All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 14 April 2012

Linda e Amerikes, tani kerkon 200 euro per nje interviste

Linda: Nuk flas pa leke

Nuk do te thote asnje fjale per medie pa pagese, keshtu ka vendosur kengetarja Linda Halimi ne momentin qe eshte bere pjese e nje kompanie ne Los Anxhelos.

Nje interviste e saj do te kushtoje 200 euro, shume kjo e kerkuar nga vete Linda, e cila pohon se cdo fjale qe flet ajo ne medie duhet t’ia paguaje nje perqindje kompanise ne fjale.

“Kengen me te re e kam lansuar mbreme ne iTunes me pagese dhe d.m.th intervista s'me lejohet te bej falas me, sepse jam ne bashkepunim me nje kompani ne Los Anxhelos, e qe kete vit do iki atje. Keshtu qe nese mediet kane interesim per interviste, atehere une mund t’ua jap numrin e xhirollogarise dhe ta bejne pagesen ne vlere prej 200 euro. Nje interviste e imja kushton 200 euro dhe per cdo fjale timen duhet te paguaj perqindje une tek ata. Keshtu qe tani e tutje nuk mund te jap interviste pa pagese”, eshte shprehur ne fund Linda per “Zeri”. /k.bajrami/zeri/

Ervin Bejleri perkrah yjeve te Hollivudit...

Ervin Bejleri
Ervin Bejleri dhe regjisori Carlo Fusco
Ervin Bejleri perkrah yjeve te Hollivudit

‘Sins Expiation’ eshte filmi nga regjisori italian Carlo Fusco ku perkrah nje kasti hollivudian interpreton edhe aktori shqiptar Ervin Bejleri. Michael Madsen, Danny Glover dhe John Savage jane emrat e njohur te kinematografise boterore qe interpretojne ne kete film me buxhet te ulet.

Bejleri, i cili eshte bere i famshem me rolet e tij ne ‘Portokalli’ shprehet: “Une kam qene ne javen e fundit te xhirimeve te filmit dhe fatkeqesisht nuk i kam takuar keta aktore, por do i takoj kur te promovohet filmi.”

I ftuar ne studion e ‘Pasdite ne Top Channel’, se bashku me regjisorin italian Carlo Fusco, aktori shqiptar tregoi eksperiencen e tij: “Nuk kam folur me theks sicilian, por i falenderoj figurantet siciliane qe me ndihmonin me batutat. Ne film bej edhe nje batute ne shqip.”

Lorena BB5: Graciano i embel ne shtrat...

Lorena e “BB5”: Prinderit s’me bertiten, Graciano i embel ne shtrat

Lorena, e eliminuara e radhes nga shtepia e “Big Brother”, duket po aq e qete edhe jashte asaj shtepie. E vetedijshme per gjithcka qe eshte folur per te, ajo ka vendosur te perqendrohet tek gjerat e saj pa u penduar per zgjedhjet qe ka bere, e pa e vrare shume mendjen se per cfare flitet. E sigurt ne vetvete dhe me mbeshtetje te plote nga familja, Lorena na tregon se si e ka perjetuar jetesen dhe daljen nga reality, dhe cfare pret kur te dale Graciano, i dashuri i saj.

Cfare ndodhi naten qe dole nga shtepia e “Big Brother”? Si te priten?
Naten qe dola nga ‘ Big- u’, u kenaqa. Gjeta mamin qe me priste ne studio, per te cilen me kishte marre malli shume.

Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne caste intime...

Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne caste intime…

Nuk dihet ne behet fjale per nje ‘lidhje’ disaditore, apo nje lidhje afatgjate, ama thuajse nje vit me pare ne kopertinen e “Bluetooth” ishte nje deklarate e tille. Arita Fejzullahu do te rrefente ne ate kohe perfundimin e marredhenies me Blerim Destanin, te cilin e quante ‘ujk tradhtar’, si dhe do te pohonte se ishte ne nje lidhje me futbollistin e Kombetares Shqiptare, Lorik Cana.

Per sa kohe mungonte nje foto, kjo deklarate e modeles u interpretua si delirimi i saj i radhes. Por sot, kur kane kaluar me shume se 10 muaj, “Bluetooth” sjell kete foto te ‘ciftit’ ne momente intime. Fotoja ka mberritur ne redaksine e “Bluetooth” pak dite me pare dhe marredhenien e tyre duket se e kane dekonspiruar miq te afert te vajzes, e cila me thene te drejten nuk ka dashur edhe vete qe ta mbaje te fshehte kete lidhje. Ne foto vec ciftit, pra Arites dhe Lorikut, shihet qarte edhe nje shtrat, i cili qendron ne sfond te tyre.

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 14 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 14 Prill 2012
 • Motra e Ermalit: Besoj tek dashuria e tij me Francesken. Historine e te dashurit ne burg do ta zgjidh vete ajo.
 • Aferdita Dreshaj: Shpati me kritikon per kercimin
 • Astrit Gruda: Ju tregoj si arrita te takoj Jennifer Lopez
 • "Babastars" mund te hetohen, ne klipin "High" xhiruan mes plantacionesh marijuane ne Lazarat
 • Per nje fizik te mire, Soni Malaj jep keshilla per nenat e reja
 • Adela & Bjordi. Merr fund lidhja 3-vjecare e ciftit te famshem. Ja arsyet qe cuan ne ndarje dy ish-konkurrentet e Big Brother 2. Fillojne dyshimet se ne jeten e Bjordit, ka nje femer tjeter.
 • Lulja shtatzene, Meda per here te dyte baba.
 • Zbulohen personazhet e pare publike qe mbeshtesin kauzen kunder homofobise: Elsa Ballauri, Arian Cani, Mustafa Nano, Fatos Lubonja, Delina Fico, Gezim Tushe etj.
 • Naim Abazi, bashkeshorti i Mihrije Brahes, perplased nga nje makine.

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 14 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 14 Prill 2012
 • Lorik Cana dhe Arita Fejzullahu ne momente intimite. Futbollisti me shenja ne qafe, konfirmohet lidhja.
 • Ervini i BB4: Si e njoha Gerten dhe e verteta e lidhjes me te
 • Genta e BB5: Do t'i kerkoj falje te dashurit. Rubensi: Profilin ne site-in porno e menaxhoja une. E ema: U perdhos jeta e vajzes!
 • Cifti Nora-Roberti: Martesa s'do te ndryshoje asgje ne jeten tone! Dasma jone do te jete ndryshe, duam te kemi dy femije!Jemi xheloz per njeri-tjetrin. Inati na zgjat vetem pese minuta! Nora Istrefi: I urrej punet e shtepise! Robert Berisha: Vjehrra, shoqja ime e ngushte! 
 • 38 vjetori i Monika Kryemadhit. Festa suprize, Doktor Flori i ben kenge, femrat e mbyllin maratonen ne Kishen e Lacit
 • Ilir Shaqiri i Dancing feston ditelindjen e tij ne klubin "Check Point"
 • Xhani Shqerra: Dancing, realizimi i nje endrre te vjeter!
 • Dancing with the Stars: Kur hyjne ne loje gazetaret!

