All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 7 April 2012

Kastro Zizo ne skena erotike me Olta Gixharin...[VIDEO]

Kastro Zizo: Ju rrefej skenat erotike me Olta Gixharin

Na ndajne vetem pak dite nga premiera ne kinemate shqiptare te filmit “Pharmakon”, pikerisht me 11 prill. Filmi do te shfaqet ne kinemate e Tiranes dhe interesi i publikut duket se eshte shume i larte. Nje nga protagonistet e ketij filmi eshte kengetari i njohur Klevis Bega, ndryshe ne emrin e artit, Kastro Zizo, ne nje bashkepunim me aktoren e talentuar Olta Gixhari. Kastro ne kete interviste tregon per filmin, rolin e tij, por pertej nje roli te thjeshte mbi te gjitha aty trajtohet historia e shume te rinjve “te humbur”, plot me dilema ekzistencialiste. “E ndiej shume ne mishin tim, pasi filmi pervec historise se dashurise midis dy te rinjve trajton dhe nje problematike reale ne shoqerine tone.

Vera Grabocka falenderon publikisht bashkeshortin Timo Flloko...[VIDEO]

Vera Grabocka: Sot nuk do isha kjo qe jam pa Timo Fllokon

“Do te doja qe per here te pare ne menyre publike te falenderoj njeriun tim shume te vecante, qe me ka komplimentuar me qindra here dhe une nuk kam pasur asnjehere rast ta falenderoj ne menyre publike. Eshte Timo Flloko, eshte bashkeshorti im, qe me eshte gjendur gjithmone afer. Sot nuk do isha kjo qe jam ne qofte se ai nuk do te me kishte mbeshtetur tere jeten time. Faleminderit Timo!”. Dridhjet e zerit per here te pare “e tradhtuan” regjisoren Vera Grabocka, teksa merrte urdhrin “Mjeshter i Madh” nga Presidenti i Republikes, Bamir Topi. Ne nje ceremoni te vecante presidenti Topi dekoroi me urdhrin “Mjeshter i Madh” dhe tre regjisoret: Vladimir Prifti, Pali Kuke dhe Albert Minga, per kontributin e vecante qe kane dhene ne fushen e krijimtarise kinematografike e televizive shqiptare dhe ne zhvillimin e artit ne vendin tone... /aida tuci/mapo/

Videoja

Kastro Zizo me look te ri...

Kastro Zizo ne pritje te Pharmakon vjen me LOOK te ri

Ka ndryshuar teresisht look. Miqte e kane quajtur Johny Depp. Ne te vertete look- u i Kastro Zizos te kujton Brad Pitt ne rolin e Tristanit ne filmin epik te viteve ’ 90, “The legend of the fall”. Premiera e filmit , e cila pritet te shfaqet ne daten 12 prill ne kinema e ka shnderruar Kastron ne mashkullin e momentit. Ata qe kane mundur ta shohin paraprakisht filmin tregojne se loja aktoriale e Kastros eshte e nje aktori profesionist e per kete arsye filmi pritet me kuriozitet te madh dhe nga publiku. Perkrah Kastros, ne film interpreton edhe aktorja e talentuar Olta Gixhari. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Greta dhe Eni Koci vuajne humbjen e gjyshes...

Greta dhe Eni PERJETOJNE keq humbjen e gjyshes

Dy motrat e dashura te skenes shqiptare, Greta dhe Eni Koci, kane perjetuar se fundmi nje humbje te madhe ne jeten e tyre. Gjyshja nga ana e mamit, me te cilen vajzat ndanin prej vitesh te njejten shtepi, eshte ndare nga jeta duke i lene pas nje boshllek te madh bukurosheve Koci. Sic mesohet dy motrat e kane vuajtur shume kete largim nga jeta te gjyshes se tyre te dashur dhe per dite me rradhe nuk kane dale nga shtepia. Greta Koci se fundmi po ben nje pauze ne muzike, duke i dhene prioritet politikes, me sakte angazhimit te saj si nenkryetare e Forumit Rinor Demokrat, ndersa e motra, Eni, ne ndryshim nga ajo po sjell gjithmone e me shpesh kenge e krijime te reja muzikore, te cilat po priten shume mire nga publiku artdashes. /bluetooth/

Genta e BB5 ne rrjetin porno "Fuckbook"

source: bluetooth
Fotot me pulle te kuqe, Genta e “BB5” ne skena erotike

Medyshja per t’i bere publike keto foto “skandali” na shoqeroi qe prej kohes, kur ato u zbuluan dhe mberriten ne redaksine tone. Ky edicion i fundit i reality show-t me te famshem ne Shqiperi “Big Brother Albania” eshte absolutisht me i perfoluri.

Akuza te panumerta, thashetheme mbi jeten private te banoreve, aludime mbi devijancat e tyre seksuale, personazhe te njohur e te panjohur qe flasin apo peshperijne nen ze…Fokusi kesaj radhe perqendrohet tek vajza nga fshati Baban i Devollit, Gentiana Gjalpi. Ne pamje duket moderne, por ka nje dialekt te theksuar ne te foluren e saj duke deshmuar qartazi realitetin nga i cili vjen.

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Prill 2012
 • Kristi Pinderi: Nga 17 Maji, tri dite e nete te nxehta per homoseksualet. Shume gay do te shfaqen hapur per here te pare.
 • Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova do te behen me vajze
 • Genta fillon biznes ne Amerike, me te atin hapin sallon makinash
 • Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit
 • 1 Prilli ne rrjetet sociale, Aferdita ndahet nga Shpati
 • Anxhela Martini josh me foto te nxehta ne "Martini Bikini"
 • Ertemiona Mejdani: Me Devisin jemi super te dashuruar, por ai eshte shume xheloz! Ish miss Shqiperia rrefen lidhjen me kengetarin.
 • Pas divorcit, ish-bashkeshortja e Devis Xherahut, Paola Kondakci hidhet ne krahet e nje tjetri
 • Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje
 • Akuza e Enxhit ndaj Bombajt per "pedofili". Modelja tashme e pandehur, rrezikon burgun
 • Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 7 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 7 Prill 2012
 • Zbulohet vajza e Inis Gjonit. Ingriti 9 muajshe shtatzene me mbesen ne krah. Foto ekskluzive!
 • Anxhela Martini nuk ndalet, publikon fotot e reja HOT
 • Nora Istrefi ne vend te Elvanes, perkrah Florit ne koncerte
 • Adelina Ismajli pune dhe shopping ne Paris
 • Erion Zeqiraj: Marr propozime nga fansat! Nese e shoh Bertinen ne rruge, do ta pershendes!Ju rrefej miqesine me Dritanin, ai e meriton fitoren.Po kaloj kohe te bukura, shkollen per psikologji e perdor vetem ne jeten time private.
 • Publikohen foto me pulle te kuqe, Genta e BB5 ne skena erotike
 • Anila e BB5: Liami super negativ, Metin e kam marr inat!
 • Klaudja: S'kam punuar striptiste, dua te behem gazetare
 • Seldi: S'jam ndare nga Sinani. Nuk jam i fejuar, cika e zemres sime enigme!
 • Gerta e fiksuar pas Elvanes, beri operacione plastike qe t'i ngjante asaj!
 • Adelina Tahiri feston ditelindjen e 20-te

Friday, 6 April 2012

Flori vertet ia nis me Nora Istrefin

Ishte thënë se kompozitori i njohur shqiptar në mungesë të këngëtares Elvana Gjata, pasi ajo është e impenjuar në spektaklin “Dancing With The Star”, do të punonte me këngëtaren kosovare Nora Istrefi.

