All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 28 April 2012

Sherri Babastars vs Noizy, kush ke e rrahu?! [VIDEO]

BabaStars vs Noizy, kush ke e rrahu?

Reperi nga Shqiperia, Noizy, ka shfrytezuar profilin e tij ne Facebook per te demantuar se ai eshte rrahur nga BabaStars. Ai ka postuar edhe nje video, ku shfaqet shendoshe e mire dhe ku po ashtu shfaq nje stoli te nje prej anetareve te BabaStars. Te njejten gje me vone e kane bere edhe keta te fundit, me Ledrin qe e ka ftuar Noizyn per duel tjeter ne Zurich.

Ngjarja e cila besohet te kete ndodhur ne aeroportin e Zurichut ne ora 9:00 te mengjesit ka pasur per protagoniste anetaret e ‘labelit’ BabaStars dhe reperin e OTR, Noizyn, ashtu si nje mik te ketij te fundit. Burimet e Telegrafit kane konfirmuar se Noizy ka pesuar lendime dhe se eshte rrahur nga BabaStars, por kete e ka demantuar reperi kontravers.

Artan Imami: Pse u largova nga "Dancing With The Stars"...

Artan Imami: Pse u largova nga “Dancing with the Stars”

Artan Imami, aktori i cili u be pjese e “Dancing with the stars”, ne kete interviste te shkurter te bere pas largimit nga gara tregon per ndjesite e gjithe kesaj eksperience. Gjithashtu, ai tregon edhe nje peng qe i ka ngelur nga gara. I pyetur sesi e ndjeu veten mes gjithe atyre te rinjve, Imami eshte pergjigjur se “me i ri jam une sesa ata”, duke shtuar me tej se, nese do te gjej pavaresine dhe martesen bashke, atehere do i jap fund beqarise. Nderkohe, burime afer spektaklit te “Dancing with the stars” tregojne se ne fakt, largimi i aktorit Artan Imami nuk ka te beje me nje problem shendetesor te tij. Me shume se aq, duket se ishte vete zgjedhja e Imamit, i cili nuk e ka pare veten ne lartesine e duhur ne kercim, ndaj ka zgjedhur te ike. Vete Imami ne kete interviste te shkurter per “Mapo”-n sqaron se arsyet kishin te benin me nje problem qe e pengonte ne kercim, ndaj te cilit nuk mund as te kurohej.

Niada Saliasi: Dancing kesaj radhe do e fitoj femer dhe me e forta eshte Elvana...

Niada Saliasi: I dashuri, perkrahja ime me e madhe ne DWS

Aktorja simpatike Niada Saliasi ishte e eliminuara e radhes ne “Dancing With the Stars”. Ne kete interviste pas eliminimit ajo tregon gjithe perjetimet e saj ne kete gare te bukur, emocionet dhe benefitet e kesaj pervoje. Pas kesaj, Niada do te vazhdoje me projektet e saj ne aktrim, ku me i aferti eshte ai ne Kosove. Niada, me embelsine dhe hijeshine e saj, tregoi se jo vetem ne aktrim, por edhe ne vallezim ajo mund te shkelqeje. Niada na rrefen se mbi te gjitha ne kete gare nje mbeshtetje e madhe ishte edhe i dashuri i saj, i cili i ka dhene force ne cdo nate te spektaklit.

Niada, si ishte pjesemarrja ne “Dancig with the stars”?

"Europopped": Dafina Zeqiri eshte nje "Lady Gaga" kosovare!

“Europopped” vlereson Dafinen si “Lady Gaga” kosovare!

Nje nga portalet me te njohura ne Europe, qe ndjek gati cdo artist te njohur nga gjithe vendet europiane e boterore, ka vendosur qe te shkruaje e te vleresoje larte pop-kengetaren kosovare Dafina Zeqiri. E kane krahasuar me pop-yllin boteror Lady Gaga, duke thene se edhe perkunder xhelozise se tepert qe shfaqin kunder saj, Dafina perseri di te behet e forte dhe te rikthehet me projekte eksplozive. Ja se cfare shkruhet ne artikullin e tyre. “Vitin e kaluar ne njoftuam per here te pare ne kete blog per kengen fantastike te Dafina Zeqirit me titull ‘Supernova’, ndersa ajo tashme ka sjelle te njejten kenge por ne versionin anglisht. Kenga vjen ne nje version akoma me te forte dhe me nje tekst shume te dashur. Jemi te lumtur qe takuam Dafinen muajin e kaluar ne Los Angeles teksa ajo filmonte videoklipin e ri. Duke mos dashur te harrojme Rita Oren, e cila ka me shume te bej me Londren se sa me Kosoven apo Shqiperine, Dafina eshte nje yll i vertete ne gjithe regjionin te cilen e duan, e kerkojne e urrejne e respektojne dhe ajo do te jete nje yll i vertete. Ajo eshte nje Lady Gaga e Kosoves, ndersa kritiket dhe ata qe xhelozojne per te duan qe karriera e saj te shkoje poshte. Por perkundrazi, Dafina eshte shume e forte dhe nuk ndalet duke nxjerre klipe teper kualitative me stil boteror”. /mapo/

Dafina Zeqiri prezanton "vjehrrit"...

Dafina Zeqiri prezanton prinderit e Ledrit

Kengetarja kosovare Dafina Zeqiri ka postuar ne faqen e saj ne “Facebook” nje foto me prinderit e Ledri Vules. Tanime lidhja e saj me Ledrin eshte zyrtare edhe nga vete kengetarja, e cila keto kohe ende nuk ka sjelle ndonje klip te ri. Megjithate, Dafina nuk ndalet se eksperimentuari me looku-n e vet dhe njekohesisht duke sjelle cdo dite foto provokuese te saj. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Zeqiri introduces parents LEDRIN

Dafina Kosovar singer has posted on its website "Facebook" a photo with Vula LEDRIN parents. Already its relation LEDRIN is official from the singer, who this time did not bring any new clips. However, Dafina not stop experimentation with its looku-n and at the same time each day brought her provocative photos. / ]]

Vesa Luma e dashuruar ne vetveten...

Vesa Luma dashuron vetveten

Kengetarja Vesa Luma nuk e mohon aspak dashurine qe ka per veten dhe gjerat qe ajo ben. Me nje status te fundit te hedhur ne “Facebook” ajo e tregon me se miri kete gje, edhe pse ne lidhje me muziken. “Jam dashuruar me kengen time te re qe vjen per ju kete vere. Eshte nje kenge qe te terheq qe ne degjimin e pare dhe te mbetet ne mendje jo vetem per kete vere, por per shume vera te tjera”, – ka shkruar Vesa. Duke lexuar keto fjale, sigurisht qe pritshmeria per nje superhit eshte normale. Te shohim se c’do te sjelle kengetarja, e cila aktualisht eshte pjese e” X-Factor”. /mapo/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vesa Luma loves herself

Singer Vesa Luma does not deny that there is no love with herself and the things she does. In a recent status cast on "Facebook" she tells it best, though in connection with music. "I'm in love with my new song that comes to you this summer. It's a song that draws the first hearing and catchy, not only for this summer, but for many others "- has written Vesa. By reading these words, of course, the expectation for a superhit is normal. We'll see what the singer will bring, who is currently part of the "X-Factor". ]]

Motrat Vali dhe Alida, mbajne baraspeshen ne lidhjet e Stines...

