All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 18 February 2012

Eliza Dushku and boyfriend Rick Fox at the beach in Mexico

Eliza Dushku and boyfriend Rick Fox enjoy a day at the beach in Cabo San Lucas, Mexico

Nice view! Bikini clad Eliza Dushku looks out to sea but boyfriend Rick Fox only has eyes for her

by Dianne King

Eliza Dushku and Rick Fox are celebrating their three-year anniversary with a romantic trip to Mexico.

But while the 31-year-old actress spent much of her time looking out to sea through her binoculars, her beau only had eyes for his lady love.The brunette beauty looked fantastic in a black halter neck string bikini as she soaked up the sun in Cabo San Lucas.

Her toned legs and flat abs were put on perfect display as she lounged around on the beach.
And while Fox, 42, was also happy to show off his body by going shirtless, he clearly was keeping his eyes on the prize.

The Dancing With The Stars alum and his girlfriend seemed very much in love and enjoying their quality time together.

After spending time parading around the sand, the love birds then headed for their sun loungers where Fox couldn't avert his eyes from Eliza's bikini body.

Eliza and the former basketball player are celebrating a milestone in their relationship which she shared with her fans earlier this week.

'Happy Anniversary @Rickafox #3years baby!' she tweeted.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2102716/Bikini-clad-Eliza-Dushku-looks-sea-boyfriend-Rick-Fox-eyes-her.html#ixzz1mmGdC4fS
- - - - - - - - - - - - - - - -

Lola Luma, shkodranja qe gjeti famen ne New York...

Lola Luma, shkodranja qe ka gjetur famen e saj ne Nju Jork

Lola Luma, ose shkodranja qe ka gjetur famen si modele, aktore, por edhe si show girl ne Nju Jork, rrefen per agjencine e lajmeve INA, eksperiencen e saj ne “mbreterine” e modes dhe artit, metropolin boteror Nju Jork.

Lola, nuk ka fshehur as ofertat e shumta te cilat i kane ardhur ne adrese te saj, e cila perfaqeson denjesisht karakterin e fort dhe tiparet me te bukura te femres shqiptare. Per Lolen femijeria perben pjesen me te bukur dhe krijuese te jetes se saj. “Kur je i vogel nuk ke komplekse, nuk ke frike fluturon i lire. Aktivitetet ne lagje, ato shkollore e me vone te qytetit, kane ndikuar ne formimin tim artistik, por “bileta e arte” erdhi ne menyren me te bukur, kur nje asistente e studios se Fadil Berishes me telefonoi nje dite per te punuar si modele tek nje marke e njohur veshjes. Ky ka qene per mua nje fillim i shkelqyer ne fushen e modes,” thote ajo.

Nora Istrefi dhe Robert Berisha lidhin kurore ne Shtator...

Nora dhe Roberti drejt altarit

Pas nje fejese te tejzgjatur nje prej cifteve me te bukur te show biz- it do te shkojne drejt altarit. Behet fjale per kengetaren Nora Istrefi dhe te fejuarin e saj Robert.

Pas nje lidhjeje disa vjecare te zyrtarizuar edhe me fejese, Nora dhe Roberti do te cojne nje hap me tej lidhjen e tyre, duke e kurorezuar ne martese. Cifti premton qe dasma do te behet kete vit. Me shume gjasa ceremonia martesore mund te organizohet ne muajin shtator.

Jo me kot, dasma eshte lene kete fillim vjeshte dhe jo gjate muajve te veres. Duke qene se miqte me te afert te ciftet jane kolege kengetare te cilet jane te angazhuar me koncerte gjate muajve te veres, cifti mendoi se muaji ideal per t’i pasur te gjithe miqte afer do te ishte shtatori. “Dasma do te jete nje miks traditash, – ka deklaruar Roberti, – duam nje dasme moderne, por pa hequr dore nga tradita”, – ka perfunduar ai. /bluetooth/shkurt 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Zajmina Vasjari feston Pavaresine ne Kosove...

Zajmina feston 4-vjetorin e Pavaresise bashke me kosovaret

Kengetarja Zajmina Vasjari, koheve te fundit eshte me e perkushtuar per ta ndertuar karrieren ne Kosove. Ajo tani ka nisur punen rreth pergatitjeve te projekteve te reja dhe te albumit te saj, i cili thote se do te permbaje kenge te ndryshme.

Nderkaq sa i perket Festes se 4-vjetorit te Pavaresise se Kosoves ajo nuk kursen fjalet me te mira per kete vend, duke kujtuar qe populli shqiptar ka sakrifikuar mjaft shume per lirine.

Ajo per kete feste ka qene e angazhuar ne “Peppermint Club” ne Prishtine, ku adhuruesit e saj i ka argetuar deri ne oret e vona te mesnates.

“Jemi ketu qe ta festojme se bashku pervjetorin e 4-te te Pavaresise se Kosoves. Urime dhe me shume fat popullit shqiptar”, ka thene ajo per “Zerin”. Pra Zajmina eshte munduar qe kete feste ta festoje me mire se kurre bashke me adhuruesit e saj. /zeri/shkurt 2012/

Leonora Jakupi shperblehet me rastin e 4 vjetorit te Pavaresise se Kosoves...

Leonora Jakupi nderohet ne 4-vjetorin e Pavaresise se Kosoves

Kengetarja Leonora Jakupi cmohet per karrieren dhe interpretimin e saj. Ajo eshte laureuar nga Unioni i Shkrimtareve dhe i Kritikeve te Kosoves me rastin e pervjetorit te 4-te te Pavaresise se Kosoves. Ndonese edhe pas 13 vjeteve ende degjohet hiti i saj “A vritet pafajesia”, e cila kenge beri buje te madhe ne mbare trojet shqiptare.

“Jam e nderuar qe Unioni i Shkrimtareve dhe i Kritikeve te Kosoves me kurorezoi me kete cmim. Falenderoj te gjithe ata qe e pane te arsyeshme qe une te jem kengetarja me meritore per ta uruar”, ka thene ajo per “Zerin”.

Besfort Hasanaj i pergjigjet Florit...

Genjeshtrat e Flori Mumajesit ne mediat shqipe

Dezinformatat dhe çpifjet e kengetarit Flori Mumajesi dhe kompanies se tij „Threedots“ kunder BESFORT VIDEO M1 jane bere me qellim ti mashtroj opinionin te mos koncentrohen ne faktet dhe biseden e tij banale qe eshte zhvilluar permes Facebokut me Besfortin!

Per ti ja ndrruar kahjen ngjarjes ai dezinformon publikun se kinse BESFORT VIDEO M1 ka materializue Videot e tij ne YouTube ?!!?

E pyesim publikisht z. Flori Mumajasin, a mund te na gjej nje video te tij ne kanalet tona ne YouTube qe e kemi publikue-materializue pa leje?

Na trego vetem nje Video tuaj z. Flori Mumajesi qe kemi materializue ?

A mos valle Flori i paska te drejtat autoriale ne video klipet e Dafina Zeqirit ku dalin ato reklama per te cilat ai e genjen opinionin ? Apo ndoshta Flori qenka autor i emisionit „ODEON“ apo „OP Labi Party“ ku ne disa video te atyre emisioneve ne YouTube jan reklamat e aktivizuara prej ca ditesh ?


Top Modeli nga Prishtina, Meti Alshiqi ne “Big Brother 5”

Sic ishte thënë më parë në gazetën “Kosova Sot”, se këtë vit në “Big Brother 5” kishin konkuruar edhe disa modelë nga Kosova. Dhe ja ku po ja sjellim lajmin më të ri, është Top modeli, Meti Alshiqi nga Prishtina, i cili sonte do të futet në reality-show më të ndjekur shqiptar “Big Brother 5”.

Meti don të tregojë në këtë show karakterin e tij, dhe pse jo ambicien e madhe për tu bërë i famshëm, ndërsa në Kosovë ai njihet si një nga modelët më të mirë nga “Unë Jam Top Model”, ne RTV21,  dhe pjesëmarrës në “Mister Kosova 2011”.

Konkurenti i cioli sonte hyn në shtëpinë më të vëzhguar, njëkohësisht është edhe futbollist, ai është 22 vjec. Ndërsa mësuam gjithashtu se shumë miq të tij dhe mikesha nga Kosova, janë përgaditur për ta mbështetur shumë djaloshin prishtinas në këtë aventurë të bukur dhe të fortë/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Top model from Pristina, Meti Alshiqi in "Big Brother 5"

As was said earlier in the newspaper "Kosova Sot", that this year the "Big Brother 5" had competed several models from Kosovo. And behold, there shall bring the newest news is Top Model, Meti Alshiqi from Pristina, which will be introduced tonight in reality-show on Albanian track "Big Brother 5."

Arjan Konomi opinionist ne Big Brother

Banori i dyte, nje model nga Kosova

Si duket stafi i realizimit të “Big Brother Albania” e ka marrë parasysh dëshirën e shumë fansave të cilët javë më parë kërkonin që gazetari Arjan Konomi të ishte sërisht në këtë edicion opionionist. Kështu është vendosur që ai do të ulet në kolltukun ku do të tregojë të larat dhe të palarat e atyre që do të jetojnë brenda të rrethuar 24 orë nën vëzhgimin  e kamerave.

“Big Brother 5” po troket, sonte në orën 21. Ndërsa ne pas pak do te tregojmë konkurentin e rradhës, i cili është një model nga Kosova. Kini pak durim! Ne jemi të parët me informacione./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arjan Konomi columnist in Big Brother

Apparently realizomit staff of "Big Brother" has taken into account the desire of many fans who wanted weeks ago Arjan Konomi journalist was again in this edition opionionist. So it was decided that he would sit on the couch where you will show ISLAMIC clean and those who will live within the enclosure 24 hours under observation cameras. "Big Brother 5" is coming, tonight at 21. As we show shortly will grab the next competitor, which is a model from Kosovo. Have a little patience! We're the first with information./Albavipnews/


Ermal Merdani banori i pare ne "Big Brother 5"

Mister Albania 2010 sonte ne "Big Brother Albania 5"

Sonte starton edicioni i peste i "Big Brother Albania". por disa emra qe u permenden gjate ketyre javece se do te jene brenda si protagoniste autori Aga thote qe jo. "Asgjë nuk është e vërtetë, Duke qenë një format kaq i ndjekur, patjetër që ende pa filluar, njerëzit nisin e hamendësojnë mbi konkurrentët e mundshëm e kështu lakohen lloj-lloj emrash e profilesh si banorët më të rinj të “Big Brother”.

