All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 24 March 2012

Gjira me Demonstrata ne muzike ( Video and Text)


Ky eshte teksti i kenges me te re te kenduar nga Gjira, ndersa me poshte keni mundesi te shihni edhe videoklipin.

Texti:
Do kanë mendu qe s´vi apet
E do tjera kanë ra n´siklet
S´di çka po tuten unë jam veç vet
Shote Galica guess who's back

Do janë tuj m´ gju
po askush s´pom rrokë
lypa përmbajtje
po ti s´kishe kokë

E po na thrrasin „Hej moj, hej, ku je!"
armiqt po plasin, zgjidhje nuk po gjejnë
Kush s´do t´na ndalë më, këtë rrugë e kemi zgjjedh
për kët do t´ vdesim si për këtë atdhe

Muzikë - demonstrata
anti bajata
anti komercial
anti bitchy style

Ledina Çelo hyn serish ne hit-parade gjerman

Vetëm 2 vjet më parë, Ledina Çelo tentoi dhe ia doli mbanë. Realizoi këngën “Dangerous”, me një klip europian dhe ja, ajo hyri për herë të parë në hit-parade-n gjerman. Ambicia tashmë është rritur edhe më… pavarësisht detyrave si nënë, muzika vazhdon të jetë muza e artistes përfaqë- suese e Shqipërisë në Eurovizion.

Pikërisht kënga e saj më e re “Can you touch me baby” është bërë pjesë sërish e hit-parade-t gjerman, ndërsa pretendimet e Ledinës janë rritur edhe më shumë. “Dëshira ime është që tashmë që kënga ka hyrë në mes të 100 këngëve më të mira në Gjermani, të arrij të jem në 20-she”.

Sigurisht, nëse hyn në këtë pjesë të hit-parade-t, Ledina do të kishte fatin e shumë këngëtarëve europianë, të cilët nënshkruajnë kontrata me kompanitë e mëdha muzikore. Ne urojmë që kjo dëshirë e Ledinës të bëhet realitet, ndërsa këtë të diel këngën e sipërpërmendur do të kemi mundësinë ta ndjekim në një interpretim të veçantë në skenën e “X Factor Albania”, ku Ledina do të jetë e ftuar speciale e mbrëmjes!/Koha Jone/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledina Çelo comes back to hit-parade German

Flori dhe Elvana, çifti me i mire ne skene!

Pavarësisht gjithë thashethemeve që kanë rrethuar miqësinë e tyre disa vjeçare, një gjë është e sigurt se Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi janë çifti më i suksesshëm artistik. Dyshja që funksionin prej vitesh ka sjellë në tregun muzikor superhite duke shënuar rekordet më të mëdha në muzikë.

E demonstrojnë këtë fakt edhe më shumë albumet e tyre, të cilat patën një boom shitjesh, ndërsa të njëjtën energji kanë përcjellë edhe në mitingun e 22 shkurtit, kur së bashku kanë interpretuar versionin e realizuar prej Florit, “Xhamadani vija-vija”.

Ndërkaq, Elvana pritet të nisë një sfidë të re së shpejti, atë të konkursit të kërcimit në një show televiziv. /Koha Jone/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flori and Elvana, best couple on stage!

Gjira: “Njerëzit nuk duhet t’i keqkuptojnë mesazhet e mia”

Intervistë me këngëtaren Gjira

 E njohin të gjithë si Gjira, por emri i saj është ende më i bukur, Argjira Kajtazi, e cila vjen sot në këtë intervistë me një lajm të veçantë. Ajo sot e promovon videoklipin më të ri, me titull “Muzikë demonstrata”.

 Por, cili do të jetë mesazhi i radhës i këngëtares, e cila tronditi si një tërmet skenën muzikore shqiptare me një stil krejt të veçantë. Lexojeni për më tepër intervistën!

“Kosova Sot”: Gjira është dhe një këngëtare humaniste, me shpirt prekës, përveçse “rebele”?
Gjira: Unë nuk jam “rebele”, sepse e kam përdorur në këngët tjera një gjuhë muzikore të drejtpërdrejtë,  të cilën estrada jonë nuk e ka pasur së paku në këtë mënyrë, dhe atë nga një femër deri më tash! Kjo vetëm e tregon që unë e përjetoj atë që e them dhe ndoshta një ironi me tone kritike, e dëgjuar për herë të parë, kështu mund të tingëllojë edhe si një rebelim!

Friday, 23 March 2012

Noizy: “Rendesi ka se flasin e jo cfare thone” (Video)

Ka qenë reperi i njohur Noyzi, i cili është rrëfyer në programin “Top Koha” në KTV, përballë prezantueses simpatike Albba Morina. Reperi nga Durrësi ka treguar për punën e tij, dhe për këngën e fundit në bashkëpunim me Eni Kocin, një këngë shumë e kërkuar edhe në Kosovë.

Por gazetarja ka dashur ta ngacmojë pak edhe për thashethemet të cilat për reperin janë të shumta, por që sic tha ai nuk e shqetësojnë shumë, mjafton që të tjerët flasin kjo ka rëndësi , por jo se cfarë ata flasin. Noyzi ka treguar se mërzitet pak kur këto thashetheme prekin anëtarët e familjes së tij, e vetëm në këtë rast ai reagon dhe jep komente për të treguar të vërtetën./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy: "It is important not to speak of what they say"

Has been known rapper Noyzi, which is recounted in the "Top Time" on KTV, opposite the charming presenter ALBBN Morina. Rapper from Durres has shown his work, and for the last song in collaboration with Eni Koci, a very demanding song to Kosovo.

Adelina Ismajli luan me look, apo me lajm

U cuditëm kur e zbuluam këtë foto që sipas informacioneve ishte bërë aty nga fundi i shkurtit, apo fillimi i marsit nga fotografi i njohur Arton Humolli. Duket apo nuk dallohet që është në këtë foto këngëtarja Adelina Ismajli, e cila vjen me një look të ri, me flokë të shkurtër.

Një foto që shumë prej atyre që e kanë parë janë habitur dhe nuk e kanë besuar se mund të jetë këngëtarja e njohur. Megjithëse nuk dihet nëse është e vërtetë që Adelina mund të ketë prerë flokët, apo don që të jetë sërisht lajm në media me këtë foto. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina plays with look, or with news

Were surprised when we found this picture that according to information was made ​​near the end of February or beginning of March by files known Humolli Arton. Appears or is not recognizable in this picture këngëtraja Adelina, which comes with a new look with short hair. A picture that many of those who have seen are surprised and did not believe that can be known singer. Although not known if it is true that Adelina can have hair cut, or wants to be back in the news media with this picture./Albavipnews/

Niko Komani: 24 Ore me Tunen! [VIDEO]

Niko Komani Tuna
Niko Komani: 24 ore me Tunen!

Tuna (Altuna Sejdiu) eshte nje personazh shume i njohur per publikun, jo vetem per zerin dhe kenget e saj, por edhe stilin unik. Gjithmone e vecante ne stilin e saj, qe ne fillimet e karrijeres; nje stil rebel, atehere ishte revolucion kur sillej nga nje vajze.

Kete te diel kisha mundesine te qendroja me Tunen 24 ore, sepse isha stilisti i veshjes qe tuna zgjodhi per te performuar ne “X Factor Albania”. Duhet te dini qe Tuna eshte shume e fiksuar pas veshjes, deri ne detajet me te vogla. Ajo ishte gjate gjithe javes ne kontakt me mua. Me dergonte foto cdo dite qe te shihja a ishin ne rregull detajet e veshjes apo jo.

