje Seldin te kendoje ne bizneset e tyre. Dhe kureshtia e te gjithe fansave qe tashme jane ndare ne dy pjese, eshte te dine te verteten e nderprerjes se ketij bashkepunimi. Deri tani, edhe pse ka pasur shume komente ne forume te ndryshme dhe faqe te gazetave per arsyet e prishjes se miqesise mes dy kengetareve, asnje prej kengetareve nuk ka pranuar te flase rreth kesaj ceshtjeje.

Shpati, Sabriu, Shkelzeni dhe Teuta Selimi ndalohen te hyjne ne Angli per nje vit...

Shpat Kasapi dhe Sabri Fejzullahu ndalohen te shkojne ne Angli per nje vit

Disa kengetare te njohur, gjate javes qe kaloi nuk kane mundur te udhetojne drejt Londres per te mbajtur koncerte atje, pasi Ambasada Britanike ne Prishtine ua ka ndalur udhetimin per nje vit rresht, per shkak te keqperdorimit te vizave. Behet fjale per kengetaret Sabri Fejzullahu, Teuta Selimi, Shkelzen Jetishi dhe Shpat Kasapi, te cileve Ambasada Britanike ua kishte rrefuzuar vizat me arsyetimin se ata kane keqperdorur vizat, pasi ne shtetin britanik kane qendruar me viza turistike, ndersa kane kryer aktivitete perfitimi te cilat quhen ilegale me keto lloj vizash. Nuk eshte hera e pare qe kengetaret tane perballen me probleme gjate marrjes se vizave, pasi nuk mund te udhetojne pa viza neper vende te ndryshme e posacerisht ne vende qe kane regjim te forte, ku kerkohen dokumente shtese e, ne rast se ne kufi dhe ne aeroport tregojne se kane udhetuar per koncerte, atehere ata mund edhe te kthehen mbrapsht, pasi nuk kane viza pune.

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 11 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS, 11 Shkurt 2012
 • Leonora: "Adelinen e ftoj ne debat publik me fakte, jo me fjale rruge"
 • Ledina Celo e feston 35-vjetorin si mama
 • Me iniciativen e Bleones, kengetaret krijojne levizjen "I love Berisha"
 • Shpat Kasapi dhe Sabri Fejzullahu ndalohen te shkojne ne Angli per nje vit. Kengetaret kane perdorur vizat turistike per koncerte dhe ky quhet perfitim ilegal
 • Olsi i BB: Ka ardhur momenti te gjej partnere dhe te krijoj familjen time
 • Klodi Cela "BB3": Darka ime elegante me kryeministrin belg, jam i dashuruar. Ish banori i BB3 rrefen jeten njevjecare ne Itali dhe takimin me Elio di Rupo, nje gay i deklaruar. Klodi: "BB5" pse te mos fitoj nje gay apo lesbike?
 • Denohet me burg motra e Ermeles se "BB4". 3 vjet e 4 muaj burg dhe 27 mije euro demshperblim eshte vendimi i Gjykates per Gerta Mezurajn

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 11 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Shkurt 2012

 • Zanfina Ismaili: I dua vithet dhe kembet e mia. "Tmerri kur lame Kosoven, kam frike nga nje lufte tjeter". "Merruni me kukullat prej silikoni, boll me me mua"
 • Vedat Ademi, Inida Gjata Zhaku dhe Artan Imami, konkurrentet e rinj te "Dancing"
 • Motra e Ermeles, Gerta Mezuraj, denohet me 3 vjet e gjysem burg
 • Dren Abazi i fiksuar pas gitarave
 • Jessie J adhuron shqiptaren Rita Ora
 • Vedati prezanton bashkeshorten Dorela
 • Miranda Hashani dhe qiraxhiu i saj
 • Leonora Jakupi: Kur rritesh ne moshe, rriten edhe kerkesat
 • Arvizu, "Shqiptarizohet" ambasadori amerikan, shkel Kodin Rrugor. Familja Arvizu ben "shopping" ne librari
 • Afrim Aliaj: Seks me te panjohura? Shpesh here i pyes ne mengjes per emrin. Rrefimi i pare intim i modelit te perfolur shqiptar. Seksi qe ne takimin e pare, shume romantik.

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 10 Shkurt 2012

 • Dafina Rexhepi gati per karrieren nderkombetare
 • Elton Deda: "Voice of Albania"? Perpiqem te mos cmendem
 • Fatjona Hysi: Pse iu largova televizionit...
 • Na ishte nje here Shen Valentini: Vipat tregojne historite e tyre te dashurise
 • Sabina: Nuk e shes veten per leke!
 • Dritan Smajli: Kupen do ta cojme ne Shkoder
 • Ulpiana Lama: "E Diell me zgjodhi"
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 February 2012

Dafina Rexhepi ready for international career
Elton John: "Voice of Albania"? I try not to go crazy
Fatjona Hysi: Why I left television ...
Once upon a time Saint Valentine: VIPs show their love stories
Sabina: Do not sell myself for money!
Dritan Smiley: Cup will bring in Shkodra
Ulpiana Lama: "The Sun selected me" ]]

VIP Ballina: Revista Plus - 10 Shkurt 2012

Revista Plus, 10 Shkurt 2012
 • Adelina Ismaili: "Ne Europe nuk te lejojne motren nese s'ka talent, shume motra jane kthyer mbrapa"
 • Domenika Caushaj serish ne "Big Brother 5"
 • Jonida Maliqi: Si mund te pergojohet nje engjell i porsalindur
 • Flori Mumajesi do te jete organizator i Top Fest 9
 • 7 mije euro per klipin e ri te Elvana Gjates
 • Albana Osmani dhe Eneida Tarifa shoqe per koke
 • Endrit Mertiri lidhet me Miss Shqiperia
 • Vivian Canaj: Marredhenia me me moden dhe Joni Pecin
 • Nora Istrefi injoron thashethemet mbi Robertin
 • Maya: Jam duke pritur mashkullin ideal, nuk ka problem me i ri apo me i vjeter
 • Ronela Hajati shet iPhone pasi mbetet pa leke
 • Andi Karasani: ja se c'duhet te besh, per te qene i preferuari i vajzave

Dashuria e fshehte e Mark Markut

E njohin të gjithë si talenti që shkëlqeu në edicionin e vitit të kaluar në Kroaci, në “Kërkohet një yll”. E, në fakt, ai tashmë është një yll, por aq i thjeshtë saqë shpreh vetëm falënderime kur dikush interesohet të shkruajë për të.

Ky është këngëtari Mark Marku, i cili është edhe një violinist i mirë, por thjeshtësia në rrëfimin e tij tregon se dikur gatuante edhe pica.

 Megjithëse kënga e tij e parë nuk ishte shqip, kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë një version në gjuhën shqipe, ndërsa Marku tregon se i pëlqen të bëjë muzikë të mirë që do ta pëlqente çdo gjeneratë. Ndiqni rrëfimin e tij modest nga malli për Prizrenin e deri te krahasimi i zërit të tij me të ndjerin Toshe Proeski.

“Kosova Sot”: Si jeni dhe më tregoni a po e shijoni suksesin e këngës së parë atje?
Mark Marku: Unë jam shumë mirë dhe së pari ju falënderoj për mundësinë që po ma jepni për këtë intervistë. Sa i përket këngës së parë, më duhet ta pranoj që unë dhe ekipi, i cili punon me mua, jemi të kënaqur me plasimin e kësaj kënge, duke marrë parasysh që unë jam në fillimet e hapave të parë sa i përket këndimit dhe shou-bizit.

