All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 25 February 2012

Arjola vs Genta, Armike qysh para hyrjes ne Big Brother...

Arjola dhe Genta armike qe perpara hyrjes ne “Big Brother”

Arjola, flokekuqja nga Pogradeci beson se inteligjenca, karakteri dhe tipi i saj provokues do e benin nje banore interesante ne realit, por me sa duket nuk i ka perdorur dot keto tre cilesi ne marredhenien e saj me nje tjeter banore, Genten.

Zera te shumte thone se vajzat jane njohur me njera- tjetren gjate audicioneve te para qe kane bere per te qene konkurrente ne kete edicion. Pasi jane takuar disa here vajzat jane shprehur se nuk e durojne dot njera- tjetren. Sigurisht qe kjo njohje e meparshme nuk ka rene ne sy nga ana e vajzave gjate qendrimit ne shtepi sepse eshte kunder rregullave te ketij reality qe banoret te njihen paraprakisht. Ndoshta autoret e dinin kete dhe i kane porositur vajzat te bejne. Ndoshta ata po e zbulojne kete vetem sot, asgje nuk dihet.

Big Brother 5, nisje energjike me komente... [VIDEO]

Big Brother, komentet kane nisur…

Pjesa e trete ne Pasdite ne Top Channel iu kushtua reality show-t qe ka mberthyer shqiptaret para ekranit prej gati nje jave tashme, Big Brother Albania 5.

Prezantuesja Albana Osmani dhe gazetari Eraldo Gexho

“Secili nga shikuesit mund te gjeje veten aty brenda. Eshte ende heret per te folur, por megjithate komentet kane nisur. Jam i bindur qe vemendja do te jete maksimale. Java e kaluar ka qene komplet Big Brother”, tha Gexho.

Te Henen nise Top Fest 9...[VIDEO]

Ethet e Top Fest

Te henen nis edicioni i 9 i Top Fest, festivalit te muzikes moderne mbareshqiptare, festivalit te promovimit te emrave te rinj dhe afirmimit te atyre te njohur.

Por cfare risishe do te sjelle ky edicion, pa hequr dore nga tradita? Pjesemarresit, drejtimi, e shume e shume enigma te tjera. Shume prej tyre do te zbardhen nga dita e hene e ne vazhdim, por Pasdite ne Top Channel zbardhi disa risi.

Edicioni i 9 do te prezantohet nga Marina dhe Luana Vjollca:

“Top Fest 9 premton surpriza dhe talente qe do te spikasin kete vit. 25 konkurente vijne nga “The Voice of Albania”, nje pjese tjeter nga “Albanias Got Talent”. Selektimi do te ndodhe gjate fazes se dyte ku do te shihet nese do te pranohen apo jo. Pjesa e pare eshte playback ndersa pjesa e dyte dhe sigurisht finalja do te jene live nen shoqerimin e orkestres se Top Channel”,

Nora Istrefi: Nuk e nderroj Robertin me askend ne bote...

Nora Istrefi: Famen ia dedikoj babait tim

Kengetarja e bukur kosovare Nora Istrefi, e cila eshte shume e njohur per publikun vjen ne kete interviste duke na rrefyer me shume per kengen e saj me te re, por edhe per Robertin dhe planet per te ardhmen. Nora tregon per problemet ne muzike, por njekohesisht u pergjigjet edhe thashethemeve sipas te cilave shpesh ajo imiton kengetare te tjera. “Une ende nuk kam bere asnje operacion plastik qe te perpiqem t’i ngjaj dikujt tjeter, – thote Nora, ndersa shton se nese do te perpiqej te krahasohej me kengetare te tjera, kjo do te ishte e vertete vetem me ato perendimore dhe josllave.

Njekohesisht Nora, e cila po jeton prej 6 vitesh nje histori te lumtur me te fejuarin e saj Robertin, tregon se shume shpejt do te vishet me fustan te bardhe, ndersa pyetjes sone nese e sheh veten nene se shpejti i pergjigjet “nuk i dihet kurre”. Nderkohe qe kenga e saj e re “S’ke me ik” po korr mjaft sukses, Nora premton edhe shume surpriza te tjera gjate ketij viti.

Arian Cani: Debatet politike ne kete vend jane shterpe apo autik...

Arian Cani: Drejtuesit e debateve jane, ne shumicen e tyre, te paafte

Arjan Cani, nuk vuan nga kompleksi i te folurit pa dorashka, ndersa e diferencon veten nga formati tradicional i debatit politik, edhe pse here pas here e cek politiken, per te tjeret eshte i pameshirshem ndersa i quan: Shterp apo autike.

Ne me shume se 15 vjet emisione te debatit politik, si mendoni se kane evoluar ata, cila eshte rruga qe kane bere?
- Pyetja juaj kap nje spekter shume te gjere. Por duke qene se keto lloj debatesh nuk do ishin gjeja qe une do beja me pasion, po ju them me pak fjale mendimin tim. Debatet politike ne kete vend kane evoluar dukshem ne interes te publikut, ndonese ne shumicen e tyre, ato jane shpesh shterpe dhe jo interesante. Ka nje lloj autizmi ne keto debate qe shpesh te detyrojne te nderrosh kanal. Kjo per disa arsye. E para, konduktoret e ketyre debateve jane ne shumicen e tyre te paafte dhe nuk e njohin ekranin dhe ligjesite e tij.

Bleona Qereti promovon albumin ne gjuhen angleze me foto seksi

Bleona fillon promovimin e albumit me foto seksi!

Ditet e arta te Bleona Qeretit sic duket po afrohen. Koha prej kur kengetarja ka filluar te pergatise album dhe projekte muzikore ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes eshte e gjate, por per shkak te konkurrences se madhe atje nuk mund te behesh kengetare yll brenda nje nate sic ndodh ketu tek ne, qe per nje nate lindin dhe shuhen yje.

Bleona ka kaluar neper shume faza derisa ka mberritur ketu ku eshte, dhe e gjitha kjo i ka kushtuar shume qofte nga ana financiare, ashtu dhe nga ajo private, pasi ka jetuar larg bashkeshortit per nje kohe relativisht te gjate. Ne fakt te besh jete sic duhet dhe ne anen tjeter te jesh nje kengetare me nje karriere te shkelqyer,jane dy aspekte qe nuk shkojne pozitivisht. Bleona ka sakrifikuar jeten private dhe bashkeshortin Ganiun, qe te vazhdoje karrieren e saj dhe te behet e famshme edhe ne Amerike e ne mbare boten.

Pergatitjet perfundimtare te albumit jane duke u bere, ndersa Bleona ka filluar te realizoje edhe setet me fotografi, te cilat do te prezantojne, promovojne e percjellin albumin ne gjuhen angleze.

Friday, 24 February 2012

Blerim Destani "Bukuria e jetes, e paparashikueshme"

Nuk i pëlqen ta parashikojë shumë të ardhmen, por ka në mendje një ide, e shikon vetëm pas 30 vjetëve si aktori i madh Shon Koneri dhe me një familje të madhe.

Kështu na tregon aktori i njohur shqiptar Blerim Destani, djaloshi tetovar, i cili megjithëse është shumë i lakuar nëpër faqe rozë, nuk do të flasë në emra të përveçëm, kur e pyesim për ndonjë vajzë të tij, pasi, sipas tij, kanë qenë thashetheme. Por, aktori në rrëfimin e tij tregon shumë gjëra interesante, madje, edhe dëshirën e tij për ta luajtur një rol përkrah një aktoreje të madhe botërore.