Mund te them qe Tuna ka shume shije ne veshje dhe mund te ishte nje “fashion guru” ne industrine e modes, por angazhimet e teperta nuk i lejojne shume kohe ne dispozicion te merret me kete gje.

Denisa Laska ne klip me modelin e njohur Marjan Zefi (Video)

Denisa Laska në klip me modelin e njohur Marjan Zefi

“Më fal ti zemër” është titulli i këngës më të re, e cila këto ditë ka ardhur me një video interesante nga këngëtarja Denisa Laska.

Video është e kombinuar me vajzën simpatike dhe bionde, sic është vetë këngëtarja, ndërsa në të shihet një nga modelët e njohur shqiptar Marjan Zefi, i cili luan rolin e së dashurit të vajzës në këngë, ku të dy rrotullohen rreth një zemre e cila kërkon faljë në dashuri. Klipi është punuar nga produksioni “Max Productions”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Denisa Laska in clip model of Marjan Zefi

"I'm sorry to the heart" is the title of the new song, which these days come with an interesting video from singer Denisa Laska. Video is combined with the charming girl and blonde, as is the singer, as seen in a model of known Marjan Zef, who plays the boyfriend of the girl in the song, both revolve around a heart that seeks forgiveness to love. The clip is made ​​of production "Max Productions"./Albavipnews/

Lil Vlora serisht nje kenge me Jboi

Reperja e njohur Lil Vlora së shpejti planifikon të sjellë një këngë dhe një video në bashkëpunim me anëtrain e grupit G.UNIT, JBoi. Reperja ka treguar për ne se artisti ihuaj ka qenë i kënaqur me realizimin e këngës “My Money” dhe e ka pranuar sërisht me shumë kënaqësi një tjetër bashkëpunim.

 Jboi ka dëgjuar sërisht ritmin e një këngë të re dhe tashmë ka pranuar që të punojë sërisht një këngë për Lil Vlorën, pasi sic tregon edhe këngëtarja shqiptare kënga e parë e tyre ka pasur sukses dhe është dëgjuar shumë nëpër clube të Los Angelos, New York./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lil Vlora again a song with Jboi

Known rappers Lil Vlora soon plans to bring a song and a video in collaboration with the group anëtrain G.UNIT, JBoi. Milestone has indicated to us that ihuaj artist was satisfied with the realization of the song "My Money" and has received much fun again with another collaboration. Jboi pace again heard a new song and has already agreed to work again a song for Lil Vlora, because as shown by the Albanian singer's first song has had more success and is heard through the Club of Los Angeles, New York ./Albavipnews/

Thursday, 22 March 2012

Tika Ivezaj, modelja e pare shqiptare ne “Victoria Secret”

Megjithëse ajo është zonjë, është e martuar, nuk i pengon fakti që të jetë një supermodele e kërkuar kudo. Bukuroshja nga Mali i Zi, Tika Camaj Ivezaj, është modelistja e parë shqiptare që sfilon për ‘Victoria Secret’, por jo vetëm ajo ka qenë imazh i shumë kompanive më të njohura të botës.

Modelja e famshme, me një elegancë të përshtatshme për pistat e modës, ka vjet që jeton në Amerikë, ndërsa është një mikeshë shumë e mirë e bukuroshes tjetër shqiptare, Afërdita Dreshaj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tika Ivezaj, the first Albanian model "Victoria Secret"

Although she is lady is married, does not preclude the fact that a supermodel is required everywhere. Beauty of Montenegro, Tika Ivezaj Camaj is the first Albanian modelistja sfilon for 'Victoria Secret', but it was not just an image of many companies recognized the world. Modelistja popular, with a suitable runway chic fashion, has years of living in America, and is a very good friend of another Albanian Beauty, Untitled./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Ilaçi i Vjollca Haxhiut

E qetë dhe shumë e lumtur për suksesin që po korr kënga e saj, falë bashkëpunimit me këngëtarin e madh, Sabri Fejzullahu.

Kjo ishte ajo që shihet në sytë e këngëtares kosovare, Vjollca Haxhiu, e cila në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio ka treguar se si arriti të ketë këtë bashkëpunim që rezultoi si një rikthim i fuqishëm, me një nga idhujt e saj, këngëtarin e madh. Madje, Vjollca mbante mend edhe datën 23 korrik të vitit 2011 kur lindi ideja e këtij bashkëpunimi për këngën “Ilaçi im”.

Ndërsa, kur ne e kemi ngacmuar se cili është ilaçi i saj për të qenë e lumtur, këngëtarja ka treguar se familja dhe shoqëria e saj e bëjnë atë të jetë gjithmonë mirë. Vjollca në këtë program ka treguar se së shpejti do të ketë edhe një këngë të re, ndërsa bashkëpunimet do të vazhdojnë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Medicine of Vjollca Haxhiu

Shpat Kasapi pelqen te injoroje genjeshtaret

Këngëtari i njohur dhe atraktiv, Shpat Kasapi, vjen sot në rubrikën tonë, ku ne i mësojmë pëlqimet dhe gjërat që ai nuk i do t’i bëjë, ose si pëlqen t’i ketë në karakterin e tij.

Është e pamundur që ai të reflektojë mërzitje, pasi ndoshta dhe mimika e tij është që të buzëqeshë, ndërsa gjatësia e tij tregon edhe se këngëtarit i ka pëlqyer të luajë basketboll, madje nëse nuk do ishte këngëtar, do të ishte një lojtar i mirë i këtij sporti të preferuar.

Por, në raste të veçanta, Shpati thotë se nuk e pëlqen kokëfortësinë e tij, ndërsa njerëzit që gënjejnë ai nuk i do dhe i injoron. Ndërsa, pëlqen të jetë gjithmonë mik me njerëzit e mirë dhe gjithmonë e thotë se e do besimin dhe fenë e tij./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shpat Kasapi likes to ignore liars

Known singer and attractive, Dragonforce, arrived today in our section, where we teach the things he likes and will not do, or as I like to have in his character. It is impossible for him to reflect boredom, after perhaps its mimics is to smile, and its length shows that the singer liked to play basketball, even if there was a singer, it would be a good player this favorite sport.

But, in special cases, slope means that does not like his stubbornness, and people who lie and he ignores the will. While I like to always be good friends with people and always says he wants his faith and belief./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Arta Halili ne Suedi, garon ne konkursin "Miss Bota 2012"

Arta Halili
Arta Halili garon ne Suedi per Miss Bota 2012

Arta Halili nga Ferizaj , eshte duke garuar ne Suedi per te fituar mundesine qe ta perfaqesoj vendin ne ‘Miss Bota 2012’.

Arta momentalisht eshte ne rruge te mire per te fituar, pasi tani eshte ne vendin e peste derisa ne ate te parin eshte nje vajze tjeter nga Bosnja.

Bukuroshja kosovare Arta kerkon ndihmen e te gjitheve per ta mbeshtetur ate ne kete gare.

Mjafton te klikoni ketu dhe t'i beni 'Like' bukuroshes Arta Halili. /telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Halili Arta in Sweden competing for Miss World 2012

Ferizaj gold Halili, is competing in Sweden to win the opportunity to represent the country in 'Miss World 2012'.Arta is currently the best way to win, because now is in fifth place until the first one is another girl from Bosnia.Golden Beauty Kosovo requires the help of everyone to support him in this race.

