All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 31 Mars 2012

Revista PALOMA, 31 Mars 2012
 • Argjentina Ramosaj: Mes femrash ka shume xhelozi!
 • Elda Koci, ish e dashura e Redon Makashit, pas lajmit per ndarje: Nuk na ndau nje e trete!
 • Meti puthet me Lorenen
 • Hermes Nikaj: Po me kercenojne, deklaratat e mia jane keqkuptuar
 • Adelina Tahiri dhe Aferdita Dreshaj aksidentohen me makine
 • Ami dhe Ermali festojne 30 vjetorin te rrethuar nga VIP-at
 • Londra i jep emrin "Pirro Dhima" nje prej stacioneve te metrose
 • Nora Istrefi feston 25 vjetorin. Mungojne koleget por jo fotot seksi me Tunen.
 • Gruaja e Edgarit humb femijen. Edi vendos mos te lere lojen.
 • Bleona Qereti: Do behem aktore!
 • Profili i nje vrasesi! Femrat pas te cilave ishte i fiksuar vrasesi serial Viktor Gushi
 • Gjini i Portokallise, apo "Katunari Gangsta" pas pjesemarrjes ne Top Fest: Rrofshin Katunaret!

Elvana Gjata sukses edhe ne kercim

Këngëtarja e shumë hiteve shqiptare, sapo ka treguar provën e parë të saj që din edhe të kërcejë bukur. Kjo është Elvana Gjata e cila kur ka qenë adoleshente paska kërcyer, e tashmë ajo është pjesë përkrah balerinit profesionit Gertit në “ Dancing With the Stars Albania 3”.

Megjithëse nuk është vetëm Elvana protagoniste bukuroshe, është aty edhe Afërdita Dreshaj dhe Adelina Tahiri, por publiku dhe juria si duket është dashuruar duke vlerësur më së miri këngëtaren e hitit “Afër dhe Larg”.

Megjithëse është herët për të folur pas spektaklit të parë, por Elvana e ka kaluar më së miri provën e parë të kërcimit. Ja se cfarë kishte shkruar ajo në facebook: “Flm shumë të gjithëve miqve për urimet, këshillat dhe kritikat. I vlerësoj shumë!!!Përqafime”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:
Elvana Gjata also succeeded in jumping

Albanian singer of many hits, has just shown its first test to know the beautiful dance. This is Elvana Gjata which, when dancing was somewhat adolescent, and already she has participated with professional ballet dancer Gertie in "Dancing eith the Stars Albania 3".

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 31 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 31 Mars 2012
 • Erjoni: Sfidat qe kalova per te realizuar nje film porno me aktore shqiptare. Kinemaja hard per here te pare flet shqip
 • Elis Nova: Ne Top Fest ironizoj realitetin shqiptar
 • Sheila Haxhiraj: Kam shume besim te vetja, une do e fitoj "X Factor"
 • Shkelzen Jetishi merr pasaporte shqiptare
 • Pas "Survivor", Almeda behet imazh i L'Oreal
 • Nora Mucaj: Ne Australi, Arta ben jete normale
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi dhe cudit me elegancen. Sekreti, vrap cdo dite!
 • Tejkalojne mosmarreveshjet, Seldi dhe Sinani ne fundvit sjellin hitin tjeter
 • Flori, i preferuari i femrave edhe ne Gjermani
 • Rosela Gjylbegu sjell duetin e radhes me Sinan Vllasaliun
 • Paparazzi: Gazmend Paja me vajzen diplomate ne krah
 • Elvisi: Nuk dua t'i jap rendesi nje personi si Vlashi

Ledri Vula, nje mysliman i forte...

Ledri Vula, besimtar i perbetuar

Eshte nje besimtar i perbetuar. Ledri eshte nje nder ata myslimane qe besojne me zemer ne Allah dhe betohen ne Kuran. Kete gje e kane rrefyer shpesh here miqte e tij ne biseda, por akoma me te besueshem e bejne edhe mesazhet me karakter fetar qe ai ka dhene kohet e fundit.

Vetem dy dite me pare ne profilin e tij ne Facebook ai ka postuar nje foto Kurani dhe fton te gjithe fansat e tij t’i bejne like kesaj faqeje. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
LEDRIN Vula, a believer devoted

He is a devoted believer. LEDRIN is one of those Muslims who believe in God with heart and swear on the Koran. Have so often told his friends in conversation, but still the most reliable make even the religious messages that he has given recently.

Just two days earlier in his Facebook profile he posted a picture of the Qur'an and invites all his fans to do like this site. / bluetooth / ]]

Edgari doli pasi e shoqja e tij jashte abortoi...

Edgari doli nga shtepia, pasi e shoqja shtatzene abortoi

Ka hyre ne shtepine e “Big Brother” duke treguar se po jetonte nje bashkejetese te lumtur. Ai deri tani ka rene ne sy per aftesine e tij te vecante per t’iu pershtatur banoreve, te cilet vijne nga nje gjenerate krejt ndryshe nga e tija. Fakti qe eshte gjithmone ne forme dhe i gatshem per te qene pjesemarres ne gjithcka ndodh brenda asaj shtepie, e kane shnderruar ate ne nje prej konkurrenteve me te forte te ketij edicioni. Edgar Cani, banori me “i vjeter” ne moshe qe ka konkurruar ne kete ‘reality show’, dje, u detyrua qe te braktiste shtepine per disa ore. Kjo ka ndodhur pasi ai ka marre lajmin qe e dashura ose me sakte bashkejetuesja e tij ishte ne gjendje te rende shendetesore.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 31 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 31 Mars 2012
 • Bleona Qereti: Lidhja ime me Al Pacinon. Kengetarja realizon film ne hollywood. Ganiu, i lumtur per mua! Kur te arrij famen do t'i bej paparacet te me ndjekin ne Shqiperi e Kosove. Kush e vesh Bleonen?
 • Fansja "e cmendur", tatuazh emrin e Noizy-t mu afer vagines
 • Ditelindja e Nora Istrefit
 • Arsyeja qe con Ronela Hajatin ne Kosove?!
 • Ermali dhe Ami festojne 30 vjetorin. Detajet e festes me te perfolur te javes, te ftuarit dhe momentet pikante
 • Turi shfaqet me Orinden ne Ditelindjen e ciftit Mamaqi
 • Juliana Pasha: Do doja te realizoja nje program per gatimin. Vajzat konkurrente, tashme jane pjese e pandare edhe per familjen time, shpresoj ta fitoj njera prej tyre
 • Surprize ne "X Factor": Simon Cowell, urim per show-n fantastik
 • Alfred Kacinari: "Dancing with the Stars", nje ngjarje e gezuar

Nora dhe Roberti prezantojnë nënat

Si duket lidhja e një prej cifteve më simpatikë të show-bizit shqiptar Robert Berisha dhe Nora Istrefi sa vjen dhe bëhet më e fortë. Kjo u vërtetua edhe në ditëlindjen e këngëtares, ku vetëm pak ditë më parë e ka festuar 26-të vjetorin e saj.