Fansat pyesin Adelina Ismajlin...

Adelina, mburrje per gjithe shqiptarine!

Adelina Ismaili, ose kengetarja e afirmuar edhe ne shkalle nderkombetare, ka kohe qe eshte bere idhull i shume njerezve pa dallim moshe gjinie dhe perkatesie. Ajo, me konsekuence deri ne fanatizem po i realizon synimet ne lemin e muzikes, duke prekur edhe majat e saj. Origjinaliteti, zeri, repertoari, sharmi skenik dhe sinqeriteti e bejne Adelinen te adhuruar dhe te vleresuar. Nje nga virtytet e saj eshte edhe modestia dhe te qenmit falenderuese. Suksesin e saj ajo ia dedikon Zotit, punes, familjes, perkrahesve dhe adhuruesve te saj te shumte.

Arti i saj muzikor po shijon madheshtine dhe krenarine, Adelina ky yll polar, po shndrit vezullueshem kudo qe paraqitet ajo. Karriera e saj e ndertuar me mund e sakrifice, por edhe me shume dashuri, duket se nuk do te kete kufi.

Fama e Adelines po rritet perdite e bashke me te po merr shkelqim dhe po shndrit edhe arti muzikor si nje art suprem dhe elitar. Prandaj, nuk thuhet kot se pa muzike jeta do te ishte e varfer, e vaket, kurse kush kendon nuk mund te mendoje keq. Adelina, me pozitivitetin e saj i ka krijuar vetes nje lapidar fame e madheshtie, qe do t’i sherbeje si udherrefyes krenarie.

Elda Nushi impresive dhe seksi...

Elda Nushi
Elda Nushi impresive...seksi!

Bukuroshja nga Gjakova, modelja Elda Nushi, ka publikuar nje set te ri fotografish te realizuara ne Belgjike, e te cilat ashtu sikurse neve mund t’iu lene edhe juve pa koment.

Fotot e reja te cilat i shihni me poshte jane realizuar nga Li Vision Studios ne Belgjike ne kuader te fushates “Weekend in Belgium”.

Elda Nushi krijoi fame te jashtezakonshme me performancen e saj ne videoklipin “Pse T’Fola” te reperit Lyrical Son, ndersa tani sukseset e saj pos qe nuk njohin barriera, nuk po kane as kufinj. /telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elda Nushi impressive ... sexy!

Beauty from Gjakova, Elda Nushi model, has published a new set of photographs performed in Belgium, which as we may be left to you without comment.New pictures that you see below were made by Li Vision Studios in Belgium within the campaign "Weekend in Belgium".Elda Nushi created extraordinary fame of its performance in the video clip "Pse T'Fola" of rapper Lyrical Son, and now its successes but that does not recognize the barriers, not even have borders. / telegraph / ]]

Dancing With The Stars Albania: Xhani Shqerra eliminohet! [VIDEO]

Iken Xhani Shqerra nga Dancing

Tango e Xhani Shqeres u mund perballe Paso Dobles te bukuroshes Adelina Tahiri, ne puntaten e te enjtes mbrema te Dancing With the Stars Albania 3. Modeli dhe kengetarja u vune perballe njeri- tjetrit, pasi performacat e tyre u vleresuan me me pak pike mes totalit te votimeve nga juria e publiku, duke i cuar personazhet VIP ne sfiden “Dance Off”, e duke sjelle keshtu eliminimin e Xhanit dhe partneres se tij, Ledia. Me heret, spektakli me rekord audience, nje prodhim i “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, solli kete mbremje performanca krejt te vecanta. 12 personazhet VIP garuan ne gjini te ndryshme qe nga Tango, Rumba, Cacaca e deri tek Rock and Roll, FoxTrot apo Xhajv.

Rita Ora, te marten video premiere "How We Do"...

Rita Ora
Te marten klipi i ri i Rita Ores

Ajo nuk di te ndalet. Rruga e saj drejt kulminacionit te fames dhe te karrieres prej nje pop ylli vetem e sa po shkurtohet. Eshte perseri ajo, qe me gjithe veshtiresite ka arritur te futet ne mesin e artisteve si Nicki Minaj dhe David Guetta ne top videot e javes qe vjen.

VEVO ka publikuar videoklipet qe priten me me padurim per t’u lansuar gjate javes, ndersa ne videon qe shihni me poshte, ku jane te perfshire Jessie J, Niki Minaj dhe David Guetta, nje hapesire e njejte sikur te lartpermendurve i eshte dhene edhe kengetares kosovare, per dallim prej heres se kaluar ku ajo ishte perfshire vetem ne kuader te fushates “VEVO Lift UK artist”.

Almeda Abazi ne lidhje dashurie me futbollistin turk...?

Almeda Abazi flitet per nje lidhje dashurie me futbollistin turk Sergen Yalcin

Suksesi i bukuroshes shqiptare Almeda Abazi duket se nuk ka te ndalur. Ne Turqi ajo eshte kthyer jo vetem ne nje personazh shume te dashur per publikun, por edhe ne nje rivale te frikshme per te gjitha femrat e spektaklit turk, te cilat po ndihen te kercenuara nga bukuria, inteligjenca dhe talenti i Almedes.

Fillimisht ne “Dancing with the Stars”, ku Almeda shfaqi talentin e saj te padiskutueshem ne kercim dhe u rendit ne vendin e trete. Dhe tani ne nje tjeter eksperience te rendesishme ne reality show-n “Survivor”, ku Almeda ka terhequr gjithe vemendjen e medias turke, fale aftesise se saj per tu pershtatur ne kushte mjaft te veshtira te mbijeteses, por duke nxjerre nga veshtersia gjithe pjesetaret e ekipit te saj.

Genta performance “extra” ne “Kosova Fashion Week”

Ka përfunduar me komente më pozitive, si asnjë herë tjetër “Java e Modës” e mbajtur në “Sheshin 21” për 5 netë me radhë. Ndërsa në natën e tretë e ftuar speciale ka qenë këngëtarja më atraktive shqiptare Genta Ismajli, e cila kishte përgaditur tre këngë të miksuara ekstra për ti përformuar në “Kosova Fashion Week 2012”.

Jo vetëm ka ngritur publikun që përcillte këtë event, në kënbë këngëtarja, por performanca e saj i kalonte ato të yjeve botërorë. Eshtë viti i dytë me radhë që Genta performon në “Javën e Modës”, që këtë vit ky organizim ishte gjigand, falë agjensionit më të madh të modës në vend “Gecjan Fashion Group” dhe RTV21./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta performance "extra" in "Kosovo Fashion Week"

Completed with positive comments, like no other time "Fashion Week" held in "Square 21" for 5 nights. While the third night was special guest Albanian attractive këngërtarja Wiley, who had prepared three songs to be performed extra mix in "Kosovo Fashion Week 2012". Not only has raised the public that following this event, in kenbe singer, but her performance exceeded those of world stars. It is the second year in a row that performs Genta "Fashion Week" that this year the organization was giant, thanks agejnsionit biggest instead fashioned "Gecjan Fashion Group" and RTV21./Albavipnews /


Friday, 13 April 2012

Supermodelja: Berisha me i mire se Thaçi (Audio)

Interviste me fotomodelen Albana Guri

Quhet Albana Guri dhe ka lindur në Ferizaj, por ka shumë vite që jeton në Zvicër, dhe siç na tregon bukuroshja, rastësia e ka bërë që të merret me modelizëm. Ishte në Kosovë për të ndjekur “Javën e modës”, ndërsa spontanisht ka realizuar disa foto të bukura nga fotografi Veton Osmani.

