All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 3 March 2012

Big Mama feston ditelindjen me nje torte te cuditshme

Këngëtarja Big Mama ka mbeldhur disa nga miqtë e saj për të festuar më 28 shkurt për ditëlindjen e saj. Ditëlindjen e ka organizuar në një ambient në Gostivar, ndërsa mes shumë dhuratave, ajo ka prerë edhe një tortë shumë të cuditshme, ku dukej forma e një trupi të një djali, dhe i dukej në këtë tortë edhe organi i mashkullit, sic po e shihni në foto.

Në këtë festë e kanë uruar disa nga emra të skenës shqiptare mes tyre Adrian Gaxha, Berkan Ahmeti, Fjolla Morina, Avni Qaili, Ardit Stafaj etj. Ajo ka mbushur 26 vjec, por ndoshta falë tortës seksi nuk do ta harrojë kurrë këtë përvjetor./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Big Mama celebrates birthday with a surprise cake

Singer Big Mama mbeldhur some of her friends to celebrate on February 28 for her birthday. Birthday, organized in an environment in Gostivar, while among the many gifts, she has also cut a cake very strange, which seemed to form a body of a boy, and looked at this cake and the male body, as you can see in the picture.

Adelina dhe Vali si klasiket Bonnie & Clyde...

Adelina : Vali menaxheri qe kam rene ne dashuri

Fotot e Anabel me Adelinen e Valin jane mbeshtetur ne skena filmash te famshem. Fotot jane realizuar ne Gstaadt, qyteze malore turistike e Zvicres (nje nder me luksozet). Eshte hera e pare fare qe Adelina del me Valin ne kopertine ose me ndonje mashkull tjeter. Adelina Ismaili prezanton per here te pare ekskluzivisht per revisten “Anabel” partnerin e saj ne dashuri dhe menaxherin e saj njekohesisht, Val Krasniqi. Ne interviste, ajo pranon se i ka propozuar e para Valit, ne Zvicer, kur kendonte ne klubin ku ai ishte pronar “I propozova te behej menaxheri im. Kur pranoi thashe “Kaq me duhej” . Ishte dashuri me shikim te pare. Ishte hera e pare ne jeten time qe ndihesha si e paralizuar, qe nuk e kontrolloja dot veten sic beja gjithmone.” Adelina thote se Vali e ka bere te ndjehet femer: “Gjate kam fshehur fuqine time nen petkun e seksualitetit. Une kam qene nje njeri qe mbrohesha pa fund dhe kjo mbrojtje po zbehte feminitetin, ku loti ne syte e Adelines shihej si dobesi. Une gati kisha mbytur vajzen brenda meje. Me Valin ia lejova vetes te jem e brishte, e pafuqishme, e ndrojtur.

Ciljeta dhe Noizy ne "Fast & Furious"-in shqiptar...

Gati “Fast and Furious” i Ciljetes dhe Noizyt

Kengetarja Ciljeta Xhilaga do te sjelle se shpejti nje videoklip te ri. Per kete klip Cili do te bashkepunoje me reperin e njohur shqiptar Noizy. Ne kete video qe ngjan me Filmin “ Fast and Furios , Ciljeta do te bej gara me makina. Pak dite me pare ajo ka kerkuar ne rrjetin social Facebook, dy femije te bukur dhe makina sportive, qe i nevojiteshin per videon e saj te re. Cili ka premtuar se kjo do te jete nje video krejtesisht e pazakonte. SU/ Shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ready "Fast and Furious" of Ciljeta and Noizy

Xhilaga Ciljeta singer will soon bring a new video clip. For this clip will cooperate with Albanian-known rapper Noizy. In this video that resembles the movie "Fast and Furios, Ciljeta will do with race cars. Few days ago she asked the social network Facebook, two beautiful children and sports cars, which were required for her new video. Who has promised that this would be a totally weird video.SU / shqiptarja / ]]

Alban Skenderaj me klip te ri...

Alban Skenderaj: Me klip te ri, “Me prit atje”, pop-rock per cdo moshe

Alban Skenderaj eshte padyshim nje nga kengetaret me te mire shqiptare te viteve te fundit. Shume kenge te tij jane bere hite, por Albani nuk ndalet se sjelli serish klipe dhe krijime te reja. Vetem pas balades “Miresevjen ne shpirtin tim”, ai do te sjelle nje tjeter klip te kenges “Me prit atje”. Kjo do te jete nje kenge ndryshe sa i perket muzikes por edhe stilit. Klipi pothuajse ka mbaruar dhe shume shpejt do te transmetohet ne televizionet muzikore.

“Me prit atje” eshte nje kenge paksa ndryshe. Nje miks midis nje folku nderkombetar dhe muzikes moderne pop/rock. Eshte me eksperimentale per mua, po nga ana tjeter eshte dhe shume e thjeshte dhe e degjueshme per veshin, madje besoj qe mund te degjohet me rehati nga cdo moshe”, – thote Albani per “Mapo”.

Flori Mumajesi ne diete intensive, humb 10kg...

Flori Mumajesi hyn ne diete intensive dhe humb 10 kg

Jane te pakte meshkujt qe kane vullnet te forte per te mbajtur me rigorozitet nje diete te caktuar e per te arritur nje forme trupore sic e deshirojne. Ndaj na ka bere pershtypje qe kantautori Flori Mumajesi ka vene bast me veten per te mbajtur nje diete javore, me te cilen ia ka dale duke humbur disa kilograme nga pesha e tij, ndryshim qe eshte i dukshem ne shfaqjen e tij ne disa foto te reja qe ka realizuar se fundmi. Thuhet se artisti me i suksesshem i viteve te fundit, duke numeruar shume hite ne muziken shqiptare, ka mundur te rrezoje gati 10 kg nga pesha e tij, per t’i paraprire keshtu fillimit te pranveres me nje trup me ne forme. Qe te arritje qellimin e tij, ka mbajtur nje diete javore te bazuar ne nje meny ku dominojne proteinat, diete kjo e marre nga Instituti gjerman i Shendetit. Ai ka arritur ta mbaje kete diete gjashteditore keto dite te fundit te dimrit, per te qene ne forme ne stinen intensive te koncerteve ne vere. Tashme Flori, Elvana Gjata dhe Andy Gram shfaqen bashke ne koncerte te ndryshme ne diaspore, ndersa tashme me pjesemarrjen e Elvanes duke u angazhuar ne “Dancing With the Stars”, ata do te prezantohen per here te pare pa kengetaren, ne koncertin e 3 marsit.

Gjoksi i Ciljetes, arme e forte apo pike e dobet e saj...

Gjoksi i Ciljetes, arma e saj e forte apo pika e saj e dobet?

Nje vajze seks simbol qe deri tani nuk po i leshon rruge askujt. Publiku ka te ngulitur fort ne mendjen e tij imazhet e saj superseksi dhe duket se asgje nuk mund t’i binde per te kunderten. Dhe ne fakt kane te drejte, sepse Ciljeta eshte nje vajze e bukur e qe mbi te gjitha ne skene di te te dhuroje spektakel fale performancave te saj. Por ka edhe nje pjese tjeter qe ia vlen ta komentojme, eshte ajo pjese njerezore se ciles nuk i shpeton askush, as ato qe ne i quajme seks simbol. E kemi fjalen per defektet e njeriut, ato qe ne ia shohim per dite njeri-tjetrit, dhe aspak atyre qe na shfaqen si ikona ne foto revistash dhe gazetash. Dhe nese duam t’i shohim keto personazhe pa prekje fotoshopi, aparati i paparacit mbetet me i verteti ne bote.

