All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 5 May 2012

Festina, Fenomeni nga Gjakova në “X Factor Albania”

Këndon në stilin e saj, por që provon cdo gjë dhe ia arrin. Kjo është vajza e vecantë, Festina Mejzini që është kthyer në një fenomen në garën e madhe në “X Factor Albania”.

Ajo vjen sot në një rrëfim po kaq të sinqertë për gazetën tonë ku tregon se suksesin ia dedikon gjysit të saj të ndjerë një artisti të madh, ndërsa thotë se ajo në Tiranë ka sjellë një pjesë të vendlindjes së saj, Gjakovës.

Por cili është adhuruesi i saj më i madh nga familja? Ndiqni rrjedhën e intervistës me talentin Festina!

Festina ku ke qenë më parë, pse nuk e ke zbuluar X?
Festina Mejzini-Në Kosovë zbulohen më vështirë talentët, mungon aktivizimi i profesionistëve në përzgjedhjen e kandidatëve.


Friday, 4 May 2012

Eliza me të kuqe ne klipin e ri

Këngëtarja e cila ushtron edhe profesionin e arkitektes, Eliza Hoxha po mendon edhe për një këngë të re. Sic shihet edhe në këtë foto, Eliza është duke realizuar klipin e ri, ku shihet në mes të Prishtinës dhe e veshur me të kuqe.

Nëse i referohemi garderobës me të kuqe, natyrisht se do të ketë fjalë dashurie kjo këngë e re e saj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eliza in red in the new clip

Singer who performs the profession of architect, thinks Eliza is also a new song. As seen in this picture Eliza is implementing a new clip, which is seen between Pristina and dressed in red. If we refer garderobes with red, of course there will be words of love that her new song./Albavipnews/Thursday, 3 May 2012

Avni Mula, lot gezimi pas lindjes se Nines...

Avni Mula lot gezimi pas lindjes se Nines

Pas lindjes se vajzes se vogel te Inva Mules nje person i cili eshte eshte gezuar tejmase dhe madje ka derdhur edhe lot gezimi ka qene pikerisht artisti i madh Avni Mula.Ai eshte shprehur se edhe pse ishte larg serish nuk kishte merak per te bijen dhe mbesen e vogel, pasi ishin ne duar te sigurta. Gjithashtu Mula theksoi habine dhe lumturine kur mesoi se vajza e vogel eshte pagezuar me emrin e se shoqes Nina Mula e cila ka disa muaj qe eshte ndare nga jeta. “Nuk e dija qe do i vinin emrin Nina. Kisha degjuar qe kerkonin e flisnin per nje emer, por nuk me kishin thene gje. Kur e mora vesh ndjeva dashuri te madhe”.I pyeta se kujt i ngjet. Ata me thane qe Nina e vogel eshte si Nina e dikurshme. Megjithate, do presim t’a shikojme kur te rritet”,-eshte shprehur Avni Mula. Artisti i madh shqiptar rrefeu se ne qofte se nuk do te vinte Inva se shpejti ne Shqiperi do te shkonte ai vete ne Paris per te pare mbesen e tij te vogel./xh.k/shqiptarja/

Adelina Tahiri ne top forme...

ADELINA NE TOP-FORME

Kengetarja Adelina Tahiri ka treguar forme te mire fizike ne emisionin “Dancing with the Stars”. Kengetarja pritet qe te jete “in” edhe gjate veres me ndonje hit te saj.

Oreksi i eshte shtuar, por kjo nuk po i ben dem kengetares shkupjane Adelina Tahiri per te pasur sukses ne Dancing with the Stars (DWS).

Kengetarja eshte duke pasur nje sukses te konsiderueshem ne spektaklin DWS, qe po mbahet ne Shqiperi, perderisa mediat shkruajne se pavaresisht se duket me trup ne forme, ajo nuk eshte ne diete.

Madje, kengetarja eshte pare duke ngrene pak para se te dale ne skene dhe ate me nje oreks te papare.

Avni Selmani rimarton Naimin dhe Mihrien ne nje set fotografik

Duket sikur cifti i show-bizit shqiptar është martuar sërisht, megjithëse  morën vesh se ata sapo e kanë realizuar këtë set fotografik. Ne siguram eksluzivisht këtë foto të bukur ku besoj se po i njihni, është Naim Abazi dhe Mihrie Braha, ku mësuam se fotot janë realizuar nga mjeshtri Avni Selmani.

Cifti duket bukur dhe këto foto i kanë realizuar me rastin e 20 vjetorit të martesës së tyre, por në fakt edhe një cift i ri i sapo martuar do ti kishte zili stilin e ciftit në këtë foto, pasi të dy jetojnë në një harmoni të plotë dhe duket sikur janë njohur sot./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Avni Selmani rimariead Naim and Mihrien  a camera set

The couple seems showdown-Albanian BIZI is married again, though once they found out they have just realized this set of photographs. We exclusively siguram this beautiful picture where I believe I know and is Naim Abbas and Mihrie Braha, where we learned that the pictures were made by master Avni Salman. The couple looks beautiful and these pictures were implemented during the 20th anniversary of their marriage, but in fact a young couple newly married would have envied the style of the couple in this picture, as the two live in harmony and it seems like they are known today./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Videofesti Edicioni i 10-te jubilar, kesaj radhe nje feste e madhe...

Videofesti, feste ne edicionin jubilar

Nata e pese qershorit nuk do te jete vetem mbremja kur yjet parakalojne neper tepihun e kuq.

Organizatoret paralajmerojne feste dhe befasi te medha. Evenimenti i vetem ne Kosove qe shperblen videoklipet ne Kosove, hyn ne dekaden e pare. Sivjet shenon ditelindjen e dhjete, e per kete VFM-ja nuk do te jete i zakonshem.

Motoja “Celebration” (Feste) eshte vetem nje paralajmerim per edicionin jubilar te ndarjes se cmimeve per videoklipet me te mira qe jane realizuar brenda nje viti nga produksionet shqiptare.

Nje muaj para mbremjes se madhe, ata qe qendrojne prapa Videofestit Muzikor, kane paralajmeruar edicion te vecante. Skena gjigante ne te cilen do te ngjiten emrat me te njohur te kultures shqiptare, kete here do te zhvendoset ne sallen “1 Tetori”.

Tuna kthehet ne fëmijeri


Kaq shumë e ka marrë malli Tunën për fëmijërinë e saj, saqë siç po shihet këtu e hipur në një rrëshqitës fëmijësh, argëtohet pa fund. Këngëtarja Altuna Sejdiu e ka provuar edhe martesën, por lodrat e fëmijëve e tundojnë ende, pasi kjo është e paparashikueshme si këngëtare.

Imagjinojeni sikur ajo sot të mos ishte e divorcuar, me siguri se në këtë lodër do ta kishte hipur fëmijën e saj, e jo veten./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna return to childhood

So much has to miss her childhood Tune, that it is seen here riding on a slippery baby, endlessly amused. Singer Altuna Sejdiu also tried marriage, but children's toys tempt yet, since it is unpredictable as a singer. Imagine today if it were not divorced, certainly in this riding toy will have her baby, not yourself./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Primadona shqiptare Pagarusha, “in” edhe sot

Primadona e skenës shqiptare, këngëtarja Nexhmije Pagarusha, do të jetë imazh promocional i sfilatës “Fashion icone” i stilistes së njohur kosovare, Blerina Kllokoçi- Rugova.