Motrat e Stines mbajne baraspeshen ne lidhjet e tij

Akoma eshte mister se me cilen nga vajzat e njohura te ekranit Stine ka nje lidhje dashurie. Dikush thekson me bindje se ai eshte ne lidhje me Rozen, vajzen e aktores Rita Lati, ndersa te tjere thone se ai vazhdon lidhjen me kengetaren nga Kosova, Adelina Berisha. Kjo e fundit shpesh qendron ne Tirane, ku merr pjese neper organizimet private te familjareve te Stines. Kete pasqyre me sakte e tregojne keto foto. Baraspeshen ne lidhjet e dyfishta te Stines sic duket e mbajne motrat e tij, Vali dhe Alida. Gjate ditelindjes se tij, Vali, motra me e madhe eshte pare duke e shoqeruar gjate gjithe kohes Adelina Berishen, ndersa gjate ditelindjes se Alides, kjo e fundit ka qene gjithmone ne shoqeri te Rozes! Miq te kengetares Adelina Berisha theksojne se ajo eshte pare duke hyre e dale se fundi nga shtepia e tij ne Tirane, por akoma nuk dihet se me ke po rri aktualisht Stine. /mapo/

Revista PANORAMA PLUS - 24 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Prill 2012
 • Noizy, zbulohet lidhja sekrete me Sheila Haxhiraj te "X Factor"
 • Adrian Gaxha mund te jete lidhur serish me Luanen
 • 4 jave nga fillimi i "Dancing", kryeson Elvana Gjata me votimet online.
 • Miss Universe, Xhesika Berberi, behet imazh i Sherri Hill dhe publikon fejesen surprize
 • Ish-i dashuri i Samantes, Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per te
 • Sokol Lutolli, nje shqiptar synon te fitoje "Mister Sllovenia"
 • Ish-bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka: Te isha per lidhje, s'do kisha prishur martesen
 • Eni Koci, pas bashkepunimeve me Noizin, i kerkon shoqeri armikut te tij, Stresit
 • Konfrontohen fizikisht Babastars & OTR, Noizy ne spital, ndersa Geti me shoke ne polici
 • Zajmina publikon fotot hot me djem te zhveshur 

Revista BLUETOOTH - 28 Prill 2012

Revista BLUETOOTH, 28 Prill 2012
 • Kodi i Elvana Gjates: Ja pse iu riktheva "dashurise" se vjeter. "Gjykimi i jurise, here i drejte, here i paqarte". "Jam dashuruar ne kete makine, Fiat 500 c, legjendare komode dhe e bukur".
 • Klaudja e BB5: Erioni do sqarohet me mua para se te shkoje ne Greqi
 • Gerta flet per ish te dashurin. Ishte shume xheloz!
 • Linda Halimi zihet me estetisten qe e dobesoi. Anila Kalleshi: Mos perdor emrin tim, me je lutur te te trajtoja falas. Kengetarja: Do ta kaloj!
 • Noizy sherr me "Babastars". Gjate sherrit prezente edhe kengetarja Dafina Zeqiri. Vershojne komentet ne Facebook, konflikti i filmuar nga nga kamerat e sigurise. Rivalet zihen me grushta ne aeroportin e Zurich-ut. Grupi kosovar me gjashte vete, reperi shqiptar vetem me nje shok. Rigels Rajku per "Bluetooth": Femrat nuk i prekem, e nisen vet konfliktin.
 • Digjet Sharmi, "Bluetooth" feston numrin e 300-te.
 • Niada Saliasi: Asnje s'e priste eliminimin tim

Friday, 27 April 2012

Jeta private e Zajmina Vasjarit mbetet mister...

"Uragani" Zaimina godet serish

Ende pa u publikuar, klipi i saj i fundit "Bardh e Zi" beri mjaft zhurme. Disa foto te veshjeve me te cilat do te shfaqej ne klip, te cilat u ben publike ne faqe te ndryshme ne internet, u komentuan dhe u kritikuan si te kopjuara nga kengetarja Beyonce. Ne fakt, nuk eshte rasti i pare me veshjet e personazheve te njohur te skenes shqiptare, qe behen objekt bisedash e debatesh ne internet. Por Zaimina, e mesuar me to prej vitesh, nuk i kushton vemendje. Ka pervetesuar me se miri shprehjen e famshme "qente le te lehin, karvani shkon perpara" dhe teksa te tjeret flasin e komentojne, ajo vazhdon te publikoje hite dhe te korre suksesin e punes se saj. Megjithate, ne kete interviste ka sqaruar per te paren dhe te fundit here edhe historine e famshme te fustanit "te kopjuar" nga Beyonce. Na ka treguar edhe se ku "zhduket" pjesen me te madhe te kohes. Por vetem nje gje vazhdon ta mbaje sekret. Kush eshte dashuria e Zajmines? Kam frike se per ta mesuar kete do te duhet te presim edhe pak!

Arta Dobroshi prape drejt Kanes...

Arta Dobroshi edhe nje here drejt Kanes

Filmi i ri i Arta Dobroshit, “Trois Mondes”, eshte pranuar ne edicionin e 65-te te Festivalit te Filmit te Kanes.

Aktorja kosovare do ta prezantoje filmin ne Kane se bashku me regjisoren Catherine Corsini nga Franca dhe dy aktoret tjere te filmit Raphael Personnaz dhe Clotilde Hesme.

Premiera e filmit do te shfaqet ne seleksionin “Un certain Regard”.

Arta edhe me heret kishte qene pjese e njerit prej festivaleve me te medha te filmit me filmin “Heshtja e Lornes”, film i cili fitoi cmimin “Skenari me i Mire” ne edicionin e vitit 2008 te ketij festivali.

Adrian Gaxha rindez romancen me Luanen?

Adrian Gaxha rindez romancen me Luanen

Nje nga ciftet per te perfolur te showbizit, sidomos per ndarje e ribashkime- Luana Vjollca dhe Adrian Gaxha, duket te jene kthyer ne krahet e njeri-tjetrit, pas disa muajsh ndarje. Ish-velina, tanime prezantuese, per momentin ndodhet ne Shkup, per te jetuar serish dite te lumtura me ish-in e saj, kengetarin Adrijan Gaxha, me te cilin veren e shkuar kreu nje fejese diskrete, qe per fat te keq u pasua nga ndarja e disa muajve me vone. Luana, e cila aktualisht eshte angazhuar me prezantimin e festivalit modern “Top Fest”, ka hedhur edhe ne profilin e saj ne facebook disa foto te reja, ku shfaqet edhe kafshet e Adrianit, me qenin e dashur te tij, Simba, si dhe me macen Tesi, ndersa ka shenuar ne status se gjendet ne Shkup te Maqedonise. Ribashkimi i dyshes se njohur vjen pikerisht ne momentin kur mediat roze kane “zier” nga lajmet se Adrian Gaxha ka krijuar nje romance me kengetaren maqedonase Simona Poposka, lajm qe sic mund ta shikoni ka rezultuar te jete vetem nje flluske… Por, nje gje eshte e sigurt, sic nuk pranuan te komentojne ndarjen, me siguri ata nuk do pranojne te komentojne as ribashkimin! /standard/

Aferdita Dreshaj: Adoleshenca ime...