Kengetarja e re Agnesa Nuredini deshiron te ndjek endrrat e saja...[VIDEO]

Agnesa: Deshiroj t’i ndjek endrrat e mia! [VIDEO]

Ajo me zerin e saj ka lene gojehapur shume nga adhuruesit e muzikes.

Ndonese e re dhe e panjohur per publikun, Agnesa Nuredini eshte pelqyer shume nga adhuruesit e muzikes qe ne kengen e pare te saj te realizuar ne fund te vitit 2011. Per publikun Agnesa eshte nje emer i ri dhe shume pak i njohur, mirepo kenga e saj "Te humba ty" ka arritur nje numer te madh te klikimeve ne Youtube. Se kush eshte Agnesa, cilat jane planet e saj, dhe cka e lidhe ate me muziken do te mund te lexoni ne intervisten qe portali tetova1.com e realizoi me Agnesa Nuredinin.

Tetova1: Kush eshte Agnesa Nuredini, nje biografi te shkurter ?
Jam Agnesa Nuredini , 17 vjecare nga fshati Pallatice i Tetoves, nxenese ne shkollen e mesme te muzikes ne vit te trete.

Friday, 10 February 2012

Rina Bilurdagu nga Prizreni fiton “The Voice”

Më në fund një talente nga Kosova ka fituar në edicionin e parë të “The Voice of Albania”. Kanë qenë plot pas 17 javë sdida, garë dhe show ky i talenenteve në Top Channel, duke nxjerrë kështu edhe fituesen. Është Rina  ajo që ka triumfuar në edicionin  e parë të “The Voice of Albania”.

Rina ka qenë pjesë e ekipit të Alma Bektashi . Ajo është shprehur e lumtur që ka fituar këtë garë pasi që ishte kthyer nga Italia për t’u bërë pjesë e “The Voice”. Rina Bilurdagu  me fitimin e kësaj gare ka përfituar edhe një kontratë dy vjeçare me kompaninë diskografike “Universal”. E dyta ka dalë Marsela që ka qenë pjesë e ekipit të Elton Dedes, ndërsa dy finalistët e tjerë që janë renditur në vendin e tretë dhe të katërt janë Lundrimi dhe pesëmbëdhjetë vjecarja Enrika.

Nata finale ka qenë jashtëzakonisht interesante dhe më përplot muzikë e zë nga këngëtarët. Sipas organizatorëve “The Voice of Albania” edicioni i dytë do të nisë së shpejti. Ky edicion i parë është ndjekur me të madhe edhe në Kosovë/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rina Bilurdagu from Prizren wins "The Voice"

Finally, a talent from Kosovo has gained in the first edition of "The Voice of Albania". Have been filled after 17 weeks sdida, race and show that the talenenteve on Top Channel, thus drawing the winner. Rina is one that has prevailed in the first edition of "The Voice of Albania". Rina has been part of a team of Alma Bektashi. It is expressed happy to win this race after being returned from Italy to become part of "The Voice".

Rina Bilurdagu to the acquisition of this competition has received a two year contract with the company Discography "Universal" has emerged in the second Athinë.E Marcel has been part of a team of Elton Dede, while two other finalists were ranked in third place and the fourth and fifteen-year-old Enrique Navigation. The final night was extremely interesting and full of music and sound from the singers. According to organizers, "The Voice of Albania" second edition will be launched soon. This first edition is followed by increasingly in Kosovo / Albavipnews /

Klodjan Kacani: Nje yll ne ngjitje ne muziken shqiptare

Ai ka një zë të veçantë, sjell në mënyrë të përkryer këngët me kërkesë të lartë vokale, ka studiuar për kanto, duket të jetë një tenor me të ardhme të shkëlqyer e guxoi t’i hyjë muzikës edhe nga dyert e rrymave të tjera muzikore.

Klodjan Kacani e bëri audiencën të kthejë kokën, të mbajë frymën, të duartrokasë fort, të votojë shumë e të shpresojë se një prurje e re po i vjen plot profesionalizëm muzikës shqiptare.

Ky është 23 vjeçari nga Vlora që për disa javë me radhë, i dha sharm, emocione dhe kuptim programit më të ri të talenteve muzikore “The Voice of Albania”. Klodjani ka një numër të madh fansash dhe admiruesish të zërit të tij, ndaj edhe vendosëm t’i marrim një intervistë që shkon më në thellësi të mendimeve dhe planeve të këngëtarit që na surprizoi të gjithëve.

Rimi Beqiri, shqiptari qe synon televizionin dhe kinemane italiane...

“L’America” tjeter

Nje shqiptar ne teatrin e Romes. Ikja si emigrant dhe sprovat e para ne kinemane indipendente italiane. Paragjykimi, puna e dyfishte dhe studimet. Rolet ne teater dhe nje bashkepunim shqiptar i Rimi Beqirit

Per kumbare ka pasur filmat e kinemase indipendente. Sado qe deri pak vite te shkuara filma te llojit te tille, qe pervecse te panjohur, shiheshin edhe me skepticizem nga publiku, qofte edhe ai italian, per nje shqiptar kane qelluar te mbare. Rimi Beqiri eshte nje nga te shumtet emigrante qe 15 vjet pas ikjes nga Shqiperia rikthehet i gatshem per te rrefyer dicka me shume se historine e nje djaloshi qe ka lene shtepine per nje jete me te mire. Nuk ia ka arritur ende asaj fames qe shume syresh e enderrojne dhe as eshte shenuar ne historine e lavdishme te artit shqiptar te pertej kufijve, por edhe pa gje fare nuk eshte. Jeton ne Rome dhe eshte diplomuar aktor. Jeteshkrimin profesional e ka te mbushur me tituj filmash e sidomos me shfaqje teatri, per te cilin gjithashtu eshte shkolluar. Ka konkuruar ne festivale te rendesishem filmi, perfshire edhe ate te Venecias dhe keto dite eshte bashkuar me nje tjeter shqiptare per te ngjitur ne teatrin e Romes nje shfaqje.

Kush do ta fitoje "The Voice" ?

Fituesin do ta zgjidhni vetëm JU! Një javë na ndan nga finalja e madhe e 10 shkurtit. Produksioni premton që do të jetë një natë e paharrueshme për publikun shqiptar, një mbrëmje performancash të jashtëzakonshme, një ngjarje zërash brilantë. Këngëtarët dhe trajnerët janë impenjuar për t�i sjellë në skenë 4 finalistët si artistë të vërtetë, me këngë që i kalojnë dimensionet e netëve të shkuara.

Tani, është koha që Enrika, Lundrimi, Rina dhe Marsela, të luftojnë me gjithë pasionin e zërit dhe shpirtit të tyre për të arritur çmimin final. Në finale, fituesin e zgjidhni vetëm JU, me votën tuaj nga shtëpia, si gjithnjë duke dërguar një SMS me emrin e këngëtarit tuaj të preferuar në 55099. Do të jetë nga skuadra e Sidit, Tonit, Almës apo Miriamit?... Kjo është vetëm në dorën tuaj!/Top Channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who will win "The Voice"?