Siç e shihni, ajo është vërtet një zonjë e madhe, e cila vjen në këtë foto të realizuar nga Shenoll Zehri dhe e veshur nga stilistja mjaft bukur.

Të paktën dikush mendon për këtë artiste të madhe, e cila meriton sa e sa mirënjohje dhe vlerësime, ndërsa e veshur mjaft klas, askush tjetër nuk mund të ishte në vendin e saj kaq ‘IN’./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian diva & Style, "in" today

Albanian stage diva, singer Nexhmije & Style, will be the image of promotional fashion show "Fashion Icon" Kosovo is recognized stylist, Esfahan Kllokoçi-Rugova. As you see, it is truly a great lady, who comes into this picture made ​​by Shenoll Zehri and beautifully dressed by the stylist. At least someone cares about this great artist, who deserves how much gratitude and praise, while wearing a very class, nobody else could be in its place so 'IN'./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Goldi dhe Zajmina thone “Pergjithmone” ne “Çelesi Muzikor 6”

 Të veshur me të njëjtën ngjyrë dhe siç ne kishim paralajmëruar, këngëtarja seksi Zajmina Vasjari dhe reperi i njohur Gold Ag e kanë realizuar një duet, me të cilin po marrin pjesë në festivalin “Çelësi Muzikor 6”.

Kënga mban titullin “Forever”, me muzikë nga Chipsi dhe orkestrim nga Gramoz Kozeli dhe është një këngë shumë ritmike dhe e bukur, pse jo kandidate për çmimin e parë. Bukuroshja e këndon pjesën e saj në gjuhën angleze dhe reperi në stilin e tij, ndërsa ne e siguruam këtë foto, të cilën ata e kanë realizuar në këtë festival, i cili edhe këtë vit ka afruar emra të njohur të muzikës shqiptare./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Goldi and Zajmina say "Forever" to "6 Key Music"

Wearing the same color and as we had announced, singer and rapper sex Zajmina known Vasjari Gold Ag have done a duet, which are participating in the festival "Musical Key 6". The title song "Forever", with music by Chipsi and instrumentation from Gramoz Kozeli and is a very rhythmic song and beautiful, though not a candidate for first prize. Beauty sings her part in English and rapper in his style, while we got this picture, which they have performed at this festival, which this year has approached the familiar names of Albanian music./Maxim Gjokaj/ Kosova Sot/

Askush nuk interpreton si Sabri Fejzullahu (Video)

Këngëtari i madh Sabri Fejzullahu ka sjellë këto ditë këngën e tij më të re me titull “Lutem për ty”. Kënga ka ardhur më një video nga produksioni “Urban Graphics”, ndërsa askush nuk e bën si Sabriu kur interpreton edhe në një video, ku ka dashur ta përcjellë edhe me shumë emocion këtë këngë sikur të ishte live interpretimi, madje ka derdhur edhe lotë.

Këngëtari megjithëse është në moshë nuk resht së kënduari dhe duke sjellë hite të reja për skenën muzikore shqiptare./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nobody plays like Slipknot

Great singer Sabri Fejzullahut song these days has brought his newest titled "I pray for you." The song has come on a video production "Urban Graphics", while no one makes as Sabriu when interpreting in a video where he wanted to convey more emotion with this song as if it were live interpretation, and even shed tears. Singer although age does not stop the singing and bringing new hits for the Albanian music scene./Albavipnews/


Aurela Gace kryeson toplisten ballkanike...

Aurela Gace e para ne Ballkan

Aurela dhe videoja e saj "Tranzit" po korr sukses ne arenen muzikore te Ballkanit duke zene vendin e pare ne toplisten ballkanike. Ajo la pas emra si Alisia, Helena Paparizou, Alex Mica etj. Kjo eshte videoja qe Aurela ka xhiruar pak para lindjes ne nentor te vitit 2011 e qe eshte publikuar ne shkurt te ketij viti. Poashtu, kete jave, portali Balkanika.tv si video te javes ka shpallur kengen dhe videon e Ervin Gonxhit "Fly" te punuar nga Max Production. Si duket artistet shqiptare me kualitetin e punes po zene vendin e merituar ne skenen muzikore ballkanike.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Aurela Gace first in the Balkan

Aurela and her video "Transit" is reaping success in the musical arena of the Balkans, occupied first place in the Balkan charts. She left behind names like Alice, Helena Paparizou, Mica etc. Alex. This is video was shot shortly before Aurela birth in November 2011 and which was published in February of this year. Also, this week, portal Balkanika.tv as video of the week has revealed the song and video of Ervin Gonxhit "Fly"  work by Max Production. Apparently the Albanian artists are with a working quality occupying rightful place in the Balkan music scene. ]]

Gjyste Vulaj: Jam kjo qe jam...

Gjyste Vulaj: Jam kjo, dhe nuk ndryshoj per qejfin e te tjereve

Gjyste Vulaj eshte nder emrat me te njohur te muzikes nga te gjithe shqiptaret kudo ku ata ndodhen. Shpesh eshte folur per bukurine fizike te saj, por vete Gjystja nuk e ndjen veten nje femer shume te bukur, ajo mendon se shpirti i paster eshte ai qe e zbukuron me se shumti. Ndoshta te le pershtypjen e nje “Famme Fatal”, por eshte krejt e kunderta ne momente qe nis bashkebisedimin me te. Dhe se si eshte Gjystja pertej skenes muzikore ajo e rrefen ne nje interviste per gazeten “Koha Jone” ku flet per jeten e saj, per fillimet muzikore, marredhenien me koleget etj.

Gjyste, cfare kujtoni nga fillimet tuaja me kengen?

Nje fakt te vertete nuk e harroj kurre, kengen e pare qe kam regjistruar, e kam bere vec nga ajo qe kam qene dhe jam e pasionuar pas muzikes, jo per te perfituar. Zoti e paska shkruar qe une te kem kete profesion duke me dhene pasionin e madh, sepse muzika per mua eshte sikur gjaku neper vena. Une jam ne shenjen e horoskopit gaforrja dhe sikur mos te kisha kete mundesi qe te shprehja ndjenjat, permes krijimtarise dhe interpretimit, do te kisha jetuar shpirterisht e mbyllur dhe ne vuajtje.

Xheraldina Berisha: Ja vlen te krahasohesh me Shakiren...

Xheraldina: E mireprese krahasimin me Shakiren!

Kengetarja nga Prizreni, qe ngjason shume me Shakiren ka paralajmeruar se gjate veres do te realizoje nje klip. Mirepo, ajo nuk ka dhene detaje se ciles kenge do t’ia realizoj klipin. Ne nje interviste Ekskluzive per portalin Lexoshqip.com, ajo ka folur edhe per hapat e pare ne muzike, per dashurin, per mashkullin ideal. Por, ka folur edhe per krahasimin qe i behet me Shakiren.

Lexoshqip.com: Kur keni filluar te kendoni?

Xheraldina Berisha: Muzika ka qene motivi im qe ne hapat e pare te femijerise. Por, une kam filluar te kendoje qysh prej moshes shume te vogel. Tash per tash as qe me kujtohet.

Lexoshqip.com: Kemi pare se jeni angazhuar shume neper lokalet e nates ne Prishtine. A jeni te kenaqur se si po ju pret publiku?


Xheraldina Berisha: Jashtezakonisht jam e kenaqur me suportin/mbeshtetjen e publikut. Tanime kam krijuar edhe rrethin tim qe vijne fansat cdo jave ne klubet me te frekuentuara ne Prishtine, ku une performoje. Duke u nisur nga ky fakt fansat me frymezojne te jap me shume nga vetja ime dhe t’i argetoj sa me shume qe eshte e mundur.