Modelja super seksi e quan si mashkull të mirë më shumë kryeministrin e Shqipërisë, se sa të Kosovës, ndërsa për femrat shqiptare më e bukura sipas saj është Anxhela Martini. Ku është takuar me presidenten e Kosovës në një sallon bukurie, edhe nga ajo ka marrë komplimente për bukurinë e saj.

Bukuria e saj ka rënë në sy nga Roberto Kavalli, i cili ia ka puthur dorën, ndërsa ka qenë një menaxhere në Milano, ku i është bërë një ftesë dhe sot është një nga shqiptaret më të kërkuara për të qenë imazh i shumë kompanive. Ndiqni intervistën “Mix-max”, që Albana ka rrëfyer në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio.

*Ti e konsideron veten të bukur, simpatike, apo yll?
Albana Guri: Simpatike.

Thursday, 12 April 2012

“Suus” i Rones jo shume i klikuar (Video)

Në fakt, ne duam që kënga e këngëtares kosovare, e cila do të përfaqësojë shtetin e Shqipërisë në Eurosing 2012, të jetë më e pëlqyera. Kjo është kënga “Suus”, e kënduar mjaft bukur nga Rona Nishliu, por në kanalin ku shpeshherë matet edhe shpatulla e pëlqimit të muzikës, nuk ka klikime të shumta.

Ndërsa, këngët nga Rusia, Greqia, Suedia, Gjermania kanë më shumë shikime. Ne urojmë që kjo të mos ndikojë në performancën e Shqipërisë në këtë festival, i cili do të mbahet në Baku të Azerbajxhanit në muajin maj./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Suus" is not very clicking Ronës

In fact, we want Kosovar singer song which will represent the state of Albania in Eurosing 2012, to be the favorite. This is the song "Suus", sung beautifully by Rona Nishliu, but in the channel where the shoulder is often measured approval of music, no multiple clicks. While songs from Russia, Greece, Sweden, Germany have more views. We wish that this will not affect the performance of the country in this festival, which will be held in Baku, Azerbaijan in May./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Eliza Dushku ia nis muzikes?

Aktorja shqiptare e Hollivudit si duket tashmë i ka hyrë edhe rrugës së muzikës. Eliza Dushku, siç po e shihni edhe në këtë foto, ku mban në duar një kitare elektrike, ndoshta ka vendosur ta mësojë atë, megjithëse në buzëqeshjen e saj shihet jo shumë seriozisht kjo punë.

Nuk përjashtohet edhe rasti se Eliza po përgatitet të bëjë ndonjë rol si rokere në ndonjë film të radhës, kush e di./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza Dushku starts with music?

Albanian actress Hollywood has apparently already entered the path of music. Eliza Dushku, as you can see in this picture, which holds an electric guitar in his hands, probably decided to teach her, though her ​​smile not seen this work very seriously. Not exclude the case that Eliza is prepared to do a role like rockers in an upcoming movie, who knows./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Angela, “in” me provokime

Nuk është nevoja shumë të flasim për emrin e saj, pasi kur shohim një femër seksi dhe me bikini e dimë tashmë se ajo është topmodelja e njohur shqiptare, Angela Martini. Por, ne mësuam nga ana e një modele tjetër shqiptare se shkodrania e bukur nuk provokon kaq lehtë, por edhe më rëndë.

Madje, me këto provokime vajza është kaq shumë e popullarizuar, saqë të gjithë e njohin dhe e duan. Mësojmë gjithashtu nga një burim se vajza është e lidhur me një djalosh me ngjyrë dhe shpeshherë ai edhe në rrugë provokohet nga modelja seksi./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela, "in" with provocation

There is much need to talk to her name after seeing a woman in a bikini sex and know already that it is well-known Albanian Topmodel, Angela Martini. But we learned from the other models a beautiful Albanian that Shkodra not so easily provoked, but even more difficult. Even with these provocations girl is so popular, that all know and love. Also learn from a source that the girl is connected with a black guy and sometimes he even provoked street from sex model./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

E ëma e Gentes: Po “perdhunohet” jeta e vajzes sime

E ëma e Gentës së “BB5”, Eleni Gjalpi, ka reaguar për fotot e “nxehta” të së bijës që kanë dalë në shtyp, foto ku ajo shfaqet me bikini seksi, si dhe duke pozuar me te brendshme me pistolete.

Keto foto mendohet se jane hedhur ne nje rrjet social nga vete Genta ose i dashuri i saj, ndonese ky i fundit ka deklaruar se nuk ka qene ai qe i ka shperndare ato.

Jame shume e indinjuar per qarkullimin e ketyre fotove, dhe kete gje vetem nje nene mund ta kuptoj. Me vjen keq qe keta njerez po “perdhunojne” jeten private te vajzes sime apo dikujt tjeter, pasi secili ka te drejte te beje cte doje me jeten e tij, ka thene gjate nje interviste te shkurter telefonike nga Greqia Eleni Gjalpi, per “Big Brother Fun´s Club”.

Duket pra se e ema e vajzes nga fshati Baban i Devollit, nuk eshte me teper e habitur nga gjesti i se bijes dhe te dashurit te saj, por nga fakti se disa media kane “guxuar” ti publikojne keto foto./Standard/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The mother of Gentes: Yes "raped" my daughter's life

Rita Ora kenaqet duke kenduar

Këngëtarja e hitit të momentit “R.I.P”, Rita Ora ka treguar për një revistë të njohur britanike “Style” se ajo për minuta sa këndon një këngë jep gjithë potencialin e saj, dhe kënaqet duke kënduar, mjafton që i serviret një këngë e bukur.

Ndërsa krahasimin me këngëtaren Rihana, këngëtarja shqiptare e ka quajtur një kompliment./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
 Rita Ora enjoys singing

Hit singer of the moment "RIP", Rita Ora has shown for known British magazine "Style" for how many minutes she sings a song gives its full potential, and enjoys singing, who served just a beautiful song. While comparisons with singer Rihanna, Albanian singer has called a compliment./Albavipnews/

Ardian Bujupi eliminohet nga “Let’s Dance”

Ardian Bujupi është eliminuar nga spektakli “Let’s Dance” bashkë me partneren e tij Katya Kalugina, pavarësisht se juria ka qenë e ndarë në mendime për këtë eliminim.Megjithatë, pavarësisht vallëzimit shumë “hot” të Ardianit, telefonatat e pakta kanë bërë që ky i fundit të eliminohet nga kjo garë.

