All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 21 April 2012

Genta e akuzon Rubensin per fotot nudo

Pas ketyre javeve te fundit nga ku Genta, banore e Big Brother me ne fund merr vesh mbi skandalin qe eshte perhapur gjere ne media. Ajo ballafaqohet me Rubensin, me ish te dashurin e saj, autor i fotove skandal.

Genta shokohet mbi ate cka zbulon dhe fillon te qaje. Ajo i kerkon Rubensit ti tregoje se kush i ka publikuar dhe nxjerre ne publik keto foto por Rubensi mohon faktin se ka qene ai. Genta i thote Rubensit se ai i ka bere shantazh Gentes, duke e kercenuar se ai do ti bente publike fotot e nxehta qe kane bere ne intimitet ku Genta shfaqet me te brendshme dhe ne skena vertete skandaloze.

Shantazhi i publikimit te fotove, Rubensi ja ka bere ne momente debatesh qe cifti ka bere mes tyre por Rubensi mohon faktin se mund te kete qene ai qe i ka nxjerre publike keto foto.

Big Brother Albania 5: Edgari eliminohet!

Big Brother, Edgari le shtepine [VIDEO]

Ka qendruar mbi dy muajsh brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi, por votat e publikut e kane detyruar Edgarin, te lere perfundimisht lojen gjate spektaklit te se shtunes mbrema.

”Per mua, largimi ishte nje surprize, ndonese nuk i dihet asnjehere gjerave se si shkojne. Pavaresisht eliminimit, ndihem mire, pasi kompensohet me kete pjesen tjeter qe takon te afermit, malli qe ke pasur, por gjithsesi, tashme ndihem jashte loje”, deklaroi Edgari ne momentet e para pas humbjes se shansit per te fituar 100 milione.

Ka provuar friken e largimit edhe Grandiola, fatin e se ciles e ka vendosur zilja e telefonit, pasuar nga televotimi.

Goldi dhe Ismeti sjellin “Komandantin” (Video)

“Komandant”, kështu titullohet kënga e shumë përfolur e reperit të famshëm shqiptar Gold Ag dhe kënëgtarit të njohur Ismet Bexheti, e cila sot ka ardhur me një klip shumë interesant të realizuar nga produksioni “Urban Graphics”.

Kënga ka nota patriotike dhe shkëput edhe një copëz nga e kaluara e Kosovës, por që nuk harrohet edhe Lugina, vendi ku ka lindur edhe rreperi. Menjëherë sapo është hedhur kjo këngë në kanalin Youtube është pritur shumë mirë. Pas kësaj këngë GOLD Ag ka gati klipin e rradhës një këngë që do të jetë solo, dhe video është realizuar në Tiranë nga produksioni “Max Productions”./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Goldin and Ismet bring "Commander"

"Commander", so called song very famous rapper rumored Albanian Gold kënëgtarit known Ag and Ismet Bexheti, which today has a very interesting clip realized by production "Urban Graphics". Grade patriotic song is a rip off piece from the past of Kosovo, but that does not forget the Valley, where the rapper was born. Right after I was thrown this song in Youtube channel is highly appreciated. After this song Ag GOLD rotating clip has about a song that will be solo, and video is carried in Tirana from production "Max Productions"./ Albavipnews/

Friday, 20 April 2012

Rita Ora reklamon edhe familjen e saj

Nuk është vetëm e famshme, por edhe e thjeshtë. Kjo është këngëtarja Rita Ora, e cila nuk pyet nëse të tjerët e shohin, por ajo në mes të rrugës, ndoshta të Londrës, ulet dhe pi një kafe së bashku me familjen e saj, duke i reklamuar edhe prindërit Besnik dhe Vera Sahatciu, motrën e saj Elena dhe vëllaun e vogël Doni.

Këngëtarja që nuk ka të ndalur me muzikën e saj si duket është krenare për dashurinë që i ka dhuruar kjo familje shqiptare, dhe gjithashtu edhe ata krenohen me suksesin e menjëhershëm të vajzës së tyre. Ndërsa mësojmë se videoklipi i Ritës “R.I.P” është kënga më e kërkuar për momentin në MTV./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora advertises her family

She is not only popular but modest also. This is singer Rita Ora, who does not care if others see, but it midway, maybe London, sit and drink a coffee together with her ​​family by the parents advertise Sahatciu Besnik and Vera, sister Elena and her little brother Doni.

The singer who is not stopping with her music is apparently proud of the love that this family has donated Albanian, and they also boast of the instant success of their daughter. As we learn the video of Rites "RIP" is the song most requested at the moment in MTV./Maksim Gjokaj / Kosova Sot /

Shemsi, Shqiptarja e famshme ne Holande dhe ne Gjermani

Quhet Shemsi Kamaj Mushkolaj dhe megjithëse është nënë e dy fëmijëve, ajo është një shqiptare shumë e njohur në Holandë dhe në Gjermani.

 Ka lindur në Holandë, ndërsa është një docente shumë e zonja, por edhe këngëtare, e cila një ditë ëndërron t’i përfaqësojë me një këngë shqiptare të gjithë shqiptarët në Eurosong.

Pas suksesit të saj në ‘The Voice of Holland’, ajo në kanalin e RTL-së në Gjermani është parë përkrah motrës së saj në një tjetër shou. Por, a do të kthehet ndonjë ditë në Kosovë e famshmja Shemsi, dhe me kë do të ketë duet në gjuhën shqipe? Në intervistën dhënë për gazetën tonë rrëfehet ylli shqiptar, i cili po bën shou në Holandë dhe në Gjermani.

“Kosova Sot”: Përshëndetje, spektakli në të cilin po merr pjesë, si quhet dhe cili është qëllimi?
Shemsi Kamaj Mushkolaj: Është një program i ri, quhet “The winner is”, në të cilin bëhet një shou-lojë, dhe këngëtarët pjesëmarrës janë përzgjedhur si më të mirët në Gjermani nga produksioni “Thousands of Singers”.

Vesa Luma, tifoze e flakte e futbollit

Këngëtarja e cila shihet çdo të diel e ulur në panelin e jurisë në spektaklin e shou-talenteve në Shqipëri, Vesa Luma, e ka treguar mbrëmjen e së mërkurës edhe shpirtin e saj prej tifozeje.

Në Facebookun e saj, këngëtarja kosovare kishte shkruar kështu: “2 vjet më parë isha në të njëjtin stadium për ta përkrahur skuadrën time të preferuar, CHELSEA! Sot më nderuan me 1:0 .

Like kush është adhurues i flaktë po aq sa unë”. Madje, edhe kjo foto e kujtonte momentin kur ajo para dy vjetëve kishte qenë duke e ndjekur “live” skuadrën e saj të zemrës, ndërsa fansa-tifozë të Barcelonës nuk e kanë pëlqyer Vesën edhe aq në këtë citat, pasi skuadra e tyre humbi gjatë ndeshjes së të mërkurës./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vesa Luma, ardent fan of football

I pangopuri Noizy

E quajnë një lloj Don Zhuani kur i afrohen femrat e bukura. Ky është reperi Noizy, por që në fakt, si duket, nuk është vetëm i pangopur me femrat e bukura, por edhe me ushqimet, meqë siç shihet kjo foto, që vetë ai e ka postuar, e tregon reperin e hitit “Je gjithçka”, shumë të uritur.