Only the winner will choose YOU! A week separates us from the finals of the 10 February. Production promises to be a memorable night for the Albanian public, an evening of extraordinary performances, a brilliant voices event. Singers and coaches are involved to bring on stage four finalists as true artists, with songs that exceed the dimensions of nights ago.

Now is the time that Enrique, Navigation, Rina and Marcel, to fight with all the passion of their voice and spirit to reach the final price. In the finals, only YOU choose the winner, with your vote from home, as ever, sending an SMS with the name of your favorite singer 55099. Will be the team's Sid, Tony, Alma or Miriam? ... This is just in your hand!/Top Channel/Flaka Krelani baraz me nje ylber

Flaka, të pashë të performoje gjatë spektaklit të Adi Krastës “A. show” dhe të komplimentoj vërtet për atë performancë. Në atë shfaqje ti ishe e vetmja këngëtare e ftuar, madje Adi e shprehu hapur simpatinë për ty, duke të veçuar nga të gjitha këngëtaret e tjera. Çfarë ndjesish përjeton të dish që je e preferuara e Krastës?

-Të vlerësohesh nga një showman, siç është Adi Krasta, është absolutisht një ndjesi e papërshkrueshme, sepse mbi të gjitha është njeri, njeriu më i thjeshtë dhe modest që kam njohur ndonjëherë.

Me  bagazh, reputacion të shkëlqyer, famë të papërsëritshme, i dashur nga të gjithë pa përjashtim, i mençur deri në maksimum… si të mos jesh e privilegjuar të jesh e preferuara e një legjende të gjallë si Adi Krasta? Është e pamundur! Ja çfarë ndjesie më jep kjo gjë, që nganjëherë më duket jo reale!

Po Krasta a është i preferuari yt?
-E kam pasur idhull që fëmijë, akoma ngelet idhulli im.

Dafina Zeqiri dhe Ledri Vulaj ne nje lidhje dashurie

Ky është thashethemi më i fundit, që po qarkullon prej pak ditësh në showbizin shqiptar. Fillimisht shkak për lindjen e një thashetheme të tillë janë bërë dy foto që Ledri dhe Dafina kanë publikuar nëpër faqet e tyre personale në Twitter dhe Facebook.

Gjithashtu kohët e fundit, ata janë parë gjithnjë e më shpesh në shoqërinë e njëri-tjetrit, duke dalë mbrëmjeve bashkë, edhe pse në shoqërinë e miqve të tjerë, megjithatë është fare e lehtë të kuptohet që midis tyre ka dicka më shumë dhe që nuk bëhet thjesht fjalë për një miqësi.

Të gjithë ata që i njohin thonë se nuk do të vonojë momenti kur lidhja e tyre të bëhet publike dhe të dy të pranojnë që janë sëbashku, pasi duket se kanë vërtetë ndjenjë për njëri-tjetrin aq sa e kanë të vështirë ta mbajnë të fshehur.

BB Poqi se shpejti me nje album “100% Rock”

Bajram Bylykbashi, i njohur si BB Poqi, ka zbuluar për Telegrafi.com se është në përfundim të videoklipit të ri të këngës “Të gjeta ty”.Rokeri është duke punuar edhe në albumi e tij të pestë, i cili, siç thotë ai, do të jetë “100% rock”.

“Videoklipi është në procesin e montimit. Shpresoj se në fillim të marsit do të transmetohet në televizionet tona. Paraprakisht do ta bëjmë edhe një promovim, si dhe një performim live me Armadillo Blues Bandin”, ka thënë Poqi për Telegrafi.Ai paralajmëron edhe angazhimin në albumin e pestë të tij, si dhe një koncert në Prishtinë.

“Jam aktiv me performime në qytete të ndryshme të Kosovës dhe të Shqipërisë. Por, pas editimit të albumit të pestë, mendoj të punoj në një koncert më të madh”, tregon Poqi më tej, duke folur edhe bashkëpunimin e tij të radhës, që do të jetë me një muzicient nga Shqipëria.

Big Bastes i pelqen të jete artist i lire

Kur ai ishte në shkollë të mesme nuk e pëlqente lëndën e Kimisë, sepse nuk e tërhiqte. Ky është reperi Big Basta, që vjen sot me gjërat që nuk i pëlqen dhe ato që i pëlqen t’i bëjë në jetë. Megjithëse ai këndon rep dhe shkruan tekste për këngëtarë të tjerë, është dhe një sociolog, d.m.th. i pëlqen të merret me problemet sociale.

Por, Big Bastës nuk i pëlqen të merret me thashetheme, ai nuk do të ketë inate me njeri, megjithëse në profesionin e tij ndodh kjo gjë. Reperi, i cili në të vërtetë quhet Gerald Xharri, ëndërron që një ditë muzika e tij hip-hop të thyejë kufijtë shqiptarë. Ndërsa si artist i pëlqen të jetë i lirë./Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Big Bastes artist likes to be free

When he was in high school did not like the subject matter of chemistry, because not draw. This is rapper Big Basta, who comes today with things that do not like and who likes to do in life. Though he sings and writes texts rep for other singers, is also a sociologist, viz. likes dealing with social problems.

But Big Bastes not like to deal with gossip, he would have torn the man, though in his profession it happens. The rapper, who is actually called Gerald Xharri, dreaming that one day his music is hip-hop to break the Albanian border. While as an artist likes to be free./Kosova Sot/

Si do ta kaloje 14 shkurtin Argjentina Ramosaj?

Po vjen dita e të dashuruarve, 14 Shkurti, ndërsa ne u interesuam të pyesnim një nga çiftet më të ëmbël, siç është Argjentina Ramosaj me Valonin e saj, se çfarë do të bëjnë për këtë ditë. Këngëtarja e hitit “Perfekt’ na ka treguar se 14 Shkurti për ta është një ditë shumë romantike dhe kanë vendosur të bëjnë gjëra shumë të veçanta dhe të bukura: do të dalin së bashku për darkë, më pas në kinema e shumë të tjera.

Argjentina njëkohësisht ka treguar për gazetën tonë se është duke u bërë gati për të marrë pjesë për herë të parë në ‘Top fest’ me një këngë të bukur, që është punuar nga Flori Mumajesi (Thredots Production). Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
How would you pass Ramosaj Argentina February 14?

A day of lovers, February 14, while we were interesuam to ask one of the sweetest couples, such as Argentina Valon Ramosaj with her​​, what would do to this day. The singer's hit 'Perfect' has shown us that February 14 is a day to more romantic and have decided to make things very special and beautiful: it will come together for dinner, then in many other movies.

 Argentina also has shown to our newsletter that is getting ready to participate for the first time in 'Top fest' with a beautiful song, which is made ​​from gold Mumajesi (Thredots Production)./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Lundrim Pacuku i "The Voice": Pretendoj te fitoj kete spektakel...

Ekskluzive: Lundrimi, finalisti i “The Voice of Albania” synon trofeun

Lundrimi eshte tip shume i dashur, i afert, modest dhe teper spontan ne paraqitjen para publikut, gje qe e bene te dashur ne rrethin ku jeton. YllPress.com ju sjell nje interviste ekskluzive me Lundrim Pacukun, finalistin e “The Voice of Albania”

Lundrim Pacuku, nje emer qe ka kapluar shume zemra dhe admirues, u shfaq kohet e fundit si nje talent ne spektaklin me te njohur per perzgjedhje te talenteve "The Voice of Albania”, nga ku sot, para finales se madhe pas disa shfaqjesh, ne menyre ekzemplare kualifikohet, permes televotimit dhe perzgjedhjes se trajnereve eminente, ndodhet mes kater zerave me te mire dhe i vetmi ze mashkulli ne kete finale.