Juria dha vetëm 22 pikë për Ardianin në total përderisa votat e pakta të publikut nuk e ndihmuan atë që t’i shpëtoj eliminimit, pavarësisht se Ardiani një ditë më parë paralajmëroj se do të përmirësohet në këtë garë. /Telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi eliminated from "Let's Dance"

Ardian Bujupi is eliminated from the show "Let's Dance" with his partner Katya Kalugina, notwithstanding that the jury was divided, for this elimination.However, despite the dance too "hot" to Ardian, the few calls they made the latter eliminated from this contest.The jury awarded only 22 points total while ardiani few public votes were not helped him to get rid of elimination, despite the previous day Ardian warn that it will improve in this race. / Telegraph /

Wednesday, 11 April 2012

Elvisi beqar, Vlashi i lidhur?

Megjithëse ka disa ditë që e kanë lënë shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri, “Big Brother Albania”, ata janë në fokus të lajmeve. Ne u munduam të dinim diçka më shumë në lidhje me Vlashin dhe intervistave dhënë për të, kur flitej se ai ka prirje seksuale të gjinisë së njëjtë dhe donin reagimin e tij ndaj këtyre deklaratave, por morëm përgjigje se nuk donte të flitej për këta persona.

Ndërsa në “Facebook”-un e tij, si për të fshirë këto lajme, vendos këtë foto ku komenton se është me të dashurën e tij. Ndërsa, nga ana tjetër, gjakovari Elvis Gjini në “Facebook”-un e tij vetëm dy ditë më parë nga statusi i lidhur është ndryshuar në “single”. Dhe, nuk dihet nëse të dy ish-banorët e BB5 e bëjnë këtë për të rënë në sy, apo po e tregojnë të vërtetën?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvis single, Vlashi connected?

Although there are some days that have left the home to observe in Albania, "Big Brother", they are the focus of the news. We tried to know something more about Vlashi and interviews given to when he spoke of sexual orientation the same sex and wanted his reaction to these statements, but told us he would not talk to these people. While the "Facebook" his un, how to delete these news, put this file where commented it is his girlfriend. While, on the other hand, Elvis Gjakovari Gender in "Facebook" his un-just two days before tying status is changed to "single". And, it is not known whether the two former residents of Bb5 make it to the limelight, or are showing the truth?/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Surpriza e Gentes per ditelindjen e saj

Këngëtarja atraktive, Genta Ismajli, ka festuar pak ditë më parë ditëlindjen e saj. Por, në fakt, ajo nuk e ka pasur idenë e realizimit të një festë të madhe, gjithçka ka qenë surprizë, falë mikut të saj të mirë, Granit Miftarit, i cili ka ftuar disa prej miqve të këngëtares, ndërsa vetë Genta nuk e ka ditur.

Mes shumë befasive, që vetëm nëna e saj e ka ditur, edhe torta ka qenë shumë e çuditshme, ku në pamje të parë shihej idhulli i këngëtares, Majkëll Xhekson. Vajza tashmë është rritur dhe nuk është më 20 vjeçe, për ju kureshtarë që donit të dinit moshën e saj.

Mes shumë artistëve ishin edhe Kaltrina Selimi, Blero dhe Teuta, Adrian Gaxha, Veton Osmani etj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gentes surprise for her birthday

Attractive singer, Wiley, has celebrated a few days before her birthday. But, in fact, she had no idea of ​​holding a huge party, everything was a surprise, thanks to her good friend, Granite Miftari, who has invited some of the friends of the singer, while the Genta has not knowing.

Besa gati per “Top Fest 9”

Këngëtarja Besa Kokëdhima ka vendosur që sërish t’i kthehet garës së festivalit. Mësuam se ajo po përgatitet të marrë pjesë me një këngë të bukur në “Top Fest 9”.

Kënga është krijuar nga kompozitori i njohur Flori Mumajesi, ndërsa Besa ka vendosur të jetë në ditët e fundit të garës së madhe të këtij festivali, ku këngët konkurrente prezantohen çdo javë, nga e hëna në të premten. Duke parë autorin e këngës dhe zërin e veçantë të Besës, sigurisht që bëhet fjalë për një hit shqiptar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besa ready for "Top Fest 9"

Besa Kokëdhima singer has decided to once again return to the festival competition. We learned that it is prepared to participate with a beautiful song in "Top Fest 9". The song was created by renowned composer gold Mumajesi while Besa has determined to be in the final days of the great race of the festival, which presented songs competing each week, from Monday to Friday. Seeing the author of the song and the voice of a promise special, certainly it was a hit in Albania./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Nora Istrefi: S'kemi caktuar ende daten e dasmes!

S’kemi vendosur ende per diten e dasmes

Ndonese nuk eshte bere shume kohe qe kur ajo lansoi klipin e ri, kengetarja Nora Istrefi premton kenge te reja perkrah diteve te nxehta qe do pasojne

Ndonese aktualisht eshte duke shijuar me shume pasion krijimin e saj te fundit dhe kengen “Ski me ike”, kengetarja Nora Istrefi nuk ka reshtur se angazhuari ne kenge e krijime te reja.

Cdo dite e saj plotesohet me angazhime muzikore, ndersa te rejat e radhes do te pasojne shume shpejte. Keshtu bene me dije per te perditshmen “Lajm”, kengetarja ndersa premton kenge te reja per te gjithe fansat e saj. “Sigurisht qe lidhja ime me muziken eshte shume e madhe dhe per asnje moment nuk rreshti se krijuari kenge te reja.

Linda Halimi sjell kengen e pare anglisht...

Linda sjell kenge ne gjuhen angleze

Kengetarja Linda Halimi ka realizuar kengen e saj te pare ne gjuhen angleze.

“Don’t ever leave me”, titullohet kenga e re e Lindes, e cila eshte punuar keto dite.

Kengetarja kosovare permes rrjetit social Facebook eshte shprehur shume e emocionuar rreth realizimit te kesaj kenge.

Linda se shpejti pritet ta lere karrieren ne Kosove dhe ta vazhdoje ate ne Amerike./telegrafi/

Linda Halimi - Don't ever leave me (Preview)

- - - - - - - - - - - - - - - -

Dritani dhe Gerta, miq edhe jashte “Big Brother”

 Autorët e Big Brother Albania këtë vit janë munduar që të fusin konkurrentë që në një mënyrë apo tjetër të kenë lidhje me njëri-tjetrin edhe jashtë shtëpisë. Janë bërë disa raste që kanë rezultuar se konkurrentët njiheshin edhe në jetën e para hyrjes në shtëpi. Rasti i fundit është Dritani dhe Gerta.

Kjo foto tregon qartë se miqësia e tyre ka qenë e konsoliduar dhe kanë hyrë në lojë me qëllim të caktuar. Por këta të dy nuk janë të vetmit që janë njohur edhe më parë. Raste të tjera ka qenë Vlashi me Ermalin, Elvisi me Ermalin, Elvisi me Metin, Erioni me Klaudian apo dhe Genta me një pjesë të banorëve./Vip.info/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dritan and Gerta, friends outside the "Big Brother"

The authors of Big Brother this year have tried to put competitors in one way or another be related to each other outside the house. There have been some cases that have resulted in life known competitors before entering the house. The latter is Dritani and Gerta.

