All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Friday, 16 March 2012

Elvis Gjini: “Çiftet në ‘BB5’, vetem per loje”

Intervistë me banorin e “BB5”, Elvis Gjini

Me qetësinë që e karakterizoi edhe aq ditë sa ai qëndroi në “Big Brother 5”, modeli i njohur nga Gjakova, Elvis Gjini u është përgjigjur pyetjeve tona, duke na treguar se i ka ardhur shumë keq dhe nuk e ka pritur se do të dilte kaq shpejt nga shtëpia e famshme.

Në rrëfimin e parë të tij për neve si medie e shkruar, Elvisi ka treguar edhe për banorët më të preferuar të tij, si dhe sa shikon ai fitues në këtë reality-shou, ndërsa pikërisht një ditë më parë djaloshi sharmant ka realizuar disa foto para aparatit të Veton Osmanit, ku ne siguruam ekskluzive këtë që shihni.

“Kosova Sot”: Elvis, e ndjeje se do të dilje këtë të shtunë, të erdhi keq dhe pse më shumë?
Elvisi: Në fakt nuk e ndjeja, nuk e prita që do të dal kaq herët të them të drejtën. Më erdhi keq sepse unë sapo kisha filluar dhe nuk arrita ta tregoja veten as deri në gjysmë.

“Kosova Sot”: Ke hyrë pak si me mëdyshje në “BB5”, je penduar se përse e provove këtë eksperiencë?
Elvisi: Jo nuk kam hyrë me mëdyshje, sepse isha unë ai që kisha dëshirë të provoja një eksperiencë të re, dhe s’jam penduar sepse mendoj që kam lënë një mesazh të bukur mbrapa për meshkujt shqiptarë.

Thursday, 15 March 2012

Në “Big Brother 5” ka plasur “Puci-Puci”

Reality-shou më i ndjekur shqiptar “Big Brother 5” po na befason në aspektin e krijimeve të çifteve me bollëk. Pishina dhe relaksi në të kanë bërë që Ermali, Françeska, Graciano dhe Lorena të shkëmbejnë pafund puthje, duke treguar se po duhen.

Ndërsa, ditë më parë Lorena kishte treguar se ishte e virgjër në një komunikim me të dashurin e saj të gjetur aty brenda, balerinin Graciano. E nëse ajo është vërtet ashtu, me këto lloj dashuriçkash të tyre i bie që kur të dalin nga “BB5”, vajzat të dalin shtatzëna. Megjithëse pak si herët kanë nisur “lidhjet-lojë” në këtë edicion, por sëmundja “Puci-Puci” i ka prekur thuajse të gjithë konkurrentët./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
In "Big Brother 5" has burst "Puci-Puci"

Reality-show followed the Albanian "Big Brother 5" is surprising in terms of creative couples abound. Swimming and relaxing in Ermali have made​​, Francis, Graciano and share Lorena endless kiss, showing that they are needed.

While Lorena day ago had shown that he was a virgin in a communication with her ​​boyfriend to find it inside, balerinin Graciano. And if it is indeed so, with these kind of intrigue that gets them when they emerge from "Bb5" pregnant girls appear. Though few have started earlier as "links-game" in this edition, but the disease "Puci-Puci" has affected almost all competitors./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Mark Marku thote “Per ty”, me vone klipi


Ai u bë një nga emrat më të përmendur gjatë vitit 2011, falë edhe suksesit që ai pati në “Kroacia kërkon një yll”. Mark Marku, di ta mbajë fjalën. Ai sapo ka publikuar në audio një këngë të bukur me titull “Për ty”, që është në gjuhën shqipe.

Në një komunikim me këngëtarin, ai na ka treguar se kjo këngë është realizuar me muzikë të Miroslav Buljan, dhe në të ardhmen do të ketë edhe një videoklip, ndërsa teksti është realizuar nga Kastriot Marku.

Megjithëse kënga është vetëm në versionin audio, është e hedhur në youtube dhe po komentohet pozitivisht dhe po vlerësohet zëri i këngëtarit prizrenas./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
 - - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mark Mark says, "For You", later clips

He became one of the names mentioned in 2011, thanks to the success he had in "Croatia wants a star." Mark Mark, I know his word. He has just published the audio a beautiful song entitled "For You", which is in Albanian. 

Adelina Tahiri kerkon mbeshtetje

Besoj se këngëtarja Adelina Tahiri është shumë me fat që në një karrierë jo shumë të gjatë muzikore në vite të jetë një femër që producentët e njohur të spektakleve gjigante shqiptare ta kërkojnë.

Por, edhe këngëtarja nga Shkupi, si duket, po parapërgatitet dhe kërkon mbështetje kur të jetë në spektaklin “Dancing With the Stars Albania 3”, ende pa filluar ky shou.

 Megjithëse konkurrenca e femrave të bukura që do të kërcejnë përkrah balerinëve profesionistë këtë vit është shumë e fortë, ndoshta edhe ky lajm do të jetë një lloj reklame për mbështetje për Adelinën dhe për ata që e kuptojnë punën e lajmeve tona./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Tahiri requires support

I believe the singer Adelina Tahiri is very fortunate that in a not very long career of music in years to be a woman known producers of Albanian giant spectacles to ask. But the singer from Skopje, apparently, is when preparation and requires support to be spectacle "Dancing With the Stars Albania 3", still without starting the show.

E zmadhoi apo jo gjoksin Rezarta?

Vajza e këngës sapo e ka sjellë klipin e saj më të ri dhe të shumëpritur “Droga jem”, por siç duket pamja e saj, sidomos gjoksi i saj duket sikur është pak më i madh se zakonisht. Jemi duke folur për bukuroshen Rezarta Shkurta, e cila menjëherë ka reaguar duke thënë se nuk e ka zmadhuar gjoksin dhe është i saji origjinal.

Megjithëse ne vazhdojmë të jemi në dyshime, ose duhet pyetur realizatorët e videos, ose stilisten e saj, nëse edhe ata kanë bërë ndonjë intervenim që këngëtarja të duket me një gjoks të madh, siç e shihni edhe në foto./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The chest Rezarta magnified or not?

Girl of the song clip just brought her new and much anticipated "I Drugs", but apparently her appearance, especially her chest seems a little bigger than usual. We are talking about Rezarta Short Beauties, which immediately reacted by saying that he did not enlarge breasts and Saji is original. Although we remain in doubt, or have asked performers videos, or stilisten her if they have an intervention for the singer to appear with a large chest, as you see in the picture./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Tuna sot si dikur Britney [VIDEO]

Ajo u lajmërua sikur po vinte një yll i madh botëror gjatë spektaklit “X Factor Albania”, por në fakt erdhi si një yll shqiptar, të paktën për organizatorët ishte kështu. Kjo ishte Tuna, e cila erdhi në një performansë të sajën si dikur Britney Spears, që vinte e rrethuar në skenë me balerinë të hipur njëjtë si performansa e Tunës nëpër tela në skenë.

