All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Friday, 9 March 2012

Petrit Bylykbashi, “Po te isha ne BB5, do te lidhesha me Klaudian”

Rrëfen ish-banori i BB4, Petrit Bylykbashi

Besoj se të gjithëve ju kujtohet Petriti i BB4, i cili ditëve të fundit, me dashjen apo pa lejen e tij janë shkruar dhe thënë shumë lajme për të, disa prej të cilave djaloshi nga Prishtina i mohon në këtë intervistë për gazetën tonë.

 Djaloshi që u bë i famshëm në këtë reality-shou para një viti, rrëfen pse i ka quajtur djemtë e BB5 “gay”, madje tregon edhe për nervozizmin e tij që ka pasur me gazetarët, ndërsa ai bën tifo në këtë edicion për Arbër Zekën.

“Kosova Sot”: Si është Petriti dhe më thuaj a po e ndjek Big Brother 5?

Petrit Bylykbashi: Petriti në të vërtetë është shumë mirë, në fakt më mirë se asnjëherë më parë. Për momentin i kam të gjitha që një njeriu mund t’i dojë në jetë. “Big Brother” po e ndjek me aq sa po kem mundësi, që d.m.th. shumë pak, ndonjë përmbledhje ditore dhe spektaklet.

Dafina Zeqiri ne Los Anxhelos per klipin e ri

Këngëtarja e talentuar Shqiptare, Dafina Zeqiri pas suksesit të videokëngës së saj të fundit “Supernova” së shpejti do vijë edhe me një videoklip të ri.

Kështu paralajmrojnë administratorët e faqes zyrtare të saj në Facebook, ”DafinaDuffye M1″ Njëra ndër këngëtaret më te mira për momentin, Dafina edhe kësaj rradhe ka vendosur që videoklipin ta xhiroj jashtë vendit në Los Anxhelos të SHBA-ve.Tek Dafina së fundmi është vënë në sy edhe pamja e re e flokëve të saj./Grazzi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Zeqiri in Los Angeles for the new clip

Albanian talented singer, Dafina after its success last videokëngës "Supernova" will soon come with a new video clip. So warn administrators of her official website on Facebook, "DafinaDuffye M1" One of the best singers at the moment, this time Capital has also decided to shoot a video clip in Los Angeles abroad to U.S. Capital ve.Tek recently been put appearance in the new look of her hair./Grazzi/

Jahjaga fton Angelina Jolie ne Kosove

 Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka marrë pjesë në hapjen e samitit të tretë “Women in the World” (Gratë në Botë) të organizuar nga “Newsweek” dhe “The Daily Beast”, që po mbahet në Nju Jork.

Siç informoi “Telegrafi” ditën e premte, Jahjaga pati një takim me ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albrigt, me drejtoren e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde dhe ambasadoren e OKB-së, aktoren e famshme hollivudiane, Angelina Jolie.

Duke përfituar nga rasti, Presidentja e Kosovës i bëri një ftesë të hapur Jolie që të vizitojë Prishtinën dhe të ndihmojë vendin në zhvillimin e kinematografisë kosovare. Aktorja u përgjigj në mënyrë pozitive dhe deklaroi se do të marrë në konsideratë një vizitë në Kosovë në të ardhmen e afërt.

Anxhela Martinit i pelqente te ishte djale

Bukuroshja super e shikuar dhe tepër e komentuar gjatë këtyre muajve vjen sot në rubrikën tonë me gjërat që ajo i do dhe nuk i do.

Kjo është modelja e famshme, Anxhela Martini, e cila thotë se provokimet e saj nuk janë me qëllim, megjithëse nuk i pëlqen të provokojë, profesioni e bën të tillë.

Ajo e do shumë veten dhe të qenit femër e bukur, e kur je e tillë pse të mos reklamohesh. Por, bukuroshes Martini nuk do t’i kishte pëlqyer kurrë aksidenti që i ka ndodhur me zbulimin e intimitetit të saj poshtë fustanit.

E pengojmë pak a shumë thashethemet, por nuk u kushton shumë rëndësi atyre, tash është mësuar me to. Kur ishte e vogël, Anxhela kishte dëshirë të ishte djalë, madje dhe shumë çapkën./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martin was the guy liked

Koncert i madh per 8 Mars nga zonja Topalli

Zonja e parë e Parlamentit në Shqipëri, Jozefina Topalli ka organizuar gjatë mesditës së 8 Marsit një koncert në Pallatin e Kongreseve në Tiranë me rastin e festën së gruas.

Në hyrje të Pallatit çdo gruaje i dhurohej nga një tufë me lule mimoza, ndërsa kanë marrë pjesë emra të njohur të muzikës shqiptare, mes tyre edhe këngëtarja nga Kosova, Vesa Luma. Kanë kënduar një e nga një edhe Kastriot Tusha, Frederik Ndoci, Kejsi Tolaj, Rosela Gjylbegu, Myfarete Laze, Anjeza Shahini, Olta Boka.

Gjatë këtij koncerti është mbajtur edhe një sfilatë me veshje kombëtare të trevave të ndryshme, si edhe është kënduar një këngë e bukur për fëmijë. Sipas kësaj fotoje, të cilën e siguruam, aty ka qenë e pranishme edhe këngëtarja Beatrix Ramosaj.

Françeska e “BB5” kete te shtune jashte shtepise?

Anila, Françeska dhe Elvisi janë tre banorët e shtëpisë më të vëzhguar në Shqipëri, të cilët janë në nominim, kështu njëri prej tyre duhet të dalë nga shtëpia e famshme e “BB5”.

Natyrisht, sipas lojës së këtij spektakli do të jenë teleshikuesit ata që duhet të votojnë, ndërsa në një sondazh që është bërë në internet, është vlonjatja e bukur më shumë e votuar për të dalë nga “Big Brother”, ndërsa më tej më pak e pëlqyer ishte Anila, dhe më pak mundësi kishte gjakovari, Elvisi.

Ndërsa, në lojën që po zhvillohet në këtë reality-shou, Françeska vazhdon të fokusohet me dashuriçkën e saj ndaj Ermalit. Por, a do të dalë me të vërtetë bukuroshja të shtunën? Nesër, përgjigjja pas orës 20:45 në “Top Channel”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Franceska of "Bb5" this Saturday outside the home?

Anila, Francis, and Elvis are the three occupants of the house more observed in Bangladesh, who are on the nomination, so one of them must leave the home of the famous "Bb5".

Thursday, 8 March 2012

Miriam Cani, “Pergjithmone” me Alban Skenderaj (Video)

Këngëtarja e njohur shqiptare Miriam Cani sapo ka publikuar videokilipin e ri me titull “Përgjithmonë”. Por nuk ka qene e vetme ajo me këtë klip në këtë ditë, po në të njëjtën ditë edhe i dashuri i saj ka lansuar videon e re.