Dhe, si duket kjo po bëhet realitet, siç e shohim edhe në foto, ku këngëtarët kanë qenë së bashku në një koncert në diasporë. Të shohim se si do t’i ecë ku bashkëpunim koncertesh Norës dhe Florit? /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flori it really starts with Norah Istrefi
It was said that the composer of the famous Albanian singer in the absence of Elvana Gjata, as it is engaged in the spectacle of "Dancing With The Star", will work with Kosovar singer Norah Istrefi. And apparently this is becoming a reality, as we see in the picture, where the singers have been together at a concert in the diaspora. We'll see how the collaboration will go of Nora and Flori ? / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Një CD me zerin e Vaçe Zeles

Ajo njihet ndryshe si mbretëresha e këngës, e në fakt është e tillë, zëri i saj nuk harrohet kurrë. Kjo është këngëtarja më e madhe shqiptare e dekadave Vaçe Zela, e cila si duket është gëzuar për këtë lajm.

Pasi artistes së madhe i është realizuar me shumë dashuri një CD me 15 këngë të saj, ku një revistë e njohur në Tiranë ka menduar për një dhuratë të tillë, që ua ofron dëgjuesve, ndërsa realizimi i kësaj CD-je është bërë nga kompozitori Edmond Zhulali. Si duket ka ende njerëz të kulturës që mendojmë për ikonën e muzikës së bukur shqiptare, Vaçe Zelën./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
A CD with the voice of Vaçe Zelës

It is otherwise known as the queen of song, and in fact is such, its voice is not forgotten. This is the largest Albanian singer of Zela Vaçe decades, which seems is happy about this news. After the great artist was realized with much love a CD with 15 tracks of it, where a famous magazine in Tirana has planned for such a gift, which He offers listeners and the realization of this CD Player is made ​​by the composer Edmond Zhulali. Apparently there are still people who think culture icon Albanian beautiful music, Vaçe Zelen. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Inva Mula pelqen te flase me zemren e saj

Sopranoja e famshme shqiptare Inva Mula vjen sot në këtë rubrikë me pëlqimet dhe jo-pëlqimet e saj. Inva është shumë e ndjeshme ndaj gjërave që e rrethojnë, ndërsa i pëlqen të jetë e plotësuar kudo.

Artistja që pret të bëhet së shpejti mama e një vajzë me Ethem Ramadanin, thotë se kur merr një rol, do të donte të dinte në fillim gjuhën e huaj që flet personazhi. Megjithëse, ajo bën një jetë VIP, nuk do t’i pëlqente që të mos kishte kohë që dera e shtëpisë së saj të ishte e hapur, të gatuante për shumë miq, ashtu siç bënte nëna e saj në Tiranë.

Nuk i pëlqen paragjykimet, ndërsa i pëlqen që shpesh herë të flasë me zëmrën e saj, për të reflektuar ashtu si duhet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Inva Mula like to speak with her ​​heart

Rene Rexhepi ne kopertinen e TIME...

Kuzhinieri me origjine shqiptare ne kopertinen TIME

Locavore Hero

Si po e udheheq revolucionin e fundit te kuzhines europiane kryekuzhinieri 34 vjecar danez, por me baba shqiptar nga Maqedonia, Rene Rexhepi.

Burri qe drejton restorantin me te mire ne bote nuk e perballon dot te kete nje shtepi te tijen. Ai jeton me qera ne nje apartament te vogel e te zakonshem ne pjesen e vjeter te Kopenhagenit dhe shkon ne pune me biciklete, duke pedaluar permes rrugeve me vajzen e tij 4 vjecare, e cila eshte rehatuar ne koshin e dyrrotakut, teksa ai perpiqet ta coje ne kohe ne shkolle. Pasi le vajzen, ai ndalet ne nje bar-kafe aty prane per te ngrene nje kos dhe rrufitur nje ekspres, ushqimi i vetem qe do te fuse ne goje derisa te ulet per dreke me stafin e restorantit.

Deri tani Rene Rexhepi, kryekuzhinieri i restorantit Noma, mund te kishte lidhur kontrata televizive dhe hapur restorante ne qytetet me te medha te botes, dhe sigurisht do te kishte nje shtepi nen emrin e tij, por kjo nuk eshte ambicia qe e terheq danezin 34 vjecar.

Balerini Kledi Kadiu dekorohet me Urdherin "Mjeshter i Madh"...

Kledi Kadiu nderohet me titullin “Mjeshter i Madh”

Presidenti i Republikes, Bamir Topi, ka dekoruar me Urdherin “Mjeshter i Madh” balerinin Kledi Kadiu, nje nga balerinet shqiptar me te njohur jashte vendit.

Kadiu eshte dekoruar me motivacionin e balerinit te talentuar, te edukuar ne shkollen shqiptare te artit, qe me interpretimin e tij mjeshteror eshte bere nje nder artistet me ne ze ne Itali, duke luajtur nje rol te rendesishem ne ngritjen e imazhit te Shqiperise jashte vendit.

Si u be Rita Ora! Nga shitese atletesh ne nje yll boteror! [VIDEO]

Rita Ora, nga nje shitese ne dyqan atletesh, ne nje yll boteror

Kengetarja Rita Ora, e cila, si pas shume medieve nderkombetare, gjate ketij viti do te jete ylli i 2012-s, ka publikuar ne kanalin virtual “YouTube”, videon ne te cilen tregon se si per me pak se nje vit, eshte ngritur ne majat e top-listave britanike dhe amerikane. Permes kesaj videoje gati tre minuta, Rita tregon sesi kur ka qene 18 vjec ka nenshkruar kontrate me shtepine diskografike me te njohur ne bote qe e menaxhon Jay Z, “Rock Nation”.

“Kam nenshkruar nje kontrate me ‘Rock Nation’ kur isha 18 vjec. Isha duke punuar ne nje dyqan atletesh dhe tani jam nen shoqerine e njerezve, talenti i te cileve me cmend”, – ka thene Rita.

Dancing With The Stars Albania: Anjeza dhe Dren Abazi eliminohen!

Dancing, iken Anjeza dhe Dren Abazi

Nje jave pas fillimit te Dancig With the Stars edicioni i trete, Anjeza Maja dhe Dren Abazi u bene mbremjen e te enjtes personazhet e pare VIP qe lane garen e ethshme!

Kombinimi i pikeve te jurise dhe publikut, penalizoi keshtu ciftet qe ndodheshin ne fund te nje renditjeje, e cila erdhi si rezultat pas gares se 14 personazheve VIP, ne gjini te ndryshme te kercimit. Ne kete puntate te dyte te Dancing Albania 3, prodhim i suksesshem i Tring Dixhital e Vizion Plus, personazhet publike performuan te ndare ne femra dhe meshkuj. Mambo, Vals, Rumba, Paso Doble apo Tango ishin disa nga disiplinat qe sollen emocione, batuta por edhe zhgenjim per disa prej VIP-ave garues.