 Megjithatë, edhe këngëtarja shkupjane u mundua të vinte si një divë e madhe në këtë spektakël, madje edhe me koreografi interesante, pavarësisht se yjet botërore e kishin realizuar një të tillë shumë vite më parë./Maksim GJokaj/Kosova Sot/


- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna used today as Britney

It was announced as coming world star during the show "X Factor Albania", but actually came as an Albanian star, at least for the organizers was so. It was tuna, which came in a performance of the trademark as Britney once Spirs, which was surrounded on stage with the dancers of the same riding as Tune's performance across the wire on stage. However, the singer Shkupjane tried to come as a great Dive into this show, even with interesting choreography, though the stars had made ​​a world of so many years ago./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Valbona Peraj e dashuruar vetem me kengen...

Valbona Peraj: Pas divorcit jam e dashuruar vetem me kengen

Nje emer i lakuar ne muziken shqiptare, pasi ka arritur te realizoje nje klip me gjarper origjinal. Ashtu eshte ajo gjithmone kerkuese, ngulmuese me ide te qarta per te ardhmen. Dhe pse me profesion inxhiniere dhe pse vazhdon Fakultetin e dyte per Juridik, kenga mbetet profesioni qe se zevendeson me asgje. Ajo, kur flitet per kengen eshte e rrembyeshme si vete rrembyeshmeria ne dimer e lumit qe ka emrin. Eshte folur per te se, pas divorcit djalin e ka ish -bashkeshorti, por Bona nuk e pranon kurre kete fakt pasi eshte e lidhur pazgjidhshmerisht me djalin.


Rezarta Shkurta: Nuk kam rritur gjoksin, i kam te bollshem...

Rrezarta mohon se e ka bere gjoksin operacion

Kengetarja nga Shqiperia, Rrezarta Shkurta ka mohuar shkrimet e mediave se ajo ka bere operacion gjoksin e saj.

Ishte thene disa dite me heret per Rrezarta Shkurta qe ka bere gjoksin operacion, por ajo ka reaguar menjehere ne Facebook,duke demantuar kete lajm.

“Disa njerez te papune, dhe dashakeqes ose me sakte te verber e kane humbur kohen e tyre se fundmi duke bere nje shkrime ku une sipas tyre paskam ber gjoksin operacion. Nuk kam asgje kunder operacioneve plastike por per fat te mire natyra me ka falur nje kraharor te bollshem ku une nuk e kam te nevojshme nderhyrje”, ka thene Rrezarta per mediat shqiptare.

“Gjithsesi une keto shpifjet po i marre si kompliment, pasi te besh nderhyrje tregon tentativat per te shkuar nga perfektja,dhe perderisa keni shkruar qe e kam te bere po e marre ne aspektin tjeter”, ka shtuar Rrezarta Shkurta. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Beatrix Ramosaj: Nuk ka mashkull per mua...!

Beatrix Ramosaj nuk gjen dot te dashur

Kengetarja Beatrix Ramosaj mesa duket nuk po gjen dot te dashur. Kjo ndoshta se kengetarja ose ka shume kerkesa ndaj mashkullit qe mund ta beje per vete, ose po i pelqen kjo gjendje dhe nuk po mendon per angazhime te tilla vec shkolles dhe muzikes. Edhe pse mjaft simpatike Beatrix kurre nuk ka pasur nje te dashur, te pakten qe te njihet nga publiku. Ne kete aspekt ajo ka qene mjaft e kujdesshme, madje kurre nuk eshte perfolur as per ndonje flirt. Megjithate, kjo nuk do te thote se ajo nuk ushqen simpati per askend. Neve na ka terhequr vemendjen nje status i saj ne Facebook ku ajo shprehet: “I dashuri im eshte si data 30 e shkurtit, nuk ekziston”. Pergjithmone vetem”, – ka shkruar ajo duke shtuar edhe nje buzeqeshje mbrapa. Gjithsesi nuk besojme qe ajo e ka pasur seriozisht faktin qe do jete gjithmone vetem. Sigurisht qe i dashuri i saj ekziston dhe kur te ndodhe, urojme qe Beatrix te na i tregoje. /mapo/

Eda Zari inspirohet nga dashuria...

Eda Zari: Frymezohem nga dashuria, me merr malli thjesht per nje perqafim

Jo shume e njihnin Eda Zarin, shqiptaren e famshme qe luante nje muzike kaq unike ne skenat e huaja. Ajo erdhi me “Toka Incognita”, nje porte qe Eda Zari e hapi me finesen dhe thjeshtesine e nje artisti, duke perfshire ne nje atmosfere emocionuese publikun kryeqytetas. Kjo ishte vetem pak muaj me pare, nje mbremje vjeshte, shija e se ciles te publiku qe ishte ne salle eshte ende e fresket. E larguar nga Shqiperia qe 17 vjece, Eda Zari kthehet kesaj here jo me muzike, por me nje rrefim per veten e saj. Ikjen nga Shqiperia, dashurine, ndjesine si nene por edhe si grua, te gjitha keto Eda i rrefen ne kete interviste per suplementin “Madame Mapo”. Nje surprize tjeter per ata qe e duan muziken e saj eshte se Eda Zari do te behet pjese e festimeve te 100-vjetorit te Shpalljes se Pavaresise, perkatesisht me nje sere koncertesh te hapur ne vere.

Nexhmije Pagarusha e ndalon videoklipin "Baresha"...

Nexhmije Pagarusha ndalon emetimin e videoklipit “Baresha”

Ani pse ka pritur pese dekada per te pare videoklipin e kryehitit “Baresha”, bilbili i Kosoves nuk ka lejuar me shume se dy muaj transmetimin e tij. Kengetarja Nexhmije Pagarusha ka “trokitur” ne dyer te televizioneve kosovare per te kerkuar qe te mos lansohet videoklipi qe per here te pare u pa ne diten e dhjete te janarit, shkruan sot “Koha Ditore”. Videoklipi i kenges “Baresha” eshte realizuar nga “Kooperativa”, me iniciative te Muzeut te Kosoves dhe eshte perkrahur nga Ministria e Kultures.

Tuesday, 13 March 2012

Mark Marku vjen me kenge ne shqip (Audio)

Këngëtari i cili u bë një nga emrat më të lakuar të vitit 2011, falë edhe suksesit që ai pati në “Kroacia kërkon një yll”, Mark Marku, din të mbajë fjalën.

Ai sapo ka publikuar në audio një këngë të bukur me titull “Për ty” dhe që është në gjuhën shqipe. Kënga vetëm në audio është duke u pëlqyer shumë nga audienca, dhe të gjithë drejtojnë komente pozitive duke e përgëzuar djaloshin prizrenas për zërin e tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mark Marku comes with singing in Albanian

Singer who became one of the names on the curved of 2011, thanks to the success he had in "Croatia wants a star", Mark Mark, knows to keep his word. He has just published the audio a beautiful song entitled "For You" and is in Albanian. Audio tracks only being pëlqyr many in the audience, and direct all positive comments congratulating the boy to his voice Prizren. /Albavipnews/

Ermali dhe Franceska shprehin "respektin" me seks para ekraneve...[VIDEO]

Ermali dhe Franceska shprehin “respektin” me marredhenie seksuale

Se fundmi jane shfaqur disa pamje te dyshimta rreth Franceskes dhe Ermalit, dy konkurrenteve te “BB5”. Sipas nje videoje qe eshte publikuar edhe ne Youtube, “cifti” qe refuzon te jete cift, duket se ka kryer marredhenie seksuale gjate qendrimit ne shtepine me te famshme ne Shqiperi. Pamjet nuk e tregojne qarte kete gje, por jane shume dyshuese, sidomos nga fundi i videos qe zgjat rreth 12 minuta. Gjate spektaklit te dites se shtune, Ermal Merdani u shpreh se ai ka respekt per Francesken dhe se mes tyre nuk ka nje lidhje dashurie, nderkohe qe biondina e bukur nga ana e saj i eshte pergjigjur se “dy shoke nuk puthen ne buze”.