Kënga e Miriamit është krijuar me tekst dhe muzikë nga vetë Alban Skënderaj dhe këtu besoj se kemi të drejtë të themi se ajo me zë i thotë përgjithmonë të dashurit. Videoja nuk ka ndonjë fabul si e Albanit, por që është një baladë e bukur dashurie dhe një klip i thjeshtë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Miriam Cani, "Forever" by Alban Skenderaj

Known singer Miriam Cani has just published a new videokilipin titled "Forever". But was not the only one with this clip on this day, being in the same day her boyfriend has launched a new video. Song of Miriam is created with text and music by the Rolling Stones and here I believe we have the right to say it out loud i mean forever loved. The video has no plot as Albani, but that is a beautiful love ballad and a simple clip./Albavipnews/

Alban Skenderaj, nje film ne spotin e ri (Video)


Ka qenë dita e mësuesit kur këngëtari Alban Skënderaj ka sjellë një këngë të re me video, megjithëse kënga nuk ka të bëjë me këtë datë të shënuar.

Kënga mban titullin “Më prit atje” dhe vjen si një film në rrëfimin nga fëmijëria e deri në rritjen e një cifti, që pak a shumë tregon edhe jetën e artistit. Këngëtari ka preferuar të mos shfaqet thuasje aspak në video, edhe aty ky ai duket është vetëm në rolin e aktorit.

Klipi është realizuar me një regji të Edlira Bahallit dhe është prodhuar nga produksioni “Pro Band”. Kënga ka marrë shumë pëlqime në kanalin youtube./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alban Skenderaj film in a new spot


Arta Bajrami, nje surprize per 8 Mars...

Surprize per Arta Bajramin

Surprize eshte pergatitur edhe per kengetaren Arta Bajrami, e cila pervec luleve eshte ne pritje edhe te ndonje dhurate. “Ne cdo vit Xhimi me befason me dicka qofte dhurate apo ndonje ndeje ne mbremje. 8 Marsi eshte nje dite e rendesishme per mua, sepse ka te beje me festen e gruas apo te nenes sic e quajne te gjithe”, eshte shprehur ajo. /zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Arta Bajrami surprise for

Surprise is also prepared to singer Arta Bajrami, which besides flowers is also awaiting a gift. "Every year Jimmy surprises me with something if Kosovo bank gift or evening. March 8 is an important day for me, because it has to do with the feast of wife or mother as called by everyone, "she said. / voice / ]]

Vera Orucaj, per 8 Mars gjithmone merr lule...

Gjithmone merr lule

Pra festen e 8 Marsit e vecojne edhe personalitetet tona publike, disa prej tyre moren dhurata simbolike dhe disa te tjere uruan personat me te dashur. Kengetarja Vera Orucaj ne cdo vit ne festen e 8 Marsit merr dhurata te ndryshme, dhe gjithnje thote qe dhurates i paraprijne buqeta me lule.

“Sunaji gjithmone ka surpriza te mira per mua dhe meqenese ketu ne SHBA eshte edhe ‘Mothers day’ d.m.th. dy here i behet te me bleje dhurata. Dhurata qe marr zakonisht nga Sunaji dhe djali Seveni jane buqetat me lule, e dine qe i dua lulet shume dhe per keto dhurata jam e sigurt, ndersa per te tjerat se cfare do te jene nuk e kam idene, gjithmone eshte dicka e mire, e bukur dhe simbolike. Mirepo, ende nuk kam marre dhe pres qe gjate dites te kuptoj befasine e pergatitur nga te dyte”, shprehet ajo per “Zerin”. /zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Agim Poshka, per 8 Mars i dhuron gruas nje kompjuter...

Dhurate nje kompjuter

Per dallim nga Vera qe merr dhurata, kengetari Agim Poshka dhuron. Ai sot bashkeshorten e ka befasuar me nje kompjuter, dhurate kjo jo romantike, sic e quan edhe vete Agimi, por e nevojshme dhe praktike.

“Parapelqej qe bashkeshortes ne cdo feste t’i blej gjera per te cilat ka nevoje dhe qe i nevojiten ne jeten e perditshme. Andaj sot i bleva nje kompjuter, nuk tingellon si dhurate shume romantike, por eshte shume praktike pasi qe ka filluar te shkruaje temen e magjistratures dhe kjo i lehteson me shume punen ne vend se ta shkruaje ne laptop si tani. Per ta dekoruar kam pergatitur edhe nje buqete te madhe me lule ne vend te tastieres, dhe ne mars kemi edhe pervjetorin e 5-te te takimit tone te pare dhe e festojme vazhdimisht”, ka thene ai. /zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Diellza Kolgeci, per 8 Mars i dergon nenes 101 karajfila...

101 karafila per nenen

Ne diten e 8 Marsit merr dhurata te shumta edhe modelja e njohur Diellza Kolgeci, e cila ka persona te dashur qe ia urojne kete feste.

“Dhurate cdohere kam marre, edhe kur isha e vogel edhe pse kjo feste nuk me takonte mua, por cdo here babi na ka sjelle lule mamit dhe mua. Pastaj kur u rrita cdohere kam marre lule dhe ndonje dhurate nga persona te cmuar per mua dhe keshtu qe jam mesuar te marr. Andaj edhe sot pres, por nuk do te thote qe dhurate mund te marresh vetem nga i dashuri, une vitin e kaluar kam marre dhurate nga asistentja ime, e cila me ka befasuar shume dhe po ashtu edhe tani mund te ndodhe qe te marr dhurate edhe nga ndonje mik apo mikeshe e imja. Zakonisht keto festa i shfrytezojme qe te falenderojme njeri-tjetrin edhe per ate qe kemi qene mik apo mike te mira”, shton ajo.

Shyhrete Behluli, kujton mesuesin e pare...

S’e harron mesuesin e pare

7 Marsi, Dita e Mesuesit eshte nje feste e vecante per kengetaren Shyhrete Behluli.

Ajo me shume nostalgji kujton ditet e shkolles, gjegjesisht diten e pare te fillimit te vitit shkollor, ku me shume dashuri e ka pritur mesuesi i saj Daut Tupella. Ndonese edhe pas shume vitesh, kur ai tashme eshte rreth 80-vjecar, ajo vazhdon te kete kontakte me te.

“Mesuesi nuk harrohet asnjehere, Daut Tupella ka qene nje mesues i dashur per ne nxenesit, sot e asaj dite nuk e harroj diten e pare te shkolles, njohjen time me mesuesin. Ai tani ka rreth 80 vjet dhe sa here qe flas me te e ndjej ate nostalgjine per ato vite”, ka thene ajo per “Zeri”.

Wednesday, 7 March 2012

Rita Ora ne Prive Klan [VIDEO]

Albina Xhons, shqiptarja me klipin me seksi (Video)

Nuk dihet se pse ky klip ka dalë në këtë kohë që ende quhet dimër, por e kuptuam kur e pamë këtë këngë dhe këngëtaren e re Albina Xhons e cila të huton me prapanicat e saja shumë hot.

Ndoshta kjo video mund të quhet një nga më të nxehtat që një artiste shqiptare ka bërë duke treguar më shumë linjat e saja, sidomos kur reklamohen më shumë se gjysma e videos vetëm të pasmet e saja.