Altin Basha: "Portokalli", ja surprizat e sezonit te ri...

Altin Basha: “Portokalli” ne shfaqjen e 201, ja surprizat e sezonit te ri

Neser do te nise transmetimin ne “Top Channel” spektakli i njohur “Portokalli”, duke nisur keshtu sezoni i pare i te dielave te humorit ne “Top Channel” per vitin 2012. Te gjithe jane kureshtare te dine per surprizat e nates se pare te humorit te spektaklit, qe per te tretin sezon do te vazhdoje te prezantohet nga Eneda Tarifa dhe Salsano Rrapi. Per sa i perket konceptit te show-t, regjisori Altin Basha tha per gazeten “Panorama” se “edhe kete vit ky spektakel humori do te vazhdoje te shfaqet me te njejten formule qe ishte vitin e kaluar “Portokalli Channel”, ku aktoret sjellin pjeset e tyre si ne nje programacion te plote televiziv. Basha pohoi se “Portokalli jep sot shfaqjen e 201-te, dhe ne 7 vjet e gjysme spektakel, ne nje bilanc shfaqjesh me kater premiera ne muaj, kemi mundur te kapim rekordin e 50 viteve te punes normale te nje teatri, qe mund te jape vetem kater premiera ne vit”.

Turjan Hyska: E kemi ftuar Sali Berishen ne "Apartamenti 2 XL"...

Turjan Hyska: Sali Berishen e duam ne “Apartamentin 2 XL” per humorin dhe batutat e tij

Sapo ka nisur transmetimin sezoni i ri i “Apartamenti 2 XL” ne “Vizion Plus”, nderkohe qe edhe kete sezon producenti i spektaklit, Turjan Hyska, premton serish situata, batuta dhe humor per publikun, “sigurisht duke tentuar te japim dhe mesazhe per ata qe na ndjekin”, thote ai. Nje nga te vecantat e ketij spektakli me protagoniste kryesore tre aktoret e “The SHBLSH”, Julian Deda, Gent Zenelaj dhe Ermal Mamaqi jane te ftuarit VIP, te cilet behen pjese e show-t me nje rol te caktuar. Po cilet jane disa nga personazhet qe do te shohim te hyjne ne “Apartamentin 2 XL” kete sezon?! “Personazhet nuk mund t’i zbuloj, por mund t’ju them me siguri qe do shihni gjithe spektrin e jetes publike shqiptare”, thote Turi.

"Dancing" sivjet, gare mes femrave super seksi...

Gara ne “Dancing”, kete here mes femrave VIP super seksi

Keto dite pritet te nise ne “Vizion Plus” spektakli “Dancing With the Stars”, nje gare mes emrave te njohur te botes se televizionit, qe sfidojne njeri-tjetrin me kercim. Ky eshte viti i trete i ketij spektakli ne Shqiperi, dhe pas dy edicioneve te fituara nga dy personazhe meshkuj, modeli Oni Pustina dhe aktori Enver Petrovci, ndoshta automatikisht pritshmeria kete here eshte per nje fituese femer. Ndaj produksioni i “Dancing with the stars Albania” u ka kushtuar rendesi femrave konkurrente qe jane bere pjese e kesaj gare. Tashme pjesemarresit kane filluar provat, nderkohe qe jane zbuluar emrat e shtate vajzave te njohura, qe kane pranuar te behen pjese e “Dancing 2012”. Ato jane: Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj, Adelina Tahiri, Ornela Bregu, Anjeza Maja, Zhaku (Inida Gjata) dhe Niada Saliasi.

Albana Osmani prezantuese e "Fun Club"...

Albana Osmani drejton “Fun Club”, qe kete te diel vjen i riformatuar

Albana Osmani do te jete qe nga sot prezantuesja e “Fun Club” ne Top Channel, programi i te dielave me protagoniste personazhet e skualifikuar nga “Big Brother”, i prezantuar deri tani nga Eno Popi. Programi qe ka per autore Alma Sulen, do te kete opinionist ne studio edhe kete vit Olti Currin. Politika editoriale e ketij programi do te vazhdoje si ne vitet e meparshme, sigurisht me nje riformatizim ne pjesen e te ftuarve, dhe angazhim me te gjere te publikut ne diskutime rreth personazheve dhe gjithcka cfare ndodh brenda shtepise se vezhguar. Emisioni do te zgjase 90 minuta dhe transmetimi do te jete “live”, me te ftuar nga fusha te gazetarise dhe psikologjise. E pyetur nga gazeta “Panorama” ne lidhje me kete eksperience te saj te re ne televizion, Albana eshte shprehur se “Fun Club do te shnderrohet ne ‘Fighter Club’ ne studion e pasdites, duke pritur keshtu te krijoje debat dhe diskutime te forta televizive”. Kete te diel pritet te jene ne studio i eleminuari i sotem, ne spektaklin e mbremjes qe drejtohet nga Arbana Osmani. “Post Big Brother Albania” do vazhdoje cdo te diel ne oren 12:30 ne ekranin e “Top Channel”, nderkohe qe jemi kureshtare te shohim kete program ne drejtimin e Albanes, e cila sezonin e kaluar ishte nje nga prezantueset e programit “E diell”. /panorama plus/

Bleona Qereti shton ne peshe...

Bleona Qerreti shfaqet mbipeshe

Kengetarja Bleona Qerreti duket se tashme s’po i mban dot nen kontroll frenat e shendetit te saj, duke marre ca si shume kilograme me teper. Ne vazhden e ambicies se tepruar per fame hollivudiane, qe ka rezultuar e pamundur deri tani, ajo here pas here publikon ne profilet e saj, ne rrjetet sociale, njoftime per prezencen personale ne evenimentet boterore, si dhe foto te ndryshme me personazhe VIP. Para pak ditesh, ajo publikoi ne profilin e saj ne faceboook nje foto me Guetta DJ, nga me te famshmit ne bote, nje foto e shkrepur ne Beverly Hills, aty ku jeton Bleona se fundi. Por ajo qe bie ne sy ne kete foto, eshte transformimi i linjave te trupit, ku vihet re nje shtim i madh ne peshe. 33-vjecarja Bleona Qerreti dha nje interviste gjate pjesemarrjes se saj ne festen promovuese te cmimeve “Grammy 2012”, ku foli per albumin e saj te ri, per te cilin shprehej se do te jete se shpejti ne treg. Ajo konfirmoi gjithashtu se se shpejti do te lancoje edhe nje video “hot”. /panorama plus/

Sherri Rozana - Rezarta, perballje me deshmite e policeve...

Sherri Rozana-Rezarta, policet deshmi ne gjyq

Dy oficeret e Policise qe jane perballur me Rozana Radin dhe Rrezarta Shkurten pak pasi ato ishin perleshur me njera-tjetren mbremjen e 5 dhjetorit 2010 te Liqeni, deshmuan dje ne Gjykaten e Tiranes. Oficeret G. B. dhe I. L. ishin deshmitaret e radhes ne gjykimin e kengetares Shkurta, per akuzen e ngritur ndaj saj nga prokuroria, ate te “plagosjes se lehte me dashje”. Burime prane Gjykates bene te ditur se oficeret e Policise risollen para trupit gjykues momentet fill pas sherrit mes dy kengetareve. Ata jane shprehur se te dyja kengetaret u ishin shfaqur me fytyra te njollosura nga tualeti, te krijuara gjate perleshjes me njera-tjetren.