Por ja ku jemi, vetëm disa orë para fillimit të spektaklit dhe kemi pyetur vetë autorin për të mësuar më shumë. Pra, a do jetë pjesë e “Big Brother 5” Lekë Plepi, Hermes Nika dhe një aktor i filmave porno? Aga: “Të gjitha janë legjenda dhe trillime koti.

Nuk ka qenë fare në idenë tonë të sjellim në ekranë personazhe të tilla. Kemi kërkuar që të gjejmë individë me karakteristika dhe me histori jete, ku shumë prej nesh të gjejnë veten”, përfundon ai.

Ermal Merdani, djali që falë kurorës është mësuar me vëmendje mediatikeAi do të ketë një hajmali me vete që shpreson shumë t’i sjellë fat, pikërisht varësja me ikonën e Shën Mërisë. Kjo varëse i solli fat edhe para dy vitesh, kur u shpall mister, dhe nuk do të kishte dyshime pasi zotëron sharmin dhe buzëqeshjen e një mashkulli jo si gjithë të tjerët.

Ku e priten Festen e Pavaresise artistet shqiptare?

Si zakonisht, edhe këtë festë artistët shqiptarë kanë qenë duke kënduar. Kështu, 4-vjetori i Pavarësisë së Kosovës është festuar dhe madje vazhdon ende të festohet edhe në këtë fundjavë, sidomos për shqiptarët që jetojnë në diasporë.

Dikush më 17 Shkurt kishte qenë i ftuar nëpër ambiente muzikë në Kosovë, e sidomos kryeqyteti i kësaj festë ishte vetë Prishtina, ku shumica e zërave më me emër shqiptarë kanë performuar mbrëmë.

Ndërsa, kënga që është kënduar më së shumti në këtë natë dhe që pritet të këndohet edhe në organizime të tjera të kësaj feste është “Xhamadani vija-vija”, e quajtur si me të drejtë kolona zanore e festave më të mira shqiptare.

Në Gjermani, në Zvicër, në Austri...

E nisim me gjininë e bukur, me femrat artiste, se ku ishin apo ku do të jenë edhe në këtë fundjavë për të kënduar për 4-vjetorin e Pavarësisë. Kontaktuam me këngëtaren shumë të kërkuar, Rovena Stefa, dhe ajo na tregoi se mbrëmë ka kënduar në një restorant në dalje të kryeqytetit në Sllatinë, ku si zakonisht atmosfera ka qenë shumë e zjarrtë, ndërsa sot ajo është nisur për në Gjermani, ku do të këndojë për këtë festë të madhe.

Big Brother Albania Starton...

Starton Big Brother

Big Brother rikthehet ne ekranin e Top Channel nga e shtuna mbrema. Nje grup njerezish nga Shqiperia, por edhe trevat shqipfolese do te jene protagonistet e edicionit te peste te ketij “reality show” qe do te tregoje per publikun gjithcka ndodh brenda shtepise 24 ore ne 24.

Mosha e nje pjese te konkurenteve kete vit do te jete me e madhe. Si do te jene marredheniet mes tyre? Do te lidhen miqesi, dashuri? Do te krijohen armiqesi? A do te kete nje lider brenda shtepise? Cili do te jete me i forti?

Prezantuese e mbremjes se spektaklit: Arbana Osmani. Cdo te shtune me surpriza, kandidime dhe eliminime.

Nga e hena ne te shtune ne cdo pasdite permbledhjet ditore me ngjarjet me te rendesishme te dites.

Friday, 17 February 2012

Ne Big Brother Albania 5 do te dominojne korcaret...

Cilet do te jene disa nga konkurentet e Big Brother Albania?

Edhe pak dite na ndajne (ne fakt neser) nga edicioni i ri i "Big Brother Albania" dhe kurreshtja e publikut sa vjen e behet me e madhe. Nga ana tjeter edhe perpjekja e stafit per te lene gjithcka sekret deri ne naten e pare, eshte po aq e madhe. Megjithate eshte e paevitueshme qe te qarkullojne fjale te ndryshme ne lidhje me disa nga banoret qe do te jene kete vit pjese e reality show-t me te famshem ne gjithe boten.

Keshtu thuhet se nga Italia do te vije nje koreograf, i cili e ushtron profesionin e tij ne vendin fqinje, madje thuhet se ne Itali eshte mjaft i famshem, por qe deshiron te provoje eksperiencen e Big Brother ne vendlindjen e tij, prandaj ka zgjedhur pikerisht Big Brother Albania per te bere kete.

Flori Mumajesi sqaron biseden me Besfort Hasanaj

Ne nje deklaratë për shtyp leshuar nga kompozitori i njohur shqiptar Flori Mumajesi thuhet keshtu:

Këto ditë, në rrjetin social FACEBOOK ka qarkulluar një bisedë private midis Flori Mumajesi (Threedots Producer) dhe Besfort Hasanaj (i njohur gjithashtu edhe si BESFORT VIDEO M1 apo Chibis Hasanaj). Shumë akuza dhe diskutime janë përhapur në lidhje me këtë bisedë e cila është zhvilluar me fjalë dhe tone të forta, si pasojë e provokimeve të vazhdueshme nga Besfort Hasanaj.

Situata mbi atë që ka ndodhur në të vërtetë dhe se për çfarë bëhet fjalë konkretisht nuk është e qartë për publikun ndaj, Threedots Albania Music  Publishing dëshiron që me anë të këtij komunikimi të sqarojë opinionin publik.

Besfort Hasanaj prej kohësh ka kërkuar të bashkëpunojë me producentin dhe këngëtarin Flori Mumajesi mbi produksionet e realizuara prej tij. Propozimet e bëra kanë pasur si qëllim mbledhjen e të ardhurave të gjeneruara nga platforma online si psh. YouTube etj. Për të sqaruar publikun mbi këtë pikë, prej kohësh platforma

Iliri i ‘pavarësisë’

Artisti i mbi 600 këngëve epike, historike, dhe lirike, pjesëmarrësi i mbi 1000 koncerteve jashtë dhe brenda (kryesisht humanitare), njeriu që përmes këngëve theu mure, ngjalli ndjenjat kombëtare dhe ishte logjistikë e zërit të kombit, Ilir Shaqiri, padyshim ka zgjuar Ilirinë.

Ai, tashmë është bërë një ikonë, i cili aq bukur ka artikuluar kërkesat e shqiptarëve për liri dhe pavarësi në një kohë kur kjo ishte e ndaluar. Këngët e tij emblematike, stili i veçantë, intelektualizmi i teksteve, përkushtimi deri në flijim, bëri që fusha të duket më e gjelbëruar, mali më i lartë, atdheu më i dashur dhe më i shtrenjtë.

I lindur në Burojë të Drenicës, në dhjetor të vitit 1960, Iliri ka studiuar për gjuhë dhe letërsi shqipe, është Magjistër i Letërsisë. Është fituesi i shumë çmimeve të rëndësishme si: Këngëtari Emblematik i Ballkanit, Nderi i Odës Dibrane, Artist i Merituar i dekoruar nga Presidenti i Shqipërisë.

Fansat: Duam Arjan Konomin ne "Big Brother 5"...

Fansat: Ne " Big Brother 5" duam Arjan Konomin

Arjan Konomi nuk ka me dyshime qe eshte i preferuari i fansave per pozicionin e opinionistit ne spektaklin qe ndiqet nga gjithe, " Big Brother". Ne faqen ' on line' te " Big Brother Albania" eshte bere nje sondazh dhe tema qe shtrohet eshte: ' Cili doni qe te jete opinionist ne kete spektakel?'. Nje perqindje e madhe e votuesve klikojne per Arjan Konomin nderkohe qe lakohet emri i Olti Currit, Blendi Salajt, Armand Pezes, etj. Edicioni i radhes i " Big Brother Albania" do te startoje ne 18 Shkurt, dite ne te cilen do te zbulohet edhe se cili do te jete emri i opinionistit qe do te vleresoje dhe do te beje kritika rreth banoreve te kompeticionit. Ne edicionin e fundit ishte Blendi Salaj pika e referimit te spektaklit persa i takon vleresimit./bluetooth/shkurt 2012/

Si urojne Vipat per Pavaresi te Kosoves?

Tashmë portali më i madh social “Facebook” është bërë një urë komunikimi ku të gjithë mund të shprehin atë që duan, edhe kur bëhet fjalë për urimet janë të shumta. Edhe personat publikë e shfrytëzojnë facebookun për të uruar, edhe në këtë 4 Vjetor të Pavarësisë së Kosovës.

Ne  hulumtuam dhe ja se cfarë kishin shkruar në profilet e tyre të vërteta Vipat shqiptarë.

Reperi i famshëm shqiptar Gold AG:
“Jeto o flamur sa të jeton Shqipnia ...”,

Altuna Sejdiu TUNA “Gëzuar 4 vjetorin e Pavarësisë”
(me nje foto "mix" ku vjen shume provokuese)

Gena”Gezuar Pavarësinë për gjithë Kosovën, nesër festojmë për një Kosovë gjithmonë të pavarur”.

Reperi Genc Prelvukaj:
“Të dashur shqiptarë : Urime 17 Shkurti - Dita e pavarësisë së Kosovës” (ne profil ka vendosur flamurin kuq e zi)

Dafina Rexhepi (e mbështjellë me një foto me flamurin kombëtar): “Urime të gjithëve 4 Vjetori i Pavarësisë’.