Kënga mban titullin “A më ndjen sot”, ndërsa videoja me siguri është xhiruar në bregdetin shqiptar, nga “Max Production”. Kush nuk e ndjen vajzan që shpreh me këtë klip sensualitetin  e saj nga fillimi deri në fund. Ne e kemi parë disa herë këtë klip, por këngën se dëgjuam asnjëherë dhe nuk e di se si do të reagoni ju?/Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albina Jones, Albanian sex clip on

Dhurata e kengetareve te njohur shqiptare per 8 Mars

Është festa e gruas, e nënës, 8 Marsi, dhe dua ta nis me këtë thënie të bukur të Bajerit: “Gratë duhet të jenë të dashuruara, në qoftë se duan të mbeten të bukura”.

Edhe personazhet tanë që vijnë në rrëfimet e tyre janë meshkujt, të cilët krenohen për gruan që kanë në krah, megjithëse falë angazhimit dhe punës së tyre nuk kanë mundësi ndoshta t’ia shprehin shumë, qoftë edhe me një dhuratë.

Ata janë artistë shumë të njohur, të cilët dinë të bëjnë dhurata, por nuk e harrojnë kurrë se dhurata edhe këtë vit i takon nënës së tyre, kur flasin për djem ende të rinj në moshë, siç janë Ermal Fejzullahu, Ervin Bushati, Hekuran Krasniqi.

Ndërsa kur e pyesim legjendën e muzikës shqiptare Sabri Fejzullahu, ai tregon për dhuratën më të veçantë që, siç na thotë, është dashuria çdo sekondë që ka për bashkëshorten e tij.

Ndërsa për artistët e rinj në moshë bashkëshortet e tyre nuk do të bëhen kurrë xheloze edhe nëse nuk do të marrin shumë vëmendjen e duhur në këtë festë, pasi nesër shpërblimi për to do të jetë nga fëmijët e tyre të dashur.

Xhemi Shehu per 8 Mars: Barazia gjinore nuk ekziston ne vendin tone...

Xhemi Shehu: 8 Marsi, me shume sensibilizim per barazi gjinore

Rolin e nenes ka nisur ta ndieje qe pas 27 majit te kaluar, kur ne jeten e saj erdhi i vogli Martin. Nje ndjesi e paperjetuar me pare, por qe Xhemi Shehu eshte e prire ta ndieje ne cdo qelize te sajen. Por, sa here qe afrohen dite te shenuara, per prezantuesen simpatike te "E Diell", ka vetem nje motiv me teper per te festuar dhe kaq. Sipas saj, shqiptaret i keqinterpretojne festat, duke i kthyer ne organizime masive, popullore, secili sipas menyres se tij. Nje gje eshte e rendesishme: ky 8 Mars e gjen plotesisht te perfshire ne statusin e ri, si mamaja e Martinit dhe si bashkeshortja e Visit.

Jonida Maliqi, nje mama e re qe feston 8 Marsin...

Jonida Maliqi: Jam nje neo-mama, por e festoj 8 Marsin

"Ardhja ne jete e Danit me ka ndryshuar si femer, si grua. Edhe pse jam ne fillimet e mia, eshte nje ndjesi e bukur te qenet mama. Jam e gjitha e dhene pas djalit te vogel dhe momentalisht mendja dhe shpirti im jane te fokusuar tek rritja e djalit...". E nis keshtu rrefimin e saj Jonida Maliqi. Megjithese dozat e kujdesit dhe vemendjes nuk i mungojne asnjehere, sidomos ne data speciale ditelindjesh, pervjetoresh apo festa popullore, per kengetaren festa ne prag e 8 Marsit eshte nje prej ketyre. Dhe kete vit, perjetimi vjen i plote, ne gjeneze te tij, si grua apo si mama e re. "Jam e vetedijshme qe si nje neo mama, kam nje motiv me shume per t'u ndier protagoniste e festes. Tashme, rituali i te festuarit ka ndryshuar per mua. Deri vjet kujtoja me dhurata time me, Arten, ose vjehrren. U kam blere shpesh shalle, parfume, buqeta te medha me lule, si nje forme urimi per kete feste!, thote Maliqi.

Rita Ora e ftuar ne Naten Finale te Top Fest... [VIDEO]

Suksesi britanik i Rita Ora

Kengetarja me origjine shqiptare me banim ne Londer, Rita Ora, ne intervisten e saj te pare per nje media televizive shqiptare, tregon rrugetimin dhe suksesin e saj ne muziken britanike, e cila mbrriti kulmin keto dite me vendin e pare ne klasifikimin muzikor me kengen Hot Right Now, ne bashkepunim me DJ Fresh.

Sensacioni shqiptar tregon se sa e rendesishme eshte per te ngjitja e kenges se saj ne “Numrin 1” ne klasifikimin muzikor britanik.

Top Channel: Rita Ora ju keni arritur nje sukses qe deri me tani asnje artist shqiptar ne zhanrin tuaj nuk e ka patur, duke qene “Numri 1” ne Angli. Sa i rendesishem eshte ky sukses per ju?

Interviste me Dren Abazi [BLUETOOTH]

Dren Abazi: “Nuk jam tip i nivellit t’nalt”

Dreni muzika qe ju beni nuk eshte komerciale, ndjeni ndonje lloj epersie ndaj muzikanteve te tjere qe qarkullojne ne tregun e muzikes?
Muzika qe bej une ne pamje te pare nuk eshte komerciale, ne sensin se ndoshta nuk eshte “main streem”, por besoj qe ne momentin qe arrin te pelqehet nga masa dhe te shitet ne nje fare menyre mund te thuhet qe ka edhe efekt komercial.

Nga cilet jeni frymezuar per te krijuar kete lloj muzike?
Degjoj shume muzike, degjoj gjithcka ndaj kam influenca te perziera. Jam ndikuar nga muzika jazz, dixieland jazz por edhe nga muzika klasike. Ne muziken time mundohem te bej sa me mire nje miksim te te gjitha ketyre zhanreve.

Besa Kokedhima: Une si femije...

"E vogel doja te behesha mjeke"

Pervec jetes aktuale, Besa na ka besuar nje tjeter ekskluzivitet. Per here te pare suplementi "Bluetooth" ju sjell sot fotot e saj te femijerise, se bashku me rrefimin per ato vite. Si e kujton kengetarja e dashur kete periudhe, loja qe pelqente me shume, marredhenia me motrat dhe prinderit, zenkat dhe pushimet ne Qeparo…

Si ka qene femijeria juaj?
Kam kujtime te mrekullueshme nga femijeria, kryesisht lidhen me Qeparoin ku une dhe motrat e kusherinjte e tjere kalonim per vit veren se bashku, festa, Krishtlindje, Pashke. Shume lojera, shume zhurme, shume hare. Ishim te shpenguar, mblidheshim e benim "koncerte" me korr, mbanim kafshe te pazakonta, perpiqeshim t'ia hidhnim gjyshes kur nuk na lejonte te qendronim ne det shume gjate…Flinim pertoke, pikturonim fytyrat e njeri-tjetrit, frikesonim fshataret e pafajshem ne rruge…(Qesh) Dua te jem nje femije perseri…

Rita Ora ne turne evropiane me ColdPlay...

Rita Ora ne turne me ColdPlay

Kengetarja shqiptare, Rita Ora, eshte ftuar nga grupi britanik, ColdPlay, ne turneun e tyre te radhes ne Evrope.

Rita Ora do ta paraqese muziken e saj para nje publiku te gjere, pasi qe ajo eshte ftuar nga grupi britanik ColdPlay, qe te performoje ne koncertet e tyre qe do t’i zhvillojne ne shume shtete te Evropes.