"Njohja me Shpatin, numrin s'ia dhashe, adresen e e-mail-it po. E shenoi ne krah"

Aferdita Dreshaj: Gjimnazi ne Amerike?! Atje djemte s’te ngacmojne, edhe kafen ne takim e paguan vete

Te degjosh historine e gjimnazit te bukuroshes Aferdite, eshte si te degjosh nje perralle te kohes moderne. Ajo largohet bashke me familjen ne nje vend te huaj, ne fillim e frikesuar nga madhesia e asaj bote, rritet pak nga pak dhe si nje princeshe e vertete, njeh ne fund princin e saj te kalter qe e merr me vete...Te gjitha keto ajo na i tregon me nje embelsi dhe nje buzeqeshje qe nuk i zbehet per asnje cast. Aferdita Dreshaj ka qene vajza me e bukur, me ‘stylish’ dhe nje nga nxeneset me te mira te shkolles se mesme ne Michigan....

Aferdita, si e mban mend periudhen e gjimnazit?
E mbaj mend si nje periudhe te lumtur. Une e kam bere gjimnazin ne Amerike, me saktesisht ne Michigan.

Dancing With The Stars Albania 3: Niada Saliasi Eliminohet!

Perfundon “Dancing” per Niada Saliasin

Largohet vete Artan Imami

Nuk ka mundur t’i shpetoje eliminimit per shkak te votave te publikut, protagonistja e Dancing With the Stars, aktorja Niada Saliasi. Ajo dhe dy personazhet e tjere VIP, Zhaku dhe Seldi ishin te rrezikuarit e puntates qe te enjten e shkuar, mbremje ku nuk pati eliminime. Por edhe pse me performance te dyfishte, dy te enjte radhazi, aktorja u largua nga spektakli. Mbremja e te enjtes ne produksionin e suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, solli edhe nje tjeter largim. Aktori Artan Imami, surprizoi kur braktisi garen per shkak te nje incidenti shendetesor. Pavaresisht emocioneve te largimit, ethet e gares ishin ato qe dominuan edhe kete mbremje te Dancing. Paso Doble, Tango dhe Rumba ishin gjinite e perzgjedhura per kete mbremje, e cila sigurisht nisi me te ftuar special sic ishte performance e grupit Erik Band.

Shqiptarja qe refuzoi 100 mije euro per “Playboy”

Është e bukur dhe shumë elegante, jeton në Itali dhe quhet Erjona Sulejmani. Nga një burim që është miku i saj, mësuam se vajza është nga Shkodra, një modele shumë seksi, e cila vetëm pak kohë më parë ka refuzuar të pozojë me gjoksin jashtë për revistën “Playboy”, megjithëse shuma ishte e majme 100 mijë euro.

Bukuroshja shqiptare sapo ka bërë një kontratë me Elita Agensi, ndërsa futbollistët e Serisë A e adhurojnë që ta kenë afër. Erjona ka pasur edhe një ofertë për të kërcyer te “Velinat”, por nuk e ka pranuar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanians who refused 100 thousand euros for "Playboy"

It's beautiful and very elegant, lives in Italy and called Erjona Solomon. From a source that is her friend, learned that the girl is from Shkodra, a very sexy models, which only recently has refused to pose with chest out for the magazine "Playboy", although the amount of fat was 100 thousand euros. Albanian Beauty has just made a contract with Elite Agensi, while Serie A footballers worship to get close. Erjona also had an offer to jump to "velinat" but did not accept./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Valton Krasniqi flirton me bukuroshen Asani?

Vetëm pak ditë më parë këngëtari Valton Krasniqi kishte deklaruar se femrat nuk janë të rëndësishme në jetën e tij, por kjo foto tregon të kundërtën.

Në këtë foto Valtoni shihet shumë afër me topmodelen shqiptare e cila jeton në Amerikë, Nora Asani. Ka qenë një rastësi apo diçka më shumë, ndonjë flirt mes këngëtarit të njohur dhe bukuroshes Asani? Hetimet tona vazhdojnë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valton Krasniqi flirton with Asani Beauties?

Just a few days ago the singer Valton Krasniqi stated that women are not important in his life, but this photo shows the opposite. In this photo Valton topmodelen seen very close to the Albanian who lives in America, Nora Asani. There was a coincidence or something more, a famous flirt between singer and Asani Beauty? Our investigations are continuing./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Lorik Cana degjon shume muzike shqiptare

Një nga futbollistët më të lakuar dhe të suksesshëm  të viteve të fundit të kombëtares shqiptare Lorik Cana vjen sot në rubrikën e gjërave që ai pëlqen dhe që nuk i do. E nisim me reklamimin e fundit të tij në Aleancën Kuq e Zi, që i pëlqen që bën pjesë aty, por nuk i pëlqen që kjo aleancë ka formuar një parti.

28 vjeçari duke jetuar në Itali natyrisht që ushqimet italiane i adhuron shumë, ndërsa ndoshta mund të jetë shqiptari më i njohur që patriotizmin dhe krenarinë nuk e tregon vetëm me tatuazhet, por nuk do t’i pëlqente që dikush t’i thoshte se është nga Kosova apo Shqipëria, mjafton që është shqiptar.

Pëlqen shume të dijë për historinë, adhuron hipizmin dhe kuajt, madje ka disa kuaj në pronësinë e tij dhe në makinë dëgjon shumë muzikë shqiptare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lorik Cana Albanian hear more music

One of the players on the curved and successful years of the Albanian national Lorik Cana today comes under the rubric of the things he likes and never will. The start advertising its latest Black Red Alliance, who likes that part there, but not like this alliance has formed a party.

Nxehen gjakrat mes Baba Stars dhe Noyzit (Video)

Reperi nga Shqipëria, Noizy, ka shfrytëzuar profilin e tij në Facebook për të demantuar se ai është rrahur nga BabaStars. Ai ka postuar edhe një video, ku shfaqet shëndoshë e mirë dhe ku po ashtu shfaq një stoli të një prej anëtarëve të BabaStars.

Të njëjtën gjë më vonë e kanë bërë edhe këta të fundit, me Ledrin që e ka ftuar Noizyn për duel tjetër në Zurich.

Ngjarja e cila besohet të ketë ndodhur në aeroportin e Zurichut në ora 9:00 të mëngjesit ka pasur për protagonistë anëtarët e ‘labelit’ BabaStars dhe reperin e OTR, Noizyn, ashtu si një mik të këtij të fundit. Burimet e Telegrafit kanë konfirmuar se Noizy ka pësuar lëndime dhe se është rrahur nga BabaStars, por këtë e ka demantuar reperi kontravers.

“Në Zurich në gjendje shumë të mirë. Thuju atyre ta bëjnë një video tani pasi Noizy e bëri hahahahahha”, është shprehur Noizy në profilin e tij në Facebook.

Thursday, 26 April 2012

Flori sjell këngën labe seksi (Video)

Ju kujtohet ato balerinat e huaja që e puthnin gjatë verës në Vlorë, këngëtarin Flori. Ja ku janë disa protagoniste në klipin e këngëtarit në bashkëpunim me këngëtarin lab Ylli Baka me titull “Marina”.

Në fakt skenat seksi të vajzave, i lënë në hije edhe fotot e super-komentuara të Gentës së “BB5”, pasi balerinat rumune sillen edhe me skena shumë hot dhe erotike, duke u puthur edhe me njëra-tjetrën.