Rozana Radi mohon te jete shtatzene...

Mohohet thashethemi, Rozana Radi nuk eshte shtatzene

Diten e djeshme qarkulloi per pak ore nje lajm qe lidhet me nje cift simpatik te showbizit. Behet fjale per dy kengetaret, Mc Kresha dhe Rozana Radi, per te cilet u tha se do te behen shume shpejt prinder, pra qe Rozi eshte shtatzenen. Kengetaret e hitit “Jaba daba du” kane pak kohe qe kane nisur te bashkejetojne ne Prishtine te Kosoves, ndaj mesa duket kane lindur keto spekulime, shtuar kesaj faktin qe Rozana ka marre ndonje kile me teper. Ne fakt, sic kane raportuar disa media kosovare, kane qene disa te njohur te ciftit ata qe e kane thene mes njeri-tjetrit kete lajm, i cili ne fakt u mohua ne kohe rekord nga Mc Kresha. Ai vete tha se nuk eshte ne pritje te nje femije me Rozana Radin dhe se gjithcka qe ka qarkulluar ne pak ore, nuk ka qene vecse thashethemi i radhes. Krijuesi i hitit “Lej Flleshat”, i cili e cilesoi kete shtatzeni si shpifje, aktualisht ndodhet ne Gjermani, ku eshte i ftuar per disa koncerte. Nderkaq, vete Rozi nuk eshte prononcuar per kete ceshtje, por eshte mjaftuar me nje status ne FB: “Boll na cate taravelen”! /standard/

Nora Istrefi nuk do te jete pjese e "Dancing 3"

Nora Istrefi: Pse e refuzova “Dancing with the stars”

Eshte mesuar perfundimisht se kengetarja e mirenjohur Nora Istrefi nuk do te jete pjese e “Dancing with the Star 3”, sikurse ka qarkulluar lajmi lart e poshte deri me tani. Vete kengetarja seksi e ka bere te ditur kete gje gjate nje koncerti te mbajtur ne Kumanoce. Ajo, arsyen e mospjesemarrjes e ka argumentuar per shkak te angazhimeve profesionale ne muzike, gje qe sipas saj nuk e lejon qe te mund te qendroje per nje kohe relativisht te gjate kohe ne Tirane. Kujtojme ketu qe finalisteve te ketij spektakli u nevojiten se paku 3 muaj angazhim full-time, shpesh edhe duke hequr dore nga impenjimet e tjera. Nora Istrefi shpreson se vitin tjeter do te jete pjese e ketij spektakli, per te cilin ka shprehur vleresimin maksimal. Te tjera femra seksi do ta “ndezin” atmosferen, sic eshte Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj, Anjeza Maja etj. /standard/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Arnita Beqiraj: Nuk jam ne lidhje me Lorik Canen...

Arnita Beqiraj: Eksperienca ne “X Factor” dhe thashethemet per Lorik Canen

Ne pergjithesi miss-et akuzohen me te padrejte per kultivimin e tyre intelektual, ndoshta per shkak te superimit te aspektit fizik, por bukuroshja vlonjate Arnita Beqiraj eshte rasti qe deshmon se eshte e bukur brenda dhe jashte. Me siguri per shkak te ketij binomi qe bashkejeton ne harmoni te “Miss Albania 2010”, Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu- bashkeproducente te “X Factor”, i kane besuar asaj dhe Genti Zotos (e mbani mend nga “Dancing with the stars Albania”, edicioni i pare), prezantimin e “X-tra Factor”, qe realizohet live cdo te shtune ne TV Klan. Ne intervisten per “Standard”, studentja e drejtesise shprehet per eksperiencen e re, duke na treguar se si personazh publik qe eshte bere pre 2 vitesh tashme; nuk i merr me ne konsiderate thashethemet, te cilat nuk e shqetesojne aspak. Dhe i fundit, sic e dini edhe ju- ishte ai mbi nje lidhje te mundshme te saj me mesfushorin e njohur te kombetares shqiptare te futbollit, Lorik Cana. Por, te verteten na e zbulon vete Arnita…

Stine, ne vitet e gjimnazit nje djal harrakat...

Stine: Me kane perjashtuar nga shkolla

Kantautori Nesti Duka na tha se per 7 marsin i ka derguar nje sms urimi dhe falenderimi mesueses se tij kujdestare me te cilen ka pasur ne marredhenie shume te mire. Por, kjo ndodhi tani qe djali eshte rritur sepse ne vitet gjimnazit ka qene harrakat. Mesuesja kujdestare e gjimnazit eshte detyruar ta perjashtoje Stinen nga shkolla, por fatmiresisht duke e transferuar ne nje shkolle tjeter. Kjo ka ndodhur sepse ai i kalonte oret e mesimit duke bere humor e batuta, e si pasoje e gjithe klasa qeshte. Stine, si mesuesin e tij me te rrepte kujton profesor Luanin, ate te violines i cili per fat te keq nuk jeton me. /adelajda xhamani/bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stine: I have been excluded from school

Vajzat e kapelave

Vërtet se ky dimër që po kalon ka qenë shumë i egër, gjë që për modë apo për të ruajtur flokët vajzat e skenës kanë përdorur kapela të ndryshme. Nëse do të bënim një klasifikim, në krye për koleksion kapelash do të ishte këngëtarja Dafina Zeqiri, dhe më shumë për styling sesa për t’u ruajtur nga i ftohti.

Por, edhe këngëtarja Lori i ka qejf kapelat, gjithashtu edhe Adelina Berisha, Çiljeta Xhilaga, Linda Halimi e Dafina Rexhepi i adhurojnë kapelat. Vajzat e kapelave i kemi quajtur kështu, të cilat gjatë stinëve të ndryshme e sidomos gjatë dimrit nuk iu përdorin vetëm në sportivitetin e përditshme, shumë prej tyre i përdorin edhe në skenë nëpër koncerte.

E dimë që kur vajzat zgjedhin këtë mënyrë për të vënë në kokë një kapele kur dalin në skenë, make up artistët nuk i pëlqejnë, pasi ata mbesin pa punë atë ditë. /Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Girls hats

Surely this winter is going through has been very cruel, or fashionable thing to maintain hair scene girls have used different hats. If we were to do a ranking in the top of the tree collection will be Dafina singer, and more for styling than for keeping out the cold. But the singer Lori has humor hats, also Adelina Berisha Çiljeta Xhilaga, Linda Halimi worship Dafina Rexhepi hats.