Miqesia e mire e shefit te kengetares shqiptare, Jaz-Z, me udheheqesin e grupit, Chris Martin, ka bere qe Rita Ora te siguroje nje vend ne grupin e kengetareve te rinj qe do te performojne ne koncertet e ColdPlay.

Se bashku me Riten do te jene edhe Frank Ocean, Robyn, Ash, dhe “Marina & the Diamonds”. /telegrafi/

Vizitoni sajtin e ColdPlay:
http://www.coldplay.com/newsdetail.php?id=921
- - - - - - - - - - - - - - - -

Doruntina Hoxha, shqiptarja qe synon kuroren "Miss World Sweden 2012"...

Shqiptarja qe synon ‘Miss World Sweden 2012′

Doruntina Hoxha eshte nje nga konkurrentet me te forta per kuroren e “Miss World Sweden 2012”. Vajza bukuroshe shqiptare thote se eshte shume ambicioze ne jete.

“Jam nje person shume i cilter dhe pozitive. Gjithmone qe e vogel kam deshiruar te bej dicka te rendesishme ne jete”, – thote Doruntina per veten e saj.

Ndersa ne faqen zyrtare te ketij eventi bukurie ajo ka hedhur edhe nje foto me cifteli, duke u ndjere keshtu krenare per origjinen e saj shqiptare. Doruntina eshte 18 vjece dhe ne kete gare ajo mban vendin e dyte sa i perket votave te publikut. /gazeta express/

http://www.missworldsweden.se/kval2012/doruntina_hoxha
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian girl aiming at 'Miss World Sweden 2012'

Doruntina Hoxha is a stronger competitor for the crown of "Miss World Sweden 2012". Beautiful Albanian girl says she is very ambitious in life.

"I am a very sincere and positive. Small I always wanted to do something important in life ", - says Doruntina for herself.

While the official website of the event beauty she has thrown a picture Çifteli, feeling so proud of her Albanian origin. Doruntina is 18 years old and in this race it holds second place in terms of public votes. / Express newspaper / ]]

Gold Ag xhiron klipin “Komandant”

“Komandant”, kështu quhet kënga e re e reperit më të famshëm të momentit Gold Ag, e cila shumë shpejt vjen me një videoklip. Kjo kenge eshte ne bashkepunim me kengetarin Ismet Bexheti.

Mësuam se video e kësaj këngë është duke u xhiruar nga produksioni i njohur nga Gjilani “Urban Graphics”, dhe sic e shihni edhe në këtë foto, Gold Ag si duket do të jetë gati edhe me një klip të radhës, i cili pa dikstutim se do të pëlqehet nga mijëra fansa të tij. Vetëm kjo foto është hedhur në portalin facebook dhe ka pasur shumë klikime dhe pëlqime, imagjoni se cfarë do të ndodhë kur klipi të jetë gati./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gold Ag lap clip "Commander"

"Commander" so called new song's most famous rapper of the moment Gold Ag, which comes with a very fast clip. We learned that the video of this song is being shot by renowned production from Gnjilane "Urban Graphics", and as you see in this picture, Gold Ag seems to be ready with a rotating clip, which saw dikstutim that will be accepted by thousands of his fans. Only this picture is thrown on the portal facebook and had many clicks and approvals, imagjoni what will happen when the clip is ready./Albavipnews/

Tuesday, 6 March 2012

Interviste me Eneida Tarifaj [SHEKULLI]

Me Eneda Tarifen pas kuintave te Portokallise

Per te tretin sezon zgjidhet si prezantuese e spektaklit. Shikuesit i eshte mesuar syri me imazhin e Enedes kengetare, por kengetarja di edhe te surprizoje. Nuk nguroi t’i thote “Po” ofertes se regjisorit te kesaj varieteje.

Ndihet mire mes tyre. Deri me tani e sheh si eksperience te vyer. Nga ana tjeter, nuk le pas dore edhe muziken. Nese nuk eshte vonuar te nxjerre nje kenge te re, kjo nuk do te thote qe nuk e ka menduar! Eshte duke punuar per tre kenge. Pret vetem nje shtysen e realizimit te nje videoklipi. Per momentin eshte duke shijuar te qenit pjese e spektaklit te se dieles. Biseda me Tarifen u fokusua jo vetem te jeta profesionale, por edhe te ajo personale. Ajo tregon sesi ndihet “brenda” kopertinave dhe a eshte jeta ashtu sic faqet e para te revistave e ‘tregojne’? Ajo vete e ka gjetur zgjidhjen. Nuk ia mohon lumturine vetes per asnje cast! Keto kohe po shijon bashkejetesen. Ende nuk ka veshur fustanin e nuserise. Perse? Ja rrefimi i saj:

Interviste me Anjeza Shahini [MAPO]

Anjeza: Diten e nis me frazen: Nuk dua te flas me asnje ne telefon!

“Momenti kur lancon dicka te re eshte perhere emocionues”, e nis rrefimin e saj Anjeza, vetem pak ore pas promovimit te kenges se saj me te re. Eshte nje kenge qe vjen ne hapesiren e duhur kohore, sidomos nese merret parasysh qe efekti i kenges “Ti dhe une” ndihet ende.

Anjeza Shahini eshte nje nga zerat me te mire e me premtues te muzikes moderne shqiptare. Ajo vjen ne kete interviste per te na treguar dicka me shume per videoklipin e kenges “Te desha shume”, por edhe per veten e saj. E kujdesshme ne jeten e saj private, Anjeza ka ditur perhere te shfaqe vetem vlerat si artiste, pa i perzier keto dy fusha. Ne fakt te gjithe jemi kurioze per te ditur dicka me shume per te.

Greta Koci, kur deshtimi kthehet ne sukses...

Kur deshtimi kthehet ne sukses – Greta Koci

Qe ne festivalet e femijeve ne Shkoder, te pjesemarrjet te “Gjeniu i vogel” apo dhe kualifikimi ne 30 kengetaret me te mire te “Etheve”, Greta Koci ka ndrushuar me ritme galopante. Nje kengetare e mrekullueshme e kengeve popullore vlonjate, kengeve italiane, ne vecanti te kengeve te Laura Pausinit, arriti shpejt e shpejt te ngjiste shkallet e karrieres, jo vetem artistike.

Mbaj mend nje vajze, e cila nuk jepte pershtypjen e nje 15-vjecare, madje shume e cilesonin si Greta qe nuk u rrit pavarsisht viteve te kaluara. Nuk e perjetoi fort largimin nga spektaklet e te premteve mbrema. Gjithsesi gjeti menyrat per tu rishfaqur me ne forme se kurre.

Nje potencial vokal per tu admiruar dhe nje mbeshtetje absolute e se emes i hapen dyert e suksesit kengetares Greta Koci. Performanca “Live” dhe bashkepunime me emrat me ne ze te muzikes, e risillnin vajzen ne skene me kenge te vecanta e teper te bukura.

Eranda Libohova: Jeta private, pjese e marketingut...