"Kosova Sot": Do të doja të dija se ku ndodhet Blerimi në këto momente, dhe çfarë po bënte para se t'u përgjigjej këtyre pyetjeve?
Blerim Destani: Sapo mbarova takimin me një regjisor gjerman, që më ka bërë një ofertë shumë interesante. Ishte takim shumë produktiv.

Klodi i pergjigjet Arbanes: Mjaft na shfrytezove...

Klodi i pergjigjet Arbanes: Mjaft i shfrytezuat konkurrentet e “Big Brother”

Ka mjaftuar nje interviste e moderatores Arbana Osmani per ish konkurrentet e Big Brother Albania, e cila coi ne zemerimin e ketyre te fundit. Per here te pare Osmani ka shprehur preferencat e saj per ish -konkurrentet e Big Brother Albania, por nuk ka ngurruar te flas edhe per ata qe i duken antipatike.

Personazhi me antipatik ne syte e saj, eshte Klodi, djali shqiptar nga Lezha qe e deklaroi hapur homoseksualitetin e tij, brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi.

I menjehershem ka qene reagimi i Klodit. Ne profilin e tij ne Facebook, Klodi thote se Arbana eshte mesuar ti shfrytezoj njerezit.

Anita Haradinaj, Intervista 60 sekonda...

Anita Haradinaj: “Ne jete do ndryshoja rastin e Hages”

Bashkeshortja e ish-kryeministrit te Kosoves Ramush Haradinaj, eshte fytyre shume e njohur dhe e perfolur ne mbare Kosoven. Ajo punon si moderatore e lajmeve ne RTK, por gjithmone gjendet ne intervista ne mediat e shkruara dhe televizive per shkak te sharmit dhe bukurise qe ka. Anita rrjedh nga nje familje intelektualesh, artistesh te njohur.

Ajo eshte e bija e Mustafe Mucajt prezantues i njohur po ashtu ne RTK, ndersa eshte nene e tre femijeve, dy djemve e nje vajze. Ajo vjen ne nje interviste te shkurter 60-sekondeshe duke rrefyer dicka intime nga jeta e saj. Thekson se ne jete do te ndryshonte vetem rastin e Hages!!

Artistet e huaj habiten per origjinen e Rita Ores (Audio)

Zeri i Rita Ores arrin ne Amerike

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora si duket është në momentin e lumturisë së saj më të madhe. Kështu është shprehur ajo në faqën zyrtare në Twitter, pasi ka bërë prezantimin e këngës zyrtarisht në një nga radiot më të dëgjuara të New Yorkut.

Eshtë fjala për këngën e saj më të re nën titull “Party and Bullshit”, një titull i dëgjuar më parë edhe nga këngëtarja Dafina Rexhepi. Producenti Jay Z, që më parë e ka zbuluar zërin e Rita Orës, e ka prezantuar këngëtaren shqiptare edhe në Amerikë, të ftuar në këtë program në radion Z100.

Ndërsa ka pasur më tej komente nga artistë të ndryshëm internacionale duke u habitur me origjinën e artistes shqiptare. Si duket pas suksesit në Britani, Rita Ora do ta shohim në vendet e para edhe në Amerikë./Maksim Gjokaj/ Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Foreign artists are baffled about the origin of Rita Hour

Rita Ora: We are very patriotic country...

Rita Ora:"Ne jemi nje shtet i vogel por patriotik. Jo shume nga ne kane mundesine te depertojne jashte, por ata qe e bejne, duhet ta mbajne flamurin kombetar ne emer te te gjithe te tjereve" - ka thene ajo ne kete interviste. /albavipnews/

Rita Ora - Patience & Persistence

By Petar Kujundzic / February 23, 2012
Meet Rita Ora. A 21-year old British recording artist signed to Jay-Z's Roc Nation label. While the world first witnessed her in Drake's music video for "Over," the chanteuse of Kosovo-Albanian descent has quite a rich musical history despite her young age. In December, she teamed up with DJ Fresh for his new single "Hot Right Now" which has climbed to the top of the UK charts. As Ms. Ora shared with us, she believes in timing. Hence, it is more than right that she is currently finalizing debut album following the success of the drum & bass and dubstep infused single. We sat down with her and talked out about her diverse background, her come up in the music industry, her move to Roc Nation and much more.

Del ne treg Kolekcioni "Angela Martini Bikinis"...

Angela Martini Bikini Collection Has Arrived

Stunning model Angela Martini is taking her years of experience rocking bikinis down a runway and turning them into a new business: her own swim wear line, aptly named Angela Martini Bikinis. A symbol of feminine strength and beauty, the launch collection is all black and white made in mix-and-match styles with over 6 types of bottoms to choose from. Check out our interview with Angela and her full lookbook after the jump.

What is your inspiration and how long has it taken you to develop the collection?
This process took me about 10 months, I designed a whole line and I changed my mind and did the entire thing again. Everything I do I have to do it twice. I was inspired by old movies, black and white– other bikini collections are all colorful so I wanted it to be different. The collection is classic, clean, and simple.

What is the Angela Martini woman like?
The Angela Martini woman is sexy, young, with an old soul, and very independent and strong. All the bikinis are named after the inner confidence women have. I want to deliver a message to all women, so I named them things like “Air Try to Catch Me” and “I Depend on Me”.

Dafina Rexhepi ben menaxher te dashurin e saj

Nuk do të jetë më menaxher i këngëtares Dafina Rexhepi, producenti Genc Prelvukaj. Ai tashmë është zëvendësuar me të dashurin e këngëtares, djali i cili ka pak kohë që ia ka rrëmbyer zemrën këngetarës simpatike.

Kujtojmë që në fillim ishte Genci ai që ia dha emër artistes, dhe e solli deri këtu, tashmë për ta kërkuar këngëtaren në ndonjë koncert duhet të kontaktoni me të dashurin e saj. Djali mësojmë se është nga Lipjani i Kosovës dhe janë njohur në një koncert, pasi djaloshi në krah të Dafinës, është edhe D.J./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Rexhepi makes her boyfriend manager

There will be manager of Capital Rexhepi singer, producer Genc. He already has been replaced by singer boyfriend, the guy who has little time he has stolen my heart charming singer. We recall that in the beginning was he who gave Severe artist name, and brought up here, seeking him now in a concert singer should contact her boyfriend. Learn that the boy is from Kosovo Lipljan and are recognized in a concert, as the boy next to Laurel, is the DJ/ Albavipnews/

Aferdita Dreshaj realizon foto te reja me Irene Mahmud

Sa herë ajo bën foto, mediat flasin, pasi ajo si duket është e lindur për të qenë modele, dhe nuk ndodh kështu të ketë kaq shumë bujë kur ajo realizon një këngë. Eshtë fjala për bukuroshen Afërdita Dreshaj, dhe ashtu sic kishte paralajmëruar para pak kohësh në Twitterin e saj, ka realizuar disa foto të reja nga dora e fotografes së njohur amerikane Irene Mahmud.

Por në këto kohë kur Afrëdita ka realizuar këto foto, ka qenë me të edhe mikja e saj, këngëtarja Adelina Tahiri. Por nuk dimë nëse edhe kjo e fundit ka realizuar foto nga kjo fotografe e njohur.