Lundrim Pacuku ka lindur me 30.08.1988 ne Diber te Maqedonise, ku kreu shkollen fillore dhe te mesme, ndersa arsimin siperor e kreu ne Universitetin Nderkombetar te Struges.

Kengetarja Ermanda Durmishi: E Perkushtuar ndaj femijeve, por shpejt do rikthehem...

Interviste me kengetaren Ermanda (Era) Durmishi

Ermanda Durmishi eshte nje vajze qe vjen nga Korca, lindur ne qytetin e Korces dhe ka vazhduar studimet per Kanto ne qytetin e Tiranes, kryeqytetin tone te bukur. I ka kurorezuar ato me aktivitete te ndryshem ne diaspore, neper Europe dhe qe me pas e ka mbyllur ne Amerike jeten e saj.

Pershendetje te nderuar miq te televizionit Ilira, mire se keni ardhur ne emisionin Klip Show. Sot ju prezantojme nje kengetare. Ajo vjen nga nje qytet qe nuk eshte quajtur rastesisht djep i kultures. Ketu ne kete qytet eshte hapur shkolla e pare shqipe qe daton qe ne vitin 1887.

Ne vitin 1917 eshte hapur Liceu Fancez, ka patur nje fabrike birre me shume emer e ndertuar ne vitin 1934, dhe qe tani ne fund eshte nderuar me cmime te medhaja per cilesine e saj. Nje qytet i ndertuar me arkitekture bashkekohore, muret e rrethuara me kangjella, eshte kenduar me kitare ku dhe ka marre emrin qytet i serenatave.

Thursday, 9 February 2012

Bleona dhe Dr Flori: Shtypi roze, shpifje per te shitur gazetat...

Dr Flori: "Shpifje per te shitur gazetat"

Bleona Qereti: Arian Cani e merr rrogen kot

Do te vijoje edhe sot forumin me person azhe te dashur te shoe biz-it lidhur me propozimin e bere pardje nga Kryeministri per hartimin e nje projektligji kunder medias roze, me synim ruajtjen e jetes private te personazheve publike. Sot emrave te artisteve qe folen dje do t'i bashkohen edhe Bleona Qereti e Dr.Flori.

Klipi i ri i Çiljetes dhe Ingridit, frymezim nga filmat amerikane

Të mërkurën e 8 shkurtit doli edhe videoja e shumëpritur e dy vajzave seksi të skenës shqiptare, Çiljeta Xhilaga dhe Ingrid Gjoni. Besoj se ju ka pëlqyer, gjithashtu edhe neve, por klipi “Mike dhe Rivale” kishte disa pjesë copy-paste nga dy filma amerikanë.

Fjala është për filmat "Death becomes her", me rolet kryesore Meril Strip dhe Goldi Haun, si dhe versioni i dy mikeshave rivale nuse në filmin "Bride Wars", me rolet kryesore Kejt Hadson dhe En Hatvej. Ndërsa, natyrisht se faji nuk është i artisteve, por i produksionit “Max Productions”, i cili e ka realizuar klipin, megjithëse kënga dhe klipi janë pëlqyer shumë dhe po marrin komente pozitive./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
New clips and Ingridin Çiljetës, inspired by American films

On Wednesday the 8th of February came the long awaited video of two Albanian girls sex scene, Çiljeta Xhilaga and Ingrid. I believe that you liked, as well as us, but the clip "Mike and rival had" copy-paste parts of two American films.

Talking about movies, "Death Becomes Her" with Meryl Streep leading roles and Goldie Haun, and version two rival girlfriend fiancee in the movie "Bride Wars" with Kate Hudson and key roles En Hatvej. While, of course, is not the artists fault, but the production "Max Productions", which has made ​​the clip, although the song and clips are liked and are receiving positive feedback. /Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Ciljeta dhe Greta: Berisha ka te drejte, shtypi roze na nxiu jeten...

Ciljeta: Berisha ka te drejte, na nxite jeten

Greta Koci: Ligji duhej ndryshuar me kohe

Kryeministri Berisha ka sulmuar gjate dites se djeshme mediat, vecanerisht gazetaret e faqeve roze, te cilet vec te rejave nga bota e spektaklit pasqyrojne ne gazeta edhe detaje sekrete nga jeta private e personazheve publike. Ne mbledhjen e qeverise ai paralajmeroi se do te ndryshoje ligji “Per te dhenat personale”, per t’i dhene nje mbrojtje me te mire personave nen hetim, por ne menyre te vecante artisteve dhe kengetareve. “Mbrojtja e te dhenave personale eshte nje obligim madhor shoqeror. Per fat te keq ne kete vend, dalin ne pazar dhe dosjet me sekrete, te atyre qe jane nen hetim dhe gjykim, te cilat perbejne demtim te rende te procesit, dalin dhe dokumente te tjera. Konstatoj me keqardhje, se abuzohet. Edhe jeta e artisteve, kengetareve eshte objekt i nje agresioni mediatik dhe e tera ne masen 80% bazohet ne skup dhe jo ndodhi reale”,- theksoi Berisha.

Kledi Kadiu takon legjenden e baletit klasik Carla Fracci

KLEDI KADIU ben per vete edhe Carla Fraccin!

Balerini i talentuar shqiptar, pas te cilit u dashuruan femrat italiane dhe jo vetem, vazhdon te jete nder me te preferuarit. Kledi Kadiu ka zgjedhur te vazhdoje karrieren e tij ne Itali, por duke u shprehur kudo me krenari qe eshte shqiptar. Sigurisht, ka qene fat per Kledin, takimi me legjenden italiane dhe boterore te baletit klasik, Carla Fracci, e cila duhet te jete jo vetem per Kledin, po per shume balerine ne bote nje shembull ideal. Kenaqesia e balerinit simpatik, por edhe e te madhes Fracci duket qarte ne kete foto shume domethenese. Ne i urojme Kledit qe nje dite te vleresohet po aq shume, duke u ndjere krenar qe ky djale i talentuar na perfaqeson denjesisht ne shtetin fqinj. /bluetooth/

Nora dhe Blendi Klosi presin femijen e dyte...

Nora dhe Blendi ne pritje te vajzes

Nora Klosi, bashkeshortja e Blendi Klosit ne pritje te femijes se dyte. Pas lindjes se djalit, duket se cifti ka vendosur shpejt te bej edhe nje femije tjeter qe me sa kemi mesuar eshte vajze. Vajza punetore dhe simpatike e Klanit po e shijon shtatezanine, kete here edhe me e qete ne perjetimet e mira qe sjell kjo gjendje. Bluetooth, i uron Nores shtatezani te mbare... /bluetooth/shkurt 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora and Blendi awaiting a daughter

Nora Klosi Klos Blendi wife expecting second child. After the birth of son, it seems that the couple quickly decided to ask one other child who is the girl that we have learned. Labor and charming girl is enjoying her pregnancy Clan, this time even more quiet good experiences bringing this situation. Bluetooth, Nora wishes successful pregnancy ... / bluetooth / February 2012 / ]]

Nora Istrefi thote se per martese vendos Roberti

Bukuroshja e cila vetëm një ditë më parë ka publikuar videon e saj më të re me titull “S’ki me ik”, Nora Istrefi, ka qenë e ftuar në programin “Top Koha Music” në KTV. Ajo në programin e drejtuar nga prezantuesja atraktive Albba Morina, ka lancuar edhe videon e saj më të re, ku ka treguar edhe bashkëpunëtorët me të cilët ka punuar këtë këngë.