Eranda Libohova: Jeta private, pjese e marketingut te VIP-ave

Eranda Libohova eshte nje nga kengetaret me moderne te muzikes shqiptare. E komplimentuar gjithmone per kenget e arrira, interpretimet e vecanta, kenget “hit”-e, stilin qe e karakterizon dhe rinine qe ia kane zili edhe 25-vjecaret, ajo eshte ne pergatitje te nje kenge te re.

Eshte pikerisht kjo koha, periudhe kur pas sipermarrjeve televizive dhe festivaleve (“Kenget e Shekullit” dhe “Kenga Magjike”), e shfrytezon per te realizuar nje projekt per te qene sa me prane dashamiresve te saj dhe muzikes qe ajo ben. Ne kete bisede te shkurter me Eranden, ajo flet per reagimet e shumta qe ka sjelle perfolja e jetes private te personazheve VIP (kjo sidomos pas deklarates se kryeministrit Sali Berisha ne nje mbledhje qeveria). Sipas saj, mjaft personazhe, sot jo vetem ne vend, por edhe ne bote, e perdorin jeten e tyre private si pjese e marketingut.

Lori: “Gjithmone i bej mamit dhurata”

Këngëtarja e hitit “S’rezistoj” Loreta Kaçka, apo siç e njohim të gjithë me emrin Lori, edhe këtë 8 Mars do të jetë e zënë për të kënduar në një restorant në qendër të Prishtinës. Po ne kontaktuam me të dhe ajo na tregoi se ka vite që nuk e feston këtë festë pranë nënës së saj, por ajo i telefonon.

Kur e kemi pyetur për ndonjë dhuratë interesante, të cilën ajo e mban mend ta ketë bërë për këtë festë për mamanë e saj, Lori ka treguar se para shumë vitesh e ka befasuar atë, duke shkuar pa e ditur dhe duke i dhuruar një tufë lule dhe një dhuratë. Këngëtarja ka treguar gjithashtu se kjo festë i dedikohet në përgjithësi femrës, ndërsa nënës së saj gjithmonë i bën dhuratë, jo vetëm për 8 Mars./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lori: "Always make mom gifts"

The singer's hit "S'rezistoj" Loretta Kaçka, or as we know it all named Lori, even the 8 March will be busy for singing in a restaurant in downtown Pristina. Yes we contacted her and she told us that there are years that do not celebrate this holiday at her mother, but she calls them.

When we asked for an interesting gift, which she remembers to have done for this party for her mother, Lori has shown that many years ago has surprised him, going without knowing and making a bunch of flowers and a gift. The singer has also shown that this holiday is dedicated to women generally, and her mother always makes a gift, not only for March 8./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Meshkujt kendojne per festen e gjinise se bukur

8 Marsi në vendin tonë festohet çdo vit e më shumë. Dikush e quan atë festë të nënës, dikush të femrës në përgjithësi. Nuk janë vetëm artistet shqiptare, të cilat ndoshta nuk do të kenë mundësi ta festojnë këtë festë me familjen e tyre, por edhe meshkujt artistë do të jenë shumë të angazhuar, duke kënduar për festën e gjinisë së bukur.

Kështu, në një hulumtim që bëmë, mësuam se Prishtina do të bëjë më shumë “Zhurmë” me zëra të artistëve shqiptarë ku këngëtari nga Shqipëria, Gena edhe këtë herë do të jetë këtu. Edhe këngëtari Labi ka zgjedhur për të kënduar për këtë festë speciale Prishtinën.

Ndërsa, këngëtari më “in” hë për hë Ermal Fejzullahu është i ftuar të këndojë në Malishevë, dhe të nesërmen do të fluturojë në një mbrëmje tjetër në Gjermani. Por, nga Tirana niset në këtë ditë edhe Sinan Hoxha, për t’u mbërritur në Viti të Kosovës në një organizim atje./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Males sing for beautiful holiday sex

Genta e “BB5” flet shume per Eliza Dushkun

Quhet Gentiana, vajza që shkeli e para në shtëpinë më të famshme në Shqipëri, “Big Brother 5”, madje të gjithë mësuan me të parën edhe origjinën e saj nga Devolli i Korçës. Por, vajza pak ditë më parë ka treguar se është ndjerë shumë e lumtur se ajo kishte dalë në foto me aktoren e famshme botërore me origjinë po nga vendlindja e Gentës, Eliza Dushku.

Kjo është e përbashkëta që kanë këto dy vajza, por që çapkënia Genta do të donte të shkonte në famën e saj. Vajza që bie në sy në këtë reality-shou shumë të ndjekur për spontanitetin e saj, si duket krenohet shumë për vendin e saj ku ka lindur dhe jetuar, madje, pak nga pak ajo po ua mëson edhe dialektin simpatik banorëve të tjerë në “BB5”.

Samanta Karavello se shpejti duet me Flori Mumajesin

Samanta braktis Big Basten, shkon te Flori Mumajesi

Vajza me zërin e vecantë Samanta Karavello, si duket gjatë këtyre viteve ka provuar degë e më degë te kompzitorë të ndryshëm. Ajo ka duet me Royn, me Stinën, por ka dhe këngë me Big Bastën.

Thuhet se me këtë të fundit ka pasur një sherr, që e dërgoi atë të kërkonte kompozitor tjetër. Këtë herë mësojmë se këngëtraja i është rikthyer sërisht Flori Mumajesit dhe së shpejti do të ketë një duet me producentin më të kërkuar shqiptar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Samanta soon Karavello duet with gold Mumajesin

Girl with a particular voice Karavello Samanta, apparently over the years has proven the most branches of kompzitorë different branches. She has a duet with Royn, the season, but there are songs with Big Basten. It is said that the latter had a quarrel, which sent him to seek another composer. This time we know of is back again këngëtraja Mumajesit gold and will soon have a duet with producer wanted me shqiptar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

Don Omar neser koncert ne Tirane

Kengetari i hitit "Dale don Dale" vjen ne Tirane

Këngëtari i njohur latino-amerikan El Rey i cili njihet më së shumti si Don Omar, më datë 7 mars 2012 do të jetë në Tiranë për një koncert.Bëhet e ditur se Don Omar do të interpretojë disa nga këngët më të mira të tij, në Venue Club në Tiranë, transmeton Vipat.

Kjo është hera e dytë që Don Omar vjen në Tiranë, verën e kaluar në muajin gusht, Don Omar dha një tjetër koncert në Gjirin e Lalzit.Ndër këngët e tij më të njohura janë Dale don Dale, si dhe Danza Kuduro.

Këngëtari para pak kohësh ka publikuar këngën e tij më të re “Taboo”. Ndërsa karrierën si këngëtar e ka filluar duke publikuar albumin e tij të parë, “The Last Don” në vitin 2003.

Tre vjet më vonë ai realizoi albumin e dytë “King Of Kings”. Në të njëjtin interval kohe, në vitin 2009 Don Omar publikoi të tretin album në radhë, “iDON”. Një vit më vonë del në dritë albumi i 4, “Meet the Orphans”. I lindur më 10 shkurt 1978 në Puerto Riko, përveçse këngëtar, Don Omar është edhe aktor./Editorial.mk/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Don Omar concert tomorrow in Tirana

Kujt i thote Ronela Hajati "tradhtare te ndyre"?