Edhe këngëtarja e shumë hiteve shqiptare Rovena Stefa kishte uruar të gjithë shqiptarët me rastin e Pavarësisë së Kosovës.

Zanfina Ismajli: Adhuroj vithet dhe kembet e mia...

Merruni me kukullat prej silikoni, boll me me mua

Zanfina Ismajli: Tmerri kur lame Kosoven, kam frike nga nje lufte tjeter

Adhuroj vithet dhe kembet e mia

Ajo eshte e bukur, e mencur dhe e suksesshme. Ka pas vetes me dhjetera hite e koncerte te mbipopulluara. Ben nje jete te rregullt dhe eshte e dashuruar. Zanfina Ismaili, ylli i skenes kosovare do te vije sot ne faqet e suplementit me nje rrefim te gjate e te sinqerte. Ka treguar per ne gjithcka, duke filluar nga e kaluara, tek jeta qe ben aktualisht e deri tek planet per te ardhmen. Mes rreshtave qe do te pasojne ajo tregon se fama e Adelines nuk ka ndikuar vetem per mire ne karrieren e saj, pjeset qe pelqen me shume ne trupin e vet jane kembet dhe vithet, ndersa sa i takon mashkullit ideal shprehet se nuk ekziston. Po le te zbulojme bashke per me shume gjithe ngjyrat e jetes se Zanfines permes kesaj interviste...

Per Gjiren, Pavaresia fillon brenda nesh

Këngëtarja atraktive Gjira është bërë aktive këto orë në facebook në prag të 4-Vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ku ka shkruar në profilin e saj kështu: “Urime moj Kosovë, Urime Populli im, Pavarësia fillon brenda nesh, DASHURI, LOJALITET, TOLERANCE DHE RESPEKT, sepse vetëm së bashku mund të arrisim maksimumin! PEACE & LOVE - Ju dua!”.

Këngëtarja e hitit “C’ka po don me knu zemër” e ndjen më shumË dashurinë për vendlindjen e saj, pasi ajo jeton ka shumë vite jashtë Kosovës./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
For Gjirën Independence begins within us

Attractive singer "bays" has become active on Facebook these hours ahead of the 4th Anniversary of the Declaration of Independence, which has written on her way: "Love Kosovo Congratulations, Congratulations my people, Independence starts within us, LOVE, loyalty, tolerance and respect, because only together can arrisim best! PEACE & LOVE - I love you. " Singer the hit "What I do with knu heart" feels more love for her homeland because she has lived many years abroad. / Albavipnews /


Thursday, 16 February 2012

Alma Bektashi: Rina eshte artiste e kompletuar dhe uroj qe te bej karriere jashte...

Alma Bektashi: Fituesja e “The Voice”, Rina e denje per tregun boteror

Ka spikatur ne skenen shqiptare me vecantine e saj jo vetem vokale, por edhe ate interpretative. Alma Bektashi, kengetarja nga Prishtina u be e njohur dhe shume e dashur per publikun shqiptar qysh me kenget e saj te para te kenduara ne festivale. Alma, trajneria karizmatike e “The Voice”, vjen ne kete rrefim te gjate duke treguar me shume, jo vetem per eksperiencen e saj ne kete spektakel, por edhe per veten e saj.

Nje vajze nga Prishtina qe vjen nuse ne Tirane, njohja me bashkeshortin, Sokolin dhe dashuria qe lindi nga librat. Jeta mes Tiranes dhe Prishtines, dy dashurite e medha te saj, si dhe marredhenia me femijet, ku duke qeshur tregon sesi vajza i thote: “Te dua, sepse je mami me e cmendur ne bote”. Dhe gjithe kjo energji vjen prej shpirtit nje artisteje te mirefillte, jo aq per shkak te shkollimit dhe as zerit, por sepse ajo ka lindur e tille. Artiste ne shpirt. Me nje ciiltersi dhe energji pozitive ajo na tregon gjitheka nga vetja, nga ndjesite si nene, si pedagoge dhe artiste.

Rezarta Shkurta pelqen moton “Nje gjak, nje komb”

Këngëtarja simpatike Rezarta Shkurta ka shfrytëzuar portalin e saj në facebook të japë disa nota që karakterizojnë edhe patriotizmin e saj. Vetëm pak orë para trokitjes së festës së  4-Vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ajo ishte shprehur kështu :

“Për vite shqiptarët e kanë pasur gjysmën e zemrës të plagosur. Tani me Pavarësinë e Kosovës, zemra jonë është më e shëndetshme se kurrë, e pathyeshme... Jemi një gjak, një komb. Të dua Kosovë.”. menjëherë kanë ardhur reagimet dhe pëlqimet e fansave të saj, duke iu kthyer se edhe ata e duan Rezartën./Kosova Sot/


Shen Valentini per disa VIP-a jo edhe aq i rendesishem...

Shen Valentini, jo i rendesishem per disa VIP-a

Shen Valentini ka nje te kaluar prej 2000 vjetesh, qe neper shekuj eshte festuar ne tradita te ndryshme. Ndonese kjo feste viteve te fundit ka ngjallur interes te ne shqiptaret e Kosoves, te cilet vite me pare nuk e kemi festuar.

Mirepo, me kalimin e kohes, duke u evropianizuar gradualisht ka lindur deshira dhe simpatia ndaj kesaj feste. Tani per nje pjese te madhe te njerezve dita e Shen Valentinit mbetet si festa me e dashur e sidomos per ata qe jane te dashuruar.

Ndersa sa u perket personaliteteve publike, gjegjesisht vipa-ve tane per dallim nga vitet e kaluara kjo feste kete vit si duket nuk eshte e rendesishme per ta, ndoshta per faktin se vendin e ka kapluar nje situate e veshtire klimatike.

Lori ende beqare gjersa pergadite kenge dhe klip te ri...

Lori edhe kete vit beqare

Si duket karriera muzikore eshte primare per kengetaren Loreta Kacka - Lorin, te cilen edhe kete vit Shen Valentini e gjeti vetem. Ajo sapo eshte kthyer nga qendrimi i saj njemujor ne Itali dhe Zvicer, ku me rastin e mbajtjes se disa koncerteve shfrytezoi kohen te qendroje edhe me familjen, e cila jeton ne Itali.

“Fatkeqesisht edhe kete vit festa e Shen Valentinit me gjeti vetem, mirepo tani per tani jam e perkushtuar vetem per kenge dhe nuk po kam kohe te merrem me jeten private. Por besoj se do te vije dita kur do te kem dike prane vetes. Sapo u ktheva nga vizita ime 1-mujore qe e pata ne Itali te familja dhe ne Zvicer, ku pata disa koncerte. Kam kaluar shume mire me bashkatdhetaret qe jetojne atje”, ka thene ajo per “Zerin”.

Lori tash ka nisur punen per nje kenge te re, te cilen thote se do ta lansoje shume shpejt. Mbase kjo kenge sipas saj do te lansohet paralelisht edhe me videoklip.

Arbanita Avdija,nje tjeter talente e kendimit ne spektaklin Zviceran...

Arbanita, nje tjeter talente ne skenen e huaj [VIDEO]

Serish nje shqiptare nga Berna ne mesin e me te mireve ne nje spektakel te madh zviceran garash te kendimit. Pas Edita Abdieskit (Abdiu), Albana Azizit dhe Lira Gashit, ne dyert e sukseseve ne skenen muzikore po troket edhe nje kengetare me potencial te madh.

Kesaj radhe eshte 15 vjecarja Arbanita (Arbi) Avdija, e cila me zerin e saj te mrekullueshem dhe me interpretimin bindes ka siguruar vend ne mesin e me te mireve, qe do te garojne ne gjysmefinalen e spektaklit “Die grösste Scheeizer Supertalente”.

Marsela Cibukaj: "The Voice" me rriti profesionalisht...

Marsela: Edhe une fituese e “Voice”

Marsela Cibukaj mund te ishte nje fituese e merituar i edicionit te pare te “The Voice of Albania”, shfaqjes madhore qe rezervoi per te gjithe ekrani i televizionit tone.

Megjithate, duke qene se fitues mund te ishte vetem nje dhe ajo u shpall Rina Bilurdagu, Marsela u rendit e dyta. Sidoqofte, per dhjetera mijera shqiptare qe e votuan dhe e perkrahen ne rrugen deri ne finale, vajza qe erdhi nga Italia me nje enderr mbetet “kampionia” e vertete.

Marlon Dino, solisti kryesor ne teatrin e Mynihut vjen ne Tirane... [VIDEO]

Suksesi i baletit "Zhizel" [VIDEO]

Marlon Dino eshte solist kryesor ne teatrin e Mynihut. Nxenes i shkolles shqiptare te baletit, ne vitin 1998 ai iu bashkua Qendres te Baletit te Gjeneves.

Tre vjet me vone hyri ne trupen e baletit te Operas shteterore te Vjenes, kurse nje vit me vone u transferua ne Mynih. Ne kete teater ne vitin 2005 u be solist dhe ne sezonin 2009-2010 balerin kryesor. Si i ftuar special ne rivenien ne skene te Zhizelit, Marlon Dino do te luaje rolin e Albrehtit, qe bie ne dashuri me Zhizelen.

Ai eshte ne Shqiperi, pas kerkeses se Greta Hushit per ta pasur partner:

“Doja nje partner me eksperience qe te me ndihmonte dhe te kishte fryme europiane”, thekson Hushi.

Adelina Berisha shume “hot” dhe ritem ne klipin e ri ( Video)

Ka ardhur dhe videoklipi i paralajmëruar nga këngëtarja kosovare Adelina Berisha. Kënga mban titullin “Ti je ai”, ndërsa klipi është xhiruar nga produksioni nga Tirana “Max Production”. Adelina vjen mjaft me stil këtë herë, dhe shumë seksi, ku për styling e saj është kujdesur stilistja Lia Stublla, ndërsa muzika e kësaj këngë ritmike është krijuar nga Zzap & Chriss.