Fotografja amerikane thotë gjithmonë se ajo adhuron shumë të fotografojë vetëm femra të bukura, dhe besojmë se nuk i ka shpëtuar edhe bukuroshja Tahiri aparatit të saj. Por lind pyetja mos vallë bukuroshja Dreshaj e ka tradhëtuar dorën e fotografit të njohur Fadil Berisha?/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aferdita Dreshaj realizes new picture with Irene Mahmud

Gold AG nxjerr kenge per ata qe e kane mizen pas veshit (Audio)

Reperi Gold AG nuk ka të ndalur me këngë të reja. Sapo ka hedhur një këngë në audio e cila mban titullin  “Fuck you”, por që brenda ka një fabul për të gjithë ata që e kanë mizën pas veshit. Ariani me këtë këngë që është incizuar në studion e Andin Randobravës, e me muzikë të Dj Suat tregon për ata njerëz që e kanë inatë, por që dhe me këtë këngë bëhet hit i momentit, pasi është shumë e dëgjuar në internet.

Mësuam se kjo këngë nuk do të ketë video, duke pasur parasysh edhe realitetin e fjalëve që janë përdorur, pro që është bërë enkas për personat që do tju djegë shumë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold AG out songs for those who fly behind the ear

Gold AG rapper does not stop with new songs. Once a song has turned into audio which holds the title "Fuck you", but inside there is a fable for all those who fly behind the ear. Ariani with this song that was recorded in the studio of Andy Randobravës, with Dj Suat music shows for those people who have anger, but with this song is the hit of the moment, as is heard on the internet. We learned that this song would not have video, given the reality of the words that are used, pro that is specially made for people who will help you burn more. / Albavipnews /

Thursday, 23 February 2012

Genta nga simpati ne antipati Metin ne Big Brother 5

Do ta nis këtë lajm me një pyetje për të gjithë ju që na lexoni. Si ju duket jeta e personazheve në Big Brother 5? Ndërsa edhe dy ditë dhe njëri nga djemtë që u quajt treshja e modelëve do të dalë, dhe për këtë “zarin” e këtij muhabeti e ka konkuretja e parë Genta.

Por mësuam se Genta nga simpatik që e kishte Metin, personazhin model nga Prishtina e ka bërë antipati, madje ajo i ka thënë se do të jetë ai konkurenti i dytë që do ta lë shtëpinë. Por nuk dihet mirë nëse do ta ketë vertët ajo në dorë këtë vendim, apo edhe spektatorët që e njekin këtë reality-show./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta from sympathy to antipathy Metin in Big Brother 5

I will start this story with a question for all of you who read us. What do you think the life of the characters in Big Brother 5? While the two days and one of the guys who was called the trio of models will appear, and that "dice" this has muhabeti first konkuretja Genta. But we learned that the sympathetic Genta had Metin, the character model from Pristina has made ​​antipathy, she even said that he would be the second competitor who wants to leave home. But good is not known whether it will really have to hand this decision, or even spectators who njekin this reality-show./Albavipnews /


"Ah Grate...", Fame per Pushtet!

Fame per pushtet

"Ah, grate! Ato i bejne lartesite me te larta dhe ultesirat me te sheshta" - me kujtohet vetvetiu kjo shprehje e te madhit Fredrick Nietzsche teksa mendoj per nje fenomen te shpeshte te koheve te fundit. Vajza dhe gra te famshme, te suksesshme ne karrieren e tyre artistike, kane drejtuar syte tek lufta e pushtetit, tek karriget "e nxehta" te posteve politike. Ne padyshim qe i perkrahim, me shpresen se karakteri i tyre human dhe mbi te gjitha shpirti artistik do t'i beje me te pergjegjeshme dhe me afer qytetareve, krahasuar me politikanet qe kane vite qe kane nisur rrugen e tyre. Me poshte po ju paraqesim disa prej femrave te njohura e dashura per publikun, fillimisht per artin e tyre dhe tani me shpresen e nje suksesi po aq te madh edhe ne politike.

Ciljeta Xhilaga:
Seks bomba e skenes eshte nje tjeter anetare e Partise Demokratike! Gjate fushates se zgjedhjeve te fundit, Ciljeta ka drejtuar koncertet festive dhe perqafimi i saj publik me kryeministrin Berisha deshmonte per ambicie te medha te kengetares ne kete fushe. Megjithate, shpesh kemi degjuar te flitet se vendin e Xhilages tashme e ka zene Greta, gje qe nuk miratohet aspak nga te dyja. Ciljeta justifikon mungesen e saj dhe te qenit aktive me arsyen e vetme te angazhimit per filmin e fundit apo edhe klipin muzikor ne bashkepunim me mikeshen Ingrit Gjoni. Ne nuk mund te bejme gje tjeter vecse te presim nese gjithcka do te kthehet si me pare dhe bukuroshja te na ndrije ne podiumet folese, duke hedhur poshte fjalet e liga se ajo nuk e ka marre seriozisht kete angazhim. Forca Cili!

BB5, komentojne vajzat dhe djemte e njohur nga Kosova

Reality-shou “Big Brother 5” këtë vit në Kosovë po ndiqet edhe më shumë, pasi aty kanë hyrë banorë që jetojnë në vendin tonë, dhe sidomos dy djem, të cilët në Prishtinë janë të njohur për pasarelat. Por, si i komentojnë disa nga banorët e kësaj shtëpie të famshme, miqtë dhe mikeshat e tyre?

Sofka-Make Up artiste
Unë dua të flas për banorin Ermalin në BB5, e kam mik të mirë dhe e njoh shumë. Ai ka shumë botë brenda dhe është një djalë i zgjuar, ashtu është në jetën reale dhe uroj që të fitojë. Për mua Ermali meriton jo vetën të jetë aty, por edhe në Hollivud. Mik tjetër kam edhe Metin, modelin nga Prishtina, uroj që të jetë ashtu, por dhe të angazhohet më tepër në biseda, pasi edhe ai është djalë që ia vlen ta ndjekësh, më vjen mirë që po merr shumë komente për simpatinë, por uroj që të qëndrojë sa më tepër aty brenda.

Ylli Rexhaj –model
“Unë mendoj që kanë bërë një hap të rëndësishëm me tregu kulturën kosovare pak edhe janë duke na e zbardhur fytyrën, por edhe ne do t’i mbështesim deri në fund, ngase që të dy janë perfekt, po duken të sinqertë, ashtu siç i njoh unë, edhe Metin edhe Elvisin.”

Bertan Asllani: Tamaren e kam vetem shoqe...

Bertani demanton thashethemet per lidhjen me Tamaren

Koheve te fundit neper media te ndryshme spekulohej qe kengetari i ri dhe njehere mjaft i suksesshem eshte ne lidhje me kengetaren maqedonase Tamara Todevska. Por ato do te ngelin vetem thashetheme pasi qe Bertani Asllani demantoi te gjitha ate duke thene se mes tij dhe Tamares ekziston vetem shoqeri.

“Mes mua dhe Tamares pervec shoqerise nuk ekziston asgje tjeter. Ne kohe te gjate jemi ne bashkepunim dhe gjate viteve kemi krijuar shoqeri mjaft te mire. Ju e dini se me “BMA” produksionin bashkepunojne edhe shume kengetar tjere, si per shembull Toni Zen. Thjesht jemi duke punuar me Tamaren ne projekte te reja, kjo eshte e tera”, deklaroi per “Zhurnal plus” Bertan Asllani.

Nder te tjerash ai zbuloi se eshte duke punuar ne albumin e tij ne gjuhen turke, me cka edhe ndodhet per momentin ne Turqi por duke mos lene anash edhe projektet per kenget ne gjuhen shqipe. /zhurnal/

Sex Sells: Angela Martini Case...