Amarildo Shahinaj, pas X Factor ne pergaditje te albumit dhe videoklipit...

Amarildo Shahinaj: Jam larguar fitimtar nga “X Factor”

Per Amarildo Shahinaj, konkurrentin e skuadres se djemve, ka qene i papritur largimi nga gara e ”X Factor Albania”. Megjithate, pas inkurajimeve te shume mbeshtetesve te tij, ai eshte i bindur se ka qene fitimtar aty. Performancat dhe zeri i tij eshte pelqyer nga audienca, prandaj ai po punon per kengen e tij te pare dhe per vijimesine qe, sic tregon ne kete interviste per “Koha Tjeter”, do te jete mjaft premtuese.

Amarildo, kjo e diel nuk ishte me fat per ju. E prisnit eliminimin? Si u ndjete?
Eshte e vertete! Kjo e diel nuk ka qene me fat per mua! Nuk e kam pritur eliminimin, sepse performanca e fundit dhe performancat e mia keto jave kane qene ne rritje dhe shihja qe nga publiku kam pasur shume mbeshtetje duke qene i dyti me i shikuar ne “Youtube”. Per kete arsye, mendova se nuk do te ishte radha ime kete te diel! Gjithsesi, fati i keq ka qene me mua kete jave!

Adelina Tahiri: Adoleshenca ime...!

Adelina Tahiri: U kapa per flokesh me nje shoqe, me shau Shqiperine

Ka vetem pak vite qe ka perfunduar gjimnazin, por pavaresisht kesaj ndjen shume nostalgji per ate kohe. Adelina Tahiri, capkenia e skenes shqiptare, qe me shikimin e kristalte dhe te qeshuren tipike ia del te te beje menjehere per vete, do te vije sot ne nje rrefim te sinqerte per faqet e “Gjimnazisteve”. E ka prekur suksesin ne moshe te re, por ky fakt nuk e ka bere te ndihet superiore ne mesin e shoqeve. Perkundrazi, ato i ka pasur mbeshtetese te flakta gjate rrugetimit ne muzike. Ama ky reagim nuk ka vlejtur per femrat xheloze. Ne kete rrefim per suplementin, kengetarja e dashur tregon plot nostalgji ditet ne shkollen e muzikes, ngacmimet e djemve, kopjet ne provime, denimet e prinderve dhe sherrin me shoqen qe i shau shqiptaret...

Si e kujton periudhen e gjimnazit?
E kujtoj si nje kohe shume te bukur, per te cilen hera-heres me merr shume malli. Une gjimnazin e kam ndjekur ne Maqedoni dhe ne fakt nuk ka qene ekzaktesisht gjimnaz. Ishte shkolle muzike, shume ndryshe nga gjimnazi i pergjithshem, sepse mesimi ne te ishte individual. Ne punonin individualisht me pedagoget, me perjashtim te lendeve teorike.

Hera e pare ne gare e Ornela Bregut...

Hera e pare ne gare e Ornela Bregut

Ornela Bregu na kishte munguar ne ekran. Per nje periudhe kohe ishte shume aktive, e me pas prania e saj ishte gjithmone e me e paket. Kjo, jo per mungesen e deshires, por per shkak te puneve te tjera me te cilat eshte marre gjate kesaj kohe, qofte private por edhe ato shteterore. Vajza e spektakleve, nene e nje vajze shtate vjecare dhe e nje djali tre vjec e gjysme, eshte bere pjese e Dancing With The Stars. Kjo ishte java e peste ku ajo ishte ne gare mes VIP-ave te tjere shqiptare dhe duket se e ka marre seriozisht edhe pse nuk i pelqejne konkurrimet. Premton qe kjo eshte hera e pare dhe e fundit qe i futet dickaje te tille.

Ornela e ka ndertuar vete emrin ne ekranin e televizionit. E ka filluar paralelisht me prezantim por edhe muzike, eshte kengetare dhe ka realizuar disa videoklipe. Por edhe ne kete fushe ka bere mungesa, ndaj perseri tregon se do jete se shpejti me nje kenge ne tregun muzikor.

Kodi i Elvana Gjates

Gjykimi i jurise, here i drejte, here i paqarte

Kodi i Elvana Gjates

Ja pse iu riktheva "dashurise" se vjeter

Cfare kodi ka Elvana Gjata, qe ia del gjithmone te terheqe vemendje?! Nuk po ju pyesim per kodin ne konkursin e vallezimit te yjeve, jo. Ate e dime qe eshte 13. Kodi per te cilin e kemi fjalen kete here, eshte nje tjeter. Duam te mesojme se si ia del ajo, qe te jete ‘in’ ne cdo gje qe ben? A mjafton vetem dashuria per artin? Duket se jo. Qe te arrihet suksesi, dashurise i duhet shtuar edhe perkushtimi maksimal. Ky eshte kodi per te cilin po flisnim, te cilin Elvana vendosi ta ndaje me ne ne kete rrefim te sinqerte.

Cfare na ka treguar tjeter ajo?! Gjithcka, qe nga rikthimi ne ‘dashurine’ e vjeter, kercimin, tek “Balkanika Music Awards”, projektet ne kenge dhe klipi i ri…”Gjaku im”, i cili pasi u perfol gjithe keto muaj, vetem sot do arrije te shohe driten e publikimit. Ah dhe si qershia mbi torte, fotot ekskluzive nga klipi, si dhe nje set fantastik me Elvanen…

Rita Ora flet shqip ne filmin britanik [VIDEO]

Rita Ora, flet shqip ne filmin britanik

Rita Ora, sensacioni i muzikes pop qe po perflitet si pasardhesja e Rihannes, para se te shnderrohej ne yll muzike ka provuar te behet edhe aktore. Ne vitin 2004, Rita ka interpretuar ne nje film britanik me buxhet te ulet. Filmi i realizuar ne vitin 2004 titullohet “Spivs”. Rita ka interpretuar rolin e nje vajze emigrante nga Kosova e per kete arsye dialoget e saj kane qene ne gjuhen shqipe. Madje, Rita ka folur me nje dialekt te forte kosovar. Filmi eshte rikthyer ne qender te medias britanike, menjehere pas jehones qe Rita Ora po ben si kengetare. Disa media britanike e kane bere te ditur lajmin duke postuar edhe disa sekuenca te filmit. /bluetooth/

Pjese nga filmi "Spivs" ku shfaqet Rita


Filmi "Spivs" Komplet:

- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 2 May 2012

Anila dhe Albulena komentojne banoret e BB5

Vajzat që ishin në “Big Brother 5”, Anila dhe Albulena, kanë rrëfyer eksperiencën e tyre në këtë reality-shou në programin e natës në Top Kosova Radio.

Kanë krijuar shoqëri në këtë spektakël dhe vazhdojnë ta forcojnë, pasi vajza nga Tirana, Anila, është dashuruar kaq shumë me Prishtinën dhe kishte ardhur për të kaluar disa ditë te familja e Albulenës, ndërsa kanë realizuar edhe disa foto nga fotografi i njohur, Arbër Hoxha, të cilat po komentohen shumë, ndërsa kjo që shihni është ekskluzive vetëm për gazetën tonë.