Just click here and do 'Like' Beauty Arta Halili. / telegraph / ]]

Dorina Leka me ne fund kendon shqip (Video)

Eshtë dashur që ajo të vinte në “X Factor Albania” që të performojë në gjuhën shqipe. Kjo është Dorina Leka, vajza e kantautorit të njohur shqiptar Gjergj Leka, e cila ka qenë e ftuar speciale në “X Factor Albania” dhe më në fund pas performancës me prezantuesen Alketa Vejsiu, ka kënduar si një Vace Zela e madhe, këngën “O ku ka si ti moj Shqipëria ime”.

Shikoni videon, ne u emocionuam dhe ju do te perjetoni te njejten emocion, sidomos ne kengen shqip.

Në fakt megjithëse ka pasur disa probleme kur fliste shqip, Dorina ka bërë që të gjithë të përlotën dhe është duartrokitur dhe ka ngritur në këmbë edhe jurinë. Kujtojmë që Dorina në “X Factor Italia” ka qenë një nga më të mirat e këtij spektakli./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dorina Leka finally sings Albanian
It is supposed that it came to "X Factor Albania" to perform in Albanian. This is Dorina Alexander, daughter of the famous Albanian kantautorit George Alexander, who has been invited specilae the "X Factor Albania" and finally after the performance with prezantuesen Accident, sang like a great Vace Zela, the song "O where there as you Love My Albania ".

In fact, although there were some problems when speaking Albanian, Dorina has made all the përlotën and is acclaimed and has set foot in the jury. Dorina remember that the "X Factor Italia" has been one of the best of this spectacle./Albavipnews/

Arianit Bellopoja eliminohet nga X Factor, fansat akuzojne per mosmundesine e votimit nga Kosova...

“X Factor Albania” qon peshe

Sipas shumices se shikuesve, ai ka kenduar mrekullueshem dhe nuk e ka merituar eliminimin e se dieles mbrema. Konkurrenti nga Prishtina, Arianit Bellopoja, eshte i eliminuari i dyte ne spektaklin e zbulimit te talenteve muzikore “X Factor Albania”.

Bellopoja, i cili eshte i vetmi konkurrent nga Prishtina, ka lene garen, kjo fale votimit me telefon qe ben publiku i ketij programi televiziv, i cili shfaqet ne televizionin “Klan”. Por, shume prej njerezve ajo cka nuk i ka bindur ka qene gabimi ne linjat telefonike per votim nga Kosova, gjegjesisht nderrimi i numrit votues nga Kosova 15 minuta perpara fillimit te spektaklit. Kjo si duket i ka hutuar shume adhuruesit e Bellopojes.

“Nuk e di ne cfare kriteresh gjykoni ju zerat, por ju siguroj se Arianiti kendon bukur. Pse ai doli nga spektakli, eshte se te dy linjat votuese nga Kosova kane pasur probleme, numri i vjeter nuk ka punuar, ndersa numri i ri here eshte shqiptuar gabim e madje nuk eshte treguar fare se ka nderruar. Ne nuk kemi ditur as ku ta votojme”, shkruan njeri nga fansat ne faqen zyrtare te ketij spektakli ne Facebook.

Lori tani ka nje deshire, te krijoj familje...

Lori mendon shume para se te vendos

Edhe pse eshte nje kengetare mjafte e suksesshme Loreta Kacka- Lori, eshte mjafte e kujdesshme ne marrjen e disa vendimeve qe kane te bejne me jeten e saj private. Ajo eshte e dhene pas familjes, mbase deshire e saj eshte krijimi i nje familje te shendoshe me nje njeri qe do t’i sillte kenaqesi ne jete, por te cilin thote qe ende se ka takuar.

“Deri me tani me jane realizuar deshira te shumta te cilat kane te bejne me personalitetin tim dhe me profesionin. Mirepo e vetmja deshire qe do te doja ta kisha tani eshte krijimi i familjes, te cilen une e quaj te shenjte. Familja eshte shume e rendesishme per mua dhe per kete duhet te mendohem mire para se te vendos. Nuk mund te vendos me nje njeri pa e njohur mire, sepse jeta eshte e gjate dhe duhet te zgjedhe mire para se te vendos”, ka thene ajo per “Zeri”.

Lori shpreson qe ne te ardhmen te kete sukses dhe fat edhe ne jeten sentimentale ashtu sic ka pasur deri me tani ne fushen e kenges. /k.bajrami/zeri/

Adelina Tahiri: Dua te tregoj talentin tim ne vallezim...

Adelina mohon lidhjen me Gold AG

Edhe pse jane pare duke qendruar prane njeri-tjetrit, ndonese kane mbajtur edhe disa koncerte bashke ne Zvicer, Adelina Tahiri thote qe nuk eshte ne lidhje me Arian Agushin apo Gold AG sic e njohin te gjithe.

Ajo nuk preferon te flase shume per jeten e saj private, por na le te kuptojme se ka dike ne zemren e saj dhe personi ne fjale nuk eshte fytyre publike.

“Edhe pse perflitet shume per jeten time private, asnjehere nuk kam preferuar te tregoj dhe te jem e hapur ne opinion. Sa i perket Arianit per te cilin thone se e paskam te dashur, kjo nuk qendron, sepse ne fakt une ate po e takoj per te dyten here dhe nuk mund te nise nje lidhje dashurie me nje person qe e kam takuar dy here ne jete. Megjithekete nuk eshte e domosdoshme qe i dashuri im te jete person publik, mund te jete edhe nje djale i rendomte”, ka thene ajo per “Zeri”.

Adelina tani ka nisur punen e saj ne show-n televiziv “Dancing with the Stars” qe pretendon te arrije suksese.

Nora seksi e me taka edhe ne maje te motorrit

Këngëtarja seksi si duket modës dhe të veshurit “hot”, nuk i ndahet edhe atëherë kur duhet të jetë më sportive. Kjo është këngëtarja Nora Istrefi, që sic po e shikoni edhe në motorr ka hypur me taka.

Mendohet dhe padyshim se djali që i jep motorrit është i dashuri i saj, Roberti, se ndryshe do të ishte ky lajmi, por që Nora të paktën e ka respektuar rregullin, se për siguri duhet kasketë në kokë, dhe këtë e ka vënë.

Mund të ishte edhe drejtuesja e motorit Nora, por ndoshta atëherë do të duhet që vërtetë të mendohej për këpucët e saja, që duhet të ishin të sheshta./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sexy Nora  in heels and on top of the motorcycle

The sexy singer looks as fashion and dressing "hot", not left even when should be more sporty. This is singer Norah Jones, who look as if the engine has dun even in heels. And obviously thought that the guy that gives the engine is her boyfriend, Robert, otherwise it would be this story, but Nora at least respected the rule, that certainly seems to poke at the time, and this has been. Can also head of the engine was Nora, but maybe it will have to really think over her shoes, which should be flat./Albavipnews/

Ornela Bregu: Adoleshenca ime...

Majlinda nje nene e dyte. Rrobat m'i merrte ajo mua ngaqe dilja shpesh jashte shtetit

Ornela Bregu: Im shoq, pa me takuar, i tha te emes: Kjo do te jete nusja ime

Jemi njohur heret me Ornela Bregun, bukuroshen e buzeqeshur shqiptare qe prej shume vitesh na ka dhene mundesine ta shohim nga ekrani, qofte duke kenduar apo duke prezantuar. Duket se njohjet e hershme jane pjese e vete Orneles, e cila njeriun e jetes e ka takuar kur vraponte per t’u futur ne godinen e “Liceut Artistik” ne kryeqytet. Pas vajzes se lirshme para kamerave, fshihej nje artiste e ndrojtur qe ishte gjithmone ne perpjekje per t’i bere gjerat mire dhe ia ka arritur. Sot ajo eshte nene dhe zonje shtepie, e teksa flet me te prape duket si bukuroshja e ndrojtur e liceut, e lumtur per gjithcka ka bere pa u penduar per asgje dhe e gatshme per te treguar historine e saj te gjimnazit, qe ka qene shume me e vecante se e disa te tjereve...