Ndërsa komenti i tij referuar kësaj fotoje ka qenë se kjo pjatë me kalamare të freskëta është pjata e tij e preferuar sa herë që ai ndodhet në Itali. Këngëtari tash e më pas do të përmendet jo vetëm si djalosh që di të zgjedhë femra simpatike, por edhe pjata me kalori./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The hungry Noizy

Call a kind of Don Juan when approaching beautiful women. This is Noyzi rapper, but in fact, it seems, is not only greedy with beautiful women, but also with food, because as seen this picture, that he himself was posted, the rapper's hit shows "You are everything" , very hungry.

While his comments on this photo has been referred to this dish with fresh Kalamar is his favorite dishes whenever he is in Italy. The singer now and then will not only mentioning the guy who knows how to pick women charming, but the calorie dishes./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Rikthimi “IN’ i Julkes

Për mua je dashuri”, kjo është kënga e cila bëri që këngëtarja Julka të kthehet në festival. Ashtu siç tregon dhe vetë, ajo ka kaluar shumë kohë me producentët Flori Mumajesi dhe Andy Gramm, e ky i fundit është edhe bashkëshorti i saj, në studion e “Threedots” për të reflektuar se me çfarë këngë të rikthehej.

Ndërsa kjo këngë, e cila është prezantuar këtë javë në “Top Fest 9”, si duket, e ka bindur shumë këngëtaren që t’i kthehet sërish muzikës, pas një pauze të gjatë, pas sjelljes në jetë të fëmijës së saj të parë.

Ndërsa zemra e formuar me duar gjatë prezantimit, Julka thotë se nuk është false, siç e bëjnë të tjerët, por me shumë dashuri, ashtu siç titullohet edhe kënga. Komentet dhe klikimet e këngës bëjnë të themi se rikthimi i Jukës ka qenë shumë “IN”./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Return 'IN' the Julkës

Morena Taraku perfaqeson Shqiperine ne "Miss World 2012"

Morena perfaqeson Shqiperine ne “Miss World 2012”

“Miss Kosova 2010”, Morena Taraku, pritet ta perfaqesoje Shqiperine ne “Miss World 2012”.

Bukuroshja kosovare serish do te jete konkurrente ne nje eveniment bukurie dhe kesaj radhe do ta perfaqesoje bukurine gjitheshqiptare.

Gjate nje prononcimi per Telegrafi, Morena ka pohuar se ndihet shume krenare qe do ta perfaqesoje Shqiperine ne kete eveniment boteror.

“Jam shume krenare qe jam e vetmja shqiptare qe do jem pjesemarrese ne evenimentin boteror qe do mbahet me 100 vajza te shteteve te mbare botes. Por kete radhe nuk do e perfaqesoj Kosoven, por Shqiperine. Per mua eshte e njejta ndjenje sepse kemi te njejtin gjak”, ka thene Morena.

“Miss World 2012” pritet te mbahet me 12 korrik ne Turqi. /telegrafi/

E forta Dafina Zeqiri me dy frajera ne te njejten kohe...?

Dafina Zeqiri, dy te dashur paralele

Ka disa muaj qe kengetarja e perfolur, Dafina Zeqiri, eshte ndare nga i fejuari i saj, Krenari, por thashethemet rreth dyshes nuk kane te sosur. Se fundmi eshte mesuar se gjate muajit te fundit qe ata ishin se bashku, ndersa kerkonte t’i jepte fund lidhjes se saj, Dafina e hitit “Supernova” ngushellohej ne krahet e kolegut te saj, reperit Ledri Vula, fillimisht si kolege e shok e me pas edhe dashnor. Nje burim shume i sigurt me kengetaren dhe Krenarin ka konfirmuar per “Lajmeshqip” se Dafina Zeqiri per nje muaj rresht kishte qene e lidhur edhe me Krenarin, edhe me Ledrin. “Ne ditet e fundit kur ne lajme po dilnin lajme se Dafina po i jepte fund lidhjes me Krenarin, ajo po dilte edhe me Ledrin. Por marredhenia e tyre ishte me shume sesa shoqerore”, - ka thene burimi. Po sipas ketij burimi, te afert me Dafinen, kengetarja e hitit “My swag”, po qendronte me shpesh me Ledrin sesa me Krenarin.

Thursday, 19 April 2012

Kushtrim Hoxha behet pjese e "The Gold Globe Theater"...

Kushtrim Hoxha , ne teatrin ku luajne fitues te “Oscarit”

Fiks nje mije e 880 aktore do t’ia mesynin qellimit per t’u bere pjese e kastes se njerit prej teatrove me te medhenj ne Amerike. Nder keta konkurrente qe si qellim kishin pranimin ne programin master per aktrim ne Universitetin e San Diegos, e bashke me kete edhe te behen pjese e “The Old Globe Theater”, ka qene edhe aktori kosovar Kushtrim Hoxha.

Gati nje vit me pare Hoxha do te niste punen e tij per t’u bere pjese e ketij universiteti dhe teatri. Nga krejt keta vetem shtate aktore do te pranoheshin. Kushtrim Hoxha eshte njeri nga ta. Bashke me Hoxhen jane pranuar edhe 6 aktore e 3 aktore, qe te gjithe amerikane: Meghan Boing, Stephen Hu nga Los Angeles, Adam Gerber, Robbie Simpson, Erin Adams nga New Yorku dhe Allison Layman nga New Jeresy, jane aty.

“Edhe Kushtrimi nga Gjakova”, thote aktori kosovar, duke qeshur.

“Maria” seksi e Ciljetes (Video)

Kënga e cila ishte folur javë më parë që do të vinte nga bukuroshja Ciljeta në edicionin e sivjetshëm të “Top Fest” ka ardhur, dhe ajo titullohet “Maria”. Kujton pak a shumë stilin e viteve 60-70, apo edhe këngët e kënduar nga vetë këngëtarja “Jorgjica”.

Kënga është realizuar nga Flori Mumajesi ndërsa sapo është performuar në skenën e këtij festivali ditën e enjte të 19 prillit, dhe ka marrë pritjen më pozitive, ndërsa Ciljëta duket edhe në këtë formë shumë seksi me “Marinë” e saj. Për ju që nuk e keni ndjekur ja ku mund ta shihni në këtë video./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
"Maria" sex Ciljetës

The song which was spoken of weeks ago that would come from Ciljeta beauty in this year's edition of "Top Fest" has arrived, and it is called "Maria". Style a little too reminiscent of 60-70 years, or even songs sung by the këngëtraja "Jorgjica". The song is performed by Flory Mumajesi and is performed once at the scene of the festival on Thursday the 19 April, and has received positive reception, while Ciljeta looks even more sexy in this form of "Mary" her. For you who have not followed here you can see in this video./ Albavipnews/


Era Rusi: Adoleshenca ime...!