Si dhe me ke argetohej Ermali i “BB5” ne Prishtine?

Djaloshi që është bërë tashmë shumë më i njohur se më parë, falë pjesëmarrjes së tij në reality-shou më të ndjekur shqiptar “Big Brother 5”, Ermal Merdani, si duket i ka pëlqyer shumë të dëfrehej.

Misteri menjëherë pas çmimin që mori në “Misteri Albania 2012”, shihej shpesh herë në Prishtinë, ku nuk rrinte asnjë moment pa shoqërinë e femrave bionde, madje këto të njohura në Kosovë, me këngëtare dhe grimere shumë të njohura. Ne në arkivin tonë kishim këtë foto ekskluzive ku shihet Ermali i “BB5” në shoqërinë e femrave të njohura, duke kërcyer nëpër klubet e Prishtinës. /Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
How and with whom she had fun Ermali The "Bb5" in Pristina?

The boy who has now become much more popular than before, thanks to his participation in the reality-show on Albanian track "Big Brother 5", Ermal Merdani apparently liked very dëfrehej. Mystery immediately after the award he received in "Mystery Albania 2012", often seen in Pristina, where there stood a moment without the company of blonde women, even those known in Kosovo, MAKE-UP ARTISTS singer and very popular. We have in our archives where you can see this photo eksskluzive Ermali The "Bb5" in popular society women, dancing in clubs and Pristina./Maxim Gjokaj /Kosova Sot/

Ermal Fejzullahu shton kilet cdo dite e me teper...

Sa vijne e shtohen KILET per Ermalin

Cdo here qe mund ta shohesh ne koncerte te ndryshme apo ne aktivitete qe zhvillohen brenda dhe jashte Kosove, Ermal Fejzullahu shfaqet gjithmone e me i shendoshe. Ermali i meparshem gati eshte harruar nga paraqitja dhe s’ka fare lidhje me ate qe eshte tani. Kilet e teperta jo vetem qe e kane transformuar, por bejne me se miri dallimin nga djale ne burre. Nese ben krahasimin e disa koheve me pare, kilogramet e shtuar jane mbi dhjete dhe kete e pohon edhe vete Ermali teksa ben shaka me miqte te cilet i sugjerojne te dobesohet ne menyre urgjente. Kjo foto eshte nder te fundit te Ermalit, teksa eshte duke kenduar ne nje prej koncerteve. /bluetooth/

Sabina Dana dhe Eni Koci ofendohen publikisht...

Sabina Dana dhe Eni Koci shahen publikisht

Ka qene e ftuara e nderit ne nje emision muzikor ne nje televizion, por cfare ndodhi ne ate studio, e shnderroi kengetaren Sabina Dana dhe emisionin muzikor ne nje prej me te ndjekurve nga publiku.

Sabina Dana, e ftuar ne emisionin “100% Shqip”, krahas pyetjeve te moderatores se emisionit, iu desh t’i pergjigjej edhe telefonatave te publikut, nje prej te cilave e shqetesoi pa mase. Ne mes te emisionit, Sabina leshoi nje lume kritikash ndaj koleges se saj Eni Koci, e cila me pare sipas Danes e kishte komentuar ate ne nje emision ne radion qe ka motra e saj.

Shumë shpejt Seldi me “Çika e zemres sime”

Këngëtari Seldi Qalliu do të vijë shumë shpejt me një këngë të re. Ai ka treguar se kënga mban titullin “Çika e zemrës sime”, dhe do të jetë këtë herë solo, duke kënduar dhe jo me bashkëpunime siç jemi mësuar ta shohin djaloshin atraktiv.

Mësohet gjithashtu se vetëm pas 2 javëve kjo këngë do të jetë me videoklip, i cili është realizuar nga produksioni “Max Production”. Ndoshta më vonë do ta mësojmë se cilës vajzë ia ka dedikuar këtë këngë, ku kohët e fundit Seldi është kaluar shumë në lajmet rozë për flirte dhe lidhje me femra të bukura, madje edhe për një fejesë, të cilën e mohoi kur ishte i ftuar në programin e natën në Top Kosova Radio./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Seldi  more quickly with the "daughters of my heart"

Documentary Qalliu singer will come soon with a new song. He has shown that the title song "daughters of my heart," and will be this time solo, singing and cooperation as we have not learned to see the boy attractive. Also learned that only after 2 weeks this song will be with video, which is realized by production "Max Production". Maybe later will learn which girl has dedicated this song, which recently passed Documentary more in the news is rosy for flirte and about beautiful women, even for a betrothal, which was denied when he was invited to Top night program in Kosovo Radio./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Ornela Bregu ne "Dancing" me balerinin Dion Gjinika...

Ornela Bregu merr seriozisht “Dancing With the Stars”

“Dancing with the stars” spektakli i yjeve qe pritet te nis ne 29 mars, ne ekranin e Vizion Plus do te sjelle per publikun shume emra te njohur te skenes shqiptare, si Elvana Gjata, Zhaku, Aferdita Dreshaj, Seldi, etj. Por nje tjeter artiste qe do te ngjitet ne skene eshte edhe Ornela Bregu. Artistja dhe motra e Ministres se Integrimit, Majlinda Bregu, i ka munguar prej kohesh skenes shqiptare, por do te jete pjese e edicionit te 3-te te spektaklit te yjeve. Ne kete foto e shikojme te veshur shume sportive, dhe te shoqeruar nga balerini Dion Gjinika. Mesa duket Gjinika do te jete balerini profesionist qe do te shoqeroje Bregun pergjate performancave te saj. Ne nuk na ngelet gje tjeter vecse ti urojme suksese ne kete eksperience te re te sajen. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Rezarta Shkurta rrite gjoksin...

Rezarta Shkurta, zmadhon gjoksin

Ashtu si shume kengetare shqiptare edhe Rezarta Shkurta nuk mund te bente perjashtim nga rasti. Flitet kohet e fundit, qe edhe kengetarja bukuroshe ka bere gjoksin operacion. Nje gjoks i madh dhe i bukur eshte tundim i madh per kedo, aq me teper kur nje veshje seksi eshte shume e nevojshme kur del ne skene.

Koleget e saj se fundmi e kane konkurruar Rezin dhe e kane lene pas ne klasifikim pikerisht prej gjoksit te saj te vogel. Keshtu qe Rezarta Shkurta vendosi t’ia bente me ne fund vetes kete dhurate. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Elsa Lila: 1 vit me Eviten, si ndryshoi jeta ime...

Elsa Lila: 1 vit me Eviten, si ndryshoi jeta ime

Prej muajsh, madje prej nje viti perpiqesha te ndertoja nje ure ko munikimi me te, por deri para nje jave cdo perpjekje me kish rezultuar e deshtuar. E si per cudine time, atehere kur s’ma priste mendja, telefoni ngrihet dhe Elsa Lila pergjigjet.