Gazeta Paloma shpall Elvis Gjinin "Mister Big Brother Albania"...

Mister Big Brother: Elvis Gjini (BB5)

Kemi marrë përsipër këtë numër një detyrë shumë të vështirë: do të shpallim miss dhe mister “Big Brother” të të pestë edicioneve që janë zhvilluar deri tani. E dimë që kjo nuk do të jetë punë e lehtë, jo për ne se ne i kemi shumë të qarta në mendjen tonë pozicionet, si për femrat, ashtu edhe për meshkujt, por jemi të sigurt që do të ketë shumë të pakënaqur nga publiku, i cili, sidomos në çështjet lidhur me “Big Brother”, është shumë i ndjeshëm. Që të mos ketë kontestime, po ju tregojmë që në fillim se përzgjedhja do të bëhet për pamjen e jashtme, megjithatë, siç ndodh shpesh në konkurse të tilla bukurie, edhe tipare të tjera do të luajnë rolin e tyre, si zgjuarsia, eleganca, fotozhenia etj...

Nora Istrefi nuk kursen per veshje...

Nora sa modeste aq edhe provokuese

Gjithnjë duket bukur, sa modeste aq edhe provokuese në veshjet e saj. Nora Istrefi shpenzon mjaftë shumë në veshje, ajo ka thënë se preferon që në skenë të duket sa më bukur dhe të tërheqë vëmendjen e publikut, andaj nuk kursen.

“Veshjes skenike i kushtoj mjaftë rëndësi, madje kur është në pyetje ndonjë veshje e bukur nuk kursej fare. Veshjet skenike dëshiroj t’i kem sa më seksuale, të veçanta”, ka thënë ajo për “Zëri”.

Nora nuk e mohon faktin se në Kosovë ka disa kreatorë të mirë, prej të cilëve ajo furnizohet kryesisht për veshje skenike. Ndërsa me veshjet e përditshmërisë furnizohet më shumë jashtë vendit. /k.b./zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora as modest as it is provocative

Bukuroshja Almeda Abazi ne "Survivor": Tri dite pa buke!

Almeda Abazi ne “Survivor”: Tri dite pa ngrene

Bukuroshja shqiptare Almeda Abazi ka pak dite qe ka nisur eksperiencen e saj jo te lehte ne reality-show-n “Survivor”, qe zhvillohet ne Republiken Domenikane. Almeda, Miss-i me tre kurora (“Miss Tirana”, “Miss Shqiperia” dhe “Miss Globe International”), ka lene pas nje pervoje te kendshme ne “Dancing with the stars Turkey”, ku arriti te shkonte deri ne finale dhe po i njejti produksion i beri ftesen per te marre pjese ne radhet e personazheve VIP ne kete gare mbijetese. Ne nje prej videove te lancuara se fundmi, Almeda tregon per fatin jo te mire qe po kalon skuadra e saj, e cila ka humbur dy lojtare, nderkohe qe thote se eshte shume e uritur, sepse sic shprehet ajo ne turqisht “prej tre ditesh nuk kam futur gje ne goje, gje qe ka bere qe te me binte sheqeri”.

Wednesday, 21 March 2012

Gazeta Paloma shpall Mimoza Krasniqin "Miss Big Brother Albania"...

Miss Big Brother: Mimoza Krasniqi (BB2)

Kemi marre persiper kete numer nje detyre shume te veshtire: do te shpallim miss dhe mister “Big Brother” te te peste edicioneve qe jane zhvilluar deri tani. E dime qe kjo nuk do te jete pune e lehte, jo per ne se ne i kemi shume te qarta ne mendjen tone pozicionet, si per femrat, ashtu edhe per meshkujt, por jemi te sigurt qe do te kete shume te pakenaqur nga publiku, i cili, sidomos ne ceshtjet lidhur me “Big Brother”, eshte shume i ndjeshem. Qe te mos kete kontestime, po ju tregojme qe ne fillim se perzgjedhja do te behet per pamjen e jashtme, megjithate, sic ndodh shpesh ne konkurse te tilla bukurie, edhe tipare te tjera do te luajne rolin e tyre, si zgjuarsia, eleganca, fotozhenia etj. Gjithashtu, do te kete nga nje perfaqesues per cdo edicion, me perjashtim te BB2, ku e kishim te pamundur te zgjidhnim vetem nje vajze. Jeni kurioze te mesoni renditjen?

Ermali i BB5: “Femrat objekt seksi”

Vazhdon aventura interesante e banorëve në reality-shou shqiptar “Big Brother 5”. Një nga provat e spikatura dhe që ka ngjallur nostalgji dhe pse jo reflektim të madh ka qenë edhe rrëfimi i protagonistëve për ndonjë person, të dashur që e kanë jashtë dhe marrëdhënia me ta.

 Duke ditur se janë krijuar çiftet ndoshta më shpejt se sa duhet në këtë edicion, përmendim rastin e Françeskës dhe Ermalit, kur ky i fundit e ka bërë që të qajë me historinë e tij, për vajzën që e ka dashur dhe që e pret jashtë misterin, bionden nga Vlora.

Por, Ermali ka treguar se në përgjithësi femrat i ka parë si objekt seksi, e që ndoshta e njëjta gjë po ndodh edhe në rastin e Françeskës. Kështu, kjo thënie që ka nisur të debatohej gjerë e gjatë më tej./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ermali of the BB5: "Women sex object"

Alisa Braho e "Promozone", Intervista [PALOMA]

photo: armand sallabanda
Te qenit e bukur shpesh me ka prishur pune, por bukuria ka edhe anen tjeter te medaljes!

Per te gjithe ata te rinj, te cilet sapo kthehen nga shkolla ne dreke, ulen para televizorit dhe zgjedhin te kalojne nje ore duke u argetuar ne shoqerine e “Promozone” ne Tv Klan, me siguri qe emri dhe portreti i Alises jane te njohur. Bjondia bukuroshe, me te foluren e saj lozonjare dhe me stilin e vecante dhe gjithmone trendi ka arritur qe brenda pak kohe te behet nje figure e njohur, por edhe mjaft e pelqyer, sidomos nga te rinjte qe jane dhe targeti i cili ndjek me se shumti emisionin qe ajo drejton cdo dite. Ne kete interviste jemi perpjekur ta njohim me mire kete vajze simpatike, e cila jemi te sigurt qe tani qe i ka futur kembet mire ne boten e televizionit, nuk do te dale me qe aty.

Alisa, po behen muaj qe ti je pjese e emisionit “Promozone” ne Tv Klan. Sa ka ndryshuar Alisa nga dalja e saj e pare ne ekran dhe deri sot?
-Ne fakt, mendoj se kete pyetje do ishte me e drejte t’ua drejtonit atyre qe me rrethojne. Por meqe po ma drejtoni mua do te thoja qe ka pasur ndryshime te vogla ne look-un tim, por jo me shume.

Elvana Gjata serish ne “Balkan's Music Awards 2012”

Edhe në edicionin e sivjetshëm ku artistët ballkanas do të përballen me një konkurrencë për këngët më të mira të një viti më pas, figuron emri i këngëtares Elvana Gjata.