Do ta mbajnë mend si një eksperiencë  të bukur BB5, por pranojnë ato që aty brenda të gjitha vajzat kanë qenë pak dembele. Por, si i komentojnë vajzat simpatike banorët e tjerë të këtij reality-shou, kur ne i kemi pyetur se në BB5 vajzat duhet të ishin deri në finale, për arsye se...

Françeska
Anila: Megjithëse shquhem për të folur fjalë të mira e jo të këqija për to. Françeska është një vajzë simpatike, kaq.
Albulena: Për moshën që ka, 18 vjeçe, është më shumë e pjekur dhe ka edhe bukurinë e saj.

Noizy i quan legena dhe femra djemte e “Baba Stars” (Video)

“E vërtetë është se ata janë maskuar kur kanë dalë te këndojne. Ata kanë qenë gjashtë veta e ne vetëm dy, e as fijën e flokëve nuk ma kanë prekur, por ata kanë gënjyer menjëhere duke marrë gazetarët në telefon dhe duke u thënë që ne na kanë rrahur dhe për të treguar të vërtetën unë kam bërë menjëherë një video për të treguar dhe një varëse që ia kam marrë nga qafa Getoarit, por ata janë legena dhe femra.

Unë i jam lutur policisë që të ma japë atë video për të treguar se si janë shtrirë në tokë duke i rrahur ne”. Këto janë disa nga fjalët që reperi nga Shqipëria Noizy ka treguar në një lidhje telefonike për programin "Pizzicato" në  Alsat. Për më tej klikoni në video për ta dëgjuar rrëfimin e tij./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Noizy calls "Baba Stars" boys with washbowls and girls...


Fjolla seksi dhe me nje balade te bukur ne “Celesin Muzikor 6” (Video)

“E di , do kaloj” kështu titullohet kënga më e re e bukuroshes Fjolla Morina, e cila këtë vit konkuron në  festivalin “Celësi Muzikor 6”.

Teksti i këngës është shkruar nga mikja e saj Rozana Radi, ndërsa muzika dhe orkestrimi është realizuar nga Chipsi dhe ku vjen një melodi e bukur dhe një baladë e ëmbël. Fjolla në këtë natë garuese ishte veshur me të kuqe dhe dukej vërtetë bukur në lëvizjet e saja duke iu përshtatur këngës.

Të gjithë fansat e saj do të kenë mundësi jo vetëm ta shohin konkurimin e saj, por edhe ta votojnë duke i dhënë mundësi këngëtares të jetë në natën finale e cila do të mbahet më 30 Maj./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Fjolla sex with a beautiful ballad "incredible clips 6"


Roberti dhe Nora nderrojne look


Në një foto që zbuluam tregohet se këngëtarja seksi Nora Istrefi ka ndërruar look, por nuk është vetëm ajo me këtë ndryshim.

Një pamje ku shihet muzikanti i zemrës së bukuroshes Istrefi, Robert Berisha, shihet që edhe ai ka luajtur me dukjen e tij, duke i prerë flokët në një stil si një mafioz.

Roberti në këtë foto ka qenë në një mbrëmje muzikore, duke shoqëruar këngëtarin Sinan Vllasaliu në diasporë. Si duket, meqë këngëtarja Nora Istrefi luan shumë me dukjen e saj, tash e pas, edhe Roberti i saj simpatik do ta bëjë këtë gjë, sepse fundja në shou-biz bie më shumë në sy kështu./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Robert and Nora change the look

In a picture we found indicated that sexy singer Norah Jones has changed his look, but it is only with this difference. A view that shows the heart of beauty, musician Jones, Robert Berisha, seen that he played with his appearance, by cutting hair in a style like a mafia. Robert in this picture has been in a musical evening, accompanying singer Snoop Vllasaliu abroad. Apparently, since singer Norah Jones plays more with her ​​appearance, now and then, even her charming Robert will do this thing, because after all the show-biz falls more in the eye so./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Mami Soni pozon seksi si modelja Martini

Ishte ndoshta e para me poza shumë seksi, për arsye se ajo është modele, dhe për arsye se Angela Martini ka tashmë dhe një biznes me linjën e saj të bikineve.

Por, tashmë këngëtarja e radhës është mami Soni Malaj, e cila pozon shumë seksi, si bukuroshja Martini, ku tregon linjat e saj në formë, megjithëse ka pak muaj që është bërë nënë.

Ka pak javë që këngëtarja, siç kemi thënë ka rinisur punën nëpër koncerte në diasporë kudo ku ka shqiptarë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mum Soni poses sexy model as Martini

It was probably the first of many sex poses, because it is the models, and because Angela Martini is actually a business with its line of bikineve. But the next singer is already mom Soni, which poses very sexy, like beauty Martini, which shows its lines in shape, although there a few months that has become a mother. There are a few weeks for the singer, as we have said has resumed work in concerts in the Albanian diaspora wherever. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Drenusha Latifi me njeriun e zemres, ne Monte Karlo

Vetëm pak ditë më parë në statusin e “Facebook”-ut të këngëtares bukuroshe Drenusha Latifi, ishte shkruar “with special person”, në shqip i bie “me një person shumë të veçantë”, ne u munduam të dinim diçka më shumë dhe mësuam nga vetë këngëtarja që tashmë ka gjetur njeriun e saj të zemrës, që e do edhe pak të mbetet pa emër.

Drenusha ka qenë për ta festuar këtë lidhje në Monako, Monte Karlo dhe në Kanë me personin e saj special. Gjithashtu, disa dhurata që këngëtarja i ka postuar në Facebook-un e saj, janë dhuruar nga i dashuri i saj, ku shihet një unazë ari e stilit mbretëror dhe një qafore dhe një palë vëthë diamanti.

Ne urojmë që kjo lidhje të zgjasë sa dashuria e tyre e madhe që dëgjuam që është, ndërsa vajza nuk e ka harruar muzikën, ajo pas dy javësh do të sjellë një klip të një këngë të re me titull “Future love”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Drenusha Latifi man's heart, in Monte Carlo

Just a few days ago the status of "Facebook" Regulation of Hind lovely singer Latifi, was written "with a special person" in the drop slip "with a very special person", we tried to know something more and learned by the singer who has already found the man of her heart, who will also remain nameless little.

Françeska rrefen per prinderit e saj jetim

Françeska tregon historine e familjes se saj, te cilen nuk e ka treguar me pare.

Ajo tregon se babi i saj eshte rritur prane familjes se tij deri ne moshen 8-vejçare, por me pas per shkak te semundjes dhe me vone vdekjes te se emes, e me vone te se atit, per shkak te pijes se tij, te afermit kane qene te detyruar qe ta futin ne jetimore.

Françeska tregon se vite me vone, i ati e ka njohur nenen e Françeskes ne jetimoren e qytetit te Vlores, ku me vone dashuria e tyre u kurorezua ne martese. Ajo thote se martesen e tyre e ka organizuar jetimorja./Top Channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Franceska tells about her parents orphan

Francis tells the story of her family, which has not already shown. She tells her dad has grown up close to his family at age 8-Santa Barbara, but then due to illness and later death of the mother, and later to the father because of his drinking, his relatives have been obliged to put in orphanages.

Albatriti i “Tekila Vava” befason edhe me foto

Ndoshta dikush që e shikon për herë të parë këtë foto thotë se personazhi është një Top Model. Por jo, i veshur trendy dhe me shije, është këngëtari i hitit :”Tekila Vava’, Albatrit Muciqi,  i cili edhe me fotografi këto ditë po befason të gjithë.

