All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.

Saturday, 19 May 2012

Duffye nominohet per 6 cmime ne televizionin e se "vjehrres"...

Dafina me "vjehrren" Xheri
Vihet ne dyshim besueshmeria e Video Fest, Duffye nominohet per 6 cmime ne televizionin e se “vjehrres”

Ne portale te ndryshme kosovare, por edhe forume eshte vene ne pikepyetje besueshmeria ndaj vleresimit qe do te marrin kengetaret ne Video Festin Muzikor 2012 qe do te organizohet ne Prishtine ne daten 5 qershor. Eshte shpallur lista e plote e nominimeve per konkurrentet, ne Video Festin Muzikor 2012 dhe kengetarja Dafina Zeqiri, eshte nominuar ne 6 kategori me kengen e saj “My Swag” ne kategorine , “Video Spoti me i mire”, “Video Spoti me i mire ne konkurrencen e Femrave”, “Video Spoti me i mire ne konkurrencen RNB”, me kengen “Supernova”, “Video Spoti me regjine me te mire”, “Video Spoti me performancen me te mire”, etj.

Kete vit Video Festi Muzikor do te organizohet nga Instituti per Kulture dhe Sport – INKUS, ne bashkepunim me RTV21 televizion i cili drejtohet nga mamaja e Ledri Vules apo vjehrres se ardhshme te Dafines. Kjo eshte edhe arsyeja perse nominimet e shumta te Dafines kete vit shihen me dyshim te madh nga publiku. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Elvana Gjata sfidon modelet...

Elvana, sfidon modelet

Suksesi i saj sheh vetem ngjitje. Dhe padyshim ky do te jete nje tjeter vit me triumfe. Prezantimi i kenges “Gjaku im”, i klikuar dhe pelqyer nga fansat, pjesemarrja ne nje konkurs vallezimi, nje “Elvane e parezistueshme” ne kopertinen e revistes “JETA” dhe nje event i madh muzikor ne Ballkan, ku pritshmerite jane me te medha se kurre. Kenga hit e saj “Afer dhe larg” duket se do te jete nje nga pretendentet e festivalit Ballkanik, finalja e edicionit te trete, e cila do te realizohet me 16 qershor ne Sofje te Bullgarise.

E ndersa mbeshtetja e te gjithe shqiptareve edhe kete here do te jete per kengen shqiptare, sfida eshte edhe me e madhe kur ne kete gare jane emrat me te njohur te muzikes Ballkanike, qe nga Greqia e deri ne Serbi. Por deri atehere kemi kohe te enderrojme, shpresojme, e sigurisht ne naten finale te festivalit te votojme perfaqesuesen shqiptare. /koha jone/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvana, challenging models

Its success sees only climbing. And undoubtedly this will be another year with triumphs. Introducing the song "My Blood", clicked and liked by fans, participation in a dancing contest, a "Linkin irresistible" on the cover of the magazine "Life" and a major musical event in the Balkans, where the expectations are greater than ever. Her hit song "Near and far" seems to be one of the contenders of the Balkan festival, the final of the third edition, which will be implemented by 16 June in Sofia, Bulgaria.

And while the support of all Albanians and this time will be for Albanian song, the challenge is even greater when this race are well known names in the Balkan music, from Greece to Serbia. But until then have time to dream, hope, and certainly the final night of the festival vote Albanian representative. / ]]

Rita Ora ne shenjester te paparaceve, zbulon te brendshmet...

Rita Ora ne shenjester te paparaceve, zbulon te brendshmet

Zbulimi i ketij viti ne boten e muzikes mban emrin Rita Ora, eshte kjo vajza e cila po ben krenare gjithe shqiptaret ne mbare boten per talentin e saj ne muzike, si dhe sukseset e njepasnjeshme ne kete sfere ku konkurrenca eshte teper e larte. Pasi ka nenshkruar kontrate me producentin Jay Z, sigurisht qe suksesi nuk do t'i mungoje. Por kosovarja e famshme e cila jeton ne Londer, eshte gjithmone ne shenjester te paparaceve ngado qe udheton. Javen qe kaloi, ajo ishte ne qender te vemendjes pas performimit ne nje gay club, ku menjehere mori etiketimin se ajo perkrah komunitetin. Keto dite neper faqet e ndryshme te internetit po qarkullojne fotot, ne te cilat shihet se si Rita ka zbuluar pjese intime dhe te brendshmet e saj. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora targeted by paparazzi, reveals underwear

The discovery of this year in the world music named Rita Ora, is this girl that is doing all proud Albanians worldwide to her talent in music, and consecutive successes in this area where competition is extremely high. Having signed a contract with producer Jay Z, certainly will not miss success. But famous Kosovars who lives in London, is always the target of paparazzi wherever he travels. Last week, it was in the spotlight after performing in a gay club, where it took the label that it supports the community. These days through various Internet sites are circulating photos in which Rita has been seen revealing intimate parts and her underwear. / Panorama plus / ]]

Revista PANORAMA PLUS - 19 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 19 Maj 2012
 • Zajmina, biografi ne wikipedia, ku i renditen te gjitha deshtimet si kengetare. Nga kenget e vjedhura deri te vleresimi me nje vote
 • Gerta e BB5: Ju tregoj bisedat qe me ka bere Franceska per te dashurin ne burg. Ai u denua per lende narkotike, Franceska mendon vec per te. Lidhja me Ermalin, vetem per loje!
 • Rona Nishliu ne Eurosong, fansat qajne me zerin e saj, por ironizojne look-un e patrajtuar
 • Besnik Qaka, solisti i NRG Band, akuzohet per marredhenie seksuale me te mitur, rrezikon 10 vite burg. Besnik Qaka: Keta te njollosin pa kurrfare ndergjegjeje
 • Flet Sadri Malaj, babai i Soni Malajt: "Nuk mund te denigroje imazhin e vajzes sime Arjan Konomi, i cili rrihet ne pub-e"
 • Doruntina Hoxha: Miss Suedia, nje mundesi qe te realizoj deshirat e mia
 • Blerim Destani: Seksi ndikon shume per te qene ne forme

Revista BLUETOOTH - 19 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 19 Maj 2012
 • Prinder per here te pare: Princ Leka & Elia Zaharia, Ermal Mamaqi & Amarda Toska, Erjon Zaloshnja & Eneda Tarifa. Ciftet VIP, ne pritje te femijeve
 • Akuzat per pedofili. Besniku i NRG Band: Po me shantazhojne!
 • Leonora Jakupi reklamon gjoksin
 • Bertina: Erioni, kapitull i mbyllur per mua
 • Elgit Doda prezanton te dashuren
 • Fadil Berisha pozon me Kim Kardashian
 • Alberie Hadergjonaj ndryshon look
 • Shkendije Mujaj serish ne foto me VITHET jashte
 • Gerta Matohiti: Flija me Liamin per te acaruar Arbrin
 • Dritani i BB5: Gocat jo ne shijet e mia, me mungoi flirti. Liami fitues! S'kisha pare ndonjehere  vajza qe t'i hidhnin mbathjet neper shtepi per loje
 • Ciljeta e ndare nga Aleksi prej 4 muajsh
 • Stela Kotri, prezantuesja provon te kendoje me Devis Xherahun

Adelajda Xhamani, zysha qe u be gazetare...