Dafina Zeqiri dhe Getoari ofendohen keq

Për marrëdhëniet jo shumë të mira mes Dafina Zeqirit dhe Getoar Selimit kemi kohë që kemi shkruar, që pasi bashkëpunimi i tyre i shumëpërfolur u la përgjysmë.

Megjithatë, si nga ana e Dafinës, ashtu edhe nga Getoari, u tha se bëhej fjalë thjesht për një shtyrje për shkak të angazhimeve dhe se vazhdonin të ishin miq. Por ja që faktet na tregojnë të kundërtën.

Në faqen e tij në Twitter, Getoari është treguar i pamëshirshëm në komentet e bëra në emër të Dafina Zeqirit. “Dafina Zeqiri, ti je një vajzë e shëmtuar. Rita Ora është mbretëresha”,– janë këto fjalë të shkruara nga vetë rreperi kosovar. Për të vijuar më tej me të tjera ofendime: “Dafina Zeqiri jeton në banesën 200 euroshe nga ndarja me Krenarin! E shëmtuaaaar”.

“Dështon koncerti i Dafina Zeqirit në Suedi, vendi ku ka jetuar”. Nuk e dimë se cila është arsyeja e gjithë këtij mllefi që Getoari shfaq ndaj këngëtares kosovare, aq më shumë që tani Dafina është edhe në një lidhje me Ledri Vulajn, i cili është pjesë e grupit “Baba Records” të themeluar nga Getoari.

Thursday, 5 April 2012

Dafina Zeqiri mundohet ta fshije Krenarin

Ka shkuar në Amerikë, jo vetëm për të realizuar videon e re, por edhe për ta fshirë një ish-dashuri. Këngëtarja Dafina Zeqiri, siç kishim thënë në një studio të njohur të një tatu-artisti ka bërë një kafkë, siç po e shihni.

Por, nëse ju kujtohet pikërisht në këtë vend, poshtë krahut, ajo ka pasur një shkronjë “K” të vizatuar, në kohën kur ishte e dashuruar me Krenarin. Dafina është munduar me idenë që ta fshijë, por që pasojat kanë mbetur, si duket shkronja e ish-dashurisë ka mbetur ende./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina is trying to wipe Pride

Went to America, not only to realize a new video, but also to delete a former love. Dafina singer, as we said in a famous studio, a tattoo artist doing a skull, as you can see. But, if you remember at this place, under his arm, she had a letter "K" to draw, at the time when he was in love with pride. Dafina has tried to erase the idea, but the consequences have remained, apparently ex-love letters, still./ Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Meti apo Lorena jashte “BB”-se?

Vazhdojnë debatet dhe loja gjithmonë e më e fortë në “Big Brother Albania”. Me hyrjen e re të tre banorëve, situata është elektrizuar më tepër. Por, vëmendja këto ditë është për dy të nominuarit që njëri do të duhet ta lëshojë shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri, Metit dhe Lorenës.

Sondazhe zyrtare, apo edhe private sjellin luftë mes fansash që dikush mendon se duhet të dalë modeli nga Prishtina e dikush vajza nga Korça. Por, si duket ky nominim i ka bërë shumë mirë Metit për t’u aktivizuar më tepër në lojë, pasi më parë nuk ishte kaq në formë, ndërsa Lorena shquhet vetëm për lidhjen e saj me Gracianon.

 Por, këtë të shtunë do ta mësojmë më saktë se kush do ta lërë “BB5”, Meti apo Lorena?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorena or Meti out "BB" s?

Wednesday, 4 April 2012

Ermira Causholli: Ju tregoj historine time te dashurise...

Ermira Causholli
foto: rezi
Ermira Causholli: Si erdha nuse nga Korca ne Tirane, me nje eskorte krushqish te armatosur

Ajo ka nje histori per te treguar. Historine e dashurise se saj me bashkeshortin, Arditin. Deri tani kemi degjuar shume cifte qe kane rrefyer ne studion e emisionit qe ajo drejton, historite e tyre, por Mira Causholli ka nje rrefim teper interesant per veten e saj. Detajet e dasmes se bere mes krismave te armeve ne vitin e mbrapshte 1997, si erdhi nuse nga Korca ne Tirane, ne nje kohe ku rruget ishin te mbushura me banda. Nje paje qe nuk e mori me vete, fustanin e nuserise qe e zevendesoi me paliceta, e shume te tjera, gazetarja i rrefen ne kete interviste. Ne kemi kenaqesine qe per here te pare Ermira po i tregon per ‘Mapo’-n keto detaje.

Xhesika Polo, Intervista... [MAPO]

Xhesika Polo: Jo te gjithe 14-vjecaret mund te kene fatin tim

Xhesika Polo, konkurrentja 14-vjecare e “X-Factor”, tregon emocionet dhe endrrat e saj drejt muzikes te cilat po marrin krahe fale ketij shou-talenti. Me zerin e saj ajo ka bere per vete shume fansa e megjithate ajo tregohet modeste. Nuk ndihet me e famshmja e shkolles edhe pse tregon se ka pasur nje mbeshtetje te jashtezakonshme nga mesuesit e saj. Xhesi e ka muziken ne venat e saj. Mjafton te kujtojme qe ajo eshte mbesa e kengetares se njohur te muzikes qytetare te Shqiperise se Mesme, Valbona Mema. “Ambienti artistik ku jam rritur ka ndikuar vetem pozitivisht”, tregon Xhesi, ndersa shton se kjo gje e ka shtyre qe te provonte veten ne muzike. Nje shtyse qe ia ka vlejtur e sic deshiron edhe ajo, do te mbahet mend gjate nga publiku si Xhesika, 14-vjecarja e X-Factor.

Alberie Hadergjonaj, mama ne moshen 16 vjecare...

Alberie Hadergjonaj: Ne gjimnaz shoqet s’me besonin qe isha nene

Besojeni ose jo, Alberie Hadergjonaj eshte bere nene ne moshen 16-vjecare. Pas marteses kur ishte vetem 15 vjec, kengetares se dashur te skenes shqiptare iu desh te kalonte nje mal me peripeci derisa te perfundonte gjimnazin. Pasi kreu dy vitet e para ne Deqan, shperngulet ne Amerike bashke me familjen, ku lind edhe vajzen e dyte, Anxhelinen, te cilen sot e duam po aq sa ate. Ne kete kohe ndjek atje nje kurs 2-vjecar per mjekesi, i cili s’i hyri kurre ne pune. Me pas, me ardhjen e demokracise, e bukura e fisit Ramosaj kthehet ne Shqiperi, ku ndjek Liceun Artistik me rezultate te shkelqyera. Po, sa te veshtire e pati ajo kete rrugetim? Cfare i shijoi e cfare jo gjimnazit? Cfare u mesoi te bijave dhe cilat jane ndryshimet qe ka ndeshur duke krahasuar brezin e saj me ate te vajzave, Agneses dhe Xhines. Rrefehet Alberia: Nga bankat e shkolles tek njohja me Mentorin, e deri tek perfundimi i studimeve per muzikologji ne Akademine e Arteve.