Ai ka realizuar një set fotografik para aparatit të fotografit profesionist Veton Osmani. Ndërsa natyrisht dhe nuk kishte si të ndodhte ndryshe, janë vajzat ato që po bëjnë më shumë ‘Like” te fotot.

Duke qenë se Albatriti është shumë ‘in” në tregun muzikor, ai i kishte të nevojshme këto foto për lajme dhe intervista të kërkuara nga mediat e shkruara./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albatriti the "tequila Vava" surprises with photo

Maybe someone who looks for the first time this picture says that the character is a Top Model. But no, wearing trendy and taste, is the singer of the hit "Tequila Vava ', Albatrit Muçiqi, which even with files these days are surprising everyone.

Pepsi i Rozana Radit kthehet ne shtepi...

Rozana Radit i bie macja nga ballkoni, mban zi nje jave

Pepsi, macoku tre vjecar i kengetares Rozana Radi, eshte bere i njohur per fansat e kengetares po aq sa vete kengetarja. Kengetarja i ka dedikuar statuse ne FB, i poston fotot e tij shpesh sic ben nje nene e dashuruar me birin e saj, madje Pepsi eshte shoqeruesi i perhershem i kengetares ne udhetimet e shpeshta te saj. Por, udhetimi i fundit i Rozanes drejt Prishtines per te takuar te dashur Mc Kreshen ka qene me pasoja gati tragjike per macokun e saj. Macoku i pamesuar me shtepine e re, ka rene nga ballkoni i katit te katert i baneses ku jeton cifti. Per gati nje jave rresht, kengetarja ka mbajtur nje zi per humbjen e Pepsit. Por, per fat te mire kjo histori ka nje fund te lumtur. Sepse fiks pas 8 ditesh nga humbja e tij, Pepsi ka gjetur rrugen e kthimit ne shtepi dhe sot gezon shendet te plote dhe eshte i lumtur prane te zonjes se tij. /bluetooth/

Kieda Budini: Ne vitet qe jetojme, mund te zbukurohemi si te duam...

Kieda Budini: “Presioni mediatik detyron kengetaret drejt plastikes”

Kengetarja e re Kieda Budini, konkurrente ne edicionin e sivjetshem te Top Fest, rrefen sekretet e erreta te show biz-it. Sesi media dhe presioni social bie me shume te te ashtuquajturit pjese e perzgjedhur e shoqerise sic jane protagonistet e show biz-it.

Kieda kur ke filluar te kendosh?
Kam nisur te kendoj qe ne moshen 3- vjecare ne festivalet e femijeve. Me pas vazhdova shkollen e muzikes per flaut, por e ndjeva qe nuk isha e lidhur me kete instrument, ndaj studimet e larta i vazhdoj per kanto. Me gjithe daljet e mia me te rralla muzika ka qene nje pjese e pandare e imja.

Ne nje kohe kur tregu muzikor eshte tejmbushur me kengetare te rinj nuk te frikeson fakti qe te kenduarit eshte bere nje profesion sezonal?
Kjo eshte e vertete. Por, ta zgjedhesh kengen si profesion do te thote te marresh mbi supe nje pergjegjesi te madhe. Vec talentit dhe deshires duhet edhe pune. Sepse muzika nuk eshte shaka, per kete arsye duhet marre seriozisht, gje te cilen une e bej.

Tuesday, 1 May 2012

Linda Halimi rivalizon estetisten qe e dobesoi...

Linda Halimi rivalizon estetisten qe e dobesoi

Linda Halimi dhe Anila Kalleshi tani nuk jane me shoqe. Jemi te sigurt qe shume nga ju jane cuditur kur e kane lexuar kete lajm, por sic thuhet ku ka interes nuk ka miqesi. Sic besojme e dini tashme, kengetarja nga Kosova Linda Halimi ka vendosur t’i futet biznesit. Do te hape nje qender dobesimi, te ngjashme me ate, ne te cilen u dobesua vete ne Tirane. Per te bindur klientet e ardhshem te saj, Linda poston thuajse cdo dite fotot me te reja te saj ku tregon cdo dite per ndryshimet e medha qe ka pasur ne trup. Vete Linda thote: “Jam dobesuar 7 kilograme per 8 jave. Gjate kohes qe do te hapet qendra une do jem gjate gjithe kohes e pranishme bashke me stafin per te dhene asistencen time”.

Genta e BB5 fanse e madhe e Zajmines...

Genta e BB5 fanse e Zajmines, e ndiqte gjithmone neper koncerte

Genta Gjalpi vajza e cila po ben zhurme te madhe ne publikun dhe mediat shqiptare, eshte fanse e Zajmina Vasjarit. Ajo madje e ka shoqeruar Zajminen gati ne cdo koncert te saj. ‘’Ajo me Zajminen eshte njohur ne nje klub te Korces ku Zajmina vinte si e ftuar, por ka qene dmth njohje ose prezantim nga nje shok i Gentes sepse ai e njihte edhe e ftonte Zajminen, jo se Genta dhe Zajmina e kishin muabetin shume mire, thjeshte kur vinte Zajmina ne Korce ajo shkonte neper koncerte kudo qe te ishte Zajmina’’, thekson per gazeten tone nje i njohur i Gentes, i cili tregon se shoqeria e banores se BB dhe kengetares seksi ka vazhduar me vite per shkak se pervec qe e ndiqte neper koncerte, ajo ulej ne tavolinen e kengetares sikur te ishte nje mike e vertete e saj.

Babai i Franceskes: Vajza ime e dashuruar me parate...

“100 milionet mund te behen molle sherri per t’u ndare nga Ermali”

Babai i Franceskes: Vajza ime eshte e dashuruar me parate

Eshte nje baba qe nuk e konsideron vajzen e tij te vogel, perderisa i ka kaluar te 18-at. Tashme qe loja ne “Big Brother 5” po arrin kulmin, ai kerkon dicka me shume prej saj…. Ambicia e tij eshte qe ajo te fitoje 100 milionet, qellimi per te cilin ka hyre ne kete loje. Dhimitraq Jace rrefen se sa jetegjate e sheh lidhjen e saj me Ermalin, dhe zbulon pasionin e Franceskes per parate, pertej deshirave te saj per karriere te mundshme si juriste.

Kemi pare nje dedikim te Franceskes per Ermalin, ne 25-vjetorin e tij. I shkruante “Te dua!” Mendon se ne kete lidhje ajo ben gjithmone me shume per Ermalin, sesa ai per te?

Foto Strakosha: Me futbollin shpreh karakterin, me kercimin, dashurine...

Foto Strakosha: Me futbollin shpreh karakterin, me kercimin, dashurine

Ai eshte komentuar gjithmone si legjenda e portes kuqezi. Adrenalinen e te ngriturit peshe nga lojtaret e skuadres si nje portier qe ka kapur shume rekorde ne fushe, kurre nuk e kishte imagjinuar se do ta zevendesonte me emocionin e vecante tek ngre nje balerine si partneren e tij ne “Dancing with the stars”. Por ai ecen me filozofine qe ne jete duhen provuar te gjitha. Dikur quhej “greku” qe jetonte ne Shqiperi, me vone “shqiptari” me fame ne Greqi, dhe tashme nje emer i madh ne futboll. Ne gjithe karrieren e tij ka provuar edhe te pozoje per kopertina revistash per meshkuj, te shijoje martesen prej dy dekadash, te provoje pengesa e te ngopet me lavdi. Foto Strakosha per here te pare nuk flet per futbollin. Ne kete interviste per gazeten “Panorama” zbulon anen romantike qe fshihet pas karakterit te tij te forte, ndersa flet per ndjenja dhe para.