Seksi shet: rasti i Angela Martinit

Gazetat njujorkeze raportojnë se sekserët e apartamenteve luksoze në këtë qytet po përdorin çdo metodë për të shitur shtëpi. “Ndërsa ‘pornoja në shtëpi’ është një term në filmat porno, disa sekserë të pacipë po i japin një kuptim krejt të ri këtij termi,” shkruan ‘New York Observer’. Sipas gazetës, Angela Martini, që përfaqësoi Shqipërinë në Miss Universe dhe doli e gjashta, ka realizuar një set fotosh reklamë për linjën e saj të bikinit, në një apartament që është në shitje. “Apartamenti mund të bëhet i juaji për 17.995 milion dollarë. Kjo shifër nuk përfshin brenda zonjushën Martini, por ju me shumë gjasë mund të blini sa të doni nga bikinit e saj,” shkruan Observer. /gazeta tema/

Artikulli original:
Sex Sells: Brokers Using Hot Chicks to Turn Out Apartments

While “house porn” used to be a figurative g-rated business, some shameless brokers are taking the term to a new level. Last week revealed broker Michael Meier’s YouTube soft-core tour, and now The Post is reporting that Angela Martini, who had the honor of representing Albania in the 2010 Ms. Universe competition (she came in sixth overall), just shot a commercial for her bikini line in a Tribeca penthouse currently on the market.

The 4,700-square-foot pad, at 200 Chambers Street, can be yours for just $17.995 million. That figure does not include Ms. Martini, but you can probably buy as many of her bikinis as you wish.

The four-bedroom, 4.5-bath home features state of the art everything, an absurd master suite (complete with his and hers “water closets”) and “oil rubbed bronze hardware.” Whether or not bikini models might be available for oil-rub touch-ups on more prominent fixtures is undisclosed.

Read more here:
http://www.observer.com/2012/02/sex-sells-brokers-using-hot-chicks-to-turn-out-apartments/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
]]

Rimi Beqiri, seks simboli i ardhshem i kinemase italiane...

Rimi Beqiri, Shqiptari - seks simboli i ardhshem i kinemase italiane

Rimi (Perparim) Beqiri eshte nje tjeter emer shqiptari, i cili i shtohet listes se gjate te emrave qe kane arritur sukses ne boten e artit apo kinematografise italiane. Pas suksesit te padiskutueshem te balerineve tane atje (emrat i dini vete ju, aq shume jane permendur) apo edhe te kengetares Elsa Lila, e cila te dyja heret qe u ngjit ne skenen e Sanremos na emocionoi kur permendi Shqiperine, tani eshte radha e nje aktori per te pasur gjithe mbeshtetjen dhe perkrahjen tone, si bashkatdhetare te tij ne fillim, e me pas edhe pelqimin dhe dashurine e gjithe publikut italian.

Rimi Beqiri ka disa vite qe eshte bere pjese e botes se aktrimit ne Itali, sidomos sa i perket teatrit, ku eshte vazhdimisht i pranishem, por suksesin me te madh e arriti me pjesemarrjen ne nje nga serialet me te famshme ne vendin fqinj, "I Cesaroni". Megjithate, gjerat nuk kane qene aspak te lehta per te, perkundrazi. Madje edhe sot Rimi-t te ardhurat qe fiton nga aktrimi nuk i mjaftojne dhe keshtu detyrohet te ushtroje edhe nje profesion te dyte. Por per te mesuar te gjitha keto dhe per te njohur me mire bukuroshin shqiptar, qe jemi te sigurte qe shume shpejt do te kthehet ne nje seks-simbol te kinemase italiane (edhe pse atij pak i intereson kjo gje), lexoni intervisten me poshte:

Arbana Osmani: Klodi banori me antipatik, mendjemadh dhe mosmirenjohes...

Arbana Osmani: Adelajda, banorja qe vleresoj me shume! BB3 - personazhet me kot!

Moderatorja e Big Brother, Arbana Osmani, ka dhene nje interviste per revisten "Psikologjia", ku per here te pare ka folur pa doreza per te gjithe banoret e edicioneve te kaluara, duke treguar hapur kush kane qene te preferuarit, me pak te preferuarit dhe ata me antipatiket ne syte e saj. Kur e lexuam intervisten e Arbanes duhet te them qe per disa nga personazhet u suprizuam, ndersa per disa te tjere prisnim te kishte pikerisht ato pershtypje dhe ndjesi. Nga te kater edicionet e deritanishme, personazhi qe Arbana ka vleresuar me shume eshte Adelajda Xhamani. Ja si shprehet Arbana per revisten "Psikologjia": Adelajda, sepse ajo theu me shume tabu. Por me shume se kaq u vleresua per faktin se ngriti kauzen e saj: urrejtje dhe dashuri. Une vete, ne pozicionin e publikut qe ndiqte BB, here e kisha qejf, here e merrja inat. Sigurisht, pa lejuar qe keto te zinin vend tek une gjate koheshtrirjes se programit".

Ilaci i Sabri Fejzullahut (Video)

Sapo ka ardhur edhe një video në tregun muzikor shqiptar, dhe bëhet fjalë për një këngë që në audio është dëgjuar shumë. “Ilaci im” është kjo kënga që sapo është promovuar me videoklip, kënduar nga këngëtari i njohur i muzikës shqiptare Sabri Fejzullahu dhe këngëtarja Vjollca Haxhiu.

Teksti i këngës është shkruar nga Fatmir Muja, ndërsa muzika është bërë nga Alban Furtuna dhe video e xhiruar nga Max Production.

 Kënga e cila në internet është hedhur një muaj më parë në versionin audio, është një prej këngëve më të dëgjuara shqiptare, sidomos nëpër radiostacione./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Medicine of Sabri Fejzullahu

Once a video has come to Albanian music market and it's a song that is heard on audio too. "My cure" is this song that has just been promoted with video, sung by famous singer of Albanian music Slipknot and singer of the song Haxhiu.Teksti Nader is written by Fatmir Muja, while the music is done by Rolling Storm and video shoot Max Production. Song of the Internet which is laid a month ago in audio version, is one of the most listened songs Albania, especially in radio./Albavipnews/

Wednesday, 22 February 2012

"Fisniket" me projekt te ri...

Fisniket realizojne projektin e ri

Pritet qe se shpejti te lansohet ne treg nje kenge e re nga grupi i mirenjohur “Fisniket”. Kenga qe pritet te emerohet se shpejti meqe eshte ne perfundim e siper dhe sipas Agim Gergurit, trajton nje teme dashurie dhe eshte e realizuar me kitare akustike ashtu sic identifikohet grupi “Fisniket” me stilin dhe instrumentet e tyre muzikore.

Kengen jane duke realizuar vet anetaret e grupit dhe sipas Agimit pritet te kete sukses. “Jemi duke punuar mjafte shume ne projektin tone te ardhshem qe do te lansohet shume shpejt. Kenga ka nje tekst dashurie qe perkon me kohen dhe besoj se do t’iu pelqeje te gjitheve”, ka thene ai per “Zerin”.

Agimi pohon se kenga do te lansohet paralelisht me videoklipin, te cilin synohet se do ta punojne me produksionin “Supersonic”. /zeri/

Ledio Lako: Shen Valentini me gjeti vetem, femrat jane materialiste...