Vajza vjen si një Madona, ku ajo është mbreteresha e gjithë minutazhit të klipit. Klipi sapo ka dalë në youtube dhe po shikohet me një ritëm të shpejtë, gjë që tregon se do të jetë një hit i këtij dimri të ftohtë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Berisha very "hot" and swing into the new clip

The video clip has arrived and warned the singer Adelina Berisha Kosovo. The song entitled "You're the one", while the clip was filmed by the production of Tirana "Max Production". Adelina comes mjajt with style this time, and more sex, where its styling is caring stilistja Stublla Lia, and rhythmic music of this song was created by Zzap & Chriss. Girl comes as a Madonna, where she is queen of all airtime clip. The clip has just come on youtube and are viewed with a fast pace, indicating that it will be a hit this winter cold./Albavipnews/

Vedat Bajrami mbjell floket ne Turqi...

Vedati i Stupcave hapave te Naim Abazit, mbjell floke

Aktorit humorist te grupit Stupcat duket se kane nisur t’i bien floket me te madhe. Andaj ai ka vendosur te shkoje hapave te Naim Abazit dhe te mbjelle floket.

Sipas emisionit Prive te TV Klan Kosova, Vedati ka udhetuar per ne Turqi, ku do ta kryeje trajtimin e nevojshem per mbjelljen e flokeve.

Raportohet se kjo i ka kushtuar 3 000 euro. /prive/koha/shkurt 2012/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vedati of Stupca following steps of Naim Abazi, planted hair

Recently the group's humorous actor seems to have begun to fall with great hair. So he decided to go Naim Abazi steps and planted hair.

According to the TV show Prive Klan Kosovo, Vedati has traveled to Turkey, where will perform the necessary treatment for hair planting.

Reported that it has paid 3 000 euros. / prive / time / February 2012 / ]]

Stine pas kenges se re, ne pube me dy femra te ndryshme (Audio)

“Dashuria ime” titullohet kënga që sapo ka realizuar Ernest Duka (Stine) në bashkëpunim me Nikun dhe 2 die4, një këngë shumë e bukur që ende nuk është realizuar klip, por që deri tani regjistron mijëra klikime në youtube.

Ndërkohë që kënga i kushtohet një dashurie të pamundur apo të refuzuar, me shumë zhgënjime dhe dëshpërim duket se në jetën e tij reale Stine është i rrethuar gjithmonë nga vajzat simpatike, siç e shohim në këto foto.

Paparaci ynë e ka fotografuar me dy vajza të ndryshme ndërsa argëtohej në club-et e Tiranës, edhe pse nuk dihet se me cilën prej tyre ka diçka më shumë sesa një miqësi.

Të shtunën nis “Big Brother Albania 5”

Ja se si do të jetë këtë vit shtëpia më e ndjekur e shqiptarëve. Eshtë fjala për “Big Brother Albania 5”, ku do të startojë këtë të shtunë dhe do të jetë një maratonë disa mujore e të jetuarit nën vëzhgimin e kamerave 24 orë mbi 24 orë.

Megjithëse organizatorët nuk kanë dhënë më shumë detaje, madje nuk dihet se nga doli dhe kjo foto, ajo që dihet është se statron këtë të shtunë, dhe sërish prezantuesja do të jetë Arbana Osmani. Megjithatë nga burime të ndryshme mësohet se do të jetë e njëjta godinë si dhe vjet, ajo ku do të qëndrojnë banorët, në autostradën Tiranë-Durrës, kilometri i 15-të.

Është realizuar një dekor i ri për studion ku do të zhvillohet spektakli e po ashtu ka ndryshime edhe në shtëpinë e Big Brother. Deri tani flitet për 16 persona që do të hyjnë në shtëpinë e këtij reality show, patentë e Endemol blerë nga Top Channel Albania.

Bleona Qereti grimer te njejte me Kim Kardashian

Bleona ka shkelqyer e tera ndersa ka marre pjese ne festen me rastin e ndarjeve se cmimeve te famshe “Grammy Awards”. Kesaj rradhe nuk do te shkruajme per manine e Bleones per te marre pjese ne evente te medha, po per sharmin e saj qe duket se po ben per vete cdo dite e me shume edhe publikun Amerikan.

Bleona ka shkruar ne Twiter se pamjen e saj rrezellitese ne kete aktivitet gjigand ia detikon njerit prej grimereve me te njohur ne Hollivud. “Troy Jensen eshte absolutisht me i miri, ai me beri nje make-up te mrekullueshem dhe besojeni apo jo, e realizoi kete vetem ne 10 minuta”, ka thene kengetarja. Jensen trukon vipa, si Kim Kardashian, Megan Fox, Nicole Scherzinger etj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
MAKE-UP ARTISTS Bleona Qereri equivalent to Kim Kardashian

Mirsa Kerçeli kthehet me kenge rinore

Kanë mbetur vetëm edhe pak dit që këngëtarja Mirsa Kërçeli do të sjellë në treg këngën dhe videoklipin e ri, të titulluar “Clubi n’ajër”. Sipas Mirsës kjo këngë është rinore, ka të bëjë me një ndejë në klub, ku shoqëria është duke kaluar bukur.

Ajo më pas tregon se ky projekt dallon nga ato paraprake për shkak se tërë videoklipi është punuar me kromaki.

“Kam arritur të realizoj një këngë dhe videoklip të ri, që besoj se do t’iu pëlqejë të gjithëve. Klipin e kam përgatitur me produksionin “Urban Graphics” dhe është diçka më ndryshe, sepse për herë të parë është punuar me kromaki”, ka thënë ajo për “Zëri”. Pas këtij projekti Mirsa do të realizoj edhe një baladë të re të përgatitur nga Genc Prelvukaj./Zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mirsa Kerceli youth returns with songs

Bukuroshja Belen, pa te brendshme si Angela Martini

Ka nisur edhe Festivali i madh i muzikës italiane, Sanremo, ndërsa flitet se këto ditë ka pasur një shikueshmëri më të madhe se vitin e kaluar, falë edhe pjesëmarrjes së Adriano Celentanos.Por bukuroshja e mbrëmjes Belen Rodriguez, e cila është e njohur tashmë ka vite në Itali, ka lënë me gojë hapur spektatorët, pasi sic e shihni ka harruar të veshë të brendshmet.

Por show-girli nga Argjentina si duket ka kopjuar modelen shqiptare, e cila me fotot pa brekë, bëri xhiron e botës, Angela Martini, megjithese ky nuk është një shembull i mirë.Fotoja e parë nga beli e poshtë ku duket pa të brenshme, eshte Belen, e ndërsa e dyta, e plotë, risjellim në kujtesë të një viti më parë modelen shqiptare, Martini./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Copies Belen Beauty Angela Martin

The festival has also launched major Italian music, Sanremo, while talking to these days has had a greater visibility than last year, thanks to Adriano Celentanos participation. But the beauty of the evening Belen Rodriguez, which is already known years in Italy, has left open-mouthed spectators, because as you see has forgotten to put on indoor.

But the showdown-girl from Argentina seems to have copied the Albanian model, which with no panties pictures, made ​​the rounds of the world, Angela Martini, although this is not a good example. The first photo is below the waist where it appears without indoor, Belen, and the second the full recall the memory of an Albanian model year, Martini./Albavipnews/

Wednesday, 15 February 2012

Dikush mori lule, e dikush nje papagall me 14 Shkurt

Disa nga çiftet e deklaruara e kanë festuar ëmbël Ditën e Shën Valentinit, dhe siç është zakoni kanë dhuruar lule apo diçka tjetër. Një nga çiftet më simpatike të shou-bizit shqiptar, Robert Berisha dhe Nora Istrefi, kanë shkëmbyer dhurata, por atë që e morëm vesh ishte kjo tufë me lule që Roberti ia dhuroi Norës, e një buqetë të tillë e kishte marrë dje edhe modelja e famshme shqiptare, si duket nga milardieri i saj, Emine Çunmulaj.

Por, dhurata që besoj se do të komentohet se nga erdhi, ishte një papagall për këtë ditë të të dashuruarve për këngëtaren Dafina Zeqiri. Po kush ia dhuroi asaj papagallin, mos vallë Ledri, meqë së fundi flitet për një lidhje që nuk është vërtetuar ende?/Maksim Gjokaj/KosovaSot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Someone took the flowers, and someone a parrot on February 14

Some couples have stated the sweet celebrate Valentine's Day, and as is customary donated flowers or something else. One of the most charming couples to show-Albanian BIZI Robert Berisha and Nora Itrefi, exchanged gifts, but what we have heard was this bunch of flowers donated Nora Robert, such a bunch yesterday and had taken the model of Albanian famous, as appears from its milardieri, Emine Cunmulaj.

But the gift that I think will interpret what came was a parrot for the day of the lovers of Dafina singer. But who donated the parrot, did LEDRIN, as recently spoken to a link that is not confirmed yet?/Maxim Gjokaj/KosovaSot/

Zbulohet i fejuari i Linda Halimit

Gazeta jonë e para e publikoi lajmin me disa burime se këngëtarja kosovare Linda Halimi është e lidhur me reperin Big D. Vajza u mundua ta mohojë, ndërsa dje ajo e ka vënë në gisht unazën - simbol i dashurisë në Ditën e të Dashuruarve.

Linda nuk do të tregojë se me kë në Facebokun e saj, ndërsa ne kërcyem për ta parë në portalin e reperit me ngjyrë, Big D, edhe ai e kishte vënë po më 14 Shkurt se është fejuar. Atëherë barazimi ynë del se këngëtarja me zërin e veçantë është fejuar pikërisht me reperin Big D. Ne i urojmë lumturi dhe për ne ata të dy shkojnë si çift, apo jo? /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Husband discovered Linda Halimi

Our first newspaper published the story with several sources that Kosovar singer Linda Halimi is connected with rapper Big D. The girl tried to deny, while yesterday it has placed on the ring finger - a symbol of love Lovers Day.