Kur Albba e ka pyetur për jetën e saj private, dhe nësë kanë menduar ndonjë martesë me Robertin e saj, Nora tha se duhet pyetur Roberti për këtë. Ndërsa gazetarja me zgjuarsi i ka thënë se atëherë Roberti do të vëndosë për këtë, e Nora i është përgjigjur “Nashta po nashta jo, pyetne me mire ate”. Por Albba e ka zgjatur këtë muhabet, ndoshta më informues dhe që i intereson shumë fansave të këngëtares, duke i thënë se javen tjeter do ta pyesim Robertin, atëherë Nora do ta mësojë nëse do të martohet apo jo.

Rita Ora pozon per revisten e njohur I-D (Video)


Këngëtarja shqiptare që po shijon famën në SHBA, në fillim falë edhe përkrahjes së reperit të famshëm Jay-Z, Rita Ora, së fundmi ka pozuar për revistën e njohur I-D.

Shqiptarja me origjinë nga Kosova, madje tregohet në video që ka veshur një palë sandale me taka të larta, që mezi ecën, ndërsa krijon batuta humori me stafin ku po e bëjnë gati për ta fotografuar. Natyrisht se fama e saj, gjithmonë e më shumë po rritet, falë talentit të saj në muzikë, ku tashmë ka dhe ftesa për të qenë në kopertinat e revistave më të famshme botërore, ndersa klipi i saj "Hot right now" ka kaluar deri me tani 4 milion klikime./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora poses for magazine known I-D

Albanian singer who is enjoying fame in the U.S., thanks to early support of the famous rapper Jay-Z, Rita Ora, recently posed for the famous magazine ID. Kosovo Albanian origin, even shown in the video who is wearing a pair of sandals with high heels, barely moving, while mot creates humor with staff where they are making ready to photograph.

Of course her fame, more and more is growing, thanks to her talent in music, where there already and the invitation to be on the covers of magazines world famous./Albavipnews/

Rritet dhe behet e bukur vajza e Rita Latit

Në foton që shihni, duket se dashuria e tyre si nëna për vajzën është shumë e madhe, pasi aktorja e njohur e humorit, e ka rritur vetëm vajzën e saj. Aktorja e papërsëritshme e humorit, Rita Lati, e ka rritur tashmë Rozën e saj. Ajo aktualisht drejton një emision rinor ku shfaqet tepër këndshëm me veshje trendi dhe lirshmëri përpara telekamerave.

Më mirë sesa nënë e bijë mund t’i konsiderosh si dy motra, të cilat ndajnë së bashku jo vetëm kohën, por edhe sekretet më intime. Rita vijon të eksperimentojë në pamje, gjë që evidentohet gjithashtu tek Roza. Ndërsa vajza njihet edhe për historinë e saj rozë në lidhjen e dikurshme me kantautorin Stine, histori që flitet se u rikthehet shpesh herë në mendje ish ciftit, por në ditëlindjen e 30-të të Stinës, Roza mungoi./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Grow and become the beautiful daughter of Rita Lati

In the picture you see, seem to love their mother to daughter is very large, as known actress of humor, has raised her daughter alone. The actress's unique humor, Rita Lati, has already increased its pink. She currently runs a youth program that appears more agreeable with trendy apparel and fluidity before cameras.

Rather than mother and daughter can consider how two sisters, who share together not only time but also the most intimate secrets. Rita continues to experiment in view, which is evidenced also to Rosa. While the girl is also known for its history of salmon in connection with kantautorin former seasons, spoken history that was often returns to mind the former couple, but in the 30 th birthday of the season, Rosa absent./Albavipnews/


Nora Istrefi me “S’ki me ik” komentohet mire (Video)

Nora Istrefi, ka lansuar projektin e saj ta radhës, i cili sa kontravers është i punuar po aq në mënyrë profesionale.

“S’ki me Ik” është kënga tepër ritmike të cilën e ka lansuar Nora, e të cilit ia ka bashkangjitur një klip të cilin e punoi produksioni Entermedia. Këngëtarja shfaqet shumë e bukur në skenat e këtij klipi, duke ndërruar shpeshherë stilin e flokëve dhe të veshjes.

Për këngën janë përkujdesur Zzap dhe Chris tashmë të njohur për hitet që kanë krijuar, teksa kënga është mirëpritur mirë nga publiku në 24 orët e para të lansimit. Per veshjen e kengetares ne kete video eshte kujdesur stilistja kosovare Flutura Dedinja, ndersa dhe vete Nora ka idejuar nje veshje, si duket aty ku duket me jeans./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi with "S'ki to take off" well commented

Sexy singer, Norah Jones, has launched its project to the next, who is working as controversial as professionally."S'ki to Run" is more rhythmic song which launched Nora, of which he has attached a clip which worked HD production. The singer appears more beautiful in this clip scenes, frequently changing hair style and dress.

Zzap care for the song and Chris are already known for hits that have created, as the song is well welcomed by the public in the first 24 hours of launch./Albavipnews/

Xherdan Shaqiri nenshkruan me Bayern Munichun


Bayern Munich përmes një deklarate të publikuar në faqen zyrtare ka zbuluar se ka kompletuar transferimin e shqiptarit Xherdan Shaqiri nga Baseli për një shumë të pazbuluar.Kosovari me nënshtetësi zvicerane ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me gjigantin gjerman dhe do t’i bashkohet klubit të ri pas fundit të sezonit.

20-vjeçari kishte udhëtuar në Gjermani në herët gjatë javës për t’iu nënshtruar testeve mjekësore dhe anësori sot ka nënshkruar marrëveshje deri në qershor të vitit 2016“Ne jemi shumë të kënaqur që kemi arritur të nënshkruajmë me një prej të rinjve më të njohur në Evropë në Xherdan Shaqirin”, ka komentuar drejtori sportiv i Bayernit, Christian Nerlinger.

Teuta Krasniqi se shpejti me nje emision televiziv per femra

Me siguri u keni vënë pikëçuditsën(!) reklamës së aktorës së famshme Kosovare Teuta Krasniqi ku thotë: “Së shpejti”?,padyshim ashtu kemi bërë të gjithë.Reklama “Së shpejti” që ka kohë që shfaqet në ekranet tona televizive dhe na bëri goxha kurioz ta dimë së për çfarë bëhet fjalë,është reklama promovuese e një emisioni të ri televiziv ku protagoniste është vet aktorja Krasniqi.