Adelajda Xhamani: “Isha zysh tani jam gazetare”

Besonte se Big brother do t’i ndryshonte jeten dhe ne te vertete ashtu ndodhi. Nga mesuese ne nje fshat te vogel te Kavajes Adela sot punon ne nje nga redaksite me prestigjioze te shtypit te shkruar ne Tirane.

Dhe jo pak por gazetare e redaktore. Elokuenca e saj spikati qysh gjate BB2 ku ajo mori pjese por aftesine ne te shkruar e kishte pasion dhe e deshmoi duke shkruar nje rubrike me keshilla ne nje gazete te perjavshme.

“Me pelqen shume gazetaria,- thote Adela, si ajo televizive ashtu edhe shtypi i shkruar. Por ndersa televizioni me jep dhe emocione, te shkruaj me pelqen me shume jam me praktike.

Friday, 18 May 2012

Rozi: Mc Kresha eshte nje punetor i madh...

Rozana Radi: “Te dija se ku doja te jetoja, tani do te isha martuar me Kreshen”

I kishte humbur vemendjes mediatike, por se fundmi kengetarja Rozana Radi i eshte rikthyer rrugeve te Tiranes dhe jo vetem atyre, por edhe projekteve muzikore sic jane dy klipet e saj te cilet pritet te lancohen keto dite.

Prej kohesh jeni shfaqur shume pak ne media. Cfare ka ndodhur?
Cdo artist ka nevoje per nje periudhe pushimi. Pastaj u largova nga Shqiperia per te qendruar ne Kosove. Dhe jetesa atje me ka ndihmuar te mos jem ne gojen e gazetareve apo paparaceve.


Rona Nishliu, nje fillim i mire...

Rona Nishliu, mjaft mire si fillim

Eshte rezultati i provave te para ne skenen e Festivalit Europian te Kenges ne Baku te Azerbajxhanit. Rona Nishliu qe perfaqeson Shqiperine, performoi e vetme ne skene kengen “Suus” e kompozuar nga Florent Boshnjaku. Ajo ka arritur te impresionoje te pranishmit, nder ta dhe konkurrente, me vokalin e saj te plote e potent. Kjo prove e pare eshte komentuar keshtu: “Interpretimi vokal i kenges se saj dramatike, teksti i se ciles eshte ne shqip, ishte shume bindes dhe profesional prandaj ajo nuk pati nevoje per mbeshtetje te nje zeri te dyte.”

Arbri dhe Liami, me te favorizuarit

“Big Brother 5”, ish-banorët flasin për fituesin

Ata nuk e vazhduan lojën për arsye se ndoshta nuk luajtën mirë, apo nuk u deshën më nga publiku që i ndiqte 24 orë në 24 orë në spektaklin “Big Brother Albania 5”.

Ne u munduam të kontaktojnë me shumicën e ish-konkurrentëve të këtij reality-shou dhe e dinim se një pjesë e mirë e tyre do të na thoshin se nuk kishin kohë ta ndiqnin më, pas daljes së tyre, madje disa as nuk donin ta favorizonin asnjërin prej lojtarëve që kanë mbetur në konkurrim.

Ndoshta kishin të drejtë pasi atyre u ishte prerë dëshira për ta fituar shumën e madhe të parave në këtë BIG BROTHER. Por, sipas banorëve të BB5, që tashmë e kanë lënë lojën, kush janë më të favorizuarit e tyre dhe kë e shohin ata fitues ndërmjet Liamit, Ermalit, Arbrit, Erionit, Françeskës apo Gentës, vetëm një javë para finales së madhe? Lexojeni mendimin e tyre dhënë gazetës sonë!

Vlashi:
Sipas mendimit tim, Liami e meriton ta fitojë “Big Brother 5”. Është djalë shumë i zgjuar dhe ka ditur si të bëjë në këta tre muaj lojë të fortë kundër gjithë të tjerëve.

Dritani i BB5 ne spot me Silvanen e Kafazit (Video)

Besoj se ju kujtohet spektakli i dështuar që u mbajt për disa vite radhazi në Shqipëri, ‘Kafazi i Artë’, apo ndoshta e keni harruar? Vajza e cila fitoi edicionin e 6-të të këtij reality-show, i cili ishte i fundit, si duket e ka nisur seriozisht këngën.

Ajo sapo ka lancuar një video e xhiruar nga produksioni “Max Production” ndërsa kënga është ritmike dhe mban titullin “Më harro”. Por personazhi kryesor në video është Dritani djali që vetëm dy javë më parë doli nga spektkali ‘Big Brother Albania 5’.

Nuk dihet nëse kjo video është realizuar më parë se ai të hynte, se nëse është realizuar këto ditë, atëherë kontrata e protagonistit të BB5 është thyer dhe ka dënime. Për Silvanën na vjen shumë mirë që e ka realizuar ëndrrën e saj që e ka pasur ka kohë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The BB5 Dritani Silvanën spot with the cage

Eliza Dushku ne filmin "The Scribbler"

ELIZA DUSHKU NE 'THE SCRIBBLER'

Aktorja e “Buffy”, Michelle Trachtenberg dhe Eliza Dushku jane ribashkuar per te bere filmin “The Scribbler”. Ne kete film do te luajne edhe aktoret Katie Cassidy, Garret Dillahunt dhe Sasha Grey.

Michelle Trachtenberg ("Gossip Girl") dhe Eliza Dushku ("Dollhouse") do te shihen perseri se bashku qekurse ishin paraqitur ne filmin e Joss Whedonit, "Buffy the Vampire Slayer".

Ato tani do te luajne filmin e ri me emrin "The Scribbler."

Masiela Lusha kryqezohet ne filmin "Orc Wars"

Masiela Lusha kryeqezohet si Krishti

Aktorja Shqiptare qe jeton dhe punon ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, Masiela Lusha, ka postuar se fundi disa foto ne profilin e saj ne FB, ku shfaqet ne nje moment gjate xhirimeve te nje filmi. Ne filmin me te ri qe titullohet “Orc Wars”, ku sic eshte mesuar interpreton rolin e princeshes Alija, Masieles i duhet te luftoje edhe me disa Zombi, nderkoh ne nje prej fotove te shkeputur gjate xhirimeve shihet e kryeqezuar, ne nje version te ngjashem me ate te Jezu Krishtit.

Masiela prej vitesh pervec aktrimit, eshte angazhuar dhe me shkrimin e librave per femije, shitja e te cilave ka hecur mjaft mire, nderkoh 27-vjecarja nga Kucova eshte bere e njohur fale serialeve si “Blood, The Last Vampire” etj. /standard/

Dancing With The Stars Albania 3: Aferdita Dreshaj eliminohet!

