All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 12 May 2012

Tuna ne pergaditje intensive per klipin e ri...

Tuna ne pergatitje te klipit te ri, mbyllet ne palester

Prej kohesh Tuna ka filluar te ushtroje intensivisht aktivitet fizik. Arsyeja kryesore qe e ka nxitur Tunen ti rikthehet plot vullnet palestres eshte klipi i ri te cilin kengetarja do ta publikoje se shpejti. Klipi per te cilen kengetarja eshte duke u pergatitur, do te kete plot skena ku kengetarja do te shfaqet duke kercyer. Per kete arsye Tuna ka mbledhur disa nga balerinet me te mire te Maqedonise dhe bashke me ta ka filluar intensivisht te mesoje levizjet e kercimit. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Tuna in the preparation of the new clip, closes herself in the gym

Tuna has long since begun to exert intense physical activity. The main reason that has prompted Tune willing  back to gym is a new clip which singer will publish soon. Clip to which the singer is being prepared, there will be full of scenes where the singer will appear dancing. For this reason Tuna has assembled some of the best dancers of Macedonia and with them has been intensively learning dance movements. / bluetooth / ]]

Rita Ora, Ambasadore Nderi e Kosoves...

Rita Ora, Ambasadore Nderi e Kosoves

Ministria e Puneve te Jashtme e Republikes se Kosoves pritet ta emeroje kengetaren Rita Ora si Ambasadore Nderi te Republikes se Kosoves neper bote.

Nje burim nga Ministria e Puneve te Jashtme e Kosoves ka thene per Express se kjo ministri eshte duke e pergatitur nje liste me emra te shqiptareve qe tashme njihen neper vende te botes, te cilen mandej do t’ia dorezoje presidentes Jahjaga.

“Ne mesin e shume personaliteteve te njohura gjendet edhe kosovarja, e cila jeton ne Britani, Rita Ora – e cila asnjehere nuk ka nguruar te permend dhe te promovoje prejardhjen e saj nga Kosova”, ka thene ky burim.

Kjo liste me emra pritet qe shume shpejt t’i dorezohet presidentes Atifete Jahjaga, cila edhe pritet qe t’i dekretoje keta VIP si ambasadore nderi te Kosoves. /vipat/

Aleksandri i Ciljetes arrestohet per trafikim droge...

Arrestohet Aleksandri, i dashuri i Ciljetes

Zacaj eshte ndaluar ne Itali per trafikim te lendeve narkotike

Arrestohet ne Itali i dashuri i kengetares Ciljeta Xhilaga, i akuzuar per trafikimin dhe shitjen e sasive te konsiderueshme te lendeve narkotike, kryesisht ne San Marino. Aleksander Zacaj, eshte arrestuar se bashku me 11 shqiptare te tjere, ne kuader te operacionit te koduar “Criminal Mindes”, i nisur ne fillim te muajit janar te ketij viti. Referuar dosjes se Prokurorise Italiane mesohet se Aleksander Zacaj eshte pergjegjes per dy episode ne dosjen me 30 te pandehur. Konkretisht ai akuzohet se bashku me disa shtetas te tjere shqiptare se ka shitur nje sasi prej 3450 gr kokaine dhe nje sasi te vogel hashashi. 25 urdher-arreste, 10 milione euro te sekuestruara dhe 45 kontrolle ne qytete te ndryshme te Italise.

Blero se shpejti me klipi te ri...

Blero se shpejti me klipin “Ajo apo ti”

I perkushtuar me shume se kurre per t’iu sjelle adhuruesve kenge dhe klipe nga me te ndryshmet, kengetari Blero Muharremi na ben te ditur se ka nisur punen per videoklipin e kenges “Ajo apo ti” te kompozuar dhe te orkestruar nga Chriss dhe Zapp, ndersa tekstin e ka bere Bubulina Krasniqi.

Sipas Bleros, kjo kenge do te jete nje paralajmerim per dy projekte tjera te cilat do te lansohen ne muajin e ardhshem.

“Kam nisur punen per disa kenge te reja, njera do te lansohet tani, ndersa dy te tjerat ne muajin qershor. Videoklipin e kenges ‘Ajo apo ti’ jemi duke e pergatitur me produksionin vendor “Asha” dhe do te jete nje klip i papare deri me tani i realizuar pertej kufijve te Evropes”, ka thene ai per “Zerin”.

Revista PANORAMA PLUS - 12 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 12 Maj 2012
 • Shperthen Franceska: Do bej seks sa here te dua me Ermalin! Banoret e "Big Brother" shprehin bezdi nga intimiteti i ciftit
 • Pirro Cako merre Sisin me vete ne koncerte, paguhet 1 mije euro nata.
 • Bertina pas 5 muajsh ndarje, deshiron t'i kthehet lidhjes me Erionin
 • Arjan Konomi: Nuk eshte detyre e shtypit te ruaj imazhin e Sonit, ne vetem ia renditem te fejuarit. Na kerkoi para me shume se c'merr ne koncertet me "shukariet" dhe ne menyre ilegale, pa fature tatimore. 
 • Soni Malaj: Hapa gjyq, sepse ne shkrim perdhosej jeta ime dhe e Mirkos
 • Ceshtja Genta, dy te dashurit ne perballje. Melson Kurti, i dashuri tjeter i Gentes: Nuk i trembem Rubensit, do i kerkoj fejese Gentes sapo te dale
 • Liami fle me Gerten, vellai: Ja si e ka pritur Evelin!Arieli: Mendoj se Liami do te jete shok me Ermalin kur te mbaroje lojen

Revista BLUETOOTH - 12 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 12 Maj 2012
 • "Dasma Tironse" percan artistet. Te perjashtuarit: Jemi te indinjuar, kemi nje jete qe kendojme per Tironen!
 • Aleksandri i Ciljetes arrestohet per trafik droge. Zacaj eshte ndaluar ne Itali per trafikim te lendeve narkotike.
 • Graciano: Fotot nudo e ndihmuan Genten! Rrefimi i banorit: Si do te shkoje lidhja me Lorenen
 • Neda e BB4 e rrezikon diplomimin, s'ka paguar leket e shkolles
 • Rozana Radi: Jeta ime e re mes Tiranes dhe Prishtines. Te dija se ku doja te jetoja, tani do te isha martuar me Kreshen.
 • Eneda Xhelili shtatzene, pret vajze
 • Franceska dhe Genta puthen ne buze
 • Sequi zv/ministrit: Garen duhet ta fitoj une...
 • Vrapi i Majlinda Bregut
 • Mamaja e Gertes: Jetojme me biznesin e tim shoqi. S'jemi te pasur, por veshim rroba pasanikesh.
 • Ervini: Joni s'ka pse behet xheloz, me Ermelen thjeshte miq

Genta: Fale Kosoves ti Arber je ketu

Ndërsa Liami, Tani e Gerta janë duke qeshur dhe duke u argëtuar me njëri-tjetrin në dush, disa nga banorët e tjerë ndodhen në kuzhinë, duke biseduar me njëri-tjetrin.