Ledio i Portokallise: 14 shkurti me gjeti vetem, femrat jane materialiste

Aktori i njohur i spektaklit te humorit “Portokalli”, Ledio Lako, i cili eshte bere shume i njohur me rolin e Ramadanit, ende nuk eshte pare ne shoqerine e ndonje femre speciale, duke vazhduar te mbaje statusin “single”. I pyetur nese Shen Valentini e gjeti vetem apo me ndonje femer ne krah, ai pohoi: “Vetem, pasi ende nuk e kam gjetur vajzen me te cilen mund te dal hapur ne publik”. Dhe si duhet te jete femra me te cilen ai do te deshironte te krijonte nje lidhje? Fisnike dhe jo materialiste”, pergjigjet Ledio. Ne lidhje me bukurine e te dashures se ardhshme, cfare preferencash ka ai? “Nuk dua ta kete bukurine primare, se femra e ka te shkurter stinen e rinise”, pohon.

Rita Lati xheloze per format e Alberies...

Rita Lati, ziliqare per format e Alberies

Ato jane mikesha te mira, ndaj dhe mund t’i lejojne njera-tjetres shakate e ngacmimet. Kengetarja Alberi Hadergjonaj dhe aktrorja Rita Lati kane shkembyer batuta te kendshme, ndersa kane qene te ftuara ne programin “Dita ime” ne “Vizion Plus”. Dy artistet ishin ftuar te diskutonin per linjat dhe veshjet e preferuara, duke rrefyer per shijet e tyre dhe se si e mbanin trupin ne forme. Ne nje moment, Rita me tipin e saj plot humor bente shaka duke iu lutur Zotit qe te shendoshte Alberien. Me pas kane vazhduar me biseda plot alegri, pasi te dyja shquhen per natyren plot humor. Nderkohe qe Alberia ka pohuar se ne te vertete ndihet vertet shume mire me linjat e saj dhe se nuk stresohet aspak kur ben shopping, pasi cdo veshje qe vendos te bleje i qendron fiks pas trupit.

Anjeza Shahini, Nje kenge dhe klip per dashurine...

Anjeza Shahini: Kenga ime e re i kushtohet dashurise si ndjenje e forte

Nje balade qe i dedikohet dashurise si ndjenje e forte. Anjeza Shahini sapo ka perfunduar xhirimet e klipit te saj te ri me titull “Te desha shume”, qe pritet te publikohet pas pak ditesh ne kanalet muzikore. Xhirimet e klipit jane realizuar ne Tirane, dhe kjo do te jete shfaqja e saj e pare ne nje klip muzikor pas atij me titull “Ti dhe une”, ne duet me Dren Abazin e “Zig Zag Orchestra”. Ne klip, Anjeza shfaqet ne nje stil te ri, ndersa kujton dashurine e saj duke udhetuar me makine. Gjate kesaj periudhe, Anjeza ka qene e angazhuar per te zgjedhur talentet e reja te muzikes ne audicionet e spektaklit “X Factor”, qe po transmetohet ne “Tv Klan”. E zbuluar si talent nga nje reality show i ngjashem, “Ethet e se premtes mbrema”, ajo tashme e sheh si nje kohe te larget ate te gjykimit nga nje juri profesioniste.

Poni zevendeson Aferditen ne kengen per Camerine...

Ne kengen per Camerine perjashtohet Aferdita, vjen Poni si me e pershtatshme

Kenga e cila ishte menduar te realizohet per Camerine dhe te vinte si bashkepunim mes Hekuran Krasniqit, reperit Gold Ag dhe kengetares Aferdita Dreshaj, ne fund ka ndryshuar formatin. Treshja e famshme ka ndryshuar, pasi Aferdita eshte perjashtuar nga ky projekt, edhe pse ne fillim shihej si e pershtatshme ne kete trio, qe mendohej se do te ishte nje nga projektet me te suksesshme dhe me patriotike te te gjitha koherave. Ne vend te kengetares nga Mali i Zi, vjen kengetarja labe Poni, si e perzgjedhura e reperit Gold Ag. Ne kontaktuam me reperin, i cili na tregoi me shume rreth kesaj perzgjedhjeje. ‘’Ne fillim ishte si ide per shkak se ishte nga Mali i Zi dhe behej kombinimi Kosove, Presheve, Malesi qe t’i kendojme Camerise.

Ish-banoret e “Big Brother” kunder Arbana Osmanit

Edicioni i sivjetshëm i BB5, si duket, po shikohet shumë dhe po komentohet edhe nga ish-banorët e këtij reality-show nëpër vite në Shqipëri, por një intervistë e prezantueses Arbana Osmani ka çuditur më shumë disa nga personazhet interesante të këtij spektakli.

Sipas Arbanës, ata janë mosmirënjohës. Ndërsa i pari ka reaguar Klodi i BB3, duke shkruar në ‘Facebookun’ e tij se prezantuesja është “dinake dhe servile”, ndërsa Najada apo Noçja e BB1 ka shkruar se “Asaj duhet t’i vijë zor që jep të tilla intervista’.

Por, një reagim ka ardhur edhe nga italiania, e cila ishte e dashuruar me një laçjan dhe mori pjesë në BB3, Tatiana duke thënë se asnjë para nuk kanë marrë, madje kanë paguar edhe faturat e telefonit, e në fund ka shkruar “BB??? Tamam vari....”. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Former residents of "Big Brother" against Osman Arbana

VIP-at qe reklamojne per qejf duhanin

Të jesh sot personazh publik je i rrethuar, do apo nuk do, nga komentet, që nga mënyra se si vishesh, e deri te një fotografi që ke realizuar. Por, kur flasim për foto të bukura dhe me stil, siç kanë realizuar fotografët e njohur shqiptarë, këtu nuk kemi ç’të themi, por pse VIP-at tanë, e konkretisht Ciljeta Xhilaga dhe Flori Mumajesi, kanë zgjedhur të reklamojnë pikërisht duhanin.

 Madje, ata kanë harruar se këtë foto mund t’i shohin edhe fëmijët edhe ata që e quajnë antishëndet këtë tym./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
VIPs who advertise for binge smoking

Being public today are surrounded character will or will not, from the comments, which by the way the dressing, to a file that you made​​. But when talking about photos of beautiful and stylish, as they realized the famous Albanian photographers, what do we say here, but why our VIPs, namely Ciljeta Xhilaga and gold Mumajesi have chosen to advertise just smoking. Furthermore, they have forgotten that this picture can also see those kids who call this smoke antishëndet. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Arma roze e Selise Blu

Të bukura, seksi dhe protagoniste në politikë. Pasi e provoi në fushatat zgjedhore kryeministri e ka hapur lojën edhe në parti e qeveri. Nga Çiljeta Xhilaga, tek Greta Koçi, Juela Meçani, Erla Mëhilli dhe Grida Duma. Formula thotë se imazhet femërore vlejnë.

Edhe pse fushata e zgjedhjeve të përgjithshme elektorale është ende larg, kryeministri Sali Berisha prej javës së kaluar e këtej i ka siguruar edhe disa këngëtare të tjera në listën e adhurueseve të tij.

Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, ndërsa diskutonte për ndryshimet në Kodin Penal, Berisha, për çudinë e të gjithëve, ndër të tjera ndali tek shtypi rozë. Ai paralajmëroi ndryshime në ligjin “Për të dhënat personale”, për t’u dhënë mbrojtje më të mirë personave nën hetim, por në mënyrë të veçantë artisteve dhe këngëtareve.

“Pët fat të keq në këtë vend dalin në pazar dhe dosjet me sekrete të atyre që janë nën hetim dhe gjykim, të cilat përbëjnë dëmtim të rëndë të procesit, dalin dhe dokumente të tjera”, tha kryeministri. “Konstatoj me keqardhje se abuzohet. Edhe jeta e artisteve dhe këngëtareve është objekt i një agresioni mediatik dhe e tëra në masën 80 për qind bazohet në skup dhe jo ndodhi reale”.