Eliminohet Aferdita Dreshaj [VIDEO]

Ka qene si gjithmone emocionues vendimi i radhes per largimin e nje prej personazheve VIP nga Dancing Albania, por mbremjen e te enjtes sfida vuri perballe dy bukuroshe dhe mikesha te ngushta, duke e bere eliminimin me te veshtire dhe prekes. Aferdita Dreshaj, u largua keshtu nga gara me e madhe e kercimit ne ekranet shqiptare, per te lene ne spektakel kengetaren Adelina Tahiri. Me heret gjate mbremjes 7 yjet e mbetur ne gare, performuan edhe kete puntate ne disiplina te ndryshme qe nga klasiku vals e deri tek sensualja rumba, ku personazhet si cdo te enjte u veshen me elegance nga Ardi Asllani. Produksioni i “Tring Dixhital” e “Vizion Plus”, i cili i kushtohet teresisht kercimit dhe emocioneve qe te fal ai, nisi ne fakt me nje homazh kushtuar mjeshtrit te koreografise, Agron Aliaj, i cili u nda nga jeta paraditen e te enjtes.

Seven Saraqi serish i nominuar ne VFM 2012

Këngëtari i cili karriërën e tij muzikore e ka shtrirë tashmë në Amerikë, ku edhe është duke jetuar, Seven Saraqi, edhe këtë vit është i nominuar me këngën “She got me”, këngë kjo në bashkëpunim me Vig Poppa, në Video Festin Muzikor 2012.

Por artisti duke qenë shumë i angazhuar në Amerikë, më muzikën dhe shkollën, nuk dihet nëse do të mund të jetë i pranishëm në ndarjen e cmimeve më 5 qershor. Kujtojmë që vitin e kaluar Seveni ka qenë i nominuar me këngën e tij të parë “Mos Shko”, ndërsa këtë vit me këngën e lartpërmendur ai është nominuar në kategorinë më të mirë të muzikës RnB.

Djaloshi tani për tani vazhdon të ketë oferta dhe kontakte me producentë të famshëm amerikanë, të cilët ka marrë nota pozitive dhe shumë shpejt pritet të sjellë hitet e para. Ndërsa ne urojmë shumë suksese Sevenit, dhe duam që pas Rita Orës të jetë këngëtari i parë shqiptar që do të pushtojë edhe top listat amerikane./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Seven Saraqi nominated again in 2012 VFM

Kosova pastrohet me Genten, Danin dhe Nexhmijen (Video)

“Katastrofë”, “Kosova është shumë e papastër”-Këto janë disa nga frazat që artistët që reklamojnë këtë spot publicitar si Nexhmije Pagarusha, Dani, Genta Ismajli dhe sportistja Majlinda Kelmendi.

Ky spot vjen si një sensibilizim për datën 24 MAJ, për pastrimin e Kosovës dhe është përkrahur nga Agjensioni i Mbrotjes së Mjedisit të Kosovës. Ne pyesim a thua do të pastrohet më tepër Kosova kur te shohin këtë mesazh sensibilizues të këtyre përsonazheve të famshëm?/Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Purified Gentën Kosovo, Dan and Nexhmien

"Disaster", "Kosovo is very unclean"-These are some of the phrases that artists who advertise this as a publicity spot Nexhmi & Style, Dan, Wiley and Majlinda Kelmendi athlete. This spot comes like a sensibolizim on MAY 24th, for cleaning of Kosovo and is supported by the Environmental Protection Agency of Kosovo. We wonder whether more will be cleansed Kosovo when they see this message sensitivity of these celebrity? / Albavipnews /


Françeska e Ermali, plane per parate e çmimit final

Banorët qëndrojnë në oborr duke marrë rreze dielli e duke bërë shaka me njëri-tjetrin. Erioni ndjek Gentën nga pas dhe e lag me ujë, teksa ajo nuk e ka mendjen. Genta reagon me tone të larta të zërit e më pas i thotë Erioni të ketë kujdes tani e tutje sepse do të marrë hak ndaj tij.

Françeska pyet Ermalin nëse do ta marrë malli për të nëse largohet nesër e ai përgjigjet se është normale që do ta marrë malli. Ajo shton se meqënëse Ermalin do ta marrë malli, vendos që nuk do të largohet nga shtëpia.

Ata flasin për pushimet që dëshirojnë të bëjnë së bashku e Ermali përgjigjet: “Ç’janë këto pushime? Nëse fitojmë, do të bëjmë pushime, në të kundërt, do shohim e do bëjmë”. Françeska thotë me shaka se nëse nuk e fitojnë vetë, do t’i kërkojnë Arbrit ose Liamit. Ata flasin e bëjnë shaka për paratë që dikush do t’i fitojnë e si do t’i përdorë./Top Channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Franceska of Ermali, plans for the final prize money

Genta e BB5 nuk don ta takoje Rubensin kur te dale

Genta ne BB5 ka shprehur dëshirën për të qenë në finale e fillon të mendojë për veshjen që mund të ketë po ashtu për surprizat që mund të marrin, apo do të dëshironin të merrnin.

Së fundi, Genta flet për lidhjen me djemtë, e tregon se asnjëri nga djemtë e shtëpisë nuk i ka pëlqyer për të krijuar lidhje.

E pyetur nga Arbri, Genta thotë se nuk e ka marrë malli për asgjë nga jeta e saj jashtë, përveç familjarëve, e do të rrinte deri në një vit e mbyllur në shtëpinë e BB. Arbri e pyet për Rubensin, e ajo përgjigjet se nuk do ta takojë kur të dalë jashtë, e nuk do ta tolerojë më, pasi ai nuk sjellë fort mirë me të./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Bb5 not want to meet when you come Rubens

Genta we Bb5 has expressed a desire to be the final one starts to think about clothing that could have also for the surprises that may take, or would like to receive.

Thursday, 17 May 2012

Rita Ora e prezanton gjyshen e saj

Për të flasin të gjithë dhe çdo ditë. Kjo është këngëtarja shqiptare Rita Ora, natyrisht falë suksesit të saj, sidomos në Londër, ku të gjitha mediet duan ta kenë në programet e tyre.

Në një program të quajtur “Post Codes”, në zonën ku është rritur këngëtarja dhe ku jeton me familjen e saj në Londër, ajo në këtë program e ka prezantuar edhe gjyshen e saj, të cilën, siç duket, ajo e do aq shumë, sa me shqipen e saj në këtë material flet me shumë dashuri për të. Ndërsa këngëtarja, e cila quhet "Rihana  britanike", është duke punuar për albumin e saj të parë. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora presents her grandmother

To speak to all and every day. This is the Albanian singer Rita Ora, of course, thanks to its success, especially in London, where all the media want to have it in their programs. In a program called "Post Cold" in the area where it is grown and where the singer lives with her ​​family in London, in this program she has presented her grandmother, which, apparently, she loves so much, as with its eagle in this paper speaks with great love for. While the singer, who called Rihanna, British, is working on her first album. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Politika e hollon Greta Koçin

Pak ditë më parë, këngëtarja Greta Koçi e ka mohuar lajmin për dorëheqjen nga pozita e nënkryetares së Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Por, në fakt, vajza jo vetëm nuk është larguar nga ky post, por si duket po e ndien veten shumë mirë, madje është bërë më elegante, duke u marrë me këtë punë. Siç e shihni edhe në këtë foto, këngëtarja është tëholluar më tepër, duke i dhënë mundësi që ajo të duket më në formë, aty ky është edhe meraku i vajzave artiste./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Politics make Greta Koci look slimmer

Few days ago, singer Greta Koci has denied the news of the resignation from the position of Deputy Youth Forum of the Democratic Party. But, in fact, girls not only removed from this post, but appears to be felt myself very well, is made ​​even more elegant, dealing with this work. As you see in this picture, the singer is thinned further, enabling it to look more in shape, there is also worry that girls are artists. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot/

Çfare pelqen, e çfare jo Eliza Hoxha?