Era Rusi: Veshtiresite dhe arritjet e mia ne Greqi

Era Rusi, kengetarja me zerin brilant, e njohur per interpretimet e saj ‘live’, ka vendosur te rrefeje sot per suplementin e te merkures vitet e gjimnazit. Ndonese ne dhe te huaj dhe larg familjareve te saj, kengetarja e dashur e skenes shqiptare ia ka dale te spikase ne muzike qekur ishte adoleshente, duke u kthyer keshtu ne me te famshmen e shkolles. Po sa te veshtire e pati Era kete eksperience ne jeten e saj. Cilet ishin njerezit qe e mbeshteten dhe cfare i dha Greqia. Dashuria per muziken qe e ‘detyroi’ ta lere ne gjysme shkollen per Informatike. Kurset e kantos dhe marredheniet me mesueset. Ngacmimet e djemve dhe jeta e nates ne Greqi...

Do flasim pak per periudhen e gjimnazit, si ka qene kjo kohe per ty?
Periudhen e gjimnazit une e kam kaluar ne Athine, pasi kisha shkuar atje per studime. Mbaj mend qe ka qene nje periudhe fillimisht shume stresuese, pasi u nisa nga Shqiperia diku nga mesi i shtatorit dhe u futa menjehere ne shkolle ne tetor pa ditur asnje fjale greqisht. Fillova kurset parapergatitore te muzikes per Akademine dhe ne njefare menyre po mesoja notin ne det si i thone nje fjale. Zeri im ishte menyra me e mire per t’u integruar.

Wednesday, 18 April 2012

Simone: Me pelqen Adelina Tahiri...

Simone i “Dancing with the stars”: “Me pelqen Adelina Tahiri”

Meqe dy edicionet e shkuara te spektaklit “Dancing with the stars” jemi mesuar te shohim histori dashurie qe lindin nen driten e projektoreve, edhe kete vit kane filluar te vihen “baste” ne lidhje me ciftet qe mund te formohen. Edhe pse kete vit eshte pare si pak me e veshtire, per faktin qe thuajse pjesa me e madhe e balerineve, por edhe Vip-ave, jane te fejuar e martuar, duket se simpatite e para kane nisur. Behet fjale per nje pelqim te mundshem midis balerinit italian Simone dhe kengetares Adelina Tahiri. Zera brenda spektaklit thone qe kane vene re nje fare simpatike nga ana e te dyve, prandaj ne vendosem te pyesnim vete Simonen se sa i vertete ishte ky lajm. “Po ju ku e moret vesh?” – na thote Simone duke qeshur. “Eshte e vertete qe me pelqen Adelina. E si mund mos te te pelqeje nje vajze aq simpatike, apo akoma me sakte, aq e bukur sa ajo? Megjithate nuk dua ta ekzagjeroj. Per momentin behet fjale thjesht per nje pelqim dhe kaq”. Nderkohe fjalet qe na kane mberritur thone se shikimet dhe ngacmimet mes te dyve ne prova, edhe pse nuk jane cift ne skene, jane te shpeshta. Te shohim nese historia do te kete zhvillim. /gazeta paloma/

Ingrit Gjoni shtatzene pozon per reviste...

Ingrit Gjoni pozon me barkun jashte

Nuk eshte e para dhe as nuk do te jete e fundit, pasi tashme te gjithe femrat e shou-bizit shqiptar kane vendosur qe te mos rrine rehat, edhe kur jane shtatzene. Megjithese kengetarja qe e ka radhen eshte Ingrid Gjoni, qe dikur e mohonte me bindje kete lajm se nuk ishte shtatzene, tashme ajo s’e ka problem te reklamoje barkun e saj, per nje reviste te njohur ne Tirane.

Shume kureshtare jemi se si do ta perjetoje femija i saj, kur te rritet e kur ta shohe kete foto ne internet. M. GJ /vipat/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INGRID John poses with belly out

Not the first one nor the last one, because now all women of show-Albanian have decided not to stay comfortable, even when they are pregnant. Although the singer that has sequence begins Ingrid, who once denied the news that she was NOT pregnant, and already she wants to advertise without problem its stomach for a magazine known in Tirana.

We're very curious how will this made ​​her child feel, when it grows up to see this picture on the internet. M. GJ / vipat /]]]]

Vajzat e suksesshme me gjarperinjte

Janë vajza atraktive shqiptare, të cilat dëgjohen shumë, madje kanë edhe shumë të përbashkëta, prandaj janë sot në këtë rubrikë.

Ndryshimi qëndron se Rita Ora është tashmë e njohur si këngëtare botërore, e Dafina Zeqiri, si një artiste më e suksesshme shqiptare.

Kjo e fundit do ta kishte ëndërr që ta bënte një duet me Ritën. Ndërsa një e përbashkët tjetër që ne e zbuluam në bazë të fotografive ishte se jo vetëm Dafina paska një gjarpër me emrin “Lucifer”, por edhe Rita paska ndoshta një të tillë!/Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Successful girls with snakes

Albanian girls are attractive, which is heard more, even have much in common, so are today in this column. The time difference is that Rita is now known worldwide as a singer, and Dafina, as a successful artist in Albania. The latter would have dream to do a duet with Rita. While a common else we found on the basis of photographs that not only was a snake Dafina somewhat with the name "Lucifer", but perhaps somewhat Rita one!/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Kosovarja e privilegjuar qe punoi me Florin

“Lamtumirë” është kënga, e cila këndohet në “Top Fest 9” nga këngëtarja e re nga Kosova, Xheraldina Berisha dhe reperi nga Shqipëria, Stresi, dhe kjo është këngë më e klikuar dhe më e dëgjuar.

Ne kontaktuam me këngëtaren dhe ajo na tregoi se është shumë e kënaqur për këtë bashkëpunim e aq më tepër është shumë e privilegjuar që ka punuar për këtë këngë me producentin më të suksesshëm shqiptar, Flori Mumajesin. Ndërsa, Xheraldina do me këtë të fitojë në fillim zemrat e publikut dhe më pas pse jo edhe ndonjë çmim, ashtu siç ëndërrojnë të gjithë artistët./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kosovar privileged to work with Flori

"Goodbye" is the song which is sung in "Top Fest 9" from the new singer from Kosovo, Geraldine and rapper from Albania, Stress, and this is the song most clicked and heard. We contacted the singer and she told us that she is very pleased about this cooperation is much more so privileged to have worked for this song with producer most successful in Albania, Flori Mumajesi. While Geraldine will win early the hearts of the public and then why not win a prize too, as all artists dream of./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Meti dhe Klaudja, ne Prishtine se bashku

Megjithëse ai nuk arriti të qëndrojë më në shtëpinë më të famshme në Shqipëri “Big Brother 5”, ai është kthyer dhe është pritur mirë nga shoqëria e tij më e ngushtë.

E kemi fjalën për Metin, i cili është kthyer të martën në Prishtinë, ndërsa çfarë mësuam ne, ishte se ai ka qenë i shoqëruar me vajzën tjetër të këtij reality-shou- Klaudja.