This picture clearly shows that their friendship has been consolidated and entered the game with purpose. But these two are not the only ones who are known well in advance. Other cases have been Vlashi with meda, meda with Elvis, Elvis with Metin, and Erion with Genta Klaudian or a part of the inhabitants. / Vip.info /

Talenti Ardian Bujupi kerkohet nga Flori Mumajesi

Producenti i njohur shqiptar, Flori Mumajesi, si duket është duke synuar dalë ngadalë që të depërtojë në industrinë e muzikës botërore. Dhe, për këtë si duket tashmë ka njeriun e duhur.

Flori nuk ka hezituar që t’i shkruajë gjatë të martës në faqen e tij Ardian Bujupit, duke i porositur këtij të fundit që ta kontaktojë në profil apo në mesazhe.

“Përshëndetje mik, më dërgo një ftesë ose mesazh. Cili është profili juaj sepse më duhesh për një gjë, flasim më gjerësisht në profil”, ka shkruar Flori në ‘murin’ e Ardian Bujupit në Facebook.

Ardian Bujupi është një prej këngëtarëve më të famshëm dhe më në zë në Gjermani, ndersa eshte duke konkuruar edhe ne "Dancing Withe the Stars"../Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi talent required by Flory Mumajesi

Diellza Kolgeci po mendon per martese?

Diellza Kolgeci
foto: k.zhugolli
Ajo ka qenë imazh i “Kosova Fashion Week”, ndërsa edhe ka sfiluar në një natë, e veshur me të bardha. E kemi fjalën për modelen, ndoshta më të vjetër të pasarelës kosovare, Diellza Kolgeci.

E veshur me fustan të bardhë, Diellza me elegancën e saj u duk në skenën e “Javës së Modës” të mbajtur vetëm pak ditë më parë në Prishtinë. Por modelja të jepte përshtypje se tashmë ajo është e gatshme të martohet, pasi dhe vitet po kalojnë, ndërsa flitet se ajo është në lidhje me një djalosh nga Prizreni, dhe karrierën e saj do të rinisë si aktore, ku  do të jetë në një tjetër episod nga filmi “Dashuria e Bjeshkëve të Nemuna”.

Nuk dihet se sa është paguar Diellza për këtë pjesëmarrje në “Kosova Fashion Week”, por ndoshta mund të jetë edhe dalja e saj e fundit si modele./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Diellza Kolgeci is thinking about marriage?

It has been the image of the "Kosovo Fashion Week", and also has sfiluar in one night, dressed in white. The model we mean, maybe older Kosovar pasarelës, Diellza Kolgeci. Wearing a white gown, with its elegance Diellza appeared on the stage of "Fashion Week" held just days ago in Pristina.

Tuesday, 10 April 2012

Rona Nishliu nen syrin fotografik te Fadil Berishes...

Rona Nishliu
Rona Nishliu realizon foto te reja nga Fadil Berisha

Qendrimin ne Shtetet e Bashkuara per realizimin e kenges per Eurosong, kengetarja e njohur Rona Nishliu e ka shfrytezuar per shetitje, por edhe per realizimin e disa fotove te reja, te cilat ajo do t’i shfrytezoje edhe per promovimin e kenges e videos per festivalin europian. Keto dite, Rona ka hedhur ne qarkullim disa nga fotot e realizuarA ne studion e Berishes ne Nju Jork, ku kengetarja shihet me nje stil dhe elegance shume te larte. Ndryshe nga kengetaret e tjera te cilat gjithmone mundohen te sjellin freski ne karrieren e tyre, Rona pervec kengeve te bukura, nuk ka sjelle asnje ndryshim ne imazhin e saj. Madje, as kete radhe gjate realizimit te fotove nuk e ka ndryshuar look-un e as floket e saj, te cilat jane karakteristike ne vete.

Elda Koci konfirmon ndarjen me Redon Makashin...

Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje

Dukej si e pamundur, por eshte e vertete. Javen e kaluar, “Gazeta shqiptare” publikoi lajmin e ndarjes se njerit prej cifteve me jetegjate si te dashuruar, Redon Makashit dhe gazetares Elda Koci. Arsyeja e ndarjes sipas gazetes ishte lidhja e re qe kishte krijuar kengetari me nje vajze tjeter. Por nuk ka vonuar Elda dhe ne profilin e saj ne facebook, ka reaguar keshtu: “Eshte shume e vertete ndarja … kete e kam deklaruar vete, por s’kam thene asnje lloj arsye pse jam ndare dhe se cili ishte shkaku … Kete e dime vetem ne te dy… Prandaj nuk ekziston nje e trete apo nje i trete ne ndarjen tone, sepse per kete arsye nuk do ishim ndare tani…” /panorama plus/

Simone: Zhaku vallezon me mire se Agnesa...!

Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Endrra e balerinit italian per t’u rikthyer perseri ne spektaklin e kercimit ne Tirane, eshte bere realitet. Ai perseri eshte pjese e edicionit te ri te ‘’Dancing with the stars’’, ndersa per partnere ka Inida Gjaten (Zhakun). Ne e pyetem Simone Pigliacellin per te mesuar se cila partnere e tij eshte me e mire ne kete fushe. ‘’Edhe kete vit jam duke kercer me yjet dhe sinqerisht jam shume i lumtur, sepse kjo eshte nje eksperience e cila vitin e kaluar beri qe une te rritem shume si person dhe si balerin. Edicioni i kaluar shkoi shume mire, me karaktere te reja dhe partner te rinj, dhe une kam kaq shume per te bere e provuar ne kete gare dhe jam shume i lumtur per kete gje. Ishte si nje bast per mua dhe shpresoj te jap edhe kete radhe me te miren. Mbeshtetja tek publiku edhe kete vit shpresoj qe te mos mungoje dhe ata ta demonstrojne kete edhe me shume’’, shprehet Simone, i cili thote se per te dyten here do te jete pjese e ekraneve shqiptare. “Falenderimi shkon edhe per Ilir Shaqirin, i cili ve bast me nota te larta per mua, pasi ai me njohu qe ne edicionin e kaluar (qesh). Edhe kete vit shpresoj qe te mos e zhgenjej publikun’’.

Genta do ta nxjerre Metin nga “Big Brother”

Loja sa vjen dhe bëhet më interesante në reality-shou “Big Brother Albania 5”. Nëse në ditët e para të këtij spektakli ishte vajza nga Korça, Genta, e cila qante për djalin nga Prishtina, Metin, vetëm pak orë më parë ajo thotë “Mjaft ndenji Meti në BB, tani le të shkojë të stërvitet në futboll”.