Klaudia e “BB5” ishte konkurrente e forte apo e dobet?

Dukej sikur ishte një konkurrente e fortë, por vendimi i saj u komentua si shumë i dobët, kur ajo vendosi të dilte jashtë shtëpisë. Klaudia, ish-banorja e “Big Brother Albania 5” nuk është komentuar dhe pritur mirë nga shumë fansa dhe as nga vetë njerëzit, që merren me produksionin e këtij spektakli.

Në fakt, pothuajse në të gjitha intervistat Klaudia tregoi se kishte kaluar në stres, madje ajo përmendi shpesh herë edhe mungesën e cigareve.

Megjithëse, në një sondazh zhvilluar në portal se cila nga konkurrentët i mungon shtëpisë, me shaka apo me të vërtetë, emri i saj përmendet, kur dikush kishte shkruar me fantazi e tij “tani po e shikoj BB5 pasi deri më dje veshët më ishin shurdhuar nga ulërimat e Klaudias”./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Claudia's "Bb5" was competing strong or weak?

Seemed to be a strong competitor, but its decision was commented as being very poor, when she decided to leave the house. Claudia, a former resident of "Big Brother 5" is not commented and well received by many fans and even by the people themselves involved in the production of this spectacle.

 In fact, almost all Claudia interviews showed that the stress had passed, even it is often cited lack of cigarettes. Although, in a poll conducted in which the competitors portal that lacks the house, with jokes or really, her name, when someone had written his fantasy "now I see it as up to yesterday Bb5 ears were shurdhuar by the shrieks of Klaudias "./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Çiljeta ne "Top Fest 9"

Si duket kompania “Threedots” nuk do t’i ketë vetëm tri këngë në garën e madhe të festivalit “Top Fest 9”, por më shumë. Mësuam nga një burim se edhe këngëtarja seksi Çiljeta Xhilaga ka përfunduar këngën dhe do të jetë pjesëmarrëse në këtë edicion, ku dhe kjo muzikë është punuar nga Flori Mumajesi.

Por, në fakt këngëtarja Çiljeta nuk është hera e parë që po e provon skenën e këtij festivali, dhe as hera e parë që bashkëpunon me kompozitorin Mumajesi. Jemi të sigurt se nuk do të dalë duarthatë nga ky festival artistja e bukur, e cila dallohet edhe për një zë të veçantë.Fotoja qe e kemi siguruar eshte realizuar ne Itali nga fotografi i njohur Renuar Locaj./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljeta in "Top Channel 9"

Apparently the company "Threedots" will not be only three major race tracks in the festival's "Top Fest 9", but more. Learned from a source that the singer has sex Çiljeta Xhilaga finished the song and will be participating in this edition, where this music is made ​​of gold Mumajesi. But, in fact Çiljeta singer is not the first time is proving the festival scene, and even the first time collaborating with the composer Mumajesi. We are sure it will not come empty-handed from this beautiful artist festival, which stands for a particular item./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Seldi lodhet duke kercyer

Djaloshi simpatik i skenës shqiptare, Seldi Qalliu, si duket e ka marrë seriozisht konkurrimin në “Dancing With the Stars 3”. Ai ka treguar se kërcimin e ka dashur dhe është munduar ta tregojë edhe gjatë profesionit që ai e ka, në skenë.

Por, si duket, nuk e ka pasur shumë të lehtë në provën e parë, madje në këtë foto, siç shihet, mezi e ka ngritur në një moment balerinën profesioniste, Rovenën, dhe këtë e tregon me lodhje edhe në fytyrën e tij. Megjithatë, këngëtari thuhet se e ka marrë seriozisht këtë konkurrim./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Seldi tired jumping

Albanian boy charming scene, Documentary Qalliu apparently took seriously the competition on "Dancing With the Stars 3". He has indicated that she loved dancing and has tried to demonstrate throughout the profession that he has, on stage. But, apparently, has not been very easy in the first test, even in this picture, as shown, has raised barely a moment balerinën professionals, Rovenën, and this shows the fatigue in his face. However, the singer reportedly took this competition seriously./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Lorik Cana, shqiptari me i klikuar ne Youtube...

Lorik Cana, shqiptari me i klikuar ne Youtube

Rrjeti me i madh social i videove ne internet, Youtube, se fundmi ka prezantuar me detaje statistikat per artistet dhe personat me te kerkuar ne kete rrjet. E merrni apo jo me mend, ne listen per personazhet shqiptare ka ngadhenjyer hic me pak sesa futbollisti sharmant i kombetares shqiptare, Lorik Cana. Mesfushori, i cili luan aktualisht per klubin italian, Lacio, eshte shpallur keshtu “mbret” i shqiptareve ne Youtube, pasi ka mbi 15 milione klikime, ku perfshihen videot e tij nga performancat edhe me ish-klubet e tij, aksionet me kombetaren shqiptare, si dhe shume video te llojeve te tjera, qe nga intervistat e ndryshme apo daljet publike. Eshte e qarte qe per numrin e klikimeve, futbollistin simpatik e ka “ndihmuar” edhe fakti qe eshte perfolur per lidhje te ndryshme romantike, qe nga marredhenia me Zana Krasniqin, aludimet per nje flirt me Adelina Tahirin, Tunen etj.

Tuesday, 3 April 2012

Vlash Martika: Hermes Nikaj kerkon fame ne kurrizin tim...

Vlash Martika: Hermes Nikaj kerkon fame ne kurrizin tim

I eliminuari i javes ne spektaklin e se shtunes se “Big Brother”, Vlash Martika, me te dale nga shtepia, eshte vene ne dijeni te gjithe atyre cfare jane shkruar keto jave per te, qe nga akuzat e ish-konkurrentit tjeter, Elvisit, per homoseksualitet, e deri te deklaratat e “Zogut te Tiranes”, Hermes Nikajt, se eshte i dashuruar pas Vlashit. Per keto ose me sakte per Hermesin, sepse per homoseksualitetin nuk ka preferuar te flase, Vlashi ka dhene dje pergjigje ne emisionin “BB Fun’s Club”, vetem pak ore pas eliminimit nga shtepia me e famshme ne Shqiperi. I ftuar se bashku me te eliminuaren tjeter, Anilen, ai ka komunikuar edhe “live” permes telefonin me Hermes Nikajn, i cili ka qene disi kontradiktor ne pergjigjet e tij, pasi nderkohe qe ne media ka thene se me Vlashin njihet mire, aty na doli se se bashku ata ishin takuar vetem nje here, shpejt e shpejt, e per me teper ne shoqerine e nje personi te trete. “Une nuk kam thene qe jam i dashuruar me Vlashin, apo ndonje gje tjeter te tille, pavaresisht se nga mediat eshte spekuluar”, - ka thene Hermes Nikaj, ndersa Vlashi i eshte kthyer: “Ti kerkon fame ne kurrizin tim dhe une nuk mund ta lejoj kete”.

Seldi dhe Sinani prape se bashku me nje hit te ri...