Këngëtarja Eliza Hoxha vjen sot me gjërat që ajo i pëlqen dhe ato që i urren. Ajo është e prirë që në jetë çdo gjë ta marrë pozitivisht, pavarësisht se si është situata.

E pamundur t’i ndalë muzikën dhe arkitekturën, si dy profesione që i adhuron dhe i bën me shumë qejf. Eliza nuk pëlqen që ta shohë muzikën si përfitim, por si mbushje shpirtërore, dhe aq më tepër të flasë, sepse ende nuk e ka një dashuri në krahët e saj dhe nëse një ditë do të dashuronte, këtë thotë se do ta bënte me gjithë shpirt, e jo vetëm me mendje./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
What I like, and what is not Eliza?

Eliza Singer comes today with the things she likes and what he hates. She is inclined to be anything to get a positive, regardless of the situation. Unable to stop the music and architecture, as the two professions that worships and makes more fun. Eliza does not like to see music as a benefit, but as a spiritual filling, and more so to speak, because there is not yet a love in her arms, and if one day be loved, it says it will do with all your soul , not only wit. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Rita Ora darkon me Kim Kardashian


Rita Ora darkon me Kim Kardashian

Kim Kardashian ka darkuar se bashku me Rita Oren dhe vellain e saj Rob Kardashian, ne nje restorant japonez ne Londer. Duket se, motra e madhe e familjes Kardashian se bashku me te dashurin e saj Kanye West, kane gjetur kohe edhe per vellane e saj te vogel dhe te dashuren e tij, kengetaren me origjine shqiptare, Rita Ora. Gjate mbremjes Rita dhe Kim, kane qendruar shume afer njera-tjetres, duke biseduar e qeshur per nje kohe te gjate. Kim dhe Kanye West kane qendruar ne Londer disa dite, per tu kthyer perseri ne USA. Me te mbaruar darken, Rita Ora dhe Rob Kardashian jane larguar, per tu shfaqur perseri bashke ne London Hotel ne oren 1 pas mesnate. /fishmedia/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Drenusha Latifi: Lidhja ime, koha do te zbuloje gjithcka

Drenusha Latifi: Lidhja ime, koha do te zbuloje gjithcka

Eshte nje nga vajzat me te bukura ne Kosove dhe per te gjithe meshkujt mund te jete nje enderr. Kjo eshte Drenusha Latifi, por nese dikush ka pasur shpresa se mund te lidhet me te, tashme kjo mundesi nuk ekziston, sepse Drenusha eshte ne nje lidhje. Megjithese ne tentuam qe te merrnim vesh dicka me shume sa i perket dashurise se saj te re, ajo nuk u prononcua per emra te pervecem, duke thene se “kur te vije momenti do ta zbuloj”, por pranon faktin se eshte ne nje lidhje dhe per me teper te hapur, pasi ky eshte edhe statusi i saj ne “Facebook”. Por keto dhe shume te reja te tjera qe kane ndodhur ne jeten e Drenushes, ajo i ndan ne nje interviste per lexuesit e “Koha Tjeter”.

Keto dite eshte folur mbi nje lidhje tuaj te mundshme, si qendron e verteta?
Nuk dua qe te behem enigmatike, por as nuk do te doja qe te rrefeja gjithcka, mendoj se sa i perket jetes private dhe ndjenjave njeriu duhet te jete paksa i rezervuar dhe te mbaje edhe gjera per vete, te pakten per momentin. E verteta do te zbulohet me kohen.

Dritan Zenuni: Asnje nga banoret nuk e meriton fitoren...

Dritani: Asnje nga banoret nuk i meriton 100 milionet

Me votat e publikut, Dritani ka lene shtepine e “Big Brother” mbremjen e se shtunes. Ne nje gjykim te tijin per banoret e mbetur ne gare, ai thote se asnje nuk e meriton fitoren, sepse, sipas tij, nuk kane dhene aq sa duhet per nje “reality show” te tille

“Ermali nuk eshte burre, nuk di ta respektoje femren”

Tani e ka perfunduar aventuren e tij ne “Big Brother”, edhe pse u mundua qe te ndryshonte situatat ne shtepi. Ai mendon se u penalizua nga fakti qe hyri vone ne loje. Qellimi i tij ishte te percante grupet e krijuara dhe kete e nisi me Gracianon, por nuk e arriti dot. Liamin e sheh si konkurrentin me te forte brenda shtepise, nderkohe qe ka nje antipati te hapur per Ermalin. Angazhimi i tij ne vazhdim do te jete lokali ne Tirane, ku eshte aksioner.

Keni vetem pak ore jashte shtepise. Jeni i merzitur nga eliminimi i se shtunes?

Rubens Shehu: Une dhe Genta s'mund te jemi me bashke

Rubensi: Nuk do pranoj te takohem me Genten, me ndau nga e fejuara ilegale

Lidhja serioze e Genta Gjalpit me Rubens Shehun 24 vjec nga Korca, e permendur nga vete ajo ne lojen e “Big Brother 5”, tashme ka marre nje drejtim krejt tjeter. Edhe pse ajo e komentoi si lidhjen me te rendesishme ne jeten e saj, pas se ciles ka ngelur e zhgenjyer, publiku pati mundesine ta shihte “live” nje perballje post ndarje, pas publikimit ne faqet e shtypit roze te disa fotove, ku Genta shfaqej e zhveshur. Pas shume vitesh lidhjeje, qe tashme ka degjeneruar ne konflikte, Rubensi pohon se ndonese ne spektakel la pershtypjen se do e priste Genten pas daljes nga shtepia, tashme eshte i bindur se nuk gjen me asnje motiv per ta takuar. “Kam kuptuar se Melsoni e ka seriozisht me te, dhe le te vazhdojne”, thote Rubensi. Nderkohe qe Genta e ka konsideruar Rubensin nje ish, le te shohim repliken e tij.

Melson Kurti: Do i kerkoj fejese Gentes sapo te dale...

Melsoni: Nuk i trembem Rubensit, do i kerkoj fejese Gentes

Megjithese u tha shumecka per jeten private te Gentes jashte shtepise se “Big Brother”, duket se gjerat nuk jane qartesuar ende sic duhet. Ajo ka nje lidhje tetevjecare me Rubensin dhe nuk e dime nese i ka dhene me te vertete fund apo jo, dhe nje lidhje te fundit, dymujore me Melsonin, i cili i ka pergatitur nje surprize te dashures sapo ajo te dale nga shtepia. Ne i kemi vene djemte ne nje perballje, per te kuptuar me shume mbi Genten.