Ju kishte shkuar në mendje se një këngë labe, mund të vijë kaq dance dhe seksi. Pas suksesit me tallava, tashmë kantautori Flori provon edhe me këngë labe./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Flori brings labe sex song

You remember those foreign dancer kissed summer in Vlora, singer and song. Here are some protagonists in the clip of singer in collaboration with singer star Baka lab entitled "Marina".

In fact the sex scenes girls, overshadowing even the super-commented pictures Gentes of "Bb5" after Romanian dancers behave well with very hot and erotic scenes, by kiss with each other. You went to the tune of a song labe, can come so dance and sex. After success with Debbie, Flori kantautori already proving with songs labe./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Ledi se shpejti ne Kosove per dy kenge te reja

Pak ditë më parë këngëtaren e cila këto kohë ka vendosur të jetojë në Amerikë te familja e saj, Ledi Vokshin na e lidhen me reperin Gold Ag. Ndërsa për gazetën tonë, Ledi ka treguar se nuk është i vërtetë aspak ky lajm.

Këngëtarja do të vijë në fund të muajit në Kosovë për të incizuar një këngë të re, ku do të realizohet nga Kiço Beats, por njëkohësisht edhe një këngë verore me ritme dance dhe house, ku do të ketë edhe klipe për këngët e saj të reja.

Lajm i mirë për të gjithë djemtë, pasi Ledi na ka treguar në fund se vazhdon të jetë beqare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lady soon in Kosovo for two new songs

A few days ago that this time the singer has decided to live in America to her family, Lady Vokshi contact us with the benchmark Gold Ag. As for our newsletter, Lady has shown that there is really no such news.

Çiljeta, si Elvana

Pak ditë më parë gazetari i njohur Blendi Fevziu ka shfaqur për kolegë, artistë dhe politikanë dokumentarin “Diktatori” në një ambient në Tiranë.

Aty ishte e pranishme edhe këngëtarja Çiljeta Xhilaga, e cila kishte vënë një palë syze, që duken si ato që kohë parë i  kishte edhe Elvana Gjata, ndërsa këndonte në një koncert.

Fotot që po i shihni dëshmojnë atë se çfarë ne po themi. Megjithëse një palë syze për të ndryshuar dukje, tashmë ka pak kohë që janë në modë, dhe mund të themi se këngëtarja seksi Xhilaga po kopjon vajzën e Dancing, Elvana Gjata.

Nuk janë vetëm këto dy artiste që i përdorin syze të tilla, edhe shumë vajza të tjera, apo edhe meshkujt publikë të njohur kanë përdorur një palë të tilla./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Çiljeta as Elvana

Odeta & Ervis: Si na bashkoi baleti...

Odeta & Ervisi: Si na bashkoi baleti”

Qe ne fillim baleti ka qene dashuria e tyre e perbashket. Vazhdon te jete sigurisht duke i lidhur perjetesisht, pasi zbuluan se pas tij fshiheshin shume elemente te tjere te perbashket qe do i mbanin me fort se bashku. Odeta Dishnica dhe Ervis Nallbani jane cifti balerin, jo vetem ne skenen e baletit, por ne jeten e perditshme. Jane shfaqur me performancat e tyre ne Teatrin e Operes dhe Baletit, ne spektakle te ndryshme televizive si dhe ne “Dancing with the stars”, te cilet do i shohim serish.

Aty kane gjetur gjuhen qe i bashkon perjetesisht, ne kete dialog te perditshem qe ata bejne per te zhvilluar pasionin e tyre, aty ndodh dhe te debatojne, ka zenka te vogla, diskutime, mendime per te arritur ne nje konkluzion.

Xhensila Myrtezaj: Besi me zemren e tij me beri per vete...

Xhensila: “Nuk ishte vetem humori qe me beri per vete”

Me pelqen Sinqeriteti dhe ciltersia e tij. Jane te rralle besoj njerezit qe i kane te dyja njekohesisht

E kishe menduar ndonjehere me pare se do te dashuroje “Gjinin”, katunar e te prapambetur?
Une vec e dashuroja nga ekrani po se do e dashuroja dhe ne te vertete, s’ma kishte marre kurre mendja. Megjithate me besoni; eshte shume here me i mire keshtu si Besi.

Cfare kishe menduar kur e shihje ne skene dhe nuk e kishe njohur ende nga afer?
Ka qene nje nga figurat me te dashura ne ekran. Shikoja Besin ne televizion dhe pastaj me zinte gjumi… me buzeqeshjen qe na jepte

Rita Ora ka refuzuar kengen e Cheryl Cole...

Rita Ora
photo: paul hampartsoumian
Rita Ora ka refuzuar kengen e Cheryl Cole

Rita Ora thote se kenga e re e Cheryl Cole, “Call My Name”, fillimisht i ishte ofruar asaj, por kengetarja me prejardhje kosovare e kishte refuzuar.

“E kam degjuar ‘Call My Name’ shume kohe me pare, pasi me eshte ofruar. E kam refuzuar. Me pelqeu kenga, por nuk doja ta kendoj pasi nuk isha vertet une ne ate kenge”.

“Nuk dua te shkoj kah rruga e muzikes dance, te cilen shume yje te tjera te muzikes pop po e bejne. Une preferoj te kem zerin tim dhe te bej gjerat e mia”, ka thene Rita Ora per te perditshmen britanike "The Sun".

Cheryl do ta lansoje kengen e re me 10 qershor, me albumin e saj te trete “'A Million Lights” qe do te lansohet nje jave me pas, me 18 qershor. /Telegrafi/

Wednesday, 25 April 2012

Soni Malaj nxit xhelozine e bashkeshortit?

Këngëtarja, e cila është një nga mamatë më të reja të shou-bizit shqiptar, Soni Malaj, i ka nisur tashmë koncertet e saj. Ndërsa siç e shohim edhe në këto fotografi, ajo ka qenë e shoqëruar edhe me njërin nga bashkëpunëtorët e saj më të ngushtë, Sinan Hoxha.

Por çfarë mendon balerini i huaj, Mirko, për këtë foto të bashkëshortes së saj? Ndoshta Soni ka dashur ta provokojë edhe dashurinë e sicilianit, për të kuptuar se sa ai e do nusen e tij./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Soni encourages jealousy of the husband?

The singer, who is one of the newest mothers show-Albanian BIZI, Soni, has already launched its concerts. While as we see in these pictures, it has been associated with one of her closest, Sinan Hoxha. But what a stranger thinks ballet dancer, Mirko, for this picture of her wife? Maybe Nicki wanted to provoke the SICILIANI love, to understand how much he loves his bride./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Linda Halimi: Ju garantoj humbje te peshes

Në javën e parë të qershorit, këngëtarja Linda Halimi ka vendosur ta hapë një biznes, një qendër dobësimi, dhe ajo na ka treguar se e garanton humbjen në peshë.

Madje këngëtarja me zërin e fuqishëm thotë se ka interes që në momentin që e nxori njoftimin, madje jo vetëm femrat, por edhe meshkujt janë të interesuar të dobësohen. “A ka shembull më të mirë se unë”, thotë për ne Halimi.