Kengetarja e hitit “Neles”, Ronela Hajati, me sa duket eshte zhgenjyer nga aq shume njerez, saqe ka thene se fundmi se plot 90 % e njerezve qe ka dashur, perkrahur dhe besuar,  kane rezultuar tradhtare te ndyre.

“Ta shohim kete 10 % qe na ka mbetur….”, ka uruar Ronela, e cila njihet si tip i hapur qe flet pa doreza ne publik.Eshte e qarte qe ajo i referohet rruges se muzikes, ku normalisht berrylat nuk mungojne dhe ku shpesh konstatohet se pjesa me e madhe e njerezve qe te qendrojne prane e bejne kete per interes personal shkruan Standard.

Ronela eshte “perndjekur” shpesh nga thashethemet , spekullimet ne shtyp, por pavarsisht kesaj, ajo vazhdimisht jep deklarata qe perbejne lajm, sic eshte kjo e “tradhtareve” te ndyre me te cilet ka pasur te beje.Me siguri heren tjeter kengetarja simpatike do te flasi me emra/Standart/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who says the dirty traitor Hayati Ronela

The singer's hit "Neles" Hayati Ronela apparently been disappointed by so many people, that has said recently that the full 90% of people who loved, supported and trusted, have resulted in the dirty traitor."To see this 10% that is left us ....", has congratulated Ronela, known as open type who speaks bluntly in public.

Graciano Tagani, jeta pa te atin...

Graciano i BB5, jeta pa te atin

Balerini simpatik Graciano ka ardhur ne jete kur nena e tij ishte vetem 15 vjec dhe per kete arsye ai e konsideron ate edhe si shoqen e tij me te ngushte. Megjithate, lidhjen e ngushte qe Graciano ka me te emen mund ta justifikoje edhe fakti se ai ka pasur prane vetem ate duke mos e njohur te atin deri vone. Ai aktualisht vazhdon te jetoje me te emen ne shtepine e gjysherve, dhe babain e takon shume rralle. Historia familjare e Gracianos i shtohet listes se gjate te historive te dhimbshme te banoreve qe kete jave duket se e kane kthyer ne “mode” t’i tregojne njera pas tjetres e njekohesisht t’ua qajne hallet njeri-tjetrit dhe “padashur” edhe publikut qe i ndjek e i voton. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Graciano, life without the father

Graciano charming ballet dancer has come to life when his mother was only 15 years old and therefore he considers him as his wife closer. However, the close relationship that has with his mother Graciano can justify the fact that he was at just that by not recognizing his father until recently. He currently still lives with his mother in the home of grandparents, father and meets infrequently. Family history of Gracianos added to the long list of painful stories of residents that this week seems to have become "fashionable" to show one after another of them simultaneously weep each other's concerns and "unwittingly" the public that follows and the vote. / bluetooth / ]]

Adrian Gaxha flet per dashurine...

Adrian Gaxha: Ja pse u ndava nga Luana

Adrian Gaxha, i perfolur se fundmi gjate ne faqet e shtypit roze per lidhjen me bukuroshen Luana Vjollca, do te vije sot ne nje interviste te sinqerte per faqet e suplementit te se shtunes ne “Gazeta Shqiptare”. Ne kete rrefim Adi ndan me ne shume detaje nga jeta private dhe jo vetem...”Fejesa ishte thashethem, po per mua lidhja ka qene qe ne diten e pare sikur te ishim te fejuar edhe te martuar”, thote ai mes rreshtash, nderkohe qe pohon se ndarja eshte e vertete. Deklarata e djalit simpatik nga Maqedonia vjen pak befasuese ne nje kohe kur Luana, vetem dy jave me pare e uroi publikisht ne “Facebook” per ditelindjen e tij duke e quajtur jeta ime...Megjithate me mire se sa ai vete te verteten nuk di ta thote askush tjeter, ndaj per me shume ju ftojme te lexoni intervisten ne vijim.

Franceska e BB5, modelja e perjashtuar nga shkolla...

Franceska, modelja e perjashtuar nga shkolla

Ashtu sic e themi thuajse ne cdo fillim edicioni te "Big Brother", kur behesh pjese e nje formati te tille duhet te kesh menduar mire me pare qe cdo gje, sado e vogel, qe ke bere gjate gjithe jetes tende deri ne momentin para hyrjes ne shtepi, do te behet publike. Keshtu ka ndodhur edhe me banoret e ketij edicioni.

Te pyesesh per emrin e Franceska Jaces ne Vlore do te vijne shume informacione. Duket se Franceska, edhe per shkak te disa pjesemarrjeve te saj ne konkurse mode e bukurie eshte bere e njohur.

Flasin tre te eliminuarit e Big Brother: Flori, Albulena dhe Arjola

Tre te eliminuarit e Big Brother

Big Brother befasoi publikun shqiptar, duke eliminuar tre konkurrente pas javes se tij te dyte, ne te njejten kohe kur pese persona te rinj iu shtuan shtepise me te rendesishme ne Shqiperi.

Ne studion e “Pasdites”, Flori, Albulena dhe Arjola, tre personat qe nderprene endrren per t’u kurorezuar si fitues te “Big Brother” dhe per te fituar 100 milionet e shperblimit, komentuan pervojen e tyre 14 ditore ne shtepi, se bashku me klanet qe jane formuar brenda saj dhe arsyet qe sipas tyre i bene te eliminoheshin.

Pse nuk flasin Ermali, Elvisi dhe Vlashi ne BB5?

Sapo ka hyrë  në “Big Brother Albania 5”, banori më i ri Vlash Martika, i cili sic u prezantua, njihet për fushën e modës, dhe te paktën edhe më parë në një TV në Tiranë ka dhënë këshilla për veshje ndaj gjinisë femërore.

Por djaloshi që vjen nga Durrësi, si duket nuk është pritur shumë mirë nga dy banorët e vjetër, Ermali dhe Elvisi, madje dhe nuk i shikon kurrë bashkë ata të tre duke biseduar me njëri-tjetrin. Por cila është arsyeja? Ja ku po jua shpjegojmë.

Nga disa persona dhe miq të tyre anonimë thuhet se më parë Vlashi dhe Ermali kanë qenë shokë, dhe madje pozonin edhe bashkë. Edhe Elvisi nga Gjakova flitet se ai ka qenë mik me Vlashin, madje edhe ky ka pasur kohë më parë gjatë qëndrimin në Tiranë në spektaklin ”Mister Albania 2010” muhabet dhe rrinte shumë me të.

Monday, 5 March 2012

Besa Kokedhima ndoshta ne “Top Fest 9”?

Quhet Eldi djaloshi që ia ka rrëmbyer zemrën këngëtares nga Tirana, Besa Kokëdhima. Vajza ka treguar për herë të parë duke përmendur edhe emrin e djalit që e do dhe që, sipas saj, po i shkon shumë mirë lidhja me të, ndërsa nuk ka ende në plan martesën.

Por, njëkohësisht këngëtarja nuk e ka harruar muzikën, por nuk është e sigurt nëse Besa do të sjellë dy apo tre këngë, apo ndoshta mund ta shohim sërish këtë vit në TOP FEST./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa Kokëdhima maybe "Top Fest 9"?