Ndërsa atje ndodhet edhe Ermali dhe Erioni, një zënkë me batuta ironike fillon mes Gentës e Arbrit. “Je mërzitur që nuk je në grupin tonë?”,e pyet me ironi Arbri, ndërsa Genta e pyet: “Pse kush është grupi yt?”. Ajo thotë se është gati ta pështyjë në fytyrë, në mënyrë që atij t’i dalë fytyra e tij e vërtetë.

Genta mendon se Arbri nuk është njeri i qëndrueshëm. “Uro Kosovën për qëndrimin tënd në shtëpi!”, i thotë Genta, ndërsa Arbri thotë se ajo nuk e meriton diskutimin me të dhe largohet. “Unë kam për të ndenjur më gjatë se ti”, shprehet Genta.

Friday, 11 May 2012

Kastro Zizo behet baba per here te dyte

Eshte bere baba per here te dyte Kastro Zizo. Minuta më përpara Kastro Zizo ka shkruar në rrjetin social “facebook” se: Sot këtë ditë të bukur 11 maji natyra zoti Erleta më dhuruan vajzën më të bukur në botë. Nia Bega. Mireserdhe në jetë bukuroshja ime!

Ndryshe, Erleta Hoti, prezantuese në televizionin publik të Kosovës ka bërë të ditur kohë më parë lidhjen e saj me këngëtarin Kastro Zizo.Jete te lumtur i urojme Nias dhe mire se erdhe ne kete jete/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Zizo Castro becomes father for second time

Has become a father for the second time Castro Zizo. Zizo minutes before Castro wrote in the social network "facebook" that: Today this beautiful day May 11 Mr Erleta nature bestowed on the most beautiful girl in the world. Nia Bega. Welcome to life my beauty!Otherwise, Erleta Hoti, presentation on public television of Kosovo has announced recently its association with the singer Castro's wish happy Zizo.Jete Nias and Welcome to this life / Albavipnews /

Fitimet e artisteve shqiptare ne kanalin “Youtube”

Një matës shumë i mirë për të parë se si po dëgjohet një këngë dhe sa është e klikuar ajo, tashmë është kanali “Youtube” i kthyer edhe në një fitim pak a shumë për artistët shqiptarë.

 Por, a fitojnë me të vërtetë ndonjë monedhë artistët shqiptarë nga klikimet dhe kush dhe si i hedhin ato videot që shpesh herë marrin miliona klikime? Për këtë kontaktuam me disa prej artistëve më të klikuar dhe me drejtorin e një kompanie të njohur që merret me administrimin e klipeve të artistëve shqiptarë.

Aldor Nini, drejtori i kompanisë "Acromax GmbH"
“Nëpërmjet një bashkëpunimi të mundshëm me ne, artistëve u ofrohet një mundësi e madhe për t’i mbrojtur të drejtat në çdo rrjet digjital, nga çdo shfrytëzim i mundshëm dhe i paligjshëm, gjithashtu artistëve u ofrohet mundësia për të krijuar të ardhura monetare në mbi 80 platforma të ndryshme, nga të cilat njëra është “YouTube”.

Soni Malaj
“Kompania ‘Acromax GmbH’ merret me menaxhimin e videove të mia, mbrojtjen dhe monitorimin e tyre. Për sa i përket “uploadimit” në veçanti, është një proces që mund ta bëjnë të dyja palët. Për sa u përket fitimeve për klikimet, sigurisht që sa më shumë klikime të ketë, aq më shumë rriten edhe fitimet, sidomos kur klikimet janë nga Evropa, fitimet janë më të mëdha, mbasi kompanitë që vendosin reklamat mbi videot e mia janë kompani vërtet prestigjioze dhe paguajnë shifra të konsiderueshme.

Stela Skenderaj, stilistja shqiptare qe realizoi endrren e suksesit ne Turqi...

Stela Skenderaj, shqiptarja, stiliste mode ne Turqi

Para 14 vitesh dola nga vendlindja per ne Turqi dhe realizova endrren time te suksesit.

Stilistja shqiptare e modes se tekstilit me origjine nga Fieri i Shqiperise, derdhi gjith kapacitetin e saje profesionist dhe artistik, duke rrembyer shijet e konsumatorve te industrise se tekstilit ne shtetin e Turqise.

Para 14 vitesh, ajo u nis me shprese se do te rilindeshte, dhe pasi kreu shkollimin superiore per dizajnim dhe stilizem te modes, ajo e gjeti veten dhe u shendrrua ne nje embleme kombetare te suksesit gjithmbarem ne drejtimin e stilizmit ne industrine e tekstilit ne nje shtet qe ka fuqine e kesaj dege ne rajon dhe me gjere.

"Reuters", raport special per kengetaren Rona Nishliu

Rona Nishliu
photo: fadil berisha
“Reuters”, raport special per kengetaren Rona Nishliu

E lindur ne Mitrovice Kosove, kengetarja shqiptare Rona Nishliu do te perfaqesoje Shqiperine ne “Eurovizionin” e ketij viti qe do te mbahet ne Baku. Rona eshte nje kengetare e njohur, pasi u rendit e pesta ne nje konkurs per talentet e reja ne Shqiperi. Me keto fjale nis reportazhi i agjencise se lajmeve “Reuters” per sa i perket perfaqesimit te Shqiperise ne “Eurovizion 2012″, nga kengetarja nga Kosova, Rona Nishliu. Ajo ka lene pershtypje shume te mira tek publiku dhe juria me ane te vokalit dhe perfomances se saj. Kur Rona ishte vetem 13 vjec, familja e saj u zhvendos nga veriu i Mitrovices per shkak te tensioneve etnike mes komunitetit shqiptar dhe serbeve lokale. Qe atehere ajo ka jetuar ne kryeqytetin e Shqiperise, Tirane, dhe ne Prishtine duke pasur keshtu te dy nenshtetesite.

Eris Nezha, Balerini i pare i Teatrit "Scala" te Milanos...

Eris Nezha: “Balerin i pare i Teatrit Scala, por per provimin e pare mora borxh kepucet”

Ore e ore te tera pune e kane shperblyer. Eris Nezha eshte sot balerin i pare i teatrit te famshem “Scala” te Milanos. La Tiranen gjate trazirave te vitit 1997 dhe u vendos ne Milano per te realizuar endrren e tij te madhe, te kercente ne nje nga teatrot me te rendesishme te botes. Erisi ia doli mbane. Me 3 maj debutoi me Roberto Bolle dhe SvetlanaZakharova, dy étoile te Skales, ne Marguerite & Armand – Koncert DSCH (dy balete, njeri klasik e tjetri modern qe permbledhin frymen e sezonit). Erisi do te kete rolin e protagonistit ne Koncertin DSCH bashke me Zakharoven. Njezet minuta spektakel i mirefillte. Eris Nezha, shtatlarte, me fizik te bukur, ka nisur shkollen e baletit ne Shqiperi. Ka kaluar me sukses seleksionimin per ne trupen e Teatrit te Operes dhe te Baletit ne Tirane. Por ne vitin 1997 la Tiranen per te ardhur ne Milano; ikte nga bresherite e plumbave qe ndiheshin asokohe edhe ne kryeqytetin shqiptar.