Zeri i adhuruar nga shumekush, natyrisht edhe prej meje, me c’orientoi pak dhe sekondat e para e pata te veshtire te gjeja fjalet e duhura. Por gjithcka u ndreq me tej, komunikimi u be me i afert, gati gati miqesor dhe biseda ne ato pak minuta shkoi per mrekulli. Sigurisht ju e kuptoni qe deshira ime ishte per te realizuar nje interviste me te, por Elsa me tha se intervista do te ishte me e pershtatshme ne nje kohe te dyte. Gjithsesi pas insistimit tim, arrita qe t’i vjedh disa pergjigje lidhur me ndjesite qe e kane shoqeruar per here te pare keto 12 muaj.

Graciano dhe Lorena seks ne BB5?

Graciano e Lorena, tjeter raport seksual ne BB5 (Video)

Pas Ermalit e Françeskës, nje tjeter video e Big Brother 5, qe eshte publikuar ne Youtube, tregon për marrëdhënien e afërt që është krijuar midis Gracianos dhe Lorenes. Në një moment të videos, të dy përfundojnë nën jorgan për një kohë të gjatë, duke bërë të aludohet se po bëjnë seks. /vipat/

Saktësisht nuk dihet se çfarë ndodh aty, por gjithsesi, gjithçka të bën të kuptohet se ka diçka…të nxehtë. Për më shumë ndiqni videon:


- - - - - - - - - - - - - - - -

Marina Rama, vajza e sporteve ekstreme...

Marina Rama: Nje financiere mes cmendurive te sporteve ekstreme

Sporte ekstreme, qe praktikohen ne relievet dhe hapesirat shqiptare. Hedhje nga maja e malit, fluturim me parashute, lundrim me barka ne lumenjte e vrullshem dhe te pashtershem te Shqiperise, rreshqitje masive nga lartesite e shumecka nga disiplina te tjera te krisura. Nje prej protagonisteve te “Outdoor Albania” tregon eksperiencat e saj.

Deshira per aventura te reja, te paprovuara kurre me pare, ishte terheqja e pare ndaj pervojave te “cmendura”. U gjend ne vendin dhe ne kohen e duhur, pikerisht me te perfunduar fakultetin ne degen e Finance-Kontabilitet. Nisi pune ne agjencine “Outdoor Albania”, qe promovonte kete lloj turizmi dhe eksperiencash te krisura per vendesit dhe te huajt e nuk mund te mos joshej ndersa aventurieret perreth saj “zienin” nga ekspeditat e vecanta.

Intervista me Melson Kurti, i dashuri aktual i Gentes se BB5...

Flet Melson Kurti, i dashuri aktual i Gentes: Ne intimitet ajo eshte me mendjehapur se vajzat e Tiranes

Ne skeden e saj te prezantimit ne “Big Brother 5”, Genta ka pohuar se ka si qellim t’u tregoje te gjitheve se edhe nje vajze qe vjen nga nje vend i vogel dhe periferik, mund te jete po aq e integruar dhe e perparuar per shoqerine. 22-vjecarja nga fshati Baban i Devollit, e cila sapo ka perfunduar studimet per Anglisht, deri tani ka bere pershtypje per natyren e saj te cliret ne kete loje. Por cila ka qene jeta e saj intime para se te hynte ne BB5? Ajo vete ka pohuar se ka pasur vetem nje lidhje te rendesishme ne jeten e saj, per te cilen preferon te mos flase shume pas zhgenjimit qe ka pesuar. Por per vajzen qe nuk ka komplekse per prejardhjen dhe formimin e saj dhe qe nuk e ka problem te perballet me kedo qe mund ta paragjykoje, flet per “Panorama Plus” nje djale nga Tirana, i cili tregon per dy muajt qe kaloi me Genten ne nje lidhje te hapur, sic ai e quan lidhjen me Genten.

Femrat finaliste te X Factor rrefejne per dashurite ne jeten reale...

Shtate femrat finaliste te “X Factor”: Ju rrefejme dashurite tona ne jeten reale

Ato tashme quhen finaliste dhe ia ndiejne rrezikun njera-tjetres ne ethet e gares per kupen “X Factor”, qe po transmetohet ne “Tv Klan”. Jane shtate finalistet vajza qe kane prekur famen, aq sa kane krijuar grupe fansash qe duan te dine me shume per to. Tri vajzat e para jane konkurrente te kategorise mbi 23 vjec dhe udhehiqen nga Vesa Luma, ndersa te tjerat jane kategoria vajza qe trajnohen nga Juliana Pasha. Ne show nuk kane mundesi te thone shume per veten, ndaj per here te pare per “Panorama Plus” zbulojne dashurite e tyre ne jeten reale qe i mbeshtesin ne kete “reality show”, me regji te Vera Grabockes e qe prezantohet nga Alketa Vejsiu.

Ermela Mezuraj me look te ri, behet flokekuqe...

Ermela ndryshon look, shfaqet me floke te kuq

Pasi prezantoi te dashurin e saj Joti Ejlli, banorja e famshme si dhe fituesja e edicionit te kaluar te ‘’Big brother’’, vazhdon me surpiza te shumta per ata qe e kane perkrahur deri ne fund. Dashuria me Jotin duket se i ka shuar shpresen jo vetem Ervinit, por edhe atyre meshkujve te cilet kishin shpresa te lidheshin me te. Ermela, ndryshe nga heret e kaluara qe jemi mesuar ta shohim bionde, kete radhe shfaqet edhe me nje look teper ndryshe. Ngjyra e flokeve e ka te kuqe, ndersa ka publikuar fotot e para ne profilin e saj ne facebook, duke marre shume komente pozitive per pamjen e saj terheqese. Kjo ngjyre e flokeve ka ndryshuar teresisht pamjen e Ermeles, duke e shfaqur akoma me sensuale dhe me terheqese per publikun. Ky ndryshim i Ermeles vjen pas shume femrave te njohura te skenes, te cilat u shfaqen me floke te kuq, por me te theksuar se te Ermeles. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ermela different look, appears with red hair

Ervini harron Ermelen, fillon lidhje te re serioze...

Ervini harron Ermelen: Po mendoj seriozisht per lidhjen e re

E donte me gjithe zemer Ermelen, madje mendonte qe nje dite ajo do t’i kthehej patjeter atij, por jane disa gjera te cilat behen kur e deshirojne te dy. Edhe pse mbante shpresa, si duket shanset e Ervinit per Ermelen tashme jane shuar krejt. Ajo ka filluar lidhjen e re te dashurise me Jotin, me te cilin kalojne shume kohe bashke, kurse ne anen tjeter fjalet te cilat i thoshte Ervini se ajo do t’i rikthehet atij, si duket nuk po dalin te verteta. Duke pare mire situaten, Ervini ka kerkuar zgjidhje tjeter duke u lidhur me nje tjeter bukuroshe, madje ndryshe nga idete e aventures, ai tregon se kete radhe po mendon seriozisht.

Seldi dhe Xhani Shqerra, dy konkurrentet e "Dancing" qe u mbajten sekret...

Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra, dy konkurrentet qe u mbajten sekret

Eshte kompletuar tashme lista e personazheve te njohura te ekranit, qe do te garojne kete vit ne “Dancing with the stars”. Dy emrat e fundit te kesaj gare jane kengetari Seldi Qalliu dhe kengetari e modeli Xhani Shqerra. Me 29 mars, per here te pare do te kemi rastin te shohim konkurrentet e rinj te spektaklit “Dancing with the stars Albania’’, ndersa “Panorama plus” javen qe kaloi tregoi se sfida e ketij edicioni do te jete mes femrave seksi te skenes shqiptare. Mes shume emrave te permendur dy djemte qe u mbajten sekret si konkurrente, ishin pikerisht Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra. Te dy djemte, pervec konkurrimit ne “Dancing”, pritet te lancojne nga nje kenge te re, Seldi nje nje kenge i vetem, dhe Xhani, i cili do te jete nen nje produksion italian.

Klodi argetohet me meshkuj striptist...

Meshkujt me muskuj, shoqerues te Klodit

"Nuk me joshin keta meshkuj, nuk jane tipat e mi", keshtu ka lene komentin e tij Klodi Cela, djaloshi qe u be i njohur fale pjesemarrjes se tij ne spektaklin ‘’Big brother’’ ne edicionin e trete. Pervec kritikave te shumta qe ai dergon ne adrese te banoreve, organizatoreve dhe gjithckaje qe lidhet me spektaklin, Klodi here pas here publikon edhe imazhe e foto nga evente te ndryshme ne te cilat merr pjese. Ai gjithashtu shijon edhe jeten e nates ne Itali, duke u bere pjese e mbremjeve te paharrueshme atje. Mes te tjerave, Klodi ka vendosur ne profilin e tij edhe nje foto, ku gjendet ne mes te dy meshkujve me muskuj, te cilet ne pub-in ku eshte argetuar ai, kane pasur rolin e striptisteve. /panorama plus/

Gjermanet konfiskojne pasurine e kengetarit Meda, nuk paguan tatimet...

Nuk paguan tatimet, gjermanet konfiskojne pasurine e Medes

Kengetari kosovar, i cili ka edhe nenshtetesine gjermane, keto dite eshte perballur me autoritetet tatimore te atij vendi. Pikerisht per shkak te mospagimit te tatimit, organet atje kane konstatuar se ai merret me veprimtari e cila sjell te ardhura te shumta, ndersa ne anen tjeter nuk eshte pagues i tatimit si shtetas gjerman. Atje Meda disponon nje sasi te konsiderueshme te pasurise, vila, shtepi e hotele, si dhe pasuri te tjera te patundshme. Per kete shkak, organet tatimore kane vendosur t’i konfiskojne te gjithe pasurine e tij per te paguar borxhin (tatimin) ndaj shtetit. Keto lajme i ben te ditura emisioni ‘’Prive’’ ne Klan Kosova.

Soni Malaj behet me faqe zyrtare dhe publikon foto te reja...

Soni Malaj prezanton faqen zyrtare dhe fotot e reja

E vleresuar me shume cmime si kengetare dhe shume e dashur per publikun, Soni Malaj gjithmone ka investuar si artiste me profesionalizem ne boten e artit, per te lene gjurmet e saj ne muziken shqiptare. Vajza e njohur e skenes shqiptare tashme eshte bere nene dhe po jeton me bashkeshortin e saj italian ne Sevilla te Spanjes. Nga atje, Soni do te rikthehet ne muzike akoma me fuqishem nen menaxhimin e nje produksioni spanjoll, kurse projektet e reja si synim do te kene tregun e huaj. Soni keto dite ka hedhur ne qarkullim disa fotosesione te reja, te cilat i ka publikuar ne faqen e saj zyrtare, e cila domain-in e ka te regjistruar ne Gjermani, ndersa po menaxhohet nga kompania ‘’Easycom’’.

Fjolla Morina prezanton vajzen nga martesa e pare...

Fjolla Morina prezanton vajzen nga martesa e pare

Kane kaluar shume vite qe kur ajo eshte bere nene, ndryshe nga shume kengetare, te cilat edhe pse me me shume vite se ajo, po shijojne karrieren, por jo kenaqesite e te qenet nene. Fjolla Morina ka qene shume e re kur eshte bere nene. Deri ne keto momente, kengetarja e re kosovare nuk ka dashur te beje publik faktin qe ka nje vajze dhe eshte bere nene ne moshe te re, ndersa me pas ka filluar karrieren intensive. Tani, pasi ka publikuar lidhjen e re te dashurise me biznesmenin Kushtrim Geci, ajo ka marre guximin te shfaqe ne publik edhe vajzen e saj Ledianen, te cilen e ka nga martesa e pare me po nje tjeter biznesmen, Naser Sekiraqa, me te cilin ishte ndare para shume viteve per shkak te mosmarreveshjeve. Rritja dhe edukimi i vajzes nuk e ka penguar Fjollen qe te krijoje karriere si kengetare, duke realizuar cdo vit shume klipe e koncerte. Lediana eshte rritur dhe ka filluar te ndjeke mesimet ne shkollen fillore, kurse e ema nuk e ka harruar aspak. Ka tipare te se emes vetem se bionde ne krahasim me Fjollen, e cila eshte me shume zeshkane. /panorama plus/

Zanfina refuzon ftesen e Getoarit per duet...

Zanfina refuzon Getoarin ne duet

Ndoshta do te duket shume absurde, por eshte e vertete. Kengetarja Zanfina Ismaili eshte nder te vetmet kengetare femra, e cila deri me tani ka realizuar shume pak duete. Ka nje karriere shume te bujshme dhe te suksesshme, ndersa ne fillim ka bashkepunuar ne duet me kengetarin Albert Popaj, me vone nje duet me kengetaret e muzikes popullore vellezerit Krasniqi (potpuri), duetin me motren, Adelinen, dhe asnje me shume. Ne anen tjeter, rep-kengetari Getoar Selimi ka realizuar duete gati me te gjitha femrat seksi te skenes shqiptare dhe te gjitha kenget kane rezultuar hite, perfshire ketu duetet me Nora Istrefin, Elvana Gjaten, Ciljeta Xhilagen, Tuna Sejdiun e shume te tjera, kurse Zanfina ka qene e vetmja qe i ka thene ‘’jo’’ Getit ne realizimin e duetit. Kete gje e mesuam nga burime shume te aferta te reperit dhe kengetares.