Ata kanë thënë se janë vetëm shokë që i bashkoi ky program televiziv, urojmë kështu derisa të mësojnë ndonjë të vërtetë tjetër, pas historisë të çuditshme të “Laurës” të modelit nga Prishtina. Takimi i parë që Meti ka pasur ka qenë siç e shihni edhe në këtë foto me miqtë e tij nga bota e modës./Maksim GJokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Meti and Claudia, along Pristina

Although he failed to stay at home to Albania's most famous "Big Brother 5", he is back and is well received by his society more closely. We're talking about Metin, who is back on Tuesday in Pristina, and what we learned was that he was accompanied by another daughter of this reality-show-Claudia.

Stine i do femrat, por me shume Adelinen

Stine eshte nder kengetaret te cilet gjithnje jane perfolur ne media dhe vazhdon te perflitet per lidhjet e tij me femrat. Edhe pse se fundi flitet se ai eshte rikthyer me ish te dashuren, ne rrethin e miqve te tij te ngushte ai e ka mohuar dicka te tille.

Flitet gjithashtu se per ish te dashuren rozen ai eshte kthyer ne nje fiksim ndaj dhe ajo po tenton te lidhet me Stinen aq me teper tani qe po kerkon te arrije fame edhe ajo. Por Stind tashme ka nje lidhje te gjate edhe me bukuroshen adelina berisha lidhje kjo e cila daton qe prej vitit 2009 dhe mesa duket vazhdon ende.

Adelina, ashtu dhe sic e kemi permendur, ishte vetem para pak ditesh ne Tirane per te festuar ditelindjen e Alides (motres se Stines) dhe me kete rast ka kaluar dhe pak kohe prane dashurise se saj./Gazeta Metropol/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Stine loves women, but more Adelina

S’ka dasem kete vere per Shpatin dhe Aferditen

Në një intervistë për gazetën “Shekulli” në Tiranë, modelja dhe këngëtarja Afërdita Dreshaj ka treguar se nuk është ende gati të martohet me Shpatin, për arsye se kanë shumë punë dhe projekte.

Por për dasmën ka thënë se dëshiron të jetë shumë e madhe dhe do të bëhet në Shkup dhe tradicionale me shumë persona të ftuar. Por edhe këtë verë nuk do të ketë dasëm për ciftin simpatik të shoë-bizit shqiptar Shpati dhe Afërdita./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
No wedding this summer for the slope and Afërditën

In an interview for the "Century" in Tirana, model and singer Untitled has shown that it is not yet ready to marry with the slope, because they have more work and projects. But the wedding has said it wants to be very large and will take place in Skopje and traditional with lots of people invited. But this summer there will be no wedding to charming couple BIZI showdown Albanian-slope, and Venus./Albavipnews/


Dafina Zeqiri shprehet e gatshme per nje duet te mundshem me Rita Oren...

Dafina Zeqiri ne delir: Rita Ora ka thene se me pelqen

Kengetarja e hitit “Dangerously in love”, Dafina Zeqiri, e cila dy dite me pare festoi 23-vjetorin (se bashku me reperin Ledrin Vulaj- duke e konfirmuar si te dashur), ka thene se do te ishte e hapur qe te bashkepunonte me shqiptaren qe po merr fame boterore, Rita Oren. Kengetarja qe eshte rritur ne Suedi, eshte shprehur e gatshme per realizimin e ndonje projekti te perbashket me hitberesen e kenges “Hot Right Now”, gjithmone nese do t’i behej nje kerkese e tille e Ora, e cila ka si “kumbar” te saj ne muzike ciftin e famshem Jay Z dhe Beyonce. Ne fakt, kjo tingellon paksa e veshtire per t’u realizuar, pasi tanime Rita Ora jo vetem qe eshte bere shume e njohur, po shet biletat e koncerteve ne kohe rekord, por po bashkepunon me emra te famshem si grupin “Coldplay”, e sikur te mos mjaftonte kaq, eshte cilesuar nga media prestigjioze boterore si pasardhesja me e denje e Rihanna-s.

Grupi "Jericho" shperthen: Ky eshte Eurofashizem...!

Vizat lene “Jerichon” pa performuar ne Bruksel

Problemet me viza jane bere shkas qe rock grupi i njohur kosovar “Jericho” te mos mund te behet pjese e edicionit te gjashte te festivalit “Balkan Trafik 2012”.

Kur eshte dashur qe katershja nga Kosova te flase per perjetimet nga paraqitja ne “kryeqytetin e Evropes”, Bruksel, ata jane bere bashke ne kryeqytetin kosovar per te shprehur mllefin e tyre, per problemet qe vete i kane quajtur banale.

“Eurofashizem” ia kane lene titullin tekstit, te cilin e kane bere publik permes faqes zyrtare te tyre ne rrjetin social “Facebook”, ben te ditur “Koha Ditore”. Te njejten e kane nisur edhe ne adrese te vendeve dhe institucioneve te BE-se.

Niada Saliasi, Intervista... [KOHA JONE]

Niada Saliasi: Teatri eshte fjala, ndersa kercimi energjia

Lirshmeria dhe buzeqeshja e karakterizojne portretin e saj si aktore. Edhe pse eshte nje aktore e brezit te ri, ajo ka mundur te identifikohet mjafte mire me rolet dhe karakteret qe ka sjelle per publikun shqiptar. Ne nje interviste per “Koha Jone” aktorja Niada Saliasi jeten artistike si aktore gjate ketyre viteve si dhe projektet e saj ne vazhdim. Aktorja Niada Saliasi, e cila ka nje karriere te pasur artistike, edhe pse eshte pjese e brezit te ri te aktoreve qe interpretojne ne skene, ka sjelle para publikut personazhe dhe karaktere nga me te ndryshmet per nje periudhe te shkurter kohore.

Alban Skenderaj: Nga shtatori me projekte te reja...

Alban Skenderaj: Ne shtator do te me shihni shume ndryshe

Ai eshte nga emrat me te njohur te muzikes se lehte shqiptare dhe nje nga emrat qe e fitoi suksesin qe ne daljen e tij te pare ne skene. Ky eshte Alban Skenderaj, djali qe nuk eshte i suksesshem vetem ne muzike, por edhe ne jeten e tij private, pas nje lidhje disavjecare qe ka me kengetaren Miriam Cani. Ne nje interviste per gazeten “Koha Jone”, Albani flet per lidhjen, karrieren dhe per projektet e tij. Duke qene se ai tashme eshte edhe anetar i jurise se talent-shout me te madh “X Factor”, ai ndan edhe kete eksperience te re me lexuesit dhe fansat e tij.

Alban, ju e keni publikuar videoklipin tuaj te fundit “Me prit atje” ne te njejten dite me klipin e Miriamit, ishte kjo nje koincidence, apo nje zgjedhje e juaja?
Ishte vertete nje koincidence e bukur, pasi klipi i Miriamit, “Pergjithmone” ishte pergatitur me pare, ndersa i imi u vonua me shume, pavaresisht se une e kisha nisur me pare. Dhe ishte koincidenca qe u bene gati te dy dhe u shfaqen ne televizione ne te njejten dite.

Bojken Lako eksperimenton me kenge te reja...

Bojken Lako: Me “Grifshat” eksperimentoj dhe ndryshoj dhe veten!