Valbona Mema kujton bashkeshortin dhe falenderon publikun...

Valbona Mema, kujton bashkeshortin dhe falenderon publikun

Kengetarja sjell ndermend momentin kur u be nene ne ditelindjen e se bijes

Kur solli ne jete vajzen e saj ishte ne nje koncert ne Prishtine, 2 majin e shume viteve me pare. Ne krah kishte edhe bashkeshortin e saj te ndjere, i cili tani nuk eshte me prane tyre. Megjithate, Valbona Mema e kujton kete moment si nder me te lumturit e jetes se saj dhe e ndan me miqte dhe fansat. “Po shkruaj nje histori te vogel, shkeputur nga nje moment i jetes time. Para shume vitesh nisem per ne Prishtine, ne nje koncert, ku ishim nje grup shume i madh nga Tirana: Fitnete Rexha, Aurela Gace, Ema Qazimi e shume aktore dhe valltare. Nisemi, por une po prisja te sillja ne jete vajzen time. Rruges kaluam shume bukur dhe kur mberrijme i them Netit (Fitnetes), qe nuk ndihesha mire, e me thote, bej grimin dhe behu e bukur dhe me bej edhe mua grimin. Fillova, por prape nuk ndihesha mire. Dalim ne koncert ne darke dhe kur me erdhi radha mua, dola. Por brenda meje ndieja nje frike se dicka nuk shkonte.

Eduart Dema: Si u bera rastesisht kengetar i kenges popullore...

Eduart Dema: Jam i fejuar, kenga ma forcon dashurine

Dhe pse ka pak vite ne skene ai eshte bere nje nder kengetaret me te kerkuar nga shoqatat shqiptare ne Greqi, por dhe nga drejtuesit e aktiviteteve artistike ne Jug te Shqiperise. Zbulimi i tij si kengetar erdhi i rastesishem nga shoket kur shkonin ne buzuket e Athines dhe ai kendonte apo shoqeronte kengetaret greke. Ishin ata qe i thane se do te behesh kengetar. Dhe ai e mirepriti kete deshire te shokeve dhe dhunti te tij duke ju dhene teresisht kenges. Kendoi ne disa buzuke grek, ku kerkohej kualitet dhe tashme po shfaqet para publikut shqiptar me 5 klipe dhe nente kenge ne nje album shume interesant “Lum ai qe s’prishi fjale”.

Kohet e fundit disa aktivitete ne Greqi si jeni mirepritur?
Si mos me mire. Ne Greqi kam shume fansa, por dhe lidhje me te gjitha shoqatat. Ndihem si mes miqsh te vjeter.

Gili: Mos u zhvishni ne videoklipe...

Gili: Ata qe zhvishen ne videoklipe, do t'i shohim kur te jene me femije

Nje nga kengetaret me te mira qe ka skena e muzikes shqiptare, Gili, ka qene e ftuar ne studion e emisionit "Pasdite ne Klan" te Rudina Magjistarit. Nje bashkebisedim i ngrohte u zhvillua ne studio ku kengetarja kendoi edhe suksesin e saj te shume viteve me pare "Xixellonja". Duke qene se ajo prej nje periudhe u ka munguar ekraneve shqiptare, Gili foli per suksesin e saj me te fundit qe eshte kenga "Haku i Nanes" dhe per jeten e karrieres e saj, ne pergjithesi. Me poshte mund te lexoni intervisten e Gilit te plote.

Si po pritet klipi juaj me i fundit?

"Elita 5" paralajmeron nje album te bujshem

“Elita 5” paralajmeron nje album te bujshem

Ka muaj qe rok grupi “Elita 5” kane nisur punen intensive ne albumin e ri, i cili do te kete kenge mjafte te zgjedhura dhe te pergatita ne menyre profesionale.

Mirepo para albumit ‘Elita 5’ kane vendosur qe tani ne kete sezon te lansojne ne treg nje singel te ri te shoqeruar bashke me videoklip. Sipas Arif Zyberit videoklipi i singlit te ri do te realizohet ne Shkup me produksionin “Fabrika”.

Prezantuesja shqiptare e veshur me bukur quhet Arbana Osmani


Arbana Osmani, prezantuesja e njohur e ekranit të madh të Top Channel është shpallur si prezantuesja e veshur më bukur në këtë sezon televiziv, në një sondazh dyditor të realizuar nga revista "Anabel", në faqen e saj në Facebook.

Pas saj është renditur bukuroshja Amarda Toska dhe njëra prej motrave Vjollca, të njohura të televizionit tonë, Marina.Partnerja e Alban Dudushit në "E Diell" Xhemi Shehu ka zënë vendin e katërt, e ndjekur nga prezantuesja tjetër e njohur, Alketa Vejsiu.

Ja cilat janë rezultatet e sondazhit:

Arbana Osmani 1,151 vota
Amarda Toska 551 Vota
Marina Vjollca 504 vota

Xhemi Shehu 489 vota
Alketa Vejsiu 305 vota
Ulpiana Lama 261 vota

Gjergj dhe Dorina Leka, Tingujt qe na lidhin...

Gjergj Leka: Une dhe ime bije

Nje marredhenie aspak e zakonte babe e bije. Veshtiresite e fillimviteve ’90-te, ndarja nga e bija kur ishte ende e vogel, ribashkimi dhe koha e bashkepunimit. Rrefim per nje histori te vecante familjare nga Gjergj dhe Dorina Leka.

Vetem dy porosi i ka dhene Gjergj Leka te bijes kur shkeli pragun e adoleshences: te mos provonte kurre motorin dhe cigaren. Pjesen tjeter te rolit prej babai ne jeten e saj zgjodhi ta bente ne heshtje, pak i fshehur ne hije, duke i dhene nje liri te kontrolluar sipas menyres se tij. Dorina ia ndoqi te dyja keto porosi. Edhe tani qe i ka mbushur te 26 vjetet, kur ka bere shume zgjedhje te rendesishme ne jete, eshte e pavarur dhe ndan jeten me dike, nuk ka kuriozitet as per njeren dhe as per tjetren. Madje e shpreh hapur se eshte kunder cmendurive qe mund te rrezikojne jeten dhe sidomos atyre qe tymosin ose jane te dhene e te varur pas narkotikeve. E thote kete shume shpesh edhe kur perballe saj qendron Gjergji, i cili e adhuron fshehurazi me sy, duke shuar njeren pas tjetres cigaret e paketes qe mban mbi tavoline. Por ndersa i ati ia ka lejuar vetes kete nderhyrje, Dorina nuk provon t’i ngrihet kunder, sic zakonisht bejne femijet perballe prinderve ne raste te ngjashme, per t’i thene se edhe per te eshte koha te heqe dore nga keto vese qe dikur ai i perbetohej te mos i provonte kurre. Gjergj dhe Dorina Leka funksionojne keshtu.

Dancing With The Stars Albania 3: Seldi eliminohet!

Largohet Seldi nga “Dancing...”