Ndërsa na tregon një sekret, edhe shumë personazhe publike janë të interesuara që t’i frekuentojnë seancat në këtë sallon, ndërsa çdo gjë do ta ndërtojë me djersën e saj, pa asnjë mbështetje nga sponsorët./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Linda Halimi: I guarantee you weight loss

In the first week of June, singer Linda Halimi decided to open a business, a weakening center, and it has shown us that guarantees weight loss. Even with the powerful voice of singer says he has interest from the moment that brought the announcement, and not only women but men are interested to weaken.

Gili, nuk ka ambicie te tilla

Gili, pas një periudhe, shfaqet sërish në skenë, e fuqishme, ashtu si di të jetë gjithmonë ajo. Kënga dhe klipi “Haku i nënës” ka bërë që shumë njerëz të mendojnë dy herë para se të marrin ndonjë veprim.

Kjo këngë ka me mijëra klikime në internet dhe duket që pëlqehet nga të gjitha moshat. Për më shumë, rreth këngës dhe klipit flet Gili për “Kosova Sot”

“Kosova Sot”: Si lindi ideja për t’u krijuar një këngë si “Haku i nënës”?
Gili: Nuk është kjo kënga ime e parë që e trajton temë sociale, një dhimbje të popullit tim. Jua kujtoj këngën "Ditët e fundit", që e trajton përdorimin e drogës nga të rinjtë tanë. Kënga "Mos ma shëmto lirinë" e trajton zhgënjimin e pasluftës, kurse kënga "Sikur të isha djalë" fliste për shkatërrimin e familjes dhe braktisjen e saj. Unë jam këngëtare e popullit dhe e tillë do të mbetem gjithmonë.

E ndaj çdo gëzim dhe dhimbje me ta. Kënga "Haku i nënës" është një nga preokupimet e mia. Pasqyra e shoqërisë janë fëmijët dhe mosha e shtyrë, prindërit dhe gjyshërit tanë janë pishtarët e kësaj lirie. Si i trajtojmë sot? Këngët e mia janë pyetje që para se të kërkojnë përgjigje, kërkojnë ndërgjegjësim.

Tuesday, 24 April 2012

Angela Martini, me e bukura e New York-ut

ANGELA MARTINI - E BUKURA E NEW YORKUT

Bukuroshja shqiptare, Angela Martini ka hyre ne mesin e vajzave me te bukura te New Yorkut. Ne nje interviste dhene mandatory.com. Martini ka folur per epitetin e nje bukurosheje ne nje qytet te madh, per Shqiperine dhe per meshkujt qe asaj i pelqejne me shume.

Jeni nje adhuruese e Twitter? Cfare eshte ajo qe ju pelqen nga kjo faqe?

Po, adhuruesit e mi mund te me percjellin ne @Angela_Martini. Me pelqen te komunikoj me adhuruesit e mi, te shikoj se cka pelqejne nga jeta ime dhe te degjoj cfare me thone ata. Pjesa e fundit qe me ka pelqyer nga Twitter eshte se mund te postoni me shpejt cicerima, edhe pse ndonjehere mund te pendohesh per kete. Por, ka nje rregull ne jete, “Kurre mos u pendo ne ate qe shkruan”, keshtu qe nuk shlyej asgje nga cicerimat e mia.

Linda Halimi shume e lumtur me Big D...

JETA ME BIG D, NJE MREKULLI

Kengetarja Linda Halimi ne nje status ne facebook e ka quajtur lidhjen e saj me Big D si nje mrekulli dhe kjo eshte nje arsye se pse ajo zgjohet e lumtur.

“The reason I wake up happy and blessed everyday.. LIFE IS A MIRACLE♥!!!!”, (Arsyeja pse zgjohem e lumtur dhe e bekuar cdo dite...Jeta eshte nje mrekulli), ka shkruar Linda ne postimin e saj bashke me nje fotografi me Big D.

Perndryshe, kengetarja kosovare eshte ne SHBA keto dite, ka incizuar edhe nje kenge perderisa ka humbur edhe peshe dhe per te thuhet se eshte ne diete.

Madje, kengetarja me sa duket ka menduar qe te hap edhe nje qender per dobesim ne Kosove, sidomos per personat qe vuajne nga trashesia. /gazeta express/

Iva Mera, modelja seksi zedhenese e klubit futbollistik "Tirana"

Iva Mera, zedhenesja modele, “cmend” klubin e futbollit Tirana

Ky futboll ka gjithnje nevoje per pak feminilitet. Ne nje realitet te mbushur me skena dhune, tifoze fanatike dhe me sharje te vazhdueshme neper tribunat e stadiumeve, elementi femeror mund te luaje nje rol frenues. Nje gje e tille u pa edhe dje, kur Iva Mera, nje prej bukurosheve shqiptare, eshte prezantuar si zedhenesja e re e shtypit e klubit Tirana. Mjaftoi prania e saj qe futbollistet bardheblu te tregonin edhe anen tjeter te tyre, xhentilesen, duke i uruar mireseardhjen ne kor vajzes se aktorit te njohur Behar Mera.

Zgjedhja e saj ne kete klub duket dicka e rralle, pasi ne futboll, zedhenesit pergjithesisht jane meshkuj. Megjithate, lojtaret e Tiranes tashme kane edhe dicka tjeter per t’u mburrur, pervecse faneles se tyre te famshme. Ne Shqiperi, numri i fem rave qe merren me ceshtjet e futbollit, eshte shume i vogel. Perjashtim ne nje mase shume te vogel ben Federata Shqiptare e Futbollit, ku punonjeset femra nuk mungojne. (el.me/GazetaShqiptare/BalkanWeb)

Elvana Gjata me 28 Prill premiere klipin "Gjaku Im"

Elvana Gjata
foto: armand sallabanda
Elvana Gjata, gati klipin “Gjaku im”

Videoklipi i shume perfolur i kengetares, Elvana Gjata “Gjaku im”, do te vije per publikun ne 28 prill. Lajmin e kane bere te ditur producentet e studios muzikore, “Threedots”, te cilet kane pohuar se video do te shfaqet te shtunen per publikun shqiptar. Kenga “Gjaku im” eshte pjese e albumit te saj te dyte . Viti 2011 ishte nje vit i sukseseve per Elvanen, pasi kengetarja triumfoi ne “Top Fest 8 “ dhe publikoi albumin e saj te dyte “Afer dhe larg”. Aktualisht Elvana Gjata eshte duke konkurruar ne “Dancing With the Stars”, ku duket se eshte nje nga pretendetet kryesore per ta fituar kete kompeticion. /Su/ Shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana Gjata, ready clip "My Blood"

The more controversial video clip of the singer, Elvana Gjata "My Blood", will come to the public on 28 April. The news producers have announced music studio, "Threedots" who claimed that the video will appear on Saturday for the Albanian public. The song "My Blood" is part of her second album. Year 2011 was a year of successes for Elvanen, after the singer won the "Top Fest 8" and released her second album "Near and far." Elvana Gjata is currently competing on "Dancing With the Stars", which seems to be one of the main pretendetet to win this competition. ]]

“Suusi” i Rona Nishliut edhe ne Jazz English (Audio)

Megjithëse ishtë thënë se këngëtarja shqiptare e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong, Rona Nishliu, do të këndojë në gjuhën shqipe, ajo sapo ka publikuar një version në gjuhën angleze dhe në rrymën Jazz.