Gjithmone vjen me risi ne tregun muzikor. Vetem pak dite me pare ne radiot e kryeqytetit jane prezantuar tre kenget e tij te reja qe do te jene pjese e albumit te ri “Bojken Lako dhe Brezat”. Nderkaq, prej kohesh, ai njihet edhe si mentor i nje nga grupeve me interesante, sic eshte ai “Grifshat”. Puna me e fundit e tyre eshte kenga “Ne pafundesi” konkurruese ne festivalin “Top Fest”.

Bojken, sapo keni publikuar tre kenge te reja. Si eshte bere shperndarja e tyre?
Po, jane tre kenge, qe i kam nxjerre ne radio, jane kenge te nje albumi te ri qe do te dale ne qershor. Kenget jane gjysme elektronike dhe gjysme rock. Behet fjale per kengen “Te zakonshem”, “Tirana” qe doli ne veren e shkuar dhe “Love, love, love”. Tre kenge qe vijne kete here ne nje variant elektronik. Ne fakt, persos ketyre kengeve, ne kete fryme eshte gjithe albumi, “Bojken Lako dhe Brezat”. Kenget e albumit jane punuar me Trim Radojen, ne orkestrim dhe muzike “live”, sepse eshte i orientuar tek muzika elektronike. Nderkaq, kenga “Te zakonshem” do te shoqerohet edhe me klip me vone.

VIP Ballina: Revista PALOMA - 14 Prill 2012

Revista PALOMA, 14 Prill 2012
 • Ylli me i ri i skenes boterore, shqiptarja Rita Ora. Me Rihanen dhe Jay-Z jemi nje familje!
 • Linda Halimi: Dua 200 euro per interviste!
 • Ronela Hajati poshte shtepise se "Big Brother", mbeshtet Gracianon
 • Femrat vdesin per Sinan Hoxhen
 • Simone i Dancing With The Stars: Me pelqen Adelina Tahiri!
 • Tuna dhe Big Mama preferojne meshkujt e huaj
 • Stine kthehet me ish te dashuren Roza Latin
 • Adela dhe Bjordi pergenjeshtrojne ndarjen: "Jemi bashke!"
 • Cfare e lidhe Gerten me Dritanin?
 • Rozana Radi humb macen e saj
 • Moralin nuk mund ta bejne te pamoralshmit! Ne vend te Gentes mund te ishit ju!
 • Babai i Franceskes: "Ermali po e perdor Francesken per loje, lidhja nuk do te zgjase"

Tuesday, 17 April 2012

Endrit Mertiri: Franceska nje personazh i vertete...

”Franceska personazh i vertete, aktore shohim cdo dite ne filma”

Fotografi, i cili ka pasur rastin ta takoje ate personalisht, ta fotografoje dhe bashkepunoje me te, tregon per eksperiencen se bashku me banoren e njohur te ”Big brother”. Endrit Mertiri ngre lart personalitetin e saj, duke treguar se eshte nje nga banoret me te forta per momentin ne kete edicion.

Endrit, pse mendon qe ne fillim shume persona e sulmuan Francesken?
Te jesh e bukur ka qene gjithmone shkak per t’u diskutuar e per t’u perfolur per keq, jemi spektatore te plot ngjarjeve qe ndodhin prej bukurise, duke filluar nga personazhet publike neper bote e deri te ata shqiptare.

Mendon se eshte nje konkurrente e forte brenda dhe, per kete arsye, per ta dobesuar si personazh e sulmojne?

Rovena Stefa, Kengetarja e Prishtines dhe e Tiranes (Audio)

Intervistë me Rovena Stefën

Nuk preferon ta shikojë veten, por më shumë ta dëgjojë në radio. Këngëtarja më e klikuar shqiptare Rovena Stefa ka dy vjet që një pjesë të madhe të kohës e jeton në Prishtinë, ndërsa për ne e ka rrëfyer rehatinë e saj në muzikën popullore, madje ajo është shumë e lumtur dhe krenohet për këtë.

Artistja e ftuar në “Top Vip” në Top Kosova Radio ka treguar se së shpejti do të vijë më një video në 3D, shumë interesante dhe më vonë do të vijë me një duet me një vajzë të vogël, e cila është mbesa e familjes Jashari.

Ajo ka treguar edhe për disa kritika që i kanë ardhur “anonime” për fotot e nxehta, por këngëtarja na tha se këto foto duhet të shikohen në plan më të gjerë. Po ku ndihet dhe pritet më mirë këngëtarja Stefa, në Prishtinë, apo Tiranë? Ne kështu e quajtëm intervistën ‘Mix-Max”, “Në Prishtinë, apo në Tiranë”!

Për të jetuar më mirë në Tiranë, apo në Prishtinë”
Rovena Stefa: Me hop-hope në Prishtinë, edhe në Tiranë. Në disa raste në Prishtinë, e disa raste atje, por do të them në të dyja.

Julka Gramo me kenge premiere ne Top Fest...

Julka se shpejti publikon "Per mua je dashuri"

Ka kaluar pak kohe qekur kemi degjuar nje kenge te re prej Julkes e cila ju kujtoj se ka qene nje prej kengetareve me te preferuara te skenes muzikore shqiptare. Premieren kenga "Per mua je dashuri" do ta kete kete jave ne TopFest (te merkuren me 18 prill), nderkohe qe ne kemi mesuar se kjo kenge do te realizohet dhe ne videoklip nga ProVideo nen perkujdesin e Three Dots Productions. Jeni kurioze? Gjithashtu dhe neve! /albaniac/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Julka soon publish "To me you're love"

Little time has passed since we heard a new song from Julkës that you remember that was one of the most favorite singers of the Albanian music scene. Premiere song "To me you love" will be this week in TopFest (Wednesday April 18), while we have learned that this song will be performed and video from ProVideo under management of Three Dots Productions. Curious? Also us! / Albaniac / ]]

Ermela Mezuraj: Liami lojtari me fals ne Big Brother 5

Ermela e “BB4” kunder Liamit: Per mua eshte lojtari me fals ne “BB5”

Ermela Mezuraj, fituesja e “Big Brother 4”, e cila u komentua per suksesin qe pati ne saje te strategjise qe perdori, pasi ka shprehur preferencen e saj per Ermalin, duke e konsideruar ate si lojtarin me te mire te ketij edicioni te “Big Brother”, ka vendosur te dale kunder Liamit. Ne lidhje me lojen e banoreve te BB5, ajo ka dhene opinionin e saj ne profilin personal te facebook-ut, ku ka shprehur nje lloj antipatie per Liamin, i cili nderkaq komentohet si nje nga lojtaret me te forte dhe pretendentet kryesore per finale. ”Une kam qene vete pjese e asaj loje, e di shume qarte strukturen dhe strategjine. E me e rendesishmja eshte “fjala duhur ne vendin e duhur”, shkruan Ermela. Me tej ajo sqaron se “aty brenda ne BB eshte gjithmone tendenca qe lojtaret te bejne sikur s’kuptojne, si e si te te nxjerrin ty te paqarte ne syte e publikut, dhe ndaj lum kush ka nerva te sqaroje e te tregoje deshiren e mire per bashkepunim”. “Por nese bashkepunimi nuk pranohet nga lojtari, ose ka terheqje a kembengulje per te vazhduar, edhe kjo varet nga karakteri i personazhit”.