Linjat e ciftit Nano behen shqetesuese

Linjat e ciftit Nano behen shqetesuese

Ne promovimin e filmit dokumentar te Fevziut per ish-diktatorin Hoxha, nuk mungoi edhe cifti Fatos dhe Xhoana Nano. Te shfaqur jo shume shpesh ne media kohet e fundit, ndryshimet fizike jane te parat qe bien ne sy. Nese menjehere pas marteses tek te dy u vu re nje shtim i lehte ne peshe, me pas u tha se cifti kishte filluar te merrej me pak aktivitet sportiv. Por sot ne shohim qe cifti Nano ka kaluar ne permasa obeze. Na vjen keq sidomos per Xhoanen, e cila kur u shfaq fillimisht ne krah te ishkryeminsitrit, ishte nje femer me linja shume te mira. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Body shapes of couple Nano become disturbing

In promoting the documentary film Fevziu for former dictator Hoxha, not even the couple missed and Fatos Nano Geoana. Display not very often in the media recently, the physical changes are the first to fall in the eye. If immediately after the wedding to be both noticed a slight increase in weight, was later said the couple had begun to deal with some sporting event. But today we see the couple spent Nano obese proportions. Sorry especially for Xhoanën, which when originally appeared ishkryeminsitrit arm, was a female with very good lines. / Panorama plus / ]]

Anjeza Branka: Si ruajta formen perfekte te trupit pas lindjes...

Anjeza Branka: Si arrita te ruaj format edhe pas lindjes

Ajo eshte nje nga kengetaret me seksi te skenes shqiptare. Nuk eshte shume aktive ne muzike koheve te fundit, pasi realizon me rralle projekte muzikore. Prej kur eshte bere nene, Anjeza Branka realizoi klipin e kenges ‘’Ani ani’’, ne te cilin u shfaq ne forma shume te mira trupore, madje me linja edhe me seksi. Kengetarja Branka tregon se mban linjat, pasi kujdeset shume per trupin e saj. ‘’Vetem me vullnet, palester, pastaj trupin e lekuren. Nuk di cfare te them mbase gjenetike, konsumoj shume ujin dhe frutat, mollet, pas larjes lyej trupin gjithmone me krem, me pak fjale kujdesem shume’’, tregon Anjeza, e cila kete vit mbush njezet e pese. Keto dite ne profilin e saj kengetarja e njohur ka hedhur disa imazhe ne bikini, te cilat te linin pa fryme teksa shihje trupin e saj. Kurioziteti yne ishte se si edhe pas lindjes Anjeza ka arritur te kete format me perfekte te trupit. E sa u perket planeve ne muzike, kengetarja se shpejti pritet te shfaqet me nje tjeter projekt muzikor, te cilin do e punoje ne studion e Stines. ‘’Se shpejti me nje kenge te re te realizuar nga Stine, titulli ‘’Te kam xhan’’, me nje klip super veror, sport e me koreografi’’, perfundon Anjeza. /panorama plus/

Elvana Gjata kryeson me votime online ne Dancing...

4 jave nga fillimi i “Dancing”, kryeson Elvana Gjata me votimet online

Duket se kengetarja e njohur Elvana Gjata per momentin eshte me e preferuara ne garen e kercimit ‘’Dancing with the stars’’, ne te cilen marrin pjese personazhe shume te njohur te skenes sone. Vajza seksi e muzikes, qe beri per vete shume fansa me muziken dhe sensualitetin e saj, si duket po fiton zemrat e shqiptareve edhe ne kete gare. Nga votimi online qe eshte hapur ne faqen zyrtare te “Dancing”, vota te shumta po shkojne ne favor te Elvana Gjates e cila ka lene mbrapa shume femra seksi, sic jane Adelina Tahiri, Inida Gjata dhe Aferdita Dreshaj e shume konkurrente te tjere te njohur. Votat online ne adrese te Elvanes jane ne numer te shumte, saqe e bejne nje nga pretendentet kryesore per te fituar cmimin e madh te kesaj gare. Deri ne momentin qe po flasim, vota te shumta po shkojne ne adrese te kengetares. Ajo ndiqet pas nga kengetari Vedat Ademi i cili po perkrahet shume nga faqet e fansave te Ledri Vules ne facebook, si dhe nga Aferdita Dreshaj dhe Adelina Tahiri, ndersa konkurentet e tjere jane shume mbrapa, te mos themi qe mezi kane siguruar nga 100 vota like dhe shume te tjera dislike. /panorama plus/

Ish bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka, me dashuri te re...

Ish-bashkeshorti i Tunes, Rilind Reka: Te isha per lidhje, s’do kisha prishur martesen

Ai po perjeton nje romance te re, edhe pse nuk e quan lidhje. Ish-bashkeshorti i kengetares Tuna Sejdiu si duket ka me shume fat ne dashuri sesa ish-bashkeshortja e tij. Djaloshi seksi qe ishte enderr e shume femrave, tashme eshte ne krahet e nje bukurosheje po ashtu bionde, sic dhe Tuna Sejdiu. Vajza seksi qe eshte ne krahet e Rilind Rekes quhet Besa Haxhaj nga Kosova, por disa te njohur tregojne se ajo eshte me profesion modele dhe jeton ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Pas shkrimeve se Rilind Reka ka nje lidhje te re, ne kontaktuam ate te mesojme dicka me shume, por si duket kete lidhje ai nuk e ka me shume seriozitet. ‘’Lidhje? Jo nuk kam lidhje te re, e dini shume mire se une jam shume open ne kete drejtim. Sikur te doja lidhje, une do te qendroja akoma ne martese’’, shprehet Reka, duke lene te kuptohet se martesa per ta ka qene vetem nje moment sprovimi i jetes ne cift. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gjyste Vulaj nje Lady Gaga shqiptare

E thjeshtë, trendy, e vecantë. Kjo është këngëtarja e shumë hiteve Gjyste Vulaj, por fundja ajo vishet si të ndihet më mirë dhe si ti dojë qefi. Por do të thoni ju se cfarë ka më shumë këngëtarja botërore Lady Gaga në stilin e saj super të komentuar. Asgjë më shumë!

Në këtë foto që zbuluam shihet këngëtarja atraktive me një “Look” të saj super interesant. E po kjo është Gjyste Vulaj, që për shkak të këtyre ndryshimeve të vecanta dhe zërit të saj të pashterrshëm, e duan të gjithë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gjyste Vulaj an Albanian Lady Gaga

Simple, trendy, unique. This is singer Britney Vulaj many hits, but after all she dresses like a better feel and how you want shroud. But I will tell you what the world has more singer Lady Gaga in her super style of commenting. Nothing more!. In this picture we found attractive singer is seen with a "Look" of its super intersant. And yes, this is Miley Vulaj that because of these specific changes and its inexhaustible voice, the love of all. / Albavipnews /


Inva Mula, e shokuar nga lumturia

Inva Mula, sopranoja e famshme shqiptare, ka përjetuar dje për herë të dytë ndjesitë e të qenit nënë. Pas më shumë se 15 vitesh, ylli i operave më të mëdha botërore ka sjellë në jetë një vajzë.

Në një intervistë të veçantë për “Gazeta Shqiptare”, Inva Mula ka treguar emocionet e kësaj dite, reagimet e të birit dhe bashkëshortit, Et’hemit, i cili i ka qëndruar gjatë gjithë kohës tek koka dhe ka vendosur që vajza e tyre të mbajë emrin Nina, siç nëna e ndjerë e këngëtares quhej, duke i bërë kështu dhuratën më të bukur asaj.