Emisioni i ri televiziv do i kushtohet krejtësisht botës së femrës Shqiptare. Kështu ka deklaruar vet aktorja Krasniqi në emisionin “Talk” të Kohavisionit. Se në cilin televizion do shfaqet do e merrni vesh.Së shpejti./Grazzi/.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta Krasniqi soon to a television for women

They have certainly put pikëçuditsën (!) Advertising famous actress Kosovo where Teuta Krasniqi says: "Soon"?, So obviously we do all.Advertisement "Soon" that has long displayed on our television screens and made ​​us pretty curious to know what is in question, is a promotional advertising of new TV show where the protagonist is the actress herself Krasniqi.

The new television show will be placed entirely female world of Albanian. So Krasniqi said the actress herself in the show "Talk" to KohaVision. In which television will get vesh.Së will appear shortly./Grazzi/.

Bleona Qereti pelqen Sali Berishen, urren Arian Canin

Ajo është një ndër femrat më të lakuara në faqet rozë, madje së fundmi edhe shtypi ndërkombëtar ka nisur të shkruajë për të.

Megjithëse me një eksperiencë të gjatë jete në Amerikë ku sigurisht ka parë se ç’bëjnë gazetarët rozë për personazhet e show biz-it, Bleona i del në krah kryeministrit në këtë nismë, duke përmendur edhe një emër mes rreshtave. Arian Çani, është emri i një prej gazetarëve, që sipas Bleonës abuzon më së shumti me pushtetin që i ka dhënë media.

Unë mendoj që kryeministri Berisha ka shumë të drejtë! Ai është një njeri me një vizion të pakrahasueshëm me asnjë tjetër. Unë kam qenë gjithmonë e dashuruar me të që kur kam qenë fëmijë e këndoja në koncertet e ’96. Kjo dashuri midis meje dhe kryeministrit sa vjen dhe bëhet më e fortë e solidarizohet më shumë në çdo fjalim apo mbledhje qeverie, takim ose koncert. I adore and I love Sali Berisha!

Moti i keq pengon realizimin e klipit te Edona Llalloshit

Këngëtarja e cila është më  e lumtur se kurrë në jetën familjare, pasi është bërë nënë, dhe Doa e saj po rritet, sic e shihni dhe në foto, nuk don të ndalet në muzikë. Ajo në programin “Top Koha Music” të prezantueses simpatike Albba Morina, ka treguar se është rikthyer punës, dhe po mendon për një video të një këngë të re, por që koha dhe bora e ka penguar.

Videoja do të xhirohet sërisht nga produksioni kosovar “EMF Creative’. Ndërsa Edona ka rrëfyer në këtë program se nuk do të ketë album të ri, për arsye se një gjë e tillë nuk është e kohës, dhe nuk sjell përfitime, por do të realizojë vetëm këngë dhe video të reja./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bad weather hampers the realization of the clip to Edona Llalloshi

The singer who is happier than ever in family life, as has become a mother, and its DOA is growing as we see in the picture, do not stop the music. It is in the "Top Music Time" of Albba Morina charming presenter, has shown that it is back at work, and is considering a video of a new song, but that time and snow prevented.

The video will be shot again from Kosovar production "EMF Creative '. While Edona narrated in this program that there will be no new album, because such a thing is not the time, and no benefits, but will only perform new songs and videos./Albavipnews/

Big Basta: Puthja e pare ne moshen 11 vjecare...

foto: rezarta shkurta
Mesuesit me terhiqnin veshin se ngacmoja gocat

Big Basta: Prinderit donin te behesha doktor

Big Basta eshte sot, nje nga emrat me te spikatur ne muziken shqiptare, po si ka qene ai dikur. Per te zbuluar nje pjese te panjohur nga jeta e njerit prej repereve me te perfolur, ju vjen sot ne ndihme suplementi “Gjimnazistet”. Vitet e gjimnazit i ka kaluar ne 2 shkolla, lende te preferuara ka pasur letersine dhe historine, ndersa ajo qe nuk duronte dot ishte kimia. Oret e mesimit, thote se i linte gjithmone, madje per kete ekzistonte edhe nje ligj i pashkruar, te cilin ai e zbatonte gjithmone: tri oret e para nuk i ndiqte thuajse asnjehere. Per mesuesit, thote se i terhiqnin vemendjen shpeshhere, sepse ai gjate gjithe ores ngacmonte vajzat dhe pak degjonte mesimin…Cfare na rrefen tjeter Big-u?! E zbulojme bashke, permes rreshtave qe do te pasojne…

Kelly: Me Olsen 5 vjet qe jemi bashke...

Kelly: Dedikuar princeshes sime

Cila eshte vajza qe sherben si muze frymezimi per Kelly-n? Kengetari tregon detaje te lidhjes se tij te dashurise me Olsen, diten qe jane njohur dhe numrin profetik 22 qe shenoi fatin ne dashurine e tij pesevjecare.

Kenga “Miremengjes Princeshe” thuhet se eshte nje dedikim personal. Eshte e vertet kjo gje?
- Po, ky eshte nje dedikim personal. Cdo femer ne vetvete eshte princeshe, perse te mos e degjoje qe ne momentin e pare qe ajo hap syte?!

Gold AG- “I vogel me kane thene qe puna nuk eshte turp"

Reperi Gold AG është edhe punëtor, madje sic shihet edhe në këtë foto, ai ka marrë lopatën dhe pastron borën që si duket e ka penguar. Në facebookun e tij reperi i famshëm shqiptar kishte shkruar kështu: “I vogël më kanë thënë që puna nuk është marre”.

Bravo Goldit, kur është nevoja din ta përdorë edhe lopaten, jo vetëm këngën. Mësuam se këto ditë të ftohta ai ka menduar të jetë disa ditë dhe në Brezovicë, por se me kë është, apo po e shoqëron ndonjë vajzë, këtë nuk e mësuam ende./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold AG "Small told me that work is not ashamed"

Gold AG rapper is also working, even as seen in this picture, it received and clears snow shovel seems hindered. On his Facebook Albanian famous rapper he wrote: "I have told that little work is not taken".

Goldie thumbs when it knows the need to use the shovel, not just the song. We learned that these cold days he felt to be a few days and Brezovica, but who they is or are associated with any girl, that does not yet learned./Albavipnews/

Mikeshat qe e imitojne njera-tjetren

Siç kemi mësuar, këngëtarja nga Shkupi, Adelina Tahiri, ka udhëtuar në këto ditë të ftohta dimri drejt Amerikës. Ndërsa në shumë foto e ka treguar gëzimin e saj, sidomos që është takuar me mikeshën e saj, modelen Afërdita Dreshaj.

Dhe çdo moment e pasqyrojnë me foto, ku tregojnë jo vetëm se janë mikesha të mira, por se duan pak a shumë të vijnë njësoj, dhe ta kopjojnë njëra-tjetrën, qoftë edhe me poza, siç shihet në këtë foto. Ndërsa ne gjithashtu mësojmë se vajzat janë duke e realizuar një set fotografik, me emra të njohur të botës së fotografisë amerikane./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Girlfriend who imitate each other

As we learned, the singer from Skopje, Adelina Tahiri, has traveled in these cold winter days to the U.S.. While in many photos showed her joy, especially since mikeshen met her, Untitled model.

And every moment reflect the picture, which shows not only that they are good friend, but they want to come more or less alike, and to copy each other, even with exposure, as seen in this photo. While we also learn that girls are to realize a set of photo, with names familiar to the world of American photography./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Vesa Luma kerkon duet me talentin ne “X Factor”

Si duket, këngëtarja Vesa Luma, e cila po i gjykon talentet në spektaklin “X Factor” është dashuruar me djaloshin 16-vjeçar që në shikimin e parë.