Baladat e mbysin “Top Fest 9”

Vazhdon të sjellë vërtet këngë interesante festivali “Top Fest 9”, dhe konkurrentë të rinj e me emër të muzikës moderne shqiptare. Ndërsa nëse ua bëjmë një rezyme të gjithave këngëve që kemi dëgjuar të paktën nga disa artistë më me zë, vihet re një synim i kompozitorëve dhe artistëve që të sjellin balada.

Një baladë të bukur e solli Argjentina Ramosaj me titull “Si shiu”, edhe kantautori Stine e interpretoi një baladë me titull “S’di të falësh”.

Edhe këngëtarja Ronela Hajati ishte e para që e solli në këtë edicion një baladë me titull “Nuk ka më kthim”. Megjithëse këtë vit po e mbysin baladat “Top Fest 9”, janë këto këngë të cilat kanë më shumë klikime në kanalin Youtube./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ballads kill "Top Channel 9"

Meti i BB5 do ta kete fanse Elvanen

Djaloshit që doli nga shtëpia e famshme “Big Brother 5”, si duket kaq shumë i ka dhënë famë ky reality-shou, sa nga një fans i Elvanës dëshiron ta bëjë këngëtaren e njohur fanse të tij.

E kemi fjalën për modelin simpatik Meti Alshiqi, i cili në rrëfimin e tij në programin e drejtuar nga Albana Osmani “Fun Club” ka treguar se ndoshta Elvana Gjata është bërë fanse e tij, duke harruar se ai çdo moment e përmendte këngëtaren si një femër që e adhuronte shumë dhe vetëm ajo mund t’ia ndryshonte mendjen./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The Bb5 Meti will have fans Elvanen

Boy who came home from the famous "Big Brother 5" seems so much has given this reality-show fame, as by a fan Elvanes singer wants to make known his fans. We're talking about charming model Alshiqi Matthey, who in his account of the program run by Albana Osmani "Fun Club" has shown that Linkin Park has become perhaps his fans, forgetting that every moment he cited as a female singer loved that too and it just may change my mind./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Rita Ora jo vetem kendon, por edhe provokon

Këngëtarja Rita Ora sapo ka lansuar në treg edhe një tjetër video ku flitet se po pritet shumë mirë, por si duket shqiptarja është gjithmonë e më tepër protagoniste në mediat britanike dhe jo vetëm.

Por Rita tashmë mësuam se sapo ka realizuar disa foto vërtetë “hot”, ku tregon se din tashmë të pozojë, pse jo edhe më mirë se Rihana, përvec se din të këndojë bukur. Këto fotografi ku njërën prej të cilave jeni duke e parë, këngëtarja i ka realizuar në rrugët e Nju Jorkut.

Ndërsa të gjithë meshkujt amerikanë që e kanë parë më afër duke pozuar, janë provokuar shumë nga këto foto të nxehta të këngëtares shqiptare./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora not only sings, but also provokes

Singer Rita time has just launched another video where he is expected shumnë spoken well, but as Albanian seems increasingly protagonists in the British media and beyond. But Rita has already learned that once carried some pictures really "hot", which shows that already knows the pose, if not better than Rihanna, except they know how to sing beautifully.

Nora, nje yll qe vishet me yje

Këngëtarja e hitit “S’ki me ik” befason edhe kur vishet. Kemi thënë se ajo në “Javën e Modës”ishte veshur shumë ‘in’, dhe tashmë ajo është bërë një yll në skenën muzikore shqiptare.

Kaq shumë e ka qef si duket fjalën “yll”, saqë edhe dëshiron të vishet me yje. Nuk e dimë se kush ia ka bërë këtë foto, por mund të themi se yllin dhe yjet i shijon vetëm i dashuri i saj, Roberti./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nora a star that dresses with stars

Singer of the hit "S'ki me ik" surprises even with her way of dressing. We said it in "Fashion Week" was dressed very 'in', and now she is already a star in the Albanian music scene. Has excited so much as it seems the word "star", that also wishes to dress with stars. We do not know who has made this picture, but we can say that the star and the stars will relish just her ​​boyfriend, Robert./Albavipnews/VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Prill 2012

Revista GAME OVER, 13 Prill 2012

 • Adelajda: Thashethemet per ndarjen me Bjordin, shpifje, jemi shume mire bashke
 • Ilir Shaqiri: Ne "Dancing with the Stars" ambiciozi jam vetem une...
 • Babai i Erionit, Adnan Tresa: Erioni me ka prezantuar te dashuren, me Klaudjen vetem shoke.
 • Sinan Hoxha flirton me nje fanse?
 • Arieli, vellai i Liamit: Ai eshte aventurier, nuk e do martesen!
 • Rubensi: Doni foto te tjera te Gentes? Ofroni para!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 April 2012

Adelajda: Rumors for breaking up with Bjordi, slander, we are very well together
Ilir Shaqiri: In "Dancing with the Stars" ambiciozi its only me ...
Erion's father, Adnan Tresa: Erion presented with girlfriend, with Klaudjen just friends.
Sinan Hoxha flirting with a fan?
Ariel, brother Liamit: He is adventurous, would not like marriage!
Rubens: You want other photos Gentes? Give the money!]]

Arita Fejzullai: Fotoja me Lorik Canen, nuk paraqet asgje ...

Arita: Fotoja me Lorikun nuk paraqet asgje

Keto dite ne portalet shqiptare ka qarkulluar nje foto ‘intime’ e modeles shqiptare Arita Fejzullahu, ku ajo duket ne krahe te futbollistit shqiptar Lorik Cana.

Mediat shqiptare, kishin pohuar per nje lidhje te mundshme mes Arites dhe Lorikut. Por Arita gjate nje prononcimi per Telegrafi.com e “ka shpallur” te pavlere kete foto, duke thene se ajo nuk paraqet asgje.

“Une e deklaroj te pa vlere kete foto sepse sic e shihni une jam e veshur edhe e grimosur. Fotoja eshte bere ne nje hotel te perbashket ku ishin edhe artiste te tjere, ishte vikend dhe ishim duke u bere gati qe te dalim ne foto. Pastaj ne kemi shkuar ne dhomen e Lorikut per ta pyetur nese eshte gati, dhe aty eshte bere fotoja. Kam edhe deshmitare qe mund ta konfirmojne”, ka pohuar Arita.

Linda Halimi intervistat me para, kengen falas (Audio)

Deri më dje këngëtarja që për të folur në një intervistë kushton 200 euro, bënte foto vetes me Iphone, por nga sot ajo do të përdorë aparatin e markës Nikon. Mësojmë se këngëtares këtë fotoaparat ia ka dhuruar i dashuri i saj, Big D, dhe vajza e dashuruar pas fotove për ti vënë në facebook, ka bërë disa të tilla vetes.