Zbulohet e dashura farmaciste e Ermalit jashte BB...

Ermali intimitet me Francesken ne BB, zbulohet e dashura jashte

Nuk dihet nese kjo histori telenovelash qe Ermali po krijon ne “Big Brother 5” do te pelqehet nga publiku, apo do te denohet. “Mister Albania 2010” eshte treguar me i shkatheti per te krijuar i pari afrimitet me Francesken, maturanten nga Vlora, banorja me e vogel ne shtepine e Big Brother-it, por qe sic ka bere prezantimin e saj, ajo ka sjelle me vete nje valixhe te madhe me pervoja dhe endrra per te ardhmen. Sapo hyri ne loje, ajo ra ne sy jo vetem per pamjen dhe format e saj, por sidomos per shkathtesine, duke bere ate qe duhet te beje cdo banor per te mbijetuar, pikerisht te hyje direkt ne aksion.

Franceska, sherr me modelen jashte shtepise...

Ja pse u skualifikua nga show i Aurela Hoxhes

Franceska e BB, sherr me modelen

Duket se nuk i ka hyre shume ne pune bukuria Franceskes nga Vlora ne daljen esaj te pare televizive. Nuk e kemi fjalen per “Big Brother” por per nje tjeter program ku ajo ishte konkurrente si modele “Albanian’s Next Top Model”.

Pamja e kendshme e vajzes nuk eshte marre fare parasysh perballe sjelljes se saj krejt te pakendshme kundrejt stafit dhe konkurrenteve te tjera. Franceska eshte perjashtuar nga programi per thyerje te rregullores.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 3 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Mars 2012
 • Besa Kokedhima: Muziken e bej per pasion, jetoj modestisht. Fotot ekskluzive nga femijeria, marredhenia me te atin dhe te dashurin. "Babai eshte heroi im, ngjajme shume te dy". "Po jetoj dashurine e jetes time... Eldi, partneri me i mrekullueshem". "E vogel doja te behesha mjeke"
 • Adrian Gaxha: Ja pse u ndava nga Luana! Vajza e Top-it ne Facebook 2 jave me pare per Gaxhen: Gezuar Ditelindjen Jeta Ime! "Lidhja me Luanen, si martese qe ne diten e pare"
 • Franceska sherr me modelen. Ja pse u skualifikua nga show i Aurela Hoxhes
 • Klaudja, baristja seksi
 • Graciano, jeta pa te atin
 • Ermal Merdani, berber me kohe te pjesshme
 • Besarda: Kisha frike se me pergojonin, prandaj dola. "S'kam te dashur, mendova vetem per veten time"
 • Emirjeta e BB5: Tani do iki nga Shqiperia. "Arjola vajze e kompletuar, Liamin e shoh si fitues"

Friday, 2 March 2012

Blendi Fevziu ne telashe, familja Hoxha e padit...

Sekretet personale te Enverit, familja Hoxha padit Fevziun

E veja e diktatorit denoncon gazetarin dhe Arkivin e Shtetit, pas botimit te librit “Enver Hoxha”


Sekretet personale te Enverit, Nexhmija ben kallezim ne Prokurori.

Nje denoncim i pazakonte qe kerkon hetime per arkivin personal te Enver Hoxhes ka mberritur ne Prokurorine e Tiranes tri dite me pare. Nexhmije Hoxha, e veja e ish-diktatorit te Shqiperise Enver Hoxha, ka paditur gazetarin Blendi Fevziu ne kete kallezim. Me ane te nje letre te gjate, Nexhmije Hoxha kerkon fillimin e ndjekjes penale per gazetarin Fevziu, duke e fajesuar ate per faktet qe ka publikuar ne librin e tij “Enver Hoxha”, i nxjerre ne botim ne vitin 2011.

Zanfina Ismajli: Adelina si nena ime e dyte ne kohen e gjimnazit...

Zanfina Ismaili: Adelina, si nene per mua ne kohen e gjimnazit

Nje rrefim i vecante, nga nje personazh i vecante. Zanfina Ismaili, kengetarja e famshme kosovare rrefen ne kete bisede miqesore per suplementin, vitet e saj te gjimnazit. Kujtimet dhe capkenlleqet e bukuroshes se skenes, lidhja me motrat dhe lenda qe ia nxiu jeten...

Kthehemi pas ne kohe dhe kujtojme pak femijerine tuaj. Cfare natyre keni qene si femije?
- Kam qene shume me ndryshe nga c’jam tani. Isha me agresive, nuk kisha deshire kur me perqafonin njerezit qe s’ishin familja ime dhe isha e pashoqerueshme. Ka aq shume dallim mes karakterit tim te atehershem dhe te tashem, saqe edhe vete shpeshhere befasohem.

A ziheshit me motrat? Me Adelinen per shembull jeni zene?
- Kur isha e vogel zihesha dhe ato gjithmone me toleronin shume, sepse isha me e vogla dhe tere fokusi ishte tek mua. Nganjehere Emen dhe Adelinen i rrihja, por ato s’ma merrnin per te keq dhe nuk ma kthenin doren. Adelina gjithmone ka qene shume e kujdesshme me mua, me donte pa mase dhe kujdesej per mua, po aq sa nena.

Pse mashkulli qe e mban veten quhet “gay”?

Nuk e di se sa keni dëgjuar për fjalën metroseksual, që i bie të jetë një mashkull që e mban veten. Ndërsa në vendin tonë dhe në hapësirën shqiptare, ky lloj mashkulli po keqkuptohet.

Në reality-shoun më të ndjekur shqiptar ‘Big Brother Albania 5’, hyrja e disa djemve simpatikë dhe që e kurojnë natyrshëm veten e tyre ka sjellë disa paragjykime, madje deri në epitetin “gay”. Por, çfarë mendojmë për këta meshkuj të cilët e mbajnë veten dhe damkën e paragjykimit që po marrin ata, disa prej emrave të njohur të shou-bizit shqiptar?

Valer Kolnikaj, top-model

“Gjithkujt i pëlqen të ndihet mirë me veten, si ai që e mban veten, që vishet me trend, që depilohet etj. Po ashtu, edhe ai që nuk i bën asnjërën nga këto (se ashtu ndihet mirë edhe ky). Është çështje shijeje e dëshire dhe nuk ka asgjë të keqe për aq kohë sa nuk e cenon shijen, apo dëshirën e tjetrit. Në momentin që dikush bezdiset vetë pa arsye dhe paragjykon, atëherë ky person “KA PROBLEME ME VETEN”. Për sa i takon epitetit "gay", është thjesht çështje e të mospasurit njohuri mbi këtë term, pasi s’dua ta përdor termin “INJORANCE”. Ky paragjykim thuhet nga persona që mund të ndihen inferiorë, që kanë probleme me veten.