Melson Kurti: Jam gati ta takoj Genten para gjithe publikut te “Big Brother”

Ai 27 vjec, lindur dhe rritur ne Tirane, menaxher club-esh dhe frekuentues i jetes se qejfit te kryeqytetit. Ajo 21 vjec, lindur dhe rritur ne nje fshat te Korces dhe rastesia i ben qe te krijojne nje lidhje dashurie. Melson Kurti vjen me nje rrefim te dyte per “Panorama plus”, per te ne treguar me shume se si u ndje kur pa takimin e Gentes me Rubensin, qe ai e quan ish-te dashurin e saj.

Xhemi Shehu: Adoleshenca ime...

Xhemi Shehu
Ne fillim qaja sepse nuk doja te shkoja ne shkolle...

Xhemi Shehu: Vitet e ‘veshtira’ ne kolegjin e vajzave

Na ishte njehere e nje kohe nje kolegjiste... Me fund te shkurter me kuadrate, kemishe te bardhe, kollare te mendafshte, corape te bardha mbi gju, (eh sikur!), me floke te zinj qe i derdhen supeve, sy te kalter e te bute, por buzeqeshje djallezore dhe...Hej stop! C’ju thote mendja?! Nuk eshte as Alicia Silverstone dhe as Liv Tyler ne kengen “Crazy” te Aerosmith-eve, te cilat mbajne uniforma sensuale, braktisin shkollen, ngasin si te cmendura makinen ne kerkim te aventurave pa fre. Por nuk duhet menduar as per ndonje histori tjeter kolegjistesh, ekstremisht te ndryshme nga te parat: Te te deshperuarave, qe fati i keq i ka degdisur brenda mureve te ftohte te kolegjit tipik mesjetar, ku disiplina eshte e eger, ndersa pedantizmi i mesuesve i pashoq. Te pakten kolegjistja jone, Xhemi Shehu ka nje histori ndryshe per te rrefyer, ku thelbin e ndryshimit e percakton stili i kolegjit ku ka studiuar.

Wednesday, 16 May 2012

Dafina Zeqiri ia nis aktrimit

Eshtë kthyer tashmë në një bionde dhe si duket ajo nuk kënaqet vetëm me muzikën e saj dhe hitet që po sjell. Eshtë kjo këngëtarja Dafina Zeqiri e cila në Twitterin  e saj kishte postuar këtë fotografi, ku thoshte se ishte në xhirime të një seriali në RTV21.

Këngëtarja, sic po e shihni është bashkë me aktorin e njohur kosovar Blerim Gjoci, dhe mendohet sipas komenteve të pakta në këtë rrjet të sajin se ajo është në një serial vendor.

Si duket Dafina ka nisur të merret edhe me aktrim, apo mos ndoshta është duke u përgaditur në ndonjë personazh apo interpretim ku i duhet ndihma edhe e aktorit për Video Festin Muzikor 2012, ku ajo do të jetë edhe këtë vit mbretëresha e nominimeve./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Zeqiri starts acting

It turned into a blonde, and it seems it is not satisfied only with her ​​music and that is making hits. It is this which Dafina singer in her Tëitterin had posted this picture, saying that was shooting a series in RTV21.

Arber Cepani feston ditelindjen e 25-te me "Belly Dancer"...

Arber Cepani feston 25-vjetorin dhe prezanton te dashuren e re

Ai pati fatin qe te mbahet mend si fituesi i pare i “Big Brother” ne Shqiperi, dhe pervec imazhit te djalit te mire, ai eshte komentuar jo pak per parate qe fitoi ne ate spektakel, dhe po ashtu per femrat. Ndaj ne pervjetorin e tij te 25-te, qe e ka festuar mes shoqerise se tij ne Tirane, miqte i kishin bere surprize nje balerine qe kerceu mbi nje kub, dhe nje torte te madhe ku i urojne “Edhe 100 vite!” I komentuar per nje stil jete mes seriozitetit dhe argetimit, Arbri tashme eshte nje vit me i madh dhe duket se ne jeten private ka gjetur stabilitet. Pervec mikeshave te njohura ne “Big Brother 1”, ne festen e ditelindjes ishte e pranishme dhe e dashura e tij e re, nje vajze simpatike brune, me te cilen ai vizitoi Parisin menjehere pas lidhjes.

Rilind Reka ndryshon mendje, do martohet per here te dyte...

Rilind Reka, ish-bashkeshorti i Tunes ndryshon mendje, do martohet per here te dyte

Ka ndryshuar mendje rreth marteses dhe, si duket, per here te dyte do te beje nje ceremoni martesore, por kete here jo te shtrenjte e me shume te ftuar si heren e pare. Rilind Reka, ish-bashkeshorti i kengetares se njohur Tuna Sejdiu, do te kurorezoje dashurine e tij me bukuroshen Besa Haxhaj, cuditerisht menjehere pas deklarates se tij se nuk ka ndonje lidhje serioze dhe se sikur te kishte qene per lidhje do te mbante martesen. Por sic duket, vajza qe ka ne krah ia ka marre mendjen djaloshit te pashem, nderkohe qe cifti per momentin po shijojne dite pushimi ne Itali. Lajmin rreth marteses e ka bere te ditur Besa Haxhaj permes nje statusi ne facebook, duke treguar se se shpejti do te jete zonja Reka. Fati eshte ne anen e Beses, pasi familja e Rilindit eshte shume e respektuar dhe intelektuale ne Maqedoni, gjyshi i tij ka qene profesor universiteti, i ati ka ushtruar postin e ambasadorit ne Bashkimin Europian, ndersa per momentin eshte nje nga lobuesit e pavaresise se Kosoves. /panorama plus/

Genta e krahason Liamin me Azizin bullgar

Banorët e reality-shou më të madh shqiptar “Big Brother Albania” kanë mbetur në dy javët e fundit të konkurrimit. Dhe, si duket, këto ditë të fundit duan t’i kalojnë sa më shumë në aktivitete.

Këtë herë, të katër djemtë që kanë mbetur janë veshur duke luajtur rolin e femrave. Ndërsa, dy vajzat: Genta dhe Françeska i kanë vlerësuar ata. Genta më pas e ka krahasuar Liamin, i cili flitet se është një lojtar i fortë për ta fituar “BB5”, në stilin e tij në këtë pjesë si femër me Azizin, këngëtarin transeksual bullgar.

Çfarë do të mendojë ai kur të dalë jashtë dhe ta shohë këtë krahasim që vajza nga fshati i Korçës ia ka bërë Liamit?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Genta Liamin compares with Bulgarian Azizi

Eranda Libohova, ne jurine e Shqiperise per “Eurosong”

Këtë vit, se kush do të jenë anëtarët e jurisë së përfaqësueses së Shqipërisë për t’i vlerësuar këngët konkurruese në “Eurosong” do të dihen.

Radio Televizioni Shqiptar ka ngritur jurinë ku përbëhet nga: Sokol Marsi, Edison Miso, Eranda Libohova, Endri Sina. Sistemi i votimit do të jetë si çdo vit, pra, juria do të votojë me pikë për të gjitha shtetet pjesëmarrëse (përveç Shqipërisë), në grupin ku merr pjesë dhe Shqipëria, në momentin që EBU hap votimin.

Pra, shikohet se televotimi do të bëhet më ndryshe se herëve tjera. Shihet një këngëtare, e cila ka vite që gjithmonë kur këndonte në këtë festival të madh, prezantohej mirë, Eranda Libohova, të paktën nëse nuk shkoi kurrë në “Eurosong” do të gjykojë drejt këtë festival të madh evropian./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eranda Libohova, the jury of Albania for "Eurovision"

Aferdita Dreshaj josh meshkujt ne pub...