Nuk dihet ndoshta do të jetë ky versioni final dhe për ta kënduar në skenën e madhe të Festivalit Evropian, por Ronës i shkon ky stil i të kënduarit.

Megjithëse nuk dihet ende se në cfarë gjuhë, apo cilin version Rona do ta këndojë në këtë skenë të madhe, ajo është vlerësuar mirë, edhe nga disa konkurentë të shteteve të tjera të Eurosongut 2012. Kënga në gjuhën angleze është hedhur vetëm si audio në kanalin Yotube./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
"Suusi" The Jazz Rona Nishliu in English

Although it was said that the Albanian singer who will represent Albania in Eurovision, Rona Nishliu, will sing in Albanian, she has just published a version in English and mainstream jazz. There will probably be known that the final version and to sing in the great scene of Eurovision, but Ronës runs this style of singing. Although not yet known in what language, or which version Rona will sing great in this scene, it is well appreciated, even by some competitors in other states to Eurosongut 2012. English-language song is laid only on channel audio Yotube./ Albavipnews/


Dafina Zeqiri ndryshon look...

Dafina Zeqiri, provokon me lukun e ri

Kengetarja Dafina Zeqiri, ka postuar ne profilin e saj ne saj ne Facebook, nje set fotografik, ku duket shume sensuale dhe seksi.

Duffy ka ndryshuar perseri lukun e saj, duke theksuar me teper dy ngjyrat ne floket e saj.

Ajo qe vihet re eshte edhe modeli i theksuar “Bob” i flokeve, qe ajo ka bere. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina, provokes with new look
Dafina singer has posted on her profile her on Facebook, a camera set, which looks very sensual and sexy. Duffy has again changed its look, emphasizing more the two colors in her hair.It is also observed significant model "Bob" hairstyle, which she has done. ]]

Genta Ismajli, “fashion” dhe “in”

Këngëtarja, e cila kohët e fundit po i kalon shumë orë në fluturime në rrugën Kosova-Amerikë, Genta Ismajli, para udhëtimit të fundit përtej oqeanit e ka realizuar një set fotografik.

E në fakt, siç duket, edhe këtë herë Genta ka shkëlqyer para aparatit të fotografit profesionist Avni Selmani, siç edhe po e shihni në këtë foto. Jo vetëm “in”, por edhe shumë sharmante, ndërsa mësuam nga fotografi se Genta di të dalë në fotografi, pasi përveç bukurisë ajo ka dhe stil dhe jep emocion.

Ndërsa këngëtarja këto ditë kthehet në Kosovë, ku do ta nisë punën në projekte të reja./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Ismajli, "fashion" and "in."

The singer, who recently why he spent many hours in Kosovo-way flights to America,Genta Ismajli , before the last trip overseas has made ​​a set of photographs. And in fact, it seems that this time also has excellent front Genta apparatus Avni Salman professional photographer, as you can see in this picture.

Not just "in", but also very charming, and learned from Genta files that appear in photographs know, because in addition to beauty and style and it gives emotion.While singer these days back in Kosovo, where would you start work on new projects./Maxim Gjokaj /Kosova Sot/

Shkenda ne “Celesin Muzikor 6” (Video)

Këngëtarja bukuroshe Shkenda ka konkuruar këtë vit për herë të parë në Festivalin “Celësi Muzikor 6”, në natën e tretë konkuruese. “Free” quhet kënga, e krijuar nga tekstshkruesi Arsim Bunjaku dhe me muzikë të Don Arbas, megjithëse vajza nuk është e lirë nga ana e zemrës.

Një këngë shumë ritmike që ka marrë komentet e para shumë pozitive. Ndërsa ky festival këtë vit edhe ata që i shohin apo i dëgjojnë këngët konkuruese do të kenë mundësi që të votojnë me një sms drejt numrit 55005, për këngën më të bukur, qoftë nga Kosova, por edhe nga Shqipëria, ku në këtë numër mund të dërgoni një mesazh duke shkruar cm (hapësrisë) dhe kodin e këngës konkuruese sipas renditjes të netëve garuese.

Javën që vjen ne Zico TV do të shfaqet edhe nata e katërt konkurese e “Celësit Muzikor 6”, ndërsa me 11 Maj gara do të vazhdojë për artistët që jetojnë në diasporë në “Rinora 4” në Zvicër. Nata finale me shumë befasi, të ftuar dhe cmime do të mbahet në diskon më të madhe në Prishtinë në “Zipp Club” në Prishtinë më 30 maj.

Ciles bukuroshe po i gatuan Blerim Destani?

Aktori i cili kalohet për lajme rozë dhe lidhje të sajuara apo të vërteta me femrat më të bukura të shou-bizit shqiptar, Blerim Destani, na tregon se di edhe të gatuajë. Në këtë foto që po shihni, aktori simpatik e ka marrë si duket seriozisht gatimin, megjithëse nuk dimë se çfarë po përgatit.

Dikush mund t’ia ketë bërë këtë fotografi, por cilës bukuroshe po i gatuan aktori Destani? Natyrisht që nëse do të ishte afër ndonjë femër e bukur, aktori edhe nëse nuk do të dinte, do të mundohej të gatuante diçka për ta shijuar ajo./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Which is lovely cooks Blerim Destani?

The actor who passed for news about pink and fabricated or real with the most beautiful women to show-Albanian BIZI, Blerim Destani, tells us that the cook knows well. In this picture you see, the handsome actor has apparently taken cooking seriously, although we do not know what they are prepared. Someone may have made ​​this picture, but which are lovely cooks Press actor? Of course if it was near a beautiful woman, even if the actor does not know, would try to cook something to enjoy it./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Angela, me te dashurin, apo me stilistin?

Modelja më e komentuar shqiptare, Angela Martini, i ka vënë detyrë vetes si duket të mos mungojë në asnjë ngjarje dhe tepih të kuq. Vetëm dy ditë më parë, bukuroshja seksi ka qenë e pranishme në Festivalin e Filmit “Tribeca” në Nju-Jork.

Ndërsa, siç shihet edhe në këtë foto, Anxhela ka qenë e shoqëruar me stilistin e njohur, Stefan Kempbell. Sipas një burimi, flitet se modelja shqiptare është në lidhje me një mashkull me ngjyrë, por ky djalosh nuk dihet a është stilisti i saj, apo i dashuri? Edhe në këtë ngjarje Martini është dukur shumë seksi dhe ka rënë në sy të kamerave dhe të fotoreporterëve./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Angela, with her boyfriend, or stylist?

Commenting on the Albanian model, Angela Martini, has set himself the task seems to be absent in any event and red carpet. Just two days ago, beauty sex was present at the Film Festival "Tribeca" in New York. While, as seen in this photo, Angela has been associated with known stylist Stefan Campbell.

Lori pergatitet per dy kenge te reja

Këngëtarja që nuk lodhet kurrë, Lori, ka treguar për gazetën tonë se së shpejti do të sjellë dy videoklipe dhe dy këngë të bukura. Kënga e parë është duke u përgatitur në studion e Don Arbasit dhe këngëtarja na tregon se do të jetë një këngë ritmike dhe shumë e nxehtë verore.