Niko Pepaj ne MTV Film Premiere, 16 Mars [VIDEO]

Shiko Niko Pepaj më 16 mars në MTV

Në datën 16 mars MTV shfaq filmin premierë, prodhim i këtij kanali televiziv "My Super Psycho Sweet 16 Part 3". Në këtë film siç jua kemi bërë të ditur dhe më parë interpreton në rolin e Nico_s dhe modeli shqiptar Niko Pepaj. Më poshtë po ju sjellim disa foto nga seti promovues i filmit dhe mos harroni: Të martën më 16 mars në MTV!- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
View Niko Pepaj March 16 on MTV

On March 16 MTV movie premiere show, produced by the channel "My Super Psycho Sweet 16 Part 3". In this film, as have made it known and previously starred in the role of the Albanian model Nico_s and Niko Pepaj. Below we bring you some promotional photos from the set of the film and do not forget: Tuesday March 16 on MTV! ]]

Albin Kurti in love...dashuron nje norvegjeze!

Lideri i Vetevendosjes, Albin Kurti ka ne plan te martohet me nje norvegjezee

Emri i saj eshte Rita. Kjo behet me dije nga vete Albin Kurti ne nje interviste per gazeten “Shqiptarja”, qe i ka bere edhe nje profil liderit te partise me te perfolur ne Kosove.

Ajo eshte norvegjeze dhe quhet Rita. Duket si emer shqiptar vetem te dashurin e ka shqiptar.

Jane njohur qe ne vitin 2007 ne Prishtine. Albini ka folur gjate per ate se si e sheh lidhjen me te.

”E dallova qe heren e pare. Por nuk ishte dashuri me shikim te pare”, ka thene Kurti. Sipas tij, ata kane ne plan te martohen nje dite por Albini thote ate qe cdo femer ne bote do donte qe ta degjonte.

Linda Halimi, fillon jete te re ne Amerike...

Linda Halimi shperngulet ne Amerike

Kengetarja Linda Haimi eshte duke u pergatitur qe ne fillim te majit te shperngulet ne Amerike.

Linda gjate nje prononcimi per Telegrafi ka pohuar se ne karrieren e saj do te kete shume ndryshime. Por ajo ka hezituar te jape me shume detaje rreth ketij ndryshimi.

“Ka ndodhur dicka shume e rendesishme ne karrieren time, e qe do ta kuptoni shpejt arsyen. Me 27 mars mbyllen profilet e mija ne Facebook, pervec Fan Page qe do ta kontrolloj here pas here e do te lajmeroj per gjithcka te re, e qe do te kete shume. Do te lajmerohem shume shpejt nga Amerika, me te rejat e fundit”, eshte shprehur Linda.

Kengetarja kosovare, e cila beri fame pasi triumfoi ne festivalin e muzikes shqiptare Top Fest 6 ne vitin 2009, muajin e kaluar eshte fejuar, por ende nuk ka zbuluar emrin e te fejuarit te saj. /telegrafi/

Liria Dedvukaj, nje malesore me virtyte...

Liria Dedvukaj: Jam malesore me virtyte

Ka realizuar klipin e saj me te ri, me titull ‘S’me meriton” duke udhetuar per mijera kilometra nga SHBA-ja, vetem per te qene sa me afer adhuruesve te saj. Ne kete interviste, motra e kengetares Gjyste Vulaj, na rrefen gjithcka; fillimet e saj, ikjen ne SHBA, martesen dhe lidhjen e saj me muziken...

Lirie, ke edituar klipin tend me te ri, “S’me meriton”. Na trego dicka me shume ... Si eshte realizuar ky klip dhe kush te ka mbeshtetur ne realizimi e tij?

Ideja e kengetareve, zakonisht, eshte qe pasi realizojne nje kenge, te bejne edhe nje klip per te. Ne bashkebisedim me autoret e kenges, Shpat Kasapin, Aferdita Dreshajn dhe shume te tjere qe moren pjese ne realizimin e ketij klipi, lindi ideja per bashkepunim me Max Production. Ne fund, doli kjo qe eshte sot. Jam shume e kenaqur me punen e te gjithe atyre qe moren pjese ne kete projekt.

... ku je shfaqur me e kendshme se kurre! Kujt ia dedikon performancen tende?

Vicky rrefen suksesin...

RREFEN SUKSESIN

I eshte kushtuar modes me gjithe qenien e saj. ‘Beats’ te Dr. Dre, pastaj Chrysler, Bud Light Platinum, Sports Ilustrated jane vetem disa nga reklamat ne te cilat mund ta shihni. Fizikun e nje modeleje thote se e ka dhurate nga Zoti. Fotomodelja Vildane Zeneli rrefen rrugen e suksesin per Gazeten Express.

Express: Se fundi ju kemi pare edhe ne reklama te shumta, nder to edhe ‘Beats’ te Dr. Dre, pastaj Chrysler. Keni bere rruge te gjate deri ketu?

Rita Ora lanson kengen e re "R.I.P" feat Tinie Tempah [AUDIO]

Rita Ora sjell kengen "R.I.P"

Pas suksesit te kenges ‘Hot right now” kengetarja kosovare ka realizuar edhe nje tjeter kenge e cila titullohet "R.I.P".

Rita kesaj radhe vjen ne bashkepunim me kengetarin Tinie Tempah me kengen 'R.I.P', dhe menjehere ka marr kritika te mira per kete kenge.

Sipas midiave amerikane kjo kenge pritet te jete nje hit i ardhshem i kengetares.

Me poshte mund ta degjoni kengen R.I.P e cila pritet se shpejti te shoqerohet me videoklip. /Telegrafi/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita time brings the song "R.I.P"

After the success of the song 'Hot Right Now "Kosovar singer has performed another song which is titled" RIP ".

Rita comes this time in collaboration with the singer with the song Tini Tempah 'RIP', and immediately received good criticism for this song.

According to American midi this song is expected to be the next hit singer.

Below you can hear the song RIP which is soon expected to be associated with video. / Telegraph / ]]

Thursday, 1 March 2012

Rona Nishliu ne Hollivud...

Rona Nishliu regjistron kengen "Suus" ne Hollivud [VIDEO]

Rona Nishliu, Fituesja e festivalit te 50 te kenges ne Radiotelevizion do te perfaqesoje Shqiperine ne Festivalin e Kenges ne Eurovizion qe zhvillohet nga 22 deri me 26 maj ne Baku te Azerbajxhanit. Rona ishte kohet e fundit ne Los Angeles te Kalifornise per nje regjistrim profesional te kenges se saj dhe kolegu yne Ilir Ikonomi e takoi ate ne Hollivud.

Ne bulevardin Sunset te Hollivudit, jane disa nga studiot me te njohura te regjistrimit qe ka bota. Rona Nishliu erdhi ne njeren nga me te mirat e tyre, te quajtur Ocean Way.

NRG Band me “Rina Rina” në Balkan Music

Një nga këngët shqiptare e cila i ka kaluar të gjitha limitet e suksesit pa dyshim që quhet “Rina Rina”. Kënga e grupit atraktiv “NRG BAND” mësuam se do të jetë konkurrentë në ndarjet e çmimeve në “Balkan Music”, madje flitet se do të jetë kënga e përzgjedhur nga organizatorët e këtij evenimenti ballkanik, ku ndoshta mund të jetë kjo këngë që do të përfaqësojë shtetin e Kosovës.