Por ajo që thamë më lart vërtetohet edhe tek prania e krushkave, nënave të ciftit. Sic e shihni në këtë foto, cifti ka prezantuar edhe nënat e tyre, shihen nëna e Robertit, Teuta Berisha dhe nëna e Norës, Suzana Tahirsylaj Istrefi. Sipas kësaj fotografie ne shohim që edhe nënat e ciftit duken të lumtura për fëmijët e tyre./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora and Robert represent mothers

Apparently the connection of one of the most charming couples showdown-Albanian BIZI Robert Berisha and Nora Istrefi ever drunk getting stronger. This was confirmed in the singer's birthday, where only a few days ago has celebrated 26 th anniversary.

Avni Selmani, fotograf zyrtar i "Miss Universe Croatia"

Avni Selmani, fotograf zyrtar i “Miss Universe Croatia”

Fotografi kosovar Avni Selmani, do të jetë fotografi zyrtar i spektaklit të bukurisë “Miss Universe Croatia”, prej nga do të përzgjidhet bukuroshja që do ta përfaqësojë këtë shtet në “Miss Universe”

Ai është përzgjedhur nga asociacioni kroat që organizon këtë spektakël.

“Para dy ditësh kam pranuar ftesën”, thotë Selmani për Telegrafi. “Është një ndjenjë e mirë, sepse Kroacia ka traditë në organizimin e spektakleve të bukurisë. Ndërsa, të përzgjedhurat e këtij evenimenti janë pothuajse gjithmonë në mesin e 10 më të bukurave të ‘Miss Universe’”.

Friday, 30 March 2012

Yllka Kuqi ne Top Fest me kenge te Florit...

Yllka Kuqi i rikthehet festivaleve

Kengetarja e njohur nga Gjakova, Yllka Kuqi, u eshte rikthyer festivaleve dhe kete here ka zgjedhur festivalin e muzikes moderne shqiptare Top Fest, per te sjelle realizimin me te ri ne karrieren e saj muzikore.

“Kenga e re e punuar nga Flori Mumajesi dhe studio “Three dots ‘’ do te paraqitet gjate javes tjeter ne Top Fest’’ ka pohuar kengetarja per "Zhurnal".

Yllka , e cila shquhet si kengetare me cilesi te vecanta muzikore do te performoje ‘’live’’ ne skenen e Top Fest dhe kjo duhet te kete qene nje shtyse me teper per te.

Kosova dhe Shqiperia, ne nje shtepi

Intervistë me prezantuesen Albana Osmani

E bukur, e qeshur dhe me një oratori që të mbërthen fort pas ekranit ku ajo përfaqëson. Kjo është prezantuesja simpatike Albana Osmani, e cila vjen në këtë intervistë ekskluzive ku na tregon dashurinë e saj për programin aktual që ajo udhëheq, “Fun Club”, ndërsa në rrëfimin e saj tregon edhe se me historitë prekëse të banorëve në “Big Brother” nuk ka mbetur pa u përlotur bukuroshja e “Top Chanelit”.

“Kosova Sot”: Albana, e kënaqur me programin “Fun Club”?
Albana Osmani: Jam e kënaqur, pa diskutim, po! Më vjen mirë që te ky program televiziv po përcjell energjinë karakteristike të Reality-Show-ut më të ndjekur të shqiptarëve “Big Brother Albania”. Unë si Albana, po kënaqem shumë, në studio me të ftuar, të eliminuarit e shtëpisë që i pres me shumë kuriozitet, me opinionistë, gazetarë, familjarë, miq dhe fansa që mbështesin të preferuarin e tyre, them se gjendem aty ku duhet tani në karrierën time!

Silvi Bakiri: Cdo gje negative ne jeten time e kthej ne pozitive...

Silvi Bakiri: “C’do te thote te jesh fotomodele”

Nje nga imazhet publicitare me te njohur tek ne tregon dallimin midis punes se modeles dhe te fotomodeles. Sa ndikon imazhi ne suksesin e shitjes se nje produkti masiv. Cilat jane vecorite dhe problemet e marketingut tek ne. Cilat jane veshtiresite qe nje femer e bukur duhet te hase jo vetem per te mbajtur nje forme perfekte fizike, por dhe te mos jete e paragjykuar per cilesi te tjera. Mendoj se nje femre te bukur ne pamje shpesh i duhet “te luftoje” disa here me shume per t’i kultivuar cilesi, si inteligjenca dhe pjekuria, se dikush me pak e bukur. Cdo gje negative ne jeten time e kthej ne pozitive, ky eshte rregulli im numer nje. Nuk ka rendesi se cfare ndodh, une perpiqem ta kthej ne favorin tim

Meda dhe Luljeta, se shpejti prinder per here te dyte...

Meda luljeta
photo: revista select
Meda se shpejti per here te dyte baba

Edhe pse aktualisht po perflitet mjafte shume per te, si duket ai nuk cane koken te merret me thashethemet. Tani pritet qe kengetari i njohur Meda te behet per te dyten here baba dhe uron qe femija i tij i gjinise mashkullore te linde shendoshe dhe mire.

“Per mua me e rendesishmja eshte familja, tani jemi ne pritje te ardhjes ne jete te djalit tone te dyte, i cili uroj te vije shendoshe e mire. Ndersa sa i perket thashethemeve ne opinion, kinse gjermanet ma kane konfiskuar pasurine ketu ne Gjermani, nuk eshte fare e vertete. Keto jane vetem disa spekulime nga njerez te pandergjegjshem te cilet nuk kane se me cfare te merren ne jeten e perditshme. Une vazhdoje te jem pagues i rregullt i tatimeve dhe ketu ne Gjermani vazhdoje te kem nje jete stabile me familjen time”, ka thene ai per “Zeri”.

Artana Bytyqi - Top Modele, Intervista... [ZERI]

Artana: ‘Nuk do ta pranoja seksin ne takim te pare’

Eshte kjo Artana Bytyqi modelja qe pretendon te korre suksese ne fushen e modes, mbase edhe aktrimi dhe vallezimi beson se do te jene pjese e se ardhmes se saj. Sinqeriteti i saj si personalitet bejne qe ajo te rrefehet pa doreza ne kete interviste dhene “Zeri-t”.

Cfare je duke bere per momentin?
Per momentin jam duke bere chat ne facebook.

I beson dashurise ne internet?
Jo, aspak dashurise i besoj vetem live.

Cfare eshte per ty dashuria?
Dashuria eshte nje ndjenje e thelle, pa dashuri jeta nuk do te kishte kuptim.

Ke dashuruar ndonjehere njeriun e gabuar?
Jo.

Sabri Fejzullahu dhe Vjollca Haxhiu duet ne “Celesin Muzikor 6”

Sic edhe ju kemi thënë në lajmin e parë Festivali Mbarëshqiptar i muzikës moderne dhe popullore “Celësi Muzikor” po vjen. Do të jetë edicioni i 6-të me radhë këtë vit, ku nuk do të mungojnë edhe emrat më të njohur të skenës shqiptare.