Adelina Berisha thote se nuk ka te dashur

Këngëtarja Adelina Berisha, e cila këto ditë realizoi këngën më të re “Ti je ai”, ka pohuar se nuk ka të dashur.Edhe pse nuk preferon të flasë për jetën e saj private, Adelina thotë se ka simpati por ende nuk ka filluar lidhje dashurie me të.

“Së fundi kanë qarkulluar shumë fjalë për jetën time private. Normal që edhe unë kam simpati dhe më pëlqen dikush, mirëpo e vërteta qëndron në atë se ende nuk kam filluar lidhje me askënd”, ka thënë Adelina/Zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Berisha says he has not loved

Singer Adelina Berisha, who these days conducted on new song "You're the one", said that there is no love.Although it prefers not to talk about her private life, Adelina says it has sympathy but has not yet begun affair with."Finally have circulated many words for my private life. Normal that I have sympathy and love someone, but the truth is that I have not yet started about anyone, "said Adelina / Voice /

Noizy dhe Eni sjellin videon e re (Video)

Ka ardhur më në fund dhe klipi më i ri në bashkëpunim mes Noizyt dhe Eni Kocit. Kënga mban titullin “Je gjithcka”, dhe si fillim ka marrë shumë komente pozitive. Por kënga në audio ka qenë mjaft e dëgjuar dhe po dëgjohet ende nëpër radiostacione shqiptare.

Klipi ka një fabul dashurie që lihet në mes dhe në këtë rast është mashkulli ai që ikën. Ndërsa reperi Noyzi si duket i ka pëlqyer aq shumë shprehja ‘Plaku i Viti të Ri” , nga shija e videos me Tunës, saqë edhe këtu në tekst të këngës me Enin e përdor ende./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eni and Noizy bring new video

Has finally arrived and clips newest Noizy and cooperation between Eni Koci. The song entitled "You are everything", and initially received very positive reviews. But the song in the audio has been fairly heard and is still heard in the Albanian radio stations. The clip has a love story that is left in the middle and in this case is the one man fled. While rapper Noyzi apparently liked so much as' Santa Claus "by the videos with Tune's taste, that even here the text of the song with Enin still uses./Albavipnews/

Afrim Aliaj: Une, Femrat dhe Seksi...

AFRIM ALIAJ: Seks me të panjohura?! Shpesh herë, i pyes në mëngjes për emrin

Modeli shqiptar me banim në Australi, Afrim Aliaj (Alessio Alia), që me kohën është konsideruar dhe si një prej ikonave të seksit mashkullor në Shqipëri, do të vijë sot në një intervistë të nxehtë për lexuesit e " Bluetooth". Duke qenë se prej kohësh ai i mungon faqeve rozë me një rrëfim mbi jetën private, ne u menduam ta " zhvishnim" në këtë rrëfim, e të zbulonim të gjitha sekretet intime të jetës së tij'; që nga teknika që përdor për të joshur femrat e deri në herën e fundit kur ka kryer marrëdhënie me to...

Ish Missi Juela Mecani kerkon shkurorezim nga Dritan Haxhiraj...

Juela Mecani kerkon divorcin

Ish-zedhenesja e kryeministrit Sali Berisha, ne prag divorci. Ish-konkurrentja e “Miss Albania”, e cila do te mbetej ne mendjen e shqiptareve per bukurine dhe sharmin qe kishte, i eshte drejtuar gjykates se Tiranes me nje padi, me objekt zgjidhjen e marteses nga bashkeshorti i saj Dritan Haxhiraj. Ne padine civile, qe pritet te marre ne shqyrtim gjykatesja Brunilda Kasmi, ish-zedhenesja e kryeministrit kerkon te kete kujdestarine e vajzes se saj, Noemi, qe erdhi ne jete si fryt i marteses me Haxhirajn. Seanca e pare gjyqesore, pritet te zhvillohet me 23 shkurt 2012, ku gjykatesja Brunilda Kasmi, do te tentoje pajtimin e ciftit, sikurse parashikohet nga ligji. Nese nuk arrihet pajtimi, do te filloje procesi per zgjidhjen e marteses dhe do te vendoset fati i te mitures. /shqiptarja/shkurt 2012/

Elvana Gjata ne Londer "Kuq e Zi"...

Elvana Gjata kuq e zi ne Londer

Fundjava e shkuar ka qene nje moment i paharruar per te gjithe shqiptaret qe jetojne ne Londer. Kengetarja Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi kane qene te ftuar speciale ne koncert organizuar nga komuniteti shqiptar qe jeton ne kryeqytetin britanik. Edhe pse koncerti filloi me pak vonese, Elvana duket se e ka justifikuar ate. Kane mjaftuar pak minuta qe te nxehej situata, kengetarja arriti te ngrere peshe te pranishmit me kenget e saj hit, madje te pranishmit kane mbetur te surprizuar nga performanca e Elvanes, duke i bere te ndihen me shume se asnjehere shqiptare, sidomos kur kengetarja ka mbajtur mbi supe flamurin kombetar. Fotoja vjen eskluzivisht per shqiptarja.com nga pjesemarresit ne koncert, te cilet kane pohuar se e ftuara nga Tirane ka qene jo vetem nje surprize, por edhe nje artiste e cila i ka bere ata te ndien krenare. /shqiptarja/shkurt 2012/

Graciano i BB5 miqesi me Ronela Hajatin...

Zbulohet miqesia e Gracianos me Ronela Hajatin

Menjehere pasi u shfaq ne ekran si konkurent i Big Brother, nisen te qarkullojne edhe fotot e para qe kane lidhje me jeten e Gracianos para hyrjes ne kete reality show. Behet fjale per disa imazhe ku duket qarte se mes tij dhe kengetares Ronela Hajati ka nje miqesi te ngushte, madje ata kane shume foto ku shfaqen te dy te perqafuar, sigurisht si dy miq te mire dhe asgje me shume. Pjesa me e madhe e fotove jane te shkeputura nga momentet e jetes se nates, ku edhe Ronela ka qene gjithmone shume afer Gracianos, c’ka konfirmon se njihen prej kohesh se bashku. Madje mesohet se Graciano ka qene shpesh edhe pjese e koreografive te kengetares, e cila duket se ka preferuar qe mikun e saj te jete protagonist i kengeve te saj. /shqiptarja/shkurt 2012/

Arbana Osmani: Veshja ime ekstravagante, por ndihem komod...

“BB5”, Arbana: Veshja ime ekstravagante, por ndihem komod

Jo vetem nje spektakel si Big Brother Albania por edhe moderatorja e tij, Arbana Osmani kane qene ne qender te thashethemeve ne media. Veshja ekstravagante e Arbana Osmanit ka terhequr jo vetem vemendjen e mediave por edhe te opinionit publik. Komentet kritike per moderatoren Arbana Osmani, ka pasur edhe nga kryeredaktorja e revistes Madame Mapo, Iva Tico e cila ka komentuar veshjen e saj ne statusin e saj ne facebook.

Tico ka thene se “Fustani eshte shume i bukur pa Arbanen brenda. Kaq kisha. Osmani kishte zgjedhur modelin e gabuar te fustanit sepse ka nje trup pa shpatulla dhe pa qafe. Pa shije ishte zgjedhur edhe varesja qe ajo kishte vendosur ne qafe”. Komente ka pasur edhe per kepucet e Arbanes, qe ndonese ishin dizenjim i stilistit Giuseppe Zanotti, rane ne sy per mungesen e takes se famshme te larte.