Ky eveniment do të mbahet nga mesi i këtij muaji dhe urojmë që djemtë të kthehen me trofe. Ndërsa artistët shqiptarë që e kanë provuar këtë konkurs evropian janë Flori Mumajesi, Elvana Gjata, Aurela Gaçe dhe Aureli./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
NRG Band with "Rina Rina" at Balkan Music

One Albanian songs which has passed all limits of success undoubtedly called "Rina Rina". Attractive song group "NRG BAND" learned to be competitive on price allocations in "Balkan Music" even rumored that the song will be selected by the organizers of this event in America, where it may be this song that will represent the state of Kosovo.

This event will be held by mid of this month and wish the boys return with the trophy. While Albanian artists who have tried this European competition are gold Mumajesi, Linkin Park, Aurela Gaçe and Aurelius./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Petriti i BB3 vs Meti i BB5

Të mërkurën pas mesnatë që kaloi po shikonim se çfarë ndodhte me konkurrentët në “Big Brother Albania 5”. Këtu djaloshi nga Prishtina, Meti është ulur sipër Anilës nga Tirana dhe dukej sikur e puthte, por në fakt djali puthte dorën e tij.

Ky moment është komentuar gjatë ditës së enjte edhe nga shumë personazhe të njohur, mes tyre edhe Petriti ish banori i BB3, madje i është përgjigjur në një debat në Facebook, duke u çuditur se si djali sipas tij “gay”, mund ta puthë një vajzë. Nuk dihet nëse njihen bashkë Petriti me Metin meqë të dy janë nga Kosova. Apo cili është inati që Petriti ka me Metin që e quan të tillë dhe pse?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Midnight Wednesday after he spent being watched what happens to competitors' Big Brother 5. "This young man from Pristina, Matthey is sitting above Anilës from Tirana and seemed to kiss her, but in fact his son kiss his hand.

This point was commented during the day Thursday by many familiar characters, among them former resident of BB3 Petriti even responded to a debate on Facebook, being amazed by his son how "gay", you can kiss a girl. It is unknown if Petriti together with Metin recognized as both are from Kosovo. Or who is there hatred Petriti Metin such calling and why?/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Skandale veshja e Bleones ne nje feste humanitare

Nuk e di se si ju e vlerësoni veshjen e artistës shqiptare në këtë fotografi. E kemi fjalën për Bleona Qeretin, e cila  ka marrë pjesë në festën e organizuar prej fondacionit humanitar të këngëtarit Elton John për mbledhjen e ndihmave për të sëmurët me AIDS, e cila u mbajt me rastin e ceremonisë së çmimeve Oskar në Uest Hollivud (West Hollywood), të Kalifornisë.

Kjo është një ndër festat humanitare më të njohura në botë e cila zhvillohet dhe në Kanë të Francës gjatë festivalit të filmit atje. Por këngëtarja e cila sic duket ka nxjerrë thuajse gjoksin jashtë, nuk është pëlqyer aspak nga shumë fansa dhe kritikë të veshjesh, aq më tepër kur i relefohet një mbrëmje humanitare. Fansat e saj e kanë quajtur skandal veshjen e saj në këtë mbrëmje./Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Scandal dress at a party Bleonës humanitarian

I do not know how you value the Albanian artist wearing in this picture. We're talking about Qereti PAF, which has participated in the celebration organized by the Foundation Humanitarian of singer Elton John to collect aid for the sick with AIDS, which took place during the Oscar awards ceremony in West Hollywood (Hollywood EEST ), the Kalifornisë.

Etnon kenge per Noizyn, Kaos etj...

Rep grupi Etnon është në përgatitje të një super albumi ku janë të përfshira disa super bashkëpunime me yjet elitare të estradës.Në album pritet të marrin pjesë Lyrical Son, Mc Kresha, Dafina Rexhepi dhe shumë të tjerë, teksa nuk është bërë e ditur data e lansimit të albumit.

Burimet e Telegrafit kanë mësuar se tashmë Etnon ka gati këngët me Noizyn, Kaos dhe bashkëpunimin e madh me DJ Blunt dhe Presionin, duke bërë bashke kështu reperë të studiove të ndryshme./Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ethno song for Noizy, Chaos, etc. ...

Rep. Ethno group is preparing a super album which included collaborations with some super stars of the entertainment elite.In album expected to attend Lyrical Son, Mc Kresha, Dafina Rexhepi and many others, as no date has been announced the launch of the album.

Telegraph sources have learned that already has nearly Ethno songs with Noizy, Chaos and greater collaboration with DJ Blunt and pressure, making the studio together so different milestone./Telegraph/

Wednesday, 29 February 2012

Nje vit pa Emmy-n...

Vellai i Emmy-t: 1 vit pas vrasjes, ja cilat ishin pengjet e kengetares

Nje vit pa Emmy-n. 1 vit pa driten e syve per prinderit. 1 vit pa motren e dashur per vellezerit dhe motren. 1 vit pa shoqen dhe kolegen e cilter, 1 vit pa vajzen qe i qeshnin syte. 1 vit pa kengetaren e preferuar per fansat. 1 vit pa Emmy-n.

Si sot nje vit me pare, i dha lamtumiren kesaj jete e gjithckaje ajo permban, bukuroshja me zerin e embel, e adhuruar nga shume te rinj, Emmy. E ky vit i shkuar, na kthehu serish ne lagjen ku jetonte kengetarja bukuroshe. Kemi ndaluar ne lokalin e familjes se saj, i cili mban tani emrin e Emmy-t.

Cfare po tregon Dafina Zeqiri me kete shenje?

Stilet e fotove dhe pozimeve sa më të vecanta që në gjuhën popullore të huaj quhen “Trendy”, janë të përhapura me të madhe edhe te artistët tanë. Dhe nëse do të bënin një klasifikim për nga fotot e shumta me stil sa më interesant, sigurisht që vendin e parë do ta fitonte këngëtarja kosovare Dafina Zeqiri.

Por nëse e shihni në këtë foto të cuditshme, disa këtë shenjë e interpretojnë si shenja e Djallit, apo sic njihet edhe me sinonimin Satan me dy brirë, ndërsa kjo formë shpesh lidhet edhe me kultin Illuminati. Por nëse e marrin si një shenjë që personat shurdhëmemecë përdorin, atëherë i bie të jetë se këtu Dafina po i thotë dikujt, ose fansave “të dua, ju dua”.

E nëse këtë foto ia ka shkrepur Ledri, që mendohet se është i dashuri i saj i ri, atëherë kjo është një shenjë dashurie, që të tjerët të mos e kuptojnë. Le të mendojmë kështu derisa vetë Dafina të na japë përgjigje./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
What is showing Dafina with this sign?

Photo styles and pozimeve as distinct from the popular foreign language called "Trendy", are increasingly prevalent even in our artists. And if you do a classification for numerous photos with style as interesting, certainly the first place would win Dafina Kosovar singer.

Emine Cunmulaj provon edhe filmin


Fundjavën e kaluar dhe konkretisht të shtunën e 25 shkurtit në Los Angeles është shfaqur premiera e filmit “Virgin Eyes”, ku regjia është bërë nga Roxine Helberg. Por në një nga rolet kryesore të këtij filmi shfaqet edhe modelja e famshme shqiptare Emina Cunmulaj.

Ajo në këtë film quhet Melissa, dhe është veshur në rolin e këtij personazhi, që do ta provojë bukuroshen shqiptare edhe në një sfidë tjetër, atë të aktores. Ndërsa filmi tregon për një vajzë 15 vjecare Andrea, ku luan Gigi Hadid dhe marrëdhënia me babain e saj, i cili është në varësi të drogës.