Por këngëtarja me zërin e saj fantastik sapo ka publikuar edhe një këngë ku të gjithë mund ta dëgjojnë gratis, pa paguar asnjë euro, e jo më 200 euro sa ia ka vënë cmimin vetes për të dhënë një intervistë. Këtu edhe kompania  e saj në Amerikë mund të ishte treguar në këtë rast më e zgjuar që para sa ta hidhte këtë këngë, mund ta bënte me pagesë për ata që duan ta dëgjojnë zërin e Lindës. Kjo kenge eshte e para ne gjuhen angleze zyrtarisht e Lindes.


Naim Abazi: Jam mire dhe nuk jam aksidentuar...

Naim Abazi: Nuk kam pesuar aksident

Kengetari dhe moderatori i njohur, Naim Abazi, ka shfrytezuar profilin e tij ne Facebook per te mohuar spekulimet se ai eshte perfshire ne nje aksident komunikacioni.

Faqet e thashethemeve kane raportuar se Naimi kishte pesuar nje aksident duke kaluar semaforet ne nje rruge te Prishtines, ndersa thuhej se ai ka marre lendime te lehta.

“Miq te nderuar ju falenderoj nga zemra te gjitheve per shqetesimin tuaj ndaj shendetit tim e qe eshte shfaqur nga nje lajm jo i vertete se kinse une jam aksidentuar. Une jam mire shume, nuk kam pasur asnje aksident dhe nuk kuptoj nga ka ardhur kjo informate. Sido qe te jete kam marre dhe po marr qindra telefonata, dhe edhe nje here ju falenderoj nga zemra per shqetesimin tuaj. Zoti ju ruajt dhe ju bekofte te gjitheve. Zoti na ruajt prej te keqes”, ka shkruar Naim Abazi./telegrafi/

Monday, 16 April 2012

Hekuran Krasniqi ne “Celesin Muzikor 6” (Video)

“Rrezikoj për mirë në një festival të tillë si “Celësi Muzikor” – kështu ka treguar këngëtari i njohur Hekuran Krasniqi, perballe prezantueses Edona Memini, para ngjitjes së tij në skenë.

Këngëtari konkuron në këtë festival, i cili ka nisur me netët garuese, ndërsa sic do të mund ta dëgjoni edhe më poshtë, kënga është një baladë me tekst të Ilir Gecit dhe orkestrim të vetë këngëtarit, me titull “Jam i yti”.

Sapo është trasmetuar kënga në Zico TV dhe më pas në kanalin zyrtar të këtij televizioni në youtube dhe ka marrë pëlqimet e para.

Gara dhe ethet e konkurimit do të vazhdojnë në netë të tjera, ndërsa flitet se edhe emra të tjerë të njohur kanë paraqitur këngët e tyre për të marrë pjesë në edicionin e gjashtë të këtij festivali./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Hekuran Krasniqi in "Keys clips 6"

Fallxhorja parashikon fitoren ne BB5 mes Liamit dhe Ermalit...

Fallxhorja ne shtepine e “BB5” parashikon fitoren mes Liamit dhe Ermalit

Ne javen e romeve, Vellai i Madh u ka bere nje surprize banoreve te “Big Brother 5”, duke u cuar si mysafire ne shtepi nje fallxhore nga ky komunitet, e cila i ka argetuar pa mase banoret, ndersa u ka lexuar fatin ne filxhanin e kafese. Konkurrentet pasi dolen ne kopshtin e shtepise gjeten nje grua, e cila ishte fallxhore dhe kishte hyre ne shtepine e “Big Brother” per t’u pare filxhanin. Ata e priten me brohoritje, pasi dihet qe ne keto momente tensioni te lojes, padashas mund te behen nga pak supersticioze edhe nese nuk jane ne jeten reale. Ndersa priten te beheshin kafet, te cilat i pergatiti Franceska, ata u prezantuan me fallxhoren dhe filluan te flisnin me te.

Renidona Zeneli behet imazh i "Gecjani Group"...

Renidona Zeneli, ‘’Miss Queen Albania’’ behet imazh i ‘’Gecjani Group’’, publikon fotot e reja

Bukuroshja, e cila para disa vitesh ka vene ne koke kuroren e ‘’Miss Queen Albania’’, Renidona Zeneli, keto dite ka qendruar ne Kosove per te realizuar nje set me foto te reja, te cilat do te sherbejne per fushaten e nje agjencie mode atje. Behet fjale per ‘’Gecjani Group’’, agjenci kjo shume e njohur ne Kosove qe realizon sfilata dhe evente te ndryshme bukurie, ndersa si imazh kane zgjedhur pikerisht bukuroshen shqiptare Renidona Zeneli, e cila keshtu ka realizuar edhe setin me foto ne studion e fotografit te njohur Avni Selmani. Bukuroshja Zeneli se fundi ishte pjese e thashethemeve per ndarje nga i fejuari, ndersa kishte kohe qe nuk ishte bere aktive ne jeten publike, duke u terhequr paksa nga modelizmi, pasi fitoi kuroren e me te bukures dhe konfliktit te cilin e ka pasur me organizatoret e eventit. /panorama plus/

Leonora Jakupi gati videon e re

Këngëtarja Leonora Jakupi nëse është larguar paksa edhe nga mediat, do të thotë se ajo është duke u përgatitur për diçka. Si gjithmonë e qetë dhe në hesapin e saj, dëgjuam se ajo me seriozitet do ta sjellë një video dhe një këngë të re.

Ne e siguruam këtë foto që edhe ju po e shihni, por nuk dihet se cilës këngë ka vendosur t’i bëjë klip artistja Jakupi. Por, siç duket, edhe këtë herë dukja e saj do të jetë shumë e veçantë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora about the new video

Leonora singer if somewhat removed from the media, meaning that it is preparing for something. As always calm and in its hesapin, we heard that it would seriously make a video and a new song. We got this picture and you see, but do not know which song has decided to make clips Jakupi artist. But apparently even this time its appearance will be very special. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Rovena Stefa se shpejti me klipin e saj me te shtrenjte ne 3D...

Rovena Stefa ne pergatitje te videos me te kushtueshme ne 3D

Kohet e fundit, ajo eshte shume e zene me projektet e radhes, si dhe per rregullimin e axhendes se nxehte te koncerteve per kete vere ne shume vende ku jetojne shqiptaret. Kengetarja e njohur shqiptare, e cila per momentin po jeton ne Kosove, Rovena Stefa, eshte duke pergatitur kenge te reja, nje video ne 3D, qe do te jete ndoshta videoja me e kushtueshme dhe me e mire e Rovenes deri tani, madje dhe ne gjithe tregun. Pamjet per kete videoklip do te xhirohen ne pjese te ndryshme te Shqiperise dhe Kosoves, si dhe ne disa pika turistike shume te njohura, ndersa ne post-produksion do te punohet me teknikat me te fundit ne 3D. Mes shume kengeve dhe klipeve te reja Rovena eshte duke pergatitur edhe nje album te ri me kenge te kenduara ”live”, qe do te permbaje kenge popullore me motive nga treva te ndryshme shqiptare, por edhe kenge te reja e te vjetra, te cilat i ka kenduar kengetarja me heret.

Mediat Belge i kushtojne vemendje Blerim Destanit...