Një tjetër detaj interesant që sopranoja ka ndarë me ne ka qenë edhe surpriza e miqve të ngushtë. Klinika “Rue Nicolo”, në të cilën ka lindur edhe fëmija i çiftit Sarkozy, është kthyer dje në një arenë festive...Si asnjëherë më parë në këtë klinikë, në radhën e pritjes nuk qëndronin 3, as 4, por plot 20 vetë.

 Miqtë e afërt të sopranos, mes të cilëve dominonin ata me origjinë shqiptare, kanë zaptuar klinikën dhe sapo Inva ka dalë nga salla e lindjes i kanë kushtuar asaj një këngë të improvizuar në moment me titull “Elle est neé la petite Nina” (Lindi Nina e vogël).

Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per Samanten...

Ish-i dashuri i Samantes, Kreshnik Kasneci: Nuk kam deshire te flas per te

Javen qe kaloi, ‘’Panorama plus’’ beri publik lajmin mbi ndarjen e kengetares se njohur Samanta Karavello, nga i dashuri i saj Kreshnik Kasneci. Lidhja e cila kishte funksionuar me shume se nje vit, kishte pasur krisje dhe cifti nuk vazhdon te jete me bashke. Insistuam te marrim ndonje prononcim nga ish-i dashuri Kasneci ne lidhje me romancen e dashurise dhe arsyet e ndarjes nga Samanta, por ai ishte shume kembengules dhe shkurt e preu biseden. ‘’E leme kete muhabet te lutem, se nuk kam deshire te flas. Shume faleminderit’’, ishte pergjigjja e Kreshnikut, i cili nuk deshiron qe jeta e tij private te mesohet edhe nga publiku.

Dafina dhe Ledri, çift apo jo ?!

Ata e mohojnë të kenë një lidhje dashurie mes tyre, por në fakt këto fotografi flasin ndryshe. Këngëtarja kosovare, ka postuar në Facebook, disa fotografi shumë provokuese, sëbashku me anëtarin e grupin Skillz, Ledri Vula.

Të dy këngëtaret kalojnë shumë kohë bashkë, por e kanë mohuar të kenë një histori dashurie me njëri-tjetrin. Ledri dhe Duffy kanë qenë bashkë edhe në Los Angeles, ku bukuroshja ka xhiruar klipin e saj më të ri “Tonight”./Vip.info/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina and Ledri, couple or not?

They deny to have a love connection between them, but in fact these pictures speak differently. Kosovar singer has posted on Facebook, some very provocative pictures, along with group member Skillz, LEDRIN stamp.

The two singers spend more time together, but have denied a romance with each other. LEDRIN and Duffy have been together in Los Angeles, where beauty shot clip of her new "Tonight"./Vip.info/


Xhesika Berberi publikon fejesen surprize...

"Miss Universe", Xhesika Berberi, behet imazh i Sherri Hill dhe publikon fejesen surprize

Bukuroshja, e cila perfaqesoi vendin ne ‘’Miss Universe’’ vitin e kaluar Xhesika Berberi, eshte bere imazh i stilistes se njohur Sherri Hill, duke prezentuar edhe koleksionin e saj, si dhe fotot e realizuara ne studion e fotografit te njohur Fadil Berisha. Fustane elegante dhe seksi mban veshur modelja e njohur, e cila per momentin eshte zhdukur nga vemendja mediatike, pasi nuk eshte shume e pranishme dhe nuk dihet vendndodhja e saj, si dhe vendi ku e zhvillon aktivitetin si modele. Flitet se bukuroshja e njohur Berberi ka nje lidhje stabel dhe eshte e fejuar, por nuk arritem te mesojme emrin e djaloshit te cilin e ka ne krah. Ne nje interviste dhene shume me heret, ajo kishte deklaruar se eshte shume e lumtur me mashkullin qe ka prane vetes, por duke mos dhene shume detaje rreth identitetit te tij. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Nora Istrefi thote "Fuck You!"

Edhe kengetaret femra seksi dini te shajne, qofte edhe kur bejne nje fotografi te thjeshte.Nora Istrefi, ka bërë një gjest që mund të mos i pëlqejë adhuruesve të saj.

Ajo është fotografuar së bashku me Tunën dhe mikeshat e saja, duke treguar dhe gishtin e mesëm, që nuk është shumë shenjë e mirë.

Në gjuhën me të thjesht ajo i bie: “fuck you”. Edhe pse nuk ka dhënë asnjë sqarim se për kë shkon ajo “përshëndetje”. Mirëpo, besojmë që nuk është për fansat e saj, sepse shpesh herë e ka thënë që i do shumë.Por kot nuk thone se me ke te rrish behesh, pasi Nora keshtu sikur sillet si kolegja e saj Tuna./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Norah Istrefi says Fuck

Even singer know slandered female sex, even when doing a file to thjeshte.Nora Jones, made a gesture that may not like her fans. She was photographed together with its Tune and girlfriend, showing the middle finger, which is not very good sign.In the language it simply falls: "fuck you". Although it has provided no explanation of who runs it "hello". However, we believe that it is not for her fans, because they often said they would too./Albavipnews/

Arta Kallaba, regjisorja e frymes se re...

Arta e (prapa)skenes sone!

Arta Kallaba, ose regjisorja e frymes se re ne lemin e regjise, nuk eshte e zhurmshme, ajo punon ne heshtje, por me shfaqjet e saja ben zhurme te madhe ne kuptimin pozitiv te fjales dhe pikerisht me shfaqjen, “Heshtje”, ajo u shqua ne manifestimin “Flaka e Janarit 2011”, manifestim ky tradicional qe mbahet ne nderim te Jusuf e Bardhosh Gervalles dhe Kadri Zekes.

E dale nga nje familje artistesh, kryesisht ne lemin e muzikes (babai i saj Izet Kallaba eshte kompozitor i njohur), Arta, qysh si e re e sprovoi veten ne shume fusha te artit, por duket se regjia e pushtoi te teren dhe ne kete fushe ka arritur suksese, sidomos me shfaqjet, “Lisistrata” nga Aristofani, ”Guxim per Vrasje” nga Lars Noren, “Heshtje” nga Refet Abazi, etj. Me keto shfaqje ajo tregoi seriozitet dhe afinitet, duke fituar edhe cmime te shumta. Po, cila eshte ne te vertete Arta Kallaba ne jete dhe cilat jane synimet e saja, por edhe preokupimet dhe veshtiresite, me te cilat po has ne fushen e saj-regjine?

Monday, 30 April 2012

Inva Mula lind vajze, e pagezon me emrin e nenes Nina

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula sot në orën 10.29 minuta solli në jetë vajzën e saj, në klinikën e njohur pariziane Rue Nicolo.

Bashkëshorti i sopranës, Hetem Ramadani, i cili kishte kohë që e priste me emocion këtë lindje mësohet se i ka qëndruar pranë Invës, në këtë moment të vecantë të jetës së tyre.

Në një atmosferë të lumtur miqtë e shumtë që e rrethonin mësuan emrin e vajzës, Nina Mula Ramadani, në kujtim të nënës së saj, Nina Mula. Ishte një lindje me fat të mbarë, siç u shpreh dhe doktoresha e kësaj klinike, ku ka lindur kohë më parë dhe vajza e çiftit Sarkozy.