Tejkalojne mosmarreveshjet, Seldi & Sinani ne fundvit sjellin hitin tjeter

Mosmarreveshjet mes dy miqve kengetare tashme duket se kane kaluar. Po shfaqen perseri neper koncerte se bashku, ndersa arsyet kryesore per zenkat mes tyre nuk i ka treguar asnjeri. Aata jane justifikuar me faktin se nuk duhet te shfaqen gjithnje se bashku pasi nuk jane grup, por secili ka edhe karriere solo. Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu po pergatiten qe kete fundvit te shfaqen me nje tjeter megahit, sic ishin tri bashkepunimet e fundit, ‘’Adrenalina’’ dhe ‘’Bjondina’’, si dhe trioja me kengetarin e muzikes tallava Meda, ‘’Kuq e zi’’. Iniciatore per kete bashkepunim te ri jane disa organizatore te koncerteve, te cilet insistojne qe ata dy te shfaqen gjithmone se bashku neper mbremjet muzikore, per faktin se te dy bashke mbledhin shume publik.

Rosela Gjylbegu dhe Sinan Vllasaliu sjellin nje bashkepunim te ri...

Rosela Gjylbegu sjell duetin e radhes me Sinan Vllasaliun

Kane udhetuar drejt Shkupit per te realizuar nje bashkepunim te ri, kengetaret e njohur Rosela Gjylbegu dhe kengetari kosovar Sinan Vllasaliu. Dy emrat e njohur te muzikes kete radhe do te sjellin nje duet, i cili me siguri do te jete hit ne skenen muzikore. Rosela me kete rast ka publikuar dhe fotot e para te xhirimit te klipit, i cili po realizohet nga nje studio xhirimi ne Shkup. ‘’Shume shpejt nga Supersonic Tv do transmetohet kenga me e re ne bashkepunim me nje kengetar shume te njohur si Sinan Vllasaliu, shpresoj qe ta pelqeni’’, thuhet ne komentin, qe ka leshuar Rosela ne profilin e saj. Ky duet eshte i pari mes Roseles dhe kengetarit te muzikes se lehte Sinan Vllasaliu, por nuk eshte i pari per bashkepunimin mes kengetareve nga Kosova e Shqiperia, pasi me heret Sinani ka bashkepunuar edhe me Eli Faren, kurse Rosela me Eliza Hoxhen. Te dyja keto kenge kane rezultuar shume te suksesshme, dhe pikerisht kjo ka qene arsyeja pse keta te dy kane vendosur te bashkepunojne. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rosela Gjylbegu brings the next duo with Sinan Vllasaliu

Ledina Celo zbulon sekretin e elegances se saj...

Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi dhe cudit me elegancen. Sekreti, vrap cdo dite

Eshte kthyer ne Shqiperi me statusin nene, ndersa ka bere pershtypje per trupin e saj shume ne forme me nje elegance te admirueshme. Kengetarja 35-vjecare Ledina Celo ka qene e ftuara speciale e spektaklit “X Factor” ne “Tv Klan”, ndersa ka prezantuar nje kenge te re duke performuar dhe kercyer ne skene. E veshur me nje kostum te bardhe te puthitur pas trupit, ajo shfaqet para publikut me kete prezantim te pare ne publikun shqiptar, pasi solli ne jete djalin e saj. Ndaj syte e te gjithe fansave te saj kane qene tek linjat perfekte. Kengetarja, e cila ka pasur si qellim kryesor prezantimin e kenges se saj te re qe ka si synim tregun gjerman, ka zbuluar sekretin e trupit ne forme qe me shume se dietat torturuese apo sportet rraskapitese, eshte vrapi i perditshem, gje qe ajo tashme e ka kthyer ne ritualin e saj ne Gjermani.

Ema Koja merr cmim te rendesishem ne Miami Fashion Week

Ema Koja, nderohet ne javen e modes ne Miami

“Ema Savahl Couture”, linja e veshjeve te stilistes shqiptare, Ema Koja eshte nderuar me nje cmim te rendesishem ne javen e modes ne Miami.

Ema e cila prej vitesh jeton ne Miami ka thene se eshte nje nder i madh per te, te nderohet me kete cmim te rendesishem te dhene nga juria prestigjoze e “Miami Beach International Fashion Week”.

Qe e vogel kam dashur te behem stiliste dhe jam shume e lumtur per kete cmim”, eshte shprehur Koja. Stilistja Ema Koja ka veshur finalistet e “American Idol”, “So You Think You Can Dance” dhe “ Britain's Next Top Model”. Rrobat e dizenjuara prej saj jane veshur edhe nga yje si Kristin Cavallari, Katy Perry, etj. /koha/

Lavdrim Sylemani kandidon per "Mister 2012" ne Zvicer...

Lavdrim Sylejmani, kandidat per Mister 2012

Me 26 Gusht 2012, ne Zvicer do te organizohet spektakli i bukurise per te zgjedhur misterin e vitit 2012, pasardhesin e zviceranit Luca Ruch. Ne mesin e 14 kandidateve ne kete gare ne Zvicer eshte edhe kosovari, Lavdrim Sylejmani.

Kandidati per Mister 2012 kishte migruar me familjen ne Zvicer ne moshen tre vjecare. Tani ai jeton me familje ne Pregassona te Tesines.

23-vjecari nga Kosova studion ekonomine ndersa e ka hobi futbollin, tenisin, volejbollin, fotografimin dhe udhetimin.

Ami dhe Ermali festojne ditelindjen e 30-te me VIP party...

Ami dhe Ermali, 30 vjec. Surprizat e festes me te ftuarit VIP

Ata kane menduar qe kete 30-vjetor ta festojne ne cift tek “Big ben” ne Tirane, vetem dy net para fillimit te edicionit te ri te “Dancing with the stars”, qe nisi te enjten, spektakli ku ata jane cifti moderator per te dytin vit. Ka qene nje nate e vertete show, ajo e dhjetera miqve te tyre te pranishem, mes te cileve cifti Holta dhe Tan Dulaku, te cilet jane shfaqur ne forme te perkryer. Shume kengetare kane kenduar per ciftin, nderkohe qe Ermali si gjithmone ka shkembyer batuta te ndryshme me te pranishmit ne feste.

Ata kishin ftuar te kendonte grupin “The burn”, por shume shpejt ne skene u ngjiten kengetare te njohur, si: Elvana Gjata, Frederik Ndoci, Samanta Karavello, Gena etj, te cilet performonin kenget qe Ermali ia dedikonte Amit.

Kujdes Rihanna... Po vjen Rita!

Rita Ora on 20min.ch
Kujdes Rihanna, po vjen Rita!

Ky eshte titulli me te cilin gazeta zvicerane ‘20 Minuten Online’ ka shkruar nje artikull ne te cilin ben krahasime mes te famshmes Rihanna dhe yllit ne ngritje, Rita Ora.

Te origjina e Rites shkruan se ajo ka prejardhje nga Kosova dhe jeton ne Londer, ndersa per Rihannan tregon prejardhjen nga Barbadosi.

Sa i perket dukjes per kengetaren shqiptare thuhet se floket bionde i ka tipar dallues, ndersa edhe Rihanna kohet e fundit i ka pasur bionde, por tash i ka bere serish te zeza.