Qendrimi ne gare i bukuroshes Aferdita Dreshaj, solli largimin e kengetarit Seldi Qalliu nga puntata e mbremjes se te enjtes ne “Dancing with the Stars Albania”. Ndryshe nga heret e tjera, kete mbremje nuk ishte Ilir Shaqiri ai qe tha fjalen e fundit, pasi si Alfred Kacinari dhe Iva Tico perkrahen qe ne fillim Aferditen dhe valsin e saj. Spektakli i radhes se ketij prodhimi te suksesshem te “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, ishte nje mbremje e vecante edhe per muziken e perzgjedhur. Personazhet vip, performuan ne plot 8 disiplina te ndryshme dhe te gjitha koreografite u interpretuan me muzike te lehte shqiptare, kryesisht kenge hite para dhe pas viteve ’90. E si per te perligjur mbremjen e muzikes shqiptare, nje panel me artiste te njohur si Agim Krajka, Irma Libohova, Jonida Maliqi, Sidrit Bejleri dhe Altin Goci ishin ftuar per te komentuar here pas here performancat e yjeve. Mbremja e surprizave u mbyll me nje prej kengeve me te dashura te Irma Libohoves, e cila u shoqeruar nga kompozitori i njohur Agim Krajka. /vizioni plus/

Afrim Muciqi: Videoklipet ne Kosove kushtojne me lire...

Afrimi realizon videoklipin me 2.500 euro

Afrim Muciqi eshte konsideruar si njeri nga kengetaret me me pak klipe. Arsyeja perse nuk ka qene i dhene pas klipeve ka qene mungesa e produksioneve vendore dhe cmimet e larta qe kane mbreteruar ne rajon per te realizuar nje videospot.

Tani ai sapo ka lansuar videoklipin e kenges “Per jete”, te pergatitur nga produksioni “Emf Creative” me nje cmim mjafte te volitshem sic thote edhe vet ai.

Thursday, 10 May 2012

Sinan Hoxha, mes femrave police

Këngëtari Sinan Hoxha do të vijë këto ditë me një video të re, ku do ta shohim mes dhjetëra vajzave që duket sikur janë police të veshura me të zeza.

Pak a shumë kjo do të jetë një nga pamjet e videos, ku ne siguruam këtë foto, dhe mësuam se klipi është xhiruar nga produksioni “Max Productions” në Tiranë.

Rryma pop-folk dhe ritmi që e karakterizon të kënduarën e këngëtarit të njohur, do të vijë edhe në këtë këngë të re, por këtë herë vetëm, pa Seldin./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Sinan Hoxha, police between women

Sinan Hoxha singer these days come with a new video, where you will see dozens of girls between the police seem to be coated in black. Much of this will be one of the video footage, where we obtain this picture, and learned that clip was filmed by production "Max Productions" in Tirana. Stream pop-folk and rhythm that characterizes the kënduarën known singer, will also come in this new song, but this time only, without Seldin. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Genta dhe Françeska, shou me puthje ne “BB5”


Protagonistët që kanë mbetur në “Big Brother Albania 5” vazhdojnë t’i numërojnë tani edhe pak javë dhe ditë që u kanë mbetur nga ky spektakël. Por, lojërat e tyre, debatet dhe zënkat, por edhe shou i tyre vazhdon të jetë ende më i thellë.

Besoni apo jo, siç e shihni edhe në foto, Françeska ka puthur në buzë Gentën, dhe kjo për të xhelozuar pak gjininë mashkullore. Për këtë puthje në buzë që i bie të jetë parë me epitetin për të dyja vajzat ‘lezbike’, ka pasur shumë komente nga më të këqijat.

 Por, nuk duhet të harrojmë diçka që “BB5” është thjesht një lojë dhe një shou që shikohet dhe reflektohet nga të gjithë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta and Francis, show the kiss in "Bb5"

Remaining protagonists in "Big Brother 5" continue to count even now a few weeks and days that are left by this spectacle. But their games, debates and disputes, but also show them continues to be deeper. Believe it or not, as you see in the photo, the kiss on the lips Francis Gentën, and this for xhelozuar less masculine.

For the kiss on the lips who gets to be first with the epithet for both girls 'lesbian', there were many comments from the worst. But we must not forget something that "Bb5" is just a game and a show that is seen and reflected by all./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Çfare pelqejne motrat Vjollca?

Sot do të flasim për dy motrat prezantuese në Top Channel, që mund të jetë një mësim për të gjitha vajzat e bukura se si mund të bëhen edhe të zgjuara dhe të dashura për t’u ndjekur në një ekran, falë ambicies së tyre.

Janë Marina dhe Luana Vjollca, vajzat që tashmë janë duke udhëhequr “Top Fest 9”, ndërsa tregojnë se pëlqejnë të arrijnë një objektiv që duan, e jo vetëm të bazohen nga bukuria e tyre që zoti u ka dhuruar.

Bukurosheve të Top Medies do t’u pëlqente gjithmonë ta ruanin privatësinë e tyre, dhe nuk u pëlqen që dikush flet për jetën e tyre private, e urrejnë këtë.

Vajzat një ditë mund të jenë jo vetëm motrat prezantuese, por edhe “motrat avokate”, pasi të dyja studiojnë drejtësinë, dhe duken si binjakë, por kanë diferencë moshe vetëm 11 muaj nga njëra-tjetra./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
What do sisters Vjollca like?

Gili dhe kenga e saj e preferuar

Nje nga kengetaret me te mira qe ka skena e muzikes shqiptare, Gili, ka qene e ftuar ne studion e emisionit “Pasdite ne Klan” te Rudina Magjistarit. Nje bashkebisedim i ngrohte u zhvillua ne studio ku kengetarja kendoi edhe suksesin e saj te shume viteve me pare “Xixellonja”.

Duke qene se ajo prej nje periudhe u ka munguar ekraneve shqiptare, Gili foli per suksesin e saj me te fundit qe eshte kenga “Haku i Nanes” dhe per jeten e karrieres e saj, ne pergjithesi.

Ndërsa e pyetur për këngën e saj të preferuar Gili ka thënëse se është kenga “Prishtina”, pasi e kendova pas luftes dhe u bera nene per here te dyte. Dhe e kendova me nje nostalgji, sepse sapo isha kthyer ne Prishtinen e lire./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gili and her favorite song

One of the best singers that has scenes of Albanian music, Gili, has been invited to the studio of the show "Afternoon in the Klan" in Rudina Wizard. A heated conversation took place in the studio where the singer sang her success many years ago "Xixellonja".

Wednesday, 9 May 2012

Adrian Gaxha nje kenge duet me nje femije

“Kjo do të jetë kënga ime më e mirë e realizuar dhe e kënduar ndonjëherë”, kështu ka thënë këngëtari nga Shkupi Adrian Gaxha.

Këngëtari pasi ka parë një djalë të vogël duke kënduar nëpër youtube ka rënë në kontakt me babanë e tij dhe e ka thirrur në studion e tij, ku së bashku me djalin që quhet Florian janë gati për një këngë të bukur dhe ritmike.