Quhet Ardit Çuni, djali që tani mediet në Shqipëri dhe portalet e ndryshme me të drejtë po e quajnë Tarkani shqiptar, ndërsa ne mësojmë se në një tjetër spektakël këngëtarja prishtinase i ka kërkuar djaloshit nga Lezha një duet, pasi talenti i Arditit ka rënë sy jo vetëm për zërin e bukur, por edhe për kërcimin e tij të veçantë. Urojmë që Vesa ta mbajë fjalën për duetin me djaloshin e “X Factor”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vesa Luma wants duet with talent in the "X Factor"

Apparently, singer Vesa Luma, who is spectacle Talent judge "X Factor" is in love with 16-year-old boy at first glance. Ardit Cuni called, son of media now in Albanian and various portals are calling the right Albanian Tarkani while we learn that another spectacle in Pristina singer has asked the lad from Lezha a duet, as Arditi talent has not fallen eye just beautiful singing, but also for his unique dance. Dew wish to keep the boy talking about the duo of "X Factor"./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Ami i Ermalit gjithmone “IN”

Vajza e ekranit shqiptar nuk ka të ndalur, megjithëse për momentin nuk është në tv, apo në ndonjë spektakël, Ami, apo Armanda Toska, është e kërkuar. Si duket, kopertinat e revistave në Shqipëri duan ta kenë atë kudo dhe në faqe të parë.

E veshur shumë “in” duket nusja e Ermalit, edhe në këtë foto përkrah shumë modelëve të njohur, mes tyre edhe modeli i famshëm shqiptar, Marjan Zefi. Ndërsa kemi dëgjuar se Ami së bashku me Ermalin do të jenë sërish bashkë si çift prezantuesish në “Dancing with the Stars 2”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ami of Ermal always "in."

Albanian screen daughter has not stopped, although at present it is not on tv, or any spectacle, Ami, or Armanda Tosca is required. Apparently, the covers of magazines in Bangladesh want to have it anywhere on the front page.

Dressed very "in" bride looks meda, even in this picture supports many popular models, among them the famous model Albanian, Zef Marian. While we have heard that along with the meda Ami will be back together as a couple prezantuesish on "Dancing with the Stars 2"./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Wednesday, 8 February 2012

Ciljeta dhe Ingridi vijne si mike dhe rivale (Video)

Erdhen plakat seksi

Sapo ka dalë dhe klipi më i ri dhe shumë i pritur nga dy këngëtaret seksi shqiptare, Ciljeta Xhilaga dhe Ingrid Gjoni. Kënga mban titulli “Mike dhe rivale” dhe vajzat e skenës tregojnë dhe momentet e bukura në prezantimet e tyre qoftë në skenë, qoftë edhe në programe si dy mike.

Ndërsa më pas nis edhe ecuria e tyre e jetës edhe në dasëm, dhe në fund si plaka. Videoja është xhiruar nga ‘Max Production’ dhe si duket komentet e para kanë qenë shume pozitive.

Urojme që të pritet mirë, ndërsa edhe Ciljeta vetë mezi e priste këtë video kështu kishte shkruar ditë më parë në facebookun e saj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ingridi and Ciljeta come as a friend and rival

Has just come out and clip the new and very welcomed by Albanian sex two singers, Ciljeta Xhilaga and Ingrid. The song bears the title "Mike and the rival" and the scenes show girls and beautiful moments in their presentations either on stage, even in programs like two friends.

While after the start of their performance in the wedding party life, and finally as old. The video was filmed by 'Max Productions' and apparently the first comments have been very positive. I wish the best to expect, while also Ciljeta itself hardly expected the video so he wrote the day before in her Facebook./Albavipnews/

Seven Saraqi fton ne shtepi producentin e famshem

Ka qenë një darkë e mbushur plot e përplot tavolina, sic e ka zakon shqiptari, për të pritur mikun. Ka pasur aty pite me spinaq, mish vici, sarme, pulë, tarator me sallatë e shumëcka tjetër, e gjitha menu shqiptare.

Kjo është ajo që ne mësojmë nga babai i talentit shqiptar Seven Saraqi, i cili kishte ftuar producentin e famshëm botëror Bang Out në shtëpinë e tij në një darkë. Ashtu sic shihet në foto producenti i 50 Cent dhe jo vetëm, ka shijuar pa fund ushqimin në tryezën mikpritëse të familjes Saraqi, ndërsa reagimi ka qenë vetëm “Waw waw” për ushqimin dhe mikpritjen.

Producenti ka treguar në këtë darkë se kurrë në jetë nuk kishte ngrënë më mirë, ai ka pasur me vete edhe djalin e tij, Jama. Por kjo tryezë ka shërbyer si duket edhe për të biseduar për punën që po e pret Sevenin, ku flitet se pas suksesit në “Shoë Kase Live”, do të vijë një suprizë e madhe në Amerikë dhe kudo nga këngëtati shqiptar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Seven Saraqi home invites the famous producer

There was a dinner tables packed, as usual, to wait Albanian friend. There was there pie with spinach, veal, Sarma, chicken, salad tarator with another lot, all Albanian menu. This is what we learn from the father of Albanian talent Saraqi Seven, who had invited the world famous producer of Bang Out ​​at his home at a dinner.

As seen in the picture producer and not just 50 Cent, has enjoyed endless food on the table Saraqi host family, and the reaction was just "EAE EAE" for food and hospitality. The producer has shown in the dinner that kurrëv in life did not eat better, he had also carried his son, Jama. But this table also served as seems to talk about the work that awaits Sevenin where success comes after "Kasen Live Show" would come a big surprise in America and throughout the Albanian këngëtati./Albavipnews/

Aurela Gace sjell videon “Tranzit” (Audio)


Aurela Gace si duket i është rikthyer baladave, ajo ashtu sic kishte premtuar ka sjellë këto ditë këngën e saj më të re “Tranzit”, me një video të bukur, e cila sapo është hedhur pasditën e 7 shkurtin në Youtube, ka rrëmbyer shumë klikime dhe komente pozitive.

Klipi është realizuar nga produksioni “Max Productions”, ndërsa dhe xhirimet janë bërë në mes të Tiranës. Aurela pasqyron në një farë mënyre realitetin shqiptar, por duke klithur bukur dhe treguar dashurinë për tokën e saj, Shqipërinë. Këtu artistja ka qenë në ditët e fundit të shtatzanisë, kur është xhiruar videoja, dhe vetëm pas dy ditëve ka ardhur në jetë vajza e saj, Grace./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela Gace brings video "Transit"

Aurela Gace is apparently back ballads, it also promised the following day brought her song on the new "Transit", with a beautiful video, which has just been cast in the afternoon of February 7 youtube, and has kidnapped many clicks and positive comments.

The clip is made ​​from production "Max Productions", and recordings were made while in the center of Tirana. Aurela reflects in some way the Albanian reality, but beautiful crying and showing her love for the land, Albania. Here the artist has been in the last days of pregnancy, when the video shoot, just after two days has come to be her child, Grace./Albavipnews/

Vilson Geci rikthehet me surpriza...[VIDEO]

Vilson Geci rikthehet me surpriza

Ish modeli i njohur Kosovar, tashme nje prezantues i njohur ne nje interviste eskluzive per gazeten Bota Sot tregon planet e tija, dhe po ashtu flet per shume gjera tjera rreth jetes se tij private.