Moguli i muzikes, reperi Jay-Z, ishte njeriu qe e ngriti Rihannan, ndersa sipas 20 Minuten Online, ai ka vendosur qe t’i ofroje Rites kenge qe jane shkruar per Rihannan. “Me sa duket ai do te zevendesoje Rihannan me Rita Oren”- shkruan gazeta.

Angela Martini me video te re HOT...

Anxhela Martini seksi ne promon e re [VIDEO]

Modelja shqiptare Anxhela Martini, ka publikuar nje video te re ku ekspozon trupin e saj joshes, qe vjen si vazhdimesi e videove te tjera te modeles.

Anxhela, ne videon me te re duket shume seksi duke reklamuar linjat e saj trupore.

Bukuroshja se fundmi ka krijuar edhe linjen e saj te bikinive, te quajtur ‘Angela Martini Bikinis’. /Telegrafi/

Angela Martini #soho by Jerome Duran

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela Martini sexy in new promo

Albanian Model Angela Martini, has published a new video which exposes her seductive body, which is a continuation of the other video model. Angela, in the new footage looks very sexy to advertise its body lines. Beauty has recently created its line of bikini called 'Angela Martini Bikinis'. ]]

Alban Skenderaj pendohet per tatuazhin e bere

Këngëtari, i cili kohën e fundit po shihet në jurinë e shou-talenteve të “X Factor Albania”, Alban Skënderaj, gjatë të shtunave jo vetëm që po jep komente për zërin e talenteve të reja, por edhe për veshje.

Ndërsa të dielën që kaloi ai, kur Alketa Vejsiu e ka ngacmuar për ta lidhur prezantimin e saj me një “batutë”, për tatuazhin që ka afër bërrylit. Albani si duket është mërzitur që këtë tatuazh e ka bërë para disa vjetësh dhe thotë që është penduar nga kjo “Marrëzi” që dikur donte ta bënte.

 Këngëtari vlonjat, si duket, mezi pret një ditë që ta heqë atë, ndërsa kujtojmë që tatuazhi ka të bëjë me albumin e tij, me titull “Melodi”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alban Skenderaj tattoo regret doing

Dafina Zeqiri “in” dhe “black”

Si duket, këngëtarja e ka lënë Amerikën e largët dhe është kthyer në Zvicër, ku ka performuar për fansat e saj në një nga diskotekat më të mëdha. Kjo është Dafina Zeqiri, e cila, megjithëse thuhet se kopjon dhe duket si artistet më të mira botërore, sidomos si shqiptarja Rita Ora, për syrin tonë duket “in” edhe me të zeza.

Dafina këtë javë do të jetë e ftuar edhe në një nga netët e “Kosova Fashion Week”, për të performuar me këngët e saja. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Dafina "in" and "black"

Apparently, the singer has left America remote and turned to Switzerland, where he performed for her fans in one of the largest discotheques. This is Dafina, which, though said to copy and it looks like the best artists worldwide, especially as Albanians Rita Ora, to our eyes appear "in" the black. Capital this week will be invited to one of the nights of "Kosovo Fashion Week", to perform her songs. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Monday, 2 April 2012

1 Prilli dhe pergojimi per artistet shqiptare

Gënjyen, u gënjyen, por shumë u përgojuan artistët shqiptarë në ditën e 1 Prillit. Kështu në një facebook që mbante emrin e Nora Istrefit shkruhej se këngëtarja Nora do të vijë në një duet me Tunën dhe me Genta Ismajlin, por fansat e mohuan lajmin.

Ndërsa në një tjetër profil thuhet se këngëtarja Elvana Gjata është në gjendje kritike për jetën, por edhe këtu ishte “1 Prilli”. Një gazetë në Tiranë kishte dhënë lajmin se Seldi dhe Sinani rikthehen së bashku për duet, por si duket edhe ky lajm nuk është i vërtetë, kaq shumë u lakuan këta artistë, saqë dikush për një artiste tha se është çmendur.

Rita Ora befason edhe ne dukje


Nuk është vetëm muzika që bën dhe zëri i saj i bukur që bie në vesh, por edhe të tjera elemente që e bëjmë talentin shqiptar si më të lakuar në shou-bizin e huaj.

Rita Ora duket për mrekulli edhe në stil, në veshje, vërtet si një femër që lakmohet nga të gjithë të huajit. Ndoshta këngëtarja shqiptare tashmë e ka edhe një arsye më shumë për t’u dukur bukur, pasi ka rënë kokë e këmbë në dashuri me Rob Kardashianin, ndërsa po merr çdo ditë e më shumë vëmendjen maksimale edhe të shtypit rozë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita startles even time out

Not just the music that makes and her beautiful voice that falls on the ear, but also other elements that make talent as most curved BIZI foreign-shou. Rita seems to marvel time and in style, dress, really like a woman who envied by all the stranger. Albanian singer probably already has one more reason to look good, having fallen head over heels in love with Rob Kardashianin, as he takes each day and maximum attention even more pink press./Maksim GJokaj/Kosova Sot/

Shqetesimi i Florit ne Facebook

Duam të flasim sot për marrëdhënien rrjetin social “Facebook”, e producentit dhe këngëtarit më me zë të skenës shqiptare Flori Mumajesi. Edhe artisti pas shumë punëve ka kohë të japë qoftë edhe një koment në profilin e tij.

Ja se çfarë kishte shkruar ai ditën e 1 prillit: “Më në fund në Tiranë, gjithë rrugës në avion se kush p….., dhe na zuri gjumi si me narkozë, zbritëm dhe vetëm atë pak distancë nga avioni te autobusi patëm mundësi të merrnim pak frymë. Kulmi ishte në autobus, pu...pu...pu!... helm”.

Si duket, Flori këtu ka shprehur shqetësimin e tij gjatë lodhjes, por që morëm vesh se ai është pritur shumë mirë në Gjermani, madje është përqafuar fort nga adhurueset e gjinisë së bukur./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The concern of Flori on Facebook

We want to talk today about the relationship of social network "Facebook", the producer and singer on the sound stage gold Mumajesi Albanian. Even after many works the artist has time to give even a comment on his profile.

Sunday, 1 April 2012

Nexhmije Pagarusha,nje fenomen i paperseritshem... [VIDEO]

Nexhmije Pagarusha, nje fenomen i paperseritshem

"Bilbili i Kosoves", "Mbreteresha e Kenges Shqipe", "Primadona e Melosit Popullor", "Yma Sumac shqiptare", "Madam Butterfly", "Fryti i Kristalt", jane disa nga epitetet te cilat legjenda e muzikes shqiptare me dekada e dekada i grumbulloi prane vetes.

U lind ne vitin 1933 ne nje fshat te vogel te quajtur Pagarusha. Si nje vajze e thjeshte, Nexhmija vijoi shkollimin ne vendlindje duke vazhduar metej ne Beograd ne shkollen e muzikes. Karriera e saj muzikore fillet i mori ne Radion e Prishtines ne vitin 1948. Veprimtaria e saj muzikore 40-vjecare eshte aq e gjere sa qe eshte veshtire te thuhet se cilit zhaner i takon, sepse ajo kendoi thuaja ne te gjitha zhanret. Eshte e njohur per interpretimet e saja te shkelqyera ne muziken popullore por ajo ne anen tjeter kendoi me sukses edhe opere. Nexhmije Pagarusha ishte edhe si aktore e suksesshme, si ne film ashtu edhe ne teater.