Ndoshta kjo ide është parë edhe kohë më parë kur këngëtarja Aurela Gaçe këndonte këngën “Origjinale” me Marselin, pasi edhe kënga e Gaxhës do të jetë pothuajse në këtë formë, ndërsa nuk do të mungojë së shpejti edhe videoja e kësaj kënge./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Adrian Gaxha a duet song with a child

Leonida, kengetarja e preferuar e shqiptareve ne evrope

Eshtë jo vetëm e bukur, por ka një zë të fortë dhe të mirë për tu dëgjuar gjithmonë. Po flasim për këngëtaren, e cila bëri revolucion në muzikë viteve të fundit,

Përpos transformimeve pozitive që ka bërë gradualisht në muzikë, repertoari artistik është pasuruar me shumë hite të cilat kanë gjetur mbështetjen e plotë të publikut. Leonida, e cila përkundër konkurrencës që ekziston në tregun muzikor, vazhdon të mbetet e veçantë, me këngët e saja, të cilat i sjell kohë pas kohe në realizimet solo.

Por edhe e angazhuar shumë më koncertë nëpër shtetë të evropës, madje shqiptarët e kanë si këngëtaren e tyre të preferuar nëpër shumë organizime, ku kërkojnë gjithmonë zërin e saj. Së shpejti artistja do të sjellë edhe klipe të reja të cilat do të jenë edhe hite të verës që po vjen./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonida, favorite singer of Albanians in Europe

It is not only beautiful but has a strong voice and always good to hear. Talking about the singer, which made music revolution in recent years, Leonida Marjakaj. Besides the positive transformation that has gradually become the music, artistic repertoire is enriched with many hits that have found full public support.

Rita Ora i paralizoi te gjitha

Të gjithë artisët shqiptarë që jetojnë kudo në botë u munduan që të hynin në tregun e huaj, duke krijuar apo tentuar të bënin një këngë apo më tepër në gjuhën angleze.

Madje disa prej tyre morën rrugën edhe për t’u zhvendosur në Amerikë për të qenë më afër Hollivudit, por deri tani asgjë vetëm fjalë.

E vetmja që po shkëlqen me fakte është Rita Ora, e cila vazhdon të kryesojë sërish me këngët e saj të reja duke qenë në vendet e para në klasifikime botërore sidomos në 4Music.com.

E provuan edhe Kristina Elezaj, por asgjë, edhe Bleona Qereti është duke tentuar, por asgjë në dritë, apo edhe Genta Ismajli ka tentuar të këndojë në gjuhën angleze, por si duket Rita Ora i paralizoi të gjitha. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora paralyzed all

All Albanian artists living anywhere in the world tried to enter the foreign market, creating or attempting to do a song or more in English. Some of them even took the road to move to America to be closer to Hollywood, but until now nothing but a word.

Jeta Faqolli: Adoleshenca ime...

Jeta Faqolli: Babi me hoqi nga shkolla vitin e fundit, ishte ’97-ta

Kengetarja Jeta Faqolli, do te vije sot ne nje interviste duke ndare me ne, ate qe shumekush e quan periudhen me te bukur...Ne fakt ky konstatim mund te vleje per shume te tjere, por jo ekzaktesisht per Jeten. Asaj i eshte dashur ta lere ne gjysme gjimnazin, si pasoje e luftes qe plasi ne ’97-en, per ta vazhduar ate shume me vone...

Jeta, ne cilen periudhe e ke kryer gjimnazin?
Duhet te kene qene vitet 1994-‘98. Gjimnazin e kam bere ne Tirane.

Si e kujton kete periudhe?
Mund te them qe e kam kaluar mire. Ka qene nje periudhe e mbushur me momente te gezueshme me shoqerine.

Ke qene tip i hedhur?
Jo, fare. Kam qene shume e ndrojtur. Kam ndryshuar ne varesi te viteve. Nese ne periudhen e tetevjecares isha me e hedhur, ne gjimnaz ndryshova dhe u bera vajze e terhequr. Isha vajza tipike e turpshme. Tani kam ndryshuar prape (qesh).

Rita Ora tregon format e saj

Hiti i saj i fundit, "R.I.P" është ngjitur shumë shpejt në majën e këngëve më të pëlqyera në Britani, duke rikonfirmuar këngëtaren 21-vjecare të lindur në Prishtinë, Rita Ora, pas hitit të saj të parë, një bashkëpunim me DJ Fresh, "Hot Right Now".

Ngjitja e shkallëve të karrierës, domosdo i rrit edhe famën. Këngëtarja me origjinë shqiptare, gjithnjë e më shumë është në qendër të vëmendjes së fotografëve britanikë që kërkojnë të mbushin faqet e tabloidëve të tyre.

Diku në lindje të qytetit të Londrës, këngtarja 21-vjecare, organizoi ceremoninë e hedhjes në treg të albumit të saj single. Rita u paraqit e veshur me një fustan me ngjyrë të zezë dhe të ngushtë, që i nxirrte në pah format e trupit.

Dhe fotografët nuk humbën rastin, duke "dokumentuar" linjat e 21-vjecares. Nga ana e saj, vetë Rita është shprehur e kënaqur me suksesin e këngës së fundit dhe tha se ndjehej mirë në qendër të vëmendjes./Top-Channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita shows off her body lines

Vesa Luma: Nje kenge hot vjen ne vere...

Vesa Luma: Nje kenge e nxehte vjen ne vere, pse titullin s’jua them

Kengetarja e mirenjohur Vesa Luma flet me lexuesit e “Koha Tjeter”: Sapo kam perfunduar kengen time me te fundit, nje kenge ritmike dhe shume verore. Nje performance vjen te dielen, nje koncert me repertorin e saj afron ne Vlore.

Sezonin veror vjen me prurje te shumta te kengetareve, duke qene se muzika eshte ajo qe na shoqeron gjate gjithe kesaj stine te nxehte. Nje nga kengetaret qe po pergatitet per kete sezon eshte e mirenjohura Vesa Luma. Teksa puna e saj si mentore ne spektaklin “X-Factor” duket se eshte lehtesuar paksa, duke qene se Vesa ka ende ne konkurrim edhe nje kengetare te kategorise se saj, ajo ka perfituar per te marre disa rreze dielli.

Redon Makashi: Pse e urrej tallavane!...

Redon Makashi: Pse e urrej tallavane

Redon Makashi pohon se ndonese kishte gati prej kohesh kenge dhe klipe te reja, iu desh te priste gjate qe t’i lanconte, duke pasur frike se ato do te digjeshin per shkak te bumit te tallavave qe kishin pushtuar tregun muzikor, lokalet ku kendohet live dhe televizionet muzikore. Kurse per here te pare ne nje interviste, ne rrefimin per NOA.al pranon se ne kompeticionet artistike ai dhe grupi i tyre me Aleksander Gjoken dhe Elton Deden jane ndeshur me berryla edhe nga vete miqte e tyre.

Gerta & Matko festojne ditelindjen e pare te Lunes...