Të shohim se si do të pritet modelja shqiptare shumë e pëlqyer në pasarelat botërore në kinematografi, ndoshta për ta parë nesër në të tjera role edhe më të spikatura./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Emine Cunmulaj movie also proves

Shakira jo ne Prishtine, por ne Tirane

Vitin e kaluar ishte folur se në Kosovë do të vinte këngëtarja e madhe Shakira, por që në fakt nuk dihet se pse ajo nuk erdhi. Vazhdohet të flitet se ajo mund të vijë këtë vit, por një lajm tjetër këto ditë po qarkullon në Tiranë, se Shakira do të vijë për të kënduar për 100-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Besoj se është njëjtë ardhja e saj qoftë në Kosovë, qoftë në Tiranë, duke ditur se adhuruesit shqiptar do ta ndjekin kudo që ajo mund të vijë në kryeqytetet shqiptare, megjithëse edhe në kryeqytetin e Shqipërisë ardhja e saj nuk është konfirmuar ende./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shakira not in Prishtina and Tirana

Last year was spoken that in Kosovo would put great singer Shakira, but actually do not know why it never came. Proceed to talk that it could come this year, but other news these days is circulating in Tirana, that Shakira will come to sing for the 100-anniversary of the Independence of Albania. I believe that her arrival is the same whether in Kosovo or in Tirana, Albania knowing that fans will follow us wherever it may come in the Albanian capital cities, although in the capital of Albania, its arrival is not yet confirmed./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Dafina Rexhepi bashkepunim me DJ Antoine

Nuk eshte ende nje ajm i konfirmuar, por Dafina Rexhepi duket se ka filluar t’i thyejë barrierat e muzikës ndërkombëtare, duke kërkuar të ngjitet lart në majen e muzikës evropiane.Është një prej DJ më të njohur në Europë, DJ Antoine, i njohur për hitin “Welcome To Saint Tropez”, që në faqen e tij zyrtare në Facebook ka postuar foton e Dafina Rexhepit.

Kjo na bën të besojmë se artistët ndoshta do ta thellojnë bashkëpunimin e tyre, pasi siç konfirmojnë dhe burimet e afërta me këngëtaren kosovare, këtu pritet të ketë ndonjë befasi./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Rexhepi collaboration with DJ Antoine

AJM is not yet a confirmed, but seems Dafina Rexhepi has begun to break the barriers of international music, looking to climb up on top of European music.It is one of the most famous DJ in Europe, DJ Antoine, known for hit "Welcome To Saint Tropez", in his official website has posted a Facebook picture Dafina Rexhepi.This makes us believe that the artists probably will deepen their cooperation, because it confirms and sources close to the Kosovar singer, here is expected to have any surprises./Albavipnews/

Eli Fara, shume seksi ne klipin e ri (Video)

Ajo edhe tre muaj dhe rrumbullakon numrin 45 në vitet e saja, e megjithëse duket shumë e re. Nuk e besoni, aq e re dhe shumë seksi, saqë mund ta ngatërroni kur shikoni reklamimin e gjoksit të saj me Gentën, Dafinën, Elvanën  e shumë vajza të tjera të reja në muzikën shqiptare.

I gjithë ky koment vjen ashtu siç po e shihni falë videos të re të këngëtares Eli Fara, që ka ardhur këto ditë. Kënga mban titullin “Vetëm sonte” me tekst të Pirro Çakos dhe muzikë të Adi Hilës, ndërsa realizimi i klipit është bërë në Tiranë nga produksioni “Max Production”.

Nuk dihet nëse këngëtarja 45-vjeçare ka bërë ndonjë ndërhyrje në gjoksin e saj, ku në video bie shumë në sy./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eli Fara, very young sex clip

Greta Koci prezanton gjyshen e saj

Jemi mësuar me vajzat e show-bizit shqiptar që të reklamojnë mamatë e tyre, por të reklamosh edhe gjyshen këtë se kishim dëgjuar. Për të folur për këtë lajm duhet të shkojmë te këngëtraja Greta Koci, e cila sic e shihni në këtë foto ka reklamuar gjyshen e saj simpatike.

Këngëtarja që kohët e fundit po na tregon vetëm takimet e saja me të rinjtë e politikës blu në Shqipëri, nuk ka dashur të tregojë foto me mamanë e saj, që besojmë për ata që e kanë parë është e bukur si bijat. Megjithatë do të shohim se cila gjyshe e ka rradhën për tu prezantuar tashmë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Greta Koci introduces her grandmother

Girls are taught-BIZI Albanian show to advertise their mothers, but also advertise this because we had heard her grandmother. To speak of this story should go to këngëtraja Greta Koci, which, as we see in this picture is cute advertise her grandmother. The singer who recently just showing us her meetings with the youth policy in Bangladesh blue, did not want to show the picture with her mother, who believe for those who have seen is beautiful as the daughters. However we will see what grandma is next to be introduced now./Albavipnews/

Jurgen Gjasula & Vjosa Kaba ne lidhje dashurie...

Jurgen Gjasula dhe Vjosa Kaba, zbulohet lidhja e futbollistit me modelen

Kush do te mendonte se zemra e bukuroshit shqiptar qe mbron ngjyrat e shtetit gjerman, do te pushtohet nje dite? Eshte pikerisht bukuroshja Vjosa Kaba, ajo e cila tashme eshte ne krahet e futbollistit Jurgen Gjasula. Vjosa 23-vjecare nga qyteti i Struges me profesion eshte modele, por prej vitesh jeton ne Zürich te Zvicres. Nga ajo qe mesuam, Vjosa ka qene edhe shoqeruesja e pare e njerit prej spektakleve me te njohura atje, ‘’Miss Zvicra’’. Per lidhjen e tyre kane shkruar edhe disa media te njohura ne Zvicer, duke e quajtur Jurgenin si nje nga djemte me te bukur shqiptare qe luan ne Europe. I lindur ne Tirane, 26-vjecari Gjasula vazhdon ende te qendroje ne klubin e MSV Dusiburg te Gjermanise. Se si eshte njohur cifti, ne nuk e dime, por me siguri permes shoqerise, pasi nje mik i Jurgenit i cili po ashtu eshte futbollist, Blerim Xhemaili, po perjeton nje lidhje dashurie me bukuroshen qe ka fituar kuroren e me te bukures ne Zvicer, vajza e cila eshte mike e ngushte me modelen Vjosa Kaba. Ndoshta miqesia mes tyre ka bere qe Jurgeni dhe Vjosa te pelqehen dhe te krijojne nje lidhje dashurie. Cifti eshte bashke prej shume kohesh, por deri me tani nuk ka dashur te beje asgje publike, pasi vazhdojne fuqishem me karrieren e tyre, ai si futbollist kurse ajo si modele. /blerand rexhepi/panorama plus/

Kastro & Erleta: Era do te jete emri i vajzes...