Dafina Rexhepi: Dua te jem natyrale... [VIDEO]

Dafina nuk le karrieren per dashurine

Kengetarja Dafina Rexhepi eshte shume e qarte - ai qe e do ate dhe qe pretendon te filloje lidhje te dashurise me te duhet te kete parasysh karrieren e kengetares dhe agjenden e ngjeshur neper koncerte.

Keto pohime pop ylli kosovar i beri per emisionin Prive, ku pos faktit se ajo nuk e le karrieren per dashurine, beri edhe pohime tjera interesante.

“Fyerja me e keqe qe dikush mund te ma kete bere eshte se i kam floket e keqija. Nga erresira nuk kam frike dhe kurre, kurre nuk do te bej operacion plastik. Dua te jem natyrale”, ka theksuar Dafina. /prive;telegrafi/

Videoja nga Prive, Dafina Rexhepi 60 sekonda interviste:

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina leaves no career for love

Singer Dafina Rexhepi is very clear - he who loves her and that claims about the love begin with shall consider the singer's career and busy agenda in concerts.

These statements Kosovar pop star made ​​for the show Prive, where besides the fact that it leaves no career for love, did other interesting statements.

"The worst insult anyone could have done to me is that I have bad hair. From the darkness I am not afraid and never, never do plastic surgery. I want to be natural, "said Dafina. / prive, telegraph / ]]

Genta Ismajli: Jam pa te dashur, por jo pa dashuri... [VIDEO]

Genta u kthehet projekteve

Kengetarja Genta Ismajli, e cila ishte dy muaj ne Amerike, serish i eshte kthyer muzikes.

Gjate nje interviste per Prive, kengetarja Genta Ismaili ka pohuar se gjate qendrimit te saj ne Amerike ajo ka qene e angazhuar ne biznesin e familjes se saj, saktesisht ne sallonin e veturave qe e posedon babai i saj.

Por, ky lloj pushimi nuk e ka ndalur Genten qe te punoje edhe ne projeke te reja muzikore. Genta ka pohuar se shpejti do te vije me nje bashkepunim te ri, por kesaj radhe krejt ndryshe nga sa jemi me mesuar te shohim.

Mahmut Ferati, Intervista... [TELEGRAFI]

Mahmut Ferati
PROFESORI I KENGES!

Profesori, ose doajeni i muzikes sone te bukur popullore, Mahmut Ferati, me te drejte mund te cilesohet kengetari i karrieres, sepse nje jete te tere ia ka kushtuar muzikes, duke qene edhe profesor i saj. Kengetari (ashiku) tetovar, Mahmut Ferati, qemoti eshte ngjizur me kengen dhe nuk i ndahet dot, as dje, as sot, as mot. Me zerin e tij karakteristik dhe sharmin e “kullerizmin” e tij skenik, Ferati i ka bere per vete shume adhurues te moshave te ndryshme. Profesori i kenges sone mbetet nje idhull per shumekend dhe nje shembull se si duhet qasur asaj ne menyre serioze dhe profesionale.

Me nje fond te pasur dhe me larushine e kengeve, Mahmuti ka bere qe te degjohet shume larg, kurse fama e tij te shkoje pertej Oqeanit, deri ne Amerike dhe Australi. Po, ne te vertete, cili eshte profesori i muzikes, Mahmut Ferati?

Ne fillim keni kenduar me Milaim Mezinin, qysh ne moshen e re (na kujtohet kenga “Po, more po, jo more, jo”) dhe jeni pjekur e formesuar tevona, duke u bere nje kengetar stabil dhe i adhuruar (dhe i shkolluar). Si ishte filli i karrieres suaj te bujshme?

Simon Cowell te dielen do pershendese shqiptaret ne X Factor...

Krijuesi i “X Factor”, Simon Cowell, do pershendese te dielen shqiptaret

Ndersa jane shfaqur vetem serite e para te neteve live te “X Factor Albania”, vete krijuesi i patentes Simon Cowell ka derguar vleresimet e tij per versionin shqiptar, te cilin e ka ndjekur rigorozisht qe ne netet e audicioneve. Mesazhi i tij do te transmetohet kete te diel, ndersa 13 konkurrentet vijojne garen me ethe dhe emocion. E vetmja qe e mban skuadren e saj fort eshte mendorja, Juliana Pasha, e cila me kater konkurrentet e skuadres se saj, Festina, Xhesika, Sheila dhe Savjana vazhdojne suksesshem konkurrentet. Deri me tani, nga gara jane skualifikuar grupi “Red Roses”, Arianit Bellopoja dhe Matilda Shushari. Spektakli i “X Factor” do te vijoje deri ne fund te muajit qershor dhe fituesi i edicionit te pare te programit do te siguroje nje CD, qe do te shperndahet nga “Sony Music”, dhe nje kontrate si imazh me nje kompani biznesi. Programi zhvillohet ne teatrin “Klan”, i cli kete here vjen ne nje studio ultra moderne dhe transmetohet per here te pare ne teknologjine HD ne kete televizion. Cdo jave, vec performancave te konkurrenteve, ne spekaktel kane qene te ftuar personazhe te njohura te muzikes, si Tuna, Dorina Leka dhe javes qe lame pas kengetarja Ledina Celo. /panorama plus/

Sheila Haxhiraj: Une do e fitoj "X Factor Albania"...

Sheila Haxhiraj: Kam shume besim te vetja, une do e fitoj “X Factor”

Eshte nje nga finalistet me figurante te “X Factor Albania” ne “Tv Klan”. Sheila Haxhiraj nga Tirana eshte vetem 18 vjec, dhe ky eshte momenti i duhur qe ajo t’i hyje muzikes seriozisht. Ka trajnere Juliana Pashen, dhe kjo i jep me shume siguri per te lakmuar pa frike kupen e “X Factor”. Ne kete interviste, Sheila shpreh hapur ambicien e saj per kupen, dhe sigurine qe ka per te sfiduar finalistet e tjere.

Sheila, imazhi yt nuk ka qene krejtesisht i panjohur per publikun. Cilat kane qene rastet kur je shfaqur ne ekran para “X Factor”?
Une ne fakt kam pasur enderr te merrem me muzike qe e vogel, dhe synimi im eshte te jem nje kengetare e afirmuar, pse jo dhe ne skenat boterore. Kam marre pjese disa here ne audicione te ndryshme, derisa gjeta skenen e vertete ne “X Factor Albania”. Mua me pelqen bota e televizionit dhe para dy vitesh kam qene protagoniste kryesore ne nje film shqiptar.

Xeni behet Elbasanli dhe se shpejti edhe me pasaporte te Shqiperise...