Artikujt mbi Blerim Destanin pushtojne mediat belge

Nje nga aktoret me te perfolur shqiptare eshte Blerim Destani. Per karrieren e tij po shkruhet edhe jashte kufijeve tane, pasi sukseset e fundit me projektet filmike po gjejne veten edhe ne shtete te ndryshme te botes. Keshtu, pas promovimit ne shtetin belg, suksesi i projektit filmik ‘’Dossier K’’ ka gjetur vend edhe ne shtypin e ketij vendi. Per aktorin Destani dhe filmin e tij kane shkruar shume media belge, duke i kushtuar keshtu nje vemendje te madhe. E perditshmja belge ‘’Vrije trid’’ ka publikuar nje material dy faqe mbi jeten dhe projektet e Blerim Destanit, si dhe nje vemendje te rendesishme mbi filmin ‘’Dossier K’’, film ky qe promovimin e ka pasur ne Belgjike dhe Gjermani.

Naim Abazi perfshihet ne nje aksident rrugor...

Naimi, bashkeshorti i Mihrije Brahes, perplaset nga nje makine

Nje lajm jo i mire vjen keto dite nga Prishtina per bashkeshortin e kengetares se njohur, Mihrije Braha, njeherazi moderatorin dhe kengetarin e njohur Naim Abazi, i cili ka pesuar nje aksident, ndersa ka kaluar semaforet ne nje rruge te Prishtines. Sic njoftojne mediat atje, pasi kishte ndaluar makinen, Naimi ishte nisur te kalonte rrugen, ndersa ne semafor eshte aksidentuar nga nje makine ne kalim. Gjendja e Naimit nuk eshte ne rrezik, vetem se eshte lenduar pak dhe eshte frikesuar nga shpejtesia me te cilen makina ka qene ne levizje. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Dafina pranon me nje buzeqeshje lidhjen me Ledrin

Ka qenë e ftuar në programin e mesditës në RTV21 këngëtarja e njohur kosovare, Dafina Zeqiri, ku ka treguar jo shumë gjëra në lidhje me projektet e saja aktuale, duke i lënë surprizë. Për videon që e ka xhiruar në Amerikë ka treguar se do të vijë pas 10 ditësh në treg.

Ndërsa, kur në fund nga prezantuesi është pyetur për lidhjen e saj me Ledrin, ajo vetëm ka thënë me buzëqeshje “Gëzuar”, duke  mos dhënë një përgjigje, por në raste të tilla kjo heshtje është e barabartë me një pohim.

Megjithëse dëshmitarët okularë e kanë parë, siç kemi treguar edhe më parë, nuk është nevojë që të presim një përgjigje, pasi ka kohë që çifti është bashkë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina admits with a smile LEDRIN link

Ja si i uron “Pashket” Elvana Gjata?

E morëm vesh nëpërmjet portalit të saj në ‘Facebook’ që Elvana Gjata na qenka ortodokse, si duket, pasi ajo ka uruar “Pashkët”. Me një urim të tillë, “Gëzuar Pashkët”, Elvana ka vënë edhe një foto shumë seksi gjatë kërcimit të saj të enjten e kaluar në spektaklin ku ajo është duke marrë pjesë, “Dancing With the Stars”.

Në fakt, na erdhi çudi se në këtë festë besimtarët vënë me urimin e tyre një vezë të lyer, që simbolizon atmosferën e “Pashkëve’, ndërsa Elvana e ka vënë këtë foto të saj shumë seksuale, gjatë interpretimit në DWS./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
See how the wishes "Easter" Elvana Gjata?

And we have heard through its portal 'Facebook' to Elvana Gjata which allegedly orthodox, it seems, as it wished "Easter". With such a greeting, "Happy Easter", Linkin has also put a picture more sex during her dance spectacle last Thursday where she is taking part, "Dancing With the Stars". In fact, we came to the feast wonder that believers put their wishes with a dyed eggs, symbolizing the atmosphere of 'Easter', while Linkin put the picture of her highly sexual, when interpreting the DWS. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Sunday, 15 April 2012

Alda Nuredini: Dritani ka shume eksperienca me femra...

“Dritani s’ka lidhje serioze, por shume eksperienca me femra”

Flet e motra, Alda Nuredini, “Dritani larg skandaleve ne jeten private”

Eshte bere katalizator i jetes brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi. Nese banoret ishin “pergjumur”, hyrja e tij erdhi ne momentin e duhur nga autoret. Gjithsesi, ky nuk eshte nje element qe e favorizon ne loje (hyrja me vonese), por i jep drejtim dhe dinamike tjeter bashkejeteses se konkurrenteve. Dritan Zenuni eshte djali simpatik nga Vlora, volejbollisti qe ka terhequr menjehere vemendjen e vajzave dhe ka shtuar listen e gjate te fanseve. Per ta njohur me teper, per te mesuar nese ka hyre ne loje me nje strategji te percaktuar me pare, per t’u informuar me angazhimet e tij te perditshme, ju ftojme te lexoni rreshtat vijues…

Lori BB5: Nuk besoj qe Graciano eshte biseksual...

Lori: Graciano me terheq shume, nuk besoj qe eshte biseksual

Historia e dashurise qe lindi ne “Big Brother 5” mes Graciano Taganit, 20-vjecarit balerin, dhe Lorenes po 20 vjec, studente e Inxhierise se Ndertimit ne Tirane, u komentua si nje nga ato historite e lehta, qe me shume i sherbeu lojes se Gracianos. Tashme qe vajza nga Korca ka dale nga loja, ajo eshte perballur me pyetjet e shumta te gazetareve nese ndihet e dashuruar me Gracianon, apo gjithcka ishte nje afeksion i ndikuar nga intriga brenda lojes. Lorena tregon se si eshte perballur me thashethemet dhe opinionin e krijuar per ciftin ne jeten reale.

Tashme qe nuk je me ne loje, s’je ne kontakt as me Gracianon. Si po ndihesh?
Keto dite pas daljes nga shtepia, kane qene per mua dite reflektuese dhe dite rikthimi ne realitet. Per Gracianon ndiej te njejten gje qe ndieja brenda lojes, dhe mezi pres ta takoj serish.

Hermes dhe Vlashi "lufta" vazhdon me femra seksi ne krah...

Hermes dhe Vlashi hakmerren ndaj njeri-tjetrit me femra seksi ne krah

Pas nje perballjeje publike, ku u duk se u finalizua me nje lloj ftohjeje mes njeri-tjetrit, duket se Hermes Nikaj dhe Vlash Martika tani po hakmerren me femra seksi, me te cilat kane vendosur te shoqerohen keto kohe qe jane perfolur per prirje homoseksuale. Nje menyre kjo per te rene ne sy, apo nje stil i ri per t’i bere karshillek njeri-tjetrit?! I pari qe ka postuar ne profilin e tij ne facebook nje foto me nje femer brune ka qene Hermes, i cili ka ndryshuar po ashtu statusin e tij nga “single” “in a relationship”, duke komentuar mbi vajzen ne foto “dashuria ime e vetme dhe e perjetshme”. Vajza me te cilen ai ka pozuar, quhet Anja Xhafa.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online