Ne zbuluam një tjetër duet fantastik të cilët si duket do të sjellin një tjetër “Ilac” shërues për zemrat e shqiptarëve, këngëtari i madh shqiptar Sabri Fejzullahu sërisht do të bashkëpunojë për këtë festival me këngëtaren e njohur Vjollca Haxhiu.

Ndërsa flitet se edhe një tjetër duet atraktiv dhe një këngë fantastike do të jetë në këtë festival kënduar nga reperi Gold Ag dhe Zajmina Vasjari. E sa e sa këngë të bukura do të prezantohen këtë vit në “Celësin Muzikor 6”, ne do ti zbulojmë avash avash.

Ndersa ne video-promon qe shihni jane Edona dhe Maksi, prezantuesit e vitit te kaluar ke ketij festivali, po a do te jene edhe kete vit keta prezantues simpatike, nuk dihet ende!/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sabri Fejzullahu and Vjollca Haxhiu duet on "Musical Key 6"

Thursday, 29 March 2012

Kengetaret me te mire ne “Kosova Fashion Week”

Javën që vjen, duke nisur nga data 4 deri më 8 prill, rikthehet java e modës në vendin tonë, edicioni i radhës i “Kosova Fashion Week 2012”.

Mësuam se edhe këtë vit do të performojnë si të ftuar specialë edhe emrat më të njohur të muzikës shqiptare: Genta Ismajli, Rovena Stefa, Dafina Zeqiri, Nora Istrefi, Hekuran Krasniqi, Blero, Ryva Kajtazi, Njomza Hyseni, Astrit Mulaj, Adrian Gaxhaj, e disa emra të tjerë. Në këtë ngjarje do të jenë kompanitë më të mëdha të modës të pranishme për t’i prezantuar krijimet e tyre./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The best singers in "Kosovo Fashion Week"

Next week, starting from 4 until 8 April, fashion week back in our country, the next edition of the "Kosovo Fashion Week 2012". We learned that this year will perform as special guests the best known names of Albanian music: Wiley, Rovena Stefa, Katrina Aegis, Hekuran Krasniqi, Blero, Ryva Advertise Njomza Hyseni, Astrit Mulaj Lulgjuraj Viki, some names other. In this event will be the largest companies of fashion present to introduce their creations./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Nora Istrefi, si Kardashian ne 26-vjetorin e saj

Vetëm pak ditë më parë, këngëtarja seksi, Nora Istrefi, ka festuar ditëlindjen e saj të 26-të. Ne i siguruam këtë foto, ndërsa Nora duket në gëzimin e saj si bukuroshja Kim Kardashian, ku i ka fryrë tortës me plot zemra, sigurisht duke menduar një dëshirë, e cila mund të ketë qenë për dashurinë e përjetshme me Robertin e saj.

Edhe i dashuri i saj, Robert Berisha, nuk ka munguar në këtë ditëlindje, por aty ka qenë edhe koleget e saja, Tuna, Ryva, Zzap and Chriss, ndërsa ne na kishte harruar, por megjithatë urojmë që gjithmonë të jetë e lumtur. Këto ditë po flitet se Nora pas hitit “S’ki me ik” është duke u bërë gati për një bashkëpunim me DJ. Dalool./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi, as Kardashian in its 26th anniversary

Just a few days ago, the singer sex, Norah Istrefi, is celebrating her 26th birthday's. We obtain this picture, while Nora appears in its joy as Kim Kardashian beauty, where the cake has puffed full of heart, thinking of course a desire, which may have been Robert everlasting love her. Even her boyfriend, Robert Berisha, did not miss on this birthday, but there was also her colleagues, Tuna, Leonora, Zzap and Chriss, while we had forgotten us, but we wish to always be happy. These days, we hear that Nora then hit "S'ki to take off" is getting ready for a collaboration with DJ. Dalool./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Te dashuruarit qe konkurrojne njeri-tjetrin

Në Tiranë quhet një nga çiftet më simpatik të shou-bizit shqiptar. Por, si duket, ata të dy këtë vit kanë tentuar të konkurrojnë njëri-tjetrin edhe në festivalin “Top Fest 9”.

Është fjala për këngëtaren simpatike, Xhensile Myrtezaj, dhe aktorin e dashur të “Portokallisë”, i njohur me nofkën Gjini, por që në të vërtetë quhet Besart Kallaku. Edhe aktori këtë vit ka konkurruar në “Top Fest 9” me një këngë plot humor, me titull “Regga katunari”, ndërsa Xhensila ka kënduar një këngë të bukur, me titull “Edhe një herë”.

Kështu të dy të dashuruarit shumë simpatikë kanë nisur të konkurrojnë njëri-tjetrin vetëm në muzikë, pasi bukuroshja ndoshta kurrë nuk do të provojë rolin e aktores si i dashuri i saj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lovers who compete each other

In Tirana, called one of the most charming couples BIZI show-Albanian. But, apparently, both this year they tried to compete each other even at "The Top Fest 9". It comes to charming singer, Xhensila Myrtezaj, and the actor had to "Portokallise", known by his nickname, Gender, but that is actually called Kallaku Besar.

Rikthehet Stine ne “Top Fest” pas 4 vitesh (Video)

“S’di të falësh”, kështu mban titullin kënga më e re e këngëtarit Stine. Kjo këngë e ka rikthyer këngëtarin Stine thuajse pas katër vitesh në festivalin më modern shqiptar “Top Fest 9”.

Nuk e dimë se kujt i thotë kështu këngëtari i shumë hiteve, por dimë se kënga është krijuar nga vetë ai dhe që natyrisht ndonjë vajzë do t’i jetë dedikuar. Edhe nga publiku në sallë kënga është pëlqyer, ndërsa në youtybe për pak orë ka marrë qindra shikime dhe dhjetra komente pozitive./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stine returns to the "Top Fest" after 4 years

Edgar le garen ne Big Brother

 Edgar Cani 52-vjeçari banor i shtëpisë së “Big Brother” ka lënë sot shtëpinë më të vëzhguar për shkak të arsyeve të tij personale. Që prej një muaji e gjysëm,ai ka qenë pjesë e këtij reality show dhe është konsideruar si një nga konkurrentët më të fortë pretendë për çmimin e madh.

Gjithashtu Cani është i ati i futbollistit të njohur shqiptar Edgar Cani Junior, si dhe ka qenë fitues i kuiz show-it “Kush do të bëhet milioner” në Tv Klan.Megjithatë në faqen zyrtare të “Big Brother” thuhet se vendimi për t’u rikthyer në lojë i takon vetëm Edgarit./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edgar let him race in Big Brother

Edgar Cani 52-year-old resident of the house of "Big Brother" has left the house today to observe due to personal reasons. Since a month and a half, he has been part of this reality show and is considered one of the strongest competitors for the grand prize pretendë.

Cani is also the father of the famous Albanian footballer Edgar Cani Junior, and was winner of the quiz show's "Who Wants to be Millionaire" on TV Klan.  However the official website of "Big Brother" said that the decision to return to the game belongs to Edgarit./Albavipnews/

Wednesday, 28 March 2012

Ledion Lico: Adoleshenca ime...