Ndërsa një mendim të tillë e kishte edhe Graciano, por kjo do të shihet në mbrëmjen e së shtunës, por gjasat, megjithëse ne në Kosovë na vjen keq, i ka të dalë Meti./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta will issue Metin from "Big Brother"

The game is becoming more interesting in reality-show "Big Brother 5." If in the early days of this spectacle was the girl from Korca, Genta, who wept for the boy from Prishtina, Metin, only a few hours before it says "Enough Matthey stayed in BB, now let's go be trained in football." While such a thought had also Graciano, but it will be seen on Saturday evening, but likely, although we are sorry to Kosovo, has come Matthey./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Ardian Bujupi ne shtateshen finaliste te "Let's Dance" ne Gjermani

Ardian Bujupi
Ardian Bujupi ne 7-te me te miret e "Let's Dance" ne Gjermani

Pas suksesit ne "Gjermania kerkon nje yll", duket se Ardian Bujupi eshte i destinuar te arrije ne majen e nje tjeter konkursi talentesh, ate te "Let's Dance" (versioni gjerman i Dancing With The Stars"). Nga java ne jave kengetari me origjine shqiptare ka arritur te rifitoje votat e publikut duke vazhduar te kualifikohet ne shtateshen finaliste (nga 12 konkurues). Programi shfaqet ne RTL dhe ju mund te ndihmoni me votat tuaja. Na vjen keq qe nuk mund te ju sjellim dot nje video nga kercimet e Ardianit, por Gjermania i ka shume strikte dhe nuk lejon shikimin e videove jashte territorit te saj... /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi the 7 best of "Let's Dance" in Germany

After success in "Germany wants a star", it seems that Ardian Bujupi is destined to reach the pinnacle of another contest talent, that of "Let's Dance" (German version of Dancing With The Stars "). From week to week singer with Albanian origin has managed to regain the public's votes to qualify for continuing seven finalists (out of 12 competing). appears in the RTL program and you can help with your votes. sorry can not bring you a dancing video  of Ardian, because Germany has very strict and does not allow viewing of the video outside its territory ... / Albaniac / ]]

Nora Istrefi me “in” se “Kosova Fashion Week”

E veshur me një fustan ngjitur në trup, ku këngëtarja shfaqet në superformë. Kjo ishte ajo që pamë ne kur ishim në natën e fundit në “Javën e modës” të mbajtur në Sheshin 21. Nora Istrefi, siç po e shihni edhe ju në këtë foto që siguruam është dukur më “in” se “Kosova Fashion Week”, flasim për veshjet që u reklamuan nga modelet në këtë eveniment.

Jo vetëm meshkujt, por edhe femrat që ishin të pranishme janë befasuar për performancën e sidomos veshjen seksi të këngëtares. Nuk ka qenë vetë këngëtarja Nora Istrefi e ftuar në këtë eveniment edhe artistë të tjerë, por se këtë vit ky spektakël ishte më në formë se vitet e kaluara./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora Istrefi on "in" that "Kosovo Fashion Week"

And wearing a dress body adjacent to where the singer appears in superformë. This was what we saw when we were last night "fashion week" held in Square 21. Norah Jones, as you can see in this picture you also seemed to obtain the most "in" that "Kosovo Fashion Week", talking about clothes that were promoted by the models in this event. Not only men but also women who were present were especially surprised to dress sexy performance of the singer. There has been the singer Norah Jones invited to this event on other artists, but that this year the show was more in shape than previous years./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Seldi Qalliu, si Ardian Bujupi

Natyrisht, që të dy djemtë që vijnë në këtë përballje janë të pashëm, por në famën e tyre njëri është më i njohur, falë pjesëmarrës së tij në evenimente të huaja. E kemi fjalën për Seldi Qalliun, i cili siç po e shihni në videon e fundit duket sikur ka kopjuar në veshje këngëtarin tjetër Ardian Bujupin.

Madje, nuk e lëmë me kaq djemtë, sikur konkurrojnë njëri-tjetrin, pasi të dy janë protagonistë në “Dancing With the Stars”, vetëm se njëri në Shqipëri e tjetri në Gjermani. Mos vallë Seldi po kopjon Ardianin, apo është një rastësi?! Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Seldi Qalliu as Ardian Bujupi

Naturally, the two guys that come in this confrontation are handsome, but their fame is one of the best known, thanks to its participants in foreign events. We're talking about Qalliun Documentary, which as you can see the last video seems to have copied another singer Ardian Bujupi clothing. Furthermore, do not leave so guys, if competing each other, as both are protagonists in "Dancing With the Stars", only one in Albania and the other in Germany. Documentary Did I copy Ardian, or is it a coincidence? Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Flori: “Nuk zevendesohet Elvana!”

Gjatë një interviste të dhënë për suplementin “THASHE&THEM” të gazetës Shqiptarja.com kantautori Flori Mumajesi ka mohuar zërat për një zëvendësim të këngëtares Elvana Gjata me Nora Istrefin, ndërkohë që Gjata është pjesëmarrëse në “Dancing With The Stars”.

“Nuk zëvendësohet Elvana”-është shprehur Mumajesi. Megjithatë Flori dhe Nora Istrefi kanë performuar së bashku në një koncert në diasporë.Nuk dihet ende nëse ky koncert do të fillimi i një bashkëpunimi mes dy këngëtarëve./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flori: "Elvana is irreplaceable '

During an interview for suplemetin "I said & THEM" the paper Gold Mumajesi Shqiptarja.com kantautori denied rumors of a replacement of Elvana Gjata with singer Nora Istrefi, while Elvana is participating in "Dancing With The Stars"."Elvana is irreplaceable" said Mumajesi. However Flori and Norah Istrefi performed together at a concert in diasporë.Nuk known yet if this concert will be the beginning of a collaboration between the two singers. / Albavipnews /Adi Krasta ne gjyq

Ai iku, ata e hodhën në gjyq. Ajo që ishte deklaruar muaj më parë nga kompania mediatike “Top Channel” u bë. Ditën e djeshme në sekretarin e gjykatës së Tiranës është regjistruar padia ndaj moderatorit televiziv Adi Krasta, raporton ‘Shekulli’.Nga televizioni ai është paditur për shkelje të kontratës së punës dhe për këtë i kërkohet t’i paguaj televizionit 32 milionë lekë të vjetra.

Krasta ka qenë pjesë e stafit dhe një nga figurat kryesore të këtij televizioni. Në tetor të vitit të kaluar, kur kishte ditën e programit “100 milionë” nuk është shfaqur si gjithmonë. Aty u mor vesh dhe u kuptua përfundimisht prishja dhe krisja e marrëdhënieve mes tij dhe televizionit “Top Channel”.

Ai asnjëherë nuk është prononcuar për këtë largim dhe nuk ka dhënë përgjigje konkrete për arsyet reale të largimit të tij. Por nga ana tjetër, për këtë ikje të beftë nuk i ka ardhur mirë televizionit në të cilin punonte, pasi sipas tij, ai ka thyer një kontratë pune dhe nuk e ka respektuar atë deri në fund.

Shemsi Mushkolaj: Mesuesja modele qe kendon, shkruan e prezanton...

Shemsie: Nuk i preferoj operimet estetike

Shemsie Mushkolaj, nje emer mjaft i njohur ne Gjermani, pervec se eshte kengetare, ajo eshte edhe nje mesuese dhe shkrimtare e mire. Nje sukses te madh ajo e ka arritur pikerisht ne vitin 1999, ku ka pasur nje emision televiziv ne “Viva” dhe aty ka rrefyer luften qe ndodhte ne Kosove.