Kastro & Erleta do e pagezojne vajzen me emrin Era

Kane ngelur edhe dy muaj qe ne jete te vije femija i Kastros dhe i Erleta Hotit. Lidhja e tyre fillimisht dukej interesante, per faktin se asnjeri nuk e kishte pranuar publikisht, por me vone dolen ne publik fotot ku cifti kishte kaluar pushimet ne bregdetin shqiptar. Kastro ka kohe qe jeton dhe punon ne Prishtine, ku edhe ka mundur te vjedhe zemren e Erletes. Vajza e njohur e ekranit kosovar pritet qe edhe dy muaj te sjelle ne jete engjellin e saj te pare, qe eshte i gjinise femer. Gjinine e bebes e beri publike i ati, Kastro, permes nje statusi ku shkruante: ‘’Behem me vajze, me princeshen e jetes sime. Ne fakt behem me dy princesha. JU DUA’’, thuhet ne komentin e shkruar nga Kastro, ku me pas shume personalitete te njohura te ekranit kane pasur mundesine ta urojne ciftin per femijen, mes tyre Eliza Hoxha, Shota Baraliu, Olta Gixhari e shume te tjere. ‘’Asnjeri nuk e ka idene me te vogel se sa ju dua ju. Te dua Erleta me princeshen brenda, ju kam jete’’, thuhet me tej ne komentin tjeter. Po si do e kete emrin vajza, e cila pritet qe se shpejti te vije ne jete? Nga burimet tona mesojme se vajza qe do linde Erleta, do te mbaj emrin Era, nje emer tashme i pranuar edhe nga Kastro. Deri me tani, Erleta nuk ka publikuar as edhe ndonje foto ne te cilen shihet si shtatzene. Ndaj pritet te shohim ate pas lindjes se cfare fiziku do te kete, pasi gjithmone eshte shquar si femer me linja shume te bukura trupore. /panorama plus/

Seldi dhe Noizy zene me "pele per dore"...

Seldi edhe pse i fejuar argetohet me Noizin, me femra ne Prishtine

Lajmi qe Seldi Qalliu eshte fejuar me Dafina Zeken mori dhene. Udhetimi i Seldit drejt Suedise tek e dashura e tij ishte dhe nje nga arsyet e zenkave mes tij dhe Sinan Hoxhes. Por sic duket, Seldit nuk i mjafton vetem biondja kosovare per t’u argetuar. Emisioni ‘’Prive’’ ne Klan Kosova kishte siguruar disa imazhe, te cilat ishin realizuar ne nje apartament ne Prishtine, ku protagoniste jane dy kengetaret e njohur Seldi Qalliu dhe rep-artisti Rigels Rajku (Noizy), duke u argetuar me dy femra te panjohura nga Kosova. Per Noizy-n tashme jemi mesuar te degjojme e lexojme histori te ndryshme dashurie dhe aventura me femra te njohura e te panjohura, por cudia ishte me Seldin, i cili ka pak kohe qe eshte fejuar me Dafinen. Pyetja qe lind eshte se si mund te kete reaguar e fejuara e Seldit kur ka degjuar per lajmin se i dashuri ne kohen kur nuk gjendet prane saj, rri me femra te tjera ne Kosove. Fotot te cilat edhe ‘’Panorama plus’’ i ka siguruar, pasqyrojne me mire situaten ku shihet se si Seldi, Noizy dhe nje tjeter anetar i grupit OTR, jane duke u argetuar se bashku me dy femra seksi, njera zeshkane kurse tjetra brune.

Shakira ne Tirane kushton 5 milion euro...

Qeveria shqiptare 5 mln Euro per Shakiren ne Tirane

Shqiptarja.com hap sot gazeten me lajmin se “Qeveria shqiptare planifikon te sjelle ne Shqiperi njeren prej yjeve te muzikes boterore te momentit, Shakira. Burime te gazetes flasin per shifren marramendese prej 5 milione eurosh qe do te paguhet nga arka e shtetit per te sjelle ne Tirane kengetaren me fame boterore.

Idea eshte hedhur ne komitetin nderministror qe merret me organizimin aktiviteteve per Festimet e 100 vjetorit te shpalljes se pavaresise se Shqiperise.

“Fituesi” ne leter ka mbetur kengetarja kolumbiane, Shakira, per te cilen kane nisur tratativat qe te vije te jape nje koncert ne Shqiperi. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The Albanian government 5 million euros for Shakira in Tirana

Shqiptarja.com opens today with the news that the newspaper "The Albanian government plans to bring a one of world music stars of the moment, Shakira. Newspaper sources talk about staggering figure of 5 million euros to be paid from the state to bring in Tirana world famous singer.

Idea is cast in an inter-ministerial committee that deals with organizing activities for the celebrations of 100th anniversary of the declaration of Independence.

"Winner" in the paper has remained Columbian singer, Shakira, for which treaties have begun to come give a concert in Albania. / Albanian / ]]

Flaka Krelani: Rocku eshte zhanri im i preferuar...

Flaka Krelani: “Te muzika rock gjej vetveten”

Ajo eshte nje nga kengetaret me energjike! Kenget rock jane identiteti i saj ne skene. Na e ka deshmuar shpesh e me shpesh kete gje, ndersa ka sjelle nje tjeter performance te arrire ne kengen “Krej c’ka ke s’je”, ne kete festival!

Flaka Krelani, kengetarja simpatike nga Kosova na shpjegon se ne rrymen rock ajo gjen veten! Flaka rrefen pikerisht emocionet qe mori nga kjo eksperience, e po ashtu ndalon tek te tjera hapa qe ka bere ne karriere…

Rruga e muzikes se Flakes

Karriera e Flaka Krelanit eshte e ngjashme me shume artiste qe per here te pare u identifikuan ne Shqiperi permes spektaklit/konkurs “Ethet e se premtes mbrema”.
Qe ne moshen 13 vjecare Flaka u ngjit per here te pare ne skenen lokale te muzikes rok ne qytetin e saj te lindjes, Gjakove. Me tej ajo nisi studimet e mesme ne liceun artistik te Prishtines per kanto.

Ardit Cuni kenge nga Sebastian Records per “Top Fest 9”

Edhe produksioni “Sebastian Records”  prezantohet në “TOP Fest 9” me disa këngë dhe këngëtarë  profesionistë dhe të rinjë . Ne mësojmë se edhe këngëtari shumë i përfolur në “X Factor”, Ardit Cuni, apo “Tarkani shqiptar”, do të konkurojë në këtë eveniment të muzikës moderne shqiptare.

Ndërsa ashtu sic kishte thënë këngëtari që doli nga ky talent-shoë do të sjellë këtë herë këngë edhe më të bukura falë bashkëpunimit në këtë shtëpi diskografike Anglo-Shqiptare, e quajtur“Sebastian Records”. Dhe sa ne kuptuam nuk do të jetë bashkëpunimi i premtuar nga Vesa Luma, por një këngë solo e Arditit, të cilit i urojmë suksese në këtë konkurim./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Record songs from Sebastian Ardit Records for "Top Channel 9"

Tuesday, 28 February 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 24 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 24 Shkurt 2012

 • Albulena e BB5, ish e dashura e nje te martuari, ne listen e romancave edhe nje personazh VIP
 • Kengetarja Semi Jaupaj, ish e dashura e Gracianos. Pse perfundoi lidhja e tyre...
 • Xhelozia e te dashurit, arsyeja qe Besarda braktisi lojen e BB5
 • Melisa Zaganjori: Marredhenia ime me Edgarin, burrin e mamase sime
 • Agnesa Vuthaj: Ku dhe si e kam njohur Metin e BB5
 • Jeta e Liam (Armandos) dhe fama e tij ne Gjermani

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 24 February 2012

Albulena of Bb5, former girlfriend of a married man, on the list of romances one VIP character
Semi Jaupaj singer, former girlfriend of Gracianos. Why their relationship ended ...
Jealousy of lover, this is why Besarda abandoned the game of BB5
Melissa Zaganjori: My relationship with Edgarin husband of my mum
Agnes Vuthaj: Where and how do I know the Bb5 Metin
Life of Liam (Armandos) and his fame in Germany ]]

Leonora Poloska, mbledhe energji per nje rikthim te fuqishem...