Do të jetë konkretisht hiti i saj i verës së 2011, “Afër dhe larg” që është nominuar në “Best Music Video” për vitin 2011, ku realizimi i saj u bë nga produksioni “Threedots Music dhe Pro Video”. Organizatorët e këtij produksioni ku bën pjesë edhe këngëtarja kërkojnë mbështetje sa më shumë për këngëtaren shqiptare Elvana Gjata dhe videoklipin e saj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata again in the "Balkan's Music Awards 2012"

Even in this year's edition where Balkan artists will face competition for the best songs a year later, indicates the name of Linkin Park singer. Will be specifically its hit summer 2011, "Near and far," which is nominated in "Best Music Video" for 2011, where its realization was made by production "Threedots Pro Music and Video". Organizers of this production which is also the singer seek as much support for Albanian singer of Linkin Park and its video clip./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Bukuroshet shqiptare ne evenimentet e huaja

Nëse do të flisnim për bukuri, do të merrnin notë pozitive, pasi që të dyja megjithëse kanë diferencë të madhe në moshë, janë shumë seksi. Këngëtarja Bleona Qereti ndoshta e ka harruar se sa herë ka qenë duke parakaluar në tepihun e kuq në evenimente të ndryshme botërore.

E njëjta gjë ndoshta do të jetë edhe për modelen e famshme shkodrane Anxhela Martini. Vajzat shqiptare kanë edhe dy të përbashkëta të tjera, adhurojnë të jetojnë në Amerikën e largët, afër Hollivudit dhe janë tmerrësisht të dashuruara pas evenimenteve botërore, dhe nuk ngurojnë që të japin prononcime në mediet që janë të pranishme aty./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian Beauties foreign events

If we talk about beauty, will take positive note, as though both have big difference in age, have more sex. PAF Qereti singer has probably forgotten how much time has been overtaken on the red carpet at various events worldwide. The same probably will be for the famous model shkodrane Angela Martini. Girls have two other joint, live worship in distant America, near Hollywood and are terribly enamored of world events, and not reluctant to make statements to media that are present there./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Gold AG dhe Adelina Tahiri, nje shoqeri ndryshe...

Gold Ag dhe Adelina Tahiri, shoqeria ndryshe

Jane bere bashke per disa koncerte dhe shetitje, dy kengetaret e njohur Adelina Tahiri dhe rep-kengetari Gold Ag, i cili keto dite ka vizituar Shkupin, ku gjate gjithe kohes ka qene i shoqeruar nga kengetarja seksi, Adelina Tahiri. Shoqeria e tyre s’dihet se prej kur ka filluar, ndersa keto dite kane filluar te dalin hapur. Ata se bashku jane pare edhe ne aeroplan ne linjen ajrore per ne Zvicer, ku kane dhene se bashku edhe disa koncerte atje, ndersa nuk kane lene rastin te fotografohen se bashku ne cdo hap ku kane qene. Se kjo miqesi e dy kengetareve mund te jete dicka me shume duke kaluar edhe ne intimitet, tregon fakti se pyetjes sone nuk ka dashur t’i pergjigjet reperi Arian Agushi (Gold Ag), duke lene te kuptohet se mes tyre po zien dicka me shume se miqesia. Nese vertetohet se mes Adelines dhe reperit Gold Ag eshte krijuar nje lidhje intime, kjo do te jete lidhja e pare publike e reperit, ndersa kengetarja Tahiri ka lene prapa kraheve nje lidhje dashurie me futbollistin e famshem Lorik Cana. /blerand rexhepi/panoram plus/

Barbana Dini & Valer Kolnikaj ne versionin hot...

Barbana & Valeri ne versionin hot

Ai eshte model kurse ajo kengetare. Jane bere bashke perseri edhe pse jane miq, por kete radhe ne nje fotosesion te cilin e kane realizuar veren e kaluar, ndersa tani kane vendosur qe ta bejne publik. Valer Kolnikaj dhe Barbana Dini jane shfaqur ne nje version te nxehte e qe te dy fotosesionin e kane pasur me veshje plazhi. E meqe jane miq, nuk e kane pasur problem te pozojne krah njeri-tjetrit ne menyre aq provokative, sepse tashme dihet se Barbana Dini eshte ne lidhje serioze, kurse Valer Kolnikaj eshte i martuar dhe se shpejti pritet te behet baba. Ai, me bashkeshorten e tij Mandalenen, prezantuan Shqiperine ne eventin e bukurise ‘’Best Model of the World’’, qe u mbajt ne Sofje te Bullgarise nje vit me pare. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Barbana & Valeri in hot version

Misse Beqiri publikon foto me Anders Lindegaard...

Missé Beqiri publikon fotot me Anders Lindegaard

Vajza shqiptare, e cila cmendi publikun ne vendet skandinave me pozat nudo, eshte shume e perfolur fale lidhjes se saj me portierin e Manchester United, Anders Lindegaard. Keto dite ka vertetuar fjalet se cifti vertet eshte ne lidhje, duke publikuar edhe foton e pare se bashku. Cifti eshte pare se bashku ne shume vende, por ende nuk kishim fakte te mjaftueshme per te vertetuar lajmin se ata te dy jane bashke. Missé Beqiri eshte modele shume e suksesshme dhe e njohur ne vendet skandinave, perfshire ketu Danimarken, Suedine, Norvegjine dhe Finlanden, ku ka sfiluar per shume kompani atje dhe ka pozuar e zhveshur per shume revista te meshkujve. Ajo u be e njohur edhe tek shqiptaret, fale lidhjes me portierin Lindegaard. /panorama plus/

Inis Gjoni hap gjyq per atesine e vajzes...

Inis Gjoni hap gjyq per atesine dhe mbiemrin e vajzes se saj

Ka disa muaj qe eshte bere nene, nderkohe qe ka vazhduar te jete shume diskrete rreth jetes se saj. Por ama nje gje e ka ndare me publikun. Disa jave me pare, Inis Gjoni pranoi kamerat ne dhomen e vajzes se saj Coco Antonel, teksa e motra, edhe ajo shtatzene, Ingridi, ishte e ftuar te Rudina Magjistari. Por krahas kenaqesise qe i jep ardhja ne jete e vajzes se saj, Inisit keto dite i duhet te impenjohet edhe me disa procedura gjyqesore. Me daten 12.3.2012, Inis Gjoni, ne cilesine e paditeses, ka depozituar ne Gjykaten e Tiranes ceshtjen me nr. protokolli 9616, ku padit Gjendjen Civile te Njesise Bashkiake Nr. 7. Lloji i ceshtjes eshte “Padi te tjera (ceshtje familjare)”. Objekt i ketij procesi eshte vertetimi i atesise se femijes Coco Antonel Gjoni dhe detyrimi i Zyres se Gjendjes Civile Nr.7 Tirane te beje regjistrimin e atesise se femijes, i cili te marre per emer ati ate te babait te saj biologjik, Armando Andoni (Arben Selimi) dhe per mbiemer, ate Andoni. Gjyqtari i ceshtjes do te jete Vjosa Zaimi. /panorama plus/

Graciano thote se ka bere seks me Lorenen [VIDEO]

Graciano thote se ka kryer marredhenie seksuale me Lorenen...

Graciano, Lorena, Franceska, Meti, Arberi dhe Anila ndodhen ne oborr dhe bisedojne per marredheniet ne cift. Graciano thote se ai dhe Lorena kane vendosur qe te mos jene me bashke sepse nuk ishte e kendshme qe ata t’i bashkonte vetem nata dhe keshtu sonte Lorena ka fjetur vetem. Franceska thote se pyetjet qe bejne disa nga banoret jane absurde ne lidhje me ato qe mund te kene ndodhur brenda nje cifti ne shtepi. “Nese ju intereson hajdeni dhe shiheni poshte jorganit se cfare behet” thote Franceska. Graciano nga ana tjeter nuk mendon si ajo dhe fillon te flase per marredhenien e tij me Lorenen.