Eldi called the boy who has stolen my heart singer from Tirana, Besa Kokëdhima. The girl showed for the first time, citing the name of the boy who loves and who, according to her, but the connection goes very well with it, while there is still no wedding plans. But the singer also has not forgotten the music, but is not sure if Besa will bring two or three songs, or maybe we can see again this year in TOP FEST./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Zerat kosovare “in” edhe ne “X Factor”

Ashtu si ishin edhe në spektaklin “The Voice of Albania”, edhe në një tjetër shou talentesh për muzikë, siç është “X Factor”, janë të shumtë talentet nga Kosova. Festina, Lirija, Arianiti janë një treshe e fortë, të cilët garojnë edhe në të dielat finale në Tv Klan për çmimin e madh, atë për t’u bërë superstar.

Në natën e parë gjysmëfinale, ku edhe teknologjia fliste shumë në HD, kanë qenë zërat e talenteve nga Kosova të cilët janë duartrokitur dhe përkrahur shumë. Ne urojmë që me këta zëra do të tregohen korrektë të gjithë sipërmarrësit e këtij edicioni dhe nëse vërtet janë më të mirët të fitojnë kontrata reale dhe serioze me shtëpitë diskografike më të njohura në botë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Items in Kosovo "in" on the "X Factor"

Just as they were in the spectacle "The Voice of Albania", yet another talent show for the music, like "X Factor", are many talents from Kosovo. Festina, Liria, Arianiti are a strong trio, who compete in the finals on Sundays for TV Klan grand prize, to become the superstar. At night the first semifinal, where he spoke more in HD technology, have been rumors of talent from Kosovo who are acclaimed and highly supported. We wish that these voices will prove correct all entrepreneurs in this edition and if you really are the best to get real and serious contracts with most popular graphic houses in the world./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Klodi i BB3: “Pse te mos e fitoje nje gay BB5?”

Të flasësh për një spektakël siç është “Big Brother” kjo do të thotë se e ndjek. Tashmë dihet se ndiqet nga të gjithë, por edhe ky edicion ka bërë që shumë ish banorë të këtij reality-shou ta ndjekin, madje hapur flasin për pëlqimet dhe jo pëlqimet e personazheve që janë brenda.

Klodi i BB3 ka treguar për gazetën tonë, pa përmendur emra se në BB5 dy djem janë gay, dhe dëshira e tij është që njëri prej këtyre djemve të arrijë në finale, e pse mos të fitojë. Klodi i cili kur ai ishte në Big Brother 3 e tregoi vetë orientimin e tij seksual, tregon se tashmë jemi një komb i civilizuar, pasi tani është koha të mos paragjykojmë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Klodi of BB3: "Why not win a Bb5 gay?"

Talk about a show like "Big Brother" this means that follows. Already known to be followed by all, but this edition has caused many former residents of this reality-show to watch, even openly talk about likes and not likes the characters that are inside. The BB3 Klodi showed up for our newsletter, without mentioning names that Bb5 two boys are gay, and his desire is that each of these guys to reach the finals, why not win. Klodi that when he was in Big Brother 3 and showed his own sexual orientation, shows that we are a civilized nation, as it is now time not to prejudice./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/

Bisedat e cuditshme te Gentes ne BB5

Vazhdon të ndiqet me të madhe reality-show më i madh shqiptar “Big Brother Albania 5”. Ndërsa banorja më capkëne dhe që vazhdon të jetë ajo që është në të vërtetë, qoftë edhe me sinqëritetin e saj të madh, është Genta.

Sic dihet tashmë origjina e Gentës është nga Devolli i Korcës, ku shquhet për dialketin e saj, të cilin vajza shumë po ua mëson si duket edhe banorëve të tjerë. Ashtu sic kishte thenë dhe në fillim donte shumë të shkonte me famë hapave të aktores së famshme Eliza Dushku, meqë edhe ajo është me origjinë nga Devolli.

Genta pas mesnatës të së dielës që kaloi, ajo ka thënë dicka shumë të rastësishme në një bisedë e sipër, se Helena e Trojës është “kurva më e madhe e historisë”. Por edhe dashurinë për Eliza Dushkun, ajo e ka treguar duke thënë se pikërisht këtë vit ajo kishte bërë një foto me aktoren dhe për këtë krenohej shumë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gentes strange conversations of Bb5

Sunday, 4 March 2012

Rita Ora çon ne sherr Rihanen dhe Jay Z?

Këto ditë mediat e huaja kanë shkruar se bashkëpunimet mes Rihanës dhe Jay-Z ndoshta do të keqësohen. Flitet se kënga më e re që këndohet tash nga shqiptarja Rita Ora, me titull “R.I.P”, e punuar nga Producenti Jay-Z, ishte destinuar që të këndohej nga Rihana, pasi dhe teksti që është shkruar nga Drake, ishte përshtatur për të.

Por, si duke,t Jay-Z, siç edhe ka thënë, nuk ka qenë dakord që Rihana të kthehet sërish me Kris Braun. Por, mund të jetë edhe një arsye tjetër, inati i Rihanës, pasi zëri i Rita Orës po çmend të gjithë dhe njëkohësisht stili i saj i të kënduarës, gjë që është krahasuar shpesh si një Rihanë e dytë në tregun botëror./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Rihanën time leads to the hassle and Jay Z?

These days foreign media have written that the collaboration between Jay-Z Rihanës and will probably get worse. The rumor that the new song sung by Rita The time now Albanians, titled "RIP", crafted by producer Jay-Z, was destined to be sung by Rihanna, because the text is written by Drake, was adapted to. But, like, not Jay-Z, as said, it was agreed that Rihanna back with Chris Brown again. But, it might be another reason, Rihanës rage as the voice of Rita Hour is maddening all at the same time her style of kënduarës, which is often compared to a second Rihanna in the world market./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/"Wow" Noizy vjedh nga Skeezy?

Fansat akuzojne Noizy-in per vjedhje. Behet fjale per hitin e tij me te ri me titullin "Wow" te publikuar ne vitin 2012. Nje kenge tjeter me titullin "A po don" ka ngjashmeri te spikatur me kete kenge dhe eshte publikuar ne vitin 2009 nga reperi Skeezy i cili jeton ne Bruxelles. Ne youtube eshte postuar nje video qe ben krahasimin e te dy kengeve dhe me te vertete duket qe keto dy kenge te kene ngjashmeri te madhe. /albavipnews/

Vleresojeni vete ne linkun e me poshtem...
http://www.youtube.com/watch?v=ecySv-t6xD0

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Wow" Noizy steals from Skeezy?

Fans accuse Noizy-in for theft. Is about to hit his new title of "Wow" published in 2012. A song titled "Do do" is striking resemblances with this song and was published in 2009 by rapper Skeezy who lives in Bruxelles. We posted a video youtube is making the comparison of the two songs and it really seems that these two songs have great similarities. Evaluate it yourself at the following link ... ]]

Kujt i thote te dua shume Anjeza Shahini?

Këngëtarja e parë e ‘Etheve” dhe e para shqiptare që preku Eurosongun, si duket vërtet ka rënë në dashuri, madje atë e potencon edhe në këngë fort. E kemi fjalën për Anjeza Shahinin, e cila ka sjellë një këngë të bukur që mban titullin “Të dua shumë”.