Miranda Hashani nene per here te dyte...

Miranda Hashani nene per here te dyte, zhvendoset ne Gjermani

E lindur ne Paris, Miranda eshte kthyer ne Shkup me familjen. Me muzike fillon qe ne moshen 5-vjecare, kurse ne moshen 10 vjece ftohet nga RTVM ne Shkup per te bere incizimet e kengeve te para per femije, duke pare talentin e saj ne muzike. Pothuaj nuk kishte koncerte e festivale ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni qe te mos ishte prezente Miranda Hashani. Ishte viti 1992 qe Miranden e ben kengetare me plot kuptimin e fjales. Deri me tani me 8 albume te edituara, ajo ben pjese ne kengetaret big te skenes shqiptare, por ne Shqiperi nuk eshte shume e njohur per shkak te mungeses se gjate dhe shtimit te konkurrences. E diplomuar per dizajn, pervec muzikes ajo ka marre pjese edhe neper ekspozita te ndryshme kolektive. Deri para disa viteve, Miranda e kishte pasur edhe nje enderr, qe te behet nene. Dhe pas disa tentativave ajo solli ne jete djalin e saj, Donin, qe se shpejti do te mbushe 2 vjec, kurse e ema e tij ka menduar qe Donit t’i sjelle ne jete dhe nje tjeter vella apo moter. Ne mesojme se kengetarja Miranda Hashani eshte zhvendosur ne Gjermani me bashkeshortin e saj, futbollistin e njohur Mentor Miftari, pasi eshte shtatzene dhe pret te sjelle ne jete nje tjeter femije. Ky do te jete nje tjeter gezim i madh i kengetares. /panorama plus/shkurt 2012/

Jeta luksoze e Adelina Ismajlit me te dashurin Vali...

Jeta luksoze e kengetares Adelina Ismajli me Valin

Per suksesin e saj ne tregun europian, Adelina Ismaili falenderoi hapur edhe menaxherin e saj, me te cilin tashme edhe eshte lidhur. ‘’Gjithe c’kam arritur ne Europe, eshte puna dhe mundi i Valit’’, ka theksuar kengetarja gjate nje interviste televizive ne Kosove. Valmir Krasniqi eshte i perzgjedhuri i pop dives Adelina Ismaili, si i fejuari me te cilin ne te ardhmen kengetarja mendon te krijoje familje. Por cila eshte jeta e tij para njohjes me kengetaren? Cfare ka punuar me heret? Pas kerkimeve qe kemi bere, mesuam se Valmiri prej kohesh ka qene i aktivizuar neper biznese te ndryshme, duke rezultuar i suksesshem ne shume drejtime.

Adelina Ismajli refuzon nominimin nga Balkanika, sepse mungonte flamuri i Kosoves...

Adelina refuzon nominimin ne Balkanika per artisten e vitit, sepse nuk pranohet flamuri i Kosoves

Edhe kete vit, nje nga televizionet me te medha ne Ballkan me seli ne Sofje te Bullgarise, qe transmeton muzike nga te gjitha trojet e Ballkanit, perfshire ketu shtete, si Romania, Serbia, Sllovenia, Kroacia, Bosnja dhe Herzegovina, Mali i Zi, Maqedonia, Greqia, Turqia dhe Shqiperia, do te organizoje eventin me te madh te ndarjeve te cmimeve per artistet, kenget, klipet, festivalet e performancat e artisteve nga mbare trojet e lartpermendura. Ne kete edicion ishte menduar qe ftese t’i behet njeres prej kengetareve me te popullarizuara te gjenerates se re, pop dives Adelina Ismaili, qe te behet nominimi i saj ne kategorine ‘’Artist of the year 2012’’. Burime tona nga organizatoret ne Tirane dhe Sofje tregojne se kengetarja ka refuzuar kategorikisht ftesen, per shkak te mosplotesimit te kushteve qe ka kerkuar ajo, e nje nga ato kushte ka qene vendosja e flamurit te Republikes se Kosoves perkrah flamujve te vendeve tjera pjesemarrese. Organizatoret si duket nuk kane qene ne gjendje te plotesojne kete kusht, per shkak te reagimit te artisteve nga Serbia, dhe jane zemeruar per mospjesemarrjen e Adelines ne kete event, si nje nga yjet me te diskutuar dhe me te kerkuar ne trojet ballkanike. /panorama plus/shkurt 2012/

Shqiptaret seksi ne reklamën amerikane "Dark Side of Ram" (Video)

Modelja seksi, Vildane Zeneli si duket nuk ka të ndalur me ofertat që i vijnë për të qenë imazh i shumë reklamave të huaja. Këtë herë ajo duket në një tjetër video duke reklamuar veturën Chrysler Ram.

Por vajza këtu nuk është e vetme, në këtë reklamë shfaqet edhe një tjetër vajzë shqiptare seksi, madje një modele dhe aktore e njohur Antoneta (Antoinette) Nikprelaj, vazja që ka luajtur shumë filma mes të cilëve përmendim “Pirates of Caribbean”, “Scar 23” ku në këtë të fundit ka pasur rolin kryesor.

Reklama ku shfaqen dy shqiptaret seksi po trasmetohet në mediat e huaja, dhe fotot e reklamës gjenden në shumë revista prestigjiose, nën logon “Dark Side of Ram”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sexy albanians in advertising "Dark Side of Ram"


Tuesday, 21 February 2012

Inatet e Çiljetes me Greta Koçin

Vajzat janë të pëlqyerat e politikës së ngjyrës blu në Tiranë. Njëra është Çiljeta Xhilaga, e cila ka kohë që ka hyrë në një detyrë të rëndësishme në Partinë Demokratike në Shqipëri dhe i bie të jetë pak më e vjetër se këngëtarja tjetër Greta Koçi.

Kjo e fundit, është një artiste që ka vetëm pak kohë që është angazhuar në rolin e nënkryetares së Forumit Rinor të Partisë Demokratike, por flitet se vajzat e skenës muzikore-politike kanë inate me njëra-tjetrën, megjithëse, Çiljeta thotë se nuk ka probleme me Gretën, por disa zëra në këtë grup të politikës, flitet se inatet vazhdojnë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljetës temper with Greta Koci

Girls are liked the blue color policy in Tirana. One is Çiljeta Xhilaga, which has long since entered into an important task in the Democratic Party in Albania and gets to be slightly older than the other singer Greta Koci.

Bertan Asllani e ka vjehrren serbe

Flitet këto ditë se këngëtari nga Maqedonia, Bertan Asllani është në lidhje me këngëtaren maqedonase Tamara. Nëse ju kujtohet vite më parë, kjo këngëtare së bashku me Adrian Gaxhën përfaqësoi Maqedoninë në Festivalin “Eurosong”.

Ndërsa, sipas lajmit ende të pakonfirmuar, Bertani ka kohë që del qafë më qafë me Tamarën. Ndërsa, këngëtarja ka baba maqedonas dhe nënë serbe. Dhe, në këtë llogaritje i bie që këngëtari shqiptar të ketë nesër një vjehërr serbe.

Megjithatë, dyshohet se ky lajm është vetëm për të bërë bujë, duke ditur se këngëtari ka pak kohë që nuk është i përfolur në mediet shqiptare. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bertan Aslani has Serbian mother in law

Talk these days that the singer from Macedonia, Bertan Aslani is about Macedonian singer Tamar. If you remember years ago, the singer along with Adrian Gaxhën represented Macedonia at "Eurovision". While, as yet unconfirmed news, Bertani has long neck collar comes with Tamar.