Leonora Poloska: Duhet te ngel shtatzene qe te martohem

Ajo ka kohe qe eshte zhdukur nga skena muzikore duke pasur keshtu nje pauze teper te madhe, edhe pse neper mbremje muzikore dhe koncerte eshte pare koheve te fundit. Arsyeja per kete pauze eshte se kengetarja e njohur Leonora Poloska deshiron te qetesoje veten dhe te marre nje energji me pozitive perkunder asaj se cfare po ndodh ne skenen shqiptare.

“Deshiroj te marr veten per nje kohe, po kenaqem ne mesin e familjareve te mi duke mbledhur energjine per t’u rikthyer pas nje kohe akoma me fuqishem”, – tregon kengetarja pas nje bisede te cilen e realizuam me te. Projektet e saj muzikore i kane munguar shume publikut shqiptar. Kengetarja, e cila eshte vleresuar shume per vokalin perfekt, sic duket muziken nuk deshiron ta kete si profesion primar, edhe pse per kete periudhe ajo nuk eshte ndalur nga koncertet dhe xhirimet e disa programeve muzikore, derisa kenge, klipe e albume nuk ka dashur te realizoje.

Alda Dizdari, violonistja shqiptare qe po behet nje yll nderkombetar...

Alda, ne gjurmet e Bach

Violinistja shqiptare Alda Dizdari sapo ka perfunduar nje turne koncertor ne Britani qe nuk ka mbetur pa u vleresuar nga kritika vendase. Ajo promovoi permes ketij turneu nje CD solo te titulluar “In the Footsteps of BACH”, dicka qe per fat te keq, ka mbetur e pa zbuluar nga media ne Shqiperi, ndonese ajo vete eshte paraqitur disa here si e ftuar ne programe te rendesishme te BBC. Ne kontaktuam me artisten e cila na tregoi per kete pervoje te fundit, por ndau me ne edhe mallin qe ndjen per vendin e lindjes, ku ajo ka kujtimet e femijerise, e ku mbi te gjitha jetojne dy prinderit e saj: Limoz dhe Adriana Dizdari.

Tashme banore e Londres, Alda, e cila ndihet me fat qe ka lindur ne familje artistesh ne Tirane, eshte perzgjedhur si muzikantja “Qe nuk duhet humbur”, nje cmim ky qe akordohet nga “Gramophone Magazine”, nje botim prestigjoz i kritikes muzikore ne Britani. Ne vitin 2010 ajo pati nje debutim shume te vleresuar “Wigmore Hall and Southbank Centre”, me nje auditor te zgjedhur e qe nga ai moment ka lancuar dy CD me muzike klasike.

Big Brother Albania 5: Gjoni dhe Emirjeta, ku gabuam?

Big Brother, Gjoni e Emirjeta: Ja ku gabuam

Vetem nje jave ka zgjatur aventura e tyre ne shtepine e Big Brother dhe Emirjeta bashke me Gjonin, ishin dy banoret per te cilet publiku vendosi te largoheshin nga shtepia.

Ku gabuan ata? Si e ndjejne veten jashte? Cfare dhe kush do t’u mungoje me shume nga shtepia e Big Brother?

Per t’iu pergjigjur ketyre pyetjeve vete Gjoni dhe Emirjeta ishin te ftuar ne emisionin e Pasdites ne Top Channel.

Presidentja e Kosoves nuk eshte shtatzene

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga nuk është ashtu sic ishte spekulluar sot nëpër shumë media dhe portale se ajo është shtatzënë. Në fakt këtë e ka vërtetuar edhe njëri prej këshilltarëve të saj, duke mbetur anonim.

Mbrëmë dhe sot shumë portale kishin shkruajtur se Presidetja është në muajin e tretë të shtatzanisë dhe pret një fëmijë. Gruaja e parë e Kosovës së fundi po lakohet shumë edhe për lukun e saj shumë të vecantë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
President of Kosovo is not pregnant

Kosovo President Atifete Jahjaga is not as it was speculated today through many media and portals that she is pregnant. In fact this was confirmed in one of her advisers, remaining anonymous. Last night and today were written more than Presidetja port is in the third month of pregnancy and expecting a child. Kosovo's first wife is finally bends lukun very well for her very special./Albavipnews/

Dafina Zeqiri kendon vetem “live”?

Vajza e cila këtë kohë është shumë e përfolur për jetën e saj private, Dafina Zeqiri, si duket nuk do të flasë nëse është apo jo e lidhur me Ledrin. Madje, sipas një burimi anonim, ajo është parë në një market në Prishtinë duke u puthur me reperin e njohur, por asnjëri nuk flet për këtë, vetëm se kudo shihen gjithmonë bashkë.

Por, këngëtarja, siç e shihni edhe në këtë foto, ka premtuar që në promovimin e albumit të saj të ri ajo do të këndojë live, por edhe mikrofoni duket se ka fishë të lidhur. Ndërsa ne gëzohemi për të dyja, edhe për lidhjen, edhe për këndimin e saj ‘live”, nëse janë të vërteta./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina sings only "live"?

The girl who this time is too controversial for her private life, Dafina, apparently will not speak whether or not associated with LEDRIN. Furthermore, according to an anonymous source, it is seen in a market in Pristina by kiss the famous rapper, but nobody talks about this, but always seen together everywhere. But the singer, as you see in this picture, has promised to promote her new album she will sing live, but the microphone seems to have plug connected. While we rejoice both for the connection, even for her singing "live", if vërteta./Maxim Gjokaj/ Kosova Sot /

Vajza qe e shkrin sapunin ne “BB5” e pelqen Kosoven

Quhet Franceska Jace, dhe menjëherë në hyrjen e saj në reality-show “Big Brather Albania 5” ajo ka lëvizur ujërat mes konkurrentëve të tjerë. Por, bukuroshja që e ka edhe një titull missi dhe që vjen nga Vlora ka treguar se e do shumë Kosovën, madje e ka përmendur shumë Gjakovën, ku ajo kohë më parë ka sfiluar me veshje kombëtare në një eveniment bukurie.

Megjithëse është shumë e re, ajo sikur po i gjuan shumë meshkujt simpatikë në këtë garë, njëherë Ermalin dhe njëherë Elvisin, e nuk dihet se ku do të përfundojë. Ndërsa audienca po e pret Franceskën se si do ta shkrijë sapunin në trupin e saj./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The girl that dissolves soap in "BB5" like the Kosovo

Jace Francis called, and immediately in its entry into the reality-show "Big Brather Albania 5" it has moved waters among other competitors. But the beauty that has a missi title comes from Vlora and has shown he wants more Kosovo, and has raised many Gjakova, where it has long ago sfiluar national dress at a beauty event. Although very young, she hunts as many men are charming in this race, and once again meda Elvis, and no one knows where it will end. The audience is waiting Francesca how to dissolve soap on her body./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online