Adelina Berisha din te gatuaje shume mire

Edhe pse di të përgatisë vetëm makarona, këngëtarja Adelina Berisha në të ardhmen shpreson të mësojë përgatitjen e më shumë gjellërave.

“Me shumë dëshirë përgatis makaronat, jam shumë e dhënë pas tyre dhe asnjëherë nuk përtojë t’i përgatis. Falë mamit unë di t’i gatuaj shumë mirë. Mirëpo besoj se kjo nuk mjafton sa duhet sepse duhet mësuar edhe për shumë ushqime tjera. Por megjithatë shpresoj që me kohë do t’i mësoj të gjitha, e kryesisht ato që më pëlqejnë më së shumti”, ka thënë ajo për “Zëri”.

Adelina shijon edhe ushqimet tradicionale, ku në mesin e tyre edhe turshitë.“Ushqimet tona tradicionale, si flijat dhe pitet, më pëlqejnë shumë, por jam e dhënë edhe pas turshive, që shpresoj se në të ardhmen do të mësoj t’i përgatisë”, shton ajo./Zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adelina Berisha to cook very well know

Vlash, na kthe leket qe na ke borxh!

Eshte e gjate lista e personave te cilet, kur kane pare Vlashin brenda shtepise se “Big Brother”, kane menduar; Neve na ke leke borxh, s’ka turp shkon e futet aty brenda! Mesa duket, nje nga aktivitet e preferuara te Vlash Martikes jashte shtepise se “Big Brother” ka qene t’u marre leke borxh biznesmeneve te ndryshem.

Dhe nuk behet aspak fjale per shuma te vogla, perkundrazi, ne loje jane shuma te medha parash. Ja se cafre na ka treguar nje biznesmen, i cili eshte nje prej viktimave te tij: “Vlashin e kam njohur krejt rastesisht.

Ai m’u fut mik qe te sponsorizoja nje nga spektaklet e modes qe organizonte. Pasi biseduam, pranova. Por nuk mjaftoi kaq, me mirebesim me kerkoi edhe nje shume parash borxh, serish duke futur ne mes spektaklin dhe duke me thene, bashke me pjesen tjeter te stafit, se do te m’i kthenin shume shpejt.

Kane kaluar dy vjet dhe ato leke ende nuk i kam marre. Prandaj kur e pashe te futej aty brenda gjeja e vetme qe mendova ishte: “Si nuk kane turp keta njerez! te isha une ne vend te tij do te isha mbyllur ne shtepi e s’do dilja per gjithe jeten, sepse mesa kam degjuar une nuk jam i vetmi ndaj te cilit Vlashi ka borxhe te tilla”, – tregon biznesmeni, i cili preferon te mbetet anonim.

Tuesday, 20 March 2012

Zanfina Ismajli: Une si Angelina Jolie...

Zanfina Ismajli: I doja buzet si te Angelina Jolie, ndaj i fryva

Kengetarja seksi Zanfina Ismajli ka qene shume e komentuar se fundmi ne lidhje me operacionet plastike qe ka kryer ne trupin dhe fytyren e saj, por ajo vete ka hedhur poshte cdo spekulim, duke sqaruar se ka guxuar te fryje vetem buzet, asgje me teper. “Ka qene deshire e hershme e imja qe te kisha buzet e trasha, ndoshta edhe nga ndikimi i aktoreve si Angelina Jolie, pra ka qene nje ndikim hollivudian. Kam qene e bindur se do isha 100 per qind e lumtur kur te mbushja buzet”, ka pohuar motra e vogel e kengetares Adelina Ismajli, Zanfina. Sipas saj, ky veprim qe eshte komentuar shume ne media prej muajsh, nuk eshte operacion, eshte thjesht nje nderhyrje e vogel me shiringa, qe e ka realizuar vitin e kaluar. “Kur kam theksuar se efekti zgjat rreth 5-6 muaj, njerezit kane qene skeptike sepse buzet e mia jane dukur ndoshta te ekzagjeruara ne fillim. Gjithsesi, kam dale ne perfundimin se nderhyrjet kirurgjikale nuk jane per mua dhe se kjo gje eshte e para dhe e fundit qe une kam vendosur te bej”, - ka shtuar kengetarja, e cila se fundmi ka hedhur poshte thashethemet qe jane shkruar mbi nje duet te ri te saj me Getoar Selimin, reperin e “Tingulli 3NT”.

Nora Istrefi zevendeson Elvanen ne koncerte...

Flori dhe Andy Gram ne koncerte zevendesojne Elvanen me Nora Istrefin

Gjate kohes qe Elvana do te jete pjese e spektaklit ‘’Dancing with the stars’’, Flori Mumajesi dhe Andy Gramm do te vazhdojne me suksesin e tyre dhe performancat ne vendet ku jetojne shqiptaret. Edhe pse fansave do t’u mungoje shume Elvana, Flori dhe menaxheri i tyre, Andy Gramm, kane menduar per nje zevendesim te Elvanes me nje tjeter kengetare, vetem per koncerte, te pakten deri ne kohen kur Elvana te mbaroje garen ne kercim.

E vetmja kengetare nga Kosova, e cila ka mbajtur raporte shume te mira me Florin, eshte Nora Istrefi, dhe pikerisht ajo do te zevendesoje Elvanen ne koncerte gjate kesaj periudhe, duke vazhduar keshtu me koncertin e radhes qe do te jete ne Suedi. /panorama plus/

Albi Nako: Nje kengetar qe nuk di te kercej eshte analfabet...

Albi Nako: Kengetaret tona hidhen si majmune e sperdridhen si lavjerrese

Gjinia e baletit eshte nje nga me te bukurat, impenjativet dhe fatkeqesisht me jeteshkurtrat ne boten e artit. Nje performance mirepritet, pelqehet, duartrokitet, komplimentohet, por pastaj vijon puna per koreografine e radhes dhe kenaqesia e saj i le vendin nje tjeter projekti. Kete ndjesi e ndan me ne koreografi i mirenjohur, nje nga me te suksesshmit (ne mos i vetmi) e diteve tona, qe i ka dhene jete cdo spektakli ne televizionin Klan, fale punes se tij dhe trupes se baletit, e cila eshte bere aktualisht nje nga shtyllat e forta te programeve televizive.

Persos programit “E diela shqiptare”, tashme koreografite e Albit i shohim edhe ne spektaklin “X Factor”, ku javes qe lame pas, ai, se bashku me trupen e tij te baletit, persos performancave te konkurrenteve realizoi nje nga koreografite tejet ekstravagante per interpretimin e kengetares Tuna. Nisur nga kjo, lind pyetja dhe shqetesimi i vazhdueshem, ndersa shohim artistet e kompletuar ne bote (ne muzike, performance dhe kercim), se sa te kujdesshem jane kengetaret shqiptare ne kete drejtim. Sa vemendje i kushtojne ata kercimit, dhe realizimit te performancave artistike. Pergjigja e Albit ne kete rast eshte me e drejtperdrejte se kurre dhe shpresojme qe te jete nje leksion qe do t’u sherbeje ne vijim kengetareve tane… per me teper le te ecim me kete interviste te kendshme me koreografin Albi Nako.

"Jericho" me "Gege Rock" ne Bruksel...