Ledion Lico by Blerta Kambo
foto: blerta kambo
Ledion Lico: Isha rebel, kam bere shpeshhere 20%-sha

Ai eshte nje prej djemve me te pashem te ekranit, por jo vetem. Duket sikur ka lindur per te bere televizion, dhe kete e provojne te gjitha sipermarrjet qe ka realizuar. Eshte shume i dashur per publikun dhe kete e ka arritur fale karizmes dhe elokuences qe shperfaq ne ekran. Cdo mengjes ju ben zgjimin me “Wake Up” ne “Top Channel”, ku se bashku me Eno Popin percjell informacione te shpejta, te duhurat per nje zgjim te mire. Sapo ka perfunduar nje projekt gjigant dhe shume te suksesshem sic ishte “The Voice”, talent show, i cili u kthye ne zakonin e perjavshem te shqiptareve. Por sot, s’do te vije per te rrefyer asnje nga sipermarrjet e tij televizive (keto dhe te tjera detaje nga karriera e tij ia ka besuar revistes AS, ku do te shfaqet kete muaj). Do te vije per te rrefyer nje pjese shume te vecante te jetes, sic eshte gjimnazi. Si e ka kaluar Ledion Lico kete periudhe? Rebelimet e adoleshences, mesimet, pasionet dhe deshirat e tij. Reagimin qe pati e ema kur e pa me floke te lyer. 20%-shat e lendeve mesimore si pasoje e mungesave. Deshira per te filluar nje pune dhe ‘injorimi’ qe i bene si pasoje e moshes se vogel, derisa fati vendosi per te...Pas konkurrimit ne “Poleposition”, merr telefonaten qe do t’i ndryshonte jeten. Telefonata qe do ta shnderronte ne nje prej meshkujve me te suksesshem te ekranit. Rrefehet Ledioni...

Berkani nis punen per studion e tij

Nëse dikush ka menduar se këngëtari shkupjan Berkan Ahmeti po largohet nga muzika, ka gabuar, pasi ai na konfirmon se jo vetëm po merret me këngë, por edhe e ka nisur punën për një studio moderne muzikore. Sipas këngëtarit, arsyeja që po e ndërton studion në shtëpinë  tij është se aty ndihet më rehat.

Djaloshi karizmatik thotë se e ka nisur punën seriozisht, pasi e ka marrë një shtëpi tjetër, ku do të jetojë vetë dhe aty do të ketë edhe kushte komode për studion e tij muzikore, për të krijuar këngë edhe për artistët e tjerë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Berkani went to his studio work

If anyone thought that the singer Ahmad shkupjan Berkan outgoing music, he was wrong, because it confirms that we are dealing with not only songs but also has begun work on a modern music studio. According to the singer, why is building his home studio is that it feels more comfortable. Charismatic young man says he has started work seriously, having taken another house, where people live and there will also be comfortable for his musical studies, to create songs for other artists./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Albatriti kete here ritem me “Te tjera” (Video)

Kanë kaluar vetëm 24 orë nga performansa e tij për herë të parë në “Top Fest”, ku na ka treguar për gazetën tonë se është pritur më së mirë. Është ky këngëtari Albatrit Muçiqi, i cili këtë herë e ka sjellë një këngë ritmike me titull “Të tjera”, këngë e cila është në garë për çmimin e madh të këtij festivali.

Këngëtari ka thënë për këngën se është krijuar nga producenti i tij, Flori Mumajesi “Threedots”, ndërsa brenda muaji do ta ketë edhe një video, që është duartrokitur shumë në ‘Top Fest 9”, ndërsa çdo sekondë po merr komente shumë të mira në faqen e YouTube./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Albatriti this time the pace with "Other"


“Çelesi Muzikor 6” po troket

Kanë nisur përgatitjet  për festivalin “Çelësi Muzikor”, i cili këtë vit do të jetë edicioni i 6-të me radhë. Nga producenti i këtij festivali Zico mësuam se këtë vit do të ketë emra të njohur dhe këngëtarë të rinj në natën garuese, e më pas në natën finale.

Ashtu si vitin e kaluar, artistët që jetojnë në Evropë do të kenë mundësi të konkurrojnë  në Zvicër, në “Rinora 4”, më 11 maj, ndërsa edhe artistët që jetojnë në Amerikë dhe Kanada do të jenë pjesëmarrës në këtë garë kënge. Mësojmë se disa nga emrat e artistëve të njohur midis shumë këngëve do të jenë Zajmina Vasjari, Gold AG, Ledi Vokshi, grupi “Babo Tarabuka” e shumë të tjerë.

 Kujtojmë se ky festival është mbarëkombëtar dhe promovon këngë të reja të muzikës moderne dhe popullore shqiptare. Nata finale që parashikohet të jetë më 30 maj do të jetë një spektakël surprizash, ku të ftuar do të jenë shumë emra më të njohur të muzikës shqiptare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"The key to 6 Music" is coming

Dafina ne “mix” mes Rihanes dhe Rita Ora

Kjo foto që po shihni mund të jetë një nga ato që këngëtarja Dafina Zeqiri do të vijë në klipin e saj më të ri që e ka realizuar në rrugët e Amerikës. Megjithëse mund të jetë edhe një foto që tregon lojrat e saja me stylingun e saj si gjithmonë.

Ndërsa adhuruesit e saj e kishin komentuar ketë dukje të saj, si një Dafina që i ngjan në kopje pak Rihanës dhe pak Rita Orës, pra një “mix” mes të dyjave. Mësuam gjithashtu se këngëtarja do të kthehet javën tjetër në Prishtinë ku do të jetë e ftuar në “Fashion Week” për të kënduar./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina on "mix" between Rihanës and Rita time

This picture you are seeing may be one of those singer Dafina clip will come in its newest having carried out on the streets of America. Although there may be a picture that shows her games with her ​​stylingun as always. While her fans have seemingly had commented to her, as a Capital that resembles the copy less and less Rita Rihana Hour, then a "mix" between the two. Also learned that the singer will be back next week to Pristina where he will be invited to "Fashion Week" to sing./Albavipnews/


Doloreza: Nuk do beja kurre seks ne Big Brother...

Doloreza: Seks ne BB? Nuk do ta beja kurre

Asaj nuk i shkoi sic e kishte menduar aventura qe mban emrin “Big Brother”. 25-vjecarja nga Gramshi, qe ka mbaruar studimet e larta per Arkitekture, la fundjaven e shkuar shtepine me te famshme ne vend. Doloreza, e vene se fundmi mes dy zjarreve, provokimeve te Klaudjas dhe shikimeve e fjaleve te Erionit, u vu ne siklet, madje me Klaudjan jo pak here konsumoi edhe debate, debate per te cilat u “akuzua” nga opinionisti i “Big Brother 5”, Arian Konomi, se e kishin te panevojshme sarkazmen e saj. Ne nje interviste per “standard”, Doloreza tregon se nuk e priste qe te thirrej nga Arbana emri i saj si e eliminuara e javes, duke menduar se publiku do te kishte vendosur qe te mos shihte me ne gare Klaudjan. Por, ja qe nuk ndodhi keshtu… A lindi mes saj dhe Erionit nje ndjenje dhe a u be xheloze Klaudja ne lidhje me kete gje?! “Nuk di te them nese ishte nje loje nga ana e Erionit, por besoj se ishte dicka e tille nga ana e Klaudjas.