Ja cilet jane artistet te “Threedots Albania”!(Audio)

2PO2 & Flori rikthehen së bashku në një bashkëpunim të ri! "Gjithë Jetën" është singëlli i ri i propozuar nga dy artistët që nga të gjitha gjasat, duket të jetë një tjetër HIT! Me "Labelin" më të ri Threedots Albania, kjo këngë është pjesë e një përmbledhje muzikore të mrekullueshme me disa nga artistët më të mirë të momentit nga Shqipëria e Kosova.

Vedat Ademi, Samanta Karavella, Mentor Haziri, Klajdi Haruni, Argjentina Ramosaj, Albatrit Muçiqi, Erik & Band janë gjithashtu pjesë e kësaj përmbledhje muzikore. Mund të ndiqni këtu se shpejti dhe videon më të re e cila është realizuar ngë produksioni kosovar “Entermedia”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Here are the artists who "Threedots Albania"!


Pse u largua Besarda nga Big Brother 5? (Video)

Nuk i rezistoi më shumë se 24 orë izolimit nga realiteti i jashtëm dhe vendos që të largohet nga shtëpia e Big Brother 5. Ky është vendimi i marrë nga Besarda, vajza e cila hyri në shtëpi si “vajza e produksionit” që do të hapte derën e shtëpisë për Florianin.

Por cfarë e shtyu vajzën të marrë një vendim të tillë duke hequr dorë nga aventura brenda shtëpisë së Big Brother dhe cmimi i madh? E ftuar në Pasdite në Top Channel, vetë vajza, pasi sqaroi se futja në shtëpinë e BB ishtë një ëndërr që iu realizua, shpjegoi kështu vendimin e saj:


Meti dhe Genta imitojne Sali Berishen ne BB5

Ata nuk e kanë idenë e orës, po ka qenë afër ora 2 pas mesantë ku disa nga banorët e reality-show “Big Brother 5” kanë nisur të këndojnë.

Meti dhe Genta kanë qenë pjesë e këtij mini show, duke kënduar, por jo vetëm, ata kanë nisur të imitojnë. Ka qenë kryeministri Sali Berisha pjesë e imitimeve, ku në fakt Meti dhe Genta e kanë imituar thuajse origjinal të parin e qeverisë shqiptare./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meti and Genta imitate Sali Berisha in BB5

They have no idea of time, but has been close to 2 hrs after mesantë where some residents of the reality-showdown "Big Brother 5" have started to sing. Genta Matthey and were part of this mini showdown, singing, but not only, they have begun to imitate. Prime Minister Sali Berisha has been part of the simulations, where in fact Matthey and Genta are almost mimicking the original chief of the government./Albavipnews/

Enca Haxhia e vazhdon famen dhe ne Youtube (Video)

Ajo quhet Enca Haxhia, dhe është nga Tirana, ndërsa jo vetëm është simpatike, por këndon edhe bukur, pavarësisht se provoi edhe në spektaklin “The Voice of Albania”, por nuk i eci ashtu sic duhet.

Vajza ka shumë video në Youtube ku këndon duke pasur shumë shikime nga njerëz të ndryshëm. Enca është vetëm 16 vjece, dhe i pëlqen shumë muzika dhe bota e spektaklit. Pa marrë parasysh se sa u pëlqeu në “The Voice”, ajo vazhdon ëndrrën e saj për të kënduar edhe në Youtube.

Por sa e sa vajza dhe djem të ri dhe të talentuar ka në kanalin më të klikuar dhe të dëgjuar Youtube, ne do ti zbulojmë një e nga një duke qenë një suport i mirë i atyre, ndoshta për tu lakuar më shumë dhe për tu thënë se janë shumë të talentuar, sic është dhe Enca. Pak më poshtë mund të shihni edhe një nga interpretimet e saja, pikërisht në Youtube./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Enca Haxhia continuesfame and YouTube

Monday, 20 February 2012

Bertan Asllani ne lidhje dashurie me kengetaren maqedonase Tamara...

Zbulohet lidhja e Bertanit me kengetaren maqedonase, Tamara Todevska

Edhe pse per shume jane prezantuar vetem si miq dhe bashkepunetore, pop kengetari dhe producenti Bertan Asllani, me ne fund ka bere publike lidhjen e tij me kengetaren maqedonase, Tamara Todevska Ne disa imazhe te publikuara neper profilet e tyre ne facebook, Tamara dhe Bertani shihen te perqafuar prane njeri- tjetrit. Disa nga fotot jane realizuar ne Selanik te Greqise, pas festave te fundvitit. Sipas asaj qe shkruhet ne mediat maqedonase, Tamara koheve te fundit eshte duke publikuar vetem kenge per dashurine, ndersa nje nga me te rejat titullohet “Te falenderoj qe me dashuron”, me komente dhe “like”, ne mesin e te cileve edhe Bertani.

Gjithmone duke u bazuar ne ate qe shkruhet ne shtypin roze ne Maqedoni, kengetarja Todevska nuk eshte pergjigjur ne celularin e saj per te konfirmuar apo pergenjeshtruar lidhjen, ndersa nga produksioni qe menaxhon karrieren e saj “Simply city”, kane thene se ne jeten private nuk i perzihen kengetares. “Shume jam e dashuruar”, ka thene Tamara gjate promovimit te klipit te saj ‘’Nuk deshiroj te jem vetem’’ gjate muajt nentor te vitit te kaluar, por nuk ka dashur te pranoje nese behet fjale per Bertanin.

Devis Xherahu ben publike lidhjen me Miss-in, ish gruaja shperthen...

Devis Xherahu deklaron lidhjen me Miss-in, ish gruaja nxjerr mllefin

Paola Kondakci: "Me tradhetoi dy vjet rresht, ja intrigat pas shpines sime"

“Akoma s’e besoj” ishte kenga qe i dha Devis Xherahut nje sukses te jashtezakonshem me rikthimin e tij ne Shqiperi, dhe per ironi te fatit muzika ishte shkruar nga ish-bashkeshortja e tij, Paola Kondakci. Kur ajo e shkroi baladen, me vargje te Jorgo Papingjit per ndarjen, ata ishin bashke, por problemet ne cift kishin filluar me heret. Dhe per te marre nje vendim te tille ndarjeje ndoshta ishte pak me e veshtire per faktin se ata kishin 20 vite bashke. Me realizimin e klipit te kesaj kenge, Devisi i cili e pohoi qe ne konkurrimin e “Kenga Magjike”, se i kishte dhene fund marteses ne Athine me pianisten Paola, ai nuk ngurroi qe ta bente deri diku fakt te pamohueshem lidhjen e perfolur me Miss Shqiperia 2009, Ertemiona Mejdani nga Korca.

Ata interpretuan te dy ne klip duke shkembyer puthje dhe intimitet. Ne nje interviste per gazeten “Panorama”, Devisi deklaroi per here te pare miqesine speciale per Ertemionen, nderkohe qe te shtunen ne nje nga revistat e perjavshme, ata kane pohuar per here te pare se jane bashke ne nje lidhje pasiononte dashurie”. Shfaqja e tyre ne kopertinen e kesaj reviste duke pozuar ne krah te njeritjetrit ka shkaktuar debate ne facebook mes fansave te tyre, ish-bashkeshortes Paola, dhe te dashures aktuale te kengetarit, Ertemiona.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online