Sipas saj, ky emision ka ndikuar mjaft shume ne ngritjen e karrieres se saj. Ajo tani eshte duke pergatitur nje duet te ri bashke me motren e saj, nderkaq per kete projekt dhe me gjere flet per “Zerin”.

Cfare je duke bere per momentin?

Argjentina e shiut dhe e diellit [AUDIO]

Vajza e hitit “Si shiu”, Argjentina Ramosaj, ka qenë e ftuar pak ditë më parë në programin “Pro Shqip” në Top Kosova Radio, ku mes të tjerash ka rrëfyer se kënga e saj në “Top Fest” ka bërë të qajë edhe i fejuari.

Nuk është aspak xheloze për Valonin e saj, ndërsa pret nga “Top Fest 9” ta fitojë, pse jo, çmimin “Best Video”. Këngëtarja me buzëqeshjen e ngrohtë si diell ka treguar se ka raste edhe kur bëhet si shiu, por më shumë reflekton diell në jetën e saj. Ndiqni përgjigjet e saj në pyetjet atraktive “Mix-Max”.

* Kur e dëgjon një thashetheme për ty?
Argjentina Ramosaj: Si shiu.

* Kur nuk ta hapë telefonin i fejuari Valoni?
Argjentina Ramosaj: Si shiu, por e kuptoj që është i zënë.

* Kur merr ndonjë dhuratë nga i fejuari?
Argjentina Ramosaj: Si dielli, e fundit dhurata për 8 Mars.

Monday, 9 April 2012

Adelina Tahiri: Vallezimi njeri nga profesionet qe pelqej me se shumti...

Sfidat e Adelines ne “Dancing with the Stars”

Pervec suksesit ne kenge, Adelina Tahiri po e sprovon veten edhe ne vallezim. Tani ajo eshte bere pjese e show-t te vallezimit “Dancing With the Stars” ne te cilen thote se po kalon ditet me te mira te jetes se saj.

Mbase edhe vallezimi thote se eshte njeri nga talentet e saj qe e bene te ndjehet mire.

“Gjate kesaj periudhe qe po prezantohem ne garen e vallezimit “Dancing With the Stars” po e ndjeje veten shume mire. Vallezimi eshte njeri nga profesionet qe me pelqen me se shumti, qe e vogel kam pasur prirje per vallezim dhe tani si duket po e permbushe endrren time. Pra pervec kenges po e sprovoj veten edhe ne vallezim”, ka thene ajo per “Zeri”.

Adelina ka edhe permasat trupore per te qene nje valltare e suksesshme, ndonese ajo nuk eshte dashur te humb ndonje kilogram per shkak te “Dancing With the Stars” ashtu sikur ka ndodhur me disa konkurrente te tjera te cilat eshte dashur te pakesojne kilogramet e tepruar.

Edhe serbet shkruajne mire per Rita Oren...

Edhe serbet per Rita Oren

Pak njerez e kishin ditur se Rita Ora ne vitin 2009 kishte qene finaliste ne fushaten e televizionit BBC “Your country needs you” (Shteti yt ka nevoje per ty), e cila paralajmeron perfaqesuesin qe ky televizion dergon ne garen muzikore te Eurovisionit. Ajo shkoi deri ne finale, por vete u largua nga gara me arsyetimin asokohe se “nuk ishte ende gati per nje hap te tille”.

Ky fakt dhe shume te tjera nuk po i rreshqasin nga dora faqeve roze ne Serbi, te cilat po shkruajne pandale per kosovaren, e cila po ben bujen e botes. Vajza londineze nga Kosova, dicka e tille nis shkrimet qe ben propaganda kete here, e mire serbe.

Mira Janji: Karriera muzikore nuk le kohe per jete private...

Muzika nuk i le kohe per dashuri

Mira Janji, nje emer i njohur ne Shqiperi dhe me pak ne Kosove, mbase gradualisht, ajo eshte duke punuar mjaft shume ne profesionin e kenges dhe ne te ardhmen synon te behet nje emer i njohur kudo.

Mira eshte e dhene pas kenges, cdo pune qe ajo ben ka te beje me kengen, madje edhe jeten private thote se ia ka kushtuar plotesisht profesionit te cilin e do me se shumti.

Ajo ka nisur punen ne disa projekte te reja muzikore me te cilat shpreson te befasoje adhuruesit e saj. Me shume rreth punes, por edhe jetes private flet ajo per “Zerin”.

Cfare ju shtyri drejt kenges?

Kenga ka qene pasioni im qe ne femijeri, gjithnje kam dashur te behem nje kengetare e suksesshme, kam perfunduar dhe Akademine e Arteve ne Tirane dhe specializim pasuniversitar per kanto.

Je e kenaqur me ate qe ke arritur deri me tani?

Mariola prezanton vellaun e saj ne skene (Video)

Mariola Jurgen Kacani
“Ta mbajmë gjallë amanetin”, kështu titullohet një këngë e bukur e me motive labe që i kushtohet edhe kurbetit. Kënga në fakt këndohet nga Mariola Kacani në duet me vëllaun e saj, i cili quhet Jurgen dhe si duket shfaqet për herë të parë në një këngë profesionale dhe një videoklip shumë të bukur me motrën e saj.

Megjithëse ka vetëm 3 ditë që videoja e realizuar nga ‘Max Productions’, është hedhur në kanalin youtube, kënga ka marrë komente dhe mijëra shikime. Kënga dhe video gërshetojnë bukur mallin për atdheun, por edhe amaneti për ty rikthyer në tokën mëmë, pas kurbetit.


Elvana Gjata konkurron Angela Martinin

Vajza është tashmë e angazhuar në spektaklin e kërcimit, ndërsa provokon shumë nxehtë me foto, të cilat nxjerrin në pah linjat e saj shumë seksi.

Po flasim për këngëtaren e suksesshme Elvana Gjata, e cila siç e shihni edhe në këtë foto konkurron edhe modelen seksi Anxhela Martini. Këngëtarja është shumë e përkushtuar këto javë në spektaklin “Dancing With the Stars”, ndërsa flitet se ajo është pretendente për të fituar çmimin e madh./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata competes Angela Martin

The girl is already engaged in the spectacle of dance, and provokes more hot photos, which reveal her lines very sexy. Are talking about a successful singer Elvana Gjata, which as you see in this picture also competing sex Angela Martini model. The singer is very devoted following week spectacle "Dancing With the Stars" and it is rumored contenders to win the grand prize./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Bjordi braktis Adelajden per nje ruse

Ka disa ditë që djaloshi karizmatik, që u bë i famshëm falë pjesëmarrjes së tij në “Big Brother Albania 2”, Bjordi është larguar për në Itali. Arsyeja, atje e priste një lidhje e re me një vajza ruse, siç e shihni dhe në këtë foto, sipas një burimi që ka dashur të mbetet anonim, Bjordi e ka braktisur Adelajdën për rusen.