Meshkujt, te gjithe rrotull Aferdites ne pub

Ka zgjedhur qe te vije para publikut kesaj here ne nje gare kercimi, ndersa pak kohe me pare, edhe pse u shfaq si kengetare, krahas modelingut, shumica e njihnin thjesht si e fejuara e Shpat Kasapit. Por tani mund te thuhet me bindje se Aferdita ka fituar fame ne Shqiperi, po aq sa i fejuari i saj. Madje ajo po e kalon aq bukur ketu, sa mjafton te shohesh keto foto dhe nuk ka nevoje per shume koment. E ndodhur me shoqerine dhe koleget ne pubet e Tiranes, Aferdita Dreshajt nuk i mungon vemendja mashkullore. Prane saj gjendet Seldi, i eliminuari i kesaj radhe nga gara e kercimit, Ilir Shaqiri, njeri nga pjesetaret e jurise, dhe Toros, ish-konkurrent ne “Big Brother” e mik i ngushte i Ilirit. Nuk e dime nese duhet te ndihet i kercenuar Shpati nga gjithe ky sukses me meshkuj i Aferdites ne Tirane. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Men, all around Afërdita in pub

Dafina dhe “NRG Band”, të preferuarit e “VFM 2012”

Janë shpallur edhe nominimet e “Video Festit Muzikor 2012”, ku artistët e përzgjedhur me prurjet e tyre muzikore, sipas organizatorëve, do të konkurrojnë në 16 kategori.

Edhe këtë vit, këngëtarja Dafina Zeqiri është më shumë e nominuar, konkretisht në 6 kategori, me këngët e saj ‘My Swag: dhe “Supernova”.

Ndërsa, nga kategoria e meshkujve janë djemtë e “NRG Band”, të cilët me këngën e tyre “Rina-Rina” janë nominuar në 4 kategori. Si duket Dafina dhe “NRG Band” janë më të preferuarit e “VFM 2012”.

Ky festival do të mbahet më 5 qershor, ndërsa urojmë që artistët që nuk janë nominuar të kenë të paktën një ftesë për ta ndjekur, e jo si vitin e kaluar që interesimi ka qenë i dobët nga ana e artistëve./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina and "NRG BAND" darling "VFM 2012"

Rona Nishliu relaksohet para gares ne Eurosong...

Rona, pak relaks ne pishina para “Eurosong”

Duket se ne garen e “Eurosong” qe mbahet kete vit ne Azerbajxhan, Rona Nishliu deshiron te shfaqet sa me e relaksuar dhe ne forme. Duke lene per pak momente menjane stresin e konkurrimit, ajo ka preferuar te argetohet ne pishina. Kjo foto eshte realizuar para se ajo te shfaqet neser ne skene, per proven e pare ne Baku. Pas turit ne disa vende pjesemarrese ne “Eurovision” per promovimin e kenges shqiptare, kengetarja Rona Nishliu tashme eshte ne Baku te Azerbajxhanit, ku do te mbahet edhe Festivali Europian 2012. Perfaqesuesja shqiptare Rona Nishliu do te kete proven e pare kete te diel, dhe eshte e pesta ne radhe. Rona perfaqeeson shqiptaret me kengen “Suus”, me te cilen u shpall fituese ne festivalin e fundvitit ne RTSH. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Hermes Nikaj i rikthehet modelimit...

Hermes Nikaj, pas pezullimit nga Aldo i rikthehet modelimit

22-vjecari nga Tirana, i njohur si Zogu i Tiranes, gjate nje viti qe shfaqej cdo mengjes ne programin “Aldo Morning Show” ne “Tv Klan”, tashmja i eshte rikthyer pasionit te tij prej tri vitesh, modelimit. Djali i komentuar ne media per deklaraten e tij te dashurise ndaj Vlash Mertikes, ish-banor i “Big Brother 5”, u pezullua perkohesisht nga ky program per thyerje te rregullores, ndersa flitet per nje rikthim te tij. Ndaj kete periudhe qe ai nuk shfaqet ne ekran, ka realizuar nje set fotografish, ku ishte pjesemarres tek Java e Modes, nje spektakel i zhvilluar ne ambientet e TEG, dhe ku Hermes sfiloi per veshje te ndryshme te sezonit te ri, duke u bere pjese e katalogeve. Para pak kohesh, Hermes realizoi nje set fotografik se bashku me Domeniken e BB4, qe u pelqye nga publiku. Ne emisionin e Aldon Lipes, ai fitoi fansa per faktin se realizonte cdo gje ne ekran, pa e vrare mendjen per komentet qe mund t’i beheshin. /panorama plus/

Bertani rritet dhe thote “Ndoshta” ne turqisht (Audio)

Bertan Asllani do të provojë edhe një herë t’ia thotë këngës në gjuhën turke. Ai sapo ka hedhur në audio një këngë me titull “Belki De” (kliko per video) që në shqip përkthehet “Ndoshta”.

Ndërsa në Twitterin e tij ai thotë qe po realizon edhe videoklipin kësaj këngë, dhe djaloshi nga fotoja tregon se tashmë nuk do të vijë më si një fëmijë adoleshent, por është rritur.

Por a do të pritet mirë kjo këngë në tregun turk, “Ndoshta”, shpresa vdes e fundit, prandaj së bashku me Bertanin le të shpresojmë edhe ne.

Kujtojmë që edhe Big Mama tentoi të hynte në tregun turk, por asgjë nuk arriti. E vetmja shqiptare që jo vetëm ka hyrë në tregun turk, por edhe po i cmend turqit është bukuroshja Almeda Abazi./Albavipnews/

- - - - - - - - - - - - - - - -

Stine nuk heq dore nga dashuria per Rozen

Stine nuk heq dore nga dashuria per Rozen

Ka qene nje histori trevjecare, dhe po tri vite kane kaluar qekur kjo histori dashurie kishte marre fund, per t’iu rikthyer serish. Fjala eshte per kantautorin Nesti Duka (Stine) dhe Roza Lati, vajza e vetme e aktores Rita Lati, te cilet pas fjaleve qe nisen te qarkullonin se ishin rilidhur bashke pas nje periudhe ndarjeje prej tri vitesh, tashme jane fotografuar bashke duke u argetuar te dy. Duket se per te dy keto jane momente te mira edhe ne jeten e tyre artistike, pasi Stine ka nxjerre ne treg shume kenge te reja, ndersa Roza drejton nje program muzikor te sajin ne UTV. Kantautori 23-vjecar nuk pranoi kurre te fliste per arsyet e ndarjes nga Roza, nderkohe qe dha vetem nje deklarate ne ate kohe per gazeten “Panorama”, ndersa pohoi se me Rozen nuk do te kishte kurre me kthim mbrapa”.

Video Festi Muzikor 2012: Nominimet!

Shpallen nominimet per Video Festin Muzikor 2012

Eshte shpallur lista e plote e nominimeve per konkurrentet ne Video Festin Muzikor 2012.