Gerta dhe Matko, nje vit me Lunen

Kjo eshte ditelindja e pare e Lunes, vajzes se Gertes dhe Matkos, vajze e cila ka ndryshuar thelbesisht jetet e tyre. Tanime cdo gje vertitet rreth te vogles, koha, mendimet. Eshte dashuria me e madhe ne jete, thote cifti ndersa mes femijesh te vegjel te miqve kane vendosur te festojne ditelindjen e pare te bukurise se vogel. Edhe Bluetooth i uron jete te gjate e shendet Lunes. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gerta and Matko, a year with Luna

This is the first birthday of Luna, and Matkos Gertës daughter, a girl, which has fundamentally changed their lives. Now everything revolves around the small, time, thoughts. It is the greatest love in life, says the couple while among young children of friends decided to celebrate the first birthday of little beauty. Bluetooth also wishes long life of health to Luna. / bluetooth / ]]

Big D: Mezi pres te martohem me Linda Halimin

Big D: Mezi pres te martohem me Linda Halimin

Mund te hyje ne historine e show biz-it si nje nga deklaratat me te bukura te dashurise te bera publike. Eshte mesazhi qe i fejuari i kengetares Linda Halimi i ka shkruar te dashures se tij. Ja sesi deklaron publikisht ai. “Dedikuar gruas time: Te dashuroj dhe mezi pres te martohem me ty. Faleminderit qe me pranove te jem pjese e jetes tende. Ti me ke ndryshuar boten, ti me bere te shnderrohem ne nje burre me te mire. Njerezit mendojne se une mund te te braktis, por ti e di qe une nuk te le te shkosh. Une do te te dua dhe do te trajtoj si mbretereshe deri ne diten qe do te kem jete. Do te behem mashkulli qe cdo femer enderron te kete. Te dua vajza ime”. Kjo pusulle mbyllet me frazen klasike. “Nga mbreti yt Big D”. /bluetooth/

Bertina Mehmeti koha per palester, behet gati per stinen e veres...

Bertina merr seriozisht palestren, behet gati per stinen e veres

Te qenit serish single padyshim qe e ka bere Bertinen te ktheje syte nga vetja dhe te tregoje me shume kujdes per pamjen e jashtme. Ne keto foto shohim nje Bertina sic nuk e kemi pare kurre me pare. Me shtanga neper duar, ajo eshte duke u stervitur ne palester dhe duket se e ka marre seriozisht. Tani qe jemi ne prag te stines se veres, dihet qe te gjitha femrat e dyfishojne aktivitetin e tyre fizik, me shpresen per t'u dukur sa me mire ne plazh me kostumin e banjes. Dhe Bertina, me sa po shohim, nese stervitet perdite ne kete menyre, eshte e sigurt qe proven e kostumit e ka te fituar! Dhe bashke me te, pse jo edhe zemren e ndonje djali. /gazeta paloma/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Soni dhe Mirko shetisin se bashku me te voglen Anna

Soni dhe Mirko, xhiro me Annen

Portretin e vajzes kane vendosur te mos e zbulojne deri ne momentin qe ajo do te rritet, por mundesine per te pasur kete foto te te treve nuk na e kane mohuar, ndonese vajza eshte ne karroce. Kengetarja Soni Malaj dhe Mirko, balerini italian qe beri per vete yllin e skenes shqiptare duken mese te lumtur ne kete foto, teksa shetisin me te voglen e tyre, Annen, e cila sic thone u ka sjelle shume te mira ne jete. Mirko sic duket edhe ne foto ka ndryshuar look tashme, floket e tij te gjate jane zevendesuar me nje tjeter frizure. Ndersa Soni, pasi ka arritur format perfekte, vazhdon suksesshem turet e saj te koncerteve neper Europe, ku sic kemi pare eshte pritur me shume entuziazem. /bluetooth/

Olsi tregon muskujt...

Olsi Mingomataj tregon muskujt

Ka postuar ne facebook-un e tij nje sherbim te plote fotografik. Fotot e Olsi Mingomataj tregojne nje ane te tij te cilen kishim kohe qe e kishim harruar; deshiren per te treguar muskujt ne palester. Mesa duket Olsi pasi ka hedhur pas kraheve historine me Olta Gixharin, ka shfaqur deshiren per te jetuar ne maksimum jeten e tij. E nisi duke bere nje udhetim ne Tajlande ku mesa duket historite me pulle te kuqe me tajlandezet i kane hequr teresisht shijen e hidhur qe i la historia me Gixharin. Tani ekzibicionizmi me te cilen shfaqet ne keto foto tregojne qarte qe kujtimi i Oltes eshte teper i larget dhe Olsi eshte gati per nje histori te re dashurie…dhe per kete sigurisht qe nevojiten edhe muskujt. /bluetooth/

A eshte ky i dashuri i Franceskes jashte shtepise?

Zbulohet i dashuri i Franceskes jashte shtepise?!

Nuk e dime ne behet fjale per te dashurin, per ndonje shok apo ndonje te aferm te banores se “BB”, ama “Facebook”-u kete jave ka ziere nga komentet, per ate qe shume e kane quajtur te dashurin e Franceskes. Sic shume portale kane shkruar, mashkulli ne foto, eshte ai qe Franceska ka lene jashte shtepise, ndoshta edhe ai i ‘burgosuri’ per te cilin ajo vete ka folur, vecse nuk i dihet ne historia e tyre do te vazhdoje pas daljes sepse tashme banorja bukuroshe e ka shprehur hapur dashurine e saj per Ermalin… /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Detected Françeska's boyfriend outdoors?

Do not know it comes to love, to a friend or a relative of the resident's "BB" ama "Facebook" was this week has boiled from the comments, for what many have called Françeskës boyfriend. As many portals have written, the man in the picture, is that Francis has left outdoors, maybe even that of 'prisoner' for which she has spoken, but it is unknown in their history will continue after retirement because residents already peach has openly expressed her love for Ermal ... / bluetooth / ]]

Simone i afrohet Adelina Tahirit...

Simone afrohet me Adelina Tahirin

E mbani mend qe ju kemi shkruar dy jave me pare ne lidhje me nje pelqim qe kishte midis balerinit te "Dancing with The Stars", Simone, dhe kengetares Adelina Tahiri? Mesa duket, midis tyre gjerat kane perparuar. Kemi mesuar qe kengetarja dhe Simone kalojne mjaft kohe ne shoqerine e njeri-tjetrit, edhe pse jo vetem, por bashke me miq te tjere. Megjithate, sic shihet edhe ne kete foto, afrimi mes tyre eshte i madh. Teksa Aferdita Dreshaj po shkrep aparatin, Simone nuk humb rastin per t'ju afruar me shume Adelines dhe per t'i dhene asaj nje puthje ne faqe. Nga ana tjeter, Adelina nuk duket te jete bezdisur aspak, perkundrazi duket se e ka shijuar kete afrim. Megjithate, asnjeri prej te dyve nuk pranon te thote dicka me shume ne lidhje me kete histori, por theksojne qe jane vetem miq. Te shohim... /gazeta paloma/

Linda Halimi martohet ne qershor ne Xhamajka...