Kujtojmë se ata ishin aq shumë krenarë dhe tregonin se ishin çifti i parë që po e kalojnë shumë mirë të dalë nga një reality-shou i tillë. Bjordi jeton tani për tani në Itali, në Verona më afër të dashurës së re./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Bjordi abandoned Adelajden for a Russian

There are some days that charismatic young man who became famous thanks to his participation in "Big Brother Albania 2", Bjordi moved to Italy. Reason, there was waiting a new connection with a Russian girl, as you see in this picture, according to a source who wanted to remain anonymous, has abandoned Bjordi Adelajden for Russians. Remember that they were so very proud and showed they were the first couple that are very well pass out of a reality-show like this. Bjordi lives now in Italy, in Verona next new girlfriend./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Ardiana Rama, deshmon talentin dhe pasionin per artin...

Ardiana Rama: Muzika, udhetimi qe dua te marr!

Kengetarja Ardiana Rama, permes nje rrugetimi te gjate ia ka dale mbane per te bere realitet nje enderr: te percjell emocion per publikun. Ajo, me ‘ekstravagancen’ e saj te holle e te bukur, sikur po deshmon katerciperisht talentin e saj te lindur dhe pasionin e saj te madh per artin, pergjithesisht.

Ardiana Rama, se fundi, ka luajtur edhe ne serialet televizive “Qyteti pa lume” (RTK), dhe ‘Shtepia ime’ ku ka shfaqur talent edhe ne kete leme. Per te gjitha keto, lexojeni intervisten ne vazhdim.

Ardiana, duket se qysh e re tek ju eshte hetuar nje talent, ose shume talente; po ashtu duket se te gjitha kane shperthyer vrullshem. Cilin talent do ta veconit dhe cilit talent do t’i kushtoni me shume perkushtim?
Eshte e vertete se qysh si femije e kam dashur skenen, artin ne pergjithesi. Muziken e kam adhuruar dhe kam enderruar qe ne nje te ardhme te jem ne skene (ja qe endrra ngjaka te behet realitet). Do ta vecoja muziken, sepse ka qene dhe mbetet pasioni im.

Super Gol i Xherdan Shaqirit... [VIDEO]

Super gol akrobatik i Shaqirit (VIDEO)

Xherdan Shaqiri, eshte kthyer ne talentin e Kampionatit Zviceran te futbollit dhe nje nga talentet boterore qe flitet me shume per momentin.

Gjate ndeshjeve ne Ligen e Kampioneve me Bazelin, me performancen e tij ai ka terhequr vemendjen e shume ekipeve me emer. Ne fund ishte Bajeri i Mynihut qe beri per vete shqiptarin me nje kontrate 10 milion euro, qe do te finalizohet kete vere.

Ne ndeshjen e perballe Luzernit, Shaqiri ka realizuar nje super gol me finalizim akrobatik.

Kjo eshte arsye pse tani drejtuesit e ekipit gjerman po buzeqeshin por sa keq qe drejtuesit e FSHF-se nuk mund te kene nje fat te tille, per shkak se Shaqiri luan per kombetaren e Zvicres. /f.s/shekulli/


- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 8 April 2012

Lirije Rashiti, shtepiakja qe u be yll i "X Factor"...

Lirije Rashiti X Factor
foto: sonny elson
Nga shtepiake, ne yll i "X Factor"

Ndoshta ne momentet e fundit kur shpresa po i merrte fund, ndermori nje hap te guximshem. Vendosi te marre pjese ne nje talent-shou per muziken. Lirije Rashiti, eshte nene e dy femijeve. Sot nuk gjendet prane tyre ne Gjilan te Kosoves, por ne Tirane dhe kjo per nje arsye shume te thjeshte sepse ajo po ndjek pasionin per tu bere nje kengetare. Ka marre persiper te sakrifikoje nga jeta familjare dhe me mbeshtetjen e tyre po ndjek nje rruge qe e ka deshiruar qe ne adoleshence. Mes dhjetera konkurrenteve ne “X Factor”, emri dhe historia e Lirise ka rene ne sy per shkak te guximit qe ajo ka, duke e cuar endrren deri ne fund. Jane te rralla grate si ajo, por ne fund te fundit ajo po jep nje mesazh: Nuk eshte asnjehere vone per te bere ate qe do! Para tre muajsh ajo bente nje jete te zakonshme, rolin e nenes ne nje familje me kater pjesetare, vajzen, djalin, bashkeshortin dhe vete ajo.

Lorena of BB5: U eliminova sepse nuk bera "lojra"...

Lorena: U eliminova sepse nuk bera “lojra”

Lorena, banorja qe doli te shtunen nga shtepia e Big Brother, u shpreh se eliminimi i saj erdhi sepse ajo nuk beri “lojera” ne shtepine me te famshme ne Shqiperi.

“Une u shfaqa para publikut sic jam: e qete dhe pa bere lojera. Kjo ishte arsyeja qe une nuk jam me pjese e Big Brother”, theksoi konkurrentja e eliminuar te shtunen.

Lorena, e pranishme ne emisionin ‘Fun Club’ te drejtuar nga Albana Osmani, shpjegoi edhe lidhjen e saj brenda shtepise me Gracianon: “Kur te dale Graciano do te shohim, nuk kemi bere plane.

Kjo eshte Ilda, motra seksi e Almeda Abazit...

Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit

Nese mendoni se vetem Almeda eshte e bukur ne familjen e saj, gaboheni! Mjafton vetem t’u hidhni nje sy albumeve te saja te postuara ne facebook, ku vajza e famshme e ekranit shqiptar dhe atij turk, pervecse eshte nje bukuroshe qe po mahnit edhe shtetin turk, ka dhe nje moter shume simpatike e seksi. Eshte ende e re ne moshe, por hiret e saj femerore po dalin ne pah qe tani. Quhet Ilda dhe eshte vetem 17 vjece, ndersa ka lene pas dore artin edhe pse e ka pasur shume per zemer, qe t’u gezohet sukseseve te Almedes dhe per shkakun se e sheh lodhjen te cilen po e perjeton e motra e saj. Po nga kane dale keto si race kaq e bukur?

Evi Reci, vajza qe i ben te gjitha...

Evi Reci ne klipin e ri
Evi Reci: Si i bej te gjitha? Jam e shumanshme

Eshte ende studente, por ka gjetur celesin per t’i bere te gjitha: gazetari, muzike, mode etj. Kengetarja e hitit “I ngjan asaj”, qe e pasoi suksesin e bashkepunimit me Flori Mumajesin me te tjera kenge mjaft te klikuara, si “Dhe jemi te dy”, “Whatever dream” etj., ndersa tani po pergatitet te hedhe ne tregun muzikor “Zhdukem ngadale”, xhirimet e te cilit jane realizuar ne Firence, ku Evi Reci studion e jeton. “Videoklipi i kesaj kenge eshte konceptuar si nje forme arti, e jo thjesht nje ekzibicionizem komercial. Pa nje loje aktoriale te mirefillte, por me shume nje aktorialitet simbolik”, - eshte thene per kete video, qe pritet te lancohet keto dite.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online