Por, jo vetëm kaq Lori po mendon të sjellë edhe një këngë popullore të përshtatshme, shumë për dasma, aty ku ajo është gjithmonë e pranishme, kjo do të jetë e punuar nga Ilir Berani, me tekst dhe muzikë, ndërsa orkestruar nga Ardian Kastrati dhe do të jetë e kompletuar me një videoklp interesant.

Ndërsa, për sa u përket dueteve, Lori ka thënë se nuk do të ketë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Lori prepares for two new songs

The singer who never tires, Lori, has shown for our newsletter that will soon bring the two clips and two beautiful songs. The first song is being prepared in the studio of Don Arbasit and singer tells us that it would be a rhythmic song and very hot summer.

Anjeza Maja, e bukur dhe profesioniste e vertete...

Anjeza Maja: Lidhja me koncertet e PD dhe “Opinionin” e Fevziut

Eshte padyshim nje nga vajzat me te embla te ekraneve shqiptare. Nje vajze e cila ne moshe fare te re eshte perballur me boten e spektaklit dhe ka ditur mjaft mire te krijoje nje personalitet te forte. Eshte perfshire ne kete bote fillimisht pasi fitoi nje konkurs bukurie e me vone duke kapercyer vazhdimisht vetveten. Starti drejt medias ishte pikerisht vleresimi si nje fytyre mjaft e kendshme. Por Anjeza Maja diti te tregoje se nuk eshte vetem e bukur, por edhe nje profesioniste e vertete. Kete e ka deshmuar jo vetem ne prezantim por edhe ne punen e saj si redaktore e nje prej emisioneve me te ndjekura dhe me serioze sic eshte “Opinion” i drejtuar nga gazetari Blendi Fevziu.

Ingrid Gjoni behet nene...

Ingrit Gjoni behet nene, vjen ne jete Paridi

Ingrit Gjoni, kengetarja e dashur e skenes shqiptare ka perjetuar gjate dites se djeshme, ato qe ajo i quan emocionet me te forta ne jeten e saj… emocionet e lindjes se nje femije. Oret e para te dites se hene e kane kthyer Ingritin ne femren me te lumtur ne planet, duke i dhuruar keshtu nje status te ri jetesor, ate te nenes. Parid Mara eshte emri i engjellit me te ri te botes, fryt i dashurise 6-vjecare te kengetares me partnerin e saj, Genti. Po cfare na tregoi Ingriti. Cilet ishin njerezit e pare qe e vizituan. Gezimi i saj dhe i babait te femijes. Pse u zgjodh ky emer dhe cila eshte domethenia e tij. Pergjigjet per keto dhe te tjera pyetje, Ingrit Gjoni na i dha vete, gjate vizites qe i beme dje ne spitalin “Hygeia” ku dhe u krye lindja.

Gjithe spitali e di per lindjen e saj, edhe punonjesit e sigurise madje. Ne recepsion na njoftojne se dhoma e kengetares gjendet ne katin e trete, aty ku eshte pavijoni i lindjeve. Nuk eshte e veshtire ta gjesh dhomen ne fakt sepse ne suiten VIP, sic njihet ndryshe kjo hapesire, ka qene e shtruar edhe motra e saj, Inisi. Pavaresisht kesaj, nje infermiere na shoqeron deri tek dera, ku lulet kane zene prite tashme. Mes tyre bie me shume ne sy, nje buqete e madhe me 100 trendafila te bardhe, dhurate e partnerit te kengetares, Gentit.

Monday, 23 April 2012

Adelina Ismajli: Isha e kercenuar dhe nuk guxova te vij ne Shqiperi...

Rrefimi i yllit shqiptar te pop-it, Adelina Ismaili

Nuk na u desh te mendoheshim shume per te vendosur se cili do te ishte personazhi i kopertines ne kete numer jubile te “Bluetooth”. Natyrisht qe ne tavoline u hodhen disa emra, ama ne fund te gjithe arritem ne perfundimin se Adelina Ismaili ishte personazhi i duhur per kete kopertine te 300-te. Ne fakt, duhet thene qe kete here kemi qene edhe te perkedhelurit e fatit. Fundjava e shkuar e gjeti ne Tirane, si pasoje e pjesemarrjes ne puntaten e fundit te “Apartamentit 2XL” per kete sezon. E gjate atij 48-oreshi te ngjeshur me takime, Adelina gjeti kohe edhe per ne. Eshte e cliret dhe te krijon konfidence, pavaresisht faktit se kjo ishte hera e dyte qe takoheshim, (te paren ajo s’e mbante mend)...Zbriti me vonese nga dhoma e hotelit, ama nuk me la te prisja i vetem.

Parashqevi Simaku, pas divorcit zbulon fotot topless...

Parashqevi Simaku, pas divorcit zbulon fotot topless

Prej dy dekadash u terhoq nga skena shqiptare ne kerkim te nje jete me te mire ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, qe deri diku edhe e gjeti. Parashqevi Simaku, kengetarja qe tundi muziken shqiptare ne fund te viteve ’80, u shfaq ne koncerte te medha neper diaspore, por edhe me nje mashkull ne krah, i cili me pas u be bashkeshorti i saj. Por prej dy vitesh duket se nuk ka me asnjeren prej atyre qe gjeti, pervec nje djali nga martesa e shkurter. Parashqevi Simaku eshte divorcuar nga bashkeshorti dhe nga skena. Te pakten keshtu thone miqte e saj, nderkohe qe ne profilin e saj personal ne facebook ajo ka hequr te dhenat lidhur mbi gjendjen civile, si edhe fotografite qe ka pasur me te shoqin. Ka lene vetem ato te saj, si dhe te djalit. Nderkaq, qindra pyetje i behen nga miqte ne FB, se me cfare po merret kohet e fundit, ku performon dhe si po i shkon jeta private. Pyetje qe kane mbetur qe te gjitha pa pergjigje prej me se nje viti, pavaresisht se eshte aktive here pas here me komentet e saj mbi ceshtje te pergjithshme, kryesisht filozofike, pa lidhje me muziken. Ajo duket krejt e terhequr nga bota muzikore, por jo nga nostalgjia.

Big Basta: Albumi im i dyte, me energji pozitive...

Big Basta: Albumi i im i dyte, me kenge te frymezuara nga eksperiencat e mia personale

Do te jete dhe ai reperi xhentelman qe u kendon ndjenjave, por dhe ai djali qe nuk i kursen fjalet e rruges per te ironizuar nje fenomen. Pas gati nje vit ku kendonte nga hapesira per klipin “Bounce with the star”, tashme Gerald Xhari (Big Basta) ndihet me kembet ne toke duke u pergatitur per nxjerrjen e albumit te tij te dyte me titull “Radio & Club (R&C)”. Me vargje te frymezuara nga eksperiencat e tij personale, dhe muzike shume ritmike, premton se do te sjelle 20 kenge me energji pozitive, per te gjithe ata qe mendojne se jeta eshte vetem bardh e zi.

Leonora Jakupi me imazh te ri...

Leonora shfaqet me imazh te ri

Pas nje pauze prej disa muajsh, kengetarja e njohur kosovare Leonora Jakupi do te shfaqet me nje projekt te ri muzikor. Ajo madje ka publikuar edhe fotot e para se si do te duket pamja e kengetares ne kete videoklip. Look-u i ri i Leonores eshte shume i pelqyer, dhe jo rastesisht disa here neper sondazhe eshte zgjedhur si nje nga kengetaret me te bukura shqiptare. Kenget e saj gjithmone jane pelqyer shume nga publiku shqiptar dhe nuk dyshohet qe edhe kete radhe do te sjelle ndonje hit te ri me bashkepunetoret e saj. /panorama plus/

Bubulina Krasniqi zbukurohet nga kirurgu...?