Shkelzen Jetishi merr pasaporte shqiptare

Shkelzen Jetishi apo i njohur nga te gjithe Zeni, bilbili i Kosoves, tashme do te jete edhe i Elbasanit, qytetit ku ka zgjedhur te behet qytetar me te drejta te plota. “ Pres vetem disa dite qe te marr pasaporten per t’u bere qytetar elbasanas, dhe do ta publikoja me kenaqesi ne media, por meqe po e kerkoni me ngulm po vertetoj qe tashme jam qytetar elbasanas, me te drejta te plota qe nga vota e deri tek banimi ketu”, thote Zeni per “Panorama plus”. Ate e gjen rastesisht te ulur ne nje lokal ne qytetin e Elbasanit, i rrethuar me fansat e tij te cilet kerkojne nje autograf, dhe qe ende nuk e dine se tashme Zeni do te dale thuajse cdo dite rrugeve dhe lokaleve te qytetit. I pari qe ka mesuar deshiren disavjecare te Zenit per t’u bere qytetar elbasanas, ka qene kryetari i Bashkise Qazim Sejdini, i cili e ka mirepritur qytetarin me te ri ne Elbasan.

Nora dhe Arta Mucaj, dy motra, dy artiste, larg njera tjetres...

Nora Mucaj: Ne Australi, Arta ben jete normale

“Jam aktore me profesion, e lindur nga nje familje aktoresh dhe pasioni im eshte arti skena dhe muzika’’, keshtu e pershkruan veten aktorja dhe kengetarja Nora Mucaj e cila jeton ne Zvicer, kurse ndryshe njihet edhe si motra e aktores se njohur Arta Mucaj, e cila per momentin jeton ne Australi. Gjate bisedes qe realizuam me te, e pyetem dhe per Arten, dhe jeten e motres se saj aktore, ne kontinentin e larget. ‘’Raporti im me Arten eshte shume i mire, ne jemi motra dhe shoqe te mira, Arta me mungon shume dhe shpesh kontaktojme, ajo eshte motra ime me e dashur ne bote, kemi raporte shume te mira me njera-tjetren… Ende nuk kam shkuar ta vizitoj, por do shkoj patjeter, Arta ben jete normale te qete dhe te mire, eshte aktore e mrekullueshme dhe tani eshte angazhuar me profesionin e saj ne Australi dhe ndihet shume e lumtur’’, tregon Nora, ndersa e pyetur nese Arta mendon per zgjerimin e familjes, ajo pergjigjet: ‘’Per momentin nuk kam ne plan, por ne nje te ardhme sigurisht qe do ta bej nje gje te tille’’. /panorama plus/

Almeda Abazi, imazh i "L'Oreal"

Pas Survivor, Almeda behet imazh i "L’Oreal"

Vajza e njohur e ekranit, shqiptarja e famshme ne Turqi Almeda Abazi, per momentin eshte ne xhirime te spektaklit televiziv ‘’Survivor’’, qe kete vit xhirohet ne Republiken Domenikane. Pjese e ketij show te njohur jane dhe emra te famshem te ekranit turk, perfshire ketu dhe shqiptaren Almeda Abazi. Ajo u be pjese e ketij projekti pas pjesemarrjes ne ‘’Dancing with the stars’’, ku radhitej e treta ne liste. Survivor, qe ne shqip do te thote ‘’I mbijetuar’’, do te trasmetohet ne televizionet turke diku nga fundi i ketij muaji, ku do te zgjidhet dhe me i miri nga gjithe pjesmarresit VIP. Ne Republiken Domenikane, personazhet e njohura do te ballafaqohen me kushtet elementare te mbijeteses, ku do te duhet te ushqehen me fruta te ndryshme qe do te gjejne ne ate ishull, ushqime deti e gjera te ngjashme per te mbijetuar, kurse kushtet higjienike nuk ekzistojne aspak, sepse atje nuk do kene mundesine te pastrohen dhe te mbajne higjiene personale.

Elis Nova, Intervista... [PANORAMA PLUS]

Elis Nova: Ne “Top Fest” ironizoj realitetin shqiptar

Ishte nje nga konkurrentet ne spektaklin e talenteve “The Voice of Albania", ndersa tani mendon te beje realitet endrren e tij. Elis Nova do te jete nje nga konkurruesit ne festivalin modern ‘’Top Fest’’, ndersa ne kete interviste ai rrefen jeten e tij, pasionin, sfidat dhe kengen e tij te re e cila ironizon realitetin shqiptar.

Kush eshte Elisi ne fjale te shkurta, per ata qe nuk kane pasur rastin ta njohin?
Ne jeten e perditshme perpiqem te jem sa me i thjeshte, korrekt dhe i sinqerte. Kam parimet e mia, te cilat mendoj se e mbajne njeriun me kembe ne toke, ne cdo cast te jetes.

Mimoza e BB2: “Ja pse ndiqet kaq shume ne Kosove BB”

Gjakovarja e bukur, e cila ka provuar se çfarë do të thotë e rrethuar nga kamerat 24 në 24 orë, Mimoza Krasniqi, ka treguar për gazetën tonë se përse kosovarët janë kaq shumë të dashuruar pas “Big Brother”.

Sipas Mimozës që provoi edicionin e dytë të këtij reality-shou, kjo ndoshta ngaqë ky spektakël është shumë i madh në syrin tonë, i cili vazhdon të jetë kaq shumë mirë-organizuar.

Megjithëse vajza thotë se BB-ja meriton të ndiqet, por jo aq shumë të humbim kohën pas këtij spektakli, por që t’i kushtohet kohë diçkaje që sipas saj ia vlen më tepër. Si duket vajza ka harruar që këtë vëmendje ajo e donte kur ishte vetë aty brenda./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mimoza BB2: "That's why so many in Kosovo followed BB"

Gjakova beautiful, which has proven that what you mean surrounded by cameras 24 to 24 hours, S. Krasniqi, showed up for our newsletter why so many Kosovars are lovers of "Big Brother". According Mimozës that proved the second edition of this reality-show, perhaps because this show is very big in our eyes, which continues to be so well-organized.

Although the girl says that WB deserves to be, but not so much to lose time after this spectacle, but the time devoted to something that according to her is worth more. Apparently this girl has forgotten that she wanted attention when he was inside the./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Ledri e adhuron Çak Norisin

Keni menduar ndonjëherë se çfarë kanë të përbashkët aktori i njohur botëror Çak Noris dhe reperi prishtinas Ledri Vula?

Nuk e besoj deri sa ne në këtë foto zbuluam se këngëtari shqiptar si duket e adhuron aktorin e filmave aksion Noris, dhe ka preferuar që në rrugën e mbushur me yje që u përkasin personazheve të njohur, të dalë pikërisht para yllit të aktorit. Megjithëse ata që e ndjekin muzikën e grupit ‘Skillz”, kanë preferuar që ta shihnin Ledrin para ndonjë ylli të botës së repit, por si duket aktori veteran është idhulli i tij./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledri worships ChuckNorisin

Have you ever wondered what they share the world famous actor and rapper Chuck Noris LEDRIN Vulaj in Prishtina? I do not believe until we discovered that this picture looks like the Albanian singer loves action movies actor Noris, and has preferred the path filled with stars that belong to famous personages, come just before the star actor. Although those who follow the music group 'Skillz "have preferred to see LEDRIN before any of the world of rap star, but it appears the veteran actor is his idol./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online