Marina dhe Luana Vjollca, Intervista... [BLUETOOTH]

Marina Luana Vjollca by Edvina Meta
photo: edvina meta
Marina dhe Luana: Kemi sakrifikuar qejfet per punen

Jane dy nga fytyrat me te bukura te ekranit shqiptar. Me ciltersine, buzeqeshjen e ravijezuar ne portret e me embelsine qe i shoqeron ne cdo fjale qe thone, ato jane kthyer me vite ne motrat me te suksesshme te ekranit. Nese ne muzike mbahen mend duetet e Irma dhe Eranda Libohoves, ne ekran eshte e sigurte qe do te mbahen mend gjithmone motrat Marina dhe Luana Vjollca. Si eshte te punosh me motren ne te njejten kompani, a ka xhelozi brenda llojit, apo kjo perjashtohet kur ne mes hyn lidhja e gjakut? A i veshin sot, rrobat e njera-tjetres?

Cfare i ndan dhe cfare i bashkon bukuroshet seksi? Si ka qene per to puna ne moshe te re dhe lidhja qe kane me femrat e tjera te familjes. Ju besojme e dini qe ato jane si nje bande muzikore, e perbere vetem nga femra.

Marsida Saraci dhe Arber Arapi se shpejti behen prinder...

Marsida Saraci 6 muajshe shtatzene

Kengetaret Marsida Saraci dhe Arber Arapi se shpejti do te behen prinder. Lajmin e konfirmojne miq te kengetareve, por mbi te gjitha e konfirmon edhe barku i fryre i Marsides. Megjithese prej kohesh jane shkeputur nga televizioni dhe muzika, te dy kengetaret kane qene ne qender te vemendjes jo vetem per talentin e tyre ne muzike por edhe per historine e dashurise.

Martesa
Ata celebruan lidhjen e tyre asokohe pese vjecare gati nje vit me pare ne zyrat e bashkise. Marsida ndryshe nga nuset moderne pranoi te merrte mbiemrin e te shoqit, e per kete arsye qe ate diten e marteses filloi te prezantohej si Marsida Arapi. Ceremonia ndodhi ne qytetin e Elbasanit, vendlindja e Arberit.

Tuesday, 27 March 2012

Agron Llakaj: Projekti im i ri satiro-humoristik...

Agron Llakaj: Ju rrefej projektin tim te ri satiriko-humoristik

Jeton ne Tirane prej me shume se 16 vitesh, por ka vetem nje muaj qe ndihet sikur jeton ne kryeqytet. Gjithcka qe ka deshiruar, eshte nje apartament prane Liqenit Artificial te Tiranes, per te cilin thote se ka sakrifikuar shume. Ai eshte po aq capken dhe llafazan, pasi asgje nuk e ka mposhtur per te arritur deri ketu ku eshte, si nje nga prezantuesit me te mire shqiptare. Goni, sic e therrasin te gjithe, ben nje jete luksoze, por rrugetimi per te arritur deri ketu ka qene i veshtire dhe shpeshhere i dhimbshem.

I ke kaluar te 50-tat, ke nje familje te bukur, nje mbese, je i suksesshem. A eshte kjo gjithcka qe ke dashur ne jete?
Po shkoj per 52 vjec, endrrat e nje njeriu mbarojne kur Zoti t’i mbyll syte. Keshtu qe endrrat e mia jane akoma me te medha. Nese kisha enderr te kisha nje familje te bukur, sot Zoti me ka sjelle dhe nje mbese, por mbase do me sjelle dhe plot te tjere. Eshte nje kontradikte tek une ne keto moment, pasi jam gjysh por jo ne pamje. Nuk kam thinja dhe as rrudha. Megjithese do me pelqente te isha nje gjysh i thinjur me shume niper dhe mbesa.

Turi dhe Orinda, duket se i kane dhene fund lidhjes perfundimisht...

Turjan Hyska nuk jep detaje, por as nuk e mohon ndarjen me Orinden

Cifti Turjan Hyska dhe Orinda Huta duket se nuk po kalojne thjesht nje krize ne lidhjen e tyre, por tashme duket se i kane dhene fund lidhjes perfundimisht. Pasi ka rene ne sy mungesa e ciftit bashke ne ambiente te ndryshme, ata nuk jane pare bashke as ne ambientet e “Vizion Plus”, ku me fillimin e punes si prezantuese e nje emisioni me Fabin e “Produkt 28”, ata ishin pare te shoqeroheshin shume bashke. Orinda tashme eshte larguar nga banesa, ku ka nje vit qe bashkejeton me te dashurin, Turi. I pyetur ne lidhje me kete histori, producenti i “Apartamentit 2 XL” nuk ka pranuar te jape asnje detaj, duke vazhduar te qendroje hermetik per te zbuluar detaje nga jeta e tij private.

Zëri i Argjentines adhurohet serish (Video)

“Si shiu”, kështu është titulli i këngës së këngëtares me zë të ëmbël, Argjentina Ramosaj, të cilën ajo e interpretoi të hënën, në festivalin e muzikës moderne shqiptare, “Top Fest 9”.

Menjëherë sapo kënga është hedhur në YouTube ka pasur mijëra shikime dhe komente, të gjitha pozitive, duke e adhuruar sërish zërin e këngëtares që është rikthyer me një baladë të bukur. Këngëtarja ka treguar për gazetën tonë se kënga është punuar nga Flori Mumajesi, ndërsa të martën në mbrëmje kjo këngë erdhi edhe me një video interesante, të punuar nga produksioni nga Tirana, “Pro Video”./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Voice of Argentine worshiped again


Ledina rikthehet seksi dhe pa koment

Erdhi pas disa kohësh në Shqipëri, më seksi dhe më elegante se kurrë, megjithëse nuk ka shumë kohë që ajo është bërë nënë. E kemi fjalën për Ledina Çelon, e cila e këndoi në “X Factor Albania” një këngë që pritej t’i pushtojë diskot në Gjermani, në bashkëpunim me D.J Scotty.

Kërceu, tundi kaçurrelet e saj origjinale, e provokoi anëtarin e jurisë Alban Skënderajn, por ajo e bëri një gabim, iku me vrap pas performansës, pa e dhënë asnjë koment. Arsyeja - ndoshta nuk donte të zbulonte më shumë se kaq, apo tashmë e quan veten VIP internacional?/Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledina sex back without comment

Came after some time in Albania, more sex and more elegant than ever, although there is not much time has she become a mother. We're talking about Ledina Celo, who sang on "X Factor Albania" a song that was expected to conquer the discos in Germany, in collaboration with DJ Scotty. Jumped up, shook her curls original member of the jury provoked the Rolling Stones, but she made a mistake, fled after the performance, without giving any comment. The reason - maybe he would not divulge more than that, and now calls itself an international VIP?/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Ledri, i fejuari, fotograf apo badigard i Dafines?