Motra e Memli Krasniqit, Bubulina, zbukurohet nga kirurgu

Filloi karrieren si kengetare, realizoi disa kenge dhe u pelqye shume nga publiku, edhe pse ishte ne moshe te re. Por sic duket, muzika nuk ishte ajo qe i fle ne zemer. Popullariteti i Bubulines filloi pas bashkepunimit me Bleron (kunatin e saj) me te cilin realizoi disa kenge, ndersa me pas pauzoi ne muzike, per t’u rikthyer me pas perseri me disa kenge te reja dhe per t’i dhene fund karrieres muzikore e per te filluar nje karriere te re ne politike. Bubulina ne Kosove, pervec si kengetare, njihet edhe si motra e Memli & Teuta Krasniqit, te cilet tashme jane te promovuar ne publik si kengetare, aktore e politikane. Pas mbarimit te studimeve, Bubulina Krasniqi u rangua ne liste si me e mira nga Ministria e Puneve te Jashtme, duke u zgjedhur keshtu si zyrtare e larte ne kete Ministri. Pas fillimit te punes, Bubulina ka shtuar kujdesin per veten dhe look-un e saj. Eshte vene re edhe ndryshimi ne pamjen e jashtme, qe ngre dyshimet se politikania e ardhshme ka vizituar kirurgun duke fryre buzet dhe mollezat. Se edhe politika kerkon sakrifica ne pamje dhe look, kete me mire e verteton pamja e Bubulines, e cila ka hedhur disa foto te reja me shoqerine e saj teksa argetohet neper pub-e te Prishtines. /panorama plus/

Filmi i ri i Blerim Destanit...

Filmi i ri i Blerim Destanit, “90 minutes – Das Berlin Projekt”

Filmi “90 minutes – Das Berlin Projekt” ku aktori i mirenjohur Blerim Destani luan rolin kryesor do te shfaqet si premiere boterore ne kuader te Festivalit “Achtung Berlin” . Perkrah Blerim Destanit ne role tjera paraqiten aktor me fame boterore sic jane: Udo Kier, Nicolette Krebitz, Richard Sammel, Werner Daehn etj.

Filmi eshte xhiruar ne Berlin ne disa nga lokacionet me atraktive te qytetit sic jane: Tempodrom, Stadiumi olimpik, kinemaja “Zoo Palast”, muzeu i filmit “Filmhaus”, “Skylounge” etj.

Genta-Rubensi, shembull klasik i dhunes psikologjike

Djali fillimisht e mohon se është ai njeriu që i ka publikuar, por në të njëjtën kohë, pranon se mund të bëhet fjalë për një rast hakmarrje, pasi Genta nuk iu bind dëshirës së tij për të mos u futur në “Big Brother”.

Dhuna verbale, urdhëra si “pusho” apo “ulu atje”, si dhe mënyra se si bashkëbisedonte Rubensi me Gentën, të dashurën e tij të shtatë viteve, shokuan shumë prej ndjekësve të ngjarjeve në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.

Por, pikërisht sepse ky lloj komunikimi mund t’i ngjajë shumë diskutimeve të çifteve shqiptare, ai u shndërrua një temë kryesore debate në emisionin e “Pasdites”, në “Top-Channel”.

I pari që dha një koment rreth fenomenit ishte vetë Edgari, që ka qëndruar me Gentën në shtëpinë e “Big Brother” që prej fillimit të programit. “Kam qenë afër gentës në disa raste. Praktikisht është kjo Genta që unë njoh, një njeri i nënshtruar, që ka sjellje krejt të ndryshme në vetëm gjysmë ore.

 Kalon nga një rezistencë, sharje e qarje, duke qarë hallin apo duke i bërë një masazh njeriut me të cilin po zihej. Në shtëpi ajo ka folur me këdo për Rubensin, por jo me mua.

Franceska: Une ne lidhje bej cmendurira...

Franceska ben striptize me Gerten dhe deklaron: Une ne lidhje bej cmendurira

Tashme duket se tensioni, xhelozia dhe afrimiteti mes banoreve eshte bere shume i forte. Madje dhe deklarimet qe ata japin per veten e tyre, sa vijne dhe jane me te forta. Keshtu Franceska ndersa ishte ne sallon me Olen, u shpreh se ne nje lidhje ka bere cmendurira, pasi i pelqen kur personi qe ka afer ndihet mire. Ne kete kontekst eshte shprehur ajo do te shkoje tek Ermali sa per ta puthur, e do te kthehet perseri tek ata. Ajo shkon prane Ermalit dhe ai i thote se Franceska ka premtuar qe nuk do ta puthte me. E keshtu ajo pyet nese Arbri e pelqen Gerten, e Ermali i pergjigjet: “Ku di gje une zemer!”. Franceska thote se ata jane ne te njejten shtepi e nuk marrin vesh se cfare ndodh.

Ish residentet e BB5: Fotot "hot" te Gentes jane "skandaloze"...

Fotot “hot” te Gentes: Ish-banoret e BB5 i konsiderojne “skandaloze”

Ata frekuentonin rrjete porno, benin aventura pa fund dhe kishin hobi fotografite, ku eksperimentonin gjithe fantazine e tyre seksuale. Marrezite e tyre si cift tashme nuk jane me te fshehta, pasi prej javesh po qarkullojne ne te gjitha sitet e internetit, ku 22-vjecarja nga fshati Baban i Devollit pozon me te brendshme ne prani te te dashurit te saj. Fotot ishin hedhur ne site-n “fuckbook” dhe komentohen nga gjithkush, nderkohe qe vete Genta do te perballet me kete fakt pasi te dale nga loja. Por si do te reagoje ajo para ketij fakti, sa te paparashikueshme ishin fotot per nje vajze si Genta, komentojne banoret e “Big Brother 5” qe tashme e kane lene lojen.

Doloreza: U skandalizova, per mua ato jane foto ordinere
Doloreza, 25-vjecarja e diplomuar per Arkitekture por qe ka hobi fotografine, mund te jape nje koment me profesional ne lidhje me fotot “hot’ te Gentes, qe dashur pa dashur e sollen ate ne vemendjen e publikut, e i dhane nje arsye per t’u komentuar jashte shtepise me shume se te tjeret.

Filmi i pare porno shqiptar, premiere ne Maj...

Filmi i pare porno me aktore shqiptare, shfaqet ne maj

Lajmi per realizimin e filmit te pare porno me personazhe shqiptare zgjoi nje interes te vecante tek publiku shqiptar gjithandej ku jetojne, edhe perkunder kritikave te shumta te cilat erdhen ne adrese te projektit te ri. Regjisori i filmit tregoi se se shpejti ky film do te shfaqet ne ekranet shqiptare dhe skenat hot te ketij projekti, publiku shqiptar do te kete mundesine t’i shohe se shpejti.

Ne mesojme se premiera e filmit do te shfaqet ne maj pikerisht ne njerin nga kanalet satelitore, si dhe ne nje televizion maqedonas, Kanal 5 plus.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online