Kete vit Video Festi Muzikor do te organizohet nga Instituti per Kulture dhe Sport – INKUS, ne bashkepunim me RTV21 dhe do te mbahet me 5 qershor ne sallen 1 Tetori, Prishtine.

Ne vazhdim jane te prezantuara nominimet ne baze te kategorive, te bere nga bordi organizativ i Video Festit Muzikor.

1. Video Spoti me i mire (BEST ALL)

Alban Skenderaj – Mire se vjen ne shpirtin tim
Kaos - Lej t'kallen
Dafina Zeqiri - My swag
Genc Salihu – Lufta asht bahce

Tuesday, 15 May 2012

Bertina e BB3, deshiron t'i rikthehet Erionit?

Bertina e “BB3”, pas pese muajsh ndarjeje deshiron t’i rikthehet serish lidhjes me Erionin

Pas gati pese muajsh ndarjeje perfundimtare nga Erion Zeqiraj, me te cilin u njoh ne lojen e “Big Brother 3”, duket se Bertina Mehmeti nga Delvina ndihet nostalgjike dhe e lenduar, duke shfaqur deshiren per nje rikthim te ri ne lidhjen e saj me Erionin. Edhe pse dy ish-konkurrentet e “BB3” preferuan ta mbanin larg mediave lajmin e ndarjes, ata nuk mund ta mbanin aq te fshehte, per sa kohe nuk u pane te dilnin me bashke, ashtu sic dilnin per dy vite rresht, ndersa jetuan historine e tyre te dashurise qe lindi ne kete reality show. Tashme Erioni vazhdon punen si drejtues i programit “Agon” ne nje televizion privat, ndersa Bertina si agjente marketingu ne nje kompani private. Ata vazhdojne te frekuentojne jeten e nates si me pare, por secili me shoqerine e tij, nderkohe qe as njeri-as tjetri nuk jane pare te kene krijuar ndonje lidhje te re. Keshti qe ky fakt e ka shtyre Bertinen te reflektoje, duke u shfaqur nostalgjike per lidhjen e saj me Erionin ne bisedat me miqte.

Franceska: Do bej seks sa here te dua...!

Intimiteti me Ermalin bezdis banoret, Franceska: Do bej seks sa here te dua

Dy javet e mbetura nga perfundimi i “Big Brother 5” duket se kane shtuar tensionin mes fansave, por mbi te gjitha kane vene ne ankth vete protagonistet, banoret e mbetur brenda shtepise se “Big Brother”. Tashme debatet po behen gjithnje e me te forta dhe tonet po ngrihen ne menyre te dukshme dhe e gjitha kjo eshte e kuptueshme, se ne kete pike te lojes, secili prej konkurenteve te mbetur po ndien aromen e 100 milioneve dhe po i luan te gjitha guret per te qene fitues. Ne javen qe po leme pas, zhvillimet brenda shtepise kane qene te shumta, kane ndryshuar aleancat, ka ftohje aty ku mendohej se kishte miqesi te forte dhe ka afrim aty ku mendohej se do te ishte mision i pamundur, qofte edhe nje bisede njerezore. Por ajo qe na ka bere me shume pershtyje, eshte fakti se ditet e para te javes, njera nga banoret qe dukej disi me e acaruar, ka qene Franceska.

Inisi dhe Aurela, dy nena te perkushtuara

Inisi dhe Aurela, dy nena te perkushtuara

Ato jane te suksesshme ne fushat e tyre, por ja tek i shohim edhe si dy nena te perkushtuara. Artistja, Inis Gjoni dhe kengetarja, Aurela Gace, jane fotografuar sebashku ne rruget e kryeqytetit duke shetitur me karroce, dy vogelushet e tyre. Ne keto fotografi ekskluzive per Shqiptarja.com, shohim sesi dy artistet kujdesen per vajzat e tyre. Inisi ka marr ne dore vogelushen e saj Coco Antonel, nderkohe qe Grace duket se po pushon e qete ne karroce. Ajo e ka kombinuar me shume shije vajzen e saj, duke e veshur me nje fustan te bardhe dhe me triko roze. Nje tjeter detaj qe te bie ne sy eshte edhe fjongo roze, qe Coco Antonel ka vene ne koke. Por s’mund te anashkalojme as lukun e dy artisteve, qe ndonese ishin veshur “casual”, duken ne forme shume te mire. Inisi ka veshur nje fustan te shkurter bezhe, ndersa Aurela nje fustan te gjate “pink”. Ato kane konsumuar lengje frutash, dhe duket se po ore te kendshme ne shoqerine e njera-tjetres. /su/shqiptarja/

Rita Ora pershendet fansat ne gjuhen shqipe...

Rita Ora, pershendet ne shqip

Kengetarja e mirenjohur me origjine shqiptare, Rita Ora, ka pershendetur gjithe shqiptaret me nje status ne gjuhen shqip. “I falenderoje te gjithe shqiptaret per perkrahjen . Ju dua Rita Ora”, eshte shprehur kengetarja ne faqen e saj zyrtare ne Facebook. Kjo pershendetje duket se ka ndezur zemrat e shqiptareve, te cilet kane pohuar se ndihen krenare per Riten dhe per karrieren e saj. Bjondja simpatike, ka prekur majen e top-listes me kengen “R.I.P”, te cilen e ka realizuar ne bashkepunim me Tinie Tempah. E shkruar nga Drake dhe e realizuar nga “Chase and Status”, kjo kenge ka grumbulluar 105 mije shitje qe nga java e kaluar. Kengetarja 21-vjecare, me prejardhje nga Kosova, pati suksesin e pare ne top listat muzikore ne shkurt te ketij viti me kengen “Hot Right Now”, te realizuar me DJ Fresh. /shqiptarja/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Rita Ora, greets in Albanian

Elvisi pas BB5 gati biznesi i ri

Djaloshi simpatik Elvis Gjini si duket nuk ka preferuar të jetë shumë nëpër medie, pasi ai është shumë i zënë me një biznes të ri, që pritet të startojë në fillim të qershorit.

Pas pjesëmarrjes së tij në formatin “Big Brother Albania 5”, mësuam se topmodeli ka nisur punën për të hapur një seri dyqanesh me rroba në Prishtinë, dhe për këtë ai ka investuar 50 mijë euro, duke marrë të drejtën e përfaqësisë së disa firmave të rrobave nga Turqia dhe Italia.

Duke ditur se djaloshi ka vite që merret me botën e modelizmit, do t’i përshtatet më së shumti ky biznes për ta udhëhequr atë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvis after BB5 about new business

Gender Elvis charming boy does not seem to be preferred in the media, because he is too busy with a new business, expected to start in early June.

After his participation in the format "Big Brother 5", we learned that topmodeli has started work to open a series of shops with clothes in Pristina, and that he has invested 50 thousand euros, taking the right of representation of some firms garments from Turkey and Italy. Noting that the boy has years of dealing with modelizmit world, will fit most of that business to run it./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

DJ Blunt bashkepunim me Jonida Maliqin dhe Genten...