Linda Halimi, dasmen ne qershor ne Xhamajka

Kohet e fundit, kengetarja Linda Halimi ka qene nje nder personazhet me te perfolur te shtypit roze. Cdo jave ajo ze faqet e gazetave me nga nje histori te ndryshme, fillimisht per lidhjen me menaxherin e saj me ngjyre, me pas per faktin qe u vuri nje cmim prej 200 dollaresh intervistave te veta dhe se fundmi per debatin publik qe pati me Anila Kalleshin, estetisten se ciles i besoi trupin dhe renien nga pesha per me shume se 20 kg. Megjithate, ne nuk do te merremi me asnje prej ketyre ceshtjeve te konsumuara tashme ne media, sepse lajmi qe kemi eshte ekskluziv. Linda ka caktuar daten e marteses se saj, qe do te jete ne muajin qershor. Ka vendosur t'i thote lamtumire beqarise dhe te kurorezoje dashurine e saj aq te perfolur nga media. Dhe kete ka zgjedhur ta beje pikerisht ne vendin e bashkeshortit te saj te ardhshem, ne Xhamajka. Kjo do te shenoje nje etape te re ne jeten e Lindes, pasi ajo do te shperngulet perfundimisht ne Amerike, ku ka thene qe e presin projekte te reja dhe bashkepunime te rendesishme, por per te cilat nuk deshiron te shprehet ende pa pasur dicka konkrete. /gazeta paloma/

Tuesday, 8 May 2012

Blerim Destani blen Mercedes 60 mije dollaresh...

Blerim Destani blen makine 60 mije dollareshe

Ka blere nje makine 63 AMG e cila eshte versioni i fundit i prodhimeve te Mercedes Benz. Cmimi baze i kesaj makine eshte 60 mije dollare. Makina konsiderohet nje nga me luksozet dhe me te kushtueshmet ne tregun e makinave. Blerim Destani i cili ne Shqiperi eshte bere i njohur si aktor fale roleve te tij ne filmat “Koha e kometes” dhe “Dosja K” eshte edhe djali i nje biznesmeni te fuqishem shqiptar. Blerim Destani u be i njohur per publikun shqiptar pas rolit te Shestanit ne filmin “Koha e kometes” qe eshte nje nga filmat me buxhetin me te larte ne historine e kinematografise shqiptare. /bluetooth/

Reagon nusja, Rezarta Shkurta: Blendi Fevziu ben para me emrin e Enver Hoxhes...

Rezarta Shkurta
photo: avni selmani
Rezarta Shkurta: Blendi Fevziu po ben para me emrin e Enver Hoxhes

Ka shkaktuar jo pak zhurme publikimi i do kumenteve dhe pamjeve te panjohura nga jeta e ish-liderit komunist, Enver Hoxha. Pas premieres ne kinema, dokumentari i realizuar nga gazetari Blendi Fevziu u shfaq per publikun e gjere te enjten mbrema ne emisionin “Opinion”.

Dhe me transmetimin e tij filloi edhe loja e statuseve, shume prej te cileve i dedikoheshin ‘tiranise’ se Enver Hoxhes, internimeve, pushkatimeve etj. Nje prej personazheve publike qe i kishte kushtuar nje status ish-liderit komunist Hoxha, ishte edhe prezantuesja Albana Osmani. “Te ligjte harrohen shpejt...! Keshtu dhe ti xhaxhi Enver. Duke ndjekur dokumentarin e Blendit Fevziut. Trondites”, shkroi ne profilin e saj moderatorja e “Big Brother Fan Club”.

Ajo qe na beri me shume pershtypje nuk ishte ekzaktesisht statusi, por fakti qe ne te u perfshi nje tjeter personazh VIP. Rezarta Shkurta, kengetarja e dashur e skenes shqiptare komentoi ne kete status.

Besi and Xhensila, perkedhelje prane zjarrit

Besi dhe Xhensila, perkedhelje prane zjarrit

Kjo qe po ju sjellim te nderuar lexues eshte nje foto e vecante qe deshmon me se miri afeksionin dhe dashurine qe ekziston mes te dyve, Bes Kallakut, aktorit te Portokallise dhe Xhensila Myrtezait, kengetare. Cifti i fejuar prej pak muajsh ka kaluar nje fundjave ne mal nen shoqerine e miqve. Shume puthje, perkedhelje dhe shaka, ne nje dite te bukur prane vatres se zjarrit, qe gjithcka e persoste ne momente shume romantike.

Te shkujdesur nga ekzistenca e aparateve, cifti nuk e ka vrare mendjen per asgje, thjesht kane jetuar momentet e kendshme, dhe dashurine qe sa vjen dhe ju behet edhe me e bukur dhe kuptimplote. Besi dhe Xhensila jane te dy konkurrente ne festivalin e muzikes moderne “Top Fest”. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Besi and Xhensila, hugs near campfire

Graciano: Lidhja me Lorenen do te vazhdoje...

Graciano Tagani
Graciano: Kam nderruar mendim, Arbri ka vene ne loje Liamin

Graciano Tagani ka lene shtepine e “Big Brother” pas 2 muaj e 3 javesh loje. Vetem pak ore me pas, ai i sheh me sy tjeter situatat brenda ne shtepi. Ndonese e ka akuzuar shume here Arbrin si zar i Liamit, tashme mendon se eshte Arbri ai qe e ka vene ne loje Liamin

“Lidhja me Lorenen do te vazhdoje normalisht”

Graciano Tagani ka spikatur ne kete edicion te “Big Brother” per karakterin e tij luftarak. Ndonese banoret ia vinin gjithnje ne pah moshen 19-vjecare, ai eshte perballur me pjesen me te madhe te tyre. Ne perballje me Genten, priste qe loja e tij te vazhdonte deri ne finale. Per sa i perket lidhjes se shumediskutuar te tij me Lorenen, shprehet se gjerat do te vijojne natyrshem, sepse ata jane te njejtet persona si brenda dhe jashte shtepise. Konkurrenti me i forte per te eshte Arbri.

Samanta Karavella: Dua nje mashkull te thjeshte...

Samanta Karavella
foto: endrit mertiri
Samanta Karavella: Njerezit e thjeshte ma fitojne zemren

Dikur te gjithe e njihnin si vajza e vogel qe deshironte te behej kengetare. Ajo e realizoi kete deshire dhe tani njihet si nje kengetare e suksesshme, femer e bukur dhe sexy. Se fundmi emri i saj eshte permendur shpesh ne shtypin roze per shkak te perfundimit te historise se dashurise, te cilen Samanta e ka jetuar duke u perpjekur ta mbaje per vete. Te njejten gje ajo po ben edhe tani… Nuk preferon te flase por njekohesisht nuk e mohon ndarjen. Kjo eshte e vetmja pjese per te cilen Samanta tregohet e rezervuar. Ajo ne kete interviste na tregon per veten, punen, shkollen, jeten dhe te ardhmen…

Samanta me se po merresh per momentin? Po punon per ndonje kenge te re?
Momentalisht po punoj per projektin e veres. Jam akoma ne fillim dhe nuk mund te flas per dicka konkrete. Shpresoj qe kenga te kthehet ne nje hit. Une do perkushtohem maksimalisht ne realizimin e kenges, videos ashtu edhe per look-un, qe besoj se do te bazohet tek me e mira ime dhe jo tek ndryshimet.