Bota Sot: Vilson na tregoni se cka jeni duke punuar aktualisht pasi qe ka kohe qe nuk jeni pare neper mediat tona?

Po momentalisht nuk jam duke punuar me ndonje medium, por nuk do te thote kjo se nuk jam duke punuar ne profesionin tim si prezantues, pasi qe shume shpejt do te vij me nje emision ku besoj se do te jete shume i shikuar.

Bota Sot: Si do te jete ky emision dhe tek cili TV do te transmetohet?

Miranda Hashani e kenaqur me kengen e re

Ka disa ditë që këngëtarja e njohur Miranda Hashani ka lansuar në treg këngën “Qiraxhiu” me tekst dhe muzikë të Avni Qahilit. Sipas Mirandës kënga është mirëpritur si nga publiku ashtu edhe nga kritikët e këngës.

“Jam e kënaqur që kënga ‘Qiraxhiu’ po pëlqehet në publik, uroj që suksesi i saj të vazhdojë edhe më tutje”, ka thënë ajo për “Zërin”.

Kjo këngë është lansuar bashkë me videoklip, të përgatitur nga produksioni “EMF Creative”, me të cilët Miranda thotë se është ndarë mjaft e kënaqur./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miranda satisfied with a new song

There are some days that Hashani known singer Miranda launched the song "tenant" with text and music Qahilit Avni. According Mirandese song was welcomed by the public and by critics of the song.

"I am pleased that the song 'tenant' is accepted in public, I wish to continue its success even further," she told the "Voice".

This song has been launched along with video, prepared by production "EMF Creative", in which Miranda says it is divided fairly satisfied./Telegraph/

Capital T bashkepunim me Yll Limanin e "The Voice"

Reperi nga Prishtina, Capital T, besohet se do të rikthehet në skenë me një bashkëpunim dhe atë me yllin nga emisioni i talentëve të këndimit “The Voice of Albania”, Yll Limanin.

Kështu së paku mësojnë burimet e Telegrafit, me Ylli Limani që po kërkon shpërthimin në skenën e muzikës argëtuese shqiptare me bashkëpunimin e planifikuar me Capital T.

Megjithëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nga ndonjë prej artistëve, bashkëpunimi sigurisht nëse realizohet pritet të jetë një prej atyre që kanë potencial për t’u bërë hit, ashtu sikurse janë projektet e kaluara të Capos, “U bo von”, “Ma e mira” dhe “Make a Wish”.
/Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Capital T cooperation with Yll Limanin of "The Voice"

Rapper from Pristina, Capital T, believed to be back on stage with cooperation and that the star of the talent show singing "The Voice of Albania", Star Limani.So at least learn the sources of the telegraph, the star explosion Limani seeking entertainment in the Albanian music scene with co-planned with Capital T.

Though still not officially confirmed any of the artists, if realized, of course cooperation is expected to be one of those that have the potential to become a hit, as are past projects Capos, "U bo von", "My good "and" Make a Wish ". /Telegraph /


Vera Grabocka, i pari njeri qe zbriti ne planetin e show-t shqiptar...

Vera Grabocka: Punoj me te rinj, vetem ata e ndjekin ritmin tim

Fakti eshte ky: I pari njeri qe zbriti ne planetin e show-t shqiptar eshte nje femer dhe emri i saj eshte Vera Grabocka. Me dhuntine e shqises se gjashte, producentja e pashtershme, kembengulese deri ne aventure, intuitive, kreative deri ne fantazi, perjetesisht e dashuruar me televizionin”, - vlereson gazetari Pandi Laco. E, ndersa bashke me audicionet e “X Factor Albania” shohim edhe spotin prezantues per producentet dhe anetaret e jurise, kur shfaqet regjisorja Vera Grabocka dhe thuhet citati i mesiperm, gjithnje ngrihet pyetja, a jane thene te gjitha fjalet per te?! Ne kete rast nuk dime se cilat jane fjalet e duhura… Prandaj kemi zgjedhur qe te flasim permes kesaj interviste me te, me te madhen Grabocka. Ne kete bisede te shpejte, regjisorja dhe bashkeproducentja e “X Factor” ndan disa detaje te programit, qe ka mberthyer gjithe audiencen perpara televizionit, por gjithashtu edhe ndonje ndjesi speciale, sic jane ato qe i kane falur dy nipat e saj, David dhe Jonathan!

Gjakova lind nje Amy Winehouse shqiptare (Video)

Kishte ardhur nga Gjakova vajza për të konkuruar në ‘X Factor Albania’, dhe si duket ia ka vlejtur, jo vetëm udhëtimi, por edhe pritja e jurisë për një yll.

Quhet Festina Mejzini dhe sic tha muzikën e kishte të trashëguar nga gjyshi i saj, por që me thjeshtësinë e saj ajo ka habitur panelin e jurisë. Festina ka interpretuar një këngë të këngëtares së madhe, tashmë të ndjerë, Amy Winehouse, dhe në fund ka kënduar vetëm një strofë të një këngë të vjetër gjakovare kënduar më parë nga gjyshi i saj.

Juria ka dhënë këtu edhe vlerësimet ndoshta më maksimale për këtë vajzë gjakovare e cila ishte vërtetë një Amy Winehouse. Ndersa Festina eshte pelqyer shume edhe nga anetaret e tjere te jurise, qe here pas here jane ne panel, madje Anjeza Shahini dhe Besa Kokedhima kane vene videon e saj ne murin e tyre te facebookut.

Ne po ju sjellim edhe videon e prezantimit të saj në “X Factor” qe ju lexues te bindeni per ate qe sapo ju treguam./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Amy Winehouse arises Gjakova

Girls came from Gjakova to compete on 'X Factor Albania', and it seems worth it, not only travel but also the expectation of the jury for a star. Festina called Mejzini and music as he had inherited from her grandfather, but its simplicity it has surprised the jury panel.

Festina has interpreted a song of great singer, now deceased, and finally Amy Winehouse sang only one verse of an old song sung Gjakova ago by her grandfather. The jury has given here are probably maximum estimates for Gjakova girl who was really an Amy Winehouse. We are bringing you the video of her presentation on "X Factor"/Albavipnews/Stine ne 30-vjetorin: U deha pa filluar, nuk mbaj mend puthjen me te bukur...

Stine: “Jam ne pritje te vajzes ideale”

Kantautori Nesti Duka, qe te gjithe e njohin si Stine, edhe pse nuk duket, sapo ka mbushur plot 30 vjec. Ne e kontaktuam per te mesuar ndonje detaj rreth festes se ditelindjes, por duke e ditur qe fansat e shumte te Stines (sidomos vajzat) jane kurioze te dine edhe mbi jeten e tij private apo muziken, ne nuk rezistuam dot pa i bere disa pyetje me shume. Stine u tregua menjehere i gatshem te na pergjigjet, por serish nuk na tregoi se kush ia ka rrembyer zemren, nderkohe qe “gojet e liga” thone se Stine eshte i dashuruar dhe madje i lidhur. Me poshte, nder te tjera mund te lexoni se c’mendon ai vete lidhur me te gjitha keto…

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online