DJ Blunt bashkepunim me Jonida Maliqin dhe Genten

Vera sapo vjen dhe po behet edhe me e nxehte. Bashkepunimet qe po behen mes veti pritet te pushtojne skenen tone muzikore. Te gjithe po e cilesojne kete vere si te veten. DJ Blunt pritet qe se shpejti te lansoj nje kenge e cila eshte ne bashkepunim me kengetaren nga Shqiperia Jonida Maliqi. Por ky bashkepunim nuk do te jete i vetmi. Ai thuhet se do te bashkepunoj edhe me Genten. Si do te shkojne keto bashkepunime dhe a do te jene hite te verteta verore, mbetet te shihet. Gjithashtu, DJ Blunt do te jete pjese e albumit me te ri te Etno Engjujve i cili pritet te dale tash se shpejti. /prive/

Rovena Domi nje mis qe te djege

Ajo ende e ka titullin e një misi, e cila pak kohë më parë ka përfaqësuar Shqipërinë në ‘Miss Queen of the World’, por bukuroshja vazhdon të befasojë.

Është kjo Rovena Domi, e cila këto ditë fotot e saj të realizuara nga mjeshtri Renuar Locaj, afër detit të bukur shqiptar, po bën xhiron e botës shqiptare në mediet e shkruara dhe në internet.

Rovena duket në këtë foto shumë “in’ dhe si një mis që të djegë, ku natyrisht që komentet më të përvëluara i ka marrë nga gjinia mashkullore. Ndërsa misi shqiptar duket në formë dhe mjaft rrezatuese në këtë set fotografik./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Domi Rovena to burn a mis

It still has the title of a Misi, which recently has represented Albania in the "Miss Queen of the World ', but the beauty continues to surprise. Is this Rovena Domi, which these days her photos made ​​by master Renuar Locaj, beautiful beachfront Albanian, is making rounds on the Albanian world in print and online. Rovena looks in this picture too 'in' and as a mis to burn, where of course most fervid comments received from males. While Albanian Misi in shape and looks quite radiant in this photo set. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /

Gresa Behluli shkelqen ne ballon e RTV21

E veshur si “Women in red”, këngëtarja Gresa Behluli ka qenë e pranishme në festën e organizuar nga RTV21 me rastin e 14 vjetorit të themelimit të këtij mediumi.

Gresa me fustanin e saj që mësuam se ka qenë idea e saj, por e krijuar nga Nexhmije Ademi-Uka, ka shkëlqyer duke rënë në sy në këtë ballo të organizuar në Sheshin 21. Edhe artistët e tjera ishin munduar të visheshin me fustane, por fustani i kuq i Gresës sikur dominonte./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Gresa Behluli balloon glows in the RTV21

Dressed as "Women in Red" singer Gresa lyrics was present at the party organized by RTV21 in the case of 14-year anniversary of this medium. Gresa with her dress that has been learned that her idea, but created by Adam Nexhmije-Uka, has excellent dropping to look at this ball organized in Square 21. Other artists were also trying to wear dresses, but the red dress as Gresës predominate./Albavipnews/


Dafina vazhdon të luaje me floket e saj

Këngëtarja Dafina Zeqiri nuk ndalet duke eksperimentuar me dukjen e saj. Këtë herë siç po e shihni edhe në këtë foto, ajo është kthyer në bionde, nga larat e saj që kishte më parë. Edhe këtë herë për ndryshimin dhe për t’u bërë e gjitha bionde ua ka besuar duarve të parukierit Kaci.

Këngëtarja e hitit “Supernova” mund të kryesojë artistët shqiptare që rrezikon deri në detaje që të ndryshojë pamjen dhe shumë shpesh luan me dukjen e saj./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Dafina continues to play with her ​​hair

Dafina singer never stop experimenting with her ​​appearance. This time as you can see in this picture, it is back to blonde, from which he had washed her before. Even this time to change and become all He has entrusted blonde hairdresser hands Kaci. The singer's hit "Supernova" may lead the Albanian artists in detail threatens to change the look and often plays with her ​​appearance. / Maxim Gjokaj / Kosova Sot /


Aleksandri ne burg, Ciljeta feston per Skenderbeun

Flitet se këngëtarja Ciljeta Xhilaga është ndarë nga i dashuri i saj, për arsye se Aleksandri është kapur nga policia për trafik të lëndëve narkotike në Itali. Megjithëse ky lajm ende nuk është konfirmuar, këngëtarja është parë duke e festuar jo ndarjen, por fitoren e ekipit të Korcës, Skëndërbeu.

Këngëtarja seksi e ka ndezur atmosferën me këngët e saj dhe veshjen e saj shumë provokuese, ndërsa në qafë kishte vënë edhe shallin e skuadrës kampione./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Alexander in jail for Scanderbeg celebrates Ciljeta

The rumor that the singer Ciljeta Xhilaga is separated from her boyfriend, because Aleksadri was caught by police for drug trafficking in Italy. Although this news is not confirmed, first by këngëtraja is celebrated rather than divide, but the team victory of Korca, Skanderbeg. Sexy singer has lit atmosphere with her ​​songs and her dress more provocatively, while the neck was put round his team the championship. / Albavipnews

Leonora Jakupi fytyre e nje reklame te kafese

Leonora Jakupi fytyre e nje reklame te kafese

Pervec qe po ka mjaft sukses si kengetare dhe disa here e kemi pare si modele, Leonora Jakupi tashme eshte si protagoniste edhe si fytyre e nje reklame kosovare. Ajo ka disa dite qe ka filluar xhirimet e reklames me te re nga nje firme e kafese. Per dukjen e saj, qe te duket sa me seksi, si gjithmone po perkujdeset Kaci dhe Sellma. Reklama eshte xhiruar ne qytetin e bukur te Ulqinit ne stilin e viteve te '20-ta. Edhe disa dite duroni dhe do e keni ne ekranet tuaja Leonora Jakupin, shume me ndryshe se sic jeni mesuar ta shihni deri me tani. /prive/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Leonora face of an ad for coffee

Beside that she has enough success as a singer and sometimes we see as models, Leonora is now as well as protagonists of an ad Kosovo. She has some days that began filming the ad with the new by a firm of coffee. On its appearance, it may seem as sexy, as always is Kaci and Sellma cares. Advertising is filmed in the beautiful city of Ulcinj in the style of the years of '20-I. And some days you are patient and Leonora in your screens, much different than you're used to see as far. / ]]

Monday, 14 May 2012

Edhe Flaka Krelani joshet nga Amerika...

Flaka Krelani drejt Amerikes

Flaka Krelani sic duket nuk po merakoset edhe shume se cka po ndodh ne skenen muzikore. Ka nje kohe te gjate qe Flaka po i mungon skenes tone. Ajo ka vendosur qe veren e 2012 mos ta kaloj me koncerte. Sipas burimeve te Prives, ne ditet e nxehta te veres do te marre rruge per ne Amerike. Por vizita e saj nuk do te jete argetimi ne rruget e bukura te Amerikes. Flaka do te shkoj atje me programin e njohur ne vendin tone "Work & Travel USA" qe do te thote Flaken po e pret puna ne Shtetet e Bashkuara. Ku i dihet, ndoshta edhe ndonje bashkepunim me ndonje muzikant atje mund te lind. Ne do presim derisa Flaka do te shkoj atje dhe si gjithmone do te jemi te informuar per cdo gje. /prive/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online