Duke dalë nga salla, miqtë francezë e shqiptarë e shoqëruan kalimin e Invës me një këngë të improvizuar, “Elle est neé la petite Nina” (Lindi Nina e vogël)./BalkanWeb/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Inva Mula born girl, baptizes with the name of mother Nina

Arbëri i BB5, mik i kengetareve kosovare

Djaloshi, i cili po mundohet të krijojë një shou në “Big Brother Albania 5” dhe si duket po ia del mbanë, Arbëri, në Kosovë njihet si mik i shumë artistëve.

Në këtë foto që zbuluam shihet përkrah këngëtareve Flaka Krelani dhe Rina Abdyli, dhe njëkohësisht në plazh me Visarin, reperin e Skillzave.

Madje, artistët që e njohin Arbërin tregojnë edhe për karakterin e tij të fortë dhe zgjuarsinë e tij, por sidomos këngëtaret mikesha të Arbrit nuk harrojnë të bëjnë edhe tifo për djaloshin atraktiv nga Prishtina, pse jo që mund të jetë edhe fituesi i BB5./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The BB5 Arber, a friend of Kosovar singers

The boy, who is trying to create a show on "Big Brother 5" and apparently is succeeding, Arber, in Kosovo, known as the friend of many artists. In this picture we found can be seen singing alongside Flame Avdyli Krelani and Rina, and also on the beach with Visar, the rapper Skillz.

Even artists who know the show Arber for his strong character and his wisdom, but especially to Know singer girlfriend do not forget to cheer for the attractive young man from Pristina, why can not that be the winner of the Bb5./Maxim Gjokaj /Kosova Sot /

Pas “Dancing”-ut, Elvana Gjata imazh i “Tringut”

Këngëtarja, e cila këto ditë solli videon e këngës “Gjaku im”, Elvana Gjata, po vazhdon impenjimin e saj në spektaklin “Dancing With the Stars”.

Mësuam se ajo pas këtij spektakli do të jetë imazh i paketës “Tring Digitalb” dhe natyrisht kjo i është ofruar nga kompania që është e lidhur edhe me këtë shou, ku Elvana është duke marrë pjesë. Më parë imazh i kësaj paketë mediatike ka qenë këngëtarja tjetër, Orinda Huta./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After "Dancing", Elvana Gjata image of "Tringut"

The singer, who these days brought a video of the song "My Blood", Elvana Gjata , is continuing its commitment to spectacle "Dancing with the Stars". We learned it after this spectacle will be the image of the package "Tring Digitalb" and of course this is offered by the company that is also associated with this show, where Elvana is taking part. Earlier media image of this pack was another singer, Orinda Huta./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

“Facebook”-u kercenues i Noyzit!

Rigels Rajku, kështu quhet reperi që të gjithë e njohin me emrin e artit, Noizy, por që këto ditë ka qenë brenda pak orëve shumë i lakuar, për shkak të një zënkë që imagjinohet që ka pasur me dy pjesëtarë të labelit “Baba Stars”.

Por, kjo histori nuk dihet se sa të vërteta ka brenda dhe ‘Facebook’-u i reperit nga Shqipëria ishte mbushur me urrejtje dhe me foto që ofendonin anëtarët e kompanisë së njohur të repit në Kosovë. Ja se çfarë kishte shkruar Noizy në portalin e tij: “Rrugës për Zurich, Aeroport, ishalla po takohem prapë me dashamirët tanë.

Dhe, nëse jo, a mundet dikush me u thënë që në orën 8:30 sot jemi në Prishtinë, prapë vetë i dyti”./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
"Facebook" was threatening Noyzit!
 

Rigels Rajku, so called rapper who all know the name of art, Noizy, but these days it has been within a few hours too curved, due to a dispute to imagine that there were two members of labeli "Baba Stars" . But this story is not known how much truth there is in and 'Facebook'-ui benchmark from Albania was filled with hatred and with pictures that offend members of the rap known company in Kosovo.  

Zajmina Vasjari shtrihet me dy djem seksi

Nuk dihet nëse këto foto i ka realizuar në kohën që bëri klipin, apo këto ditë të nxehta me diell, por një gjë është e sigurt se bukuroshja këngëtare, Zajmina Vasjari vjen shumë seksi, e shtrirë më dy djem në rërë.

Fotot kanë ardhur para publikut që e pëlqen, ku këngëtarja nuk pozon me një, por me dy djem të cilët shfaqen po aq seksi sa ajo.Ky set tregon edhe një herë formën e shkëlqyer të këngëtares./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zajmina Vasjari lies with both boys sex

It is unknown if these photos has performed at the time that made the clip, or those hot sunny days, but one thing is sure that the beauty singer, Zajmina Vasjari comes more sex, two boys lying on the sand. Photos have been before the public like, where the singer poses with not one but two boys who appear just as sexy as ajo.Ky set once again shows the excellent shape of the singer./Albavipnews/

Drake dhe Rita Ora jane pare duke u puthur...

Drake ne lidhje me Rita Oren?

Reperi kanadez, Drake, besohet te jete ne lidhje me sensacionin shqiptar, tashme pop yllin Rita Ora.

Drake me heret gjate muajit ‘zbarkoi’ ne Britani per turneun e tij, teksa ne mbeshtetje te tij besohet te kete marre Rita Oren. Por, nuk ekziston ndonje miqesi natyrale, apo marredhenie profesionale, pasi mediat britanike besojne se Drake dhe Rita jane tashme ne lidhje.

The Sun shkruan se dyshja eshte pare duke u puthur prapa skenes se nje prej koncerteve ne Newcastle te henen.

“Rita dhe Drake kane qene miq te mire per nje kohe, por tani duket se ata kane dicka me serioze. Ata ishin mbi njeri-tjetrin ne prapaskenen e nje koncerti te henen dhe nuk tentonin ta fshehin puthjen”, ka theksuar burimi.

Argjentina Ramosaj ndahet nga i fejuari...

Argjentina Ramosaj ndahet nga i fejuari

Kengetarja Argjentina Ramosaj, e cila ka qene e fejuar me biznesmenin nga Kosova Valon Hoti, duket se i ka dhene fund marredhenies se saj. Lajmi nuk eshte konfirmuar nga vete kengetarja, e cila megjithate e ka dhene nje shenje per te gjithe miqte e saj ne Facebook, duke nderruar statusin nga ne nje marredhenie ne single dhe mbi te gjitha duke hequr nga Facebook-u fotografite e shumta qe ka pasur me Valonin. Argjentina dhe Valoni jane njohur prej shume kohesh dhe prej dy vitesh bashkejetonin, duke planifikuar edhe martesen ne nje te ardhme. Gjithmone neper intervista kengetarja ka folur per marredhenien e saj, duke e cilesuar ate si nje marredhenie shume te rendesishme dhe partnerin e saj Valonin si pjese te pandashme te jetes se saj. Thene shkurt, ata te dy ishin nga ato ciftet model, qe te gjithe mund t'i merrnin per shembull, prandaj kur na mberriti lajmi nga disa te njohur te ciftit u habitem. Nuk dihen ende cilat jane arsyet e kesaj ndarjeje, por mbase largesia - duke qene se Argjentina se fundmi kalon pjesen me te madhe te kohes ne Prishtine per shkak te angazhimeve ne muzike, ndersa Valoni ne Holande - ka qene nje nga shkaqet qe e ka cuar ciftin drejt fundit te marredhenies se tyre. /gazeta paloma/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online