“Jericho” do te prezantohet me “Gege rock” ne Bruksel

Edicioni i gjashte i festivalit “Balkan Trafik 2012” qe mbahet ne “kryeqytetin e Evropes” e qe i dedikohet Ballkanit, ka lene vend edhe per rok-grupin e njohur kosovar “Jericho”. Katershja do te paraqitet ne Bruksel me kolazhin e tyre “Gege rok”.

“Balkan Trafik” eshte festivali qe bashkon kulturat e vendeve te ketij rajoni, ne zemer te Evropes dhe 45 minuta te mbremjes se 14 prillit i jane rezervuar bendit kosovar per performancen e tyre. Ata do te ndihmohen edhe nga kater anetare te tjere muzikante, qe do te performojne me zurna, tupan, sharki, daulle e kavall.

Petrit Carkaxhiu, anetar i grupit “Jerichos”, ka treguar se si ka vendosur kontaktin per te realizuar kete vizite.

Ulpiana Lama, Intervista... [TELEGRAFI]

“E DIEL-a” e Ulpianes!

Sociologia, politikologia, opinionistja fikse dhe moderatorja, Ulpiana Lama, se fundi ka filluar te shfaqet ne menyre vezulluese tek “E Diell” ne Top Chanel. Madje, do te thoshim se Ulpiana i ka dhene sharme ketij spektakli dhe i ka dhuruar me shume diell e shkelqim dhe ngrohtesi, por edhe rrezatim.

Me Ulpianen biseduam shtruar per shume ceshtje, duke filluar nga aktualiteti i punes se saj, per artin, politiken, medien, rikthimin ne Shqiperi, si dhe per formen e saj, bukurine e (pa)pare! Ja, edhe pergjigjet e saj!

Ulpiana, ju kemi pare kohet e fundit si opinioniste ne shown “E Diell” ne Top Channel. Si eshte nje e diel ne Top Channel?
Publiku e percepton zbavitese. E tille eshte edhe per ne. Ka teper pune, por eshte nje pune qe te shperblen emocionalisht. Formati sjell me te miren, ne me te mirin ekran shqiptar. Eshte nje program inteligjent, ku secili gjen dicka te pershtatshme per te. Verejme nje pergjigje jashtezakonisht pozitive te publikut ndaj dasmave. Cdo jave, nje krahine e caktuar sheh te shpalosen perpara gjithe shqiptarise doket e veta. Ka nostalgji nder te moshuarit, kureshtje nder te rinjte, krenari nder te gjithe. E diela eshte nje ri-takim me traditen autoktone shqiptare.

Tuna, albumi i ri ne pranvere...

Tuna ne pranvere me album te ri

Kengetarja Altuna Sejdiu ka pohuar se gjate pranveres do ta publikoje albumin e saj me te ri.

Tuna ka thene se projekti i saj i radhes te cilin pritet ta promovoje eshte albumi i saj.

“Eshte projekti i radhes, te cilin kam ne plan ta promovoj ne pranvere, qe jane kenget e reja, albumi im i ri, i cili besoj se do te mirepritet nga fansat”, ka thene Tuna per mediat shqiptare. /telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna in spring with new album

Singer Altuna Sejdiu said that the spring will publish her ​​album later.

Tuna said that her next project which is expected to promote her album.

"It's the next project, which I plan to promote the spring, which are new songs, my new album, which I believe will be welcomed by fans," said Tuna Albanian media. / telegraph / ]]

Eliza Hoxha: Se shpejti del libri im "Qyteti dhe Dashuria" ...

Eliza Hoxha: C’me pengon te shfaqem me shpesh!

Kengetarja kosovare Eliza Hoxha ne nje interviste ekskluzive per agjencine e lajmeve NOA.al, rrefen projektet me te reja, shfaqjet e saj te rralla dhe raportin e saj mes Shqiperise dhe Kosoves. Ajo tregon se nuk i programon daljet ne media dhe ne skene, por se shfaqet kur ka cfare te thote. Me tej kengetarja e vleresuar per zerin e saj melodioz thote se eshte e dyjezuar mes skenes dhe punes si pedagoge ne Universitet dhe se kjo eshte nje nder arsyet qe e mban larg nga skena

NOA: Jeni nje nga kengetaret me te dashura te publikut shqiptar, kur do t'ju shohim serish ne skene?

Une punoj me nje vazhdimesi por duke qene se behem e dukshme per te tjeret vetem kur ka pune per te prezantuar dhe jo per gjera te tjera, kjo ndoshta edhe mund te ndikoje ne perceptime te caktuara te mungeses sime ne skene.

Pas Shkurtes, edhe Shyhretja pozon si vajze e re

Ju kujtohet besoj lajmi që e sollëm javë më parë ne në gazetën tonë ku këngëtarja e njohur Shkurte Fejza pozoi dhe u duk si një vajzë e re para aparatit të Veton Osmanit.

Tashmë kemi një lajm tjetër sërish për një këngëtare të kalibrit të njohur shqiptar, Shyhrete Behluli edhe para këngëtares së parë, ajo kishte pozuar në Amerikë para aparatit të fotografit të madh Fadil Berisha. Këngëtarja duket vërtet në formë, megjithëse pas një muaji mbush 54 vjet.

Ajo në këtë foto duket si një vajzë e re, por si duket fotot janë publikuar pak më vonë, megjithëse ishin realizuar më herët, ku njërën ne e kemi siguruar dhe po jua sjellim./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Following abbreviations, even Shyhrete poses as young girl

Nëne e bije, në TV shteteror të Turqise

Të dyja janë më shumë se artiste, janë nënë e bijë, mish e thua, por kësaj here janë të vetmet shqiptare që kanali shtetëror i Turqisë, TRT, do të flasë për ato.

Këngëtarja Shkurte Fejza dhe vajza e saj e njohur në muzikë, Gresa Behluli, sapo kanë regjistruar një shou televiziv në kanalin më të ndjekur turk, ku sipas informacione që këngëtarja na tregoi, ka qenë çdo gjë “Live”. Janë artiste të vetme, të cilat kanë dhënë këtë shfaqje, ku xhirimet janë bërë para dy javësh dhe gjithçka mësojmë se ka qenë live me një orkestër profesionale./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mother and daughter, in Turkey's state TV

Both are more than artists, are mother and daughter, claw meat, but this time are the only Albanian Turkish state channel TRT, will speak to them. Singer Kanye West and her daughter, known in music, lyrics Gresa once recorded a television show on channel on Turkish track, where, according to information the singer told us there was anything "Live". Are the only artists that have given this show, where filming is done two weeks ago and everything we know has been live with a professional orchestra./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

S’ka më kthim prapa për Ronela Hajatin (Video)

Sapo ka prezantuar këngën e saj më të re në edicionin e 9-të të “Top Fest”. E kemi fjalën për këngëtaren Ronela Hajati, e cila është pritur shumë mirë dhe për këngën ka marrë komente shumë pozitive, megjithëse për veshjen nuk është pëlqyer.

Ndërsa lajmi ynë ka të bëjë për këngën që mban titullin “S’ka më kthim” dhe me t’u hedhur në faqen e youtube ku janë të gjitha këngët pjesëmarrëse deri tani, ajo ka marrë shumë pëlqime dhe mos të themi se është pothuajse më e klikuara.

Si duket me besim themi se për Ronela Hajatin s’ka më kthim prapa, vetëm dëshiron të jetë “In”, dhe mjafton të sjellë një këngë në një festival, pa pasur kurrë video./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
No more going back to the Ronela Hajati

Era, motra e Nora Istrefit i futet muzikes

Pas shumë motrave dhe vëllezërve që u futën në muzikë, më në fund edhe Nora Istrefi do të ketë një krah të djathtë të saj në muzikë, të motrën. Ajo nuk do të vrapojë pas këngëtarëve të tjerë nëpër koncerte, por do të ketë të motrën, e cila do të vazhdojë karrierën si këngëtare duke ndihmuar Norën nëpër koncerte.