U larguan në Amerikë, ku si duket çdo dalje e tyre nëpër rrugët e tokës së premtuar po pasqyrohet me një foto, ku duket Dafina, por shpeshherë edhe Ledri. Dikush i fejoi, vetë ata asgjë nuk folën në lidhje me këtë storie dashurie.

Ne ende jemi të paqartë, qoftë edhe kur shohim këtë foto, Ledri është i fejuari i këngëtares atraktive, fotografi, apo badigardi i saj. Deri më tani vetëm diçka e kemi të sigurt, ajo po e xhiron klipin më të ri të këngës “Tonight”, në rrugët ku më parë janë filmuar emrat më të njohur të muzikës botërore. Ne urojmë që kur “çifti” të kthehet të na tregojë realitetin se çfarë i lidh ata të dy./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
LEDRIN, husband, photographer or badigard of Laurel?

He fled to America where it seems every time you leave them in the streets of the promised land is reflected in a picture, which looks Dafina, but also often LEDRIN. Fejoi someone, they own nothing talked about this love story. We are still unclear, even when seeing this picture, LEDRIN is attractive singer husband, files, or her bodyguard. So far only thing we make sure it is running on the new clip of the song "Tonight" in ways that were previously filmed the famous names of world music. We wish that the "couple" returns to show us the reality that what connecting them both./Maksim GJokaj/Kosova Sot/

Emina Cunmulaj tani fillon karriere ne Indi...

Emina Cunmulaj, pas vendeve perendimore, tani karriere edhe ne Indi

’Kam arritur gjithe c’kam dashur te arrij ne lemin e modes. Kam enderruar te punoj me dizajneret Karl Lagerfeld, Zhan Paul Gautier, Tom Fordin e shume te tjere. Une, po ashtu, kam enderruar te behem pjese e revistave ‘Vogue’ dhe ‘Elle’ dhe kete e kam realizuar’’, nje pjese e endrrave te Emines eshte realizuar, ndersa suksesin ne mode ajo e vazhdon qe nga Amerika deri ne Indi. ”Jam e perfaqesuar nga agjenci te shumta ne gjithe boten. Menaxheri im kryesor eshte Konor Kenedi, nga firma “Muse Models” e Nju- Jorkut. Jam e perfaqesuar edhe ne France, ne Londer, ne Milano, ne Gjermani, ne Dubai dhe ne Indi. Por, cdo gje e punes sime kalon ne duart e menaxherit tim. Natyrisht, edhe familja ime ze pjese te rendesishme ne karrieren time. Pa perkrahjen dhe dashurine e tyre nuk do te ishte e lehte”, keshtu tregon per punen e saj supermodelja e njohur shqiptare, Cunmulaj, e cila tregon gjithashtu se per vazhdimin e karrieres si modele has ne shume veshtiresi dhe kete e thote nga pervoja.

Telashe apo reklame e Rita Ores me Rob Kardashian? (Video)

Këngëtarja e super hitit “Hot Right Now” ,Rita Ora është kapur në një video duke u sqaruar me Rob Kardashian para një klubi të natës në Miami. Por sic shihet, ajo është shqiptarja e sukseshme e cila në fytyrë nuk duket shumë mirë, por e zemëruar.

Cifti është kapur me kamera nga paparazzi. Ndërsa Rob Kardashian, në momentin që e ka parë që po fotografohet vrapon pas duke ndjekur paparazzin. Por si përfundim, Robi është arrestuar nga policia, pasi paparazzi është ankuar se ai ka dashur ta vrasë atë.

Tuna: Kete vere do te dashurohem...

Tuna: Kete vere do te dashurohem

Altuna Sejdiu i ka vene vetes nje qellim per kete vere. Tuna ka pohuar se momentalisht nuk eshte e dashuruar, por planifikon te dashurohet gjate diteve te nxehta te veres.

“Do te tingellonte qesharake, por kete vere planifikoj te dashurohem. Ky eshte plani, madje edhe zedhenesi im mendon se kjo duhet te planifikohet. Ne planin e dashurise stagnoj per momentin, por ndoshta ai eshte afer meje dhe une nuk e shoh”, ka thene Tuna per Yll Press.

Pervec kesaj Tuna ka treguar edhe mashkullin te cilin ajo do ta pelqente ta kishte afer vetes.

“Dua mashkull mbi te gjitha, jo femra. Autoritativ, te duket bukur, te kete shpirt sportiv, i fresket dhe stabil qe te balancoje disponimin tim, tipik per gaforret”, ka shtuar Tuna. /yll press & telegrafi/

Bleona Qereti sprovon veten si aktore...

Bleona Qereti by Isaac Brekken
Bleona se shpejti edhe si aktore

Kengetarja shqiptare Bleona Qereti se shpejti do ta sprovoje veten edhe si aktore.

Lajmin e ka bere te ditur vete bukuroshja permes faqes zyrtare te saj ne Twitter.

“Hello Albania, shume shpejt do te degjoni surprizen time te radhes ku une luaj ne nje film qe shumicen e kohes flas shqip”, ka shkruar Bleona ne Twitter.

“Nuk ju them dot me shume, ju dua shume shume shume, Zoti e bekofte Albanian”, ka shtuar Bleona./telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bleona soon as actress

Albanian singer Qereti Bleona would soon test herself as actress.
The news has announced the official beauty via her Twitter.

"Hello Albania, soon you will hear my surprise the next where I play in a movie that most of the time speak Albanian," written by Bleona on Twitter.
"I can not tell you more, I love you very very much, God bless Albanian," added Bleona. / Telegraph / ]]

Ermira Kaso e befasuar me daljen nga Big Brother

Ermira Kaso
foto: anjeza dyrmishi
Ermira: Nuk e prisja eliminimin

Te shtunen nga shtepia e “Big Brother” u largua Ermira Kaso. Ajo ishte e pranishme te henen ne studion e “Pasdites” ne Top Channel, per te rrefyer mbi pervojen e saj.

Ermira ka pohuar se nuk e kishte pritur eliminimin dhe eshte e befasuar me daljen e saj.

“Ne fakt, realisht u befasova me daljen time. Ishin te shumte ata qe me kane thene se nuk e prisnin te dilja dhe madje as une nuk e prisja qe te isha midis gjashte nominimeve me me pak preferenca. Duke pare personazhet ne nominim, mendoja se do te lija 2-3 pas. Te pakten mendoja se do lija pas Anilen dhe Lorenen”, ka thene Ermira.

Ajo ka pohuar se tashme i eshte kthyer jetes normale dhe do te vazhdoje jeten si gjithmone.

Monday, 26 March 2012

Hana Cakuli: Nga muzika ne prezantim...