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 10 Mars 2012

Revista PALOMA, 10 Mars 2012
 • Klaudia e BB4, ish e dashura e Elvisit
 • Vlash Martika modeli me fotomontazh. Bashkejetesa e tij me Elvisin dy vite me pare.
 • Klaudia e lidhur me Erionin qe jashte? Flet shoku i Klaudias
 • Getoari dhe Dafina Zeqiri ofendohen publikisht
 • Poni, gati klipi i ri me nje imazh te ri
 • Ronela Hajati behet Mama Stars
 • Lorik Cana i jep fund lidhjes me Miss Albanian Arnita Beqiraj
 • Zhaku: Se shpejti do te mbetem pa leke...
 • Albulena: Erioni do te jete i imi kur te dale nga BB
 • Arjola e "Big Brother": Elvisi me kishte qejf!
 • Niko Komani: "Fashion Week" alla shqiptarce! Java e modes ne Shqiperi! Fashion Week ne bote!
 • 3 minuta me Jellmaz Dervishin
 • Neda: Big Brother 5 Deftesa...
 • Albana Osmani: Jetoj me mire se ne enderr

“X Factor Albania” ne HD, por pa rryme

Në mbrëmjen e së dielës që e lamë pas ka nisur për mrekulli nata e dytë gjysmëfinale e programit “X Factor Albania”, por vazhdimi nuk ishte krejt ashtu siç thuhet HD. Megjithëse prezantuesja Alketa Vejsiu u mundua ta justifikojë disi ikjen e energjisë elektrike në një moment gjatë spektaklit, por kjo gjë binte në kundërshtim me lëvdatat se ky program shfaqej edhe në cilësinë e figurës së pastër në HD.

Por, kjo mbrëmje si duket ka qenë shumë ters, pasi edhe mikrofonat e jurisë i kanë zhgënjyer organizatorët. Por, pas të gjitha këtyre problemeve në një format internacional, mbrëmja ka pasur një emocion të madh nga zërat e veçantë të shumë talenteve shqiptarë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"X Factor Albania" in HD, but without electricity

On Sunday evening that we left behind began to wonder semifinal second night of the program "X Factor Albania", but the continuation was not quite as HD said. Although Accident presenter tried to justify somehow drain electricity at one point during the show, but this conflicted with the praises of this program appeared in pure image quality in HD. But, this evening seems to have been very grumpy, because the jury microphones have disappointed the organizers. But, after all these problems in an international format, the evening there was a great emotion from the voices of many talents particularly Albanians./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 10 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 10 Mars 2012
 • Ezel, flasin vajzat VIP: Ja pse na terheq!Jonida Maliqi: E ndjek, me terheq intriga ne kete serial; Sonila Meco: Shqiptaret gjejne veten tek "Ezel"; Samanta Karavella: Ezeli perfaqeson mashkullin perfekt, qe i cmend femrat; Rosela Gjylbegu: Ezel eshte nje mashkull i bukur, por aktor i stisur. Kush eshte Kenan Imirzalioglu apo Ezel Bayraktar?
 • Zanfina refuzon Getoarin ne duet
 • Soni Malaj prezanton faqen zyrtare dhe fotot e reja
 • Ne shfaqjen "Miqte me femijet", Angela Martini mahnit te pranishmit me linjat seksi
 • Fjolla Morina prezanton vajzen nga martesa e pare
 • Nuk paguan tatimet, gjermanet konfiskojne pasurine e Medes
 • Meshkujt me muskuj, shoqerues te Klodit
 • Ervini harron Ermelen: Po mendoj seriozisht per lidhjen e re. Ermela ndryshon look, shfaqet me floke te kuq
 • Elvana Gjata heq 5kg nga pesha e saj per garen e "Dancing"

Bukuroshja Ademaj nuk paragjykon djemte qe depilohen

Një nga bukuroshet shqiptare, e cila vazhdon ta ruajë atë nurin e bukurisë qysh kur ajo rrëmbeu 5 vjet më parë kurorën në “Miss Kosova 2007”, Arbnora Ademaj, ka folur për gazetën tonë për paragjykimet që marrin djemtë që e mbajnë vetën.

Sipas Arbnorës nuk duhen paragjykuar askush, pasi çdo kush e ka mënyrën e vet të të menduarit dhe të të jetuarit. Bukuroshja ka thënë se secili djalë ka të drejtë të bëjë atë që atij i pëlqen, edhe në këtë rast të mbajë veten të depilohet e kështu me radhë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Beauty without prejudice guys Ademaj depilohen

One Albanian beauties, which continues to maintain that grace and beauty since she snatched the crown five years ago in "Miss 2007", Arbnora Ademaj, spoke to our newsletter to get the boys to the prejudices that keep themselves. According Arbnorës should not prejudice anyone, because everyone has their own way of thinking and living. Beauty has said that every guy has the right to do what he likes, even in this case hold himself depilohet and so forth. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Elvana Gjata “In” dhe “Hot”

Këngëtarja e hitit “Gjaku im”, Elvana Gjata duket se këtë kohë do ta marrë edhe fokusimin e medieve të shkruara, pasi ajo është një nga emrat, për të cilën flitet për të qenë në “Dancing With the Stars”. Por, në këtë foto që ka realizuar së fundi, ndoshta kur ishte në Amerikë, duket vërtet shumë “hot” dhe “in”.

Elvana, si duket qoftë edhe më këto foto do të tërheqë vëmendjen, duke ditur se klipi i saj i shumëpërfolur nuk ka ardhur ende. Nuk e di nëse edhe ju lexues do t’ju duket kështu këngëtarja, e cila ka humbur edhe 5 kg nga trupi i saj për të qenë në formë për spektaklin që po e pret? /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata "In" and "Hot"

The singer's hit "My Blood", Linkin Park seems that this time will take the focus of print media, as it is one of the names, which were spoken for "Dancing With the Stars". But in this picture that has made ​​recently, possibly when he was in America, it seems really very "hot" and "in". Linkin, apparently even if these pictures will attract attention, knowing that her clip has not talked yet. Do not know if the reader you will look like the singer, who has also lost 5 kg from her body to be in shape for the spectacle that is waiting? /Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 10 Mars 2012
 • Elsa Lila, 1 vit me Eviten, si ndryshoi jeta ime... Se shpejti nje surprize me vajzen. E ushqej ende me qumesht gjiri, ditelindjen e festuam ne kopshtin zoologjik. Rrefimi ekskluziv i kengetares se suksesshme shqiptare.
 • Blerim Destani: Nuk e kam harruar te dashuren e pare
 • Vlash Martika, personazhi fantazme, qe u veteshpall model i "D&G"
 • Franceska e perjashtuar nga shkolla
 • Genta e BB5 mbetet ne stazh. Arsyeja? Mungesat...
 • "Shthuret" Anila, banoret e perflasin
 • Florian Harizaj: Djemte ne "Big Brother" kishin marre nga 20 kuti kremi me vete
 • Nje tjeter vajze ne listen e Ermalit
 • 7 Marsi, VIP-at kujtojne zyshat e rrepta: Ciljeta, Stine, Ermal Mamaqi, Big Basta, Ronela Hajati...
 • Albulena: Mendoja se ne BB do te kisha nje lidhje me...

Mariza Ikonomi arrin sukses ne France...

Arrin sukses ne France

Nje e perditshme franceze i ka kushtuar nje artikull te tere koncertit te kengetares Mariza Ikonomi.

“Au Royal Casino avec Mariza Ikonomi”- shkruan titulli i artikullit, i cili flet per kengetaren shqiptare dhe per kete mbremje koncertore ku Mariza bashke me nje duo kitaristesh do te sillnin nje mbremje pop soul.

Mariza prej gati nje viti eshte vendosur ne Nice me studime dhe krahas shkolles, ka nisur te kendoje me sukses ne disa klube ne kete qytet. Mesa duket talenti i saj, eshte pikasur edhe nga njerez te artit e gazetarise, te cilet kane filluar ta mbeshtesin.