Linda will show you whom to Facebokun her while we jumped portal to see in black rapper, Big D, even if he had put on 14 February that it is engaged.

Then our equation turns out that the singer with unique voice is just engaged to rapper Big D. We wish them happiness and we both go as a couple, right?/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Eliza Dushku i adhuron qente dhe peshqit


Sot në këtë rubrikë për gjërat që pëlqen apo jo, vjen aktorja e famshme shqiptare, Eliza Dushku. Në fillim, ne e morën vesh se Eliza i pëlqen shumë kafshët shtëpiake, sidomos qentë, por jo vetëm ajo i do edhe peshqit që i mban në shtëpi.

 Por, vajza e Hollivudit e pëlqen edhe ngjyrën e zezë, meqë zakonisht e shohim të veshur kështu, si dhe e adhuron sportin e hokejit në akull. I preferon edhe kërcimin dhe leximin, ndërkaq kur ka kohë rri me familjen e saj.

Eliza ka edhe gjëra që i urren, si p.sh. që është pak e shkurtër, thashethemet, i urren ata që e mohojnë origjinën e saj, e këtë ajo e tregon gjithmonë edhe me tatunë e saj me simbolin e shqiptarëve./Maksim Gjokaj/KosovaSot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
                                                   Eliza Dushku worships dogs and fish

Ervin Bejleri: Une perball aktorit qe ka fituar Oscar...

INTERVISTA/ Flet aktori Ervin Bejleri (Vini i Portokallise)

Ervin Bejleri: “Portokallia”, trampoline, por jo ure per mua

Ne bisede ai eshte shume i sinqerte, i qeshur dhe konkret. Nuk heziton te thote edhe gabimet e tija ne jete, por dhe gezimet dhe peripecite. Ne shkolle ishte kerkues dhe pse pedagoget i jepnin pjese teatrale qe atij s’i kane pelqyer. Mosmirenjohjen e cileson si vesin me te keq te njeriut, sikunder punen e quan vlere te pakontestueshme. Per te “Portokallia” ka qene nje trampoline per ecjen perpara, por dhe nje fat, pasi njohu Olen, bashkudhetaren e jetes. Pika me kulmore e karrieres se tij eshte filmi i fundit ne Itali “Shlyerja e mekateve”, ku ai luan me shume aktore te medhenj italiano-amerikane.

Genta Ismajli kerkon mbeshtetje per menaxherin e saj

Sic ju kemi treguar kohë më parë se shqiptari John Goci kandidon për kongresmen në Amerikë. Ky është ndryshe edhe menaxheri i këngëtares Genta Ismajli.

Dhe për këtë këngëtarja ka kërkuar mbështetje te fansat e saj për z.Goci, i cili pretendon të ulet në një nga karriget si kongresit në Amerikë. Genta në funpage-in e saj i lutet fansave që ti japin një "like" faqes ku tregon John Gocin në adresën e tij të facebookut./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismajli seeks support for its manager

As you have shown long ago that the Albanian John Goci running for congress in America. This is unlike the singer's manager Genta. And this singer has sought support of its fans for z.Goci, who claims to sit in another chair as congress in America. Genta in funpage-in her fans pray that you give a site where shows like John Goci in his address facebookut./Albavipnews/

Sofia e "Zone e Lire": Politikanet dhe flirtet pas kuintave

Politikanet, flirtet pas kuintave

Sofia e Canit: Bukuroshet ne studio ua japin vete numrat politikaneve

Sa here e keni pyetur veten se c’ndodh ne te vertete ne studion me te lire te televizioneve shqiptare...Besojme e keni kuptuar qe e kemi fjalen per “Zone e Lire”, nje nga emisionet me te ndjekura ne Shqiperi dhe qe cuditerisht i ka rezistuar kohes. E kush me mire se bukuroshja bionde Sofi, mund te na e shuaje kuriozitetin. Ajo eshte gjithmone aty, ne cdo puntate, me buzeqeshjen plot shkelqim qe e shoqeron gjithmone. Ajo i degjon dhe i sheh te gjitha dhe sot do te na i tregoje edhe ne prapaskenat me politikane, vajza bukuroshe dhe me kryesorin Arian Canin...

Sofi kemi vendosur te degjojme per here te pare versionin tend, duke te te konsideruar si ajo qe i sheh dhe i degjon te gjitha ne “Zone e lire”...Por si fillim duam te dime se si lindi ky bashkepunim, pra si ndodhi qe ti u bere pjese e ketij emisioni?

Bojken Lako: Dashuria nuk njeh moshe...

Adoleshenca periudha e shthurjes dhe qejfit

Bojken Lako: “Dashuria nuk njeh moshe, me Semin na bashkoi muzika”

Faktin qe Bojken Lako eshte nje prej artisteve me te vecante te skenes shqiptare, tashme s’e ve me askush ne diskutim. Me nje karriere te gjate ne muzike, pavaresisht shkeputjeve e rikthimeve te here pas hershme, ai vazhdon edhe sot te mbetet nje nga me te pelqyerit e ‘rrokereve’. Prej vitesh i kushton mjaft kohe edhe regjizures dhe ka tanime dy sezone qe eshte shtylla drejtuese e nje emisioni per te rinj ne Tv Klan, “Promozone”.

Do te jete pikerisht puna me te rinjte, e kujtimet e adoleshences se tij ato qe do te jene ne fokus te ketij rrefimi sot. I sinqerte dhe i drejtperdrejte, sic gjithmone Bojkeni eshte. Gjithcka duke filluar nga puna aktuale, lidhja me adoleshenten Semi, e deri tek oret e lena ne Liceun Artistik. Duhani, alkooli dhe gjithe cmendurite e Bojkenit adoleshent do te vijne sot ekskluzivisht ne faqet e suplementit te se merkures.

Linda Halimi fejohet me...

Fejohet Linda Halimi

Per kengetaren Linda Halimi, “Shen Valentini” ka qene si nje enderr. Ne diten e te dashuruarve ajo ka marre propozim fejese nga i dashuri i saj.

Ne profilin e saj Facebook ajo ka ndryshuar statusin duke e bere ate ‘ e fejuar’.

“Faleminderit te gjitheve per mesazhet dhe urimet. Ky ‘Shen Valentin’ ka qene gjithcka si ne enderr dhe ndihem e bekuar qe kam prane nje njeri si ai”, ka shkruar Linda Halimi ne Facebook

Linda ka pohuar edhe per Telegrafi se lajmi i fejeses eshte i vertete, por nuk ka pranuar ta tregoje se kush eshte i fejuari i saj. Kengetarja thote se kjo deshiron te mbetet private.

Ardian Bujupi joshet nga balerina seksi

Ylli shqiptar i cili falë debutimit të tij në “Super Star” në Gjërmani, Ardian Bujupi i ka hyrë rrugës për tu sfiduar edhe në një spektakël tjetër po në këtë vend, këtë herë për të vallëzuar

 Ai tashmë po kërcen në “Let’s Dance 2012”, ku përkrah ka një balerinë shumë seksi Katja Kalugin dhe si duket prova e parë ka kaluar me sukses. Madje sic shihet djaloshi simpatik është joshur dhe nga balerina seksi. Urojmë që të arrijë edhe këtu në finale këngëtari kosovar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi tempted by sexy dancer

Albanian star who thanks to his debut in "Super Star" in Germany, Ardian Bujupi access road has to be challenged in the next show is in this place, this time to dance.

He is now jumping on the "Let's Dance 2012", where support has a very sexy dancer Katja Kalugin, and it seems the first test has passed successfully. Even seen as charming boy is seduced by the dancer and sex. We hope to reach the final here in Kosovo singer./Albavipnews/

Talentet kosovare zbulohen jashte vendit


Per mungese te nje licence kombetare, keta talente jane detyruar qe aftesite e tyre t`i sprovojne ne spektakle televizive te organizuara ne Shqiperi, Kroaci, Bosnje- Hercegovine e Gjermani.

Ne reality-show te formatit boteror, si “The Voice” apo “X-Factor”, brenda nje periudhe njevjeçare jane zbuluar gati dhjete talente muzikore kosovare. Per mungese te nje licence kombetare, keta talente jane detyruar qe aftesite e tyre t`i sprovojne ne spektakle televizive te organizuara ne Shqiperi, Kroaci, Bosnje- Hercegovine e Gjermani, shkruan “Koha Ditore”.

Mungesen e nje spektakli kesisoj te rinjte e shohin si hendikep, nderkaq njerezit e sferes se muzikes si mision ta pamundur, shkaku i kostos. ”Per emisionet ‘The Voice’ apo ‘X-Factor’ duhet te merret licenca nga kompanite perkatese dhe kushtojne shume”, ka thene Florent Boshnjaku, kompozitor kosovar. Ai thote se ne Kosove keta talente nuk kane perkrahje. “Askush nuk e çan koken te mendoje dhe te investoje per talente te rinj”, ka kritikuar ai.

Dafina Rexhepi me nje videoklip te ri [VIDEO]

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Rexhepi, ka bërë të ditur se do të lansojë videolipin e saj të parë solo, pas shumë bashkëpunimeve me reperët elitë të estradës.Dafina Rexhepi, e cila njihet për hitet “Ti m’i then kufinjt” dhe “Party&Bullshit”, ka konfirmuar realizimin e videoklipit të ri.

“Jam duke përgatitur një këngë vetëm, klipi do të xhirohet në Gjermani me shumë valltarë dhe kënga do të jetë na gjuhën angleze. Tekstin e ka shkruar Linda Halimi teksa për muzikën është përkujdesur Strike”, theksoi Dafina për Express./KOHAVISION/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
                                                          Dafina Rexhepi with a new video clip

Known singer, Dafina Rexhepi, has announced it will launch its first videolipin solo, after many collaborations with elite entertainment benchmarks.Dafina Rexhepi, who is known for the hits "You crack me borders" and "Party & Bullshit", confirmed the implementation of the new clip.