Hana Cakuli: Nga muzika ne prezantim

Kengetarja e njohur, Hana Cakuli, ndan dashurine me kengen, por edhe me profesionin tjeter, ate te prezantueses permes emisionit ‘’Kubi ku zin’’. Te jesh kengetare dhe prezantuese per te eshte emocion me shume, pasi jane profesione qe te mbajne te lidhur me publikun. Por mos kujtoni se Hana deshiron te beje vetem kaq. Ne kete interviste ajo zbulon edhe shume gjera te tjera…

Per cfare studion Hana?
Jam duke perfunduar studimet per Menaxhim dhe Politika publike ne Universitetin Amerikan ne Kosove.

Meti, ne “Big Brother”, per aventure

Intervistë me modelen Diana Avidu, mikeshë e Metit të BB5

 Nuk e ka asnjë të preferuar tjetër në reality-shou më të ndjekur shqiptar “Big Brother Albania 5”, përveç Metit. Kështu rrëfen për gazetën tonë modelja e njohur kosovare Diana Avdiu, e cila është shoqja më e mirë e djaloshit simpatik të BB5, Metit.

Vajza që e ka shoqëruar djaloshin edhe nëpër pasarelat e modës, thotë se në lidhje me vajzat që po e ngacmojnë aty brenda, Meti është duke bërë vetëm lojë dhe asgjë tjetër. Po a ka modeli kosovar një të dashur që e pret jashtë? Lexojeni intervistën dhe mësoni më shumë!

“Kosova Sot”: Duke ditur se ju jeni një mikeshë e mirë e Metit, po e ndiqni BB5, dhe si po ju duket Meti?
Diana Avdiu: Po, jam duke e ndjekur BB5. Meti i mirë është, po kjo nuk do të thotë që ai nuk ka ende energji për të qenë më aktiv brenda. Shpresoj t’i shkojë mbarë si deri tash!

Eranda Libohova, konkurrente e re ne "Dancing with the Stars"...

Eranda Libohova, konkurrentja e re ne listen e femrave VIP te “Dancing”

Lista e konkurrenteve femra VIP qe do te kercejne ne edicionin e ri te “Dancing with the Stars” do te zgjerohet me personazhe te tjere te njohur, nderkohe qe po afrohet fillimi i spektaklit ne “Vizion Plus”. Emri me i ri i perfolur eshte ai i kengetares se njohur Eranda Libohova, e cila me sa duket ka pranuar oferten e producentes se spektaklit, Holta Dulaku, per t’u bere pjese e ketij “reality show”. Me sa duket, Eranda Libohoves kjo oferte i eshte dukur e kendshme, perderisa ajo vitet e fundit e mban trupin ne forme me kurse kercimi, dhe ndoshta nuk do ta kete aq te veshtire ta perballoje garen. Per kengetaren kjo do te jete dalja e pare ne publik, pas konkurrimit ne “Kenga Magjike” me duetin “Pa problem”, kenduar me Aldon Lipen.

Elton Deda drejt shkurorezimit pas 7 vjet martese me Jolen...

Elton Deda nis procedurat e divorcit nga Jola

Nje lajm qe ne fillim qarkulloi ne forme thashethemi, pastaj u pasua nga disa shkrime te shkurtra ne media, dhe tashme eshte bere fakt. Fjala eshte per kantautorin e njohur, Elton Deda, i cili sapo ka nisur procedurat e divorcit nga bashkeshortja e tij, Jola Mani, pas shtate vitesh ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Martesa e tyre e jetuar ne SHBA duket ka pesuar krisje, ashtu sic u komentua me rikthimin e Elton Dedes ne Tirane, edhe pse kantautori nuk pranoi te flase asnjehere per kete ceshtje te jetes se tij private. Elton Deda u kthye ne Tirane ne vjeshten e e vitit 2011, duke pohuar se nuk e kishte vendosur ende nese do te rikthehej pergjithmone per te jetuar ne Tirane si beqar, apo nese ky ishte nje rikthim i perkohshem per muziken. Edhe pse kishin filluar te qarkullonin fjalet se ky ishte nje vendim i tij pas problemeve ne familje dhe krizes ne martese, ai nuk pranoi te fliste absolutisht ne media per kete ceshtje. Ne nje interviste dhene per gazeten “Panorama” pas rikthimit, ai iu pergjigj me rezerva pyetjes se pse kishte vendosur te rikthehej ne Shqiperi, gje qe e mbante larg nga familja.

Hermes Nikaj: E dashuroj cmendurisht Vlashin e BB...

Per here te pare, nje djale shqiptar pranon publikisht nje lidhje homoseksuale

Pranon lidhjen homoseksuale. Hermes Nika: E dashuroj cmendurisht Vlashin e BB

Eshte vetem 21 vjec dhe deri tani ka arritur t’i realizoje te gjitha qellimet qe i ka vene vetes. Nje nga sfidat e tij ne kete realitet shqiptar eshte se shprehet hapur per prirjet e tij homoseksuale, dhe shfaq adhurimin qe ka per meshkujt seksi. Hermes Nikaj, ne eksperiencen e tij trevjecare si model, pohon se ka rene ne dashuri me Vlash Mertiken e “BB5”, pasi i ka bashkuar i njejti ambient. Djali qe eshte bere i njohur ne “Aldo Morning Show”, ku punon prej 7 muajsh ne “Tv Klan”, zbulon eksperiencen e tij me Vlashin, miqesine qe ai e quan “speciale” me djalin nga Durresi.

Argjentina shkelqen si dielli pas shiut (Video)

Ka shkelur për herë të parë skenën e festivalit të muzikës moderne shqiptare këngëtraja Argjentina Ramosaj me një super baladë që mban titullin “Si shiu”.

Këngëtarja me zërin e vecantë ka shkëlqyer si ai dielli pas shiut, megjithë kënga kishte të bënte me shi, ajo është pritur shumë mirë të hënën e parë të javës së re në këtë festival, i cili po ndiqet shumë kudo ku ka shqiptarë. Kënga është krijuar nga producenti që sjell vetëm hite, Flori Mumajesi, dhe pse jo deri tani kjo është balada më e bukur e “Top Fest 9”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Argentina shines like the sun after the rain

Violated for the first stage of modern Albanian music festival Ramosaj këngëtraja Argentina with a super ballad entitled "As the rain." The singer's voice as he has excellent special sun after the rain, though the song had to do with rain, it is very well the first Monday of the week's new in this festival, which is followed much anywhere where there are Albanians. The song was created by the producer that delivers only hit, gold Mumajesi, and why not until now that is the most beautiful ballad "Top Fest 9"./Albavipnews/Adelina Ismajli ne Top 20 ne Festivalin Internacional te Klipit ne France...

“I love you more” futet ne Top 20 te festivali Protoclip

Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France

Adelina Ismaili perseri arrin te jete e para shqiptare qe deperton ne nivelet me te larta te show-biznesit europian. Projekti nderkombetar i dives shqiptare, kenga dhe klipi “I love you more” po vazhdon suksesin ne France. Kenga dhe klipi “I love you more” eshte bere pjese e festivalit prestigjioz te klipit “Protoclip”. Ky lajm vjen pikerisht ne kohen kur kengetarja e njohur po pergatitet intensivisht per perfundimin e projekteve te tjera, te cilat si destinacion kane tregun e huaj, por edhe ate shqiptar, ndersa albumi vazhdon te mbahet ne fshehtesi te plote nga kompania europiane e cila menaxhon prej 3 vitesh karrieren nderkombetare te Adelina Ismailit.