Kënga është miksuar në studion e Shpëtim Saraçit, ndërsa këngëtarja është pjesë e kompanisë “Sebastian Production”. Anjeza Shahini tashmë njihet më në fund edhe për lidhjen e saj me anglezin me emrin Pol, lidhje kjo që duket se është shumë serioze dhe që tashmë po e kuptojmë se kujt i thotë artistja të dua shumë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Who says I love you Anjeza Shahini?

The first singer of 'Fever "and the first Albanian Eurosongut touched, it seems really fell in love, even it also emphasizes the song strongly. We're talking about Anjeza Şahin, which has brought a beautiful song entitled "I love you too". The song is the mix in studio Saraçi Rescue, while the singer is part of the company "Sebastian Production". Shahini Anjeza now finally recognized for its association with Englishman named Paul, an association that seems very serious and now we realize who the artist says I love you. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Adelina, buze me buze me Aferditen ne “Facebook”

Këtë foto që po e shikoni nuk e kemi shpikur, por mund ta gjeni pikërisht në profilin e këngëtares Adelina Tahiri, madje e komentuar nga vetë ajo kështu: “With my baby”, që në shqip i bie “Me shpirtin tim”. Në fakt, vajzat reklamohen para telefonit pothuajse buzë më buzë me njëra tjetrën.

Ne e dimë ka kohë që Adelina Tahiri dhe Afërdita Dreshaj janë mikesha të mira, por në komentet që kanë marrë më tej, në bazë të kësaj fotoje, nga fansat, janë ofenduar paksa.

Megjithatë, të dyja bukuroshet e skenës vazhdojnë me çapkënllëqet e tyre që ndoshta ishin më të ndjeshme kur të dyja ishin në Amerikë, fundja kështu argëtohet Adelina në ‘Facebookun’ e saj personal./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina, edge on edge with Afërditën on "Facebook"

This picture is the view we have not invented, but can not find exactly the profile of the singer Adelina Tahiri, even commented on it himself thus: "With my baby," which falls in Albanian "With my soul." In fact, the girls advertised before the phone almost edge on edge with each other.

Matilda Mecini: 8 Marsi me rikujton faktin qe jam bere nene...

Matilda Mecini: Louisi, dhurata me e bukur per 8 Mars

Prej disa kohesh ka zgjedhur te qendroje larg sfilatave te modes dhe spektakleve shqiptare. Dhe e ka nje arsye te forte: eshte bere nene! Per Matilda Mecinin, modelen shtatlarte e cila u be edhe me e famshme pasi fitoi kuroren e Miss Universe Albanian ne 2008-n, memesia e ka ndryshuar jeten. Louisi gjashtemuajsh eshte vemendja e pashtershme dhe kujdesi absolut prej dites se pare qe ka lindur e deri sot.

"Per te qene e sinqerte, 8 Marsi me rikujton faktin qe jam bere nene. Gjithcka ka ndryshuar tek une, perkushtimi ndaj familjes, bashkeshortit, djalit. Besoj se im bir Louisi eshte dhurata me e bukur qe kam ne jete. Si une, edhe Eltoni, bashkeshorti, nuk i leme pa festuar ditet speciale, dhe per kete 8 Mars besoj do te bejme nje organizim me te vecante se zakonisht", pohon modelja.

Emocionet qe ajo po perjeton ne kete faze te jetes, jane sigurisht me domethenese dhe te verteta, per te kuptuar kesisoj edhe ndjesite e nenes se saj, lotet ne sy kur ajo cdo 8 Mars i dhuronte nje perqafim apo nje buqete me lule. Kete vit, kursi ka ndryshuar kah.

VIP Ballina: Revista PALOMA - 3 Mars 2012

Revista PALOMA, 3 Mars 2012
 • Franceska, modelja e perjashtuar nga shkolla
 • Anila jashte shtepise jeton ne varferi te madhe
 • Puthje treshe mes Metit, Aniles dhe Gentes
 • Emri i Anxhela Martinit shet shtepi
 • Shkendije Mujaj tregon me mire silikonin
 • Jessie J fanse e shqiptares Rita Ora
 • Bleona e ftuar nga Elton John ne festen e tij
 • Beatrix dhe Anxhelina ne fushate kunder makeup-it
 • Diellza dhe Tuna shkrijne boren
 • Ish "Big Brother"-istat rrefejne opinionet e tyre per banoret e rinj
 • Miloti, miku i ngushte i Elvisit tregon: Elvisi, "Don Zhuani" i Big Brother-it. Asnjera nga vajzat ne BB s'eshte per Elvisin
 • Vedat Ademi ne dashuri s'jam mashtruar kurre
 • Nga Niko Komani: Vajzat e mira veshin gjithcka, e keqija veshin Channel
 • 1 minute me Barbara Dinin

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 3 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Mars 2012
 • Elvisi BB5. Flet e dashura Valbona Bajraktari: Ju rrefej dashurine trevjecare. Elvisi eshte superpotent ne shtrat, Qetsori eshte xheloz
 • Bleona Qereti shfaqet mbipeshe
 • Albana Osmani drejton "Fun Club", qe kete te diel vjen i riformatuar
 • Turjan Hyska: Sali Berishen e duam ne "Apartamentin 2XL" per humorin dhe batutat e tij
 • Gara ne "Dancing", kete here mes femrave VIP super seksi
 • Altin Basha: "Portokalli" ne shfaqjen e 201, ja surprizat e sezonit te ri
 • Flori Mumajesi hyn ne diete intensive dhe humb 10 kg. Dieta javore e Florit.
 • Gjoksi i Ciljetes, arma e saj e forte apo pika e saj e dobet?
 • Linda Halimi shperngulet ne Amerike, synon "American Idol"
 • Big Mama, foto lajm, feston ditelindjen me nje torte shume te vecante
 • Adrian Gaxha: Suksesi im i radhes me 10-vjecarin ne Top Fest

Dorian Gjoni: Top Fest 9 do jete gare mes emrave Big dhe atyre te rinj...

Dori Gjoni: “Top fest 9”, ja emrat big dhe ata te “The voice”

Do te jete nje gare maratone mes emrave Big dhe atyre te rinj ne muzike. Te gjithe perballen me nje sprove te madhe per nje kengetar profesionist qe eshte te kenduarit “live”. Tashme ata e kane marre parasysh, ndersa sapo ka nisur festivali i 9-te i “Top Fest” ne “Top Channel”. Drejtori artistik i festivalit, Dorian Gjoni, zbulon emrat e kengetareve pjesemarres, me te cilet kete edicion jane ne gare dhe finalistet e “The Voice”.

Ka nisur edicioni i 9-te i Top Fest. Sa do te jete numri i te gjithe kengetareve pjesemarres?
- “Top Fest” edhe kete vit do te prezantoje nje numer te madh artistesh. Jane paraqitur shume kenge te bukura dhe, duke u nisur nga ky fakt, ne kemi menduar qe te shtojme numrin e pjesemarresve. Deri tani jane perzgjedhur rreth 120 artiste, por ne jemi duke bere perzgjedhje te tjera per t’u dhene mundesi edhe disa artisteve te tjere, te cilet kane sjelle krijime shume te mira.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online