Ikona e festivalit shqiptar “Topless”

Këngëtarja e shumë çmimeve të para, apo një nga këngëtaret më të bukura të skenës shqiptare edhe në vitet e regjimit diktatorial Parashqevi Simaku ka tronditur këto ditë opinion me disa foto. Siç e shihni edhe këtë foto që ne siguruam, këngëtarja që jeton në Amerikë, vjen “Topless”.

Nuk dihet se kur i ka realizuar këto foto, dhe si kanë ardhur deri te faqet e internetit. Nga vetë këngëtarja ikonë e festivalit në RTVSH nuk ka ende ndonjë reagim, e megjithatë ajo është e bukur, megjithëse i ka disa vite në kurriz, ajo edhe disa muaj dhe mbush 47 vjet./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Icon Albanian festival "Topless"

The singer's very first price, or one of the most beautiful singers Albanian scene in years Parashqevi Simaku dictatorial regime has shaken these days opinion with some photos. As well see in this picture that insurance, the singer who lives in America, comes "Topless". It is unknown when he made ​​these pictures, and have come to websites. From the iconic singer's festival RTVSH no feedback yet, and yet it is beautiful, although it has some years back, it fills a few months and 47 years./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Projektet e 2PO2

Projektet e 2PO2

Reperi i njohur 2PO2, eshte duke u pergatitur qe kete vere te sjelle projekte te reja. Sipas informacioneve qe kemi marre, reperi, emri i vertete i te cilit eshte Besnik Canolli, eshte duke u pergatitur per disa kenge te reja qe priten shume shpejt te realizohen edhe me videoklipe.

Pervec kesaj ai eshte i angazhuar edhe rreth labelit te tij ‘Authentic Entertainment’, duke filluar nga lancimi i albumit te Capital T, i cili pritet te publikohet me 25 maj. Labeli ‘Authantic Entertainment’ eshte labeli i pare qe ka realizuar kontrata me kompani te huaja perfshire ketu edhe YouTube. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Valdrini zhvesh mashkullin dhe injoron simbolin e marteses

Disenjatori i njohur nga Kosova, Valdrin Sahiti, këto ditë po përgatitet për koleksionin e radhës. Ndërsa ne zbuluam këtë fotografi, ku shihet një modele e veshur me fustanin e nusërisë dhe një djalë nudo, i cili është i kthyer me kurriz.

Në fakt nuk dihet se këto personazhe në këtë foto janë shqiptarë, apo maqedonas, por një gjë shihet me syrin kritik, pasi stilistit bravo që ka arritur të zhveshë një mashkull, por ka harruar se përdhos me këtë ide simbolin e nusërisë që është fustani i bardhë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Valdrini naked male and ignores the symbol of marriage

Known designer from Kosovo, Valdrin Sahiti, these days getting ready for the next collection. While we found this picture, showing a model wearing the dress of dresses and a nude boy, who is returning to the ridge. In fact no one knows these characters in this picture are Albanians, or Macedonians, but one thing is seen with critical eye, as bravo designer who has managed to strip a man, but he forgot that desecrate the symbol of this idea is dress dresses white. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Elvana e shume klikimeve me “Gjaku im”

Ka pak ditë që videoja më e re e këngës që gjendet në albumin që doli vitin e kaluar, “Gjaku im” nga Elvana Gjata është hedhur në kanalin Youtube.

Megjithëse kënga ka qenë shumë e klikuar edhe në audio, ajo, falë videos ka rifituar shumë klikime, duke u bërë që edhe në klasifikime radiofonike dhe në TV në kanalet shqiptare të renditej menjëherë në vendet e para, e deri tani që ne po shkruajmë, klipi ka shkuar në 259. 329 klikime./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana many hits with "My Blood"

There are some days that the new video of the song that is on the album that came out last year, "My Blood" by Elva Gjata is laid on Youtube channel. Although the song has been very well clicking on the audio, she has regained many videos thanks clicks, making even the radio classifications and Albanian TV channels in countries ranked immediately before, until now that we are writing, clip has gone to 259. 329 clicks. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

E ema e Gentes: Jam gati te pres dhe mbeshtes vajzen time...

E ema e Gentes: Me tremb perballja e vajzes me realitetin

Vetem pak jave me pare, mbare opinioni publik shqiptar u trondit nga publikimi i disa fotove ne te cilat shfaqej Genta, nje nga konkurrentet e reality show-t “Big Brother” ne momente intime me te dashurin, Rubensin. Publiku mori nje tronditje te dyte kur pane sjelljen e Rubensit karshi Gentes gjate njeres prej puntatave te se shtunes. Ai kishte shkuar qe ta informonte Genten per ate cka po ndodhte, por e vetmja gje qe beri ishte te shfajesonte veten para shikuesve me arrogance dhe prepotence.

Ata qe e ndoqen kete moment nga e ekrani i ‘Top-Channel’ nuk e paten aspak te veshtire te zgjidhnin dilemen e madhe per zbulimin autorit qe publikoi fotot. Shqiptaret u impresionuan, dyshuan, u qartesuan dhe sic shpesh ndodh ne te tilla raste (ndoshta si per force zakoni), u ndane ne dy pjese. Kishte nga ata qe ndjene keqardhje dhe i dolen ne mbeshtetje kesaj vajze, dhe nga ata te tjeret qe mezi priten nje rast te tille per te shfryre ne ofendime dhe per te bere moralistet. Per ironi te fatit, e vetmja ndoshta ne te gjithe Shqiperine qe akoma nuk e ka kuptuar se cfare po ndodh ne te vertete, eshte vete Genta.

Motrat Vjollca ne kulmin e karrieres...

Marina Luana Vjollca
photo: henris kuka
Motrat Vjollca: Dikush ka objektiv fiks t’u cenoje jeten private?

Ato jane ne kulmin e punes. Jane te veshura sport, me kapele, atlete, ndryshe nga c’i shohim ne televizor. Po zhvillohen provat e Top Fest 9. Motrat, Marina dhe Luana Vjollca, ne keto kohe po shijojne ndoshta kulmin e karrieres se tyre. Ne shkurt te ketij viti, ato nisen se bashku aventurat e prezantimit te Top Fest 9, ndersa keto dite jane ne fundin e tij. Mbremjen e se premtes, eshte zhvilluar gjysme finalja e ketij festivali.

“Ky eshte edicioni i 9 i Top Fest e per ne eshte viti i dyte qe na u besua serish drejtimi e ketij festivali, – thote fillimisht Luana ne kete takim me rubriken Jete te Shekullit. Motra e saj shton: “Eshte nje festival qe ka luajtur nje rol te rendesishem ne zhvillimin e muzikes moderne shqiptare, prandaj eshte nje pergjegjesi e madhe te jesh pjese e kesaj”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online