"I am preparing a single song, the clip will be shot in Germany with many dancers and song will be us English. The text is written as Linda Halimi Strike care for music, "said Capital Express./Kohavision/

Dafina Zeqiri ne emisionin Express te KTV flet per videoklipin e pare solo

Capital T udheton per ne Amerike

Reperi kosovar i shumë hiteve ka udhëtuar për në Amerikë, ne mësuam nga një familjar i tij, se Capital T, apo siç quhet ai me emrin e tij të vërtetë, Trim Ademi, është nisur në këto ditë të ftohta të dimrit, për t’i kryer disa punë, dhe një bashkëpunim me një reper me emër atje.

Por, njëkohësisht Capitali do të realizojë edhe një set fotografik me emrin e madh Fadil Berisha. Reperi prishtinas është duke përfunduar këto kohë edhe albumin e tij më të ri./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Capital T travels to America

Kosovar rapper has traveled to many hits in America, we learned from his family, the Capital T, or as he called his real name, Adam Gallant, is launched in these cold days of winter, for t 'performed some work, and a collaboration with a milestone by name there.

But, simultaneously Capitali will realize a set of big name camera with Fadil Berisha. Rapper in Prishtina is finishing the album this time his younger./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Edhe “X Factor”-in mund ta fitoje nje kosovare!

Festina Mejzini dhe zeri i saj qe po cmend te gjithe!

Ajo është shumë veçantë dhe simpatike në mënyrën e thjeshtë kur këndon. Bëhet fjalë për vajzën e cila, u tha se solli stilin shumë të veçantë në këndimin e saj në konkurrimin e “X Factor”-it. Quhet Festina Mejzini, dhe zëri i saj po çmend të gjithë, edhe jurinë e këtij shou.

Ndërsa ne mësuam se vajza nga Gjakova ka kaluar në 4-shën e më të mirëve në “X Factor”-i, dhe mos u çudisni nëse ajo do të jetë fituesja, duke u renditur me Rinën nga Prizreni, vajzën tjetër nga Kosova, e cila fitoi “The Voice” fundjavën e kaluar. Festina Mejzini thuhet se me zërin e saj e ka ringjallur të ndjerën Amy Vinehouse./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Even the "X Factor" in Kosovo could win a!

Gold AG dhe Hekurani, kenge per Çamerinë me Ponin

Nuk do të jetë bukuroshja Afërdita Dreshaj, ajo që do të bashkohet në bashkëpunim mes reperit Gold AG dhe këngëtarit Hekuran Krasniqit.

Vendin e saj do ta zërë, ndoshta një zë më i veçantë, të paktën në muzikë, ajo është këngëtarja labe Poni, e cila siç na tregon Goldi e ka mirëpritur këtë ide për një këngë që do t’i këndohet Çamërisë, me titull “Më prit Çamëri”.

Ideja dhe teksti tashmë është gati nga reperi shqiptar më i kërkuar tani për tani, ndërsa muzika është punuar nga Hekurani. Goldi ka treguar se për ne kjo këngë do të ketë edhe një video, e cila do të punohet në Tiranë, nga “Max productions”. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold AG and Hekurani, songs for Chameria with Poni

VIP Ballina: Revista PALOMA - 11 Shkurt 2012

Revista PALOMA, 11 Shkurt 2012
  • Vesa Luma: E lumtur me jeten time sentimentale!
  • Mirjeta dhe Klodi bashkohen ne Londer
  • Shen Valentini me ciftin Sojli. Thellenza e Portokallise: "Je Celose Ti"
  • Cift abo beqar: Si do ta kalojne VIP-at Shen Valentinin? Albana Osmani, Bora Zemani, Petrit Pjeter Bylykbashi, Rudina Demneri, Simone Pigliacelli, Diellza Kolgeci, 
  • Adelina Tahiri dhe Aferdita Dreshaj mesazhe dashurie
  • Ke kopjon Nora kete here?
  • Mihrije Braha: Kam qene gjithnje femer seksi!
  • Rita Ora pushton revistat angleze
  • Zajmina Vasjari imazh i Golden Eagle

Tuesday, 14 February 2012

Sarah Jessica Parker frymezohet nga stilistja shqiptare?

Në fakt na u duk shumë e cuditshme se si një aktore sic është Sarah Jessica Parker, ishte veshur pothuajse me të njëjtin stil, sic ishte veshur kohë më parë stilistja e njohur shqiptare Vjollca Llapashtica. Por mësuam se aktorja e serialit “Sex and the City” ka pozuar këtu me këtë veshje në një eveniment bamirësie në New York.

Dhe po kështu edhe stilistja jonë, me këtë veshje ka qenë në një event bamirësie organizuar nga Agnesa Vuthaj në Prishtinë. Por fakti është se kur stilistja shqiptare ka qenë e veshur kështu, ka qenë data 15 dhjetor 2011, ndërsa aktorja e huaj me këtë veshje ka qenë me 8 shkurt 2012, pothuajse 2 muaj më vonë.

Kur vipat e huaj frymëzohen nga stilistet tona mirë është, duke ditur se veshjet e Vjollca Llapashticës shpesh herë paraqiten në trupin e vajzave më të bukura shqiptare që bëjnë famë edhe jashtë shtetit të Kosovës. Prandaj e nisëm këtë lajm me cudi, pasi jemi mësuar gjithmonë që stilistë dhe artistë shqiptarë të kopjojnë vipat e huaj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sarah Jessica Parker is inspired by the Albanian styling?

Elton Deda: Boll me racizem...

Debate për fituesin e “The Voice”, Elton Deda: Thirrini mendjes, boll me racizëm

“Jam duke lexuar komentet raciale drejtuar se njejtes race, ku me dhimbje konstatoj se fisnikeria e kombit eshte ne zhdukje e siper. “The Voice of Albania” i ka sherbyer bashkimit dhe jo percarjes. Thirrni mendjes sa nuk eshte vone”. Me keto fjale i eshte pergjigjur kantautori i njohur Elton Deda, te gjithe atyre qe kane shkruar neper internet se Rina Bilurdagu, 18 vjecarja nga Prizreni, nuk duhet te ishte shpallur fituesja e talent show-t “The Voice of Albania”.

Shume persona ne rradhet e publikut kane bere tifozllek per konkurenten e skuadres se Elton Dedes – Marsela Cibukun, 27 vjecaren qe jeton prej vitesh ne Itali, ku edhe kendon live, e cila sipas supozimeve paraprake mendohej te ishte fituesja e ketij spektakli.

Rona Nishliu e perkushtuar ndaj Eurovizionit...

Rona: E fshehta e “Suus”

Kete te here, ishte ajo qe triumfoi ne skenen e Festivalit te ‘50 te kenges ne Radio Televizionin Shqiptar, me kengen qe mban titullin “Suus”, kompozuar nga Florent Boshnjaku, me tekst nga vete ajo. Njekohesisht, Rona ishte fituese edhe e cmimit “Interpretuesja me e mire”.

Kenga “Suus”, eshte pelqyer shume nga publiku shqiptar dhe me votat e jurise Rona Nishliu arriti ta fitonte cmimin e madh qe i jep mundesi asaj te perfaqesoje Shqiperine ne kompeticionin me te madh te muzikes evropiane, ne Eurovizion, i cili kete vit zhvillohet ne Baku te Azerbajxhanit.

Rona Nishliu rrefen per emocionet e cmimit, por edhe te rejat qe e presin ate ne skenen evropiane...


Vesa e lumtur me kengen “Boom”

Këngëtarja Vesa Luma, e cila këto ditë realizoi klipin e këngës “Boom” në bashkëpunim me reperin Big Basta nga Shqipëria, është shumë e lumtur me klikimet që ka marrë kjo këngë në YouTube.Kënga ka marrë më shumë se 30 mijë klikime brenda dy ditëve, ndërsa kjo gjë e ka lumturuar shumë Vesën.

“Më shumë se 30 mijë ‘views’ REAL për dy ditë. Jam shumë e lumtur që kënga dhe klipi ka marrë këto përmasa qysh në fillim”, ka shkruar Vesa në profilin e saj në Facebook. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Vesa Luma happy with the song "Boom"

Singer Vesa Luma, which these days had the clip of the song "Boom" in collaboration with rapper Big Basta from Albania, is very happy with the clicks that get this song on YouTube.The song has received more than 30 thousand clicks within two days, while it has delighted many attachments."More than 30 thousand 'views' REAL two days.

I am very happy that the song and the clip has taken these proportions since the beginning, "Vesa wrote on her Facebook profile./Telegraph/

Blerim Destani te festoj Shen Valentinin me personin e duhur...

Blerim Destani gjen dashurine: Dhurata per Shen Valentin eshte sekrete

Kete vit, ndoshta ndryshe nga te meparshmit, ai do te festoje Shen Valentinin me personin e duhur. Te pakten keshtu eshte shprehur vete aktori sharmant Blerim Destani, i pyetur nese do ta kremtoje apo jo festen e te dashuruarve, Shen Valentinin. “Kuptohet qe edhe une do ta festoj, natyrisht me personin e duhur. Ndersa dhurata eshte shume sekrete, por do te kete lule dhe dicka shume te vecante e shume sekrete”, - ka thene ai. Duke marre parasysh gustot e tij dhe anen ekonomike qe e favorizon, ndoshta kjo mbremje do te rezervoje dicka luksoze dhe te cmuar per te dashuren e tij. Deri me tani, aktori qe eshte zhvendosur per projektin kinematografik te radhes ne Los Angeles, Hollywood te Shteteve te Bashkuara te Amerikes, (duke na postuar edhe nje foto me te famshmin Samuel Jackson) eshte shprehur se “personi i duhur”,  term qe ai e ka shume qejf, nuk kishte trokitur ende ne portat e zemres se tij.

Altuna Sejdiu: Nuk martohem me te huaj...