Kur të gjithë menduan se Nita, motra e dytë e saj, do të bëhet këngëtare pasi e ndiqte atë ngado që shkonte, të gjithë u habitën kur erdhi lajmi se Era, motra e tretë e Norës, do të provojë veten si këngëtare. Për të mos dështuar që në paraqitjen e parë, ata janë kujdesur që të lançojnë Erën si këngëtare përmes projektit muzikor të Lirycal Son, i cili është në përfundim të albumit të ri.

Ndërsa mes 8 këngëve të përfunduara, njëra do të jetë në duet me Erën. Se si do të shkojë karriera e saj nuk dihet, por pa dyshim që dorë do të ketë edhe motra e madhe Nora me bashkëpunëtorët e saj./Blerand Rexhepi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Era, sister Nora goes into music

After many sisters and brothers who were put to music, eventually even Norah Jones will have a right side of her music, her sister. It will not run after the other singers in concerts, but will have my sister, who will continue his career as a singer in concerts helping Noren.

Shkendija thote se i ka ‎100 % origjinale

Edhe pse kohë të gjatë nuk kemi dëgjuar ndonjë këngë të re, madje as nuk e kemi parë kohë të gjatë ndonjë klip nga këngëtarja Shkendije Mujaj, ajo po tregon diçka tjetër të veçantë që ka. Është fjala për të pasmet e saj, të cilat thotë se i ka 100 % origjinale.

Ajo ndihet mirë për faktin që të pasmet e saj janë në formë, madje derisa në rrjetin social Facebook, bëhej një votim për të pasmet e këngëtareve, ajo kërkonte nga fansat që të pëlqeheshin të sajat dhe kjo e pati renditur në vendin e tretë.

Kurse tani, siç transmeton Kosovapress, ajo ka publikuar një foto, të cilën me buzëqeshje, dhe e ka komentuar duke thënë se “100 % origjinale i kam, falë të madhit Zot”./Infovip/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Shkendije says it has 100% original

Aragona Band pak me vone nje duet (Video)

Besoj se është duke ju pëlqyer kënga “Vajza anonime” e grupit Aragona Band. Në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio ka qenë i ftuar solisti i këtij grupi, Drini ku ka treguar se ai së bashku me grupin është i kënaqur me këngën e tyre të parë me video, dhe ndoshta pak më vonë po mendojnë të ketë edhe një këngë në bashkëpunim me një këngëtare të njohur shqiptare.

Drini ka treguar se megjithëse i vjen keq që muzika e tyre, dhe e kënduara gjithmonë “live”, nuk vlerësohet dhe paguhet ashtu si duhet, ai është optimist se kohërat do të ndryshojnë.

Megjithëse videoja është pëlqyer edhe nga vetë grupi, për solistit më mirë do të ishte ta dëgjonte si këngë se sa ta shikonte vetën në video./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Band Aragona little later a duet

I believe it is you liked the song "Girl anonymous" group Aragona Band. In the program "Pro Shqip 'in Kosovo Top Radio has been a guest soloist of the group, where M. has shown that he along with the group is satisfied with their first song with the video, and maybe a little later I think have even a song in collaboration with a famous Albanian singer. M. has shown that although he regretted that their music, and always sung "live", not assessed and paid as they should, he is optimistic that times will vary. Although the video is well liked by the group itself, for better soloist would be to listen to song than to see themselves on video./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Teuta Kurti adhuron mesimdhenien...

Teuta e adhuron mesimdhenien

Mesimdhenese e denje ne fushen e kenges vazhdon te jete edhe kengetarja Teuta Kurti, e cila per disa vite me radhe punon ne nje shkolle te mesme ne Mitrovice, ku ligjeron lenden e pianos. Ndersa puna e saj tjeter eshte ne Filarmonine e Kosoves.

“Ne Filarmoni jap mesim per zerim, ushtroj zerimin, ndersa ne Mitrovice vazhdoj te jem profesoreshe e pianos. Uroj qe edhe me tej te me shkoj mbare kjo pune si mesimdhenese sepse me pelqen komunikimi me femijet”, potencoi ajo. /zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Teuta adores teaching

Worthy of teaching in the field of music continues to be the singer Teuta Kurti, which for several years working in a secondary school in Mitrovica, where he teaches piano case. While her other work is in the Kosovo Philharmonic.

"I teach for the philharmonic amplifiers, exercise sound coverage, and in Mitrovica continue to be a professor of piano. I wish further to go on throughout this work as a teacher because I like communicating with children, "she stressed. / voice / ]]

Eliza Hoxha, kengetarja te ciles i ecen mire arkitektura...

Elizes i ecen mire arkitektura

Nje pune te madhe jashte profesionit te kenges e ben edhe kengetarja e njohur Eliza Hoxha, e cila studimet post-diplomatike i ka te kryera ne Belgjike. Ajo aktualisht punon si profesoreshe e arkitektures dhe ka edhe projekte te tjera te herepashershme lidhur me dizajnin urban dhe hulumtimet lidhur me fushen e saj te interesit.

“Nuk kam dashur te mbetem vetem me kengen, por edhe te bej pune te tjera. Profesioni im ne te cilin kam studiuar eshte arkitektura, ku vazhdoj te punoj ne disa projekte te mia. Mirepo here pas here edhe shkruaj kolumne per kulturen urbane”, thote ajo. /kastriote bajrami/zeri/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The architecture works well for Eliza

A great work out song makes profession also known singer Eliza, who post-diplomatic studies has performed in Belgium. She currently works as a professor of architecture and other projects associated with occasional urban design and research related to her field of interest.

"I did not want to remain with song only, but also do other work. My profession in which I studied is architecture, where I continue to work on some of my projects. But also occasionally write columns for urban culture, "she says. / Kastriotis song / voice / ]]

Monday, 19 March 2012

Valton Krasniqi fiton me shume nga lokali i tij se sa nga kendimi...

Jo gjithnje me mikrofon ne dore

Nje pjese e madhe e personaliteteve tona publike, te cilet pos qe njihen ne opinion per nje profesion te caktuar shoubiznesi, ata jane te diplomuar ne profesione te tjera ku edhe kane vende te mira te punes. Dhe jo gjithnje ata mund t’i shohesh me mikrofon ne duar, pune kjo qe u ka hapur dyert e suksesit dhe ka ndikuar ne ngritjen e fames se tyre. Ndonese pjesa dermuese e tyre me punen ne profesionet dytesore vazhdojne te kene mjaft fitim dhe atraktivitet.

Valton Krasniqi, njeri nga kengetaret e njohur te estrades sone fitimin me te madh e arrin ne punen menaxheriale te lokalit te tij, qe ndodhet ne Zvicer. Ndonese nje pune te madhe thote qe e ben edhe ne studion e tij muzikore, ku arrin te kete mjaft suksese.

“Une pervec qe kendoj dhe njihem si kengetar, jam edhe producent. Prej disa vitesh kam studion time ketu ne Zvicer dhe punoj per shume kengetare te tjere dhe DJ nga vende te ndryshme te botes. Mirepo pervec saj merrem me gastronomi, e kam “launge” tim. Dhe puna tjeter qe bej dhe qe fitoj me shume eshte menaxhimi i kafenese sime”, ka thene ai per “Zerin”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online