Rozana Radi pjese e nje filmi anglez...

Rozana Radi pjese e nje filmi anglez

Kemi mesuar se Rozana Radi gjendet prej pak ditesh ne Londer dhe qendrimi i saj ne kryeqytetin britanik do te jete i gjate. Kete here Rozana nuk ka vajtur vetem si e ftuar per te kenduar, por krahas kesaj edhe per te realizuar audicionin per nje film, i cili eshte nje produksion shqiptar, por me kast aktoresh angleze. Vete Rozana eshte shprehur shume entuziaste ne lidhje me kete projekt te ri dhe shpreson shume qe audicioni te shkoje mire dhe ajo ta fitoje kete rol. E nese ndodh vertet keshtu, atehere ajo do te duhet t'i thote mirupafshim per disa kohe Tiranes dhe te shperngulet ne Londer, ku do te behet edhe xhirimi i filmit. Ne fakt, kohet e fundit Rozanen e kemi pare shume te angazhuar ne projektet muzikore dhe duket sikur e kishte lene pak pas dore dashurine e saj te madhe, aktrimin, te cilin e ka dhe profesion primar, duke qene se per te eshte diplomuar. Por ja ku duket se nje mundesi e arte po i troket ne dere. Edhe pse nuk kemi me shume informacion ne lidhje me projektin dhe per cfare filmi dhe produksioni behet fjale konkretisht, ne i urojme fat! /gazeta paloma/

Olta Gixhari: Bukuria ne art ndonjehere behet e urryer...

Olta Gixhari: Kam pasion, punoj per te arritur me shume!

“Bukuria eshte nje avantazh… por ne art ndonjehere behet e urryer”, – tregon Olta Gixhari, aktorja bukuroshe e Teatrit Kombetar. E shprehur keshtu duket sikur Olta e ka vuajtur kete cilesi qe natyra i ka falur asaj… Kur e verteta eshte krejt ndryshe. Ajo eshte nje nga aktoret e brezit te saj me me shume role, me figura vertete te skalitura dhe te suksesshme. Talenti dhe bukuria deri me tani kane bashkejetuar hareshem mes njeri-tjetres tek ajo…

Megjithate, Olta tregon se edhe puna eshte e rendesishme. Kete gje na e faktoi edhe te enjten ne mbremje, ne premieren e shfaqjes “Doktor Shuster”, ku ajo interpretoi rolin e radhes. Ana, nje gazetare e kronikes se zeze, aq sa e zonja, po aq edhe vulgare… “Nuk eshte shqiptare gazetarja”, – thote me te qeshur Olta, ndersa e ngacmoj per fjalorin qe perdor gazetarja qe interpreton ajo.

“Facebook” fansash, apo adrese artistesh

Kemi dyshimin që shumë portale dhe shumë adresa të “Facebook”-ut janë të hapura jo vetëm nga fansat e artistëve shqiptarë, por edhe administrohen nga vetë këngëtarët që duan të jenë “in” dhe të marrin lëvdata.

Prandaj, dhe sot në këtë rubrikë donim të kujtonim këtë fakt, që ndoshta edhe ne gazetarët i referohemi atyre lajmeve tek të cilat shpeshherë shihet dora e së njëjtës artiste, duke ofenduar një këngëtare e duke lavdëruar gjithmonë veten, e kjo sikur bëhet në emrin e fansave.

Dikush nga ju mund të mendojë se ku ka kohë një artist t’i bëjë këto gjëra, por sa të ketë një ‘Iphone’ në dorë do të ketë kohë të paktën ta hapë adresën dhe të japë një koment.

Sunday, 25 March 2012

Redon Makashi dhe Elda Koci ndahen pas 20 vjet lidhjeje...

Redon Makashi ndahet pas 20 vjetesh nga bashkeshortja Elda Koci

Ka perfunduar me ndarje lidhja e gjate e dashurise mes kantautorit Redon Makashi dhe gazetares Elda Koci. Pas 20 vitesh romance, cifti ka vendosur t’i jape fund historise se tyre. Sic kemi mesuar, shkak per ndarjen eshte bere nje e trete. Lori eshte emri i vajzes qe ka hyre ne mes te ciftit, duke shkaktuar keshtu krisjen e nje ndjenje te bukur , te lindur ketu e shume vite te shkuar, kur Elda ishte vetem nje gjimnaziste.

Sic ka treguar edhe vete gazetarja vite me pare, ne nje interviste per nje te perditshme, Redonin dhe ate i ka mbajtur lidhur mirekuptimi me njeri-tjetrin, sikur te ishin shoke te ngushte, e me pas dashuria, e cila sa vinte e behej me e forte. Por sic duket, jo gjithcka shkoi ashtu sic pritej.

Zajmina e veshur si Bejonse

Flitet se këngëtarja seksi, Zajmina Vasjari, këtë herë ka menduar më tepër për t’u dukur shumë me stil, sidomos në veshje për klipin e saj të ri, i cili pritet të vijë këto ditë në tregun muzikor shqiptar.

Këngëtarja është veshur me një fustan të GUCCI, ashtu siç e kishte veshur edhe këngëtarja Bejonse, siç po e shihni në foto, madje edhe pozimi është i njëjtë në një ballkon. Nëse dikush e quan copy-paste, edhe ka të drejtë edhe jo, por fundja kopjimi i këngëtares shqiptare është shumë i mirë në këtë rast./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina dressed as Bejonse

Talk that sexy singer, Zajmina Vasjari, this time has meant more to be seen very stylish, especially in clothing for her new clip, which is expected to arrive any day in Albanian music market. The singer is wearing a dress GUCCI, as the singer was wearing Bejonse, as you can see in the picture, even is the same proposal are on a balcony. If someone calls the copy-paste, also has the right not, but after all copying of Albanian singer is very good in this case./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Geti dhe Florenta ndahen...

Getoari ndahet nga e fejuara Florenta

Shtate muajt e lidhjes se dashurise se reperit Getoar Selimi me bukuroshen Florenta Islami kane mbaruar! Ishte fundi i muajit gusht 2011, kur u raportua se ne nje cermoni shume luksoze me shume te ftuar, ne mesin e tyre me shume miq te reperit dhe familjare te tij, ishte bere ceremonia e fejeses se Getoarit me Florenten, ku organizatore e festes kishte qene pikerisht e ema e Getit.

Ashtu sic raportuan mediat per fejesen, kete radhe programe te ndryshme televizive, bazuar ne disa statuse qe e fejuara e Getit, Florenta, kishte lene ne Twitter, tregojne se ne lidhjen e ciftit po perjetohet nje krize. Krize e cila ka rezultuar me ndarje, pasi ne profilin e saj ka larguar te gjitha fotot qe ka pasur me Getin, ndersa njesoj ka vepruar edhe reperi ne profilin e tij ne facebook.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online