Tuna: Martohem vetem me shqiptar

Tuna do te martohet vetem me shqiptar. Keto komente kengetarja shkupjane i ka bere ne Radiotelevizionin 21 kur ka folur duke iu eshte pergjigjur pyetjeve te publikut qe i benin nepermjet Facebook-ut.

Ne pyetjen se a pelqen nje djale nga Kosova, Shqiperia apo Maqedonia, Tuna eshte pergjigjur duke thene se mjafton ai te jete shqiptar.

“Nuk me intereson se nga eshte. Mjafton te jete shqiptar, sepse martohem vetem me shqiptar, jo me te huaj. Kaq.”, ka thene Tuna.

Por kjo nuk eshte e tera. Tuna e ka edhe nje deshire - ajo beson se nje dite do te botohet nje liber biografik per te. Duke iu pergjigjur pyetjes se sa dhurata merr nga fansat, kengetarja ka thene se i vijne shume fotografi, vizatime e gjera te tjera.

Rozana dhe Mc Kresha vendosen bashke ne shtepi te re...

Rozana: Nuk na duhet fejesa as martesa

Edhe nje bashkepunim i ri mes kengetares Rozana Radi dhe kengetarit Ramadan Krasniqi- Dani. Kete here ata kane vendosur te vijne me ndryshe, me kengen “Beqare” te cilen do ta riperpunojne ne studion e Adrian Hiles. Pervec saj Rozi tashme karrieren e saj muzikore po e nderton me shume ne Kosove, para disa javesh ajo eshte vendosur ne shtepine e re bashke me te dashurin e saj Mc Kreshen. Me shume rreth projekteve dhe jetes private flet Rozana per “Zerin”.

Cfare ju shtyri qe perseri te bashkepunoni me Danin?

Suksesi i bashkepunimit te pare qe patem me kengen “Valsi i tradhtise” na shtyri qe te realizojme edhe nje kenge bashke. Tani po merremi me kengen e re, me titull “Beqare”, nje riorkestrim i nje kenge teper te njohur me shume ne Kosove te cilen do ta sjellim shume shpejt ne duet me Danin. Riorkestrimi do te behet ne studion e Adrian Hiles, do te risjellim ne nje stil ndryshe krejt moderne kengen “Beqare”.

Rovena Dilo: Nje dite ne kalendar nuk mjafton per te shprehur dashurine

Rovena Dilo: Per dashurine nuk mjafton nje dite ne kalendar

Kengetarja e mirenjohur flet per ndjenjat, ne nje interviste kryekeput per dashurine. Si e gjen ky Shen Valentin Rovena Dilon, dhe projektet muzikore per dy kenge te reja.

Shigjeta e Kupidit ka qelluar ne shenje edhe per te! Ndonese kunder rrymes dhe me perqasje teresisht jo konvencionale, per kengetaren e njohur te skenes shqiptare duket se vetem nje dite ne kalendar nuk mjafton per te shprehur dashurine. Dhe ne kete pike e ka fjalen per festen e Shen Valentinit, e cila eshte ne prag. Atmosfera e zhurmshme, me gjalleri njerezish neper rruget e kryeqytetit, mbushur me ngjyra e trendafila te kuq, “infekton” cdokend, perfshi edhe vete Rovena Dilon. Me gjithe deshiren per te mos i kthyer ndjenjat ne kryefjalen e dites se 14 shkurtit, e cila nuk do te mjaftonte per t’u ndier e plotesuar shpirterisht, kengetarja preferon te tjera forma te te festuarit, jo shume larg klisheve, por qe e plotesojne, sidomos kur prane ka njerezit e duhur.

Devis Xherahu dhe Ertemiona Mejdani dashuri ne shikim te pare...

Tani eshte e mundur

Nga prezantimi i pare, dy vjet te shkuara, deri tek historia e dashurise. Thashethemet mbi divorcin, klipet dhe lidhjes se fshehte te Ertemiona Meidanit dhe Devis Xherahut. E verteta zyrtare e nje historie qe nisi si e pamundur dhe qe ende nuk ka perfunduar

Ka qene dashuri me shikim te pare. E lindur ne Korce dhe mbajtur e ndrydhur per pothuaj dy vjet. Sepse ai ishte i martuar ndersa ajo nje miss ne fuqi, e zhytur ne impenjimet e veta te kurores se bukurise dhe hidherimit nga pamundesise per te shijuar cka kishte ndjere ate mbremje te nxehte vere, ne vendlindje. Ndersa rrefejne sot takimin e pare real, pas nje komunikimi te gjate virtual ne Facebook, Ertemiona Meidani dhe Devis Xherahu buzeqeshin. E para e lehtesuar qe tanime mund ti thote gjerat sic jane, te verteta troc, ndersa i dyti i lumtur qe me ne fund deshira qe kishte shprehur pa ze naten e njohjes – “ah sikur te isha beqar” – iu plotesua.

Rina Bilurdagu: Prisja te ndodh mrekullia dhe ndodhi...

Rina Bilurdagu: Fitorja me duket si nje enderr

Rina Bilurdagu perjeton ende emocionet e fitores ne “The Voice of Albania”. Vajza 18-vjecare nga Prizreni ka triumfuar.Rina eshte e vetedijshme qe e pret nje rruge e gjate drejt muzikes, por eshte e gatshme te behet pjese e saj. “The Voice of Albania” i ka hapur shume rruge.

Kontrata me “Universal Music” e pret. Me te zhvilloi nje interviste gazeta “Shqip”.

- Ti je kurorezuar fituesja e edicionit te pare te “The Voice of Albania”. Pas emocioneve te finales se madhe, cilat jane perjetimet e oreve te para?
Rina: Ishte dicka e papritur, por me erdhi si shperblimi me i mire pas gjithe asaj pune te lodhshme. Gjithe mundi i ketyre javeve u kurorezua me nje sukses shume te madh dhe per kete jam shume e lumtur. Nga fakti qe ne te katert ishim ne finale mund te prisnin gjithcka, por konkurrenca ishte aq e forte sa nuk ma merrte mendja. Prisja te ndodhte mrekullia dhe ndodhi.

Nje buqete me lule nga Gena per partneren e tij

Gena thote se dashuria eshte gjeja me e bukur ne jete

Këngëtari i baladave të dashurisë, Gena, do të jetë edhe për 14 Shkurt për të kënduar në Prishtinë. Artisti për ne për këtë ditë ka treguar se Shën Valentini është një festë e këndshme, por që është kthyer edhe në një festë biznesi.

Ndërsa, sipas Genës, të dashuruarit duhet ta festojnë çdo ditë dashurinë e tyre dhe nuk duhet të presin vetëm një herë në vit këtë datë. Për Genën ndoshta dhurata për këtë ditë do të jetë një surprizë, ndoshta duhet pyetur partnerja ime (qesh).

Ndërsa për partneren në krah Gena thotë se nuk do t’i mungojë një buqetë me lule sot. Në fund Gena ka dhënë një urim, “Gëzuar 14 Shkurtin dhe harroni çdo lloj problemi që keni në dashuri, sepse dashuria është gjëja më e bukur në jetë”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A bouquet of flowers to his partner, Gena

Çiftet me simpatike te Shen Valentinit

Sondazhi ne Top Kosova Radio

E nisim me urimin “Gëzuar 14 Shkurtin” për të gjithë të dashuruarit. Ndërsa për ju çifte të shou-bizt që nuk e shihni vetëm këtu si më të preferuarit, ndoshta keni bërë diçka që publikut nuk i ka pëlqyer. Në programin e natës në radion më atraktive në vend, në “Top Kosova Radio”, u zhvillua një sondazh për të vlerësuar çiftet më simpatike të shou-bizit shqiptar.

Dëgjuesit vlerësuan më së shumti këto dy çifte: Shpat Kasapi dhe Afërdita Dreshaj dhe Robert Berisha dhe Nora Istrefi. Ndoshta janë shumë simpatikë, ndoshta janë punëtorë, apo ndoshta janë në një lidhje shumë të fortë.

Megjithëse në këtë program u përmenden dhe shumë çifte të tjera, si Sokol dhe Gjyste Vulaj, Iliri dhe Gili, apo edhe ata që dëgjuesit mendonin se lajmet rozë janë të vërteta, si Ledri me Dafinën, apo Elvana me Florin.

Çfare i dhuroi Gjyste Vulaj bashkeshortit per feste

Pse qau Gjyste Vulaj?

Një nga këngëtaret më atraktive në muzikën shqiptare, e cila në çdo moment është me bashkëshortin e saj, falë dhe punës së përbashkët në muzikë, Gjyste Vulaj, tregon për ne Shën Valentinin e saj.

“Jam mësuar të fali dashuri, mirësjellje, afrim, respekt”, tregoi këngëtarja, megjithëse dëshiron që çdo person të ketë pranë një njeri zemre për ta përqafuar atë çdo ditë.

Ndërsa dhe Gjystja e ka bërë një dhuratë javë më parë për Sokolin, një rrip dhe një shall “Versace”. Ndërsa, ka qarë një ditë kur ajo ka marrë dhuratë një ‘Iphone’. Këtë ditë këngëtarja seksi nuk e harron kurrë.

Monday, 13 February 2012

Shën Valentini i vajzave te shou-bizit shqiptar

Janë të bukura dhe mjaft seksi. Secili djalë do të donte t’i kishte në krahë Ditën e të Dashuruarve, por dhe mund të kenë rastin, pasi shumica e tyre janë beqare, të paktën kështu na tregojnë vajzat e skenës dhe bukuroshet shqiptare.

Dikush me shaka, apo me spec na thotë se edhe mund ta pranonin një dhuratë për 14 shkurt nga dikush, megjithëse nuk e njohin, por kujdesuni djem nëse e merrni seriozisht këtë gjest, dikush nga bukuroshet tona edhe mund ta refuzojë dhuratën, duke mos i besuar thënies “Dhuratën e pranon dhe mbreti”, arsyeja pasi është një ditë e veçantë, që e ka emrin Shën Valentin.