Ky artikull e verteton me se miri suksesin e kengetares shqiptare ne France. /zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Intervista me Blerim Destani [BLUETOOTH]

Nuk e ka harruar te dashuren e pare

Eshte nje prej meshkujve me te perfolur ne boten e spektaklit. Simpatik e shume i suksesshem jo vetem ne profesion, por edhe ne marredhenie me femrat.

Pikerisht tek marredhenia qe ka me keto te fundit “Bluetooth” eshte ndaluar me shume gjate kesaj interviste, te cilen do ta botojme me shkurtime.

Ne vazhdim po ju leme te shijoni pergjigjet e tij, pergjigjet e Blerim Destanit, aktorit te kthyer ne nje seks-simbol per femrat shqiptare.

- Eshte e vertete, qe puthjen e pare pasi ia keni dhene nje vajze ia keni mbathur me vrap?

Intervista me Njomza Kongjeli [ZERI]

Asnjehere nuk do te pozoja nudo

Eshte kjo Njomza Kongjeli, fotomodelja 23-vjecare qe brenda pak kohesh u be mjaft e njohur ne vend. Edhe pse e dhene pas kesaj fushe, ajo nuk do te merret gjithnje me te, sepse ne te ardhmen synon te permbushe deshirat e saj ne gazetari dhe dizajn. Per me shume rreth punes dhe cdo gje tjeter flet ajo per “Zeri-n”.

- Keni menduar me pare se do te beheni fotomodele?

- Ne realitet nuk me ka shkuar ne mendje edhe pse kam pasur mjaft prirje, por me insistimin e shoqerise dhe familjes e nisa kete profesion per te cilin jam mjaft e lumtur. Pra, qe nga viti 2004 kam filluar te merrem me te, duke realizuar foto per disa magazina ne vend dhe duke marre pjese ne disa sfilata mode.

- Modelizmin e ke profesion apo hobi?

Elvis Gjini, pas daljes rrefen prapaskenat brenda shtepise...

Elvisi: Ja perse me larguan nga shtepia

Dy dite pas largimit nga shtepia e “Big Brother”, Elvisi ishte i ftuari i emisionit te “Pasdites” ne “Top-Channel”, ku rrefeu pervojen dhe prapaskenat brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi.

22-vjecari, shoqerues i pare i “Mister Shqiperise 2010” dhe i konsideruar nga banoret e shtepise si mashkulli me terheqes brenda, u prezantua ne studio se bashku me te dashuren ne jeten reale, Valbonen, ndersa iu pergjigj vezhgimeve kritike te gazetarit te “Pasdites”, Flavio Qarrit.

Stine puthet me Ronela Hajatin, po Adelina Berisha ku eshte?

Megjithese thuhet se Adelina Berisha eshte e dashurua e kompozitorit Stine, keto foto na ndryshojne drejtim.  Mesojme se Stine dhe Ronela Hajati jane fotografuar fundjaven e fundit te Shkurtit ne nje nga klubet e Tiranes duke kaluar momente sensuale me njeri-tjetrin dhe me nje grup shoqerie ku puthjet dhe prekjet e sikletshme nuk munguan nga te dy .

Mesa duket per 2 nga kengetaret me ne ze te muzikes Shqiptare nuk ben pershtypje masa e njerezeve dhe fjala privatesi ska ndonje rendesi te madhe .Nuk po i bezdisim me Stinen dhe Ronelen vetem i urojm lidhje te mbare nqs kjo eshte nje e tille per ata te dy ! Po cfare do te mendoje kengetarja Adelina Berisha per keto foto? Ndersa Stine eshte mesuar tashme qe ti mbaje shume femra ne pikepyetje duke luajtur me ndjenjat e tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stine Kiss with Ronela Hajti, but where are Adelina Berisha?

Although Adelina Berisha said that love is the composer of the seasons, these photos we change direction. Hayati Ronela season and are photographed last weekend of February in one of Tirana clubs passing sensual moments with each other and with a group of society where kissing and touching and embarrassing not absent from both.

Shemsi Kamaj Mushkolaj, kengetarja dhe kompozitorja qe preku MTV

Shemsi Kamaj Mushkolaj është e para femër shqiptare qe është paraqitur ne MTV dhe Vivo.Ajo karrierën muzikore kishe filluar nga fëmijëria ,duke ecur ne hapa te suksesshëm, ajo ndoqi ëndrrën e saj duke shprehur gjithë pasionin dhe dashurin për muzikën ajo arriti drejt suksesit ,ku sfidat ishin e pashmangshme !

Tregona pak për fillimet e karrierës tënde, edhe pse e dimë që keni nisur ne mosh te re. Pse pikërisht këngëtare?
-Kam filluar prej kur kam qene e vogël. Muzika ishte pasioni im gjithmonë.
Arti ka lëvizur ne mua në shumë mënyra. Imagjinata ime ka qenë e nxitur, kam qenë shpesh here konfuze nga arti dhe ajo shkaktonte n’mua të mendoj, te qesh, te qaj dhe ne fund fundit ta kuptoj jetën ne ketë bote.

 Dhe kështu ja fillova te shkruaj poezi gjithashtu edhe kjo shkaktonte te merrem me shkrimin e këngës, unë sot jam këngëtare edhe kompozitore,por kam pasur edhe një ëndërr tjetër te bëhem gazetare, producente dhe shkrimtare,te gjitha këto janë te lidhura me televizionin.

Keni pasur mbështetje për të ecur në këtë rrugë që ke nisur?
-Po. Motra ime Ylfete Kuqi me ka zbuluar talentin tim ne muzike , Po gjithashtu kam pasur perkrahjen e familiarve.

Jashtë Muzikës si nis një ditë e zakonshme për ju?
-Ne mengjes me kafe dhe lajme te dites, punet e shtepis dhe femive, pastaj filloj punen si mesuese.

Rozana Radi, shtatzene?

Ka pak kohë që çifti i ri shou-biz shqiptar ka nisur të bashkëjetojë. E kemi fjalën për këngëtaren Rozana Radi dhe reperin Mc Kresha, të cilët kanë lënë qytetet e tyre të lindjes dhe thuhet se kanë marrë një apartament në Prishtinë.

Por, mes disa zërave që e kanë takuar dhe e njohin nga afër Rozana Radin, flitet se këngëtarja është shtatzënë. Megjithëse ky lajm, që duket ende si thashetheme dhe nuk është ende i konfirmuar, por edhe nëse është e vërtetë çifti nuk duhet ta fshehë këtë gjë, pasi fëmijët janë bekimi më i madh që vijnë nga Zoti./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rozana Radi, pregnant?

There is little time the young couple show-biz has begun to attach Albanian. We're talking to singer and rapper MC Rozana Kresha Radi, who left their native cities and states have taken an apartment in Pristina. But, among several items that have met and know closely Rozana Radin, talk the singer is pregnant. Although this news, which seems still as rumor and not confirmed yet, but even if the couple really should not hide this thing, because children are the greatest blessings come from God./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online