Beatrix Ramosaj – këngëtare
“Nuk e di a do ta pranoja, por varet se kush do ishte ai djalë”.

Adelina Emini- këngëtare
“Nuk marr dhuratë prej çfarëdo djali që do ta takoj, sepse në Ditën e të Dashuruarve dhurate duhet të merret vetëm nga i dashuri”.

Gjira per 2 ore nje kenge Amsera Rekes (Video)

Kenga e Gjires dhe Ardit klikohet nga te gjithe

Tragjedia që preku familjen Reka nga Restelica e qytetit të Dragashit ka inspiruar këngëtarët Gjira dhe Ardi të realizojnë një këngë për ta.Dyshja kanë vendosur t’ia kushtojë një këngë Amsera Rekës, vajzës pesëvjeçare që mbijetoi tmerrin e ortekut që goditi këtë fshat të shtunën në orët e para të mëngjesit.

Ishin trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës, ata që shpëtuan këtë vogëlushe nga ferri i peshës së borës dhe konstruksioneve të shtëpisë së rrënuar mbi të. Ndersa Albulena Kajtazi, menaxherja e Gjires ka treguar se kenga u be per 2 ore dhe nuk do te kete ndonje klip me cilesor, pro keshtu. Teksti i kenges dhe idea erdhi nga Gjira, ndersa kenga po degjohet dhe komentohet ne cdo portal dhe eshte vene si audio duke shprehu dhimbjen per kete tragjedi/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Sunday, 12 February 2012

Drenusha Latifi shkoi per nje jave, qendroi me shume se nje muaj ne Amerike...

Drenusha Latifi: Nje muaj ne Nju Jork me Fadil Berishen

Ishte nisur per nje jave drejt Nju Jorkut, por ngeli atje me shume se nje muaj. Kengetarja kosovare, Drenusha Latifi, eshte gjendur rrugeve te ketij metropoli per nje muaj rresht per shopping dhe per pune. ‘’Jam nisur per nje jave ne Nju Jork dhe kam qendruar nje muaj’’,- thekson per qendrimin e saj ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, bukuroshja Drenusha Latifi. ‘’Sa i perket Fadilit, eshte njeriu me i mire qe une kam takuar deri me sot, eshte shume pozitiv dhe gjithe shqiptaret qe vizitojne studion e tij, ai i ndihmon me te gjitha mundesite qe ka. Fadili me sugjeroi qe te pushoj nje dite para fotosesionit, por une bashke me mikeshat e mia ishim jashte deri ne 5 te mengjesit dhe ne oren 10 e kishim caktuar oren per fotosesion.

Motra e Ermela Mezuraj ne burg...

Denohet me burg motra e Ermeles se “BB4”

3 vjet e 4 muaj burg dhe 27 mije euro demshperblim eshte vendimi i gjykates per Gerta Mezurajn.

TIRANE – Gerta Mezuraj, motra e ish-fitueses se programit “Big Brother Albania 4”, Ermela Mezuraj, u denua me 3 vjet e 4 muaj burg nga Gjykata e Tiranes. Ajo u deklarua e fajshme per vjedhjen e nje shume prej afro 67 mije eurove me 14 dhjetor 2010, para te cilat ishin xhiroja disaditore e nje agjencie udhetimesh ku ajo vete ishte e punesuar. Vendimi i fajesise ndaj saj u shpall dy dite me pare, ne perfundim te 14 seancave gjyqesore. Sipas Gjykates, vepra penale e “vjedhjes me pasoja te renda” eshte kryer nga Gerta Mezuraj ne bashkepunim me te dashurin e saj, Rodrig Malaj. Per te pandehurin Malaj, gjykata vendosi deklarimin e tij fajtor dhe denimin me 5 vjet heqje lirie.

Bleona inicon levizjen "I Love Berisha"...


Me iniciativen e Bleones, kengetaret krijojne levizjen “I love Berisha”

Kete jave, artistet shqiptare dhe sidomos kengetaret kane qene ne delir te papare. Kryeministri i vendit, edhe pse me nje axhende shume te ngjeshur dhe me nje pjese te mire te territorit shqiptar te izoluar nga bora, u kujtua per ta. “80% e atyre qe shkruhen per artistet e sidomos per kengetaret jane shpifje banale. Nuk do lejoj qe te shpifet dhe te fyhen artistet ne media”, – tha Kryeministri. Kaq ka mjaftuar dhe ne tryezat e kengetareve objekt i diskutimit ka qene shpetimtari i tyre, Berisha, i cili “u investua” personalisht dhe seriozisht qe te ruaje te paster figuren e VIP-it shqiptar.

“Ne gjithe karrieren e tij politike 20-vjecare, kjo eshte puna me e mire qe ka bere Berisha”, – thoshte nje kengetare bionde, teksa rrufiste nje whiski qe ne mengjes, sa per t’i nxjerre gjumin.

Arbana Osmani pergaditet fizikisht per Big Brother 5


Arbana Osmani: “Me shume muskuj ne BB5”

“Big Brother 5“ do te nise vetem pas pak ditesh, pikerisht me 18 shkurt. Sivjet, ky spektakel me nje audience rekord ne televizionet tona do te drejtohet perseri nga Arbana Osmani. E pyetur per ‘Mapo’ sesi po ndihet ne kete start te peste te “Big Brother”, Arbana eshte shprehur: ”Jam shume e lumtur. Mezi po pres te filloje”, ndersa na zbulon edhe nje sekret tjeter te vogel.

Arbana keto dite eshte duke u ushtruar intensivisht ne palester. “Jam ne palester. Po bej me shume muskuj sivjet”, – shton Arbana me humor. Sigurisht qe vajza simpatike e ekranit nuk ka ndermend te tregoje force ne kete show, pervec forces se talentit qe ajo ka e megjithate, pak tonifikim nuk do te ishte keq per askend.


Stine: Per Shen Valentin jam i ftuar special diku...

Stine: Kenga ime per 14 shkurt, frymezuar nga ajo qe kam prane

Sapo ka publikuar kengen me titull “Sa me pelqen ti”, nje kenge dhurate per Shen Valentinin, qe Stine ua ka dedikuar te gjithe te dashuruarve. Kantautori qe para disa diteve festoi 30-vjetorin, ne nje party mes miqsh te shumte artiste pohon se “kengen time te re ua kam dedikuar te gjithe atyre personave qe ne keto momente vertet pelqejne dike dhe duan ta kene prane”. Pyetjes se nese ai vete eshte duke e jetuar kete ndjesi speciale apo deshiron ta jetoje, Stine i pergjigjet “E kam jetuar dhe do e jetoj gjithmone, sepse ne cdo moment afer meje ndodhet ajo qe me ben te ndihem mire”. Prej shume kohesh, ai ka vendosur te shfaqet shume pak ne media, nderkohe qe per momentin po punon per disa kenge per vete, dhe per kenget me te cilat do te konkurroje ne “Top Fest 9”. Pyetjes me ke dhe ku do e festoje Shen Valentinin, ai i pergjigjet me pak humor: ”Do jem i ftuar special diku, dhe do e festoj me ate vajze qe do me gjendet prane”. /panorama plus/shkurt 2012/

Shota Baraliu merr nenshtetesine shqiptare...

photo: avni selmani
Shota Baraliu: Pse vendosa te marr nenshtetesine shqiptare

Edhe nje banore me shume per Shqiperine. Keto dite po perflitet marrja e nenshtetsesise si banore e Republikes se Shqiperise nga ana e kengetares se njohur kosovare, Shota Baraliu, e cila me propozimin e Ministrise se Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sportit derguar ne Presidence, eshte dekretuar dhe pritet qe te marre dokumentin e nenshtetsesise e te aplikoje per pasaporte. Dekreti nr. 7148, i dates 26 janar 2012, i nenshkruar nga Presidenti Topi, hyn ne fuqi menjehere, ku automatikisht Shoten e ben qytetare shqiptare me dokument. Kengetarja tregon se nuk njihet personalisht me Bumcin, por duke qene se eshte artiste, dokumentacioni duhej kompletuar pikerisht nga Ministria perkatese. ”Panorama plus” realizoi nje interviste me te.

Ardit Cuni:Tarkani ishte, tani jam une!

 I sakte ne kenge dhe ne kercim, ky eshte 16 vjecari Ardi Cuni, talenti me simpatik i "X Factor"

Ardit,ti je konkurenti qe spikati per stilin e vecante alla-ballkanas ne X-faktor.Cfare emocioni te dha kjo? -Une isha koshient se konkurentet ishin shume te forte dhe secili me vecanti perkatese. Ky diferencim qe me bene me dha emocionin e kurajos per te perfeksionuar me teper cilesite e mia.

Cdo te thote per ty nofka qe te ka vene publiku shqiptar:"Tarkani shqiptar"? -Kjo ishte surprize. Krahasimi me nje kengetar si Tarkani, qe ka fituar shume fansa me performancat e tij,padyshim me nderon. Megjithate,une do te formoj identitetin tim ne muzike, per te mos u krahasuar me askend,por per te shkuar pertej tyre.

“Kosova Fashion Week” do te vije me shume surpriza

Gecjan Fashion Group dhe RTV 21, risjellin: “Kosova Fashion Week 2012”. Java e modës në Kosovë, shënon ngjarjen më të madhe të modës në rajon, duke u rishfaqur cdo vit, si një diritare brilante e prezantimit të punimeve autoriale të kreatorëve të dëshmuar, nga mbarë trojet shqiptare dhe dizajnerave botërorë që kanë exluzivitetet e prodhimeve të tyre edhe në tregun kosovarë.

Kosova fashion Week , si cdo vit tjetër, ka për synim të inkurajojë Shtëpitë e modës, Kreatorët, Shkollat e Modës, Grupet e Kreatorëve, Butiqet Exluzive etj, që përmes punimeve kreative, të pasqyrojnë vlerat e punimeve me trendet më të fundit të modës.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online